Вчора отримали ухвалу від 28.10.2024 Вищої ради правосуддя, де член ВРП Мороз М.В., якого було обрано завдяки ОПЗЖ разом з прихильником Гітлера Романом Маселко, склав висновок про залишення без розгляду та повернення дисциплінарної скарги поданої ще 22.02.2022 на члена сім'ї Маселко - суддю ВАкС Маркіяна Галабалу.
Для складання цього висновку знадобилось майже 3 роки.
Скарга була пов'язана з тим, що:
1. Згідно щорічної декларації за 2019 рік суддя Галабала М.В. мав на праві користування в м. Києві дві квартири, а за своїм малолітнім сином задекларував також право користування і житловим будинком в м. Києві, тобто був забезпечений житлом у м. Києві, тим більше, як свого часу вказувало ВККС України, мав достатню заробітну плату аби забезпечити себе житлом.
Тим не менше, суддя Галбала М.В. подав документи на отримання службової квартири як суддя, і вже в 2020 році її отримав та відповідно вказав новоотриману квартиру в декларації за 2020 рік.
Ми вважали, що за таких умов мало місце допущення суддею поведінки, що порочить звання судді або підриває авторитет правосуддя, зокрема в питаннях моралі, чесності, непідкупності, адже суддя маючи достатню фінансову спроможність та маючи на праві користування не одне житло в м. Києві, використовуючи статус судді отримав ще й службове житло в м. Києві, не маючи дійсної нагальної потреби, що ставить під сумнів його принципи моралі та чесності та підриває авторитет правосуддя.
2. Відповідно вимог ст. 61 Закону України «Про судоустрій та статус» у декларації родинних зв’язків судді зазначаються такі відомості: прізвища, імена, по батькові осіб, з якими у судді є родинні зв’язки, місця їх роботи (проходження служби), займані ними посади, якщо такі особи є або протягом останніх п’яти років були: прокурорами, працівниками правоохоронних органів (органів правопорядку), адвокатами, нотаріусами;
При цьому, згідно відомостей ЄРАУ сестра судді Галабала Марта Василівна з 29.09.2012 року є адвокатом та здійснює адвокатську діяльність в АО «Астерс», однак дані відомості в порушення закону не були відображені суддею в декларації родинних зав’язків, що є самостійним дисциплінарним правопорушенням.
3. 15.04.2020 року суддею Галабала М.В., на нашу думку, було подано щорічну декларацію за 2019 рік, в якій мало місце умисне не зазначення відомостей, зокрема:
- в розділі 3 «Об’єкти нерухомості» - не зазначено інформацію про користування земельною ділянкою, на якій розташований житловий будинок, який перебуває на праві користування у сина судді;
- в розділі 12.1. «Банківські та інші фінансові установи, у який відкрито рахунки..» - не зазначено жодних відомостей про банківські рахунки, це при тому, що в розділі 12 відображено відомості про наявність безготівкових коштів, що розміщені в банках;
- в розділі 16 «Членство в організаціях та їх органах» - не зазначено членство в ГО «Адвокатська дорадча група», хоч і на час звернення Галабала М.В. згідно даних ЄДРПОУ є серед засновників ГО.
З такі порушення інших суддів не тільки притягають до дисциплінарної відповідальності і визнають недоброчесними, а й НАБУ порушує кримінальні справи, а НАЗК складає протоколи про корупцію, але бачимо у випадку члена сім'ї іншого члена ВРП Маселко, цього не сталось.
От і вся вигадана доброчесність та потрійні стандарти. Чекаємо на розгляд інших скарг відносно пана Галабали де він ігнорує права людини та право на захист, на нашу думку. Цікаво скільки там будуть тягнути час аби він уник відповідальності.
@rkravetsUA