Правовий Ракурс @lex_info Channel on Telegram

Правовий Ракурс

@lex_info


⚖️ Юридичні новини та останні зміни в законодавстві України, корисні статті, консультації, роз'яснення, цікаві судові рішення - Ракурс

Інформаційна ідтримка: racurs.ua

Реклама, медійна підтримка та супровід справ у судах: [email protected]

Правовий Ракурс (Ukrainian)

Правовий Ракурс - це Telegram канал, який пропонує своїм підписникам останні новини і зміни в українському законодавстві. Якісна інформація, корисні статті, консультації та роз'яснення - все це ви знайдете на цьому каналі. Тут ви також зможете дізнатися про цікаві судові рішення та отримати всю необхідну інформацію в галузі права.

Правовий Ракурс підтримується інформаційним порталом racurs.ua, що гарантує достовірність поданих матеріалів та актуальність інформації. Крім того, якщо вам потрібна реклама, медійна підтримка або супровід у судах, ви можете звертатися за адресою [email protected].

Приєднуйтесь до каналу Правовий Ракурс, щоб бути в курсі всіх подій в українському правосудді, отримувати корисну інформацію та бути впевненими в своїх діях!

Правовий Ракурс

11 Dec, 18:19


🤷🏻‍♂️Племінниця за дядька — відповідає, або Новітня практика антикоррупціонерів щодо юросіб

Справа, за розглядом якої у Вищому антикорупційному суді з неабияким інтересом спостерігає «Ракурс», вкотре збагатить українську правозастосовну практику новим надважливим прецедентом. Попередній, про який докладно писало наше видання, був позитивним. Слідча суддя ВАКС Лариса Задорожна поклала край ганебній практиці правоохоронних органів, які раніше вимутили, легалізуючи свої беззаконні методи, цілковито незаконне, але дуже зручне для себе рішення про заборону обвинуваченому спілкуватися щодо своєї справи з усім світом, окрім захисників і правоохоронців.

Ще не завершилося підготовче засідання у справі, як інша суддя – голова ВАКС Віра Михайленко – впевненим кроком входить в історію рішеннями, про які ми вестимемо мову далі.

Головним підсумком розгляду цієї справи в масштабах держави, поза всяким сумнівом, стане формування практики застосування свідчень викривача.

в Україні поки що немає усталеної практики притягнення до кримінальної відповідальності юридичних осіб. Це відкриває широкі можливості для тих, хто налаштований виключно на пошук у законі стежок «в обхід». Нове неоране поле для творчої роботи. Але є і простіший спосіб – взагалі ігнорувати закон.

Перші результати такої діяльності правоохоронців уже були презентовані в рамках описуваної справи у ВАКС. Якщо ці «здобутки» не дістануть належної правової оцінки, нормою в нашій державі стане таке: в будь-який обвинувальний акт можна буде запхати будь-яку юридичну особу, прикріпивши її без жодних доказів, а виключно… родинними зв’язками з обвинуваченим, хай навіть цей ступінь спорідненості інакше, ніж молочна каша на киселі, і не назвати. Будь-чиї активи, майно арештовують, бізнес руйнують, просто-напросто свавільно пристібнувши до якогось обвинуваченого. В тому числі і такого родича, з яким можна взагалі не бути знайомим, або крайній контакт з яким відбувся 20 років тому в рамках не згадати тепер, чиєго весілля, де гуляло півсела.

https://racurs.ua/ua/3093-pleminnycya-za-dyadka-vidpovidaie-abo-novitnya-praktyka-antykorrupcioneriv-schodo-urosib.html

Правовий Ракурс

03 Dec, 14:31


⚖️👍Слідами резонансної справи: справжня історія лікаря Слюсарчука

Підозру Слюсарчуку не було пред’явлено, що суд визнав грубим порушенням норм КПК, усунення якого є неможливим на подальших стадіях судового процесу.

Суд також констатував відсутність чітко сформульованого обвинувачення в контексті положень ст. 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод і дав відповідну оцінку, тому що невідповідність тим чи іншим вимогам закону нівелює доказове значення відомостей, якщо були порушення конституційних або конвекційних прав

Слідством проведено 31 процесуальна дія, а не одна, як зазначено в обвинувальному акті. І за відсутності даних, які провадження були об’єднані, – складено обвинувальний акт. Таким чином обвинуваченому та його захисникам було пред’явлено матеріали кримінальної справи в 25 томах. До Шевченківського районного суду м. Львова передано справу в 26 томах і, як ствердив обвинувачений, ні він, ні його захисники не ознайомлювались із об’єднаними матеріалами. Суд констатував, що слідством фактично проведено 34 процесуальні дії, а не одна, як зазначено в обвинувальному акті. Суд визнав слушними і зауваження захисту на те, що обвинувальний акт містить значну кількість положень, які суперечать одне одному, дав належну оцінку всім дослідженим у суді обставинам та постановив виправдальний вирок з підстав відсутності складу кримінального правопорушення в діяннях обвинуваченого.

Докладніше - у статті адвоката Я. П. Зейкана: https://racurs.ua/ua/3094-slidamy-rezonansnoyi-spravy-spravjnya-istoriya-likarya-slusarchuka.html

Правовий Ракурс

28 Nov, 14:16


😳📌Племінниця за дядька — відповідає, або Новітня практика антикоррупціонерів щодо юросіб

В Україні поки що немає усталеної практики притягнення до кримінальної відповідальності юридичних осіб. Це відкриває широкі можливості для тих, хто налаштований виключно на пошук у законі стежок «в обхід». Нове неоране поле для творчої роботи. Але є і простіший спосіб – взагалі ігнорувати закон.

Перші результати такої діяльності правоохоронців уже були презентовані в рамках описуваної справи у ВАКС. Якщо ці «здобутки» не дістануть належної правової оцінки, нормою в нашій державі стане таке: в будь-який обвинувальний акт можна буде запхати будь-яку юридичну особу, прикріпивши її без жодних доказів, а виключно… родинними зв’язками з обвинуваченим, хай навіть цей ступінь спорідненості інакше, ніж молочна каша на киселі, і не назвати. Будь-чиї активи, майно арештовують, бізнес руйнують, просто-напросто свавільно пристібнувши до якогось обвинуваченого. В тому числі і такого родича, з яким можна взагалі не бути знайомим, або крайній контакт з яким відбувся 20 років тому в рамках не згадати тепер, чийого весілля, де гуляло півсела.

https://racurs.ua/ua/3093-pleminnycya-za-dyadka-vidpovidaie-abo-novitnya-praktyka-antykorrupcioneriv-schodo-urosib.html

Правовий Ракурс

14 Nov, 17:40


⚖️💰Суддя Волков відсудив у держави 14 млн грн зарплати за три роки

Суддя Верховного cуду України Олександр Волков відсудив з утвореного в результаті судової реформи нового Верховного Суду заборгованість по заробітній платі у розмірі 14 млн 128 тис. грн за 2021 - 2023 роки, коли він фактично не здійснював правосуддя.

Відповідне рішення 27 грудня 2023 року ухвалив Київський окружний адміністративний суд, а Шостий апеляційний адміністративний суд 17 вересня 2024 року залишив без змін. Цю інформацію у коментарі Укрінформу підтвердив і сам Олександр Волков.

У позові до Верховного cуду і Верховного cуду України позивач просив зобов'язати ВСУ здійснити перерахунок суддівської винагороди за 2023 рік та вихідної допомоги при звільненні; стягнути з ВС заборгованість з виплати заробітної плати за 2021, 2022 роки у сумі 9 281 327 грн, середній заробіток за весь час затримки розрахунку при звільненні з посади судді у розмірі 2 353 494 грн, заборгованість із виплати заробітної плати за період з 1 січня 2023 року до 2 березня 2023 року та вихідної допомоги при звільненні у сумі 798 198 грн, а також 1 147 410 грн вихідної допомоги при звільненні і 528 072 грн компенсації за невикористану відпустку.

Правовий Ракурс

16 Jun, 07:55


💰😐Обережно: обмінник з 90-х

Часи відкритого шахрайства з валютою давно відійшли в минуле. Але славне місто Одеса досі відрізняється криміногенністю. Колись на вулицях, в людних місцях аферисти різного штибу та віку дурили громадян, підкидали так звану «ляльку», відволікали, підміняли купюри на підробні. То були лихі 90-ті.
Нині люди спокійно та довірливо йдуть до обмінних пунктів, як до банків: продають та купляють валюту. Як правило, людина не озирається, не слідкує за діями касирів. І навіщо, якщо в касах відкриті столи, все відбувається перед очима клієнтів. Однак буремні часи іноді нагадують про себе.

Так в офіційному обмінному пункті м. Одеси, що по вулиці Садовій, під яскравою exchenge-вивіскою жінці поважного віку безсовістно підмінили справжню купюру на підробку. Офіційний, сучасний обмінник з гарним ремонтом, в самісінькому центрі міста. Жінка віддала 100-доларову купюру з метою обміну на гривні. Щоправда, її одразу щось збентежило.

Докладніше - https://racurs.ua/ua/3068-oberejno-obminnyk-z-90-h.html

Поради адвоката, як убезпечитися при обміні валюти

Не віддавати гроші касиру обмінного пункту, за рухами якого неможливо прослідкувати (через високі столи, закриті перегородки тощо);
Не брати до рук повернуту касиром купюру у разі сумніву в її справжності, підозрі в підміні (відсутність відбитків пальців споживача легко доведе злочинні дії касира);
Вмикати камеру, диктофон, фіксувати обставини на фото і відео власного смартфону;
Дзвонити в поліцію та на гарячу лінію Нацбанку 0 800 505 240;
У разі неправомірних дій чи бездіяльності поліції – телефонувати на гарячу лінію Державного бюро розслідувань +38 (044) 300 27 07;
Без зволікань звертатися до правника.

Правовий Ракурс

16 Jun, 07:49


👩‍❤️‍👨 Чи може суд вирішувати, хто є вашою сім'єю, або Ще раз про статтю 3 Сімейного кодексу України - Зорислава РОМОВСЬКА

"На мій погляд, Конституційний суд України помилився: закон не може визначати, хто є членом сім’ї певної особи, він може лише надавати чи не надавати окремим членам сім’ї певних прав та обов’язків.

Цей висновок базується та частині 1 статті 4 СК, згідно з якою особа, яка досягла шлюбного віку, має право на створення сім’ї. Отже, вона вільна у виборі того, з ким бажає створити сім’ю. І йдеться про подвійний вибір: проживати самій чи з батьками, чи створити свою сім’ю, свою маленьку суспільну клітинку – і обирати, з ким іти по життю.

Концептуальну роль цього правового припису важко переоцінити. А додаймо до нього ще один: «Кожна особа має право на повагу до свого сімейного життя» ( частина 4 статті 4 СК). І матимем картину поважливого ставлення держави до людини, до її вибору".

https://racurs.ua/ua/3070-sche-raz-pro-stattu-3-simeynogo-kodeksu-ukrayiny.html

Правовий Ракурс

17 Apr, 09:43


📌Перший українець подав скаргу в Аргентині на катування росіянами

Перший українець подав скаргу в Аргентині на катування російськими військовими в 2022 році на окупованій території України – він звинуватив конкретних осіб, вказав їхні імена та військові звання а також детально, на 70 сторінках, описав тортури. Його катували протягом 20 днів, після чого звільнили і він зміг втекти на неокуповану частину України. Він також надав свідчення інших ув’язнених, що утримувались в тому ж закладі. Родина залишилася на окупованій території, отже позов є анонімним для їхньої безпеки.
Тепер слово за Федеральним судом Буенос-Айресу. Аргентина має всі можливості стати лідером в справах універсальної юрисдикції, повідомила Анна Юдківська.

https://www.reuters.com/world/ukraine-mans-torture-case-against-russians-seeks-justice-argentina-2024-04-16/?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTAAAR3KwX2MGoGouFJB5C5wOewkdUc0odFjOCUW9OU45Un_-YllYql5PLzPrlc_aem_ATuzj-O3ZQozBMhPHH77otyVkn-scdgfhIZgJpA3fwwC1Tu8TFxaIO8-BXqs39TK4G0JfchtO0Mf5gWFNH3sEC6G

Правовий Ракурс

11 Apr, 11:37


⚖️У США відправили до в'язниці батьків школяра, який скоїв масове вбивство

Суд округу Окленд у штаті Мічиган засудив до тюремних термінів батьків Ітана Крамблі, який вчинив стрілянину в школі міста Оксфорд 30 листопада 2021 року. Вони проведуть ув'язнення щонайменше 10 років з урахуванням часу, що вони провели під арештом. Потім вони зможуть подати прохання щодо умовно-дострокового звільнення. Якщо спеціальна комісія їм відмовить, тюремний термін становитиме 15 років.

Це може стати прецедентним рішенням, яке розширить уявлення про те, хто може бути притягнутий до відповідальності у справах масових вбивств, пишуть американські журналісти. Досі батьків дітей, які влаштовували шутинги, не засуджували до тюремних термінів.

Батьків Ітана Крамблі звуть Джеймс та Дженніфер Крамблі. Присяжні визнали їх винними за статтею про ненавмисне вбивство.

Ітан Крамблі 30 листопада 2021 року вбив чотирьох учнів і поранив ще сімох, у тому числі вчителі. Ітана затримали негайно, а його батьків через три дні. У грудні 2023 року Ітана засудили до довічного ув'язнення без права на дострокове звільнення.

Звинувачення стверджує, що Джеймс і Дженніфер Крамблі намагалися втекти від правосуддя. Їх затримали приблизно за 60 кілометрів від будинку. При собі в них було шість тисяч доларів готівкою, чотири телефони та одяг. Їхні адвокати наполягали, що Крамблі виїхали з Оксфорда заради власної безпеки та збиралися добровільно здатися поліції.

Справи Джеймса та Дженніфер розглядали окремо. У лютому 2024 року присяжні визнали винною матір підлітка, а у березні — батька. За версією звинувачення, батьки виявили «крайню недбалість», оскільки за кілька днів до масового вбивства вони купили своєму на той момент 15-річному синові пістолет і проігнорували всі «тривожні ознаки» погіршення його психічного стану.

Сам Ітан, як випливає з поданих стороною звинувачення записів у його щоденнику, хотів отримати психологічну допомогу: «Я не отримую жодної допомоги у вирішенні моїх ментальних проблем, це змушує мене розстріляти школу».

Ітан писав другові, що розповідав про свої проблеми батькам. Зокрема він казав їм, що «чує голоси». Він навіть просив батька відвезти його до лікаря, але той, за словами підлітка, «просто дав йому кілька пігулок» і сказав «упокоритися».
У щоденнику, більшість записів у якому була присвячена підготовці нападу, Ітан писав, що катував і вбивав пташенят. При цьому він, мабуть, все ж таки сподівався, що хтось зверне увагу на його стан. Для цього він одного разу приніс до школи банку з головою пташеня та залишив її в туалеті.

«Все, що потрібно зробити одному з моїх учителів, — це викликати мене до офісу. Я розповім їм про пташину голову і зможу отримати допомогу», — писав у своєму щоденнику Крамблі. Fox 2 Detroit зазначає, що він також припускав, що може розповісти про свої плани нападу.

https://edition.cnn.com/2024/01/30/us/jennifer-crumbley-trial-oxford-michigan-shooting/index.html

Правовий Ракурс

04 Apr, 17:42


🔥Адвокатські нотатки з одного обшуку
Професійний рівень слідчої промовисто засвідчували ще і зверхні, примітивні запитання на заяви правника: «Не зрозуміла, а чим це передбачено?..»
Базовий лікнеп для правоохоронних органів був викладений у зауваженнях адвоката до протоколу обшуку в двадцяти пунктах на двох сторінках.
У процесі обшуку правозахиснику забороняли фото-і відеофіксацію, відбирали мобільний телефон, змушували видаляти фото і відео. Слідча була спроможна хіба що звертатися до правника з істеричними вигуками: «Да ви вже задовбали!». Слідчі дії проводила слідча ДБР. Для балансу до слідчої було представлено двох оперативників СБУ, що взагалі не мала до підслідності цих злочинів жодного відношення.

https://racurs.ua/b245-nichogo-osobistogo-lishe-nepriyazn-abo-advokatski-notatki-z-odnogo-obshuku.html

Правовий Ракурс

26 Mar, 07:43


😡👆Кожен українець зобов’язаний заплатити банкам за втрачене чи зруйноване майно, на яке він брав позику — рішення апеляційного суду

Позичальник мусив передбачати широкомасштабну війну Росії проти України і зобовʼязаний виплатити взяті в українських банках кредити за захоплене і зруйноване рф майно – такого «цвяха» забив апеляційний господарський суд іменем держави Україна.

Саме таке судове формулювання зафіксоване у справі, 911/2797/22, яка є в Реєстрі судових рішень за 2023 рік. Апеляційний суд, скасувавши рішення нижчої інстанції, фактично створив підвалини для абсурдного прецеденту, який може стати фатальним для десятків тисяч українців.

На думку суддів господарського суду, позичальник ще задовго до 24 лютого 2022 року зобов’язаний був передбачати широкомасштабну війну та її наслідки і діяти, виходячи з цих «знань».

https://racurs.ua/ua/3059-kojen-ukrayinec-zobov-yazanyy-zaplatyty-bankam-za-vtrachene-chy-zruynovane-mayno-na-yake-vin-brav.html

Правовий Ракурс

01 Mar, 10:02


❗️"Криза легітимності президента 20 травня"

Якою є ситуація щодо легітимності президента України після цієї дати, якщо вдатися до комплексного тлумачення чинного законодавства України? З цим запитанням «Ракурс» звернувся до знаних фахівців з конституційного права, суддів Конституційного суду України у відставці.

Микола Мельник, суддя КСУ 2014-2019 : " існують усі правові підстави для пролонгації повноважень діючого президента під час дії воєнного стану. При цьому немає жодних правових підстав для сумнівів щодо його легітимності протягом цього періоду. Питання лише у тому – скільки триватиме цей період і чи не виникне у когось спокуса скористатися ним для штучного унеможливлення проведення виборів"

https://racurs.ua/ua/3058-legitymnist-prezydenta-yak-ne-dopustyty-kryzy-20-travnya-dumky-suddiv-ksu.html

Правовий Ракурс

26 Feb, 11:23


📌Чи втратить легітимність президент Зеленський?

"Частину повноважень глави держави виконуючий його обов’язки здійснювати не може. Серед них — внесення подань про призначення міністрів оборони і закордонних справ, призначення та звільнення генерального прокурора, присвоєння вищих військових звань, відзначення державними нагородами.

От де захована реальна і не така вже й гіпотетична проблема: проводити вибори за Конституцією необхідно і за нею ж їх проводити неможливо. І цю проблему за два роки повномасштабного вторгнення депутатський корпус мав би вирішити якщо не внесенням змін до Конституції (заборонено в умовах воєнного стану), то коригуванням відповідних законів (Конституція все ж не встановлює неодмінного обмеження політичних прав громадян в умовах воєнного стану).
Частину повноважень глави держави виконуючий його обов’язки здійснювати не може. Серед них — внесення подань про призначення міністрів оборони і закордонних справ, призначення та звільнення генерального прокурора, присвоєння вищих військових звань, відзначення державними нагородами.
От де захована реальна і не така вже й гіпотетична проблема: проводити вибори за Конституцією необхідно і за нею ж їх проводити неможливо. І цю проблему за два роки повномасштабного вторгнення депутатський корпус мав би вирішити якщо не внесенням змін до Конституції (заборонено в умовах воєнного стану), то коригуванням відповідних законів (Конституція все ж не встановлює неодмінного обмеження політичних прав громадян в умовах воєнного стану)".
Фаховий юридичний аналіз від Віктора Мельниченка - на сторінках Ракуру

https://racurs.ua/ua/3056-strok-povnovajen-prezydenta-urydychni-argumenty-chy-politychni-rozrahunky.html

Правовий Ракурс

13 Feb, 10:39


📌Ухилянти з умовним терміном покарання і надалі підлягають мобілізації в Україні

Особи, які отримали умовний термін покарання і надалі підлягають мобілізації. Однак якщо громадянин й повторно відмовиться йти на війну, то отримає реальний строк. Про це заступник голови Національної поліції Максим Цуцкірідзе заявив в інтерв’ю «Цензор.НЕТ».
Цуцкірідзе наголосив, що особи, які отримали умовний термін покарання і надалі підлягають мобілізації. Однак якщо громадянин й повторно відмовиться йти на війну, то отримає реальний строк.

https://racurs.ua/ua/n192337-uhylyanty-z-umovnym-terminom-pokarannya-pidlyagaut-mobilizaciyi-policiya.html

Правовий Ракурс

30 Jan, 16:35


😳📌Прецедент: незаконна мобілізація студента, півтора роки боротьби і повернення з фронту

Представники територіального центру комплектування забрали 19-річного студента прямо з вокзалу в Ужгороді. Того ж дня хлопця внесли до списку військовозобов’язаних. Суд затягнувся на півтора роки. Серед відповідачів справи були і Ужгородський РТЦК, і військова частина, до якої призвали Володимира. За весь час відбулося шість засідань. До свого звільнення Володимир прослужив півтора роки, він воював кулеметником. За цей час хлопця відрахували з навчального закладу, бо він не міг приділяти час навчанню, знаходячись на фронті.

https://www.helsinki.org.ua/articles/19-richnoho-studenta-nezakonno-mobilizuvaly-pivtora-roku-iurysty-dobyvalysia-spravedlyvosti/?fbclid=IwAR11inn7w7nU11u-jiu1OwQPMUGNSsidQrbnVkidTdD5Gd5kVhQWHlzkgMY

Правовий Ракурс

18 Jan, 21:06


💣Жінкам може бути надано статус біженця, якщо в країні походження їм загрожує "фізичне чи психологічне насильство, зумовлене ґендерною приналежністю". Це включає сексуальне і домашнє насильство, ухвалив у вівторок, 16 січня, Суд Європейського союзу (EuGH).

https://www.dw.com/ru/ubezise-v-es-dla-zertv-domasnego-nasilia-cto-resil-sud/a-68013591

Правовий Ракурс

13 Jan, 10:23


🔍 Смерть ексрадниці Кучми і колишньої заступниці генпрокурора Ольги Колінько та перші промахи поліції

Поки що можна лише припускати, якій саме, ймовірно, з чималої кількості можливих версій причин смерті ексзаступника генпрокурора та радника президента Кучми Ольги Колінько вирішить віддати перевагу наше, поза всяким сумнівом, процесуально незалежне слідство Нацполіції.

Обирати їм точно є з чого. У проміжку між страшною суто внутрішньосімейною трагедією і до залаштункового відгомону інших великих задавнених проблем, що знову докотилися до наших правоохоронців з-за океану, із самісінького Олімпу найважливішого опікуна України. І як стверджують компетентні люди, пов’язані вони з «нєпутьовим» нащадком першої особи США.

Його колишня бурхлива діяльність з якогось дива фактично «вибачена» НАБУ угодою про визнання винуватості таким собі українським паном Злочевським, як відомо, мала не тільки рекреаційно-розважальний, а і суто економічний характер з безкрайою географією.

Як пам’ятаємо, на цьому напрямку виявилася цікавою йому і Україна в контексті сумнозвісної фірми Burisma. І хоча тепер, за даними американських ЗМІ, у розслідуванні можливого колишнього зловживання невгамовного молодика з податками Україну не згадують, а акцентують на Китаї, український слід був у цій історії відомим на півсвіту і спричинив чимало різноманітних і довготривалих наслідків.

І якщо в прокурорських кабінетах і досі є нині справи, по яких слідчі зненацька знову мають запитання до Леоніда Кучми, але начальство навіть думати про це забороняє, то чи є гарантії того, що тягар професійних знань з тих давніх, мало ким тепер згадуваних кримінальних справ, які розслідувала або просто добре знала Ольга Колінько, не міг спричинити цю страшну смерть двох, зачинених ізсередини у різних квартирах жінок?

Втім, зачекаємо оприлюднення представниками Нацполіції офіційних висновків експертів за результатами розтину трупів та причини смерті обох померлих жінок, яким, як і завжди, повіримо беззаперечно…

Але, як то кажуть, слідкуйте і за спростуваннями — в них суть політики. А за відомою категорією справ українська правоохоронна система не була вільною від політики ніколи.


https://racurs.ua/ua/n191318-smert-eksradnyci-kuchmy-i-kolyshnoyi-zastupnyci-genprokurora-olgy-kolinko-ta-pershi-promahy-policiyi.html

Правовий Ракурс

03 Jan, 09:21


🎧💻😦Випадок "групового онлайн-згвалтування" неповнолітньої розслідує британська поліція, - Daily Mail

Група чоловіків «напала на цифровий аватар 16-річної дівчини і зґвалтувала його» у VR-відеогрі.

Поліція заявляє, що постраждала отримала ту ж психологічну травму, що й людина, яка зазнала зґвалтування в реальному світі. Це перший випадок у Великій Британії, коли поліція розслідує віртуальний сексуальний злочин.


https://www.dailymail.co.uk/news/article-12917329/Police-launch-investigation-kind-virtual-rape-metaverse.html

Правовий Ракурс

23 Dec, 06:58


Суддям раптом забракло слів. А що сталося?

Зважаючи на послужний список суддівської профспілки, яка старанно, ініціативно, з вогником покривала служителів Феміди, звучить їхній крик душі скоріше так: «Ми ж усе робили, просили не попадатися, а ви!» Крім першого місця, яке у справі розтління судової влади завжди посідає влада політична, завдяки РСУ, ВККС і ВРП ми маємо такий судовий склад і рідкісні, але яскраві скандали з викриттям окремих діячів лише свідчать про страшні латентні процеси такого роду. Чистили-чистили, купу грошей іноземних платників податків засвоїли, не закашлявшись, а всі, хто треба, – на своїх місцях. Екс-член РСУ, суддя харківського Майдану Волкова, якій дали піти по-тихому, раз – і знову в лавах як член ВККС. Маленький, але показовий приклад.

https://racurs.ua/b243-suddyam-raptom-zabraklo-sliv-a-scho-stalosya.html

Правовий Ракурс

23 Oct, 17:12


⛪️Рік іспитового терміну за відмову служити через релігійні переконання

В Івано-Франківську апеляційний суд пом’якшив покарання чоловіку, який відмовився служити у війську через релігійні переконання. Суд першої інстанції призначив йому рік позбавлення волі.
Івано-Франківський апеляційний скасував попередній вирок та призначив чоловіку більш м’яке покарання – 1 рік іспитового (умовного) терміну.

https://reyestr.court.gov.ua/Review/110046106

Правовий Ракурс

27 Sep, 07:14


☝️"За новими правилами актив, щодо якого стверджується про необґрунтованість, в процесуальному плані відокремлюється від особи, уповноваженої на виконання функцій держави чи місцевого самоврядування, і стає самостійним предметом позову, а стягнення активу в дохід держави можливо незалежно від наявності кримінального провадження», - заявила голова Вищого антикорупційного суду Віра Михайленко, виступаючи на міжнародному юридичному форумі.

https://first.vaks.gov.ua/publications/holova-vaks-vira-mykhaylenko-vystupyla-na-vii-kharkivskomu-mizhnarodnomu-iurydychnomu-forumi/?fbclid=IwAR2sbT6SgWuDDp_VLUQ0rASb08Ue-D8KP563LCdQscpCHwU3TMw-TCqPA0o

Правовий Ракурс

27 Sep, 06:59


👀 Новий вид покарання – пробаційний нагляд

Президент Зеленський підписав закон про запровадження в Україні нового виду кримінальних покарань – пробаційного нагляду. Згідно з новим законом, у Кримінальному кодексі України з’являється стаття 59 "Пробаційний нагляд".

Покарання у вигляді пробаційного нагляду полягає в обмеженні прав і свобод засудженого, визначених законом і встановлених вироком суду, із застосуванням наглядових та соціально-виховних заходів без ізоляції від суспільства.

Пробаційний нагляд призначається на строк від 1 до 5 років для дорослих і на строк від 1 до 2 років для неповнолітніх.

https://itd.rada.gov.ua/billInfo/Bills/Card/41692

Правовий Ракурс

27 Sep, 06:34


🤷🏻‍♂️😳Основною підставою для скасування в касаційному порядку судових рішень у кримінальних провадженнях (майже у 90 % випадків) є істотне порушення кримінального процесуального закону", - суддя ККС ВС Олександра Яновська

https://www.facebook.com/supremecourt.ua/posts/pfbid0EbweDP65ug7aNwnp1xpH6k9i4EPd6EjYdvkrJefWFa8ZR9WvBxhWFm35G47ZGabBl

Правовий Ракурс

27 Sep, 06:22


📌🚶‍♀️🏃🏼‍♀️Верховний суд - про різницю між дезертирством і самовільним залишенням частини

Lезертирство і самовільне залишення військової служби або місця служби є суміжними складами кримінальних правопорушень, які розмежовуються, зокрема, за ознаками суб’єктивної сторони. Обов’язковою ознакою дезертирства є мета ухилитися від військової служби не тимчасово, а назавжди, вказав ККС ВС . Водночас військовослужбовець може заявляти про свій намір ухилитися від військової служби взагалі або ухилятися від неї протягом невизначеного часу (наприклад, доки його не затримають). Фактичний строк відсутності військовослужбовця в місці служби при дезертирстві може не перевищувати однієї доби, що має значення виключно для призначення покарання.

ККС ВС вирішував питання щодо розмежування дезертирства (ст. 408 КК України) та самовільного залишення військової служби або місця служби (ст. 407 КК України). У постанові від 1 грудня 2022 року (справа № 297/2178/21, провадження № 51-1204км22) в одному з кримінальних проваджень.

https://www.facebook.com/supremecourt.ua/posts/pfbid0EbweDP65ug7aNwnp1xpH6k9i4EPd6EjYdvkrJefWFa8ZR9WvBxhWFm35G47ZGabBl

Правовий Ракурс

04 Sep, 14:32


🐶 Лвів'янка відсудила 85 тис. гривень за свого загризеноого собаку

https://reyestr.court.gov.ua/Review/113071358