АПК України з великою кількістю сільськогосподарських земель потребує значних обсягів добрив. Форми господарювання і власності на землю за роки незалежності України помножені на виклики війни негативно позначилися на родючості ґрунтів, що проявляється у втраті значної частини гумусу, незбалансованості вмісту поживних елементів, підкисленні та залуженні ґрунтів, дефіциті рухомих форм фосфору, калію та ряду мікроелементів, переущільненні, хімічному та радіаційному забрудненні, ерозії.
Перевагою органічних добрив над мінеральними є наявність багатовікового досвіду використання.
Чимало аграріїв, що займаються органічним землеробством у нашій країні, знаходять для себе ринки збуту за кордоном, переважно у західноєвропейських країнах.
Втім, доволі високий платоспроможний попит на такий товар існує і в Україні.
Завдяки новому 📋 регламенту ЄС щодо добрив, які набули чинності в липні 2022 року, нові правила підвищать роль єдиного ринку, допоможуть зменшити вплив добрив на навколишнє середовище, обмежать їхній ризик для здоров’я людини, а також зменшать залежність Європи від імпортних добрив.
Нові правила ЄС незабаром дозволять продавати в ЄС більше органічних добрив і добрив із відходів ✅
Регламент охоплює низку добрив, включаючи матеріали для вапнування, покращувачі ґрунту, засоби для росту, біостимулятори та суміші для рослин. Це важливий крок до сталого сільського господарства, однієї з цілей Зеленої угоди.
Застосування компосту відповідає сьогоднішнім трендам відновлення ґрунтів, екологізації землеробства, зменшення хімічного навантаження на ґрунт та оптимізації витрат на вирощування культур.
🤔❓ Чи в пріоритеті України сталий та збалансований розвиток аграрного сектору регіону, основою якого є екологічно чисте виробництво?
Продукцію, яку вирощують без застосування мінеральних добрив, продають за вищою ціною, ніж урожай із полів, де працюють за традиційною технологією.
За статистикою, 🔎📊 в Україні сьогодні вносять в середньому лише 0,4 т/га органічного добрива (гною). Тоді як на піку виробництва тваринництва в 1990 році в Україні вносилось 8,6 т/га. І це була науково обґрунтована норма.
🤔❓ Чому виробництво компосту опинилось поза законом в Україні?
Розглянемо законодавство 👇
https://cutt.ly/seVa0rQY