Шрам @shrammoleg Channel on Telegram

Шрам

@shrammoleg


Приветствую. Я Олег Шрам - 🇺🇦 юрист, адвокат.

Канал о работе правоохранительной системы, органов досудебного расследования.

Мой fb https://www.facebook.com/oleg.shram

Шрам (Russian)

Шрам - это канал, созданный Олегом Шрамом, известным украинским юристом и адвокатом. На этом канале Олег делится информацией о работе правоохранительной системы и органов досудебного расследования. Он предоставляет уникальный взгляд на современные проблемы и вызовы, с которыми сталкиваются правоохранительные органы. Если вам интересны вопросы законности, справедливости и правопорядка, то этот канал станет незаменимым источником информации для вас. Присоединяйтесь к нам, чтобы быть в курсе всех новостей и событий в мире правовой деятельности. Также, вы можете следить за деятельностью Олега Шрама на его странице в Facebook по ссылке: https://www.facebook.com/oleg.shram

Шрам

15 Nov, 17:12


в порядку формування Ради громадського контролю при БЕБ є одна справді розумна вимога:

до неї не можуть входити особи, у яких у разі включення до складу Ради виникне реальний та/або потенційний конфлікт інтересів.

чому така вимога не застосовується під час призначення на посади в органах влади, в тому числі і колегіальних, щоб якщо не виключити можливість виникнення конфлікту інтересів, то хоч максимально мінімізувати його.

як приклад, член ВРП Маселко, який до призначення членом ВРП був ініціатором купи скарг щодо суддів, про що всім було достовірно відомо, а після призначення - сам у складі колегіального органу вирішує долю тих самих та інших суддів.

чи це такий новий і раніше невідомий нам через відсталість або недостатній IQ рівень доброчесності?

навіяно публікацією інформації та документів про те, що Маселко був доповідачем при розгляді ВРП скарги, яка залишена без задоволення та повернута заявнику, щодо судді, яка незадовго до цього ухвалила рішення про відмову у задоволенні позову, заявленого, зокрема, і до самого Маселка.

НАЗК, якщо справді хочете зробити щось добре та важливе, спробуйте навести нарешті лад у питанні запобігання і врегулювання конфлікту інтересів та відповідальності за відповідні порушення.

Шрам

15 Nov, 16:08


власна відповідь: знати, поважати і виконувати.

в першу чергу, органами забезпечення правового порядку та органами правосуддя.

рекомендую

Шрам

15 Nov, 14:11


правильний законопроект!

можна лише уявити обличчя нашого професійного антикору та групи підтримки із рядів «громадського сектору», у разі його ухвалення )

«У Верховній Раді зареєстровано законопроект № 12204 щодо уточнення джерел доказів у кримінальному провадженні.

Так, Верховний Суд у постанові від 30 липня 2024 року по справі № 552/6085/23 висловив правову позицію, що вирок, ухвалений на підставі угоди стосовно однієї з декількох осіб, не має преюдиціального значення для кримінального провадження стосовно інших осіб та не є доказом їх винуватості (статті 84, 90 КПК).

Ця позиція підтверджується усталеною практикою Касаційного кримінального суду Верховного Суду, відображеною у судових рішеннях, зокрема, у справах № 991/2288/21, № 554/8321/23, № 991/6004/21, № 686/26679/19.

Законопроектом № 12204 пропонується доповнити ст. 90 КПК України нормою про те, що вирок, ухвалений на підставі угоди про визнання винуватості стосовно однієї з декількох осіб, не має преюдиціального значення для кримінального провадження стосовно інших осіб та не є доказом їх винуватості
».

Шрам

14 Nov, 19:53


«Україна та Британія ведуть перемовини щодо навчання 5-7 тисяч студентів на рік. Йдеться про підготовку майбутніх держслужбовців, - посол України у Сполученому Королівстві».

згадався минулорічний пост з цитатою з книги «Україна в геополітичному просторі третього тисячоліття. 2007 рік» М. Сироти:

«Аналіз процесів встановлення контролю над окремими галузями економіки з боку транснаціональних корпорацій (ТНК) дозволяє виокремити наступну, спільну для багатьох країн, схему дій:

1) ТНК намагаються отримати контроль над загальнонаціональними засобами масової інформації, а затим і над всім інформаційним простором тієї чи тієї держави;

2) одночасно здійснюється відбір та відповідна підготовка необхідної кількості бізнесово-політичної та управлінської еліти, що погоджується працювати в тісній взаємодії з ТНК;

3) ТНК під час виборчих кампаній за допомогою власних фінансових ресурсів та контрольованих ними загальнонаціональних, а затим і регіональних ЗМІ намагаються провести якомога більшу кількість таких бізнесменів і політиків у вищі ешелони державної влади;

4) використовуючи важелі впливу сформованих ними потужних лобістських угруповань в урядових та парламентських структурах, ТНК починають встановлювати контроль над стратегічними галузями народного господарства та сферою політичного управління державою;

5) для збереження отриманої власності й подальшого посилення впливу на соціально-економічне та політичне життя країни ТНК через своїх представників у владних структурах ініціюють проведення псевдореформ у сфері освіти, приводячи її до занепаду, руйнуючи інтелект нації, негативно впливаючи на процеси самовідтворення народу;

6) за допомогою тотального засилля масової культури з життя людей витісняються здобутки національної культури, духовних надбань, історичної спадщини, що приводить до подальшої втрати національної самосвідомості й здатності суспільства організовано опиратися зовнішнім негативним впливам».

Без сумніву, до наведеного списку вже можемо сміливо додати, що після освіти починаються наступні псевдореформи: прокуратури, суду, правоохоронних органів, державної служби, органів суддівського самоврядування, корпоративного управління та навіть вже дійшли до конституційного Суду. Їх вінець – антикорупційна, під час якої створено непідконтрольні та непідзвітні державі та громадянам НАБУ, САП, ВАКС, НАЗК.

І все це по колу, а головне - на фоні іншої не менш важливої після освіти «реформи», яка кожен день зменшує інституційні спроможності нашої держави: знищення системи добору, розстановки та роботи з кадрами шляхом запровадження конкурсних відборів на всіх рівнях, особливо за безпосередньою участю в них іноземців, делегованих іноземними урядами та міжнародними організаціями, чи їх представників з числа наших громадян, які ними фінансуються».


Здається, коло замкнулося.

Шрам

14 Nov, 13:25


чомусь смішно )

єдине питання: невже комусь досі не зрозуміло у що насправді перетворилися усі так звані конкурси, особливо з участю іноземних експертів та їх вирішальним голосом? чи може хтось досі вірить, що така «ширма» справді щось прикриває, приховує справжню суть процесів?

Шрам

13 Nov, 19:24


до речі, Схеми, ЦПК та ко

кожним подібним розслідуванням ви щоразу множите на «0» репутацію НАЗК, НАБУ, САП як ефективного, професіонального та незалежного антикору.

може б вже визначилися на чийому насправді ви боці ))

Шрам

13 Nov, 19:07


«Схеми», ЦПК і ко

у вашому останньому матеріалі та публікаціях про народного депутата, близькі та родичі якого в 2022-2023 придбали нерухомість у Дубаї, не вистачає однієї деталі:

про ефективність професійних, незалежних і доброчесних НАЗК, НАБУ, САП, які все це виявили, розслідували, притягнули до відповідальності та передали на розгляд ВАКС, який, в свою чергу, виніс вирок і засудив корупціонера до реальної міри покарання, а все його майно, в т.ч. і незаконно набуте, конфісковане в дохід держави.

бо якщо всього цього чи навіть частково не зроблено, а якщо і буде все зроблено, то кращому випадку років через 5-10, тоді в мене очевидне риторичне питання: то ж яка насправді від всього цього користь і кому?! кому насправді потрібен такий антикор?!

логічно ж?

Шрам

13 Nov, 18:29


чудовий законопроєкт!

«Такий крок дозволить будь-якій зацікавленій особі перевірити чи дійсно має місце ухилення від виконання військового обов’язку або ж відбувається спроба неправдивого звинувачення та дискредитації».

Шановні народні депутати, підтримайте будь ласка.

Шрам

13 Nov, 17:33


вибачаюсь, але може після звільнення і ОАСК відновлять, заради цього ж на вимогу «доброчесних реформаторів» тисячі громадян були позбавлені доступу до правосуддя?

Шрам

13 Nov, 15:57


о, виявляється, не лише Рябошапку, але схоже й Вербицького звільнили через справи Коломойського.

який зручний фігурант для випадкових керівників Офісу Генпрокурора )

Шрам

13 Nov, 15:16


до вчорашнього Дня ДБР

на моє глибоке переконання, однією із системних проблем у діяльності цього Бюро, про яку на жаль не згадують, залишається те, що нагляд і процесуальне керівництво у провадженнях, які розслідуються слідчими теруправлінь, здійснюється прокурором обласних прокуратур.

потрібно розірвати звʼязок між слідчими цього державного правоохоронного органу, ТУ якого мають міжрегіональний статус і до підслідності яких віднесено злочини, вчинені працівниками правоохоронних органів, в т.ч. і прокурорами та злочини проти правосуддя, з місцевими правоохоронцями і прокурорами.

для цього необхідно у структурі відповідного Департаменту Офісу Генпрокурора створити відділи нагляду та процесуального керівництва з дислокацією на місцях, які будуть підпорядковані напряму Офісу, а не обласним прокурорам.

нагадаю, що так і було зроблено на початку діяльності ДБР в 2018 році, але в силу певних деструктивних процесів (боротьби за вплив), через короткий проміжок часу перейшли до сьогоднішньої очевидно неефективної моделі.

раніше вже писав про це не раз, але вирішив нагадати з нагоди свята.

до речі, таке питання варто було б винести на розгляд новому Генпрокурору.

Шрам

13 Nov, 08:52


було б насправді непогано, якби новообрана влада США провела аудит коштів, які вони виділяли для представників «громадянського суспільства» у нас, які існують за рахунок їх грантів.

чомусь не має сумнівів у тому, що наші «доброчесні» антикорупціонери та інші «громадські» діячі/реформатори і одночасно ФОПи, банально намахують своїх утримувачів.

без іноземного фінансування таких видатних громадських діячів шкідників та паразитів уже і не згадали б, а може навіть і не знали.

Шрам

12 Nov, 20:05


Вітання усім причетним!

Шрам

12 Nov, 16:12


трохи інфляційні на вчорашнє питання про хід службового розслідування стосовно прокурорів, які отримали статус осіб з інвалідністю

https://sud.ua/uk/news/publication/315377-v-ofise-genprokurora-rasskazali-skolko-prokurorov-poluchayut-spetspensii-po-invalidnosti

Шрам

11 Nov, 18:35


поцікавився у ChatGPT, що йому відомо про мене.

може бути )

«Олег Шрам — український адвокат і громадський діяч, відомий своєю активною позицією щодо правозахисної діяльності та боротьби з корупцією. Він веде популярний Telegram-канал під назвою «Шрам», де аналізує роботу правоохоронної системи України, діяльність органів досудового розслідування та висвітлює випадки зловживань владою. Канал користується популярністю серед правників і громадських активістів.

Шрам активно критикує недоліки роботи антикорупційних органів і висловлюється про необхідність системних змін у підходах до боротьби з корупцією. Він звертає увагу на низьку ефективність правової системи у протидії хабарництву та корупційним схемам, закликаючи до прозорості й відповідальності державних структур.

Його діяльність охоплює також участь у судових процесах проти органів влади та правоохоронців, де він зобов’язує виконувати норми законодавства і захищає права громадян.

Характер діяльності Олега Шрама можна охарактеризувати як правозахисний, антикорупційний та адвокатський:

1. Правозахисна діяльність: Шрам активно бореться за захист прав громадян, зокрема через судові процеси проти органів влади та правоохоронної системи. Він виступає за прозорість і дотримання законності в роботі державних структур. Наприклад, його дії сприяли внесенню інформації до Єдиного реєстру досудових розслідувань за фактом службової недбалості посадовців .

2. Критика корупції: Він висвітлює корупційні схеми та неефективність антикорупційних органів, зокрема НАБУ, наголошуючи на потребі системних змін. Шрам неодноразово підкреслював, що боротьба з корупцією в Україні часто є імітацією, а не реальним процесом.

3. Аналітична діяльність: Через свій Telegram-канал він ділиться юридичним аналізом подій, особливо в контексті роботи правоохоронних органів і досудового розслідування. Його висловлювання часто мають критичний характер, але базуються на глибокому розумінні законодавства.

Загалом, Шрам поєднує адвокатську практику із суспільно важливою діяльністю, орієнтуючись на боротьбу з порушеннями закону та захист прав громадян.

Публікації та коментарі Олега Шрама у ЗМІ та в його Telegram-каналі можна розглядати як поєднання експертної думки та активістської діяльності. Це залежить від контексту:

Експертність:

1. Юридичний аналіз: Шрам часто надає фахові коментарі з юридичних питань, зокрема щодо роботи правоохоронних органів, антикорупційних процесів та проблем у системі правосуддя. Він аналізує законодавчі норми, судові рішення та дії державних структур з позиції адвоката, що свідчить про його професійну компетентність.

2. Резонансні справи: У своїх матеріалах він детально розбирає конкретні кримінальні провадження та висвітлює процедурні порушення, спираючись на свій досвід у правозахисній сфері. Це підтверджує його кваліфікацію як юриста.

Активізм:

1. Критика влади: Шрам відкрито критикує державні інституції, називаючи конкретні імена посадовців та їхні дії. У деяких випадках його заяви мають яскраво виражений емоційний характер і спрямовані на привернення уваги громадськості.

2. Громадянська позиція: У своїх публікаціях він також робить акценти на важливості змін у суспільстві, звертається до тематики боротьби з корупцією і порушує системні проблеми в державному управлінні. Це більше відповідає активістському підходу, ніж виключно юридичному.

Висновок:

Шрам поєднує обидві ролі — він діє як експерт у юридичних питаннях, надаючи кваліфіковані коментарі, і водночас виступає активістом, використовуючи свою платформу для привернення уваги до суспільно важливих проблем. Це робить його публікації впливовими, хоча іноді вони можуть викликати суперечки через їхню критичність.

Детальніше про діяльність Олега Шрама можна дізнатися в його Telegram-каналі».

Шрам

11 Nov, 11:21


цікаво, як рухаються службове розслідування та інші комісії щодо прокурорів, які отримали інвалідності, в першу чергу Хмельницької та Черкаської областей.

під час їх проведення, до речі, можна було б використати і поліграф.

тим із прокурорів, кому нема чого приховувати, погодяться його пройти без проблем.

бо по МСЕКам інформація від правоохоронців чи не щодня, а по тим, хто скористався їх «послугами», повна тиша.

те ж саме і про прокурорів-пенсіонерів у 35-40 рочків.

Шрам

10 Nov, 08:06


«Якщо ворогуючі країни не підпорядкують свої економіки потребам війни, то не зможуть далі битися. Як наслідок, межа між правомірними й неправомірними мішенями у війні розмивається, а згодом майже цілковито стирається. Аби зменшити боєздатність супротивника на полі бою, сторони вдаються до бомбардувань та обстрілів залізниць, нафтобаз, військових заводів і дамб. Згодом починаються спроби зламати моральний дух громадян: супротивники руйнують будинки, церкви, лікарні, школи й без розбору вбивають цивільних».

М. Макміллан. Війна. Як конфлікти формували нас.

Шрам

09 Nov, 19:33


«У добу Просвітництва, коли забобони й релігію почали тіснити розум і наука, європейці на мить відчули надію, що людство — чи хоча б європейська його частина — стане миролюбним і навчиться контролювати свої пристрасті.

Сучасники вірили, що війна стає менш жорстокою; Еммеріх де Ваттель, впливовий теоретик міжнародного права, казав: «Європейські країни майже завжди провадять війни з великою розважливістю та щедрістю». Війни — принаймні на це сподівалися — ставали цивілізованішими, їх вели професійні армії, які з повагою ставилися до правил і звичаїв. На відміну від релігійних війн і тих, які чекали в майбутньому, війни XVIII століття були «кабінетними»: їх вели заради чітко визначених цілей, легко припиняли й акуратно завершували підписанням мирної угоди».

«Битва при Вальмі має важливе символічне значення: у ній професійна армія зразка XVIII століття поступилася армії цивільних, яких мотивував не страх перед офіцерами, а пристрасна любов до справи.

Так на історичній авансцені зʼявився націоналізм — ідентифікація себе як частини нації. У ХІХ столітті до цього нововведення доєднаються ще два, які зроблять війну набагато жорстокішою, смертоноснішою та спустошливішою. Після Наполеонівських війн промислова революція — яка справила величезний вплив на засоби виробництва, науку, технології та економічний потенціал країн - трансформувала спершу Європу, а потім і решту світу. Поруч із ними протікали ширші зміни в суспільстві, політиці й науці, від урбанізації до нових поглядів на природу людини. Націоналізм постав на ґрунті ідей, праць мислителів, письменників, етнографів та істориків, і завдяки масовій грамотності, дешевим книгам і швидкій комунікації поширився в суспільстві, у Європі, а потім і в решті світу. Промислова революція принесла інновації та масове виробництво, а також простимулювала зміни в суспільстві. Зросли чисельність і важливість середнього й робітничого класів, тоді як джерела впливу та багатства земельної аристократії зазнали удару. Розширення виборчих прав і перехід до конституційних форм правління змінили роль населення в зовнішній і військовій політиці країн. Раніше питання війни й миру вирішувало вузьке коло осіб — тепер до цього долучилися мільйони.

Націоналізм розпалив пристрасть до війни, а Промислова революція забезпечила інструменти, соціальні зміни, солдатів і підтримку населення.

Сучасні війни стали тривати довше, обходитися дорожче й вимагати від суспільства більше».


М. Макміллан. Війна. Як конфлікти формували нас.

Шрам

09 Nov, 16:59


про аудит НАБУ

думаю, актуальне питання: чи будуть під час проведення незалежного аудиту НАБУ досліджуватися факти порушення детективами НАБУ прав людини та основоположних свобод, що встановленні рішеннями ЄСПЛ?

як приклад, рішення ЄСПЛ від 07.11.2024 у справі № 72678/16, яким встановлено, що детективи НАБУ порушили статтю 3 Конвенції в її процесуальному та матеріальному аспекті, в наслідок чого держава має виплатити заявнику 15 тис. Євро.

для довідки: ст. 3 Конвенції встановлює заборону катувань - нікого не може бути піддано катуванню або нелюдському чи такому, що принижує гідність, поводженню або покаранню.

до речі, гарний кейс для ДБР, слідчим якого підслідні такі злочини, вчинені працівниками правоохоронних органів, зокрема і детективами НАБУ.

Шрам

08 Nov, 08:01


я бы, наверное, еще добавил двойные стандарты, избирательность и лицемерие.

https://t.me/MaxBuzhanskiy/17098

Шрам

07 Nov, 16:40


або так )

Шрам

07 Nov, 15:57


післясмак

можливо чогось не розумію. поясніть будь-ласка, якщо маєте цьому пояснення:

чим відрізняються ті з наших співгромадян, хто вчора в соц. мережах тріумфував на межі істерії від перемоги республіканців, від тих, хто прислужував усі попередні роки їх опонентам - демократам?

схиляюсь до думки, що нічим, одного поля ягоди - прислужки, господарі тільки різні.

Шрам

07 Nov, 11:06


Депутат Залізняк пише: "Цифра яка мене шокувала: тільки за 9 місяців 2024 року держава витратила на спецпенсії (силовикам) близько 88 млрд грн, до кінця року ця сума може зрости до 120 млрд грн, йдеться у відповіді Мінсоцполітики на запит Forbes. Це приблизно наш бюджет на освіту".

Тут таке. Шкода, що доводиться нагадувати елементарні речі, але... Звичайно в ситуації, коли життя стрімко дорожчає, зарплати ні, і взагалі хочеться справедливості, позбавити силовиків і чиновників пенсій виявляється єдино правильним рішенням.

Але дозвольте вам нагадати, що силовик і чиновник працюють за взагалі-то невелику зарплату. І пенсію вони отримують якраз за те, що не можуть (так, як ми) зайнятися бізнесом і якимось іншим чином збільшити свої доходи. Більше того - багато хто з них і погоджується охороняти громадський порядок, розгрібати паперову волокіть і робити ще купу справ якраз заради впевненості у тому, що він вийде на пенсію і вона буде більш-менш, не дивлячись на те, що завдяки власній ініціативності і праці він не зміг на неї заробити.

У цьому полягає суть роботи на державу. Чи ми всі анархісти і не підтримуємо існування держави? Ні, ми скоріше хочемо чогось компромісного - наприклад, щоб держава була, але не коштувала нам нічого. Але так не буває. Держава - це завжди жертва. І тут доречно згадати єврейський анекдот: "Дякую, що взяв грошима".

Допускаю заперечення: всі ворують, всі жирують, нащо нам на них гроші витрачати? Ви будете здивовані, скільки сумлінних працівників є і в правоохоронних органах і у владі. І скасувати пенсії для них - означає обвалити систему.

Хтось до цього готовий? Особисто я - ні, тому і питаю. Вочевидь, потрібні складні рішення для всіх проблем, зокрема і для цієї. Не махати шашкою, а думати над тим, як покарати недоброчесних і стимулювати доброчесних. Здається, численні ради доброчесності з міжнародними партнерами не сильно допомогли...

Шрам

06 Nov, 13:54


прочитав вчорашні аргументи того, хто використовує образ антикорупціонера з власною корисною метою, проти рішення Печерського суду за позовом Углави.

все таки клініка: тяжка, прогресуюча, невиліковна. не рекомендую.

Шрам

06 Nov, 10:41


ніхто і ніколи нічого за нас і для нас не зробить.

Шрам

06 Nov, 08:23


Слышите этот звук…? Такой… знаете, напоминает, как будто сотни и сотни людей одновременно переобуваются.

Тоже слышите его?

Поделись и подпишись на Свободный

Шрам

05 Nov, 15:06


робота з кадрами в реформованому Офісі Генпрокурора

Шрам

05 Nov, 13:58


хроніка першого незалежного зовнішнього аудиту НАБУ

1. 6 лютого Уряд ухвалив рішення про початок формування Комісії з проведення зовнішньої незалежної оцінки (аудиту) ефективності діяльності НАБУ.

2. 14 лютого МЗС надав Уряду перелік організацій, що повинні делегувати кандидатури аудиторів, а саме: ЄС, USAID, IDLO, ОБСЄ, ЄБРР. 7 березня до цього списку організацій додано Відділ з правоохоронних питань Посольства США в Україні.

3. 22 лютого КМУ через МЗС направив листи за наведеним переліком з пропозицією якнайшвидше надати погоджені пропозиції кандидатів для включення до складу Комісії. 8 березня КМУ через МЗС направив аналогічний лист послу США в Україні.

4. Список кандидатів до складу комісії названими організаціями наданий через 5-6 місяців (в липні-серпні).

5. 3 вересня Уряд затвердив склад Комісії аудиторів.

6. 16 вересня Комісія провела перше засідання (обрала голову, затвердила списик помічників тощо).

7. На початку жовтня Комісія відвідала Україну, про що 14 жовтня оприлюднила реліз.

Це все станом на сьогодні, 5 листопада.

Лише нагадаю, що завершити аудит та оприлюднити його Звіт зобов’язалися в кінці січня – лютому наступного року, тобто за 3 місяці, хоча Комісією ще навіть не затверджені та не оприлюднені критерії і методика його проведення.

І, головне, пам’ятаймо, що в поганій боротьбі з корупцією, в першу чергу віднесеною до виключної компетенції НАБУ, винні тільки ми самі.

Шрам

04 Nov, 20:15


думаю, буде цікавим те, що в подальшому кримінальне провадження з ДБР за підслідністю передали до НАБУ, де воно 5 грудня 2022 було закрите прокурором САП, а вилучені 700 тис $ повернуті.

https://t.me/plinskiymedia/5872

Шрам

04 Nov, 16:46


заради справедливості

питання про корупцію у нас західні партнери мають ставити самим собі не менше ніж нам.

бо саме вони, тобто партнери, та утримуваний ними «громадський сектор» (купка заробітчан та пройдисвітів) вже майже 10 років контролюють діяльність створеного за їх прямої та вирішальної участі незалежного, професійного, доброчесного та ефективного антикору (НАЗК, НАБУ, САП, ВАКС), який за їх, тобто партнерів, наполягання наділений широкою та, головне, виключною компетенцією у запобіганні та боротьбі з корупцією.

звинувачувати лише нас у корупції, в той час, коли головний, ключовий інструмент запобігання та боротьби з нею знаходиться у їх руках, називається, мʼяко кажучи, лицемірством.

виправити це можна і потрібно, прийнявши відповідні зміни до нашого законодавства, а точніше привівши його у відповідність до вимог Основного Закону нашої держави.

Шрам

04 Nov, 15:39


ЦПК, про «поганого суддю», який ухвалив це рішення, не здивували, іншого ніхто і не очікував.

а от почути від вас про те, як керівник САП Клименко, з яким ви узгоджено діяли проти Углави, розголосив вам відомості досудового розслідування про заплановані у НАБУ обшуки, було б справді цікаво. розкажете?

та й про результати того розслідування керівнику САП не завадило б прозвітувати, бо якби там був Углава, то провадження мали б передати за підслідністю до ДБР. чи не так?

Шрам

04 Nov, 08:45


Про навантаження на суддів

«Найвище навантаження — у суддів Київського райсуду м.Одеси, де 19 суддів мали б розглянути у 4 рази більше справ, ніж за нормативами.

Також доволі високе навантаження припадає на суддів Печерського та Шевченківського райсудів м.Києва.

Так, у першому 23 судді мають розглянути майже 46,9 тис. справ, з якими за нормативами мали б впоратися 76 служителів Феміди.

В колег із Шевченківського райсуду ситуація дещо краще — 33 судді повинні працювати за 73 колег.

В окружних адмінсудах перенавантаження ще більше.

Так, Київському ОАС потрібно 364 судді, аби вони розглянули усі справи, що надійшли цього року, а є тільки 27.

У 7,5 разів вище за нормативне навантаження на суддів Одеського ОАС».


Деталі - https://zib.com.ua/ua/163946-normativne_navantazhennya_v_yakih_sudah_vono_nayvische__inte.html

Шрам

04 Nov, 06:15


до попереднього допису

Sud.ua: «Депутати підтримали збільшення розмірів посадових окладів працівників НАЗК, де, за даними Мінфіну, середня зарплата керівництва НАЗК за вересень 2024 року склала 254,2 тисячі грн, керівника структурного підрозділу – 85,3 тисяч грн, а рядового спеціаліста – 49,2 тисяч грн.

У 2025 році передбачається зберегти окремий порядок обчислення для НАЗК посадових окладів, виходячи з прожиткового мінімуму в 3028 грн.

Нагадаємо, що законами про бюджет, починаючи з 2021 року, для визначення посадових окладів працівників державних органів, оплата праці яких регулюється спеціальними законами, а також працівників податкових і митних органів, суддів застосовується «заморожений» прожитковий мінімум в 2102 грн. Для прокурорів – 1600 грн.

Однак для антикорупційних органів, зокрема, НАБУ, САП і НАЗК, цей прожитковий мінімум не заморожується, і в 2025 році складатиме 3028 грн».

Шрам

03 Nov, 18:46


Алексей Кущ: «О зарплатах в государственном секторе во время войны.

А если более конкретно - о зарплатах прокуроров.

На данный момент зарплаты в прокуратуре, НАБУ, привязаны к искусственно установленным параметрам прожиточного минимума, точнее к его части.

Например, при определении зарплаты прокурорам в расчет берут "замороженный" прожиточный минимум в 1600 грн (в то время как для трудоспособных он составляет 3028 грн).

А вот целый "прожиточный минимум" в 3028 грн используют при расчете зарплат работников НАБУ и НАЗК (зарплата определяется как некое число этих минимумов).

Например, в соответствие с Законом про прокуратуру должностной оклад прокурора окружной прокуратуры составляет 25 прожиточных минимумов для трудоспособных лиц, но с учетом "замороженной" величины.

То есть: 25 х 1600 = 40 000 грн.

Если взять полный прожиточный минимум в 3028 грн, то прокуроры получали бы: 75 700 грн в месяц.

В тоже время, в САП должностной оклад прокурора составляет 109 008 грн, а руководитель структурного подразделения НАБУ - 36 прожиточных минимумов, но без "заморозки" на уровне 1600 грн, а по полной величине, то есть упомянутые: 36 х 3028 = 109 008 грн.

На мой взгляд, все эти "танцы с бубном" во время войны вокруг прожиточного минимума - от лукавого.

Для условий мирного времени - возможно.

Для должностных окладов в государственных органах во время войны необходимо ввести ограничитель на уровне денежного довольствия рядового/офицера ЗСУ, мобилизованного и находящегося в тылу.

Для этого, необходимо ввести понятие "гражданской мобилизации" - работа в органах государственной власти должна приравниваться к мобилизации в гражданские структуры власти на период войны».

Шрам

03 Nov, 17:55


«Часто війна ослаблює уряд і підриває його легітимність, створюючи можливість для величезних політичних і соціальних змін. Перемога здатна гарантувати режимові владу, а затяжні війни на виснаження можуть її позбавити. Іноді зміни мають суто політичний характер — замість одного правителя зʼявляється інший, — але часто вони значно фундаментальніші.

Війна фокусує нашу увагу, і робила вона це протягом усієї історії людства, подобається це нам чи ні
».

М. Макміллан. Війна. Як конфлікти формували нас.

Шрам

03 Nov, 13:20


«Війна формує історію людства, соціальні та політичні інститути, цінності та ідеї. Мова, публічний простір, приватні спогади й найбільші культурні надбання відображають, як війни змінювали світ раніше і продовжують робити це зараз.

Маргарет Макміллан досліджує, як війна трансформує людське суспільство, а зміни в політичних устроях та ідеологіях впливають на те, як і чому ми воюємо.

Коли вперше почалася війна? Чому вона — найорганізованіший вид людської діяльності? Чи прирекла нас людська природа завжди воювати одні з одними? Чи завжди вдається контролювати війну?»

Шрам

03 Nov, 07:46


«Не те щоб агресії не існувало в інших суспільствах. Як засвідчують численні приклади з усіх інших континентів, будь-яке завоювання може принести багато смертей і страждань. Але після періодів вибухоподібної експансії в Азії та Північній Африці (на кшталт неймовірних перших десятиліть поширення ісламу чи доби монгольських завоювань) завше йшли тривалі періоди стабільності, миру й процвітання. Частота й періодичність бойових дій в Європі були геть інакшими, ніж в інших частинах світу: щойно закінчувався один конфлікт, спалахував інший. Конкуренція була жорстокою і неослабною. У цьому сенсі фундаментальні праці на кшталт «Левіафана» Томаса Гоббса були принципово важливими для пояснення злету Заходу. Лише європейський автор міг зробити висновок, що природний стан людини — війна всіх проти всіх, і лише європейський автор міг при цьому мати рацію».

Пітер Франкопан. Великі шовкові шляхи. Нова історія світу.

Шрам

02 Nov, 18:17


«Для багатьох людей Тадж-Махал — найбільш романтична памʼятка в світі — неймовірний вияв любові чоловіка до дружини. Але також він є свідченням ще дечого — глобалізованої міжнародної торгівлі, яка принесла таке багатство могольському правителю, що він зміг задумати настільки неймовірну річ для своєї улюбленої дружини. Його спроможність успішно завершити цей проєкт завдячує глибинним світовим зрушенням, бо тріумф Європи й Індії став реальністю за рахунок Америки.

Надмірна демонстрація скорботи Шаха Джагана за померлою дружиною має прямий звʼязок з тим, що було сказано незадовго до цього на іншому боці земної кулі. Імперія Мая також процвітала до приходу європейців. «Не було тоді хвороби, не боліли в них кістки, не було в них лихоманки й віспи, не пекло тоді в них у грудях, не мали вони сухот. Тоді саме людське буття було впорядкованим. Але все стало інакшим через прибуття сюди чужоземців. Ганебні речі принесли вони із собою», — так писав один автор невдовзі після тих подій. Вивезене з Америки золото й срібло потрапило до Азії. Саме цей перерозподіл багатства уможливив будівництво Тадж-Махалу. Була в цьому своєрідна іронія: одна з найславніших памʼяток Індії була результатом страждань «індіанців» на іншому кінці світу».


Пітер Франкопан. Великі шовкові шляхи. Нова історія світу.

Шрам

02 Nov, 15:54


і накінець, для повноти картини, фото з результатами роботи НАБУ від дня початку його діяльності, тобто з 4 грудня 2015 року, і до сьогодні.

Шрам

02 Nov, 15:42


для кращого розуміння попереднього відео

на фото перелік корупційних злочинів, що віднесені до виключної підслідності НАБУ.

бо згідно із вимогами ч. 5 ст. 36 КПК розслідувати зазначені злочини іншими органом заборонено.

Шрам

02 Nov, 14:43


… покличте директора НАБУ і запитайте чи є корупція, чи не має, і ви отримаєте ту відповідь, на яку заслуговує суспільство.

Шрам

02 Nov, 13:46


Пост из 2023-го:

“За тридцать лет мы опробовали формат "трех республик":

1. Коррупционная республика с опорой на нейтралитет и многовекторность.

2. Корупционная республика с опорой на РФ.

3. Коррупционная республика с опорой на Запад.

В каждом их трех вариантов, все закончилось "эволюционным тупиком".

На мой взгляд, история неуспеха заключается в том, что нейтралитет или Запад - это все "вторичные половые признаки".

А первична - коррупция.

Примечательно, что пока так и не было попыток построить у нас честное государство с опорой на самих себя…”

(с) Алексей Кущ, 02.11.23

Шрам

01 Nov, 12:15


звичайно ж треба ) тільки підкажіть, хто приймає ставки на те, коли її хакнуть.

моя на те, що до офіційного запуску.

Шрам

31 Oct, 19:12


вибачаюсь, але чому на вакантну посаду Генпрокурора не обговорюються ці доброчесні та незалежні професіонали?!

західні партнери та громадський сектор точно будуть задоволені, серед народних депутатів знайдуть підтримку, НАБУ/САП допомагатимуть … суцільні перемоги.

Шрам

31 Oct, 14:55


БЕБ вже наконтролювали … час розширювати горизонти ))

Шрам

31 Oct, 13:17


Директор НАБУ С. Кривонос:

Стосовно суддів Великої палати, на цьому етапі, крім того, що в голови ВС знайшли конверти з прізвищами, а в низки суддів — гроші, доказів для пред’явлення підозр наразі недостатньо. І про це слід говорити прямо”.

ок, але як тоді оцінювати все те, що Вами було оголошено на брифінгу з нагоди затримання голови ВС Князєва в травні минулого року?

може варто і про це поговорити прямо?

Шрам

31 Oct, 11:52


реєстр недоторканних створити.

не дякуйте )

Шрам

31 Oct, 11:07


згоден, час закінчувати всю цю … шизофренію.

шановні народны обранці! чекаємо від вас Закон про те, що приймати участь у формуванні органів державної влади в незалежній та суверенній Україні мають право виключно ті, доброчесність та дієздатність кого перевірена міжнародними/іноземними експертами, про що внесені відомості у Єдиний державний реєстр доброчесності.

до речі, паспорт громадянина теж можна замінювати витягом з такого реєстру або навіть довідкою про доброчесніть.

не затягуйте!

Шрам

31 Oct, 10:28


«Запровадити прозорі та засновані на заслугах процедури відбору та призначення на керівні посади в центральних та регіональних офісах Національної поліції та Державного бюро розслідувань (ДБР) із залученням незалежних експертів» .

🤷🏻‍♂️

Шрам

31 Oct, 07:00


Я. Железняк: у нас податкова отримує мільйонні надходження від сервісу OnlyFans. Тому, коли ми говоримо, що це заборонено і водночас просимо заплатити за це податки, це називається “шизофренія”.

Ні, Ярославе Івановичу, шизофренія це розповідати, що:

1) у нас створений професійний, незалежний, доброчесний та ефективний антикор;

2) громадянське суспільство це купка заробітчан, пройдисвітів та горлопанів, що існують на іноземні гранти;

3) іноземні/міжнародні експерти з вирішальним правом голосу в конкурсних/кадрових та інших комісія є запорукою успішності реформ (антикорупційної, судової, прокуратури, Конституційного суду, БЕБ, митниці, Рахункової палати і т.д.).

Шрам

30 Oct, 14:04


ті, хто у складі кадрових комісії Генпрокуратури від імені міжнародних та неурядових організацій перевіряли доброчесність прокурорів під час реформи ім. Рябошапки в 2019-2020 р.р., сьогодні будуть вирішувати, кого з прокурорів варто включати у кадровий резерв на заміщення керівних посад.

без коментарів 🤦🏻‍♂️

Шрам

30 Oct, 11:13


тут з’явилося одне питання:

як бути з тим, що нормативно-правові акти, які мають міжвідомчий характер, підлягають державній реєстрації, а у разі порушення таких вимог вважаються такими, що не набрали чинності, і не можуть бути застосовані?

https://t.me/shrammoleg/4482

Шрам

30 Oct, 06:35


На сайті ОГП оприлюднено Порядок організації та забезпечення досудового розслідування злочинів, у результаті вчинення яких одержано майно (доходи), затверджений спільним Наказом ОГП, МВС, СБУ, ДБР, НАБУ, БЕБ від 28.10.2024 року № 254/724/520/401/177/185.

Як зазначається, цей Порядок розроблено з метою забезпечення слідчими та прокурорами під час розслідування злочинів, у результаті вчинення яких одержано майно (доходи), повноти кримінально-правової кваліфікації, зокрема на виконання Україною зобов’язань щодо боротьби з легалізацією (відмиванням) коштів, які викладені в Угоді про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, тридцятої Рекомендації Групи з розробки фінансових заходів боротьби з відмивання грошей (FATF), та положень кримінального, кримінального процесуального законодавства, Законів України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення», «Про прокуратуру», «Про Бюро економічної безпеки України», «Про Національну поліцію», «Про Службу безпеки України», «Про Державне бюро розслідувань», «Про Національне антикорупційне бюро України» та іншого законодавства України.

Посилання - https://www.gp.gov.ua/ua/posts/inshi-organizacijno-rozporyadchi-dokumenti-2024-roku

Шрам

30 Oct, 05:46


«Новий світанок поставив Європу по центру сцени, огорнув її золотавим світлом і поблагословив цілою низкою золотих діб. Її злет, однак, викликав жахливі страждання в нововідкритих землях. Величні собори, чудові витвори мистецтва й покращення рівня життя після XVI століття — всі ці явища мали свою ціну. Її заплатили люди, що жили за океанами, бо європейці вміли не лише відкривати світ, але й панувати над ним. Робили вони це завдяки постійному розвитку військових і мореплавних технологій, який давав незаперечну перевагу над народами, з якими вони вступали в контакт. Доба імперій і злет Заходу постали завдяки здатності вчиняти насильство у великих масштабах.

Просвітництво й Доба Розуму, рух до демократії, громадянських свобод й прав людини — все це не було результатом впливу невидимого звʼязку стародавніх Афін чи якимось природним станом справ у Європі. Ні, все це були плоди політичних, військових й економічних успіхів на віддалених континентах».

Шрам

29 Oct, 17:55


Офіс Генпрокурора: «За даними слідства, підозрюваний вимагав та одержав від адвоката неправомірну вигоду за непритягнення її клієнта до адміністративної відповідальності за порушення правил військового обліку, а також за подальшу постановку його на військовий облік. Таким чином клієнт адвоката міг уникнути мобілізації. Сума неправомірної вигоди становила 25 тис грн та 4 тис доларів США».

Можливо чогось не розумію, але як відбувалося "документування" з огляду на встановлену у ч. 2 ст. 275 КПК України та п. 8 ч. 1 ст. 23 ЗУ «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» заборону залучати адвокатів до конфіденційного співробітництва під час проведення оперативно-розшукових заходів чи слідчих дій, якщо таке співробітництво буде пов’язане або може призвести до розкриття адвокатської таємниці?!

Шрам

27 Oct, 17:32


— Представь, что у нас нет коррупции
— Да ты что, уже и коррупцию просрали?!

Шрам

27 Oct, 09:11


зупиніться, будь-ласка

Шрам

26 Oct, 07:17


думки чи, точніше, питання вихідного дня

де голоси всіх тих реформаторів органів прокуратури 2019-2020 р.р., голів та членів кадрових комісії, половина з яких делеговані нашими західними «партнерами», в захист сьогоднішньої прокуратури та прокурорів, які в 2019-2020 пройшли всі жорнова перевірок рівня знань, IQ, а головне, доброчесності?!

чому усі вони сьогодні публічно не захищають результати проведеної ними «реформи» прокуратури та атестації усіх прокурорів?!

куди всі ті, вибачте, бл...і, які фактично знищили прокуратуру, поховалися?!

Шрам

25 Oct, 17:15


Генеральний прокурор А. Костін:

«П’ять керівників обласних прокуратур та керівник однієї зі спеціалізованих прокуратур у сфері оборони написали заяви про звільнення з посад. Це керівники Запорізької, Рівненської, Тернопільської, Харківської, Черкаської обласних прокуратур та спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону.

Всі вони отримували підвищені пенсії у зв’язку з вислугою років, призначені за рішенням суду».

Деталі - https://t.me/pgo_gov_ua/26894

Шрам

25 Oct, 10:06


Д. Гетманцев сьогодні в ТГ:

«ДПС за два дні підняла всі матеріали щодо осіб з керівництва, в тому числі регіонального, що оформились інвалідами після 24.02.22 року.
Таких чоловіків загалом виявилось 17. Одна особа з інвалідністю отримала її внаслідок поранення на фронті. 15 осіб прийняли вольове та чесне рішення залишити службу.
Однак, один діяч вирішив цього не робити в надії на звʼязки з «кимось у владі».

«Питання закрите.
Вольове рішення прийняли 16 осіб.
Очікуємо аналогічної інформації від інших органів з відання Комітету: ДМСУ, БЕБ, Держфінмон, і….так КРАІЛ і НКЦПФР.
Відповідні запити направлені».


що суспільству скажуть інші органи державної влади та їх керівники, що скажуть прокурори, в першу чергу Хмельницької та Черкаської областей?

що заважає оперативно та швидко вирішити питання за зразком ДПС?!

невже ваша відповідь «а ви докажіть»?!

Шрам

25 Oct, 07:10


вибачайте, а що перешкоджає НАБУ розслідувати корупційні злочини щодо багатьох інших суб’єктів, віднесених до їх виключної компетенції в силу вимог ст. 216 ч. 5 ст 36 ч. 5 КПК України?

що заважає НАБУ розслідувати корупційні злочини, які становлять загрозу національній безпеці нашої держави, а за час існування НАБУ рівень такої загрози не зменшується, не залишається на тому ж рівні, а тільки збільшується щороку і щодня?

що заважає НАБУ розслідувати корупційні злочини у розумні, адекватні строки, наприклад за 2, 4, 6 місяців, а не за 2, 4, 6 років?

можу продовжувати … )

Шрам

24 Oct, 14:51


якщо людина так серйозно налаштована, то може спробувати його на посаду Генпрокурора?!

яка різниця який закон, чи то мовний, чи кримінальний процесуальний, чи будь-який інший, чи хоч Конституція, головне, щоб виконувалися, щоб був суворий контроль.

Шрам

24 Oct, 14:03


«Толерантність була характерною рисою суспільства, впевненого в собі й власній ідентичності».

Пітер Франкопан. Великі шовкові шляхи. Нова історія світу.

Шрам

23 Oct, 17:09


Офіс Генпрокурора про кількість прокурорів, що мають статус осіб з інвалідністю

Деталі - https://t.me/pgo_gov_ua/26838

Шрам

23 Oct, 08:31


влучна оцінка результатів реформи )

«Реформовані прокурори довели до відставки чергового Генерального прокурора...нічого святого у людей...»

Шрам

23 Oct, 06:34


було б добре, аби новий Генеральний прокурор якнайшвидше ініціював не лише проведення аудиту діяльності САП, але й зʼясував, чи виконані в ОГП вимоги ст. 56 Закону України «Про запобігання корупції» та відповідної Постанови КМУ відносно його заступника - керівника САП О. Клименка про проведення спеціального перевірки.

нагадаю, що після початку збройної агресії рф в лютому 2022 проведення спецперевірок було зупинено і відновили їх, в. т.ч. і щодо тих, хто був призначений на посади без таких, лише восени 2023.

при цьому, спецперевірка щодо Клименка як кандидата в САП, яка була проведена в 2021 на початкових етапах конкурсу та задовго до визначення його переможцем, в силу вимог законодавства на час призначення на посаду, тобто станом на липень 2022, була недійсна.

чи може це не варта уваги формальність, як, наприклад, перебування на посаді директора НАБУ, заступника голови НАЗК та заступника керівника АОЗ МО особи, внесеної до реєстру корупціонерів?!

Шрам

22 Oct, 18:08


цікава стаття

потребує офіційних відповідей

https://www.epravda.com.ua/weeklycharts/2024/10/22/720853/

Шрам

22 Oct, 17:14


хотів давно написати і в продовження до попереднього посту

в червні 23-го на засіданні ВРП, коли розглядалося питання відсторонення від здійснення правосуддя судді Тандира, останній на пряме питання про те, хто був за кермом авто, замість прямої відповіді заявив, що готовий понести відповідальність, якщо буде доведена його вина.

його відповідь іншими словами по суті звучить так: а ви докажіть!

і це вже було після того, як він для перевірки стану спʼяніння замість сечі «здав» воду.

до чого це.

шановні правоохоронці, прокурори!

не будьте «тандирами», особливо коли вас ловлять на гарячому, на очевидному.

якщо вже надягли погони, дали присягу, майте хочаб краплю честі та совісті.

Шрам

22 Oct, 15:43


якщо Генеральний прокурор за результатами рішення РНБО подав у відставку,

то чого чекають всі ті прокурори та керівники прокуратур усіх рівнів, завдяки яким прокуратуру як інституцію опустили нижче дна?

Шрам

22 Oct, 15:23


Рішення РНБО:

Рекомендувати ОГП, СБУ, ДБР, НПУ, НАБУ прозвітувати у місячний строк про вжиті заходи реагування щодо виявлення, розслідування та протидії корупційним й іншим кримінальним правопорушенням під час встановлення інвалідності посадовим особам державних органів. За результатами проведеної роботи запропонувати відповідні кадрові та організаційні рішення.

КМУ забезпечити:

утворення Міністерством охорони здоров’я України разом з ДБР, СБУ, НПУ, обласними, Київською міською військовими адміністраціями у тижневий строк робочих груп із перевірки рішень МСЕК щодо встановлення інвалідності посадовим особам відповідних державних органів;

у тримісячний строк доповідь про результати перевірки робочими групами обґрунтованості рішень МСЕК щодо встановлення інвалідності посадовим особам державних органів, у разі виявлення фактів необґрунтованого прийняття таких рішень – ініціювання їх перегляду в установленому порядку та інформування за наявності підстав правоохоронних органів, а також інших уповноважених органів для вжиття ними відповідних заходів реагування;

розроблення та внесення на розгляд Верховної Ради України разом із Офісом Генерального прокурора невідкладно законопроєкту щодо унормування порядку нарахування заробітних плат і пенсій працівникам органів прокуратури України, а також закріплення відповідних соціальних гарантій для осіб, які мають інвалідність, для роботи в органах прокуратури України; проведення повторних перевірок рішень медико-соціальних експертних комісій, на підставі яких прокурорам встановлено інвалідність.

Повний текст рішення - https://www.president.gov.ua/documents/7322024-52569

Шрам

22 Oct, 14:13


Генеральний прокурор А. Костін: «Я вдячний Президенту України та Верховній Раді України за довіру. Але в даній ситуації вважаю правильним заявити про звільнення з посади Генерального прокурора».

Шрам

22 Oct, 14:09


"Володимир Зеленський заявив, що має бути політична відповідальність Генерального прокурора за ситуацію в органах прокуратури України".

Шрам

22 Oct, 13:50


з огляду на те, що керівник САП О. Климено був призначений на посаду 29.07.2022, а відповідно до ч. 10 ст. 8-1 Закону «Про прокуратуру» кожні два роки, але не частіше двох разів упродовж визначеного цим Законом строку повноважень керівника САП (який складає 5 років), проводиться зовнішня незалежна оцінка (аудит) ефективності діяльності Спеціалізованої антикорупційної прокуратури,

питання:

коли можна очікувати на зовнішній незалежний аудит діяльності САП, бо з часу призначення керівника САП О. Клименка пройшло вже більше 2-х років?

якщо зауважите, що положення про аудит САП внесені до Закону лише в грудні 2023, а тому і аудит не раніше грудня 2025, то є відповідь: питання зворотної дії Закону в даному випадку недоречне, особливо враховуючи законодавчу практику ВР, а тим більше Клименко і сам наполягав на таких законодавчих змінах, а тому він буде двома руками за якнайшвидше його проведення.

за процедурою, зовнішніх аудиторів у кількості 3-х шт. призначає Генеральний прокурор на підставі пропозицій міжнародних та іноземних організацій, які відповідно до міжнародних або міждержавних угод надають Україні міжнародну технічну допомогу у сфері запобігання і протидії корупції.

думаю, цілком логічно і правильно для більшої ефективності аудит САП провести паралельно з аудитом НАБУ.

Шрам

22 Oct, 12:59


До речі, ще 21.09.2024 закінчилися повноваження у останнього члена кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів.

Відповідно, розгляд питань добору на посади прокурорів та дисциплінарної відповідальності прокурорів заблоковані до формування нового складу цієї Комісії.

Згідно Закону до складу цієї Комісії входять 11 членів, з яких:

1) 5 прокурорів призначає всеукраїнська конференція прокурорів;
2) 2 особи (вчених) призначає з’їзд представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ (вже визначені 24.09);
3) 1 особу (адвоката) призначає з’їзд адвокатів України;
4) 3 особи призначає Уповноважений ВР з прав людини за погодженням з правоохоронним Комітетом ВР.

Комісія є повноважною за умови призначення до її складу не менше 9-ти членів.

Питання: чому і ким вчасно не забезпечене формування нового складу КДПК? Хто має нести за це відповідальність?



Власна думка: враховуючи практику розгляду КДКП дисциплінарних скарг щодо прокурорів, її краще взагалі ліквідувати, а питання дисциплінарної відповідальності, як і добору прокурорыв, повернути безпосередньо суб’єктам призначення, які і мають нести пряму відповідальність за своїх підлеглих та результати їх роботи.

Шрам

22 Oct, 09:59


кому цікаво, пресреліз незалежних аудиторів НАБУ від 14.10.24 за результатами першого візиту в Україну

мені найбільше сподобалось про «наступними кроками Комісії є розробка та затвердження критеріїв і методики проведення незалежного оцінювання та проведення інтенсивної роботи з аудиту. В рамках аудиту заплановані нові робочі візити» )

Шрам

22 Oct, 09:36


Із меморандуму з МВФ про аудит НАБУ:

«Після консультації з персоналом МВФ буде опубліковано технічне завдання, критерії та методологію, затверджені комісією для проведення зовнішнього аудиту. На основі аналізу, проведеного аудиторами, аудиторський звіт міститиме чіткі, аргументовані та доказові висновки, а також пріоритетні рекомендації щодо ефективності НАБУ та його операційної та інституційної незалежності».

У зв’язку з цим питання.

Якщо аудит НАБУ незалежний, як про це вказано в Законі, то незалежний від кого: 1) від держави, 2) від сформованих народом прямо чи опосередковано органів влади, 3) від самих громадян, 4) від західних партнерів, 5) від МВФ?

Нагадаю, що звільнити директора НАБУ за неналежну роботу можна виключно у випадку, коли такою його визнає зазначений «незалежний» аудит.

Шрам

21 Oct, 19:05


В. Зеленський: «Сьогодні провели необхідні підготовчі наради перед РНБО. Багато нових деталей. На жаль, сотні епізодів порушень на різному рівні через нечесну роботу МСЕК. Будуть і системне, і кадрове, і процесуальне реагування».

Шрам

21 Oct, 14:10


* https://index.minfin.com.ua/ua/reference/people/2023/

** https://ukrstat.gov.ua/druk/publicat/kat_u/2023/zb/10/zb_szn_2022.pdf

Шрам

21 Oct, 12:14


Дані Пенсійного фонду про пенсіонерів за ЗУ «Про прокуратуру»

(Рік - чисельність облікованих пенсіонерів / з них за інвалідністю (1 + 2 групи)

01.01.2018 – 5755 / 187
01.01.2019 – 5752 / 242
01.01.2020 – 5904 / 333
01.01.2021 – 6171 / 420
01.01.2022 – 5757 / 463
01.01.2023 – 5979 / 523
01.01.2024 – 5851 / 525


*Джерело – «Звіт про чисельність пенсіонерів і суми призначених місячних пенсій», форма 6-ПФ

Шрам

20 Oct, 18:39


після сьогоднішньої вечірньої заяви та оцінки Президента вже мала б зʼявитися чимале стопка заяв про звільнення за власним бажанням.

в т.ч. і від Генерального прокурора.

поправте, якщо помиляюсь.

Шрам

20 Oct, 18:06


дуже вибачаюсь, а без міжнародних експертів в цьому питанні точно ніяк?!

ні, це не сором. це повний …🤦🏻‍♂️

Шрам

20 Oct, 17:53


В. Зеленський: «Те, що відбувається з МСЕК – медико-соціальними експертними комісіями – та нахабством людей, зокрема прокурорів, які скористалися своїми зв’язками із МСЕК та пооформлювали собі фальшиві інвалідності. Я чекаю від правоохоронців, зокрема передусім СБУ, ДБР, Офісу Генпрокурора, відповідних швидких жорстких рішень. Призначив РНБО».

Шрам

20 Oct, 15:31


«Разом із тим, попри все викликане нею жахіття, чума виявилася каталізатором глибинних суспільних й економічних змін, які не те що не свідчили про смерть Європи, а, навпаки, допомогли в її становленні. Така трансформація була важливою основою піднесення й тріумфу Заходу. Це здійснилося в кілька етапів. Спочатку відбулася повна реконфігурація функціонування соціальних структур. Довготривале зменшення чисельності населення після Чорної смерті призвело до різкого зростання заробітної плати через збільшення вартості праці.

До того, як на початку 1350-х років чума пішла на спад, померло так багато людей, що в одному джерелі згадувалося про «нестачу слуг, майстрів та сільськогосподарських працівників і чорноробів». Це давало значну перевагу в переговорах тим, хто раніше був внизу соціально-економічного спектру. Деякі буквально «вернули носи від роботи, тож їх ледь можна було переконати служити достойникам, хіба тільки за потрійну платню». Це навряд чи було перебільшення: емпіричні дані свідчать, що в десятиліття після Чорної смерті міські зарплати різко зросли».


Пітер Франкопан. Великі шовкові шляхи. Нова історія світу.

Шрам

20 Oct, 08:51


Сьогодні в Молдові на референдумі громадяни вирішують, «чи слід закріпити в конституції країни мету про вступ до ЄС».

дивина якась… наші сусіди схоже взагалі не розуміються в тих конституціях, суверенітетах, єсах, натах та ін. високих матеріях…

Шрам

20 Oct, 07:31


О «здобутках» команды реформаторов ГПУ

7 декабря ШААС частично удовлетворил иск В. Чумака и обязал ПФ провести перерасчет и выплату ему без ограничения пенсии из расчета 83 % размера денежного довольствия, установленного по должности Зам. Генпрокурора - Главного военного прокурора согласно Справки о размере денежного довольствия №18-291зп от 29.12.2019 ГПУ.

Да, той самой справки, ради которой эксГенпрокурор Рябошапка в декабре 2019:

1) сначала уволил Чумака с должности заместителя Генпрокурора, которую он занимал как гражданское лицо;
2) затем назначил Чумака заместителем Генпрокурора – Главным военным прокурором как военнослужащего;
3) после чего через 16 дней уволил Чумака с должности как военнослужащего и снова назначил на должность как гражданское лицо.

А главное, ради чего все это затевалось и делалось - перед увольнением с должности как военнослужащего Чумак получил ту саму вышеуказанную справку №18-291зп от 29.12.2019, с которой в последующем пошел в ПФ, а затем и в суд.

Напомню, что во всех этих манипуляциях есть важный момент.

Согласно Закона «О прокуратуре» они могли иметь место, но только до 25.09.2019, т.к. была исключена ч. 4 ст. 27 этого Закона «О прокуратуре», позволяющая военными прокурорами назначать граждане из числа офицеров, проходящих военную службу или находящихся в запасе и имеющие высшее юридическое образование, при условии заключения ими контракта о прохождении службы лиц офицерского состава в военной прокуратуре).

Следовательно, можно утверждать об очевидном использовании Рябошапкой своего служебного положения Генпрокурора вопреки интересов службы и прямом нарушении Закона в интересах Чумака с целью искусственного создания условий для получения последним неправомерной выгоды в виде повышенной пенсии.

В связи с этим 2 вопроса:

1) что и когда нам наконец-то скажет следствие и прокуроры, которые расследуют эту историю с ноября прошлого года?

2) пойдет ли В. Чумак в кассацию, поскольку он просил 88%, а суд удовлетворил 83%?

Предыдущие посты об этой истории: https://t.me/shrammoleg/995, https://t.me/shrammoleg/998, https://t.me/shrammoleg/1003, https://t.me/shrammoleg/1034, https://t.me/shrammoleg/1036

Шрам

19 Oct, 16:55


чи не бажає цей «законник» та «моральний авторитет», який:

1) діючи умисно та за попередньою змовою з в.о. керівника НАЗК, всупереч вимогам Закону «Про запобігання корупції» звільнив від обовʼязку декларування делегованих західними «партнерами» членів кадрових комісій прокуратури;

2) діючи умисно та за попередньою змовою з іноземними субʼєктами, всупереч вимогам Конституції України, допустив до матеріалів атестації прокурорів та слідчих прокуратури ГПУ невідомих осіб;

3) діючи умисно та в інтересах голови кадрової комісії - свого заступника призначив останнього на два тижні на неіснуючу посаду головного військового прокурора заради отримання тим можливості вимагати збільшення йому розміру пенсії;

4) діючи умисно та за попередньою змовою з главами кадрових комісій ГПУ, знищив матеріали атестації прокурорів та слідчих ГПУ,

відшкодувати державі заподіяну ним та іншими його співучасниками шкоду хочаб в розмірі декілька сотень мільйонів грн в результаті незаконного звільнення прокурорів та слідчих прокуратури, що встановлено рішеннями судів, які давно набрали законної сили?

і це для початку.

Шрам

19 Oct, 12:29


для памʼяті )

1,876

subscribers

1,758

photos

82

videos