ЕКОтрансформація @ecobusinessua Channel on Telegram

ЕКОтрансформація

@ecobusinessua


#ЕКОтрансформація — телеграм-канал практичних сталих рішень для бізнесу ⤵️
https://t.me/ecobusinessua

ЕКОтрансформація (Ukrainian)

Шукаєте практичні сталі рішення для вашого бізнесу? Тоді канал #ЕКОтрансформація на Telegram саме для вас! Наш канал @ecobusinessua пропонує різні ідеї та поради щодо сталого бізнесу. Ми ділимося корисними матеріалами, інформацією про нові технології та тренди в галузі економіки, які допоможуть вашому підприємству стати більш сталим та прибутковим. Приєднуйтесь до нас за посиланням https://t.me/ecobusinessua і отримуйте щоденну дозу корисної інформації та порад від професіоналів у сфері сталого розвитку бізнесу!

ЕКОтрансформація

27 Dec, 10:48


​Відбір проб забруднюючих речовин у викидах стаціонарних джерел має особливості та проводиться із суворим дотриманням вимог затверджених методик виконання вимірювань.

📑 Безпосередній відбір проб слід здійснювати, враховуючи вимоги та положення КНД 211.2.3.063-98 «Метрологічне забезпечення. Відбір проб промислових викидів. Інструкція» (зі змінами).

Під час відбору проб слід застосовувати засоби вимірювальної техніки, які, згідно своєчасно пройшли перевірку відповідно до  Порядку проведення повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, та оформлення її результатів, затвердженого наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 08.02.2016 № 193.

Відбір проб забруднюючих речовин виконують в тому самому місці, де вимірюють швидкість та інші параметри газопилового потоку або на відстані від нього, що не перевищує одного еквівалентного діаметра газоходу 🏭

Перед відбором проб забруднюючих речовин необхідно виконати вимірювання параметрів газопилового потоку, а під час відбору — зафіксувати низку величин 📝🔎

Які ж параметри (величини) визначаються при відборі проб? Розібрали 👇
https://cutt.ly/QeMJE9W7

ЕКОтрансформація

25 Dec, 07:00


Дорогі колеги, клієнти, партнери!

Від усієї команди «Офісу сталих рішень» щиро вітаємо вас із Різдвом Христовим 🌟🙌

Дякуємо за те, що не здаєтесь! 🤝
 
Ваша робота є фундаментом змін, які творять майбутнє без відходів і з повагою до ресурсів нашої планети. 

Ви перетворюєте ідеї сталого розвитку на реальні кроки, що сприяють збереженню природи та створенню нових можливостей для бізнесу та суспільства.

Бажаємо вам у це світле свято знайти час для відпочинку, тепла й радості у колі близьких 🤗

💯 Нехай у 2025 році ваші проєкти отримують нові горизонти, підтримку та успішну реалізацію, а ваша щоденна праця надихає інших на відповідальне ставлення до майбутнього.

Хай Різдво принесе вам мир, гармонію та світло!

А працювати ще ефективніше ми будемо допомагати та надихати 👇
https://cutt.ly/0eMg9t7p

Памʼятайте, ми з вами заодно, ми команда 🤝💚

ЕКОтрансформація

25 Dec, 06:45


​Колеги, в 2024 році відбулись онлайн-тренінги, на які Вас було запрошено. Але Ви не приєднались до прямих ефірів…

Не хочемо, аби Ви втратили можливість отримати роз’яснення експертів щодо оновлень законодавчих вимог з екологічної безпеки на підприємстві. Тому ділимося із Вами записами заходів, що минули 🔥

Ця серія вебінарів присвячена ключовим аспектам екологічної безпеки для підприємств та установ. Програма охоплює основні теми з питань управління відходами, охорони атмосферного повітря, лабораторні вимірювання, спеціального водокористування та моніторингу, звітності та верифікації (МЗВ), а також вимоги щодо технічної експлуатації ГОУ. 

Щоб отримати вебінари — зареєструйтеся і отримайте інструкцію від менеджера ⤵️
https://cutt.ly/BeMgN8TI

ЕКОтрансформація

18 Dec, 08:31


​Як повідомлялось раніше, 15 грудня 2024 року поблизу Керченської протоки сталася аварія танкерів «Волгонефть-212» та «Волгонефть-239», внаслідок чого – значний витік мазуту.

Це може призвести до великої екологічної катастрофи в Чорному морі 🆘🆘🆘

Асоціація професіоналів довкілля PAEW, наполягаючи на необхідності ризик-орієнтованого підходу, звернулась до Міндовкілля та екокомітету ВРУ з пропозиціями щодо невідкладних дій, щоб: 
👉 блокувати забруднення в найкоротший термін і попередити його поширення; 
👉 ліквідувати забруднення з мінімальною екологічною шкодою;
👉 забезпечити відновлення морських та прибережних екосистем за рахунок самоочисних механізмів.

🧐🤔 Яке необхідне рішення:
Звернутись до Головного управління розвідки Міністерства оборони України (ГУР МОУ) з проханням допомогти у ідентифікації розливи мазуту невідомої марки та залишок пального із затонувших суден (далі – нафтопродуктів). Після ідентифікації нафтопродуктів (марки мазуту та його питомої густини) НАНУ провести гідродинамічне моделювання міграційної здатності нафттопродуктів (водно-мазутної суміші). У разі виявлення високої міграційної здатності за наявних погодних умов (легкі мазути марки М-100/1000 або М-100/985) – застосувати такий алгоритм дій.

Алгоритм дій у єдиному комплексному рішенні ліквідації забруднення нафтопродуктами:

Нафтопродукти негайної локалізуються бонами з метою недопущення збільшення плями забруднення та захисту від забруднення берегової смуги. 

Для збору основної маси розлитих нафтопродуктів використовують нафтосміттєзбирачі (НМС). У результаті їх застосування досягається збір 80-90% розлитих нафтопродуктів. 

Для збору нафти на мілководді використовувати малогабаритні переносні нафтозбірні пристрої (скімери). 

У місцях, недоступних механічним засобам збору нафтопродуктів, а також – у відкритому морі, найкращу ефективність показали використання сорбентів та біотехнологічні методи. 

Детальніше 👉 https://cutt.ly/jeBJqLj3

ЕКОтрансформація

17 Dec, 07:05


На балансі підприємства є в наявності застаріла робоча оргтехніка (персональні комп’ютери, монітори, принтери та інше), чи має право підприємство продавати дану оргтехніку фізичним особам? Чи повинне підприємство її списувати як відходи і в подальшому утилізувати?

💬💬💬
Відповідь: Так, якщо застаріла робоча оргтехніка перебуває на балансі підприємства, вона може бути передана фізичним особам саме як оргтехніка. Це витання виключно власного волевиявлення підприємства.

Якщо застарілу оргтехніку за результатами технічного висновку або інвентаризації визнано непридатною до використання та переведено в категорію відходів, її необхідно передавати для здійснення подальших операцій виключно спеціалізованому суб’єкту, який має ліцензію на здійснення господарської діяльності  з управління небезпечними відходами та дозвіл на здійснення операцій з управління відходами…

Більше 👉 https://cutt.ly/EeBQaZI0

ЕКОтрансформація

12 Dec, 07:30


🔎📊 Облік викидів вуглецю та в більш широкому сенсі облік викидів парникових газів життєво важливий для організацій, які прагнуть відповідати стандартам Директиви щодо корпоративної звітності щодо сталого розвитку (CSRD), особливо підкресленої в ESRS E1 про зміну клімату. 

Оскільки перша хвиля 📑 звітності щодо корпоративної звітності про сталий розвиток (CSRD) не за горами, компанії в усьому ЄС стикаються зі зростаючим тиском щодо впровадження надійних методів обліку вуглецю, щоб відповідати суворим вимогам щодо розкриття інформації. 

Акцент CSRD на комплексному вимірюванні парникових газів і прозорому розкритті інформації про викиди в Європейських стандартах звітності щодо сталого розвитку (ESRS) E1 про зміну клімату свідчить про нову еру корпоративної відповідальності. 

Точний облік викидів парникових газів є одночасно необхідністю відповідності та важливим кроком до підвищення прозорості навколишнього середовища та стимулювання ефективних кліматичних заходів.

Отже, які принципи обліку вуглецю та парникових газів? Яка його роль у звітності CSRD? І як ваша компанія може розблокувати відповідність? Розібралися 👇
https://cutt.ly/1eVa6Zlh

ЕКОтрансформація

12 Dec, 07:00


Рік добігає кінця: підготуйте податкову документацію 📑

Закінчення року – час підбивати підсумки та готуватися до податкових звітів. Особливу увагу слід звернути на оновлені вимоги щодо екологічного податку.

Завантажте оновлену форму Податкової декларації екологічного податку вже зараз, щоб уникнути помилок при поданні звітності.

Це дозволить:
☝️ вчасно підготувати всі необхідні документи;
☝️ забезпечити відповідність чинним нормам законодавства;
☝️ уникнути можливих штрафів.

🔗 Де знайти форму? Експерти Асоціації професіоналів довкілля PAEW підготували зразок заповнення Податкової декларації з екологічного податку, щоб зекономити Ваш час на пошуки актуальної форми та допомогли розібратися в нововведеннях.

Заповніть форму та отримайте зразок 👇
https://cutt.ly/2eVa4m6O

ЕКОтрансформація

12 Dec, 06:30


​Вимірювання та показники для питань ESG стають все більш важливими для прийняття рішень інвесторами, регуляторами, діловими партнерами та споживачами.

Коли ми говоримо про показники ESG насправді ми ☝️ говоримо про показники ефективності або показники діяльності компанії щодо екологічних (E), соціальних (S) та управлінських питань (G). Вони подібні до інших бізнес-метрик, оскільки використовуються для оцінки операційної ефективності та ризику компанії. 

🔎📊 Ці показники можуть надходити зі стандартів, рамок або правил, які вимагають дуже конкретної інформації. Або вони можуть просто походити від ключових показників ефективності компанії, які пов’язані з ESG, навіть якщо вони не пов’язані з жодним конкретним стандартом чи структурою. Хоча показники ESG (показники ефективності) можуть бути кількісними або якісними за своєю природою, компаніям все одно потрібно буде надавати дуже конкретну інформацію з окремих тем 💯

🤔🧐 Але що насправді таке метрики ESG? Як вони виглядають і чому вони важливі?

Спробували розібрати 👇
https://cutt.ly/GeVa3jpN

ЕКОтрансформація

12 Dec, 06:00


​АПК України з великою кількістю сільськогосподарських земель потребує значних обсягів добрив. Форми господарювання і власності на землю за роки незалежності України помножені на виклики війни негативно позначилися на родючості ґрунтів, що проявляється у втраті значної частини гумусу, незбалансованості вмісту поживних елементів, підкисленні та залуженні ґрунтів, дефіциті рухомих форм фосфору, калію та ряду мікроелементів, переущільненні, хімічному та радіаційному забрудненні, ерозії.

Перевагою органічних добрив над мінеральними є наявність багатовікового досвіду використання. 

Чимало аграріїв, що займаються органічним землеробством у нашій країні, знаходять для себе ринки збуту за кордоном, переважно у західноєвропейських країнах. 

Втім, доволі високий платоспроможний попит на такий товар існує і в Україні.

Завдяки новому 📋 регламенту ЄС щодо добрив, які набули чинності в липні 2022 року, нові правила підвищать роль єдиного ринку, допоможуть зменшити вплив добрив на навколишнє середовище, обмежать їхній ризик для здоров’я людини, а також зменшать залежність Європи від імпортних добрив. 

Нові правила ЄС незабаром дозволять продавати в ЄС більше органічних добрив і добрив із відходів

Регламент охоплює низку добрив, включаючи матеріали для вапнування, покращувачі ґрунту, засоби для росту, біостимулятори та суміші для рослин. Це важливий крок до сталого сільського господарства, однієї з цілей Зеленої угоди.

Застосування компосту відповідає сьогоднішнім трендам відновлення ґрунтів, екологізації землеробства, зменшення хімічного навантаження на ґрунт та оптимізації витрат на вирощування культур.

🤔 Чи в пріоритеті України сталий та збалансований розвиток аграрного сектору регіону, основою якого є екологічно чисте виробництво?

Продукцію, яку вирощують без застосування мінеральних добрив, продають за вищою ціною, ніж урожай із полів, де працюють за традиційною технологією.

За статистикою, 🔎📊 в Україні сьогодні вносять в середньому лише 0,4 т/га органічного добрива (гною). Тоді як на піку виробництва тваринництва в 1990 році в Україні вносилось 8,6 т/га. І це була науково обґрунтована норма.

🤔 Чому виробництво компосту опинилось поза законом в Україні? 

Розглянемо законодавство 👇
https://cutt.ly/seVa0rQY

ЕКОтрансформація

10 Dec, 07:58


​СПЕЦПРОПОЗИЦІЯ 🔥

Що треба знати про особливу цінність посібників від Офіс сталих рішень та Курсів за участю експертів Professional Association of Environmentalists of the World

Сам зібраний і перевірений контент і зразки документів – то дуже мало!

Ви платите не за це, — бо навіть весь пакет документів за темою – цим нікого не здивуєш…

Наші посібники — це СЕРВІС постійного ОНОВЛЕННЯ документів, питань, НПА протягом року 🤝

🤝 Тобто, для прикладу: ви купили і отримали в листопаді обіцяний прийнятий план управління відходами, а у січні прийняли якісь зміни чи доповнення… – про це ми вже розкажемо на новому курсі, але обов’язково оновимо в посібнику.
І так по всіх питаннях…


Тому наш продукт — це тримати руку на пульсі і не потрапити в халепу 💯

Скористайтесь грудневою спецпропозицією👇
https://cutt.ly/TeCPHknG

ЕКОтрансформація

10 Dec, 07:30


🤔🧐 Чи є бізнес, здатний враховувати інтереси всіх зацікавлених сторін: постачальників, працівників, споживачів, громади та навколишнє середовище?

Постійна плутанина в розумінні CSR і ESG стала в світі критичною проблемою, оскільки компанії стикаються зі зростаючими очікуваннями щодо стійкості та відповідальності. 

Розуміння цих відмінностей має важливе значення для того, щоб керувати бізнес-стратегіями та ефективно реагувати на запити споживачів, інвесторів і регуляторів у світі, що швидко змінюється.

Отже, яка різниця між CSR чи ESG і як перетворити соціальну відповідальність та задекларовані цінності на реальну конкурентну перевагу? Розповіли експерти 👇
https://cutt.ly/ieCPlIVC

ЕКОтрансформація

05 Dec, 11:00


Підприємство планує встановити горизонтальні ємності для зберігання пального власного використання ємністю (від 20 000 л і більше). Ці ємності будуть по різних виробничих майданчиках. Чи підпадає така діяльність під ОВД? Якщо так, то  процедуру необхідно проводити по кожному виробничому майданчику окремо, чи разом по підприємству? Кожен виробничий майданчик має діючий дозвіл на викиди.

💬💬💬
Відповідь: Здійснення оцінки впливу на довкілля є обов’язковим у процесі прийняття рішень про провадження планованої діяльності, визначеної частинами другою і третьою статті 3 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» (надалі – Закон).

Пунктом 4) ч.3 ст. 3 Закону передбачено діяльність щодо  поверхневого та підземного зберігання викопного палива чи продуктів їх переробки на площі 500 квадратних метрів і більше або об’ємом (для рідких або газоподібних) 15 кубічних метрів і більше.

Діяльність щодо експлуатації ємності для зберігання пального 20 м3 і більше підпадає під дію Закону.

Нормативне регулювання щодо специфіки проведення процедури (по кожному виробничому майданчику окремо чи разом по підприємству) відсутнє 🙅‍♂️

За практикою проведення ОВД процедуру проводять…

Детальніше 👉 https://cutt.ly/eeXv8hp5

ЕКОтрансформація

05 Dec, 10:18


⚡️ Затверджено Методичні рекомендації з підготовки звіту з оцінки впливу на довкілля щодо об’єктів оброблення небезпечних відходів

Наказом Міндовкілля № 1569 від 02.12.2024затверджено нові Методичні рекомендації з підготовки звітів з оцінки впливу на довкілля (ОВД) для об’єктів, які займаються обробленням небезпечних відходів.

Стандартизований підхід до опису впливу об’єктів на довкілля.
Перелік обов’язкових показників для моніторингу.

Практичні поради для зменшення екологічних ризиків.

Затвердження цих рекомендацій є важливим кроком у реалізації європейських екологічних стандартів в Україні та виконанні зобов’язань у рамках Угоди про асоціацію з ЄС.

Колеги, закликаємо ознайомитися з документом та враховувати його у своїй діяльності 👇
https://cutt.ly/YeXvXeiu

ЕКОтрансформація

02 Dec, 12:45


📢📢📢
До уваги субʼєктів господарювання !

На численні прохання Асоціація професіоналів довкілля PAEW надає 📝 ЗРАЗОК ЗАЯВИ про порушення вимог законодавства про дозвільну систему у сфері господарської діяльності

Завантажте зразок 👉 https://cutt.ly/oeZDoAdq

Рекомендуємо захищати свої права та діяти згідно чинного законодавства України 🤝

ЕКОтрансформація

02 Dec, 12:00


​Колеги, опубліковано 📑 Наказ Міндовкілля № 1534 від 26.11.2024 – Про затвердження Порядку ведення державного обліку відходів та подання звітності та Типової форми обліку відходів.

ЯК ЗМІНИТЬСЯ ОБЛІК ВІДХОДІВ 👇
https://cutt.ly/eeZSVn1T

🧐🤔 Як працювати бізнесу, коли наказ є, але нічого не працює?

Час потурбуватись про себе 🕐🤗

Запрошуємо взяти участь в 👨🏼‍💻Спеціалізованому курсі «Правові та практичні питання управління відходами» 👇
https://cutt.ly/oeZSVN8P

На курсі Ви отримаєте роз’яснення щодо низки питань, які вас хвилюють:
нормування, звітність, облік: де підприємство повинно бути особливо уважне
ліцензування, дозволи і ОВД: кому та як отримати, як відстоювати свої права
статус відходів: в яких випадках помилки еколога несуть збитки підприємству

Концентрована практична інформація з прикладами, зразками, відповідями на запитання 🤝💚

Встигніть забронювати місце 👇
https://cutt.ly/CeZSNxmM

ЕКОтрансформація

02 Dec, 11:27


​Чи знаєте ви, що:
👉 минулого року у всьому світі було вироблено понад 53 мільйони тонн електронних відходів? Це все одно, що викинути електроніку на 4500 Ейфелевих веж всього за 12 місяців! І їх кількість продовжує зростати…

👉 Щороку на смітниках опиняється щонайменше 330 тон золота — це 11% від світового річного видобутку цього металу. «У тоні мобільних телефонів золота у 100 разів більше, ніж у тонні золотої руди», — зазначає Рюдігер Куер, директор програми ООН зі стійкого розвитку.

👉 У США фахівці підрахували, що e-waste становлять 2% від усіх відходів у країні, але при цьому складають 70% від всіх токсичних відходів.

Електронні відходи містять не тільки небезпечні речовини, але й дорогоцінні метали – золото, срібло, мідь, платину…

Як зменшити утворення електронних відходів? Розібрали на прикладах 👇
https://cutt.ly/5eZSzEKW

ЕКОтрансформація

28 Nov, 13:05


​План відомчого контролю джерел викидів – це ключовий документ, який забезпечує належний моніторинг та управління джерелами забруднення навколишнього середовища. Він спрямований на дотримання вимог екологічного законодавства та зменшення впливу шкідливих речовин на довкілля. 

Ось основні аспекти, на які варто звернути увагу при розробці та реалізації цього плану:

Ідентифікація джерел викидів

Відповідність нормативним вимогам

Регулярність моніторингу

Методи контролю

Оцінка ефективності заходів

Аварійні ситуації

Ведення документації

Навчання персоналу

Прогнозування та планування

Ретельно розроблений План відомчого контролю джерел викидів дозволяє не лише уникати штрафів за недотримання екологічних норм, а й зменшити негативний вплив на довкілля, покращити імідж підприємства та сприяти сталому розвитку.

🔥🔥🔥
Колеги, створили для Вас та працівників Вашого підприємства нову шпаргалку з таблицею, щодо Плану відомчого контролю джерел викидів 👇

https://cutt.ly/XeLXmfDR

ЕКОтрансформація

27 Nov, 09:36


‼️‼️‼️
Опубліковано Наказ Державної регуляторної служби України «Про затвердження Плану здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю) органів державного нагляду (контролю) на 2025 рік» від 14.11.2024 № 257

У разі, якщо 🧐 один і той самий суб’єкт господарювання внесено до річних планів здійснення заходів державного нагляду (контролю) різних органів державного нагляду (контролю) – це  є підставою для проведення щодо такого суб’єкта господарювання комплексного планового заходу державного нагляду (контролю).

Керуючись положеннями статті 5 ЗаконуДержавна регуляторна служба України  щороку затверджує План здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю)

Ознайомитися із планом здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю) органів державного нагляду (контролю) на 2025 рік можна за тут 👇
https://cutt.ly/AeLWEAp5

ЕКОтрансформація

26 Nov, 10:00


♨️ Час навести лад в документах екологічного характеру і підготуватись до звітування!

☝️ Як не використати застарілі форми та шаблони?
☝️ Як впорядкувати всі документи по екологічних вимогах і які вони, ці вимоги?
☝️ Де взяти приклади наказів?
☝️ Як правильно заповнювати звіти по держстатистиці?

В «Офісі сталих рішень» за сприяння Асоціації професіоналів довкілля (PAEW) потурбувались, щоб допомогти кожному 🤝💚

Замовте 👇

🖥️📚 Збірник «Екологічна документація у зразках та формах»
https://cutt.ly/6eLghBaz

Що ви отримаєте 🧐🤔

🔥 ВІДЕОУРОК
Загальні вимоги оформлення розпорядчих документів
Відео-урок «Всі документи екологічного характеру: які вимоги до підприємств у 2024 році»

🔥 Інтерактивний посібник (це цифрова інформація зі зразками та актуальними на час використання шаблонами для заповнення)

Отримати доступ 👉 https://cutt.ly/UeLgj0i0

ЕКОтрансформація

26 Nov, 09:36


⚡️ Починаючи з 2025 року понад 50 тис. європейських компаній повинні будуть звітувати про ESG показники за 2024 рік, згідно з директивою Євросоюзу CSRD (Corporate Sustainability Reporting Directive)

ІSO опублікувала відкрито та безкоштовно рамковий документ щодо впровадження принципів ESG

Група основоположних (цілісність, націленість на результат, справедливість, оцінка ризиків та можливостей, заснованість на фактах, зрілість), звітність та прозорість, стейкхолдери та їх інтереси, суттєвість, як вимірювати kpi для стандартизації звітності.

Плюс окремі розділи з практик E, S, G, комплаєнсу та звітності.Група основоположних (цілісність, націленість на результат, справедливість, оцінка ризиків та можливостей, заснованість на фактах, зрілість), звітність та прозорість, стейкхолдери та їх інтереси, суттєвість, як вимірювати kpi для стандартизації звітності.

Плюс окремі розділи з практик E, S, G, комплаєнсу та звітності.

Подивитися документ 👇
https://cutt.ly/AeLgt6uc

ЕКОтрансформація

25 Nov, 07:34


​Днями оприлюднено на сайті Міндовкілля 📑 проєкт розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження Плану заходів щодо створення національної системи торгівлі квотами на викиди парникових газів»

В «Офісі сталих рішень» створили серію відеоуроків, щоб кожен відповідальний за напрям МЗВ на підприємстві добре розібрався 👇

🧐 Що таке система торгівлі викидами і як вона функціонує в Україні?

🧐 Які основні цілі впровадження системи торгівлі викидами в Україні?

🧐 Які вимоги висуваються до підприємств щодо моніторингу викидів парникових газів?

🧐 Як часто підприємства зобов’язані звітувати про свої викиди парникових газів?

🧐 Як здійснюється верифікація даних про викиди парникових газів?

🧐 Які наслідки можуть бути для підприємств у разі невідповідності звітних даних про викиди парникових газів?

🧐 Які санкції передбачені для підприємств, що порушують вимоги системи торгівлі викидами?…

Отримайте розʼяснення 👇
https://cutt.ly/ceLqSRD2

ЕКОтрансформація

21 Nov, 11:17


Група 08 «Відходи виробництва, приготування, постачання та використання покриттів (фарб, лаків та склоемалей), клеїв, герметиків та друкарських чорнил».
Підгрупа 08 01 «Відходи виробництва, приготування, постачання та використання, а також видалення фарб і лаків». Як класифікувати водний розчин з лаком відповідно до Національного переліку відходів?

💬💬💬
Відповідь: Група 08 «Відходи виробництва, приготування, постачання та використання покриттів (фарб, лаків та склоемалей), клеїв, герметиків та друкарських чорнил»
Підгрупа 08 01 «Відходи виробництва, приготування, постачання та використання, а також видалення фарб і лаків».

Код відходу — 08 01 19* «Водні суспензії, що містять фарбу, лак із органічними розчинниками або іншими небезпечними хімічними речовинами».

Також можна застосувати код 08 01 20 «Водні суспензії, що містять фарбу, лак інші, ніж зазначені за кодом 08 01 19» за умови, що даний вид відходу не містить небезпечних складових…

Більше практичних розʼяснень 👇
https://cutt.ly/zeKWMhL1

ЕКОтрансформація

18 Nov, 08:34


Відповідно до Порядку подання та розміщення звіту суб’єкта господарювання про дотримання умов дозволу на викиди та виконання заходів щодо здійснення контролю за дотриманням установлених гранично допустимих викидів забруднюючих речовин, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 20 січня 2023 року № 58, визначено механізм подання та розміщення на інтернет-ресурсі дозвільного органу щорічного звіту суб’єкта господарювання про дотримання умов дозволу на викиди та виконання заходів щодо здійснення контролю за дотриманням установлених гранично допустимих викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря.

Складення звіту завершується шляхом накладення електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті, в електронному кабінеті користувача платформи «ЕкоСистема».

Крім цього, відповідно до наказу Держстату України від 10 червня 2022 року № 176 всі суб’єкти господарювання подають державне статистичне спостереження №2-ТП (повітря) (річна) «Звіт про викиди забруднюючих речовин і парникових газів в атмосферне повітря від стаціонарних джерел викидів» за 2024 рік.

Проте дивує те, кому необхідне таке дублювання зазначеної інформації, особливо щодо об’єктів з незначними викидами? Виглядає так, що центральний орган збирає макулатуру як вторинну сировину у вигляді нульових звітів? 🧐🤔

Згідно з новим Порядком звіт складається

Детальніше 👉 https://cutt.ly/UeJ0Jxzi

ЕКОтрансформація

11 Nov, 10:30


​З серпня майбутнього року великий бізнес очікує нове випробування, пов’язане з набрання чинності 📑 Закон України «Про інтегроване запобігання та контроль промислового забруднення»

☝️‼️ До 8 серпня 2025 року Міндовкілля має розробити відповідну підзаконну базу, щоб реформа промислового забруднення запрацювала. І перші проєкти публікуються вже зараз. Зокрема щодо повноважень компетентних органів.

Передбачається, 🧐 що зауваження і пропозиції громадськості, отримані дозвільним органом під час громадського обговорення, надсилаються оператору установки та компетентним органам через засоби Реєстру.

Компетентні органи в межах своєї компетенції протягом п’яти робочих днів з дня завершення громадського обговорення у процесі видачі інтегрованого довкіллєвого дозволу (внесення змін до нього) надають дозвільному органу висновки щодо видачі інтегрованого довкіллєвого дозволу (внесення змін до нього), що містять пропозиції до умов інтегрованого довкіллєвого дозволу та пропозиції щодо врахування, часткового врахування або обґрунтованого відхилення зауважень і пропозицій громадськості. 

Форма та вимоги до змісту висновків щодо видачі інтегрованого довкіллєвого дозволу (внесення змін до нього) затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Міндовкілля оприлюдено відповідний проєкт наказу, — детальніше проаналізували 👇
https://cutt.ly/KeHHhysm

ЕКОтрансформація

11 Nov, 09:30


​Оновлення екологічної документації є критично важливим для компаній💯, що прагнуть дотримуватись екологічних стандартів і уникнути штрафних санкцій.

Використання уніфікованих зразків і форм допомагає уникнути помилок у документації, скорочує час на її підготовку та полегшує комунікацію з контролюючими органами 🤝

Колеги, а Ви зберегли собі ці зразки? 😉👇

📑 Індивідуальний регламент скидання стічних вод з накопичувача у поверхневий водний об’єкт

📑 Наказ про введення в експлуатацію очисних споруд

📑 Заява на внесення змін до угоди про умови користування надрами

📑 Податкова декларація з рентної плати

📑 Розрахунок з рентної плати за користування надрами в цілях, не пов’язаних з видобуванням корисних копалин

🔥🔥🔥
Пропонуємо завантажити ці та інші 100 зразків документів з екологічної безпеки 👇
https://cutt.ly/3eHGON8o

ЕКОтрансформація

11 Nov, 09:00


Ризик-менеджмент є об’єднавчим інструментом для всіх управлінських стандартів підприємства і засобів вдосконалення, оскільки саме він допомагає запобігти втратам.

Втрати є у всіх сферах діяльності організації: в технології, виробництві, екології, енергетиці, інформації тощо. У поточній редакції стандарту вже немає терміна і не визначено поняття «запобіжні дії», оскільки запроваджено інструмент, який спрямовано на попередження відхилень і невідповідностей у системі управління якістю.

Згідно з вимогами п.п. 6.1.1 і 6.1.2 ISO 9001:2015 на підприємствах при розробленні системи та впровадженні стандарту повинні чітко розуміти та аналізувати такі поняття, як:
зовнішні та внутрішні чинники, що можуть бути як позитивними, так і негативними, що впливають на здатність досягати результатів, запланованих системою управління якістю;
вимоги зацікавлених сторін…

На що звернути увагу при визначенні рівня ризику — розібрали 👇
https://cutt.ly/VeHGRKwR

ЕКОтрансформація

11 Nov, 08:30


Податкова декларація екологічного податку зареєстрована в Міністерстві юстиції України 25 вересня 2023 року за № 1666/40722   не дає можливість занести шестизначний код «хх хх хх» згідно постанови № 1102 в стовпець (код відходів 8) Додатка 3 до Податкової декларації екологічного податку. Як коректно заповнити Податкову декларацію екологічного податку із занесенням кодів згідно постанови № 1102?

💬💬💬
Відповідь: Додатком 3 до Податкової декларації екологічного податку, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 № 715 зі змінами та доповненнями,  передбачено форму Розрахунку за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об’єктах.
У розділі 4 Розрахунку необхідно вказати код відходу.

Відповідно до примітки до даного Розрахунку код відходів, рівень небезпечності та клас небезпеки відходів зазначаються платником відповідно до додатка 9 до Податкової декларації екологічного податку 📝

Відповідно до додатку 9 до Податкової декларації екологічного податку передбачена кодифікація

Детальніше 👉 https://cutt.ly/MeHGtCT5

ЕКОтрансформація

11 Nov, 08:01


​В Міндовкілля 6 листопада 2024 року надали роз’яснення щодо деяких питань отримання ліцензій та дозволів у сфері управління небезпечними відходами ‼️

З метою забезпечення належної підготовки документів (матеріалів), що надаються суб’єктами господарювання для отримання ліцензій на здійснення господарської діяльності з управління небезпечними відходами та дозволів на здійснення операцій з оброблення відходів, зменшення кількості відмов у їх видачі Міністерство надає роз’яснення – так повідомляється на офіційному сайті

В Асоціації професіоналів довкілля PAEW пояснюють, на які важливі моменти повинні звернути увагу субʼєкти господарювання 👇
https://cutt.ly/weHF6Gmo

ЕКОтрансформація

05 Nov, 14:18


🧐🤔 Чому жодна держава-член ЄС не імплементувала положення Директиви Європейського Парламенту і Ради 2011/92/ЄС від 13 грудня 2011 року таким драконівським способом, як це зробила Україна?

Уявімо собі лікаря, який не лікує дуже хворого пацієнта, а постійно навʼязує високовартісні ліки, котрі не лікують; а ще цей «спеціаліст» ганяє знесилений організм по невиправданих процедурах, – це все не лише спричиняє втрату дорогоцінного часу, а й збагачує самого «лікаря», вбиваючи хворого.

У жовтні 2024 року підприємства зіштовхнулись з ситуацією – хочеш працювати далі «законно» – знайди від 500 тис. грн до 25 тис. у.о»…

Але що цьому сприяє і як прикриваються чиновники вимогами євроінтеграції? 🤔

30 жовтня Європейська комісія опублікувала звіт щодо євроінтеграції України в межах Пакету розширення ЄС 2024 року. Зокрема, в ній міститься окремий розділ, присвячений охороні довкілля.

Так, в тексті звіту Єврокомісія зазначає про необхідність розробки підзаконних актів на імплементацію прийнятих євроінтеграційних законів. В звіті є також рекомендація уникати нових виключень з процедури оцінки впливу на довкілля (ОВД), в тому числі у лісовому та сільському господарстві.

Дійсно, ‼️ на шляху до ЄС нам, як країні, потрібно привести у відповідність законодавство, правильно імплементувавши положення законодавства ЄС у національне законодавство. Однак потрібно акцентувати увагу на тому, що все це необхідно зробити без викривлень та надаючи однозначного трактування нормам прямої дії в ЄС

Більше — в аналізі 👇
https://cutt.ly/peGAE9DD

ЕКОтрансформація

05 Nov, 13:45


​Колеги, зазвичай, 🧮 Розрахунок розмірів відшкодування збитків, нанесених державі за наднормативні викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря обчислюють у спеціальних програмах.

🔥 Однак, якщо є потреба розрахувати вручну — застосуйте порядок і приклад 👇
https://cutt.ly/leGP3N1l

Розрахунок збитків за наднормативні викиди включає декілька ключових етапів:

Визначення виду забруднюючої речовини

Оцінка обсягу наднормативних викидів

Розрахунок розміру збитків

Врахування регіональних та часових факторів

Санкції за повторні порушення

Збережіть собі 📝

Зразок Розрахунку розмірів відшкодування збитків, нанесених державі за наднормативні викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря 👇
https://cutt.ly/leGP3N1l

ЕКОтрансформація

05 Nov, 13:19


⚡️ Декларації щодо здійснення операцій з оброблення відходів будуть дійсні до 9 квітня 2025 року

Йдеться про декларації, які були подані суб’єктами господарювання до 9 січня 2024 року в рамках тимчасового запровадження Урядом декларативного принципу до оформлення дозвільних документів. 

Щодо декларацій, термін дії яких продовжено до 9 квітня 2025 року, підприємства, які мають намір працювати у цій сфері, повинні до зазначеного часу отримати дозвіл, як це передбачено Законом України «Про управління відходами», надавши всі необхідні документи до Міндовкілля. 

Цим рішенням Уряд дав додатковий час бізнесу, щоб адаптуватися до нових правил в рамках реформи управління відходами і відтермінував отримання дозволів на операції з оброблення відходів. Виключення становить господарська діяльність з управління небезпечними відходами, на яку необхідно отримувати дозвіл…

Детальніше ознайомитися 👇
https://cutt.ly/WeGPNjIV

ЕКОтрансформація

04 Nov, 12:51


⚡️ Законопроєкт «Про управління відходами видобувної промисловості» схвалено Урядом

Це євроінтеграційний документ, який дозволить Україні імплементувати положення європейської Директиви 2006/21/ЄС та вирішити наявні проблеми із відходами видобувної промисловості
 
Адже найбільшу частку від усіх відходів в Україні становлять саме відходи видобувної промисловості – за експертними оцінками, це близько 70%. Найпоширенішим способом поводження з ними є розміщення їх у відвали, шламосховища, хвостосховища, полігони та інші накопичувачі. Такий спосіб зберігання займає значні площі та є джерелом забруднення повітря, ґрунтів та підземних вод 🆘

Ще до повномасштабного вторгнення рф, обсяги утворення таких відходів в Україні були найвищими серед країн Європи. Крім того, значна частина з них залишились нам у спадок з радянських часів. 

Так, до війни на українських полігонах знаходилось біля 13-14 млрд тон відходів видобувної галузі 😳

У законопроєкті: 
приведено національну термінологію у відповідність до європейської, сформовано нові підходи до класифікації об’єктів для відходів видобувної промисловості;
визначено обов’язки усіх учасників ринку;
врегульовано діяльність підприємств під час управління такими відходами та під час експлуатації відповідних об’єктів, закриття та здійснення постексплуатаційних заходів;
врегульовано питання техногенних родовищ, а також управління покинутими об’єктами;
сформульовано вимоги щодо отримання дозвільних документів у сфері управління відходами видобувної промисловості, а також щодо державного нагляду (контролю);
визначено вимоги до фінансового забезпечення оператора з експлуатації об’єктів управління відходами видобувної промисловості;
передбачено відповідальність за порушення вимог законодавства;
запроваджено систему управління та контролю ризиків і потенційних небезпечних ситуацій, що дозволить попередити значні аварії та погіршення стану водних ресурсів, забруднення повітря та ґрунту…

Детальніше 👉 https://cutt.ly/neGvUO7K

ЕКОтрансформація

30 Oct, 15:30


Підприємство купує тріску виноградної лози, як відход та використовує її з метою одержання теплової енергії, спалює у власній котельні. Чи потрібно оформлювати дозвіл на здійснення операцій з оброблення відходів по спрощеному порядку та переоформлювати діючий дозвіл на викиди в атмосферне повітря? Які вимоги на законодавчому рівні?

💬💬💬
Відповідь: Спалювання підприємством відходів тріски виноградної лози отриманої від іншого утворювача відходів потребує дозволу на оброблення відходів.

Порядок реалізації експериментального проєкту щодо спрощеного порядку отримання дозволу на здійснення операцій з оброблення відходів, який затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2024 р. № 1003 має обмежене застосування і дає можливість отримати дозвіл за спрощеною процедурою лише для:
▪️ суб’єктів господарювання, в процесі основної діяльності яких утворюються відходи деревини, що не є небезпечними, та використовуються у подальшому з метою отримання теплової енергії для задоволення власних потреб за наявності дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами.

‼️ Підприємство не є утворювачем відходів тріски виноградної лози, а  отримує від іншого утворювача відходів. Відходи тріски виноградної лози класифікується

Детальніше 👉 https://cutt.ly/QeFAxv3a

ЕКОтрансформація

30 Oct, 15:07


🔥 ESG: з чого почати — покроково ⤵️

В Офіс сталих рішень за сприяння #ESG_Liga у жовтні 2024 року було створено СПЕЦкурс-заглиблення «ESG-2024 для українського бізнесу» із 8 відео-уроків

У програмі навчання дуже практично про складне:

1️⃣ Урок 1. ESG стратегія – що це, драйвери впровадження сталого розвитку та стадії інтеграції у бізнес. Яким бізнесам варто вже про це думати?

2️⃣ Урок 2. Що потрібно для впровадження (звідки починається) ESG та хто у компанії має займатись цими питаннями?

3️⃣ Урок 3. Як розробити ESG стратегію компанії? Ключові етапи та кращі практики

4️⃣ Урок 4. Взаємодія з стейкхолдерами та матриця істотності у розробці стратегії сталого розвитку

5️⃣ Урок 5. Як відслідковувати успішність впровадження стратегії сталого розвитку. Ключові КРІ та метрики для малого та середнього бізнесу

6️⃣ Урок 6. ESG звітність: огляд стандартів та кращих практик

7️⃣ Урок 7. ESG комунікація: розповідати не варто мовчати

8️⃣ Урок 8. Як успішно запровадити практики сталого розвитку у компанії?

💥 Буде корисно не лише великому, а й середньому та дрібному бізнесу!

🗣️ Як придбати навчання?
Цей курс надається передплатникам журналу «Sustainability leader’s guide» на 2025 рік одразу в день оплати журналу!

Журнал + курс - є нерозривним комплектом!

📚 12 випусків цифрового журналу +
🖥️ відео-уроки до кожного з них щомісяця
+
📞 Лінія експертних консультацій (юристи, екологи, ESG-практиків) без обмежень
+
💥 СПЕЦкурс-заглиблення «ESG-2024 для українського бізнесу» із 8 відео-уроків

Є безліч нових питань, з якими повинна в 2025 році розібратися вся команда — спеціалісти екологи, інженери, юристи, аудитори, та навіть комерційні і маркетингові департаменти 👇
https://cutt.ly/aeFAuoyg

ЕКОтрансформація

30 Oct, 14:30


⚡️ У ВРУ зареєстровано законопроєкт №12145 про внесення змін до КУпАП та статті 241 ККУ щодо удосконалення відповідальності за порушення вимог щодо охорони атмосферного повітря

Питання охорони атмосферного повітря тепер набуло значної гостроти та актуальності. З року в рік фіксується збільшення шкідливих викидів в атмосферу.

Одним із дієвих механізмів запобігання вчинення порушень є встановлення адекватної міри відповідальності. ☝️ На сьогодні існуючий рівень відповідальності за порушення встановлених вимог щодо охорони атмосферного повітря не вбачається достатнім для ефективного запобігання відповідних правопорушень.

🧐 Згідно законопроєкту пропонується удосконалення відповідальності за порушення вимог щодо охорони атмосферного повітря шляхом…

Детальніше розібрали ⤵️
https://cutt.ly/DeFPA9lZ

ЕКОтрансформація

30 Oct, 13:51


​Сьогодні банки в країнах Європейського Союзу запитують у клієнтів широкий спектр ESG-даних для оцінки екологічних, соціальних та управлінських ризиків, а також для забезпечення відповідності сталим фінансовим стандартам. 

Райффайзен Банк Україна вже другий рік поспіль активно 🤝 співпрацює з клієнтами щодо збору нефінансових даних

🧐 Основні категорії ESG-даних, які запитуються у клієнтів, включають: споживання води, енергії (електроенергії, газу, палива), обсяги викидів парникових газів, методи збереження та очищення води, утилізації і перероблення відходів.

Щодо соціальних даних, то вони передбачають інформацію про трудові умови, охорону здоров’я на робочих місцях та права працівників, дотримання прав людини у всьому ланцюзі постачання, корпоративне управління тощо. 

Як ESG-дані змінюють бізнес?
Чи є ESG-дані в Україні?
Навіщо банки запитують ESG-дані?
Як збираються ESG-дані?
Як відсутність ESG-даних впливає сьогодні на можливість отримання кредиту?
Чому ESG-дані важливі для інвесторів та компаній?
Які основні виклики у зборі та використанні ESG-даних?
Як малим підприємствам успішно впроваджувати ESG-звітність?
Чи можливо розібратися у групах викидів?


З усіма цими питаннями розібралися з Оленою МИХАЙЛИЧЕНКО, начальник управління сталого розвитку, Райффайзен Банк Україна на сторінках жовтневого випуску журналу «Sustainability leaders guide» №10, 2024

Читати 👉 https://cutt.ly/meFPgJlk

ЕКОтрансформація

29 Oct, 13:26


​Колеги, нарешті це сталося — довгоочікувана форма 📑 Плану управління відходами на підприємстві на 2025 рік за новими правилами офіційно прийнята

9 серпня 2024 року Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України затвердило наказ № 1003, яким встановлено новий Порядок розроблення планів управління відходами для підприємств, установ та організацій. Цей наказ було зареєстровано в Міністерстві юстиції 26 вересня 2024 року за № 1446/42791 і лише зараз набрав чинності.

Які підприємства мають розробити план управління відходами в обов’язковому порядку?
Яка тривалість дії плану з управління відходами на підприємстві?
Які підстави для внесення змін до планів?

Розповіли 👉 https://cutt.ly/geFbNb7V

🔥🔥🔥
Та це ще не все!

Ми вже опрацювали вимоги і підготували для вас актуальний Зразок Плану управління відходами-2025 за новими правилами — доступний для користувачів оновленого електронного випуску «Управління відходами-2024-25» 👇
https://cutt.ly/geFbNb7V

ЕКОтрансформація

29 Oct, 06:00


Перевозимо відходи автомобільним транспортом: що потрібно врахувати?

💬💬💬
Відповідь: За вимогами Закону України «Про управління відходами» перевезення відходів є операцією з управління відходами та полягає у транспортуванні відходів від місця їх утворення до об’єкта оброблення відходів, а також від одного місця/об’єкта до іншого.

Частиною 4 ст. 13 даного Закону передбачено, що передача суб’єктам господарювання у сфері управління відходами відходів (крім побутових відходів) з метою збирання, перевезення та оброблення здійснюється на підставі договору, укладеного відповідно до законодавства, в якому зазначається код відходів згідно з Національним класифікатором відходів, їх обсяг, найменування та код операції з відновлення та/або видалення відходів.

Отже, послуги з перевезення мають бути оформлені договором із зазначенням вказаних умов…

Детальніше 👉 https://cutt.ly/AeFzl2OA

ЕКОтрансформація

29 Oct, 05:30


​Гірничодобувні компанії повинні розглянути, чи існують ризики, які можуть ‼️ поставити під загрозу їх здатність залучати капітал, отримувати дозволи, співпрацювати з громадами та регуляторами та захищати свої активи від знецінення. 

Це відкриває можливості для зниження рахунків за енергію та воду або викидів вуглекислого газу, покращення операційних показників, зміцнення зв’язків між громадою та регуляторними органами та управління життєздатністю закриття.

Багато компаній у галузі вже активно працюють над своїми програмами ESG, визначаючи пріоритети та оцінюючи ефективність 🤝💚

Однак реальні переваги приходять, коли крок робиться невимірним і вживаються дії.

З чого почати? Поділилися 👇
https://cutt.ly/xeFl9jWf

ЕКОтрансформація

23 Oct, 13:45


​​Від 10 вересня 2024 року Кабінетом Міністрів України прийнято 📑 постанову №835 «Про затвердження Правил надання послуги з управління відходами та типових договорів про надання послуги з управління відходами». 

Основні зміни в новій формі договору:
Система штрафів та заохочень:Встановлено чіткі механізми фінансових санкцій за недотримання умов договору, а також систему заохочень для компаній, які успішно впроваджують екологічні практики. Це спрямовано на стимулювання кращої організації процесів збору та переробки відходів.

Розширене сортування: Нова форма договору передбачає обов’язкове сортування відходів не лише на рівні житлових будинків, але й на підприємствах. Споживачі повинні відокремлювати папір, пластик, метал, органічні відходи та небезпечні матеріали.

Транспарентність тарифів: Введено новий механізм розрахунку тарифів на послуги, що передбачає публічний доступ до інформації про ціноутворення. Це дозволить споживачам краще розуміти, як формується вартість послуг з управління відходами.

Інноваційні підходи: Підприємства-постачальники послуг зобов’язані застосовувати новітні технології для зменшення кількості відходів, що потрапляють на полігони, та збільшення обсягів вторинної переробки.

Освітні ініціативи: Нова форма договору зобов’язує компанії проводити освітні програми для населення щодо важливості сортування та правильного поводження з відходами.

Колеги, завантажуйте собі 📲👇
📑 Нова форма Договору про надання послуг з управління відходами

https://cutt.ly/6eP81MrR

ЕКОтрансформація

23 Oct, 13:15


Який покроковий алгоритм дій для припинення статусу відходів на підприємстві? Що підприємству необхідно зробити, наприклад, для брухту алюмінію?

💬💬💬
Відповідь: Припинення статусу відходів регламентовано ст. 8 Закону України «Про управління відходами». Зокрема, статус відходів може бути оголошено суб’єктом господарювання припиненим, якщо такі відходи пройшли операцію з відновлення, відповідають критеріям оголошення припинення статусу відходів та дотримано сукупність таких умов:

речовина, матеріал або предмет використовується для певних цілей та відповідає законодавству, технічним регламентам і стандартам, що застосовуються до продукції;

використання речовини, матеріалу або предмета не призведе до негативного впливу на здоров’я людей або навколишнє природне середовище;

існує ринок або попит на таку речовину, матеріал або предмет як товар.

Критерії оголошення припинення статусу відходів…

Більше 👉 https://cutt.ly/EeDmrL9B

ЕКОтрансформація

23 Oct, 12:30


​18 жовтня Кабінет Міністрів України прийняв розпорядження «Про схвалення Стратегії запровадження підприємствами звітності зі сталого розвитку»

‼️ Згідно з новою стратегією, великі та середні компанії зобов’язані включати у свої річні звіти інформацію щодо екологічного впливу, соціальних аспектів діяльності та належного корпоративного управління (ESG-звітність)

Стратегією передбачено виконання таких цілей:

запровадження в Україні складання, подання та оприлюднення підприємствами звітності зі сталого розвитку на підставі Європейських стандартів звітності (ESRS)

запровадження в Україні процедур проведення аудиту звітності підприємств зі сталого розвитку та ефективного механізму здійснення контролю якості таких аудиторських послуг…

Які етапи реалізації? Розібрали 👇
https://cutt.ly/eeDnhOs1

ЕКОтрансформація

23 Oct, 11:46


​Нагадаємо, 📑 рамковий закон «Про управління відходами» передбачає, що експлуатація  об’єктів які використовуються для здійснення операцій з відновлення або видалення відходів повинна здійснюватися за Правилами, затвердженими Міндовкілля.

📲 Міндовкілля оприлюднено проєкт відповідних Правил

За термінологією Закону України «Про управління відходами» об’єктом оброблення відходів є установка, інженерна споруда або інший об’єкт, що використовується для здійснення операцій з відновлення або видалення відходів.

Потенційно 🧐 до таких об’єктів належать преси, сортувальні станції, сміттєперевантажувальні естакади, станції механічного оброблення (ущільнення, гранулювання, дроблення, кондиціонування відходів), компостні установки з аеробного оброблення біовідходів; вермікомпостні заводи з аеробного оброблення біовідходів; біогазові станції. Тому вказані правила зачіпають не лише переробників відходів, а й сферу аграріїв та виробників органічних добрив ☝️🆘

Як відбуватиметься експлуатація об’єктів оброблення відходів — розібрали 👇
https://cutt.ly/aeDnyzVN

ЕКОтрансформація

22 Oct, 08:40


Застосовувати норми законодавства у сфері охорони атмосферного повітря

Правильно складати документацію, вести облік, готувати дозвільні документи

Подавати звітність та сплачувати податок

Проводити  визначення кількісних та якісних характеристик виділень та викидів

Проводити інвентаризацію джерел викидів та викидів забруднюючих речовин у атмосферне повітря

Проводити розрахунок викидів для дотримання гранично допустимих викидів у разі несприятливих метеорологічних умов

🔥🔥🔥
Все це ви отримаєте і навчитеся у процесі навчання із охорони атмосферного повітря 🤝

Розповімо: на що звернути увагу під час роботи із документацією та поділимося практичними порадами 👇
https://cutt.ly/deDo35t2

ЕКОтрансформація

21 Oct, 05:30


Група 08 «Відходи виробництва, приготування, постачання та використання покриттів (фарб, лаків та склоемалей), клеїв, герметиків та друкарських чорнил». Підгрупа 08 01 «Відходи виробництва, приготування, постачання та використання, а також видалення фарб і лаків». Як класифікувати водний розчин з лаком відповідно до Національного переліку відходів?

💬💬💬
Відповідь: Група 08 «Відходи виробництва, приготування, постачання та використання покриттів (фарб, лаків та склоемалей), клеїв, герметиків та друкарських чорнил»

▪️ Підгрупа 08 01 «Відходи виробництва, приготування, постачання та використання, а також видалення фарб і лаків»

▪️ Код відходу — 08 01 19* «Водні суспензії, що містять фарбу, лак із органічними розчинниками або іншими небезпечними хімічними речовинами».

Також ☝️ можна застосувати код 08 01 20 «Водні суспензії, що містять фарбу, лак інші, ніж зазначені за кодом 08 01 19» за умови, що…

Детальніше — у розʼясненні ⤵️
https://cutt.ly/beS3kLYq

ЕКОтрансформація

21 Oct, 05:00


ПОВІДОМЛЕННЯ про оприлюднення проєкту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 31 жовтня 2023 р. № 1137» зʼявилось на сайті Міндовкілля 📲

📑 Проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 31 жовтня 2023 р. № 1137» розроблено з метою забезпечення належного виконання положень Закону України «Про управління відходами» суб’єктами господарювання, які здійснюють операції з оброблення відходів в умовах збройної агресії російської федерації.

Проєктом постанови пропонується встановити, що подані суб’єктами господарювання декларації про провадження видів господарської діяльності щодо здійснення операцій з оброблення відходів (крім господарської діяльності з управління небезпечними відходами) є дійсними протягом п’ятнадцяти місяців з дня набрання чинності такими змінами.

🧐 Протягом зазначеного строку суб’єкти господарювання для подальшого провадження своєї діяльності повинні отримати відповідні дозвільні документи у порядку, строки та на умовах, що передбачені Законом України «Про управління відходами».

Реалізація проєкту постанови дозволить суб’єктам господарювання, які здійснюють операції з оброблення відходів, належним чином підготувати документи, які додаються до заяви про отримання дозволу на здійснення операцій з оброблення відходів, передбачених статтею 42 Закону України «Про управління відходами»…

Детальніше за темою 👇
https://cutt.ly/CeS3j7QR

ЕКОтрансформація

21 Oct, 04:30


📑 Журнал щоденного обліку часу роботи стаціонарних джерел викидів забруднюючих речовин в атмосферу

📑 Індивідуальний регламент скидання стічних вод з накопичувача у поверхневий водний об’єкт

📑 Журнал обліку робочого часу газоочисної установки

📑 Індивідуальний регламент скидання стічних вод з накопичувача у поверхневий водний об’єкт

Колеги, сформували 🤝 для Вас підбірку зразків журналів та регламентів з управління відходів, охорони атмосферного повітря та водокористування

🔥 Скачайте їх, адаптуйте до Вашого підприємства та заощадьте час на розробку 👇
https://cutt.ly/6eS3hBeH

ЕКОтрансформація

16 Oct, 10:23


🔥 Прикладна екологія з акцентом на практичні питання – наші експерти дають рішення навіть у невизначеностях реформ та з прогнозом майбутніх євроінтеграційних зобовʼязань.

Таке навчання провели 15 жовтня в Офіс сталих рішень в рамках 10-модульного Курсу підвищення кваліфікації «Еколог підприємства-2024»

💚 Що найцінніше в цьому відеоуроці? (за відгуками учасників):

🫡 Зміни в системі управління відходами (купа колізійних питань, нових вимог, штрафів, звітування…) — підприємства й досі не знають як працювати, а деякі навіть вперше почули нові умови щодо роботи з класифікацією відходів та їх можливістю продажу, а ще попереду час звітності. Розбирали разом з досвідченими юристами.

🫡 Зміни в кліматичній політиці — євроінтеграція наступає на пʼяти українському бізнесу. Вже запроваджені нормативні акти, які зобовʼязують працювати і звітувати по нових вимогах, незважаючи на військовий стан.

🫡 А якщо зараз сидіти і чекати, то на підприємства чекає хвиля штрафів і навіть припинення діяльності – готуватись пора на багатьох ланках проектної і виробничої діяльності

⁉️Які питання розглянули та як отримати запис👇
https://cutt.ly/OeSft6qJ

ЕКОтрансформація

15 Oct, 07:09


​Згідно оновлень Податкового Кодексу України від 15 липня 2024:

☝️ Кожне підприємство зобов’язане вести облік обсягів викидів забруднюючих речовин на основі даних моніторингу або розрахунків за методиками, затвердженими Міндовкіллям.

Розрахунок обсягів здійснюється виходячи з фактичних обсягів палива або сировини, що спалюються на підприємстві.

Зібрані дані про щоденні викиди використовуватимуться для підготовки екологічної звітності, що подається до контролюючих органів щоквартально або щорічно. Постійний облік допоможе уникнути санкцій за порушення екологічних норм.

☝️ Усі підприємства мають затверджені нормативи гранично допустимих викидів для кожного типу забруднюючої речовини. Якщо обсяги фактичних викидів перевищують ці нормативи, підприємство може сплачувати податок за підвищеними ставками або підлягати штрафам.

У разі порушення сплати екологічного податку (наприклад, подача недостовірних даних або перевищення обсягів викидів без відповідного дозволу) на підприємства можуть бути накладені штрафні санкції, що включають не лише штрафи, а й можливі обмеження на діяльність 😳

Детальніше 👉 https://cutt.ly/LeA5ZfSN

ЕКОтрансформація

11 Oct, 09:09


Увага 🗣️
О 16.00 сьогодні ESG Liga в PAEW проведе вебінар

«Облік викидів парникових газів: методи і найкращі практики в США – досвід для України» 🇺🇸🇺🇦

Розбираємось разом в Scope 1, 2 і 3 🤝

Реєстрація та деталі — на сайті 👇
https://cutt.ly/MeAaGkLk

ЕКОтрансформація

10 Oct, 09:00


​Від 10 вересня 2024 року Кабінетом Міністрів України прийнято 📑 постанову №835 «Про затвердження Правил надання послуги з управління відходами та типових договорів про надання послуги з управління відходами». 

Основні зміни в новій формі договору:
Система штрафів та заохочень:Встановлено чіткі механізми фінансових санкцій за недотримання умов договору, а також систему заохочень для компаній, які успішно впроваджують екологічні практики. Це спрямовано на стимулювання кращої організації процесів збору та переробки відходів.

Розширене сортування: Нова форма договору передбачає обов’язкове сортування відходів не лише на рівні житлових будинків, але й на підприємствах. Споживачі повинні відокремлювати папір, пластик, метал, органічні відходи та небезпечні матеріали.

Транспарентність тарифів: Введено новий механізм розрахунку тарифів на послуги, що передбачає публічний доступ до інформації про ціноутворення. Це дозволить споживачам краще розуміти, як формується вартість послуг з управління відходами.

Інноваційні підходи: Підприємства-постачальники послуг зобов’язані застосовувати новітні технології для зменшення кількості відходів, що потрапляють на полігони, та збільшення обсягів вторинної переробки.

Освітні ініціативи: Нова форма договору зобов’язує компанії проводити освітні програми для населення щодо важливості сортування та правильного поводження з відходами.

Колеги, завантажуйте собі 📲👇
📑 Нова форма Договору про надання послуг з управління відходами

https://cutt.ly/6eP81MrR

ЕКОтрансформація

10 Oct, 08:30


​Сучасне довкілєве законодавство України пропонує бізнесу отримати дозвіл на викиди за декларативним принципом, що суттєво спрощує процедуру для багатьох підприємств. Однак у часи воєнного стану є важливі нюанси, які потребують додаткової уваги. 

Зокрема, ☝️🤔процедура Оцінки впливу на довкілля (ОВД), яка є обов’язковою для підприємств, не передбачає деклараційного підходу під час воєнних дій. Це означає, що компанії мають виконувати конкретні вимоги щодо оцінки впливів на атмосферне повітря, незалежно від спрощених процедур.

Як працювати з дозволом на викиди в цих умовах та забезпечити відповідність всім вимогам? 
Які практичні аспекти потрібно врахувати, щоб успішно виконати екологічні зобов’язання бізнесу?
Які джерела та шкідливі речовини підлягають нормуванню?
Які заходи щодо скорочення обсягів викидів парникових газів?

👨‍🏫 Про це детально йтиметься на курсі підвищення кваліфікації «Охорона атмосферного повітря. Практичні аспекти для бізнесу».

Вже 28 жовтня

Встигніть забронювати місце 👇
https://cutt.ly/IeP8YamH

ЕКОтрансформація

10 Oct, 08:00


Без виконання величезної кількості євроінтеграційних природоохоронних і кліматичних зобовʼязань Україні складно претендувати на членство в ЄС‼️

🧐☝️ На сьогодні є величезні ризики невиконання зобовʼязань через кадрову кризу в сфері охорони довкілля, відсутність необхідної кількості підготованих і досвідчених спеціалістів в органах державної влади та в ОМС, спеціалістів, які відповідають викликам сьогодення в громадах, а також через невідповідність навчальних програм вищих навчальних закладів майбутнім потребам Зеленого відновлення України, застарілий Класифікатор професій, назрілу потребу в розробці нової Концепції екологічної освіти та оновленні Стратегії сталого розвитку – тому Асоціація PAEW звертається до Офісу Президента, Уряду, Верховної Ради з пропозиціями щодо впровадження рішень, спрямованих на подолання нижчевикладених проблем деградації екологічної освіти та фахової підготовки фахівців зелених професій.

🤔🤔🤔
Які причини деградації екологічної освіти та як виправити ситуацію? Пояснили 👇
https://cutt.ly/TeP8lghE

ЕКОтрансформація

09 Oct, 10:00


​Розбираємо 📑 постанову Кабінету Міністрів України від 6 вересня 2024 року № 1071 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України з питань здійснення моніторингу вод», якою часткового змінено підходи щодо організації моніторингу вод.

Частина змін реалізується вже зараз, частина – через пів року після завершення військового стану.

☝️🧐 Зокрема, вже з 26 вересня 2024 року Держводагенство не проводить моніторинг меліоративного стану зрошуваних та осушуваних земель, а також ґрунтів у зонах впливу меліоративних систем, та не організовує розроблення оперативних та довгострокових прогнозів зміни екологічного стану і меліорованих земель.

🤔 Що змінюється в питаннях моніторингу земель після завершення військового стану? Проаналізували 👇
https://cutt.ly/aePKF1Jc

ЕКОтрансформація

07 Oct, 07:29


​Оскільки глобальна увага зміщується в бік сталого розвитку, ‼️ облік викидів парникових газів (ПГ) став критично важливим інструментом для бізнесу, який прагне вимірювати, контролювати та зменшувати свій вуглецевий слід. Окрім дотримання вимог законодавства, мова йде про створення довгострокової цінності шляхом залучення екологічно свідомих клієнтів, зниження операційних витрат та впровадження інновацій.

💯 Облік викидів парникових газів дозволяє компаніям лідирувати в «зеленому» переході – від дотримання регуляторних стандартів до зміцнення корпоративної репутації.

🔥🔥🔥
11 жовтня запрошуємо усіх попередньо зареєстрованих учасників курсу долучитися на вебінар з теми «Облік викидів парникових газів: методи і найкращі практики в США – досвід для України»

Зареєструватися 👉 https://cutt.ly/XePaCqIO

Фахівці з GREENLOOP CLEANTECH поділяться досвідом щодо:
точного розрахунку викидів Scope 1, 2 та 3
визначення та ефективного управління критично важливими даними про викиди парникових газів
систем обліку викидів парникових газів у США

Детальніше 👉 https://cutt.ly/BePaVewG

ЕКОтрансформація

07 Oct, 07:00


Чи потрібно с/г підприємству перед отриманням Дозволу на здійснення операцій з поводження відходами (використання зерновідходів в якості палива у власних теплогенераторах) — R1 Використання переважно як палива чи в інший спосіб для виробництва енергії* згідно класифікації , або D1 — Розміщення на поверхні чи в землі, у тому числі захоронення тощо, провести ОВД?

💬💬💬
Відповідь: Закон України «Про оцінку впливу на довкілля» поширюється на плановану діяльність, а не на об’єкт введений в експлуатацію. Зокрема, за вимогами 📑 ст. 3 Закону здійснення оцінки впливу на довкілля є обов’язковим у процесі прийняття рішень про провадження планованої діяльності,визначеної частинами другою і третьою цієї статті. Така планована діяльність підлягає оцінці впливу на довкілля до прийняття рішення про провадження планованої діяльності.

Також необхідно ☝️🧐 звернути увагу на перехідні положення даного Закону. У відповідності до п. 2 ст. 17 Закону його дія не поширюється на суб’єктів господарювання, які отримали рішення про провадження планованої діяльності до набрання чинності цим Законом, крім випадків, передбачених пунктом 22 частини другої та пунктом 14 частини третьої статті 3 цього Закону (переоснащення, перепрофілювання, що призвело до збільшення кількісних та якісних впливів на компоненти довкілля).

У відповідності до ч. 3. вказаної статті висновки державної екологічної експертизи

Детальніше 👉 https://cutt.ly/pePaRVFT

ЕКОтрансформація

07 Oct, 06:30


🤔 Якщо по факту підприємство-надавач послуги централізованого водопостачання має свердловини з першим поясом ЗСО (зон санітарної охорони). То по факту виходить, що частина 1 поясу ЗСО попало на приватну земельну ділянку, поки приватник надав земельну ділянку в оренду. Але потім хоче припинити право оренди, як далі бути?

Неможливість організації та встановлення зони санітарної охорони навколо об’єктів централізованого водопостачання або її відсутності взагалі та цілим рядом гучних скандалів пов’язаних з наданням Державною службою геології та надр України спеціальних дозволів на користування ділянкою надр на земельних ділянках, на яких вже розміщені об’єкти ПЗФ, водосховища питної води, об’єкти історико-культурної спадщини тощо… змусили експертів Асоціації PAEW детальніше розібратися в питанні 🕵️‍♂️👇
https://cutt.ly/WePp9ftH

ЕКОтрансформація

07 Oct, 06:00


​На всю Україну після 9 жовтня знов може залишитись 3 законні ліцензіати 😳🤯 що матимуть право приймати небезпечні відходи від утворювачів!

За даними Реєстру ліцензій на здійснення господарської діяльності з управління небезпечними відходами станом на 3 жовтня 2024 року обліковується 37 ліцензіатів. 

9 жовтня 2024 року завершується строк дії декларацій про провадження видів господарської діяльності щодо здійснення операцій з оброблення відходів, та те що дозвіл отримано лише 3 ліцензіатами, після 09 жовтня потенційно ліцензію втратять 34 ліцензіати ‼️

Неодноразово Асоціація професіоналів довкілля PAEW наголошувала, що кожна реформа повинна опиратись на реальні метрики, вимірювати вплив на галузі та фіксувати ефективність. В 2024 році Україну вкотре чекає колапс в сфері відходів…

🤔🤔🤔
Що знову не так? Давайте розбиратись 👇
https://cutt.ly/wePpBoLY