Друзі, дякую за фідбек і питання щодо курсу. Спробую відповісти цим постом.
Так, я трохи звик до свого статусу, до того, що мене знають в індустрії, і особливих пояснень не потрібно. Але після 15 років активної діяльності у публічному полі техіндустрії України та за її межами, я вирішив, що цього достатньо і поступово згорнув свої активності. Звик до того, що мене знає кожна собака. Але час іде, індустрія дуже динамічна, ротація понад 30% на рік, тож я виявився наївним і, як мені прямо сказали друзі, які вміють говорити неприємні речі, високомерним і самовпевненим.
Тому трохи розповім про деталі курсу. Курс — базовий. Це означає, що його можна слухати з мінімальним досвідом, але досвід все ж таки бажаний.
Як це не дивно, головна мета курсу — відмовити людей від запуску стартапу. За майже 20 років у індустрії мені не раз висловлювали фінансову вдячність за те, що я знімав рожеві окуляри і не давав людям витрачати силу, енергію і час на справу, якої вони насправді не обдумали. Тож замість того, щоб отримати інструменти та методології, ви скоріше отримаєте розуміння, як працює індустрія, як будуються стартапи, з чим стикаються підприємці і чому створювати стартап з України дуже складно. А ще чому серіал Silicon Valley — не комедія, а скоріше документалка, адже люди з індустрії впізнають у кожному епізоді кейси зі свого життя.
Коли я писав семінар, я консультувався з друзями і партнерами з Силіконової долини, особливо з тими, хто працює в індустрії ще з 70-х років. У курс я заклав фундаментальні речі, саме тому він зазнав лише косметичних змін за ці 15 років.
У підсумку слухачі дізнаються, як сформувалася і працює індустрія, що таке стартап і які основні етапи він проходить, які методології використовуються, з якими проблемами стикаються підприємці і як їх вирішують. Приклади, які я буду наводити — з Силіконової долини, за що мене постійно критикують, але я досі вважаю, що потрібно оперувати граничними прикладами, щоб отримати контрастну картину, особливо з урахуванням того, що деяких інсайдерів таких проєктів я знаю особисто і отримував інформацію з перших рук.
Зрештою ви зрозумієте, як будується великий стартап у долині, трохи розкажу, чим це відрізняється від недолиновських стартапів у США та неамериканських стартапів. І далі кожен зможе застосувати це до свого досвіду, свого продукту і збільшувати або зменшувати рівень ризиків.
Кому на курсі буде складно: людям з офлайн-бізнесів без досвіду, консультантам, аутсорсерам, які були далеко від розробки продукту і "просто писали код", людям з будь-яких агентств, людям з високою чутливістю до ризику, тим, хто будує бізнес "для того, щоб передати його дітям".
Щодо військових. У 2015 році я запропонував квоту у 30% на цей курс усім ветеранам АТО. Я вірив, що наші військові тоді можуть повторити історію Ізраїлю. Приходило багато людей. На жаль, багато хто з них приходив за "чарівною пігулкою", більшість з них взагалі були далекі від ІТ (наприклад, до АТО вони були трактористами на фермах), і багато хто не знав, чим вони будуть займатися на "гражданці", не кажучи вже про ПТСР. І тут якийсь чоловік з гори їм розповідає, як кораблі борознять простори Силіконової долини. Зрозуміло, що це викликало не лише нерозуміння, а й роздратування.
Тому я готовий і надалі брати військових та ветеранів, особливо тих, хто залучений до miltech проєктів, але хотів би бачити попередній досвід, щоб зрозуміти, що цей курс не буде марним.
І ще раз нагадую, що слайди доступні тут: https://docs.google.com/presentation/d/1FeaIKJIhfeVZDNwNQdrj3OyO8BQIVu4-/edit?usp=sharing&ouid=116970993826825639708&rtpof=true&sd=true
А записатися можна тут: https://forms.gle/RqRgFWFB7ZeRMhYL9