⏳ВАКС обмежив строки ознайомлення у справі щодо незаконного заволодіння Міжнародним аеропортом «Одеса» та 2,5 млрд грн доходу від його діяльності
07 листопада 2024 року за клопотанням детектива НАБУ, погодженим прокурором САП, слідчий суддя ВАКС обмежив стороні захисту строк ознайомлення з матеріалами у справі стосовно колишнього Одеського міського голови, його заступника, керівника одного з товариств з обмеженою відповідальністю та 2 відомих в регіоні бізнесменів, підозрюваних у заволодінні майновим комплексом стратегічного об’єкту – КП «Міжнародний аеропорт «Одеса» та 2,5 млрд грн доходу від його діяльності.
Судом констатовано, що сторона захисту зловживає своїм правом та зволікає з ознайомленням із матеріалами справи.
Зваживши на докази, суд задовольнив клопотання та встановив строк для ознайомлення до 07 лютого 2025 року.
Нагадаємо, у межах досудового розслідування встановлено, що у 2011 році група осіб розробила та реалізувала злочинну схему, в результаті якої майновий комплекс стратегічного об’єкту – міжнародного аеропорту вартістю близько 118 млн грн перейшов із власності територіальної громади у спільну власність міста та так званих приватних інвесторів. Такі дії призвели до повної втрати будь-якого контролю над вказаним об’єктом та не отримувало від його діяльності жодного прибутку.
Натомість особи, які отримали контроль над аеропортом, роками привласнювали дохід від його діяльності. Важливо, що отримане у спільне користування майно аеропорту не підлягало приватизації, оскільки мало загальнодержавне значення, забезпечувало виконання функцій прикордонного і митного контролю. Для унеможливлення повернення аеропорту у власність міста усе його майно заставили у банк для отримання кредиту, який не погашали.
Реалізація цієї злочинної схеми завдала збитків на загальну суму понад 2,5 млрд грн, частина з яких, а саме 118 млн грн, це вартість аеропорту, а інша – незаконно привласнений прибуток.
Також установлено, що колишній мер Одеси отримав від бізнесменів хабар у вигляді двоповерхового пентхауса в центрі Одеси площею 700 кв.м. та вартістю близько 16 млн грн за вчинення вищеописаних дій.
Кваліфікація дій підозрюваних:
🔹два одеських бізнесмена-співорганізатора схеми – ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 27, ч. 3 ст. 209, ч. 2 ст. 27, ч. 3 ст. 209, ч. 4 ст. 369 КК України;
🔹колишній міський голова Одеси – ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 366, ч. 4 ст. 368 КК України;
🔹директор ТОВ – ч. 5 ст. 191, ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 209 КК України.
На сьогодні до усіх підозрюваних застосовано запобіжні заходи у вигляді застави від 20 млн грн до 180 млн грн.
📌Відповідно до ч. 1 ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.