Майнд пояснює @mindua Channel on Telegram

Майнд пояснює

@mindua


Незалежний журналістський бізнес-портал

🔗 https://linktr.ee/mind.ua

Майнд пояснює (Ukrainian)

Вітаємо на каналі "Майнд пояснює"! Як саме цей канал пояснює? Це незалежний журналістський бізнес-портал, який має на меті розкривати актуальні теми та події з різних сфер життя. Тут ви знайдете цікаві матеріали, аналітику, інтерв'ю та багато іншого, що допоможе вам краще зрозуміти світ навколо. Канал "Майнд пояснює" створений для тих, хто цікавиться новинами, технологіями, бізнесом та багатьма іншими темами. Приєднуйтесь до нас, щоб бути в курсі всіх важливих подій! Долучайтесь до нас за посиланням: https://linktr.ee/mind.ua

Майнд пояснює

14 Jan, 15:38


Куди вкладати гроші, окрім банківських депозитів? Ділимось новим Інвестиційним рейтингом – 2025.

Наприкінці 2023 року Mind представив перший рейтинг інвестиційних можливостей, альтернативних депозитним вкладам. Тоді ми відібрали 12 найбільш медійно активних проєктів й оцінили їх за співвідношенням ризикованості та дохідності. Упродовж року редакція стежила за динамікою їхнього розвитку і тепер представляє оновлений рейтинг.

У п’яти факторах оцінювання було внесено коригування, які відображають те, які зміни відбулись як у самих проєктах, так і в загальній ситуації на ринку.

Читайте повний матеріал за підпискою 🔗

Оформіть підписку на Mind, щоб отримати необмежений доступ до матеріалів та інші переваги учасника Mind Club — лише 196 грн / місяць 🫰


📞 Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

14 Jan, 14:38


[2/2]

Як відбуватиметься виплата пенсій?
Пенсійні внески можуть бути сплачувані не тільки фізичними особами, але й роботодавцями на користь своїх працівників. Кошти, що накопичуються на індивідуальних пенсійних рахунках учасників, є їхньою власністю і можуть бути успадковані. По досягненню пенсійного віку учасники можуть отримати виплати або у вигляді довічної пенсії, або на певний строк.

Реформа накопичувальної пенсійної системи має на меті зробити її більш прозорою, ефективною та захищеною від знецінення. Вона повинна покращити управління активами пенсійних фондів та створити більш стійку систему для накопичення пенсій.

Проте для того, щоб реформа мала ефект, необхідно реалізувати зміни у законодавчому полі. Крім того, не менш важливо реформувати й державну пенсійну систему, без чого накопичувальний рівень не зможе працювати ефективно. Тепер питання — чи готове суспільство підтримати ці зміни, і чи буде вони достатньо привабливими для громадян, щоб ті почали активно долучатися до нової пенсійної системи.

Детальніше 🔗

📞 Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

14 Jan, 14:38


Пенсійну систему України хочуть привести до стандартів ЄС: Нацкомісія оприлюднила концепцію. Що в ній нового?

[1/2]

10 січня Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) затвердила концепцію реформування накопичувальної пенсійної системи України. Це важливий етап, що передбачає значні зміни в структурі пенсійної системи та її учасниках. Важливо розуміти, які саме зміни нас чекають і як вони можуть вплинути на майбутнє пенсійне забезпечення громадян України.

Що таке «біла книга»?
Термін «біла книга» застосовується для опису концептуальних підходів до вирішення певних проблем і пропозицій для їхнього розв'язання. Вона є відправною точкою для реформ і служить основою для розробки законодавчих змін. В даному випадку «біла книга» НКЦПФР — це базовий документ, що визначає майбутній вигляд накопичувальної пенсійної системи.

Чому реформування накопичувальної пенсійної системи стало необхідним?
Україна розпочала реформи в цій сфері через низку проблем, що виникли з моменту ухвалення закону «Про недержавне пенсійне забезпечення» у 2003 році. На даний момент система накопичувальних пенсійних фондів в Україні є недостатньо ефективною. За оцінками НКЦПФР, багато пенсійних фондів припинили свою діяльність, а деякі призвели до втрати пенсійних коштів учасників.

Основними причинами цієї ситуації є недосконалі механізми управління фондами та недостатня відповідальність органів, що ними управляють. Для того, щоб виправити ситуацію, НКЦПФР запропонувала нову модель, що враховує вимоги ЄС, в рамках яких Україна має гармонізувати свою нормативно-правову базу.

Стан накопичувальної пенсійної системи на даний момент
Згідно з даними НКЦПФР, на сьогодні в Україні зареєстровано 59 недержавних пенсійних фондів (НПФ). Проте близько 8 з них або припинили свою діяльність, або знаходяться на етапі ліквідації. Ключова проблема полягає в тому, що доходи від інвестицій пенсійних активів не покривають навіть витрат на їх управління. У результаті, пенсійні кошти учасників втрачають свою вартість через високі витрати та інфляцію.

Якою буде нова модель пенсійної системи?
Нова концепція передбачає створення накопичувальних пенсійних фондів і пенсійних товариств, що будуть основою системи.
1. Накопичувальні пенсійні фонди: їх завданням стане залучення коштів учасників. Вони будуть неприбутковими організаціями та створюватимуться тільки пенсійними товариствами як єдиними засновниками.
2. Пенсійні товариства: ці установи можуть створювати кілька накопичувальних фондів та здійснювати їх управління. Вони також зможуть передавати деякі функції на аутсорсинг, наприклад, управління активами фондів чи ведення персоніфікованого обліку.

Як відбуватиметься управління пенсійними активами?
Пенсійне товариство буде відповідальним за управління активами накопичувальних пенсійних фондів. Для цього створюється наглядова рада, до складу якої входитимуть як незалежні експерти, так і представники самого товариства. Управління активами може здійснювати кілька компаній з управління активами, що мають ліцензію на цей вид діяльності.
Управління пенсійними активами має бути спрямоване на захист коштів учасників, зниження ризиків та забезпечення ліквідності активів.

Які вимоги до створення пенсійних фондів і товариств?
Щоб створити пенсійне товариство, засновники повинні мати прозору структуру власності та підтвердити свою фінансову спроможність. Мінімальний стартовий капітал для створення пенсійного товариства має складати 3 мільйони євро. Крім того, засновники повинні мати достатньо коштів для забезпечення фінансової стабільності товариства.

Майнд пояснює

14 Jan, 13:34


Що відбувається з держзамовленнями та експортом зброї в Україні

Українські приватні виробники оборонної продукції зараз опинилися в критичній ситуації. На 2025 рік обсяги державних замовлень суттєво скорочуються, а можливості для експорту їхньої продукції залишаються обмеженими.

За оцінками експертів, приватні компанії здатні виробляти в кілька разів більше озброєння, ніж замовляє держава. Але замість підтримки галузі уряд не лише зменшує обсяги закупівель, а й фактично блокує експорт, залишаючи підприємства без можливості шукати альтернативні ринки збуту.

До чого це призводить?
1️⃣ Ризик банкрутства. Без держзамовлень і доступу до експорту більшість підприємств не зможуть утримувати виробничі потужності. Це змушує скорочувати персонал, зупиняти виробництво, а згодом і повністю припиняти діяльність.
2️⃣ Релокація бізнесу. Багато компаній вже розглядають можливість перенесення виробництва за кордон — до Польщі, Чехії чи інших країн. Це означає втрату висококваліфікованих кадрів, інвестицій і технологій.
3️⃣ Втрату стратегічної незалежності. Закриття оборонних підприємств зробить Україну залежною від імпорту зброї, що суперечить прагненню до самодостатності у військовій сфері.
4️⃣ Соціальні наслідки. Зменшення кількості робочих місць у високотехнологічній галузі збільшить безробіття серед інженерів, конструкторів та інших кваліфікованих спеціалістів.
5️⃣ Вплив на економіку. Оборонна промисловість — одна з ключових високотехнологічних галузей України. Її занепад серйозно вдарить по економіці та ВВП.

Що можна зробити, щоб врятувати галузь?

🔹 Дозволити контрольований експорт озброєння. Для цього потрібна система перевірок, яка гарантує, що експортні контракти не суперечать інтересам національної безпеки. Така практика працює у багатьох країнах світу, зокрема в США, де експорт суворо регулюється, але не блокується.

🔹 Збільшити обсяги держзамовлень. Україна потребує довгострокових стратегічних програм, які забезпечать стабільний попит на продукцію оборонної галузі. Це дозволить не лише зберегти потужності, а й створити нові технології для ЗСУ.

🔹 Надати субсидії чи податкові пільги. Тимчасове зменшення податкового навантаження допоможе підприємствам уникнути кризи та продовжити роботу в період нестачі замовлень.

🔹 Розвивати державно-приватне партнерство. Спільні проєкти між державним і приватним сектором створять можливості для обміну досвідом, інвестицій і впровадження інновацій.

Що буде, якщо нічого не зробити? ▪️ Галузь може втратити до 80% приватних виробників. ▪️ Україна залишиться без сучасних оборонних технологій. ▪️ Економіка зазнає удару через втрату однієї з ключових галузей. ▪️ Падіння обороноздатності унеможливить швидке реагування на нові виклики.

Детальніше 🔗

📞 Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

14 Jan, 12:34


❗️Головні події станом на 14:30

▪️Шмигаль анонсував модернізацію пунктів пропуску на кордоні з ЄС і Молдовою
Запланована реконструкція 28 пунктів пропуску, а також будівництво щонайменше шести нових

▪️Лідери країн НАТО Балтійського регіону зібралися у Фінляндії на терміновий саміт
Ключовою темою буде безпека підводної інфраструктури

▪️У ЗСУ підтвердили удар по Брянському хімічному заводу
Він є стратегічним об’єктом військово-промислового комплексу росії

▪️Зеленський вніс до Ради законопроєкти про продовження воєнного стану та мобілізації
Дію воєнного стану буде подовжено ще на 90 днів

▪️«Дія» відновила прийом заявок на гранти на власну справу, сади і теплиці
Сума гранту – до 250 тис. грн, для жителів Харкова та області – до 500 тис. грн

#дайджест

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

14 Jan, 11:33


Іран веде таємні переговори з росією про допомогу в створенні власної ядерної зброї

Західні розвідки вважають, що головною метою секретних поїздок радника верховного лідера Ірану Алі Ларіджані є москву є намір Тегерана отримати від москви допомогу у розвитку своєї ядерної програми.

Джерело. Про це у понеділок, 13 січня, пише газета The Times.

Ці поїздки здійснюються напередодні візиту іранського президента Масуда Пезешкіана до москви, під час якого очікується підписання договору про всеосяжне стратегічне партнерство між двома країнами.

Крім того, за словами джерел видання у західних спецслужбах, Іран прагне отримати найновішу версію російського винищувача Су-35 та відновити знищені Ізраїлем системи ППО.

Крім цього, Тегеран сподівається на допомогу москви, щоб переозброїти ліванський радикальний шиїтський рух «Хезболла», значну частину арсеналу якого було знищено Ізраїлем, пише The Times.

За даними газети, у москві Алі Ларіджані, колишній спікер парламенту Ірану і в минулому – офіцер Корпусу вартових ісламської революції, обговорював постачання іранських безпілотників і ракет для росії з метою їх використання у війні проти України.

У червні 2024 року після візиту путіна до Пхеньяна росія уклала з КНДР угоду про всеосяжне стратегічне партнерство. Подібний документ планується укласти і між рф та Іраном за підсумками візиту Масуда Пезешкіана 17 січня.

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

14 Jan, 08:32


Тим часом курс Bitcoin становить — $94.828.

#курсвалют

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

14 Jan, 08:04


НКЦПФР хоче наблизити недержавне пенсійне забезпечення в Україні до стандартів ЄС, – Концепція

НКЦПФР 10 січня затвердила концепцію реформування системи накопичувального пенсійного забезпечення. Документ містить засади функціонування накопичувальної пенсійної системи: структуру, перелік учасників, умови створення та роботи пенсійних фондів. Mind пояснює, як НКЦПФР пропонує змінити пенсійну систему та гармонізувати її з вимогами європейського законодавства.

Поточний стан недержавної пенсійної системи

На даний момент до Реєстру недержавних пенсійних фондів включено 59 установ. За останні роки їх кількість скоротилась більші ніж удвічі — через малий обсяг акумульованих пенсійних активів, внаслідок чого доходи фондів не покривають навіть їхні витрати на управління накопиченнями. Зокрема, на 30 червня 2024 року сукупна вартість пенсійних активів НПФ становила 5,3 млрд грн. Величина пенсійних активів у розрахунку на одну особу складає трохи більше 6 000 грн.

Нова модель пенсійної системи

Основою недержавного пенсійного забезпечення в Україні стануть накопичувальні пенсійні фонди та пенсійні товариства.

Завдання НПФ – залучати пенсійні кошти учасників, це стане їх виключним видом діяльності. Накопичувальний пенсійний фонд може бути створений лише пенсійним товариством. На ринку допускається діяльність пенсійних агентів, які від імені НПФ мотивують громадян укладати пенсійні контракти.

Особливості діяльності пенсійних фондів

Засновниками пенсійного товариства можуть бути фізичні та юридичні особи. Якщо пенсійне товариство має намір самостійно здійснювати управління активами пенсійних фондів, воно має отримати у НКЦПФР окрему ліцензію.

Рішення про створення накопичувального пенсійного фонду приймає наглядова рада пенсійного товариства. Фонд, який набув статусу юридичної особи, підлягає реєстрації в окремому Реєстрі накопичувальних пенсійних фондів. Внесення до цього реєстру дає право пенсійному товариству відкривати індивідуальні пенсійні рахунки учасникам пенсійного фонду, отримувати пенсійні внески тощо.

Пенсійне товариство несе повну відповідальність за надання послуг накопичувального пенсійного забезпечення. За рішенням пенсійного товариства управління активами НПФ можуть здійснювати одна або кілька компаній з управління активами.

Принципи управління активами НПФ мають враховувати довгострокові інтереси учасників фонду, можливі інвестиційні ризики, передбачати захист, ліквідність та диверсифікацію активів фонду.

Що буде з пенсіями?

Платником пенсійних внесків до накопичувального пенсійного фонду може бути будь-яка особа, включаючи роботодавця.

Кошти, накопичені на індивідуальному пенсійному рахунку, є власністю учасника НПФ.

Після досягнення пенсійного віку учасник фонду може обрати виплати на певний строк або довічну пенсію (ануїтет).

#пенсії #регулювання #майндпояснює

📞 Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

14 Jan, 07:01


Чому США посилюють увагу до морського кластера Китаю?

Минулого тижня Міністерство оборони США внесло лідера судноплавної галузі Китаю та світу, державну корпорацію COSCO Shipping, до переліку компаній, що становлять загрозу національній безпеці через їхню ймовірну дотичність до оборонного сектору КНР. До списку також увійшла низка провідних суднобудівних компаній, виробник контейнерів, підрядник із будівництва портової інфраструктури та інші компанії. Mind пояснює, чому Вашингтон приділяє дедалі більшу увагу провідним компаніям судноплавного сектору та інших суміжних галузей Китаю.

Міноборони США щороку оновлює перелік китайських суб’єктів, визначених як «китайські військові компанії» відповідно до законодавчої вимоги, відомої в американському законодавстві як список розділу 1260H. У такий спосіб Вашингтон реагує на стратегію військово-цивільного злиття КНР, орієнтованого на модернізацію китайської армії за рахунок передових технологій, розроблених китайським бізнесом, університетами та дослідницькими організаціями, які декларують свою цивільну спрямованість. З 2021 року до переліку ключено 134 китайські компанії та організації.

Що являє собою COSCO?

COSCO Shipping – найбільший глобальний морський перевізник за чисельністю флоту, представлений в усіх основних сегментах комерційного судноплавства. Флот групи нараховує понад 1400 суден загальним дедвейтом 116 млн тонн. Компанія контролює найбільші у світі флоти балкерів і нафтових танкерів, а також четвертий контейнерний флот загальною місткістю понад 3 млн TEU.

Група також має бізнес у сфері портових операцій, суднобудування, бункерування, технологій, інвестицій тощо. Приміром, у портовій галузі вона володіє або управляє активами у 38 портах країн Азії, Європи, Південної та Північної Америки, Африки.

Окремо зазначимо роль контейнерного сегмента COSCO на ринку США – лінія обслуговує шосту частину американського імпорту контейнерів з Азії. У своїх термінальних операціях у США компанія спирається на три спільні підприємства в портах західного узбережжя – Лонг-Біч, Лос-Анджелес і Сієтл.

Якими можуть бути наслідки внесення COSCO до чорного списку?

Хоча внесення COSCO до списку 1260H не передбачає прямих санкцій або покарань, воно може зашкодити міжнародній репутації групи та викликати занепокоєння серед клієнтів і партнерів, вважають експерти.

«Його мета – відмовити американські та західні фірми вести бізнес із компаніями, включеними до переліку», – зазначив Емі Деніел, засновник і керівник компанії Windward, яка спеціалізується на управлінні ризиками в судноплавній галузі.

Втім, сумнівно, що «військове» клеймо компаній спричинить помітні збої на ринку морських перевезень, вважає Ларс Єнсен, засновник і директор компанії Vespucci Maritime, яка надає експертизу у сфері контейнерних перевезень.

Чому COSCO внесли до чорного списку саме зараз?

Включення китайського гіганта до військового списку Пентагону відбувається на тлі «занепокоєння» зростанням морської могутності Китаю, яке західна еліта лише нещодавно почала активно обговорювати в безпековому контексті.

Китай протягом останніх десятиліть розбудував найпотужніший суднобудівний сектор і виробляє більше половини комерційних суден у світі. Це забезпечує Пекіну переваги не тільки в економічній і геополітичній конкуренції, а й формує синергію в розвитку сучасних ВМС.

При цьому будівництво комерційного флоту в Китаї відбувається з урахуванням можливості застосовувати його з військовою метою. У США вважають, що Пекін інтегрував свої цивільні пороми, танкери та контейнеровози у структуру військового командування. Торік обговорювалося припущення, що Китай може залучити флот своїх цивільних поромів під час вторгнення на Тайвань.

Військово-цивільне злиття КНР також може проявлятися у використанні китайськими ВМС розгалуженої термінальної мережі COSCO у деяких регіонах світу, вважає британська Ради з геостратегії.

#санкції #геополітика #майндпояснює

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

13 Jan, 21:27


У свій 26-й день народження Сергій, наймолодший боєць групи розвідників, отримав теплий сюрприз від побратимів. Вони згадали його розповіді про те, як вдома він смажив зефір із сім’єю, і вирішили відтворити цю традицію на фронті

фото: Червона калина

#фотодня

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

13 Jan, 18:29


Актуальні матеріали Mind, які ви могли пропустити:

✍️
Відновлення світу після кризи та «чорний лебідь» від Трампа. Що буде з глобальною економікою у 2025 році?
Прогнози та очікування фінансових інститутів і аналітиків.

✍️ Чому США посилюють увагу до морського кластера Китаю
Найбільшу китайську судноплавну компанію вперше внесено до чорного списку Пентагону

✍️ Засновниця PR-агенції WARTO: «Піар може лише
«підсвітити» те, що вже робиться»
Наталія Холод – про повагу бізнесу до своїх працівників, брак якісних кадрів у галузі та ребрендинг на третій рік війни

✍️ Оракул енергетичних ринків із Далласа: «Стратегічна мета США –
заблокувати росії експорт зрідженого газу»
Анас Альхаджі – про «друге пришестя Трампа» в американську енергетику, строк придатності політичних обіцянок і санкційну активність Сполучених Штатів на тлі війни в Україні

✍️
Не вестись на хайп: три ключових міфи про роботу в 2025 році. І чому це лише міфи
Не всіх примусять сидіти в офісах, ШІ ще нікого не замінить, а інклюзивність не є недоліком

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

13 Jan, 17:49


Якщо не зараз, то коли: чи нападе Китай на Тайвань?

9 січня китайське судно пошкодило підводні кабелі біля узбережжя Тайваню, що посилило напруженість між країнами. На тлі ескалації навколо острова та найбільших за 30 років військових навчань КНР у Тайванській протоці це може вилитись у воєнний конфлікт у регіоні, на який припадає 60% світового ВВП та 50% світової торгівлі. 

Про те, чи зважиться КНР на воєнне вторгнення, як це вплине на світову політику та як події, що розгортаються біля Тайваню, можуть змінити перебіг російсько-української війни, Mind 
розповів політолог Валерій Майданюк.

Що може штовхнути Китай до вторгнення?
Диктатор Сі Цзіньпін дедалі активніше заявляє про намір «возз’єднати» Тайвань із КНР, називаючи це своєю історичною місією. У 2020 році Пекін виключив слово «мирний» зі своїх планів щодо анексії острова. Зараз Китай проводить масштабні навчання флоту, готується до блокади Тайваню та відпрацьовує сценарії ракетних ударів.
Пекін також може надихнутися прикладом безкарності російської агресії проти України. Якщо Захід не покаже рішучої підтримки Тайваню, Китай може розпочати вторгнення, використовуючи момент слабкості глобальних силових балансів.

Чому Тайвань – ключовий для світу?
Тайвань – це економічний центр, який забезпечує 64% світового виробництва чипів. Окупація острова призведе до втрат глобальної економіки на суму $490 млрд. Більше того, Тайванська протока є важливим торговельним шляхом, через який проходить половина світової торгівлі.

Тайвань готується боротися
20-мільйонний Тайвань активно зміцнює свою оборону. Острів розширює обов’язкову військову службу, тренує резервістів і створює оборонні системи. Тайбей також модернізує військовий флот і будує підземні авіабази для захисту від китайських ударів. Крім того, Тайвань погрожує завдати удару по критичній інфраструктурі Китаю, зокрема по гідроелектростанції «Три ущелини», що може призвести до масштабної гуманітарної катастрофи в КНР.

Як це вплине на Україну?
Російсько-українська війна стала тестом для Заходу на здатність реагувати на агресію. Якщо Китай вирішить діяти за «українським сценарієм», вторгнення може перетворитися на затяжний конфлікт. Водночас, якщо Захід продовжить підтримку України й посилить безпеку в регіоні Тайваню, Пекін може відкласти свої плани на десятиліття.
Тайвань уже вивчає досвід України: створення тероборони, використання дронів і боротьба проти переважаючого ворога стали частиною стратегії острова.

Час для ухвалення рішення для Китаю стискається. Західні країни мають обрати: чи протистояти КНР зараз, чи ризикувати побачити, як геополітична карта світу змінюється на користь диктатур. Водночас Тайвань продовжує готуватися до найгіршого, перетворюючи російсько-українську війну на своє «керівництво до виживання».

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

13 Jan, 16:33


Які галузі в Україні найперспективніші для інвестування?

На це запитання під час Mind Invest Summit у Львові відповів президент Міжнародного інвестиційного офісу Роман Матис.

Що це за напрямки – дізнайся з відео.

Більше матеріалів з Mind Invest Summit 2024 шукай тут.

І доєднуйся до наступного інвестиційного заходу Mind. Квитки за посиланням.

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

13 Jan, 15:32


Від забавки авантюристів до інвестиційного інструменту для BlackRock: як 2024-й змінив долю криптовалют і чого чекати у 2025-му

Інституційне прийняття, зміцнення позиції стейблкоїнів і політична підтримка криптовалют на найвищому рівні 
– все це стало каталізатором для нової хвилі інтересу до цього класу активів. Ухвалення багатьма компаніями так званого біткоїн-стандарту при формуванні резервів також виявилося набагато активнішим. І звичайно, основним наративом для роздрібного крипторинку стало домінування мемкоїнів.

Усі три основні компоненти 2024 року спеціально для Mind
розглянув Сергій Калінін, керуючий партнер консалтингового агентства LegalBlockBit.

Як криптовалюти стали помітними активами?
Однією з ключових причин зростання криптовалютного ринку стала участь інституційних інвесторів. У 2024 році запуск ETF на Bitcoin та Ethereum відкрив можливості для великих фондів і пенсійних схем. Провідну роль у цьому зіграв американський BlackRock, найбільша у світі компанія з управління активами.

Генеральний директор BlackRock Ларрі Фінк, який раніше був скептиком, тепер вважає біткоїн окремим класом активів. Він порівнює його з ринками іпотечних кредитів чи високоприбуткових облігацій, які починалися повільно, але стали масштабними. Фінк стверджує, що біткоїн не залежить від політичних подій, а є незалежним хеджем проти традиційних фінансових інструментів.

Цю позицію підтверджує успіх спотового біткоїн-ETF iShares Bitcoin Trust (IBIT), який досяг понад $37 млрд активів усього за рік. Очікується запуск ETF на XRP, Solana та інші криптовалюти, що ще більше посилить інституційну участь і, можливо, зменшить волатильність ринку.

Як змінюється державна політика щодо криптоактивів?
Жорсткий підхід SEC у США поступово трансформується в діалог із галуззю. Судові позови проти Coinbase та інших платформ можуть бути врегульовані, а нова адміністрація США, очолювана президентом Дональдом Трампом, демонструє підтримку криптовалют.

Стейблкоїни залишаються ключовим фактором глобального фінансового домінування долара. Очікується, що їх використання в міжнародній торгівлі зростатиме, незважаючи на регуляторні виклики, як-от нові правила MiCA в Європі, що вплинуть на USDT.

У чому специфіка біткоїна?
Біткоїн перестав бути суто цифровим активом для ентузіастів і став важливим елементом корпоративних стратегій.

Піонером у цьому стала компанія MicroStrategy, яка почала використовувати біткоїн як основний казначейський актив. Під керівництвом Майкла Сейлора компанія конвертувала значну частину резервів у біткоїни, захищаючи свої активи від інфляції.

Біткоїн має обмежену емісію, децентралізацію і високу ліквідність, що робить його ідеальним активом для довгострокового збереження вартості. Приклад MicroStrategy змінив ставлення до біткоїна в бізнес-середовищі, надихнувши інші компанії на інтеграцію криптоактивів у свої стратегії.

Що таке «феномен мемкоїна»?
У 2024 році мемкоїни стали справжнім явищем завдяки культурним трендам і фінансовій спекуляції. Аналітик Мурад Махмудов заявив, що мемкоїни – це нова еволюція криптовалютного ринку. Вони приваблюють інвесторів своєю доступністю, відсутністю попередніх розподілів і можливістю об'єднувати спільноти.

На конференції «Token 2049» Махмудов передбачив суперцикл мемкоїнів, який триватиме кілька років. Мемкоїни пропонують не лише фінансові можливості, а й елементи соціальної інтеграції, що робить їх унікальним продуктом на ринку.

Що чекає на криптоіндустрію в 2025 році?
Інституційна участь, політична підтримка та інновації створюють передумови для зростання індустрії. Очікуються нові цінові рекорди для біткоїна, мемкоїнів і топових криптовалют. Проте ринок залишається високоризиковим, і інвесторам варто ретельно аналізувати свої рішення.

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

13 Jan, 14:38


Скількох людей звільняють в компанії після впровадження АІ?

Є такий міф, що після впровадження в роботі організації штучного інтелекту (ШІ), в українській компаніях починають звільняти працівників. Це припущення у подкасті Mind Talks спростував Євген Саранцов, автор програми KMBS для управлінців, які хочуть інтегрувати ШІ в роботу команди.

Однак, за його словами, якщо відмахуватись від новітніх технологій, то в компанію в якийсь момент прийде людина, що відкрита до них і має навички користування ШІ, та “звільнить” вас. Детальніше – у відео.

Повну версію відео подкасту можна подивитись, ставши передплатником Mind або придбавши квитки на Mind Export Summit, практичний захід від експертів з експорту, що відбудеться 13 лютого 2025 року.

Квитки тут.

А послухати подкаст з Євгеном Саранцовим можна за посиланням.

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

13 Jan, 13:27


Вже у кіно: документальний фільм «Фрагменти льоду» та біографічна музична драма «Роббі Вільямс: Better Man»

З 9 січня в український прокат вийшла документальна стрічка «Фрагменти льоду» режисерки Марії Стоянової. Фільм поєднує приватні архіви батька режисерки, фігуриста українського ансамблю «Балет на льоду» Михайла Стоянова, та особисті спогади Марії. У такий спосіб авторка показує парадоксальний контраст між мрією про Захід і суворою радянською реальністю початку 90-х років.

Також на екранах кінотеатрів з’явилася смілива біографічна драма про життя зірки поп-сцени Роббі Вільямса «Better Man», яку зняв режисер Майкл Грейсі («Найвеличніший шоумен»). Найбільшою несподіванкою є образ самого Роббі, адже глядач побачить його у вигляді антропоморфної мавпи-шимпанзе, згенерованої за допомогою комп’ютерної графіки.

Детальніше – в огляді Mind. 

🎞️ «Фрагменти льоду»

Сюжет
. Історія з відеокасет, які батько режисерки Михайло Стоянов записував під час закордонних гастролей (ніколи не знімав поїздки Радянським Союзом). Канада, Гонконг, Австралія – усе здавалося яскравим уособленням кращого життя. Перетнувши кордон, ти починаєш дихати. Марія переглядає архіви та намагається віднайти власну ідентичність у часи розпаду СРСР, відновлення незалежності України й нових суспільних викликів.

Вам сподобається, якщо: ви цінуєте атмосферні документальні фільми, а також родинні історії, любите роздумувати над темами ідентичності та впливу суспільних змін на особисте життя.

Вам не сподобається, якщо: ви не любите тривалі архівні сцени без динамічного монтажу. Якщо ви поціновувач розважального формату чи екшну, «Фрагменти льоду» можуть видатися надто споглядальними.

Головна причина подивитися: це проникливий документальний пазл, що дає змогу відчути дух епохи й зануритися у справжню життєву історію. Стрічка вражає тим, що розкриває суть через особисте, поєднуючи минуле й сучасне в єдину чуттєву розповідь.

🎞️ «Роббі Вільямс: Better Man»

Сюжет
. Фільм розповідає про злет Роббі Вільямса у бойз-бенді «Take That» – про бунт, скандали та важкий розрив із командою. А далі – приголомшлива сольна кар’єра, ознаменована не лише хітами й концертом на кількасот тисяч людей, а й наркотичною залежністю, сімейними кризами й розчаруваннями.

Вам сподобається, якщо: ви любите байопіки з ризикованими творчими рішеннями, коли документальна складова поєднується з елементами шоу та гротеску.

Вам не сподобається, якщо: ви очікуєте на стандартну історію про зірку без візуальних експериментів. Тим, хто не любить CGI або віддає перевагу реалістичним стрічкам, може бути непросто емоційно зануритися у цю сюрреалістичну історію.

Головна причина подивитися: «Better Man» пропонує максимально сміливе бачення біографії поп-ідола, де таємниці й скандали не завуальовано, а виставлено на показ, наче на вітрині. Це подорож крізь злети і падіння, що охоплює не лише пісні відомого артиста, а і його глибинні травми. 

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

04 Jan, 09:14


Тим часом курс Bitcoin становить — $98.087.

#курсвалют

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

03 Jan, 21:36


Ворожий обстріл Донеччини, де серед поранених є 2-річний хлопчик та його мама. Зруйновано і пошкоджено щонайменше 14 приватних будинків

фото: Нацполіція

#фотодня

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

03 Jan, 19:19


Яким буде 2025 рік у кіно: повернення Капітана Америки, Бред Пітт у боліді та шпигунська роль Рамі Малека

У новому році на кіноманів чекають продовження улюблених франшиз, нові авторські проєкти від титулованих режисерів і повернення легендарних історій у свіжому форматі.

Докладніше – у свіжій добірці Mind. 

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

03 Jan, 12:33


❗️Головні події станом на 14:30

▪️Суд продовжив запобіжний захід підозрюваному у вбивстві Ірини Фаріон
В’ячеслав Зінченко перебуватиме в СІЗО до 4 березня

▪️Українцям у Польщі надходять фейкові повістки
У листах українців лякають екстрадицією

▪️Україна готується бити по росії власними ракетами – The Telegraph
Очікується, що ракета «Трембіта» долітатиме до москви, що за 650 км від кордону

▪️Вибух Tesla Cybertruck у Лас-Вегасі: поліція встановила особу водія
Загиблим водієм виявився 37-річний військовослужбовець США

▪️Умєров анонсував масштабну перевірку в Сухопутних військах ЗСУ
Буде оцінено ефективність управлінських процесів

#дайджест

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

03 Jan, 11:17


500 найбагатших людей світу збільшили свої статки до $10 трлн

500 найбагатших людей світу стали значно багатшими у 2024 році, а Ілон Маск, Марк Цукерберг і Дженсен Хуанг підняли групу мільярдерів до нового рекорду: сумарний капітал зріс до $10 трлн, пише Bloomberg.

Нестримне зростання акцій американських технологічних компаній зіграло головну роль у збільшенні багатства цих трьох, а також статків Ларрі Еллісона, Джеффа Безоса, Майкла Делла та співзасновників Google Ларрі Пейджа й Сергєя Бріна.

Лише вісім технологічних титанів цього року заробили понад $600 млрд, що становить 43% від приросту на $1,5 трлн серед 500 найбагатших людей, за даними Bloomberg Billionaires Index.

Але саме Ілон Маск – так званий перший приятель обраного президента Дональда Трампа після безпрецедентної підтримки його виборчої кампанії – домінував серед найбагатших людей світу у 2024 році.

Його тісні стосунки з майбутнім президентом допомогли збільшити вартість його компаній, зокрема Tesla, SpaceX та xAI. Це збільшило його статки до безпрецедентних $442,1 млрд, що на $213 млрд більше, ніж на початку року.

Розрив у $237 млрд між Маском і Безосом 17 грудня був найбільшим, коли-небудь зафіксованим між іменами, які посідають перше та друге місце в індексі мільйонерів Bloomberg.

Загалом найбагатші люди у світі виграли від фондового ринку, який у 2024 році перевершив очікування. Індекс S&P 500 зріс на 24% до понеділка завдяки невеликій групі акцій, яку називають «чудовою сімкою», включно з Tesla Маска, Meta Цукерберга та Nvidia Дженсена Хуанга, на які припадає більше половини продуктивності еталонного показника акцій.

Перемога Трампа на виборах додала до здобутків: S&P 500 досяг історичного максимуму 6 листопада, що стало найкращим результатом після дня виборів в історії.

Мільярдери, представлені в індексі, разом заробили $505 млрд за п’ять тижнів після виборів, що становить 34% від річної суми.
На перемозі у президентських перегонах сильно піднявся Дональд Трамп. Нещодавно він передав у відзивний траст контрольну частку Trump Media & Technology Group, яка за рік подорожчала майже вдвічі – до $7 млрд. Компанії належить власна соціальна мережа обраного президента США – Truth Social.

Зменшили свої статки французькі «люксові мільярдери» – Бернар Арно (LVMH), Франсуаза Маєрс (L'Oreal) та Франсуа Піно (Gucci). Їхній сумарний капітал знизився на $71 млрд.

У списку невдах також власник Temu та Pinduoduo Колін Хуанг, мексиканський магнат Карлос Слім і засновник в'єтнамської електромобільної Vinfast Auto Фам Нят Віонг.

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

03 Jan, 09:12


Робочий тиждень у чотири дні: інструмент підвищення ефективності чи засіб збільшення народжуваності?

Mind
продовжує вивчати тренди New WorkOrder – роботу нового часу, на яку вплинули пандемія, війни, падіння ефективності, вигоряння на робочих місцях і фінансова нестабільність. Тепер розглянемо тему скороченого робочого тижня – до чотирьох днів. Вона доволі давно обговорюється в бізнесових і політичних колах, проте більш-менш пристойного консенсусу наразі не досягнуто.

Mind
дослідив, що провідні світові медіа пишуть про 4-денний робочий тиждень та інші аспекти нових форматів зайнятості.

🔹
Експеримент, організований ініціативною групою 4 Day Week, доводить, що скорочений робочий тиждень може стати виграшним форматом для всіх. 92% компаній, які брали участь у пілотному проєкті у Великій Британії, вирішили залишити новий графік.

Серед основних результатів — зниження стресу працівників, підвищення залученості до проєктів і покращення продуктивності.

Наприклад, британська компанія BrandPipe дозволила своїм співробітникам обирати додатковий вихідний, зберігши при цьому повну оплату. Після початку експерименту команда стала завершувати проєкти на 50% швидше, клієнти відзначили покращення співпраці, а працівники отримали додатковий час для відпочинку, що підвищило їхню зосередженість та мотивацію.
Проте перехід на новий формат вимагає ретельної підготовки. Учасники експерименту зіштовхнулися з необхідністю реорганізації процесів, включаючи планування завдань, розподіл обов'язків і комунікацію між співробітниками.

Міжнародний досвід: що кажуть цифри?
• Ісландія
: Національне дослідження показало, що 86% працівників, які працюють за скороченим графіком, відчувають менше стресу та вигоряння.
• Японія: Уряд Токіо планує запровадити триденний вихідний, щоб підтримати працюючих батьків і стимулювати народжуваність. Цей крок є частиною боротьби з демографічною кризою.
• США: Зростає підтримка 32-годинного робочого тижня серед великих корпорацій, які шукають способи залучити нові таланти.

Попри переваги, деякі компанії все ж залишаються на традиційних моделях через економічні причини. Наприклад, висока вартість оренди офісів змушує багатьох повертати співробітників на п’ятиденний графік.

🔹
Досвід юридичної фірми Rook Irwin Sweeney демонструє, як скорочений графік можна адаптувати під специфіку роботи. Їхній підхід передбачає обмежену кількість зустрічей, сфокусований час для роботи та персональний графік залежно від завантаження. Такий підхід кидає виклик традиційній корпоративній культурі, орієнтованій на стрес і переробки.

В умовах війни та економічної нестабільності українські роботодавці також можуть адаптувати інноваційні підходи.

Чотириденний тиждень здатен не лише підвищити продуктивність, а й зберегти людський ресурс, особливо в умовах зростання професійного вигорання.
Реорганізація робочого часу — це не просто тренд, а ключ до ефективності й добробуту. Зміна підходу потребує сміливості, але результати доводять: це інвестиція в майбутнє.

Читати матеріал повністю 🔗

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

03 Jan, 08:15


Тим часом курс Bitcoin становить — $96.469.

#курсвалют

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

02 Jan, 19:27


Міноборони провело тестування 10 моделей FPV-дронів з керуванням через оптоволокно від українських виробників

фото: Міністерство оборони України

#фотодня

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

02 Jan, 16:25


Кінопрем’єра тижня: готичний горор «Носферату»

Цього тижня в український прокат вийшла одна з найочікуваніших горор-подій року – «Носферату» від режисера Роберта Еґґерса. Це римейк класичного німого фільму 1922 року Фрідріха Мурнау та вільна адаптація «Дракули» Брема Стокера.

Роберт Еґґерс («Відьма», «Маяк», «Варяг») занурює глядачів у світ, де панують містика, хаос і густий туман, крізь які визирають лише силуети приречених жертв.

Докладніше – в огляді Mind

Сюжет. Події розгортаються у 1838 році в німецькому містечку Вісборг. Томас Гаттер, молодий агент з нерухомості, отримує від дивакуватого роботодавця герра Нока завдання – продати старовинний маєток таємничому графові Орлоку. Томас, сподіваючись на комісію й фінансову стабільність, мусить залишити свою дружину Еллен.

Після його від’їзду жінку починають мучити жахливі сни й марення, де дивний «привид» виступає то її спокусником, то катом. Тим часом Томас не підозрює, що його зустріч із графом Орлоком відкриє двері до потойбічного зла...

Вам сподобається, якщо: ви любите атмосферні горори з ретельно відтвореною історичною епохою, похмурими замками та моторошними декораціями, та коли є акцент на почуттях і переживаннях героїв; цінуєте кінокласику й хочете побачити сучасне переосмислення легендарної історії про вампірів.

Вам не сподобається, якщо: ви не полюбляєте повільну й напружену атмосферу та очікуєте від фільму динамічних погонь та екшену; вам важко дивитися на довгі сцени насильства, крові та тілесного жаху (фільм отримав «R-рейтинг»).

Головна причина подивитися: «Носферату» – це повернення до класичних історій про вампірів крізь оригінальне бачення Роберта Еґґерса. Режисер створює атмосферу, де кожен кадр насичений густим мороком, а звукова доріжка перетворюється на тривожний шепіт. Фільм сподобається тим, хто шукає глибокі емоції та бажає відчути «вічне прокляття» з його багатогранними шарами потойбіччя і людських пристрастей. 

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

02 Jan, 13:28


«Так війни не ведуть»: аналітик Atlantic Council розкритикував Захід за провальну політику обмеження на зброю для України

Раніше США вдавалося стримувати російську військову експансію у світі. путін рахувався з Америкою. Але починаючи з 2008 року (коли президентом США став Барак Обама), ставлення путіна до західних країн «межує з презирством». А за час президенства Джо Байдена ми бачили численні збої в системі стримування з боку США. Тому росіяни і увійшли в Україну.

Таку думку висловив Ендрю Міхта, директор Стратегічної ініціативи Скоукрофта та старший науковий співробітник Atlantic Council, чию аналітику переклало і підготувало Радіо Свобода.

Наводимо ключові тези науковця, які стосуються України.

Раніше суперники Сполучених Штатів не були такими нахабними і не йшли на такі ризики, побоюючись рішучої відповіді. Але те, як путін поводиться із 2008 року, межує із презирством – він просто робить те, що хоче і отримує те, що хоче.

Захід продовжує свою провальну політику «замирення», тому що навіть відправляючи українцям зброю, все одно постійно говорить про «управління ескалацією», про «обмеження», бо боїться ризикувати.

Так війни не ведуть. Ми обмежуємо плани і цілі українців, а інша сторона їх знищує і не платить ціну за це.

Є щось дивне у підході Заходу до різних типів конфліктів, ніби він все ще тримається за той світ, якого вже немає. Намагається відтворити цей світ, укласти якусь угоду, щоб це все заспокоїлося.
На жаль, для противників це лише сигнал, щоб наступати далі.

Стримування руйнується, коли політика замирення стає домінуючим елементом міжнародних відносин.

Стримування може відновити свій вплив лише у гострому конфлікті.
Ми вступили на шлях, де ціна відновлення стримування може бути набагато вищою, ніж це було б, якби ми справді рішуче відповіли на самому початку в 2008 році в Грузії.

Відповіддю став ляпас від путіна і продовження будівництва «Північного потоку 1». Потім була Україна в 2014 році, і знову будівництво «Північного потоку 2».

Отже, з російської точки зору, Захід просто м’який, тому путін може діяти безкарно.
Кожного разу Захід був нав'язливо стурбований «управлінням ескалацією». І путін це зрозумів і добре це використав, підвищивши ступінь своїх погроз аж до рівня ядерної війни. Це де-факто паралізувало процеси ухвалення рішень в адміністрації президента США.

Зараз у Вашингтоні немає розмови про так званий кінцевий стан росії, всі говорять про кінцевий стан України – якою має бути українська держава після закінчення війни, чи буде вона в орбіті Заходу, чи буде контрольована росіянами, які будуть ці поступки тощо.

Але головне питання – це безпека Європи і те, як далі розвиватиметься ситуація у росії, а ми чомусь не говоримо про це.
Не чути розумної розмови про те, як добитися змін «у царській росії», і наскільки Україна є надзвичайно важливою частиною цих змін.

Багато залежатиме від того, як путін відреагує на (мирну – ред.) пропозицію Дональда Трампа. Якщо він просто її відхилить, це може призвести до дуже різкої реакції з боку президента США.

Детальніше🔗

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

02 Jan, 12:33


❗️Головні події станом на 14:30

▪️Китайські хакери зламали управління Мінфіну США, яке відповідає за санкції
Метою хакерів було з’ясувати, проти яких китайських компаній американці готують санкції

▪️росія цієї ночі атакувала Україну 72 «шахедами» в 11 областях
Повітряні сили збили 47 ворожих БпЛА, 24 безпілотники локаційно втрачено

▪️Зеленський: припинення транзиту російського газу в Європу через Україну – одна з найбільших поразок москви
Президент закликав підтримати Молдову в період «енергетичної трансформації» та «витримати істерику деяких європейських політиків»

▪️Кожен захоплений квадратний кілометр української землі у 2024 році вартував росії 102 військових – ISW
Торік війська рф захопили 4168 кв. км, у тому числі – на Курщині, водночас втратили понад 420 000 вояків

▪️Bitcoin у 2024 році зріс більш ніж удвічі
На думку аналітиків, до 2025 року очікується ще більше зростання

#дайджест

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

02 Jan, 10:33


росіяни повністю захопили житлову частину Курахова – DeepState

Український проект DeepState в останньому оновленні своєї карти фронту констатує, що росіяни захопили решту житлових кварталів міста Курахове в Донецькій області та увійшли до промислової зони на заході міста.

На оновленій карті станом на вечір 1 січня DeepState відзначає просування росіян на трьох головних напрямках їхніх атак: на південному заході від Покровська, на південний захід і на захід від Великої Новосілки, а також у Курахові та околицях.

У Курахові, за даними DeepState, російські частини вже увійшли до промислової зони з Курахівською теплоелектростанцією, де ЗСУ, за даними українських військових блогерів, раніше обладнали укріпрайон.

Російські військові телеграм-канали повідомляли, що росіяни підняли прапор над Курахівською ТЕС у східній частині промзони ще до Нового року.

Бої в межах Курахова тривають уже два місяці, з початку листопада.

Український військовий блогер Богдан Мірошников увечері 1 січня стверджував, що в Курахово ще тривають бої за залишки приватного сектору, а на територію ТЕС поки що заходять лише диверсійно-розвідувальні групи росіян, хоча ці твердження йдуть урозріз із даними DeepState.

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

02 Jan, 09:38


Тим часом курс Bitcoin становить — $95.704.

#курсвалют

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

02 Jan, 07:15


⚖️З 1 січня 2025 року Україна стала 125-тою повноправною державою-учасницею Римського статуту Міжнародного кримінального суду (МКС).

Ставши повноправним членом Римського статуту МКС, Україна отримала можливість брати участь в Асамблеї держав-учасниць МКС, виносити питання на її розгляд, голосувати за розподіл бюджету МКС, брати участь у виборах суддів та інших виборних осіб, зокрема прокурора МКС, впливати на пріоритети МКС та розробку змін до Римського статуту.

Це посилить роль України на міжнародній арені та надасть можливість покращити систему міжнародного правосуддя

Підписатися | 🌐Сайт | 🔵Facebook | 🟣Viber

Майнд пояснює

02 Jan, 07:01


Нова ставка військового збору та ліквідація пільги з ЄСВ. Що змінилось у податках з 2025 року?

2025 рік в Україні починається з чергових податкових змін. З січня набирає чинності низка поправок до податкового законодавства, що стосуватимуться передусім бізнесу. Як малих підприємців та середніх компаній, так і великих платників податків

Військовий збір для фізосіб

Починаючи з 1 січня 2025 року до доходів платників податків – фізичних осіб застосовується ставка військового збору у розмірі 5%. Але за 2024 рік зобов'язання щодо військового збору нараховуються ще за «старою» ставкою – 1,5%.

Військовий збір для ФОП

Військовий збір відтепер поширюється і на підприємців, що обрали спрощену систему оподаткування.

Розмір збору з 1 січня 2025 року:
• для ФОП першої, другої та четвертої групи єдиного податку – 10% мінімальної заробітної плати або 800 грн на місяць;
• для ФОП третьої групи єдиного податку – 1% доходу (виручки).

Ліквідація пільги з ЄСВ

З березня 2022 року підприємці під час дії воєнного стану мали право не сплачувати ЄСВ без наслідків, тобто без штрафів.

Але з 2025 року ця пільга втратила свою силу, тому ФОП знову доведеться сплачувати ЄСВ. Пільга лишається тільки для підприємців із податковою адресою в зоні бойових дій або на тимчасово окупованих територіях України.

Більше податкового навантаження на фінсектор

Крім банків, які за 2024 рік вже сплатили податок на прибуток за ставкою 50%, нові правила оподаткування з 2025 року поширюються і на решту учасників фінринку (крім страховиків).

Фінансові компанії, ломбарди та інші установи відтепер нараховують та платять податок на прибуток за ставкою 25% замість 18%.

Наслідки для платників податків

Впровадження військового збору для ФОП на єдиному податку та скасування пільги на сплату ЄСВ суттєво збільшить щомісячні витрати підприємців.

У результаті для багатьох податкові витрати можуть призвести до зменшення прибутковості або навіть закриття бізнесу.

Також у ДПС виникне ще більше підстав для проведення перевірок та застосування штрафів до платників податків.

#війна #податки #регулювання #майндпояснює

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

01 Jan, 19:49


Новорічний ранок, коли твій сусід - росія. Семеро людей постраждали та двоє загинули в результаті атаки ворога на Київ

фото: соцмережі 

#фотодня

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

31 Dec, 14:25


Повернення «Гри в Кальмара»: чи здатен другий сезон перевершити перший?

З виходом другого сезону «Гри в кальмара» світ затамував подих: чи вдасться йому повторити успіх першого? І головне питання: чи зможе Сон Гі Хун не лише виграти гру, але й перемогти систему? Відповідь – у новому сезоні, який уже входить у топ українського сегмента Netflix. 

«Гра в Кальмара» стала найпопулярнішим серіалом Netflix в історії, обігнавши «Венздей» і «Дивні Дива». Популярність виходить за межі сюжету. Це серіал, що оголив сучасний капіталізм: глядачі бачили, як гравці ставали частиною смертельної машини розваг для багатих.

Іронія в тому, що стримінгова платформа перетворила цей антикапіталістичний маніфест на справжній товар, продаючи костюми, іграшки та навіть тематичні страви в ресторанах.

Другий сезон – це ризикований, але необхідний крок уперед. Хоча йому бракує вибухової новизни, яка зробила перший сезон феноменом, він пропонує більше глибини та осмислення. Складніший сюжет і менш динамічний ритм місцями розмивають емоційний вплив, але додають серіалу інтелектуальної ваги.

Читати детальніше 🔗

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

31 Dec, 13:25


Кадрові зміни: уряд призначив нового очільника Держфінмоніторингу

Кабінет Міністрів здійснив низку кадрових змін у складі державних служб. Одержали посади відразу 2 керівники.

Про це повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук.

За його словами, звільнено Черкаського Ігоря Борисовича з посади Голови Державної служби фінансового моніторингу України.

Водночас уряд призначив:

▪️Проніна Філіпа Євгеновича
Головою Державної служби фінансового моніторингу України;

▪️Кравченка Руслана Андрійовича Головою Державної податкової служби України.

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

31 Dec, 12:30


❗️Головні події станом на 14:30

▪️Нафта дорожчає через посилену виробничу діяльність у Китаї – Reuters
Зокрема, ціни на нафту Brent зросли на 60 центів

▪️Інфляція на кінець 2025 року очікується на рівні близько 7% – НБУ
У Нацбанку пояснили зростання цін цього року та дали прогноз з інфляції на наступний

▪️У «Дії» тепер можна анулювати бронювання: деталі
Послуга доступна для керівників та уповноважених осіб компаній

▪️Мінфін: майже третина зовнішніх надходжень у бюджет України – грантові кошти
Загалом у 2024 році до держбюджету надійшло $41,7 млрд від міжнародних партнерів

▪️Зеленський призначив Ольгу Решетилову військовим омбудсменом
Решетилова є співзасновницею БФ «Повернись живим». Зараз очолює Медійну ініціативу за права людини

#дайджест

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

31 Dec, 10:04


Новий рекорд: в останній день року офіційний курс перетне 42 грн за долар

Національний банк встановив курс на 31 грудня: 42,039 грн за $1. Це на 10 копійок більше за офіційний курс на 30 грудня – 41,93 грн за $1. Це новий історичний мінімум національної валюти відносно американського долара.

Про це йдеться на сайті Нацбанку.

За рік долар подорожчав на 4 гривні – на початку року за $1 просили 38,002 грн. Найнижчий показник гривні у 2024 році був 23 січня – 37,4521 грн/$.
У Держбюджеті на 2025 курс гривні закладено на рівні 45 грн за $1.

Щодо євро: в останній день 2024 року курс – 43,9266 за 1 євро. За рік валюта подорожчала майже на 2 гривні – станом на 1 січня офіційний курс був 41,996/євро.

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

31 Dec, 09:00


Тим часом курс Bitcoin становить — $92.741.

#курсвалют

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

31 Dec, 07:01


Чому гривня девальвувала у 2024 році на 10% і що буде з курсом на початку 2025-го?

Валютний ринок закінчує 2024 рік із девальвацією на рівні 10%. Станом на 30 грудня офіційний курс становив 41,9 грн/$, курс на готівковому ринку – близько 42,3 грн/$. Нацбанк зберіг контроль над валютним ринком. Але це не змогло переламати девальваційний тренд, який зберігався протягом 2024 року.

Чому гривня слабшає?

У перші місяці 2024 року зростання курсу було пов'язано з загрозою зриву зовнішнього фінансування України та з блокадою на західному кордоні, яка призвела до падіння валютної виручки.

Влітку девальваційні настрої посилились внаслідок загострення енергодефіциту та зростання попиту на валюту через закупівлю імпортного енергетичного обладнання.

Наприкінці року валютний ринок традиційно зазнає суттєвого тиску на тлі сезонного зростання дефіциту валюти, яке, зокрема, викликане збільшенням державних витрат на погашення боргів.

Скільки витратив НБУ на підтримку курсу у 2024 році?

За січень-грудень 2024 року (не враховуючи 30 та 31 грудня) обсяг інтервенцій НБУ становив понад $34,5 млрд. Це на 20% більше, ніж за 2023 рік.

Найбільший обсяг інтервенцій припав на травень ($3,1 млрд), липень ($3,3 млрд) та жовтень ($3,4 млрд).

Найменше Нацбанк продав валюти у січні ($2,5 млрд), лютому ($1,5 млрд) та березні ($1,8 млрд).

Втім НБУ зберігає спокій та завдяки зовнішньому фінансуванню розраховує закінчити рік із запасом резервів у межах $43-44 млрд.

Що буде з курсом на початку 2025 року?

Січень – це традиційно місяць затишшя як для всієї економіки, так і для валютного ринку зокрема.

Але фактор війни, прискорення темпів інфляції та впровадження нових податкових правил чинитимуть тиск на гривню.

Також на ринку, як і раніше, збережеться дисбаланс між попитом та пропозицією, який НБУ покриватиме своїми інтервенціями.

Тому девальваційний рух збережеться та у перші місяці року готівковий курс перебуватиме в діапазоні 42,2-43 грн/$, а курс на міжбанку – у межах 42-42,7 грн/$.

Долар однозначно закріпиться вище 42 гривень – це нова психологічна позначка, нижче за яку курс навряд чи опуститься.

#нбу #економіка #війна #майндпояснює

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

30 Dec, 22:48


Новорічне диво. Україна повернула з російського полону 189 українських військових. Це захисники «Азовсталі» та Маріуполя, ЧАЕС, острова Зміїного, із різних напрямків фронту

фото: Денис Прокопенко

#фотодня

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

30 Dec, 18:01


Актуальні матеріали Mind, які ви могли пропустити:

✍️ Власник арахісової плантації, який
став президентом США: сім цікавих фактів про Джиммі Картера
За життя він, зокрема, встановив сонячні панелі на Білому домі та провів 89 секунд у ядерному реакторі

✍️ Що
відбувалося на валютному ринку у 2024 році та яким буде курс валют на початку 2025-го
І чому тенденції 2024 року відрізнялися від попереднього

✍️Повернення «Гри в Кальмара»: чи здатен другий сезон перевершити перший?
До Міжнародного дня кіно розглядаємо сучасний кінофеномен

✍️Чим здивував 2024 рік: вісім військово-політичних потрясінь, що змінили світ
Mind пропонує згадати найважливіші серед глобальних подій року, що минає

✍️ Впіймай,
якщо зможеш. Куди веде гра в санкції проти російських танкерів?
І чи наважиться західна коаліція застосувати реальні засоби протидії нафтовому експорту москви

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

30 Dec, 15:38


❤️‍🩹189 українці повернулися додому з російського полону

Це військові – захисники «Азовсталі» та Маріуполя, ЧАЕС, острова Зміїного, із різних напрямків фронту. Серед них солдати, сержанти, офіцери. Це нацгвардійці, у тому числі «азовці», прикордонники, тероборонівці, воїни Військово-Морських та Збройних Сил.

Загалом з російського полону вдалося звільнити вже 3956 людей,
повідомили у Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.

📸: Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими, омбудсман Дмитро Лубінець

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

30 Dec, 12:50


❗️Головні події станом на 14:50:

▪️Дайджест інвестиційного ринку
Ключові новини ринку інвестицій, M&A та макроекономіки з 23 до 29 грудня

▪️«Київстар» і Starlink домовилися про впровадження супутникового зв’язку Direct to Cell в Україні
Завдяки цій угоді Україна може стати однією з перших країн, яка матиме доступ до інноваційних послуг

▪️Календар економічних подій 30 грудня 2024 – 5 січня 2025 року
Ключові індикатори, що будуть опубліковані протягом тижня

▪️Після хакерської атаки в Україні відновили роботу перші реєстри – Мін'юст
Відтепер нотаріуси можуть здійснювати реєстрацію довіреностей, заповітів і спадкових справ

▪️росія припиняє постачання газу в Молдову з 1 січня, в адміністрації Санду заявили, що готові судитися
Кишинів наголосив, що аналізує будь-які варіанти впливу на росію, включно з міжнародним арбітражем

#дайджест

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

30 Dec, 08:58


Тим часом курс Bitcoin становить — $93.604.

#курсвалют

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

29 Dec, 20:40


День Меpтвиx — унікальна традиція про вічне братерство воїнів Третьої штурмової бригади. День, коли при вогнях смолоскипів згадують всіх полеглих на війні з ворогом побратимів. Під бригадною хоругвою бійці підрозділу вигукують позивні кожного з них, де сотні й тисячі голосів зливаються у єдиний

фото: Євген Малолетка

#фотодня

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

09 Dec, 16:31


Українська ІТ-індустрія генерує в місяць $550 млн експортної виручки

На третій рік повномасштабного вторгнення ІТ-галузь України щомісяця створює в середньому $550 млн експортної виручки. На це під час Mind Invest Summit у Львові звернув увагу Тарас Кицмей, співзасновник та член Ради директорів SoftServe.

Він назвав це «фантастичним результатом», враховуючи всі виклики воєнного часу, і додав, що 2024 року в індустрії очікують спад у 3-4%. Детальніше – у відео.

Що ще відбувається в українській IT-сфері, Кицмей докладно пояснив під час свого виступу🔗

Більше матеріалів з Mind Invest Summit 2024 шукай тут🔗

А про майбутній інвестиційний захід Mind дізнавайся за посиланням (квитки вже у продажу)🔗

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

09 Dec, 15:31


Актуальні матеріали Mind, які ви могли пропустити минулого тижня:

✍️ Автострахування та мікрокредити зростають, кредитні спілки в депресії. З чим небанківський ринок завершує 2024 рік
І як зміниться регулювання фінсектору наступного року

✍️ Близько пів мільйона тонн українського зерна
експортовано через Констанцу в жовтні
Українська частка зернового трафіку румунського порту зменшилася до 24%

✍️ Понад 10 000 заяв від потерпілих: як працює Реєстр збитків, завданих агресією рф проти України
Хто та які претензії до росії може подавати вже зараз

Повалення уряду у Франції: як Ле Пен «знищує» Макрона
Друга за величиною країна єврозони переходить у 2025 рік із хаосом у владі та без бюджету

Як з 1 грудня працюють
нові фіскальні правила? Податкова пояснила деталі
І які наслідки чекають за порушення

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

09 Dec, 14:30


«Війна не стала перепоною»: як виробник стільців Bjorn будує бізнес у Харкові та експортує до Європи

Mind організовує у Києві Mind Export Summit 2024 — платформу для українських підприємців, які вже працюють на зовнішніх ринках або лише планують це. У межах підготовки Mind презентує проєкт «Експортери України», розповідаючи про досвід компаній у виході на міжнародний ринок.

Кейс Bjorn: як зі звичайної потреби створили міжнародний бренд

Bjorn почався з прагнення засновника Артура Черенкова знайти якісні стільці для власного дому. Український ринок пропонував лише стандартні китайські моделі, тож бізнес-ідея виникла з нестачі альтернатив.

У 2020 році Bjorn запустив виробництво, використовуючи власноруч створене обладнання, що в 10 разів зменшило витрати. Унікальною стала технологія виробництва металевих каркасів, що дозволила конкурувати за ціною навіть із китайськими виробниками.

Виклики війни

З початком повномасштабного вторгнення виробництво у Харкові зупинилося, але вже у березні 2022 року команда поновила роботу. Для безпеки Bjorn розподілили виробництво на три локації. Завдяки підтримці клієнтів, які робили передплати навіть у складних умовах, компанія стабілізувала процеси.

Експорт як стратегія розвитку

Bjorn із самого початку орієнтувався на міжнародний ринок. У травні 2022 року компанія представила продукцію на виставці в Польщі, залучивши перших клієнтів з Молдови та Латвії. Сьогодні Bjorn співпрацює з Німеччиною, Польщею, Нідерландами та іншими країнами.

Адаптація до ринків

Bjorn розробив окремі стратегії для кожної країни, зокрема співпрацює з дистриб’юторами та роздрібними мережами. Виробник сфокусувався на Private Label і розширив асортимент до понад 100 моделей. Компанія створила нові дизайни, орієнтовані виключно на європейський ринок, з акцентом на індивідуальні налаштування.

Конкуренція та позиціювання

Bjorn вдалося конкурувати з китайськими виробниками завдяки унікальності дизайнів, високій якості та можливості індивідуального замовлення.

Компанія акцентує на європейському рівні виробництва та працює над зміцненням бренду на міжнародній арені, зокрема через участь у виставках і відкриття філіалу в Польщі для оптимізації логістики.

Bjorn демонструє, як українські компанії можуть адаптуватися до викликів війни, створювати інновації та успішно виходити на міжнародні ринки.

Детальніше 🔗

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

09 Dec, 13:02


❗️Головні події станом на 15:00

▪️Рада ЄС погодила виділення Україні 4,2 млрд євро – Шмигаль
Кошти нададуть в межах програми Ukraine Facility

▪️Новини законодавства: що змінилося для бізнесу та влади на початку грудня
Основні регуляторні новації минулого тижня

▪️Дайджест інвестиційного ринку
Ключові новини ринку інвестицій, M&A та макроекономіки з 2 до 8 грудня

▪️Календар економічних подій 9–15 грудня
Ключові індикатори, що будуть опубліковані протягом тижня

▪️СБУ підтвердило атаку морських дронів на Керченську бухту
Безпілотники «Sea Baby» вступили в бій із ворожою авіацією

#дайджест

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

09 Dec, 12:41


The Big Pitch від Pitch Battle – хто стане найкращим?

Грандіозний фінал стартап-батлів від CfE Accelerator UCU та Kooperativ!

18 грудня найкращі стартапи сезону вийдуть на сцену, щоб показати, хто з них готовий змінювати правила гри.

Своїми пітчами вечір будуть запалювати такі стартапи:

Cabina AI – універсальний простір для роботи з різними AI.
SoftTrainer – симулятор для розвитку soft skills.
VyshyvAi – сервіс для створення унікальних вишиванок.
SelpMe - платформа, яка підключає вас до Мережі помічників у продажах.
Swapp.fashion – додаток для купівлі-продажу вживаного одягу.
Pronomy – автономний ШІ-агент для відділу підтримки.

Це більше, ніж просто пітчі:

Фінальні виступи, що надихають і доводять, що немає нічого неможливого
Історії успіху та викликів, які мотивують до дій
Нетворкінг, що відкриває нові можливості
Атмосфера стартап-ком'юніті, яка заряджає драйвом та ідеями

Забирай свій квиток і стань свідком фіналу, який надихає діяти! Придбати квиток можна за посиланням🔗

Коли? 18 грудня 2024, 18:30
Скільки? 350 грн
Де? Kooperativ, вул. Січових Стрільців, 23A, Київ

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

09 Dec, 09:28


Тим часом курс Bitcoin становить — $99.582.

#курсвалют

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

09 Dec, 07:00


$106 млрд з початку війни та ще $38 млрд у 2025 році. Де та як Україна залучає фінансування на бюджетні потреби?

За даними Міністерства фінансів, протягом січня – листопада Україна отримала $32,4 млрд зовнішнього фінансування, що становить понад 80% суми, яку українська влада планує залучити з-за кордону за підсумками всього 2024 року. 

На 2025 рік потреба в іноземному фінансуванні становить понад $38 млрд, шанси на отримання яких і депутати, і Мінфін оцінюють доволі високо. Отже, дефіцит державного бюджету, який у 2024 році сягне 1,85 трлн грн, а в 2025-му – 1,64 трлн грн, буде практично повністю компенсований за рахунок грошей міжнародних партнерів.

Скільки зовнішніх вливань надійшло в листопаді?
Україна отримала $6,4 млрд зовнішнього фінансування в листопаді, що зробило його одним із найщедріших місяців. Більше коштів надійшло лише в березні ($9 млрд) та серпні ($8,5 млрд).
На внутрішньому ринку Мінфін залучив $2 млрд через розміщення військових облігацій (ОВДП). З початку 2024 року загальне фінансування бюджету склало $46,7 млрд, з яких $32,4 млрд – з-за кордону, а $14,3 млрд – через ОВДП.
У структурі зовнішнього фінансування: гранти – 28%, позики – 72%.

Хто виділяв Україні гроші в листопаді?
Державний бюджет отримав:
• $4,8 млрд – кредит від Світового банку (за участі США);
• $1,35 млрд – грант від США;
• $235 млн – пільгове фінансування від Японії;
• $100 млн – позика від Республіки Корея;
• €10,8 млн – грант від Норвегії.

Кредит через проєкт PEACE in Ukraine спрямовано на соціальні та гуманітарні витрати. Фінансування від Японії отримано через програму Світового банку, а транш від Кореї є першим у межах угоди на $2,1 млрд до 2029 року.

Які країни дають найбільше грошей Україні з 2022 року?
Загальний обсяг зовнішнього фінансування з 24 лютого 2022 року до 28 листопада 2024 року склав майже $106 млрд.

Найбільшими донорами стали ЄС, США, МВФ, Японія та Канада. У 2024 році США, ЄС та Японія надали найбільше грантів, а ЄС, МВФ, Світовий банк і Канада – позик.

Звідки будуть гроші у 2025 році? Бюджет на 2025 рік передбачає $38,4 млрд зовнішнього фінансування та $13 млрд через ОВДП. Основні партнери – ЄС та США. Євросоюз затвердив план Ukraine Facility на €50 млрд. США погодили фінансування на $7,8 млрд, із яких залишилося $2,6 млрд. Подальші рішення залежатимуть від нової адміністрації Дональда Трампа.

Також діє кредитна програма МВФ на $15,6 млрд, половина з якої вже отримана. Мінфін розраховує на $22 млрд від заморожених активів РФ (ERA), що становить 60% зовнішнього фінансування, запланованого на 2025 рік.

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

08 Dec, 12:30


❗️Головні події станом на 14:30

▪️Макрон переконав Трампа зустрітися з Зеленським у Парижі і заради цієї зустрічі не запросив Шольца
Остаточне рішення про проведення тристоронньої зустрічі було прийнято буквально в останні моменти до неї

▪️Україна втратила 43 000 своїх військових від початку повномасштабного вторгнення – Зеленський
Було зафіксовано майже 400 000 поранень

▪️Асад міг загинути в авіакатастрофі: літак зник з радарів – Reuters
Імовірність «дуже висока», заявили два співрозмовника у Сирії

▪️Трамп заявив, що Зеленський готовий розпочати переговори з росією
У майбутніх перемовинах може допомогти Китай, додав новообраний президент США

▪️США оголосили про новий пакет військової допомоги для України на $988 млн
Він включає боєприпаси для реактивних систем залпового вогню HIMARS, безпілотні літальні апарати, запчастини та додаткове обладнання для ремонту військової техніки

#дайджест

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

08 Dec, 10:45


Актуальні матеріали Mind, які ви могли пропустити минулого тижня:

✍️Експерт Сергій Вакуленко: «Австрія впорається без українського газового транзиту. Набагато складніше буде Словаччині»
Дослідник американського центру Carnegie Endowment for International Peace – про перспективи української ГТС у разі зупинки прокачування російського газу, основні ринкові виклики та дієвість західних санкцій

✍️ Близько пів мільйона тонн українського зерна
експортовано через Констанцу в жовтні
Українська частка зернового трафіку румунського порту зменшилася до 24%

✍️ Понад 10 000 заяв від потерпілих: як працює Реєстр збитків, завданих агресією рф проти України
Хто та які претензії до росії може подавати вже зараз

Збільшуємо продажі, або П'ять причин оптимізувати UX/UI вашого інтернет-магазину
Чому одні інтернет-магазини продають, а інші — ні? Як залучати та утримувати клієнтів? І як оптимізація інтерфейсу може в цьому допомогти?

Як з 1 грудня працюють
нові фіскальні правила? Податкова пояснила деталі
І які наслідки чекають за порушення

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

08 Dec, 09:50


Тим часом курс Bitcoin становить — $99.739.

#курсвалют

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

07 Dec, 18:20


💰НБУ оштрафував Приватбанк на 10 млн грн за порушення правил фінмоніторингу

У листопаді Національний банк оштрафував три банки та дві небанківські фінансові установи за порушення законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів.

Про це повідомила пресслужба регулятора.

На АТ «Банк Альянс» наклали штраф у 15,05 млн грн за неналежне виконання обов’язків здійснювати посилену перевірку клієнтів з високим ризиком; порушення вимог до моніторингу ділових відносин та фінансових операцій клієнта, до застосування ризик-орієнтованого підходу; надання недостовірної інформації.

АТ КБ «ПриватБанк» оштрафували на 10 млн грн за неналежну перевірку клієнтів, зокрема тих, ризик ділових відносин з якими є високим. Ще банк отримав письмове застереження за порушення вимог до внутрішніх документів з питань ПВК/ФТ, а також відсутності в них процедур, достатніх для забезпечення ефективного управління ризиками; неналежну перевірку клієнтів, які є політично значущими особами, або пов'язаними з ними. У тому числі члени сімей.

АТ «Асвіо Банк» отримав штраф на 2,45 млн грн за неналежне дотримання ризик-орієнтованого підходу у своїй діяльності та неналежну перевірку клієнта.

На 15,35 млн грн Нацбанк оштрафував ТОВ «Вей Фор Пей» за невиконання установою обов’язку забезпечити належну організацію та проведення первинного фінансового моніторингу. Крім того, фірма отримала письмове застереження за порушення вимог до навчання працівників та до відображення інформації в анкеті клієнта.

Штраф у розмірі 255 000 грн накладено На ПрАТ «УФГ» регулятор наклав 255 тисяч грн штрафу за порушення вимог до ідентифікації та верифікації клієнта. Також компанія отримала письмове застереження за порушення вимог до виявлення і реєстрації фінансової операції, що підлягає фінансовому моніторингу.

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

07 Dec, 18:03


ВВС: новий дрон «Пекло» ближчий до крилатих ракет, ніж до безпілотників

Як ми вже повідомляли, у п'ятницю президент України Володимир Зеленський передав до ЗСУ першу партію нових українських дронів-ракет, або реактивних безпілотників, під назвою «Пекло».

Як пояснює Українська служба ВВС, раніше про цю розробку нічого не було відомо.

Міністр з питань стратегічних галузей промисловості Герман Сметанін повідомив, що ракета-дрон була «з нуля» розроблена протягом року, і цей виріб «вже має успішні бойові застосування». Сметанін додав, що дрон летить зі швидкістю 700 км на годину на відстань до 700 км.

За словами кореспондентів Української служби ВВС, на відео та фото дрону «Пекло», які оприлюднені в пресі, можна помітити, що на верхній частині фюзеляжу є кріплення. Це може означати, що цей безпілотник запускається не з землі, а з повітряних носіїв, ймовірно, з фронтових бомбардувальників або винищувачів.

Якщо це справді так, то українські розробники продемонстрували принципово новий для російсько-української війни підхід до запуску БПЛА.

Наприклад, український далекобійний дрон «Лютий» запускають шляхом розгону на злітній смузі, а перероблені радянські апарати Ту-141 («Стриж») – із спеціальної потужної пускової установки.

Таким чином можна стверджувати, що дрон-ракета «Пекло» ближче до крилатих ракет, ніж до безпілотників, пише видання.

Також він зовні схожий на високоточні західні плануючі авіабомби, на зразок французької AASM (HAMMER), на якій також встановлюється ракетний прискорювач і система навігації.

Проте заявлена дальність українського дрону «Пекло» удесятеро більша. Не виключено, що це пов'язане із набагато меншою бойовою частиною. Україна не розкриває, яка саме бойова частина встановлена у цих ракетах-дронах.

На фюзеляжі в хвостовій частині дрона «Пекло» можна помітити виносний турбореактивний двигун, а спереду датчик швидкості руху.

Загалом цей дрон за зовнішніми ознаками дуже подібний до представленого наприкінці серпня реактивного безпілотника «Паляниця». Його дальність також було заявлена близько 600-700 км, проте на ньому не було виносного двигуна.

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

07 Dec, 12:31


❗️Головні події станом на 14:30

▪️Іран у 7 разів посилює потужності з виробництва збагаченого урану – МАГАТЕ
Держава запасається ураном з рівнем чистоти у 60%, з якого виготовляють ядерну зброю

▪️Україна отримала другу партію F-16 від Данії
Винищувачі з першої партії вже посилили ППО та збивають російські ракети

▪️«Ваша брехня на нас не діє»: Сікорський жорстко розкритикував російську делегацію в ОБСЄ
Польський міністр МЗС заявив, що росіянам тут не

▪️Міноборони Німеччини: росія значно випереджає Євросоюз у виробництві танків
росія виробляє вдвічі більше танків, ніж сумарно 5 найбільших країн ЄС

▪️Bloomberg: Євросоюз просить США пом’якшити санкції проти російського Газпромбанку
ЄС та США зараз обговорюють форми та масштаби можливих послаблень

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

04 Dec, 16:50


Книжка тижня: «Безконтрольні. Що треба знати про бізнес-процеси?» Наталії Заверухи

Книжка розбирається в українській специфіці системного бізнесу: чи правда, що тільки процесний підхід може допомогти компанії ефективно функціонувати та зростати, та яка вона – ефективна оптимізація процесів?

Докладніше – в огляді Mind.

Бекграунд. Наталія Заверуха – авторка книжки, експертка у сфері консультування з опису та оптимізації бізнес-процесів. З 2008 року працювала на різних посадах у галузі автоматизації та інформаційних технологій (ІТ). З вересня 2016 року консультує українські та закордонні бізнеси.

Читаючи цю книжку про бізнес-процеси, ви знайдете безліч доказів того, що процесний підхід допоможе вашій компанії ефективно функціонувати та зростати; зрозумієте, що таке бізнес-процеси на практиці, а не з розповідей. А ще усвідомите, що у разі правильного впровадження процесний підхід може принести користь усім аспектам вашого бізнесу і стати поштовхом до розвитку й інновацій.

Вам сподобається, якщо: ви прагнете автоматизувати ваш бізнес, і вам потрібна покрокова інструкція з реальними прикладами та практиками.

Вам не сподобається, якщо: подана у книжці інформація для вас не нова і ви прагнете дізнатись ще більше.

Головна причина прочитати: книжка містить практичні завдання, запитальники й чеклісти, опрацювання яких допоможе вам перейти від теорії до практики уже у процесі читання; видання допоможе знайти ваші слабкі місця та зрозуміти, що саме може не працювати у вашій бізнес-моделі.

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

04 Dec, 12:45


❗️Головні події станом на 14:45:

▪️Рада ухвалила закон про посилення контролю на гральному ринку: КРАІЛ ліквідують
В Україні розробляють механізм обмеження доступу до нелегальних вебсайтів і застосунків з азартними іграми

▪️Ціни на цигарки в Україні зростуть: Рада підвищила акцизи
Акциз прив'яжуть до євро, як того вимагає Директива ЄС та МВФ

▪️Компенсація за знищене майно: які категорії ВПО отримали пріоритетне право
Рада прийняла закон у цілому

▪️Українська делегація на чолі з Єрмаком відвідають США для переговорів із командою Трампа – NV
Головна мета поїздки – зустрітися з трампістами, людьми з близького оточення Трампа, повідомило одне з джерел

▪️ОНОВЛЕНО: Південна Корея скасувала воєнний стан
Він загалом тривав у країні шість годин

#дайджест

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

04 Dec, 09:25


Актуальні матеріали Mind, які ви могли пропустити минулого тижня:

✍️ Близько пів мільйона тонн українського зерна експортовано через Констанцу в жовтні
Українська частка зернового трафіку румунського порту зменшилася до 24%

✍️ Рідлі Скотт: «Я не сидів 25 років,
мучившись над “Гладіатором ІІ”»
Знаний режисер наукової фантастики та історичної драми – про найгірші можливі умови історії, дітей і третю частину відомої епопеї

✍️ Збільшуємо продажі, або П'ять причин оптимізувати UX/UI вашого інтернет-магазину
Чому одні інтернет-магазини продають, а інші — ні? Як залучати та утримувати клієнтів? І як оптимізація інтерфейсу може в цьому допомогти?

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

04 Dec, 08:22


Тим часом курс Bitcoin становить — $ 96.655.

#курсвалют

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

03 Dec, 19:48


Як захистити криптогаманець?

Ті, хто вже інвестує або лише планує вкладатися в криптовалюти, очікують, коли біткоїн досягне $100 000. Чим вища його ціна, тим більше охочих грати на курсі або додати актив до портфеля.

Однак криптовалюта приваблює не лише інвесторів, а й шахраїв. Попри надійність блокчейн-технологій, ризиків чимало.

Найпоширеніші схеми: фішинг, фальшиві ICO, схема Ponzi, Pump and Dump, соціальна інженерія, фейкові біржі й гаманці, хакерські атаки.

Фішинг: обманом отримують дані для доступу до гаманців.
Фальшиві ICO: шахраї створюють фіктивні проєкти для залучення коштів.
Схема Ponzi: виплати першим інвесторам роблять за рахунок нових, поки схема не руйнується.
Pump and Dump: штучно підвищують ціну криптовалюти, потім масово продають активи.
Соціальна інженерія: маніпуляції через стресові повідомлення, які змушують переходити на небезпечні сайти.

Щоб уникнути шахрайства, не варто торгувати поза криптобіржею, ділитися даними карток, реєструватися на невідомих платформах чи гаманцях. Використовуйте лише надійні джерела, зберігайте докази та у разі проблем звертайтеся до кіберполіції.

Україна планує запровадити податок на доходи від криптовалют у розмірі 19,5% плюс військовий збір. Закон «Про віртуальні активи» ухвалено, але він ще не діє через відсутність змін у Податковому кодексі. Легалізація ринку очікується не раніше 2025 року, з адаптацією до європейських стандартів.

Детальніше 🔗

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

03 Dec, 13:26


Очільник МЗС Сибіга привіз у штаб-квартиру НАТО Будапештський меморандум

«Цього дня виповнюється 30 років цьому паперу. Це правдивий доказ, справжнє нагадування про те, що будь-які довгострокові рішення щодо довгострокової безпеки України недоречні та неприйнятні. Цей документ, цей папір не зміг забезпечити безпеку України та трансатлантичну безпеку».

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

03 Dec, 12:30


❗️Головні події станом на 14:30

▪️Чернишова призначили на посаду міністра національної єдності
За це рішення проголосувало 237 депутатів

▪️Українські агрокомпанії входять до п’ятірки найпрогресивніших і найтехнологічніших у Європі
Найбільше відзначилися на цій ниві великі гравці зі значними зембанками

▪️Мінекономіки відновило надання статусів критичного підприємства для бронювання
Перші 7 підприємств отримали відповідний статус за новими критеріями

▪️Україна не розглядатиме гарантій безпеки, альтернативних вступу до НАТО – МЗС
Відомство нагадало міжнародній спільноті про нехтування Будапештським меморандумом, що призвело до повномасштабної війни

▪️Дайджест інвестиційного ринку
Ключові новини ринку інвестицій, M&A та макроекономіки з 25 листопада до 1 грудня

#дайджест

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

03 Dec, 11:30


Франція і Британія розглядають можливість розмістити свої війська в Україні – Радіо Свобода

Франція та Велика Британія розглядають різні варіанти гарантій безпеки для України в разі мирних переговорів із росією.

Одним із таких варіантів є розміщення британських і французьких військ на лінії розмежування для моніторингу режиму припинення вогню, якого може бути досягнуто внаслідок переговорів.

Про це розповів Радіо Свобода високопосадовець НАТО на умовах анонімності.

За його словами, ці розмови ведуться лише в окремих столицях, не на рівні НАТО. Париж і Лондон намагаються підготувати варіанти для різних сценаріїв розвитку подій, щоб в разі виникнення питання з боку нового керівництва США, як країни Європи допомагають Україні, вони мали б готові варіанти підтримки Києва.

Розробка конкретних пропозицій і варіантів підтримки потрібна також для того, щоб гарантувати участь європейських союзників у мирних переговорах України та росії за посередництва Трампа, розповів співрозмовник Радіо Свобода.

Президент Франції Емманюель Макрон наголосив, що його країна не воює з росією і не хоче ескалації, але хоче зробити все, що можливо, щоб допомогти Україні оборонятися.

Раніше французька газета Le Monde писала про те, що Франція і Британія планують очолити військову коаліцію в Україні та відновили дискусії про можливе розміщення своїх військ в Україні.

Ідею Франції щодо можливого відправлення західних військ в Україну підтримує також Литва, розповів у коментарі Радіо Свобода посол Литви в НАТО Дейвідас Матульоніс. За його словами, якщо Франція вирішить це зробити, їй не потрібен дозвіл від НАТО, це можуть бути національні рішення окремих держав.

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

03 Dec, 10:01


Нові податкові ставки та правила. Що змінилось 1 грудня?

З 1 грудня 2024 року набули чинності зміни до податкового законодавства, які парламент затвердив у жовтні. Йдеться про закон № 4015-IX. Його норми передбачають підвищення базової ставки військового збору, запровадження обов'язкової сплати цього збору для підприємців-спрощенців, подвоєння ставки податку на прибуток для банків тощо. ДПС роз'яснила нюанси та особливості застосування окремих норм.

Нові ставки військового збору

Закон № 4015-IX передбачає підвищення базової ставки військового збору з 1,5% до 5%.

Об'єктом оподаткування військовим збором є загальний місячний чи річний доход.

ДПС зазначає, що до зарплат за всі податкові періоди до 1 грудня 2024 року застосовується «стара» ставка військового збору – 1,5%. Під нову ставку 5% потраплять доходи, що нараховуються з 1 грудня.

У той же час, до всіх інших доходів (платежі за цивільно-правовими договорами, орендна плата, проценти за депозитами), які нараховані або виплачені податковими агентами після 1 грудня 2024 року, застосовується 5% військового збору. Навіть якщо такий дохід нараховано за податкові періоди, що передували грудню.

Податок на прибуток фінустанов

Для банків ставка прибуток зросла вдвічі – з 25% до 50%, причому ретроспективно.

Податкова уточнює, що банки повинні визначити (та перерахувати) податкові зобов'язання з податку на прибуток за 2024 рік за ставкою 50%.

Для інших учасників фінринку (крім страховиків) ставку податку на прибуток збільшено з 18% до 25%, фактично вона почне діяти з 1 січня 2025 року.

Аванси з податку на прибуток для АЗС

АЗС будуть сплачувати авансові внески щомісяця не пізніше 20 числа. Розмір авансів встановлено:
• для АЗС, які торгують бензином та дизелем – 60 000 грн/міс;
• для АЗС, що здійснюють реалізацію зрідженого газу – 30 000 грн/міс;
• для мультипаливних АЗС, які мають частку реалізованого зрідженого газу 50% і більше – 45 000 грн/міс.

За несплату авансових внесків – штраф від 5% до 10% суми податкового зобов'язання.

Аванси для обмінних пунктів

Починаючи з 1 січня 2025 року пункти обміну валюти сплачуватимуть аванси з податку на прибуток, які прив'язані до офіційного курсу гривні/євро.

Розмір авансу залежить від розташування обмінного пункту. Найбільше заплатять обмінники, що знаходяться у Києві (€700 на місяць в еквіваленті), а найменше – пункти, що розташовані у невеличких містах та селах (€200 на місяць в еквіваленті).

#податки #регулювання #майндпояснює

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

03 Dec, 08:32


Тим часом курс Bitcoin становить — $ 95.438.

#курсвалют

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

03 Dec, 07:51


Як не замерзнути в холод

Обстріли росіянами енергетичної інфраструктури стають частішими, так само як і відключення світла. Тож готуватися до холодної зими треба вже зараз. Mind розповідає, як не замерзнути у квартирі та на вулиці під час блекауту. І що робити вдома без світла й опалення.

Утепліть вікна та двері
Вікна й двері – основні джерела тепловтрат. Перевірте їх герметичність, навіть якщо у вас склопакети. Холодне повітря може проникати через ущільнювач, фурнітуру чи раму. Визначити це можна тактильно, запальничкою або аркушем паперу.
Щілини заклеюйте герметиком, підвіконня й укоси утеплюйте мінеральною ватою або пінопластом. Для скла використовуйте термоплівку. Вона прозора, малопомітна й знижує тепловтрати.
До 30% тепла втрачається через вікна, до 15% – через двері.

Заповніть проміжки ущільнювачами, утепліть дверне полотно. Подвійні двері зберігають більше тепла. Подбайте про утеплення дверей і вікон у під’їзді – це додасть +1 °С до температури у вашій оселі.

Килими та штори Килими й штори допомагають зберігати тепло, особливо в кімнатах для сну. Натуральні килими краще утримують тепло, але синтетика простіша в догляді. Штори чи жалюзі ввечері захищають від холоду, але не закривайте ними батареї. Максимально відкрийте простір біля обігрівачів.

Народні методи обігріву У мережі радять гріти цеглу на плиті, робити лампадки з олії чи будувати конструкції зі свічками. Це дешево, але малоефективно. Набагато дієвіші альтернативні джерела енергії, наприклад, сонячні панелі й вітрогенератори.

Туристичне екіпірування Доступний і безпечний спосіб зберегти тепло. Мінімальний набір: пальник, термос, спальник, термобілизна, грілки, каремат, намет. Газові чи спиртові пальники підходять для приготування їжі. Спальник із комфортною температурою від -10 °С краще утеплить, ніж ковдра.

Що їсти та пити? Гарячі страви, каші, м’ясо й спеції (карі, перець, імбир) покращують теплообмін. Не вживайте алкоголь – він створює ілюзію тепла. Натомість пийте чай із трав або каву.

Must have для дому Налобний ліхтар, сухофрукти, мед, шоколад і повербанки – необхідні речі в умовах холодів та відключень.

Як зігрітися на вулиці? Шари одягу, термобілизна, зимове взуття й рухливість допоможуть не замерзнути. В разі потреби заходьте в теплі приміщення та пийте гарячі напої.

Детальніше 🔗

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

02 Dec, 15:39


«98% доходу маємо з-за кордону»: як Beehive потрапила до трійки найбільших вітчизняних експортерів меду

Beehive була заснована у 2016 році. Компанія збудувала завод, що може переробляти понад 10 000 тонн меду на рік, а обсяги переробки щорічно зростають. Український мед від Beehive експортується до 15 країн, включаючи Європу, Північну Америку та Близький Схід. Невдовзі компанія планує вийти на ринок Китаю. Усі виробничі процеси одразу були орієнтовані на експорт і відповідали міжнародним стандартам. Для контролю якості меду закупили спеціалізоване обладнання, зокрема пристрій для аналізу антибіотиків за 400 000 євро.

Команда заготівельників відбирає продукцію у 150 000 домогосподарств по всій країні, а фермери можуть також самостійно здавати мед на склади компанії. Завод щоденно виготовляє до 40 тонн меду. Процес включає первинний аналіз якості, обробку відповідно до вимог клієнтів, гомогенізацію, зберігання та фасування. 90% продукції продається великим клієнтам у великих діжках, решта – у невеликих баночках для ритейлу. Beehive переважно працює під конкретні контракти, щоб уникати надвиробництва.

З моменту заснування компанія значно наростила обсяги виробництва – з 100 тонн у 2016 році до 7000–8000 тонн зараз. Доходи зросли з $5 млн до прогнозованих $15 млн у цьому році. Український ринок залишається незначним для компанії, основний акцент зроблено на експорт.

Beehive почала експансію зі Східної Європи, згодом розширившись до Західної Європи, США та Близького Сходу. Компанія фокусується на ринках із високим середнім доходом, де цінують якість, і уникає країн із переважно низькою ціною. Європейський ринок відзначається людяним підходом і прозорими бізнес-відносинами, тоді як американський – більш формальний та орієнтований на трейдерів. У країнах Близького Сходу основну роль відіграють особисті зв’язки. Китайський ринок є наступною метою компанії, попри його складнощі й конкуренцію.

Beehive ретельно готується до виходу на нові ринки, аналізуючи місцевий попит і адаптуючи продукцію. Для меду компанія експериментує з додаванням сублімованих фруктів та випуском крем-меду. Основний акцент у маркетингу робиться на B2B-комунікацію, цифрові платформи та ритейл-маркетинг. Однією з найбільших складностей залишаються сертифікаційні вимоги різних ринків.

Детальніше 🔗

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

02 Dec, 11:20


🇸🇾Повстання у Сирії: російські бійці тікають із зони бойових дій – ГУР

Військовий контингент росії тікає із зони бойових дій у Сирії.

Про це повідомляє Головне управління розвідки (ГУР) Міноборони.

Опозиційні сили у Сирії продовжують просування на південь країни. У містах Хама, Хомс і Сувейда відбулися перші міські бої з урядовим військом. Однак російські військові тікають із Хами до бази «Хмеймім» попри заяви про допомогу уряду Башара Асада в боротьбі із повстанцями.

Коли збройні заворушення розпочалися у столиці Сирії Дамаску, росіяни почали евакуйовуватися з міста. Зокрема й дипломати. Також російські бійці покинули військову базу в Хан-Шейхуні, залишивши по собі арсенал і техніку.

Після цього російські літаки завдали удару по районах Хан-Шейхуна. Розвідники припускають, що так країна-агресорка хотіла знищити військову техніку, яка могла перейти до сил опозиції. Внаслідок спільних сирійсько-російських авіаударів по території країни загинули щонайменше 25 осіб.

Водночас керівник координаційного штабу росіян у Хмеймімі визнав, що ситуація вийшла з-під контролю президента.

Майнд пояснює

21 Nov, 17:07


Актуальні матеріали Mind, які ви могли пропустити:

✍️ЄС готує другий пакет санкцій проти російського «тіньового» флоту. Що він передбачає та наскільки дієвим буде
Брюссель спробує розширити чорний список, який нині нараховує понад 90 танкерів

✍️Страус на ім’я Європа, або Чим Трамп зарадить Старому світу
ЄС варто розібратись у власних проблемах і стати сильнішим. Іншого шансу може вже не бути

✍️Що буде із Shell в Україні після придбання «Укрнафтою» 118 автозаправок
Якими є умови угоди та хто від неї виграє

✍️ Книжка тижня: «Американська війна в Афганістані» Картера Малкасяна
Найдовший збройний конфлікт в історії США: політична, економічна та соціальна складові американської війни в Афганістані

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

21 Nov, 13:35


❗️Головні новини станом на 15:35

▪️«путін використовує Україну як полігон»: Зеленський прокоментував удар рф новою ракетою
Президент наголосив, що всі характеристики – швидкість, висота – міжконтинентальної балістичної

▪️Окупанти атакували Дніпро міжконтинентальною балістичною ракетою та «Кинджалом» (оновлено)
Пошкоджений центр реабілітації та зруйнована котельня

▪️«Автоцивілка» заграє новими фарбами: що зміниться для автовласників після вступу в силу нового закону про ОСЦПВ
До яких п'яти нововведень в сфері ОСЦПВ варто готуватись українцям, розповідає експерт

▪️Байден хоче скасувати понад $4,5 млрд боргу України
План Байдена викликав заперечення конгресменів-республіканців

▪️Турбота про психоемоційний стан під час війни: понад 1700 сеансів каністерапії проведено за рік роботи спеціалізованого центру в Києві
В Україні каністерапія стає все більш затребуваним методом психоемоційної допомоги. Про роботу київського центру каністерапії та неймовірні історії його відвідувачів читайте у нашому матеріалі

#дайджест

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

21 Nov, 11:41


ЄС розширяє санкції проти російського «тіньового» флоту. Що передбачається та наскільки це може бути дієвим?

Євросоюз докладає недостатньо зусиль для протидії російському «тіньовому» флоту. Дещо змінити ситуацію може новий пакет санкцій, однак його ухвалення вочевидь матиме надзвичайно обмежений вплив. Ініціатива готується тоді, коли росія повним ходом повертає десятки підсанкційних танкерів до комерційних перевезень, а найбільшими отримувачами доправлених ними вантажів вже стали індійські та китайські гіганти-нафтопереробники. Mind пояснює, наскільки нові європейські обмеження здатні протидіяти подальшому використанню «тіньового» флоту.

ЄС обговорює новий пакет санкцій проти російських «тіньових» танкерів, його запровадження планується до кінця 2024 року. Очікується, що заходи міститимуть також штрафні заходи проти осіб, залучених до торгівлі.

Скільки танкерів російського «тіньового» флоту покарав ЄС?

ЄС ухвалив свою єдину на сьогодні ініціативу проти російських «тіньових» танкерів 24 червня 2024 року в рамках 14-го пакету антиросійських санкцій. Тоді було запроваджено обмеження проти 27 суден різної спеціалізації. Серед них були 17 танкерів російського «тіньового» флоту, зокрема 11 нафтових танкерів і шість танкерів-продуктовозів.

Фактично провальна політика ЄС щодо проблеми російського «тіньового» флоту змусила Європарламент ухвалити резолюцію минулого тижня, яка закликає виконавчу владу до цілеспрямованих кроків у наступних пакетах санкцій, зокрема, пропонується заборонити перебування незастрахованих танкерів у водах ЄС.

Скільки всього танкерів російського «тіньового» флоту покарали союзники?

На сьогодні США, Велика Британія та ЄС запровадили санкції проти 92 російських тіньових танкерів, зокрема 77 нафтових танкерів і 15 танкерів-продуктовозів. Санкційний статус забороняє взаємодію із суднами або вантажами, які вони перевозять, – порушникам загрожують вторинні санкції.

Коли союзники запровадили останній пакет санкцій проти «тіньового» флоту?

Поки США призупинили відповідні санкції через побоювання порушити баланс світового ринку нафти помітну активність виявила Велика Британія. Свій останній пакет, четвертий, Лондон запровадив 17 жовтня. Він виявився найвагомішим за кількістю нафтових танкерів, який коли-небудь застосовували союзники – до загального списку було додано відразу 18 суден.

Наскільки дієвими є санкції проти «тіньового» флоту рф?

Спочатку санкції США, запроваджені в жовтні 2023-лютому 2024 року, демонстрували бажаний ефект – покарані танкери припинили комерційні перевезення та простоювали по декілька місяців.

Однак більш ніж пів року тому росія вперше успішно повернула заблоковані судна у свою експортну логістику. За інформацією українського KSE Institute, у вересні й жовтні комерційні рейси з російських портів виконали або планували виконати щонайменше 20 підсанкційних танкерів.

Переважна частина підсанкційних танкерів все ще простоює. Причому найбільша частка цих суден перебуває у санкційному списку США. Схоже, учасників торгівлі переважно зупиняє ризик вторинних санкцій Вашингтона.

Та, схоже, споживачі російської сировини вже пройшли критичну межу, коли вони остерігалися приймати вантажі, доправлені танкерами із санкційним статусом. Нині найбільшими покупцями російської нафти, яку перевозять підсанкційні танкери, стали світові гіганти-нафтопереробники – індійська Reliance Industries і китайська Sinopec.

#логістика #війна #санкції #майндпояснює

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

21 Nov, 08:53


Тим часом курс Bitcoin становить — $ 96,977.

#курсвалют

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

20 Nov, 21:38


Евакуація з Курахівського та Покровського напрямків... Старі, які прожили й без того не легке життя і втратили все, діти, що разом з батьками рушають в абсолютну невідомість

фото: libkos

#фотодня

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

20 Nov, 17:31


Juscutum у партнерстві з Devlight проведуть конференцію «Навігатори інновацій: Системні інновації як шлях до успіху»

Під час заходу топові спікери представлять своє бачення майбутнього, в якому цифрові зміни, сміливі ідеї та інноваційні рішення об'єднуються для досягнення проривних бізнес-результатів. У фокусі будуть хвилюючі питання щодо новітніх технологій і продуктів, які нададуть учасникам можливість глибоко проаналізувати помилки під час впровадження інновацій.

Перший івент «Навігаторів інновацій» став основою для формування потужного ком'юніті інноваторів, де кожен учасник отримав можливість обмінятися ідеями та досвідом. Друга подія покликана розширити цю спільноту та залучити ще більше адептів інновацій, готових змінювати правила гри в бізнесі.

Цього разу експерти обговорять:

▪️Як працювати з помилками і впроваджувати системні інновації.
▪️Як трансформувати компанії та бренди за допомогою інноваційних рішень.
▪️Як інтегрувати новітні технології у традиційні сфери бізнесу.

Серед спікерів:

▪️Ірина Біляєва, партнерка та CEO Juscutum.
▪️Ігор Полич, CEO Devlight.
▪️Костянтин Яковлєв, директор з електронної комерції «Аврори».
▪️Максим Іллюхін, стратегічний директор і партнер у студії twid, співкерівник проекту «Мрія».
▪️Владислав Жиліховський, head of Customer Experience Department Dnipro-M.
▪️Інна Тютюн, директорка IT та роздрібного бізнесу Sense Bank.
▪️Євген Бойко, Head of digital experience and e-commerce МХП.
▪️Ярослав Назар, керівник розвитку програми лояльності Fishka.
▪️Кирило Бондар, партнер та CFO в UDP Renewables та UNIT.City.
▪️Юлія Федосюк, CEO UAPAY.
▪️Олександр Драгін, СІО Sense Bank.
▪️Богдан Круглик, директор компанії FRENDT.

Коли: 28 листопада 2024, 15:30
Де: Київ, офлайн
Вартість: 2000 грн

Детальна програма та квитки за посиланням: https://www.navihatory.com/

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

20 Nov, 13:30


🪖Рада дозволила демобілізувати військових, чиї неповнорідні родичі загинули на війні

Верховна Рада схвалила в цілому законопроєкт №11531, що дасть право на демобілізацію тим, чиї неповнорідні родичі загинули чи зникли безвісти під час участі у бойових діях. «За» проголосували 308 депутатів.

Про це повідомив нардеп Олексій Гончаренко.

Депутат раніше уточняв, що Рада вже схвалила законопроєкт про відстрочку від мобілізації цієї категорії чоловіків. У новому допрацьованому законопроєкті (№11531) йдеться про повне звільнення від мобілізації і військової служби для чинних військових, що, за його словами, є «справедливим кроком для родичів загиблих».

Крім того, як повідомив нардеп Ярослав Железняк, парламент також ухвалив в цілому закон про відстрочку від призову на військову службу тим, чиї близькі родичі загинули або зникли безвісти.

Законопроєкт №12104 передбачає право на відстрочку від мобілізації родичам військовослужбовців, у яких близькі (чоловік, дружина, син, донька, батько, мати або рідний (повнорідний, неповнорідний) брат чи сестра) зникли безвісти, або загинули під час захисту України.

Нагадаємо, ще у 2022 році Рада ухвалила закон, що звільняє від мобілізації близьких родичів загиблих чи зниклих безвісти на війні. У 2023-му під час ухвалення нового мобілізаційного закону влада обіцяла внести туди норму про демобілізацію, але напередодні остаточного голосування її прибрали.

Довідково.
Неповнорідними називають братів та сестер, у яких спільний лише хтось один із батьків – мати або батько, а не обидва з них.

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

20 Nov, 12:31


❗️Головні події станом на 14:30

▪️«Дарниця» за підтримки Veteran Hub розробила для своєї команди Путівник етичного спілкування
Людяність - одна з цінностей команди «Дарниці» - стала основою Путівника

▪️Рада дозволила демобілізувати військових, чиї неповнорідні родичі загинули на війні
Закон прийнято одразу в цілому

▪️ОНОВЛЕНО: росія може завдати потужного удару по Україні 20 листопада – посольство США
У ЦБД прокоментували, що рф місяцями накопичувала ракети

▪️«Укрнафта» купує 51% мережі АЗС Shell в Україні
Сторони уклали угоду

▪️«Дарниця» долучилася до Європейського регіонального саміту зі шкільного харчування
Медичний директор фундації «Сильні серця» розробила меню смузі, корисних для здоров’я серця і судин

#дайджест

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

20 Nov, 11:31


Без територіальних поступок і вступу України в НАТО: путін відкритий до угоди про припинення війни – Reuters

путін відкритий до обговорення угоди про припинення вогню в Україні з Дональдом Трампом, але виключає будь-які значні територіальні поступки і наполягає на тому, щоб Київ відмовився від амбіцій вступити до НАТО.

Про це Reuters повідомили п'ять джерел, обізнаних з думкою Кремля.

Як зазначають джерела, Кремль може погодитися на заморожування конфлікту на поточній лінії фронту. Водночас обговорюються варіанти поділу Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей, які росія вважає своїми, але повністю не контролює.

Крім того, москва може розглянути можливість поступок у деяких районах Харківської та Миколаївської областей. Однак позиція щодо Криму залишається незмінною: цей регіон не буде предметом переговорів.

Як наполягає путін, будь-яка угода має враховувати «реалії на місцях» і побоюється короткочасного перемир'я, яке дасть змогу Заходу переозброїти Україну.

Тим часом Україна продовжує наполягати на відновленні контролю над усією своєю територією в межах 1991 року. Президент Володимир Зеленський заявив, що Київ не піде на поступки, поки останній російський солдат не залишить українську землю.

росія, яка контролює понад 110 000 кв. км української території, заявляє, що конфлікт є реакцією на розширення НАТО та втручання Заходу у сферу її інтересів. Водночас Київ та його партнери розглядають вторгнення як серйозне порушення суверенітету України.

Серед обговорюваних пропозицій – постійний нейтралітет України, міжнародні гарантії безпеки та обмеження чисельності українських збройних сил. Утім, ключові питання залишаються предметом значних розбіжностей.

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

20 Nov, 09:05


Актуальні матеріали Mind, які ви могли пропустити:

✍️Що відбулося в зовнішній торгівлі України за 10 місяців
І що буде з експортом-імпортом у 2025 році

✍️4G-тендер
приніс до держбюджету 2,9 млрд грн: чому на аукціоні не було пекельної боротьби за лоти
Наскільки злетіла стартова ціна та коли знову розпочнеться «велике будівництво»

✍️Торгівля замість революцій: як економічні зв’язки знижують розрив між бідними та багатими
30 років тому було утворено СОТ. Чого вдалося досягти – 5 тез про глобальну торгівлю

✍️ Дайджест книжкових новинок листопада: великі політичні ігри, виховання стійкості, революція в астрономії і не тільки
Як вберегти себе від людини-нарциса та навчитися успішно керувати часом

✍️Löwenbräu – 600 років історії з баварським корінням
Золоте німецьке правило: лише хміль, солод та вода

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

20 Nov, 08:05


Тим часом курс Bitcoin становить — $ 92,441.

#курсвалют

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

20 Nov, 07:35


Посольство США в Україні на повідомляє про отримання інформації про значну потенційну загрозу удару 20 листопада.

«рф місяцями накопичувала ракети Х-101, «Калібр» і балістики» – прокоментував заяву посольства керівник ЦПД.

За словами Коваленка, для серії обстрілів готові кораблі, авіація і запаси ракет на складах та аеродромах стратегічної авіації.

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

19 Nov, 20:07


У Києві на тисячний день повномасштабного вторгнення біля підніжжя меморіалу "Батьківщина-мати" запалили 1000 свічок

фото: ТиКиїв

#фотодня@mindua

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

16 Nov, 22:04


Катерина та Сергій пройшли полон, підписали контракт та почали зустрічатися серед жорсткої армійської дисципліни. Вже через кілька місяців вони обмінялися обітницями: "Не страшно буде померти і йти вперед, коли з тобою рідна душа"

#фотодня

фото: Frontliner

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

16 Nov, 15:55


🇨🇳Китай постачав росії летальну зброю: Євросоюз розглядає можливість запровадити санкції

Євросоюз розглядає можливість запровадити санкції проти Китаю у відповідь на те, що Пекін надав росії летальну зброю для війни в Україні.

Джерело. Про це пише «Європейська правда» з посиланням на Frankfurter Allgemeine Zeitung.

Очільник європейської дипломатії Жозеп Боррель поінформував країни-члени блоку про дані розвідки щодо таких поставок. Він підкреслив, що докази є вагомими і підтверджують «надання Китаєм летальної зброї».

Інші подробиці Боррель не повідомив.

У вересні ЗМІ з посиланням на дані західної розвідки писали, що Китай таємно постачав збою росії.

Reuters повідомляло про те, що росія підготувала у Китаї програму озброєнь для розробки і виробництва ударних БпЛА дальнього радіусу дії.

Високопосадовець ЄС заявив, що блок повинен тепер «розглянути весь інструментарій» і додав, що Євросоюз може розширити санкційний список, щоб заборонити ведення бізнесу з китайськими компаніями, а також володіння активами і в'їзд до блоку.

Джерела видання зазначили, що реакція ЄС залежатиме від того, як Китай відреагує на ці докази.

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

16 Nov, 13:55


🇩🇪Україна вперше стала головним торговим партнером Німеччини серед пострадянських країн

Головним торговим партнером Німеччини на пострадянському просторі стала Україна. росія втратила цю багаторічну роль і опустилася на друге місце, але і ним вона, очевидно, незабаром поступиться Казахстану.

На значно нижчому рівні відбуваються різноспрямовані зміни у торгівлі з Азербайджаном, Вірменією, Грузією та Узбекистаном. Про це свідчать дані про експортно-імпортні операції ФРН за перші три квартали 2024 року.

Їх опублікував на своєму сайті Східний комітет німецької економіки (Ost-Ausschuss der Deutschen Wirtschaft, OA), пише DW.

Ця впливова підприємницька організація лобіює інтереси німецьких фірм, які ведуть бізнес із 29 колишніми соцкраїнами Східної Європи та пострадянськими державами. Східний комітет має прямий доступ до бази даних Федерального статистичного відомства ФРН (Destatis) та ексклюзивне право публікувати зовнішньоторговельну статистику стосовно того регіону, з яким він працює.

Як і раніше, основними торговими партнерами Німеччини в цьому регіоні є країни-члени Євросоюзу. При цьому із великим відривом лідирує Польща. Торговельний оборот ФРН із Варшавою перевищив за дев'ять місяців 129 млрд євро, з яких німецький експорт на польський ринок становив майже 71 млрд євро.

Таким чином, Польща міцно посіла четверте місце серед зарубіжних ринків збуту продукції Made in Germany, випередивши Китай з його населенням у 1,4 млрд людей.

До трійки лідерів у регіоні входять також Чехія та Угорщина з торговим оборотом за три квартали відповідно у 84 млрд і 52 млрд євро.

Потім йдуть Румунія, Словаччина, Словенія та Болгарія. А на восьме місце тепер вийшла Україна.

Торговий оборот ФРН та України зріс за перші дев'ять місяців 2024 року, порівняно з аналогічним періодом минулого року, на 17% і сягнув майже 8,4 млрд євро.

При цьому найбільшими темпами зростав імпорт української продукції до Німеччини. Він збільшився на 22,6% і становив 2,5 млрд євро.

З чого випливає, що українським підприємствам навіть за умов війни вдається нарощувати постачання на німецький ринок.

Одночасно зростає значення українського ринку для експортно орієнтованої економіки ФРН. Німецький експорт до України, включаючи зброю, зріс на 14,8% приблизно до 5,9 млрд євро. Тож уже зараз Україна купує більше німецької продукції, ніж Болгарія чи Словенія.

І більше, ніж росія, куди німецький бізнес досі постачає продукцію, яка не підпадає під міжнародні санкції, насамперед – ліки, а також, наприклад, медичне обладнання. За перші три квартали 2024 року ці поставки склали 5,7 млрд євро, знизившись порівняно з аналогічним періодом минулого року на 18,1%.

Хоча розрив між Україною та росією як покупців продукції Made in Germany поки незначний, але цей розрив збільшуватиметься, оскільки німецько-українська торгівля стабільно зростає, а німецько-російська – стабільно скорочується.

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

16 Nov, 12:31


❗️Головні події станом на 14:30

▪️Україна розробила 4 види ракет та вже почала випробування зброї – Зеленський
Президент дав інтерв'ю та говорив про завершення війни, політику Трампа, а також умови військовослужбовців

▪️Збірна України зіграє з Грузією: все, що треба знати про матч
Розповідаємо найцікавіше, що варто знати перед поєдинком національної збірної

▪️Сили ППО збили 53 «шахеда» за ніч: є влучання в Запоріжжі
У Києві внаслідок падіння уламків пошкоджена багатоповерхівка

▪️Суд обрав нардепові Шевченку запобіжний захід: тримання під вартою (оновлено)
Депутата підозрюють у державній зраді

▪️Календар економічних подій 18-22 листопада
Ключові індикатори, що будуть опубліковані протягом тижня

#дайджест

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

16 Nov, 11:55


🚇Метро на Виноградар: київський інститут виграв тендер на 17 млн грн

Київський метрополітен оголосив переможця тендеру на науково-технічний супровід будівництва метро на Виноградар. Ним стало ДП «Науково-дослідний інститут будівельного виробництва», яке має виконати роботи за понад 17 млн грн.

Про це стало відомо з даних Prozorro.

Тендер стосується будівництва дільниці Сирецько-Печерської лінії метрополітену від станції «Сирець» до житлового масиву Виноградар з електродепо у Подільському районі. Це перша черга будівництва, яка включає ділянку від «Сирця» з двома станціями – «Мостицька» та «Проспект Правди».

У грудні 2023 року Київський метрополітен розірвав договір з АТ «Київметробуд» через незадовільні терміни виконання робіт. Зараз на об'єкті вже збудовано правий перегінний тунель майже на 1250 метрів, основні конструкції вентиляційного вузла, частину огороджувальних конструкцій та інше.

Будівництво метро на Виноградар – важливий міський проєкт, який забезпечить мешканців Подільського району швидкісним пасажирським сполученням.

Нагадаємо, що компанія «Автострада» виграла тендер на будівництво у Києві ділянки Сирецько-Печерської лінії метро від станції «Сирець» до станції «Проспект Правди».

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

16 Nov, 10:25


Тим часом курс Bitcoin становить — $91,219.

#курсвалют

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

15 Nov, 23:06


Торецький фронт... Нескінченні КАБи, фпв-дрони, артилерія. Місто та селища навколо - стерті з лиця землі

#фотодня

📷: libkos

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

15 Nov, 14:25


❗️Головні події станом на 16:25:

▪️Верховний Суд відпускає екснардепа Шепелева з-під варти – ЗМІ
Суд постановив, що він відбув покарання, і рішення не можна оскаржити

▪️Binance оголошує про партнерство з брендом Battery від Carlsberg Ukraine
Нова ера інтеграції криптовалют у традиційні галузі

▪️Уряд оновив критерії бронювання: його здійснюватимуть через «Дію» – Шмигаль
Відбуватиметься щомісячний моніторинг підприємств та організацій

▪️Наприкінці грудня Україна має отримати $1,1 млрд від МВФ – Шмигаль
Держава виконала всі структурні маяки для шостого перегляду програми EFF

▪️Єврокомісія погодила виділення Україні 4,1 млрд євро
Кошти нададуть в межах програми Ukraine Facility

#дайджест

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

15 Nov, 10:02


Як залучити в проєкт мільйони доларів дрібними чеками?

Українські підприємці можуть зробити це за допомогою такого інструменту як краудфандинг.

Розповідаємо зрозумілою мовою, що це таке. Що окрім ідеї повинен мати бізнес, щоб скористатися таким інструментом, а також в чому переваги краудфандингу і на яких платформах краще залучати кошти.

Усі подробиці — у відео.

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

15 Nov, 09:15


Актуальні матеріали Mind, які ви могли пропустити:

✍️Кінопрем’єри тижня: історичний епік «Гладіатор ІІ» і французьке драмеді «Смерть у Парижі»
Головне попкорнове кіно сезону з гладіаторськими боями та драматична комедія у стилі «Готель «Гранд Будапешт» з Монікою Беллуччі

✍️Як СОР29 перетворюється на тусовку кліматичних прокрастинаторів
Щоб подолати глобальне потепління, країни та галузі мали змінитися до 2030 року. Ніхто не встигає


✍️ Як СОР29 перетворюється на тусовку кліматичних прокрастинаторів. Ч.2
Які глобальні цілі стояли перед урядами та бізнесом. І чому вони наразі майже недосяжні (продовження)

✍️Інтегруйте ШІ в роботу з новим курсом «ШІ для продуктивності» від Google
Отримані знання допоможуть використовувати ШІ для роботи з великими обсягами інформації та даними, для професійної підтримки, для пошуку та розвитку ідей

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

15 Nov, 08:05


Тим часом курс Bitcoin становить — $88,207.

#курсвалют

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

15 Nov, 07:30


Банки за 9 місяців заробили 118 млрд грн чистого прибутку. І це – новий рекорд

НБУ в огляді банківського ринку за ІІІ квартал 2024 року вказує, що банки зберігають високу прибутковість завдяки операційній ефективності та низьким відрахуванням до резервів, а також демонструють суттєвий запас капіталу. Навіть попри те, що податкове навантаження на сектор може зрости вдвічі. Mind пояснює, що відбувається на банківському ринку.

Скільки заробили банки?

За ІІІ квартал банки отримали 38,6 млрд грн прибутку. Майже половину прибутку банківського сектору забезпечив ПриватБанк.

Збитковими були 15 невеликих банків, сукупно на 0,3 млрд грн.

Чистий процентний дохід залишався основним джерелом прибутку, хоча доходність депозитних сертифікатів НБУ зменшилася. При цьому зросли доходи банків від ОВДП та від кредитів фізособам.

Чистий комісійний дохід банків зріс на 3,7% за квартал та на 25,6% рік до року.

Скільки депозитів у банках?

Обсяг гривневих коштів фізичних осіб у банках за ІІІ квартал зріс на 1,2% та на 15,4% рік до року. Але через швидке зростання залишків на поточних рахунках частка строкових коштів у гривні знизилася на 0,3 в. п. до 34,3%.

Гривневі кошти бізнесу у банках зменшились за квартал на 1,4% вперше з початку 2022 року. Скорочення відбулося внаслідок сплати податків та зростання інших витрат корпоративного сектору. Обсяг валютних коштів бізнесу знизився на 1,5% через сплату дивідендів.

Як змінився кредитний портфель?

Чистий гривневий портфель кредитів бізнесу за 3 квартал зріс на 6,9% та на 22,9% рік до року. При цьому частка кредитів МСБ протягом кварталу зросла на 0,5 в. п. до 60%.

Втім, частка субсидованих кредитів із компенсацією ставок все ще залишається суттєвою. Наприклад, позики за програмою «5-7-9» у загальному кредитному портфелі банків займають 34%.

Кредитний портфель фізосіб за 3 квартал збільшився на 9,7% та на 40,7% рік до року. Левову частку кредитів населення становлять незабезпечені (беззаставні) позики. Збільшилася до 13,4% частка іпотечних кредитів за програмою «єОселя».

Чого чекати банкам у 2025 році?

Одним з пріоритетів на 2025 рік стануть заходи щодо подальшого зниження рівня непрацюючих кредитів. Нацбанк попереджає, що вже найближчим часом буде затверджено підходи до перевірки якості активів, яку згодом проведуть зовнішні аудитори.

Також НБУ у 2025-му повернеться до оцінки стійкості банківської системи, яка включатиме стрес-тестування за несприятливим сценарієм. Для окремих банків це може загрожувати підвищеними вимогами до капіталізації та збереження стійкості.

#нбу #економіка #майндпояснює

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

14 Nov, 21:59


Олександр на позивний «Вітер» - командир підрозділу. З перших днів вступив у тероборону на Миколаївщині. Згодом отримав тяжке поранення: підірвався на міні, втратив ногу. «Так, я вже не такий спритний, але як я міг кинути своїх. Мій досвід, навички ще згодяться для війни»

📷: 123 бригада тероборони ЗСУ

#фотодня

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

14 Nov, 15:45


Цього тижня у вітчизняний прокат вийшли сиквел легендарного оскароносного кіно «Гладіатор ІІ» Рідлі Скотта та французька складно переплетена драма з чорним гумором від режисерки «Персеполісу».  

Докладніше – в огляді Mind.

🎞️ «Гладіатор ІІ»

Сюжет.
Роки потому, як він став свідком смерті шанованого героя Максимуса від рук свого дядька, Луцій (Пол Мескаль) змушений вступити на арену Колізею після того, як його дім завойовують тиранічні імператори, які тепер правлять Римом залізною рукою. З люттю в серці та майбутнім Імперії на кону, Луцій повинен звернутися до свого минулого, щоб знайти силу та честь і повернути славу Риму його народу.

Ставши сиквелом історії, що у 2000 році здобула «Оскар», свіжий фільм продовжує події, що розгортаються у Стародавньому Римі. Повідомляється, що Мескаль був одним із перших акторів, які зустрілися з Рідлі Скоттом щодо продовження.

Вам сподобається, якщо: ви хочете побачити епічну сагу про владу, інтриги та помсту, а також оголений торс Пола Мескаля, одного з головних сучасних секс-символів. А ще це найкращий попкорновий фільм сезону, як зауважують західні профільні оглядачі.

Вам не сподобається, якщо: ви не любите гладіаторські бої, пустелю, історії про змову та історичне кіно загалом. Залишаться розчарованими і фанати Рассела Кроу, які сподівалися побачити актора у сиквелі – Рідлі Скотт не вигадав, як оживити свого героя оригінального фільму у продовженні (годі й вже казати, що Кроу теж хотів знятись у новій картині).

Хоча тут і досить якісні візуальні ефекти, але, наприклад, бабуїни, які фігурують у стрічці та є намальованими, зблизька виглядають помітно штучними, що є слабким місцем. Деякі віддалені фони також виглядають пласкими через CGI.

Головна причина подивитися: у масштабних сценах боїв на арені Рідлі Скотт робить усе можливе, щоб вразити глядача. Один з римлян з'являється верхи на носорогові. Монтаж динамічний, коли на Луція та інших гладіаторів, яких називають варварами, випускають тигрів і бабуїнів. А Луцій настільки відважний, що кусає волохату лапу бабуїна. Скотт ставить сцени дії з такою напругою, що невеликі недоліки легко залишаються непоміченими. Якщо його недавній «Наполеон» (2023) був масштабним, але повільним, то «Гладіатор II» має майстерно продуманий ритм, характерний для найкращих фільмів Скотта, зокрема класичних «Чужий» (1979) та «Той, хто біжить по лезу» (1982).

🎞️ «Смерть у Парижі»

Сюжет. У низці взаємопов'язаних історій кілька мешканців Парижа зазнають кардинальних змін у своєму житті, коли смерть стукає в їхні двері: нарцистична італійська оперна співачка прокидається в морзі, щоб усвідомити, що її смерть залишилася непоміченою; британський каскадер починає сумніватися у своїй професії, коли його син потрапляє в аварію; ексцентрична літня колумбійка укладає угоду з самою смертю... Кожен персонаж намагається знову знайти зв'язок із тим, що є найважливішим, і місто світла, кохання та безмежних можливостей сяє яскравіше, ніж будь-коли.

Після минулих успіхів, як-от біографічна драма «Небезпечний елемент» з Розамунд Пайк, режисерка Марджан Сатрапі переносить нас на гамірні космополітичні вулиці Парижа, де життя і смерть переплітаються несподіваним чином.

Вам сподобається, якщо: ви любите французький мейнстрімний кінематограф і вже скучили за Монікою Беллуччі, якої останній час не так багато на екрані. Фільм припаде до душі глядачам, які прагнуть емоційно насичених історій, що роздумують про людський стан.

Вам не сподобається, якщо: ви очікуєте від французького кіно більш артхаусного підходу на кшталт Французької нової хвилі 60-х, а також якщо ви втомилися від кіноальманахів з купою героїв, як-от «Париж, 13 округ» Жака Одіара.

Головна причина подивитися: шанувальники таких фільмів, як «Амелі» чи «Готель „Гранд Будапешт“» оцінять те, як Сатрапі переплітає різноманітні долі з відтінками чорного гумору та глибокою людяністю.

Оригінальність фільму полягає в його здатності вирішувати складні питання з легкістю та витонченістю, характерними для фільмографії Сатрапі.

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

11 Nov, 19:30


Mind Export Summit 2024 — вже 28 листопада!

Ми запрошуємо людей, що мають реальний практичний досвід виводу власного бізнесу на міжнародні ринки, спеціалістів, що професійно працюють з українським бізнесом, а також представників найбільших та найцікавіших країн, куди потенційно має рухатись український бізнес.

Кому буде корисна подія:
▪️ Власникам підприємств і топ-менеджерам.
▪️Керівникам відділів збуту, ЗЕД, логістики.
▪️Юристам підприємств малого і середнього бізнесу.
▪️А також всім, хто цікавиться експортом.

Детальніше 🔗 https://exportsummit.mind.ua

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

11 Nov, 15:01


Чому порт Констанца втрачає українське зерно?

Румунський порт Констанца за підсумками трьох кварталів 2024 року більш ніж удвічі зменшив перевалку транзитних вантажів українського зерна: 5,17 млн тонн проти 10,4 млн тонн торік. Особливо помітно транзит зменшився у третьому кварталі. Причина – сезонне обміління Дунаю, що суттєво обмежило доправлення вантажів річковим маршрутом до румунського порту.

Торік через Констанцу пройшла майже третина всього експорту українських зернових та олійних, однак відкриття Українського морського коридору та стабілізація торговельного трафіка до портів Великої Одеси почали повертати вантажі на власну «велику воду». В результаті торішні рекорди транзиту через румунський порт замінилися значно скромнішими показниками цього року. І хоча Констанца готова підтримувати український транзит, вітчизняний бізнес обирає економічно вигідніший експорт через одеські порти попри значні безпекові ризики.

Серед українських вантажовідправників найбільші обсяги зернових дунайським маршрутом до Констанци доправляє агрохолдинг «Нібулон»: баржеві каравани у серпні-вересні зменшили перевезення через обміління річки на 22,5%, або на 27 000 тонн.

Який обсяг українських аграрних вантажів йде через Румунію?

Після повномасштабного російського вторгнення через Румунію проходить найбільший альтернативний трафік українського аграрного експорту. Констанца обробляє переважну більшість українського транзиту через країну. А основу українського вантажопотоку становлять аграрні вантажі. Після початку великої війни транзитом через Констанцу пройшло 28 млн тонн українського зерна. Найбільшу частину цього обсягу відвантажено торік – 14 млн тонн, у 2022 році – 8,6 млн тонн.

Загалом, за даними румунської консалтингової компанії AGRIColumn, із 1 березня 2022 року по 28 жовтня 2024 року кордон країни перетнуло близько 40 млн тонн українських аграрних вантажів, зокрема пшениці, кукурудзи, насіння соняшнику та ріпаку, соняшникової та ріпакової олії. Близько половини цього обсягу, 19 млн тонн, транзитовано із 1 травня 2023 року по 30 червня 2024 року. А за неповні чотири місяці 2024-2025 маркетингового року через країну пройшло лише 1,6 млн тонн.

Падіння українського транзиту відбувається тоді, коли Румунія активно модернізує транспортну мережу та інфраструктуру самої Констанци, яка цього зернового сезону здатна обробити 20 млн тонн українського транзиту.

Чи мають перспективи альтеративні маршрути?

Втім, очікувати нових рекордів транзиту через сусідню країну сьогодні немає підстав. Тенденція падіння перевезень через Констанцу намітилася в останні місяці 2023 року, коли почав набирати оберти Український морський коридор і відновили перевалку глибоководні порти Великої Одеси. Поступова стабілізація судноплавного трафіку, зменшення вартості фрахту суден та інші переваги власної «великої води» спричинили масштабне повернення вантажів до Чорноморська, Одеси та Південного.

Після активізації російських ударів по інфраструктурі портів Великої Одеси у жовтні активно обговорюються перспективи експорту альтернативними маршрутами, передусім через Констанцу. Проте, попри безпекові ризики, українські вантажовідправники продовжують обирати основний варіант експорту через глибоководні порти Великої Одеси через вигідніші економічні умови. Якщо порівнювати загальні витрати на доставку однієї тони вантажу з Центральної України до портів Іспанії, то ланцюг через Констанцу буде на $5-7 дорожчий, ніж відвантаження через глибоководні порти України.

#логістика #агро #майндпояснює

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

11 Nov, 09:40


Тим часом курс Bitcoin становить — $81,334.

#курсвалют

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

11 Nov, 08:32


[2/2]

Інфляція

У ІІІ кварталі 2024 року рівень інфляції становив 8,6% проти 7,1% за аналогічний період 2023 року.

Прискорення інфляції пов’язане з перенесенням виробничих витрат (на сировину, логістику, енергоносії та оплату праці) на остаточну ціну товарів та послуг. До кінця 2024 року та в перші місяці 2025 року поліпшення цінової ситуації чекати не варто.

Споживча інфляція сягне 9,7% до кінця 2024 року. У І кварталі 2025 року зростання цін (рік до року) становитиме 11,4%, а у ІІ кварталі – 10%.

Лише з другого півріччя 2025 року інфляційний тиск піде на спад.

ВВП

НБУ покращив прогноз зростання ВВП у 2024 році до 4%.

Економіка відновлюється швидше на тлі високого врожаю ранніх зернових, скорочення дефіциту електроенергії, збільшення капітальних витрат державного бюджету та зростання експорту.

Прискорення зростання ВВП до 4,3-4,6% у 2025-2026 роках має відбутися завдяки подальшому відновленню енергетики, стимулюючої ролі державного сектора, зростанню доходів населення.

Валютний ринок

НБУ обіцяє впродовж наступного року гасити сплески курсу. За оцінками Нацбанку, у листопаді-грудні 2024 року партнери виділять $15 млрд та за 2024 рік сума фінансування сягне 41,5 млрд. А 2025 року Україна отримає з-за кордону ще приблизно стільки ж. Такі надходження позитивно вплинуть на обсяг резервів НБУ.

Крім цього, НБУ має намір стимулювати банки активніше купувати військові облігації (ОВДП).

Гроші закордонних партнерів разом із мобілізацією внутрішніх ресурсів дадуть можливість обійтися без емісії гривні та використання «друкарського верстату».

#економіка #війна #нбу #майндпояснює

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

11 Nov, 08:30


Звіт НБУ на 2025 рік: ВВП сягне 4,3%, але війна руйнуватиме економіку

Національний банк 7 листопада опублікував новий інфляційний звіт.

Тезово:
• інфляційний тиск в Україні наростає і знизиться не раніше за весну 2025 року;
• зростання ВВП у 2025 році прискориться порівняно з 2024-м, але відновлення економіки буде буксувати під впливом війни;
• ризики скорочення міжнародного фінансування знизились і у 2025 році Україна має отримати від партнерів майже $39 млрд.

Оновлені макропрогнози-2025

Прогноз реального ВВП покращено до 4,3% відносно липневого звіту, номінального – до 8,7 трлн грн.

Інфляція за підсумками року становитиме 6,9%, що на 0,3 п. п. більше, ніж у попередньому прогнозі.

Експорт українських товарів та послуг сягне майже $58 млрд, хоча негативне сальдо зовнішньої торгівлі розшириться до $38 млрд.

Обсяг міжнародних резервів НБУ до кінця 2025 року досягне $41 млрд, що на $3,7 млрд більше, ніж очікувалося в липні.

Майнд пояснює

11 Nov, 07:31


Хто донатить більше: бізнеси чи фізособи?

На це запитання на прикладі свого фонду під час Mind Invest Summit у Львові відповів Сергій Притула – волонтер, громадський діяч, засновник БФ Сергія Притули.

Він навів статистичні дані щодо балансу надходження від підприємців та приватних осіб та поділився результатами поглиблення співпраці з бізнес-середовищем. Детальніше – у відео.

Захопливу дискусію волонтерів і фандрейзерів про донати, (не)довіру суспільства, конкуренцію між фондами та хейт у соцмережах дивись на нашому ютуб-каналі.

Більше матеріалів з Mind Invest Summit 2024 шукай тут.

А на майбутній інвестиційний захід Mind реєструйся за посиланням.

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

10 Nov, 23:40


#фотодня

«Я не зміг не повернутись знову, не зміг не повернутись і не забрати прапор, який залишився під завалами та дитячі малюнки, які нам передали наші діти»

📷: Віцик

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

10 Nov, 20:17


🇬🇪 У Тбілісі протестувальники вимагають скасувати результати парламентських виборів

Мітингарі заблокували автомобільний рух у центрі міста

Фото: Ехо Кавказа

#Грузія #вибори

Підписатися на Mind tweet

Майнд пояснює

10 Nov, 12:30


❗️Головні події станом на 14:30

▪️СБУ та ССО атакували хімкомбінат у Тульській області рф – ЗМІ
Підприємство виробляє порох та боєприпаси для російської армії

▪️США нададуть Україні 500 ракет-перехоплювачів для ППО – WSJ
Допомогу вирішили надати негайно через посилення масованих дронових атак росії

▪️росіяни вночі атакували Одещину дронами: є загиблий та постраждалі
В обласному центрі та передмісті пошкоджені житлові будинки, виникла масштабна пожежа

▪️Десятки дронів атакували Москву
Місцева влада заявляє про знищення понад 30 безпілотників та активну роботу ППО у трьох міських округах

▪️Зеленський: Україна виготовила перші 100 ракет
Він додав, що більше не буде повідомляти подробиць про виробництво і тип ракет

#дайджест

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

30 Oct, 20:35


#фотодня

Вигорілі квартири, потрощені будинки та уламки ворожого залізяччя просто на дитячому майданчику... Солом’янський район мирного міста у центрі Європи. Дев'ятеро постраждалих, серед яких - 11-річна дитина.

📷: КМВА

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

30 Oct, 18:20


Останній шанс придбати квитки на Mind Export Summit 2024 за ціною early birds!

Mind Export Summit 2024 — про можливості:

▪️вибрати конкретну країну для виходу на міжнародний ринок;
▪️на місці зав’язати знайомства;
▪️домовитись про початок співпраці чи дорожню карту захоплення місцевого ринку.

‼️ До 31 жовтня діє ціна early bird на квитки
— встигніть вхопити свій!

Детальніше 🔗 https://exportsummit.mind.ua

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

30 Oct, 17:58


28 листопада 2024 року Асоціація IT Ukraine  проведе щорічну масштабну конференцію з IT-освіти — Synergy. IT Business & IT Education!

Цього року подія відбудеться в онлайн-форматі з 09:00 до 18:00, що дозволить кожному охочому долучитися без обмежень та насолодитися 9 годинами інтенсивного контенту.

Головною темою цього року є динамічний розвиток українського EdTech-сектору, який відіграє вирішальну роль у формуванні майбутнього ІТ-індустрії в країні.

Програма конференції (деталі оновлюватимуться поступово) складеться з 5 блоків:

☑️ Освітні інновації та кроссекторальне партнерство як національний пріоритет

☑️ EdTech як каталізатор освітніх трансформацій: глобальні тренди та локальні можливості

☑️ Освіта майбутнього: пітчі інноваційних EdTech-продуктів та ініціатив, що трансформують навчання

☑️ Реінтеграція ветеранів у бізнес: ініціативи та виклики на шляху адаптації

☑️ Талант-менеджмент та конкурентоспроможність: подолання кадрового голоду та life-long learning

Реєструйтесь вже зараз на офіційному вебсайті: yan.ua/l/Synergy-Partner

#події

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

30 Oct, 16:46


📣 В Україні, окрім статусу інвалідності, запровадять статус працездатності — законопроєкт

У межах комплексної реформи соціальної підтримки людини, яка зазнала травми чи хвороби, Мінсоцполітики працює над впровадженням нової системи соціального страхування — єПотенціал. Вона має зробити допомогу людині, яка зазнала складних травм чи шкоди здоровʼю, ефективнішою і забезпечити максимальне відновлення людини.

Читати подробиці на сайті

Підписатись на канал

Майнд пояснює

30 Oct, 12:37


❗️Головні події станом на 14:30

▪️Рада схвалила реформу Рахункової палати
Закон прийнято в цілому

▪️У Microsoft заявили про масштабну фішингову атаку російських хакерів – Bloomberg
Кіберзлочинців пов'язують зі службою зовнішньої розвідки рф

▪️Роботизовані комплекси скоротили кількість втрат серед українських військових на 30% – Генштаб
Це вже підтверджено на лінії бойового зіткнення в ході ведення бойових дій

▪️Україна і росія ведуть переговори про припинення ударів по енергетичних об’єктах – FT
Посередником між країнами виступає Катар

▪️Керівників МСЕК не допустять до роботи в оновленій системі лікарських комісій
Інші лікарі, які зараз працюють у медико-соціальних експертних комісіях, зможуть податися на роботу в лікарні з 1 січня 2025 року, але за певних умов

#дайджест

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

30 Oct, 10:46


Apple виявила нову загрозу для Chrome: вона може призвести до крадіжки даних і встановлення шкідливих програм

Google випустила екстрене оновлення Chrome через критичну вразливість, виявлену командою безпеки Apple SEAR. Оновлення стосується понад 2 млрд користувачів браузера по всьому світу.

Про це пише Forbes.

Нова версія Chrome 130.0.6723.91/.92 для Windows та Mac усуває два серйозні дефекти. Найнебезпечніша вразливість (CVE-2024-10487), знайдена фахівцями Apple, дозволяє зловмисникам отримати несанкціонований доступ до системної пам'яті. Це може призвести до збоїв у роботі програм або всієї системи. Другий дефект (CVE-2024-10488) пов'язаний з WebRTC і був виявлений незалежним дослідником.

Експерти попереджають: хакери можуть експлуатувати першу вразливість через шкідливі вебсайти, розповсюджуючи посилання через імейл, месенджери та соціальні мережі. У разі успішної атаки зловмисники здатні викрасти конфіденційні дані або встановити шкідливе програмне забезпечення.
Цікаво, що паралельно команда SEAR від Apple оголосила конкурс для хакерів із винагородою $1 млн за злом своєї нової AI-платформи, яка конкурує з Android.

Google наразі обмежує доступ до детальної інформації про вразливості доти, доки більшість користувачів не встановлять оновлення. Компанія наполегливо рекомендує всім перевірити актуальність версії Chrome і перезапустити браузер для активації захисту.

Примітно, що цього місяця Google уже стикалася з викликами у сфері безпеки – дослідники знайшли спосіб обходу нової системи шифрування «security cookies», яка, як виявилося, має схожість із захистом, що використовується в macOS від Apple.

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

30 Oct, 09:50


Роботизовані комплекси скоротили кількість втрат серед українських військових на 30% – Генштаб

Україні вдалося зменшити втрати серед військових на 30% через використання роботизованих комплексів у підрозділах.

Про це NV повідомило джерело в Генштабі.

Як зазначив співрозмовник, Центральний науково-дослідний інститут ЗСУ провів моделювання, згідно з яким застосування роботизованих комплексів у підрозділах забезпечує зменшення втрат особового складу до 30%.

Зазначається, що це вже підтверджено на лінії бойового зіткнення в ході ведення бойових дій.

Як пояснили в Генштабі, невеликі роботизовані логістичні платформи здійснюють перевезення на відстань 5 км.
Зокрема, це дозволяє забезпечувати особовий склад їжею, боєприпасами, набоями, а також евакуювати поранених.
За словами представника Генштабу, це проходить у дистанційно-керованому режимі та не дозволяє ворогу завдавати при цьому втрат українським захисникам.

Він зауважив, що технологічні напрацювання є в більшості військових частин. Крім того, наразі ведеться робота щодо забезпечення стимулювання такої інноваційної діяльності.

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

30 Oct, 08:27


Тим часом курс Bitcoin становить $72,222.

#курсвалют

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

29 Oct, 21:38


#фотодня

У Основ’янському районі Харкова рятувальники вилучили з-під завалів тіла чотирьох загиблих внаслідок влучання російської авіабомби. Повністю зруйновано один будинок, частково пошкоджено ще 19 будівель та 4 автомобілі

📷: ДСНС

📞 Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

29 Oct, 20:34


Доставка в укриття, столики для одинаків і кухарі із зарплатою айтівця. Як змінилися українські ресторани за час війни

Ресторанний ринок – принаймні кількісно – відіграв катастрофічне падіння 2022 року. Станом на вересень 2024-го в Україні налічувалося 16 400 ресторанів проти 10 750 роком раніше.

Середній чек, за даними Expirenza, збільшився за рік (вересень до вересня) з 595 грн до 643 грн. Це все ще не компенсує рівень девальвації 2022 року (середній чек становив 522 грн у 2001 році), проте має стійку тенденцію до зростання. Кількість відвідувань (статистика клієнтів mono) у вересні 2024-го становила 3,4 млн проти 2,3 млн роком раніше.

Завдяки низькому порогу входу ресторанний бізнес став сферою докладання зусиль підприємців, які не мають великого стартового капіталу, та/або людей, які покинули тимчасово окуповані території й були змушені починати все з нуля. Погана новина в тому, що, згідно зі світовою статистикою, більш ніж половина закладів громадського харчування закриваються в перший же рік.

На конференції SALT Restaurant Innovation Conference, організованій компанією Hoteliero, серед основних тенденцій, що впливають на ресторанний бізнес, крім військових ризиків, учасники виділяли HR-кризу, зміну покоління клієнтів, а також зростання витрат на залучення співробітників.

Mind зібрав думки ключових учасників про стан ресторанного бізнесу та його перспективи.

Стан ресторанного ринку України у 2024 році: аналіз і тренди

Ресторанний ринок України продовжує відновлюватися після значного падіння, спричиненого війною у 2022 році. За даними, наданими на конференції SALT, станом на вересень 2024 року в Україні працює близько 16 400 активних закладів. Це суттєве зростання порівняно з минулим роком, коли функціонувало лише 10 750 ресторанів. Зростання кількості закладів стало можливим завдяки відновленню економічної активності в регіонах та поверненню багатьох внутрішньо переміщених осіб, які сприяють пожвавленню споживчого попиту.

Фінансові показники та попит

Ринок демонструє позитивну динаміку і у фінансовому плані. Середній чек у 2024 році зріс до 643 грн, що на 8% більше, ніж торік (595 грн). Одночасно кількість транзакцій збільшилася з 2,3 до 3,4 мільйонів, що свідчить про зростання відвідуваності ресторанів (дані mono). Ці показники підтверджують збільшення попиту на ресторанні послуги.

Труднощі та виклики ринку

Водночас учасники конференції SALT акцентували увагу на численних викликах, з якими стикаються заклади. Однією з основних проблем залишається нестача кваліфікованого персоналу, особливо серед кухарів та менеджерів. Кадрова криза змушує підприємців інвестувати значні кошти у підбір та навчання персоналу. Зростання витрат на найм і навчання кадрів стало помітним трендом, а конкуренція за досвідчених працівників зросла на 40%. Ринок праці змістився в бік претендентів, що ускладнює завдання для бізнесів.

Зміни в уподобаннях споживачів

Зростання конкуренції призвело до зміни уподобань споживачів. На перший план виходять заклади, що пропонують якісну їжу за адекватною ціною. Ресторани преміум-сегменту залишаються популярними, але споживачі більше схиляються до закладів середнього цінового діапазону, які можуть запропонувати баланс між якістю та вартістю.

За даними дослідження Expirenza, у таких містах, як Яремче, Кам'янець-Подільський, Мукачево, Ужгород та Івано-Франківськ, помітно зросла кількість нових закладів. Це може бути обумовлено зростанням туризму в західних областях, а також переорієнтацією бізнесів на нові ринки після переміщення з регіонів активних бойових дій.

Адаптація до нових умов

Максим Бойко з Bolt Food відзначив, що ресторани та служби доставки продовжують пристосовуватися до умов, викликаних блекаутами та повітряними тривогами. Доставка залишається важливою складовою для багатьох ресторанів, і підприємці активно шукають способи підтримувати стабільність обслуговування під час тривалих відключень світла. У деяких регіонах це включає встановлення генераторів та оптимізацію логістики.

Майнд пояснює

29 Oct, 20:34


Економічні перспективи та очікування

Хоча відкриття нових ресторанів часто відбувається з мінімальним початковим капіталом, майже 50% з них закриваються вже в перший рік. Це обумовлено високими витратами, нестачею досвіду у веденні бізнесу та нестабільністю ринку. Проте експерти вважають, що зі стабілізацією економічної ситуації в країні цей показник покращиться, і все більше підприємців зможуть знайти свою нішу на ринку.

Детальніше 🔗

📞 Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

29 Oct, 18:03


Як шукати партнерів за кордоном — дізнайтесь в межах нового інвестиційного івенту Mind Export Summit!

Компанія Тіволі за останні два роки взяла участь в 9 міжнародних виставках, а також відновила і збільшила експортні продажі.

На панельній дискусії «Як шукати партнерів за кордоном» ви дізнаєтесь про секрети міжнародного успіху Тіволі від Юлії Лісовської — комерційного директора бренду та голови ГС "Альянс українських експортерів".

Юлія працює в експорті понад 10 років, а протягом останніх двох — організувала 5 Українських павільйонів на найбільших меблевих виставках CША та представила понад 40 українських компаній.

‼️ Нагадуємо, до 30 жовтня діє ціна early bird на квитки — встигніть вхопити свій!

Детальніше 🔗 https://exportsummit.mind.ua

📞 Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

29 Oct, 12:10


❗️Головні події станом на 14:15:

▪️Держава призвала до Сил оборони понад 1 млн громадян – секретар РНБО
У планах мобілізувати ще 160 000 осіб, щоб укомплектувати частини до 85%

▪️Україна домовилася з ЄС про можливість збільшення імпорту електроенергії взимку ще на 400 МВт
Згідно з угодою, з 1 грудня максимальну потужність імпорту електроенергії з країн ЄС буде підвищено з поточних 1,7 ГВт до 2,1 ГВт

▪️Рада в 13 раз продовжила воєнний стан і мобілізацію в Україні
Їх
знову продовжено ще на 90 днів

▪️Чому «автоцивілка» не може замінити поліс КАСКО?
У яких випадках водій, який не має полісу КАСКО, ризикує залишитись без компенсації збитків

▪️ВАКС націоналізував сумський завод СМНВО та інші активи родини Лук'яненків
Суд стягнув у дохід держави корпоративні права підприємств, пов'язаних із російським бізнесом

#дайджест

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

29 Oct, 11:41


❗️Іран може надати ракети росії, вже тривають переговори, — Зеленський

Ще з заяв президента на саміті "Україна – Північна Європа":

🟧рф перекидає на фронт 3 тисячі солдатів КНДР;

🟧КНДР надала росії 3,5 млн снарядів і багато ракет;

🟧у 2025 році путін планує зрівнятися з ЄС у виробництві боєприпасів;

🟧 я не чув, що Трамп хоче скасувати підтримку Україні. Я не думаю, що Трамп захоче програти.., програти в плані припинити підтримку України;

🟧путін нарощує виробництво зброї і режими-ізгої, як Пхеньян, допомагають йому із цим;

🟧Запрошення до НАТО є важливим для України, адже це забезпечить надійний захист від імперських амбіцій росії.

Підписатися | 🌐Сайт | 🔵Facebook | 🟣Viber

Майнд пояснює

29 Oct, 11:19


Чому «автоцивілка» не може замінити поліс КАСКО?

Є багато варіантів ДТП, в яких поліс ОСЦПВ не врятує від витрат і на компенсацію збитків можна розраховувати лише за наявності КАСКО 🚨

Розбираємо всі аспекти разом із пресслужбою СК «Експрес Страхування» 🚗

У винуватця ДТП немає «автоцивілки».

У такому випадку компенсувати збитки може МТСБУ. Але, як свідчить практика, це досить довгий і складний процес.

У винуватця ДТП є «автоцивілка», але страхова може відмовити у виплаті постраждалому з наступних причин:

- відсутність вини водія за рішенням суду;
- страховий поліс ОСЦПВ винуватця не набув чинності або прострочений;
- потерпілий затягнув строки подання заяви на виплату.

Учасник ДТП не може мати полісу ОСЦПВ, наприклад:

- винуватцем ДТП стала тварина — олень, лось, косуля чи собака;
- дорожній інцидент стався «з вини» неживого предмета — від дерева, що впало, до цегли, яка пошкодила припаркований поряд з будівництвом автомобіль;
- ДТП спровокував пішохід, велосипедист чи самокатник.

У всіх цих ситуаціях на допомогу приходить поліс КАСКО

А насправді — саме КАСКО забезпечує найповніший захист у більшості дорожніх ситуацій та закриває практично всі питання, пов'язані з відновленням транспортного засобу.

#партнерськийматеріал #ЕкспресСтрахування #КАСКО #ОСЦПВ #автоцивілка

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

29 Oct, 09:57


Тим часом курс Bitcoin зріс на 0,26% до $71,108.

#курсвалют

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

26 Oct, 22:44


#фотодня

У будинку в Соломʼянському районі загинула дівчинка 2009 року народження. Постраждали п'ятеро людей. Пошкоджені квартири з 17 по 21 поверхи

📷: libkos 

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

26 Oct, 15:55


Невеликі інтернет-провайдери згодні платити більше податків за однієї важливої умови. На якій стадії конфлікт зараз?

Конфлікт між Державною податковою службою та інтернет-провайдерами набирає обертів. З 1 жовтня ця структура вже не точково, а масово почала анулювати свідоцтва платника єдиного податку гравцям ринку.

Останні подають до суду та виграють справи. ДПС йде на апеляцію та приходить до провайдерів із перевірками.

Частина провайдерів виходить з ринку: за серпень-жовтень 2024-го заяви про припинення діяльності подали 487 суб’єктів (на початок року на єдиному податку перебували 2672 провайдера, які обслуговували близько 3 млн абонентів).

Можливі варіанти розв’язання конфлікту нещодавно обговорювали на круглому столі «Шляхи вирішення проблемних питань оподаткування постачальників послуг до мережі Інтернет», організованому профільними асоціаціями та громадськими організаціями. Mind занотував ключові меседжі.

Чому виникло протистояння між інтернет-провайдерами та податковою?

Конфлікт розпочався навесні зі спроби ліквідувати спрощену систему оподаткування в галузі. ДПС видала роз’яснення – заборону провайдерам перебувати на єдиному податку, посилаючись на застарілий перелік видів діяльності. Але послуга доступу до інтернету до того переліку не входить. Роз’яснення телеком-регулятора та листи галузевих асоціацій не спрацювали.

Провайдерам закидають роботу в тіні та несплату 3 млрд грн податків, але конкретних даних або судових вироків ДПС не надала. Відповідь на депутатський запит також не дала чіткої оцінки можливого ефекту від переходу на загальну систему.

Галузеві асоціації подали петицію «Про недопущення скасування спрощеної системи оподаткування платникам податків сфери електронних комунікацій», яка набрала понад 25 000 голосів і перебуває на розгляді в Кабміні.

Що запропонували на круглому столі?

На думку учасників, існують два шляхи виходу з глухого кута.
Перший – отримання рішення Верховного суду. За словами віцепрезидентки Асоціації правників України Тетяни Лисовець, податкова порушує Конституцію, і її дії треба зупиняти.

Проте суди в регіонах переповнені, що затягує процес на роки. Важливо також визначити, як ДПС сприйме рішення суду про скасування своїх дій і як це вплине на подальші податкові спори.

Другий шлях – доопрацювання законодавства. BRDO та профільні асоціації подали пропозиції щодо змін до законів. Пропонується чітко визначити послуги технічного обслуговування мереж, щоб уникнути довільних трактувань з боку ДПС. Також запропоновано запровадження п’ятої групи оподаткування для інтернет-послуг зі ставкою 4% єдиного податку і військового збору.

Галузь виступає проти переведення малого бізнесу на загальну систему з більшими витратами на адміністрування.

Олексій Дорогань з Офісу ефективного регулювання зазначив, що єдиний податок для малих інтернет-провайдерів – це передумова розвитку країни. Скасування можливе лише через зміни у Податковому кодексі, а не листом ДПС.

Чи підтримують цей законопроєкт профільні структури?

На круглий стіл запросили всі зацікавлені сторони, проте депутати Комітету ВР з питань фінансів прислали лише помічника, який ухилявся від конкретики. ДПС заявила, що лише виконує накази. Інші – спікери від профільних комітетів, Мінцифри, НКЕК – попередньо підтримали зміни.

Сергій Штепа, заступник голови комітету з питань цифрової трансформації, готовий зареєструвати законопроєкт за умови підтримки індустрії. Він наголосив, що необґрунтоване збільшення податків призведе до монополізації ринку або погіршення якості зв'язку, адже деякі оператори можуть просто припинити роботу.

Олександр Федієнко додав, що багато провайдерів уже припиняють діяльність. З його численних звернень до прем’єр-міністра доручено підготувати рекомендації щодо змін законодавства. Наразі податкова діє не в межах законодавства, і зловживання необхідно вирішувати законним шляхом.

Коли законопроєкт подадуть до ВР, поки невідомо.

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

26 Oct, 14:55


Вже не люди мають іти на штурми. Що вміє бойовий робот «Лють» і система «Хижак»

ЗСУ має у своєму розпорядженні вже близько 10 комплексів «Лють». Зокрема, використовує їх і на Курщині. Цей дистанційно керований бойовий робот почали розробляти відносно нещодавно. Виробник входить до групи компаній U-Force та є учасником кластера оборонних технологій Brave1. Назва підприємства, як і прізвища співзасновників, не афішуються. «Най сьогодні я буду Миколою», – пожартував один із софаундерів, відповідаючи на питання Mind під час Defense Tech Valley. На цьому саміті понад 250 команд показували свої розробкивійськовим та інвесторам із 50 країн світу.

Окрім «Люті», що вже вийшла на серійне виробництво, команда демонструвала новітню розробку – універсальний бойовий модуль «Хижак». У чому його унікальність? Чи шукає компанія додаткові інвестиції та чи вже має держзамовлення? Про це та багато іншого Mind розповів співзасновник компанії з «позивним» Микола.  

Що вміє бойовий робот «Лють»?
Вражає цілі на відстані до 0,8 км, відвертає увагу противника та виявляє вогневі точки.

Розвідувально-ударний робот оснащений кулеметом калібру 7,62 мм, має оптичний модуль для стрільби та оглядову камеру. Керується дистанційно: на відкритій місцевості дальність зв’язку – до 2 км, на пересіченій – до 0,6 км. Запас ходу – до 16 км, швидкість: 8 км/год по дорозі, 6 км/год по бездоріжжю. Має високий кліренс (165 мм) для стабільного пересування.

До складу комплексу входять робот, пульт, модуль зв’язку, щогла, комплект запасних частин та документація. Микола зазначає, що мета – замінити піхотинців на передовій, адже це одна з найнебезпечніших робіт.

Як розробляли бойовий робот «Лють»?
Перед вторгненням команда займалася системами керування. Розробка «Лють 1.0» розпочалася навесні 2023 року, але її вдосконалили. Модель «Лють 2.0» почали шліфувати восени 2023, кодифікували в січні 2024, виробництво відкрили наприкінці весни. Обсяги виробництва під NDA, але в 2025-му планують випускати сотні комплексів на рік.

Де вже застосовується «Лють»?
Використовується в різних підрозділах. У липні міністр цифрової трансформації Михайло Федоров анонсував постачання п’яти роботів на фронт, придбаних за донорські внески. Нещодавно «Лють» застосували в спецопераціях і, попри ушкодження, успішно виконала завдання.

Чим «Хижак» відрізняється від «Люті»?
«Хижак» – універсальний бойовий модуль, який можна встановлювати на різні платформи. Він веде вогонь по наземним і літаючим цілям, має систему гіростабілізації та машинний зір. Обсяги виробництва «Хижака» поки що важко прогнозувати.

«Лють – наземний роботизований комплекс, тобто це і бойовий модуль, і колісна платформа, і пульт керування тощо. А «Хижак» – виключно універсальний бойовий модуль, який можна встановлювати на роботизовані системи, броньовану техніку, теоретично, на пікапи, безпілотні човни», – пояснює Микола.

Хто постачає комплектуючі?
Комплектуючі постачаються з різних країн: гіроскопи – з Європи або США, електромотори та акумулятори – з Китаю через вартість та доступність.

Хто конкуренти?
В Україні роботизовані платформи почали з'являтися з 2014 року, активніше – з 2022-го. «Лють» має конкурентів, таких як «ШаБля», Ironclad та інші. Конкуренція ще слабка через незадоволені потреби ЗСУ. У «Хижака» аналогів в Україні немає.

За чиї гроші розробляються «Лють» і «Хижак»?
Розробка фінансується власними коштами та грантами. Brave1 отримав кілька грантів, що допомогли розвитку. Компанія шукає інвестиції для масштабування виробництва.

Детальніше 🔗

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

26 Oct, 12:15


Reuters: Євросоюз хоче посилити санкції проти росії на тлі можливої перемоги Трампа і його наміру скасувати санкції

Європейські дипломати готуються посилити санкції проти росії, очікуючи, що повернення Дональда Трампа до Білого дому може підірвати зусилля Заходу щодо ізоляції москви.

Про це повідомляє агентство Reuters із посиланням на джерела, знайомі з перебігом обговорень.

Нині головна мета дипломатів – досягти того, щоб європейські санкції продовжували діяти навіть у разі зміни політики Вашингтона.

Обговорюються кілька кроків, які б допомогли вирішити це завдання, пише Reuters.

Насамперед це стосується процедурних питань – наприклад, пропонується переглянути положення, за яким деякі санкції мають оновлюватися кожні півроку.

Крім того, ведуться обговорення щодо розширення обмежень на постачання російської нафти.

Як повідомляють джерела агентства, європейські дипломати почекають до кінця року, перш ніж серйозно обговорювати нові обмеження: до цього часу головування в ЄС перейде від Угорщини, яка блокує багато ініціатив, до Польщі, яка займає значно жорсткішу позицію.

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

26 Oct, 11:31


❗️Головні події станом на 14:30

▪️Країни G7 схвалили надання Україні $50 млрд кредиту з доходів від активів рф
Перші виплати здійснять до кінця 2024 року

▪️З 1 грудня в Україні запрацює програма Є-підтримка: кожен громадянин отримає по тисячі гривень – Зеленський
Кошти можна буде витратити на оплату українських товарів і послуг – комунальних послуг, електрики, медпрепаратів, книжки. Або ж задонатити військовим

▪️Морські порти пройшли 80-мільйонну позначку перевалки від початку року
Зернові вантажі сформували майже 62% вантажопотоку

▪️Reuters: Євросоюз хоче посилити санкції проти росії на тлі можливої перемоги Трампа і його наміру скасувати санкції
Дипломати чекають кінця року, коли головування в ЄС перейде від Угорщини до Польщі

▪️Відправка Північною Кореєю військових у росію не сподобалася Китаю — FT
Значне зближення КНДР та росії може призвести до дестабілізації на Корейському півострові, вважають в Китаї

#дайджест

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

25 Oct, 16:01


Зонами оперування нафтових танкерів були й залишаються усі російські портові регіони, звідки експортується нафта морем. У січні-серпні 2024 року нові турецькі гравці встигли доправити покупцям сумарно 26,7 млн барелів російської нафти. А протягом двох останніх місяців суецмакси нових турецьких гравців постачали російську нафту з Чорноморського, Балтійського й Арктичного регіонів.

#логістика #війна #майндпояснює

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

25 Oct, 16:01


Турецький сегмент управління російським «тіньовим» флотом: «плюс» 11 нових гравців цьогоріч

Туреччина належить до числа юрисдикцій, з яких здійснюється оперативне управління російським «тіньовим» флотом танкерів. Хоча турецькі компанії помітно поступаються операторам з ОАЕ, Китаю та Індії за обсягами перевезень, вони управляють потужним флотом і продовжують утримувати свою частку. Цьогоріч до обслуговування російського експорту нафти та нафтопродуктів долучилися 11 нових гравців зі стамбульською пропискою. Mind дослідив, яким флотом управляють нові турецькі оператори, котрі допомагають росії обходити режим цінової стелі.

Російський «тіньовий» флот нараховує понад 700 танкерів для перевезення нафти та нафтопродуктів. Операційне управління цим флотом здійснюють компанії із суднового менеджменту (шип-менеджери). Основні гравці базуються у декількох країнах – зокрема, в ОАЕ, Китаї та Індії. Торік еміратські оператори забезпечила перевезення 415 млн барелів російської нафти та нафтопродуктів (44,4% усього обсягу), індійські – 80 млн барелів (12%), китайські – 68 млн барелів (10%).

Помітну частку у перевезеннях має Туреччина – 6% (п’ята позиція). У ренкінгу 30 найбільших операторів минулого року країну представляють три компанії – Beks Tanker Isletmeciligi AS, Beks Gemi Isletmeciligi ve Tic та Active Denizcilik ve Gemi, які сумарно перевезли 49 млн барелів.

Які турецькі компанії вперше почали перевозити російські вантажі у 2024 році?

Нині турецький сегмент управління «тіньовим» флотом трансформується. Цьогоріч вперше возити російські вантажі почали 11 турецьких шип-менеджерів. Усі нові турецькі гравці базуються в Стамбулі, а три оператори із числа найбільших мають однакову юридичну адресу.

Значна частина їхнього флоту відповідає ознакам «тіньового». Зокрема, середній вік суден перевищує 18 років, а страхування міжнародної групи P&I мають лише 19 танкерів (40% усього флоту).

Переважна більшість цього флоту активно транспортувала російські вантажі, коли ними оперували попередні шип-менеджери. Що особливо важливо – значна частина танкерів доправляла російські вантажі після запровадження західних санкцій і обмежень.

Яким флотом нафтових танкерів управляють нові турецькі оператори?

Основу флоту нафтових танкерів нових турецьких гравців формують афрамакси і суецмакси. Привертає увагу доволі значна частка суецмаксів (середній дедвейт – 160 тис. тонн) – найбільших суден, якими оперують нові шип-менеджери. Таких суден – дев’ять, або 30% усього флоту. В експортній логістиці російської нафти танкери цього типу доправляють вантажі із західних російських портів до Індії та Китаю.

Саме суецмакси являють собою найстарішу частину флоту – їх середній вік наближається до 20 років. Найстарішому суецмаксу Mission – 22 роки. Термін експлуатації 20 років і більше мають п’ять танкерів цього типу. Із дев’яти суецмаксів сім найстаріших не мають покриття P&I.

До зміни шип-менеджерів нафтовими танкерами управляли інші оператори з Туреччини, а також з ОАЕ, Греції, Мальти, Ірландії та Іспанії. Найбільш показовий приклад – судна компаній Tokyo Gemi Isletmeciligi AS, Sand Gemi Isletmeciligi AS та Cape Gemi Isletmeciligi AS, якими раніше управляли Beks Tanker Isletmeciligi AS і Beks Gemi Isletmeciligi ve Tic. Обидві компанії – вищезгадані турецькі шип-менеджери із числа 30 найбільших у світі. Інші приклади демонструють «пакетну» передачу новим операторам одразу декількох суден.

Майже всі отримані новими турецькими гравцями нафтові танкери активно перевозили російські вантажі після запровадження санкцій і обмежень. Приміром, афрамакси Life і Line, якими раніше управляли відповідно Beks Tanker Isletmeciligi AS і Beks Gemi Isletmeciligi ve Tic., належать до числа найактивніших перевізників російської нафти.

Майнд пояснює

25 Oct, 15:31


Розпочніть міжнародну історію Вашого бізнесу з Mind Export Summit 2024!

Вже 28 листопада у Києві ми влаштовуємо новий інвестиційний захід, аби знайти рішення та партнерів для початку роботи на ринках Європи та світу.

На івенті будуть іноземні підприємці, які шукають партнерів в Україні. Ви зможете обмінятись досвідом, та навіть домовитись про початок співпраці чи дорожню карту із захоплення місцевого ринку.

Реєструйтесь на Mind Export Summit та до 30 жовтня купуйте квитки на захід за ціною early bird 🔗 https://exportsummit.mind.ua/

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

25 Oct, 15:01


Україна інвестиційно приваблива в будь-якому випадку

Таку думку висловив Михайло Подоляк, політтехнолог, антикризовий менеджер і радник голови Офісу Президента України під час Mind Invest Summit у Львові, відповідаючи на запитання про покращення інвестиційної привабливості нашої держави.

«Україна є сьогодні надсуб’єктною в глобальному світі. Питання в іншому: чи зможе держава реалізувати свою суб'єктність через правильні прозорі правила [для бізнесу та інвесторів]?» – зазначив він. Детальніша відповідь — у відео.

Погляд Михайла Подоляка на стратегію розвитку економіки та взаємодію бізнесу і держави розкрито у дискусії.

Більше матеріалів з Mind Invest Summit 2024 шукай тут.

А про майбутній інвестиційний захід Mind дізнавайся за цим посиланням.

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

25 Oct, 13:45


Робота над помилками. «Батько» WeWork заснував конкурента своїй першій компанії

Не минуло й шести місяців від моменту, коли Адаму Нойману не вдалося викупити компанію WeWork, яку він заснував 2010 року та з якої був згодом вигнаний. Це не зупинило серійного підприємця, і він нещодавно представив Flow – компанію-конкурента свого попереднього бізнесу, та новий продукт у рамках компанії WorkFlow.

Яка бізнес-модель у нового дітища Ноймана?
Обидві компанії зосереджені на оренді офісних просторів на гнучких умовах для компаній і приватних осіб. WorkFlow робить акцент на спокійній атмосфері, в той час як WeWork, починаючи з 2010 року, приваблює молодь коворкінгами з комбучею та пивом.

WeWork орендує приміщення на довгий термін і здає їх на короткий, що пов’язує бізнес-модель з попитом і створює ризики. Натомість WorkFlow має офіси в будівлях, які або належать компанії, або спільно управляються з власниками. На думку Ноймана, попит на послуги WorkFlow зростатиме після пандемії.

Чим уже володіє WorkFlow?
WorkFlow – один із продуктів компанії Flow, створеної Нойманом у 2022 році. Стартап отримав $350 млн від Andreessen Horowitz та оцінку в понад $1 млрд. Компанії належать будівлі в Маямі, Форт-Лодердейлі, Атланті та частка в нерухомості в Нешвіллі. Flow також займається управлінням нерухомістю та розробкою програмного забезпечення для послуг орендарів.

У жовтні Flow оголосила про продаж 40-поверхового будинку з 466 квартирами. Середня ціна – $950 за квадратний фут, що, за словами Ноймана, є «гарною вхідною точкою».

У якому стані ринок?
Після пандемії попит на традиційні офісні будівлі знижується, тоді як попит на гнучкі простори зростає. Протягом року Нойман був проти офісної оренди, однак попит від корпоративних клієнтів та мешканців спонукав до створення WorkFlow. У серпні компанія уклала першу угоду на оренду офісу з клієнтом зі списку Fortune 500.

Чи засвоїв «дорослий» WeWork помилки початківця?
Ноймана звільнили з WeWork у 2019 році після невдалого IPO. З WorkFlow він обіцяє повільний і стабільний розвиток, маючи підтримку Горовіца та Андрессена. «Я знаю власні пріоритети завдяки попередньому досвіду, – сказав Нойман. – Це навчило мене уповільнити темп і слухати».

Детальніше 🔗

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

25 Oct, 11:31


❗️Головні події станом на 14:30

▪️Служба 112 запрацювала у центральних та східних регіонах
Понад 70 операторів цілодобово приймають виклики з 7 областей

▪️Зеленський підтвердив розробку внутрішнього плану посилення України
Президент доручив членам Ставки підготувати його визначені частини

▪️У структурі ЗСУ можуть створити новий рід військ – Кіберсили (доповнено)
Генштаб визначив основні завдання Кіберсил відповідно до нинішньої ситуації

▪️МКС спробує притягнути Монголію до відповідальності за відмову від арешту путіна
Проте яким у результаті буде покарання Монголії — поки що не зрозуміло

▪️Зеленський не підпише закон про скасування переходу на літній час – ЗМІ
Джерела ВВС як в команді президента, так і в парламентській фракції “СН” підтвердили, що законопроект не буде підписаний

#дайджест

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

25 Oct, 10:35


📞Служба 112 запрацювала у центральних та східних регіонах

Служба екстреної допомоги 112 розширилася на центральні та східні області України.

Про це повідомив голова МВС Ігор Клименко.

Відомство відкрило комунікаційний центр служби 112 у Дніпрі. З вересня понад 70 операторів цілодобово приймають екстрені виклики з 7 областей: Дніпропетровської, Запорізької, Харківської, Полтавської, Сумської, Донецької та Луганської.

За цей час центр прийняв майже 200 000 викликів, 20% з яких потребували негайного реагування рятувальних служб. Йдеться про злочини, ДТП, домашнє насильство та російські удари.

Міністр нагадав, що комунікаційні центри служби 112 уже відкриті в Києві та Львові. У планах відкрити четвертий центр в Одесі. За словами Клименка, тоді екстрена служба стане доступною по всій країні.

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

25 Oct, 08:28


Тим часом курс Bitcoin впав на 0,2% до $67,464.

#курсвалют

📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

25 Oct, 07:02


МСЕК ліквідують. Що буде замість них і як виглядатиме нова система?

Через масштабну корупцію у МСЕК та ситуацію зі зловживанням з боку посадовців з отриманням інвалідності 22 жовтня президент Зеленський зібрав засідання РНБО, за результатами якого було ухвалено рішення, зокрема, про ліквідацію МСЕК до 31 грудня 2024 року, повну цифровізацію проходження всіх етапів експертизи та реформування системи в цілому. Відповідні нормативні документи та законопроєкти на розгляд Кабміну МОЗ має подати до 1 листопада.

Які зміни в системі вже відбулися? МОЗ одразу звільнило керівництво МСЕК та профільного департаменту міністерства, який відповідав за координацію діяльності комісій. А Центральну МСЕК ліквідують вже до кінця цього тижня. Її функції будуть передані до Українського державного науково-дослідного інституту медико-соціальних проблем інвалідності МОЗ в місті Дніпро.

Хто візьме на себе функції МСЕК з 1 січня 2025 року? На регіональному рівні функції обласних та міжрайонних МСЕК з проведення експертизи буде передано кластерним і надкластерним лікарням спроможної мережі медзакладів.

Як виглядатиме нова система? Окремих закладів для експертизи тепер не буде. Перенесення її до лікарень, на базі яких надають високоспеціалізовані та вузькопрофільні послуги допоможе вирішити проблеми з:
– кадрами (не всі лікарі раніше хотіли залишати практику і переходити в окрему установу, яка займалася виключно експертизою, а на базі кластерних і надкластерних медзакладів є цілі мультидисциплінарні команди фахівців);
– обладнанням (медзаклади такого рівня забезпечені необхідним для додаткових обстежень оснащенням та мають реабілітаційні відділення);
– цифровізацією (усі кластерні та надкластерні лікарні вже підключені до електронної системи охорони здоров’я, ЕСОЗ, що своєю чергою містить медичні дані про пацієнта; рішення про встановлення інвалідності прийматиметься на підставі записаних в ЕСОЗ даних, що дозволить чітко простежити, який лікар і на підставі яких досліджень і діагнозів ухвалив їх);
– доступністю експертизи (усі спеціалісти, яких потрібно обійти пацієнту, перебуватимуть в одному медзакладі, а у лікарнях, що працюють з НСЗУ, створено безбар’єрний простір).

Як фінансуватиметься? Із 2025 року запускається окрема бюджетна програма для лікарень, яка буде поза Програмою медичних гарантій, але адмініструватиметься НСЗУ. Кошти будуть сплачуватись за проведення кожного оцінювання.

Чи зміниться сама процедура? Так. МОЗ планує відмовитися від поняття «медико-соціальна експертиза», змінивши не лише процес, а і саму назву на «оцінювання повсякденного функціонування особи». Воно здійснюватиметься за допомогою Міжнародної класифікації функціонування, обмеження життєдіяльності та здоров’я (МКФ). Така система передбачає не лише фіксацію стану людини та її потреб (оцінку стану здоров'я), але і здійснення кроків, необхідних для максимального відновлення особи, її активного життя, адаптації в соціумі та працевлаштування.

Це дозволяє на кінцевому етапі пропонувати не додаткові виплати, а компенсатори (наприклад, переобладнання робочого місця, допоміжні засоби, перенавчання), які потрібні людині для повернення соціум і допоможуть бути їй соціально і економічно активною.

Оцінювати працездатність людини будуть медики, які проводили її лікування та реабілітацію. Направлення для проходження оцінювання передбачено у електронній формі, що теж зробить процедуру прозорішою.
«Це ж було вже!» Додамо, що уся описана концепція реформування системи МСЕК розроблялася Міністерством охорони здоров’я більше року, а саме – з травня 2023-го, на виконання відповідного урядового розпорядження, а на початку жовтня 2024-го у вигляді законопроєкту була винесена на громадське обговорення.

#реформи #війна #майндпояснює

📞 Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp

Майнд пояснює

24 Oct, 21:44


#фотодня

Окупанти вдарили по Куп’янську на Харківщині — авіабомба влучила біля ринку, є руйнування та поранені

📷: ОВА

📞 Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp