Профайлинг + психология с Ольгой Колобовой @prps_kolobova Channel on Telegram

Профайлинг + психология с Ольгой Колобовой

@prps_kolobova


Вітаю! Я - Ольга, дипломований психолог, профайлер та майстер НЛП.

Для запису на консультацію або терапію звертайтесь за номером:
+38067-407-00-53 (Telegram, Viber, WhatsApp).

Рада допомогти і бути вам корисною!

Профайлинг + психология с Ольгой Колобовой (Ukrainian)

Ви шукаєте психологічну допомогу та профайлінг? Тоді ласкаво просимо до каналу "Профайлинг + психологія с Ольгою Колобовою"! Я - Ольга Колобова, дипломований психолог, профайлер та майстер НЛП. Тут ви можете отримати консультації та терапію з психології, а також вивчити основи профайлінгу. Для запису на консультацію або терапію звертайтесь за номером: +38067-407-00-53 (Telegram, Viber, WhatsApp). Не соромтеся звертатися, я завжди рада допомогти і бути вам корисною в подорожі до самопізнання та самовдосконалення!

Профайлинг + психология с Ольгой Колобовой

13 Jan, 15:58


❤️ТОКСИЧНІ КОЛЕГИ❤️

Побачивши цю книгу, придбала не розмірковуючи, адже питання важкої, неприємної комунікації та взаємодії під час робочих процесів актуальне. ☝️Згідно статистичних досліджень у країнах Європи (по Україні статистику не знайшла), у трійку найпопулярніших причин звільнення з роботи потрапляє токсична взаємодія з колегами.

Отже, якщо ви відчуваєте, що комунікація з колегами, підлеглими або керівництвом вас емоційно виснажує, руйнує, залишає неприємний післясмак – зверніть увагу на ❗️книгу Тесси Вест «Придурки на роботі»❗️ Я взагалі порадила б її усім керівникам для розуміння того, що може відбуватися за дверима їх особистого кабінету, який емоційний фон у колективі, які можуть бути проблемні аспекти, чому звільняються люди.

📚Стосовно самої книги – читати цікаво, легко. І хоча не всі поради та інструменти вам вдасться застосувати, раціональне зерно точно знайдете💪.

👉Давайте коротенько розглянемо сім типів токсичних колег, які виділяє авторка. Можливо у цих описах ви впізнаєте тих, хто разом з вами значиться у зарплатній відомості.

1️⃣ Дволикий Янус – завжди найкращий співробітник для керівників, але йде по головах своїх колег та підлеглих безсоромних непорядним кроком. Вислужлива «душка», яка в очі та позаочі говорить абсолютно протилежні речі.
2️⃣ Паразит – швидко, без зайвих розмірковувань краде та привласнює чужі ідеї та проєкти або цілком, або значно зменшуючи справжній внесок інших.
3️⃣ Танк – рухається кар’єрною драбиною непохитно, навіть стрибаючи через голови своїх керівників. Зайде в будь-які двері, перетягне увагу на себе, не дасть іншим проявити себе, доб’ється свого будь-яким способом.
4️⃣ Трутень – присмоктуються до відповідальних працездатних колег, вправно створюючи видимість роботи та, натомість, максимально уникаючи виконання своїх зобов’язань. Згадується жарт про «глупеньку» Лізочку, яка вже багато років працює в офісі, але досі не навчилась, «бідолаха», навіть копію на ксероксі зробити. Схоже, не така вже вона і глупенька, якщо інші виконують за неї роботу.
5️⃣ Наглядач – стосується керівників, які нещадно використовують своїх співробітників 24/7/365, нехтуючи їх законним вільним часом, вихідними, сном і т.д. Не дають продихнути, контролюючи та прискіпуючись до кожного кроку.
6️⃣ Бос-недбайло – також категорія керівників, які мають певну циклічність керування: спочатку вони майже випадають з робочого процесу, мінімально приймаючи у ньому участь (або взагалі «забивають»), наступним кроком у них починає зростати тривожність через те, що не знають та не контролюють, що відбувається у ввіреному їм підрозділі, і третій етап – через сильну напругу та тривогу починають максимально включати контроль, стаючи «Наглядачем». Звісно, від таких «керівничих гойдалок» підлеглих регулярно, вибачте, тошнить.
7️⃣ Газлайтер – тут все просто: брехня, брехня і ще раз брехня. Маніпулюють, будують складні схеми для досягнення своєї мети, вибиваючи ґрунт з-під ніг своїх колег брехнею.

❗️Хочу ще обмалювати кілька ознак, які загалом описують поведінку «придурків на роботі»:
👉 у них абсолютно відсутній кодекс честі😱 Пам’ятаєте базову фразу, що характеризує психопатів: «ані сорому, ані сумління, ані жалю». До токсичних колег вона також підходить.
👉 починають діяти обережно, прощупують ситуацію, а з часом обов’язково нарощують оберти своєї токсичності😡 Як кажуть народною мовою, поступово «сідають на голову». День за днем дозволяють собі все більше, знущання та/або використання зростають за інтенсивністю, ідейністю, масштабністю.
👉 надзвичайно уважні до оточення🧐: ретельно розбирають для себе «хто є хто», просікають все до дрібниць, у кого які слабкі та сильні сторони, кого як можна крутити. Саме тому знають та пам’ятають багато всього про кожного члена колективу.

👍Книга закінчується не менш корисно – цікавими ситуативними тестами, завдяки яким ви зможете зрозуміти, а чи не є, часом, ви тим самим «токсіком» на роботі? Адже періодично кожен з нас не бачить «колоди у власному оці»😉

Профайлинг + психология с Ольгой Колобовой

13 Jan, 15:58


Книгу купувала у парку Шевченка в Києві, але бачу, що вона активно представлена в інтернет-магазинах. Приємного та корисного читання!

💙💛Всім нам – комфортної атмосфери у наших робочих колективах💙💛

Профайлинг + психология с Ольгой Колобовой

10 Jan, 09:24


💙💛П'ятнична хвилинка гумору

Профайлинг + психология с Ольгой Колобовой

06 Jan, 11:41


❤️ПРО ЩО ЖАЛКУЮТЬ ЛЮДИ❤️

Замислюватися над якістю свого життя та намагатися його покращити стає дедалі все більш актуальним питанням. І це дуже добре👍 Хтось рефлексує довше та глибше, хтось приймає рішення та переходить до конкретних дій швидше - тут не стільки важливо як, скільки сам факт руху у цьому напрямку.

І от саме на етапі руху можна виділити два типи поведінки:
➡️ починаємо зміни одразу після прийняття рішення – тут і зараз, сьогодні і без вагань та зволікань
➡️ починаємо зміни з (потрібне підкреслити): понеділка / 1-го числа, нового місяця / нового року / коли хтось на горі свисне / око почне сіпатися….

💪 Добре, якщо у другому випадку той «магічний» день дійсно стає днем нового етапу життя, погано, коли йде постійне відтермінування та вмикається 🥺синдром відкладеного життя. Ми до нього ще обов’язково повернемось, але сьогодні, на початку нового року, хочу підкинути вам інформацію для роздумів. Можливо, вона стане вам у нагоді.

Тема трохи сумна, але корисна. Проаналізувала статистику та опитування на тему ❗️ про що жалкують люди у хоспісах❗️, розуміючи, що їх цикл життя іде на завершення. Так, власний шлях, особисті граблі – все це дає більш усвідомлені висновки та рішення, але нехтувати чужим досвідом не варто. Кожен з нас індивідуальність, але й об’єднує нас багато тем та питань.

Тож давайте поглянемо, про що найчастіше жалкують люди.

1️⃣ Не втілювали свої бажання та мрії у життя. Причинами зазвичай є або страхи😱, або думки на кшталт «та ще встигну, потім»🕰. Ще гірше, коли людина завзято мріє, але соціальне виховання пригнічує догмами типу «на дурниці немає часу»🥺. Намагайтеся бути більш уважними до своїх мрій, адже саме вони транслюють ❗️ваш особистий смак та сенс життя❗️

2️⃣ Дуже багато працювали🛠. Люди жалкують, що не формували правильний баланс життя, мали невиправдані кар’єрні амбіції, що замало виділяли часу 💞стосункам, 🤝спілкуванню, 🧠розвитку, 🫀турботі про власне здоров’я, 😃насиченню позитивними емоціями.

3️⃣ Приховували свої почуття❤️. І тут на арену сумного цирку виходять страхи🙀. Страх болю, невзаємності, відторгнення. Але ці емоції треба вміти проживати. Головне – знати, що ви зможете їх прожити, що впораєтесь (або самостійно, або за допомогою інших) і будете далі жити збагачені досвідом💪. Пам’ятайте, що страх позбавляє вас руху, розвитку та можливостей, у тому числі ❗️можливості бути щасливими❗️

4️⃣ Не завершили стосунки. Не договорили, не помирилися, не пробачили. І знову страхи. Або нездорово вперта гордість, злість, емоційна черствість🥵

5️⃣ Втрачали старих друзів🥺 Ми – соціальні. З віком це відчувається все більше. Не дарма саме соціальна депривація є найбільшим випробуванням для людей, які щойно вийшли на пенсію. Інколи вона стає навіть згубною. Що тут скажеш Бережіть друзів❗️

6️⃣ Брак часу на відпочинок та подорожі🎡. Цей пункт корелює з пунктом 2. Життєвий баланс та пріоритизація – те, чому треба почати вчитися від сьогодні✍️

7️⃣ Не прагнули щастя, погоджуючись на те, що є🙄 Люди шкодують, що боялися змін, були невпевнені у собі, піддавалися зовнішньому тиску, не цінували своє життя. Страхи, слабкість духу у певних моментах, невпевненість у власних силах. ☝️Але пам’ятайте – всі ці стани динамічні, з ними можна та треба працювати!

🫶 Аналізуючи всі ці пункти, можна побачити, що серед основних причин болісних жалкувань є страхи (у тому числі страх змін), та безліч питань до, вже трохи набридлого через свою замусоленість, питання самооцінки: низький пріоритет якості власного життя («я – остання літера в алфавіті»), образи, гординя. Тож хочу побажати усім (і собі також) бути сміливішими, впевненішими та добрішими до себе та оточуючих❗️❤️

💙💛Всім нам – будувати власне щасливе життя щодня, втілюючи свої плани, бажання та мрії. Сили духу та чуйних сердець!💙💛

Профайлинг + психология с Ольгой Колобовой

01 Jan, 12:58


❤️🧑‍🎄Друзі, вітаю вас з Новим Роком!

Щиро бажаю кожному:
🫶 мирного неба та буття
🫶 психологічного та емоційного здоров’я
🫶 чистого сумління
🫶 чіткого мислення
🫶 спокою та гармонії у серці та душі
🫶 доброго та щирого оточення
🫶 досягнення цілей та здійснення найзаповітніших мрій

❗️Пам’ятайте, що дбати про свій психоемоційний🫀🧠 стан треба не менше (а інколи навіть більше), ніж про фізичний! Прислухайтесь до себе, поважайте себе. Довіряйте оточуючим та вірте собі. Будьте уважними до ваших емоцій, адже саме вони є індикатором того, що насправді з вами відбувається.

💞 Я щиро переконана, що світ врятує доброта, тож станемо її джерелами! Будьте щирими та відвертими, чесними та чуйними! Висловлюйте свої почуття, транслюйте любов. Не бійтесь помилятися, адже помилок не існує – є лише зворотній зв’язок та досвід💪!

Ми переживаємо нелегкий період, але якщо продовжуємо жити, це означає, що цей скарб💎 з нами, рухаємось далі. За будь-яких обставин пам’ятаємо, що життя плинне. І нехай гумор, як потужне джерело позитивних емоцій, буде для вас опорою.

❣️Щиро сподіваюсь, що новий 2️⃣0️⃣2️⃣5️⃣ рік принесе всім нам приємні новини, бажані події та зміни на краще!

🙏 Дякую кожному читачеві за увагу, дякую за кожний лайк! Планую і надалі бути вам корисною та викликати у вас посмішку.

😍 Бережіть себе та ваше оточення 😍

💙💛 Обіймаю вас усім серцем 💙💛

Профайлинг + психология с Ольгой Колобовой

01 Jan, 12:51


⬇️ВІТАННЯ З НОВИМ РОКОМ⬇️

Профайлинг + психология с Ольгой Колобовой

23 Dec, 17:04


❤️ПРИХОВАНІ МАНІПУЛЯТИВНІ ТЕХНІКИ. ЕПІЗОД 7. ВИСНОВОК ПРО МАНІПУЛЯЦІЇ❤️

Слово «маніпуляція» історично має негативну конотацію. Але будемо відверті – не завжди маніпуляції спрямовані нашкодити іншим та й цілком уникнути їх у спілкуванні неможливо. Тож давайте не будемо демонізувати і спробуємо у загальних рисах розібратися, де побідні техніки можуть бути на користь, а де – абсолютно ні.

❗️Основна мета маніпуляції – вплинути на ваше рішення. При цьому маніпулятор намагається максимально зменшити кількість варіантів, тобто звужує поле альтернатив. Таким чином він підштовхує вас до єдиного потрібного йому рішення.

Отже, в першу чергу, пропоную ділити маніпуляції на
👉 свідомі
👉 неусвідомлені

В першому випадку людина цілеспрямовано намагається зробити щось на благо собі за рахунок задіяння вам шкоди. У другому випадку все лагідніше – як у прикладі з бабусями, які продають овочі🍅 та несвідомо використовують техніку «стрибок через точку біфуркації» (епізод 3️⃣ даного циклу). До другого типу також можна віднести комунікацію батьків з дітьми, коли старші намагаються навчити та привчити малечу до певних правил та норм поведінки абсолютно їй на користь.

☝️Далі бажано зрозуміти, чи у маніпуляції позитивне👍 підґрунтя, чи негативний👎 намір. Негативний намір – коли людина виключно на користь собі хоче отримати ваші ресурси попри ваше бажання. Згадаємо 3️⃣ основних ресурси людини: енергія, час, матеріальні ресурси.

❗️Те, що вами негативно маніпулюють доволі важко зрозуміти🧠, але набагато легше відчути🫀 на емоційному рівні!
Ознаки, що ви стаєте (або вже стали) жертвою маніпуляції наступні:
👉 фоновий дискомфорт під час вирішення ситуації
👉 незвично важко (важче, ніж зазвичай у схожій комунікації) відмовити або наполягти на своєму рішенні
👉 запускається потік думок та питань на кшталт: «ну як так сталося», «чому я погодився», «чому знов якась халепа» і т.д.
👉 ви відчуваєте втому, розпач, засмучення, погіршується настрій.

Навіть якщо ви все ж таки стали жертвою маніпуляції та зрозуміли це згодом, проаналізуйте, що відбулося, які техніки застосовували, як чинили вплив. Тримайте теорію «під рукою», тренуйтеся розпізнавати маніпулятивні впливи якомога раніше💪.

☝️Також пам’ятайте, інколи використовувати маніпулятивні прийоми треба, наприклад, коли є необхідність захистити себе, особливо в аб’юзивному спілкуванні, поставити на місце кривдника, наприклад: якщо ти продовжиш погано зі мною чинити, то я прийму відповідні рішення (комунікативна техніка «якщо А то В», епізод 6).

🎬📽 Кінопорада. Пропоную стрічку «Дім Гуччі», в якій ви знайдете і мовні маніпулятивні конструкції, і маніпулятивний вплив через інформацію та жії. Там і тактика, і стратегія, і однокрокові маніпуляції, і «багатоходовочка». Навіть якщо не всі помітите – все одно, сподіваюсь, фільм сподобається.

💙💛Всім нам – відвертого спілкування та доброї взаємодії💙💛

Профайлинг + психология с Ольгой Колобовой

13 Dec, 13:18


💙💛П'ятнична хвилинка гумору💙💛

Профайлинг + психология с Ольгой Колобовой

09 Dec, 12:47


❤️ПРИХОВАНІ МАНІПУЛЯТИВНІ ТЕХНІКИ. ЕПІЗОД 6. ТРИ МАНІПУЛЯТИВНІ МОВНІ КОНСТРУКЦІЇ❤️

☝️Існують три АВ-конструкції, які доволі часто використовують з метою маніпулятивного впливу. Виглядають вони наступним чином:
1️⃣ якщо А то В
2️⃣ чим А тим В
3️⃣ А = В,
де А та В – певні умови або дії.

💪Наприклад:
1️⃣ якщо ти не погодишся на мою пропозицію (А), то я взагалі перестану з тобою спілкуватися (В); якщо ти будеш їсти багато солодкого (А), то матимеш погані зуби (В)
2️⃣ чим краще ти навчаєшся (А), тим успішнішим будеш у житті (В); чим більше ти зі мною сперечаєшся (А), тим гірше я до тебе ставлюсь (В)
3️⃣ запізнення на роботу (А) призведе до звільнення (В); будеш погано вчитися (А) – працюватимеш прибиральником (В) (пам’ятаємо з дитинства цю страшилку)

🧠Пригадаємо нюанси роботи мозку. Він, наш геній, не любить невизначеності. ❗️Його завдання – систематизувати інформацію❗️, логічні причинно-наслідкові зв’язки для нього максимально прийнятний працюючий формат. Якщо інформація не у логічному ланцюжку, він систематизує її «на власний розсуд».

❗️АЛЕ❗️ У цих трьох мовних конструкціях причинно-наслідковий зв’язок вже закладений!☝️ При такій подачі інформація засвоюється як нерозривна, цілісна, сприймається як факт. Піддати її критиці можна лише усвідомлено та цілеспрямовано. І якщо дорослим це під силу при умові критичного сприйняття інформації, то дітям це зробити набагато важче (а до певного віку взагалі неможливо). Саме тому такі конструкції часто використовують батьки і зовсім не з поганою метою, а намагаючись дисциплінувати дитину або укорінити хороші звички, тобто має місце маніпуляція з позитивною для когось (у даному випадку для дитини) метою.

👍Цими мовними конструкціями можна користуватися і для себе, коли є необхідність, наприклад, взяти себе у колючі рукавиці: якщо будеш їсти солодке, то в купальник влітку не влізеш; чим більше сиджу бездумно у мережах тим гірше у мене зір і т.д… Тож, якщо потреба є – використовуйте навіть усвідомлено, все одно конструкція буде у мозку працювати. Головне – нагадуйте її собі якомога частіше.

☝️Звертайте увагу на побідні комунікативні форми. Чи не намагаються на вас тиснути чи вплинути подібними конструкціями Заперечуйте їх в першу чергу для себе, критично аналізуючи категоричність зв’язку двох факторів, який хочуть закласти у ваші думки.

🫶«Кожний маніпулятор знає: набагато легше керувати людиною, якщо вона вважає себе негідною нікчемою, а тебе – чесним та благородним мудрецем». – Фріц Морген🫶

💙💛Всім нам – будувати власні та корисні причинно-наслідкові ланцюжки💙💛

Профайлинг + психология с Ольгой Колобовой

06 Dec, 12:14


💙💛П'ятнична хвилинка гумору💙💛

Профайлинг + психология с Ольгой Колобовой

02 Dec, 13:10


❤️ПРИХОВАНІ МАНІПУЛЯТИВНІ ТЕХНІКИ. ЕПІЗОД 5. ВИКИДАННЯ НИЗЬКОГО М’ЯЧА❤️

Будемо відверті – хто з нас не потрапляв в ситуацію, коли про щось вже домовились, а згодом з’ясовуються не дуже приємні нюанси та уточнення або ви радісно поставили пташку біля «I agree», не дочитавши те, що дрібним шрифтом? Але відмовлятися вже запізно / не хочеться / не зручно і т.д….
Як виявляється, найчастіше це ❗️заздалегідь підготовлена маніпулятивна техніка❗️, а не «щиро вибачте, правда забули вас попередити». І називається ця техніка ⚽️«викидання низького м’яча»⚽️
Поведінковий феномен при такий маніпуляції полягає в тому, що людина, погодившись на певні умови, домовленості, дізнавшись ❗️згодом❗️, що є не дуже приємні або прийнятні нюанси та аспекти, не схильна відмовитися від пропозиції та приймає на себе зобов’язання разом з негативними елементами.

💪Дослідження, як і попередньої техніки, проводив Роберт Чалдіні разом з колегами. Взагалі Чалдіні звернув увагу на цей феномен помітивши певні моменти роботи продавців машин: покупцям пропонувався автомобіль за ціною, нижчою⬇️ніж у конкурентів, покупець погоджувався, але потім з’ясовувалось, що, на жаль, ціну буде скориговано, так як невірно розрахували / керівництво не підтвердило цю вартість / не врахували певні деталі під час ціноутворення і т.д. Фінальна вартість автівки, яку озвучували покупцеві була навіть вищою⬆️, ніж у конкурентів, але клієнти все одно купували автівку там, де вже раніше погодились🤔

✍️Отже, Чалдіні провів експеримент, під час якого учасників (студентів) розділили на дві групи. Учасникам обох груп пропонували прийняти участь у дослідженні процесу мислення, але студентам першої групи одразу зазначили, що заняття почнеться о 7 ранку і лише 2️⃣4️⃣% учасників цієї групи погодилися. Учасникам другої групи спочатку не зазначали час проведення заняття, при цьому бажання прийняти участь виявили 5️⃣6️⃣% студентів. Після того, як після згоди їм казали, що зустріч буде о 7 ранку, жоден з них не відмовився! Таким чином, Чалдіні підтвердив власну гіпотезу.

Чому людина не схильна змінювати рішення після того, як дізнається про малоприємні зміни в умовах того чи іншого процесу
👉 Давши на щось згоду, людина бере на себе певні зобов'язання. Процес відмови від узятих зобов’язань супроводжується відповідними оцінками себе безпосередньо та передбачуваними оцінками оточуючими: людина хоче бути відповідальною, тримати слово, виконувати обіцянки та зобов'язання.
👉 Мозок любить завершені процеси, тож коли людина «поставила галочку», рішення прийняте, відмовитись від нього може бути складно, адже це передбачає повернення на крок назад до процесу пошуку, вибору, вирішення.
👉 Приймаючи рішення, ми акцентуємо увагу на перевагах, необхідності, важливості, плюсах та позитивних моментах. Якщо рішення прийняте це означає, що усього вищезазначеного достатньо, позитив переважує. І коли ми дізнаємося про нові негативні вхідні дані, ми все ж таки схильні продовжувати шукати позитивні аспекти свого рішення, підкріплювати його. Крім того, відмовитись від усіх переваг, які ми зазначили для себе, важко.

☝️Звертайте увагу на цю техніку, адже стикнутися з нею можна доволі часто у будь-яких аспектах життя. Не бійтеся змінювати рішення, коли розумієте, що потрапили у пастку. Мозок🧠 може ліниво рухатися в бік автоматичного підтвердження вже прийнятого рішення, тож свідомо переводьте його у режим відмови та пошуку нових варіантів.

🫶«Маніпуляції приводять до угод, але не до довіри». – Саймон Сінек🫶

💙💛Всім нам – вміти відбивати низький м’яч💙💛

Профайлинг + психология с Ольгой Колобовой

29 Nov, 13:29


💙💛П'ятнична хвилинка гумору💙💛

Профайлинг + психология с Ольгой Колобовой

25 Nov, 11:25


❤️ПРИХОВАНІ МАНІПУЛЯТИВНІ ТЕХНІКИ. ЕПІЗОД 4. ДВЕРІ В ОБЛИЧЧЯ❤️

Про цей метод чули багато людей, певна частина його так чи інакше використовувала, переважна кількість були жертвами такої маніпуляції. Навіть якщо ви про цю техніку знаєте, не зайвим буде підняти на поверхню свідомості, адже маніпуляції тому і працюють, що пригнічують свідоме критичне мислення.

☝️Двері в обличчя (door-in-the-face)☝️ – технологія, під час якої до об’єкта маніпуляції спочатку звертаються із занадто складним прохання/пропозицією, заздалегідь передбачаючи відмову, а наступним кроком озвучують реальне прохання, яке легше та простіше для виконання аніж вхідне маніпулятивне.

✍️ Досліджував цей феномен американський психолог Роберт Чалдіні зі своїми колегами. А наштовхнув його на цю думку випадок, коли до Чалдіні підбіг хлопчик з пропозицією купити квитки на міроприємство по 5️⃣ доларів, після отриманої відмови хлопчина запропонував шоколадки по 1️⃣ долару за штуку. І коли Чалдіні пішов далі з парою шоколадок🍫🍫 він зрозумів, що спрацював якійсь незрозумілий механізм, адже він не любив шоколад і не збирався витрачати кошти.
👉 Отже, класичним дослідженням по цій техніці було наступне: експериментатори підходили до піддослідних-студентів (майбутніх психологів) з пропозицією бути волонтерами протягом двох років та консультувати неповнолітніх злочинців. Пропозиція доволі суттєва та масштабна. Після відмови піддослідним пропонували супроводити неповнолітніх злочинців на екскурсію в зоопарк – погодилися майже 5️⃣0️⃣%. Другій піддослідній групі не пропонували волонтерство, тільки зазначали, що такий формат існує та після цього пропонували супроводити групу в зоопарк – погодилось 2️⃣5️⃣%. Третій групі взагалі одразу пропонували супроводити групу, на що згоду дали 1️⃣6️⃣,7️⃣% респондентів. ❗️Отже, після відмови на важку пропозицію згоду на менш складе прохання дало майже в тричі більше респондентів ніж коли таке прохання йшло одразу!

Що ж відбувається

1️⃣ Відчуття провини, адже людина вас про щось попросила, а ви відмовили, іншими словами «закрили двері перед її обличчям».
2️⃣ Відмовляючи комусь, ми почуваємо себе не дуже комфортно, розуміючи, що відмова викликає (може викликати) у людини негативні думки та емоції. Двічі це зробити ще важче, адже нам важливо бути якщо не «хорошими», то, принаймні, «не дуже поганими» в очах оточуючих.
3️⃣ Коли людина звертається з кількома проханнями, підсилюється відчуття того, що на нас розраховують/від нас чогось очікують суттєво.
4️⃣ Мозок порівнює, особливо коли треба вирішити за умови наявності вибору, він порівнює пропозиції, умови тощо з метою обрати найкраще. Тож, почувши кілька пропозиції ми, замість відмови від усіх, обираємо найбільш прийнятну.
5️⃣ Включається соціальний поведінковий феномен «взаємна поступка»: коли людина після прохання, що обтяжує, пропонує легший варіант, ми це розцінюємо як поступку, з’являється намір «віддячити» також поступкою, тобто згодитися на пропозицію.

📚🫶Книгопорада. Роберт Чалдіні є автором відомої книги ❗️«Психологія впливу»❗️ Абсолютно раджу, адже автор пояснює механізми різних цікавих феноменів та методів впливу на прийняття рішень, надає багато прикладів та описів експериментів🫶

💙💛Всім нам – правильно та свідомо реагувати на будь-які прохання та пропозиції💙💛

Профайлинг + психология с Ольгой Колобовой

22 Nov, 10:43


💙💛П'ятнична хвилинка гумору💙💛

Профайлинг + психология с Ольгой Колобовой

18 Nov, 14:15


❤️ПРИХОВАНІ МАНІПУЛЯТИВНІ ТЕХНІКИ. ЕПІЗОД 3. СТРИБОК ЧЕРЕЗ ТОЧКУ БІФУРКАЦІЇ❤️

Стосовно цієї техніки не знайшла зафіксованих та описаних експериментів, але дуже хочу про неї розповісти, тому що використовується вона настільки часто та непомітно, що ви будете здивовані.

☝️Точка біфуркації – це точка прийняття рішення. Коли вам щось пропонують, ви, розмірковуючи та зважуючи усі «за» та «проти», поступово підходите до моменту прийняття рішення. Далі у вас визріває «так» чи «ні», погодитися чи відмовитися, направо чи наліво. Що робить маніпулятор? ❗️Він на цьому шляху штовхає вас прийняти потрібне йому рішення наступним чином: маніпулятор створює вам образи, що з вами буде хорошого у майбутньому (неважливо наскільки далекому) після того, як ви приймете потрібне ЙОМУ рішення❗️

Давайте пару прикладів.
👉 Шеф питає чи можете ви вийти в суботу на роботу, ви не планували та й не дуже бажаєте, далі чуєте щось на кшталт: «ти ж будеш один в офісі, тиша, ніхто не відволікає» / «вся кава☕️ та смаколики для тебе» / «їхати в офіс комфортно – мало людей, автівок». Тобто вам описують «плюшки»,які будете відчувати, зробивши вибір на користь «так».
👉 Шикарно та абсолютно неусвідомлено цим інструментом користуються бабусі на ринках. Вам треба морква🥕, підходите, купуєте і тут бабуля вам каже: «доню, візьми ще кабачки, диви, які гарні». Вам кабачки ну зовсім в меню та у плани не вписуються. І тут бабця говорить: «посмажиш дома, з кропчиком та часничком – ну це ж смакота!». І приходите ви додому з «затуманеним» мозком, пакетом з кабачками та питанням до себе: «навіщо я їх взяла?»

Що ж відбувається Тут треба нагадати, що мозок🧠 обробляє інформацію зображеннями. Тобто маніпулятор вербально дає інформацію, під яку мозок створює позитивні, приємні вам образи, за допомогою яких штовхає вас на шляху визрівання рішення прискоритись та ❗️ стрибнути через точку біфуркації у напрямку потрібного маніпулятору рішення❗️Якщо у цих образах ще присутні олфакторні (запах), густаторні (смак), аудіальні (звук) складові – ефект підсилюється: у наших прикладах мозок намалював картинку, де ви комфортно з кавою працюєте в суботу в офісі та тарілочку ароматних смачних кабачків.

💪Отже, приймаючи рішення, критично ставтеся до того, що чуєте стосовно ваших майбутніх станів та почуттів, не давайте себе прискорювати, щоб, замість запланованого пляжу та піци, на йти в суботу з роботи додому з кабачками та сумною думкою в голові: "як таке сталося🤔".

🫶«Маніпуляція – це гра на випередження». – Д. Тємуркаєва🫶

💙💛Всім нам – зважених самостійних рішень💙💛

Профайлинг + психология с Ольгой Колобовой

15 Nov, 12:38


💙💛П'ятнична хвилинка гумору💙💛

Профайлинг + психология с Ольгой Колобовой

11 Nov, 11:15


❤️ПРИХОВАНІ МАНІПУЛЯТИВНІ ТЕХНІКИ. ЕПІЗОД 2. НОГА У РОТІ❤️

Техніка «нога у роті» (foot-in-the-mouth-technique) – ще більш неочевидна маніпулятивна конструкція, яка зустрічається доволі часто та застосовується інколи неусвідомлено.
☝️Суть її у наступному: якщо людині перед проханням/пропозицією задати ритуальне питання на кшталт «Як у тебе справи?», «Як ти?», то об’єкт маніпуляції після цього з більшою вірогідністю відповість на прохання згодою👌

✍️1️⃣Експериментів також було декілька, основні дослідження проводились Д.Ховардом у 90-х роках і наштовхнула його на них фраза, яку він почув на лекції «Як ефективно збирати кошти для некомерційних організацій». Думка там прозвучала така: ❗️якщо у людини спочатку запитати про її самопочуття та після позитивної відповіді відреагувати фразою типу «рад це чути», то на наступному кроці ця людина з більшою вірогідністю зробить пожертву❗️ Тоді Ховард провів перше дослідження, під час якого телефонував незнайомим людям з пропозицією прийняти участь у благодійній акції - купити печиво у день Подяки. Без маніпулятивного питання згоду давали лише 10% респондентів, а от якщо спочатку у людини питали як вона себе почуває, то погоджувалося вже 25%.

✍️2️⃣Наступний експеримент був більш масштабним з чотирма групами піддослідних. Ховард намагався з’ясувати, чи залежить саме відповідь на ритуальне питання (не тільки його наявність) та реакція на цю відповідь на подальше рішення погодитись на прохання чи ні. І так, закономірність виявили: ❗️максимальний відсоток погоджень було серед тих піддослідних, які на ритуальне питання давали відповідь, що все добре і отримували додатково зворотній зв’язок❗️ Тобто, послідовність така:
Експериментатори: - Добрий день! Як Ваші справи?
Піддослідний: - Все добре, дякую!
Експериментатор: - Радий це чути!
Експериментатор висуває прохання чи пропозицію.
Натомість представники трьох останніх груп погоджувалися рідше. Це групи:
👉яким не задали ритуальне питання
👉які на ритуальне питання відповіли негативно, тобто що у них не все гаразд
👉які не отримали зворотній зв’язок після відповіді.

Чому ми попадаємось
1️⃣ відчуваємо хороше ставлення до людини, яка нами цікавиться
2️⃣ після ритуальної відповіді «все добре» неусвідомлено є бажання бути у відповідності до цього стану, тобто демонструвати це нашими позитивними рішеннями
3️⃣ після того, як людина нами поцікавилась, хочеться віддячити їй згодою на її пропозицію

❗️Але ж не всі питають про ваші справи з маніпулятивними цілями! Ознаки, що це саме технологія, наступні:
👉 маніпулятор нічого додатково не уточнює, не розпитує про вас і ваші справи
👉 одразу після ритуального питання та вашої відповіді іде прохання/пропозиція
👉 зазвичай маніпулятор у цій схемі не є вашою близькою людиною

Можливо, комусь вже телефонували боти, діалог для яких прописаний як раз з дотриманням цієї технології маніпулювання: бот запитує як у вас справи, а через пару секунд повідомляє, що радий це чути. Далі іде якась пропозиція (купити, прийняти участь і т.д.). Навіть якщо ви на ритуальне питання відповісте боту куди та як швидко йому піти, він все одно буде «радий це чути», тож можна себе трохи повеселити😁

🫶«Масова культура веде до зникнення особистості, індивідуальності, до формування масової людини, якою легше маніпулювати». – Х. Ортега-і-Гассет🫶

💙💛Всім нам – щирої цікавості нами та від нас💙💛

Профайлинг + психология с Ольгой Колобовой

04 Nov, 11:21


❤️ПРИХОВАНІ МАНІПУЛЯТИВНІ ТЕХНІКИ. ЕПІЗОД 1. НОГА В ДВЕРІ❤️

Нещодавно ледь не стала жертвою маніпуляції (поєднували кілька технік), але, завдяки тому, що добре бачу такі елементи у спілкуванні, «номер не пройшов». Це наштовхнуло мене на думку написати цей цикл, тому що попасти на гачок хорошого маніпулятора легко. Для того, щоб цього уникнути, треба, першим кроком, це розпізнати. ☝️Пам’ятаєте: нами керує те, що ми не усвідомлюємо; щойно ми виводимо це у поле нашого розуміння, важелі керування переходять до нас. Отже, поїхали. Спочатку розповім про найцікавіші та найпоширеніші техніки прихованої маніпуляції, а потім підсумуємо та зробимо корисні структуровані висновки.

❗️НОГА В ДВЕРІ (foot-in-the-door-technique)❗️ Це метод ще називають методом поступового підсилення прохань. Феномен техніки полягає в тому, що людина, погодившись на не дуже складне/важке/обтяжливе прохання, у подальшому дасть згоду на виконання більш суттєвих прохань.

💪Д. Фридман та С. Фрейзер провели ряд досліджень, які лягли в основу цієї маніпулятивної техніки та підтверджували її. Під час одного з них вони телефонували домогосподаркам з проханням відповісти на питання щодо засобів для чищення. Через пару днів вони знову телефонували і питали, чи можна зайти та подивитися, як вони користуються цими засобами. Вчені зафіксували, що жінки, яка під час першого дзвінка погодилися відповісти на питання у двічі частіше давали згоду прийти до них, ніж ті, хто відмовили перший раз.

Протягом ще одного експерименту науковці приходили в родини та просили розмістити перед будівлею негарний плакат із закликом бути обережними на дорозі🚗. Погодились лише 17%. Натомість, коли родинам пропонували розмістити невелику листівку у вікні «Будьте обережні за кермом», майже всі погоджувалися. Коли через два тижні до них приходили вже з проханням розмістити той негарний плакат, згоду давали 76% родин.

☝️Отже, що робить маніпулятор:
1️⃣ – обирає щось вагоме, з чим хоче до вас звернутися, що від вас отримати
2️⃣ - спочатку формує важливе для нього, але не дуже складне для вас прохання. Ви погоджуєтесь.
3️⃣ – витримує (обов’язково) невелику паузу, щоб об’єкт маніпуляції «перевів подих»
4️⃣ – готує прохання з п.1 обережно, там не має бути відчуття примусовості, інакше схема може не спрацювати
5️⃣ – звертається вже з більш складним обтяжливим проханням і….. знову отримує те, що йому треба.

А що з жертвою маніпуляції На відміну від кроку 1, коли у вас абсолютно природньо є бажання допомогти, на кроці 3 ви вже погоджуєтесь навіть через небажання, інколи на шкоду собі. Чому?
Тому що включаються певні психоемоційні та когнітивні механізми:
👉 людина вже відчула на собі відповідальність перед іншою за участь у її процесах, за допомогу
👉 жертва почувала себе приємно через відчуття значущості, важливості – хочеться відчути це знову, підвищити свою цінність
👉 усвідомлення себе доброзичливою, чуйною людиною по відношенню до маніпулятора призводить до небажання зіпсувати хороше про себе враження

☝️❗️Звертайте увагу, коли з одного джерела ідуть різні прохання чи пропозиції з наростаючим ефектом складності та важливості. А чи не маніпулюють вами?

🫶«Якщо людина не вміє керувати собою, нею починають керувати інші». – Х. Алієв🫶

💙💛Всім нам – відгукуватись на ті прохання та пропозиціями, які співпадають з нашими бажаннями та цінностями💙💛

Профайлинг + психология с Ольгой Колобовой

01 Nov, 16:49


💙💛П'ятнична хвилинка гумору

Профайлинг + психология с Ольгой Колобовой

28 Oct, 10:29


❤️НЕ В ГРОШАХ ЩАСТЯ !/? Частина 3❤️

Отже, як ми з вами з’ясували, гроші – не джерело щастя, проте вплив на нього певною мірою мають. Але головні тези, над якими хотіла підштовхнути вас замислитися, будуть саме у цьому пості.
Річ у тім, що найболючіша пастка зі сторони грошей полягає у тому, що ❗️ми перекладаємо на гроші відповідальність за якість нашого життя❗️ Наступний неприємний факт – аргументуючи нестачею грошей, ми ❗️вмикаємо синдром відкладеного життя❗️ Звичайні фрази, які супроводжують цей стані: «от якби у мене були гроші, тоді я би….», «коли у мене будуть гроші, я обов’язково буду…». В тому, що ви зараз не робите те, що бажаєте, ви звинувачуєте нестачу фінансових ресурсів.

Може бути так, що їх дійсно не вистачає, але це також може бути ментальна пастка, в яку ви себе заганяєте. Як це перевірити? Доволі просто.
Приклади:
☝️«Якби у мене були гроші, я би обов’язково подорожував» - якщо ви зараз не любите гуляти закуточками свого міста, якщо не поїдете в сусіднє містечко (нехай навіть невелике) походити там вуличками або у новій кав’ярні посмакувати чимось – то і коли з’являться гроші подорожувати та отримувати від того кайф ви не будете.
☝️«Коли у пене будуть гроші, я обов’язково почну стежити за здоров’ям та зовнішністю, ходити до спортзалу» - якщо ви зараз, без грошей, не стоїте у планці, не випиваєте необхідний об’єм води та не лежите раз на тиждень з маскою за 30грн – не будете ви цього робити і за наявності коштів.
☝️«Як тільки з’являться гроші, одразу почну допомагати комусь, донатити, стану меценатом або філантропом» - якщо зараз не виділяєте 50 гривень в місяць на притулок котиків – не будете ви робити цього і за наявності грошей.

Суть прикладів одна – якщо у людини є щось у переліку власних цінностей та значущих речей, вона буде це намагатись робити навіть за мінімальних бюджетів. Якщо немає – гроші не допоможуть. Але при цьому людина включає негативний спектр емоцій, потрапляючи у пастку чужих моделей, які їй особисто не потрібні. Процес «перманентно страждати» буде запущений🙀.

Отже,
1️⃣ – проясніть для себе свої цінності, не перекладайте відповідальність за якість свого життя з себе на грошовий ресурс, не страждайте через надумані, не ваші моделі життя.

👉Ще один вагомий фактор – вплив соціуму на вибір на що кошти витрачати. Так, ми серед людей і це добре. Але наскільки потужно ви дозволяєте впливати соціуму на прийняття рішень? Останній айфон – дійсно ваше бажання, у ньому є потреба чи це атрибут певного особистого високого рівня, бажання справити враження чи безліч інших соціальних причин, які спонукають вас до споживацьких рішень?

Тож,
2️⃣ – спробуйте оцінити, як соціум впливає на ваші рішення, наскільки ви можете бути самостійним та спиратися лише на власні бажання та потреби. Чи страждання через те, що не маю чогось варте того? Ви дійсно того хочете чи потребуєте? Допоможуть відповіді на два питання: «якби цього не було ні у кого – я би собі його придбав?» та «якщо цього ніхто не побачить – я все одно зроблю такий вибір?»

Ці два підходи допоможуть вам зрозуміти, чи не маєте ви ілюзій щодо потенційного щастя, яке дадуть гроші, чи не забагато ви на них перекладаєте відповідальності. Основне завдання 💰грошей – забезпечити базові потреби та комфортний рівень життя. Гроші - це, насамперед, свобода. Свобода вибору. Свобода жити на своїх умовах. За наявності грошей більше альтернатив. Якщо у вас 8 гривень – поїдете тролейбусом🚃, що більше буде грошей – то більше буде варіантів поїздки та комфорту у ній. Але щасливим можна себе почувати і користуючись суспільним транспортом, в той час як нещасним і у власному бентлі з водієм. Ну це вже я зовсім про банальне нагадала😉

🫶«Гроші не мають значення, поки вона у вас є». – Джонні Міллер🫶

💙💛Всім нам – мати той матеріальний рівень, який зробить наше життя бажаним та омріяним.

Профайлинг + психология с Ольгой Колобовой

25 Oct, 08:14


💙💛 П'ятнична хвилинка гумору

Профайлинг + психология с Ольгой Колобовой

21 Oct, 13:00


❤️НЕ В ГРОШАХ ЩАСТЯ !/? Частина 2❤️

Всі ми маємо три основних ресурси: 1️⃣ - енергія, 2️⃣ - час та 3️⃣ - гроші (будь-які інші матеріальні ресурси, але ми будемо використовувати слово «гроші» як найбільш розповсюджений вид). Кожний ресурс тим чи іншим чином формує наш рівень та стиль життя і гроші. Окрім того, ми знаходимось у соціумі, з яким постійно обмінюємося ресурсами та який диктує нам певні умови, тож вивести гроші з формули щастя повністю неможливо.

Невгамовні вчені не зупиняються і постійно досліджують, що ж саме впливає на рівень щастя людини. ☝️Ще один такий експеримент було проведено у Кенії. В експерименті прийняли участь 5657 родин, які розділили на 4 групи. Одній групі роздали по 500 доларів, другій – 5-ти тижневий курс психотерапії, третій – і те, і інше, четверта група була контрольною та не отримала нічого ("щасливчики"🙀). Через рік вчені опитали та оцінили, як змінилося життя усіх родин. Найкращу динаміку показала саме ❗️перша група❗️: родини покращили умови життя, стали більше споживати, підвищили свої доходи. Аналізуючи, на що були витрачені 500 доларів, вчені зазначили, що родини погашали борги, витрачали на більш якісне харчування та інші побутові речі, певна кількість розпочали свій маленький бізнес. Отже, висновок був наступний: якщо не закриті базові потреби, якщо людина має борги, коли якість щоденного життя низька – гроші мають безпосередній вплив на рівень щастя.

Не зупинились вчені і тут. ☝️Наступним стало дуже цікаве дослідження, яке протягом трьох років проводили нобелевські лауреати Д. Канеман та А. Дітон, після чого опублікували фундаментальну наукову працю. У досліджені прийняли участь майже півмільйона американців. Оцінюючі різні параметри їх життя та фінанси, зокрема їх динаміку, вчені дійшли висновку, що існує, так звана, ❗️точка насичення для оцінки щастя (LE)❗️ Тобто, до певного рівня доходу, зростання грошової маси у людини призводить до зростання відчуття щастя, але перевищення цього рівня починає давати зворотній ефект, тобто великі (умовно) гроші перестають буди джерелом приємних емоцій. Навіть навпаки – вони починають викликати тривожність, страхи, депресії і т.д.
👉І от, користуючись даною інформацію, різні структури почали вивчати та розраховувати величину цієї точки насичення. Вона є динамічною (змінюється з року в рік) та абсолютно різною для кожної країни та навіть окремих їх регіонів. Наведу вам кілька значень, яка саме це сума (💰показник – це річний дохід у доларах): Норвегія - $117 724, Швейцарія - $115 745, Ізраїль - $112 506, США - $105 000, Україна - $16 594. Дані були опубліковані у Daily Mail та розраховували вартість щастя у 2023 році для 173 країн.

Роботу Канемана та Ділтона, як зазвичай, піддавали критиці, але вчені все одно тримаються думки, що точка насичення є. Так, важко їх сформулювати точно для країни або навіть міста, треба брати до уваги і певні індивідуальні характеристики людини і вже для кожної окремо формувати цей показник.

☝️Щодо пари «гроші-щастя», то нагадаю: точка насичення не означає, що поки ви її не досягнете, щастя не світить. Вона сигналізує, що, з високою вірогідністю, після того, як ви її перетнете, прямої кореляції між доходом та відчуттям щастя не буде. Є навіть ризик протилежних емоційних станів.
Отже, взаємозв'язок між грошима та щастям є. Але є й додаткові важливі моменти стосовно грошей та їх впливу на наш психоемоційний стан. З цим спробуємо розібратися у наступному пості!

🎬Кінопорада. «Найкраща пропозиція» 2013р. Фільм цікавий, раджу до перегляду. Можна побачити і як важливо вчасно зупинятися, і що статки не гарантують щастя, і як вони можуть стати причиною особистої драми.

🫶«Відбутися – означає отримувати гроші за те, що ти вмієш робити добре». – Бенісіо Дель Торо🫶

💙💛Всім нам – якомога раніше досягнути особистого рівня фінансового щастя 💙💛

Профайлинг + психология с Ольгой Колобовой

18 Oct, 13:42


💙💛П'ятнична хвилинка гумору

Профайлинг + психология с Ольгой Колобовой

14 Oct, 14:23


❤️НЕ В ГРОШАХ ЩАСТЯ !/? Частина 1❤️

Продовжуючи тему щастя, пропоную поміркувати на тему грошей💰. Наскільки від них залежить почуття щастя та які є підводні камені? Розглянемо гроші саме (та тільки) у контексті потенційного джерела щастя😍.

Спочатку розповім про один з ☝️найдовших в історії психології експеримент. Вчені Гарвардського університету у 1938 році почали тривалий експеримент, у якому взяли участь 724 чоловіка. Тривав цей експеримент 75 років, кілька поколінь дослідників перехоплювали процес, збирали та систематизували дані. Експеримент був спрямований на дослідження ❗️що саме є джерелом, запорукою щастя❗️ Учасники експерименту були представниками двох прошарків: одна частина – студенти другого курсу коледжу при Гарварді, друга частина – мешканці найбіднішого району Бостону, підлітки з бідних та неблагополучних родин. Протягом усього терміну проведення експерименту науковці збирали найрізноманітнішу інформацію про його учасників: тестували, проводили регулярні опитування, спілкувалися з членами їх родин та з колегами, робили фізіогномічні описи, аналізували рівень доходу, збирали дані медичних обстежень тощо. Десятки тисяч сторінок зібраної інформації та особистих даних. У 2015 році були живі 60 його учасників та їм було понад 90 років, у 2017 році – 19.

❗️Яких висновків дійшли науковці? 🤝Насправді він один: «ХОРОШІ СТОСУНКИ НАС РОБЛІЯТЬ ЩАСЛИВИМИ ТА ЗДОРОВИМИ»🤝. Не гроші і не слава, про які мріяли більшість опитуваних на початку експерименту, відповідаючи на питання «що вам треба для щастя».

👉Вчені розширили отриманий загальний висновок на предмет, що саме є цими хорошими стосунками та сформулювали три базові думки для пояснення:
1️⃣Соціальні зв’язки ідуть на користь, натомість самотність шкодить. І це не тільки і не обов’язково родина. Соціальні зв’язки будь-якого характеру: друзі, колеги, групи, спільноти.
2️⃣Важлива не кількість, а якість цих зв’язків. Життя у конфліктах руйнує. Дбати треба про створення навколо оточення, в якому ви почуваєте себе комфортно і не боятися зупиняти деструктивне спілкування.
3️⃣Хороші стосунки захищають мозок🧠 та тіло🕺 З віком, коли самопочуття погіршується, людина краще переносить фізичні недуги та біль, якщо є приємне оточення, тому що,у зворотному випадку до фізичного болю додається ще й емоційний. Позитивні соціальні зв’язки добре впливають на пам’ять, роботу нервової системи, загальний психоемоційний та фізичний стан.

☝️До речі, фіксуючи долю усіх учасників експерименту, науковці зазначають, що серед «неблагополучних» хлопців частина мали руйнівний життєвий шлях та закінчили його рано через, у тому числі, погані звички. Але більшість стали доволі успішними, четверо серед них навіть балотувалися у сенат США. Життя представників першої «благополучної» групи також складалось зовсім по-різному, далеко не всі побудували благополучне (за загальними мірками) життя, певна кількість також пішли шляхом поганих звичок, змарнувавши та скоротивши свої дні.
👉Отже, вчені дійшли висновків, що матеріальні статки, зовнішність, гени, рівень IQ і т.д. – все це впливає на загальний рівень щасті людини набагато менше, аніж якість спілкування та взаємодії з оточуючими.

🤔Але невже гроші зовсім не впливають на наш рівень щастя? ❗️Ні, це не так. Впливають. Як саме – розберемося у наступному пості.

До речі, експеримент триває і зараз науковці вже спостерігають за життям 2000 дітей учасників першого експерименту. Цікаво, як будуть змінюватися (і чи будуть) їх висновки у майбутньому.

🎬Кінопорада. «Маленькі жінки», 2019 рік. Чудовий фільм демонструє, що гроші не дорівнюють відчуттю щастя. Багато в чому повчальний, для хороших висновків та думок.

🫶«Я оцінюю людей по їх манері витрачати гроші. Гроші – не самоціль, а матеріальний доказ того, що людина не помилилася». – Коко Шанель.🫶

💙💛Всім нам – добрих та щирих соціальних зв’язків 💙💛

Профайлинг + психология с Ольгой Колобовой

11 Oct, 14:33


💙💛П'ятнична хвилинка гумору

Профайлинг + психология с Ольгой Колобовой

07 Oct, 15:24


❤️ЦІКАВІ ТА КОРИСНІ СТИЛІ ЖИТТЯ. ЧАСТИНА 5. ХЮҐЕ❤️

Повертаємось до європейських країн, які впевнено очолюють рейтинг найщасливіших країн 2024 року. На другому місці – 🇩🇰Данія, тож давайте дізнаємось про приємну данську філософію життя хюґе💞
Фразою, яка пояснить зміст слова хюґе, може бути: «створення затишку та теплої атмосфери навколо себе та отримання насолоди від усього, що оточує». Основний маркер, що ви знаходитесь у стані хюґе – відчуття задоволення у кожному моменті життя. Мешканці Данії – майстри у створенні саме такої атмосфери💪. Так, саме у створенні – хюґе треба ліпити власними руками, а не звідкись чекати.

Як і у всіх попередніх випадках, філософія розповсюджується на усі сфери життя. Як пише Майк Вікінг у своїй книзі «Hugge. Секрет данського щастя», хюґе – це слово, яке відчувається. Додаючи це слово до будь-чого, датчани дають зрозуміти, що їм приємно, затишно, комфортно, щасливо.

❗️Розглянемо 8 основних правил хюґе, на яких зосереджує наш увагу Майк Вікінг
1️⃣ затишок - у місцях, де ви буваєте і маєте змогу привносити щось своє (дім, офіс, автівка)
2️⃣ спілкування з близькими – ходіть в гості, приймайте гостей, спілкуйтеся з друзями та просто приємними людьми частіше
3️⃣ активний спосіб життя – спорт, відпочинок, культурні заходи
4️⃣ хобі, творчість – що вас надихає
5️⃣ смачна їжа – балуйте себе, але з урахуванням останнього пункту
6️⃣ комфортний одяг – взуття та одяг не мають бути джерелом негативних відчуттів
7️⃣ насолода простими речами – маленькі дрібнички, щоденні ритуали та радощі, задоволення від того, що дає нам природа
8️⃣ почуття міри – важливий елемент збалансованого життя навіть при мінімалізмі.

☝️Пам’ятаєте техніку «5+1»? (❗️нагадаю, що всі пости у таблиці у шапці каналу❗️). Філософія хюґе також використовує підхід роботи усіх п’яти сенсорних систем людини: що бачимо👀 (візуальна складова), що чуємо🦻 (аудіальна), які запахи відчуваємо👃 (олфакторна), як нам на смак👅 (густаторна), що ми відчуваємо шкірою🤲 (кінестетична).
Можна задовольняти кожну систему окремо, а можна поєднувати. Саме останнє полюбляють датці. Наприклад:👉 пекти щось смачне дома під власний плей-лист – аромат випічки, робота з тістом, смакота, улюблена музика; створювати власноруч ароматичні свічки; читати книгу, закутавши себе у м’яку ковдру з ароматним чаєм; ходити у місця з гарними краєвидами і т.д. Ваші сенсорні системи мають сигналізувати вам задоволення.

Мета філософії хюґе - задоволення у поточну мить часу🕰. Не у відпустці, не на вихідних – кожний день! І це не про розкіш, ні. Навпаки, що занадто – то не хюґе😉. Згідно датського стилю життя, людина має створювати та відчувати комфорт при малому бюджеті, насолоджуючись дрібницями.

Книгу, яку ви бачите на зображенні, я не читала, але відгуки про неї дуже хороші. Впевнена, що багатьом під час її читання захочеться зробити собі хоч трохи хюґе – запалити свічку (навіть при наявності світла), купити м’яку піжаму, принести в офіс смачну випічку, влаштувати невеличкі посиденьки з близькими. Іншими словами – трохи більше, ніж зазвичай, подбати про себе та оточуючих💞.

🫶Так як говорили ми з вами про філософії щастя мешканців різних країн, пропоную пройти невеликий тест на власний рівень щастя. Дуже хочеться, щоб результати були високими. На а якщо ні – формуйте з наявних інструментів свою власну модель та втілюйте, за можливості, у життя.

💙💛Всім нам – найближчим часом побачити нашу країну на перших сходинках рейтингу найщасливіших країн світу💙💛

https://app.5sfer.com/test-happiness-level

Профайлинг + психология с Ольгой Колобовой

04 Oct, 14:02


💙💛П'ятнична хвилинка гумору💙💛

Профайлинг + психология с Ольгой Колобовой

30 Sep, 14:27


❤️ЦІКАВІ ТА КОРИСНІ СТИЛІ ЖИТТЯ. ЧАСТИНА 4. ПАЛІ-ПАЛІ❤️

На відміну від скандинавських країн, 🇰🇷Південна Корея створила абсолютно протилежну філософію життя, основна відмінність якої – швидкість🏃‍♂️. «Палі-палі» перекладається приблизно як «швидко-швидко», «не гальмуй», «скоріше».

Швидкість присутня в усіх сферах життя південних корейців: від впровадження нових ідей та технологій до процесу споживання їжі, від доставки піци🍕 до офіційного заключення шлюбу💍💍.
☝️І якщо «швидкість» можна піддати критиці, то «оперативність», натомість, імпонуватиме у біль-яких проявах. Для корейців це синоніми. Все треба робити оперативно.
Але ж постійно на великій швидкості - це стрес, навантаження, загроза якості чи, взагалі, бардак та колапс! Так. І для того, щоб цього уникнути, місцеві мешканці дотримуються ❗️певних правил:

1️⃣ планування, розклад, пунктуальність: важлива структура та звичка її дотримуватися там, де тільки це можливо;
2️⃣ вміння скидати напруження: ефективний повноцінний відпочинок у час, який на то відведений;
3️⃣ взаємна допомога: підтримка, поміч, підключення оточуючих у ситуаціях, коли це можливо, необхідно, доречно;
4️⃣ увага якості харчування, сну та спорту: три важливих джерела енергії, яку корейці так активно витрачають на постійно високі оберти життя; до їх якості високі вимоги, задоволення цих двох важливих базових потреб має бути на відмінно;
5️⃣ постійне навчання: щоб бути у тонусі, скажімо «у тренді», бути ефективним, сучасним та конкурентним треба постійно навчатись, покращувати свої знання та скіли, тому навчання – один з пріоритетних сфер життя.

Для декого стиль палі-палі виглядає занадто необміркованим та стресоформуючим. Але! Зайва повільність, тривалі міркування, відтягування прийняття рішень також не сприяють високій якості життя. Як тут не згадати ❗️«правило семи вдихів»❗️ для самураїв, відповідно до якого самурай повинен вміти прийняти рішення та почати діяти не пізніше, ніж через 7 вдихів. Пізніше це правило трохи трансформувалося у ❗️правило п’яти секунд Мел Роббінс❗️ – якщо ти щось вирішив, неодмінно зроби першу дію, перший крок протягом найближчих п’яти секунд. Отже, життя у стилі «палі-палі», як демонструє нам досвід Південної Кореї, має ефект, тому що у більшості ситуацій дія має кращий ефект, аніж бездіяльність. Прогрес у русі. Час - надзвичайно важливий ресурс🕰 Але я – за особисту рівновагу та баланс власної життєвої ефективності!

🫶«Людина, яка нікуди не поспішає, нікуди не потрапляє.» - Грегорі Девід Робертс🫶

💙💛Всім нам -знайти та тримати власний комфортний та продуктивний темп життя💙💛

Профайлинг + психология с Ольгой Колобовой

27 Sep, 14:39


💙💛П'ятнична хвилинка гумору

Профайлинг + психология с Ольгой Колобовой

23 Sep, 09:03


❤️ЦІКАВІ ТА КОРИСНІ СТИЛІ ЖИТТЯ. ЧАСТИНА 3. ЛАГОМ❤️

☝️Скандинавські країни протягом останніх років впевнено займають лідерські позиції у рейтингу найщасливіших країн у світі. А це означає, що у них є чому повчитися! Сьогодні поговоримо про одну з таких країн – 🇸🇪Швецію, яка посіла четверте місце у рейтингу 💪World Happiness Report 2024. Особливий стиль життя Швеції відомий під назвою ❗️ЛАГОМ❗️ Це приємне навіть за звучанням слово означає певну філософію життя, яку стисло можна описати як: «достатньо», «не більше, не меньше», «баланс», «помірно», «саме стільки, скільки треба». Зауважу: ЛАГОМ – це не про обмежити себе, це – про вчасно зупинитися. Задумайтесь та пригадайте, як часто чи коли останній раз ви викидали продукти харчування у смітник або скільки у вас речей, якими ви не користувалися протягом останнього року🙀? Це на побутовому рівні. Сама філософія розповсюджується на всі сфери життя.
Важливо, що ЛАГОМ у кожного свій, особистий. Але філософія життя настільки проникла у життя, що, навіть при індивідуальному ставленні до помірності, важко знайти яскраві перекоси у суспільстві.

👉Розглянем 5 основних правил ЛАГОМ:

1️⃣ Замислюйтесь про наслідки своїх дій – для себе, для оточуючих, для усієї планети. Такі думки не тільки зупинятимуть вас від надмірності, вони дадуть вам розуміння, що ви – не вирвана з контексту загального масштабного життя людина, а частина найрізноманітніших систем. Від вас, як і від кожного, залежить багато!

2️⃣ Плануйте. Час, справи, роботу та відпочинок, покупки, меню і т.д. Спонтанність часто кидає нас у надмірність та зайве. Тому плануйте та майте люфт відхилення +/-10%. Це не означає, що треба вдаватися до невротичного планування кожного кроку, ні. Плануйте в першу чергу там, де відчуваєте дисбаланс, зайву імпульсивність, де маєте неприємні наслідки. Загальний work-life balance у цей розділ.

3️⃣ Не обтяжуйте себе зайвим. Ставтесь зважено до усього матеріального – обирайте якісне, корисне, функціональне. Шведи надають перевагу усьому максимально природньому: натуральна косметика, проста місцева їжа, якісні речі тривалого використання, уважно ставляться до сміття.

4️⃣ Балансуйте між задоволенням власних потреб та турботою про оточуючих. Регулярно робіть для себе те, що вам хочеться – нехай незначне, але саме з категорії «хочу», а не «треба». І при цьому обов'язково знаходьте час на добрій справи для інших!

5️⃣ Правильне питання до себе. Замість «чи треба мені більше/краще?» питайте себе «мені цього достатньо?». Гонитва за найкращим або ще більшим (як і перфекціонізм) руйнівна та тупікова. У битві за химерне «найкраще» не перемогти, а от замордувати себе до неврозів, вигорання, депресії – легко.

♥️ЛАГОМ для шведів це не просто «достатньо», це – комфорт від рівноваги, гармонія, зважене споживання. Глибинний сенс полягає у тому, що надмірність та відчутна недостатності шкідливі. І в першому, і в другому стані людина не може бути щаслива тривалий час. Саме тому шведи намагаються тримати баланс в усьому. Рівновага є запорукою здорового суспільства з щасливими людьми.

📽Кінопорада. «100 речей та нічого зайвого» (2018р.) – приємна комедія перегукується з нашою темою. Підштовхне замислитися, чи справді так багато нам треба і , сподіваюсь, трохи змусить посміхнутися.

🫶“Будь-яка надмірність гидка природі.” – Гіппократ🫶

💙💛Всім нам – здорового приємного балансу життя💙💛

Профайлинг + психология с Ольгой Колобовой

20 Sep, 16:02


💙💛П'ятнична хвилинка гумору

Профайлинг + психология с Ольгой Колобовой

16 Sep, 13:09


❤️ЦІКАВІ ТА КОРИСНІ СТИЛІ ЖИТТЯ. ЧАСТИНА 2. ІКІГАЙ – 5 ВАЖЛИВИХ ПРИНЦИПІВ ❤️

Філософія Ікігай глибока, ґрунтовна та багатомірна. У попередньому пості ми зосередилися на основному принципі. Стиль життя Ікігай має немало додаткових правил, постулатів, форм мислення та поведінки. Розглянемо 5🖐 основних, які дозволяють опанувати філософію наповнення життя сенсом та щастям.

1️⃣ Починаємо з малого🤏. Не стресуємо себе глобальними швидкими цілями, але й не стоїмо на місці – рухаємось до своєї мети, пам’ятаючи про силу маленьких кроків👣. Окрім цього, важливим аспектом цього постулату є навичка звертати увагу на дрібниці, помічати та хвалити за невеликі результати та досягнення.

2️⃣ Будь вільним або звільни себе. Від чого нам пропонують бути вільними японці Від того, що заважає знайти своє щасливе місце під сонцем – від шаблонів та стереотипів, від усього, що наполегливо нав’язується суспільством, від зовнішньої оцінки. За приклад японці беруть поведінку маленьких дітей, які із задоволенням роблять те, від чого радіють, щоб не думали про це інші люди. Вони безпомилково відчувають, що саме їм хочеться і роблять це допоки їх не зупинять дорослі.

3️⃣ Екологічність дій або гармонія та стійкість. Екологія по відношенню до себе та оточуючих, гармонія внутрішня. Ікігай дотримується принципу, що внутрішня гармонія завжди важливіша, ніж інші оціночні параметри – 💵гроші та матеріально статки, 🥇успіх та визнання. Гармонію можна отримати та відчути лише прислуховуючись до своїх станів та за умови повної відвертості під час внутрішніх діалогів. Шукати та створювати, допоки не зловите це неймовірне відчуття.

4️⃣ Щоденні радощі або отримуй задоволення від дрібничок. Так, японці надзвичайно уважні до дрібниць і в цьому є сенс, адже з них складається наше життя. Вміння радіти маленьким речам, а до того взагалі звертати на них увагу – надзвичайно корисна для здоров’я навичка! На допомогу може прийти техніка❗️«5+1»❗️, яку ми розбирали раніше (посилання у таблиці з переліком усіх постів, яка закріплена у шапці каналу).

5️⃣ Будь тут і зараз. Про це говорили та говорять давно та багато. І правильно. Тому що ми там, де наш фокус уваги. Знаходячись переважно у минулому або майбутньому, ми втрачаємо смак самого процесу життя. Попередній пункт взагалі не вдасться вбудувати без навички бути у моменті. ❗️Тренуйте фокус уваги💪

Ці правила корисні не тільки у складі Ікігай, але і як самостійні норми щасливого життя, адже є мудрими та правильними порадами для кожного та при будь-яких принципах життя.
☝️Ікігай у кожного свій. Це абсолютно індивідуальний стан та індивідуальні процеси, які можете віднайти тільки ви. Все у ваших руках.

🫶 “Мета нашого життя – бути щасливим”. – Далай-лама🫶

💙💛Всім нам – задоволення у кожному моменті життя💙💛

1,485

subscribers

163

photos

5

videos