Електронне судочинство 🇺🇦 @t_ecourt Channel on Telegram

Електронне судочинство 🇺🇦

@t_ecourt


Канал новин ЄСІТС

Електронне судочинство 🇺🇦 (Ukrainian)

Доброго дня, шановні користувачі! Хочемо представити вам наш канал новин Єлектронного судочинства інформаційно-терапевтичних судів україни (ЄСІТС). Це канал створений для того, щоб усі бажаючі мали можливість отримувати свіжу та актуальну інформацію про електронні судочинства, їх роботу та важливі події. На каналі ви знайдете новини, аналітику, корисні поради та інші цікаві матеріали з цієї галузі. Якщо ви цікавитесь судовою системою та хочете бути в курсі останніх подій, тоді канал @t_ecourt - це саме те, що вам потрібно! Приєднуйтесь до нас і отримуйте першими найважливішу інформацію зі світу електронного судочинства!🇺🇦

Електронне судочинство 🇺🇦

27 Nov, 12:23


​​📣 Результати касаційного розгляду справ про економічні злочини стали доступними на дашборді Єдиного реєстру досудових розслідувань


🦾Цей інформаційний обмін дає можливість відстежувати результати розгляду кримінальних справах про економічні злочини.
Презентація бета-версії дашборду Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР) відбулася наприкінці липня цього року. Проєкт було реалізовано Офісом Генерального прокурора спільно з Міністерством цифрової трансформації України та координації Ради з питань підтримки підприємництва в умовах воєнного стану

💡Мета створення дашборду ЄРДР полягає у забезпеченні прозорості, ефективності та оперативності контролю за кримінальними провадженнями починаючи зі стадії досудового розслідування, що у результаті сприятиме підвищенню підзвітності правоохоронних органів та довіри суспільства до системи правосуддя.

🔗 Однією з цілей розробників було створення механізму автоматичного пошуку аномалій та ризиків, які можуть свідчити про тиск на бізнес або неякісну боротьбу з кримінальними правопорушеннями. Це був перший крок до інтеграції даних різних державних баз щодо різних етапів кримінального провадження та створення повністю автоматизованої системи онлайн-ризик-менеджменту у розслідуванні економічних злочинів.

📧Процес доопрацювання дашборду, усунення помилок і багів, а також покращення інтерфейсу на основі відгуків користувачів триває.

У листопаді цього року завдяки спільним зусиллям Верховного Суду, ДСА України, ДП «ІСС» та розробників вдалося реалізувати важливий обмін інформацією щодо результатів розгляду справ про економічні злочини у Касаційному кримінальному суді у складі Верховного Суду з дашбордом Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Таким чином, інформація щодо справ, завершених розглядом у Касаційному кримінальному суді у складі Верховного Суду, демонструє, чим закінчилося те чи інше кримінальне провадження.

🧑‍💻 Дані щодо результатів касаційного розгляду кримінальних справ можна знайти за посиланням: https://dashboard.gp.gov.ua/ вкладка «Касація».

Електронне судочинство 🇺🇦

21 Nov, 13:57


​​📋Нерозглянуті справи ОАСК: ДП "ІСС" та КОАС завершено авторозподіл матеріалів

8 листопада 2024 року в Київському окружному адміністративному суді (КОАС) завершено авторозподіл судових справ, які залишились нерозглянутими ОАСК. Наразі триває фізична передача матеріалів справ з КОАС до 22 окружних адміністративних судів.

🔹 Що далі?

Зараз триває активна підготовка до передачі справ. На сьогодні опрацьовано 30% справ, а повний процес передачі буде завершено до кінця року. Всі суди очікують на отримання справ для подальшого розподілу між суддями і початку розгляду. Відзначимо, що ця робота є складною та довготривалою через великий обсяг справ, деякі з яких мають десятки томів та на сьогодні займають 10 кабінетів. Але важливо, що цей процес дозволяє громадянам України реалізувати своє право на справедливий суд.

📎 Протокол авторозподілу можна знайти тут - https://court.gov.ua/gromadjanam/perelik_rozpodil/

📍Більш детально за посиланням- https://ics.gov.ua/ics/

#судова_система #ВК #правосуддя #ЄСІТС #судові_засідання #онлайнсуд #судова_реформа #судоустрій #електронне_правосуддя #судова_інновація #судиУкраїни #правовасистема #цифрові_технології

Електронне судочинство 🇺🇦

21 Nov, 12:31


Шановні користувачі Електронного суду!

💡Для вирішення технічних питань щодо роботи сервісів ЄСІТС звертайтеся до технічної підтримки:

Гаряча лінія:

+38-044-492-70-10
📧 [email protected]
🔗 wiki-ccs.court.gov.ua
📤 @vkz_court_bot

Графік роботи:
Пн – Чт з 9:00 до 18:00
Пт: до 16:45

Дзвінки з сайту – безкоштовні.

Електронне судочинство 🇺🇦

21 Nov, 10:00


Шановні українці!

🇺🇦Сьогодні ми відзначаємо День Гідності та Свободи — символ незламності духу, єдності та прагнення до справедливості.

Цей день нагадує нам про силу людської волі та цінність свободи, за яку боролися наші герої. Нехай кожен із нас береже ці ідеали у своїх серцях і щоденних справах. Разом ми будуємо майбутнє, де гідність і свобода є основою нашої держави.

Електронне судочинство 🇺🇦

19 Nov, 13:04


📣 Як суддям допомагає в роботі інформаційна взаємодія ЄСІТС із Єдиним державним демографічним реєстром?

🦾 Ефективне використання інформаційної взаємодії між ЄСІТС та Єдиним державним демографічним реєстром (ЄДДР) стало важливим інструментом в роботі суддів. Це дає змогу пришвидшувати судовий розгляд та економити бюджетні кошти на поштові відправлення. Раніше очікувати відповідь від адресного бюро доводилося декілька тижнів, через що розгляд справи відкладався по декілька разів.

⚖️ Завдяки електронному запиту до ЄДДР судді мають змогу оперативно отримати такі дані:

• Паспортні дані (внутрішнього або закордонного).
• Адресу реєстрації.

📘Переваги використання цієї взаємодії:

•Гарантія правильного визначення підсудності.
•Упевненість у тому, що учасник відеоконференції є саме тією особою, яку представляють у справі.

Детальніше за посиланням.

Електронне судочинство 🇺🇦

18 Nov, 12:53


🦾 Електронний суд покращив ефективність розгляду судових справ, що відзначили 76% учасників дослідження. Експертне дослідження «Судовий індекс 2024» провела Європейська Бізнес Асоціація у партнерстві з юридичною фірмою AEQUO.

Детальніше за посиланням.

Електронне судочинство 🇺🇦

18 Nov, 09:52


​​🦾 З 2022 року кількість користувачів Електронного суду збільшилася втричі

Про це відзначено у публікації т.в.о Голови Державної судової адміністрації України Максима Пампури «Цифровізація судочинства: ключові завдання», оприлюдненій сьогодні в «Юридичній газеті».

📊 За даними ДСА України, станом на 31 грудня 2022 року в підсистемі Електронний кабінет було зареєстровано 145 000 користувачів, а 31 грудня 2023 року – 279 000. На сьогодні ця кількість становить більше 400 000 користувачів і вона щодня зростає.

Нагадаємо, що з 5 жовтня 2021 року офіційно почали функціонувати три окремі підсистеми (модулі) ЄСІТС: Електронний кабінет, Електронний суд та підсистема відеоконференцзв'язку, які передбачені Положенням, затвердженим рішенням Вищої ради правосуддя. Цього року згадане Положення доповнено нормами щодо впровадження ще одного модулю – Електронної інформаційної взаємодії ЄСІТС з іншими електронними інформаційними ресурсами електронної взаємодії.

Детальніше за посиланням.

Електронне судочинство 🇺🇦

15 Nov, 13:45


​​💡Європейська Комісія відзначила високий рівень ефективності роботи більшості судів в Україні попри втрати від війни та інші виклики, – Максим Пампура

«Сьогодні Україна дорогою ціною виборює своє право на європейськемайбутнє. Внаслідок російської агресії, наша країна зазнає величезних людських втрат, на жаль, серед загиблих є судді, працівники апаратів судів та іншихорганів і установ системи правосуддя», – відзначив т.в.о. Голови ДСА України Максим Пампура в публікації в ЗМІ «Цифровізація судочинства: ключові завдання».

🧑‍💻За його словами, судова система, як і вся держава, відчуває на собі реалії воєнного часу. Як відзначено у публікації, загалом, від початку повномасштабноговторгнення рф на територію нашої держави, внаслідок ворожих обстрілів 147 приміщень, 136-ти судових установ зазнали пошкоджень різного ступеню аж доповного руйнування.

📋 Разом з приміщеннями було знищено засоби інформатизації та різне обладнання, значну їх частину було викрадено. Судами втрачено щонайменше 5,5 тисяч одиниць комп’ютерної техніки та іншого обладнання, зокрема: близько 4,4 тисяч персональних комп’ютерів, ноутбуків та оргтехніки; понад 500 одиниць серверного та мережевого обладнання; близько 500 одиниць обладнання для здійснення аудіо-, відеофіксації судового засідання та відеоконференції. «Всі ці фактори впливають на організацію роботи судів та судові процеси в цілому, – відзначив Максим Пампура. – У Звіті ЄК окремо відзначено складну кадрову ситуацію в судовій системі. Йдеться про дефіцит суддів та працівників апаратів судів, про низький рівень зарплат працівників апарату та відповідно високу плинність кадрів».

📲 Крім цього, у Звіті ЄК було наголошено на тому, що судова система –недофінансована. Бюджет-2024 покриває фінансові потреби лише на 57%, видатки на розвиток – лише на 14%.

🔗 Водночас у Звіті ЄК констатовано, що попри проблеми, пов’язані з війною та іншими викликами, більшість судів в Україні зберегли високий рівень ефективності роботи. Нагадаємо, що Європейська Комісія (ЄК) щорічно проводить аналіз, оцінюючи прогрес країн-кандидатів на шляху до їх членства у Євросоюзі. Так наприкінці жовтня 2024 року ЄК оприлюднила черговий Звіт про прогрес України в рамках Пакета розширення Європейського Союзу 2024 року, в якому визначила новізавдання судової реформи та цифровізації судочинства.

Деталі за посиланням.

Електронне судочинство 🇺🇦

15 Nov, 13:18


​​🛡Якими є ключові завдання цифровізації правосуддя з огляду на Звіт Європейської Комісії, - Максим Пампура

💡 «Наприкінці жовтня 2024 року Європейська Комісія (ЄК) оприлюднила черговий Звіт про прогрес України в рамках Пакета розширення ЄвропейськогоСоюзу 2024 року, в якому наголосила на необхідності продовжувати втілювати заходи для зміцнення незалежності української судової влади, її укріпленні як неупередженої і підзвітної, а відповідно – вартої високого рівня громадської довіри.

🔗 Детальніше за посиланням.

Електронне судочинство 🇺🇦

12 Nov, 14:52


Шановні користувачі!

💡 Орієнтовно о 16:10 було зафіксовано DDoS-атаку на низку сервісів:

ics.gov.ua
court.gov.ua
supreme.court.gov.ua

У відповідь оперативно вжито необхідних заходів, і наразі роботу сервісів повністю відновлено.

Однак у деяких випадках ще може спостерігатися тимчасова некоректна робота сервісів.

Дякуємо за розуміння! 🙏

Електронне судочинство 🇺🇦

12 Nov, 12:31


З 2022 року ЄСІТС та її користувачі ставали об’єктом кіберінцидентів понад 368 раз

🌐Такі дані надано спеціалістами із кіберзахисту Державного підприємства «Інформаційні судові системи».Ці атаки стали частиною гібридної війни і показали важливість кіберзахисту державних органів та критичної інфраструктури України.

🦾 Відповіддю на ці загрози стали посилення заходів кібербезпеки та залучення кращих міжнародних практик у цій сфері.
В останні роки кібератаки на державні ресурси України є одним із способів ведення бойових дій, спрямованих на дестабілізацію критичної інфраструктури, злам урядових систем чи поширення дезінформації.

📲Серед кіберзагроз масові DDoS-атаки, використання вірусів для знищення інформації, спам-розсилки, фішинг тощо.

🧑‍💻Загалом ДП «ІСС» було зафіксовано у 2022 році 86 кіберінцидентів, у 2023 році – 251, 2024 – 31.

В ДП ІСС відзначили, що з метою запобігання несанкціонованого доступу до персональних електронного девайсу слід використовувати двофакторну аутентифікацію та прості правила захисту даних.

💡Більшість проникнень шкідливого програмного забезпечення до інформаційно-комунікаційних систем здійснювалося через неуважність користувачів під час використання поштових сервісів чи необачні дії в мережі Інтернет.

🦾Захист даних користувача - це завжди означає захист системи в цілому.

🌐 З огляду на те, що державні онлайн-сервіси залишаються об’єктом війни, спеціалісти із інформаційної безпеки підготували інфографіку із простими порадами для користувачів, які допоможуть їм не стати кіберзброєю у руках ворогів та шахраїв.


Детальніше за посиланням.

#судова_система #ВК #правосуддя #ЄСІТС #судові_засідання #онлайнсуд #судова_реформа #судоустрій #електронне_правосуддя #судова_інновація #судиУкраїни #правовасистема #цифрові_технології

Електронне судочинство 🇺🇦

11 Nov, 12:18


​​ Хочеш першим дізнаватися новини цифровізації судочинства?

💼 Залишайся в центрі подій разом з інформаційними ресурсами ДП “ІСС"!

🔗 Ми зібрали для тебе посилання на наші сторінки. Тут знайдеш усе: від актуальних оновлень, новел цифровізації правосуддя до вакансій та коментарів.

📘 Facebook
📲 Telegram
🔗 LinkedIn
🌐 Офіційний сайт


👍 Підписуйся на наші канали, щоб бути в курсі подій!

Електронне судочинство 🇺🇦

07 Nov, 09:23


​​📣 Реалізовано інформаційну взаємодію ЄСІТС із Держреєстром фізичних осіб - платників податків, що дасть змогу прискорити час розгляду справ

💡Відтепер органи судової влади, зокрема місцеві суди, апеляційні суди, Верховний Суд та вищі спеціалізовані суди; члени Вищої ради правосуддя, дисциплінарні інспектори Вищої ради правосуддя та уповноважені особи секретаріату Вищої ради правосуддя; члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, інспектори Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та уповноважені працівники секретаріату Вищої кваліфікаційної комісії суддів України отримали змогу через ЄСІТС створювати електронні запити та отримувати офіційні відповіді із Державного реєстру фізичних осіб, як щодо ідентифікації особи, так і щодо майнового стану та доходів.

Для судової системи – це можливість оперативного отримання актуальної інформації про фізичних осіб, скорочення часу на перевірку документів та даних, витрат на їх пересилання, зменшення ризику помилок у даних про особу.

🧑‍💻 Коли інформація РНОКПП внесена в АСДС, відображена в судовому рішенні, особа, якої це стосується, отримує відповідне повідомлення (нотифікацію) в Дія, а отже в реальному часі має доступ до судової інформації про себе і через цей додаток. Реалізація такої взаємодії дасть змогу виключити помилку, коли повідомлення про судове рішення приходило не тій особі.

🔗 Оперативний доступ до інформації про майновий стан та доходи дозволить пришвидшити і роботу щодо добору суддів та перевірки діючих суддів на доброчесність.

🦾 І врешті це ще один крок до скорочення часу на розгляд справ.
Створення інформаційної взаємодії стало можливим завдяки плідній співпраці ДП «ІСС» із Державною податковою службою України на виконання спільного наказу № 304/262 від 24.06.2024 Міністерства фінансів України та Державної судової адміністрації України «Про затвердження Порядку електронної інформаційної взаємодії між інформаційно-комунікаційними системами Державної податкової служби України та Державної судової адміністрації України». Крім того, важливо відзначити значні зусилля у сприянні реалізації цього наказу.

#судова_система #ВК #правосуддя #ЄСІТС #судові_засідання #онлайнсуд #судова_реформа #судоустрій #електронне_правосуддя #судова_інновація #судиУкраїни #правовасистема #цифрові_технології

Електронне судочинство 🇺🇦

05 Nov, 14:30


​​🦾 Централізований авторозподіл, ВКЗ без інтернету та функціонал кабінету залежно від ролі та потреб користувача, – що пропонують автори нової концепції ЄСІКС

👥 В авторському блозі радниці т.в.о. Голови ДСА України Оксани Літвінової, оприлюдненому “Судово-юридичною газетою”, йдеться про деталі презентованої для обговорення у колі професійної спільноти нової концепції ЄСІКС.
Презентація нової концепції Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи (ЄСІКС) відбулася минулого тижня за підтримки проєкту USAID Justice for all Activity.

📲 Як йдеться у публікації, дослідники провели численні зустрічі із ключовими користувачами системи, проаналізували їх потреби та болі, нормативно-правове регулювання, попередні концепції і способи їх реалізації, вивчили помилки впровадження і проаналізували кращі практики та міжнародний досвід.

🧑‍💻До аналітичної роботи також було залучено фахівців з інформаційної безпеки, системних і бізнес аналітиків, велику кількість стейкхолдерів, представників судів усіх інстанцій, органів та установ системи правосуддя, Міністерства цифрової трансформації, Комітету Верховної Ради України з правової політики, громадської спільноти та адвокатів.

📋 Під час презентації було наголошено на потребах користувачів, суддів, помічників суддів, секретарів судових засідань, адвокатів, громадян та бізнес-спільноти та запропоновано новий функціонал, який має покрити ці потреби.

Детальніше про функціонал, закладений у проєкті нової концепції ЄСІКС читайте за посиланням.

#судова_система #ВК #правосуддя #ЄСІТС #судові_засідання #онлайнсуд #судова_реформа #судоустрій #електронне_правосуддя #судова_інновація #судиУкраїни #правовасистема #цифрові_технології

Електронне судочинство 🇺🇦

01 Nov, 13:09


​​🌍 Українці з 35 країн світу мають змогу захистити свої права через Електронний суд

Такими є дані ДП “ІСС” щодо доступу до ЕС з інших країн.

Те, що ще нещодавно здавалося фантастикою, сьогодні об'єднує наших співвітчизників від Болгарії до Таїланду за допомогою сучасних цифрових інструментів.

⚖️ Електронний кабінет, доступний через авторизацію в Дії, дозволяє відстежувати перебіг справ, подавати документи та швидко реагувати на зміни у процесі. На сьогодні вже понад 400 тисяч українців користуються Електронним судом, а постійне зростання цієї цифри свідчить про зростаючу довіру до цифрових рішень у правовій сфері.

Значна частина нових користувачів — це українці, що вимушено перебувають за кордоном. Державні електронні сервіси, які активно розвиваються, допомагають їм зберігати зв'язок з українською правовою системою. Для них електронні сервіси - це ще й місток єдності з Батьківщиною.

👥 До сервісу долучаються українці з Болгарії, Німеччини, Молдови, Данії, Португалії, Іспанії, Чехії, Румунії, Туреччини, Великої Британії, Франції, Італії, Словаччини, Австрії, Канади, США, Швеції, Литви, Польщі, Естонії, Латвії, Швейцарії, Нідерландів, Ізраїлю, Ірландії, Фінляндії, Греції, Хорватії, Кіпру, Австралії, Норвегії, ОАЕ, Бельгії та Таїланду.

#судова_система #ВКЗ#правосуддя #ЄСІТС #судові_засідання #онлайнсуд #судова_реформа #судоустрій #електронне_правосуддя #судова_інновація #судиУкраїни #правовасистема #цифрові_технології

Електронне судочинство 🇺🇦

01 Nov, 07:55


🦾За використанням ШІ в процесі вирішення організаційних питань у роботі суду – велике майбутнє, і ці підходи слід впроваджувати вже сьогодні – Голова ВС

Більш детально за посиланням.

Електронне судочинство 🇺🇦

31 Oct, 14:10


🔔 Нова ЄСІКС стане єдиною екосистемою на зразок Google та супераппом

Проєкт нового етапу розвитку ЄСІТС презентовано для обговорення професійній спільноті.

🦾 У столиці в гібридному форматі відбулася презентація проєкту концепції ЄСІТС. Захід, що зібрав керівників органів та установ системи правосуддя, Комітету Верховної Ради України з правової політики, українських правників та представників міжнародних проєктів співпраці, був організований за підтримки Програми USAID «Справедливість для всіх».

Більш детально за посиланням.

Електронне судочинство 🇺🇦

31 Oct, 07:19


​​📢 Анонсовано створення вебпорталу судових рішень про воєнні злочини War Crime

На сьогодні в Україні зареєстровано вже понад 140 000 справ про воєнні злочини. Рішення у цих справах будуть зібрані на окремій цифровій платформі - War Crime.

Про це було оголошено під час Другої щорічної конференції «Правосуддя в національних судах у справах про воєнні злочини», що пройшла у Києві під гаслом «Обстоюючи невідворотність покарання».

🦾“Ми починаємо втілювати великий задум спільно із міжнародними партнерами – Програма USAID «Справедливість для всіх» - USAID Justice for All Activity – створювати цифрову пошукову платформу War Crime. Державна судова адміністрація України та ДП “Інформаційні Судові Системи” виступають технічним партнером Вища рада правосуддя у цьому масштабному проєкті. Для Проєктного офісу з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації судів, органів та установ системи правосуддя при ДСА України War Crime стане першим проєктом”, - повідомив під час конференції заступник Голови ДСА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації Леонід Сапельніков.

💡Платформа надаватиме швидкий та відкритий доступ до судових рішень та дасть змогу правникам та дослідникам відстежувати судову практику з розгляду справ про вчинення воєнних злочинів, а також відкриє більше інструментів для аналізу та систематизації.

🔗 Леонід Сапельніков нагадав, що після проведення спільно з міжнародними партнерами технічного та функціонального аудитів ЄСІТС було анонсовно глибокі реформи та зміни підходів до розвитку інформаційних систем судової влади. Серед них: повна автоматизація робочих процесів, перегляд UX/UI, спрощення роботи користувачів та забезпечення доступності для всіх, підхід побудови системи на базі компонованої архітектури для полегшення оновлень та масштабування, забезпечення інтероперабельності та повторного використання сервісів, впровадження міжнародних стандартів інформаційної безпеки, покращення аналітичних можливостей для прийняття більш обґрунтованих рішень, впровадження Проєктного офісу для ефективної координації розробки нових ІТ-продуктів.

📌 “Завдяки цим фундаментальним змінам та підтримці українських та міжнародних партнерів (Фонд Східна Європа, Проєкт “Підтримка цифрової трансформації” EU Project Pravo-Justice, Програма USAID «Справедливість для всіх» - USAID Justice for All Activityice for all, Міністерство цифрової трансформації України, Проєкт підтримки цифрової трансформації DTA), зроблено необхідну попередню роботу та розпочато розробку вебпорталу War Crime, який є одним із ключових елементів подальшого розвитку системи цифрового судочинства”, - сказав заступник Голови ДСА України.

#судова_система #ВК #правосуддя #ЄСІТС #судові_засідання #онлайнсуд #судова_реформа #судоустрій #електронне_правосуддя #судова_інновація #судиУкраїни #правовасистема #цифрові_технології

Електронне судочинство 🇺🇦

30 Oct, 10:03


​​📢 Відкрито конкурс на залучення фахівців з інформаційної безпеки в межах проєкту ЄСІТС!

Фонд Східна Європа в партнерстві з Державною судовою адміністрацією України, в межах проєкту «Підтримка цифрової трансформації» (DTA), оголошує конкурсний відбір для залучення фахівців із захисту даних.

ЄСІТС запрошує експертів долучитися до створення надійної інформаційної платформи судової системи країни, де розглядаються дві ключові ролі:

1️. Менеджер(ка) проєктів з інформаційної безпеки ЄСІТС

Основні завдання:

🔸Керування проєктами з впровадження комплексних систем захисту, реалізація КСЗІ;

🔸Розробка і впровадження процедур інформаційної безпеки в діяльність системи;

🔸Використання сучасних методологій (Scrum, Kanban, XP) для досягнення високих стандартів ефективності;

🔸Організація робіт в межах SDLC-процесів та забезпечення комунікації з донорами.

Деталі і подача заявок за посиланням.


2. Аудитор(ка) з інформаційної безпеки ЄСІТС

Основні завдання:

🔸Розробка технічної документації для безпекових процедур і стандартів;

🔸Оцінка стану кіберзахисту держорганів, які є власниками інформаційних систем;

🔸Консультації для держорганів та участь у створенні нових рішень і систем.

Деталі і подача заявок за посиланням.

Термін подачі заявок: до 6 листопада 2024 року.

📌 Підписуйтесь на канал для отримання актуальних новин та вакансій у сфері інформаційної безпеки.

Електронне судочинство 🇺🇦

29 Oct, 12:24


​​🔔 При ДСА України створено Проєктний офіс з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації судів, органів і установ системи правосуддя. Зараз триває формування команди експертів з цього напрямку.

🦾 Про це повідомив Леонід Сапельніков, заступник Голови ДСА України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації на своїй сторінці у Facebook. 

🔗 «Цей підхід дає змогу модернізувати консервативні системи, покликанням яких є підтримка стабільного функціонування, чим по суті є державний механізм, без зайвих загроз, - йдеться у повідомленні. - Діючи так, ми перетворюємо складний та недосяжний термін «цифровізація суду» на перелік конкретних ІТ-продуктів, які можуть бути впроваджені у конкретні терміни».

📝 За словами заступника Голови ДСА України, Проєктні офіси при державних інституціях – це можливість вирішити і стратегічні завдання, чим є Урядова програма цифровізації, Ukraine Facility Plan, зобов'язання України щодо вступу до ЄС, і створювати нові ІТ-сервіси для громадян, удосконалювати якість вже існуючих сервісів. 

💡За його словами, у такий спосіб держава може «швидко та ефективно реагувати на запит спільноти, це свідчить про розвиток саме сервісної складової. І саме такий підхід ми обрали».

Нагадаємо, що ідею створення проєктного офісу для впровадження ЄСІТС пропонували у свій час втілити і Голова Комітету Верховної Ради України Денис Маслов, і Roman Maselko, який зараз як член Вищої ради правосуддя очолює Постійну комісію ВРП з питань #ЄСІТС. Врешті цей крок було підтримано міжнародними партнерами та відповідальним за цифровізацію Міністерство цифрової трансформації України.

🔸 Це стало можливим, зокрема, завдяки проєкту «Підтримка цифрової трансформації» (DTA), що фінансується USAID та UK Dev.

Нагадаємо, що 3.05.2024 з метою підтримки цифровізації судочинства у період дії воєнного стану в Україні та у повоєнний період між ДСАУ, Фондом «Євразія» (проєкт міжнародної технічної допомоги «Підтримка Цифрової Трансформації») та Міжнародною благодійною організацією «Фонд Східна Європа» було підписано Меморандум про співробітництво.

#судова_система #ВК #правосуддя #ЄСІТС #судові_засідання #онлайнсуд #судова_реформа #судоустрій #електронне_правосуддя #судова_інновація #судиУкраїни #правовасистема #цифрові_технології

Електронне судочинство 🇺🇦

28 Oct, 09:42


​​📣 До кінця року ДП «ІСС» заплановано інтегрувати передачу судових рішень у реєстри МТСБУ, Держгеокадастру, НАЗК та СБУ

Впроваджений ДП «ІСС» модуль автоматизованої взаємодії дозволив створювати взаємодії ЄДРСР з іншими державними базами даних.

🦾 На сьогодні судові рішення, оприлюднені в Єдиному державному реєстрі судових рішень вже передаються в 9 державних баз даних.

Модуль автоматизованої взаємодії було впроваджено в промислову експлуатацію державним підприємством «Інформаційні судові системи» у 2024 році.

💡Вказаний ІТ-інструмент дав змогу створювати взаємодії ЄДРСР з іншими системами.

Таким чином, з 2023 рішення передаються в такі бази даних:

Державний реєстр речових прав на нерухоме майно;
Державний реєстр актів цивільного стану громадян;
Єдиний реєстр засуджених та осіб, узятих під варту;
Єдиний державний реєстр активів, на які накладено арешт у кримінальному провадженні;
Єдиний державний вебпортал електронних послуг;
Єдина інформаційна система соціальної сфери.

У 2024 році ІТ-спеціалістами ДП «ІСС» впроваджено промислову взаємодію із такими реєстрами: (детальніше - за посиланням).

Електронне судочинство 🇺🇦

25 Oct, 12:02


Як провести вихідні з користю?

🦻Пропонуємо послухати подкаст про розвиток цифрового судочинства.

💡Нещодавно Україна потрапила до ТОП-5 країн за рівнем розвитку цифрових державних послуг. А які новини у сфері цифровізації судів? Про це йдеться у подкасті Радіо NV за участі Світлани Майструк, головної експертки з питань модернізації судів Проєкту ЄС “Право-Justice”, одного із міжнародних проєктів співпраці (USAID J4all, Фонд Східна Європа), які спільно допомагають судовій владі розвивати та модернізувати е-суд.

Детальніше за посиланням.

Електронне судочинство 🇺🇦

25 Oct, 11:04


До уваги користувачів: проводяться технічні роботи для пришвидшення доступу до інформаційних систем та захисту даних
Шановні користувачі!

📅 З 25.10.2024 до 30.10.2024 проводяться технічні роботи на центральній базі даних адміністративних судів України.
Резервування і архівування центральної бази даних необхідні для зменшення розміру і пришвидшення роботи інформаційних ресурсів. Крім того, цей процес є важливим елементом безпеки та надійності даних, оскільки гарантує їх збереження у разі непередбачуваних обставин.

🔑 Просимо користувачів поставитися із розумінням, адже ці роботи можуть викликати у наступні чотири дні затримки з оновлення інформації від судів до вебпорталу «Судова влада України», підсистеми «Електронний суд», Єдиного державного реєстру судових рішень, а також інших інформаційних ресурсів.
ДП «ІСС»

Електронне судочинство 🇺🇦

25 Oct, 08:11


Шановні користувачі поштового сервісу mail.gov.ua! Ми підготували для вас кілька простих рекомендацій щодо збереження ваших листів та контактів.

Електронне судочинство 🇺🇦

25 Oct, 06:00


​​⚠️ До уваги користувачів mail.gov.ua: з 1 квітня 2025 року поштовий сервіс припиняє роботу

Це рішення прийнято за погодженням Вищої ради правосуддя, Державної судової адміністрації України та Міністерства цифрової трансформації України щодо унормування діяльності відповідно до вимог чинного законодавства та оптимізації витрат.

📅 З 1 березня 2025 року отримання електронних повідомлень у скриньки поштового сервісу mail.gov.ua буде неможливим. З 1 квітня 2025 року поштовий сервіс mail.gov.ua припиняє функціонування.

Якщо ви користуєтеся цією електронною поштою, час подбати про збереження своїх листів та контактів!

Звертаємо увагу: припинення функціонування поштового сервісу mail.gov.ua жодним чином не впливає на роботу користувачів у кабінеті Електронного суду, оскільки вхід до Електронного кабінету здійснюється за допомогою електронного цифрового підпису користувача.

Що робити далі? Ми рекомендуємо всім користувачам заздалегідь вжити заходів:

1. Для збереження своєї електронної кореспонденції перенести її до інших поштових систем або на власний комп'ютер.

2. Змінити свої контактні адреси на всіх платформах, зокрема і у кабінеті Електронного суду, якщо адреса електронної пошти mail.gov.ua використовувалась для реєстрації, отримання повідомлень або інших цілей.

3. Подбати про перенесення контактів до інших поштових систем або завантажити на власний комп'ютер.

Ми підготували для вас детальні рекомендації.

🔑 Ось кілька важливих питань, які можуть вас турбувати:

🔸Що робити, якщо не встигаю перенести пошту до 1 квітня 2025?
🔸Чи можу автоматично перенести всі листи на інший сервіс, наприклад, Gmail?
🔸Як вручну переслати листи на іншу поштову скриньку?
🔸Що станеться з моїми контактами після закриття сервісу?
🔸Як змінити адресу пошти у профілях на інших платформах?🔸Чи можна залишити копії листів на сервері?
🔸Чи можу перенести лише важливі листи?

🔗 Всі відповіді та інструкції — за цим посиланням.

💡У разі виникнення запитань Ви можете зв’язатись із службою підтримки за електронною поштою: [email protected]

Електронне судочинство 🇺🇦

21 Oct, 11:42


​​📣 З 2021 року в Україні судами було проведено понад 2,5 мільйони сеансів відеоконференцзв`язку (ВКЗ)

Підсистема захищеного відеоконференцзв'язку (ВКЗ) була введена ДСА України в дослідну експлуатацію у всіх місцевих та апеляційних судах України з 1 квітня 2021 року. Порядок функціонування в судах та органах системи правосуддя підсистеми ВКЗ як частини Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (ЄСІТС) був затверджений рішенням Вищої ради правосуддя від 17 серпня 2021 року. 5 жовтня 2021 року було офіційно оголошено про початок роботи модулів ЄСІТС, серед яких ВКЗ.

🗒 За даними ДП «Інформаційні судові системи», з 1 січня 2021 року і станом на сьогодні, 21 жовтня 2024 року систему ВКЗ загалом було використано 2 млн 515 тис. 063 рази, а в судах — 2 млн 500 тис. 671 раз. Новими користувачами системи стали 122 тис. 671 особа, з них 5662 — нових працівників органів та установ системи правосуддя.

📍Нагадаємо, що підсистема ВКЗ (vkz.court.gov.ua) забезпечує учасникам справи можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції:

•поза межами приміщення суду за допомогою власного акаунту Електронного кабінету та особистих технічних засобів;
•у приміщенні іншого суду — за допомогою технічних засобів суду;
•в установі попереднього ув'язнення, установі виконання покарань або медичному закладі — за допомогою технічних засобів, наявних у відповідній установі.

🖇 Підсистема відеоконференцзв'язку також забезпечує користувачам можливість брати участь у засіданнях інших органів та установ системи правосуддя в режимі відеоконференції, записуватися та потрапляти на відеоприйом до представників організацій тощо.

#судова_система #ВКЗ #відеоконференцзв'язок #правосуддя #ЄСІТС #судові_засідання #онлайнсуд #судова_реформа #судоустрій #електронне_правосуддя #судова_інновація #судиУкраїни #правовасистема #цифрові_технології

Електронне судочинство 🇺🇦

17 Oct, 13:40


​​📣 1️⃣2️⃣0️⃣ млн судових рішень оприлюднено в ЄДРСР

Про це йдеться у авторському блозі заступника Голови Державної судової адміністрації з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Леоніда Сапельнікова, оприлюдненого на Liga.net.

Саме таку кількість вироків, постанов, ухвал, судових наказів та інших процесуальних у вільному доступі для громадян оприлюднено на сьогодні у Єдиному державному реєстрі судових рішень. В межах державної програми цифровізації до кінця 2025 року ДСА України спільно з ДП «Інформаційні судові системи» має нову амбітну ціль щодо якісного оновлення функціоналу реєстру судових рішень.  

Детальніше за посиланням.

Електронне судочинство 🇺🇦

15 Oct, 08:49


Шановні користувачі!

Повідомляємо, що наразі збій авторизації 15.10.2024, який тривав 10:20 - 11:30 було усунуто. Проблеми зі входом до підсистеми Електронний суд та ВКЗ виникали через тимчасово непрацюючий сервіс Кваліфікованого надавача електронних послуг (КНЕП) державної податкової служби.

Електронне судочинство 🇺🇦

14 Oct, 08:23


​​А чи знали ви про функціонал «Голосування» під час ВКЗ?

📣 Модуль ЄСІТС «Відеоконференцзв'язок» за потреби може використовуватися не лише в судовому процесі, а й під час нарад, конференцій тощо.

👉 Функціонал ВКЗ дає змогу створювати анонімні та відкриті голосування. Для створення голосування необхідно перейти до вкладки «Голосування» та натиснути кнопку + «Створити голосування».

💡Більш детальна інструкція – за посиланням.

Не забувайте використовувати цей корисний інструмент для збору думок та пропозицій на ВКЗ.

Кому це корисно:

керівникам судів, керівникам апаратів та підрозділів апарату суду – для опитувань і збору думок від апарату суду під час нарад, конференцій чи навчань та інших учасників заходів.

🦾 Нагадуємо, що ВКЗ є одним із модулів ЄСІТС – системи інформаційних та телекомунікаційних підсистем, які автоматизують роботу судів, органів правосуддя та учасників судового процесу. Адміністрування підсистеми ВКЗ здійснюється ДП «Інформаційні судові системи».

#голосування #ВКЗ #ЄСІТС #судовасистема #судовийпроцес #відеоконференції #адміністрування #ДПІСС #судовустанови

Електронне судочинство 🇺🇦

09 Oct, 13:00


​​📣 ЗМІ про нас: ДСАУ зміцнює IT-команду ДП «ІСС»

📰 Про це йдеться в коментарі заступника Голови ДСАУ з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Леоніда Сапельнікова виданню «Закон і Бізнес» щодо оголошених конкурсів на вакансії ІТ-спеціалістів в ДП “ІСС”.

💡 Він наголосив, що проєкти міжнародної допомоги не лише помагають ДСАУ розвивати ЄСІТС, а й шукати талановитих спеціалістів у сфері цифрових технологій для посилення команди ДП «ІСС».

🔹 ЄСІТС — один із наймасштабніших державних проєктів у сфері цифровізації судової системи, для підтримки і розвитку якого ДСАУ співпрацює з «Фондом Східна Європа» та іншими міжнародними партнерами.

📢 Наразі конкурс на вакансії оголошено в межах проєкту «Підтримка цифрової трансформації» (DTA), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та програмою допомоги з міжнародного розвитку від уряду Великої Британії (UK Dev).

Нагадаємо, що 3.05.2024 з метою підтримки цифровізації судочинства у період дії воєнного стану в Україні та у повоєнний період між ДСАУ, Фондом «Євразія» (проєкт міжнародної технічної допомоги «Підтримка Цифрової Трансформації») та Міжнародною благодійною організацією «Фонд Східна Європа» було підписано Меморандум про співробітництво.


#ДСАУ #ЄСІТС #DigitalTransformation #ITVacancies #USAID #UKDev #LegalTech #Digitalization #JusticeReform #UkraineDigital #СудоваСистема #ФондСхіднаЄвропа #ЦифровіТрансформації #ЗаконіБізнес #ІТС

Електронне судочинство 🇺🇦

08 Oct, 09:18


​​Долучайтеся до розробки сервісів електронного правосуддя!

📢 Фонд Східна Європа оголосив конкурс на пошук підрядника для надання експертних послуг в сфері системної аналітики на запит ДСА України в межах проєкту «Підтримка цифрової трансформації» (DTA).

🦾 ЄСІТС – один із наймасштабніших державних проєктів з цифровізації судів для підтримки і розвитку якого Державна судова адміністрація України, зокрема, співпрацює із Фондом Східна Європа.

📊Системний аналітик відіграє ключову роль у розробці сервісів електронного правосуддя, забезпечуючи їх ефективність та відповідність потребам користувачів.

Ця робота є важливою для успішної реалізації та функціонування сервісів електронного правосуддя.

Серед основних завдань:

- Участь в автоматизації бізнес-процесів.
- Аналіз вимог та моделювання документообігу.
- Розробка технічних рішень та документації.
- Консультування бізнес-користувачів тощо.

Конкурс триватиме до 17 жовтня 2024 року.

👉 Усі деталі оголошення та повний перелік вимог до кандидатів за посиланням: http://surl.li/lbxpcm

🔗Фонд Східна Європа🔗
🔗Державна судова адміністрація України🔗

Долучайтеся до команди, яка створює майбутнє!

Електронне судочинство 🇺🇦

08 Oct, 06:47


Шановні юристи!

👨‍🎓Прийміть найщиріші вітання з нагоди професійного свята! Ваші знання та досвід допомагають впроваджувати новітні технології у судочинство.

🦾 Завдяки вашій відданості ми маємо можливість створювати сучасну систему електронного суду, що робить правосуддя доступнішим та ефективнішим.

🙌 Дякуємо, що стоїте на передовій змін, роблячи правову систему гнучкішою і прозорішою для громадян.

Бажаємо вам невпинного професійного розвитку, міцного здоров'я та успіхів у всіх починаннях!
З повагою,

Команда ДП "ІСС".

Електронне судочинство 🇺🇦

04 Oct, 08:32


💼 Швидка перевірка реєстрації в Електронному суді

🗂 Для перевірки реєстрації користувача в підсистемі Електронний суд необхідно після авторизації в Електронному кабінеті за допомогою кваліфікованого електронного підпису перейти до розділу меню «Наявність кабінету».

👌Це займе всього кілька секунд, а ви одразу дізнаєтесь, чи є відповідна особа/ орган в підсистемі Електронний суд.

Електронне судочинство 🇺🇦

01 Oct, 07:10


❗️Увага! У зв'язку з проведенням технічних робіт 01.10.2024 з 22:00 до 23:00 кабінет електронного суду може бути недоступний.

Електронне судочинство 🇺🇦

27 Sep, 09:27


Реєстрація: фізична особа

Для реєстрації кабінету необхідно:

Натиснути кнопку ЗАРЄСТРУВАТИСЬ з використанням кваліфікованого електронного підпису

🔸Перевірити, доповнити та зберегти свій профіль.
🔸ПІБ, РНОКПП – заповнюються автоматично з сертифікату вашого ключа.
🔸Зазначити дату народження (власноруч ввести або обрати з вбудованого календаря).
🔸Ввести контактний номер телефону.
🔸Ввести електронну адресу скриньки, до якої ви маєте доступ.
🔸Підтвердити її за допомогою коду підтвердження, що надійшов на електронну скриньку.
🔸Якщо ви є фізичною особою-підприємцем, слід поставити галочку у відповідному полі. Це дасть можливість подавати заяви до господарських судів саме у якості підприємця.
🔸Натиснути кнопку ЗБЕРЕГТИ ЗМІНИ.

Електронне судочинство 🇺🇦

23 Sep, 10:51


​​Реєстрація кабінету установи та надання довіреностей представникам

📍Для реєстрації кабінету юридичної особи та авторизації необхідно використовувати КЕП керівника підприємства/установи.

📍Електронну пошту при первинній реєстрації вказуємо будь-яку. Після успішної реєстрації, в профілі установи заповнюємо обов'язкові поля та натискаємо кнопку «Зберегти зміни».

📍Повноваження керівника підприємства/установи будуть автоматично перевірятися за ЄДР для активації кабінету юридичної особи та при авторизації.

📍Кабінет фізичної особи керівника та юридичної особи об’єднані.
Перемикач між профілями доступний в правому верхньому куті (профіль користувача).

📍З кабінету юридичної особи можливе формування та направлення заяв/клопотань. При цьому, на заяву/клопотання та додатки буде накладено КЕП керівника підприємства/установи. До списку додатків автоматично буде додано витяг з ЄДР, завірений системним КЕП.

Для надання довіреностей представникам установи необхідно:

🔸Перейти в розділ Довіреності/Ордери в кабінеті керівника установи
🔸Відкрити документ Виписка з ЄДР
🔸Натиснути кнопку Передоручити
🔸Ввести РНОКПП представника (особа має бути вже зареєстрована в кабінеті ЕС)
🔸Обрати необхідні права доступу представника
🔸Натиснути кнопку Підписати

Електронне судочинство 🇺🇦

17 Sep, 12:23


​​📢🔻Увага! Невідомі особи здійснюють фішингову розсилку електронних повідомлень!
🔻Діють ніби від імені Державної судової адміністрації України та господарських судів України,
пропонують перейти за підозрілим посиланням на шкідливе програмне забезпечення, з використанням підставної адреси суду в полі відправника
📢🔻Інформуємо, що розсилка вищезгаданих повідомлень не здійснюється з поштових серверів Судової влади України!
🔻Будьте уважними та обережними!
Не переходьте за підозрілими посиланнями в листах!
🔻Наразі вживаються заходи, аби убезпечити користувачів від шахрайських дій

Facebook СайтYouTube

Електронне судочинство 🇺🇦

16 Sep, 12:03


❗️Увага! У зв'язку з проведенням технічних робіт 16.09.2024 з 21:00 до 23:00 кабінет електронного суду може бути недоступний.

Електронне судочинство 🇺🇦

13 Sep, 09:25


​​​​📢 Доброго дня, шановні користувачі Електронного суду!

Сьогодні наша рубрика "Питання-відповідь".

Питання наявності відкритих судових справ по певній фізичній особі.

👉 Для пошуку судового рішення в Реєстрі необхідно і достатньо на пошуковій формі зазначити суд, № справи та дату (період) ухвалення судового рішення.

👉 Усі судові рішення, копії яких надіслані судами загальної юрисдикції до Реєстру, можливо переглянути на офіційному веб-порталі Судової влади України за адресою https://reyestr.court.gov.ua.

📕 Законом України «Про доступ до судових рішень» визначений порядок доступу до судових рішень з метою забезпечення відкритості діяльності судів загальної юрисдикції, прогнозованості судових рішень та сприяння однаковому застосуванню законодавства. Реєстр створений виходячи саме з такої концепції та не є базою даних про юридичних або фізичних осіб.

📝 Водночас, згідно з Положенням про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) ЄСІТС), затвердженого Рішенням Вищої ради правосуддя, підсистема ЄСІТС «Електронний суд» забезпечує можливість автоматичного надсилання матеріалів справ в електронному вигляді до Електронних кабінетів учасників справи та їхніх повірених.

До Електронних кабінетів користувачів надсилаються у передбачених законодавством випадках документи у справах, які внесені до АСДС.

Таким чином, вся інформація про судові справи, стороною або учасником яких є певна юридична або фізична особа, міститься в її Електронному кабінеті (https://cabinet.court.gov.ua), як підсистемі ЄСІТС.

Електронне судочинство 🇺🇦

12 Sep, 10:50


Шановні користувачі!
🔄 Мобільний додаток єСуд тимчасово відключено для технічного оновлення.

Плановий запуск – у жовтні. 🍁
Дякуємо за розуміння.

Електронне судочинство 🇺🇦

09 Sep, 11:07


🛡 Шановні користувачі Електронного суду!

🔔 За серпень 2024 року підсистема відеоконференцзв'язку (ВКЗ) ЄСІТС була ефективна! Ось короткі результати:

💻 89 366 сеансів відеоконференцій було проведено, зокрема: 5 347 конференцій із закладами попереднього ув'язнення та виконання покарань (СІЗО).

🔍 Цікаві факти:

✔️5 347 разів підсудні або засуджені не потребували фізичної доставки до суду, що дозволило державі суттєво заощадити кошти, а також спрямувати конвойні групи на більш важливі завдання.

Відеоконференцзв'язок — це:
Зручно — ви в суді без фізичної присутності.
Економно — суттєва економія державних фінансів а також транспортних витрат громадян на відвідування судових установ.
Ефективно — дозволяє пришвидшити розгляд справи скорочуючи час розгляду справи.

💡На сайті ВКЗ в розділі меню "Технічна підтримка" вказано канали для оперативного зв'язку з технічною підтримкою:телефон (044) 492-70-10, онлайн дзвінок та звернення через телеграм чат.

Електронне судочинство 🇺🇦

06 Sep, 10:45


Електронний суд - питання та відповіді

Як надати права подачі заяв представникам фізичних осіб?

Необхідно надати довіреність від імені фізичної особи:

🔸Перейти в розділ «Довіреності»
🔸Натиснути «Створити довіреність»
🔸Зазначити РНОКПП представника юридичної особи (представник повинен бути зареєстрований в системі Електронний суд)
🔸Обрати права доступу (Перегляд, Редагування, Подання) та натиснути кнопку «Надати»
🔸Після формування довіреності натиснути кнопку «Підписати та відправити»

Довіреності на конкретну справу або провадження створюються в розділі «Мої справи»

Також реалізована можливість подачі електронних виконавчих документів до АСВП представникам стягувача.