😌Розбираємось з кожним питанням.
Цього року Інституту виноградарства та виноробства ім. В. Таїрова виповниться 120 років. Він був заснований у 1905 році вченим-виноробом Василем Таїровим.
Хто це такий?
Вчений вірменського походження (насправді Таїров - це зросійщене прізвище, правильне прізвище Таїрянц), який шукав методи боротьби з філоксерою. Мав профільну освіту завдяки навчанню у європейських навчальних закладах, а також відвідав найбільш відомі виноробні Франції, Австро-Угорщини, Німеччини, Італії, Швейцарії.
Чому для нас важливий Інститут?
🍇Саме при Інституті Таїрова був винайдений наш Одеський Чорний, Сухолиманський білий чи досить новий український сорт винограду Ярило. Загалом Інституту вдалось вивести понад 140 нових сортів винограду.
Інститут Таїрова - це наша головна науково-дослідна установа у галузі виноробства, яка вивчає ґрунти виноробних регіонів України, клімат, захворювання лози. Розташовується Інститу в сонячній та бурхливій Одесі.
У Інституті зберігається власна унікальна колекція вина, найстаріша пляшечка датується 1944 роком - портвейн “Алушта”.
📚Також тут зберігається дуже цінна бібліотека видань присвячених виноробству та виноградарству і почали цю бібліотеку збирати ще з 1905 року. Мають навіть перші видання вісника “Вісник виноробства” редактором якого і був сам вчений Таїров.
🤩Інститут має власний музей, тому якщо будете в Одесі маєте ще одне цікаве місце для дослідження історії українського виноробства.
Пізнаємо разом більше про п’янку Україну.
P.S. Як смакують вина з Одеського Чорного чи Сухолиманського?🤭
Заходьте до нас на сайт чи в крамницю і оберіть пляшечку вина з українських сортів винограду.