ПсихоКлін|Ландер @psy_clean Channel on Telegram

ПсихоКлін|Ландер

@psy_clean


Канал клінічної психологині Олени Ландер. Корисна інформація про самопізнання. Відверто описую свій шлях становлення у професії, ділюся цікавими кейсами клієнтів.

Особисте спілкування: @olenalander
Запис: olenalander.com.ua
Inst: @olenalander

ПсихоКлін|Ландер (Ukrainian)

Ласкаво просимо на канал "ПсихоКлін|Ландер" у Telegram! Цей канал належить клінічній психологині Олені Ландер, яка ділиться корисною інформацією про самопізнання. Олена відверто описує свій шлях становлення у професії та ділиться цікавими кейсами клієнтів. Якщо ви цікавитесь психологією та хочете дізнатись більше про самопізнання, цей канал є відмінним джерелом інформації. У вільний час ви також можете спілкуватись особисто з Оленою за посиланням @olenalander або слідкувати за її записами на olenalander.com.ua та в Instagram за ніком @olenalander. Приєднуйтесь до нашого каналу, де вас чекають цікаві та корисні матеріали з психології!

ПсихоКлін|Ландер

07 Nov, 18:35


Ефект “занурених витрат” (або “sunk cost fallacy”)

Це психологічне й економічне явище, яке виникає, коли люди продовжують інвестувати у щось, навіть якщо це вже не приносить вигоди, лише тому, що вони раніше витратили на це час, гроші чи зусилля. Іншими словами, замість того, щоб прийняти раціональне рішення, виходячи з теперішньої ситуації, люди керуються минулими витратами, які вже неможливо повернути.

Це явище яскраво ілюструє, як психологія впливає на економічну поведінку.

Ефект “занурених витрат” впливає на те, як ми приймаємо повсякденні рішення — наприклад, продовжуємо читати книгу, яка не подобається, бо вже витратили час на кілька розділів, або відвідуємо заняття, яке не цікавить, тому що заплатили за абонемент.

Ця ідея була розроблена в рамках економічної поведінкової теорії, яка вивчала ірраціональні економічні рішення людей.

Вагомий внесок у дослідження подібних економічних явищ зробили Річард Талер та Деніел Канеман, які отримали Нобелівську премію за свою роботу у сфері поведінкової економіки.

ПсихоКлін|Ландер

21 Sep, 19:38


Тільки почала дивитися ці документальні серії від Netflix, й вже багацько різноманітних думок та почуттів.
Від шаленого захвату - «Наскільки ШІ зможе допомогти покращити медичну допомогу у Країнах 3-го світу»
до
Крижаного жаху: «Мої нащадки в найкращому випадку будуть робочою силою, а в найгіршому — біологічним матеріалом для підтримання життя нового виду еволюційного щабля - SuperAI»

Хто дивився? Які думки?

ПсихоКлін|Ландер

15 Sep, 20:35


«Це ок у 3 роки, але не ок у 30»

За теорією психосоціального розвитку Еріка Еріксона, етап розвитку в районі 3 років відповідає стадії «ініціатива проти почуття провини». У цей період дитина починає проявляти активність, бажання досліджувати світ, самостійно ухвалювати рішення та вчитися відповідальності.

Якщо криза цього етапу не вирішується позитивно, це може проявлятися в поведінці дорослої людини у вигляді:
(дублюю у каруселі ще раз ці сценарії поведінки)

1️⃣Занижена самооцінка: Людина може відчувати постійне почуття провини або невпевненість у власних діях та ініціативах. Саме занижена самооцінка приводить до полярних реакції у контакті: замкнення в собі або навпаки дитяча істерика, щоб тебе почули.

2️⃣Тривожність та невпевненість: Людина може відчувати надмірне хвилювання, залишаючись на одинці. Або вимагати присутності/поради іншого перед будь-якими діями, навіть якщо вони незначні.

3️⃣Залежність від авторитетів: Така особистість може шукати постійне схвалення або керівництва з боку інших, особливо тих, кого вона вважає авторитетними фігурами.

4️⃣Пасивність - безвідповідальність: Відсутність ініціативи, схильність до уникання викликів і можливостей для розвитку. Або полярний сценарій при гіперактивності - бездумні дії без усвідомлення наслідків.

⁉️«Як це виправити?» - питали ви.
Тут розумні книжки або коригувальні тренінги не допоможуть. Вам треба закрити незавершені гештальти 3-х річного віку у відносинах з дорослим, що приймає
У житті несвідомо їм іноді може виступати ваш партнер, або один з ваших батьків, але у перспективі це може погіршити ваші відносини.

Тому я вважаю, що опрацювання такої проблематики, буде найбільш відповідно та екологічно виглядати на сесіях з терапевтом.

▶️🆗Саме терапія може допомогти вам мінімізувати почуттям провини, навчитися брати відповідальність за свої дії й розвинути впевненість у власних рішеннях.

ПсихоКлін|Ландер

15 Sep, 20:34


Чому так трапляється, що доросла людина продовжує використовувати дитячі стратегії поведінки?

ПсихоКлін|Ландер

01 Sep, 13:38


ОПІР КЛІЄНТА

Клієнтка чинила опір, як могла…

Знаєте, ось цю гру – «Так, але ні…»

«Так, але в мене не буде часу…»
«Так, але він так не схоче…»
«Так, але вона мене не почує…»

Які б варіанти виходу ми не обговорювали, є все одно якесь «але»…

Зазвичай я заходжу на три кола доводів, потім відступаю і пропоную розглянути клієнту сам сценарій опору. 
Для себе я виділила їх п'ять.

1. Опір змісту — клієнт чинить опір обговоренню певних тем або подій. Це може бути пов'язано з болючими переживаннями, які клієнт не хоче згадувати або обговорювати.

2. Опір процесу — клієнт протистоїть самому процесу терапії. Це може виявлятися в спробах уникати зустрічей, змінювати тему, запізнюватись або взагалі не приходити.

3. Опір перенесення — клієнт неусвідомлено переносить на терапевта свої емоції та почуття, які були спрямовані на інших людей (наприклад, батьків або партнерів).

4. Опір вторинної вигоди — клієнт чинить опір, оскільки має певну вигоду від свого стану. Наприклад, хвороба або психологічна проблема може дозволяти уникати відповідальності або отримувати більше уваги від інших.

5. Ідеологічний опір — клієнт не згоден з якимись аспектами терапії, ставить під сумнів цінність або ефективність психологічної допомоги, або не довіряє терапевту.

Ці типи протидії, з одного боку, перешкоджають ефективності терапії, але водночас вони надають терапевту важливу інформацію про внутрішній світ клієнта. 
Опір – це завжди про тривогу клієнта та неможливість побачити іншого способу проживати те що зараз з ним відбувається. 

І вихід завжди в тому, щоб знижувати рівень тривоги клієнта до прийнятного, щоб його психіка знайшла інші механізми подолання проблеми. І терапевт має бути терплячим та підтримувальний. 

Тому процес психотерапії - це завжди тонка чуттєва взаємодія, де важливо все. Майстерність терапевта відточується роками та залежить від багатьох факторів. Цьому неможливо навчитися з книжок, це завжди тільки практика, глибинний самоаналіз, постійний супровід супервізії та здатність нести відповідальність за свої помилки…

ПсихоКлін|Ландер

28 Aug, 09:53


Пару годин тільки на себе, на саморефлексію, на думки про майбутнє та про те, що турбує тільки тебе…

Якщо тобі це відгукується, запрошую тебе приєднатися до нашої терапевтичної онлайн-групи «Жіночі реалізація»

Кожен тиждень , один той самий час, комфортна жіноча група і одна унікальна тема на зустрічі !

🗓 10 зустрічей що середи з 9:00 до 12:00, починаючи з 4 вересня.

💰Вартість участі: 1000грн за зустріч.
💻 Кількість учасників – 10 осіб.

Ти можеш приєднатися до першої пробної зустрічі, щоб зрозуміти, наскільки тобі все підходить.

За деталями - у дірект.

ПсихоКлін|Ландер

23 Aug, 11:00


Види взаємодії: правильний опис з точки зору теорії прихильності

ПсихоКлін|Ландер

15 Aug, 18:44


Запрошуємо всіх охочих до нашої тематичної онлайн-групи!

Запрошуємо сміливих жінок, які:

- Прагнуть розвитку та досягнення баланса між професійним та особистим
- Бажают опинитися у підтримуючій атмосфері однодумок
- Хочут здобути ресурси та інструменти для самореалізації

🗓 10 зустрічей що середи з 9:00 до 12:00, починаючи з 4 вересня.

💰Вартість участі: 1000грн за зустріч.
💻 Кількість учасників – 10 осіб.

Ведучі:

▪️Олена Ландер – клінічна психологиня, гештальт-терапевтка, арт-терапевтка, консультантка із позитивної психотерапії та психосоматики. Активно працює з темами: впевненість у собі та самореалізація та гроші, чоловічо-жіночі стосунки та сексуальність, обсесивно-компульсивні та тривожно-депресивні розлади.

▪️ Олена Журавель – психологиня, гештальт-терапевтка, спеціалізація у темі «Робота з травмою у гештальт-підході» Працює з темами: зменшення токсичних вини та сорому, сепарація у дитячо-батьківських відносинах, вибудовування особистісних кордонів, робота з пригніченою агресивністю.


ПсихоКлін|Ландер

13 Aug, 19:17


Авторська арт-вправа
«Дар цінності»


Зробив праву ти зможеш:

▪️Усвідомити звичні критерії оцінки речей і подій у житті.
▪️Розвинути здатність бачити цінність у повсякденних, на перший погляд незначних речах.
▪️Переглянути ставлення до того, що здається нецінним, і знайти в цьому нові смисли.


1️⃣Підготовка:
- Зберіть довколо 10–15 предметів, які здаються вам найменш цінними, наче ви збираєте "сміття".
(15 минут на виконання)

2️⃣Аналіз:
1)Оцініть свої емоції під час вибору предметів?
2)Чого більшого зустрічалося по дорозі: цінного чи неценного? і як ви вважаєте, чому так?
3) Що для тебе взагалі означає слово “цінність”?
4) Опишіть кожен предмет, використовуючи наступні категорії: непотрібний/поламаний/недосконалий, що не відповідає моїм поглядам і вимогам тощо.
5) Чи часто ви оцінюєте себе та навколишнє вас за схожими параметрами?

3️⃣Трансформація:
- Визначте 3 важливі цінності у вашому житті.
- Створіть із зібраних предметів композиції, які символічно відображають ваші цінності. Постарайтеся побачити в цих речах щось корисне чи красиве – подумайте, як ці "сміттєві" предмети можуть вас чомусь навчити або послужити вам.

4️⃣Завершальний аналіз:
- Оцініть кожну композицію: яку цінність вона представляє? Чи змінилося ваше сприйняття цих раніше "нецінних" предметів?
- Подумайте, як змінилося ваше ставлення до "цінного" і "нецінного" у житті. Що тепер означає для вас "наділити цінністю"?

Часто ми концентруємося на недоліках і не помічаємо те хороше, що є в навколишніх предметах, подіях і людях.

Своїм ставленням і думками ми можемо як підсилювати їхню цінність, так і принижувати її.

Спробуйте подивитися на те «сміття», яке ви зібрали, по-іншому: знайдіть у цих речах щось корисне, цінне чи красиве. Побачте в ньому те, що може зараз чогось вас навчити й послужити вам добру службу. 🤍

ПсихоКлін|Ландер

13 Aug, 19:14


Терапія через творчість і мистецтво завжди дає потужні результати, тому що дорога до підсвідомості через метафори та образи коротша, а саме вона найбільше визначає нашу реальність. 
Я вигадала цю вправу, коли замислювалась тим, що лежить взагалі в основі моїх критеріїв оцінки та чому саме це??
Словом, пропоную вам пригоду у свою підсвідомість. 
Зберігай цю вправу та коли будеш готовий до глибокого занурення у розуміння своєї цінності – зроби її. 
⬇️⬇️⬇️

1,159

subscribers

169

photos

7

videos