Кейс Клієнта - Врахування впливу курсових різниць на портфель Фінансової свободи.
Мій Клієнт в iPlan.ua поставив мені таке запитання: "Чи варто продовжувати інвестувати у світовий фондовий ринок враховуючи оподаткування валютних курсових різниць = девальвації в Україні"
Про вплив курсових різниць на інвестування писав та зробив відео. Рекомендую використовувати набір калькуляторів від спільноти iTalks.
Свою відповідь Клієнту складав за 3 кроки:
1) Оцінка ризику
Згідно результатам моделювання податкового навантаження для середньорічної дохідності ринку 7% річних, залежно від темпів девальвації гривні та строків інвестування, розмір податку на прибуток буде коливатися від 21% (50 років) до 50% (1 рік).
Наприклад, якщо на Фін свободу виходимо через 10 років, та живемо на ній 30 років, тоді діапазон ставки податку вужче: 20-33%. Ми прийняли для себе середню ставку податку 30%, дуже схожа на рівень оподаткування в розвинутих країнах)
Доречі, за кордоном курсові різниці (США, Канада, ЄС) також оподатковуються. Проте там є податкові пільги для пенсійного інвестування: Roth IRA, 401k в США, RRSP в Канаді, IKZE в Польщі, Rürup-Rente в Німеччині. Ми допомагаємо нашим Клієнтам скористатися ними.
2) Пошук сценаріїв зниження ризиків
А які у нас є альтернативі інвестуванню у світовий фондовий ринок:
▫️ ОВДП, укр. фондовий ринок (ау...), нерухомість, земля - питання ліквідності та кредитного ризику
▫️ свій бізнес - інші + не менші ризики
▫️ крипта - податок з обороту 19,5%, ризики банкрутства бірж
▫️ "матрац" - інфляція, витрати на зберігання
Якщо порівняти усі "за" та "проти" цих альтернатив з точки зору ліквідності, дохідності та ризику, то навіть ставка податку в 30% лякає менше. Кожна з цих стратегій може використовуватись, але їх доля не має бути переважаючою. На мою думку Капітал Вашої фінансової свободи має бути максимально диверсифікованим, бо горизонт планування та ступень невизначеності = ризику є максимальними.
3) Оцінка впливу обраного сценарію
Якщо у Вас є фінансовий план та інвестиційний портфель, то завжди можна оцінити його статистичну реалістичність через тестування за допомогою способу Монте-Карло на історичних даних.
Чим більше % його виживаності до комфортної Вам межі (нам 75% було ОК), тим краще для Вас. Зайва виживаність це перекос, бо є ймовірність того, що Ви одночасно станете самим богатою людиною на кладовищі та самим економним пасивним інвестором)
Тест Монте-Карло не гарантія майбутнього, а спосіб порівняння впливу різних інвестиційних портфелів, темпів накопичення й витрачання капіталу, рівня податкового навантаження на суму капіталу Вашого капіталу. Я роблю це щороку для себе та своїх Клієнтів в iPlan.ua.
В цьому кейсі збільшення податкового навантаження на 50% (з 20 до 30%) обійшлося нам в 15% збільшення суми щорічних інвестицій на Фінансову свободу.
Ось лінк на придбання запису етеру спільноти iTalks на цю тему. Усі збори від продажу етеру йдуть на допомогу конкретним підрозділам ЗСУ.
4) Реалізація обраного сценарію
Ми перевірили заплановану суму інвестування на Фінансову свободу в нашому плані (відео, як виглядає план Клієнта iPlan). Співпадіння, вона була саме такою, як було потрібно по результатам п.3)
Далі - простіше! Портфель - складений заздалегідь, платіжні маршрути для поповнення рахунку в ІВ - прокладені, модель ребалансу - показує кількість потрібної докупівлі виходячи з цільової структури портфелю, його поточного стану та цін ринку.
Це зайняло у нас 30 хв часу. Потім було ще пара запитань, про які я розповім згодом.
Дякую моїм Клієнтам, які не лише читають мої дописи, а постійно дають мені цікаві та корисні приводи для їх створення та згоду на публікацію (бо ми цінуємо конфіденційність даних більш за все) .
🙏Примножуйте корисне - діліться ним!
Якщо є запит на відео з цього приводу, то давайте разом чекати, що це буде потрібно 👍100+ читачам)
Телеграм | Ютуб | спільнота iTalks