Галина Казначей експерт з трудового законодавства та оплати праці @kaznacheyhalyna Channel on Telegram

Галина Казначей експерт з трудового законодавства та оплати праці

@kaznacheyhalyna


Трудове законодавство, оплата праці, військовий облік на підприємствах

Галина Казначей експерт з трудового законодавства та оплати праці (Ukrainian)

Галина Казначей - це канал для всіх, хто цікавиться трудовим законодавством, оплатою праці та військовим обліком на підприємствах. Як експерт з трудового законодавства, Галина ділиться корисними порадами, останніми змінами в законодавстві та відповідає на питання своїх підписників. Відтепер ви можете отримати доступ до актуальної інформації щодо прав працівників та роботодавців, а також дізнатися про особливості військового обліку на підприємствах. Приєднуйтесь до каналу "kaznacheyhalyna" та будьте в курсі всіх змін у сфері трудових відносин!

Галина Казначей експерт з трудового законодавства та оплати праці

18 Nov, 07:53


Ну, що підпишуть на цьому тижні чи ні ?

Мова про законопроект про зміну розміру ВЗ з 1,5% на 5%.

Ждемо… ⬇️

Галина Казначей експерт з трудового законодавства та оплати праці

18 Nov, 07:53


Спитав Міністра щодо підписання закону:

✍️Є переконання що законопроект #11416д буде підписаний.

Галина Казначей експерт з трудового законодавства та оплати праці

16 Nov, 12:43


🛡 Уряд оновлює критерії бронювання та критерії для отримання критичності.

Як і обіцяли, до 15 листопада провели аудит підприємств та організацій, які мають статус критичних та мають право бронювати співробітників. За результатами аудиту було виявлено низку проблемних моментів, які потрібно усунути.

➡️ Перш за все, регіональні та галузеві критерії критичності підприємств тепер будуть погоджуватись із Міноборони та Мінекономіки.

➡️ По-друге, для приватного сектору зарплатний критерій та відсутність боргів перед бюджетом — тепер обов’язкові пункти для бронювання працівників. Зокрема, нарахована середня зарплата у підприємстві й у заброньованого працівника повинна бути не менше 2,5 мінімальних зарплат. Це дозволить зменшити ризик зловживань, коли компанії працевлаштовують людину заради «тіньової» домовленості про бронювання.

⚫️ Усі бронювання з 1 грудня будуть здійснюватися через Дію. Відбуватиметься щомісячний моніторинг підприємств та організацій, щоб вони відповідали всім критеріям.

📁 Відповідальним міністерствам доручено детально пояснити всі аспекти та логіку оновленої системи. Необхідно дати вичерпні відповіді на всі запитання.

🗓 Новий порядок діятиме з 1 грудня. Для всіх, хто вже має відстрочки, буде перехідний період на нові умови до 28 лютого. До цієї дати всі підприємства мають поновити бронювання своїх працівників згідно з новими умовами незалежно від того, як і коли воно відбувалося.

Галина Казначей експерт з трудового законодавства та оплати праці

12 Nov, 06:51


Виправлення помилок в Зарплатній звітності.

Колеги, написала велику і ґрунтовну статтю про виправлення помилок.

Виправлення помилок в Об'єднаній зарплатній звітності
Які особливості виправлення помилок в Додатках Д1, Д4 та Д5? Чи є різниця як виправляти помилки залежно від типу звіту в «звітному новому» чи в «уточнюючому»?

Зробила акцент саме на Додатку Д1.

https://7eminar.ua/news/2008-vipravlennya-pomilok-v-zarplatnii-zvitnosti

Галина Казначей експерт з трудового законодавства та оплати праці

05 Nov, 09:47


Надсилання трудової книжки за межі країни вже можливе!

Уряд постановою від 10.09.2024 р. № 1045 вніс зміни до Переліку вкладень, заборонених до пересилання у поштових відправленнях, затвердженого постановою КМУ від 08.09.2023 р. № 958, виключивши абзац четвертий п. 2 цього Переліку.

Отже, трудові книжки можна пересилати за кордон.

Водночас внесено зміни і до Правил надання послуг поштового зв’язку, в яких зазначається, що пересилання трудових книжок, військових квитків, документів, що посвідчують особу, здійснюється виключно у реєстрованих міжнародних поштових відправленнях.

Тобто, тепер простіше припиняти трудові відносини з працівниками, які працюють дистанційно, за межами кордону.

Галина Казначей експерт з трудового законодавства та оплати праці

30 Oct, 12:04


Індексація аліментів в твердій грошовій сумі роботодавцем: так чи ні?

Давно не говорили про індексацію аліментів.
Як думаєте, чи має роботодавець обов'язково індексувати аліменти, якщо вони в твердій грошовій сумі?

Цікаво подискутувати на цю тему.

(бажано з посиланням на нормативку. )

А також прийміть участь в опитуванні. ⬆️

дякую

Галина Казначей експерт з трудового законодавства та оплати праці

29 Oct, 13:00


Цікаво про ... Пенсії та ПДФО!

Чи утримують ПДФО з пенсій сьогодні ?

Було!

Так, дійсно колись було так, що з пенсій утримували ПДФО.

Та, Законом 466 було внесено зміни до ПКУ , а саме було виключено пп. 164.2.19 п. 164.2 ст. 164 ПКУ, яким передбачалось, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються суми пенсій (включаючи суму їх індексації, нараховану відповідно до закону) або щомісячного довічного грошового утримання, отримуваних платником податку з Пенсійного фонду України чи бюджету згідно із законом, якщо їх розмір перевищує десять розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (у розрахунку на місяць), встановленого на 1 січня звітного податкового року, - у частині такого перевищення.

Стало

До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються сума пенсій (включаючи суму їх індексації, нараховану відповідно до закону) або щомісячного довічного грошового утримання, отримувана платником податку з Пенсійного фонду України чи бюджету згідно із законом, а також пенсій з іноземних джерел, якщо згідно з міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, такі пенсії не підлягають оподаткуванню чи оподатковуються в країні їх виплати. (п. 165.1 ПКУ)
Тобто, сьогодні ПДФО з пенсій не утримується.

Пенсії в 4 ДФ

Відповідно до Довідника ознак доходів фізичних осіб суми винагород і страхових виплат, які отримує платник податку з бюджетів та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування відображаються податковим агентом у додатку 4ДФ до Розрахунку за ознакою доходу «128».
Отже, органи Пенсійного фонду України зобов’язані подавати Розрахунок з додатком 4ДФ у разі виплати пенсій пенсіонерам або щомісячного довічного грошового утримання. (Зір кат 103.25)

Галина Казначей експерт з трудового законодавства та оплати праці

08 Oct, 11:55


🏝👩‍💻ЗАЛУЧЕННЯ ДО РОБОТИ У ВИХІДНІ

В мирний час

❗️Робота у вихідні дні забороняється.

Залучення окремих працівників до роботи у вихідні дні допускається в таких виняткових випадках:
*️⃣для відвернення або ліквідації наслідків стихійного лиха, епідемій, епізоотій, виробничих аварій і негайного усунення їх наслідків;
*️⃣для відвернення нещасних випадків, які ставлять або можуть поставити під загрозу життя чи нормальні життєві умови людей, загибелі або псування майна;
*️⃣для виконання невідкладних, наперед не передбачених робіт, від негайного виконання яких залежить у дальшому нормальна робота підприємства, установи, організації в цілому або їх окремих підрозділів;
*️⃣для виконання невідкладних вантажно-розвантажувальних робіт з метою запобігання або усунення простою рухомого складу чи скупчення вантажів у пунктах відправлення і призначення.


Заборона залучати до роботи у вихідний день стосується не загального вихідного дня - неділі (ст. 67 КЗпП), а вихідного дня працівника, як він визначений відповідно до викладених вище правил.

Правило про заборону залучати працівників до роботи у вихідні дні поширюється і на вихідні дні, надані працівникам за графіком при режимі підсумованого обліку робочого часу.

В Період дії воєнного стану

У період дії воєнного стану норму статті 71 КЗпП не застосовуємо.Тож роботодавець може залучити працівників до роботи у вихідний день за будь-якої виробничої необхідності.

❗️Компенсація за роботу у вихідні дні

Робота у вихідний день може компенсуватися, за згодою сторін;
1. наданням іншого дня відпочинку;
2. або у грошовій формі у подвійному розмірі.

Тобто, працівник обирає варіант компенсації і тут застосовуємо принцип «або/або».

Документальне оформлення

Залучення працівників до роботи у вихідні дні провадиться за письмовим наказом (розпорядженням) роботодавця.

Галина Казначей експерт з трудового законодавства та оплати праці

07 Oct, 10:18


Індексація зарплати у працівників Резидента Дія Сіті

Щойно на вебінарі виникло запитання про індексацію зарплати у працівників Резидента ДІя Сіті.

Нагадую, є особливості !

Підтримка купівельної спроможності винагород, компенсаційних та інших виплат, що сплачуються резидентами Дія Сіті працівникам та гіг-спеціалістам, забезпечується встановленою Законом України "Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні" вимогою до резидентів Дія Сіті щодо забезпечення визначеного таким законом розміру середньої місячної винагороди працівників та гіг-спеціалістів, а також періодичними переглядами розміру винагороди, що здійснюються резидентами Дія Сіті в межах їх компетенції. (п. 2 Порядку № 1078)

Однією з вимог до резидентів «Дія.Сіті» є розмір середньої місячної винагороди залученим працівникам та гіг-спеціалістам починаючи з календарного місяця, наступного за календарним місяцем, в якому набуто статусу резидента «Дія. Сіті».

Розмір винагороди кожного календарного місяця має становити не менше ніж еквівалент 1200 євро за офіційним курсом гривні щодо євро, встановленим НБУ станом на перше число відповідного календарного місяця.

Отже, Резиденти Дія Сіті не індексують зарплату, як "звичайні" роботодавці.

У них немає необхідності індексувати зарплату своїх працівників, оскільки ця категорія роботодавців працює у межах встановленого середнього рівня винагороди, яку зобов'язані періодично переглядати.

Галина Казначей експерт з трудового законодавства та оплати праці

28 Sep, 18:36


Чи знаєте Ви …? Про гарантії членам сімей військовослужбовців?


Члени сімей військовослужбовців строкової служби та військової служби за призовом осіб офіцерського складу
1️⃣ мають переважне право при прийнятті на роботу і на залишення на роботі при скороченні чисельності або штату працівників, а також
2️⃣на першочергове направлення для професійної підготовки, підвищення кваліфікації і перепідготовки з відривом від виробництва та
3️⃣ на виплату на період навчання середньої заробітної плати.

ст. 18 Закону № 2011-XII

Галина Казначей експерт з трудового законодавства та оплати праці

28 Sep, 04:47


📇📇Як оформити посадову інструкцію?
З ким її узгоджувати?


Проект посадової інструкції розробляє безпосередній
керівник працівника
, діяльність якого регламентує цей документ, і подає його
на погодження до правової служби (юрисконсульта) і (або) кадрової служби юридичної особи.

Погоджену інструкцію підписує керівник структурного підрозділу, до якого належить працівник, що обіймає зазначену в інструкції посаду (професію), та
затверджує керівник юридичної особи.

Тобто, посадову інструкцію має розробляти безпосередній керівник, а не відділ кадрів. (я постійно на цьому наголошую)



Правила оформлення посадової інструкції:

1️⃣дата і реєстраційний індекс посадової інструкції проставляється у день
її затвердження керівником юридичної особи;

2️⃣ у заголовку до тексту вказують назву посади працівника. Назва посади має бути така ж, як і в штатному розписі;

3️⃣текст посадової інструкції складається із розділів, які нумерують
арабськими цифрами.

4️⃣підписує посадову інструкцію керівник відповідного структурного
підрозділу;

5️⃣візують посадову інструкцію зацікавлені посадові
(керівники кадрової, правової та за потреби інших служб юридичної особи);

6️⃣після затвердження посадової інструкції керівником юридичної особи
її доводять до відома працівника, про що на останньому аркуші
першого примірника інструкції роблять відповідний запис: «З посадовою
інструкцією ознайомлений(-а)».


Посадова (робоча) інструкція може бути оформлена:
- на загальному бланку юридичної особи;
- або на стандартних аркушах паперу формату А4.

Текст посадової інструкції має бути у вказівному характері. Як правило використовують такі слова: «повинен», «має право», «слід», «потрібно», «необхідно», «забороняється».

Галина Казначей експерт з трудового законодавства та оплати праці

27 Sep, 05:56


Сьогодні 27.09.2024 починають діяти зміни до КЗпП.

Нові підстави для звільнення з ініціативи роботодавця.

Трудовий договір, укладений на невизначений строк, а також строковий трудовий договір до закінчення строку його чинності можуть бути розірвані роботодавцем в тому числі в таких випадках:

набрання законної сили вироком суду, яким працівника засуджено (крім звільнення від відбування покарання з випробуванням) за вчинення злочину проти основ національної безпеки України;

невиконання працівником правил поведінки на підприємстві, в частині положень, передбачених частиною другою статті 142 цього Кодексу.


*Писала про це раніше. Перегляньте публікацію на яку зробила відповідь.

Галина Казначей експерт з трудового законодавства та оплати праці

26 Sep, 14:42


Моя відпустки закінчилась.

Продовжую й надалі тримати Вас в курсі актуальних питань кадрового обліку, зарплати та ВО .

Галина Казначей експерт з трудового законодавства та оплати праці

05 Sep, 14:00


Якщо забронювали через Дію, то звіт про чисельність військовозобов’язаних не подаємо


В листі Мінекономіки від 29 серпня 2024 року № 2704-20/64638-09 фахівці зазначили: "Надання звітності про чисельність військовозобов’язаних, які заброньовані засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, Порядком 650 не передбачено."

Галина Казначей експерт з трудового законодавства та оплати праці

23 Aug, 13:27


‼️Форму Повідомлення про прийняття змінено з 24.08.2024 !

Внесено, на виконання ЗУ N 3680-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо регулювання праці домашніх працівників»,
зміни до постанови КМУ «Про порядок повідомлення Державній податковій службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу/укладення гіг-контракту».

Зміни реалізують для забезпечення можливості
подання фізичними особами, які уклали трудовий договір з домашніми працівниками,
повідомлення про укладення або припинення такого договору до ДПС.


Нова форма Повідомлення

Галина Казначей експерт з трудового законодавства та оплати праці

19 Aug, 08:31


❗️👉Сумісництво та ВО ❗️❗️

Цікаво, а хто взагалі міг придумати, що не потрібно вести військовий облік по працівниках, які працюють за сумісництвом?

Ось також знайшла лист від Генштабу в сусідньому телеграм-каналі.

Говорила з самого початку, що військовий облік потрібно вести також і щодо сумісників.


Разом з тим, працівників за сумісництвом можна бронювати.

Галина Казначей експерт з трудового законодавства та оплати праці

13 Aug, 06:43


Ненормований робочий час!


Написала статтю про ненормований робочий час.

Тут знайдете відповіді на такі запитання:
1. Кому встановлюється ненормований робочий день?

2. Чи можлива комбінація «неповний робочий день + ненормований робочий час»?

3. Чи надається за це додаткова відпустка?

Щоб прочитати треба ЛИШЕ реєстрація.

Ось посилання 🔗

Галина Казначей експерт з трудового законодавства та оплати праці

03 Aug, 10:56


👉❗️Розʼяснення Міноборони України щодо однакової юридичної сили електронного та паперового військово-облікового документу

публікую фрагменти. В кінці допису залишу посилання на першоджерело.

1️⃣...наявність у особи військово-облікового документа в електронній формі, наприклад, у відповідному застосунку мобільного телефону, або у вигляді роздрукованого військово-облікового документу з QR кодом, є рівнозначним військово-обліковому документу у паперовій формі, оскільки усі вони мають однакову юридичну силу.

2️⃣Питання щодо форми, в якій оформляється (створюється) та видається військово-обліковий документ регулюється Порядком оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 16.05.2024 № 559 (далі – Постанова 559).

Так, Постановою 559 визначено, що військово-обліковий документ створюється в електронній та/або паперовій формі.

Для формування військово-облікового документу в електронній формі необхідно скористатися засобами:

Електронного кабінету призовника, військовозобов'язаного, резервіста, зокрема з використанням його мобільного додатка;
Державного веб-порталу електронних публічних послуг у сфері національної безпеки і оборони;
Порталу Дія, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія.

*️⃣*️⃣*️⃣


3️⃣QR-код військово-облікового документа містить відомості про військово-обліковий документ в електронній формі, які за допомогою відповідних технічних засобів можна відтворити у формі, придатній для зчитування, зокрема у візуальній.

Військово-обліковий документ в електронній формі є дійсним лише за наявності QR-коду та не може використовуватися без нього.

*️⃣*️⃣*️⃣

4️⃣Пункт 9 Постанови 559 встановлює, що військово-обліковий документ в електронній формі (у тому числі роздрукований) та військово-обліковий документ у паперовій формі мають однакову юридичну силу.

*️⃣*️⃣*️⃣

5️⃣Про е-ВОД в контексті бронювання

...військовозобов’язаний може надати роботодавцю свій військово-обліковий документ як у паперовій, так і у електронній формі (у тому числі роздрукований), оскільки усі вони мають однакову юридичну силу, а вимоги щодо надання військово-облікового документу виключно у паперовій формі Постанова 76 не містить.

Крім зазначеного вище, також загальні положення щодо однакової юридичної сили будь-яких документів у паперовій та електронній формі містяться у Законі «Про електронні документи та електронний документообіг», який встановлює, що якщо створюються ідентичні за документарною інформацією та реквізитами електронний документ та документ на папері, кожен з цих документів є оригіналом і має однакову юридичну силу. Відповідно юридична сила електронного документа не може бути заперечена виключно через те, що він має електронну форму. Так само допустимість електронного документа як доказу не може заперечуватися виключно на підставі того, що він має електронну форму.

Джерело: сайт Міністерство оборони України

Галина Казначей експерт з трудового законодавства та оплати праці

01 Aug, 05:56


Чи знаєте....?
Яка відповідальність покладається на роботодавця, якщо при звільненні працівнику не видали копію наказу про звільнення?

👉У разі затримки видачі копії наказу (розпорядження) про звільнення з вини роботодавця працівникові виплачується середній заробіток за весь час вимушеного прогулу. (ст. 235 КЗпП )

Галина Казначей експерт з трудового законодавства та оплати праці

01 Aug, 05:53


Дублікат документа. Що це ?

Раніше згадувала про оформлення копії документа. Сьогодні пропоную поговорити про дублікат.

Дублікат - повторно оформлений службовий документ для використання замість втраченого чи пошкодженого оригіналу (диплома, свідоцтва, трудової книжки тощо), що має таку саму юридичну силу.

Чотири правила оформлення дублікатів:
1️⃣ виготовляється на такому самому бланку, що й оригінал;
2️⃣ має містити інформацію, аналогічну інформації в оригіналі;
3️⃣ на ньому проставляються відбиток печатки установи і підписи посадових осіб, які мають право підпису цих документів на момент оформлення дубліката.
4️⃣ на дублікаті проставляється у правому верхньому куті відмітка «Дублікат».

Галина Казначей експерт з трудового законодавства та оплати праці

30 Jul, 12:09


❗️Важливо про ВО (випуск № 3)

🪖👩‍💼 Військовий облік жінок!

Керівники, підприємств повідомляють відповідним ТЦК та СП про жінок, які працюють у них на підприємствах, та які здобули освіту за медичною або фармацевтичною спеціальністю і НЕ перебувають на військовому обліку у районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки. (норма діє з 5 січня 2023 року)

Коли повідомляти?

Порядок № 1487 таких строків не визначає. Тож це слід зробити якнайшвидше

В який спосіб проінформувати?

Форми повідомлення про жінок в Порядку № 1487 немає. Тож, створіть таке повідомлення в довільній формі посилаючись на п. 51 Порядку № 1487. Повідомляти слід до ТЦК за місцем реєстрації проживання жінки.

Як дізнатися у жінки, яка працевлаштовується, що вона має фармацевтичну чи медичну освіту?

Часто в мене запитуєте, а як дізнатися, чи жінка має медичну освіту? А що робити, якщо вона не хоче про це казати або приховує таку інформацію?

Рекомендую, на підприємствах запровадити практику під час працевлаштування жінок, як надання їм письмового повідомлення з інформацією з проханням надання військово-облікових документів.
👉Якщо ж жінка немає медичної або фармацевтичної освіти, або не ставала на облік добровільно, нехай ✍️письмово про це зазначить на цьому ж повідомлення, що на військовому обліку не перебуває, медичної, фармацевтичної освіти не має.

Якщо жінка ✍️зазначила сама таку інформацію, то вже роботодавець не буде нести відповідальності за порушення ведення ВО на підприємстві.
За достовірність наданої інформації жінка буде відповідати особисто.

Галина Казначей експерт з трудового законодавства та оплати праці

27 Jul, 09:11


Що таке копія документа ?

Копія це НЕ 🙅‍♀️ дублікат!

Копія набуває юридичної сили лише у разі її засвідчення в установленому порядку.

1️⃣ Залежно від способу виготовлення копії поділяють на факсимільні і вільні:

👉факсимільні копії виготовляються за допомогою засобів копіювально-розмножувальної техніки, у тому числі багатофункціональних пристроїв, що точно відтворюють усі зовнішні ознаки, художні особливості оформлення реквізитів, їх розташування (включаючи підпис та печатку) або частину їх;

👉вільні копії виготовляються шляхом передрукування або переписування оригіналу документа, що повністю відтворюють його інформацію, але не абсолютно точно відтворюють його зовнішні ознаки (шрифт, реквізити бланка, підпис, печатку тощо).


2️⃣Напис про засвідчення копії документа складається:
зі слів «Згідно з оригіналом»;
найменування посади; особистого підпису особи, яка засвідчує копію;
її власного імені та прізвища;
дати засвідчення копії;
та проставляється нижче реквізиту документа «Підпис».

Наприклад:

👉Згідно з оригіналом

👉Провідний спеціаліст відділу організації діловодства

👉Підпис

👉Власне ім’я ПРІЗВИЩЕ

👉Дата


Напис про засвідчення копії скріплюється печаткою установи (без зображення герба) або печаткою структурного підрозділу (служби діловодства, служби кадрів, бухгалтерії тощо) установи (за наявності).


3️⃣Сторінки копії документів (за винятком тих, що мають один аркуш) нумеруються і відмітка про засвідчення копії може доповнюватися відміткою «Всього в копії _ арк.».

За рішенням установи або на вимогу установи, якій надається копія документа, допускається засвідчувати копії документів поаркушно.


З Правил 1000/5

Галина Казначей експерт з трудового законодавства та оплати праці

22 Jul, 06:54


Квота з працевлаштування осіб з інвалідністю: нагадування

Колеги, я розумію, що зараз здебільшого зайняті військовим обліком та бронюванням.

Разом з тим, не забувайте й про інші вимоги, які мають виконувати роботодавці.

Квоту з працевлаштування осіб з інвалідністю мають виконувати як юрособи, так і ФОПи.

Для роботодавців, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю у розмірі 4 відсотки середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.


Річ у тім, що про працевлаштування осіб з інвалідністю фахівці ПФУ дізнаються з таблиці 1 об’єднаного «зарплатного» звіту.
У таблиці 1 зазначається така інформація:

рядок 101 - середньооблікова кількість штатних працівників за звітний період;
рядок 102 - працівників, яким відповідно до чинного законодавства встановлено інвалідність, осіб;
(і далі за переліком)

Показники «середньооблікова кількість штатних працівників за звітний період» та «облікова кількість штатних працівників» обчислюються відповідно до Інструкції № 286.

Але, як правило, навіть в разі заповнення звіту бухгалтерською програмою інформація з Додатка Д1 до таблиці звіту автоматично не «підтягується», а якщо там і бачите цифри, то найчастіше це некоректні дані.
Цю інформацію слід самостійно розраховувати і вносити вручну.

Позаяк інформацію в рядках 101 - 110 виправити після подання звіту неможливо.

В якому місяці прийняти особу з інвалідністю, щоб виконати норматив?

У спільноті бухгалтерів побутує думка, що не турбуватися про кількість осіб з інвалідністю можна півроку. А працевлаштувавши до 16 липня поточного року особу з інвалідністю, можна виконати норматив.

🤔Але це не зовсім так.

Тобто: для виконання нормативу треба протягом року планувати загальну кількість найманих працівників і стежити за виконанням цього показника. А влаштувати на роботу осіб з інвалідністю можна і не з першого січня. Але у другій половині року робити це для виконання нормативу ризиковано.

Наприклад, якщо 20.07.2024 р. прийняти двох працівників з інвалідністю, то за липень СКШП осіб з інвалідністю = (2 особи × 12 к. дн.) : 31 к. дн. = 0,77 ≈ 1 особа. І навіть в тій ситуації, коли одна особа з інвалідністю до кінця року (наприклад у жовтні) й звільниться, все одно буде виконано норматив.

Якщо норматив осіб з інвалідністю становить 1 особу, то трьох працівників з інвалідністю можна приймати і пізніше за липень 2023 року. Аби за 2023 рік вийти на «СКШП осіб з інвалідністю ≈ 1 особа», на роботу треба прийняти їх не пізніше 05.11.2024 р., наприклад 03.11.2024 р.:

1) СКШП листопада = (3 особи × 28 к. дн. з 03.11 по 30.11.2023) : 30 к. дн. = 2,8 ≈ 3 (особи);

2) СКШП осіб з інвалідністю за 2023 рік: (0 січ. + 0 лют. + 0 берез. + 0 квіт. + 0 трав. + 0 черв. + 0 лип. + + 0 серп. + 0 верес. + 0 жовт. + 3 листоп. + 3груд) : 12 = = 0,5 ≈ 1 (особа). Норматив виконано!

Але я не рекомендую зволікати з цим питанням і відкладати на "останній" день.

В наступному дописі нагадаю про штрафи.

Галина Казначей експерт з трудового законодавства та оплати праці

19 Jul, 05:55


Нові підстави для звільнення в КЗпП!

Сьогодні в газеті Урядовий кур'єр (від 19.07.2024 № 146) опублікували зміни до КЗпП.

1️⃣ Нові підстави для звільнення з ініціативи роботодавця.

Трудовий договір, укладений на невизначений строк, а також строковий трудовий договір до закінчення строку його чинності можуть бути розірвані роботодавцем в тому числі в таких випадках:

набрання законної сили вироком суду, яким працівника засуджено (крім звільнення від відбування покарання з випробуванням) за вчинення злочину проти основ національної безпеки України;

невиконання працівником правил поведінки на підприємстві, в частині положень, передбачених частиною другою статті 142 цього Кодексу.

2️⃣ Що таке правила поведінки?

Складовою правил внутрішнього трудового розпорядку можуть бути правила поведінки на підприємстві, які містять положення, зокрема, про зобов’язання працівників про нерозголошення інформації з обмеженим доступом, зокрема інформації, що становить державну чи комерційну таємницю, а також про умови роботи з конфіденційною інформацією.

Встановлення правил поведінки на підприємствах, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, та/або об’єктах чи операторах критичної інфраструктури є обов’язковим.

3️⃣ Нове про відсторонення працівників.

Внесли зміни до статті 46 КЗпП.

Відсторонення працівників від роботи роботодавцем допускається у разі:

появи на роботі в нетверезому стані, у стані наркотичного або токсичного сп'яніння;

відмови або ухилення від обов'язкових медичних оглядів, навчання, інструктажу і перевірки знань з охорони праці та протипожежної охорони;

❗️(🆕) проведення службової перевірки роботодавцем, який віднесений до переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, та/або об’єктів чи операторів критичної інфраструктури; в інших випадках, передбачених законодавством.🆕 .

(Набрання чинності, відбудеться 27.09.2024)

В тому числі зміни публікували
(Голос України від 27.06.2024 — № 66);

(Офіційний вісник України
від 16.07.2024 — 2024 р., № 62, стаття 3690, код акта 125636/2024)

1,844

subscribers

101

photos

2

videos