У КМВА виступили проти роботи громадського транспорту під час тривог. Пояснюємо, чому ці аргументи хибні
Попри всі петиції, які створюють кияни, неможливо відкривати під час повітряної тривоги ті станції метро, які знаходяться на поверхні. Оскільки відкриття цих станцій метро — це питання життя та здоров’я українців. І воно є у пріоритеті, порівняно з тимчасовими незручностями.
Про це та наслідки повітряної атаки на Київ 17 листопада розповів в етері Громадського радіо Михайло Шаманов, речник КМВА.
«Я неодноразово повторював і буду повторювати, що коли в столиці працюють Сили і засоби протиповітряної оборони, тобто вони збивають і ракети, і дрони. Відповідно, ці уламки можуть, на жаль, падати. Вони не розчиняються в повітрі. Це несе потенційну небезпеку, тому ми змушені перекривати ті ділянки метро, які виходять на поверхню. Відповідно, люди мають бути в безпеці. Тому рух метро і весь комунальний транспорт зупиняются»
“Я, з одного боку, розумію людей, що незручно. Ми всі вже третій рік живемо поза зоною комфорта. Але, так чи інакше, життя та здоров’я українців, киян та гостей столиці є пріоритетом, ніж чиясь незручність. Попри всі петиції ми не можемо дозволити собі відкривати станції метро, які на поверхні. Це життя і здоров’я людей».
Чому ці вибіркові аргументи, навіть від військових, на користь рішення зупиняти громадський транспорт у Києві під час повітряних тривог хибні та шкідливі:
1️⃣ Закривають рух не тільки під час роботи ППО, а і під час потенційної загрози (десь літає МІГ).
2️⃣ Небезпека однакова як для пасажирів, так і для всіх інших, але інших обмежень немає. Авто їздять через мости, працюють приміські та міжміські автобуси, залізниця, заклади торгівлі та розваг.
3️⃣ У дорожніх аваріях в Києві травмується і гине більше людей, ніж від повітряних атак, але КМВА та інші органи влади не обмежують рух авто, не зменшують швидкість руху, яка є причиною половини з цих смертей і загалом не роблять з цим НІЧОГО.
4️⃣ Закриття транспорту призводить до скупчення тисяч людей біля станцій метро, що має значно більшу небезпеку великих жертв у разі падіння уламків.
5️⃣ Кількість, якість і доступність укриттів під великим питанням. Багато просто зачинені, а доступними є лише не пристосовані підземні переходи. В той же час транспорт висаджує людей будь де, а не біля укриттів. Біля багатьох зупинок укриття взагалі відсутні і КМВА та міські служби цим не переймаються, як наприклад на зупинках електрички Райдужний чи Воскресенка, куди приїжджає багато людей, але через непрацюючий комунальний транспорт вони лишаються в небезпеці на відкритій місцевості чекати відбою.
6️⃣ Після тривог транспорт ще довго не працює нормально, а ввечері не відновлює рух взагалі, лишаючи людей на вулиці напризволяще.
Загалом розчаровує позиція КМВА, яка мала б більш адекватно розцінювати військові ризики. Бо бачимо, що військові в інших містах, де транспорт не зупиняють чи перестали зупиняти з часом, оцінюють ризики/шкоду більш якісно.