Філфакт 🤓 @feelfuckt Channel on Telegram

Філфакт 🤓

@feelfuckt


Довколалінгвістичні меми, етимологія, цікаві факти (але це не точно)

Філфакт 🤓 (Ukrainian)

Філфакт - це канал, який пропонує довколалінгвістичні меми, цікаві факти та етимологію слів. Якщо ви цікавитесь мовами, їхнім походженням та цікавинками пов'язаними з мовою, то цей канал стане для вас справжньою знахідкою. Тут ви знайдете цікаву інформацію, яка розширить ваші знання про мови і слова. Філфакт дозволить вам поглибитися в світ мовознавства та насолодитися цікавими відомостями, які здивують навіть самих впевнених знавців мови. Приєднуйтесь до каналу Філфакт 🤓 і розширюйте свій кругозір!

Філфакт 🤓

21 Nov, 12:01


Англійське platypus (укр. "качкодзьоб") через сучасну латину запозичене з грецької мови, де platypous буквально означає "плоскостопий", від platys (укр. "широкий, плаский") та pous (укр. "стопа, нога").

Філфакт 🤓

19 Nov, 12:01


Назва павука "тарантул" є запозиченням із середньолатинської мови, де tarantula (укр. "тарантул") походить від італійського tarantola, утвореного від назви міста Taranto (з латинського Tarentum), в околицях якого поширений цей павук.

Філфакт 🤓

15 Nov, 12:01


В риториці існує термін "анаподотон", це стилістичний прийом, який полягає в незавершеності вислову, коли пропозиція або фраза формулюється так, ніби вимагає продовження, але це продовження не надається. Часто анаподотонами стають крилаті вирази. Це відбувається тоді, коли вони стають настільки розповсюдженими, що друга частина відома всім мовцям. Наприклад: "Одна голова добре..". Походить від грецького anapodoton, де an- є префіксом заперечення, а apodotos - "даний у відповідь, наданий".

Філфакт 🤓

13 Nov, 12:01


Назва павука "каракурт" - тюркського походження. Qara має значення "чорний", а qurt - "жах, монстр". Каракурт є одним з найнебезпечніших павуків, який входить до роду чорних вдів, зустрічається на півдні України.

Філфакт 🤓

11 Nov, 12:01


Слово "креденс" запозичене з польської мови, де kredens - "буфет, шафа для посуду" в свою чергу, через середньоверхньонімецьке crēdenz (укр."шафа для столових приборів") запозичене в XV столітті з італійської або середньолатинської мови. Італійське credenza (укр."віра, довір’я; куштування напоїв та їжі; буфет, сервант") та середньолатинське credentia походять від латинського crēdo (укр."вірю, довіряю, покладаюся на когось; позичаю").

Філфакт 🤓

07 Nov, 12:02


Слово "еталон" запозичене з французької мови, де étalon - "еталон", (спочатку "кілок, паличка для вимірювання") продовжує французьке застаріле estalon (укр. "кілок"), очевидно, германського походження.

Філфакт 🤓

05 Nov, 12:00


Слово "теракота" запозичене з італійської мови, де terracotta - "випалена глина", складається зі слів terra (укр."земля; глина"), що походить від латинського terra (укр. "земля") і cotta (укр. "випалена"), пов’язаного з дієсловом cuocere (укр. "варити, готувати; палити"), що походить від латинського coquere з тим самим значенням.

Філфакт 🤓

01 Nov, 12:02


Слово "тенденція" запозичене із західноєвропейських мов, німецьке Tendénz, французьке tendance, англійське tendency походять від середньолатинського tendentia (укр. "спрямованість, направленість"), пов’язаного з латинським tendere (укр. "тягти, натягувати; спрямовувати, направляти").

Філфакт 🤓

30 Oct, 12:02


Слово "стаж" запозичене з французької мови, де stage - "стаж, іспитовий термін; строк перебування", походить від середньолатинського stagium (укр. "тимчасове перебування"), пов’язаного з латинським stāre (укр. "стояти; зупинятися").

Філфакт 🤓

28 Oct, 12:00


Слово "протекторат" походить від латинського protector (укр. "захисник"), утворене від дієслова protegere (укр. "захищати"), від pro- (укр. "перед") та tegere (укр. "закривати").