Український Бізнесмен @ukr_businessman Channel on Telegram

Український Бізнесмен

@ukr_businessman


Про бізнес і для бізнесу. Безкоштовна школа сучасного підприємництва. Приєднуйся.

Питання/пропозиції/співпраця: @ssheva

Підтримати бустом: https://t.me/ukr_businessman?boost

Наш TikTok: https://www.tiktok.com/@ukr_businessman

Український Бізнесмен (Ukrainian)

Український Бізнесмен - це канал для тих, хто цікавиться бізнесом і хоче розвивати себе у цій сфері. Тут ви знайдете безкоштовну школу сучасного підприємництва, де можна отримати корисні поради, рекомендації та інші цікаві матеріали. Приєднуйтеся до нас, щоб отримати нові знання та відкрити для себе можливості у світі бізнесу. Якщо у вас є питання, пропозиції або ви бажаєте співпрацювати з нами, не соромтеся звертатися до нашого адміністратора @ssheva. Також ви можете підтримати нас, використовуючи буст за посиланням: https://t.me/ukr_businessman?boost. Не забудьте переглянути наш TikTok: https://www.tiktok.com/@ukr_businessman. Приєднуйтеся до нашого каналу, де ви знайдете все, що потрібно для успішного розвитку у сфері бізнесу!

Український Бізнесмен

30 Dec, 13:01


7 мотивуючих фільмів про бізнес, заснованих на реальних подіях

Саме час зарядитися мотивацією на наступний рік. Тому публікуємо добірку надихаючих бізнесових фільмів: як нових, так і класичних, які не набридає переглядати рік за роком.

«Джой» (2015). Захоплююча історія про підприємницю, що винайшла швабру із самовіджимом і заснувала компанію Ingenious Designs. Протягом свого шляху до успіху вона зіткнулася з фінансовими труднощами, кризою в сім’ї та зрадою близьких.

«Засновник» (2016). Чудова біографічна драма про історію успіху керівника корпорації McDonalds Рея Крока. Про те, як далеко не молодому і не надто успішному продавцю різного непотребу, вдалося побудувати багатомільярдну компанію.

«Джобс» (2015). Фільм про засновника компанії Apple. Стрічка показує його шлях до успіху, розкриваючи деталі життя, яке було наповнене як стрімкими успіхами, так і болісними падіннями.

«На низькому старті: Битва за Uber» (2022). Міні-серіал, який розповідає про створення та розвиток компанії Uber. Він демонструє процес створення та масштабування стартапу, включно з викликами та ризиками, з якими стикаються засновники компаній.

«Вовк з Уолл-Стріт» (2013). Історія успіху всесвітньо відомого бізнес-коуча, Джордана Белфорта. Головний герой пережив кілька серйозних злетів та падінь, став біржовим брокером, а згодом створив власну компанію.

«Ламборґіні: людина-легенда» (2022). Через 10 років з моменту заснування компанії Ферруччо Ламборгіні купує свій перший люксовий автомобіль Ferrari. Але, незадоволений якістю його щеплення, він вирішує кинути всі ресурси на створення машини, яка переверне світ спорткарів.

«Соціальна мережа» (2010). У фільмі показали реальну історію творців соціальної мережі Facebook та життя Марка Цукерберга, який зумів, ще будучи студентом, створити гігантську соцмережу, якою користуються мільйони людей в усьому світі.

Український Бізнесмен

27 Dec, 13:01


Як покращити процес прийняття управлінських рішень

Часом стагнація або занепад бізнесу пов'язані саме з неефективним або невчасними рішеннями групи керівників на чолі компанії. Для вдосконалення цього аспекту можна виділити декілька ідей.

Обмежити кількість учасників у процесі прийняття рішень. У більшості організацій занадто багато рук торкаються і формують рішення до того, як воно буде офіційно прийняте. На жаль, великі групи схильні до упередженості і зволікання, що робить їх більш вразливими до упущення змін на ринку чи в поведінці споживачів.

Навпаки залучати різноманітні точки зору. Чим складніше завдання та його рішення, тим більше нам потрібні різні точки зору. Тому в окремих випадках варто розглянути залучення додаткових мізків: спеціалістів нижчого рівня, консультантів, зовнішніх експертів тощо.

Створити атмосферу, де висловлювання різних думок заохочується. Інакомислення може не придушуватися активно, але воно часто пасивно не схвалюється або витісняється в інший спосіб. Щоб протидіяти прагненню стадного мислення, слід призначати щонайменше двох «адвокатів диявола». Також — спочатку збирати інформацію індивідуально, аби уникнути ефекту колективної роботи.

Забезпечити психологічну безпеку, щоб заохотити справжню дискусію. Надто часто психологічна безпека ставиться на друге місце після групової гармонії чи відданості місії. Натомість необхідно активно сприяти створенню середовища, в якому люди могли б ділитися своїми справжніми думками та проблемами, без токсичного позитивізму чи цинізму.

Прислухатися до думок експертів, але ставити під сумнів їхню достовірність. Часто рекомендації зовнішньої консалтингової фірми приймаються без справжнього обговорення — чи то через віру в їхню компетентність, чи то через намагання перекласти провину на інших, якщо щось піде не так. Зовнішні думки, звичайно ж, корисні, але не ставайте жертвами надмірної довіри до експертів.

Вимагати, щоб кожен член управлінської групи відповідав за результати своїх рішень. Потрібно створити умови, при яких кожен би відчував рівну відповідальність за свою участь у прийнятті рішень. Погані рішення можуть мати наслідки, але за них рідко платять ті, хто їх ухвалював. Тому слід узгодити дії «відповідальних» і «підзвітних» сторін і зробити все можливе, щоб забезпечити відповідні стимули.

Український Бізнесмен

25 Dec, 13:01


8 глобальних трендів ритейлу у 2025 році

Наскільки ШІ, віртуальна реальність та автоматизація впливатиме на ринок ритейлу у цьому році? Які ще тенденції підвищуватимуть конкурентноспроможність ритейлерів? Давайте розглянемо основні тренди, які формуються у всьому світі.

Український Бізнесмен

23 Dec, 13:01


Як ставити бізнес-цілі за системою SMARTER

Це розширена модель однієї з найвідоміших систем постановки цілей. Завжди перевіряйте свої цілі за цими критеріями.

Specific (Конкретні). Цілі повинні бути чіткими та конкретними, без двозначностей і розпливчастості.

Measurable (Вимірювані). Необхідно формулювати цілі так, щоб вони були кількісно вимірюваними для відстеження прогресу й оцінки результатів.

Achievable (Досяжні). Для досягнення успіху цілі мають бути реалістичними й досяжними з урахуванням наявних ресурсів та обмежень.

Relevant (Релевантні). Цілі мають бути пов'язані з бізнес-цілями компанії, її стратегією розвитку та вашими особистими цілями. Вигоди, отримані після досягнення цілей, мають буди співрозмірні до витрачених зусиль та ресурсів.

Time-bound (Обмежені в часі). Ефективні цілі характеризуються тим, що вони мають чіткі терміни виконання. Ставте реалістичні дедлайни для кожного етапу плану.

Evaluated (Оцінювані). Цілі мають бути оцінені після завершення, щоб визначити ефективність проведеної роботи і зробити висновки для майбутніх проєктів.

Reviewed (Переглянуті). У динамічному бізнес-середовищі цілі повинні регулярно переглядатися і коригуватися з урахуванням нових даних і результатів попередніх кампаній. Якщо ви відстежуєте різні показники регулярно, щомісячно чи щоквартально, вам буде нескладно коригувати ті чи інші бізнес-процеси.

Український Бізнесмен

20 Dec, 13:02


4 способи утримати клієнта

Навіщо потрібно утримувати клієнтів? Це вигідно. За статистикою, на залучення нового клієнта потрібно вп'ятеро більше коштів, ніж на утримання існуючого. Чим більше у компанії постійних клієнтів, тим менше видаткова стаття формування бази нових, отже — прибуток збільшується.

Сегментуйте клієнтську базу. Проведіть аналіз історії взаємодії з покупцями, розділіть клієнтів залежно від їхнього потенціалу. Це дозволить змістити фокус на утримання перспективних клієнтів. При цьому роботу з клієнтами із низьким потенціалом можна відкласти. Це дасть змогу знизити витрати на обслуговування та приділити максимум уваги тим, хто може принести прибуток.

Спростіть процес замовлення. Покупки, особливо в інтернеті, мають бути швидкими та зручними. Тому проаналізуйте алгоритм взаємодії клієнта з вашим сайтом/соцмережею: від пошуку потрібної інформації та першої консультації до оформлення замовлення.

Використовуйте комунікацію. Якість зворотного зв'язку та професіоналізм консультантів відіграють велику роль у прийнятті рішення покупця повернутися до вас знову. Клієнтам потрібно приділяти увагу, інформувати коротко та з користю. Також необхідно працювати з відгуками. Таким чином, клієнт зможе відчути свою важливість.

Надавайте бонуси. Важливо не лише виправдати очікування клієнта, а й зробити щось більше. Це дасть відчути клієнту власну цінність та підвищить імовірність його повернення. Пропонуйте вигідні цінові пропозиції для постійних клієнтів, додаткові бонуси, подарунки, вітайте зі святами тощо. Такий індивідуалізований підхід формує емоційну прихильність до компанії. Якось отримавши вигоду, людина повертатиметься туди, де вона зазнала позитивних емоцій.

Український Бізнесмен

18 Dec, 13:01


Як знайти інвестора для бізнесу: чек-лист для підприємців

Залучення інвесторів може стати ключовим фактором у розвитку вашого бізнесу. Інвестиції можуть допомогти вам розширити свою компанію, вийти на нові ринки, розробити нові продукти або послуги та, зрештою, досягти більшого успіху. Проте де і як шукати інвестора, який стане надійною підтримкою, а не тягарем?

Український Бізнесмен

16 Dec, 13:01


7 безплатних освітніх платформ для підприємців

Сьогодні, аби приймати вдалі рішення і бути на крок попереду конкурентів, підприємцям потрібно постійно розвиватися, опановувати нові знання та адаптуватися до змін. Ці ресурси допоможуть у цьому.

Prometheus. Пропонує низку безкоштовних курсів українською мовою, що стануть у пригоді власникам бізнесу: про фінанси, менеджмент, маркетинг, психологія тощо.

Дія.Бізнес. Українська платформа онлайн-освіти, створена в рамках проєкту "Дія", що пропонує безкоштовні курси, тренінги та навчальні програми з різних дисциплін, які допомагають розвивати нові навички та підвищувати свою кваліфікацію.

Coursera. Це платформа з курсами від провідних університетів та компаній світу, яка дозволяє підприємцям навчатися в таких сферах, як управління, фінанси, маркетинг, стратегія розвитку та диджитал-трансформація.

Coaching Library пропонує підприємцям доступ до лекцій від провідних CEO та інвесторів таких компаній, як Google, Amazon і Apple. Лекції охоплюють теми лідерства, управління командою, фандрейзингу та підвищення продуктивності в умовах кризи.

Ukraine Global Faculty. Лекції від світових експертів у сферах бізнесу, права, технологій та інженерії. Після завершення лекцій учасники можуть отримати сертифікати, що підвищують їхню професійну цінність. Для власників бізнесу це чудова можливість залучити міжнародний досвід для розвитку власної компанії.

Google Digital Garage. Ресурс з безкоштовними онлайн-курсами та вебінарами англійською мовою від компанії Google, різних університетів та освітніх платформ на теми диджитал-маркетингу, розвитку кар'єри та аналітики даних.

Лекції від Meta Boost. Навчальні матеріали від компанії Meta, які допоможуть знайти способи для просування бізнесу в соціальних мережах.

Український Бізнесмен

13 Dec, 13:02


6 способів оптимізації маркетингових витрат

Застосування цих стратегій дозволить оптимізувати маркетингові витрати, підвищити ефективність кампаній та забезпечити стабільне зростання бізнесу навіть при обмеженому бюджеті.

Використання багатофункціональних сервісів. Сучасні інструменти автоматизації маркетингу, такі як SharpSpring, Hubspot чи Marketo, пропонують широкий спектр можливостей для оптимізації та зниження витрат. Вони дозволяють автоматизувати рутинні процеси. Таким чином ви можете скоротити людські та фінансові ресурси.

Використання безплатних методів просування. Користуйтеся картографічними сервісами, публікаціями в медіа, партнерським маркетингом для залучення клієнтів з мінімальними витратами.

Збільшення середнього чека. Працюйте над підвищенням вартості покупки. Це може компенсувати скорочення рекламного бюджету. Розгляньте можливість додаткового навчання для відділу продажів.

Впровадження юніт-економіки. Використовуйте цей підхід для аналізу ефективності витрат на залучення клієнтів та виявлення точок для оптимізації. Наприклад, аналізуйте шлях користувача від реклами до конверсії, виявляючи можливі проблеми.

Фокус на утриманні наявних клієнтів. Розробіть програми лояльності та покращуйте обслуговування поточної аудиторії. Це не тільки знизить витрати на залучення нових клієнтів, але й може стимулювати органічне зростання через рекомендації.

Перегляд пріоритетів. Зосередьтеся на просуванні ключових продуктів, тимчасово призупинивши рекламу другорядних товарів. Проводьте цей процес як експеримент, відстежуючи вплив на загальні продажі.

Український Бізнесмен

11 Dec, 13:02


Бізнес-стратегія: види, алгоритм розробки, приклади і помилки

Бізнес-стратегія допомагає пережити кризу та досягти поставлених цілей підприємства, що дуже важливо в теперішніх реаліях. Давайте розглянемо які види стратегій бувають, як розробити бізнес-стратегію та впровадити її в свій бізнес.

Український Бізнесмен

09 Dec, 13:01


Як розвивати гнучкість всередині компанії

Дотримання послідовного курсу – запорука досягнення цілей, однак буденний розвиток подій не завжди передбачуваний. У динамічних умовах сучасності важливо приймати не лише глобальні, а й тактичні виклики. Як не втрачати гнучкість та отримувати ще більше можливостей завдяки швидкій адаптації до нових умов?

Відкрита та негайна комунікація. Колись Toyota вдалося випередити конкурентів, впровадивши у конвеєр систему негайного сповіщення про помилку. Це в рази підвищило ефективність та гарантувало недопуск браку в кінцевій продукції.

Коли на горизонті з'являється помилка або можливість — вони одразу повинні бути внесені у порядок денний. Таким чином час відгуку на зовнішні події вдасться мінімізувати.

Вертикальна відповідальність. Чим більша вертикаль прийняття рішення, тим важче організації реагувати на динаміку подій. Усі ж сучасні методології менеджменту зосереджені на розширенні відповідальності та впливу по вертикалях.

Окрім того, варто тримати у фокусі, що можливість приймати рішення — це вагома мотивація для кожного працівника. Не слід боятися покладатися на команду, але чітко продумайте "запобіжники" на випадок помилки.

Розвиток і розширення повноважень. Активно інвестуйте у те, щоб ваші працівники не лише поглиблювали свої знання та навички, а й розширювали їх за своїми інтересами. В майбутньому це дозволить змістити фокус зі звичних сценаріїв на нові можливості та інновації.

Гнучкість завжди йде поруч із нестандартним поглядом та рішеннями. А зосередженість лише на повсякденних обов'язках не дозволяє поглянути на ситуацію під новим кутом.

Український Бізнесмен

06 Dec, 13:02


5 книг про штучний інтелект у бізнесі

Якщо ви досі думаєте, що зможете уникнути використання ШІ у своєму бізнесі, краще почитайте ці книги і починайте впроваджувати його якнайшвидше.

«Майбутнє ближче, ніж здається. Як технології змінюють бізнес, промисловість і наше життя» Пітер Діамандіс, Стівен Котлер. У книжці автори розповідають, як штучний інтелект, робототехніка та 3D-друк, формують нові реалії бізнесу і суспільства. Діамандіс і Котлер надають прогноз того, як вже за десять років можуть виглядати ключові сфери нашого життя — від освіти до охорони здоров’я.

«Конкуренція за доби штучного інтелекту» Марко Янсіті, Карім Лахані. Ви дізнаєтеся, як бізнеси можуть зростати, адаптуючись до нових моделей, зосереджених на даних і аналітиці. Професори Гарвардської бізнес-школи переосмислюють бізнес-стратегії та аналізують, як конкуренція між цифровими та «аналоговими» компаніями змінює економіку.

«AI. Наддержави штучного інтелекту» Кай-Фу Лі. Тут про стрімкий розвиток ШІ та те, як він впливає на роботу та економіку. Технологічні прориви можуть призвести до значних змін на ринку праці. Автор розглядає, які саме професії та сфери діяльності підлягають автоматизації, а також як адаптуватися до змін, щоб не відстати від прогресу.

«ChatGPT, DALLE, Midjourney: Як генеративний штучний інтелект змінює світ» Олександр Краковецький. Автор розповідає, як робота з цими інноваційними технологіями може підвищити креативність та винахідливість, як алгоритми впливають на різні сфери — від дизайну та бізнесу до освіти, мистецтва і політики. У книжці зібрано багато практичних прикладів застосування ШІ.

«Невідворотне. 12 технологічних трендів, що формують наше майбутнє» Кевін Келлі. Автор стверджує, що штучний інтелект, інтерактивність, спільне використання та інші технології, є не просто модними віяннями, а результатом глибоких фізичних і соціальних закономірностей. Кевін Келлі підкреслює, що ми перебуваємо на порозі нової ери, де постійні трансформації та інновації стають нормою.

Український Бізнесмен

05 Dec, 16:01


9 маркетингових інструментів для вашого бізнесу

Сучасні маркетингові інструменти постійно розвиваються і здатні принести неабияку користь підприємцям різних рівнів і галузей.

Інструменти аналітики
Google Analytics. Надає детальну статистику та аналітику щодо відвідуваності сайту, поведінки користувачів тощо. Дозволяє користувачам відстежувати до 200 різних метрик для оцінки ефективності їхніх веб-сайтів.

Databox. Платформа аналітики, яка дозволяє підєднати більше 70 каналів і слідкувати за статистикою. Зручний інтерфейс дозволяє переглядати всі свої показники в одному місці.

Для роботи з соцмережами
Hootsuite. Додаток для управління каналами в соцмережах. Він дозволяє переглядати кілька каналів одночасно і відстежувати, що пишуть клієнти. Ви можете публікувати оновлення, читати відповіді, переглядати статистику та багато іншого.

Sprout Social. Це платформа для управління та оптимізації соціальних мереж. Вона збирає дані з усіх ваших онлайн-профілів і пропонує інструменти для публікації, аналітики та залучення.

Brand24. Це платформа, яка збирає та аналізує всі загальнодоступні згадки ваших ключових слів в Інтернеті. Інструмент пропонує аналітику, яка допомагає оцінити ефективність відстежуваних ключових слів.

Keap. Сервіс дозволяє компаніям збирати та зберігати дані про клієнтів в одному центральному місці, що полегшує доступ до інформації про клієнтів.

Аналіз конкурентів
Trend Hero. Плафторма дозволяє розширено побачити усю необхідну статистику про обрану вами вебсторінку.

SimilarWeb. Сервіс веб-аналітики, який пропонує комплексний набір даних та аналітичних інструментів, які допомагають компаніям зрозуміти свою присутність в Інтернеті та конкурентне середовище.

SpyFu. Інструмент конкурентної "розвідки", розроблений, щоб допомогти компаніям і маркетологам досліджувати та аналізувати рекламні стратегії, ключові слова та загальні цифрові показники своїх конкурентів в Інтернеті.

Український Бізнесмен

04 Dec, 13:02


Як амбасадори бренду збільшують продажі та покращують репутацію

Одного разу, коли споживачі вже втомилися від великої кількості реклами і стали більше звертати увагу на щирі рекомендації, бренди вирішили співпрацювати з новими фігурами — амбасадорами. Це не рекламна особа та не запрошений інфлюенсер, а щось більше.

Які переваги амбасадорства для бізнесу і як правильно організувати таку співпрацю? Читайте за цим посиланням.

Український Бізнесмен

03 Dec, 13:02


Що робити у кризових ситуаціях: три лайфхаки для керівника

З кожним підприємцем траплялися ситуації, коли все пішло геть не за планом. І важливо знати, як діяти у кризовий момент, щоб не лише мінімізувати негативні наслідки, а й здобути досвід, який в майбутньому стане конкурентною перевагою.

Прийняти ситуацію і встановити пріоритети. Варто прийняти той факт, що швидко все повернути під контроль не вийде. Ба навіть більше — поспішні та гарячкові рішення можуть ще більше погіршити ситуацію.

Для того, щоб мінімізувати ризики, потрібно правильно розставити пріоритети та ліквідувати джерело "пожежі". Лише після цього можна робити аудит наслідків та поступово їх долати.

Залучати команду. У часи криз важливо не просто розповісти всім про ситуацію, а й заручитися підтримкою та енергією кожного учасника колективу. Спільні зусилля та енергетика — хороший рецепт у будь-якій ситуації, а особливо тоді, коли все пішло шкереберть.

Коли колектив відчуває відповідальність та можливість впливати на ситуацію, то рівень залученості досягає максимальних показників. Головне — наважитися на цей крок та не грати роль супергероя.

Шукати можливості. У складні часи в незвичних для мозку умовах часто народжуються гарні ідеї. Треба шукати неординарні рішення, які зможуть перегорнути ситуації з ніг догори, перетворити недолік на перевагу.

Український Бізнесмен

29 Nov, 13:02


5 популярних помилок під час просування інтернет-магазину

Розкрутка інтернет-магазину — кропіткий та тривалий процес. Для вдалого просування потрібні час, знання, досвід і гроші. На початковому етапі багато підприємців припускаються схожих помилок.

Відсутність загальної стратегії. Як та куди рухатися? Оптимальне рішення — сформувати довгостроковий план з розбивкою на менші періоди.

Проблеми з наповненням сайту — неякісний контент, невідповідність фактичної наявності заявленій, неоптимізовані зображення. Намагайтесь якомога швидше наповнити інтернет-магазин, відразу створюйте відповідні зображення, генеруйте тексти з урахуванням ключів.

Робота лише з одним методом просування. Поєднуйте одразу декілька інструментів. SEO-просування дає стабільні результати у довгостроковій перспективі, а ефект від контекстної реклами чи блогерів зазвичай видно відразу. Ці способи не замінюють, а доповнюють одне одного.

Відсутність аналізу виконаної роботи. Відстежуйте результати у Google Analytics, підʼєднайте CRM, щоб фіксувати продажі та інші конверсії. Підбивайте підсумки за кожний місяць або квартал. Так ви побачите, що змінилося, чи у правильному напрямку рухаєтесь.

Неправильний вибір підрядника. Багато підприємців-початківців роблять все самостійно на початкових етапах. Але згодом охопити весь обсяг робіт стає неможливо. Можна найняти спеціалістів відповідних компетенцій у штат, співпрацювати з фрилансерами або звернутися до агентства. Головне, щоб це було дійсно професіонали.

Український Бізнесмен

26 Nov, 13:02


Як створити бренд, який полюбить аудиторія

Що потрібно, аби вивести бренд за рамки простого продукту чи послуги та встановити глибокий емоційний зв'язок з аудиторією?

Усвідомлений маркетинг. Ви повинні не лише транслювати свої цінності, а й показувати своє відношення до важливих речей: екологічність, благодійність тощо. Важливо створити бренд, який буде нести свою позицію в маси і цим самим доводити, що він вартий того, аби бути почутим, побаченим та улюбленим

Подумайте про додаткові деталі, які зачіпають органи чуття: привабливі візуальні образи, приємні звуки, особливі текстури або навіть чарівні аромати, що асоціюються з брендом. Погодьтесь, зайшовши у готель, салон краси чи бутік з одягом, де відчувається особливий аромат, у нас відразу виникнуть приємні емоції та настрій до цього місця. А оскільки запахи мають здатність переносити нас у спогади — цей хід буде вдалим для вашого бренду і люди будуть асоціювати цей запах з вами.

Власна історія. Запам’ятайте, люди не просто купують продукт, вони інвестують у бренд та його історію. І щоб це зрозуміти, варто лише повернутись до історії та цінностей таких брендів як Apple, Gucci, Disney тощо.

Екологічність у продажах замість прямого пушингу. Ви ніколи не здобудете довіру, лояльність або любов якщо будете постійно давити на болі і робити так як всі. Це довша робота, це терпіння, але якщо рухатись у заданій стратегії — ви зрозумієте, що цінності, турботу до клієнта, історію, люди поважають більше ніж просто пряму продажу з натиском на болючі місця.

Український Бізнесмен

25 Nov, 13:01


MBA — інвестиція, що працює на майбутнє

Бізнес-освіта допомагає управлінцям здобути знання, навички та зв'язки, необхідні для успішного ведення бізнесу в нових умовах. Для українських підприємців — це шанс переосмислити стратегії, розширити горизонти та стати стійкішим до викликів.

Що отримують люди, навчаючись на МВА?

• Глибокі знання з усіх аспектів ведення бізнесу: від стратегії та маркетингу до фінансів та управління людьми.
• Навички лідера: вміння приймати складні рішення, мотивувати команду та вести переговори.
• Мережу контактів: знайомство з однодумцями, потенційними партнерами та інвесторами.
• Підтримку від досвідчених менторів: персональні поради та допомогу у розвитку бізнесу.

28 листопада відбудеться онлайн-захід від Міжнародного інституту бізнесу — МВА Coffee Talks. Реєструйтеся за цим посиланням та отримайте відповіді на всі ваші запитання стосовно бізнес-освіти.

Український Бізнесмен

22 Nov, 13:01


5 помилок, які руйнують ваш бренд

Створення бренду — це довгостроковий процес, при якому слід звертати увагу на ряд факторів. Але деякі помилки можуть підірвати всі зусилля.

Недостатнє розуміння цільової аудиторії. Основна помилка — нерозуміння потреб та очікувань цільової аудиторії. Регулярно проводьте дослідження ринку та визначайте, хто саме є вашими прихильниками, та на які аспекти вони звертають увагу.

Відсутність УТП (унікальної торгової пропозиції). Намагання скопіювати або імітувати інші бренди призводить до втрати власної унікальності. Ваш бренд повинен виділятися особливістю та чіткою УТП.

Відсутність візуального стилю. Постійне використання різних логотипів, кольорів або хаотичних стилів спричиняє плутанину та погіршує пізнаваність бренду. Створіть та дотримуйтесь єдиного стилю.

Недостатня комунікація та взаємодія з аудиторією. Постійна комунікація з клієнтами — важливий етап у розвитку. Комунікуйте з аудиторією, взаємодійте з нею, щоб створити бажаний рівень довіри.

Нехтування маркетинговими дослідженнями. Ваш бренд повинен відображати ваші цінності та принципи у всіх аспектах. Тому зосередьте увагу на системному аналізі ринку, споживачів та конкурентів.

Український Бізнесмен

20 Nov, 13:00


Штучний інтелект у бізнесі: як використовувати

Ще 10-20 років тому було важко уявити, що ШІ буде відігравати важливу роль у бізнесі, але сьогодні це реальність. Навколо нас — автопілоти в авто, голосові системи, функції розпізнавання облич та аналіз рекламних вподобань від Google та Facebook, що стало можливим завдяки розвитку штучного інтелекту. Які перспективи він має та як його можна використовувати у бізнесі?

Український Бізнесмен

19 Nov, 13:02


Коли потрібен бізнес-партнер і де його шукати

Найчастіше партнера слід залучати тоді, коли у вас є напрям у майбутньому бізнесі, який ви не можете або не хочете закривати самостійно.

Важливо: проєктні види робіт, разові або постійні, але не критичні для бізнесу, варто залучати на комерційних умовах, а не як партнерства.

Що варто врахувати перед початком спільної роботи? Партнерство, як і будь-які стосунки, потребують часу і зусиль для вибудовування. Чим більше ви розумієте себе, тим легше буде вибудовувати конструктивну роботу з партнером. Тому перед початком спільної роботи важливо:

• обговорити зони відповідальності (хто за що конкретно буде відповідати);
• синхронізувати ваші цінності та особисту мету у спільній справі;
• окреслити очікування залученості кожного (якщо це парт-тайм, то скільки годин на тиждень, якщо це фул-тайм, то як довго кожен готовий працювати безоплатно над проєктом);
• визначити, як ви плануєте далі залучати команду, ко-фаундерів чи інвесторів, як зміняться ваші частки у бізнесі;
• обговорити негативні сценарії у бізнесі (що якщо ми не дійшли згоди, або один з нас захоче вийти з бізнесу).

Як шукати ко-фаундера чи партнера? Фактично, ко-фаундер — це перша людина, кому ви продаєте свою ідею. Тож пошук партнера чи ко-фаундера дуже схожий на продаж, і до бесіди варто готуватися.

Тут допоможе ваш особистий бренд та нетворкінг. Знайомтесь у відповідних колах та розповідайте про себе і свій запит. Якщо ви шукаєте технічного ко-фаундера, то слід приходити у спільноти програмістів чи суміжні технічні спеціальності: хакатони, стартап-тусовки тощо. Якщо вам потрібен маркетинговий ко-фаундер, то відповідно відвідуйте маркетингові події та івенти, де може бути потрібна людина.

Дуже багато можливостей для нетворкінгу створюють також різного роду фонди та грантові програми чи акселератори.

Український Бізнесмен

18 Nov, 18:02


Три фішки нейромаркетингу, які дійсно працюють

Нейромаркетинг — це галузь, яка досліджує реакцію людського мозку на рекламу та інші повідомлення, пов’язані з брендом. Дослідження активності мозкових хвиль, відстеження руху очей та інших вербальних реакцій дозволяють зрозуміти, як споживачі реагують на конкретні рекламні стимули на підсвідомому рівні.

Прогнозується, що обсяг ринку нейромаркетингу сягне $2,41 млрд до 2029 року. Давайте розглянемо найпопулярніші методи, ефективність яких доведена різними дослідженнями.

Психологія кольору. 90% миттєвих суджень про продукт можуть ґрунтуватися лише на його кольорі. Однією з найпоширеніших помилок брендів є вибір невдалих кольорів, які не викликають у людей підсвідомих реакцій (наприклад, рожевий логотип для бренду чоловічого одягу або чорна айдентика для магазину дитячих іграшок).

Аудіомаркетинг. Серед його проявів — впізнавані звукові ефекти, голос озвучки відео, подкасти тощо. Ще одна перевага — можливість охопити більше цільової аудиторії, адже ви можете «спіймати» людину у різний час та у різних життєвих ситуаціях. Наприклад, під час пробіжки, їзди у машині, прослуховуванні радіо тощо.

Аромамаркетинг. Оскільки певні запахи можуть викликати спогади та емоції, аромамаркетинг є потужним інструментом для побудови міцних і тривалих відносин з клієнтами. Дослідження виявили, що наявність аромату підвищує ймовірність здійснення покупки на 84%, а також збільшує час, проведений клієнтом у магазині.

Український Бізнесмен

18 Nov, 13:01


Як попередити регуляторні чи партнерські ризики для бізнесу

Моніторинг змін оподаткування, оновлення обліку військовозобовʼязаних та їх бронювання, перевірка добросовісність партнерів та постачальників — все це доступне в новій LIGA360.

LIGA360 — це комплексне рішення для контролю і попередження бізнес та репутаційних ризиків, яке відкриває шлях до понад 1,8 млн нормативно-правових актів, 116 млн. судових рішень, 6,5 млн. досьє компаній та інформації про фізичних осіб.

Тільки три дні з 27 по 29 листопада діють ексклюзивні умови на LIGA360!

• Перевіряйте інформацію про контрагентів з різних країн в рамках єдиної системи, виявляйте міжнародні зв’язки, приналежність до бізнес груп

• Проводьте санкційний аналіз компаній і персон за 57 санкційними списками різних країн

• Аналізуйте медіа-активність компаній і персон, виділяйте публікацій з негативним контекстом

• Слідкуйте за змінами законодавства, попереджайте ризики перевірок держорганів, будьте готовими до податкових змін

• Попереджайте судові ризики, аналізуйте можливість перемоги у суді

• Проводьте експрес-аналіз бізнесу в LIGA360 та визначайте вірні пріоритети розвитку.

Залишайте заявку, щоб отримати доступ до унікальних умов.

Український Бізнесмен

15 Nov, 13:01


Як трансформувати малий бізнес у середній: 8 важливих кроків

Процес масштабування з малого бізнесу у середній — важкий, але необхідний етап для розвитку компанії та досягнення високих результатів. Ось декілька кроків, які доведеться пройти на цьому шляху.

Формування стратегії. Без неї вдало масштабуватися не вийде. Стратегія важлива для планування та виконання цілей компанії.

Оцифрування ефективності процесів/команди. Чим більша команда — тим складніше об’єктивно оцінювати її ефективність. Тому для середнього бізнесу важливо оцифрувати процеси відстеження продуктивності своїх співробітників. Для цього необхідно сформувати стандарти та KPI по процесах, можливих витратах часу, оцінці доходів, планах команди та зрізу результатів.

Оцінка ризиків, пов’язаних з клієнтами. Важливо провести аналіз своїх поточних клієнтів і докласти зусилля для їх збереження.

Відмова СЕО від мікроменеджменту. На початкових етапах зростання бізнесу СЕО залученні майже до всіх процесів. З початком трансформації варто відмовитися від мікроменеджменту та делегувати задачі управління керівникам.

Призначення регулярних зборів керівників. На таких зібраннях керівники звітують по ключових показниках і задачах. Такий підхід допомагає зменшити залучення керівника на рівні мікроменеджменту та сформувати зручний формат статусів.

Планування фінансів. Це критично важливий аспект, який допомагає контролювати цифри, дотримуватися обраного вектора та вчасно вносити корективи. Особливу увагу варто приділити витратам, їх відстеженню та оптимізації.

Створення посадової інструкції. Для кожної посади в компанії вкрай важливо скласти детальну посадову інструкцію, яка визначає зону відповідальності окремих спеціалістів. У майбутньому її можна буде перетворити на карту компетенцій, в якій визначені не лише обов’язки працівника, а і його можливості розвитку.

Формування корпоративної культури. Це допоможе зі зростом компанії зберігати цінності та формувати команду однодумців.

Український Бізнесмен

14 Nov, 13:02


Як розібратися в криптовалютах і почати заробляти

Мабуть, за останні пару тижнів ви вже не раз чули, що біткоїн оновив історичний максимум, починається альтсезон, головні інвестфонди світу закупляють крипту великими об'ємами і навіть хтось з ваших знайомих вже заробив свої перші декілька тисяч на крипті. І якщо ви тільки зараз зацікавилися цією сферою, не біда — ще є можливість у всьому цьому розібратися.

Юрій Бішко, професійний трейдер, та його команда Bikotrading Academy, створили канал, де простою мовою можна безкоштовно навчитися основам криптоіндустрії. Вони діляться чіткими та практичними порадами щодо заробітку.

А також розповідають скільки триватиме альтсезон, які способи заробітку скоро перестануть працювати і до чого взагалі варто готуватися у 2025 році.

Приєднуйтесь і робіть свої перші кроки у світі цифрових валют.

Український Бізнесмен

13 Nov, 13:02


Disney: як створили улюблену компанію всіх дітей

Ця компанія створила магічний світ, який викликає безліч приємних спогадів і ностальгічних почуттів. А ще — це гігант медіабізнесу із сторічною історією.

У чому полягає секрет успіху бренду Disney? Які цінності допомогли йому завоювати любов та прихильність глядачів та завдяки чому компанія утримує увагу своїх фанів?

Український Бізнесмен

12 Nov, 13:01


Як обрати постачальника: критерії та лайфхаки

Вибір надійних та відповідальних постачальників може суттєво вплинути на успіх бізнесу, забезпечуючи як вигідні умови, так і стабільність постачання. На що ж потрібно звернути увагу?

Гнучкість та адаптивність постачальника. Перевірте, наскільки постачальник готовий до гнучких умов, таких, як зміна обсягу замовлень, термінів доставки або адаптації під ваші потреби.

Формати оплат.
Деякі постачальники можуть запропонувати розстрочку або відстрочку платежу, що допоможе зменшити фінансове навантаження на бізнес.

Оцінка якості та надійності. Шукайте відгуки та рекомендації від інших клієнтів. Кількість відгуків є показником надійності та допомагає знизити ризик при покупці.

Переговори та особисті зустрічі. Будьте готові до переговорів щодо цін, умов оплати або доставки. Особисті зустрічі допоможуть вам безпосередньо встановити контакт та побудувати довірливі стосунки, а також отримати індивідуальні умови.

Довгострокове партнерство. У довгостроковій співпраці можна домовитися про ексклюзивні продукти або особливі умови, які постачальник не надає іншим клієнтам.

Місцеві постачальники. Місцеві постачальники можуть запропонувати нижчі витрати на доставлення та швидші терміни постачань. Це знижує ризики затримок і додаткових витрат.

Український Бізнесмен

11 Nov, 16:01


Команда: як налагодити ефективну роботу

Результат бізнесу — це завжди про спільні зусилля. Рухатися вперед з максимальною швидкістю можна лише в тому випадку, якщо всі кроки одночасні та спрямовані до єдиної цілі. Як налаштувати ефективну роботу команди?

Постановка цілей. Вимірюваність та чітке трактування — це параметри, які відрізняють мрії від цілей. Кожен повинен чітко розуміти, в який момент завдання повністю виконане й можна починати рух до наступної вершини.

Окрім того, важливо налаштувати процеси таким чином, аби зусилля кожного члена компанії мало вимірюваний вплив на досягнення спільної мети. Це дозволить ефективно оптимізувати ресурси та бути впевненим у тому, що кожну хвилину компанія працює на своє зростання.

Відстеження прогресу. Прогрес кожної команди та працівника повинні бути доступними для ознайомлення з будь-якого куточка компанії. Йдеться зовсім не про контроль — спільна відповідальність має куди кращий ефект.

Окрім того, під час аудиту легко зрозуміти, який саме етап стає "вузькою горловиною" для продукту або послуги. Це дозволить швидко врегулювати завантаженість і краще пропрацювати алгоритм роботи.

Прозорість замість ієрархії. Якщо кожен працівник розуміє спільну ціль та те, як всі працюють на її досягнення, то ієрархічна система втрачає всякий сенс. Очевидно, що поділ компетенцій та досвіду присутній, однак горизонтальна взаємодія сприяє кращій узгодженості.

Цей крок також передбачає позитивну зміну корпоративної культури. Зрушення можуть бути тектонічними, однак результат точно вразить.

Циклічний зворотний зв'язок. Коли спілкування з лідерами та працівниками відбувається часто, то менша ймовірність "піти не туди". На маленькій дистанції похибку легше повернути у звичне річище.

Український Бізнесмен

11 Nov, 11:01


Як і чому українська податкова заважає бізнесу працювати?

Понад 8 млн накладних платників податків були заблоковані податковою за останні кілька років. Чому так відбувається?

Якщо коротко, то через високу корумпованість посадовців, закріплення презумпції винуватості бізнесу та непрозорість роботи ДПС. Сьогодні нереформованість цього органу є однією з завад для євроінтеграції та економічного зростання.

Незалежний дослідницький центр Інститут Економічного Лідерства у своєму свіжому аналітичному огляді розповідає про шляхи вирішення цієї проблеми, які вже були оформлені у законодавчу пропозицію та презентовані експертам.

Робота ІЕЛ спрямована на послаблення фіскального та регуляторного тиску. Просвітницькі матеріали та результати роботи з захисту прав бізнесу вони висвітлюють у своєму матеріалі.

Український Бізнесмен

08 Nov, 13:01


5 книг, які допоможуть запустити власний стартап

Замислюєтеся про стартап чи вже працюєте над ідеєю? Для початку корисно дізнатися про досвід інших підприємців, які запускали свої бізнеси. Ці історії допоможуть вдосконалити стратегії та уникнути поширених помилок.

«Священна книга стартапера» Стів Бленк, Боб Дорф. Книжка містить практичні поради, детальні інструкції та чеклісти, як перетворити ідею стартапу на прибутковий бізнес.

«Міряй важливе. OKR: простий метод вирости вдесятеро» Джон Дор. Ефективне управління — суперскіл, який потрібен кожному підприємцю для успіху його справи. Як його опанувати? Читайте в книзі венчурного капіталіста Джона Дора — одного з перших інвесторів Google. Він зіграв важливу роль в управлінській ефективності цієї компанії, яка на той момент була ще стартапом.

«Стартап-кухня» Саша Ремінний. Як валідувати свою ідею? Де юридично оформити стартап? Що прописати у договорі з співзасновниками? Коли залучити першого найманого працівника? Яку зарплату виплачувати собі? Як залучити кошти від того омріяного інвестора? Ця книжка — написаний людською мовою посібник про те, як створити технологічний стартап саме в сучасних реаліях України.

«Продавай більше і швидше. Стратегія крутого стартапу» Амос Шварцфарб. Тут ви знайдете перевірені на практиці методи залучення клієнтів і підвищення продажів, дізнаєтесь, як шукати споживачів, розробляти стратегію ціноутворення, знаходити інвесторів, збільшувати фінансування, а головне — як наймати людей, які вміють продавати.

«Стартап. Скейлап. Скрюап» Юрген Аппело. Бізнесмен і експерт з лідерства дає кілька десятків методів й інструментів для розвитку компанії, базуючись на власному досвіді управління стартапами та серії інтерв'ю з підприємцями з різних країн Європи.

Український Бізнесмен

07 Nov, 16:02


4 ключових метрики ефективності просування інтернет-магазину

Успіх інтернет-магазину залежить від правильного відстеження та аналізу показників ефективності. Розуміння ключових метрик дозволяє оптимізувати бізнес-процеси та приймати обґрунтовані рішення щодо розвитку.

Трафік та поведінка користувачів. Базові показники включають кількість відвідувачів, глибину перегляду та час на сайті. Особливу увагу варто приділяти показнику відмов, який сигналізує про проблеми з релевантністю трафіку або зручністю використання сайту.

Конверсія та продажі. Аналіз конверсійної воронки допомагає виявити проблемні місця в процесі покупки. Важливо відстежувати як фінальні конверсії (покупки), так і проміжні дії користувачів: додавання товарів у кошик, оформлення замовлення, реєстрацію.

Фінансові показники. Ключові метрики включають середній чек, рентабельність рекламних інвестицій та вартість залучення клієнта. Ці показники необхідно аналізувати в динаміці, враховуючи сезонність та ринкові тренди.

Клієнтська аналітика. Розуміння поведінки клієнтів базується на аналізі частоти покупок, довічної цінності клієнта та показників утримання. Ця інформація допомагає оптимізувати маркетингові стратегії та програми лояльності.

Ефективний збір та аналіз даних вимагає правильного налаштування аналітичних систем, зокрема Google Analytics 4, та їх інтеграції з CRM-системами для комплексного відстеження всіх показників. На основі регулярного моніторингу метрик проводиться оптимізація бізнес-процесів, що включає виявлення проблемних місць, проведення A/B тестів та оцінку ефективності впроваджених змін, що дозволяє постійно покращувати результативність інтернет-магазину.

Український Бізнесмен

07 Nov, 11:01


Як розвивати пасивний бізнес разом з франшизою м'ясних магазинів

Компанія «Власна Ферма» пропонує франшизу магазинів формату «біля дому», яка дозволить вам отримувати пасивний прибуток, не витрачаючи часу і зусиль.

Долучайтесь до стабільної та прибуткової компанії та отримайте:

Високий дохід: окупність інвестицій всього за 2,5 роки

Готовий бізнес-план: автоматизована система
контролю фінансів у вашому смартфоні, юридична захищеність та бездоганна репутація.

Гарантії прибутковості та захист від внутрішньої конкуренції: є опція релокації магазину у більш вигідне місце, захист від локальної конкуренції.

Фіксовані умови договору та прозору модель бізнесу: зрозумілий та надійний пакет договорів, вигідні умови співпраці.

Зручні інструменти контролю: доступ до відеокамер торгової точки зі звуком 24/7, доступ до чату з працівниками та адміністратором магазину, щоденні звіти з результатами та аналітикою .

Підтримка на кожному етапі: від пошуку локації та навчання персоналу до операційного керуванням магазином.

Звʼязатися з менеджерами та отримати всі цифри та прорахунки ще до старту співпраці можна тут — @vlasnaferma_ua.

Український Бізнесмен

06 Nov, 13:02


6 технік для ефективного брейнштормінгу

Брейнштормінг — це потужний інструмент для генерування нових ідей, розвʼязання проблем і стимулювання креативного мислення. Щоб цей процес був успішним, потрібен правильний підхід і відповідні методи.

Український Бізнесмен

05 Nov, 13:01


Як розробити реалістичний бізнес-план

В період невизначеності підприємцям важко складати бізнес-план, оскільки ситуація надто непередбачувана, багато ризиків, постійні зміни. З чого почати і на що звернути увагу?

Опишіть цілі проєкту та вивчіть ринок. На цьому етапі важливо зрозуміти, яке місце на ринку може зайняти ваш майбутній бізнес.

Сформуйте ідею продукту. Головне питання, на яке ви маєте відповісти: чому люди захочуть платити за це гроші? На цьому етапі можна також по можливості протестувати MVP, отримати і обробити відгуки.

Пропишіть 3-6 фінансових сценаріїв. Помилки новачків — не врахувати сезонні спади, не виділити кошти на маркетингові витрати, планувати фінанси від прогнозу продажів, не брати до уваги поганий урожай, можливі проблеми з логістикою, з відсутністю електроенергії тощо.

Складіть позитивний, реалістичний і негативний сценарії. Орієнтуватись краще на два останніх. Визначте показник, який допоможе зафіксувати відхилення від прогнозу. Для малого бізнесу це може бути зниження планового прибутку на 10-30%.

Розподіліть ролі, визначте зони відповідальності. Не забувайте також про кадрову кризу: врахуйте час і ресурси, які будуть необхідні для залучення працівників.

Проаналізуйте ризики. Так, оцінити можна не всі, але тримайте в голові виклики, які сьогодні існують для бізнесу, та будуйте відповідно до них план дій.

Український Бізнесмен

04 Nov, 16:02


Вдалося не відразу: три історії успіху відомих підприємців

Людей часто надихають історії, герої яких пройшли низку випробувань та все ж досягли омріяної мети. До таких можна віднести й історії цих підприємців, які розпочинали свій шлях з серій невдач.

Генрі Форд і невдалі стартапи. Перед тим, як стати "батьком" Ford Motor Company, Генрі Форд мав кілька компаній, яким не вдалося отримати успіх та славу. Після невдачі з Detroit Automobile Company всі чекали, що він здасться, проте чоловік вірив — йому під силу змінити автомобільну індустрію.

В результаті лише третя спроба побудови автомобільної компанії привела його до успіху, а конвеєрна система та інші інновації кардинально змінили індустрію по всьому світу.

Джек Ма не підійшов навіть для роботи у KFC. Засновник Alibaba Group був змушений прокладати свій шлях до успіху через велику кількість невдач. Після університету він довго не міг знайти роботу, навіть спроба влаштуватися у KFC була невдалою.

Перші спроби вести бізнес в інтернеті також закінчувалися провалом. Зрештою він прийшов до створення Alibaba, яка з часом стала одним з найбільших гравців електронної комерції у світі.

Ральф Лорен — до розкоші через краватки. Коли Ральф починав свій шлях, ніщо не пророкувало йому великого успіху. Чоловік намагався продавати краватки, але майже всі магазини відповідали відмовою.

Через це він вирішив перейти до продажу одягу, але й тут його чекав провал. У підсумку Ральф Лорен створив власний модний дім, який не лише привів його до світової слави, а й став символом стилю та розкоші.

Український Бізнесмен

04 Nov, 11:01


Як збільшити ефективність програм лояльності: корисні інсайти від Datawiz

Запрошуємо на безкоштовний вебінар на тему: «Від даних до дій: Як аналіз клієнтів робить програми лояльності ефективними», який відбудеться 28 листопада о 15:00.

Спікери:
• Олена Дзюбан – Success Manager
• Денис Антонюк – Integration Specialist & BES Customer Success Manager
• Сергій Палагнюк – CEO, Head of Sales in Uployal

Ключові тези вебінару:
• програма лояльності як ефективний інструмент маркетингової стратегії: важливість та вплив на продажі;
• збільшення пенетрації програми лояльності завдяки новітнім інструментам: інсайти про вплив на середній чек, частоту покупок та збільшення бази клієнтів;
• як аналітика клієнтів програми лояльності стимулює прибуток та підвищує лояльність: аналіз відтоку клієнтів, RFM-аналіз і сегментація, стратегії підвищення ефективності програми.

Вебінар безкоштовний, реєструйтеся за посиланням, щоб отримати корисну інформацію, практичні поради та відповіді на питання від експертів.

Український Бізнесмен

01 Nov, 13:01


5 ШІ-помічника для кожного підприємця

Щоб полегшити підприємцю і без того непросте життя, сьогодні з'явилося багато корисних інструментів на базі штучного інтелекту. Ось декілька з них.

DreamHost AI Business Advisor. Це інструмент, який допомагає підприємцям приймати та реалізовувати бізнес-рішення за допомогою штучного інтелекту. Він аналізує дані про вашу компанію і дає персоналізовані рекомендації, щоб ви могли спростити свої бізнес-процеси.

Notta. Розумний помічник, який конспектує всі ваші ділові зустрічі та дзвінки з командою. Сервіс записує і розшифровує ваші розмови (віртуальні чи особисті), інтегруючись у такі популярні платформи, як Zoom, Google Meet і Microsoft Teams.

ClickUp AI. Сервіс може виконувати безліч завдань, спрощуючи роботу підприємця. Він сам пише тексти, допомагає з перекладом, відповідає на запити щодо проектів і бізнес-процесів, генерує ідеї та багато іншого.

Notion AI призначений для роботи з великою платформою Notion. Сервіс допомагає створювати та редагувати текст, скорочувати і резюмувати довгі документи, автоматизувати заповнення баз даних і багато іншого.

Bricabrac. Це платформа, яка перетворює ваші текстові запити на функціональні програми за лічені хвилини — і для цього вам навіть не потрібні навички роботи з кодом.

Український Бізнесмен

31 Oct, 16:01


Як збільшити продажі на Чорну П'ятницю

Очікується, що у цьому році світовий ринок продажів в період осінньо-зимових свят досягне рекордних 1,3 трильйона доларів, і Black Friday внесе у це число близько 10 мільярдів. Що раніше ви почнете підготовку до цього періоду, то більше матимете шансів на успіх.

Зробіть пакетні пропозиції. Продаючи товари наборами або пакетами, можна спонукати клієнтів витратити більше, ніж вони планували спочатку. А ще так ви не тільки збільшите середній чек, але й очистите склад від зайвих позицій.

Компліментарні пакети. Зберіть набір із кількох товарів, які добре доповнюють один одного, і запропонуйте їх у комплекті зі знижкою. Формувати пакети варто з тих позицій, які ваші клієнти купують разом і в звичайні місяці.

Більше купуєш — більше економиш. Запропонуйте клієнтам багаторівневі знижки, де зі збільшенням кількості товарів для кожного з них знижується ціна.

Перехресні продажі. Зв’яжіть основний товар із необхідними аксесуарами та створіть комплект. Наприклад, якщо ви продаєте ноутбуки, пропонуйте пакет разом із чохлом та бездротовою мишкою.

Створюйте ексклюзивні продукти. Ексклюзивні товари на честь Чорної п’ятниці мають особливу привабливу силу: обмежена доступність і унікальність створюють відчуття цінності, спонукаючи клієнтів до покупки.

Пропонуйте безкоштовну доставку. Як з’ясувалося, вартість доставки — один із вагомих факторів відмови від покупок у дні великих розпродажів: клієнт бачить чудову знижку, збирає кошик, а потім згадує про вартість доставки, що різко знижує привабливість покупки, і він відмовляється від імпульсивної покупки.

Використовуйте гейміфікацію. Під час Чорної п’ятниці бренди беруть участь у справжній битві за увагу клієнтів. Ключовий момент для успіху — важливо виділятися серед конкурентів. Гейміфікація допоможе вам у цьому: цей прийом зробить процес шопінгу не лише вигідним, а й захопливим.

Український Бізнесмен

30 Oct, 13:02


Як запускати знижки і не зашкодити бізнесу

Мистецтво встановлення знижки на продукт нагадує складну головоломку, яка потребує роздумів, даних і ретельного аналізу. А ще треба розуміти фактори, які впливають на рішення про купівлю. І це значно глибше, ніж просто спиратися на інтуїцію чи навіть аналізувати конкурентів. Тоже давайте розберемося детальніше.

Український Бізнесмен

29 Oct, 13:01


4 практики, які допомагають менеджерам зростати

Зважаючи на ринкові зміни, що відбуваються зараз, і на те, що багато менеджерів прагнуть підвищити кваліфікацію та зробити наступний крок у своєму професійному розвитку, розповідаємо про важливі речі, на яких управлінцям варто зосередити свою увагу.

Часті та регулярні розмови. Приділяючи щотижня лише 15 хвилин на те, щоб поспілкуватися з безпосередніми підлеглими щодо очікувань, зворотного зв’язку та зростання, керівник може допомогти їм взяти на себе більшу відповідальність за свою роботу, підвищуючи залученість працівників та вищу результативність.

Інвестування в саморозвиток. Постійний розвиток — обов'язкова складова успішного управлінця. Це може бути що завгодно — від читання книги до запису на курс або коучингові сесії. Потім менеджери можуть передавати ці знання своїй команді аби практикувати нові навички.

Пріоритетність допитливості. Підхід до розмов, викликів і можливостей із почуттям допитливості є важливим для зростання та стійкості менеджерів на робочому місці. І ставити відкриті запитання під час особистих зустрічей — одне з найкращих рішень, щоб почати. Спрямування допитливості через відкриті запитання, як правило, призводить до більш цікавих, автентичних і плідних відповідей.

Розвиток емпатії. Практика емпатії, яка включає в себе бачення перспективи, уникнення осуду та інтуїтивне розпізнавання емоцій інших людей, відіграє вирішальну роль у наданні належної підтримки, яка може знадобитися вашим командам, і побудові міцних відносин в колективі.

Український Бізнесмен

25 Oct, 12:02


Як підприємцю уникнути вигорання

Успіх — це не кінцева мета, а шлях тривалістю в життя. Сучасним підприємцям як ніколи важливо дбати про себе, адже їхня енергійність та сила персонального бренду транслюються і на бізнес. Як залишатися в ресурсі та вберегти себе від вигорання?

Спорт. Кожен знає про переваги занять спортом, однак підприємці повинні не просто обрати цей шлях, а зробити його важливою частиною свого життя. Регулярна фізична активність приносить багато плюсів. Йдеться не тільки про покращення здоров'я, а й "розвантажений" психологічний стан.

Не обов'язково одразу купувати абонемент у тренажерний зал, можна почати з ранкової пробіжки. Варто просто зробити перший крок — і позитивний ефект не забариться.

Медитація. Буденне життя сучасних підприємців сповнене багатьох справ, тож на розмірковування та ретроспективу часу майже не залишається. Розв'язати цю проблему допоможе медитація.

Достатньо кількох хвилин зранку та ввечері, аби впорядкувати свої думки та сфокусуватися на меті. Так, спочатку буде складно, однак результат, який можна отримати, точно вартує зусиль для подолання цього бар'єру.

Хоббі. Дуже часто підприємці настільки "зливаються" зі своєю компанією, що забувають про світ поза нею. З часом це може демотивувати, адже життя — це не лише робота та кар'єрні досягнення.

Книги, фотографія, мотоцикли, колекціонування — кожен має інтереси поза сферою своєї основної діяльності. Слід приділяти їм достатньо уваги, і ви точно ніколи не відчуєте, що життя починає втрачати барви.

Український Бізнесмен

24 Oct, 15:00


5 кроків, які допоможуть обрати правильну маркетингову стратегію

Вибір оптимальної маркетингової стратегії для вашого бізнесу — це складний процес, який вимагає ретельного аналізу та обдуманих рішень. Ось ключові етапи цього процесу.

Аналіз SWOT (сильні сторони, слабкі сторони, можливості, загрози). Допомагає визначити внутрішні та зовнішні фактори, що впливають на ваш бізнес. Це дозволить зрозуміти свої конкурентні переваги, а також виявити області, які потребують удосконалення.

Дослідження ринку та аналіз конкурентів. Ви повинні вивчити потреби та поведінку своєї цільової аудиторії, а також дізнатися, що роблять конкуренти — прямі та непрямі.

Визначення унікальної торгової пропозиції. УТП — це те, що робить ваш бізнес унікальним та привабливим для клієнтів. Визначте, що робить ваш продукт або послугу відмінним від конкурентів та як ви можете це використовувати в маркетинговій стратегії.

Врахування специфіки бізнесу та індустрії. Враховуйте, якщо ваш бізнес, наприклад, належить до B2B-сегменту, стратегії маркетингу будуть відрізнятися від тих, що використовуються в B2C.

Тестування та аналіз результатів. Після вибору маркетингової стратегії важливо постійно тестувати її ефективність та аналізувати результати. Це дозволить вчасно вносити корективи та вдосконалювати свої підходи.

Український Бізнесмен

24 Oct, 10:02


Як підприємцям працювати на Єдиному ринку ЄС

Проєкт Business Bridge — Ukraine-Ready4EU пропонує фінансову та консультаційну підтримку в розвитку МСП.

Скористайтеся цією можливістю, щоб:

• стати помітними, відвідуючи ярмарки й ділові заходи ЄС;
• стати екологічним, опанувати цифрові технології;
• отримати сертифікати на продукцію;
• відповідати вимогам Єдиного ринку ЄС;
• захищати інтелектуальну власність.

Маєте активну компанію, яка зареєстрована та працює на території України або переміщена в ЄС? Ще не отримували підтримки в межах програми Business Bridge?

Подавайте заявку за цим посиланням
Дізнатися більше можна тут: Умови участі та Посібник для заявників

Прийом заявок триває до 30 червня 2025 року або до вичерпання можливої фінансової підтримки.

Український Бізнесмен

23 Oct, 12:01


17 типів клієнтів та як з ними працювати

Комплексний підхід до типології клієнта дає можливість розробити дійсно ефективну комунікаційну стратегію, підвищити рівень задоволеності клієнтів і зрештою підняти продажі. Давайте розберемо розповсюджені типи клієнтів та як ефективно з ними працювати.

Український Бізнесмен

22 Oct, 12:02


Делегування: як формувати завдання, щоб отримувати результат

Делегування обов'язків та повноважень — це фундамент зростання бізнесу. Лише так команда може зростати, а обсяги виконаної роботи — збільшуватися. Ось декілька моментів, на які потрібно звернути увагу перед тим, як делегувати.

Потрібно вивчати сильні сторони команди. Основи менеджменту кажуть: ефективне делегування починається з чіткого розуміння сильних і слабких сторін, а також навичок членів команди. Якщо хочете, аби завдання було виконане найкращим чином, варто обирати тих, хто може забезпечити такий результат. Щоб ближче познайомитися з командою, можна використовувати анкетування, інтерв'ю та one-to-one зустрічі.

Слід чітко формулювати завдання. Як правило, усі проблеми виникають через неналагоджену комунікацію. Формулювання завдання не повинне передбачати "подвійного розуміння". Мета, засоби та бажаний результат мають бути зрозумілими без додаткових пояснень. Ми завжди отримуємо те, про що просимо, тому чіткість формулювання завдання у делегуванні є ключовим фактором.

Не тільки завдання, а й повноваження. Усім подобається, коли їхня роль — це не просто виконавець, а й відповідальний за процес. Окрім того, ніщо не мотивує краще, ніж можливість зростати та розширювати зони впливу. Так, на початку буде важко, але в такий спосіб працівники краще відчуватимуть свій вплив на результати компанії та вважатимуть її й своїм бізнесом. У перспективі вдасться отримати відповідальних лідерів, мотивація яких ніколи не буде проблемою.

Відстежування прогресу та винагорода за правильні рішення. Часто лідери припускаються помилки, коли роблять висновки виключно по результаті. Тоді в "сліпу зону" потрапляють процеси, стосунки у команді та прийняті рішення. Правильне делегування — це зовсім не про мікроменеджмент, але необхідно спостерігати за людьми в дії та давати їм знати, що правильні рішення не залишаються непоміченими. Це стимулює працівників до розвитку.

Український Бізнесмен

21 Oct, 15:01


Три фактори, які виділяють бізнес серед конкурентів

У сучасному бізнес-світі просто неможливо залишатися осторонь гонки конкуренції. І в ній не обов'язково бути першим, аби досягнути свого. Куди важливіше бути помітним.

Соціальна відповідальність. Бізнес просто не може стояти осторонь суспільних процесів. Підприємцям важливо не лише бути обізнаними у суспільному житті, а й брати в ньому активну участь.

Варто пам'ятати, що будь-який бізнес стає успішним саме завдяки соціуму, тому повинен бути і зворотний зв'язок. Така залученість до ініціатив завжди привертає увагу та провокує хороші відгуки.

Унікальний стиль. Наслідувати великі компанії варто лише у деяких рішеннях, якщо це доречно. Завжди потрібно тримати у фокусі, що ваша компанія — унікальна. Це можна підкреслити особливим брендом, героєм, мелодією, стилем комунікації тощо.

Тому варто інвестувати час і зусилля у свою "фішку" — і тоді не доведеться турбуватися про те, що бренд загубиться серед конкурентів. Вона проникне у підсвідомість людей, і саме на неї вони опиратимуться при потребі зробити вибір.

Креативні партнерства. Стрімкий розвиток соціальних мереж подарував бізнесу унікальний інструмент для просування своїх продуктів або послуг. На цьому полі є свої герої, з якими можна і потрібно активно співпрацювати.

Варто лише не забувати про те, що креатив — це добре, коли є межа. Потрібно робити акцент на власній унікальності та пропонованих перевагах, а не вмінню вийти за рамки. Варто лише привернути увагу, а роль об'єкта для скептичних насмішок краще залишити для інших.

Український Бізнесмен

18 Oct, 12:02


5 порад для успіху від Воррена Баффета

Всесвітньо відомий фінансовий геній поділився простими рішеннями, які стали основою його фінансового успіху і можуть допомогти і вам.

Захистіть свою репутацію за будь-яку ціну. «Потрібно 20 років, щоб побудувати репутацію, і 5 хв, щоб її зруйнувати». Це означає, що одна помилка або неетичне рішення може знищити десятиліття важкої праці. У наш час, коли інформація швидко розповсюджується через соцмережі і новини, негативна репутація може поширитися за лічені секунди. Баффет радить бізнес-лідерам і підприємцям завжди дотримуватися високих моральних стандартів і бути чесними у справах, щоб зберегти свою репутацію.

Інвестуйте в себе. Це найкраще, що ви можете зробити. Витрати на самоосвіту і розвиток навичок, таких як лідерство чи технічні, допоможуть вам досягти успіхів. Баффет вважає, що зростання і вдосконалення себе як особистості є ключем для досягнення великих результатів у будь-якій сфері.

Знайдіть наставника. «Обирайте партнерів, чия поведінка краща за вашу, і ви будете дрейфувати в цьому напрямку». Він мав наставника Бенджаміна Грема, який вплинув на його підхід до інвестування. Наставники можуть допомогти вам знайти правильний шлях, надати цінні поради й підтримку.

Піклуйтеся про себе. Турбота про фізичне і психічне здоров’я є ключовою для довготривалого успіху. «Те, що ви робите прямо зараз сьогодні, визначає, як ваш розум і тіло будуть працювати через 10, 20 і 30 років», — пояснює мільярдер.

Ставте на перше місце особисті стосунки. Один з найбільших прикладів — його довга і плідна співпраця з Чарлі Мангером, його бізнес-партнером і другом, який помер торік у листопаді. Мангер відіграв важливу роль у розвитку інвестиційної філософії Баффета та успіху компанії Berkshire Hathaway. Сильні і здорові стосунки з друзями, родиною і колегами можуть бути джерелом натхнення і підтримки, що сприяє вашому загальному успіху і щастю.

Український Бізнесмен

16 Oct, 12:02


Дизайн-мислення: що це і навіщо підприємцям

Сучасний світ бізнесу вимагає, аби підприємці постійно розвивалися та були креативними. Інакше є загроза опинитися позаду конкурентів.

Найбільші бонуси та визнання отримує саме той, хто прагне розвитку та готовий пропонувати нові рішення. Допомогти у цьому може такий потужний інструмент, як дизайн-мислення.

Український Бізнесмен

15 Oct, 12:02


4 стратегії зростання бізнесу

Власники та СЕО усвідомлюють важливість збільшення масштабів бізнесу — проте не всі розуміють, як цього досягнути. Ось основні стратегії, які можна використовувати для масштабування.

Стратегія зростання доходу. Основною метою тут є зростання прибутку з року в рік. Зазвичай це потребує моніторингу грошового потоку, аналізу ринкових трендів, зменшення витрат на залучення клієнтів, стратегічні партнерства. Досягати результатів можна за допомогою різноманітних тактик, зокрема впровадження технологій, тренування персоналу, який взаємодіє з клієнтами тощо.

Стратегія клієнтського зростання. Метою є залучення нових клієнтів зі щомісячним моніторингом показників. Нерідко така стратегія потребує стратегічних інвестицій у маркетинг та продаж. Також вона вимагає відстеження різноманітних показників, зокрема відтоку клієнтів, CLV (пожиттєвої цінності клієнта) тощо.

Стратегія маркетингового зростання. Компанія, яка її втілює, намагається отримати більшу частку на вже наявних ринках, вийти на нові аудиторії, в нові регіони. Тактиками можуть бути ребрендинг бізнесу, щоб сподобатися новій аудиторії, запуск продукту на нових ринках, відкриття магазинів в інших країнах тощо.

Стратегія продуктового зростання. Тут ідеться про збільшення використання продукту або розширення асортименту. Цього можна досягти за допомогою додавання нових функцій до наявного продукту, створення нових пропозицій цінності, партнерства з іншими виробниками чи постачальниками, експансії на нові ринки тощо.

Варто зазначити, що деякі стратегії доповнюють одна одну, тому має сенс впроваджувати їх разом. Наприклад, залучення нових клієнтів та маркетингові активності тісно пов’язані.

Український Бізнесмен

11 Oct, 12:02


Що почитати підприємцям: 5 книг про бізнес

Як створити гарний продукт, як знайти цінних працівників, як швидко приймати правильні рішення — відповіді на ці питання й не тільки пропонують автори книжок з цієї добірки

«Стрижень» Сет Годін. Автор має великий досвід керування бізнес-проєктами. У книзі Годін досліджує концепцію найбільш ефективних працівників, яких називає «стрижнями» — інноваційних мислителів, які готові порушувати правила та винаходити способи виконання завдань.

«Працювати на себе. Як не прогоріти в малому бізнесі» Майкл Е. Гербер. У своїй книзі автор досліджує, чому 80% малих підприємств зазнають краху, і пропонує зрозуміти, як переконатися, що ваш бізнес не є серед них.

«Не бійся діяти» Шеріл Сендберг. Авторка написала цю працю як книгу для підтримки жінок-підприємиць і лідерок у бізнесі. Вона розповідає про те, як жінки часто стримують себе та не дозволяють собі займатися бізнесом і розкривати в собі лідерські здібності. У книзі читачі знайдуть дослідження, оповідання та історії успіху, а також дієві поради для жінок, які хочуть зростати у бізнесі.

«Дизайн звичайних речей» Дональд Норман. Автор — дослідник, професор і бізнес-консультант, відомий як один із провідних експертів у галузі юзабіліті. У книзі він дає поради щодо того, як створити гарний продукт на основі того, чого він навчився за свою довгу кар’єру.

«Спалах. Сила несвідомих думок» Малкольм Ґладуелл. Журналіст і автор бестселерів у своїй книзі спирається на свої знання в галузі нейронауки та психології та досліджує процес прийняття рішень. Ґладуелл стверджує, що найвдаліші рішення приймають ті фахівці, що опанували мистецтво «тонкого нарізання».

Український Бізнесмен

10 Oct, 15:01


Три лайфхаки керування ризиками у бізнесі

Ризики є невід'ємною частиною підприємницького життя. І щоб досягати успіху, треба з ними "подружитися". Для цього не забувайте про ці три речі.

Диверсифікація — найкращий друг. Пораді "не складати усі яйця в один кошик" вже тисячі років, однак це не означає, що вона втратила свою актуальність та ефективність. Будь-який досвідчений підприємець підтвердить: розподіл ресурсів та активностей на різні напрямки не лише відкриває нові можливості, а й у разі невдачі гарантує надійну страховку. Це дозволить ризикувати куди впевненіше, а отже, підвищувати ставки у великій грі.

Відпрацювання різних сценаріїв. Усі чудово знають: чим більше варіантів розвитку подій вдасться передбачити, тим менший ризик невдачі. Звісно, прорахувати усі нюанси неможливо. Однак можна відпрацювати дії так, щоб уникнути помилок зі свого боку. Варто проаналізувати не тільки як має бути, а і що може піти не так, а також що робити в такому випадку.

Бути чесними з собою. Усі показники компанії повинні бути чіткими, зрозумілими, а головне — прозорими і чесними. Слід уникати помилки аматорів та чесно оцінювати результати своєї роботи.

Український Бізнесмен

09 Oct, 12:02


Неймінг: як придумати назву для бренду

Назва бренду — це не просто набір слів. Це те, з чим потенційний клієнт стикається в першу чергу. Саме вона може привернути увагу чи назавжди відштовхнути споживача. Тому слід приділити особливу увагу цьому аспекту. Неймінг не менш важливий для успіху компанії, ніж гарний логотип або добре оформлений сайт. Це те, з чого починається бренд.

Український Бізнесмен

08 Oct, 12:02


Ефективний менеджмент: 4 лайфхаки для управлінців

Результативне управління командою лежить в основі будь-якого успішного бізнесу. Ось декілька базових принципів, які можуть стати у пригоді кожному підприємцю.

Прозора комунікація. Інтриги, секрети та загадки варто залишити для політиків, розвідників та детективів. Якщо власник бізнесу прагне отримувати негайний результат та побудувати міцну команду — про будь-які недомовки слід забути назавжди. Також прозорість комунікації передбачає, що кожен чітко розуміє свою роль у компанії, власну відповідальність, свою зону для зростання, спільну мету.

Розширення повноважень і делегування. Якщо бізнесмен хоче отримати від команди максимум, то слід дати кожному з її учасників роботу відповідно до зацікавлень. У цьому полягає мистецтво делегування: замість наказу від керівництва "треба виконати" працівник сам повинен взяти на себе ініціативу і сказати: "Я це зроблю".

Для того, аби делегування було ефективним, потрібно працювати над зоною розширення повноважень та відповідної винагороди за зростання. Якщо працівники відчуватимуть свій прямий вплив на бізнес-показники, про мікроменеджмент можна буде забути.

Важливо вкладатися у розвиток. Якщо підприємець хоче написати довгу історію своєї компанії, він повинен потурбуватися не лише про те, аби знайти та найняти на роботу нових кваліфікованих працівників, а й про постійний розвиток тих, хто працює на нього давно. Адже зростання рівня навичок людей прямо впливає на успіх бізнесу, тому не варто шкодувати ресурси на цей напрямок.

Зрештою, з часом рядові працівники переходять на новий рівень та самі стають менеджерами. Тож навчання та підвищення кваліфікації членів команди сьогодні може принести гарні плоди у майбутньому.

Моніторинг як допомога, а не контроль. Ніхто не любить, коли його контролюють. Однак без чітких метрик продуктивності та виконаної роботи сьогодні неможливий жоден бізнес. Відтак, якою б системою моніторингу не користувався підприємець, важливо, аби вона виявляла слабкі місця, а до розв'язання проблем залучали самого працівника.

Український Бізнесмен

07 Oct, 15:02


6 основних причин невдалих рекламних кампаній

Запустили рекламну кампанію в digital-каналах, витратили все, що запланували, пройшов тиждень — а результати не дуже? Ось декілька можливих причин.

Розмиті цілі. Без чітких вимірюваних та релевантних цілей рекламні кампанії будуть неефективно витрачати бюджет і приводитимуть неякісних лідів.

Нерозуміння портрета клієнта. Недостатньо придумати загальний опис ЦА, потрібно детально розуміти реального клієнта: рівень доходу, вподобання та інтереси, лайфстайл, проблеми, потреби, тригери для купівлі.

Слабкий лід-магніт. Важливо, щоб лід-магніти були корисними, практичними й транслювали цінність основного продукту. Вони мають розвʼязувати конкретні проблеми та відповідати інтересам ЦА. Спонукати їх дізнатися більше про продукт та в підсумку купити.

Не ті канали для реклами. Можливо, потенційний лід — зовсім не там, де ви запускаєте рекламу? Оцініть ефективність платних та безплатних каналів, щоб визначити, які з них приносять найбільше лідів, а де на рекламу варто витрачати менше або й зовсім її призупинити.

Аналітика погано налаштована. Переконайтесь, що ви правильно відстежуєте лідів: чітко розумієте, звідки вони приходять, у якій кількості та якості. Для повної картини важливо інтегрувати дані з різних джерел.

Ігнорування потенціалу SEO. Органіка (SEO) в більшості компаній — ключове джерело трафіку. Проаналізуйте, як у вас справи з пошуковою оптимізацією: чи збираєте ви трафік з релевантних ключових слів, чи технічно сайт оптимізований під пошуковики, як виглядають беклінки на фоні конкурентів.

Український Бізнесмен

03 Oct, 12:03


4 правила зовнішньої комунікації для бізнесу

Комунікації сьогодні є одним із ключових напрямків діяльності будь-якого бізнесу. І важливо знати кілька "запобіжників", які дозволять оминути кризу та не стати об'єктом критики від аудиторії.

Чіткі протоколи — це важливо. Усі повідомлення компанії, які транслюються назовні, повинні проходити кілька етапів верифікації. До процесу найкраще залучити кількох фахівців це дозволить протестувати сприйняття інформації на усіх рівнях та виявити можливі точки нерозуміння ще до того, як повідомлення буде опубліковане.

Необхідно створити протокол поетапної перевірки повідомлення та алгоритм дій на випадок, якщо його потрібно доопрацювати. Варто пам'ятати, що зараз аудиторія дуже чутлива, тож краще все "сім разів перевірити", адже ціна хибного кроку буде надто висока.

Фокус-група важлива. Тестування це завжди вдале рішення. Неважливо, про що йдеться: продукт, послугу чи комунікації. Взаємодія з навіть гіпотетичною аудиторією дозолить підготуватися до кількох варіантів розвитку подій.

Чесніть та критика — це не одне й теж. Доволі часто на прохання висловити свою думку підприємці бувають надто різкими у своїх висловлюваннях. Згодом вони про це шкодують, однак слово не горобець, ще й в епоху інтернету.

Особливо це стосується висловлювань про конкурентів або колег по цеху. Так, якщо відбулося щось негативне, про це можна і треба говорити, але слід правильно обрати тональність. Одна помилка і об'єктом негативної уваги стане керівник та його бренд.

Репутацію краще довіряти професіоналам. Комунікацію можна утотожнити з управлінням репутацією, і це дійсно так. Тому, якщо є можливість делегувати це фахівцям найкраще нею скористатися.

Комунікації це дуже тонка сфера, "влитися" в яку через поверхневі огляди або думки колег не вийде. А оскільки мова йде про зростання та репутацію, доцільність цієї інвестиції важко не помітити.

Український Бізнесмен

02 Oct, 13:01


LTV: як збільшити прибуток з кожного клієнта

Більшість компаній погоджуються в думці, що втримати поточного клієнта дешевше, ніж залучити нового. І тут у нагоді приходить метрика LTV. Що це, як нею користуватися та приносити більше прибутків компанії?

Український Бізнесмен

02 Oct, 08:02


Беріть участь у Національному Конкурсі — Cyber Security Camp, вигравайте поїздку у оффлайн курс у Буковелі та розділіть 1 300 000 гривень всього у декілька кліків

Навчайтеся кібергігієні та криптозахисту разом із Binance, Кіберполіцією України, Харківським Національним Університетом Внутрішніх Справ та ГО «Брама».

Переможці конкурсу отримають можливість взяти участь в Offline курсі у Буковелі та розділять 1 300 000 гривень. Участь у відборі можуть взяти громадяни України віком від 18 років.

Як взяти участь
Все просто — заповніть Заявку за посиланням 👉 тут.

Деталі Конкурсу можна дізнатися тут.