Кадрова допомога 🔴🟡🟢 @kadrovik911 Channel on Telegram

Кадрова допомога 🔴🟡🟢

@kadrovik911


Канал щоденних кадрових новин, роз'яснень Держпраці, ПФУ та інших центральних органів влади

Кадрова допомога 🔴🟡🟢 (Ukrainian)

Відкрийте для себе всесвіт кадрової допомоги нашого Telegram каналу "Кадрова допомога 🔴🟡🟢". Які новини зі світу кадрового обліку, що робить Держпраця, ПФУ та інші центральні органи влади - все це ви знайдете у нас. Наша мета полягає в тому, щоб допомогти вам розібратися у складних процедурах та уникнути помилок у питаннях кадрового управління. Вступайте до нас, щоб бути в курсі всіх змін у законодавстві та отримувати актуальні поради від професіоналів у галузі кадрів. Наш канал - це ваш провідник у світі кадрової справи!

Кадрова допомога 🔴🟡🟢

21 Nov, 14:00


Як визначається сума допомоги по тимчасовій непрацездатності, вагітності та пологах?

Сума страхових виплат застрахованій особі обчислюється шляхом множення суми денної виплати, розмір якої встановлюється у відсотках середньоденної заробітної плати (доходу) залежно від страхового стажу, якщо його наявність передбачена законодавством, на кількість календарних днів, що підлягають оплаті.

Середньоденна заробітна плата (дохід) обчислюється шляхом ділення нарахованої за розрахунковий період (12 календарних місяців) заробітної плати (доходу), на яку нарахований єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на кількість календарних днів зайнятості у розрахунковому періоді. При цьому обчислення середньоденної заробітної плати здійснюється без урахування календарних днів, не відпрацьованих з поважних причин, – тимчасова непрацездатність, відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами, відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та шестирічного віку за медичним висновком, відпустка без збереження заробітної плати, призупинення дії трудового договору у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, період, протягом якого працівник проходив строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період або проходив військову службу за контрактом, зокрема шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення, і за ним не зберігався роботодавцем середній заробіток за такий період.

Таким чином, спочатку обчислюється середньоденна заробітна плата, після чого визначається розмір денної виплати в залежності від страхового стажу, який потім множиться на кількість календарних днів хвороби.

Допомога по вагітності та пологах надається застрахованій особі у розмірі 100 % середньої заробітної плати (доходу) і не залежить від страхового стажу.

Місяці розрахункового періоду (з першого до першого числа), в яких застрахована особа не працювала з поважних причин, виключаються з розрахункового періоду.

Джерело: ПФУ

Кадрова допомога 🔴🟡🟢

21 Nov, 13:00


Інформація, яку зобов’язаний вносити страхувальник у звітності

Відповідно до ч. 2 ст. 20 Закону № 2464 з метою обліку в електронній формі відомостей про трудову діяльність страхувальник подає відомості про працівника щодо:

✔️прийняття на роботу або звільнення з роботи;
✔️переміщення з одного структурного підрозділу до іншого або переведення на іншу постійну посаду або роботу;
✔️поновлення на роботі;
✔️призупинення/відновлення дії трудового договору;
✔️про присвоєння, зміну або позбавлення рангу, розряду, класу, звання, категорії, складання присяги, стажування, навчання тощо;
✔️належності або неналежності осіб, які працюють, у тому числі підприємств, або забезпечують себе роботою самостійно, до професійних спілок та/або до осіб, які підлягають обов’язковим медичним оглядам.

Ці відповідні відомості подаються страхувальником через вебпортал електронних послуг ПФУ в електронній формі з обов’язковим накладанням електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, страхувальником або представником страхувальника, якому керівником страхувальника делеговані відповідні повноваження, шляхом створення відповідного електронного запису в електронному кабінеті страхувальника.

Джерело: ПФУ

Кадрова допомога 🔴🟡🟢

21 Nov, 12:00


Чи надається допомога по тимчасовій непрацездатності під час відсторонення від роботи без збереження заробітної плати?

Статтею 46 КЗпП передбачено відсторонення працівника від роботи у певних випадках. Відсторонення – це тимчасовий захід, якого роботодавець змушений вжити з метою уникнення негативних наслідків, що можуть настати, коли працівник або група працівників продовжуватимуть виконувати трудові обов’язки. Інколи відсторонення відбувається на вимогу третьої сторони.

Відсторонення від роботи оформляється наказом (розпорядженням) роботодавця із зазначенням підстав, умов та строків відсторонення.

Відсторонення від роботи зазвичай відбувається без збереження заробітної плати, за винятком окремих випадків передбачених законодавством.

Право на страхові виплати за страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, зокрема, на допомогу по тимчасовій непрацездатності, мають застраховані особи у разі настання страхового випадку в період роботи (включаючи час випробування та день звільнення), зайняття підприємницькою та іншою діяльністю, якщо інше не передбачено законом.

Статтею 15 Закону № 1105 визначено, що допомога по тимчасовій непрацездатності надається застрахованій особі у формі страхових виплат, які повністю або частково компенсують втрату заробітної плати (доходу), у разі настання тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві.

У випадку відсторонення особи від виконання посадових обов`язків з припиненням виплати заробітної плати відповідно до норм чинного законодавства, факт втрати заробітної плати у разі хвороби або травми в такий період відсутній.

⚠️Отже, особі відстороненій від роботи без збереження заробітної плати, допомога по тимчасовій непрацездатності на підставі виданих листків непрацездатності не надається за дні тимчасової непрацездатності, що збігаються з днями відсторонення від виконання обов`язків.

Джерело: Держпраці

Кадрова допомога 🔴🟡🟢

21 Nov, 11:00


До якого документа вноситься інформація про присвоєння рангу державному службовцю?

Відомості про присвоєння, зміну та позбавлення рангу державного службовця вносяться до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування в порядку, встановленому ПФУ за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту населення.

На вимогу державного службовця в його трудовій книжці робиться запис про присвоєння, зміну та позбавлення рангу державного службовця (ст. 39 Закону № 889).

Джерело: Держпраці

Кадрова допомога 🔴🟡🟢

21 Nov, 10:00


Надання щорічної відпустки за особливий характер праці прибиральника

Відповідно до ст. 8 Закону про відпустки щорічні додаткові відпустки за особливий характер праці надаються окремим категоріям працівників, роботу яких пов’язано з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних географічних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров’я, за Списком № 1290.

Згідно з розділом XXII “Загальні професії за всіма галузями господарства” Списку № 1290 прибиральники службових приміщень, зайняті прибиранням загальних убиралень та санвузлів, мають право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці тривалістю до 4 календарних днів.

Конкретна тривалість щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці встановлюється колективним чи трудовим договором залежно від часу зайнятості працівника в цих умовах (ст. 8 Закону про відпустки).

Відповідно до п. 7 Порядку № 16 у розрахунок часу, що дає право працівнику на відпустку, зараховуються дні, коли він фактично був зайнятий на роботах з особливим характером праці, у цьому випадку прибиранням загальних убиралень та санвузлів, не менше половини тривалості робочого дня, встановленого для цих працівників.

Джерело: Держпраці

Кадрова допомога 🔴🟡🟢

21 Nov, 09:00


Багатодітні батьки тепер можуть оформити відстрочку в додатку «Резерв+»

Наразі це стосується сімей, які виховують трьох неповнолітніх дітей у спільному шлюбі.

Процес максимально простий і зручний:

✔️Авторизуйтеся в Резерв+
✔️Надішліть запит на оформлення відстрочки
✔️Система автоматично перевірить ваш статус.
✔️Якщо ви відповідаєте вимогам, інформація про відстрочку автоматично з’явиться у вашому електронному військовому документі.

Рустем Умєров зазначив, що Міноборони працює над тим, щоб незабаром у Резерв+ стали доступними всі типи відстрочок для багатодітних батьків.

«Також прагнемо, аби онлайн-оформлення відстрочок стало можливим для інших категорій громадян. Діджиталізація — це зручність і прозорість, які наближають нас до більш сучасної та ефективної системи», — додав він.
⚠️Таким чином, у застосунку «Резерв+» з’явилася можливість оформити відстрочку від мобілізації для багатодітних батьків.

Джерело: Територія права

Кадрова допомога 🔴🟡🟢

21 Nov, 08:00


25 листопада 2024 року о 12:00 НАДС проведе інформаційну онлайн-сесію “Визначення завдань і ключових показників для держслужбовців категорій «Б» і «В»

Під час заходу представники НАДС нададуть відповіді на запитання, що найчастіше виникають при визначенні завдань і ключових показників.

Орієнтовна тривалість – 1,5 години. Для участі в заході необхідно попередньо зареєструватися за посиланням. до 24 листопада 2024 року.

Звертаємо увагу, що в заході зможуть взяти участь лише 500 учасників, які зареєструються першими.

Посилання для доступу на інформаційну сесію надійде на зазначену у формі електронну адресу. Будь ласка, перевіряйте пошту, у тому числі розділи «Спам», «Реклама», «Промоакції».

Джерело: НАДС

Кадрова допомога 🔴🟡🟢

21 Nov, 07:00


Чи може розраховувати на виплату допомоги по вагітності та пологах жінка, яка вже перебуває у відпустці для догляду за дитиною до 3-х років?

За період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, що збігається з відпусткою для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, допомога по вагітності та пологах виплачується незалежно від допомоги при народженні дитини.

Джерело: Держпраці

Кадрова допомога 🔴🟡🟢

21 Nov, 06:00


Рада схвалила відстрочки для цивільних, які були в полоні. А деяким військовим — можливість звільнення зі служби

Верховна Рада України ухвалила два законопроєкти. Перший передбачає надання відстрочки від мобілізації для цивільних, які побували в полоні. Другий стосується права на звільнення від проходження військової служби під час мобілізації для громадян, чиї близькі родичі загинули або зникли безвісти під час бойових дій.

У Верховній Раді 20 листопада проголосували за законопроєкти 12104 та 11531. Перший визначає усунення правової невизначеності щодо підстав для надання відстрочки від мобілізації громадянам, чиї близькі родичі загинули або зникли безвісти.

Зазначимо, що ще в серпні неповнорідним родичам загиблих або зниклих на війні парламент надав відстрочку від призову під час мобілізації. Тепер же вони зможуть отримати право звільнитися зі служби, якщо вже перебувають у війську.

Особи, яких було позбавлено особистої свободи, тобто перебували у полоні внаслідок збройної агресії проти України, також не підлягатимуть призову на військову службу. Однак такі громадяни можуть бути призвані виключно за власним бажанням та особистою згодою. Згодом їх має підписати президент Володимир Зеленський.

Джерело: Антикор

Кадрова допомога 🔴🟡🟢

20 Nov, 14:00


Набрав чинності закон про новорічні подарунки

Нагадуємо: щороку в період з 15 листопада поточного року до 15 січня наступного діє Закон «Про звільнення від оподаткування грошових коштів, які спрямовуються на проведення новорічно-різдвяних свят для дітей та на придбання дитячих святкових подарунків».

Відповідно до норм цього Закону діють спеціальні правила оподаткування вартості новорічних подарунків для дітей за місцем їх видачі особами, визначеними у ст. 1: органами державної влади, органами місцевого самоврядування, громадськими (у тому числі профспілковим) організаціями та створеними ними закладами освіти, охорони здоров'я та культури, що утримуються за кошти відповідних бюджетів. Вартість святкових подарунків та квитків на новорічно-різдвяні заходи, отриманих дітьми згідно з цим Законом від згаданих у ст. 1 цього Закону установ і організацій, не включається до сукупного оподатковуваного доходу громадян, які є батьками (ст. 3 Закону). Діють також спеціальні правила справляння ПДВ.

Що стосується роботодавців, які мають намір видавати подарунки працівникам та/або їх дітям, то слід брати до уваги норми пп. 165.1.39 ПКУ, згідно з яким не оподатковується вартість дарунків у частині, що не перевищує 25 % однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року (у 2024 р. – 1775,00 грн), за винятком грошових виплат у будь-якій сумі.

Джерело: KadrEx

Кадрова допомога 🔴🟡🟢

20 Nov, 13:00


Законодавством не встановлено єдиної норми тривалості робочого часу на 2025 рік

Статтею 52 КЗпП визначено, що для працівників установлюється п'ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями.

На тих підприємствах, де за характером виробництва та умовами роботи запровадження п'ятиденного робочого тижня є недоцільним, встановлюється шестиденний робочий тиждень з одним вихідним днем.

Разом з тим законодавством не передбачено встановлювати єдину норму тривалості робочого часу на рік. Ця норма може бути відмінна залежно від того, який робочий тиждень встановлений на підприємстві (п'ятиденний чи шестиденний), яка тривалість щоденної роботи, коли встановлені вихідні дні, а тому на підприємствах рішення щодо встановлення норми тривалості робочого часу на рік приймається самостійно за умови дотримання вимог статей 50-53, 67 і 73 КЗпП.

Звертаємо також увагу, що при розрахунку робочих днів до закінчення воєнного стану слід врахувати положення Закону № 2136, якими визначено особливості встановлення та обліку часу роботи і часу відпочинку у період дії воєнного стану.

Тобто, на період дії воєнного стану положення КЗпП щодо скорочення роботи на одну годину напередодні святкових і неробочих днів, перенесення вихідного дня на наступний після святкового або неробочого, перенесення вихідних та робочих днів відповідно до рекомендації КМУ, заборони залучення до робіт у вихідні, святкові і неробочі дні, не застосовуються.

Збільшення кількості годин роботи, що мають відпрацювати працівники у період воєнного стану у порівнянні з мирним часом, не призводить до збільшення нормальної тривалості робочого часу на тиждень, встановленого ч. 1 ст. 50 КЗпП.

⚠️Таким чином, законодавством не встановлено єдиної норми тривалості робочого часу на відповідний період, вона може бути різною залежно від графіку роботи роботодавця, тому обраховується ним самостійно.

Джерело: лист Мінекономіки від 29.10.2024 № 4701-05/77010-09

Кадрова допомога 🔴🟡🟢

20 Nov, 12:00


Мінімальну зарплату та прожитковий мінімум залишили на рівні 2024 року

19 листопада 2024 Рада ухвалила Закон про Державний бюджет на 2025 рік. Держбюджет на 2025 рік передбачає:

✔️мінімальну зарплату з 1 січня – 8000 грн, у погодинному розмірі 48 грн;
✔️прожитковий мінімум для працездатних осіб – 3028 грн.

Розмір мінімальної зарплати, що застосовуватимуть як розрахункову величину, щоб обчислити виплати за рішенням суду, визначили у розмірі прожиткового мінімуму – 1600 грн.

Прожитковий мінімум для працездатних осіб, який застосовують, щоб визначити посадовий оклад для прокурорів залишили на рівні 1600 грн.

Джерело: ВРУ

Кадрова допомога 🔴🟡🟢

20 Nov, 11:00


Відображення у звітності мобілізованого працівника

Мобілізований працівник зберігає місце роботи й посаду згідно з ч. 3 ст. 119 КЗпП. Такий працівник може звільнитися виключно за власним бажанням (ст. 38 КЗпП) або за угодою сторін (ч. 1 ст. 36 КЗпП), для цього він має подати особисту заяву.

У разі мобілізації працівника роботодавцю слід оформити наказ на увільнення від роботи у зв’язку з призовом на військову службу під час мобілізації на підставі повістки (довідки, витягу з наказу тощо).

Як відобразити інформацію про такого працівника у Податковому розрахунку?

Після внесених змін до ст. 119 КЗпП з 19.07.2022 було скасовано обов’язок роботодавця щодо нарахування та виплати середнього заробітку працівникам, призваним до лав ЗСУ.

Таким чином, після такого скасування починаючи з  серпня 2022 року роботодавець, який ухвалив рішення про добровільну виплату мобілізованим працівникам, повинен таке рішення зафіксувати у відповідному наказі, у ньому зазначається і самостійно визначений розмір такої добровільної виплати. З метою оподаткування такі виплати вважаються заробітною платою.

Нараховану добровільну виплату мобілізованому працівнику зазначають у додатку 1 Податкового розрахунку одним рядком, а саме:

✔️у графі 8 встановлюється категорія застрахованої особи “1” (якщо такий працівник є особою з інвалідністю, то проставляється код ”2”);
✔️у графі 10 – місяць за який нараховано виплату;
✔️у графі 14 – кількість календарних днів перебування у трудових відносинах;
✔️у графах 16 та 17 – суму нарахованої добровільної виплати працівникові;
✔️у графі 20 – суму нарахованого ЄСВ на добровільну виплату;
✔️графи з 4 до 7, з 21 до 24 – заповнюють у загальному порядку, інші графи додатка не заповнюють.

Якщо розмір нарахованої добровільної виплати мобілізованому працівникові за основним місцем роботи менший від розміру мінімальної заробітної плати, то роботодавець має дотриматися ч. 5 ст. 8 Закону № 2464 й нарахувати суму ЄСВ у розмірі не меншому, ніж мінімальний страховий внесок.

При цьому в додатку 1 необхідно додати ще один рядок, де у графі 18 треба відобразити суму різниці між мінімальною заробітною платою та нарахованою сумою виплати, а у графі 20 – суму ЄСВ на різницю за кодом типу нарахувань (графа 9) “13”.

Якщо мобілізований працівник є особою з інвалідністю, законодавством не передбачено обов’язку страхувальника щодо нарахування ЄСВ до мінімального розміру.

У разі відсутності рішення про добровільну виплату мобілізованим працівникам у додатку 1 заповнюються графи 8, 10, 14 (кількість календарних днів перебування у трудових відносинах), у графах 16-17 і 20 проставляються нульові суми зарплати та ЄСВ, інші графи заповнюються у загальному порядку. У додатку 5 єдиної звітності факт мобілізації працівника не відображається.

Джерело: ПФУ

Кадрова допомога 🔴🟡🟢

20 Nov, 10:01


Як отримати компенсацію за облаштування робочого місця для людини з інвалідністю?

Роботодавці можуть отримати компенсацію за облаштування робочого місця для людей з інвалідністю.

Держава відшкодовує витрати на спеціалізоване обладнання, меблі та допоміжні засоби, наприклад брайлівські клавіатури.

Як подати заявку на отримання компенсації – дивіться в інфографіці.

Джерело: КМУ

2,084

subscribers

66

photos

1

videos