Пасажири Києва @kyivpassengers Channel on Telegram

Пасажири Києва

@kyivpassengers


ГО "Пасажири Києва" - адвокати громадського транспорту столиці.

Просуваємо ідеї якісного розвитку транспортної інфраструктури - за європейськими практиками сталої мобільності.

donatello.to/kyivpassengers

Зв'язок @Oleksandr_energy

Пасажири Києва (Ukrainian)

Увага, мешканці Києва! Хочемо представити вам наш канал у Telegram під назвою "Пасажири Києва"! Це спільнота адвокатів громадського транспорту столиці, яка працює над ідеями якісного розвитку транспортної інфраструктури за європейськими стандартами сталої мобільності. Ми віримо, що краща транспортна система - це ключ до комфортного та ефективного життя в місті. На каналі ви знайдете корисні поради, новини зі світу громадського транспорту, а також можливість приєднатися до обговорень та ініціатив. Долучайтеся до нас і разом ми зробимо Київ ще кращим місцем для життя! Долучайтесь до нашого каналу за посиланням donatello.to/kyivpassengers або звертайтеся за додатковою інформацією до адміністратора за контактом @Oleksandr_energy.

Пасажири Києва

21 Nov, 10:38


Завдяки активній участі громади і публічному резонансу затвердження ДПТ з паркінгом в провулку Киянівський зняли з розгляду в Київраді.

Лобісти кажуть, що нібито багато маніпуляцій по цій темі. Смішно.

Смішно ще й за те, що всі прикриваються людьми з інвалідністю та ветеранами, яким потрібний паркінг для авто. А нормальний громадський транспорт в Київраді ніхто не згадує. Так ніби ним люди, зокрема згадані категорії людей, не пересуваються і його не існує.

Будемо слідкувати далі.

Пасажири Києва

20 Nov, 13:12


📢 Під час повітряних тривог транспорт в Києві рухається вдвічі повільніше – дослідження

Головним фактором, що впливає на трафік у столиці, залишаються повітряні тривоги. Увечері 14 листопада у години пік затримка транспорту сягнула 102% – тобто транспорт рухався вдвічі повільніше, ніж коли дороги повністю вільні.

Вранці 15 листопада через серію тривог, які тривали з 6:00 до 8:53, а потім з 9:10 до 10:07, стався справжній транспортний колапс. Це було зумовлено так званим «відкладеним попитом» та перекриттям мостів.

💸 Загалом через затримки трафіку з початку року Київ втратив понад півтора мільярда гривень, а цієї суми вистачило б на фінансування трьох нових лікарень чи на побудову 130 кілометрів нових велодоріжок.

Читайте більше за посиланням

Підписуйтесь на @hmarochos

Пасажири Києва

20 Nov, 12:49


Тимчасовий пост

Шукаємо волонтера чи волонтерку для ведення нашого Інстаграму.

Якщо ви вмієте гарно оформлювати пости, сторіс, рілзи і бажаєте допомогти розвиватись та змінювати місто разом з Пасажирами Києва – долучайтесь.

Часу займатиме це не багато. Якщо цікаво – пишіть адміну @Oleksandr_energy

P.S. Вдячні Діні, що тривалий час нам допомагала з Інстаграмом.

Пасажири Києва

20 Nov, 09:31


💰 Тендерний огляд від @NashGroshiUA:

Структури мерії Києва та інших столичних організацій 2024 року провели будівельно-ремонтних тендерів на суму понад 30 млрд грн.

Навіть державні загальноукраїнські структури не дотягнули до такого результату, не кажучи вже про решту регіонів. І це у розпал війни. Коли ми постійно чуємо про те, що не вистачає фортифікацій, дронів...

Яка область скільки протендерила на будівництво та ремонти з 2021 року по сьогодні - за посиланням.

Пасажири Києва

19 Nov, 17:27


Київський фунікулер продовжує зупинятись під час планових відключень електроенергії.
Але пасажирів про це так і не попереджають.


Планові відключення вже давно відбувається за графіком, який в цілому загальновідомий, а уточнений енергетики повідомляють додатково щовечора на наступний день.

В одній з груп відключень перебуває і київський фунікулер, що, звичайно, створює незручності його користувачам. Але пасажирів про це заздалегідь не попереджають. Лише після зупинки із деякою затримкою Київпастранс пише про це, але без часу очікуваного відновлення руху.

Зараз розділ фунікулеру на сайті Київпастрансу абсолютно порожній, відсутня навіть інформація про щоденний час роботи за нормальних умов.

Тож давайте подивимось, як цей розділ міг би виглядати з актуальною інформацією.

Підписуйтесь на Пасажири Києва
Telegram | Facebook | Substack

Пасажири Києва

19 Nov, 13:37


🌉 «Лівий берег може стати окремим містом». Що не так із мостами в Києві – великий розбір від Віледжа

Експлуатаційний стан кожного з мостів оцінюють – є п’ять можливих варіантів оцінки. Перший стан – справний, а пʼятий – непрацездатний. Пʼятий означає, що мостом уже не можна користуватися на повну, тому треба встановити обмеження за вагою чи швидкістю транспорту, регулярно обстежувати його й негайно вирішувати питання щодо його реконструкції чи закриття.

🛑 З пʼяти автомобільних мостів у Києві лише один не має непрацездатних частин. Вгадаєте, який?

А щоб не гадати - прочитайте детальний розбір стан кожного мосту від Віледжа:
1. Міст Патона зʼїдає корозія, але ніхто не планує його реставрувати
2. Міст Метро – аварійний із 90-х. Під ним встановлять підпірки, щоб він не впав
3. Північному мосту потрібен капремонт. Його половина, яка веде з Троєщини на Труханів, уже непрацездатна
4. Південний міст руйнується через вібрації від потягів метро й машин, а дві його естакади аварійні. Але він проживе довше, бо закритий для авто
5. Дарницький міст досі не добудований. Дві його половини живуть окремим життям, але він майже справний

ГО "Пасажири Києва" надали для цих статей коментарі та дані про технічний стан мостів.

Сьогодні вийшла стаття з комплексним аналізом проблематики лівого берега, жителям якого доволі важко виїхати на правий, особливо останній час. Якщо коротко - міська влада проспала момент, коли ще можна було ремонтувати мости по черзі і тепер, враховучи перекриття Південного, їх доводиться ремонтувати одночасно, а містянам - стояти через це в більших заторах.

І проблема не лише в мостах через Дніпро - десятки шляхопроводів над залізницею, метро або в складі автомобільних розв'язок в різних рівнях теж невідкладно потребують капітального ремонту або реконструкції, що видно як за задокументованим технічним станом, так і за бюджетним запитом Дептрансу на наступні роки.

🏗 Що робити? Ремонтувати, реконструювати та прокладати там нові лінії швидкісного громадського транспорту, зокрема, трамваю - тільки це повноцінно зв'яже між собою обидва береги Києва. А не виділяти гроші на нові мости, дороги, розв'язки.

Фото: Міст Патона / Yehor Litsov, Unsplash

Підписуйтесь на Пасажири Києва
Telegram | Facebook | Substack

Пасажири Києва

19 Nov, 08:55


💰 Тендерні новини від @NashGroshiUA:

Надзвичайна чутливість чиновників «Київавтодору» до великих букв призвела до скандалу з тендером на ремонт шляхопроводу через Броварський проспект біля станції метро «Дарниця» вартістю 440 млн грн.

Через бажання "Київавтодору" відхилити дешевшого конкурента своє розслідування провела Державна аудиторська служба і наказала розірвати договір з обраним дорожчим підрядником.

Однак «Київавтодор» наполягає на своїй правоті й подав судовий позов проти ДАСУ. Тепер ремонт мосту знаходиться під ризиком зриву, якщо аудитори доведуть свою правоту в суді. А доводити сильно і не треба. Настільки все очевидно. "Київавтодор" викинув фірму рівно за те, що дозволив робити сам.

І тепер фірма "Автомагістраль-Південь" освоїть майже півмільярда, у яких тільки на металевих балках можна заробити 30 мільйонів гривень.

Скріни і документи за посиланням:
https://nashigroshi.org/2024/11/19/ne-zamovnyk-a-zamovnyk-yak-kyivavtodor-vykynuv-deshevshoho-pidriadnyka-z-remontu-mostu-tsinoiu-v-440-mln

Пасажири Києва

18 Nov, 18:01


Шановні водії, будьте уважними під час відключень вуличного освітлення!

Сьогодні у Києві та більшості України відновилися планові відключення електроенергії, під час яких не працює вуличне освітлення, а також частина світлофорів.

Тому закликаємо водіїв авто бути більш уважними та взаємноввічливими.

▶️ Під’їжджаючи до перехресть та пішохідних переходів пригальмовуйте незалежно від того, чи видно, що хтось переходить або планує переходити дорогу.
▶️ На завантажених перехрестях пропускайте транспорт, що чекає на другорядних дорогах, коли не працюють світлофори.

Практичні дослідження показують, що світловідбивачі, про які багато розмов, не є ефективними, особливо у світлі фар зустрічних авто. Тож розраховувати на них не варто.

Натомість, за даними поліції, близкьо половини ДТП у Києві з травмованими та загиблими стаються через перевищення безпечної швидкості.

Тому дотримуйтесь ПДР та вибирайте безпечну швидкість правильно. Менша швидкість дозволяє вчасно зреагувати і водію, і пішоходу та значно збільшує шанси вижити навіть у разі зіткнення.

Фото УНІАН

Підписуйтесь на Пасажири Києва
Telegram | Facebook | Substack

Пасажири Києва

18 Nov, 13:49


Просто нагадаємо, що для чиновників КМВА і КМДА рівня заступника директора департаменту і вище в комунальному автопарку передбачене службове авто і водій, який і в тривогу з комфортом довезе їх на місце призначення.

Це одна з причин, чому ті, хто приймають рішення щодо зупинки транспорту під час повітряних тривог, жодного разу не були на місці людини, яка не може банально доїхати додому.

Цікаво, як би змінилась думка осіб, що приймають рішення, якби їм замість службового авто виділили безлімітний проїзний на громадський транспорт? 🤔

Пасажири Києва

18 Nov, 13:07


У КМВА виступили проти роботи громадського транспорту під час тривог. Пояснюємо, чому ці аргументи хибні

Попри всі петиції, які створюють кияни, неможливо відкривати під час повітряної тривоги ті станції метро, які знаходяться на поверхні. Оскільки відкриття цих станцій метро — це питання життя та здоров’я українців. І воно є у пріоритеті, порівняно з тимчасовими незручностями.

Про це та наслідки повітряної атаки на Київ 17 листопада розповів в етері Громадського радіо Михайло Шаманов, речник КМВА.

«Я неодноразово повторював і буду повторювати, що коли в столиці працюють Сили і засоби протиповітряної оборони, тобто вони збивають і ракети, і дрони. Відповідно, ці уламки можуть, на жаль, падати. Вони не розчиняються в повітрі. Це несе потенційну небезпеку, тому ми змушені перекривати ті ділянки метро, які виходять на поверхню. Відповідно, люди мають бути в безпеці. Тому рух метро і весь комунальний транспорт зупиняются»

“Я, з одного боку, розумію людей, що незручно. Ми всі вже третій рік живемо поза зоною комфорта. Але, так чи інакше, життя та здоров’я українців, киян та гостей столиці є пріоритетом, ніж чиясь незручність. Попри всі петиції ми не можемо дозволити собі відкривати станції метро, які на поверхні. Це життя і здоров’я людей».

Чому ці вибіркові аргументи, навіть від військових, на користь рішення зупиняти громадський транспорт у Києві під час повітряних тривог хибні та шкідливі:

1️⃣ Закривають рух не тільки під час роботи ППО, а і під час потенційної загрози (десь літає МІГ).

2️⃣ Небезпека однакова як для пасажирів, так і для всіх інших, але інших обмежень немає. Авто їздять через мости, працюють приміські та міжміські автобуси, залізниця, заклади торгівлі та розваг.

3️⃣ У дорожніх аваріях в Києві травмується і гине більше людей, ніж від повітряних атак, але КМВА та інші органи влади не обмежують рух авто, не зменшують швидкість руху, яка є причиною половини з цих смертей і загалом не роблять з цим НІЧОГО.

4️⃣ Закриття транспорту призводить до скупчення тисяч людей біля станцій метро, що має значно більшу небезпеку великих жертв у разі падіння уламків.

5️⃣ Кількість, якість і доступність укриттів під великим питанням. Багато просто зачинені, а доступними є лише не пристосовані підземні переходи. В той же час транспорт висаджує людей будь де, а не біля укриттів. Біля багатьох зупинок укриття взагалі відсутні і КМВА та міські служби цим не переймаються, як наприклад на зупинках електрички Райдужний чи Воскресенка, куди приїжджає багато людей, але через непрацюючий комунальний транспорт вони лишаються в небезпеці на відкритій місцевості чекати відбою.

6️⃣ Після тривог транспорт ще довго не працює нормально, а ввечері не відновлює рух взагалі, лишаючи людей на вулиці напризволяще.

Загалом розчаровує позиція КМВА, яка мала б більш адекватно розцінювати військові ризики. Бо бачимо, що військові в інших містах, де транспорт не зупиняють чи перестали зупиняти з часом, оцінюють ризики/шкоду більш якісно.

Пасажири Києва

18 Nov, 08:50


🚶 Пропонуємо облаштувати ще 95 наземних переходів, що продублюють підземні та надземні. Чи це реально? Так!

Силами ГО Urban Crew, Дептрансу КМДА, КП ЦОДР, Київавтодору і Патрульної поліції на початку 2022 року було узгоджено перелік 49 першочергових наземних переходів, що мають продублювати підземні та надземні. Всього тоді дослідили понад 100 локацій.

Як ми вже писали раніше, наразі з цього переліку реалізовано 6 переходів, ще 2 очікуємо до кінця року і ще мінімум 4 - у 2025 році.

При цьому під час роботи робочої групи "Київська майстерня міста" постійно виникають нові переходи, які варто облаштувати - наприклад, просп. Лобановського - вул. Головка або біля ст. м. "Іподром".

Тому ми вирішили не зупинятись на 49 і разом з громадськими організаціями U-Cycle, Доступно.UA, Рада з урбаністики Києва та Urban Crew напрацювали перелік з 95 додаткових переходів, щоб доповнити існуючий наказ і не вступати в дискусію кожного разу по кожному новому переходу, коли розглядається проект капремонту якоїсь вулиці.

Їх ви можете переглянути на карті або в таблиці.

🚦 Низку переходів з цього переліку можливо облаштувати в рамках поточних ремонтів існуючих світлофорних об'єктів.

Облаштування наземних переходів, що дублюють позавуличні - це не забаганка громадських активістів, а міська політика в сфері безбар'єрності, затверджена рішенням Київради.

👨‍🦽 Нажаль з часом кількість людей з інвалідністю тільки зростає, тому облаштування наземних переходів стає все більш нагальним і потребує збільшення обсягів фінансування для проведення робіт з їх облаштування.

Підписуйтесь на Пасажири Києва

Пасажири Києва

17 Nov, 17:18


Замість Борщагівського швидкісного трамваю їздять автобуси, але краще користуйтесь іншими видами транспорту

На Польовій людині в вагоні стало погано, рух трамваїв зупинено

Пасажири Києва

16 Nov, 12:17


🤑 Оновлені цінники на найбільші незавершені будівельні проєкти столиці з проєкту бюджету Києва на 2025 рік

(Це не скільки виділять в наступному році, це загальний кошторис на всі роки)

23,3 млрд - Метро на Виноградар (2018-2029 рік)
19,9 млрд - Подільський міст (2004-2027 рік)

===> 17 млрд грн - річний бюджет Дніпра
===> 3,4 млрд грн - річний бюджет Тернополя

3 млрд - Бортницька станція аерації (2007-2027 рік)
2,9 млрд - Реконструкція вулиці Стеценка з новою розв'язкою на колишній Інтернаціональній площі (2017-2029 рік)
2,45 млрд - Шулявський міст (2018-2027 рік)

2,3 млрд - Нова дорога до аеропорту "Жуляни" (2011-2028 рік)
2,2 млрд - Лікарня швидкої допомоги на правому березі на проспекті Гузара (2018-2029 рік)
2,2 млрд - Ревіталізація річки Либідь (2018-2028 рік)

===> 2,08 млрд - річний бюджет Ужгорода

2 млрд - Розв'язка Богатирська/Полярна (2020-2027 рік)
1,4 млрд - Реконструкція сміттєвого полігону у Підгірцях (2013-2027 рік)
1,2 млрд - Станція метро "Львівська брама" (2008-2028 рік)

1,1 млрд - Реконструкція Лівобережного колектора (2018-2028 рік)
1 млрд - Фільтри для заводу "Енергія" на ПОХ (2011-2028 рік)
1 млрд - Будівництво житла і складів на вул. Качалова, 40, у Солом'янському районі (2019-2027 рік)

Джерело: Сергій Пасюта

Пасажири Києва

16 Nov, 09:37


@OffGridTech_net у x.com додає: велодоріжки (і велосмуги) - це насамперед аварійні смуги, якими користуються велосипедисти, коли їх не потребують швидкі. 🚑 Велосипедисти можуть миттєво звільнити дорогу для медиків.

🚗🚗🚗 А ось щільний потік машин не може швидко поступитися дорогою екстреному транспорту.

#про_база

Підписуйтесь на ПроМобільність | Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України

Пасажири Києва

16 Nov, 09:37


🚲 Наступного разу, коли хтось вам скаже про "порожню велодоріжку," поясніть, що це через їхню ефективність. Ось приклад із Копенгагена 🇩🇰: цей відрізок дороги пропускає на велосипедах у 8 разів більше людей, ніж автівки. Але на фото найчастіше бачимо лише затори з машин. 🤔

Дякуємо за натхнення @anderspreben! 💡

Джерело: @BrentToderian у x.com

#про_база #про_світ

Підписуйтесь на ПроМобільність | Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України

Пасажири Києва

15 Nov, 21:01


15 вересня 2016 року
Віталій Кличко: «Наступного року ми замінимо трамвайні колії на вулиці Дмитрівській»

🥲

https://kyivcity.gov.ua/news/vitaliy_klichko_nastupnogo_roku_mi_zaminimo_tramvayni_koli_na_vulitsi_dmitrivskiy/