ЕКОтрансформація

@ecobusinessua


#ЕКОтрансформація — телеграм-канал практичних сталих рішень для бізнесу ⤵️
https://t.me/ecobusinessua

ЕКОтрансформація

23 Oct, 13:45


​​Від 10 вересня 2024 року Кабінетом Міністрів України прийнято 📑 постанову №835 «Про затвердження Правил надання послуги з управління відходами та типових договорів про надання послуги з управління відходами». 

Основні зміни в новій формі договору:
Система штрафів та заохочень:Встановлено чіткі механізми фінансових санкцій за недотримання умов договору, а також систему заохочень для компаній, які успішно впроваджують екологічні практики. Це спрямовано на стимулювання кращої організації процесів збору та переробки відходів.

Розширене сортування: Нова форма договору передбачає обов’язкове сортування відходів не лише на рівні житлових будинків, але й на підприємствах. Споживачі повинні відокремлювати папір, пластик, метал, органічні відходи та небезпечні матеріали.

Транспарентність тарифів: Введено новий механізм розрахунку тарифів на послуги, що передбачає публічний доступ до інформації про ціноутворення. Це дозволить споживачам краще розуміти, як формується вартість послуг з управління відходами.

Інноваційні підходи: Підприємства-постачальники послуг зобов’язані застосовувати новітні технології для зменшення кількості відходів, що потрапляють на полігони, та збільшення обсягів вторинної переробки.

Освітні ініціативи: Нова форма договору зобов’язує компанії проводити освітні програми для населення щодо важливості сортування та правильного поводження з відходами.

Колеги, завантажуйте собі 📲👇
📑 Нова форма Договору про надання послуг з управління відходами

https://cutt.ly/6eP81MrR

ЕКОтрансформація

23 Oct, 13:15


Який покроковий алгоритм дій для припинення статусу відходів на підприємстві? Що підприємству необхідно зробити, наприклад, для брухту алюмінію?

💬💬💬
Відповідь: Припинення статусу відходів регламентовано ст. 8 Закону України «Про управління відходами». Зокрема, статус відходів може бути оголошено суб’єктом господарювання припиненим, якщо такі відходи пройшли операцію з відновлення, відповідають критеріям оголошення припинення статусу відходів та дотримано сукупність таких умов:

речовина, матеріал або предмет використовується для певних цілей та відповідає законодавству, технічним регламентам і стандартам, що застосовуються до продукції;

використання речовини, матеріалу або предмета не призведе до негативного впливу на здоров’я людей або навколишнє природне середовище;

існує ринок або попит на таку речовину, матеріал або предмет як товар.

Критерії оголошення припинення статусу відходів…

Більше 👉 https://cutt.ly/EeDmrL9B

ЕКОтрансформація

23 Oct, 12:30


​18 жовтня Кабінет Міністрів України прийняв розпорядження «Про схвалення Стратегії запровадження підприємствами звітності зі сталого розвитку»

‼️ Згідно з новою стратегією, великі та середні компанії зобов’язані включати у свої річні звіти інформацію щодо екологічного впливу, соціальних аспектів діяльності та належного корпоративного управління (ESG-звітність)

Стратегією передбачено виконання таких цілей:

запровадження в Україні складання, подання та оприлюднення підприємствами звітності зі сталого розвитку на підставі Європейських стандартів звітності (ESRS)

запровадження в Україні процедур проведення аудиту звітності підприємств зі сталого розвитку та ефективного механізму здійснення контролю якості таких аудиторських послуг…

Які етапи реалізації? Розібрали 👇
https://cutt.ly/eeDnhOs1

ЕКОтрансформація

23 Oct, 11:46


​Нагадаємо, 📑 рамковий закон «Про управління відходами» передбачає, що експлуатація  об’єктів які використовуються для здійснення операцій з відновлення або видалення відходів повинна здійснюватися за Правилами, затвердженими Міндовкілля.

📲 Міндовкілля оприлюднено проєкт відповідних Правил

За термінологією Закону України «Про управління відходами» об’єктом оброблення відходів є установка, інженерна споруда або інший об’єкт, що використовується для здійснення операцій з відновлення або видалення відходів.

Потенційно 🧐 до таких об’єктів належать преси, сортувальні станції, сміттєперевантажувальні естакади, станції механічного оброблення (ущільнення, гранулювання, дроблення, кондиціонування відходів), компостні установки з аеробного оброблення біовідходів; вермікомпостні заводи з аеробного оброблення біовідходів; біогазові станції. Тому вказані правила зачіпають не лише переробників відходів, а й сферу аграріїв та виробників органічних добрив ☝️🆘

Як відбуватиметься експлуатація об’єктів оброблення відходів — розібрали 👇
https://cutt.ly/aeDnyzVN

ЕКОтрансформація

22 Oct, 08:40


Застосовувати норми законодавства у сфері охорони атмосферного повітря

Правильно складати документацію, вести облік, готувати дозвільні документи

Подавати звітність та сплачувати податок

Проводити  визначення кількісних та якісних характеристик виділень та викидів

Проводити інвентаризацію джерел викидів та викидів забруднюючих речовин у атмосферне повітря

Проводити розрахунок викидів для дотримання гранично допустимих викидів у разі несприятливих метеорологічних умов

🔥🔥🔥
Все це ви отримаєте і навчитеся у процесі навчання із охорони атмосферного повітря 🤝

Розповімо: на що звернути увагу під час роботи із документацією та поділимося практичними порадами 👇
https://cutt.ly/deDo35t2

ЕКОтрансформація

21 Oct, 05:30


Група 08 «Відходи виробництва, приготування, постачання та використання покриттів (фарб, лаків та склоемалей), клеїв, герметиків та друкарських чорнил». Підгрупа 08 01 «Відходи виробництва, приготування, постачання та використання, а також видалення фарб і лаків». Як класифікувати водний розчин з лаком відповідно до Національного переліку відходів?

💬💬💬
Відповідь: Група 08 «Відходи виробництва, приготування, постачання та використання покриттів (фарб, лаків та склоемалей), клеїв, герметиків та друкарських чорнил»

▪️ Підгрупа 08 01 «Відходи виробництва, приготування, постачання та використання, а також видалення фарб і лаків»

▪️ Код відходу — 08 01 19* «Водні суспензії, що містять фарбу, лак із органічними розчинниками або іншими небезпечними хімічними речовинами».

Також ☝️ можна застосувати код 08 01 20 «Водні суспензії, що містять фарбу, лак інші, ніж зазначені за кодом 08 01 19» за умови, що…

Детальніше — у розʼясненні ⤵️
https://cutt.ly/beS3kLYq

ЕКОтрансформація

21 Oct, 05:00


ПОВІДОМЛЕННЯ про оприлюднення проєкту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 31 жовтня 2023 р. № 1137» зʼявилось на сайті Міндовкілля 📲

📑 Проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 31 жовтня 2023 р. № 1137» розроблено з метою забезпечення належного виконання положень Закону України «Про управління відходами» суб’єктами господарювання, які здійснюють операції з оброблення відходів в умовах збройної агресії російської федерації.

Проєктом постанови пропонується встановити, що подані суб’єктами господарювання декларації про провадження видів господарської діяльності щодо здійснення операцій з оброблення відходів (крім господарської діяльності з управління небезпечними відходами) є дійсними протягом п’ятнадцяти місяців з дня набрання чинності такими змінами.

🧐 Протягом зазначеного строку суб’єкти господарювання для подальшого провадження своєї діяльності повинні отримати відповідні дозвільні документи у порядку, строки та на умовах, що передбачені Законом України «Про управління відходами».

Реалізація проєкту постанови дозволить суб’єктам господарювання, які здійснюють операції з оброблення відходів, належним чином підготувати документи, які додаються до заяви про отримання дозволу на здійснення операцій з оброблення відходів, передбачених статтею 42 Закону України «Про управління відходами»…

Детальніше за темою 👇
https://cutt.ly/CeS3j7QR

ЕКОтрансформація

21 Oct, 04:30


📑 Журнал щоденного обліку часу роботи стаціонарних джерел викидів забруднюючих речовин в атмосферу

📑 Індивідуальний регламент скидання стічних вод з накопичувача у поверхневий водний об’єкт

📑 Журнал обліку робочого часу газоочисної установки

📑 Індивідуальний регламент скидання стічних вод з накопичувача у поверхневий водний об’єкт

Колеги, сформували 🤝 для Вас підбірку зразків журналів та регламентів з управління відходів, охорони атмосферного повітря та водокористування

🔥 Скачайте їх, адаптуйте до Вашого підприємства та заощадьте час на розробку 👇
https://cutt.ly/6eS3hBeH

ЕКОтрансформація

16 Oct, 10:23


🔥 Прикладна екологія з акцентом на практичні питання – наші експерти дають рішення навіть у невизначеностях реформ та з прогнозом майбутніх євроінтеграційних зобовʼязань.

Таке навчання провели 15 жовтня в Офіс сталих рішень в рамках 10-модульного Курсу підвищення кваліфікації «Еколог підприємства-2024»

💚 Що найцінніше в цьому відеоуроці? (за відгуками учасників):

🫡 Зміни в системі управління відходами (купа колізійних питань, нових вимог, штрафів, звітування…) — підприємства й досі не знають як працювати, а деякі навіть вперше почули нові умови щодо роботи з класифікацією відходів та їх можливістю продажу, а ще попереду час звітності. Розбирали разом з досвідченими юристами.

🫡 Зміни в кліматичній політиці — євроінтеграція наступає на пʼяти українському бізнесу. Вже запроваджені нормативні акти, які зобовʼязують працювати і звітувати по нових вимогах, незважаючи на військовий стан.

🫡 А якщо зараз сидіти і чекати, то на підприємства чекає хвиля штрафів і навіть припинення діяльності – готуватись пора на багатьох ланках проектної і виробничої діяльності

⁉️Які питання розглянули та як отримати запис👇
https://cutt.ly/OeSft6qJ

ЕКОтрансформація

15 Oct, 07:09


​Згідно оновлень Податкового Кодексу України від 15 липня 2024:

☝️ Кожне підприємство зобов’язане вести облік обсягів викидів забруднюючих речовин на основі даних моніторингу або розрахунків за методиками, затвердженими Міндовкіллям.

Розрахунок обсягів здійснюється виходячи з фактичних обсягів палива або сировини, що спалюються на підприємстві.

Зібрані дані про щоденні викиди використовуватимуться для підготовки екологічної звітності, що подається до контролюючих органів щоквартально або щорічно. Постійний облік допоможе уникнути санкцій за порушення екологічних норм.

☝️ Усі підприємства мають затверджені нормативи гранично допустимих викидів для кожного типу забруднюючої речовини. Якщо обсяги фактичних викидів перевищують ці нормативи, підприємство може сплачувати податок за підвищеними ставками або підлягати штрафам.

У разі порушення сплати екологічного податку (наприклад, подача недостовірних даних або перевищення обсягів викидів без відповідного дозволу) на підприємства можуть бути накладені штрафні санкції, що включають не лише штрафи, а й можливі обмеження на діяльність 😳

Детальніше 👉 https://cutt.ly/LeA5ZfSN

ЕКОтрансформація

11 Oct, 09:09


Увага 🗣️
О 16.00 сьогодні ESG Liga в PAEW проведе вебінар

«Облік викидів парникових газів: методи і найкращі практики в США – досвід для України» 🇺🇸🇺🇦

Розбираємось разом в Scope 1, 2 і 3 🤝

Реєстрація та деталі — на сайті 👇
https://cutt.ly/MeAaGkLk

ЕКОтрансформація

10 Oct, 09:00


​Від 10 вересня 2024 року Кабінетом Міністрів України прийнято 📑 постанову №835 «Про затвердження Правил надання послуги з управління відходами та типових договорів про надання послуги з управління відходами». 

Основні зміни в новій формі договору:
Система штрафів та заохочень:Встановлено чіткі механізми фінансових санкцій за недотримання умов договору, а також систему заохочень для компаній, які успішно впроваджують екологічні практики. Це спрямовано на стимулювання кращої організації процесів збору та переробки відходів.

Розширене сортування: Нова форма договору передбачає обов’язкове сортування відходів не лише на рівні житлових будинків, але й на підприємствах. Споживачі повинні відокремлювати папір, пластик, метал, органічні відходи та небезпечні матеріали.

Транспарентність тарифів: Введено новий механізм розрахунку тарифів на послуги, що передбачає публічний доступ до інформації про ціноутворення. Це дозволить споживачам краще розуміти, як формується вартість послуг з управління відходами.

Інноваційні підходи: Підприємства-постачальники послуг зобов’язані застосовувати новітні технології для зменшення кількості відходів, що потрапляють на полігони, та збільшення обсягів вторинної переробки.

Освітні ініціативи: Нова форма договору зобов’язує компанії проводити освітні програми для населення щодо важливості сортування та правильного поводження з відходами.

Колеги, завантажуйте собі 📲👇
📑 Нова форма Договору про надання послуг з управління відходами

https://cutt.ly/6eP81MrR

ЕКОтрансформація

10 Oct, 08:30


​Сучасне довкілєве законодавство України пропонує бізнесу отримати дозвіл на викиди за декларативним принципом, що суттєво спрощує процедуру для багатьох підприємств. Однак у часи воєнного стану є важливі нюанси, які потребують додаткової уваги. 

Зокрема, ☝️🤔процедура Оцінки впливу на довкілля (ОВД), яка є обов’язковою для підприємств, не передбачає деклараційного підходу під час воєнних дій. Це означає, що компанії мають виконувати конкретні вимоги щодо оцінки впливів на атмосферне повітря, незалежно від спрощених процедур.

Як працювати з дозволом на викиди в цих умовах та забезпечити відповідність всім вимогам? 
Які практичні аспекти потрібно врахувати, щоб успішно виконати екологічні зобов’язання бізнесу?
Які джерела та шкідливі речовини підлягають нормуванню?
Які заходи щодо скорочення обсягів викидів парникових газів?

👨‍🏫 Про це детально йтиметься на курсі підвищення кваліфікації «Охорона атмосферного повітря. Практичні аспекти для бізнесу».

Вже 28 жовтня

Встигніть забронювати місце 👇
https://cutt.ly/IeP8YamH

ЕКОтрансформація

10 Oct, 08:00


Без виконання величезної кількості євроінтеграційних природоохоронних і кліматичних зобовʼязань Україні складно претендувати на членство в ЄС‼️

🧐☝️ На сьогодні є величезні ризики невиконання зобовʼязань через кадрову кризу в сфері охорони довкілля, відсутність необхідної кількості підготованих і досвідчених спеціалістів в органах державної влади та в ОМС, спеціалістів, які відповідають викликам сьогодення в громадах, а також через невідповідність навчальних програм вищих навчальних закладів майбутнім потребам Зеленого відновлення України, застарілий Класифікатор професій, назрілу потребу в розробці нової Концепції екологічної освіти та оновленні Стратегії сталого розвитку – тому Асоціація PAEW звертається до Офісу Президента, Уряду, Верховної Ради з пропозиціями щодо впровадження рішень, спрямованих на подолання нижчевикладених проблем деградації екологічної освіти та фахової підготовки фахівців зелених професій.

🤔🤔🤔
Які причини деградації екологічної освіти та як виправити ситуацію? Пояснили 👇
https://cutt.ly/TeP8lghE

ЕКОтрансформація

09 Oct, 10:00


​Розбираємо 📑 постанову Кабінету Міністрів України від 6 вересня 2024 року № 1071 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України з питань здійснення моніторингу вод», якою часткового змінено підходи щодо організації моніторингу вод.

Частина змін реалізується вже зараз, частина – через пів року після завершення військового стану.

☝️🧐 Зокрема, вже з 26 вересня 2024 року Держводагенство не проводить моніторинг меліоративного стану зрошуваних та осушуваних земель, а також ґрунтів у зонах впливу меліоративних систем, та не організовує розроблення оперативних та довгострокових прогнозів зміни екологічного стану і меліорованих земель.

🤔 Що змінюється в питаннях моніторингу земель після завершення військового стану? Проаналізували 👇
https://cutt.ly/aePKF1Jc

ЕКОтрансформація

07 Oct, 07:29


​Оскільки глобальна увага зміщується в бік сталого розвитку, ‼️ облік викидів парникових газів (ПГ) став критично важливим інструментом для бізнесу, який прагне вимірювати, контролювати та зменшувати свій вуглецевий слід. Окрім дотримання вимог законодавства, мова йде про створення довгострокової цінності шляхом залучення екологічно свідомих клієнтів, зниження операційних витрат та впровадження інновацій.

💯 Облік викидів парникових газів дозволяє компаніям лідирувати в «зеленому» переході – від дотримання регуляторних стандартів до зміцнення корпоративної репутації.

🔥🔥🔥
11 жовтня запрошуємо усіх попередньо зареєстрованих учасників курсу долучитися на вебінар з теми «Облік викидів парникових газів: методи і найкращі практики в США – досвід для України»

Зареєструватися 👉 https://cutt.ly/XePaCqIO

Фахівці з GREENLOOP CLEANTECH поділяться досвідом щодо:
точного розрахунку викидів Scope 1, 2 та 3
визначення та ефективного управління критично важливими даними про викиди парникових газів
систем обліку викидів парникових газів у США

Детальніше 👉 https://cutt.ly/BePaVewG

ЕКОтрансформація

07 Oct, 07:00


Чи потрібно с/г підприємству перед отриманням Дозволу на здійснення операцій з поводження відходами (використання зерновідходів в якості палива у власних теплогенераторах) — R1 Використання переважно як палива чи в інший спосіб для виробництва енергії* згідно класифікації , або D1 — Розміщення на поверхні чи в землі, у тому числі захоронення тощо, провести ОВД?

💬💬💬
Відповідь: Закон України «Про оцінку впливу на довкілля» поширюється на плановану діяльність, а не на об’єкт введений в експлуатацію. Зокрема, за вимогами 📑 ст. 3 Закону здійснення оцінки впливу на довкілля є обов’язковим у процесі прийняття рішень про провадження планованої діяльності,визначеної частинами другою і третьою цієї статті. Така планована діяльність підлягає оцінці впливу на довкілля до прийняття рішення про провадження планованої діяльності.

Також необхідно ☝️🧐 звернути увагу на перехідні положення даного Закону. У відповідності до п. 2 ст. 17 Закону його дія не поширюється на суб’єктів господарювання, які отримали рішення про провадження планованої діяльності до набрання чинності цим Законом, крім випадків, передбачених пунктом 22 частини другої та пунктом 14 частини третьої статті 3 цього Закону (переоснащення, перепрофілювання, що призвело до збільшення кількісних та якісних впливів на компоненти довкілля).

У відповідності до ч. 3. вказаної статті висновки державної екологічної експертизи

Детальніше 👉 https://cutt.ly/pePaRVFT

ЕКОтрансформація

07 Oct, 06:30


🤔 Якщо по факту підприємство-надавач послуги централізованого водопостачання має свердловини з першим поясом ЗСО (зон санітарної охорони). То по факту виходить, що частина 1 поясу ЗСО попало на приватну земельну ділянку, поки приватник надав земельну ділянку в оренду. Але потім хоче припинити право оренди, як далі бути?

Неможливість організації та встановлення зони санітарної охорони навколо об’єктів централізованого водопостачання або її відсутності взагалі та цілим рядом гучних скандалів пов’язаних з наданням Державною службою геології та надр України спеціальних дозволів на користування ділянкою надр на земельних ділянках, на яких вже розміщені об’єкти ПЗФ, водосховища питної води, об’єкти історико-культурної спадщини тощо… змусили експертів Асоціації PAEW детальніше розібратися в питанні 🕵️‍♂️👇
https://cutt.ly/WePp9ftH

ЕКОтрансформація

07 Oct, 06:00


​На всю Україну після 9 жовтня знов може залишитись 3 законні ліцензіати 😳🤯 що матимуть право приймати небезпечні відходи від утворювачів!

За даними Реєстру ліцензій на здійснення господарської діяльності з управління небезпечними відходами станом на 3 жовтня 2024 року обліковується 37 ліцензіатів. 

9 жовтня 2024 року завершується строк дії декларацій про провадження видів господарської діяльності щодо здійснення операцій з оброблення відходів, та те що дозвіл отримано лише 3 ліцензіатами, після 09 жовтня потенційно ліцензію втратять 34 ліцензіати ‼️

Неодноразово Асоціація професіоналів довкілля PAEW наголошувала, що кожна реформа повинна опиратись на реальні метрики, вимірювати вплив на галузі та фіксувати ефективність. В 2024 році Україну вкотре чекає колапс в сфері відходів…

🤔🤔🤔
Що знову не так? Давайте розбиратись 👇
https://cutt.ly/wePpBoLY