Справа, за розглядом якої у Вищому антикорупційному суді з неабияким інтересом спостерігає «Ракурс», вкотре збагатить українську правозастосовну практику новим надважливим прецедентом. Попередній, про який докладно писало наше видання, був позитивним. Слідча суддя ВАКС Лариса Задорожна поклала край ганебній практиці правоохоронних органів, які раніше вимутили, легалізуючи свої беззаконні методи, цілковито незаконне, але дуже зручне для себе рішення про заборону обвинуваченому спілкуватися щодо своєї справи з усім світом, окрім захисників і правоохоронців.
Ще не завершилося підготовче засідання у справі, як інша суддя – голова ВАКС Віра Михайленко – впевненим кроком входить в історію рішеннями, про які ми вестимемо мову далі.
Головним підсумком розгляду цієї справи в масштабах держави, поза всяким сумнівом, стане формування практики застосування свідчень викривача.
в Україні поки що немає усталеної практики притягнення до кримінальної відповідальності юридичних осіб. Це відкриває широкі можливості для тих, хто налаштований виключно на пошук у законі стежок «в обхід». Нове неоране поле для творчої роботи. Але є і простіший спосіб – взагалі ігнорувати закон.
Перші результати такої діяльності правоохоронців уже були презентовані в рамках описуваної справи у ВАКС. Якщо ці «здобутки» не дістануть належної правової оцінки, нормою в нашій державі стане таке: в будь-який обвинувальний акт можна буде запхати будь-яку юридичну особу, прикріпивши її без жодних доказів, а виключно… родинними зв’язками з обвинуваченим, хай навіть цей ступінь спорідненості інакше, ніж молочна каша на киселі, і не назвати. Будь-чиї активи, майно арештовують, бізнес руйнують, просто-напросто свавільно пристібнувши до якогось обвинуваченого. В тому числі і такого родича, з яким можна взагалі не бути знайомим, або крайній контакт з яким відбувся 20 років тому в рамках не згадати тепер, чиєго весілля, де гуляло півсела.
https://racurs.ua/ua/3093-pleminnycya-za-dyadka-vidpovidaie-abo-novitnya-praktyka-antykorrupcioneriv-schodo-urosib.html