HoReCaНець @hrcnc Channel on Telegram

HoReCaНець

@hrcnc


Must-have канал для шефів, рестораторів і всіх, хто є дотичним до гастрономічної сфери.

✔️Тренди
✔️Коментарі експертів
✔️Що роблять українські та світові шефи?
✔️Як шефам ставати відомими?
✔️Огляд вигідних пропозицій від METRO для HoReCa-клієнтів

HoReCaНець (Ukrainian)

HoReCaНець - це обов'язковий канал для шеф-кухарів, рестораторів, та всіх, хто має будь-який дотик до гастрономічної сфери. Тут ви знайдете останні тренди у галузі, коментарі експертів, дізнаєтеся, що роблять українські та світові шеф-кухарі, як стати відомим у світі гастрономії, а також отримаєте огляд вигідних пропозицій від METRO для клієнтів у галузі HoReCa. Приєднуйтеся до нас, щоб завжди бути у курсі подій у світі гастрономії та забезпечити собі успішний розвиток у цій сфері!

HoReCaНець

12 Feb, 15:42


Якщо хочете зробити Україну топовою у світі щодо роботи зі свининою, то тоді вам треба, власне, топова свинина. Купити її можна в METRO, адже там добра і ціна, і якість (як ми з вами любимо).

Актуальні ціни цього тижня (враховуйте у плануванні бюджету на закупівлю):

• Корейка свиняча — від 179,91 грн/кг за умови купівлі від 10 кг
• Вирізка свиняча — від 207,90 грн/кг під час купівлі від 6 кг
• Грудинка свиняча — від 139,41 грн/кг у разі купівлі від 10 кг
• Лопаткова частина свиняча — від 157,90 грн/кг у разі купівлі від 10 кг
• Шийна частина свиняча — від 204,90 грн/кг за умови купівлі від 10 кг
• Корейка свиняча без кістки — від 203,90 грн/кг під час купівлі від 6 кг
• Тазостегнова частина свиняча — від 159,90 грн/кг за умови купівлі від 10 кг

HoReCaНець

12 Feb, 15:14


Де, крім України, їдять сало:

Польща 🇵🇱 — słonina, часто подається з хлібом і цибулею або копчена.

Угорщина 🇭🇺 — szalonna (копчене).

Румунія 🇷🇴 — slănină, традиційно копчене або мариноване сало з часником.

Італія 🇮🇹 — lardo, особливо популярне у вигляді Lardo di Colonnata, мариноване в спеціях і витримане в мармурових чанах.

Німеччина 🇩🇪 — відоме як Speck, часто копчене й використовуване як інгредієнт у стравах.

Австрія 🇦🇹 — Griebenschmalz — сало, перетоплене з цибулею та спеціями, яке намазується на хліб.

Сербія та Балкани 🇷🇸 🇧🇦 🇲🇪 — популярне у вигляді slanina, часто копчене на деревині.

Мексика 🇲🇽 — відоме як manteca de cerdo, використовується у стравах для смаження.

Китай 🇨🇳 — у деяких регіонах використовують свинячий жир у стравах, особливо в традиційній кухні південного Китаю. Тому там сало (свинячий жир) можна зустріти навіть в десертах (у деяких варіаціях місячних пиріжків 月饼 — yuè bǐng). Також часто сало використовують в приготуванні як прошарок до мʼяса (свинина трьох шарів 红烧肉 — hóng shāo ròu). Коротко кажучи, його використовують як інгредієнт, що підкреслює смаки, додає текстуру та робить страви особливо ароматними.

Південна Корея 🇰🇷 — популярне у вигляді samgyeopsal (смажені шматки свинячого жиру з м’ясом, подаються з овочами та соусами).

Які, власне, регіональні відмінності можна спостерігати:

У Східній Європі сало часто їдять сирим, солоним або копченим.

У Західній Європі більше поширені делікатеси на основі сала, витримані у спеціях.

В Азії сало переважно використовується як інгредієнт для приготування страв, а не як самостійна закуска.

Про скільки країн, що їдять сало, ви знали:
🙈 — мені думалося, що сало лише українське
🤔 — 1–3
❤️ — 4–6
🔥 — 7–10

HoReCaНець

10 Feb, 17:46


Українські продукти, про які ви не знали. Частина 2

Зберігайте собі одразу, бо потім загубите та будете хапатися за голову.

(Частину 1 можна подивитися тут)

🔹 Шпондер — копчене сало з м’ясними шарами на свинячих ребрах. Цікавий факт: щоб отримати якісний шпондер, потрібно годувати свиней в особливий спосіб — давати почергово різну їжу, щоб м’ясо та сало утворювалися шарами.

🔹 Гуслянка — карпатський кисломолочний продукт, вироблений через сквашування буйволиного, овечого або коров’ячого молока місцевих карпатських порід. Його виготовляли наприкінці полонинського сезону, коли молока було значно менше, але воно було дуже жирне. Гуслянка посідає проміжне місце між сиром, маслом і сметаною, тому може замінити будь-який із цих продуктів у борщах, кондитерських кремах, салатах, м’ясних стравах. Як бачите, є де розгулятися з фантазією.

🔹 Опішнянська слива «Угорка» — із неї готують компоти, лікери, варення, повидло, сік, пастилу, мармелад, начинку для випічки, гнічені та солоні сливи, слив’янку.

🔹 Мочені яблука (для фанатів ферментації, які втомилися від тренду на кімчі та хочуть чогось традиційного) — мейк землі грейт егейн, шановне панство. Шукайте для цього яблуні «Пепінки золотистої».

🔹 Кануфер — його використовують у складі сухих пряно-ароматичних сумішей як добавку до салатів, для ароматизації рибних та інших страв і напоїв (узвару, квасу, компотів), а також для приправлення солодких страв, кондитерських виробів і використовують під час виробництва сирів. На порошку кануфера настоюють рослинні олії, які набувають «бальзамічного аромату». Свіже листя традиційно додавали в пиво та квас задля пряного смаку, у соління та маринади грибів, під час квашення овочів і яблук, а також заварювали чай. Квіткові бруньки маринували.

🔹 Лобода (їли до того, як шпинат став модним) — її солять, з неї готують салати, зелений борщ, супи, тушкують із яєшнею чи картоплею, роблять зелену пасту, котлети та пироги.

Скільки продуктів знали цього разу?
🙈 — усе вперше чую
🤔 — 1–3 відомі
❤️ — 4–5 продуктів звідси знаю, маю прокачаний рівень
🔥 — усе знаю, я гуру

Більше про українські унікальні продукти читайте в «Ковчег смаку. Україна»

HoReCaНець

08 Feb, 17:57


А тепер поїхали розбиратися:

1. Чесність та справжність (модно казати «автентичність»), що виклакає довіру.
У 2025 році люди втомилися від ідеально відретушованих історій. Це проявляється і в тексті, і в опублікованих фото. Усі шукають справжні емоції і хочуть розгледіти залаштунки бізнесу (сторона, яку їм до того не показували). Транслюючи реальні труднощі ремонту, заклад сприймається чесним, що формує довіру і симпатію до нього. Тож бренд виділився на контрасті з іншими дописами у стрічці, які ніби й красивіші, але однакові.

2. Самоіронія розслабляє та підкупляє аудиторію.
Це показує, що бренд не будує занадто серйозний та несправжній образ, до ідеалу якого важко дотягнутися, що за брендом є люди, які мають такі самі проблеми та деддайни, проте готові посміятися зі складнощів і бути своїми серед своїх. Це людяний підхід, який робить заклад ближчим до аудиторії.

3. Сторителінг, що створює емоційну залученість.
Кожен інцидент — це маленька історія. Це викликаює сміх, співчуття або здивування (якщо відкриєте коментарі, то побачите, що там уже купа прохань лишити сліди котика на бетоні). Аудиторія не просто читає пост, вона переживає ці ситуації разом із закладом. Це формує емоційний зв’язок, і от люди вже обирають поміж усіх саме цей заклад, бо він уже ніби добрий друг.

4. Контент, що стимулює взаємодію.
Цей пункт випливає з попереднього. Такі пости створюють бажання залишити коментар, бо ми всі там були, робили ремонт (як мінімум удома), тож хочеться сказати: «Ай філ йор пейн». А для інших за всім цим просто весело спостерігати. Це підвищує взаємодію, що критично важливо як для алгоритмів, так і для звʼязку з брендом.

5. Ефективне управління очікуваннями.
Замість сухого пояснення: «Ми ще не відкрилися через технічні проблеми», — заклад розповідає про це так, що затримка стає частиною унікальної історії бренду. Це допомагає уникнути негативних реакцій і навіть перетворити затримку на маркетингову перевагу. Бо тепер аудиторія не просто чекає відкриття — вона вболіває за нього. Люди відчувають, що вже є частиною цієї історії, тож, найімовірніше, захочуть прийти саме через цей емоційний зв’язок, про який ми писали раніше.

❤️ Ну що, ставте лайк розбору та комунікації Cheese Bakery.

HoReCaНець

08 Feb, 17:51


🇺🇦 Український HoReCa-приклад: Cheese Bakery затримали своє відкриття, але чесно про це розповіли аудиторії. Розбираємо їхню комунікацію та пояснюємо, чому вона максимально вдала.

По-перше, перегляньте скриншоти, щоб бути в контексті, бо так вам буде простіше сприймати текст нижче👇

HoReCaНець

07 Feb, 08:40


Тож тут можна експерементувати з жиророзчинними ароматами та маринадами на основі ферментованих інгредієнтів, що розмʼякшують структуру мʼяса, інжекційним маринадом та сухим посолом (dry brining).

А до того, як почати експерементувати, ходіть за свіжою та якісною свининою до METRO.

Актуальні ціни цього тижня:

• Корейка свиняча — від 179,91 грн/кг (за умови купівлі від 10 кг).
• Вирізка свиняча — від 199,90 грн/кг (за умови купівлі від 6 кг).
• Грудинка свиняча — від 139,41 грн/кг (за умови купівлі від 10 кг).
• Лопаткова частина свиняча — від 154,90 грн/кг (за умови купівлі від 10 кг).
• Шийна частина свиняча — від 203,90 грн/кг (за умови купівлі від 10 кг).
• Корейка свиняча без кістки — від 199,90 грн/кг (за умови купівлі від 6 кг).
• Тазостегнова частина свиняча — від 159,90 грн/кг (за умови купівлі від 10 кг).

HoReCaНець

07 Feb, 08:38


🐖 Ви знали, що свинина поглинає та втримує аромати краще, ніж яловичина чи курка? Чому так:

— Свинина має більше інтерм’язового жиру (мармуровість), що добре утримує жиророзчинні аромати.

— Пористість м’яса свинини більша, ніж яловичини, тому маринад проникає трохи швидше (але треба розуміти, що він так само просочується десь до 3–5 мм у глибину).

Курка має ніжніше м’ясо і не таку щільну структуру. Маринад швидше просочується, але не так добре утримує складні аромати через низький вміст жиру.

HoReCaНець

06 Feb, 16:11


Будемо коротко: у METRO можете закупити вино зі знижкою до 35%. Також, якщо ви не побачите знижки на потрібне вам вино, то знайте, що на всі тихі та ігристі вина ціна буде знижена на 15%, якщо берете оптом (від 6 пляшок).

В каталозі можете переглянути пропозиції (але майте на увазі, що знижена ціна на опт не додається до знижки з каталогу, вона діє окремо).

А тут проголосувати та вирішити, про яке вино вам цікаво дізнатися більше (і ми розповімо):

❤️ — українське
🥰 — натуральні вина
🔥 — винні тренди 2025
🤔 — ремісничі вина

HoReCaНець

04 Feb, 17:06


Якщо думаєте вводити нові позиції в меню, то ми підготували для вас порцію візуального натхнення.

У лютневому випуску: торти, сендвічі, закуски та бургери (зверніть увагу, що один із них — сніданкове рішення).

HoReCaНець

01 Feb, 16:24


🕵️‍♂️ Українські продукти / страви, які варто дослідити або переосмислити у 2025 році:

Софорка (софорок) — соус із борошна, курячого бульйону та сметани. За принципом схожий на бешамель. Подається до вареної, печеної чи фаршированої курки.

Топлене (пряжене) молоко — нічого для вас нового. Але коли ви його востаннє використовували в меню?

Вурда, будз, бриндзя — овечі сири з Гуцульщини.

Копчені на фруктових деревах (вишня/черешня) качки.

Дунайка (дунайський оселедець) — солена чи копчена. Це скарб та рідкість, оскільки регламентується Рибінспекцією, що дозволяє виловлювати не більше 510 т дунайки на рік.

Біла ковбаса (картопляна ковбаса).

Зіньківська ковбаса (чорна ковбаса) — свиняча копчена ковбаса, пряна та часникова, яка набуває чорного кольору через те, що її обмазують кровʼю свині чи теляти.

Смалець — ми часто звертаємо увагу на техніки приготування та цікаві продукти інших культур, проте нехтуємо своїм і вважаємо його негідним для меню закладу.

Сушена бринза — похідний продукт із причорноморської південно-бессарабської козячої бринзи.

Зберігайте собі, щоб не загубити.

І діліться, скільки із цього знали чи куштували:

🙈 — про все чую вперше
🤔 — 1–3 продукти звідси знаю
❤️ — 4–5 мені добре відомі
😎 — 6–8 люблю та поважаю
🔥 — усе звідси знаю, маю чорний пояс з українських продуктів

Беріть участь в опитуванні, щоб ми зрозуміли, чи потрібна друга частина. Враженнями про продукти, якщо їли, запрошуємо ділитися в коментарях.

HoReCaНець

31 Jan, 16:44


Тилапія — це риба з високим вмістом білка та низьким вмістом жиру. Тож, якщо ви складаєте для свого закладу меню, орієнтоване на гостей, які суворо підраховують КБЖВ, можете сміливо звертати увагу на цю рибу.

У METRO є філе (4 кг/пак.) — зручно та вигідно.

HoReCaНець

30 Jan, 18:10


🍧 Хто у своїх закладах робить моті? Готуйтеся до нового тренду на них — цього разу це цілі фрукти всередині.

На популярність цілих фруктів у форматі начинки для моті значно вплинула Корея, бо там почали таке активно робити. За спостереженнями, корейці загалом мають велику тягу до цілих фруктів всередині їжі (серпень у них минув під знаком інжиру: його клали цілим в сендвічі з рикотою та мортаделою; а до того складовою ледь не всього були персики).

Думаємо, причина проста: на розрізі це має ефектний вигляд, тож перша реакція — зняти відео та викласти в Instagram/TikTok. Так, власне, воно й набуло масового поширення.

А ви що думаєте? Яка доля цього тренду в Україні?
❤️ — хочу, щоб зʼявилося, для когось може ідеально вписатися в концепцію
🙈 — у нас достатньо своїх трендів

HoReCaНець

30 Jan, 13:12


⭐️ Ловіть цьоготижневі ціни на свинину в METRO:

• Корейка свиняча — від 188,91 грн/кг за умови купівлі від 10 кг
• Вирізка свиняча — від 204,90 грн/кг за умови купівлі від 6 кг
• Грудинка свиняча — від 139,41 грн/кг за умови купівлі від 10 кг
• Лопаткова частина свиняча — від 154,90 грн/кг за умови купівлі від 10 кг
• Шийна частина свиняча — від 199,90 грн/кг за умови купівлі від 10 кг
• Корейка свиняча без кістки — від 206,90 грн/кг за умови купівлі від 6 кг
• Тазостегнова частина свиняча — від 159,90 грн/кг за умови купівлі від 10 кг

HoReCaНець

29 Jan, 17:39


💡Тримайте ідею щодо роботи зі свининою. Щоб і хрускіт запеченої шкіри, і соковитість були на максимумі.

Пссс, ще це відео — ідея для вас, який контент можна знімати для свого закладу, щоб показати, що ваш шеф — профі. Тут і техніка, і озвучування температур — усе це впливає на відчуття, що це прям спєц.

HoReCaНець

28 Jan, 17:47


Натхнення: картопляні панкейки зі шримпсами та зеленню від шефа Пауля.

Або: деруни з чорноморською креветкою, якщо по-нашому.

Придивляйтеся та думайте, як адаптовувати.

Ставте 👍 — якщо відчуваєте, що в Україні таке зайде.

P.S. А ми вам казали, що деруноподібне з маленькими креветками — топова ідея, коли розповідали тут про деруни як стрітфуд.

HoReCaНець

27 Jan, 17:05


І тут ти думаєш: блін, в Україні ж теж є пивоваріння і теж як частина культури. Чому ми не подумали, що дріжджі можна забирати звідти в їжу?))

У Британії продукт має статус делікатесу, бо його або обожнюють, або ненавидять (вони так у своїй рекламній кампанії й написали: Love it or hate it). Пояснюємо нижче, чому👇

Смак: дуже інтенсивний, солоний, з яскраво вираженими нотами умамі, має легку гіркоту, схожу на концентровану соєву пасту або пивні дріжджі (логічно). Тому, хто куштує це вперше, смак може здатися занадто різким, звідси в деяких і розвивається відраза.

Консистенція: густа та липка, нагадує мед або патоку.
Дуже концентрована, тому марміт використовують у мінімальній кількості.

Якщо хтось куштував — діліться досвідом у коментарях.

Як їсти марміт?
Ідеально підходить як додаток або підсилювач смаку (ложками його їсти неможливо).

Найпопулярніші способи вживання:

— На тості. Поширений британський спосіб: підсмажений тост із вершковим маслом + тонкий шар марміту. Масло пом’якшує його інтенсивний смак.

— Як ароматизатор у супах, соусах, бульйонах та рагу, щоб додати глибини смаку.

— Як маринад для м’яса або як приправу для овочів.

— Із сиром (підходить до витриманих сирів).

— У випічці. Додають у тісто для здоби або хліба, щоб надати пікантності.

❤️ — якщо цікаво скуштувати.

HoReCaНець

27 Jan, 17:03


🤔 Продукт, який незрозуміло чому не є національним в Україні.

(Той випадок, коли хтось придумав, і бісить, що це не ти)

Знайомтеся — марміт (marmite). Це британська паста, виготовлена на основі дріжджового екстракту, який є побічним продуктом пивоваріння. Такий собі аналог місо-пасти, але з Великої Британії. По факту, це і назва продукту, і назва бренду, який його виготовляє.

HoReCaНець

25 Jan, 17:51


🔥 Капуста, приготована цілою у вугіллі — як вам ідея?

Ідеально для тих, хто шукає нові підходи та межі в традиційних для України продуктах, а також щоб створити унікальний смаковий досвід навколо звичного та простого.

Якою ця капуста виходить: мʼяка, кремоподібна структура та насичений смак (коли вся капустковість, яка є в смаку, посилюється та доповнюється димністю).

Пробувати з: песто, чимічурі або сіль + олія (оливкова, але можна спробувати експериментувати з більш автентичною для України). Також радимо вивчати дикороси, щоб створювати більш українські адаптації на песто.

Докладно, як цю капусту зробити, тут.

❤️ Лайк, якщо цікаво скуштувати.

HoReCaНець

24 Jan, 17:39


😆 Шок-контент: люди, народжені в нульових, виросли та вже є платоспроможними клієнтами

Нам притаманно забувати, що 2000-ні були понад 20 років тому і що за цей час виросло нове покоління. У цього покоління є власні гроші, воно становить значну частку загальної кількості гостей закладів, проте має інший стиль мислення та вподобання.

Так, ми про зумерів.

Наприклад, вони вже змушують бари в Америці змінюватися під них. Адже коли зумери входили у вік, у якому дозволено вживати алкоголь, бари були закриті через пандемію. Це змусило їх сформувати іншу поведінку щодо барної та клубної культури. Вони звикли пити алкоголь не на гучних вечірках, а вдома. Також їм менш комфортно виходити з дому та соціалізовуватися. З іншого боку, пандемія розвинула їхнє FOMO (fear of missing out) до різних подій та досвідів, які вони не могли отримати в той час. Тож тепер, якщо вони виходять з дому, то прагнуть не просто досвідів, а найкращих досвідів.

Тут стаття про те, як бари адаптовуються під зумерів.

А тепер ще врахуйте, що в Україні на їхню поведінку (та на поведінку покоління альфа) впливає війна. І це теж потрібно брати до уваги у веденні бізнесу та комунікації. Адже вони тільки дорослішають, і їхні звички, цінності, психологія та реакції на життя формуються саме зараз, відповідно до нинішніх подій.

Чи потрібно підготувати для вас перелік поведінкових особливостей зумерів?

І з вас 😱-реакція на допис, якщо ви шоковані тим, що 2000 був 25 років тому.

HoReCaНець

24 Jan, 14:52


Маємо ідеальний офер для тих, кому потрібні м’ясні закуски високої якості.

Отже, бастурма яловича. Сиров’ялена. Вищого гатунку. Така, щоб гість любив ходити до вас на пиво (і не тільки) ще дужче.

Ціна від 2 кг — 799 грн/кг

Шукати — у ТЦ METRO.

HoReCaНець

23 Jan, 17:20


🥐 Розбираємо кейс пекарні + ділимося самим акаунтом для натхнення

* Спойлер: відкрити таке в будь-якому районі, будь-якого міста, для будь-кого не вийде.

Вони успішні, бо чітко знають свою цільову аудиторію та її цінності. Тож продукція та зовнішній вигляд соцмереж відповідають цьому.

Знайомтеся: La Cabra Bakery — сучасна пекарня.

Чим унікальні:
— Фокус на справжніх і якісних інгредієнтах завдяки тісним відносинам із мельниками, фермерами та ремісниками, які постачають борошно, зерна, фрукти та інші компоненти. Їм важливі сезонні та локальні інгредієнти.

Продовження 👇

HoReCaНець

23 Jan, 13:56


Свинина — це стратегічно важливий продукт для української гастрономічної культури. Вона є в історії, фольклорі та традиціях (від копчення на Закарпатті до ковбас, шпундри та кручеників). Лайк? Тобто у нас є повне право та класні шефи, щоб зробити цей продукт для світу «вау-давайте-ще». Бо не тільки ж азіатам вихвалятися тим, як вони працюють зі свининою, правда?

❤️ А за свіжою та класною свининою — вам, як завжди, треба в METRO. Там і частини різні, і постачальники надійні, і якість перевірена на всіх етапах.

Ціни цього тижня:

• Корейка свиняча — від 170,91 грн/кг за умови купівлі від 10 кг
• Вирізка свиняча — від 207,90 грн/кг під час купівлі від 6 кг
• Грудинка свиняча — від 139,41 грн/кг у разі купівлі від 10 кг
• Лопаткова частина свиняча — від 157,90 грн/кг у разі купівлі від 10 кг
• Шийна частина свиняча — від 199,90 грн/кг за умови купівлі від 10 кг
• Корейка свиняча без кістки — від 196,90 грн/кг під час купівлі від 6 кг
• Тазостегнова частина свиняча — від 159,90 грн/кг за умови купівлі від 10 кг

HoReCaНець

22 Jan, 16:13


Якщо вашого варіанта немає в опитуванні, то пишіть у коментарях, яка тема, кухня та продукт вам цікаві👇

HoReCaНець

22 Jan, 16:03


Хелоу, хореканці! Готуємо в Києві для вас івент, на якому експерти зі сфери поділяться інсайтами та даними, що полегшать ваш 2025 рік. Бо будете вести справу не наосліп, а з чітким розумінням поточної ресторанної ситуації.

І зараз маєте унікальний шанс визначити, на які теми ми з вами будемо говорити. Голосуйте нижче👇

HoReCaНець

21 Jan, 16:48


🦐 Ну, а за креветками за топовою ціною — вам у METRO.

Тільки уявіть: королівська свіжоморожена креветка, яка коштує 50 грн/100 г замість 93,2 грн/100 г.

Кайф? Тож купуйте оптом, тіштеся фудкосту та радуйте гостей класним продуктом (і без ось цього «дві креветки на страву»).

Тим паче, що креветки — це класний спосіб зробити апдейт своїм стравам. Особливо для класики, яку треба пропушити знов.

Ще один спосіб — дозволити гостю додавати креветки до своїх страв (особливо добре працює в меню сніданків).

🫂 Обійняли вас. Будемо продовжувати ділитися ідеями, кейсами, аналітикою та гарними цінами, щоб вам було простіше вести свою справу.

HoReCaНець

21 Jan, 16:21


Ідея для меню: мак-енд-чиз із креветками.

Може спрацювати, бо макарони із сиром — це про комфорт. Креветки додадуть і сучасного, і трохи лакшері-твісту.

❤️ Лайк, якщо вважаєте, що така позиція в умовному київському бістро на Подолі чи Золотих воротах ідеально спрацює.

HoReCaНець

20 Jan, 16:28


🍳 Яєчня, смажена з гранатом — як вам таке, спільното?

Ми вирішили збирати світові кулінарні незвичності: цікаві страви та несподівані поєднання. Бо, з одного боку, це фейспалм, а з іншого — може, і цікавий смаковий профіль, якщо ризикнути. Ю невер ноу. Але якщо вам не сподобається — ми відповідальності не несемо :) Наша справа — поділитися.

Повертаємося до яєчні з гранатом. Це цілком традиційна страва для Азербайджану. Маємо припущення, що це пов’язано з тим, що гранатів там багато, вони мають велике значення, а отже, проникли в різні страви. Як у деяких країнах умовні томати (теж солодко-кислі, помітьте).

Як готується: цибуля обсмажується на оливковій олії або вершковому маслі, потім додаються зерна граната. Коли гранат починає виділяти сік, збиваються яйця та смажаться до готовності. Така собі шакшука по-азербайджанськи.

Скуштували б?
😄 — так, цікаво
🙈 — ні, дякую

HoReCaНець

19 Jan, 13:07


😱 Засипана капуста — знаєте, що це таке?

Готуйтеся прийняти новий виклик, у якому будете робити давньоукраїнську страву грейт егейн. Отже, засипана капуста — страва, яку готували на Галичині (якщо ви мали нагоду скуштувати її — пишіть у коментарях враження).

Як вона робиться? Назва відповідає техніці приготування. Квашена капуста засипається пшоном із водою та під кришкою тримається на вогні до готовності. Але це ще не все. Потрібна заливка.
Хтось смажить цибулю, додає до неї сметану, тушкує декілька хвилин, додає м’ясо (тушонку, реберця або щось інше), знову тушкує, змішує з пшоном і тушкує ще декілька хвилин. Інші ж роблять заливку з яйця, борошна, молока та сметани, смажать цибулю (ідеально — в олії зі шкварок), потім цибулю + заливку додають до пшона і варять 5 хвилин. В обох варіантах страва фінально засипається шкварками з підчеревини.

Якщо вдуматися, то страва за смаками дуже збалансована: жирне + кисле (сметана, квашена капуста). За такою самою логікою Блюменталь зробив супержирне пюре з величезною кількістю масла та додав до нього желе із лайма.

Як вам ідея засипаної капусти?

❤️ — хочу приготувати
🔥 — їли, вау
🙈 — не моя історія

HoReCaНець

17 Jan, 18:15


🔥 З якими гастротрендами ви стикнетеся у 2025 році

Вже посипалися передбачення щодо того, що буде популярним цього року. Ми підготували для вас перелік основного.

У цій серії: смаки, структури, концепції закладів, алкоголь і продукти.

Зберігайте, думайте, інтегруйте:

1. Функціональна їжа — коли продукти в страві підбирають так, щоб було не лише смачно та поживно, а й корисно та добре для організму. Особливо зверніть увагу на напої з функціональними грибами (кава, матча, лимонади). Їх цінують за властивості покращувати фокус, роботу мозку, нервову систему, травлення тощо. Таким в Україні вже зайнялися Rute. Вони зробили колаборацію (створили напій у банці) з фудтерапевткою Анастасією Голобородько. Тож логічно, що незабаром цей тренд дійде й до закладів, і функціональні гриби будуть у напоях і десертах у кавʼярнях та ресторанах, орієнтованих на здорове харчування.

2. Гостра їжа все ще в тренді та не збирається залишати гастрочарти. Це чилі-кранч, чилі-олія, десерти із чилі, сир із чилі тощо.

3. Африка продовжує набирати кулінарного впливу, тож вивчайте унікальні страви та продукти звідти.

4. Чипси в меню закладів. Ні, це не помилка. Британія задала тут тренди. Oma, яка розбурхала Лондон своїм відкриттям, робить чипси з грецькими соусами. Toklas (теж лондонці) подають чипси із сіллю, орегано та мідіями ескабече. Турецький заклад Leidi готує чипси зі спеціями Baharat, сумахом, часником і петрушкою. А в Києві цей тренд започаткував Артем Кабулахін та ввів чипси із червоною ікрою в меню закусок для Kyi Bar.

5. Корейський алкоголь привертає дедалі більше уваги. І тепер, крім чистого соджу та комбінації соджу-пиво, у гру заходить макколлі (makgeolli) — корейське рисове вино. Воно особливо цікаве тим, що заклади можуть виготовляти його in-house на рівні з іншою ферментацією.

Це далеко не всі тренди. Ставте ❤️, якщо потрібно продовження.

HoReCaНець

17 Jan, 15:11


😎 Консервований тунець — надзвичайно зручний продукт для закладу. Смак — топ. Витрачати сили на його обробку не потрібно. Він може бути використаний у меню як ресторанів, так і кав’ярень: піца, салати, мелт, паста, солона вівсянка, сендвічі. Підходить як для камфорт-фуду, так і для гостей, які слідкують за кількістю білка у своєму раціоні.

Але тут треба, звісно, мати класного тунця. Щоб не «труха» в банці, а чистий смак, який не зіпсує вашу ідею в голові.

Тому ваш варіант — тунець, консервований шматочками в розсолі.

Де такий ідеальний узяти? У METRO, власний імпорт. Найкраще в ньому — це розмір. Банка 1705 г — це зручно, коли потрібно приготувати більше однієї порції + завдяки великому об’єму кост страви буде меншим, ніж із банкою 180 г.

HoReCaНець

16 Jan, 18:38


🐟 Консервована риба в закладі — кринж чи прикольна ідея?

Наприклад, Charlotte Langley влаштувала попап із дегустаційним меню, де в основі кожної страви — консервована риба.

Мета: просунути свій продукт.

Результат: якісний продукт + гра зі стереотипами = вау-ефект для гостей.

Тож шефи, які планують запускати свій продукт, або крафтові виробники — хапайте кейс.

Адже найкращий спосіб просунути свій продукт, особливо якщо навколо нього потрібно створити знання (бо він новий для ринку) чи пропрацювати стереотипи, — це дати людям його скуштувати + показати його смакові межі.

Що думаєте?
❤️ — ставлю лайк кейсу
🙈 — не моя історія

HoReCaНець

16 Jan, 16:49


Продукти для лакшері-страв у вашому закладі:

🔸 Охолоджене філе сибаса або дорадо — зі знижкою 15 %
🔸 Італійська білонога креветка та восьминіг бодюз бейбі — зі знижкою 15 %
🔸 Для класики чи несподіваного смакового твісту: крем із бальзамічним оцтом — зі знижкою 25 %
🔸 Французькі півники Кокюле — за ціною від 124 грн/шт.

Для солодкого розділу меню:
 
🔸 Знижка 30 % на чай матчу — те, що вам треба, якщо задумали робити десерти з матчею!
🔸 Напівготові французькі десерти: шоколадний фондан та тістечка макарон асорті — зі знижкою 20 %
🔸 Італійські профітролі — зі знижкою 15 %

⭐️ Усі імпортовані продукти приїжджають до торгових центрів METRO в ідеальному стані, адже ми ретельно перевіряємо продукцію власних ТМ у лабораторіях, контролюємо транспортування та моніторимо під час зберігання.

Вибирати METRO — значить вибирати найвищу якість для своїх страв!

👀 А ще більше продуктів із класними цінами можна знайти за посиланням.

HoReCaНець

16 Jan, 16:46


🍳 Якісні продукти — база для страв, заради яких гості будуть повертатися до вашого закладу. Погоджуєтеся?

А якщо у вашому меню є страви інших країн і культур, імпортовані продукти — ваш мастхев. У METRO є все необхідне від топових іноземних постачальників із Туреччини, Італії, Франції, Бельгії, Німеччини, Польщі та навіть Південної Кореї.

HoReCaНець

15 Jan, 16:45


🥩 Шукаєте якісне м’ясо для меню вашого закладу? Пропонуємо замовити весь асортимент за оптовими цінами нашої м’ясної програми з 15 до 21 січня: 

🔹 Корейка свиняча — від 179,91 грн/кг за умови купівлі від 10 кг.
🔹 Вирізка свиняча — від 204,90 грн/кг під час купівлі від 6 кг.
🔹 Грудинка свиняча — від 139,41 грн/кг у разі купівлі від 10 кг.
🔹 Лопаткова частина свиняча — від 157,90 грн/кг у разі купівлі від 10 кг.
🔹 Шийна частина свиняча — від 204,90 грн/кг за умови купівлі від 10 кг.
🔹 Корейка свиняча без кістки — від 194,90 грн/кг під час купівлі від 6 кг.
🔹 Тазостегнова частина свиняча — від 164,90 грн/кг за умови купівлі від 10 кг.

Звертаємо вашу увагу на те, що ціни в ТЦ можуть відрізнятися від бізнес-доставки💸

HoReCaНець

14 Jan, 17:30


🐝 Мед як тренд української гастрономії

В Україні вдосталь продуктів, які здатні отримати світове визнання (як свого часу італійська моцарела). І наше завдання зараз — сформувати навколо них гідний образ та умовний маркетинг, щоб вже зараз комунікувати про них іноземній аудиторії та підготуватися до моменту, коли туристів потрібно буде заохочувати відвідати країну (віримо в перемогу та працюємо заради неї).

І мед — це саме той продукт, який зрозумілий іноземцям і здатен виділити Україну серед інших.

У цій справі є декілька кроків:

1. Вивчити, у чому полягає особливість та унікальність саме українського меду (його види та смаки). Ви, наприклад, знали про дикий мед? Якщо ні, то гайда читати про бортництво.

2. Дослідити межі меду як продукту. Що з ним можна робити та до яких продуктів і страв інтегрувати:
медове морозиво;
• ферментований мед як інгредієнт для соусів та кремів;
• медові напої: від традиційних українських до медової комбучі, яка концептуально зрозуміла іноземцям та є трендом у них (до речі, є напій, подібний до комбучі, але він виготовляється із зеленого чаю та меду, а не чорного та цукру; називається jun, про це можна прочитати тут і тут);
• медова випічка;
• медова глазур (і для солодкого, і для солоного);
гострий мед (зараз він дуже трендовий, до речі);
• настояний мед, тобто наділений певним смаком (ось кейс, де мед був наділеним смаком копченої бананової шкірки);
• молекулярна ікра з меду для десертів, солоних страв та коктейлів;
• медове масло;
• мед із живим карпатським йогуртом та гранолою з гречки;
• гра з медовими сотами — використовувати їхню форму (візуальна складова, як зробили, наприклад, у Noma) або реальні соти для подачі (наприклад, до хліба на заквасці з маслом подаєте мед не в піалі, а у вигляді сот); можете ще загуглити honeycomb candy для натхнення;
• карамелізовані в меді овочі (буряк, морква);
• медові сири;
• тощо.

3. Додати мед у меню (від страв до лавки в закладі, де можна придбати цікаві сорти меду).

4. Дізнатися світовий досвід — як інші країни використовують мед у своїй культурі.

До речі, потрібні кейси, у яких традиційних стравах інших країн фігурує мед?

Ставте:

🔥 — якщо кейси потрібні
❤️ — якщо просто любите мед

HoReCaНець

11 Jan, 16:32


😮 Noma сплагіатили солодку устрицю від української фуд-дизайнерки?

Ні (як ми знаємо, розробка такого детального десерту — кропітка та тривала справа + вони її показали під завершення дії меню). Але цікаво, як у двох людей (команд) із різних куточків Європи з’явилися дуже схожі ідеї майже одночасно.

Аліна Прокопенко, гастрономічна мисткиня з України, що мешкає у Франції, створила устрицю з карамельної панакоти (філе) та тіста із шоколадом і морською сіллю (мушля) + обов’язкова умова — вичавити лимон перед тим, як їсти. Приємно зазначити, що Аліна розповіла про свою устрицю на декілька місяців раніше за Noma, що дає їй повне право вважатися трендсеттеркою.

Noma ж зробили свою устрицю з морозивом на основі Gammel Dansk із молочною крихтою, цукатами з японської айви, бальзамічним оцтом та спреєм Gammel Dansk. Вона спочатку була частиною їхнього океанського сезону навесні 2024 року, а згодом увійшла до Noma Kyoto, що тривало останні 3 місяці в Японії.

Яка солодка устриця є вашим фаворитом?
❤️ — Аліна
🔥 — Noma

HoReCaНець

10 Jan, 16:42


Як вважаєте, чи можливо досягти такого стандарту в Україні?

❤️ — так, вірю в майбутнє українських продуктів, бо вони вже дивують світ не гірше за італійські чи французькі

🔥 — знаю маленькі локальні фермерства, які вже цим займаються

😭 — ні, боюся, що в нас не зможуть так контролювати якість

HoReCaНець

10 Jan, 16:42


🤓 Якщо вам раптом цікаві деталі, чому ця курятина стає такою ідеальною

Річ у тім, що ще в 1958 році французькі фермери сформували спілку та встановили суворий статут з регулювання вирощування та розведення птахівництва на території Франції.

Сама методологія вирощування:

— Вільний вигул, де кожна птиця має достатньо простору для пересування (її рух у результаті впливає на структуру волокон м’яса).

— Доступ до природного сонячного світла та свіжого повітря сприяє їхньому здоров’ю та поліпшенню смакових якостей.

Повільне вирощування для кращої якості: курей вирощують природним темпом, зазвичай понад 81 день (порівняйте з індустріальним виробництвом, де це 35–42 дні).

Високоякісний корм: раціон складається переважно із зерна (зазвичай 75–80 %) і не містить антибіотиків, синтетичних добавок чи побічних продуктів тваринного походження. Це також покращує смак і поживну цінність м’яса.

HoReCaНець

10 Jan, 16:38


🐓 Label Rouge — курятина з Франції, яка десятиліттями вважається однією з кращих у світі. Знаєте, коли зрозуміло, що курка домашня та ідеальна? За її жовтим кольором. Ось це вона! І так, ця курятина може стати секретним елементом вашого меню, бо буде смачнішою, ніж у конкурентів.

Сенс курятини, маркованої «Label Rouge», полягає в способі її вирощування. Це м’ясо вищої (і стабільної) якості з унікальним та ідеальним смаком.

То який смак має ця курятина?

Насичений і глибокий, здобутий завдяки натуральному раціону птиці та повільному темпу вирощування.

— У смаку також відчувається легка солодкуватість, притаманна природному м’ясу високої якості, без присмаку, який часто трапляється в промисловій курятині.

Текстура:

— Жирність і ніжність балансуються так, що курятині не потрібні складні приправи або техніки приготування, щоб бути ідеально смачною. Вона виходить соковитою, пружною та з хрусткою скоринкою від найпростіших (але правильних) маніпуляцій. Як результат — багата та масляниста текстура.

— Завдяки повільному вирощуванню волокна м’яса мають природну пружність, яка створює приємне відчуття під час жування. Також структура волокон сприяє тому, що м’ясо тримає свою форму під час приготування, не розвалюється, проте залишається ніжним і соковитим.

🤔 Де шукати цю курку? В METRO завезли цю жовтеньку курятину, яка є втіленням досконалості. Тож забирайте, поки є, і дивуйте своїх гостей (повірте, вони наразі навіть не уявляють, що курка може бути такою смачною). Можна робити як спешл у меню, а можна зробити французьку звану вечерю.

Як зазвичай шефи готують курятину «Label Rouge»:

— Запікають, приправляючи лише травами, часником і маслом, щоб підкреслити природний смак.

— Сувід, який зберігає її соковитість і підкреслює преміальну якість.

— Класичні poulet à la crème (курка у вершковому соусі) чи coq au vin підіймаються просто на новий рівень завдяки здатності цієї курятини добре вбирати аромати.

— Гриль та копчення.

— Можуть поєднувати із трюфельними соусами, екзотичними спеціями та цитрусовими глазурями (але ми радимо простіші смаки, щоб дозволити собі відчути унікальний смак саме цього м’яса).

З вас ❤️, якщо сподобалася інформація.

HoReCaНець

09 Jan, 14:37


🥐Український кейс: круасан із шоколадним маслом від Ігоря Мезенцева

(Так, це той самий кейс, який ми обіцяли в попередньому дописі)

Що він зробив? Інтегрував емоційну цінність (шоколадне масло) у продукт, який стабільно є в топі, коли людина думає про випічку (круасан).

Вийшла пара, де елементи підсилюють одне одного. Круасан продає шоколадне масло (краще, ніж хліб або інший вид випічки, бо більш трендовий та поширений варіант), а шоколадне масло дає круасану незвичності. У результаті такий круасан у момент запуску отримує більше шансів на продаж, ніж просто шоколадний / ванільний / фісташковий, який люди вже їли.

Чому шоколадне масло — це емоційна цінність? Бо це продукт із дитинства, який із часом втратив популярність, але має силу повертати в безтурботні спогади.

Чи зможе круасан із шоколадним маслом жити за межами України? Можливо, адже шоколадне масло, яке для нас є ностальгічним, там може створити вау-ефект як щось незвичне (наприклад, як томатне морозиво).

Оцініть кейс:
❤️ — кайф
🤔 — я за класику

HoReCaНець

07 Jan, 16:28


Пончик крем-брюле — як вам концепція? Голосуйте:
🔥 — геніально
🤔 — не розумію таке

А ось вам аналіз від нас, чому це добра ідея:

1. Фʼюжн та гібридні десерти — кондитерсько-пекарський тренд, який добре триматиметься у 2025 році.

2. Для іноземної культури (цей пончик приготували в Берліні) це ностальгія (яка теж зараз у моді) із сучасним твістом.

3. Камфорт-фуд + новаторство — найкраща формула, щоб просувати нові ідеї.

4. Інстаграмність — людям таке хочеться фотографувати, бо є вау-ефект завдяки вигляду та хрумкій текстурі зверху (зняти, як його розчавлюють, і карамельна скоринка тріскається).

5. Мікс комфортної їжі та їжі з елегантним вайбом = охоплення ширшої аудиторії.

😉 А ще в нас є кейс від українського шефа з поєднання тренду, класики та ностальгії. І ця ідея працюватиме саме на локальному ринку. Скоро поділимося.

HoReCaНець

02 Jan, 13:56


🙄 Що можна додати до асортименту, не готуючи це з нуля та навіть не шукаючи численних підрядників з їжі:

• Масляні круасани
• Деруни (з можливістю самостійно допрацювати начинку)
• Солоні та солодкі вертути
• Сирники
• Штруделі
• Голубці
• Цибулеві кільця
• Нагетси
• Фрі
• Котлета по-київськи
• Спринг-роли
• Сирні палички
• Картопляні кульки
• Гратен
• Чурос
• Тарт із яблуками / лимоном і меренгою / чорницею
• Шоколадний фондан
• Крамбл
• Профітролі
• Макаруни
• Тирамісу
• Листкові булочки з шоколадом

Як забезпечити це все, не шукаючи підрядників? Купувати в METRO. По-перше, або власний імпорт із Франції / Італії / Нідерландів та інших країн або продукція перевірених місцевих виробників. По-друге, контрольована та стабільна якість. По-третє, є опт, завдяки якому ще дешевше, тож собівартість страви знижується.

Ознайомитися з пропозиціями та зробити підрахунки можна в новому каталозі. Ось посилання.

❤️ І так, заклади дійсно користуються напівготовими рішеннями для оптимізації процесів. Це факт.

HoReCaНець

02 Jan, 13:52


🫢 Непопулярна думка: щоб відкрити базовий і дуже простий заклад (кав’ярню з їжею), кухня майже не потрібна. Це підходить, якщо ви хочете почати з маленького старту, з мінімальним бюджетом. Порада не для кухарів, які мріють про власний заклад.

Рішення: напівготові страви за оптовою ціною.

А ця думка може бути корисною кухарям, яким бракує людей / бюджету для своєї справи: також цей лайфхак допомагає кухням, які не мають змоги інвестувати в обладнання чи наймати спеціалістів із тіста й кондитерки. Він також підходить тим, хто хоче оптимізувати процес приготування снекових страв.

HoReCaНець

02 Jan, 13:32


Хто тут мріє відкрити свій заклад? Ставте ❤️

HoReCaНець

31 Dec, 17:47


• Ольга Мартиновська запустила перший український додаток Culinara, де зібрала рецепти від топових шефів та барменів.

• «Міністерство піци» не лише відкрилися та почали продавати піцу, а зробили це за рецептурою Іллі Сьоміна, який сам має Pie Spot (піца) та Spelta (дахозносне різне хлібне).

• Cafe Marko робили попап із випічкою від Bakehouse.

• «Улюблений дядя» на честь своїх 10 років влаштував святкову вечерю зі стравами від дружніх шефів та рестораторів (Міралі, Сьомін, Кацурін, Йоурз, Савва Лібкін, Завертайло).

• Юрій Нікітюк, коли відкрив Nunu Diner, записував прості розмови та робив колаборації з різними українськими представниками гастроспільноти.

• Mirali на день народження зібрали на своїй кухні 10 найкреативніших шефів України, щоб ті готували все, що забажають.

• Coffee Records влаштовували Ramen October, протягом місяця у них можна було скуштувати авторські рамени від шефів: Микити Силіна, Євгена Мензелевського, Артема Кабулахіна.

• Кафе Tisto та Stories Cafe, які на Подолі, замість конкуренції з новим закладом по сусідству, записали для нього відеопривітання.

І це лише малесенька частина того, що відбувалося за цей рік.

💙💛 Дружіть, єднайтеся, робіть один одного сильнішими. Вітаємо вас з Новим роком!

HoReCaНець

31 Dec, 17:43


🫂 Огляд: 2024-й був роком єдності в українській гастроспільноті

• Felicity Spector — відома журналістка, яка під час війни почала відкривати світу українські заклади. Вона зібрала побачене та скуштоване під час своїх подорожей до України в книгу «Bread & War». Чому це є кейсом єдності? Бо її провідниками у світ української гастрономії були наші шефи.

• Leilia bakery робили Paska Club, де збирали найкращі заклади Києва з їхніми найкращими пасками. А на Різдво повертали українцям пряники, випечені в дерев’яних формах, виготовлені вручну родиною українських майстрів Маркар’ян.

— Milk Bar разом із «Привітами» та музеєм Івана Гончара відроджували пряники «Панянки», щоб зібрати кошти для Gen.Ukrainian, які займаються психологічною реабілітацією дітей, що зазнали травм війни.

HoReCaНець

30 Dec, 17:50


«Олів’є — зрада чи ні?»

Думка, яка активно морочить голову українській HoReCa вже третій рік поспіль.

З одного боку — це невинний спогад дитинства для гостей.

З іншого боку — навіть у Вікіпедії написано, що місцем походження цієї страви є російська імперія.

То що є правильним?

З одного боку — рішення визначать час, поведінка гостей та срачі дискусії у Facebook.

З іншого боку — HoReCa у своїй масі теж є важелем впливу. Бо люди їдять те, що їм пропонують. Тому це може бути спільним рішенням закладів.

Тож тут потрібно розуміти декілька чинників:

1. Якщо не згадувати олів’є (навіть у дискусіях), ця страва поступово зникне сама собою. Готуєте та згадуєте — олівʼє живе.

2. Юне покоління (зумери) не має внутрішнього попиту на олів’є, оскільки для них це не є чимось особливим (страва доступна цілий рік, а її інгредієнти вже не дефіцитні, як у дитинстві їхніх батьків). А ми їм замість минулого та сучасного пропонуємо старе.

Такої думки щодо чинників дотримується дослідниця гастрономічної культури Олена Брайченко. Більше можна прочитати тут.

Чи можемо ми, як канал, запропонувати вам готове рішення? Ні. Це має вирішити спільнота, яка формує гастрономічні тренди України (тобто ви).

Тож тут питання в тому, які тренди ви хочете задавати.

А яка ваша думка щодо олів’є? Голосуйте:
🌚 — за олів’є, бо це частина минулого українського суспільства
🤔 — проти олів’є, бо для сучасної України воно є ідеологічно невірним, краще забути

HoReCaНець

29 Dec, 10:16


• філе-о-фіш із чорною ікрою.

• філе-о-фіш від французького бістро, де котлета робиться з приготованих на повільному вогні картоплі, риби та часнику. До бургера додається соус тартар, приготований із суміші цибулі, естрагону та кервелю + салат із фенхелю.

• філе-о-фіш за мотивами в’єтнамських традицій, де золотиста котлета обсмажується в клярі із вибухової суміші часникового порошку, цибулевого порошку, борошна грубого помелу, соди, води та куркуми + фіолетова та білокачанна капуста, заправлена соусом юзу-кошо айолі.

філе-о-фіш із сомом, кисло-солодким чилі, кінзою, перетертим часником, свіжим чилі, рибним соусом і соком лайма.

Більше про відродження філе-о-фіш можна прочитати тут.

🤫 І пам’ятайте, що за свіжою рибою та морепродуктами для своїх страв — у METRO. Це продукти, які не підведуть. До речі, зараз діють вигідні пропозиції на дорадо та сибаса — забирайте для гриля, севіче та іншого різного!

HoReCaНець

29 Dec, 10:13


🍔 Американські шефи у 2024 році переосмислювали філе-о-фіш

Виявляється, в Америці філе-о-фіш для багатьох є ностальгічним явищем. Але чи знаєте ви, як він з’явився? Це був стратегічний крок у 1965 році, щоб підвищити продажі McDonald's. Річ у тім, що в штаті Огайо щопʼятничні продажі падали через римо-католицьку спільноту, яка в цей день дотримувалася посту. Тож потрібно було запропонувати нем’ясний варіант. Ідею подав власник франшизи, а вже невдовзі філе-о-фіш з’явився у всіх McDonald's і став справжнім бігселером, оскільки сподобався й іншим спільнотам — іммігрантам з Азії, мусульманам та євреям.

⭐️ А тепер філе-о-фіш проживає ренесанс, бо ним зацікавилися американські шефи, які почали робити твісти на нього.

Вони придумали купу варіантів:

• філе-о-фіш, натхненний китайсько-малайзійською кухнею: молочна булочка, фішболи з креветок, кальмарів та риби, пастоподібний рибний соус із чилі та білим перцем і тартар з ачару (південно-східноазійський набір маринованих овочів).
👇

HoReCaНець

28 Dec, 17:03


🌧️ Корейці створили вічний дощ у своєму закладі, щоб продавати випічку.

Навіщо?

По-перше, це імерсивний досвід, який забезпечується атмосферою та дизайном. Люди приходять туди за незвичною тематикою, емоціями та досвідом.

По-друге, ми думаємо, що тут ще тиск на психологічні важелі. Бо коли дощ, то тобі автоматично хочеться затишку та булок із кавою. Тож вони в такий спосіб провокують людей їсти свою продукцію.

👍 Лайк ідеї?

HoReCaНець

27 Dec, 15:12


Актуальні ціни цього тижня:

Корейка свиняча — від 179,91 грн/кг за умови купівлі від 10 кг
Вирізка свиняча — від 209,90 грн/кг під час купівлі від 6 кг
Грудинка свиняча — від 139,41 грн/кг у разі купівлі від 10 кг
Лопаткова частина свиняча — від 154,90 грн/кг у разі купівлі від 10 кг
Шийна частина свиняча — від 204,90 грн/кг за умови купівлі від 10 кг
Корейка свиняча без кістки — від 197,90 грн/кг під час купівлі від 6 кг
Тазостегнова частина свиняча — від 159,90 грн/кг за умови купівлі від 10 кг

❤️ Бо якісні продукти — це ключове для класних страв.

HoReCaНець

27 Dec, 15:10


На відео — техніка роботи зі свинячою шкірою, яка прокачає ваш Біф Веллінгтон. Щоб гості їли, казали «вау» та пилили сторизи з вашого закладу. Автор Jason Ortynski вивів рецептуру через декілька спроб та фейлів, тож йому можна довіряти. Там і сувід на ніч, і зняття жиру, і пресування лайтове. Називається Chicharron Beef Wellington, бо чичарон — це страва на основі смаженої свинячої шкіри.

Ну, а за класною свининою вам, як завжди, у METRO, бо що більше купуєте — то менше платите. Те, що треба для закупівлі перед святковою запарою.

HoReCaНець

05 Dec, 14:40


Якщо виберете останній стиль сніданків, без якісної свинини вам не обійтися. І постачальник потрібен надійний, щоб якість була стабільною. Знайти таку свинину можна в METRO, а ціни в разі купівлі оптом — шик.

Прайс цього тижня (дійсний до наступного вівторка включно):

🔹 Корейка свиняча — від 175,41 грн/кг за умови купівлі від 10 кг
🔹 Вирізка свиняча — від 189,90 грн/кг під час купівлі від 6 кг
🔹 Грудинка свиняча — від 134,91 грн/кг у разі купівлі від 10 кг
🔹 Лопаткова частина свиняча — від 140,90 грн/кг у разі купівлі від 10 кг
🔹 Шийна частина свиняча — від 183,90 грн/кг за умови купівлі від 10 кг
🔹 Корейка свиняча без кістки — від 181,90 грн/кг під час купівлі від 6 кг
🔹 Тазостегнова частина свиняча — від 142,90 грн/кг за умови купівлі від 10 кг.

Який сніданок самі б зʼїли?
❤️ — Сендвіч із домашньою бужениною + фільтр-кава.
😱 — Домашня ковбаса з яєчнею.
🤔 — Картопелька з холодцем.

HoReCaНець

05 Dec, 14:39


🎅 Тиждень післяноворічних сніданків: як вам таке лімітоване меню?

Ідея: запровадити на певний час святкові сніданки, які будуть доступні лише обмежений період і більше ніколи не з’являться в меню.

Який сенс і чому це може спрацювати:

— Обмежена в часі пропозиція створює ефект втрати можливості. Якщо гість не скуштує ці страви зараз, такої нагоди більше не буде. FOMO (fear of missing out) стане мотиватором, що спонукатиме людей вибирати ваш заклад.

— Навколо пропозиції можна створити вайб сімейних цінностей та традицій, щоб люди приходили до вас не самі, а великими компаніями. Наприклад, можна запропонувати «сніданковий стіл» із різноманітними стравами, розрахованими на певну кількість людей.

— Святкові лімітовані сніданки мають бути особливими та підсилювати відчуття святковості, комфорту та сподівань на краще майбутнє (як писала Леся «Без надії сподіваюсь»). Тому люди будуть їх вибирати. Щоб це було певною ментальною опорою.

Як зробити сніданки особливими та святковими (ми даємо ідеї, але ви самі собі доповнюйте їх):

— Келих ігристого до сніданку.

— Тимчасова позиція з ікрою (хоча Спельта та Завертайло ввели хліб із маслом та ікрою на постійній основі).

— Січневий «спешл»: сніданкові супи чи домашні бульйони, які можна промоутити як пропозицію, що «наповнює тіло любовʼю та цьомає на гарний та спокійний день».

— Маленький подарунок/комплімент для гостя, наприклад, український пряник (докладніше про це — у наступних дописах).

— Сезонні особливості, наприклад, мандаринові сирники.

— Адаптовані під сніданок страви, які українці звикли їсти на Новий рік. У комунікації від закладу презентувати ці страви, як «ті, що заспокоюють душу на початку року».

Приклади таких страв:

1. Сендвіч із домашньою бужениною, журавлиновим айолі + фільтр-кава — щось домашньо-хіпстерське.

2. Домашня ковбаса з яєчнею.

3. Обсмажена картопелька із салом чи грудинкою.

4. Обсмажена картопелька та холодець, який тане від її тепла.

5. Смажені вареники.

6. Сніданкова НЕ кутя (але це краще пропонувати після Різдва 25 грудня).

7. І ще купа всього, що може вигадати ваша фантазія.

HoReCaНець

01 Dec, 13:17


🔝 Найкращі продукти за версією інтернету

Отже, серфили ми в Instagram і побачили кілька дописів поспіль:

— Японець каже, де взяти найкращий рис в Україні.

— Дівчина готує трендовий дубайський шоколад і тісто катаїфі знайшла тільки в одному місці.

🫂 Що їх об’єднує? Вони купували в METRO. Японець узяв рис власної торгової марки Metro Chef. Дівчина скористалася власним імпортом від METRO.

Мораль цієї історії: ми можемо скільки завгодно радити METRO як гідного постачальника для ваших закладів, але найкраще — це поради клієнтів, які самі спробували та зрозуміли, що там унікальні та автентичні за своїм смаком продукти.

І не тільки світові, а й українські. Щоб яким би не був ваш творчий кулінарний шлях, ви могли знайти все в одному місці.

До речі, діліться, які продукти у METRO є вашими найулюбленішими👇

HoReCaНець

30 Nov, 15:49


👶 Це ностальгія — всесвітній гастротренд цього року. Люди втомилися від різноманіття й хочуть повернутися до свого коріння, до страв, які асоціюються з безтурботним дитинством.

Який сенс це має для українців? Нам ностальгія потрібна більше, ніж будь-кому, адже це спосіб втекти в часи, коли не було війни. Коли світ був безпечним і комфортним, а бабуся смажила котлети й давила полуницю зі сметаною. І нашими єдиними проблемами було — робити домашку та добре їсти.

З цікавого — в українців опора на минуле поділилася на два напрями:

1. Відродження традиційного українського (культури, якої ми не знали). Це перетворилося на місію з пошуку зв’язку з пращурами, які попри все берегли нашу ідентичність і зробили нас як націю особливими та самобутніми.

2. Втеча в дитинство.

Обидва напрями важливі, бо вони стають опорою для менталки, зігрівають і формують майбутнє. Тож прислухайтеся до цього тренду й подумайте, як його найкраще втілити у межах концепції свого закладу.

Ставте ❤️, якщо хочете дізнатися більше про те, як зробити комфортну домашню їжу модною.

HoReCaНець

30 Nov, 15:46


🤔 Чому Міралі вводить фруктову корзинку, Milk Bar тимчасово відроджує лимонне тістечко, Купер і Клопотенко готують у своїх закладах котлети, а Юра Мельник робить хліб із маслом та медом на сніданок у Київгазі?

HoReCaНець

29 Nov, 17:01


Ну, а топові пропозиції на алкоголь для коктейлів шукайте в новому каталозі METRO.

Щоб гостям було тепло від коктейлів, а вам — від собівартості.

HoReCaНець

29 Nov, 16:58


🍸 Зимово-новорічні коктейлі, які ви захочете додати до свого спешл-меню

Sparkling Cocktails (ігристі для ігристого настрою)

Cranberry Mimosa — ігристе із журавлиним соком, декор-розмарином і ягодами журавлини.
Champagne Mojito — класичний мохіто з ігристим вином замість содової.
Pomegranate Spritz — просекко з гранатовим соком, содовою і насінням граната.

Warm & Cozy (щоб зігрітися)

Hot Buttered Rum — темний ром із прянощами та вершковим маслом.
Mulled Wine Margarita — теплий мікс глінтвейну й текіли.
Irish Coffee — кавовий лікер, гаряча кава і збиті вершки.

Sweet & Creamy (щоб на душі гостя було солодко та ніжно)

Candy Cane Martini — ванільна горілка, м’ятний лікер і подрібнена цукерка для декору.
Baileys Hot Chocolate — гарячий шоколад із вершковим лікером Baileys і маршмелоу.

Festive Classics (щоб класика, але наче з феєрверком у роті)

Negroni Spritz — легший варіант Negroni з додаванням ігристого вина.
Holiday Old Fashioned — бурбон із кленовим сиропом, корицею та апельсиновою цедрою.
Midnight Martini — коктейль із горілкою та кавовим лікером.

HoReCaНець

27 Nov, 15:31


А за найкращою свининою — вам до METRO. Пропозиції цього тижня, якщо будете купувати в ТЦ:

• Корейка на кості — від 170,91 грн/кг при купівлі від 10 кг
• Корейка без кості — від 184,90 грн/кг при купівлі від 6 кг
• Вирізка — від 219,90 грн/кг при купівлі від 6 кг
• Грудинка — від 134,91 грн/кг при купівлі від 10 кг
• Лопатка — від 137,90 грн/кг при купівлі від 10 кг
• Шийна частина — від 174,90 грн/кг при купівлі від 10 кг
• Тазостегнова частина — від 139,90 грн/кг при купівлі від 10 кг

Розповідайте, чи чули про верещаку:
❤️ — так, знаю
😱 — уперше чую

HoReCaНець

27 Nov, 15:30


🍖 Топваріант мʼясної страви до новорічного меню: верещака

Аргументи, щоб додати її до меню:

— Дуже українська страва.

— Її традиційно готували на Маланку (українське видовищне свято 31 грудня), як і різні страви зі свинини. Тож новорічнішого та традиційнішого мʼясного варіанту, можливо, і немає.

— Ідеально для закладів, які досліджують локальну гастрономію.

— Це смачно.

Концептуально верещака — це свинина (грудинка), печена в буряковому квасі. Проте з часом страва змінювалася та адаптовувалася. Нині є варіанти із житнім квасом та з реберцями замість грудинки. Також пропонуємо трохи адаптувати техніку під сучасні запити. Наприклад, зараз людям буде зрозуміліше не тушковане мʼясо, а карамелізоване.

Тож пропрацьовуйте страву та вводьте до меню.

HoReCaНець

26 Nov, 14:22


💫 Чому це працює:

— Глядач, який щодня купує каву, бачить процес по той бік. У прямому сенсі. Йому тепер видно, що відбувається за лаштунками, ще й із перспективи самого баристи. Привіт, та сама цікава внутрянка.

— Підхід point of view створює відчуття присутності й залучення глядача в події на відео (наче він сам готує ту каву). Це схоже на гру, де ви бачите руки й тіло персонажа, за якого граєте, та відчуваєте себе ним.

Коротше, забирайте цей підхід собі. Його можна втілити в багатьох процесах і ролях: кухар, офіціант, бармен, показати один процес чи весь день очима героя відео.

Ставте ❤️, якщо такий стиль відео вам до вподоби.

HoReCaНець

26 Nov, 14:21


👀 Внутрянка закладу — те, що зробить вас успішними в соцмережах

Ми ніколи не втомимося нагадувати вам про це й показувати докази того, як це працює в інших. Тож сьогодні ми до вас із новим кейсом.

Знайомтеся: Коннор Рассел —бариста.

Його фішка:
Готує каву та знімає процес від першої особи. На виході ми отримуємо відео, зняте так, ніби це бачить сам наратор (той самий point of view).

Цей Коннор раз на кілька днів публікує відео, як він готує різні кавові напої. Результат: мільйонні перегляди, 155К підписників в Instagram, 2,9М — у TikTok, 122К — на YouTube.

HoReCaНець

25 Nov, 16:12


⭐️ Чому варто знати про це зараз і звикати до Маланки?
Бо заклади по всій Україні поступово до неї адаптовуються та вводять традиції її святкування у свій маркетинг.

Наприклад, минулого року в Києві започаткували Козу-Маланку. Засновники оголосили це новою київською традицією, заколабилися з відомими закладами Верхнього міста Києва та ходили по них з обрядами.

Про що Маланка і чому вона цікава:
Це видовищне та яскраве свято з перевдяганнями й сильною енергетикою, що ґрунтується на дотриманні традицій. Ворожіння, пісні, танці, костюми, шуби, маски, зірки — усе це може бути потужним і модним, якщо робити правильно. Замість того, щоб заглядатися на відомі світові карнавали, можна популяризувати свій, український, який не потрібно вигадувати — він дістався нам у спадок від предків.

❤️ Перспектива національного святкування Маланки:
У майбутньому це буде причиною, чому іноземці їздитимуть до України святкувати Новий рік, водночас піднімаючи нашу економіку. Адже наші традиції дарують унікальний досвід.

Що роблять на Маланку і як перевдягаються — читайте тут (там багато деталей).

Що готують на Маланку:
— кутю (називається «щедра» і відрізняється від різдвяної, бо до неї додають м’ясо, молочні продукти, субпродукти або сало);
— кров’янку;
— млинці;
— пироги;
— страви зі свинини: холодець, верещаку, ковбаси, сало, фаршировану свинину або порося;
— рибу не готують, адже це вважається поганою прикметою для цього свята.

Висновки:
Якщо зараз підтримати концепцію святкування Маланки й кожен заклад зробить це по-своєму, то вдасться створити сильну традицію, яка позитивно впливатиме на економічний стан (ваш особистий та загальний).

А тепер зізнавайтеся, чи чули колись про Маланку:

❤️ — так
😱 — щойно вперше дізнався

HoReCaНець

25 Nov, 16:08


🎅 А якщо скасувати Новий рік? Тоді ви дізнаєтеся, що в українців є власні традиції святкування.

Знайомтеся, Маланка — свято, яке за ритуалами є альтернативою до звичного Нового року. Ба більше, це найяскравіше зимове свято в українській культурі.

Чому ви прожили все життя і не замислювалися про Маланку на Новий рік? Бо минулого року у країні перейшли на інший календар, а дати свят посунулися. Тепер Маланка, як і раніше, припадає на 31 грудня.

HoReCaНець

24 Nov, 16:19


🥚 Як зробити трендовий сніданок, але не як у всіх: кейс

Ви могли помітити, що в меню деяких закладів одночасно зʼявився Копенгаген-стайл сніданок із вареним яйцем та рідким жовтком, хлібом для вмочування та іншими ніштяками.

Що змінити, щоб у вашому меню сніданок виділявся? Візьміть круасан, але підіть трохи далі: зробіть із нього сирний тост, бо так буде більш «сексуально». Так концептуально зберігається яйце, але до нього додали комфортно-новий елемент. Знайомий, улюблений, проте трохи прокачаний, щоб відрізнятися.

«Занадто просто», — скажете ви.

«У цьому й прикол», — відповімо ми.

Можна піти ще далі та робити ham&cheese, додавати авокадо або лосось, до сирного круасано-тосту робити домашнє варення та ще купу всього.

Обіймаємо та йдемо шукати для вас ще кейси для натхнення, щоб ви на це не витрачали час.

❤️ З любов’ю,
Ваша пошуково-дослідницька команда

HoReCaНець

24 Nov, 08:56


🔪 Назва: Битва кулінарних класів.

Рівень організації та зйомки: люкс.

Це корейське кулінарне шоу, яке вийшло цієї осені на Netflix.

Концепція: 80 корейських кухарів та експертів у їжі змагаються з 20 легендами (еліта в корейському кулінарному світі, найдавніші майстри корейської / китайської / японської кухонь, володарі зірок Мішлен). Перемогти може лише один. Інтрига в тому, хто це буде: іменитий шеф найвищого класу чи талановитий початківець.

Судді:
— Paik Jong-won — відомий корейський ресторатор, який володіє 26 франшизами, а ті зі свого боку мають 1299 закладів по всій країні. Профі в тому, щоб знаходити смаки, які обожнюватимуть мільйони.

— Ahn Sung-jae — перший корейський шеф, який має 3 зірки Michelin.

Навіщо дивитися:
— Заради продуктів, страв, підходів та технік, про які ви навіть не здогадувалися. Повірте, це буде джерелом натхнення.

— Дізнатися про гастрономічну культуру іншої країни.

— Здивуватися, наскільки в Кореї розвинута спільнота професійних кухарів.

— Побачити, як корейці намагаються зі своєю гастрокультурою вийти на закордонний ринок (це особливо прослідковується в коментарях судді Paik Jong-won).

— Вивчити досвід іншої країни, яка до своєї гастрономії змогла привернути увагу світу, сконцентрованого на французькій, італійській, тайській, індійській, японській та китайській кухнях.

— Наприклад, був раунд, де кожні 30 хвилин учасники мали готувати нову страву з тофу. Загалом учасники приготували 27 різних страв із тофу. І головний критерій там — креатив.

❤️ Ну що, лайк, якщо цікаво глянути.

HoReCaНець

24 Nov, 08:54


🎥 Шоу, яке варто подивитися шефу, щоб прокачати уявлення про їжу.

Ми до вас із розважально-пізнавальною рекомендацією👇

HoReCaНець

22 Nov, 15:42


🍇 Панове, легендарне французьке молоде вино вже в METRO. Тож можна додавати Beaujolais Nouveau 2024 до винної карти, бо для гостя це буде вау-досвідом. Адже люди люблять, коли пропозиція лімітована та ексклюзивна, а сам досвід є тільки зараз і більше не повториться.

Найголовніше: у METRO на Beaujolais Nouveau 2024 така ціна, щоб вигідно було вам.

Що треба знати про це вино:

— Ферментація проходить під дією власних ферментів ягід і диких дріжджів. Завдяки цьому утворюються особливі ароматичні сполуки «жуйки» та «льодяників», які неможливі за звичайної ферментації.

— Такі вина мають більш виражений фруктовий тон і містять значно менше танінів.

— Ідеально поєднується з м’ясними закусками, паштетами з качиної та гусячої печінки, м’якими і витриманими сирами та традиційною французькою шинкою Jambon.

Більше про Beaujolais Nouveau читайте тут.

Ну що, які ваші дії:
😱 — не знаю, тільки дізнався про Beaujolais Nouveau
❤️ — любимо, будемо додавати до винної карти
🤔 — знаю, але до винної карти додавати не хочу

HoReCaНець

21 Nov, 16:42


🎄 Новорічний декор, куплений кілька років тому, — це як запастися доларом по 8, знаємо. Але що робити тим, кому треба оновити свої ялинки та іграшки? Купувати в METRO за непристойно вигідними цінами.

До речі, ми зібрали для вас 5 ідей, як прикрасити вітрину закладу.

А тепер ближче до суті (та цін). Усі елементи різдвяно-новорічного декору ми зібрали в каталозі — тож не ходіть по інших каналах магазинах, краще та вигідніше, можливо, не буде: https://bit.ly/3AIQigK

На що ще можна звернути увагу:

— Фігура Санта, 45 см
Ціна: 399,00 грн/шт.
— Зірка паперова зі світлодіодами, 40 та 70 см
Ціна: від 159,90 грн/шт.
— Ялинка паперова, 35 см
Ціна: 299,90 грн/шт.
— Фігура Олень із регулюванням висоти, 80–120 см, 140–200 см
Ціна: від 499,90 грн/шт.
— Ялинка із шишками, 60, 150 та 180 см
Ціна: від 349,00 грн/шт.
— Сосна, 60, 120 та 180 см
Ціна: від 169 грн/шт.

HoReCaНець

20 Nov, 16:54


🍻 Українці варили пиво на Миколая. Як вам таке? Так, на того самого Миколая, що залишає подарунки дітям. До речі, нагадуємо, що цього року День святого Миколая святкується 6 грудня, а не 19-го, бо Україна змінила календар.

Але повертаємося до пива, бо це не вигадка. Традиція дійсно була в Україні в давніші часи, особливо в селах, як частина загальної святкової культури. Річ у тім, що родини та громади готували напої та страви до важливих церковних свят, і на Миколая це було домашнє пиво. Його подавали як символ гостинності та достатку на святкових обідах або вечорницях, які проводилися в цей день.

Як цей факт можна адаптувати для закладу:

— Ввести в меню домашнє пиво / колаборації з локальною пивоварнею.

— Пригощати гостей домашнім пивом. Вжух — і ось ви втілюєте символ гостинності й щедрості.

— Варити пиво разом із гостями. Це цілком відповідає традиціям, адже в деяких регіонах варіння пива могло бути спільною справою громади. Люди об’єднували ресурси та працювали разом, створюючи святковий напій для всіх. А єдність — один із тих слонів, на яких тримається Україна.

— Зробити звану вечерю, побудовану на традиціях до Миколая (адже там не лише пиво, продовжуйте читати).


Що ще готували на Миколая:

— Кутю (так, її готували не лише на Різдво).
— Пісний борщ.
— Голубці.
— Вареники з картоплею, капустою чи вишнями (подавалися як основна страва на вечерю).
— Пряники (медяники).
— Пампушки (солодкі або часникові).
— Макові рулети та пироги.
— Узвар.
— Трав’яний чай.
— Медовуху.

👀 Як використати традиції на Миколая, щоб гості більше любили ваш заклад:

Даруйте їм маленькі медяники. Підключіть до цього емоції дитячих спогадів. Адже кожен дорослий мріє, щоб Миколай щось залишив і для нього. Тож пригостіть, скажіть, що це від Миколая, бо він/вона весь рік були молодцями. Повірте, нам усім потрібно це почути (особливо зараз). Так ви збільшите ймовірність, що вас у цей день згадають у сториз.

Такі от справи. Ми зарядили вас інформацією, тож тепер можете сміливо готуватися до Миколая.

До речі, які відчуття у вас від матеріалу? Ставте емоцію:

😱 — не знав (-ла) про пиво;
❤️ — дякую за матеріал;
🔥 — подобається ідея з медяниками та дитячими спогадами.

HoReCaНець

19 Nov, 16:07


🤑 Вигідний дайджест: знижки на джин, розпалювачі та форми для випікання

Цього разу ми зібрали в METRO топові ціни на все, що допоможе вашим гостям зігрітися та відчути всі бенефіти холоду: пироги, смачні коктейлі, багаття та їжу з вогню (взимку вона смакує інакше, ніж влітку, погодьтеся).

🔹 Почнемо з джину. Топовий Tanqueray зі знижкою 105 грн за пляшку. Звучить, як суцільна вигода та насолода.

Щоб наповнити джин зимовими відчуттями, поєднайте його із цитрусовими, медом, гранатом (як щодо гранатового Gin Fizz?), теплими лікерами, журавлиною, розмарином тощо.

🔹 Форма для випікання. Тут багато говорити не треба, думаємо. Бо зима — це пироги. Солоні, солодкі, багато різних: із корицею, з рагу, вишневі з вершками та яблучні із солоною карамеллю.

Ціна: від 119,90 грн. Розміри різні: 26×16 см, 32×21 см, 40×25 см.

🔹 Ну а щоб камін грів та мʼясо на вогні смажилося, вам потрібен розпалювач. Таке теж маємо.

Ціни:
1 шт. — від 41,90 грн/шт.
від 6 шт. — від 36,90 грн/шт.
від 20 шт. — від 30,90 грн/шт.

HoReCaНець

17 Nov, 13:20


Що він зробив:

— Взяв найпростіший, найпопулярніший та улюблений усіма напій (незалежно від країни, статі чи віку). А отже, тут формула: задоволення попиту + легкість відтворення.

— Опублікував його в сезон.

— Популярна страва / напій = велкам у коментарі, бо кожен напише, як готує він. А коментарі — це взаємодія з відео. А кількість взаємодій дають Instagram можливість визначити, наскільки воно популярне та чи варте просування надалі.

— На старті показав фінальний результат. Це суперважливо для кулінарних відео: перед тим, як транслювати процес приготування, покажіть на відео готову страву, бо для людини вона стане візуальним тригером, щоб захотіти це (важко жадати того, що не уявляєш, як буде виглядати).

Динаміка кадрів, добре видно процеси приготування.

— Куштування какао, що дає емоцій та викликає бажання глядачів теж його випити (привіт, дзеркальні нейрони).

— Та найголовніший hook — одразу пообіцяв показати три рівні какао. По-перше, «рівень» вмикає всі асоціації з грою (на якому ти зараз рівні + є до чого прагнути). Погодьтеся, якби він сказав «три варіанти», то було б не так цікаво, бо немає елементу грайливості. По-друге, обіцянка кількох рецептів змушує дивитися до кінця та тримає увагу на деталях (чим кожен рівень відрізняється). А ми знаємо, що глибина перегляду впливає на те, чи просуватиме соцмережа відео далі. По-третє, люди зберігають це відео, бо в ньому декілька рецептів (кілька важче запамʼятати, а отже, доводиться кидати відео в збережені).

❤️ З вас сердечко, якщо вам сподобався розбір, відео або все разом! Якщо ні — залиште коментар, чого б вам хотілося побачити в контенті та що розібрати наступного разу.

HoReCaНець

17 Nov, 13:16


👀 Чому відео з какао зібрало в Instagram 30 мільйонів переглядів?

Отже, є такий Kevin, який спеціалізується на кулінарному контенті та має мільйон підписників. Заглибмося у рецепт його успіху, проаналізувавши одне з останніх відео.

HoReCaНець

15 Nov, 16:12


Проаналізувавши рецепт, можна сказати, що сенс структури полягає в способі випікання та використанні посудини з товстими стінками (казанок/чугунок). Якщо це духовка, то ставите в розігріту до 250 °C на 40 хвилин. Через годину зменшуйте до 150 °C і випікайте ще годину. Потім знижуйте до 100 °C і тримайте ще годину в духовці. Після цього треба дати бабці повністю охолонути.

Ну що, які емоції після прочитаного:
😱 — шок та здивування
❤️ — знав про це
🔥 — хочу спробувати

HoReCaНець

15 Nov, 16:11


🥮 Капронова баба. Так, це страва така. Чули про неї?

Унікальна не лише за назвою, а й за структурою. Це як ірископодібний бісквіт, де цукор карамелізувався, а волокна стали видовженими (трубчастими) та мокрими. Візуально всередині дуже схожий на канеле.

👀 Де таке готують? У Чернівцях. Проте це наслідок впливу Молдови, яка має спільний кордон із Буковиною, адже там є традиційний десерт «Бабка Нягре», який за своєю суттю — те саме.

Якщо будете шукати, то варто знати, що на Буковині вона також відома як «бабка», «на́чинка», «чорна/біла баба». Окрім того, може бути зовсім не десертом та містити солоні інгредієнти. Наприклад, у Чернівцях, у ресторації «Гопачок», є «храмова на́чинка з м’ясом».

🔥 В ідеалі готувати капронову бабку в печі. Якщо шукати, знайдете багато історій та спогадів про те, як бабуся робила бабку в печі на Великдень.

HoReCaНець

14 Nov, 15:57


А тепер пройдімося по різновидах пампух:

— з трояндовим варенням;
— зі сливовим повидлом / варенням;
— з маковою начинкою;
— яблучні;
— з кислим сиром;
— можуть смажитися не лише в олії, а й у топленому свинячому жирі;
— можуть запікатися;
— порожні, але подаються з маковим соусом, медом, сметаною та / чи узваром;
— приготовані на заквасці;
— политі топленим маслом (якщо печені);
— з айвою;
— з виноградом;
— з медовою начинкою;
— солоні з картоплею чи капустою;
— подані з маковим молочком;
— з ромом — для аналогії з ромовою бабою, як чимось знайом та зрозумілим;
— із заварним кремом.

Також, коли будете комунікувати про те, що у вас є пампухи, варто згадувати їхнє культурне та символічне підґрунтя. Навіщо? Бо ви повертаєте українцям традиції, яких у них не було та до яких вони жадібні, бо є бажання просочитися українським контекстом та продовжувати його. Отже, пампухи:

👉 є символом достатку та щедрості;

👉 про родину та гостей, адже це їжа, якою заведено ділитися.

Одним словом, за бажанням та завдяки маркетинговій роботі пампухи на Різдво можуть стати в закладах такими ж популярними, як паска на Великдень.

❤️ З вас сердечко, якщо подобається ця ідея та бачите в пампухах потенціал.

HoReCaНець

14 Nov, 15:55


🎄 Різдвяна страва, яка може збільшити ваші продажі: пампухи

Ну що, любі хореканці, підготовка до свят переходить в активну фазу, і ми не хочемо лишати вас на самоті. Тож будемо ділитися з вами ідеями та знахідками.

Вашій увазі — різдвяні пампухи, або пампушки. Їх готують із різними начинками та соусами, і концептуально вони схожі на пончики. Ідеальні з усіх боків, як не подивись:

👉 Вони роблять вас свідомим закладом, що комунікує та поширює унікальні українські традиції.

👉 Є продуктом, який зрозумілий та жаданий, попри те, що буде для великої частини українців новим. Бо пончики — то любов.

👉 Це елемент традицій, який люди захочуть скуштувати й навіть поставити на свій стіл (якщо правильно прокомунікуєте), проте він технологічно для багатьох буде складним у приготуванні, тож українці (особливо в Києві) радше куплять це, ніж замовлять.

HoReCaНець

13 Nov, 15:35


Знайшли ваш улюблений десерт. Насолоджуйтеся, пані та панове❤️

HoReCaНець

13 Nov, 14:00


🔪 Щодо ножів (бо їх на кухні ніколи не буває замало, погодьтеся):

1. Ніж для очистки, 100 мм — знижка до 80 грн/шт.

2. Універсальний японський ніж сантоку від METRO Professional, 130 мм — знижка до 100 грн/шт.

3. Обвалювальний ніж від METRO Professional — знижка до 80 грн/шт.

4. Універсальний ніж від METRO Professional — знижка до 50 грн/шт.

5. Ніж для овочів від METRO Professional — знижка до 90 грн/шт.

6. Шефський ніж від METRO Professional, 160 мм — знижка до 100 грн/шт.

7. Універсальний японський ніж сантоку від METRO Professional, 180 мм — знижка до 80 грн/шт.

8. Шефський ніж від METRO Professional, 200 мм — знижка до 120 грн/шт.

9. Шефський ніж від METRO Professional, 250 мм — знижка до 90 грн/шт.

HoReCaНець

09 Nov, 15:16


🔥 Але далі сталося найцікавіше — Боттура запустив кампанію, що популяризувала використання пармезану через цю страву. Вона швидко поширилася серед ресторанів і кухарів по всьому світу.

Щодо самої медіакампанії, варто розуміти, чому вона спрацювала:

👉 Репутація Боттури як одного з найкращих шефів світу. Завдяки його селебриті-статусу ідея здобула широкий розголос у ЗМІ та залучила до ініціативи міжнародну аудиторію.

👉 Репутація італійської кухні як однієї з найулюбленіших на планеті. Сам пармезан — знайомий і відомий людству. Тобто всі елементи страви були людям зрозумілими.

👉 Боттура не просто розповів про страву та катастрофу, а й закликав ресторани та кухарів у всьому світі включити цю страву до своїх меню, щоб підтримати виробників сиру.

👉 Активне використання ЗМІ та всіх комунікаційних джерел. Массімо залучив традиційні медіа та соціальні мережі для поширення інформації про проблему. Він розповідав історію про землетрус і його наслідки на публічних заходах, у статтях і телевізійних програмах.

👉 Кампанія була побудована навколо емоційної складової: підтримки фермерів, збереження традицій і раціонального використання їжі.

👉 Соціальна відповідальність, яка випливала з емоційної складової. Кампанія привернула увагу до проблеми харчових відходів та важливості підтримки місцевих виробників у кризових ситуаціях. Це допомогло кампанії набути ширшого значення, ніж просто порятунок сиру.

👉 Кулінарні майстер-класи та заходи. Боттура проводив кулінарні демонстрації, на яких готував ризото з пармезаном, пояснюючи важливість підтримки виробників. Фокус на емоціях та соціальній відповідальності утримувався на всіх етапах кампанії.

👉 Благодійні вечері, кошти від яких спрямовувалися на підтримку місцевих фермерів.

Чому саме ризото Cacio e Pepe? Кулінарний контекст.

⭐️ Cacio e Pepe — це традиційна страва римської кухні, яка зазвичай готується з пасти, твердого сиру (часто Pecorino Romano) і чорного перцю. Її особливість — простота та насичений смак.

⭐️ Ризото — страва північної Італії, яка зазвичай включає рис, бульйон, сир та інші інгредієнти.

Що зробив Боттура, і чому це спрацювало: він інтерпретував класичні італійські страви, використав пармезан замість традиційного Pecorino і застосував сучасні техніки, щоб зробити фокус на розкритті смаку сиру.

Бо там не просто рис + пармезан + перець.

😍 В основі страви — бульйон із пармезану:

— Сир натирають і варять у воді, створюючи насичений сирний бульйон.

— Бульйон охолоджують у холодильнику протягом ночі.

Це дає йому змогу розділитися на три шари:

1. Верхній шар: вершки з Парміджано (кремова структура).

2. Середній шар: прозорий сирний бульйон.

3. Нижній шар: тверді білкові осади.

Рис для ризото готують не в традиційному бульйоні, а в пармезановому.

Вершки, що відділилися вночі, додають у самому кінці приготування. Це для того, щоб додати глибокий, насичений смак і підсилити кремову текстуру страви.

— І вже потім додають свіжомелений чорний перець.

❤️ Ставте сердечко, якщо вважаєте кейс крутим. А також вивчайте його. Бо хто знає, можливо, він надихне вас на подібне в Україні.

HoReCaНець

09 Nov, 15:08


💶 Кейс: як один шеф врятував економіку цілої країни

Ви, напевно, чули про пармезанову катастрофу, яка сталася в Італії, у регіоні Емілія-Романья, у 2012 році. Тоді внаслідок землетрусу було зруйновано понад 360 тисяч коліс сиру, що перебували на визріванні. Це шалені економічні втрати не лише для підприємств, а й для регіону та, відповідно, усієї країни.

👨‍🍳 Массімо Боттура (його ви 100 % знаєте), шеф-кухар ресторану Osteria Francescana в Модені, розробив страву з використанням пошкодженого пармезану та популяризував її на глобальному рівні.

Що за страва: ризото Cacio e Pepe з пармезаном. У його складі був саме той Parmigiano Reggiano, який постраждав, проте залишився придатним для споживання.

HoReCaНець

07 Nov, 16:36


А щоб вам було легше (та дешевше) це все пережити — METRO запустили каталог для тих, хто вже розпочав підготовку. І його особливість — сезонне зі знижками, а не по підвищених цінах, бо «всім треба, й так куплять». Адже ми дбаємо про ваш бюджет.

❤️ І так, там і ялинка є, і готове панетоне, щоб ви з цим не заморочувалися, якщо не маєте можливості: https://bit.ly/3AIQigK

HoReCaНець

07 Nov, 16:34


🎄 Різдво та Новий рік — це один з кращих часів для заробітку. Бо в гру вступає категорія, яка зазвичай до закладів не дістається, — подарунки. Тож ви матимете добру касу, якщо правильно зрозумієте, чого гастрономічного хочуть люди не тільки для себе, а й на подарунок.

Проте, якщо ви не маєте ресурсу думати про подарунки, виготовляти їх та рекламувати, щоб про них дізналися, то краще сфокусуйтеся на іншому:

👉 декор, бо люди хочуть атмосфери та казки

👉 спешели в меню: святкові страви, приготування святкової вечері / кошика та доставка, компліменти для гостей, напої

👉 цінності, які будете транслювати: чи будете робити фокус на традиційній (але забутій) для українцях їжі, чи будете досліджувати культуру цих світ в дорадянські часи та розповідати про це через страви та продукти

HoReCaНець

03 Nov, 15:56


Другий кейс — пастрамі із селери. Виварюєте селеру в соєвому соусі з прянощами (кориця, аніс), просочуєте соусом (оливкова олія, цибуля, часник, коріандр, копчена паприка, вино, чилі, сіль, цукор, чебрець) та запікаєте.

Який підхід хотіли б використати? Голосуйте:
❤️ — селера від Noma
🔥 — пастрамі із селери

HoReCaНець

03 Nov, 15:55


❄️ Стрес для сезонного меню — холодна пора року. Бо все, більше немає грайливого зеленого горошку та соковитого інжиру, які привертають увагу гостя.

То шо робити? Шукати потенціал у тому, що маємо.

Приклад: корінь селери, який можна зробити королівським, якщо відшукати в ньому красу.

🫶 Але ми вас не полишаємо на самоті. Типу: «От вам селера, думайте самі». Ми до вас із кейсами по реалізації. Маємо їх декілька.

Перший кейс від Noma, які влітку гралися з селерою. Вони прийшли до простого рішення: обсмажити селеру у великій кількості вершкового масла з травами (це, звісно, хитро, бо з вершковим маслом навіть підошва буде смачною). Але в чому насправді сенс: узяти стейкоподібну форму та дрібно опрацювати поверхню, щоб вона стала ворсистою. Це потрібно для глибокого проникнення соусу (у них це японський тамарі, але на основі ревеню, тож наука номер раз: шукайте до селери кислі смаки, але з яскравим умамі).

HoReCaНець

31 Oct, 16:21


🎃 Українізація Геловіну: що таке Велесова ніч та чому, по правді кажучи, ми про неї ніколи не чули

Отже, у 2019 році українські неоязичники заявили, що в Україні є свій Геловін. Бо в дохристиянські часи глибоко в наших традиціях існував бог Велес, який допоміг людям співіснувати з природою, пасти худобу, вирощувати зерно, брати продукти (наприклад, молоко) без необхідності вбивати тварин. Його також вважали богом добробуту, достатку, а тому вшановували поряд із таким важливим у дохристиянські часи Перуном. Так ось, на його честь була ніч, коли душі покійників повертаються на землю та бродять серед живих (концептуально повний аналог Геловіну, навіть гарбузи ставили). Саме тому ніч вважається дуже містичною і магічною. А потім Київську Русь хрестили, ідола Велеса, що стояв у Києві під горою на Подолі, викинули в Дніпро, і про Велесову ніч забули.

Але зберігаємо спокій та не хапаємося за традицію, не осмисливши її. Які запитання треба поставити собі, перш ніж запроваджувати Велесову ніч у свій заклад:

1. Чи достатньо я про неї знаю, щоб презентувати це гостям?

2. Оскільки Велесова ніч маловідома, то чи готовий мій заклад брати на себе відповідальність за її популяризацію?

3. Чи є це актуальним для українського суспільства?

Якщо у вас три «так», ось, що може зробити HoReCa в контексті Велесової ночі:

👉 Уявімо, у власника була улюблена бабуся, яка готувала його улюблений пиріг. Такий пиріг дійсно матиме сенс бути головною стравою закладу у Велесову ніч — як тепла пам’ять. Адже пам’ятати про людину зовсім не обов’язково в скорботі. Це може бути свято того, якою надзвичайною вона була. Але це буде щиро й тепло, а не кринжово, якщо пиріг, бабуся та намір — реальні, а не вигадані. Гість завжди відчуває штучність.

👉 Не йти в попередню історію, якщо лякає концепція памʼяті, а використати символіку навколо Велеса. Наприклад, він був богом земного достатку, опікуном купецтва, торгівлі, покровителем домашньої худоби, хмар, музики й поезії. А отже, можна приготувати звану вечерю, натхненну цим. Також атрибутом святкування Велесової ночі є багаття, тож це можуть бути страви на вогні.

👉 Проведення лекцій, щоб поширити знання про таку частину української культури, як Велесова ніч. Як супровід — сезонна їжа або страви, згадані в лекційному матеріалі.

Але думати треба. Дискусія відкрита: чи потрібен зараз Геловін або його український аналог?

HoReCaНець

31 Oct, 08:18


Робимо огляд на ці устриці. Що є:

🦪 Устриця Special. Вирощується приблизно 4 роки за особливою регламентованою процедурою. Початок життя устриця проводить у контейнерах в устричних парках, а потім у спеціальній сітці занурюється на понад три роки в глибинні води океану. Сама устриця солонувата із солодким післясмаком, а м’ясо хрустке, пружне й має кремовий колір.

🦪 Royal Oyster. Для тих, хто шукає вишуканості та розкоші. Бо устриця має унікальний та широкий спектри смаку та післясмаку. Набувається він через те, що це особлива глибоководна устриця. Ідеальний пейринг до неї: сік лимона зі свіжим рожевим перцем.

🦪 Boudeuse та Baby Boudeuse. Одна із найм’ясистіших устриць. Вона маленька й округла, ідеально поєднується з кисло-гострими оцтовими основами або із соусами на основі винного або малинового оцту.

Тож бігом в METRO, щоб дивувати своїх гостей унікальними устрицями.

Ну, і вже класичне голосування. Ви за що?

❤️ — сира устриця
🔥 — експериментальні смаки

HoReCaНець

31 Oct, 08:13


🦪 Устриці більше не їдять сирими?

Насправді це не зовсім так. Просто гастроспільнота продовжує розвиватися та шукати нові застосування звичних смаків. І поки Україна звикає до устриць та активно популяризує їх, світ вже грає із солоним, дуже морським умамі-смаком устриць.

Які ідеї циркулюють у меню закладів:

👉 Термообробка. Гриль — для димності, яка додасть контрасту морській солоності. Обсмажування — щоб підкреслити соковитість всередині та додати ніжно-хрусткої оболонки.

👉 Топлене масло з часником (+ розмарин / шавлія) до устриць — щоб зробити смак більш насиченим та збалансованим. Ідеально до запечених.

👉 Спеції або карамелізоване масло — щоб підкреслити глибокий умамі-профіль устриці.

👉 Хрусткий бекон, щоб вийти на контраст із пружним та мʼяким молюском (відповідно, підкреслити його сильніше).

👉 Звісно, що без цитрусів нікуди, бо вони підкреслюють смак моря всередині устриці. Тут треба звернути увагу на лайм та юзу.

👉 Ферментація. Кисле + устриці = любов. Але час розширювати кордони та використовувати не лише оцет. Що пробувати: квашені огірки та квашені яблука + кріп.

👉 Загравання зі структурою. З погляду текстури, устриці використовують для створення страв із контрастом між ніжністю та хрустом. Наприклад, обсмажені в легкому паніруванні устриці надають додатковий шар текстури в салатах і закусках​. Також вони класно додають мʼясистості та густини кремовим стравам, як-от паельї.

👉 Устриці + анісовий смак. Кажуть, він доповнює те морське та свіже, що є в устрицях.

👉 Корейці коптять устриці та продають їх консервованими на iHerb.

👉 Устриці (печені чи свіжі) + ферментований чилі (окремо соус або вмішаний у масло).

👉 Як елемент у подачі коктейлі. Топ до Bloody Mary, особливо якщо вона на основі ферментованих томатів.

🔝 А тепер до того, де шукати топові класні устриці. Попереджаємо: вони настільки класні, що їх краще їсти сирими, а не брати в експерименти.

Отже, в METRO завезли французькі устриці від David Herve, які вже 4 покоління займаються цією справою. Тож на устрицях вони знаються шикарно.

HoReCaНець

28 Oct, 14:17


🍕Яка піца зараз у тренді?🍕

Якщо дивитися на начинки, то:

🌶️ Солодкі та гострі сорти перцю, зокрема халапеньйо, перець чері та пасилья.

🇲🇽 М’ясо в мексиканському стилі, таке як біррія та карне асада.

🔥 Свинина BBQ.

🍯 Солодкі топінги, включно з гострим медом, інжировим джемом та кленовим сиропом.

🧅 Карамелізовані та мариновані овочі.

Але берімо до уваги, що люди концентруються на продуктах, які не звикли використовувати, бо хочеться нового. Так зʼявляються тренди.

Якщо хочете балансувати на відчутті класики та інновацій, то класний варіант — прошутто. Тут можна гратися і з руколою, і з кремом із рікотти, і з буратою, і з гострим медом, і з інжиром в усіх формах, і з карамелізованою цибулею, і класичне осіннє поєднання груша + горгонзола, і трюфельним соусом / олією. Але прошуто залишається стабільним та зрозумілим для всіх елементом. Тож поруч з ним всі тренди інтегруються ідеально. Ну, і трушний прошутто за крутими цінами — як завжди в METRO.

А тепер підемо далі за трендами на піцу (поточні та на 2025 рік, які вже прогнозують):

🫛 Локальний вплив на інгредієнти для збереження концепції farm-to-table. Наприклад, піца з начинкою з українських продуктів.

🍇 Бальзамік в усіх форматах.

🌍 Світовий вплив. Зʼявляються грецькі, мексиканські, азійські та інші піци з кімчі, кінзою та халапеньйо.

🐉 Солодко-гострі смаки.

🕵️‍♂️ Пошук особливого тіста: від наповненого травами, часником або сиром до експериментів із борошном. Проте неаполітанська все ще в топі та зникати звідти не збирається

😏 Гра з текстурами для надання цікавого та грайливого нашаровування. Мʼякий, хрумкий, пружний — зацікавлюйте сенсорику гостя.

———

А ви за яку піцу? Голосуйте:

❤️ — Прошутто
🔥 — Трендова
👌 — Маргарита

HoReCaНець

27 Oct, 15:22


🥓 Бекон + гострий мед — зухвало, провакативно, проте зрозуміло.

🍖 Прошуто, мигдаль, збита з ароматними травами рикота та рукола.

🧀 Ham and сheese.

🍅 Вʼялені томати + пармезан.

🥑Авокадо та пашот — для сніданкових класиків.

🍞 Крем-сир, копчений лосось та кріп.

🧄 Шпинат + часник + гриби + пармезан.

🐝 Моцарела + мед.

🍓Фенсі варіант від лондонського Esters — френч тост із ферментованою у власному соці полуницею, хрустка полена з полуничним пюре, медовий крем та карамельний соус із медово-квасової сироватки.

🔥 Пармезан, копчена кориця, ковбаски, базилік та полуниця в бальзамічній глазурі — таке придумали в Rachael Ray’s Show.

Тож зберігайте, тестуйте, необхідні продукти за добрими цінами в METRO купуйте.

Яке поєднання для френч тосту ви б обрали? Голосуйте:

❤️ — Ham and сheese

🔥 — Бекон + гострий мед

👌 — Крем-сир, копчений лосось та кріп

HoReCaНець

27 Oct, 15:16


🧂 Твіст, який у 2024 році вивів френч тост у тренди — сіль.

Вас вітає рубрика «Гастрономічне переосмислення».

І от що ми маємо на порядку денному: люди по всьому світу почали їсти солоні френч тости. Ідеальна тема, щоб оновити меню сніданків та підлаштувати його під холодний сезон. Бо що в сірий мерзотний день може бути приємнішим за щось мʼяке, калорійне та смачне вуглеводне на сніданок? І так, щоб було багато грайливих смаків та текстур, проте збережена концепція комфорт фуду.

Ну що, продали ідею? Якщо досі ні, то давайте розглянемо варіанти поєднань.

HoReCaНець

25 Oct, 16:10


🤓 Пишемо національний гастродиктант. Дістаємо подвійні листочки, полями до вікна.

Починаємо:

Чи знаєш ти, де купити камамбер до осіннього меню, щоби потім подавати гарячим із виноградом-гриль?

А іспанського восьминога та рис арборіо раптом не шукаєш зі знижкою 30 %?

Я знаю. І вже додав до кошика вугра, який на 75 гривень дешевший, борошно «Семола» та напівготові круасани прямо з Франції, бо не маю потужностей робити з нуля, а якість — нереально класна.

«Де ти це все знайшов?» — запитаєш ти.

А я скажу: в METRO. Вони випустили новий каталог «Власні бренди на різні тренди», де знижки сягають 40 %.
———

Тепер перечитуємо. Бо це все не вимисли автора, а правда. Дивіться самі та наповнюйте кошики.

І не забуваємо, що на посуд діє гарантія 5 років.

❤️ Лайк, якщо потрібні поради, як асортимент METRO може спростити роботу на кухні.

HoReCaНець

22 Oct, 15:19


🦞 Лангустин із соусом Ocean à la Crème. Це соус-гордість Noma, дуже масляний, з карамельним смаком, зроблений з garum (вигаданий греками рибний соус, проте Noma його зробили з грибів), солі зі смажених водоростей (kelp) та олії koji (koji — це пліснява або, по-розумному, цвілевий гриб, який використовують для виробництва соєвого соусу, місо, саке тощо).

🦪 Стейк із морського гребінця — величезний норвезький морський гребінець, вкритий карамелізованим маслом із водоростей і тертим хроном. Морські гребінці, до речі, зберігаються живими до моменту подачі, що підкреслює свіжість інгредієнтів.

🦔 Морський їжак із кремом із ліщини.

🩵 Блакитна мідія, мʼясо якої огорнуте запеченим золотистим буряком із карамеллю на основі мідії.

👁️ «Око» блакитної мідії — мариноване та копчене перепелине яйце подається всередині мушлі мідії + крапля гострої олії (імітація ока). Окрім цього, на завершення страву прикрашають сумішшю з 15 інгредієнтів, серед яких переважають гриби. Ці 15 інгредієнтів висушують та посипають ними мушлю, щоб додати страві солоності та умамі.

🐌 Хрумкий кебаб із морських равликів — у ньому чергуються морський равлик, молюски, трюфель (огорнутий ферментованою рідиною) + шафранове масло на основі молюсків та вінегрет із хвої (соснових гілок).

🧇 Вафлі з ікрою тріски — нарізана вʼялена ікра тріски на вафлі з маково-соняшникової граноли та листям васабі.

🦑 Кальмари, приготовані зі спорами коджі (koji) — данські кальмари, замариновані в осаді морських водоростей, бланшовані у воді із чорносливом і засолені з додаванням масла коджі. Доповнюють страву маком, який гість додає, струшуючи висушену квітку маку.

💥 Маринована ікра риби лемб — подається із соусом із яєчних жовтків, масла та підсмажених дріжджів, що створює складний смаковий профіль​.

🌰 Заморожений тарт із фундучного молока з ікрою та олією з водоростей.

🐠 Філе камбали з мусом із тріски, покрите соусом із віскі (XO), подається з капустою і соусом із ячменю та гірчичного насіння.

Це далеко не все, проте певну науку можна вже засвоїти. Так, повторювати страви з Noma в Україні наразі не потрібно — інші умови та поточні потреби людей. Проте можна користуватися логікою, за якою використовують продукти: подумати про використання всіх частин продукту, дріжджі в стравах, зерна гірчиці, дослідити буряк, погратися з українською ліщиною, вивчити потенціал продуктів Чорного моря та навіть річкової риби тощо.

А поки ви думаєте та експериментуєте, в METRO завжди є для вас safe choice у вигляді безпрограшного філе дорадо та сибаса.

HoReCaНець

22 Oct, 15:07


Noma анонсували Ocean Season 2025, і це стало для нас приводом зазирнути в океанські страви минулих років👇

HoReCaНець

20 Oct, 13:01


Тут кожен елемент викликає вау-емоцію:

🔥 Яйце та бекон у милій порційній чавунній пательні.

🔥 Пудинг — це кремовість та благодать (бо велика хмаринка вершків завжди дає відчуття, що тобі дали більше, ніж ти очікував). І взагалі, зверніть увагу, що десерти, які розтікаються від кількості крему, у тренді. Бо окрім благодаті, вони ще й про комфорт, елегантність і простоту (потреба, яку непогано драйвлять соцмережі), тож їхній вигляд максимально пінтерест-стайл.

🔥Хліб теж не будь-який, а пухкий та мʼякий (бріошеподібний). Бріош завжди про те, що тобі дали щось особливе.

Таке ото воно просте, але дуже добре продумане за смаками, потребами людини (зʼїсти солоне, а потім вирівняти смаковий баланс чимось солодким і ніжним) та зовнішнім виглядом.

🫦 Тут врахували і як людина їсть, і що в тренді, щоб вона й поділитися в соцмережах хотіла, і сприймала це як особливий сніданок, бо він виділяється поміж інших із яйцями. Окрім цього, зробили так, щоб пропозиція була обмежена в часі (те, що менш доступне, сприймається як більш цінне).

📩 Не забудьте зберегти кейс, щоб не загубити ідею (кидайте собі в збережені повідомлення).

HoReCaНець

20 Oct, 13:01


🍳 Минулого місяця ми розповідали про такий тренд, як breakfast boards, і знаєте що? Знайшли дуже вдало реалізований приклад у Токіо.

Що містить цей японський breakfast board (або в їхньому випадку — тарілка): напій на вибір (кава, ерл ґрей, улун, апельсиновий, грейпфрутовий або яблучний сік), пудинг, яйце з беконом, хліб.

Базово все дуже просто, але не будь-яка комбінація яйце — солодке — напій спрацює. Диявол у деталях, пані та панове. А точніше — у виконанні.

HoReCaНець

15 Oct, 13:56


Одна сториз, через яку довіра вашого гостя зросте:

🍎 Демонстрація продуктів, з яких ви готуєте страви.

Усе просто, але цього достатньо, щоб вплинути на довіру. Бо чесно. Бо так, як є. Бо ви показуєте те, що зазвичай ніхто не бачить. Наче таємницю. Усе ж таки «Ревізор» свого часу не просто так був популярним.

👀 То покажіть свіжі овочі, красиве мʼясо, яскравого лосося. Покажіть, як у вашому холодильнику все датоване. Покажіть свої унікальні знахідки.

Варіантів по формату може бути купа:

👉 Як із продуктів готується страва (глядач сам подивиться на продукти та оцінить їхню якість).

👉 Репортаж із закупки, де показані продукти та інформація про те, що з них буде готуватися: фото, відео без голосу та облич, відео з шефом, який про все розповідає.

👉 Фото свіжих продуктів.

👉 Фото відкритого холодильника.

👉 Огляд на певний продукт та аргументація, чому ви використовуєте саме його (наприклад, борошно для піци, імпортоване з Італії, трушний японський рис чи набір тайських спецій).

Бо те, що є очевидним для вас, не є очевидним для гостя.

А METRO — ваш постачальник якісних, українських чи унікальних імпортованих продуктів за цінами, які роблять добре. І такий, що:

🚙 Усе збере сам і безкоштовно привезе.

🕵️‍♂️ Тричі перевіряє якість (на виробництві, при транспортуванні та в торгових точках).

🍷 Має сомельє, який проконсультує ваш заклад.

🤓 Проведе для вас майстер-класи та освітні заходи, що допоможуть вашому закладу розвиватися.

🔥 Дасть додаткові знижки за програмою лояльності.

🗓️ Дозволить заплатити пізніше.

🍽️ Обіцяє, що посуд, який ви купите, 100 % буде у продажу протягом наступних 5 років, щоб ви могли відновлювати запаси та не втрачати стилістику.

Одним словом, дбаємо про українську HoReCa і маркетинговими порадами, і пошуком кейсів, які можуть допомогти, і своїм асортиментом, і умовами співпраці.

Бо хочемо, щоб ви були успішними 💙💛

HoReCaНець

14 Oct, 15:40


🎂🍅 Для натхнення: сендвіч у вигляді торта.

Коржі — японський молочний хліб (shokupan).

Усередині: мариновані томати, японський майонез Kewpie (він на жовтках, а в якості кислоти — рисовий або яблучний оцет), солоний крем на основі крем-сиру та вершкового масла.

Нехай це стане невеличким нагадуванням, що іноді треба просто знайти парадоксальну форму, щоб здивувати. Тож звертаємо увагу не лише на внутрішнє (смак), а й на зовнішнє (форму).

Бо іноді різниця між популярним продуктом та посереднім лише в тому, як вони виглядають.

👀 Тож розвивайте візуальний смак.

HoReCaНець

13 Oct, 09:44


Також ми знайшли топовий варіант, коли крампети карамелізуються, що, на нашу думку, дуже «зайде» в Україні (як карамелізовані липкі круасани).

❤️ Ну і з вас, як зазвичай, лайк за нове та цікаве.

HoReCaНець

13 Oct, 09:43


🥞 Конкуренти панкейкам, або що таке крампети та чи можуть вони витіснити з меню панкейки

Крампет (crumpet) — це пористий, обʼємний та маленький коржик (оладок / мініверсія панкейку) на основі дріжджів. Популярний у Великій Британії, Австралії, Канаді, Новій Зеландії та Південній Африці.

Особлива риса: через високу пористість круто всотує в себе різне. Тому крампети люблять їсти з вершковим маслом, що повільно тане на них, гаряченьких.

🤔 Чи можуть вони дійсно посунути панкейки? На старті, як щось нове, миле та прикольне — так. Як і всі інші позиції, якими будуть нехтувати на користь крампетів.

Чи варто це уваги? 100 %.

Як крампети подають:
— класика: масло та джем;
— мед або сироп;
— сир та марміт (британська липка, темно-коричнева, солона паста на основі дріжджів, що залишаються як побічний продукт у пивоварінні);
— яйця та авокадо;
— копчений лосось і крем-чиз + зелень;
— горіхові пасти.

HoReCaНець

11 Oct, 14:34


Ще ми трохи покопирсалися в меню інших закладів і знайшли кілька позицій, вартих уваги:

👉 В кафе Марія прям бургера немає, але є дещо, що балансує між ним і людськими сніданковими потребами: біфштекс із яйцем, молодою картоплею конфі, печеними томатами, маринованими огірками, сирним соусом, домашнім хлібом на заквасці.

👉 У Bakehouse є бургер, але оскільки прям окремого сніданкового меню там немає, тому дозволимо собі додати його до свого переліку. Він трохи відрізняється від класичних уявлень про бургери. Отже: смеш-котлети, булка з тіста на халу, чеддер, гірчичний соус із солоними огірками, а також мікс зелені з морквяно-імбирною заправкою та насінням конопель.

❤️ — якщо робимо наступним огляд на французькі тости (солоні та солодкі) у меню сніданків?

HoReCaНець

11 Oct, 14:29


Сумно, погоджуємося. Тому ми вирішили шукати українські кейси. І тут усіх випереджає СПЕЛЬТА, бо вони створили хелсі-хіпстер-стайл (в усіх найкращих сенсах) адаптацію на улюблене та знайоме для всіх МакМафін-меню. Єдине, назвали свої позиції «пафінами», але в усіх асоціація зіграла та погріла душу думкою, що в СПЕЛЬТІ все якісно та за останніми фуд-трендами. Одним словом, ідея успішна, тож зазирнімо в неї.

База — цільнозерновий англійський мафін + вершкове масло. Далі йде розбивка за позиціями:

👉 Котлета з ферментованих бобів темпе (вегетаріанська версія, але без бейонд міт) + помідор + чеддер + соус ранч;

👉 Корн Біф (маринована та томлена яловичина) + огірковий реліш + чеддер + хешбраун + смажене яйце;

👉 Омлет + прошутто котто + чеддер + помідор + ранч + маринований огірок;

👉 Котлета з підкопченої свинини + яєчня + бекон + чеддер;

👉 Котлета з підкопченої свинини + помідор + айсберг + чеддер + ранч.

HoReCaНець

11 Oct, 14:20


🍔 Чи є бургери на сніданок десь окрім «Маку»?

Отже, пошук кейсів був складним і довгим. Або через те, що сніданкові бургери мають сенс лише в «МакДональдз» та подібних закладах, або інші бургерні місця не вбачають сенсу працювати в ранковий час, бо людям потрібні бургери на сніданок лише під час похмілля. Ми якось подумаємо про це, але іншим разом (ваші припущення в коментарях вітаються).

А ось що ми знайшли на Американщині. Інгредієнти їхніх сніданкових бургерів (окрім бази у вигляді булки та котлети):

🍳 яйце
🥓 бекон
🥔 хешбраун
🥩 є кейс, коли хлібні булки замінили на мʼясні

HoReCaНець

08 Oct, 16:31


🆕 Також були новинки від METRO Chef:

👉 Новий додаток для контрагентів, який значно полегшує процес замовлень. Так, можна просто замовити доставку всього подібного та зекономити купу часу (якщо ви ще не користуєтесь цим у своєму бізнесі, то чомууу?) Тим паче, що +200 нових автомобілів значно розширили зону доставки.

👉 Маст-тема для готелів із терасами — ліхтарі, що працюють до 8 годин без підзарядки.

👉 5 років гарантії на посуд (так, якщо розібʼється, то можна не панікувати, де шукати такий самий, щоб усе було ідеально).

На жаль, те, що ми не зможемо замінити дописом, — це нетворкінг. Бо бути на подібних подіях корисно не лише через знання, а й нові знайомства, які в майбутньому призводять до співпраць (запишіть собі це та не пропускайте події у світі HoReCa).

HoReCaНець

08 Oct, 16:28


👀 Огляд на Ukrainian Hospitality Conference — для тих, кому готельна тема важлива, проте змоги приїхати послухати не було. Л — любов та турбота.

Найцікавіші теми (зберігайте та досліджуйте їх, бо це те, що допоможе зробити ваш готель топовим):

Інклюзивність у готелях. Тема, яку ігнорувати не можна, бо рішення, як зробити бізнес доступним для всіх гостей, потрібні вже зараз.

Інвестиції в готельну нерухомість. Що досліджувати тут: стратегії розвитку, залучення капіталу та перспективи зростання.

Токенізація (заміна конфіденційних даних на унікальний шифр) у готелях.

Інтеграція українських готельєрів у міжнародну спільноту (гугліть: UHRA — Ukrainian Hotel & Resort Association).

• Факт: молоде покоління більше зацікавлене в подорожах (тож готелям варто подумати, як адаптувати свої пропозиції під їхні смаки).