знову про розбір поведінки на ринку в коучингу.
Знайшов декілька важливих моментів.
- на дурному ринку виграє швидкий, і програє повільний.
- кажуть: «в бою уже не тренуються» — я реально зрозумів, що таке підготовка.
на прикладі профіту з $TRUMP
*технічна: швидкість реагування, відкриті софти, необхідні активи на гаманцях й відповідних мережах, швидкість реагування (авто-сліпидж на покупку) і проведення транзакцій; швидкий перехід з гаманця на біржу (після лістингу), для ліній лімітних ордерів й виходу.
*моральна&психологічна: фокус уваги (відкласти усі справи); зниження зайвого новинного шуму, швидка визначеність в сумі покупки, відсутність саморозхитування перед кожною кнопкою BUY, і т.д
- коли я не знаю де фіксуюсь, спрацьовує жадібність, а за нею йдуть мінуса. Відкривається пустота. Тут фактор непередбачуваності, починаєш себе розхитувати.
- помірне споживання профіту — це система і стратегія (як з їжею: знати скільки прийняти, щоб не стало важко і погано)
- даний тг-канал допомагає мені як інвестору:
коли я з кимось ділюсь, стаю розумнішим, бо найефективніше самонавчання = передача знань комусь. Тут: відтворення - розуміння - судження. Коли я відтворюю досвід — приходжу до кращого розуміння і нових суджень. Закрив угоду = рівень суджень. Ідея - дія.
- має бути справедливий обмін з собою.
Якщо Я в ролі трейдера щоденно і без вихідних = я юзаю себе як ресурс. Що я можу й маю собі віддати? Як налаштувати обмін з собою?
цілі-спасіння проти цілей-досягнень
- дефіцитне мислення «виживаючого»: «я тут, щоб збільшувати баланс і колись зажити добре, а поки у мене немає цифри $Х, мені шкода виймати гроші, бо це ж знижує мій капітал»
- профіцитне мислення «живущого»: «я тут, щоб збільшувати баланс свого портфелю, і щоб винагороджувати себе. У мене будуть і баланси і винагорода за роботу зараз. Ставлю ціль: 50% від профіту - реінвестування + 50% від профіту - собі оплата-винагорода, як трейдеру.
- який має бути мій міс профіт в % та в $?
Я заслужив, навіть, якщо програв. Я працював, і вчився на плюсах і мінусах (сильне - посилювати, а слабке - нівелювати).
Приклад:
* загальний капітал: $100k.
* ціль по профіту портфелей: 5%/міс
- розподіл 50% х 50% для себе і реінвестування:
* до 50% міс прибутку — собі = ($100k * 2.5%) = $2.500
* до 50% міс прибутку — ренівест = ($100k * 2.5%) = $2.500
- мало? Головне — ідея й стабілізувати. Далі збільшуємо.
- основна пастка: якщо капітал посяде?!:
*воно все просідає, поки “ціль-спасіння” не з’явиться, і почне вимушено витягувати, а потім воно працює по принципу «не було щастя, але нещастя допомогло».
- відслідковую цифру зростання капіталу щотижня.
Фокус на ціль: велику (фінансову), коротку (винагороду «тут і зараз») й динаміку. Не або/або, а і/і.
Покрутити цю модель. Не відкладати життя на потім, знайти баланс, як і в особистих фінансах (тут і зараз vs стабільність майбутнього)
⚡️