САП @sap_gov_ua Channel on Telegram

САП

@sap_gov_ua


Телеграм - канал Спеціалізованої антикорупційної прокуратури

Детальніше: https://www.facebook.com/sap.gov.ua

САП (Ukrainian)

САП - це Телеграм-канал Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Цей канал було створено з метою забезпечення доступу до найактуальніших новин та інформації про боротьбу з корупцією в Україні. Як член антикорупційної системи країни, САП веде боротьбу з корупцією на всіх рівнях та в усіх сферах. Цей канал є ідеальним джерелом новин та оновлень щодо важливих розслідувань та судових процесів, які проводить Спеціалізована антикорупційна прокуратура. Якщо ви хочете бути в курсі подій та підтримувати боротьбу з корупцією, підписуйтесь на цей канал! Детальнішу інформацію ви можете знайти на офіційній сторінці каналу на Facebook: https://www.facebook.com/sap.gov.ua

САП

04 Dec, 14:10


​​📂Одержання 55 тис. доларів США посадовими особами Харківської податкової: завершено слідство у справі

Прокурор САП прийняв рішення про завершення досудового розслідування у справі щодо одержання 55 тис. доларів США неправомірної вигоди посадовими особами податкової з Харківщини.

На сьогодні за дорученням прокурора САП детективами НАБУ відкрито матеріали справи стороні захисту для ознайомлення.

У межах досудового розслідування встановлено, що посадова особа податкової служби підбурила представника приватного товариства надати неправомірну вигоду керівництву ГУ ДПС у Харківській області за забезпечення прийняття рішень щодо виключення товариства з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості, а також про реєстрацію зупинених податкових накладних цього товариства.

55 тис. доларів США призначалися начальнику одного з управлінь ГУ ДПС у Харківській області та керівнику Харківської податкової.

Дії колишнього в.о. начальника ГУ ДПС у Харківській області та начальника управління ГУ ДПС у Харківській області кваліфіковані за ч. 4 ст. 368 КК України.

Стосовно ще трьох осіб, а саме начальника та працівника відділу ГУ ДПС у Харківській області, підприємця, винесено обвинувальні вироки.

📌Відповідно до ч. 1 ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

САП

04 Dec, 08:30


​​⚖️ Апеляційна палата ВАКС підтвердила законність стягнення необґрунтованих активів, що належать заступнику начальника одного з управлінь центрального апарату ДБР і його дружині-прокурору

03 грудня 2024 року Апеляційна палата ВАКС залишила без змін рішення суду першої інстанції від 24.07.2024, яким визнано необґрунтованими активи на загальну суму 7 млн грн, набуті заступником начальника одного з управлінь центрального апарату ДБР і його дружиною-прокурором.

Нагадаємо, рішенням суду визнано необґрунтованими такі активи:
квартиру в м. Києві, що набута у власність на початку 2020 року за майже 3,8 млн грн і оформлена на бабусю відповідачки;
машиномісце, придбане в цей же період за 0,7 млн грн і оформлене на тітку відповідачки.

Також суд визнав частково необґрунтованим інший актив – квартиру у столиці, що оформлена на тітку відповідачки, вартістю на момент придбання у 2022 році майже 2,8 млн грн. У звʼязку з цим з відповідачів на користь держави вирішено стягнути частину вартості частково необґрунтованого активу в сумі понад 2,5 млн грн.

Зауважимо, що позов пред’явлено на підставі матеріалів Національного агентства з питань запобігання корупції та доказів, самостійно одержаних прокурором у встановленому законом порядку.

Рішення Апеляційної палати ВАКС набирає законної сили з моменту проголошення.

САП

04 Dec, 07:00


​​👤Суд поклав обов’язки на ексголову правління НАК «Нафтогаз України»

03 грудня 2024 року колегія суддів ВАКС задовольнила клопотання прокурора САП та поклала процесуальні обов’язки на колишнього голову правління НАК «Нафтогаз України».

Так, за рішенням суду, обвинувачений зобов’язаний:
– повідомляти суд про зміну свого місця проживання;
– утримуватись від спілкування зі свідками у справі;
– здати на зберігання до Державної міграційної служби України всі паспорти для виїзду за кордон.

Зауважимо, що ще 01.11.2024 прокурор САП звернувся до суду із клопотанням про продовження строку дії процесуальних обов’язків, покладених на обвинуваченого у зв’язку із застосуванням до нього запобіжного заходу у вигляді застави в розмірі 107 млн 127 тис. грн.

Проте наступні судові засідання, на яких суд мав розглянути вказане клопотання, а саме 05.11.2024 та 08.11.2024, не відбулись за ініціативою суду, у зв’язку з чим строк дії процесуальних обов’язків закінчився 12.11.2024.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура 08.11.2024 та 11.11.2024 направила на адресу ВАКС листи з вимогою розглянути клопотання про продовження запобіжного заходу до закінчення його строку. Проте додаткове засідання так і не було призначено.

Деталі справи:
За версією слідства, протягом 2018 року голові правління НАК «Нафтогаз України» було незаконно нараховано та виплачено премій на суму, що перевищує максимально допустиму на 229 250 410 грн.

Протягом 2018–2021 років службові особи НАК «Нафтогаз України» не сприяли розслідуванню, ховаючи від слідства документи та матеріали компанії, необхідні для встановлення обставин вчинення злочину.

Дії ексголови правління кваліфіковані за ч. 5 ст. 191 КК України. Санкція статті передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

📌Відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні кримінально караного проступку і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

САП

02 Dec, 08:50


​​📂Заволодіння державними землями на Сумщині: завершено слідство у справі

Прокурор САП прийняв рішення про завершення досудового розслідування у справі стосовно злочинної групи, яку очолював колишній голова аграрного комітету ВРУ – колишній міністр, та до складу якої входили топпосадовці органів Держгеокадастру й інші особи, які контролювали діяльність цих органів. На сьогодні за дорученням прокурора САП детективами НАБУ відкрито матеріали справи стороні захисту.

Указаних осіб підозрюють у протиправному заволодінні державними землями на Сумщині загальною площею близько 2,5 тис. га та спробі заволодіння ще близько 3,3 тис. га.

У межах досудового розслідування встановлено, що у 2017 році власник низки сільгосподарських компаній, який згодом став народним депутатом України IX скликання та очолив аграрний комітет ВРУ, у змові з головою Держгеокадастру України та кураторами органів Держгеокадастру вирішив заволодіти землею, яка перебувала у користуванні двох держпідприємств на Сумщині.

Задля реалізації схеми її учасники забезпечили знищення документів, на підставі яких держпідприємства мали право постійного користування землею, що стало підставою для складення обласним Держгеокадастром акту про самовільне зайняття цих ділянок державними підприємствами.

Аби унеможливити передачу землі стороннім особам її включили до переліку на аукціон з права оренди, однак жодних торгів так і не було проведено.

Згодом ці землі за допомогою підконтрольних посадовців обласного Держгеокадастру передали у приватну власність. При цьому землі передавались наперед визначеним громадянам під виглядом реалізації їх права на безкоштовну землю, а умовою отримання землі було підписання договору про її передачу в оренду агрохолдингу ще до моменту отримання.

Реалізація цієї схеми у 2017-2021 роках призвела до заволодіння 1250 земельними ділянками загальною площею 2499 га, вартість яких на момент вчинення злочину становила понад 280 млн грн. Крім того, особи здійснили спробу заволодіти 3244 га землі вартістю близько 195 млн грн, проте завдяки вчасним діям САП та НАБУ на землі було накладено арешт.

23 квітня 2024 року 13 членам організованої групи повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191 та ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 15, ч. 5 ст. 191 КК України.

📌Відповідно до ч. 1 ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

САП

01 Dec, 09:00


​​🇺🇦Шановні працівники прокуратури!

Щиро вітаю вас із вашим професійним святом!

Ваша праця є запорукою законності, справедливості та захисту прав кожного громадянина нашої країни. Ви не лише стоїте на варті закону, а й забезпечуєте віру суспільства у справедливість, що є основою сильної та незалежної держави.

Бажаю вам міцного здоров’я, професійних успіхів, мудрості та витримки у вирішенні найскладніших завдань. Нехай ваша відданість справі приносить користь суспільству, а кожен робочий день буде сповнений поваги, визнання та нових досягнень.

Заступник Генерального прокурора – керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури
Олександр Клименко

САП

30 Nov, 08:00


​​Актуальні події 25 – 29 листопада 2024 року:

✔️SAPO Representatives Participate in a Roundtable on Corporate Criminal Liability – https://cutt.ly/6eZwLWxn

✔️SBU Officer Sentenced to 10 Years for Accepting a $60,000 Bribe to Facilitate Cryptocurrency Mining Business – https://cutt.ly/ZeLTHqeI

✔️$36,000 Bribe: Guilty Verdict Announced for Former Officials of Kyiv Tax Inspection and a Lawyer – https://cutt.ly/aeLWTfH3

✔️Embezzlement of 24 Million USD by Ukrspecexport: Case Against Former Minister of Defense of Ukraine Sent to Court – https://t.me/sap_gov_ua/2593

🤝🏼Співпраця:
🔶Прокурори САП долучилися до дискусії щодо розвитку інституту викривання – https://cutt.ly/peZenBrR

🔸Представники САП стали учасниками круглого столу на тему кримінальної відповідальності юридичних осіб – https://cutt.ly/6eZwLWxn

📂Завершено слідство:
Завершено слідство у справі стосовно колишнього нардепа, який незаконно одержав компенсацію за житло у столиці – https://cutt.ly/4eL5bXMU

📨Направлено до суду:
Розкрадання 24 млн доларів США Укрспецекспорту: направлено до суду справу стосовно колишнього Міністра оборони України – https://cutt.ly/2eL5WGgw

⚖️Вирок:
🔹Співробітника СБУ, якого викрили на одержанні 60 тис. дол. США за неперешкоджання веденню бізнесу з майнінгу криптовалюти, засуджено до 10 років позбавлення волі – https://cutt.ly/ZeLTHqeI

🔹10 та 9 років позбавлення волі – оголошено обвинувальний вирок колишнім службовцям столичної податкової інспекції та адвокату – https://cutt.ly/aeLWTfH3

🔹6 років позбавлення волі – Апеляційна палата ВАКС залишила без змін вирок особі, яку викрили на підбурюванні до надання хабаря колишньому директору ДБР – https://cutt.ly/NeL5QDOk

Оскарження:
САП оскаржить виправдувальний вирок судді Господарського суду Харківської області – https://cutt.ly/yeL5nnKL

САП

29 Nov, 16:31


Прокурори САП долучилися до дискусії щодо розвитку інституту викривання

29 листопада 2024 року прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури взяли участь у публічному заході «Становлення та розвиток інституту викривання в кримінальному провадженні: успіхи та виклики», організованому Національним агентством з питань запобігання корупції за підтримки проекту Pro-Integrity, який фінансується #USAID та #UKDev.

Захід об’єднав представників антикорупційних органів, судів, науковців та громадські організації для обговорення важливих питань, серед яких: правовий статус викривачів, їх захист, дефініції у законодавстві та процесуальні наслідки різних підходів до регулювання.

Прокурори САП акцентували увагу на необхідності системного вдосконалення законодавства у сфері викривання, зокрема із врахуванням міжнародних стандартів і національного контексту.

Результатом обговорення стало напрацювання спільних поглядів та визначення подальших кроків, необхідних для зміцнення інституту викривання, який є важливим елементом запобігання і протидії корупції.

САП

29 Nov, 15:13


🤝🏼Представники САП стали учасниками круглого столу на тему кримінальної відповідальності юридичних осіб

29 листопада 2024 року працівники Спеціалізованої антикорупційної прокуратури взяли участь у круглому столі, організованому CEELI Institute в місті Празі (Чеська Республіка), на тему кримінальної відповідальності юридичних осіб (позасудове врегулювання).

Захід відвідали представники антикорупційних органів, народні депутати України, міжнародні експерти, а саме колишній директор з правових питань в ОЕСР Нікола Бонуччі, колишній генеральний прокурор Чеської Республіки Павел Земан, представники Франції, Швейцарії та США.

Під час дискусії акцентовано увагу на низці ключових аспектів, які варто враховувати при впровадженні та вдосконаленні законодавства України в цій сфері, відповідно до міжнародних стандартів, що визначаються, зокрема, ОЕСР.

Одним з основних результатів обговорень стало підтвердження необхідності реформування національного законодавства у контексті кримінальної відповідальності юридичних осіб. Міжнародні експерти наголосили на потребі створення чітких і передбачуваних механізмів для притягнення до відповідальності компаній, які порушують антикорупційне законодавство. Учасники круглого столу висловили спільну думку щодо важливості ухвалення та впровадження законопроєкту № 11443, що може стати важливим кроком до вирішення цієї проблеми в Україні.

Міжнародні експерти висловили пропозиції щодо вказаного законопроєкту та підкреслили важливість правильної дефініції понять і чітких критеріїв для визначення кримінальної відповідальності юридичних осіб.

Крім того, учасники заходу обговорили практичні аспекти впровадження відповідних норм у законодавство, що допоможе в подальшому ефективно реалізовувати норми про кримінальну відповідальність юридичних осіб.

SAPO Representatives Participate in a Roundtable on Corporate Criminal Liability

САП

29 Nov, 11:00


​​👤Розкрадання 24 млн доларів США Укрспецекспорту: направлено до суду справу стосовно колишнього Міністра оборони України

29 листопада 2024 року прокурор САП за матеріалами досудового розслідування НАБУ направив до суду обвинувальний акт стосовно двох колишніх керівників ДП «Укрспецекспорт», які обвинувачуються у заволодінні коштами підприємства на загальну суму понад 23,9 млн доларів США.

У межах досудового розслідування встановлено, що указані особи організували безпідставне складання документів про нібито сприяння у здійсненні експорту озброєння та військової техніки до Республіки Казахстан компанії, зареєстрованій в Об’єднаних Арабських Еміратах. Підставою для перерахування винагороди агенту стало начебто його сприяння в залученні іноземного замовника та укладенні з ним зовнішньоекономічної угоди на постання продукції спеціального призначення виробництва одного з вітчизняних підприємств. Насправді всі домовленості щодо укладення угоди та подальші контакти з приводу виконання її умов здійснювалися безпосередньо між українською стороною та замовником, без залучення будь-яких третіх осіб.

Як наслідок, «агенту» незаконно перерахували понад 23,9 млн доларів США.

Зауважимо, що злочинну схему розпочав та реалізовував у період 2010–2012 років керівник Укрспецекспорту, який згодом обіймав посади генерального директора ДК «Укроборонпром», Міністра оборони України та радника Президента України. Після того, як на посаду керівника компанії «Укрспецекспорт» була призначена його довірена особа, він доручив їй продовжувати підписувати документи для оплати удаваних агентських послуг.

На сьогодні обидва підозрювані перебувають за межами України та оголошені в міжнародний розшук.

📌Відповідно до ч. 1 ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні кримінально караного проступку і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Embezzlement of 24 Million USD by Ukrspecexport: Case Against Former Minister of Defense of Ukraine Sent to Court

САП

28 Nov, 13:40


​​📂Завершено слідство у справі стосовно колишнього нардепа, який незаконно одержав компенсацію за житло у столиці

Прокурор САП прийняв рішення про завершення досудового розслідування у справі стосовно народного депутата України VIII скликання, підозрюваного у незаконному отриманні компенсації за винайм житла у столиці. Наразі детективами НАБУ за дорученням прокурора САП відкрито матеріали справи стороні захисту для ознайомлення.

Так, народний депутат отримав компенсацію за користування готельним номером ДП «Готельний комплекс «Київ» з вересня 2017 по жовтень 2018 року. Проте у межах досудового розслідування встановлено, що насправді підозрюваний був забезпечений житлом у передмісті столиці і фактично у цей період проживав саме там.

У квітні 2024 року САП та НАБУ повідомили указаній особі про підозру за ч. 2 ст. 364 КК України. Оскільки місце перебування особи не було встановлено, про підозру повідомили в порядку ст. 278, ст. 135 КПК України.

Зважаючи на те, що депутат з квітня поточного року перебуває у міжнародному розшуку, стосовно нього здійснювалось спеціальне досудове розслідування.

📌Відповідно до ч. 1 ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

САП

27 Nov, 15:55


​​🖋САП оскаржить виправдувальний вирок судді Господарського суду Харківської області

Прокурор готує апеляційну скаргу на вирок ВАКС від 27 листопада2024 року, яким суддю Господарського суду Харківської області визнано невинуватою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.

Прокурор вважає, що надані суду І інстанції докази свідчать про вчинення суддею кримінального праворушення.

Зважаючи на викладене, прокурор САП не погоджується з рішенням суду та оскаржить його до Апеляційної палати ВАКС.

Нагадаємо, що відповідно до пред’явленого обвинувачення, суддя ухвалила незаконне рішення у господарській справі та зобов’язала державне підприємство ПАТ «Укргазвидобування» передати на користь приватного товариства природний газ, попередньо арештований ухвалами слідчого судді у так званій «газовій справі» екснардепа-втікача.

Суддя також задовольнила клопотання представника приватного підприємства та зменшила розмір пені, що підлягала стягненню з ТОВ за основним позовом, та відстрочила на один рік виконання рішення щодо стягнення понад 3 млн грн боргу на користь ПАТ «Укргазвидобування».

Своє рішення суддя обґрунтувала неіснуючими доказами.

📌Відповідно до ч. 1 ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

САП

27 Nov, 11:00


​​👤Співробітника СБУ, якого викрили на одержанні 60 тис. дол. США за неперешкоджання веденню бізнесу з майнінгу криптовалюти, засуджено до 10 років позбавлення волі

27 листопада 2024 року ВАКС оголосив вирок, яким оперативного співробітника Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки СБУ (ДКІБ СБУ) визнано винуватим у вимаганні та одержанні 60 тис. дол. США, тобто у вчиненні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 368 КК України.

Співробітнику СБУ призначено покарання у виді 10 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в правоохоронних органах строком на три роки з конфіскацією всього належного йому на праві власності майна, у тому числі віртуальних активів – криптовалюти на загальну суму понад 58 тис. доларів США, що перебуває на різних електронних мультивалютних криптогаманцях.

Також особу позбавлено військового звання – полковник.

Вирок може бути оскаржений в апеляційному порядку протягом 30 днів з дня його проголошення шляхом подачі апеляційної скарги до Апеляційної палати ВАКС.

🔎Деталі справи:
У ході досудового розслідування встановлено, що співробітник СБУ вимагав 60 тис. дол. США за нібито сприяння у повернені техніки, вилученої в межах розслідування викрадення електроенергії на Сході України, а також не перешкоджання у веденні бізнесу з майнінгу криптовалют. Вже через тиждень після вилучення техніки підприємець отримав «пропозицію» про сплату за вилучений товар, про що одразу повідомив НАБУ. Службовця СБУ було викрито «на гарячому» 26 липня 2022 року.

👤SBU Officer Sentenced to 10 Years for Accepting a $60,000 Bribe to Facilitate Cryptocurrency Mining Business

САП

27 Nov, 09:00


​​Отримання 36 тис. доларів США хабаря: Оголошено обвинувальний вирок колишнім службовцям столичної податкової інспекції та адвокату

27 листопада 2024 року колегія суддів ВАКС оголосила обвинувальний вирок колишнім начальнику слідчого управління фінансових розслідувань ДПІ в Шевченківському районі міста Києва, його колишньому співробітнику та адвокату, яких викрито на висловленні прохання та одержанні від підприємця 36 тис. дол. США неправомірної вигоди за повернення вилучених під час обшуку коштів, а саме 974 тис. гривень, 109 тис. дол. США та товарно-матеріальних цінностей.

За вироком суду ексначальника слідчого управління та його колишнього співробітника визнано винуватими у вчиненні злочинів, передбачених ч. 4 ст. 368 та ч. 2 ст. 369-2 КК України. Суд призначив їм покарання у виді 10 та 9 років позбавленні волі відповідно з позбавленням права обіймати посади в правоохоронних органах строком на три роки з конфіскацією всього належного їм на праві власності майна.

Відповідно до вироку адвоката визнано винуватим лише у вчиненні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 368 КК України, та засуджено до 9 років позбавлення волі з позбавленням права займатися адвокатською діяльністю строком на три роки, з конфіскацією всього належного йому на праві власності майна.

Вирок може бути оскаржений в апеляційному порядку протягом 30 днів з дня його проголошення шляхом подачі апеляційної скарги до Апеляційної палати ВАКС.

$36,000 Bribe: Guilty Verdict Announced for Former Officials of Kyiv Tax Inspection and a Lawyer

САП

26 Nov, 09:29


​​⚖️6 років позбавлення волі – Апеляційна палата ВАКС залишила без змін вирок особі, яку викрили на підбурюванні до надання хабаря колишньому директору ДБР

26 листопада 2024 року Апеляційна палата ВАКС підтримала позицію прокурора САП, відмовила у задоволенні апеляційної скарги сторони захисту та залишила без змін вирок ВАКС від 26 червня 2024 року, яким І. Щербину, який підбурив до надання неправомірної вигоди у розмірі 150 тис. доларів США колишньому директору ДБР начебто за закриття кримінального провадження, що розслідується територіальним управлінням ДБР, засуджено до реального позбавлення волі.

Таким чином, І. Щербину визнано винуватим у вчиненні злочинів, передбачених ч. 4 ст. 190, ч. 2 ст. 15, ч. 4 ст. 27, ч. 4 ст. 369, ч. 1 ст. 263 КК України.

Йому призначено покарання у виді 6 років позбавлення волі з конфіскацією всього належного йому на праві власності майна. Крім того суд позбавив особу класного чину старшого радника юстиції.

Рішення Апеляційної палати ВАКС набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржене до Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду.

САП

23 Nov, 08:00


​​Актуальні події 18 – 22 листопада 2024 року:

👥Charges Brought Against Two Senior Officials of the Logistics Forces for Multi-Million Hryvnia Misappropriations – https://cutt.ly/PeKGuTTt

💰SAPO Seeks to Declare Assets Worth Nearly UAH 8.7 Million Unjustified and Confiscate Them for State Revenue – https://cutt.ly/QeKGiyzz

📂Investigation Completed. Case Involving Two Individuals Who Attempted to Appoint Subordinates to Leadership Positions at Customs for $ 1.7 Million – https://cutt.ly/AeKHb0ih

⚖️Sentencing Delivered: 7 to 8 Years Imprisonment for Misappropriation of Funds from a Ukroboronprom Subsidiary – https://cutt.ly/leKGiRGV

💰Цивільна конфіскація:
САП вимагає визнати необґрунтованими активи на суму майже 8,7 млн грн, які оформлені на родичку одного з посадовців столичного управління Нацполу – https://cutt.ly/QeKGiyzz

🔎Підозра:
Повідомлено про підозру 2 керівникам структурних підрозділів Сил логістики, зловживання яких завдали мільйонних збитків – https://cutt.ly/PeKGuTTt

⚖️Запобіжний захід:
🔹Продаж за безцінь землі на Закарпатті: АП ВАКС засилила зміну запобіжних заходів двом підозрюваним – https://cutt.ly/DeKGoieH
🔹Обрано запобіжний захід ексголові правління ПрАТ «ХК «Енергомережа» – https://cutt.ly/EeKGoeuu

📂Завершено слідство:
🔹у справі щодо продажу за безцінь землі на Закарпатті – https://cutt.ly/8eJRyzvC
🔹у справі стосовно 2 осіб, які за 1,7 млн дол. США намагались призначити на керівні посади на митниці підконтрольних осіб – https://cutt.ly/AeKHb0ih

⚖️Вирок:
🔹Оголошено вирок у справі щодо розтрати майже 3,5 млн грн двох державних підприємств. За вироком суду 6 осіб, серед яких колишні та чинні керівники і посадовці одного з державних підприємств, яке є структурним підрозділом ДК «Укроборонпром», засуджено до реального позбавлення волі – https://cutt.ly/leKGiRGV

🔹ВАКС засудив до реального позбавлення волі суддю з Маріуполя та його помічницю – https://cutt.ly/WeKGi18W

🔹САП готує апеляційну скаргу на вирок експосадовиці Укрзалізниці – https://cutt.ly/8eKGi4TN

САП

22 Nov, 15:10


📂Завершено слідство у справі стосовно 2 осіб, які за 1,7 млн дол. США намагались призначити на керівні посади на митниці підконтрольних осіб

Прокурор САП прийняв рішення про завершення досудового розслідування у справі стосовно двох осіб, які намагались призначити підконтрольних їм осіб на керівні посади в територіальних органах Державної митної служби для впровадження корупційних схем.

Наразі детективами НАБУ за дорученням прокурора відкрито матеріали справи стороні захисту для ознайомлення.

Як вже повідомлялось, у межах слідства встановлено, що указані особи пропонували надати керівництву Державної митної служби України 1 млн дол. США за призначення своєї людини на посаду керівника Львівської митниці, ще 500 тис. дол. США та 200 тис. дол. США – за посади очільників Волинської і Чернівецької митниці відповідно.

Крім того зʼясувалося, що учасники групи обіцяли керівництву митної служби половину доходів, отриманих в результаті незаконної діяльності на митниці.

Дії викритих осіб кваліфіковані за ч. 2 ст. 15 ч. 4 ст. 27 ч. 4 ст. 369 КК України.

Зауважимо, що завдяки детективам НАБУ та прокурорам САП злочинним намірам вдалося запобігти.

Деталі у відео: https://youtu.be/2DTvNh-V8bg

📌Відповідно до ч. 1 ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

📁
Investigation Completed. Case Involving Two Individuals Who Attempted to Appoint Subordinates to Leadership Positions at Customs for $ 1.7 Million

САП

21 Nov, 15:45


​​ВАКС засудив до реального позбавлення волі суддю з Маріуполя та його помічницю

21 листопада 2024 року Вищий антикорупційний суд оголосив вирок судді одного з районних судів міста Маріуполя та його помічниці, яких викрито на одержанні неправомірної вигоди від громадянина за закриття провадження у справі про вчинене адміністративне правопорушення у зв’язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення, яке перебувало у нього на розгляді.

За вироком суду суддю визнано винуватим у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України та призначено покарання у виді 7 років 6 місяців позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади прокурора, судді та адвоката строком на 3 роки, з конфіскацією всього належного йому на праві власності майна.

Його помічницю визнано винуватою за ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 368 КК України. За вироком суду їй призначено покарання у виді 6 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади прокурора, судді та адвоката строком на 3 роки, з конфіскацією всього належного їй майна.

Вирок може бути оскаржений в апеляційному порядку протягом 30 днів з дня його проголошення шляхом подачі апеляційної скарги до Апеляційної палати ВАКС.

САП

20 Nov, 16:18


​​⚖️Обрано запобіжний захід ексголові правління ПрАТ «ХК «Енергомережа»

20 листопада 2024 року колегія суддів ВАКС підтримала позицію прокурора САП та обрала запобіжний захід у вигляді тримання під вартою колишньому голові правління ПрАТ «ХК «Енергомережа», обвинуваченому у справі щодо заволодіння та легалізації̈ коштів підприємств енергетичного сектору.

Нагадаємо, у межах досудового розслідування встановлено, що у 2015-2016 роках службові особи ПрАТ «ХК «Енергомережа», ПАТ «Черкасиобленерго», ПАТ «Запоріжжяобленерго», діючи в інтересах приватної компанії – ПрАТ «ХК «Енергомережа», у порушення вимог Закону України «Про електроенергетику», шляхом підписання договорів про переведення боргу та заміни боржника, шляхом зловживання службовим становищем заволоділи коштами які мали надійти до ПАТ «Черкасиобленерго», ПАТ «Запоріжжяобленерго», а також здійснили фінансові операції з метою легалізації таких коштів.

Дії колишнього голови правління ПрАТ «ХК «Енергомережа» кваліфіковані за ознаками злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 27 ч. 2 ст. 364 та ч. 3 ст. 209 КК України.

Зауважимо, що вказаний обвинувачений у лютому 2024 року виїхав за межі України. Суд постановив здійснювати стосовно нього спеціальне судове провадження (in absentia).

📌Відповідно до ч. 1 ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

САП

20 Nov, 15:00


👥Повідомлено про підозру 2 керівникам структурних підрозділів Сил логістики, зловживання яких завдали мільйонних збитків

За процесуального керівництва прокурорів САП детективи НАБУ повідомили про підозру керівникам двох структурних підрозділів Центрального управління забезпечення авіації та протиповітряної оборони Озброєння Командування Сил логістики ЗСУ, зловживання яких під час закупівлі авіаційного комплектування завдали 27,3 млн грн збитків.

Дії посадовців кваліфіковано за ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364 КК України.

У межах досудового розслідування встановлено, що керівники структурних підрозділів, зловживаючи своїм службовим становищем, забезпечили перемогу в тендері на закупівлю комплектування двох приватних товариств. При цьому для створення вигляду конкурентної боротьби на розгляд тендерної комісії посадовці подали пропозиції не лише цих двох компаній, а й низки підставних. Водночас більш вигідні комерційні пропозиції ще одного учасника або умисно викривили, або ж зовсім проігнорували.

Ці зловживання призвели до підписання невигідних контрактів та, як наслідок, переплати за продукцію 27,3 млн грн.

Зауважимо, викриття злочину здійснювалось за процесуального керівництва прокурорів САП детективами НАБУ за оперативного супроводу СБУ.

📌Відповідно до ч. 1 ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

👥Charges Brought Against Two Senior Officials of the Logistics Forces for Multi-Million Hryvnia Misappropriations

САП

19 Nov, 10:57


​​Продаж за безцінь землі на Закарпатті: АП ВАКС засилила зміну запобіжних заходів двом підозрюваним

19 листопада 2024 року Апеляційна палата ВАКС підтримала позицію прокурора САП та відмовила в задоволенні апеляційних скарг сторони захисту на рішення слідчих суддів ВАКС, якими змінено запобіжні заходи 2 засновникам приватного товариства – підозрюваним у справі щодо продажу за заниженою вартістю земельної ділянки комунальної власності площею понад 3 га на Закарпатті.

Зваживши на доводи прокурора, АП ВАКС залишила без змін рішення суду першої інстанції, а саме стягнути 908 тис. грн та 900 тис. грн застави відповідно і застосувати до підозрюваних запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення 10 млн грн застави для кожного.

Досудове розслідування у вказаній справі триває. Деталі: https://cutt.ly/5eskhx77

📌Відповідно до ч. 1 ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

САП

19 Nov, 10:12


​​САП готує апеляційну скаргу на вирок експосадовиці Укрзалізниці

Прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури оскаржить вирок ВАКС від 19 листопада 2024 року, яким ексначальницю управління закупівельних процедур дочірнього підприємства АТ «Укрзалізниця» визнано невинуватою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.

Прокурор вважає, що зібрані у межах досудового розслідування докази свідчать, що експосадовиця Укрзалізниці умисно зловжила своїм службовим становищем, щоб забезпечити безпідставну перемогу одного з товариств у процедурі закупівлі метизної продукції у 2014 році та подальшу розтрату коштів державного підприємства на користь такого переможця.

За цих обставин прокурор не погоджується з таким рішенням суду та оскаржить його до Апеляційної палати ВАКС.

📌 Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

САП

18 Nov, 13:00


​​💰САП вимагає визнати необґрунтованими активи на суму майже 8,7 млн грн, які оформлені на родичку одного з посадовців столичного управління Нацполу

15 листопада 2024 року прокурором Спеціалізованої антикорупційної прокуратури за матеріалами НАЗК та на основі доказів, самостійно одержаних прокурором у встановленому законом порядку, заявлено позов до Вищого антикорупційного суду про визнання необґрунтованими активів, що оформлені на родичку одного із заступників начальника Головного управління Національної поліції України в м. Києві, на суму майже 3,7 млн грн і доходів, отриманих від продажу одного активу в сумі майже 5 млн грн та стягнення їх в дохід держави (цивільна конфіскація).

Установлено, що у 2020 році родичкою посадовця було набуто у приватну власність квартиру і два машино-місця у місті Києві.

Аналізом доходів та видатків посадовця, членів його сім’ї і родичів встановлено неможливість набути ці об’єкти нерухомості за рахунок законних джерел.

Після придбання цих активів їх використовували посадовець і його сім’я, а не родичка, що разом з іншими даними вказує на те, що вона набула їх у власність саме за дорученням посадовця.

Крім того, в період проведення НАЗК моніторингу способу життя посадовця ним відчужено один із об’єктів нерухомості за ціною, що майже на 5 млн грн перевищувала суму його придбання.

Зважаючи на це, прокурор САП звернувся до суду з позовом про визнання необґрунтованими активів і доходу, отриманого від продажу одного з них, та їх стягнення в дохід держави.

Представництво держави в суді у цій справі здійснюється прокурорами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Нагадаємо, що відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» особа, уповноважена на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, стосовно якої набрало законної сили рішення суду про визнання необґрунтованими активів та їх стягнення в дохід держави, підлягає звільненню з посади в установленому законом порядку

Про хід та результати розгляду цивільної справи буде повідомлено додатково.

SAPO Seeks to Declare Assets Worth Nearly UAH 8.7 Million Unjustified and Confiscate Them for State Revenue

САП

18 Nov, 08:44


⚖️Оголошено вирок: Від 7 до 8 років тюрми за розтрату коштів дочірнього підприємства Укроборонпрому

18 листопада 2024 року колегія суддів ВАКС оголосила обвинувальний вирок у справі щодо розтрати майже 3,5 млн грн двох державних підприємств.

За вироком суду 6 осіб, серед яких колишні та чинні керівники і посадовці одного з державних підприємств, яке є структурним підрозділом ДК «Укроборонпром», а також посадових осіб іноземної компанії визнано винуватими у вчиненні злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191 та ч. 1 ст. 366 КК України, в залежності від ролі та участі кожного у вчиненні злочину.

Особам призначено покрання у виді позбавлення волі на строк від 7 до 8 років з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими повноваженнями.

Також суд конфіскував частину майна, яке на праві власності належить указаним особам.

Разом з тим, суд звільнив осіб від відбування покарання за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України, у звʼязку із закінченням строків давності.

Водночас колегія суддів ВАКС виправдала колишнього гендиректора «Укрінмаш» від звинувачень у службовому підроблені та розтраті майна, але визнала його винуватим у службовому підробленні.

За вироком суду особі призначено покарання у виді 2 років позбавлення волі, проте звільнено від покарання у зв'язку зі спливов строків давності.

Вирок може бути оскаржений в апеляційному порядку протягом 30 днів з дня його проголошення шляхом подачі апеляційної скарги до Апеляційної палати ВАКС.

Деталі справи:
У ході досудового розслідування, яке здійснювали детективи НАБУ за процесуального керівництва прокурів САП, встановлено, що у 2014-2016 роках керівники та посадові особи ДП ДГЗІФ «Укрінмаш» спільно з представниками іноземної компанії, яка мала забезпечити укладення зовнішньоекономічних угод та їх виконання, організували безпідставне укладення угод із супроводу зовнішньоекономічних контрактів, складання завідомо неправдивих актів виконаних робіт та подальше незаконне перерахування коштів.

Як наслідок, державному підприємству завдано майже 3,5 млн грн шкоди – саме стільки коштів було незаконно перераховано на виконання вищевказаних угод.

Sentencing Delivered: 7 to 8 Years Imprisonment for Misappropriation of Funds from a Ukroboronprom Subsidiary

САП

16 Nov, 08:00


​​Актуальні події 11 – 15 листопада 2024 року:

🤝🏼The Third Expert Meeting of the G7 Anti-Corruption Task Force for Ukraine Held – https://cutt.ly/deHHou4I

🤝🏼Міжнародна співпраця:
Відбулася Третя експертна зустріч G7 Антикорупційної робочої групи для України – https://cutt.ly/deHHou4I

📂Завершено слідство:
🔹у справі щодо заволодіння понад 50 млн грн Укрзалізниці – https://cutt.ly/YeJRyatR
🔹у справі щодо продажу за безцінь землі на Закарпатті – https://cutt.ly/8eJRyzvC

📨Направлено до суду:
Відмова у наданні показань у справі: судитимуть працівника Нацполіції – https://cutt.ly/QeJRyF8N

🖇️Результати судових засідань:
Справа Приватбанку: ВАКС стягнув 5 млн грн застави з колишньої заступниці голови правління банку – https://cutt.ly/IeJRyNgJ

⚖️Вирок:
Спроба підкупу керівництва Мінвідновлення: нардепа-втікача засуджено до 8 років позбавлення волі – https://cutt.ly/reJRy4wn

САП

14 Nov, 16:05


​​🤐Відмова у наданні показань у справі: судитимуть працівника Нацполіції

За процесуального керівництва прокурорів САП детективи НАБУ повідомили про підозру одному з працівників Нацполіції, який без передбачених на те законом підстав відмовився надавати показання при допиті детективами НАБУ.

У цей же день досудове розслідування кримінального проступку завершено та обвинувальний акт направлено до суду для розгляду по суті.

Деталі справи:
У ході досудового розслідування кримінального провадження за фактом заволодіння державними коштами у сумі понад 16 млн грн під виглядом виконання договорів на поставку комп’ютерного обладнання детективи НАБУ встановили, що одному із працівників Нацполу у зв’язку із виконанням своїх службових обов’язків відомі обставини, що підлягають встановленню в ході слідства.

Працівника поліції двічі викликали на допит, проте він без передбачених законом підстав відмовився надавати показання.

Дії особи кваліфіковані за ч. 1 ст. 385 КК України.

📌Відповідно до ч. 1 ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

САП

14 Nov, 11:53


​​⚖️Спроба підкупу керівництва Мінвідновлення: нардепа-втікача засуджено до 8 років позбавлення волі

14 листопада 2024 року ВАКС оголосив обвинувальний вирок народному депутату України IX скликання, якого викрили на наданні неправомірної вигоди голові Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України.

Суд зважив на докази, зібрані в ході досудового розслідування детективами НАБУ і прокурорами САП, та визнав депутата винуватим у вчиненні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 369 КК України.

За вироком суду нардепу призначено покарання у виді 8 років позбавлення волі з конфіскацією майна та з позбавленням права обіймати певні посади строком на три роки.

Вирок ВАКС може бути оскаржений впродовж 30 днів в суді апеляційної інстанції.

Нагадаємо, 18 вересня 2024 року народний депутат не з’явився у судове засідання. Про причини неявки нардеп суд та прокурора не повідомив. Захисники обвинуваченого також не змогли повідомити суду про місце перебування їхнього підзахисного та наголосили на відсутності зв’язку з ним.

19 вересня 2024 року ВАКС задовольнив клопотання прокурора САП та оголосив у державний та міжнародний розшук указаного народного депутата.

Після оголошення у розшук суд постановив ухвалу про здійснення спеціального судового провадження. Незважаючи на те, що надалі судовий розгляд мав здійснюватись за відсутності обвинуваченого (in absentia), останньому було надано можливість брати участь у судових засіданнях в режимі відеоконференції, надавати показання та навіть виступити у судових дебатах та з останнім словом.

Attempted Bribery of the Ministry of Restoration Leadership: Fugitive MP Sentenced to 8 Years in Prison

САП

14 Nov, 11:44


⚡️Спроба підкупу керівництва Мінвідновлення: нардепа-втікача засуджено до 8 років позбавлення волі

САП

13 Nov, 15:00


📂Продаж за безцінь землі на Закарпатті: завершено слідство у справі стосовно міського голови та голови райради

Прокурор САП прийняв рішення про завершення досудового розслідування у справі стосовно міського голови, голови районної ради на Закарпатті та ще 4 осіб, яких у червні 2024 року викрито на зловживанні службовим становищем з метою продажу за заниженою вартістю земельної ділянки комунальної власності площею понад 3 га.

Сьогодні за дорученням прокурора САП детектив НАБУ відкрив матеріали справи стороні захисту для ознайомлення.

Як уже повідомлялося, у межах досудового розслідування встановлено, що міський голова забезпечив прийняття на сесії міськради рішення про продаж ділянки у центрі міста приватному товариству, фактичним контролером якого є голова районної ради.

Крім того, з метою отримання потрібної експертної грошової оцінки ділянки власникам компанії-оцінювачки надали неправомірну вигоду. В результаті землю, ринкова вартість якої становить 91,4 млн грн, продали усього за 9,6 млн грн.

Збитки територіальній громаді становлять 81,7 млн грн.

Дії міського голови кваліфіковано за ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364 КК України;
🔹голови райради – за ч. 4 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364 КК України;
🔹колишнього начальника відділу комунальної власності та земельних відносин міської ради – за ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364 та ч. 2 ст. 368-4 КК України;
🔹2 засновників компанії-оцінювачки – за ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364, ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 358, ч. 3 ст. 27, ч. 4 ст. 368-4, ч. ч. 1, 2 ст. 384 КК України;
🔹оцінювача – за ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364, ч. 3 ст. 358 КК України.

📌Відповідно до ч. 1 ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

САП

11 Nov, 15:30


​​📂Заволодіння понад 50 млн грн Укрзалізниці: завершено слідство у справі

11 листопада 2024 року прокурор САП прийняв рішення про завершення досудового розслідування у справі щодо заволодіння 50 млн грн коштів АТ «Укрзалізниця». На сьогодні детективами НАБУ за дорученням прокурора САП відкрито стороні захисту матеріали справи для ознайомлення.

У межах досудового розслідування встановлено, що у 2018 році один із керівників організованої групи з метою заволодіння коштами товариства вирішив встановити контроль над товарно-грошовими потоками АТ «Укрзалізниця». За сприяння можновладних друзів, серед яких представники Уряду та правоохоронних органів, особа домоглася призначення членів групи на керівні посади в АТ «Укрзалізниця», що у подальшому забезпечило безперешкодну діяльність організованої групи.

Так, підвладні керівнику ОГ посадові особи АТ «Укрзалізниця» забезпечили перемогу у тендері підконтрольного підприємства, створивши видимість її законності. У результаті протягом 2018-2020 років компанія-переможець тендеру поставляла Укрзалізниці пневмоінструмент за завищеною вартістю. Як наслідок, Укрзалізниця переплатила 11,4 млн грн, якими заволоділи учасники ОГ та розпорядилися ними на власний розсуд.

Крім цього, за аналогічних обставин у 2018-2019 роках керівник ОГ забезпечив перемогу підконтрольних йому компаній у тендерах на закупівлю запасних частин до вантажних вагонів. У результаті, Укрзалізниця зазнала збитків на суму 38,9 млн грн.

Про підозру у справі повідомлено 10 особам, серед яких керівники організованої групи, чинні та колишні посадові особи АТ «Укрзалізниця» та бенефіціари приватного товариства.

Дії підозрюваних кваліфіковано за ч. 5 ст. 191 КК України, в залежності від ролі та участі кожного у вчиненні злочину.

📌Відповідно до ч. 1 ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

САП

11 Nov, 14:35


​​⚖️Справа Приватбанку: ВАКС стягнув 5 млн грн застави з колишньої заступниці голови правління банку

11 листопада 2024 року колегія суддів ВАКС підтримала клопотання прокурора САП та стягнула 5 млн грн застави, внесеної юридичною особою за колишню заступницю голови правління ПАТ КБ «Приватбанк», яка двічі не з’явилася в судові засідання.

Так, суд визнав неповажними причини неявки обвинуваченої та, зважаючи на неналежну процесуальну поведінку, ухвалив збільшити до 51 млн грн розмір застави, визначений як запобіжний засіб.

Крім того, суд поклав на обвинувачену відповідні процесуальні обов’язки, а саме прибувати за кожною вимогою суду, не відлучатися з Дніпропетровської області без дозволу суду, повідомляти суд про зміну свого місця проживання та місця роботи, утримуватися від спілкування з іншими обвинуваченими у справі та здати на зберігання до відповідних органів Державної міграційної служби усі свої паспорти громадянина України для виїзду за кордон, інші документи, що мають право на виїзд з України та в’їзд до України.

Наступне засідання у справі призначено на 22 листопада 2024 року.

Деталі справи:
У межах досудового розслідування встановлено, що колишній голова правління ПАТ КБ «Приватбанк», його перший заступник, заступник, а також троє керівників департаментів указаного банку у грудні 2016 року за день до визнання ПАТ КБ «Приватбанк» неплатоспроможним на підставі неправдивих документів виплатили коштом банку близько 223 млн грн на користь підконтрольних та пов’язаних із ПАТ КБ «Приватбанк» компаній.
Кошти перераховувались декількома траншами на дві різні компанії: 85,2 млн грн на рахунок однієї пов'язаної з учасниками схеми компанії, ще 136,8 млн грн – на користь іншої. У подальшому ці кошти учасники схеми вивели за кордон з метою легалізації.

Окрім цього, встановлено, що в переддень націоналізації банку указані особи розтратили понад 8,2 млрд грн шляхом незаконного списання зобов’язань компаній-нерезидентів перед AS «Privatbank» (Латвія) за рахунок коштів Приватбанку, розміщених на кореспондентських рахунках в AS «Privatbank» (Латвія). Крім того, для подальшої неможливості стягнення коштів на користь ПАТ КБ «Приватбанк» та прикриття вчиненого злочину особи організували незаконну та документально не обґрунтовану заміну боржника на підконтрольну та пов’язану з ПАТ КБ «Приватбанк» компанію.

📌Відповідно до ч. 1 ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

САП

11 Nov, 09:45


🤝🏼Відбулася Третя експертна зустріч G7 Антикорупційної робочої групи для України

6-7 листопада 2024 року у місті Токіо (Японія) прокурор САП Андрій Касьян спільно із представниками НАБУ, ОГП, ВАКС та НАЗК взяв участь у засіданні Третьої експертної зустрічі Антикорупційної робочої групи для України (ACT for Ukraine).

Антикорупційна робоча група для України, започаткована декларацією Міністрів Юстиції країн G7 у липні 2023 року, створена з метою аналізу потреб та розробки можливих стратегій допомоги Україні у сфері антикорупції, включаючи розгляд проєктів з розбудови потенціалу та технічної допомоги.

У межах візиту делегати зустрілися з Міністром юстиції Японії та колишнім послом Японії в Україні. Цьогоріч до засідання долучилися також експерти з питань боротьби з корупцією країн G7 та низки міжнародних організацій.

Представники української делегації висвітлили поточні антикорупційні зусилля та потреби України, обговорили результати діяльності антикорупційних інституцій та напрями їх подальшого розвитку.

Також провели цінну дискусію про потенціал ведення бізнесу в Україні, зокрема для японського приватного сектору, що була організована Міністерством юстиції Японії, Програмою розвитку ООН (UNDP) та Японською організацією зовнішньої торгівлі (JETRO).

Протягом візиту японські партнери і міжнародні експерти висловили свою підтримку Україні, у тому числі щодо подолання корупції всіх рівнів, та високо оцінили діяльність Робочої групи.

Участь у заходах фінансувалася приймаючою стороною.

Сподіваємось на продовження підтримки України країнами Великої Сімки!

🤝🏼The Third Expert Meeting of the G7 Anti-Corruption Task Force for Ukraine Held

САП

09 Nov, 08:00


​​Актуальні події 04 – 08 листопада 2024 року:

🤝🏼The Head of the Specialized Anti-Corruption Prosecutor's Office (SAPO), Oleksandr Klymenko, met with His Excellency, Mr. Arad Benkö, the Austrian Ambassador to Ukraine – https://cutt.ly/DeGnzXQv

🤝🏼Міжнародна співпраця:
Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Олександр Клименко зустрівся з Послом Австрії в Україні Арадом Бенкьо – https://cutt.ly/DeGnzXQv

📄Підозра:
🔻директору ДП з ремонту доріг Полтавщини – https://cutt.ly/heHhJz01
🔻двом співзасновникам товариства, яке спеціалізується на проведенні оцінки, зокрема земельних ділянок – https://cutt.ly/DeHjJdNj

⚖️Запобіжний захід:
ВАКС змінив запобіжний заходи 2 співзасновникам приватного товариства, підозрюваним у справі щодо продажу за заниженою вартістю землі на Закарпатті – https://cutt.ly/CeHhJGP4 та https://cutt.ly/9eHhJN2M

✉️Направлено до суду справи:
🔹за обвинуваченням адвоката одного зі столичних адвокатських об’єднань – https://cutt.ly/ZeHhKVrY
🔹двох депутатів Сумської обласної ради – https://cutt.ly/HeHhLaAo
🔹чинного народного депутата України та колишнього посадовця «Держбудкомбінату» – https://cutt.ly/xeHj2Raw
🔹а також справу стосовно 7 осіб, серед яких Голова Комітету Верховної Ради України VIII скликання, начальник відділення ГСУ СБУ, службова особа АРМА, керівництво державного підприємства, які у складі організованої групи протиправно заволоділи правом вимоги банківської установи – https://cutt.ly/deHhLMyj

👤Звільнення:
Вища рада правосуддя задовільнила дисциплінарну скаргу керівника САП та звільнила голову одного з судів Полтави – https://cutt.ly/WeHhZeZL

Обмеження строків:
ВАКС обмежив строки ознайомлення у справі щодо незаконного заволодіння Міжнародним аеропортом «Одеса» та 2,5 млрд грн доходу від його діяльності – https://cutt.ly/veHhZvkB

🔎Результати судових засідань:
🔸Призначено до розгляду справу стосовно начальника управління однієї з ОДА, зловживання якого під час закупівлі бронежилетів та шоломів для ЗСУ завдали мільйонних збитків – https://cutt.ly/oeHhZViI
🔸А також справу стосовно нардепа, обвинуваченого у незаконному збагаченні – https://cutt.ly/xeHkTfzE
🔸ВАКС відмовився закрити справу «Роттердам+» – https://cutt.ly/peHhZ4DY
🔸Завершено дослідження доказів, наданих прокурором САП, у справі стосовно колишнього президента України та його сина за обвинуваченням у незаконному заволодінні резиденцією «Межигір’я» – https://cutt.ly/oeHhXDgL

⚖️Вирок:
7 років позбавлення волі – Апеляційна палата ВАКС залишила без змін вирок колишньому в.о. директора ДП «Південдіпрошахт» та його заступнику – https://cutt.ly/0eHhXBjQ

САП

08 Nov, 15:30


​​🖋️Суд призначив до розгляду справу стосовно нардепа, обвинуваченого у незаконному збагаченні

08 листопада 2024 року колегія суддів ВАКС за результатами підготовчого розгляду призначила до розгляду по суті справу стосовно чинного народного депутата України, який обвинувачується у незаконному збагаченні на 11 млн грн.

Засідання з розгляду по суті призначено на 14 листопада 2024 року.

🔎Деталі справи:
У межах досудового розслідування встановлено, що у 2020-2021 рр. народний обранець набув у власність активи загальною вартістю 25 млн грн, хоча офіційний дохід та заощадження його та дружини за цей період становили не більше 14 млн грн.

Таким чином різниця між вартістю придбаного майна та наявними коштами становила 11 млн грн.

Йдеться про 3 земельні ділянки на Київщині, 5 квартир у столиці, 2 нежитлові приміщення, а також автівки Tesla та Mersedes-Benz.

Аби приховати наявність цього майна, нардеп оформив його переважну частину на близьких родичів, зберігши за собою право розпоряджатися ним у повному обсязі.

Дії нардепа кваліфіковано за ст. 368-5 КК України.

Викриття злочину відбулось після оприлюднення журналістських розслідувань, зокрема команди Bihus.Info, а також за сприяння Національного агентства з питань запобігання корупції.

📌Відповідно до ч. 1 ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

САП

08 Nov, 14:45


​​📨Спроба незаконного заволодіння землею та майном «Держбудкомбінату»: направлено до суду справу стосовно чинного нардепа та експосадовця держпідприємства

Прокурор САП за матеріалами досудового розслідування НАБУ направив до суду обвинувальний акт за обвинуваченням чинного народного депутата України та колишнього посадовця «Держбудкомбінату», у спробі отримання під забудову земельної ділянки, що належить державі і перебуває в постійному користуванні державного підприємства ДП «Державний будівельний комбінат» Апарату ВРУ.

Дії нардепа кваліфіковані за ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 15, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364 КК України, експосадовця «Держбудкомбінату» – за ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 15, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364 КК України та ч. 3 ст. 15, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364 КК України.

У межах досудового розслідування встановлено, що у 2020 році народний депутат України, перебуваючи у змові з керівником ДП «Держбудкомбінат» і керівником Управління справами Апарату ВРУ, вирішив незаконно та без погодження ВРУ виставити на аукціон земельну ділянку, на якій розміщена виробнича база «Держбудкомбінату», для укладення інвестиційного договору щодо її забудови.

Реалізовуючи злочинну схему, особи організували проведення аукціону, перемогу в якому отримала компанія, пов’язана з нардепом. В укладеному інвестиційному договорі розмір пайової участі держпідприємства визначили у сумі близько 300 млн грн. Натомість, як встановили САП та НАБУ, реальна вартість ділянки і майна становила понад 525 млн грн.

У подальшому зловмисники планували звільнити ділянку від забудов, а на їх місці збудувати новий житловий комплекс.

Довідавшись про початок досудового розслідування, особи вживали дій для уникнення відповідальності. Зокрема, планували звернутись до місцевої прокуратури із заявою про вчинення злочину та провести «необхідні» експертизи, що підтвердили б відсутність складу злочину, що у підсумку призвело б і до закриття провадження, яке розслідують детективи НАБУ.

Зауважимо, що оскільки колишній керівник Управління справами Апарату Верховної Ради України перебуває у розшуку, матеріали стосовно нього виділені в окреме провадження. Ще один підозрюваний у справі повністю визнав провину та пішов на угоду зі слідством.

📌Відповідно до ч. 1 ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

САП

08 Nov, 14:00


​​👥Введення суду в оману: про підозру повідомлено двом співзасновникам компанії-оцінювачки, підозрюваним у справі про продаж за безцінь землі на Закарпатті

САП та НАБУ повідомили про підозру в поданні до суду завідомо підроблених доказів двом співзасновникам товариства, яке спеціалізується на проведенні оцінки, зокрема земельних ділянок.

За процесуального керівництва прокурорів САП детективи НАБУ здійснюють досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо продажу за безцінь землі на Закарпатті. У межах вказаного провадження слідством встановлено, що посадовці міськради на Закарпатті з метою отримання потрібної експертної грошової оцінки ділянки надали неправомірну вигоду власникам компанії-оцінювачки.

Отримавши клопотання про застосування запобіжного заходу з документами, що його обґрунтовують, усвідомлюючи, що до нього може бути застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, в одного із співзасновників виник злочинний умисел на створення доказу, який засвідчив би правомірність його дій.

Так, особа на робочому комп’ютері створила документ, який свідчить, що грошові кошти не були неправомірною вигодою, отриманою ним від посадовців, а є оплатою за надані іншій фізичній особі інформаційні послуги щодо рівня ринкових ставок орендної плати за земельні ділянки сільськогосподарського призначення.

У подальшому цей новостворений документ був роздрукований, засвідчений підписом та печаткою ФОП і поданий до суду як доказ невинуватості обох власників компанії.

Таким чином, один із власників компанії підозрюється у поданні до суду завідомо підроблених доказів, поєднаному зі штучним створенням доказів захисту, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 384 КК України. Інший співзасновник – у поданні до суду завідомо підроблених доказів (ч. 1 ст. 384 КК України).

Досудове розслідування триває.

📌Відповідно до ч. 1 ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

САП

08 Nov, 12:30


​​ВАКС відмовився закрити справу «Роттердам+»

Колегія суддів ВАКС відмовила у задоволенні клопотань сторони захисту про закриття кримінального провадження стосовно осіб, серед яких колишні та чинні посадовці Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) та посадовці групи приватних теплогенеруючих компаній, які причетні до запровадження та застосування так званої формули «Роттердам+», внаслідок чого споживачі електроенергії протягом 2016 – 2019 років переплатили понад 39 млрд грн.

Так, сторона захисту у своїх клопотаннях вказувала на порушення принципу non bis in idem (заборона повторного притягнення до кримінальної відповідальності за одне й теж правопорушення), а також на підстави, визначені у п.п. 9-1, 10 ч. 1 ст. 284 КПК України.

Заслухавши доводи сторін, суд підтримав позицію прокурора САП та відмовив у задоволенні клопотань сторони захисту.

Наступне засідання у справі призначено на 12.12.2024 на 12.00 год.

САП

08 Nov, 11:15


​​ВАКС обмежив строки ознайомлення у справі щодо незаконного заволодіння Міжнародним аеропортом «Одеса» та 2,5 млрд грн доходу від його діяльності

07 листопада 2024 року за клопотанням детектива НАБУ, погодженим прокурором САП, слідчий суддя ВАКС обмежив стороні захисту строк ознайомлення з матеріалами у справі стосовно колишнього Одеського міського голови, його заступника, керівника одного з товариств з обмеженою відповідальністю та 2 відомих в регіоні бізнесменів, підозрюваних у заволодінні майновим комплексом стратегічного об’єкту – КП «Міжнародний аеропорт «Одеса» та 2,5 млрд грн доходу від його діяльності.

Судом констатовано, що сторона захисту зловживає своїм правом та зволікає з ознайомленням із матеріалами справи.

Зваживши на докази, суд задовольнив клопотання та встановив строк для ознайомлення до 07 лютого 2025 року.

Нагадаємо, у межах досудового розслідування встановлено, що у 2011 році група осіб розробила та реалізувала злочинну схему, в результаті якої майновий комплекс стратегічного об’єкту – міжнародного аеропорту вартістю близько 118 млн грн перейшов із власності територіальної громади у спільну власність міста та так званих приватних інвесторів. Такі дії призвели до повної втрати будь-якого контролю над вказаним об’єктом та не отримувало від його діяльності жодного прибутку.

Натомість особи, які отримали контроль над аеропортом, роками привласнювали дохід від його діяльності. Важливо, що отримане у спільне користування майно аеропорту не підлягало приватизації, оскільки мало загальнодержавне значення, забезпечувало виконання функцій прикордонного і митного контролю. Для унеможливлення повернення аеропорту у власність міста усе його майно заставили у банк для отримання кредиту, який не погашали.

Реалізація цієї злочинної схеми завдала збитків на загальну суму понад 2,5 млрд грн, частина з яких, а саме 118 млн грн, це вартість аеропорту, а інша – незаконно привласнений прибуток.

Також установлено, що колишній мер Одеси отримав від бізнесменів хабар у вигляді двоповерхового пентхауса в центрі Одеси площею 700 кв.м. та вартістю близько 16 млн грн за вчинення вищеописаних дій.

Кваліфікація дій підозрюваних:
🔹два одеських бізнесмена-співорганізатора схеми – ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 27, ч. 3 ст. 209, ч. 2 ст. 27, ч. 3 ст. 209, ч. 4 ст. 369 КК України;
🔹колишній міський голова Одеси – ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 366, ч. 4 ст. 368 КК України;
🔹директор ТОВ – ч. 5 ст. 191, ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 209 КК України.

На сьогодні до усіх підозрюваних застосовано запобіжні заходи у вигляді застави від 20 млн грн до 180 млн грн.

📌Відповідно до ч. 1 ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

САП

07 Nov, 10:45


📨Заволодіння понад 160 млн грн коштів банку: направлено до суду справу стосовно колишнього Голови Комітету ВР, посадовців СБУ, АРМА та державного підприємства

06 листопада 2024 року прокурор САП за матеріалами досудового розслідування НАБУ направив до суду обвинувальний акт стосовно 7 осіб, серед яких Голова Комітету Верховної Ради України VIII скликання, начальник відділення ГСУ СБУ, службова особа АРМА, керівництво державного підприємства, які у складі організованої групи протиправно заволоділи правом вимоги банківської установи.

За версією слідства у 2019 році Голова Комітету Верховної Ради VIII скликання будучи фактичним власником низки юридичних осіб здійснював забудову земельної ділянки на околиці Києва. Будівництво проводилося за кредитні кошти під заставу збудованого в майбутньому багатоквартирного житлового комплексу, земельних ділянок та низки особистих порук (в тому числі і самого народного обранця).

З метою уникнення іпотечних зобов’язань та отримання можливості продати збудовану житлову нерухомість народний депутат із залученням начальника відділення Головного слідчого управління СБУ (на момент повідомлення про підозру особа обіймала керівну посаду в Центральному апараті ДБР), керівника підрозділу АРМА, керівництва державного підприємства «Сетам», а також оцінювачів організував протиправне відчуження права вимоги банківської установи через відповідне Нацагентство та держпідприємство.

Особи використовували підроблені офіційні документи, надавали та отримували неправомірну вигоду. Завдяки чому врешті домоглися викупу права вимоги на вказану нерухомість за заниженою вартістю на підконтрольну юридичну особу.

Висновками експертиз підтверджено, що реалізація цієї злочинної схеми заподіяла банківській установі шкоди понад 160 млн грн – саме така сума складає різницю між реальною вартістю та тою, яку сплатили зловмисники.

Також слідством зібрані докази того, що колишній народний депутат та його помічник надавали начальнику відділення ГСУ СБУ за вчинювані останнім дії неправомірну вигоду у вигляді грошових коштів та об’єкту нерухомості на загальну суму близько 3 млн грн.

Крім того, за версією слідства колишній працівник ГСУ СБУ не відобразив у електронній декларації відомості про об’єкт комерційної нерухомості, що отриманий ним як неправомірна вигода від народного депутата у збудованому на отриманій від протиправних дій земельній ділянці. Право власності на нерухомість оформлено на третю особу, проте перебувало у фактичній власності правоохоронця.

Дії указаних осіб кваліфіковані за ч. 5 ст. 191, ч. ч. 2, 4 ст. 358, ч. 3 ст. 368, ч. 3 ст. 369 КК України. Начальнику відділення ГСУ СБУ додатково інкриміновано ч. 1 ст. 366-2 КК України.

Відео: https://youtu.be/lom3HNEVBmw

📌Відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

САП

06 Nov, 16:50


​​👤Продаж за безцінь землі на Закарпатті: ще одному підозрюваному змінено запобіжний захід

06 листопада 2024 року слідчий суддя ВАКС частково задовольнив клопотання прокурора САП та змінив запобіжний захід співзасновнику приватного товариства, який є підозрюваним у справі щодо продажу за заниженою вартістю земельної ділянки комунальної власності площею понад 3 га на Закарпатті.

Оскільки підозрюваний порушував визначені судом обов’язки, прокурор звернувся до суду з клопотанням про застосування більш суворого запобіжного заходу та стягнення визначеної застави в дохід держави.

Розглянувши клопотання, слідчий суддя постановив стягнути 908 тис. грн застави та застосувати до підозрюваного запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення 10 млн грн застави.

На виконання рішення суду підозрюваного взято під варту в залі суду.

Досудове розслідування у вказаній справі триває. Деталі: https://cutt.ly/5eskhx77

📌Відповідно до ч. 1 ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

САП

06 Nov, 16:10


​​🔎Деталі судового розгляду у справі щодо заволодіння колишнім президентом та його сином резиденцією «Межигір’я»

06 листопада 2024 року у Вищому антикорупційному суді відбулось чергове судове засідання у справі стосовно колишнього президента України та його сина за обвинуваченням у незаконному заволодінні резиденцією «Межигір’я».

За результатами судового розгляду колегія суддів ВАКС завершила дослідження доказів, наданих прокурором САП.

На наступному судовому засідання, яке призначено на 04.12.2024, суд розпочне дослідження доказів сторони захисту.

Деталі справи:
У межах досудового розслідування встановлено, що у 2002-2013 роках колишній президент спільно зі своїм сином, зловживаючи своїм службовим становищем, незаконно заволодів земельною ділянкою на території Вишгородського району та комплексом споруд, які розташовані на цій ділянці, а саме комплексом відпочинку «Пуща-Водиця» урочища «Межигір’я» та будинком у с. Нові Петрівці. Збитки, завдані державі, перевищують 540 млн грн.

Дії колишнього президента кваліфіковані за ознаками злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209, ч. 5 ст. 368 КК України, його сина — за ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 КК України.

📌 Відповідно до ч. 1 ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

САП

05 Nov, 18:50


​​👤САП та НАБУ повідомили про підозру директору ДП з ремонту доріг Полтавщини

05 листопада 2024 року за процесуального керівництва прокурорів САП детективи НАБУ повідомили про підозру у легалізації (відмиванні) майна, одержаного злочинним шляхом, та декларуванні недостовірної інформації директору державного підприємства з утримання автомобільних доріг Полтавщини.

Дії директора держпідприємства кваліфіковані за ч. 3 ст. 209 та ч. 2 ст. 366-2 КК України.

У межах досудового розслідування встановлено, що з 2020 по 2023 роки директор держпідприємства набув у власність нерухомого та рухомого майна, прав на нерухоме майно, а також криптовалюти на загальну суму 35,8 млн грн.

Мова йде про:
житловий будинок площею 200,3 кв.м з гаражем, будинком охорони, господарською будівлею та басейном у передмісті Полтави вартістю 13,7 млн грн і земельну ділянку площею 40 соток під цим будинком вартістю 1,7 млн грн;
квартиру площею понад 100 кв.м вартістю 3,2 млн грн. у місті Полтава;
майнові права на шість квартир в новобудовах міста Полтави, загальна вартість яких складає 7,7 млн грн;
73 земельні ділянки сільськогосподарського призначення загальною площею 146 га на території Полтавської області;
водяний мотоцикл з автопричепом для нього;
криптовалюту різних видів, еквівалентну 180 тис. USDT (6,6 млн грн на момент вчинення злочину).

Задля приховування цього майна та джерел його походження, директор держпідприємства майже усі активи оформив на родичів. Проте слідством встановлено, що їхнього сукупного законного доходу недостатньо для їх придбання. Разом з тим, особа залишила у власності лише криптовалюту, наявність якої свідомо не задекларувала.

Слідство вважає, що набуття цих активів стало можливим у зв’язку із злочинною діяльністю підозрюваного на державній службі. Так, у 2022 році САП та НАБУ повідомили директору держпідприємства про підозру у зловживанні службовим становищем та нецільовому використанню бюджетних коштів.

Під час здійснення розслідування САП та НАБУ домоглися арешту майна особи.

📌Відповідно до ч. 1 ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

САП

05 Nov, 13:55


​​⚖️7 років позбавлення волі – Апеляційна палата ВАКС залишила без змін вирок колишньому в.о. директора ДП «Південдіпрошахт» та його заступнику

05 листопада 2024 року Апеляційна палата ВАКС підтримала позицію прокурора САП та залишила без змін вирок ВАКС від 15 лютого 2024 року, яким колишнього директора ДП «Південдіпрошахт» Ю. Севастьянова та його заступника О. Татаркіна визнано винуватими у замаху на заволодіння грошовими коштами в особливо великому розмірі.

Таким чином, ВАКС та Апеляційна палата ВАКС визнали вказаних осіб винуватими у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 15, ч. 5 ст. 191 КК України.

Відповідно до вироку Ю. Севастьянову призначено покарання у виді 7,5 років позбавлення волі, О. Татаркіну – 7 років 3 місяців позбавлення волі.

Обом засудженим відповідно до вироку заборонено обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій на підприємствах, установах, організаціях строком на три роки, з конфіскацією половини належного особам на праві власності майна.

На виконання рішення осіб взято під варту у залі суду.

🔎Деталі справи:
Наприкінці 2019 року колишній директор ДП «Південдіпрошахт» та його заступник з юридичних питань вирішили заволодіти грошовими коштами у розмірі 7 млн гривень, отриманими в результаті продажу адміністративного приміщення державного підприємства в центрі м. Харкова.

Для цього між колишнім директором ДП «Південдіпрошахт» та належною підлеглому юридичному особою було спочатку укладено низку удаваних договорів про нібито надання послуг з переведення паперового архіву держпідприємства в електронний вигляд, а згодом, через використання векселів як засобу для розрахунків за ними, і безспірно визнано наявність заборгованості у вказаному розмірі перед приватним підприємством.

У свою чергу, це стало підставою для відкриття органами державної виконавчої служби проваджень по стягненню з державного підприємства «Південдіпрошахт» 7 млн гривень безпосередньо після продажу у листопаді 2019 року адміністративної будівлі в центрі м. Харкова, однак закінчити реалізацію своїх намірів підозрюваним не вдалося через вжиті органами влади заходи та інші, незалежні від їх волі, обставини.

Обвинувальний акт у справі скеровано до суду у серпні 2021 року.

САП

05 Nov, 13:00


✉️Підкуп начальника Сумської МВА: направлено до суду справу стосовно двох депутатів облради

Прокурор САП за матеріалами досудового розслідування НАБУ направив до суду обвинувальний акт стосовно двох депутатів Сумської обласної ради, яких у березні поточного року викрили на пропозиції та наданні 100 тис. доларів США неправомірної вигоди начальнику Сумської міської військової адміністрації.

Як вже повідомлялось, у межах досудового розслідування встановлено, що депутати пропонували начальнику Сумської міської військової адміністрації 100 тис. доларів США за об’єднання двох медичних установ, що забезпечило б збільшення фінансування, а також за залишення на посаді керівника цієї об’єднаної лікарні однієї з осіб, яка і надавала неправомірну вигоду.

Крім того, зазначені особи запропонували начальнику військової адміністрації виділити на фінансування закладу охорони здоров’я, який очолює один із підозрюваних, майже 59 млн грн на закупівлю робіт та обладнання, вартість яких умисно завищена на 10-20%, що становить майже 7 млн грн з метою заволодіння ними у подальшому.

Депутатів затримано на «гарячому» одразу після надання ними першої частини обумовлених коштів - 50 тис. дол. США. Їхні дії кваліфіковані за ч. 3 ст. 369 та ч. 1 ст. 14, ч. 5 ст. 191 КК України.

Викриття злочину відбувалось за оперативного супроводу Управління Служби безпеки України в Сумській області.

Деталі у відео: https://youtu.be/UerQLEMAti4

📌Відповідно до ч. 1 ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

САП

05 Nov, 08:30


​​​​📨Спроба підкупу прокурора САП та детектива НАБУ: до суду направлено обвинувальний акт у справі

04 листопада 2024 року прокурор САП за матеріалами досудового розслідування НАБУ направив до суду обвинувальний акт за обвинуваченням адвоката одного зі столичних адвокатських об’єднань у пропозиції надати хабар у розмірі 200 тис. дол. США прокурору САП та детективу НАБУ.

У межах досудового розслідування встановлено, що адвокат пропонував 200 тис. доларів США прокурорам САП та детективам НАБУ за прийняття рішення про передачу кримінального провадження стосовно його підзахисного у справі щодо заволодіння електричною енергією ПрАТ «НЕК «Укренерго» та легалізації отриманих від її продажу коштів на суму 716 млн грн до іншого органу досудового розслідування.

Дії адвоката кваліфіковано за ч. 3 ст. 369 КК України.

Санкція статті передбачає максимальне покарання у виді 8 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

📌Відповідно до ч. 1 ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

САП

05 Nov, 07:20


​​Продаж за безцінь землі на Закарпатті: САП домоглася зміни запобіжного заходу та стягнення застави

04 листопада 2024 року слідчий суддя ВАКС підтримав позицію прокурора САП та змінив запобіжний захід одному з підозрюваних у справі щодо продажу за заниженою вартістю земельної ділянки комунальної власності площею понад 3 га на Закарпатті, а саме одному із засновників товариства, яке проводило оцінку землі.

У липні 2024 року ​​суд застосував до указаного підозрюваного запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 900 тис. грн та поклав на нього низку процесуальних обов’язків.

Зважаючи на те, що особа неодноразово порушувала визначені судом обов’язки, прокурор звернувся до суду з клопотанням про застосування до підозрюваного більш суворого запобіжного заходу та стягнення визначеної застави в дохід держави.

Суд частково задовольнив вищевказане клопотання, стягнув 900 тис. грн застави в дохід держави та застосував до підозрюваного запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення 10 млн грн застави.

На виконання рішення суду підозрюваного взято під варту в залі суду.

Досудове розслідування у вказаній справі триває. Деталі: https://cutt.ly/5eskhx77

📌Відповідно до ч. 1 ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

САП

04 Nov, 15:45


🤝Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Олександр Клименко зустрівся з Послом Австрії в Україні Арадом Бенкьо

Основні теми обговорення стосувалися міжнародної уваги до подальшого посилення незалежності САП і НАБУ, співпраці з Австрійською стороною для розслідувань транскордонних злочинів, захисту іноземних інвестицій в Україні. Особливу увагу Сторони приділили правовій допомозі у кримінальних справах та екстрадиції осіб, які переховуються від слідства і суду за кордоном.

Олександр Клименко наголосив, що подолання корупції є умовою стійкості і швидкого післявоєнного відновлення України. Підкреслив важливість того, щоб українські корупціонери не змогли уникнути покарання ні в Україні, ні за її межами.

Посол Бенкьо відзначив відчутний прогрес української антикорупційної системи. Наголосив, що подолання корупції надасть імпульс українській економіці, підвищить міжнародну довіру до держави. Він також підтвердив готовність Австрії надалі підтримувати антикорупційні зусилля України на її шляху до ЄС.

Сподіваємось на подальше посилення двостороннього співробітництва з Австрійськими партнерами.

The Head of the Specialized Anti-Corruption Prosecutor's Office (SAPO), Oleksandr Klymenko, met with His Excellency, Mr. Arad Benkö, the Austrian Ambassador to Ukraine

САП

04 Nov, 14:20


​​🖋️Призначено до розгляду справу стосовно начальника управління однієї з ОДА, зловживання якого під час закупівлі бронежилетів та шоломів для ЗСУ завдали мільйонних збитків

04 листопада 2024 року колегія суддів ВАКС за результатами підготовчого розгляду призначила до розгляду по суті справу стосовно начальника управління з питань оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами однієї з ОДА, зловживання якого під час закупівлі бронежилетів та шоломів для потреб ЗСУ завдали збитків на суму понад 28 млн грн.

Засідання з розгляду по суті призначено на 08.11.2024.

У межах досудового розслідування встановлено, що у березні 2022 року начальник управління, діючи всупереч інтересам служби, з метою одержання неправомірної вигоди уклав з приватним товариством контракти на постачання засобів індивідуального захисту (бронежилетів та шоломів) для потреб Збройних Сил України.

У подальшому згідно з видатковими накладними службовець прийняв товар, який за своїми характеристиками не відповідав вимогам стандартів для засобів індивідуального захисту в Збройних Силах України, та безпідставно підписав платіжні доручення, за якими приватному товариству за товар неналежної якості було перераховано понад 28 млн грн.

Дії службовця кваліфіковані за ч. 2 ст. 364 КК України.

📌Відповідно до ч. 1 ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

САП

04 Nov, 13:40


​​👨‍⚖️Голову одного з судів Полтави звільнено з посади

04 листопада 2024 року Вища рада правосуддя задовільнила дисциплінарну скаргу керівника САП та звільнила голову одного з судів Полтави.

Члени Дисциплінарної палати підтримали позицію САП та вирішили внести подання про звільнення указаного судді, мотивуючи рішення тим, що його дії підривають авторитет правосуддя.

Разом з тим, нагадаємо, що наразі у ВАКС слухається справа стосовно вказаного судді. Так, у межах слідства, яке здійснювали детективи НАБУ, встановлено, що суддя підбурив особу до надання неправомірної вигоди судді іншого суду Полтави за задоволення позову у цивільній справі. Суддя створив враження та запевнив, що судове рішення на свою користь особа може отримати лише за неправомірну вигоду у розмірі 10 тис. доларів США. Проте як з’ясувалося, вказані кошти він і не намагався передати за вирішення питання, а розпорядився ними на власний розсуд.

Також встановлено, що суддя вніс завідомо неправдиві відомості до декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік.

📌Відповідно до ч. 1 ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

САП

02 Nov, 08:00


​​Актуальні події 28 жовтня – 01 листопада 2024 року:

✔️SAPO team participates the 14th meeting of the ACN LEN network – https://cutt.ly/beFf82z2

🤝🏼Міжнародна співпраця:
Делегація САП взяла участь у роботі 14-ї зустрічі мережі «ACN LEN» – https://cutt.ly/beFf82z2

💰Цивільна конфіскація:
Необґрунтовані активи депутата міськради Дніпропетровщини: Апеляційна палата ВАКС підтвердила законність стягнення активів вартістю понад 2,2 млн грн – https://cutt.ly/peFCF0S4

👤Запобіжний захід:
Справа «Золотого мандарину»: САП оскаржить відмову в обранні запобіжного заходу організатору схеми – колишньому нардепу – https://cutt.ly/WeFCiodE

⚖️Задоволено апеляційну скаргу:
Справа щодо незаконного виїзду чоловіків за кордон задля уникнення мобілізації: САП домоглася скасування незаконного рішення суду – https://cutt.ly/geFCijx0

📂Завершено слідство у справах:
🔹стосовно керівника держпідприємства, підозрюваного у незаконному заволодінні засобами захисту рослин на понад 270 млн грн – https://cutt.ly/VeFCivbW
🔹стосовно колишнього виконувача обов’язків начальника Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області, підозрюваного у зловживанні службовим становищем та заподіянні сільгосппідприємству мільйонних збитків – https://cutt.ly/JeFCiRTl

🖇️Судовий розгляд:
Розпочато дебати у справі стосовно нардепа, обвинуваченого у спробі підкупу керівництва Мінвідновлення – https://cutt.ly/meFCiOyR

⚖️Вирок:
Оголошено вирок у справі щодо зловживань на Укрзалізниці, що завдали майже 103 млн грн збитків – https://cutt.ly/9eFCiGbz

САП

01 Nov, 15:40


🤝🏼Всеукраїнський антикорупційний муткорт повертається!

Мрієш спробувати себе у справжній детективній роботі, обшуках і судових баталіях? Приєднуйся до наймасштабнішого антикорупційного змагання!

За три роки ВАМ* об'єднав 1200 студентів-правників з усієї України. Найкращі з них отримали унікальний шанс зануритися в роботу НАБУ, САП та ВАКС, пройшовши фінальні раунди у Харкові, Києві та Львові. Цього року найсильніші та найсміливіші знову зберуться для проведення обшуків, судових засідань і дебатів.

📅 Коли? 5-7 грудня 2024 року, Київ
👥 Команда: 3 студенти-правники

Етапи проведення:
* Реєстрація команд — до 7 листопада
* Вирішення ситуаційного кейсу — з 8 по 17 листопада.
За результатами буде обрано 10 команд для участі в офлайн-етапі.
* Оголошення результатів — 26 листопада.
Готовий до виклику? Реєструй команду та ставай частиною реальних антикорупційних процесів на ВАМ* 4.0!

Всеукраїнський антикорупційний муткорт організовано НАБУ, САП, ВАКС, Київським національним університетом імені Тараса Шевченка за підтримки Антикорупційної ініціативи ЄС, провідної антикорупційної програми в Україні, що фінансується ЄС, співфінансується і впроваджується МЗС Данії.

#ВАМ #НАБУ #САП #ВАКС #EUACIsupport

САП

31 Oct, 15:45


​​💰Необґрунтовані активи депутата міськради Дніпропетровщини: Апеляційна палата ВАКС підтвердила законність стягнення активів вартістю понад 2,2 млн грн

31 жовтня 2024 року Апеляційна палата ВАКС підтримала позицію прокурора САП та залишила без змін рішення суду першої інстанції від 19 січня 2024 року, яким визнано необґрунтованими активи, а саме житловий будинок та земельну ділянку у м. Дніпро, набутими депутатом однієї із місцевих рад Дніпропетровщини, який одночасно є секретарем міської ради, та постановлено стягнути з відповідача 2 258 503 грн.

Суд погодився з доводами прокурора та відмовив відповідачу у задоволенні апеляційної скарги.

Рішення Апеляційної палати ВАКС набирає законної сили з моменту проголошення.

Нагадаємо, на підставі матеріалів #НАЗК та доказів, самостійно отриманих прокурором у встановленому законом порядку, встановлено, що депутат міськради набув у власність необґрунтовані активи - житловий будинок та земельну ділянку під ним, що розташовані у м. Дніпро загальною вартістю 2,9 млн грн. Під час аналізу майнового стану та доходів з’ясовано, що частина грошових коштів, необхідних для набуття цих активів, у розмірі 2,258 млн грн не могла бути набута за рахунок законних доходів.

Зважаючи на виявлене, прокурор звернувся до суду з позовом про стягнення з депутата в дохід держави 2,258 млн грн, законність походження яких викликає обґрунтований сумнів.

САП

31 Oct, 13:30


​​Справа щодо незаконного виїзду чоловіків за кордон задля уникнення мобілізації: САП домоглася скасування незаконного рішення суду

Спеціалізована антикорупційна прокуратура домоглась скасування рішення Білгород-Дністровського міськрайонного суду від 26.10.2023, яке дозволяло уникнути мобілізації та надавало підстави для виїзду за кордон чоловікам призовного віку.

Зважаючи на беззаперечні докази, надані прокурором САП, 31.10.2024 Одеський апеляційний суд задовольнив апеляційну скаргу САП та скасував рішення Білгород-Дністровського міськрайонного суду від 26.10.2023 про визначення місця проживання дитини з батьком, яке надавало право отримати відстрочку від мобілізації та перетнути державний кордон.

Наголошуємо, що Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою й надалі вживатимуться заходи, спрямовані на оскарження таких судових рішень у разі встановлення незаконності підстав для їх отримання особами призовного віку та їх подальшого використання з метою перетнути державний кордон.

Деталі справи: https://cutt.ly/3eztaWHL

Case of illegally moving men abroad to avoid mobilisation: SAPO secures the cancellation of court's wrongful decision

САП

31 Oct, 07:41


​​🗣Розпочато дебати у справі стосовно нардепа, обвинуваченого у спробі підкупу керівництва Мінвідновлення

30 жовтня 2024 року у ВАКС відбулось чергове засідання у справі стосовно народного депутата України IX скликання, який обвинувачується у наданні неправомірної вигоди голові Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України.

У судовому засіданні прокурор САП виступив у дебатах. Під час свого виступу прокурор наголосив на повноті зібраних доказів, звернув увагу суду на відсутність обвинуваченого на території України та попросив суд визнати особу винуватою у вчиненні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 369 КК України, та призначити покарання у виді десяти років позбавлення волі з конфіскацією майна та з позбавленням права обіймати певні посади.

Наступне судове засідання, на якому продовжить свій виступ сторона захисту, призначено на 13.11.2024.

Нагадаємо, 18 вересня 2024 року народний депутат не з’явився у судове засідання. Про причини неявки нардеп суд та прокурора не повідомив. Захисники обвинуваченого також не змогли повідомити суду про місце перебування їхнього підзахисного та наголосили на відсутності зв’язку з ним.

Зважаючи на це, прокурор у суді ініціював питання щодо стягнення в дохід держави застави, визначеної у якості запобіжного заходу нардепу, накладення на нього грошового стягнення, а також щодо оголошення його в розшук.

19 вересня 2024 року ВАКС задовольнив клопотання прокурора САП та оголосив у державний та міжнародний розшук указаного народного депутата.

📌Відповідно до ч. 1 ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

САП

30 Oct, 13:00


​​📂Земельна корупція на Житомирщині: завершено слідство у справі

Прокурор САП прийняв рішення про завершення досудового розслідування у справі стосовно колишнього виконувача обов’язків начальника Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області, підозрюваного у зловживанні службовим становищем та заподіянні сільгосппідприємству мільйонних збитків.

На сьогодні детективи НАБУ за дорученням прокурора САП відкрили стороні захисту матеріали справи для ознайомлення.

Як уже повідомлялось, у межах досудового розслідування встановлено, що у 2021 році службовець припинив право сільгосппідприємства на постійне користування земельними ділянками загальною площею майже 5 тис. га та скасував реєстрацію відповідних держактів, всупереч чинному законодавству та численним судовим рішенням на користь підприємства.

При цьому він намагався передати ці земельні ділянки в постійне користування іншій юридичній особі для ведення сільського господарства.

Такі дії завдали сільгосппідприємству збитків на понад 54 млн грн.

08.10.2024 колишньому виконувачу обов’язків начальника Головного управління Держгеокадастру повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 364 КК України.

Санкція статті передбачає максимальне покарання у виді позбавлення волі на шість років.

📌Відповідно до ч. 1 ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

САП

30 Oct, 12:05


​​Справа “Золотого мандарину”: САП оскаржить відмову в обранні запобіжного заходу організатору схеми – колишньому нардепу

Прокурор САП готує апеляційну скаргу на рішення слідчого судді ВАКС від 29.10.2024, яким відмовлено в обранні запобіжного заходу колишньому народному депутату України, підозрюваному в організації заволодіння та легалізації понад 54,179 млн грн з держбюджету.

Зважаючи на докази, зібрані під час досудового розслідування, та наявність ризиків, прокурор вважає за необхідне обрати особі запобіжний захід.

Таким чином, прокурор не погоджується з рішенням суду та оскаржить його до Апеляційної палати ВАКС.

Нагадаємо, 10 липня 2023 року за дорученням керівника #САП прокурор спільно з детективами #НАБУ повідомив про підозру в організації заволодіння та легалізації понад 54,179 млн грн з держбюджету колишньому народному депутату України – чинному адвокату, дії якого кваліфіковані за ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 КК України. Він став сьомим підозрюваним у межах так званої справи “Золотого мандарину”. Це стало можливим через припинення в екснардепа імунітету, який він мав завдяки родинним зв’язкам із суддею ЄСПЛ.

Оскільки напередодні припинення імунітету екснардеп залишив територію України, про підозру йому повідомили в порядку ст. ст. 135, 278 КПК України.

Деталі справи: https://cutt.ly/mwoxZucb

📌 Відповідно до ч. 1 ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

САП

30 Oct, 10:40


​​Оголошено вирок у справі щодо зловживань на Укрзалізниці, що завдали майже 103 млн грн збитків

29 жовтня 2024 року колегія суддів ВАКС оголосила вирок колишньому начальнику Центру забезпечення виробництва Укрзалізниці та організатору злочину – представнику комерційної структури. За вироком суду, осіб визнано винуватими у зловживаннях, які завдали Укрзалізниці майже 103 млн грн збитків.

Як уже повідомлялось, у межах досудового розслідування, яке здійснювали детективи НАБУ за процесуального керівництва прокурорів САП, встановлено, що на початку 2017 року посадовці Укрзалізниці вжили узгоджених дій для того, щоб один із постачальників дизельного пального отримав безпідставне підвищення ціни на нього, збільшивши свій прибуток на загальну суму майже 103 млн грн.

Більше того, попри наявність чинних попередніх контрактів, які дозволяли Укрзалізниці продовжувати отримувати пальне за нижчими цінами, службові особи залізниці умисно наполягли на виконанні поставок саме за новими, вищими на 15-20 %, розцінками.

Вироком суду представника комерційної структури визнано винуватим за ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 364 КК України. Суд призначив йому покарання у виді 5 років 5 місяців позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в суб’єктах господарювання усіх форм власності, пов’язані з організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими функціями, строком на 3 роки та зі штрафом.

Колишнього посадовця Укрзалізниці ВАКС визнав винуватим за ч. 2 ст. 364 КК України та призначив покарання – 3 роки 1 місяць позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в суб’єктах господарювання усіх форм власності, пов’язані з організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими функціями, строком на 3 роки та зі штрафом.

Крім того, ВАКС задовольнив цивільний позов АТ «Укрзалізниця» та постановив стягнути з обвинувачених 102,793 млн грн в якості відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок вчинення злочину.

Вирок суду може бути оскаржений протягом 30 днів із дня його проголошення.

САП

28 Oct, 16:20


Делегація САП взяла участь у роботі 14-ї зустрічі мережі «ACN LEN»

Прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури взяли участь у роботі 14-ї зустрічі Антикорупційної мережі правоохоронних органів країн Східної Європи та Центральної Азії, яка відбулась 23–25 жовтня у м. Ризі (Латвія).

Зустрічі мережі, яка функціонує під егідою Організації Економічного Співробітництва та Розвитку (ОЕСР), є щорічними й об’єднують практиків регіону для обміну досвідом та сучасними методами ефективного розслідування складних корупційних справ. Цьогоріч вона була присвячена питанням взаємодії із журналістами-розслідувачами, аналітичної підтримки та ключових показників ефективності розслідувань корупційних злочинів.

Крім того, прокурори виступили на одній із спеціальних сесій із презентацією успішного досвіду співпраці САП із прокуратурами країн Європейського Союзу, зокрема створення спільних слідчих груп для розслідування складних транскордонних корупційних справ.

Відрядження прокурорів САП здійснювалось на запрошення та за рахунок ОЕСР.

SAPO team participates the 14th meeting of the ACN LEN network

САП

28 Oct, 15:50


​​📑Завершено слідство у справі стосовно керівника держпідприємства, підозрюваного у незаконному заволодінні засобами захисту рослин на понад 270 млн грн

Прокурор САП прийняв рішення про завершення досудового розслідування у справі стосовно керівника державного підприємства, який підозрюється у заволодінні засобами захисту рослин на суму понад 270 млн грн. Наразі за дорученням прокурора САП детективами НАБУ відкрито матеріали справи стороні захисту для ознайомлення.

У межах досудового розслідування встановлено, що навесні 2022 року одна з районних військових адміністрацій безоплатно передала державному підприємству конфісковані засоби захисту рослин для їхнього використання під час посівної з умовою подальшої передачі частини врожаю на потреби ЗСУ.

Проте з’ясувалося, що замість поставлення на облік отриманих засобів для рослин, керівник держпідприємства організував їхнє перевезення на приватні склади та реалізацію іншим підприємствам.

У результаті таких дій державному підприємству завдано збитків на суму понад 270 млн грн.

Дії керівника держпідприємства кваліфіковані за ознаками злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України. Зважаючи на перебування підозрюваного у міжнародному розшуку стосовно нього здійснювалось спеціальне досудове розслідування.

Зауважимо, що в межах розслідування НАБУ і САП вилучили й арештували залишки нереалізованих засобів захисту рослин на суму 46,2 млн грн та забезпечили їх передачу до АРМА.

📌Відповідно до ч. 1 ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

САП

28 Oct, 12:10


Узгоджена профільним Комітетом версія законопроєкту №12039 про угоди зі слідством дозволить антикорупційним органам ефективно виконувати свою роботу

Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Олександр Клименко та директор Національного бюро Семен Кривонос взяли участь у засіданні Комітету з питань правоохоронної діяльності, на якому було розглянуто до другого читання законопроєкт №12039 щодо удосконалення інструменту угод зі слідством.

До фінальної версії законопроекту увійшли зміни, що дозволяють у разі співпраці зі слідством у корупційних справах через викриття співучасників та відшкодування шкоди призначати обвинуваченому менший строк ув’язнення, ніж передбачено у санкції інкримінованої статті, однак не менше 1 року ув’язнення.

Також законопроект передбачає, що у разі укладення угод зі слідством щодо корупційних правопорушень, санкція яких у Кримінальному кодексі України не перевищує 8 років позбавлення волі, дозволяється звільнити особу від покарання з випробуванням за обов’язкової умови викриття співучасників та відшкодування нанесеної шкоди/збитків. Разом з тим, відповідно до законопроєкту, зменшення покарання в обмін на співпрацю та звільнення від покарання з випробуванням не можуть бути застосовані одночасно.

У порівнянні з редакцією до першого читання, у законопроєкті було суттєво підвищені суми штрафів у якості додаткового покарання у разі укладення угоди зі слідством: 102 мільйони гривень за тяжкий злочин, 204 мільйони гривень за особливо тяжкий злочин. Додатково законопроєктом передбачено, що суд зможе конфіскувати майно обвинуваченого, який піде на угоду зі слідством, якщо цей вид покарання буде узгоджено в угоді.

На засіданні Комітету очільники САП та НАБУ висловили переконання, що узгоджена версія законопроєкту №12039 дозволить антикорупційним органам ефективно втілювати запит на справедливе системне покарання за топ-корупцію та повноцінне відшкодування нанесених суспільству збитків.

The agreed version of Draft Law No. 12039 on plea agreements will enable anti-corruption agencies to perform their duties more effectively

САП

26 Oct, 07:50


​​Актуальні події 21 – 25 вересня 2024 року:

🤝🏼 Head of SAPO Discusses Ukraine’s Anti-Corruption Efforts and Strengthening International Cooperation with the French Ambassador – https://cutt.ly/VeDdFAY2

🤝Міжнародна співпраця:
Керівник САП обговорив із Послом Франції антикорупційні зусилля України та посилення міжнародної співпраці – https://cutt.ly/VeDdFAY2

💰Цивільна конфіскація:
Верховний Суд підтвердив законність стягнення з судді одного з райсудів Київщини необґрунтованих активів на суму 3,6 млн грн – https://cutt.ly/FeDZyP14

👤Підозра:
200 тис. доларів США за лісові угіддя: повідомлено про підозру колишньому заступнику голови однієї з ОДА – https://cutt.ly/feDZyJkH

⚖️Запобіжний захід:
Застосовано запобіжний захід до нардепа, підозрюваного у незаконному збагаченні – https://cutt.ly/ueDZyCKU

САП

24 Oct, 11:40


​​👤200 тис. доларів США за лісові угіддя: повідомлено про підозру колишньому заступнику голови однієї з ОДА

24 жовтня 2024 року прокурор САП за дорученням заступника Генерального прокурора – керівника САП повідомив про підозру колишньому заступнику голови однієї з ОДА, якого викрили на проханні надання 200 тис. доларів США за видачу розпорядження про виділення приватному товариству лісової ділянки державної власності у довгострокове користування.

Дії експосадовця кваліфіковані за ч. 4 ст. 368 КК України.

У межах досудового розслідування, яке здійснюють детективи НАБУ, встановлено, що у травні 2024 року заступник голови однієї з ОДА висловив прохання представнику приватного підприємства надати неправомірну вигоду за позитивне вирішення питання щодо виділення вказаному товариству 19 га лісової ділянки державної власності у довгострокове користування лісами для рекреаційних цілей.

Зауважимо, що товариство неодноразово зверталось до вказаної обласної держадміністрації із клопотаннями про виділення ділянки, проте щоразу отримувало відмову без пояснення причин.

Посадовець розповів представнику підприємства про механізм подачі документів та пообіцяв за 200 тис. доларів США вирішити це питання на користь підприємства. Крім того, він зазначив про начебто необхідність погодження цього рішення із Головою цієї ОДА та розподілу між ними коштів.

Реалізовуючи свій умисел, наприкінці травня 2024 року посадовець повідомив про погодження цього питання з Головою ОДА та про готовність підписати документи про передачу землі.

Зазначимо, що злочин у частині безпосереднього отримання неправомірної вигоди не був доведений до кінця.

На сьогодні досудове розслідування триває. Вирішується питання щодо обрання підозрюваному запобіжного заходу.

📌Відповідно до ч. 1 ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

САП

23 Oct, 14:15


​​Застосовано запобіжний захід до нардепа, підозрюваного у незаконному збагаченні

23 жовтня 2024 року слідчий суддя ВАКС застосував до народного депутата України, яка підозрюється у незаконному збагаченні, запобіжний захід у вигляді особистої поруки.

Поручителями суд визначив двох осіб: голову фракції Верховної Ради України Д. Арахамію та голову однієї з обласних військових адміністрацій В. Кіма.

На підозрювану покладено виконання процесуальних обов’язків:
повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та місця роботи;
здати на зберігання до відповідних органів державної влади свої паспорти для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в’їзд в Україну;
утримуватися від спілкування із визначеними в ухвалі слідчого судді особами.

Термін дії обов’язків – два місяці.

Питання щодо оскарження запобіжного заходу буде вирішено після ознайомлення з повним текстом рішення суду.

Нагадаємо, у межах досудового розслідування встановлено, що нардеп у 2021-2022 роках набула у власність активи, які на понад 20 млн грн перевищують офіційні доходи та заощадження за цей період. За отримані як необґрунтовані активи грошові кошти в подальшому народним депутатом України через юридичну особу придбано будинок поблизу м. Одеси, у якому вона проживає.

16.10.2024 нардепу повідомлено про підозру за ст. 368-5 КК України.

Досудове розслідування триває.

📌Відповідно до ч. 1 ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

САП

22 Oct, 12:35


🤝Керівник САП обговорив із Послом Франції антикорупційні зусилля України та посилення міжнародної співпраці

Сьогодні, 22 жовтня 2024 року, відбулася зустріч заступника Генерального прокурора – керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Олександра Клименка з Надзвичайним і Повноважним Послом Французької Республіки в Україні Гаелем Весьєром.

У ході зустрічі обговорили актуальну ситуацію у сфері антикорупційної діяльності САП, виклики, що стоять перед антикорупційною системою України в умовах війни, необхідні законодавчі зміни для посилення процесуальних інструментів у роботі САП і НАБУ. Особливу увагу приділили актуальному для САП та НАБУ законопроєкту щодо вдосконалення механізму угод про визнання винуватості, який наразі перебуває на розгляді парламенту до другого читання. Також важливою залишається необхідність законодавчих змін, пов'язаних із наділенням керівника САП повноваженням на рівні закону підписувати екстрадиційний запит та повною ліквідацією так званих правок Лозового в частині безумовного закриття кримінальних проваджень через збіг строку розслідування.

Керівник САП наголосив на важливості підтримки Франції у процесі інтеграції України до Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), що наблизить українське законодавство та управлінську систему до найвищих світових стандартів.

Сподіваємося на подальшу плідну співпрацю із французькими партнерами в боротьбі з корупцією!

🤝🏼 Head of SAPO Discusses Ukraine’s Anti-Corruption Efforts and Strengthening International Cooperation with the French Ambassador

САП

21 Oct, 11:15


​​⚖️Цивільна конфіскація: Верховний Суд підтвердив законність стягнення з судді одного з райсудів Київщини необґрунтованих активів на суму 3,6 млн грн

Касаційний цивільний суд Верховного суду підтвердив законність рішень першої та апеляційної інстанцій ВАКС, якими задоволено позов прокурора САП про визнання необґрунтованими активів на суму 3,6 млн грн, що належать судді одного з районних судів Київської області та законність набуття яких не була ним підтверджена.

Як вже повідомлялось, на підставі зібраних детективами #НАБУ та прокурорами #САП матеріалів установлено, що вищевказаний суддя через третіх осіб фактично набув у власність квартиру у столиці площею 142 кв. м та автомобіль, загальна вартість яких сягає 6,7 млн грн. При цьому, у ході аналізу майнового стану та його доходів з’ясовано, що грошові кошти, використані для придбання цих активів, не могли бути набуті за рахунок законних доходів судді.

Зважаючи на виявлене, прокурор звернувся до суду з позовом про стягнення з судді в дохід держави 5,7 млн грн грошових коштів, законність походження яких викликала обґрунтований сумнів.

Суд першої інстанції частково задовольнив позов прокурора, визнав необґрунтованим активом квартиру та вирішив стягнути в дохід держави 3,6 млн грн. Суд апеляційної інстанції відмовив у задоволенні апеляційних скарг сторін та залишив рішення ВАКС без змін.

Рішення Верховного Суду є остаточним та оскарженню не підлягає.

САП

19 Oct, 11:49


Керівник САП Олександр Клименко: Сьогодні корупція перестає бути нормою

18 жовтня 2024 року керівник САП Олександр Клименко взяв участь у заході, присвяченому 10-ій річниці Закону України “Про Національне антикорупційне бюро України”.

«Сьогодні ми можемо з упевненістю стверджувати, що корупція перестає бути нормою, і це стало можливим завдяки нашим спільним зусиллям», - підкреслив Олександр Клименко під час свого виступу.

Ми вітаємо колег з цим важливим етапом та бажаємо подальшої ефективної і злагодженої роботи на користь Народу України!

Зауважимо, що серед гостей також були присутні Голова ВАКС Віра Михайленко, Голова НАЗК Віктор Павлущик, а також міжнародні партнери: Заступниця Державного Секретаря з питань цивільної безпеки, демократії та прав людини Узра Зея, Посол Європейського Союзу в Україні Катаріна Матернова, Заступник голови Місії Посольства США в Україні Джон Гінкель. Партнери відзначили важливість функціонування незалежних антикорупційних інституцій для демократичного та євроатлантичного майбутнього України.

Head of the SAPO Oleksandr Klymenko: Corruption is no more the rule of the road today

САП

19 Oct, 07:00


​​Актуальні події 14 – 18 вересня 2024 року:

🏃SAPO Prosecutors Participate in the Kyiv 2024 Marathon of Resilience – https://cutt.ly/JeSPA7Ja

💰Illegal Enrichment: Current Member of the Ukrainian Parliament Notified of Suspicion – https://cutt.ly/zeSPAH5t

💪Підтримка Сил безпеки й оборони України:
САП долучилась до Київського марафону Незламності 2024 - https://cutt.ly/JeSPA7Ja

💰Підозра:
Незаконне збагачення: про підозру повідомлено чинному народному депутату України – https://cutt.ly/zeSPAH5t

📂Завершено слідство:
у справі стосовно колишнього в.о. директора одного з комунальних підприємств Полтавщини – https://cutt.ly/OeSPAXNW

📨Направлено до суду:
Справу стосовно екснардепа за обвинуваченням у незаконному отриманні понад 900 тис. грн компенсації за житло – https://cutt.ly/HeSPA0pI

САП

17 Oct, 15:20


​​💰Незаконне збагачення: про підозру повідомлено чинному народному депутату України

16 жовтня 2024 року за дорученням керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури прокурором САП повідомлено про підозру у незаконному збагаченні чинному народному депутату України.

Як встановило слідство, у 2021-2022 роках народна обраниця набула у власність активи, які на понад 20 млн грн перевищують офіційні доходи та заощадження за цей період.

За отримані як необґрунтовані активи грошові кошти в подальшому народним депутатом України через юридичну особу придбано будинок поблизу м. Одеси, у якому вона проживає.

Дії народного депутата України кваліфіковано за ст. 368-5 КК України.

Санкція статті передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

📌Відповідно до ч. 1 ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Illegal Enrichment: Current Member of the Ukrainian Parliament Notified of Suspicion

САП

15 Oct, 14:00


Незаконне отримання понад 900 тис. грн компенсації за житло: справу стосовно екснардепа направлено до суду

15 жовтня 2024 року прокурор САП за матеріалами досудового розслідування НАБУ направив до суду обвинувальний акт за обвинуваченням народного депутата України VIII скликання у незаконному отриманні майже 937 тис. гривень компенсації за оренду готельного номеру у столиці.

Як вже повідомлялось, у межах досудового розслідування встановлено, що депутат з 2014 по 2019 рік одержав із бюджету Апарату Верховної Ради України компенсацію за проживання у готельному номері, яку призначали народним депутатам, які не мали власних помешкань у столиці, приховавши факт наявності власного житла у Києві.

Як наслідок депутат за указаний період незаконно отримав 936 690 грн.

Дії ексдепутата кваліфіковано за ч. 2 ст. 364 КК України.

📌Відповідно до ч. 1 ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

САП

15 Oct, 08:35


Прокурори САП долучилися до Київського марафону Незламності 2024

Цими вихідними команда САП долучилась до Київського марафону Незламності 2024. За даними організаторів, благодійний захід допоміг зібрати близько 10 мільйонів гривень. Більша частина цієї суми буде спрямована на підтримку Сил безпеки й оборони України, зокрема через фандрейзингову платформу "UNITED 24".

“Благодійні спортивні змагання – не єдиний спосіб, у який команда САП допомагає Силам оборони. З початку повномасштабного вторгнення всі кошти, здобуті в результаті затвердження судом угод зі слідством, спрямовуються нами через UNITED 24 на реалізацію проєкту “Армія дронів”, наразі це понад 900 мільйонів гривень, що є одним із найбільших внесків через цю платформу. Загальна ж сума коштів, спрямована САП на допомогу Силам безпеки й оборони України, становить понад 2,2 млрд грн”, – зазначив керівник САП Олександр Клименко.

Найшвидшим серед колег виявився прокурор Олександр Снєгірьов, який подолав дистанцію в 5 кілометрів за 22 хв 27 сек. Вітаємо його!

Колектив САП надалі продовжуватиме свою системну всебічну підтримку Сил безпеки та оборони України.

*SAPO Prosecutors Participate in the Kyiv 2024 Marathon of Resilience*

This past weekend, the SAPO team took part in the Kyiv 2024 Marathon of Resilience. According to the organizers, the charity event helped raise approximately 10 million UAH. Most of this amount will be allocated to support Ukraine's Security and Defense Forces, particularly through the fundraising platform "UNITED 24."

"Charitable sporting events are not the only way the SAPO team supports the Defense Forces. Since the beginning of the full-scale invasion, all funds obtained through court-approved plea agreements have been directed by us via UNITED 24 to implement the 'Army of Drones' project, amounting to over 900 million UAH so far, making it one of the largest contributions through this platform. The total amount of funds allocated by SAPO to support the Security and Defense Forces of Ukraine exceeds 2.2 billion UAH," noted Oleksandr Klymenko, Head of SAPO.

The fastest among the colleagues was Prosecutor Oleksandr Sniehirov, who completed the 5-kilometer distance in 22 minutes and 27 seconds. Congratulations to him!

The SAPO team will continue its consistent and comprehensive support for the Security and Defense Forces of Ukraine.

САП

14 Oct, 15:20


12,7 млн грн збитків громаді Полтавщини: завершено слідство у справі

Прокурор САП прийняв рішення про завершення досудового розслідування у справі за підозрою колишнього в.о. директора одного з комунальних підприємств Полтавщини у зловживанні службовим становищем, що призвело до завдання мільйонних збитків територіальній громаді.

Як встановило слідство, виконувач обов'язків директора ПОКВКП «Полтавапаливо», діючи без дозволу Полтавської обласної ради та в порушення статуту підприємства, у червні 2020 року уклав з приватним товариством договір про надання поворотної фінансової допомоги на суму 1,890 млн грн терміном на один місяць, усвідомлюючи, що комунальне підприємство не зможе повернути указані кошти.

Згодом директор комунального підприємства підписав «Мирову угоду», відповідно до умов якої ПОКВКП «Полтавапаливо» зобов’язується в строк до 01.10.2020 погасити свою заборгованість або передати у власність приватного товариства нерухоме майно відповідної вартості, яке перебуває в управлінні «Полтавапаливо».

Продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу, виконувач обов'язків директора комунального підприємства одноосібно, без згоди власника, здійснив відчуження комунального майна на користь приватного товариства.

Зокрема, у приватну власність було передано 6 виробничих будинків з господарськими будівлями та спорудами, що розташовані у м. Полтава, м. Кременчук, м. Лубни, а також у трьох населених пунктах у Козельщинському, Машівському та Решетилівському районах, загальною вартістю 1 794 874 грн. Проте висновками комплексної судової оціночно-будівельної та економічної експертиз встановлено, що ринкова вартість цього майна сягає 14 526 029 грн.

29 травня 2024 року САП і НАБУ спільно з УСР в Полтавській області Нацполіції повідомили посадовцю про підозру за ч. 2 ст. 364 КК України.

Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

САП

12 Oct, 07:00


Актуальні події 07 – 11 жовтня 2024 року:

❗️SAPO and NABU Endorse Draft Law No. 12039 on Criminal Plea Agreements – https://cutt.ly/KeAs5cLk

❗️Важливо:
САП і НАБУ підтримують законопроєкт №12039 про угоди у кримінальних провадженнях – https://cutt.ly/KeAs5cLk

🔎Підозра:
земельна корупція на Житомирщині: підозрюється колишній керівник обласного Держгеокадастру – https://cutt.ly/ueAs7PHh

📂Завершено слідство:
корупція на «Укрзалізниці»: досудове розслідування завершено – https://cutt.ly/JeAs4abx

🖇️Призначено до розгляду по суті:
справу стосовно розтрати коштів заводу «Артем» – https://cutt.ly/CeAs40JX

⚖️Вирок:
оголошено вирок судді районного суду Дніпропетровської області – https://cutt.ly/eeAs4RIK

САП

10 Oct, 14:15


Корупція на «Укрзалізниці»: досудове розслідування завершено

Сьогодні, 10.10.2024, прокурором САП доручено детективам НАБУ повідомити сторону захисту про завершення досудового розслідування у кримінальному провадженні щодо діяльності організованої злочинної групи.

Нагадаємо, у вказаному провадженні Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою спільно з НАБУ та СБУ викрито організовану злочинну групу, яка упродовж 2021 – 2022 років заволодівала грошовими коштами АТ «Укрзалізниця».

Так, у 2021 році колишній директор виробничого структурного підрозділу «Черкаський колійний ремонтно-механічний завод» Філії «ЦРЕКМ» АТ «Укрзалізниця» з метою протиправного збагачення утворив організовану групу, до якої увійшли чинні співробітники заводу, в т.ч. два керівники.

Організована група забезпечувала укладення заводом договорів про ремонт колійних машин із контрольованими суб’єктами господарської діяльності, які не мали на меті здійснювати реальну підприємницьку діяльність. У подальшому такий ремонт фактично не проводився, а члени злочинної групи підробляли документи, які свідчили про начебто його виконання.

Як наслідок, АТ «Укрзалізниця» зазнала збитків на суму більше 17 млн грн. Грошові кошти саме в такому розмірі було перераховано суб’єктам господарювання за нібито виконані роботи.

Керівник організованої злочинної групи на цей час продовжує утримуватись під вартою.

📌Відповідно до ч. 1 ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

САП

10 Oct, 06:50


⚖️Оголошено вирок судді районного суду Дніпропетровської області

Вищим антикорупційним судом 09.10.2024 визнано винуватою суддю Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області у проханні та одержанні неправомірної вигоди.

Обвинуваченій призначено покарання у виді позбавлення волі на строк 5 років з позбавленням права обіймати посаду судді на строк 3 роки, з конфіскацією частини належного їй на праві власності майна (автомобіль та земельна ділянка).

Нагадаємо, що на цей час вже колишня суддя Дніпропетровського районного суду обвинувачувалася у висловленні прохання та одержанні неправомірної вигоди за прийняття рішення у цивільній справі на користь відповідача.

Вирок суду може бути оскаржений протягом 30 днів із дня його проголошення.

САП

08 Oct, 14:00


Суд призначив до розгляду справу стосовно розтрати коштів заводу «Артем»

07 жовтня 2024 року за результатами підготовчого розгляду колегія суддів ВАКС призначила до розгляду по суті справу стосовно розтрати 8,3 млн дол. США при закупівлі державною акціонерною холдинговою компанією «Артем» устаткування для виготовлення продукції оборонного призначення, а саме серійного виробництва корпусів 152/155-мм снарядів.

Засідання призначено на 16 жовтня 2024 року.

Як повідомлялось раніше, в межах слідства встановлено, що у 2017 році іноземний підприємець, дізнавшись про виділення фінансування на технічне переоснащення та реконструкцію виробничих потужностей ДАХК «Артем», розробив план заволодіння держаними коштами, призначеними для цих потреб.

Для реалізації свого плану, особа вступила у злочинну змову з низкою посадовців, зокрема із заступником міністра. У свою чергу ці посадовці забезпечили укладання контракту на закупівлю устаткування для ДАХК «Артем» з наперед визначеною компанією, яка була зареєстрована організатором схеми в США за видом діяльності «вантажні перевезення», однак мала усі ознаки фіктивності. Для приховання цього факту та з метою усунути конкурентів, компанії створили образ сертифікованого постачальника оборонної продукції для Міноборони США та суттєво завищили її показники продуктивності.

Як наслідок, на рахунок цієї компанії державна компанія перерахувала 8,3 млн дол. США – половину від вартості укладеного контракту, які вже наступного дня були перераховані на рахунок іншої компанії, якою кошти використано на інші потреби, не пов'язані з виконанням контракту.

Такі дії завдали державній компанії «Артем» збитків на суму понад 225 млн грн.

Деталі у справі: https://cutt.ly/heq2ltGg

📌Відповідно до ч. 1 ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

5,116

subscribers

536

photos

26

videos