Huxley.media @huxleymedia Channel on Telegram

Huxley.media

@huxleymedia


Альманах про філософію, бізнес, мистецтво та науку. Посилання-запрошення: https://t.me/joinchat/AAAAAFSYjjn40tSkpOJ4Dg

Huxley.media (Ukrainian)

Ласкаво просимо до нашого Telegram каналу Huxley.media! Як саме наше ім'я вже підказує, ми є альманахом, що присвячений філософії, бізнесу, мистецтву та науці. Наш канал є простором для всіх, хто цікавиться цими темами і хоче поширити свої знання, відкрити для себе нові ідеї та поглибити свій розум. Тут ви знайдете цікаві статті, аналітику, відео та інші корисні матеріали, які допоможуть розширити ваш кругозір та вдосконалити свої навички. Наші автори - це професіонали у своїй галузі, які готові ділитися своїми знаннями та досвідом з нашими читачами. Приєднуйтесь до нас за посиланням і відкрийте для себе захоплюючий світ знань і відкриттів!

Huxley.media

03 Dec, 17:31


ЯДЕРНІ НОВИНИ: як поширюються плітки
#Science
Чутки й плітки оточують нас усюди... Вони впливають на громадську думку та економіку, на політичні та бізнес-процеси, на імідж особистості та організації. Чутки народжуються в смислових порожнечах.

Вони можуть виникати стихійно зі спроб якось пояснити те, що досі не мало несуперечливого пояснення. Або поширюються кимось навмисно, в рамках технологій управління свідомістю.

Але як описати ірраціональні процеси «чуткоутворення» з раціональної, наукової точки зору?

Читати українською: https://huxley.media/.../jaderni-novini-jak.../

Читать на русском: https://huxley.media/jadernye-novosti-kak.../

Read in English: https://huxley.media/en/nuclear-news-how-gossip-spreads/

Huxley.media

01 Dec, 17:31


БОРИС БУРДА: про що думають чоловіки
#Liberal_Arts
Дослідження, проведені за допомогою томографа, показали: якщо попросити чоловіка ні про що не думати, він зосереджується на двох речах. Скажете, яких?

Читати українською: https://huxley.media/.../boris-burda-pro-shho-dumajut.../

Читать на русском: https://huxley.media/boris-burda-o-chem-dumajut-muzhchiny/

Read in English: https://huxley.media/en/boris-burda-what-men-think-about/

Huxley.media

30 Nov, 17:31


НА КОЗАЦЬКИХ МОГИЛАХ
#Liberal_Arts
На острові Журавлиха в селі Пляшева стоїть собі кремезна фортеця. Грізна вона тільки з виду, насправді ж то свята обитель. Збудовано її не за древніх князів, а лише 1914 року, однак вона — хранитель давніх подій української історії.

Це осередок національного історико-меморіального заповідника «Поле Берестецької битви», де у нещадній різанині полягло безліч козаків, проте решту війська врятував, вивівши з оточення, наказний гетьман Іван Богун… Відступ перекривали 300 козаків (як і 300 спартанців), що загинули смертю хоробрих

Читати українською: https://huxley.media/uk/na-kozackih-mogilah/

Читать на русском: https://huxley.media/na-kazackih-mogilah/

Read in English: https://huxley.media/en/on-the-cossack-graves/

Huxley.media

28 Nov, 17:30


100 РОКІВ ЧОЛОВІЧОГО СПРИНТУ: технологічний прогрес і людський потенціал
#Science
Спринтерський біг на 100 метрів — один із найбільш видовищних видів спорту, який слугує своєрідним мірилом меж людських можливостей. Із плином часу змінювалися стадіони, екіпірування, підхід до тренувань і харчування, але питання, як істотно поліпшити результати спортсменів, залишається актуальним.

Розглянемо, як еволюція спорту та технологій вплинула на результати забігів за останні 100 років — від Олімпійських ігор у Парижі 1924 року до тих самих ігор у Парижі 2024-го. Наскільки покращився результат у чоловічому спринті на 100 метрів за останні сто років?

Читати українською: https://huxley.media/.../100-rokiv-cholovichogo-sprintu.../

Читать на русском: https://huxley.media/100-let-muzhskogo-sprinta.../

Read in English: https://huxley.media/.../100-years-of-men-s-sprinting.../

Huxley.media

26 Nov, 17:31


ПОДОРОЖ У НЕВІДОМІСТЬ: драйвери української економіки під час війни
#KIEF #Leadership_and_Management
Російське вторгнення завдало економіці України страшного удару. Проте українська бізнес-спільнота не зневірилася і не опустила руки. Навпаки, нові складні виклики привели багато компаній до пошуку нових напрямів економічного зростання. Про це лідери українського бізнесу говорили на одній із панелей 10-го Київського міжнародного економічного форуму

Читати українською: https://huxley.media/.../podorozh-u-nevidomist-drajveri.../

Читать на русском: https://huxley.media/puteshestvie-v-neizvestnost.../

Read in English: https://huxley.media/.../journey-into-the-unknown.../

Huxley.media

24 Nov, 17:31


ЛЕСЬ КУРБАС: куди зник «Березіль»?
#Liberal_Arts
Режисер-постановник, який зробив переворот у театральному мистецтві. Змінив закони та канони театру. Його вистави нагадували містерію, а погляди випереджали час. Читав французькою та італійською. Перекладав. Заснував славнозвісний «Березіль». Зняв три художні стрічки.

Мав магічну владу над людьми. Припускав, що все має ритм: і стіл, і мова, і вітер, а постановку п’єси прирівнював до роботи шахтарів. Наголошував: «Ви плачете на сцені, а публіка спокійно споглядає, а треба, щоб ви були спокійні, а публіка плакала!»

Читати українською: https://huxley.media/uk/les-kurbas-kudi-znik-berezil/

Читать на русском: https://huxley.media/les-kurbas-kuda-ischez-berezil/

Read in English: https://huxley.media/.../les-kurbas-where-did-berezil.../

Huxley.media

23 Nov, 17:31


ХІМІЧНА АТАКА: харчова упаковка отруює наш організм
#Science
Уявити сучасну цивілізацію без харчової упаковки — те саме, що уявити її без електрики. до неї можуть входити різні пластмаси та клеї, папір, картон, метали, скло, спеціальні покриття та друкарські фарби. Ці матеріали зазвичай не залишаються нейтральними щодо їжі.

Справжнім глобальним лихом є мікропластик. Його частинки зараз виявляють всюди: у піску, повітрі, опадах, питній воді, солі і навіть у навколоплідних водах 9 з 10 жінок, які передчасно народили.

Одному з останніх досліджень на цю тему, результати якого нещодавно опублікував журнал Nature, вдалося виявити в організмі людини понад 3600 хімічних речовин!

Читати українською: https://huxley.media/.../himichna-ataka-harchova.../

Читать на русском: https://huxley.media/himicheskaja-ataka-pishhevaja.../

Read in English: https://huxley.media/.../chemical-attack-food-packaging.../

Huxley.media

21 Nov, 17:31


ФІЛЬМ «УЧЕНЬ»: Голлівуд як поле битви
#Liberal_Arts
«Учень. Історія Трампа» (The Apprentice) режисера Алі Аббасі показали на Каннському кінофестивалі у травні. Цей фільм, розповідаючи про період, коли зірка Трампа засяяла спочатку над Мангеттеном, перетворившись на маяк капіталізму епохи Рейгана, не дає жодних відповідей. Лише ненав’язливо формує погляд глядача

Читати українською: https://huxley.media/uk/film-uchen-gollivud-jak-pole-bitvi/

Читать на русском: https://huxley.media/film-uchenik-gollivud-kak-pole-bitvy/

Read in English: https://huxley.media/.../the-film-the-apprentice.../

Huxley.media

19 Nov, 17:31


ВІЙНА ТА ЛЮДСЬКИЙ КАПІТАЛ: як не перетворити кадровий голод на голодомор
#KIEF #Leadership_and_Management
Нагадаємо, що на попередньому КМЕФ у 2023 році проблема повернення вимушених емігрантів в Україну була предметом серйозної всебічної дискусії. Зазначалося, що українські громадяни, опинившись за кордоном, демонструють неймовірну адаптивність.

Минув рік. Війна триває. І вона забирає наймотивованіших і найактивніших. Тренд на міграцію далекий від свого завершення, що продовжує погіршувати і без того складне становище на ринку праці.

Як державі та бізнесу адаптувати кадрову політику, щоб забезпечити стабільне функціонування економіки в умовах війни? З допомогою чого та як залучати людей?

Читати українською: https://huxley.media/.../vijna-ta-ljudskij-kapital-jak.../

Читать на русском: https://huxley.media/vojna-i-chelovecheskij-kapital-kak.../

Read in English: https://huxley.media/.../war-and-human-capital-how-to.../

Huxley.media

17 Nov, 17:30


АХ, КОХАННЯ: щира фанатичка та розважливий спритник
#Liberal_Arts
Фердинанд II Арагонський та Ізабелла I Кастильська — королівське подружжя, чия історія справила колосальний вплив на долю Іспанії та всього світу. Їхній шлюб 1469 року об'єднав два найбільших королівства Іберійського півострова: Арагон, батьківщину Фердинанда, і Кастилію, батьківщину Ізабелли.

Разом вони вигнали маврів із Гранади, завершивши Реконкісту, і підтримали експедицію Христофора Колумба, що призвело до відкриття Америки. Але заради справедливості варто згадати й інквізицію, яку вони запровадили з розмахом під гаслом боротьби за релігійну чистоту.

Королівство стало місцем, де надовго оселився страх: іспанським євреям і мусульманам довелося або хреститися, або покинути рідні землі. Та й саме слово «інквізиція» досі змушує тремтіти не одне серце

Читати українською: https://huxley.media/.../ah-kohannja-shhira-fanatichka.../

Читать на русском: https://huxley.media/ah-ljubov-iskrennjaja-fanatichka-i.../

Read in English: https://huxley.media/.../oh-love-the-devoted-fanatic-and.../

Huxley.media

16 Nov, 17:31


ПРО КОРИСТЬ ДРУЗІВ: вчися товаришувати у дитинстві
#Science
Наша потреба дружити пов’язана з хімією мозку. Спілкування з друзями сприяє виробленню нейромедіаторів — окситоцину, серотоніну і дофаміну. Перший відповідає за почуття прихильності, другий — за отримання задоволення, третій — за настрій. Чи дійсно від якості дружніх стосунків людини в підлітковому віці залежать її здоров’я і благополуччя в дорослому житті?

Читати українською: https://huxley.media/uk/pro-korist-druziv-vchisja-tovarishuvati-u-ditinstvi/

Читать на русском: https://huxley.media/o-polze-druzej-uchis-druzhit-v-detstve/

Read in English: https://huxley.media/.../the-benefits-of-friends-learn.../

Huxley.media

14 Nov, 17:30


«ТЕМНИЙ БІК» УТРИМАННЯ: чим небезпечне голодування
#Science
Науці відомо, що голодування може впливати на кишківник, активуючи стовбурові клітини. Однак у цього, безумовно, позитивного ефекту є й побічна негативна дія: дієта може запустити процес розвитку пухлин у передраковій стадії. Останні експерименти свідчать про те, що саме по собі голодування не дає організму жодних особливих переваг.

Здатність до регенерації запускається зовсім не під час голодування, а якраз у той момент, коли ми припиняємо голодувати і знову починаємо повноцінно харчуватися. Генетичні зміни, що провокують рак, до голодування не спостерігаються. Натомість можуть активізуватися після того, як воно припинилося...

Читати українською: https://huxley.media/.../temnij-bik-utrimannja-chim.../

Читать на русском: https://huxley.media/temnaja-storona-vozderzhanija-chem.../

Read in English: https://huxley.media/.../the-dark-side-of-fasting-the.../

Huxley.media

12 Nov, 17:30


КОСМІЧНА ЗАГРОЗА: як наше серце старішає через гравітацію
#Science
З моменту останнього старту американського екіпажу «Аполлона» 1972 року нога людини не ступала на місячну поверхню. Але останнім часом астронавтика демонструє вражаючі успіхи. SpaceX хоче запустити п'ять кораблів на Марс, і якщо все пройде вдало, то через чотири роки можливі польоти з екіпажем.

Завдяки новітнім технологіям люди прагнуть зробити своє життя багатопланетним. Але чи повністю вони усвідомлюють виклики, з якими їм доведеться зіткнутися в космосі? Наскільки організм людини, еволюція якого відбувалася в земних умовах, пристосований до життя в космосі?

Читати українською: https://huxley.media/.../kosmichna-zagroza-jak-nashe.../

Читать на русском: https://huxley.media/kosmicheskaja-ugroza-kak-nashe.../

Read in English: https://huxley.media/.../cosmic-threat-how-our-heart.../

Huxley.media

10 Nov, 17:31


КАЗИМИР МАЛЕВИЧ: всередині чорного квадрату
#Liberal_Arts
Відомий на весь світ Казимир Малевич писав картини, вартість яких на сьогодні становить десятки і сотні мільйонів доларів, зокрема «Чорний квадрат» — чотириста п’ятдесят мільйонів.

Але в той час від митців вимагали ясного та зрозумілого живопису, а не нагромадження кубів, хрестів, червоних силуетів та білих будиночків-надгробків. Він, як засновник супрематизму, насмілився намазюкати голодні безрукі фігури, у яких замість надбрів’я та вилиць бовваніла домовина. Підписав провокативно: «Де серп і молот, там смерть і голод».

Відтоді почалися арешти й репресії. Художника звинувачували у шпигунстві (не могли пробачити успіх за кордоном), а той, заповнюючи анкету, у колонці «національність» виводив «українець»

Читати українською: https://huxley.media/.../kazimir-malevich-vseredini.../

Читать на русском: https://huxley.media/kazimir-malevich-vnutri-chernogo.../

Read in English: https://huxley.media/.../kazimir-malevich-inside-the.../

Huxley.media

09 Nov, 17:31


ТІЛОМАРАФОН: як кінематограф переосмислює тіло
#Liberal_Arts
Геніальний трагіфарсовий боді-горор «Субстанція», що його демонструють нині на великих екранах, дав привід заговорити не лише про неймовірну обдарованість та сміливість Демі Мур, котра зіграла в ньому головну роль, а й про людське тіло як один із найпоширеніших об'єктів зображення в історії кіно.

Кінематограф дає нам можливість дослідити наше тіло у всіх його проявах — чи народження це, чи дорослішання, чи розпад, чи тління. І дозволяє нам вживатися у тіла на екрані, для того щоб ми по-новому відчули свої власні

Читати українською: https://huxley.media/.../tilomarafon-jak-kinematograf.../

Читать на русском: https://huxley.media/telomarafon-kak-kinematograf.../

Read in English: https://huxley.media/.../body-marathon-how-cinema.../

Huxley.media

07 Nov, 17:31


У ПОШУКАХ КИЇВСЬКИХ СКАРБІВ
#Liberal_Arts
Є багато легенд і переказів про старовинні клади, що століттями лежать у київській землі. Існування одних історики можуть підтвердити майже стовідсотково, про інші говорять із сумнівом…

Адже здавна нашими краями проходили численні торговельні шляхи, от хоч би славетний шлях «Із варяг у греки». Жили на наших землях або перебували у різний час скіфи, готи, гуни, турки, татари, козаки, і всі вони залишили свій внесок в Україну у вигляді кладу в землі.

А ще клади з’являлися під час війн — люди рятували майно, сподіваючись колись повернутися по заховане. Й дотепер київські клади ховаються собі десь під землею і чекають, чекають…

Читати українською: https://huxley.media/uk/u-poshukah-kiivskih-skarbiv/

Читать на русском: https://huxley.media/v-poiskah-kievskih-sokrovishh/

Read in English: https://huxley.media/en/in-search-of-kyivs-treasures/

Huxley.media

05 Nov, 17:31


МАВПА ВСЕРЕДИНІ НАС: макаки можуть підказати, хто переможе на виборах
#Science
Образ тварини-оракула глибоко вкоренився в культурі. Бажання зазирнути за допомогою тварин у майбутнє часто перебуває за межами науки й особливо яскраво проявляється у футболі.

Без тварин-екстрасенсів не обходиться жоден великий чемпіонат. Корифей футбольного ясновидіння — восьминіг Пауль, який 2010 року передбачив переможців у всіх 6 матчах збірної Німеччини та чемпіона світу — Іспанію.

Нейробіологи з Пенсільванського університету поставили експеримент, результати якого їхні колеги оцінили як «провокаційні, проте не безглузді», і, зважаючи на думку науковців, підстави прислуховуватися до тварин таки є...

Читати українською: https://huxley.media/.../mavpa-vseredini-nas-makaki.../

Читать на русском: https://huxley.media/obezjana-vnutri-nas-makaki-mogut.../

Read in English: https://huxley.media/.../the-monkey-inside-us-macaques.../

Huxley.media

04 Nov, 17:31


«УКРАЇНСЬКИЙ ДАВОС» І ПРОСТІР МАЙБУТНЬОГО: КМЕФ обговорить перспективи України на тлі виборів у США

7 листопада в Києві відбудеться десятий Київський міжнародний економічний форум. Ювілейний форум присвячений темі «Сила виклику. Що формуватиме майбутнє України та світу?».

Протягом десяти років КМЕФу вдається створювати унікальну атмосферу — інтелектуальну синергію, причетність до глобальних процесів та залучення до світового дискурсу.

На учасників чекають 16 панельних дискусій з  представниками бізнесу, уряду, міжнародної спільноти та провідними аналітиками.

Форум відбудеться після президентських виборів у США 5 листопада, що також стане важливою темою для обговорення.

📍 Реєстрація — за посиланням

Huxley.media

03 Nov, 17:30


ВИКРИТТЯ В НАУЦІ: кобила лорда Мортона і роль першого чоловіка
#Liberal_Arts
Великий знавець усіх наук Арістотель ще за життя Олександра Македонського, якого він навчав, висловив припущення, що будь-яка істота (людина, тварина або навіть рослина) успадковує ознаки не тільки батьків, а й усіх представників чоловічої статі, з якими мати цієї істоти вступала в інтимні стосунки...

Слово «телегонія» звичною для науки давньогрецькою якраз і означає «віддалене народження». Її прибічники навіть зараз зрідка стверджують, що ця теорія правильна, — вони наголошують на тому, що теорія хороша, зміцнює моральність, закликає жінок виходити заміж незайманими.

Та якщо є телегонія — всі жінки мають прагнути негайно втратити цноту з чоловіком достатньо вродливим, сильним, розумним і здоровим, щоб усі діти від майбутнього шлюбу були схожі саме на нього, а який при цьому в них буде чоловік, стає геть неважливо!?

Читати українською: https://huxley.media/.../vikrittja-v-nauci-kobila-lorda.../

Читать на русском: https://huxley.media/razoblachenija-v-nauke-kobyla-lorda.../

Read in English: https://huxley.media/.../revelations-in-science-lord.../

Huxley.media

02 Nov, 17:30


«УКРАЇНСЬКИЙ ДАВОС» І ПРОСТІР МАЙБУТНЬОГО: КМЕФ обговорить перспективи України на тлі виборів у США
#KIEF #Leadership_and_Management
7 листопада в українській столиці відбудеться десятий за рахунком Київський міжнародний економічний форум. Упродовж десяти років КМЕФу вдається створювати унікальну атмосферу — інтелектуальної синергії, причетності до глобальних процесів і залученості до світового дискурсу.

«Важливо, щоби бізнес, держава й суспільство працювали разом над створенням ефективних механізмів співпраці. Особливо зараз, коли до повномасштабного вторгнення в Україну додається ще й глобальна нестабільність. Ми перебуваємо на межі великих змін, і перед нами стоїть питання: як ми їх використаємо? Чи стануть ці виклики нездоланною перешкодою або, навпаки, стимулом для пошуку нових рішень і руху вперед?» — Юрій Пивоваров, СЕО Київського міжнародного економічного форуму

Читати українською: https://huxley.media/.../ukrainskij-davos-i-prostir.../

Читать на русском: https://huxley.media/ukrainskij-davos-i-prostranstvo.../

Read in English: https://huxley.media/.../ukrainian-davos-and-future.../