PwC Tax&Legal Insights @pwctaxlaw Channel on Telegram

PwC Tax&Legal Insights

@pwctaxlaw


Канал податкових та юридичних новин PwC в Україні

З усіх питань та пропозицій пишіть @Kate_Gichan

PwC Tax&Legal Insights (Ukrainian)

Канал PwC Tax&Legal Insights - це джерело останніх податкових та юридичних новин в Україні. Якщо ви цікавитеся фінансовими питаннями та юридичними аспектами бізнесу, цей канал стане надійним допоміжником для вас. У нашому ресурсі ви знайдете актуальну інформацію про податкові зміни, юридичні регуляції та інші важливі питання, які стосуються підприємництва в Україні. Крім того, у нас ви зможете отримати професійні поради від експертів PwC з питань оптимізації податкових платежів та вирішення юридичних спорів. Долучайтесь до нашого каналу @pwctaxlaw, щоб бути впевненими, що ваш бізнес завжди буде в курсі останніх податкових та юридичних тенденцій в Україні. З усіх питань та пропозицій звертайтеся до нашого адміністратора @max_arslanov.

PwC Tax&Legal Insights

15 Nov, 08:35


Захист комерційного найменування є важливим елементом захисту бізнесу, оскільки саме 
найменування визначає компанію на ринку та сприяє формуванню її ділової репутації.   
 
Як правильно оформити право на комерційне найменування та ефективно захистити його в разі виникнення спорів, читайте у статті старшої юристки Практики інтелектуальної власності, IT та захисту персональних даних Анастасії Юшиної та старшого юриста практики Вирішення спорів PwC в Україні Ігоря Бенька.

PwC Tax&Legal Insights

11 Nov, 16:05


Пропонуємо вашій увазі чергову добірку важливих новин та змін у законодавстві.

Нова версія SAF-T UA

Державна податкова служба України на офіційному веб-сайті оприлюднила оновлену версію Детального технічного опису елементів SAF-T UA 2.0 та додаток до нього.

Які суттєві зміни, на що звернути увагу вже сьогодні та до чого готуватись у 2025 році? Дізнайтеся більше.

Набрав чинності Порядок формування та оприлюднення переліку доброчесних платників податків

1 листопада набрав чинності наказ Мінфіну від 7 жовтня 2024 року «Про затвердження Порядку формування та оприлюднення Переліку платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства» (далі - Порядок № 495 та Перелік відповідно).

Що визначає Порядок та які переваги Переліку, читайте у коментарі наших експертів.

PwC Tax&Legal Insights

11 Nov, 08:45


Запрошуємо на вебінар з питань митного регулювання та міжнародної торгівлі, який проводить PwC в Центральній та Східній Європі (ЦСЄ) 20 листопада.  
 
Наші спікери та консультанти із мережі PwC у ЦСЄ розкриють корисні аспекти щодо: 
 
- Тарифної класифікації – зростаюча актуальність у світлі нового регламенту ЄС. 
- Трансфертне ціноутворення чи митна оцінка – справа C-782/23, що перебуває на розгляді в Європейському суді. 
- Товарів військового призначення та подвійного використання – безпечно та ще безпечніше. 
- Централізованого митного оформлення імпорту – нова чудова можливість для бізнесу. 
- Україна – особливості підготовки до авторизації АЕО та проведення митних перевірок.  
- Походження товарів - відповідність та економія з новими правилами PEM (Пан-євро-середземноморські преференційні правила) з 1 січня 2025 року. 
 
Мова заходу: англійська.   
 
Дата і час: 20 листопада, 10:00-12:00 CET, тобто 11:00-13:00 за київським часом.  
 
🔗 Рєєструйтеся та долучитайтеся до дискусії https://lnkd.in/eQUSQCZ7!

PwC Tax&Legal Insights

07 Nov, 10:01


📢 Запрошуємо вас на захід щодо підготовки до SAF-T звітності
 
Дізнайтеся більше про SAF-T, отримайте корисні поради від експертів PwC в Україні та долучіться до практичної дискусії  із відповідями на свої конкретні питання.
 
Дата і час: 14 листопада, 10:00-11:30
Формат: Оффлайн
Локація: Київ, вул. Жилянська, 75, БЦ «Євразія», 10 поверх, офіс PwC в Україні
Мова заходу: українська
Участь безкоштовна
 
🔗РЕЄСТРАЦІЯ
 
На заході ми зупинимося на таких темах:
 
- SAF-T: основна інформація на даному етапі.
- Рішення "під ключ": за, проти, підводні камені.
- Пропозиції PwC в Україні.
- Проблеми підготовки SAF-T UA та шляхи вирішення – досвід PwC в Україні.
 
Друга частина заходу пройде як практична дискусія, яку модеруватимуть старші менеджерки PwC в Україні – Інна Андрущенко та Юлія Шишко.
 
Ви можете додати до форми реєстрації свої питання щодо SAF-T UA, і ми обов’язково їх розглянемо.  
 
🔗РЕЄСТРАЦІЯ
 
Не втрачайте можливості отримати актуальну інформацію та консультації від наших провідних експертів!

PwC Tax&Legal Insights

30 Oct, 15:29


Нові зміни до Митного кодексу можуть вплинути на підприємства, що займаються зовнішньоекономічною діяльністю, та вимагати адаптації процесів.

Як не загубитися в термінах та процедурах? Які нові умови митних режимів? Які додаткові обов’язки? Як підготуватися до митного аудиту?

Дізнайтеся відповіді на ці та інші актуальні питання на вебінарі, який проведуть експерти PwC в Україні, та оцініть вплив нових “правил гри” на поточну роботу вашого бізнесу.

📌Для участі у заході реєструйтеся за посиланням.

Чекаємо на вас вже 4 листопада о 10:00!

PwC Tax&Legal Insights

24 Oct, 14:16


Пропонуємо вашій увазі чергову добірку важливих новин тижня:

Зміни до Митного кодексу України. Що це означає для бізнесу?

Президент України підписав відразу два важливі закони, які стосуються внесення змін до Митного кодексу України: “Про внесення змін до Митного кодексу України щодо встановлення особливостей проходження служби в митних органах та проведення атестації посадових осіб митних органів” та "Про внесення змін до Митного кодексу України щодо імплементації деяких положень Митного кодексу Європейського Союзу”.

Дізнайтеся більше, що потрібно знати та до чого готуватися бізнесу.

Зміни в системі SENT для іноземних перевізників

З 1 листопада 2024 року набудуть чинності зміни в системі SENT для іноземних перевізників, що здійснюють міжнародні дорожні перевезення. Вони будуть зобов’язані зареєструвати свої перевезення в системі SENT до перетину польського кордону, незалежно від типу вантажу, що перевозиться.

Що це за зміни і на кого вони будуть поширюватись, читайте у коментарі наших експертів.

PwC Tax&Legal Insights

17 Oct, 07:36


☝️Наш черговий дайджест з основними новинами та змінами у законодавстві

Експериментальний проєкт про визнання європейських електронних довірчих послуг припинив дію.

Як відтепер будуть визнаватись в Україні електронні підписи ЄС та які інші важливі зміни запроваджено, читайте на нашому сайті.

Верховна Рада України прийняла законопроєкт №11416-д “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у період дії воєнного стану"

10 жовтня 2024 року Верховна Рада України прийняла у другому читанні законопроєкт №11416-д, який має на меті підвищити податкові ставки з метою збільшення доходів державного бюджету, що зі свого боку може суттєво вплинути на бізнес-середовище в Україні.

Наші експерти коментують основні положення Законопроєкту на підставі оприлюдненої 8 жовтня 2024 року версії до другого читання.

PwC Tax&Legal Insights

04 Oct, 13:58


❗️02 жовтня 2024 року опубліковано Постанову Кабінету Міністрів України № 1125, якою внесено зміни до Порядку бронювання.

Змінами передбачено, що до списку військовозобов’язаних, які пропонуються до бронювання на період мобілізації та на воєнний час, включаються військовозобов’язані, які взяті на персональний військовий облік, у відповідному державному органі, підприємстві, установі.

Більш детально про ці зміни читайте на нашому сайті.

PwC Tax&Legal Insights

03 Oct, 13:31


Звіт у розрізі країн вперше за 2024 рік – тепер офіційно

27 серпня 2024 року Міністерство закордонних справ України повідомило про офіційне набрання чинності Багатосторонньої угоди CbC та її включення до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів.

Відтак, першим звітним періодом для звіту у розрізі країн для платників податку, у яких материнська компанія міжнародної групи компаній не є резидентом України, буде 2024 рік.

Крайній термін подання звіту у розрізі країн в Україні – 12 місяців після закінчення фінансового року материнської компанії міжнародної групи.

PwC допоможе з дотриманням вимог щодо звітності, а також будь-якими питаннями, що стосуються подання звіту у розрізі країн.

PwC Tax&Legal Insights

19 Sep, 14:49


☝️Наш черговий дайджест з основними новинами поточного тижня

Зміни до Податкового Кодексу України щодо акцизного податку
1 вересня 2024 року опубліковано Закон № 3878-ІХ "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо імплементації положень актів права Європейського Союзу щодо акцизного податку". Закон вносить ряд змін до Податкового Кодексу, які набрали чинності 1 вересня 2024 року (з деякими винятками), та запроваджений для приведення законодавства України до норм законодавства Європейською Союзу, зокрема в частині наближення ставок акцизного податку до мінімального рівня, встановленого в ЄС.

Звільнення від митних платежів товарів для відновлення енергетичної інфраструктури та розмінування
27 липня 2024 року набрали чинності зміни до Податкового та Митного кодексів України, які мають на меті стимулювати відновлення енергетичної інфраструктури України, а також сприяти діяльності з розмінування, шляхом звільнення від оподаткування ПДВ та ввізним митом операцій з ввезення відповідних товарів.

PwC Tax&Legal Insights

13 Sep, 06:55


План Ukraine Facility передбачає законодавчі зміни в тому числі у банківській та фінансовій сфері. Зокрема, документ містить такі важливі пункти:

📌 Створення єдиного реєстру банківських рахунків
📌 Впровадження робочої законодавчої бази для ринку віртуальних активів
📌 Підготовку до продажу банків державного сектору
📌 Оновлення регулювання щодо непрацюючих кредитів
📌 Оцінку стійкості банків
📌 Оновлення законодавства про Національну комісію з цінних паперів та фондового ринку

Більше подробиць з кожного пункту - в експертній статті керівника Практики банківського та фінансового права PwC в Україні Вадима Романюка для Kyiv Post.

PwC Tax&Legal Insights

10 Sep, 08:03


В 2024 році податкове законодавство зазнало суттєвих змін. З одного боку, контролюючі органи відновили податкові перевірки, до яких можна і потрібно правильно готуватися. Водночас, прийнято закон про «Клуб білого бізнесу», який запроваджує пільги та преференції для сумлінних платників податків.

Як має діяти бізнес за нових умов? Запрошуємо вас на бізнес-сніданок, під час якого експерти PwC детально проаналізують нагальні питання, зокрема:

👉 Статистику податкових перевірок 2024
👉 Запити податкових органів та відповіді на них
👉 Нові ризик-орієнтовані підходи: клуб білого бізнесу
👉 Підготовку до подання SAF-T UA
👉 Актуальну судову практику

Бізнес-сніданок відбудеться 19 вересня о 10:00. Для реєстрації переходьте, будь ласка, за посиланням.

PwC Tax&Legal Insights

09 Sep, 08:02


​​Нові правила подання інформації про виявлені розбіжності щодо кінцевих бенефіціарних власників («КБВ») та структури власності

Міністерство юстиції України змінило правила звітування про виявлені під час перевірки розбіжності у клієнтів суб’єктів первинного фінансового моніторингу (СПФМ). Відповідний порядок затверджений наказом Мін'юсту №2542/5 від 12 липня 2023 року, що набрав чинності 1 вересня 2024 року.

Відтепер СПФМ (зокрема, фінансові установи, спеціально визначені суб'єкти [аудитори, нотаріуси, адвокати та адвокатські об’єднання, тощо]) повинні звітувати про виявлені розбіжності у даних своїх клієнтів держателю ЄДР - Міністерству юстиції України (раніше - Державній службі фінансового моніторингу). Порядок визначає види розбіжностей, про які СПФМ повинні звітувати держателю ЄДР,  процес звітування, а також функції та взаємодію Міністерства юстиції України й державних реєстраторів.

Водночас юридичні особи зобов'язані забезпечувати достовірність та актуальність відомостей про своїх КБВ та структуру власності, оскільки невідповідність даних може призвести до внесення відміток про можливу недостовірність інформації у ЄДР, подальшого розслідування та накладення штрафів.

За додатковою інформацією щодо зазначених або інших питань, зокрема як забезпечення актуальності структури власності бізнесу та консультування щодо правильності звітування для СПФМ, звертайтеся до експертів Практики банківського та фінансового права PwC в Україні.

PwC Tax&Legal Insights

06 Sep, 13:39


☝️Ми постійно відстежуємо та аналізуємо останні зміни до законодавства та їхній вплив на бізнес. Пропонуємо вашій увазі дайджест з основними новинами поточного тижня:

В Україні буде реалізовано експериментальний проект щодо управління податковими ризиками
25 липня 2024 року була прийнята Постанова КМУ № 854 “Про реалізацію експериментального проекту щодо функціонування системи управління податковими ризиками (комплаєнс-ризиками) в Державній податковій службі”.

Звіт у розрізі країн – очікуємо звітування за 2024 рік
Міністерство фінансів України повідомляє, що Багатостороння угода компетентних органів про автоматичний обмін звітами у розрізі країн (Multilateral Competent Authority Agreement on the Exchange of Country-by-Country Reports – CbCR) набрала чинності в липні 2024 року. Це означає, що 2024 рік стане першим роком, за який Україна здійснить обмін звітами в розрізі країн, що знаменує початок нового етапу міжнародної податкової співпраці для країни.

PwC Tax&Legal Insights

03 Sep, 11:31


Виклики на ринку праці та у сфері розвитку людського капіталу стали одними з ключових, з якими Україна має справу сьогодні.

Як вирішити проблему з пошуком кваліфікованих кадрів в умовах гострого дефіциту робочої сили? Які підходи до розвитку, підвищення кваліфікації та утримання працівників є найбільш доцільними та актуальними в сучасних реаліях? Як забезпечити найбільш комфортні умови для реінтеграції ветеранів і ветеранок на робочі місця та в цивільне життя?

Вирішення цих питань залишається одним із першочергових пріоритетів як для бізнесу, так і для держави. Тож, демонструючи неабияку стійкість, державний та приватний сектори України консолідують зусилля для подолання дефіциту кадрів і задоволення основних потреб на ринку праці, які є критичними на шляху до відновлення України.

Докладніше читайте в експертній колонці Ольги Мельниченко, керівниці Практики консультування з питань виходу на ринок, закриття бізнесу, трудового та міграційного права PwC в Україні.

PwC Tax&Legal Insights

30 Aug, 13:18


​​Зміни у порядку реєстрації представництв нерезидентів в Україні - чого очікувати нерезидентам з вересня 2024 року?  

Вже 3 вересня  2024 року вимоги до реєстрації нерезидентами відокремлених підрозділів, зокрема, філій та представництв, зазнають змін. До пакету документів для реєстрації потрібно буде додати, серед іншого, відповідні документи про структуру власності та кінцевого бенефіціарного власника, положення про відокремлений підрозділ або інший установчий документ. 

Зміни пов’язані з тим, що 3 вересня поточного року повноваження з державної реєстрації відокремлених підрозділів нерезидентів переходять від Міністерства економіки до державних реєстраторів. Також, відомості про відокремлені підрозділи підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. 

Окрім цього, звертаємо увагу на те, що зміниться процедура ліквідації представництв та інших відокремлених підрозділів іноземних компаній.

Більше подробиць - на нашому сайті.

PwC Tax&Legal Insights

27 Aug, 08:18


​​Верховною Радою України прийнято 22 серпня 2024 року в другому читанні та в цілому законопроект №10411 “Про внесення змін до Митного кодексу України щодо імплементації деяких положень Митного кодексу Європейського Союзу”.

Нижче наводимо наш аналіз та звертаємо увагу, що для цього ми використали текст законопроекту, який було направлено до Верховної Ради України на друге читання. У разі наявності змін після офіційного опублікування даного Закону, ми оновимо наш аналіз.

Отже, що зміниться:

👉 Законодавці переглянули порядок та зміст функціонування митних режимів, зокрема, щодо авторизації для поміщення товарів у митний режим імпорту. Читайте детальніше на нашому сайті.
👉 Змінюється підхід до оцінки фінансового стану підприємств. Яким чином компанії повинні підтверджувати свою відповідність новим вимогам, читайте у нашому огляді
👉 Запроваджується інститут “митного представництва”, який передбачає право особи, уповноваженої іншою особою на виконання необхідних дій і митних формальностей. Читайте про нове поняття на нашому сайті , а також детальний аналіз цього нововведення у нашій експертній статті
👉 Врегульовано порядок здійснення декларування товарів на авторизованому об'єкті за процедурою випуску за місцезнаходженням.
👉 Визначено предмет та порядок проведення пост-митного контролю.
👉 Врегульовано особливості організації проведення документальних митних перевірок.
👉 Удосконалено положення щодо сприяння захисту прав інтелектуальної власності під час переміщення товарів через митний кордон України.

Якщо ваш бізнес потребує детальної консультації стосовно впливу законодавчих змін на бізнес, наші експерти завжди раді допомогти.

PwC Tax&Legal Insights

14 Aug, 14:17


​​Ваша діяльність пов'язана з митницею та міжнародною торгівлею? Працюєте як перевізник, експедитор чи митний брокер? Бажаєте покращити роботу митних органів в Україні? 

Тоді запрошуємо вас взяти участь у опитуванні, яке проводиться за ініціативи Всесвітньої митної організації (ВМО). 

Дослідження розпочнеться 4 вересня та проходитиме в офлайн-режимі. Більше подробиць та інформації про те, де можна взяти участь в опитуванні - на нашому сайті.

PwC Tax&Legal Insights

07 Aug, 06:04


Законодавці готуються запровадити в Україні інститут митного представництва. Якими повноваженнями будуть наділені представники, та над якими нормами ще слід попрацювати, аби зробити представництво ефективним, аналізують керівниця Практики митного регулювання та міжнародної торгівлі PwC в Україні Віта Мірошниченко та менеджерка Практики податкового консалтингу PwC в Україні Юлія Шишко в експертній колонці для "Економічної правди".

PwC Tax&Legal Insights

30 Jul, 11:36


​​Мінфін затвердив нове Положення про фінансовий моніторинг для аудиторів, бухгалтерів, податкових консультантів та організаторів лотерей/азартних ігор

Міністерство фінансів затвердило нове довгоочікуване положення, що врегульовує порядок здійснення фінансового моніторингу аудиторами, бухгалтерами, податковими консультантами, організаторами лотерей/азартних ігор (а також іншими суб'єктами первинного фінансового моніторингу (“СПФМ”), нагляд за якими здійснює Мінфін). 

Мета нового положення – актуалізація порядку здійснення фінмоніторингу зазначеними СПФМами. Наразі він регулюється Положенням №1160, затвердженим на виконання закону про протидію відмиванню коштів та фінансуванню тероризму (Закону про ПВК/ФТ). Втім, закон втратив чинність ще у 2020 році, а тому Положення №1160 містить низку неактуальних норм та вимог, що подекуди суперечать чинному Закону про ПВК/ФТ.

Нове Положення врегульовує здійснення фінансового моніторингу у відповідності до чинного Закону про ПВК/ФТ та містить ряд актуальних положень (котрі не були передбачені старим Положенням №1160), як-от щодо: 

📌 можливості здійснення віддаленої верифікації (та відеоверифікації);

📌 використання інструменту покладання та залучення агентів для здійснення ідентифікації та верифікації, тощо. 

Разом з тим деякі нормативні вимоги, що негативно сприймалася експертним середовищем та бізнесом, також були перенесені до нового Положення (як-от в частині обов’язковості засвідчення копій документів при здійснення верифікації, тощо). 

Нове Положення набирає чинності з 1 серпня цього року, але не раніше дня його офіційного опублікування (наразі тексту Положення офіційно не опубліковано). 

Звертайтесь за допомогою до команди PwC у випадку запитань щодо нового Положення про фінансовий моніторинг, а також щодо будь-яких інших питань у сфері ПВК\ФТ. Ми з радістю допоможемо.

PwC Tax&Legal Insights

26 Jul, 15:07


​​Ми постійно відстежуємо та аналізуємо останні зміни до законодавства та їхній вплив на бізнес. Пропонуємо вашій увазі дайджест з основними новинами поточного тижня:

Зміни при перетині польського кордону для іноземних перевізників
З 1 листопада всі іноземні перевізники, які перетинають кордон з Республікою Польща, мають обов’язково зареєструватися у електронній системи нагляду за транспортом SENT. Якщо раніше така вимога стосувалася тих, хто перевозив паливно-мастильні матеріали, то невдовзі вона поширюватиметься на всі типи вантажів.

Верховна Рада ухвалила Закон "Про клуб білого бізнесу"
5 червня 2024 Верховна Рада прийняла Закон про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей податкового адміністрування під час воєнного стану для платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства № 11084 (“Закон про клуб білого бізнесу”).

PwC Tax&Legal Insights

17 Jul, 13:03


​​Набрали чинності зміни до Податкового кодексу України, які скорочують терміни податкових перевірок та надають можливість взаємодіяти з податковими органами в режимі відеоконференції.
23 лютого 2024 року Верховною Радою України було прийнято Закон України № 3603–ІХ "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо вдосконалення онлайн-комунікації з платниками податків та уточнення окремих положень законодавства".

👆🏻Закон набрав чинності з 16 березня 2024 року, крім деяких положень, які набрали чинності з 16 червня та 1 липня 2024 року, зокрема:

з 16 червня 2024 року платникам податків надано можливість взаємодіяти з контролюючим органом у режимі відеоконференції, зокрема під час розгляду матеріалів скарг та матеріалів перевірок;

з 1 липня 2024 року скорочено термін проведення перевірок щодо визначення суми податку на додану вартість, яка підлягає бюджетному відшкодуванню, з 60 календарних днів до 40 календарних днів.

📌У разі виникнення додаткових питань звертайтеся до експертів Практики вирішення податкових спорів PwC в Україні

PwC Tax&Legal Insights

12 Jul, 12:00


​​Новини фінансового регулювання від PwC

«Спекотний» червень на небанківському ринку
До 1 липня небанківські фінансові установи повинні були привести свою діяльність у відповідність до вимог нових Законів України «Про фінансові послуги та фінансові компанії», «Про страхування», “Про кредитні спілки”. Чи всі виконали таку вимогу?. 
При цьому, у червні продовжилася тенденція до зменшення учасників ринку фінансових послуг, як за власною ініціативою, так і примусово. Читайте більше за посиланням.

«Оновлення» нового регулювання НБУ
28 червня Національний банк затвердив зміни до нещодавно прийнятих нормативних актів з питань авторизації та нагляду за фінансовими установами. Що мають зробити учасники ринку, та які з’явилися послаблення? Читайте у нашому огляді.

Новели регулювання на платіжному ринку: що чекає надавачів платіжних послуг в найближчому майбутньому? 
Які вимоги до  системи внутрішнього контролю та оцінки ризиків пропонуються Регулятором у проєкті Положення про вимоги до системи управління надавачів фінансових платіжних послуг? Чи буде в учасників платіжного ринку достатньо часу для приведення своєї системи управління до нових вимог? Про ці та інші зміни читайте у нашому огляді.

За додатковою інформацією щодо зазначених або інших питань звертайтеся до експертів Практики банківського та фінансового права PwC в Україні.

PwC Tax&Legal Insights

08 Jul, 06:01


​​Як вплине повернення митних перевірок на діяльність бізнесу? Як правильно взаємодіяти з митними органами під час аудиту? На що варто звернути увагу для мінімізації ризиків?


Експерти практики митного регулювання та міжнародної торгівлі PwC в Україні разом із колегами з PwC у Польщі детально обговорили ці питання під час вебінару "Крок на випередження: як бізнесу зменшити ризики, пов'язані з митними перевірками". 


Під час заходу представники бізнесу отримали рекомендації щодо дій під час митних перевірок, а також розглянули практичні кейси з інших країн на прикладі Польщі.


Якщо ви маєте додаткові питання або потребуєте допомоги під час митних перевірок, звертайтеся до наших експертів: https://bit.ly/4czzAyw

PwC Tax&Legal Insights

02 Jul, 12:11


​​З 1 липня 2024 року на експортерів сільгосппродукції чекає ряд змін щодо застосування режиму експортного забезпечення, який має на меті посилення контролю за своєчасним поверненням валютної виручки за експорт агропродукції через податкові заходи, а також зміни в декларуванні таких товарів.

Ці зміни запроваджено Законами України №3706-IX від 09.05.2024 року “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей експорту окремих видів товарів у період дії воєнного стану” та №3707-IX від 09.05.2024 “Про внесення змін до Митного кодексу України щодо вдосконалення здійснення зовнішньоекономічних операцій з експорту деяких товарів”.

📌З основними змінами і правилами оподаткування та експорту можна ознайомитися в огляді, який підготували спеціалісти практики Митного регулювання та міжнародної торгівлі.

PwC Tax&Legal Insights

19 Jun, 11:58


​​Відповідальність за порушення правил КІК протягом дії воєнного стану

Вчора, 18 червня 2024 року Президент України підписав прийнятий 9 травня 2024 року Верховною Радою України Проект Закону України “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо вдосконалення здійснення зовнішньоекономічних операцій з експорту деяких товарів”, що також вносить зміни щодо регулювання у сфері звітування щодо контрольованих іноземних компаній (“КІК”).

З-поміж іншого передбачається, що з 1 січня 2022 року та протягом дії воєнного стану в Україні, а також шести місяців після місяця, в якому воєнний стан буде припинено або скасовано, до платника податків, не застосовуватимуться штрафні санкцій за:

👉 неподання та/або несвоєчасне подання контролюючою особою звіту про КІК (граничний строк - 1 травня року, наступного за звітним);

👉 невідображення контролюючою особою у звіті про КІК відомостей щодо наявних КІК та/або інформації, передбаченої Податковим кодексом України (“ПКУ”), наприклад, про розмір доходу від реалізації товарів (робіт, послуг) КІК, підстави звільнення від оподаткування прибутку КІК, кількість працівників КІК станом на кінець звітного року тощо;

👉 неподання повідомлення про набуття або відчуження частки в іноземній юридичній особі, або про початок/ припинення здійснення фактичного контролю за іноземною юридичною особою у строки визначені ПКУ (за загальним правилом таке повідомлення має бути подане впродовж 60 днів від дати зміни контролю).

Окрім цього, до платника податків та його посадових осіб не  застосовуватиметься адміністративна та кримінальна відповідальність за порушення, пов’язані із застосуванням правил КІК.
Вказані зміни набувають чинності з 1 липня 2024 року. 

Однак, звертаємо Вашу увагу, що враховуючи нещодавній характер прийняття правил КІК, відсутність достатньої кількості усталеної практики щодо особливостей їх застосування, ми наполегливо рекомендуємо слідкувати за змінами та розвитком практики та появою роз’яснень від податкових органів. 

При цьому, не зважаючи на тимчасове незастосування штрафних санкцій, беручи до уваги динамічність змін до законодавства України, ми рекомендуємо проаналізувати структуру власності та виконувати законодавчі вимоги щодо звітування про КІК. Наша команда має необхідний досвід та буде рада допомогти з Вашим запитом. Звертайтесь до керівниці команди міжнародного оподаткування Анни Невмержицької та експертки команди міжнародного оподаткування Анжеліки Дриги.