Цього тижня у вітчизняний прокат вийшли сиквел легендарного оскароносного кіно «Гладіатор ІІ» Рідлі Скотта та французька складно переплетена драма з чорним гумором від режисерки «Персеполісу».
Докладніше – в огляді Mind.
🎞️ «Гладіатор ІІ»
Сюжет. Роки потому, як він став свідком смерті шанованого героя Максимуса від рук свого дядька, Луцій (Пол Мескаль) змушений вступити на арену Колізею після того, як його дім завойовують тиранічні імператори, які тепер правлять Римом залізною рукою. З люттю в серці та майбутнім Імперії на кону, Луцій повинен звернутися до свого минулого, щоб знайти силу та честь і повернути славу Риму його народу.
Ставши сиквелом історії, що у 2000 році здобула «Оскар», свіжий фільм продовжує події, що розгортаються у Стародавньому Римі. Повідомляється, що Мескаль був одним із перших акторів, які зустрілися з Рідлі Скоттом щодо продовження.
Вам сподобається, якщо: ви хочете побачити епічну сагу про владу, інтриги та помсту, а також оголений торс Пола Мескаля, одного з головних сучасних секс-символів. А ще це найкращий попкорновий фільм сезону, як зауважують західні профільні оглядачі.
Вам не сподобається, якщо: ви не любите гладіаторські бої, пустелю, історії про змову та історичне кіно загалом. Залишаться розчарованими і фанати Рассела Кроу, які сподівалися побачити актора у сиквелі – Рідлі Скотт не вигадав, як оживити свого героя оригінального фільму у продовженні (годі й вже казати, що Кроу теж хотів знятись у новій картині).
Хоча тут і досить якісні візуальні ефекти, але, наприклад, бабуїни, які фігурують у стрічці та є намальованими, зблизька виглядають помітно штучними, що є слабким місцем. Деякі віддалені фони також виглядають пласкими через CGI.
Головна причина подивитися: у масштабних сценах боїв на арені Рідлі Скотт робить усе можливе, щоб вразити глядача. Один з римлян з'являється верхи на носорогові. Монтаж динамічний, коли на Луція та інших гладіаторів, яких називають варварами, випускають тигрів і бабуїнів. А Луцій настільки відважний, що кусає волохату лапу бабуїна. Скотт ставить сцени дії з такою напругою, що невеликі недоліки легко залишаються непоміченими. Якщо його недавній «Наполеон» (2023) був масштабним, але повільним, то «Гладіатор II» має майстерно продуманий ритм, характерний для найкращих фільмів Скотта, зокрема класичних «Чужий» (1979) та «Той, хто біжить по лезу» (1982).
🎞️ «Смерть у Парижі»

Сюжет. У низці взаємопов'язаних історій кілька мешканців Парижа зазнають кардинальних змін у своєму житті, коли смерть стукає в їхні двері: нарцистична італійська оперна співачка прокидається в морзі, щоб усвідомити, що її смерть залишилася непоміченою; британський каскадер починає сумніватися у своїй професії, коли його син потрапляє в аварію; ексцентрична літня колумбійка укладає угоду з самою смертю... Кожен персонаж намагається знову знайти зв'язок із тим, що є найважливішим, і місто світла, кохання та безмежних можливостей сяє яскравіше, ніж будь-коли.
Після минулих успіхів, як-от біографічна драма «Небезпечний елемент» з Розамунд Пайк, режисерка Марджан Сатрапі переносить нас на гамірні космополітичні вулиці Парижа, де життя і смерть переплітаються несподіваним чином.
Вам сподобається, якщо: ви любите французький мейнстрімний кінематограф і вже скучили за Монікою Беллуччі, якої останній час не так багато на екрані. Фільм припаде до душі глядачам, які прагнуть емоційно насичених історій, що роздумують про людський стан.
Вам не сподобається, якщо: ви очікуєте від французького кіно більш артхаусного підходу на кшталт Французької нової хвилі 60-х, а також якщо ви втомилися від кіноальманахів з купою героїв, як-от «Париж, 13 округ» Жака Одіара.
Головна причина подивитися: шанувальники таких фільмів, як «Амелі» чи «Готель „Гранд Будапешт“» оцінять те, як Сатрапі переплітає різноманітні долі з відтінками чорного гумору та глибокою людяністю.
Оригінальність фільму полягає в його здатності вирішувати складні питання з легкістю та витонченістю, характерними для фільмографії Сатрапі.
📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp