ICU — інвестиції, капітал, Україна @icukraine Channel on Telegram

ICU — інвестиції, капітал, Україна

@icukraine


Придбати ОВДП: https://online.icu
Facebook: https://www.facebook.com/ICUua
Twitter: https://twitter.com/ICU_UA

ICU — інвестиції, капітал, Україна (Ukrainian)

Доброго дня, шановні інвестори та фінансові експерти! Сьогодні маємо честь представити вам наш канал "ICU — інвестиції, капітал, Україна"! Якщо ви шукаєте надійне джерело інформації про інвестиції, капітал та фінансові новини в Україні, то ви потрапили за адресою. ICU - це провідний фінансовий портал, який допоможе вам зробити обґрунтовані рішення щодо власних інвестицій. Наша мета - допомогти вам зростати та розвиватися в світі фінансів. На каналі ви знайдете актуальні статті, аналізи, рекомендації від наших експертів, які допоможуть вам розуміти складні фінансові питання. Приєднуйтесь до нас, щоб бути в курсі останніх трендів у світі інвестицій та капіталу! Не пропустіть можливість збагатити свої знання та доходи разом з ICU! Долучайтесь до нас на Facebook (https://www.facebook.com/ICUua) та Twitter (https://twitter.com/ICU_UA) для ще більшої активності та зв'язку з нашими експертами. ICU - ваш партнер у світі фінансів та інвестицій!

ICU — інвестиції, капітал, Україна

13 Jan, 17:47


📊 Наш аналітичний тижневик вривається у 2025 рік з насиченим випуском – всередині:

🧮 Загальний попит на валюту на початку січня хоч і зменшився порівняно з груднем, але все ще залишається більшим, ніж в середньому протягом минулого року. Подібний підвищений попит спостерігався й на початку минулого року, однак уже за підсумками січня 2024 року курс гривні навіть посилився. На нашу думку, найближчим часом НБУ продовжить дозволяти гривні коливатися неподалік поточного рівня, поступово зменшуючи тиск на курс через підвищення інтервенцій.

📈 Споживчі ціни зросли в грудні на 12% у річному вимірі, прискорившись із 11.2% в листопаді та знову перевищивши очікування ринку. Проте річні темпи зростання цін на харчові продукти знизилися вперше від початку літа. Це може свідчити, що негативний ефект низького врожаю 2024 року починає вичерпуватися. Однак інфляційний тиск залишатиметься підвищеним протягом 1-ї половини 2025 року, ми будемо спостерігати ще певне прискорення річної інфляції в 1-му та 2-му кварталі. Вона почне різко вповільнюватися з червня, коли почнеться постачання нового врожаю на ринок, що має нормалізувати ціни на продукти харчування після їх різкого зростання минулого року.

🌐 Ейфорія світових ринків, пов’язана з результатами виборів у США, остаточно вщухла. Натомість інвестори знову зосереджуються на загрозі зменшення ринкової ліквідності, яку несуть усе ще високі ставки. Відтак дані, які свідчать про сильний стан економіки, сприймаються ринками як погані новини, оскільки вони можуть позбавити центральні банки достатніх аргументів для подальшого зниження ставок.

Всі теми тижня читайте за посиланням: https://tinyurl.com/Weekly130125

ICU — інвестиції, капітал, Україна

08 Jan, 14:07


📊 Що буде зі ставками за депозитами у 2025 році та як вони співвідноситимуться зі ставками за ОВДП, коментує Михайло Демків, #ICUresearch.

Детальний аналіз банківських ставок у наступному році – в нашому макропрогнозі за посиланням.

ICU — інвестиції, капітал, Україна

07 Jan, 12:32


❤️ Рік новий, звички незмінні! Раді бачити, що ОВДП-спільнота інвестувала й до, й під час й продовжує інвестувати після свят 💪

➡️ Чому початок 2025 року чудовий момент для купівлі облігацій, пояснювали тут.

📊 Детальний огляд перспектив ринку держборгу на 2025 рік за посиланням.

ICU — інвестиції, капітал, Україна

06 Jan, 13:51


📊 Новий рік – нові виклики для інвесторів. Зібрали для вас добірку прогнозів щодо економіки та інвестицій на 2025 рік з коментарями наших аналітиків:

1️⃣ Рік нових викликів: курс долара, інфляція, ВВП та гроші для України у 2025 році — Фокус.
2️⃣ Хиткий мир, Трамп і врожай. Що штовхатиме долар вгору та на який курс чекати у 2025-му – Forbes.
3️⃣ Українська економіка-2025: ВВП, інфляція, курс – Мінфін.
4️⃣ Ставки за банківськими депозитами знижуються. Як не втратити свої гроші у 2025 році – Hromadske.
5️⃣ Яким буде курс гривні у 2025 році: прогнози аналітиків – Liga.net.

📈 Не забувайте й про наш макропрогноз-2025, який можна завантажити за посиланням або подивитися у відеоформаті.

ICU — інвестиції, капітал, Україна

31 Dec, 18:00


🎄 Вітаємо інвестиційну спільноту з прийдешнім Новим роком!

Бажаємо всім в 2025 році фінансового тепла, інвестиційного затишку й тільки плюсів в портфелі ❤️

ICU — інвестиції, капітал, Україна

30 Dec, 16:22


📊 Чого чекати на ринку ОВДП у 2025 році та коли оптимально інвестувати, пояснює Тарас Котович, #ICUResearch.

Наш макропрогноз-2025 читайте за посиланням або дивіться у відео.

🎄До речі торгові сесії будуть й завтра, й 1 січня, тож можна інвестувати, не чекаючи "післясвят" 😉

ICU — інвестиції, капітал, Україна

26 Dec, 11:53


💸 Яку девальвацію гривні очікувати у 2025 році, пояснює Віталій Ваврищук, #ICUResearch.

Наш детальний макропрогноз на наступний рік завантажуйте за посиланням або дивіться у відео.

ICU — інвестиції, капітал, Україна

24 Dec, 16:00


🎄 Друзі, щиро вітаємо вас з Різдвом та Новим роком! Нехай 2025 рік принесе нам омріяний мир і можливість розбудовувати сильну та успішну Україну 🇺🇦

🙏 Дякуємо вам за довіру до інвестицій, що зміцнюють економіку нашої країни.

🎁 Найкращі побажання від нашої команди та гарних всім свят!

ICU — інвестиції, капітал, Україна

23 Dec, 16:27


🇺🇸 Минулого тижня ФРС очікувано знизила ставки на 25 б.п., утім попередила про їхнє значно повільніше зниження наступного року. Сильні "яструбині" сигнали ФРС обвалили ринки акцій і підштовхнули далі вгору дохідності облігацій. Суттєва зміна позиції ФРС і різке погіршення її прогнозів зниження ставок викликані не тільки свідченнями сильного стану економіки й стійкої інфляції в останні місяці, але й загрозами нового прискорення інфляції через анонсовані Дональдом Трампом зміни в економічній політиці. Утім, досі існує висока невизначеність щодо того, наскільки послідовно й результативно нова президентська адміністрація буде втілювати ці зміни в життя. Цілком імовірно, що реальні дії команди Трампа будуть набагато зваженішими та нинішня негативна реакція ринків може виявитися надмірною.

💸 Національний банк здійснив значний обсяг інтервенцій минулого тижня, який лише на 1% менший за рекордний обсяг, що був у травні 2022 року. Такими діями НБУ знову зберіг офіційний курс нижче за 42 грн/$, демонструючи відсутність бажання дозволяти різке ослаблення курсу гривні. У святковий період НБУ може стикатися з різкими коливаннями попиту на валюту, однак докладатиме зусиль для недопущення різкого ослаблення курсу гривні. Найімовірніше, до кінця року НБУ не дозволить офіційному курсу послабшати значно вище позначки 42 грн/$, а в січні активність валютного ринку вже буде меншою. НБУ може періодично дозволяти курсу гривні слабшати наступного року, але, за нашими прогнозами, послаблення гривні не перевищить 10% за весь 2025 рік.

📈 Минулого тижня ціни українських єврооблігацій підвищилися в середньому на 0.7%. Загальні очікування міжнародних інвесторів щодо дій команди нового Президента США у відношенні підтримки України залишаються позитивними, тож це підтримує загалом оптимістичний сентимент до українських єврооблігацій. Це підтримало тенденцію зростання цін попри те, що загалом сентимент до боргових ринків погіршився минулого тижня. Святковий сезон зменшить активність на ринку, тож навряд чи відбуватимуться особливі коливання цін на боргові інструменти.

➡️ Фінальний випуск нашого фінансового тижневика у 2024 році читайте за посиланням: https://tinyurl.com/Weekly231224

📅 Ми повернемося до щотижневого аналітичного мовлення з 13 січня

ICU — інвестиції, капітал, Україна

19 Dec, 10:00


🎥 Макропрогнози ICU тепер і в відеоформаті! Наші аналітики підготували для вас концентровану презентацію експертизи, на основі якої наша фінансова група ухвалює свої інвестиційні рішення.

📊 60 хв про глобальний фінансовий ландшафт, перспективи української економіки, курс гривні, ринок держборгу, інфляцію, банківську систему та багато іншого – за посиланням: https://youtu.be/8f_aqVCp7BI

Будемо вдячні за підписку та поширення серед друзів 😉

ICU — інвестиції, капітал, Україна

18 Dec, 13:56


​​🎄 Друзі, у нас для вас є незвичайна експериментальна передріздвяна пропозиція! В наших пенсійних фондах є «золоті запаси» колекційних монет НБУ, частину яких ми хочемо запропонувати тим серед вас, хто шукає унікальний різдвяний подарунок.

🎁 Золота колекційна монета – це не лише чудовий пам'ятний подарунок собі чи близькій людині, а й непогана консервативна інвестиція. Центробанки по всьому світу останнім часом активно купують фізичне золото, тож можна під Новий Рік відчути себе прокачаним стратегічним інвестором 😎

➡️ Ми пропонуємо по дві монетки кожного типу нижче:
- Боспорське царство – 127 тис. грн (Тройська унція золота)
– Крим, історія, Чорне море
- Херсонес Таврійський – 127 тис. грн (Тройська унція золота) – південь, степ, сила
- Тарас Шевченко – 63,5 тис. грн (Пів унції золота) – Кобзар, база, фундамент
- Український балет – 63,5 тис. грн (Пів унції золота) – витонченість, гнучкість, краса
- Києво-Печерська лавра – 63,5 тис. грн (Пів унції золота) – наша, рідна, українська

🧮 Ціни ринкові, символічно нижчі за офіційні на сайті НБУ. Всі монети в ідеальному стані з усіма коробочками та документами.

🕒 Спеціальна пропозиція діє до Різдва, 25 грудня.

📲 Якщо хочете придбати подарункову монету пишіть нашому керуючому активами Владиславу Свистунову в особисті або на e-mail: [email protected]

ICU — інвестиції, капітал, Україна

17 Dec, 12:17


​​Раді презентувати вам наш новий макроекономічний прогноз "2025: рік викликів та великих надій". Головні тези:

📊 Наступний рік буде роком великих сподівань та надій на стійке припинення вогню й покращення безпекової ситуації. Новообраний Президент США все ще не розкрив деталей свого мирного плану, це навряд чи відбудеться до його інавгурації. Величезні людські та економічні втрати роблять переговори про припинення вогню неуникними.

🪖 Усе ж ми не очікуємо, що угода в будь-якому форматі буде досягнута найближчим часом. На нашу думку, протягом більшої частини року українська економіка буде функціонувати в тих безпекових умовах, що склалися на сьогодні.

💰 На щастя, фінансової допомоги, яку зобов’язалися надати наші партнери у 2025 році, буде повністю достатньо, щоб гарантувати макроекономічну стабільність і щоб бізнес та населення не мали справи зі значними економічними викликами. Ця фінансова допомога наступного року вже значною мірою буде фінансуватися коштом доходів від знерухомлених російських активів, що є великим кроком у правильному напрямку.

📈 Економічне зростання буде слабшим наступного року через певне зниження фіскального дефіциту та сповільнення доходів населення. Інфляція неприємно здивувала наприкінці року, проте ми вбачаємо хороші передумови для її сповільнення до рівня 7% наприкінці наступного року. Це означає, що НБУ матиме змогу перейти до пом’якшення монетарної політики у 2-й половині 2025 року.

🧮 Дефіцит зовнішніх рахунків залишається величезним, зокрема дефіцит зовнішньої торгівлі близький до 18% ВВП, а обсяги перетоку іноземної валюти з банків у готівковий сегмент сягають рекордних значень. Проте зовнішньої допомоги надходить достатньо для того, щоб НБУ компенсував дефіцит валюти на міжбанківському ринку та підтримував його стабільну роботу.

💸 Зараз ми не бачимо бажання НБУ помітно послаблювати курс гривні найближчим часом. Проте після сповільнення інфляції у 2-й половині 2025 року НБУ може бути більш відкритим до помірної девальвації гривні. У будь-якому разі, за базовим сценарієм можна виключити, що темпи девальвації гривні наступного року перевищать 10%.

🏦 Фіскальні виклики й надалі залишатимуться суттєвими, адже витрати на оборону перевищуватимуть половину всіх видатків бюджету. На щастя, запланований на 2025 рік дефіцит на рівні 19% може бути майже повністю профінансований зовнішньою фінансовою допомогою.

Завантажуйте повний аналітичний звіт за посиланням: https://tinyurl.com/MacroDec24

ICU — інвестиції, капітал, Україна

16 Dec, 15:42


📈 Очікувано вища інфляція в США, все ще висока інфляція в Україні, неочікувано вища облікова ставка та ще вищі валютні інтервенції НБУ – аналізуємо фінансові ринки в нашому тижневику за посиланням: https://tinyurl.com/Weekly161224

💸 Попит на валюту на міжбанківському ринку зріс до максимуму з кінця травня, тож і обсяг інтервенцій НБУ також виявився найбільшим за понад шість місяців. Більше НБУ продавав цього року валюти за тиждень лише в останній тиждень травня. Такі дії НБУ демонструють, що центральний банк не готовий дозволяти швидке ослаблення курсу гривні та збільшуватиме інтервенції в разі нагальної потреби, щоб не дозволяти різких та значних коливань курсу.

🧮 Споживчі ціни зросли на 1.9% місяць-до-місяця у листопаді, річна інфляція сягнула 11.2% порівняно з 9.7% у жовтні. Зростання цін на продукти харчування, тютюнові та алкогольні вироби, а також тарифів на електроенергію для населення забезпечило близько трьох чвертей загального рівня річної інфляції в листопаді. Темпи зростання цін на переважну більшість інших товарів та послуг споживчого кошика залишаються відносно стабільними, їхній внесок до інфляції мінімальний.

📊 НБУ підвищив ключову облікову ставку на 0.5 п.п., до 13.5%, всупереч очікуванням ринку. Ми очікуємо ще одне підвищення ставки на 0.5 п.п. у січні. Імовірно, НБУ сигналізуватиме про паузу в циклі підвищень та оновить свій прогноз. З урахуванням того, що інфляційний вплив несприятливих аграрних умов 2024 року зникатиме, ми очікуємо зниження інфляції, що створить передумови для першого зниження ставки в другій половині 2025 року.

🇺🇸 Інфляція в США в листопаді знову прискорилась, проте відповідно до очікувань. Упевненість ринків у грудневому зниженні ставок ФРС зросла, водночас посилились побоювання повільнішого зниження ставок наступного року, що найбільш негативно влипнуло на ринок облігацій.

ICU — інвестиції, капітал, Україна

13 Dec, 12:54


🤔 Купити ОВДП після обіду в п'ятницю...
😎 Чому б і ні!

➡️ https://militarybonds.diia.gov.ua/
➡️ https://trade.online.icu

ICU — інвестиції, капітал, Україна

12 Dec, 12:05


Нацбанк все-таки підвищив облікову ставку до 13.5%

ICU — інвестиції, капітал, Україна

12 Dec, 10:05


"Все ж ринок не повірив у можливість підвищення облікової ставки сьогодні." Наш фінансовий аналітик та натхненник опитування #ICUбарометр Михайло Демків коментує результати останнього в цьому році заміру настроїв фінансової спільноти:

"🧮 Абсолютна більшість в 76% опитаних вважає що ставку залишать незмінною, решта бачать її підвищення на 0.5-1.0 п.п. Більший відсоток респондентів, аж половина, на місці регулятора вдалася б до підвищення ставки.

💸 Відверто здивували відповіді по очікуваному курсу долара на кінець наступного року. Здивували відсутністю апокаліптичних очікувань. Майже ніхто не передбачає девальвації понад 12% (46.50 та вище) на кінець 2025 року.

📈 Шалених оптимістів, хто б ставив на укріплення гривні також немає. Основна маса відповідей розділилася між незначними та помірними темпами девальвації гривні наступного року. Схоже в попередні 5 місяців Нацбанк сформував певні очікування майже незмінного курсу і заякорив їх на майбутнє.

🤔 Цікаво, що такі відповіді ми маємо на фоні рекордних покупок валюти населенням."

Рішення НБУ стане відомим традиційно сьогодні о 14:00 за посиланням: https://www.youtube.com/live/qdgcdv9NwWs

Дякуємо всім, хто долучався до голосувань в цьому році! Попереду новий рік і новий сезон #ICUбарометр 😉

ICU — інвестиції, капітал, Україна

10 Dec, 12:38


​​🤔 Чи підштовхне вища інфляція Нацбанк до перегляду облікової ставки ще у 2024 – ключове питання останнього в цьому році опитування #ICUбарометр: https://tinyurl.com/BarometrDec24

📊 Актуальний макроекономічний прогноз Національного банку України не передбачає зміни облікової ставки 13% до другої половини наступного року й два зниження по 0.5 відсоткові пункти аж в липні та жовтні 2025 р.

📈 Водночас темпи зростання цін в останні місяці виявилися несподівано високими з прогнозованою двознаковою інфляцією (понад 10%) у найближчому майбутньому.

📢 Тим часом в комунікаціях регулятора можна знайти певні сигнали щодо можливості підвищення облікової ставки. На двох останніх засіданнях Комітету з монетарної політики було по одному голосу на підтримку підвищення ставки до 13,5%. Заступник голови НБУ Сергій Ніколайчук у нещодавньому інтерв'ю зазначив, що "ймовірність підвищення облікової ставки протягом наступних місяців ми оцінюємо як вищу порівняно з можливістю швидшого повернення до циклу її зниження".

➡️ Чи наважиться НБУ підвищити ставку вже цього тижня чи вичікуватиме, якою буде подальша інфляційна динаміка?

💸 У традиційному додатковому запитанні заміряємо ваші прогнози щодо курсу гривні до кінця наступного року.

Чекаємо на ваші думки за посиланням: https://tinyurl.com/BarometrDec24

ICU — інвестиції, капітал, Україна

09 Dec, 15:16


💵 Перший тиждень місяця знову відзначився збільшеним попитом на валюту. Однак НБУ збільшив інтервенції до максимуму за вісім тижнів, завдяки чому зміг своєчасно задовольнити потребу покупців у додатковій валюті, зупинив ослаблення курсу гривні та навіть повернув його до більш звичного рівня — нижче за 41.5 грн/$, де зберігав його з липня цього року. Проте ми вважаємо ймовірною поступову девальвацію курсу щонайменше до 42 грн/$ до кінця грудня, тож НБУ може дозволяти цього тижня коливання вже поблизу 41.5 грн/$ чи навіть трошки вище.

🏦 Валові резерви НБУ різко зросли на 9.1% в листопаді (-1.4% від початку року) до $39.9 млрд після помітного падіння у вересні та жовтні. Зростання резервів було обумовлено значними надходженнями зовнішньої фінансової допомоги в Україну. На грудень також заплановані значні надходження допомоги, включно з черговим траншем у рамках Ukraine Facility від ЄС. З урахуванням цього ми очікуємо, що наприкінці 2024 року резерви НБУ перевищать $44 млрд.

🌐 На світових ринках зберігається надзвичайно високий апетит до ризиків, чому, зокрема, сприяють непогані економічні дані, оптимізм щодо майбутньої економічної політики Трампа, а також наявність високої ринкової ліквідності. Водночас настороженість гравців ринку акцій зростає, адже корекції котирувань не відбувалось уже кілька місяців поспіль, а багато провідних активів уже виглядають достатньо дорогими.

Головні теми фінансового тижня + традиційні огляди ринків ОВДП та єврооблігацій – у нашому тижневику за посиланням: https://tinyurl.com/Weekly091224

ICU — інвестиції, капітал, Україна

05 Dec, 12:16


💸 "Навряд чи темпи девальвації у 2025 році будуть вищими, аніж у 2024 році" – Віталій Ваврищук, #ICUResearch, про перспективи гривні у наступному році.

Відео з події Центру економічної стратегії "Що чекає на економіку у 2025 році?"

ICU — інвестиції, капітал, Україна

04 Dec, 12:17


😎 ❤️ 🇺🇦

ICU — інвестиції, капітал, Україна

03 Dec, 15:02


📊 Чого чекати на фондовому ринку у 2025 році та як інвесторам в Україні підготуватися до глобальних викликів майбутнього? Запрошуємо вас на черговий Kyiv Invest Meetup від @iPlanUa, партнером якого виступає ICU.

🌉 Місток між світовим контекстом та локальними економічними реаліями під час події зводитиме керівник департаменту макроекономічних досліджень ICU Віталій Ваврищук.

📍 Де? Київ, UNIT CITY, вул. Дорогожицька, 3
⏱️ Коли? 5 грудня 2024 року, 17:00
🎤 Формат: онлайн/офлайн

😉 Не пропустіть топову експертизу, реальні кейси та затишний нетворкінг!

🖊 Встигніть зареєструватися з промокодом 0F93B2ED3DEDB та отримайте знижку 10% за посиланням: https://tinyurl.com/28shs7zf

ICU — інвестиції, капітал, Україна

02 Dec, 15:38


💸 Ключовим драйвером ослаблення курсу гривні минулого тижня став міжбанківський ринок, який минулої середи та п’ятниці сформував значний дефіцит валюти, особливо напередодні та одразу після Дня подяки – вихідного в США. НБУ збільшив інтервенції у п’ятницю, але не став повертати курс у звичні осінні рамки, нижче 41.5 грн/$. Навряд чи темпи минулотижневого ослаблення курсу гривні збережуться, проте ми вважаємо ймовірною поступову девальвацію курсу щонайменше до 42 грн/$ до кінця грудня.

🧮 У листопаді Мінфін залучив майже на чверть менше коштів, ніж у жовтні, але завдяки значно меншим погашенням ОВДП загальний роловер внутрішнього боргу незначно покращився. Загалом за листопад до бюджету було залучено майже 79 млрд грн у всіх валютах – на 23% менше, ніж у жовтні. Зокрема запозичення склали 71 млрд грн і $188 млн. Водночас погашено ОВДП на 30 млрд грн та $287 млн. Тож за місяць роловер внутрішнього боргу склав 188%, а загалом за 11 місяців цього року зріс до майже 157%.

📈 Минулого тижня котирування акцій продовжили зростати на післявиборчому оптимізмі в США, попри ознаки прискорення інфляції в США і ЄС, погіршення очікувань щодо ставок і підвищення ймовірності торгових воєн. Ринки ж облігацій вітали номінацію на пост міністра фінансів США професійного учасника ринку.

❄️ Ці теми, розширення пропозиції ОВДП та затишшя на ринку єврооблігацій – у першому зимовому аналітичному щотижневику за посиланням: https://tinyurl.com/Weekly021224

ICU — інвестиції, капітал, Україна

29 Nov, 10:30


📈 Заощаджуйте 23% щодня, а не лише в Чорну п'ятницю! Податки зростають, але не для інвесторів в державні облігації 🇺🇦

🧮 ОВДП, на відміну від всіх інших доходів фізосіб, звільнені від податку на доходи фізичних осіб (18%) та військового збору (5% з 1 грудня).

💪 І це абсолютно логічно, адже всі 100% вашої інвестиції в ОВДП йдуть напряму в бюджет на підтримку Сил Оборони та економіки.

Інвестуйте з найбільшою вигодою для себе та країни – реєстрація в ICU Trade за посиланням.

ICU — інвестиції, капітал, Україна

28 Nov, 11:47


😓 Сьогодні саме такий день...

Підтримати настрій можна за посиланнями:
➡️ https://militarybonds.diia.gov.ua/
➡️ https://online.icu/investments/
➡️ https://savelife.in.ua/donate/

ICU — інвестиції, капітал, Україна

25 Nov, 15:37


💸 Дефіцит валюти на міжбанківському ринку знизився нижче $100 млн за тиждень, що востаннє було ще весною цього року. Водночас ключовий тиск на валютний ринок спричиняє підвищений попит на валюту в роздрібному сегменті. НБУ зберігає обсяг інтервенцій на високому рівні, хоч і нижче від середньотижневого значення цього року. Тож центральний банк дозволяє курсу гривні незначно коливатися неподалік 41.3 грн/$, що все ще нижче пікових значень липня та початку місяця (41.49 та 41.45 грн/$ відповідно). Ми очікуємо, що НБУ може таким чином поступово ослаблювати курс гривні до кінця року принаймні до 42 грн/$.

🇺🇸 Геополітичні ризики й гірші перспективи зниження ставок ФРС наразі виявляються недостатньо сильними факторами для того, щоби припинити ралі на ринку акцій США. Стійка американська економіка й перспективи більш сприятливої для бізнесу регуляторної політики адміністрації Трампа можуть забезпечити подальше зростання американських фондових індексів і наступного року. Акції США можуть таким чином закріпити своє глобальне лідерство в зростанні, тоді як загрози вищих американських імпортних мит, буксування китайської економіки й політична нестабільність тиснутимуть на ринки акцій Європи та країн, що розвиваються. Водночас американському ринку акцій дедалі важче буде підтримувати цьогорічні високі темпи зростання, тому зростає ймовірність його уповільнення і збільшуються ризики волатильності.

🇺🇦 Інвесторів насторожив дозвіл на використання західної зброї по об’єктах на території росії, спричинивши зниження цін на українські єврооблігації. Однак розвиток подій не спровокував панічні настрої на ринках, їх інвестори не сприйняли як ознаку значної ескалації. Скоріш навпаки, використання Україною далекобійної зброї може створити більше передумов до переговорів щодо припинення вогню. Це ж, відповідно, сприятиме відновленню країни та збільшенню шансів на відновлення частини списаного в серпні цього року боргу у 2030 році.

📊 Минулого тижня МВФ повідомив, що досяг угоди на рівні персоналу про завершення шостого перегляду програми розширеного фінансування для України. Усі кількісні критерії та структурні маяки, необхідні для цього перегляду, були виконані. Зважаючи на відсутність будь-яких негативних сигналів, можна очікувати, що й інші пакети допомоги від США, ЄС та інших донорів надалі надходитимуть в Україну вчасно.

Про все це + про новий довгий випуск ОВДП читайте в тижневику за посиланням: https://tinyurl.com/Weekly251124

ICU — інвестиції, капітал, Україна

22 Nov, 10:48


Десь так воно виглядає 😻

ICU — інвестиції, капітал, Україна

20 Nov, 11:23


🧮 Що буде з цінами у 2025 році та чи загрожує Україні гіперінфляція – Віталій Ваврищук в ефірі Радіо НВ.

ICU — інвестиції, капітал, Україна

19 Nov, 11:16


🇺🇦 Після 1000 днів повномасштабного вторгнення українці як ніхто розуміють, що потрібно не чекати дива, а підтримувати свою країну. Тож не дивно, що станом на сьогодні держоблігації є головним джерелом фінансування бюджету.

🙏 Український бізнес, банки та прості громадяни з початку року долучилися до справи підтримки своєї країни більше, ніж будь-хто з міжнародних партнерів.

🧮 За даними @MOF_ua за 1000 днів через випуск ОВДП до держбюджету залучено 1,36 трлн грн ($36,8 млрд). Інвестиції від фізосіб збільшились у 2,8 раза — з 25,5 млрд грн у лютому 2022 до 72,6 млрд грн сьогодні.

🌎 Не менш важливо, що облігації купують не лише в Україні, а й у 25 інших країнах світу. Зокрема, з вересня 2023 року іноземці можуть купувати держоблігації через нашу платформу ICU Trade. Найбільша кількість таких роздрібних інвесторів – японці, німці та американці.

🙏 Кожна гривня – це внесок в підтримку Сил Оборони та економіки держави в надважливий період. Впевнені, що інвесторів в Перемогу України ставатиме лише більше💙💛

ICU — інвестиції, капітал, Україна

18 Nov, 12:36


⚖️ Минулого тижня НБУ скористався меншим попитом на валюту на міжбанківському валютному ринку за відносно стабільних обсягів продажу валюти клієнтами банків (юрособами). Тож обсяги інтервенцій зменшилися до мінімуму з кінця серпня та нижче від середньотижневого обсягу як цього року, так і від переходу до керованої гнучкості обмінного курсу. На нашу думку, НБУ може незабаром перейти до подальшого ослаблення курсу гривні до принаймні 42 грн/$ до кінця року.

🧮 Українські єврооблігації досягнули максимального рівня цін минулого четверга, і вже у п'ятницю вони незначно скоригувалися. Єврооблігації продовжували дорожчати завдяки оптимістичним очікуванням інвесторів, що безпекові ризики можуть уже на початку наступного року значно знизитися і розпочнеться відновлення України після трьох років повномасштабної війни. Завершення війни означає стрімкіше зростання економіки та більші шанси на відновлення третини списаного боргу. Тож єврооблігації серії В з погашенням у 2035-36 роках уже коштують понад 56 центів і є одними з найдорожчих серед нових облігацій. Щодо ВВП-варантів, ріст цін підтримали новини щодо можливої пропозиції їх обміну на єврооблігації серії В з погашенням у 2035-36 роках.

🕒 Попри ажіотажний попит на резервні облігації, Міністерство фінансів відклало їх подальші розміщення до грудня. Цілком можливо, що Мінфін має достатньо ресурсу для бюджетних видатків у листопаді й може не потребувати наразі залучення додаткових коштів через резервні облігації. Тому міністерство відклало подальше розміщення резервних ОВДП ближче до кінця року, коли залишкову потребу в коштах до завершення бюджетного року можна буде точно оцінити. Цієї середи Мінфін має погасити лише трошки більш як 20 млрд грн облігацій, і це останнє погашення в листопаді. Тож залучень від військових ОВДП має бути достатньо для рефінансування цих виплат.

Як завжди коротко про головне – в нашому тижневику за посиланням: https://tinyurl.com/Weekly181124

ICU — інвестиції, капітал, Україна

15 Nov, 13:38


💊 Найкращі ліки проти фінансової тривожності – стабільне поповнення пенсійного рахунку. А далі складний відсоток зробить свою роботу 🏋️

Запрошуємо дбати про своє ментально-фінансове здоров'я:
🧮 Гривневий НПФ "Династія"
💰 Валютний НПФ "Турбота"

ICU — інвестиції, капітал, Україна

13 Nov, 09:56


Нам нема про що говорити 👋

ICU — інвестиції, капітал, Україна

12 Nov, 10:36


​​📈 Інфляція випереджає найпесимістичніші прогнози. Чому ціни в кінці року так різко пішли в гору та чого чекати наступного року, пояснює керівник департаменту макроекономічних досліджень ICU Віталій Ваврищук:

👛 Споживчі ціни виросли в жовтні на 1.8% місяць до місяця, а в річному вимірі зростання склало 9.7%. Прискорення інфляції в жовтні було переважно обумовлене різким зростанням цін на продукти харчування: вони піднялися на 3.3% за місяць та на 10.9% за рік. Продукти забезпечили майже три чверті загального місячного зростання цін у жовтні.

🧮 Проте, за винятком цін на продукти харчування та тарифів на комунальні послуги, які значно прискорилися з червня, темпи зростання цін на інші складові споживчого кошика вже кілька місяців залишаються практично сталими, і зараз немає ознак того, що вони виходять з-під контролю.

📉 З позитивних новин – подальше сповільнення цін на транспортні послуги (до 5.7% рік до року порівняно з 6.7% у вересні) завдяки сприятливим тенденціям на світові ціни на нафту. Ціни на одяг та взуття залишаються приблизно на 5% нижчими за торішні, що свідчить про низький попит на цю складову споживчого кошика.

📊 За нашими оцінками, ключовим чинником різкого прискорення інфляції в останні місяці залишається низький цьогорічний урожай, що був викликаний несприятливими погодними умовами. Послаблення курсу гривні протягом минулого року та дефіцит на ринку праці також зробили свій внесок у зростання цін, проте їхня роль значно менша, ніж роль чинника низького врожаю.

🥗 Ми очікуємо, що зростання цін на продукти харчування значно сповільниться в наступні місяці й, дуже ймовірно, спостерігатиметься різке сповільнення інфляції з 2-го кварталу 2025 року.

ICU — інвестиції, капітал, Україна

11 Nov, 15:37


💸 Національний банк учергове не дозволив курсу гривні послабшати більш ніж до 41.5 грн/$, продовжуючи продавати понад $700 млн за тиждень із резервів. Наразі НБУ продовжує тестувати реакцію на збільшену амплітуду коливань, але не поспішає послаблювати курс гривні далі, вочевидь побоюючись відкладеного впливу девальвації на інфляцію. Водночас ми зберігаємо очікування, що НБУ послабить курс гривні до 42-43 грн/$ до кінця цього року.

📉 Валові резерви НБУ впали на 6% у жовтні та на 10% за 10 місяців 2024 через значні інтервенції з продажу валюти та скорочення зовнішньої допомоги. Ми очікуємо стрімкого відновлення резервів до понад $43 млрд протягом наступних двох місяців відповідно до того, як міжнародні партнери надаватимуть фінальні транші грантів та кредитів, що заплановані на поточний рік.

💳 Споживчі ціни зросли в жовтні на 1.8%, а в річному вимірі зростання склало 9.7%. Це значно більше за найпесимістичніші прогнози на жовтень, проте пояснюється динамікою цін на продукти харчування: вони піднялися на 3.3% за місяць та на 10.9% за рік, що склало майже три чверті загального місячного зростання цін. З позитивних новин – подальше сповільнення цін на транспортні послуги (до 5.7% р/р порівняно з 6.7% у вересні) завдяки сприятливим тенденціям на світові ціни на нафту. Ціни на одяг та взуття залишаються приблизно на 5% нижчими за торішні, що свідчить про низький попит на цю складову споживчого кошика.

🇺🇸 Переконлива перемога Дональда Трампа на президентських виборах у США спричинила ралі американських акцій, проте пригнітила котирування європейських. Облігаціям же вдалося частково відновити свої позиції після тривалого падіння, чому також сприяло рішення ФРС знову знизити ставки. Наразі інвестори очікують на значне збільшення бюджетного дефіциту через нижчі податки, масоване запровадження високих мит на імпортні товари, послаблення регуляційних вимог до великого бізнесу і водночас вкрай жорстку імміграційну політику.

Що буде далі з курсом, резервами, цінами, акціями й не тільки– читайте в нашому аналітичному тижневику: https://tinyurl.com/Weekly111124

ICU — інвестиції, капітал, Україна

07 Nov, 13:17


​​🇺🇸 Трамп 2.0 – як (від)реагують ринки та українські активи, коментує наш фінансовий аналітик Михайло Демків:

🧭 Реакція ринків відповідає очікуванням більшості від політики Трампа. Ці тренди на ринках спостерігалися упродовж тижнів перед виборами, бо кандидат від республіканців мав деяку перевагу за прогнозами. Так званий Trump Trade, коли інвестори вкладались в активи, які, за очікуваннями, мають виграти від президентства республіканця. Зокрема, великі компанії з S&P 500 і Dow Jones, банки, криптоактиви.

🧮 Передусім це стосується відсоткових ставок. Дохідності американських десятирічних облігацій, які у вересні були менш ніж 3,7%, зараз виросли до 4,4%. Ринки очікують від нової адміністрації зниження податків й вищого дефіциту бюджету. Відповідно, уряду доведеться більше запозичувати, а інфляція буде вищою, цей фактор теж штовхатиме ставки вгору. Що зокрема означатиме сильний долар.

💸 Це буде викликом для країн, які залучають кошти у валюті, адже вартість запозичень для них може залишатися на поточних високих рівнях триваліший час. Зменшення ставок за кредитами МВФ, які залежать від ставок окремих країн, передусім США, буде полегшенням у цій ситуації.

🇺🇦 Щодо України Трамп обіцяв закінчити війну за 24 години після свого обрання. Навряд чи хтось справді в це вірить, але у ринків є розрахунок на швидше завершення війни чи хоча б зменшення її інтенсивності за президента республіканця.

📈 Зростання вартості українських єврооблігацій у доларі вже на понад 20% триває з вересня. Однак у ціні цих облігацій все ще закладений великий дисконт, адже залишається надзвичайний ризик негативного розвитку ситуації. На жаль, я не можу сказати, яку ймовірність завершення війни у 2025 році закладають ринки. Але з упевненістю можна сказати, вони вважать що ймовірність помітно зросла.

ICU — інвестиції, капітал, Україна

07 Nov, 10:57


⛰️ Вже купуєте ОВДП, але хочете вивести свої інвестиції на новий рівень? Спробуйте надійну інвестиційну стратегію, перевірену роками, — наш флагманський Фонд Облігацій ІІ.

📊 За останній рік дохідність фонду склала 38.16% річних в гривні. Нинішньому Фонду Облігацій ІІ вкладники довірили вже понад 143 млн грн, що робить його найбільшим серед публічних фондів України, які інвестують виключно в інструменти з фіксованою дохідністю.

🧮 Фонди облігацій ICU з 2006 року інвестують в державні, муніципальні та корпоративні облігації українських емітентів, а також депозити в найнадійніших банках. Попередні ітерації фонду принесли вкладникам 27% річних у період 2006-2011 та 28% річних з 2011 по 2021.

💪 Наша професійна команда з управління активами бере всі турботи на себе, а ви отримуєте всі переваги консервативної стратегії, яка дійсно працює!

Всю інформацію, ліцензії та контакти можна знайти за посиланням: https://tinyurl.com/BondFundII

Консультації:
- через е-mail: [email protected]
- за телефоном: +38(067)219-65-61

ICU — інвестиції, капітал, Україна

06 Nov, 11:25


Які б там не були результати виборів, деякі речі залишаються незмінними 💙💛

ICU — інвестиції, капітал, Україна

05 Nov, 10:18


🇺🇸 Висока невизначеність результатів виборів президента й у Конгрес США може спричинити новий сплеск волатильності на ринках, тож минулого тижня інвестори намагалися скорочувати свої позиції як в облігаціях, так і в акціях. Результати виборів зберігають достатній потенціал впливу на ринки. Зокрема, перемога Трампа і республіканців у Конгресі, ймовірно, призведе в короткостроковій перспективі до подальшого зростання дохідностей облігацій і цін на акції. Перемога Камали Харріс може сприяти зниженню дохідностей облігацій і тимчасовому помірному послабленню ринків акцій.

🇺🇦 Міністерство фінансів залучило в жовтні рекордний обсяг коштів через розміщення ОВДП. Обсяги запозичень у гривні удвічі перевищили погашення, проте сукупний роловер за всіма валютами майже не змінився. За жовтень Мінфін залучив загалом до бюджету 103 млрд грн у всіх валютах, зокрема майже 80 млрд грн і $562 млн. Водночас довелося погасити ОВДП на 42,7 млрд грн та $668 млн. Тож за місяць сукупний роловер внутрішнього боргу склав 146%, що майже удвічі менше, ніж у вересні, і за 10 місяців цього року становить 152%.

⚖️ Минулого тижня офіційний курс гривні досягнув 41.38/$, максимуму жовтня, але до кінця місяця НБУ укріпив курс гривні завдяки кращій збалансованості ринку. У підсумку загалом за тиждень офіційний курс гривні навіть посилився на декілька копійок до 41.29 грн/$, а готівкова вартість долара США в системно важливих банках збільшилася незмінною - 41.1-41.6 грн/$.

📢 НБУ змінив свою комунікацію, не тільки відтермінувавши зниження ставок у своєму новому макропрогнозі, але й згадавши можливість підвищення ставки. Ми вважаємо, що поточне зростання інфляції є тимчасовим, спричиненим поганим врожаєм цього року, і не повинно перевищити переглянутий прогноз НБУ (9.7% на кінець 2024 року та 6.9% на кінець 2025 року). Шанси на підвищення ставки в найближчі місяці залишаються низькими, хоча за останні кілька місяців вони дещо зросли. Ми також підтримуємо думку НБУ про значне уповільнення інфляції в другій половині 2025 року, що відкриває можливість для зниження ставки.

Підводимо риску під фінансовими ринками напередодні надважливих виборів у США за посиланням: https://tinyurl.com/Weekly051124

ICU — інвестиції, капітал, Україна

01 Nov, 12:14


Не боїться бути щасливим 😻

ICU — інвестиції, капітал, Україна

31 Oct, 09:57


UPD: НБУ зберіг ставку незмінною на рівні 13%

🎃 Без неочікуваних сюрпризів на Гелловін — 80%+ фінансової спільноти не чекає руху облікової ставки. Дещо зросла частка тих, хто на місці регулятора підвищував би ставку вже сьогодні, але майже 60% підтримують рішення Нацбанку зберігати status quo.

📊 Скоріше за все, найцікавішими новинами сьогодні стануть інсайти з оновленого макропрогнозу НБУ. Наші аналітики не виключають, що траєкторію зниження облікової ставки переглянуть на більш повільну. Традиційно брифінг по рішеннях правління НБУ – сьогодні о 14:00

🇺🇸 По виборах в Штатах, 51% респондентів очікують повернення Дональда Трампа в Білий Дім. Перемогу Камали Гарріс прогнозують майже 45%. Тут переможець стане відомим вже наступного тижня, сподіваємося все пройде мирно🤞

🙏 Дякуємо всім, хто ділиться своєю експертизою!

ICU — інвестиції, капітал, Україна

30 Oct, 10:38


​​📈 Чому пенсію потрібно не чекати, а створювати, куди інвестувати під час війни та чи готові українські інвестори до гнучкого курсу гривні – директор з управління активами ICU Григорій Овчаренко дав велике інтерв'ю виданню Delo.

💬 Декілька тез з розмови:

🗓️ Якщо подивитися на те, що було перешкодою 20 років тому, коли я розпочинав свою кар'єру у цьому бізнесі, то одним з аргументів проти довгострокових заощаджень була невпевненість у майбутньому через брак досвіду. Логіка клієнтів була "може ми вкладаємо на 10, 20, 30 років, а ви можете просто зникнути". Ну, от зараз я точно можу сказати, що було 10-20 років тому і що має бути в майбутньому. Тому таких аргументів більше немає, бо є довіра. А наше завдання — підтримати цю довіру.

🧮 Ми по Фонду Облігацій, завдяки високим ставкам за ОВДП і зниженню облікової ставки, змогли додатково заробити й повернути наші втрати за перший рік війни. По Фонду Єврооблігацій, ми намагаємося скористатися поточними рівнями цін для купівлі й отримання додаткового прибутку. А що стосується інших фондів, це залежить від глобальної ситуації. А за локальними, наприклад, пенсійними фондами, наше завдання обігнати інфляцію й забезпечити захист від знецінення.

🤔 Повертаючись до простих математичних розрахунків, наша пенсійна система зможе забезпечити лише базові потреби. І, на жаль, навіть для тих, хто має надію, що він сплачує податки й має великий стаж і заробітну плату – це теж не спрацює. Система, швидше за все, стане пласка, як в багатьох країнах. Тобто йдеться про майже однаковий рівень пенсій для всіх, що забезпечує мінімальні потреби.

📊 Коли ми говоримо про зростання оподаткування, то це дійсно має стримуючий ефект для споживання, очікувань бізнесу і негативний ефект для зростання ВВП. Чи є це критичним для ділової активності? Ні. Тобто, ми говоримо, що загальна ситуація не покращиться, бо будь-які збільшення податків не покращують інвестиційний клімат, але це є чи фактором, який зупинить роботу українських підприємств? Ні.

💸 Поки я бачу, що підхід керованої гнучкості курсу є досить логічним і правильним з боку Національного банку. Ми бачимо, що волатильність курсу наразі навіть менше, ніж була до війни. Чи є потреба, щоб оця волатильність була більшою і створювала загрозу для населення та бізнесу? Точно ні.

ICU — інвестиції, капітал, Україна

29 Oct, 11:07


🧐 Чи вплине відчутне підвищення інфляції на плани НБУ щодо облікової ставки – головне питання передостаннього #ICUбарометра в цьому році.

📈 За попереднім прогнозом регулятор планував наступні зниження ставки на 0.5 п.п. вже у січні, червні, вересні та жовтні 2025 року та ще два – у 2026 році.

🧮 Тим часом у вересні інфляція сягнула відчутних 8.6% у річному вимірі, дещо вище за прогнози. Чи в таких умовах Нацбанк просто продовжить тримати обраний курс чи можлива більш рішуча реакція на прискорення темпів зростання цін?

🇺🇸 У традиційному бонусному питанні заміряємо настрої спільноти щодо переможця американських президентських виборів. Камала чи Дональд, на вашу думку?

Чекаємо на ваші відповіді за посиланням.

ICU — інвестиції, капітал, Україна

28 Oct, 16:01


💸 Національний банк дозволив курсу гривні незначно послабшати за підсумками тижня попри незначне збільшення інтервенцій. Двічі за тиждень курс перетнув рівень 41.3 грн/$, і регулятор залишив його там на вихідні. Різке збільшення інтервенцій у середу може бути пов’язане з небажанням відпускати курс значно далі, і цього тижня Нацбанк може продовжити утримувати його на тому ж рівні, що й попереднього. Водночас ми зберігаємо припущення, що до кінця року може відбутися помірна девальвація гривні в межах 2-3%.

📈 Міністерство фінансів отримує все більший обсяг заявок на військові ОВДП, однак не змінює відсоткові ставки. Минулого тижня Мінфін отримав заявок на понад 63 млрд грн, хоча пропонував до розміщення ОВДП лише на 20 млрд грн та $200 млн. Найбільша перепідписка була на гривневі папери з погашенням у травні 2026 та 2027 років – обсяг заявок перевищував пропозицію більш ніж учетверо.

🤨 Період тривалого зростання котирувань і висока відносна ринкова вартість провідних фондових індексів посилили невпевненість ринків акцій попри сильні макроекономічні дані й гарні фінансові результати компаній у 3 кварталі 2024. Водночас потужним негативним фактором для фінансових ринків у цілому знову стає зростання дохідностей казначейських облігацій США. Американські суверенні папери найближчим часом можуть продовжити перебувати під тиском через передвиборчу невизначеність, загрозу значного зростання бюджетного дефіциту й очікування ще повільнішого зниження ставок ФРС.

🇺🇦 Ціни на українські єврооблігації продовжили зростати минулого тижня. Одне з пояснень – очікування іноземних інвесторів, що вибори в США відкриють шлях до завершення війни. Наближення до завершення президентських перегонів у США підсилюють очікування інвесторів, що незабаром активізується пошук механізмів завершення війни, хоча ці механізми можуть відрізнятись залежно від переможця виборів.

Наш щотижневий фінансовий deep-dive чекає на вас за посиланням: https://tinyurl.com/Weekly281024

ICU — інвестиції, капітал, Україна

23 Oct, 13:31


😲 Воу-воу, погляньте сюди – в Дії дві нові військові облігації! Довший строк обігу та вищі дохідності – все для справжніх поціновувачів інвестицій в Перемогу.

Налітай:
➡️ Авдіївка (15.65% річних до 20.05.2026)
➡️ Дебальцеве (16.55% річних до 12.05.2027)

Нові інвестори можуть обрати Військові облігації на головному екрані застосунку Дія та інвестувати через ICU, щоб отримати всі переваги одного з найбільших брокерів країни: https://militarybonds.diia.gov.ua/

📱➡️🇺🇦

ICU — інвестиції, капітал, Україна

22 Oct, 10:58


Ставте 💯, якщо вже сьогодні перевіряли додаток/табличку 😻

ICU — інвестиції, капітал, Україна

21 Oct, 14:41


🏦 Національний банк зберігає курс гривні неподалік 41.2 грн/$ вже три тижні, вперше за сім тижнів зменшивши тижневий обсяг інтервенцій нижче $700 млн. Період додаткового попиту на валюту для виплати дивідендів та платежів за боргами, схоже, завершується, що дало можливість НБУ зменшити обсяг інтервенцій без суттєвого впливу на обмінний курс.

🌎 Минулого тижня сильні макроекономічні дані та позитивні сюрпризи в корпоративній звітності підтримали подальше зростання акцій на світових ринках. Водночас ринки остаточно перестали сподіватись на прискорене зниження ставок, і відповідне завершення перегляду прогнозів призвело до стабілізації дохідностей облігацій після їхнього чотиритижневого зростання.

🇺🇦 Більшість українських єврооблігацій подорожчали завдяки як політичним, так і економічним новинам, зокрема завдяки затвердженню п’ятого перегляду програми МВФ. Загалом за тиждень єврооблігації подорожчали в середньому майже на 6%, і наразі шість із восьми євробондів торгуються по 46-47 центів за долар.

Минулий фінансовий тиждень під мікроскопом наших аналітиків – за посиланням: https://tinyurl.com/Weekly211024

ICU — інвестиції, капітал, Україна

17 Oct, 14:39


А для тих, хто не шукає відмовок, є:
🧮 Гривневий НПФ "Династія"
💰Валютний НПФ "Турбота"

📊 Більше про результати наших фондів.
Що таке недержавний пенсійний фонд та як він працює.

ICU — інвестиції, капітал, Україна

16 Oct, 12:48


​​🫤 Інфляція набирає обертів — що буде з цінами до кінця 2024 та у 2025 році? Розбір інфляційних трендів від керівника макроекономічних досліджень ICU Віталія Ваврищука ⬇️

📊 Споживчі ціни зросли на 1.5% місяць до місяця у вересні через значне підвищення цін на харчові продукти. Річна інфляція прискорилася до 8.6% порівняно із 7.5% у серпні.

🥫 Інфляція у вересні перевищила наші очікування, адже продукти харчування продовжили стрімко дорожчати. Ціни на них зросли на 8.5% р/р (рік до року) у вересні після того, як річні темпи зростання були близькими до нуля протягом березня-червня. Помітно зросла вартість більшості продуктів, найбільше – овочів (+56% р/р), молочних продуктів (+11-21% р/р), фруктів (+16% р/р) та хліба (+13% р/р).

🧮 Тарифи на комунальні послуги у вересні були на 18.7% вищі, ніж рік тому, але темп зростання практично не змінився із червня, коли уряд підняв тарифи на електроенергію на 64%. Зростання цін на переважну більшість інших груп товарів та послуг споживчого кошика в річному вимірі залишається майже незмінним останні кілька місяців, в тому числі й на групи товарів, де є велика частка імпорту.

🌻 Значне падіння врожаю зернових, олійних, овочів та фруктів через літню спеку стало ключовим двигуном інфляції в останні кілька місяців. Високі ціни на агротовари призводять до підвищення споживчих цін як на сирі, так і на оброблені продукти харчування. Вартість оброблених продуктів також дещо зростає під впливом вищої вартості електроенергії та вищих витрат на заробітні плати.

🔎 Проте одне із ключових спостережень останніх місяців полягає в тому, що темпи зростання цін на більшість інших груп товарів та послуг залишаються майже незмінними, зокрема цін на освіту, зв’язок, одяг та взуття, алкоголь та тютюн. Це, ймовірно, свідчить, що фундаментальний інфляційний тиск не змінився суттєво порівняно із попередніми місяцями, і після повного вичерпання ефекту низького цьогорічного врожаю, інфляція почне сповільнюватися.

📈 Із урахуванням даних за вересень, ми вважаємо, що наш поточний прогноз інфляції наприкінці року на рівні 7.8% буде перевищено. Водночас висока інфляція через поганий урожай закладає передумови для суттєвого сповільнення споживчих цін наступного року, якщо посуха знову не повториться. Тож із великою ймовірністю інфляція наприкінці 2025 року буде кращою за наш прогноз на рівні 8.0%.

🏦 Один із важливих наслідків свіжої статистики з інфляції в тому, що НБУ зберігатиме вичікувальну позицію наступні кілька місяців, щоб оцінити нову інформацію та ризики. Водночас ми не вважаємо, що прискорення споживчої інфляції через поганий врожай спонукатиме НБУ зробити монетарні умови жорсткішими.

ICU — інвестиції, капітал, Україна

14 Oct, 15:22


🇺🇸 Минулого тижня на ринках переважали позитивні настрої на тлі нещодавніх сильних даних зайнятості в США й відсутньої подальшої ескалації на Близькому Сході. Водночас трохи вища за очікування вереснева інфляція в США знову послабила очікування нижчих ставок і спричинила зростання дохідностей облігацій.

💸 Попит на валюту залишається на дуже високому рівні та змушує НБУ продавати великі її обсяги з міжнародних резервів уже другий місяць. Такі дії НБУ свідчать про бажання й надалі зберігати курс гривні близьким до поточного рівня й відкласти подальше ослаблення гривні на пізніше.

🏬 Значне падіння врожаю зернових, олійних, овочів та фруктів через літню спеку стало ключовим двигуном інфляції в останні кілька місяців. Високі ціни на агротовари призводять до підвищення споживчих цін як на сиру продукцію, так і на оброблені харчові продукти. Проте одне із ключових спостережень останніх місяців полягає у тому, що зростання цін на більшість інших груп товарів та послуг залишаються майже незмінними, зокрема цін на освіту, зв’язок, одяг та взуття, алкоголь та тютюн.

Ринки, облігації, валюта, інфляція – підбиваємо підсумки минулого фінансового тижня за посиланням.

ICU — інвестиції, капітал, Україна

14 Oct, 12:18


🏆 Сьогодні вони отримали Нобелівську премію з економіки, а ще у 2016 році українці могли прочитати бестселер Дарона Аджемоглу та Джеймса Робінсона "Чому нації занепадають" українською в серії ICU Business Books.

📚 Економісти були нагороджені авторитетною відзнакою "за дослідження того, як інституції формуються та впливають на процвітання" й саме в "Націях" вони доступно пояснюють свою основну тезу – успішними стають суспільства, де головною цінністю є рівні економічні та політичні права кожного.

➡️ Більше про одну з найважливіших економічних книг 2000-х – за посиланням.

ICU — інвестиції, капітал, Україна

11 Oct, 09:45


Левова частка 😻

ICU — інвестиції, капітал, Україна

10 Oct, 09:24


🇺🇦 "Український патріотизм та дохідність стимулюють бум воєнних облігацій" – сьогодні на європейській передовиці Reuters стаття про спільноту ОВДП інвесторів з коментарями нашого старшого аналітика Тараса Котовича.

📊 Видання пише, що за офіційними даними, у 2016 році інвестиції українців у внутрішні облігації становили близько 100 млн грн. Раніше вихід на ринок був набагато складнішим і дорожчим.

💬 "З початком війни були зняті комісії та вимоги щодо мінімальних сум інвестицій. Це стало дуже серйозним поштовхом", – коментує Тарас.

🧮 За даними Мінфіну Інвестиції від фізичних осіб підскочили до 71,2 млрд грн на початок жовтня порівняно з 25,5 млрд у лютому 2022 р.

💬 Тарас відзначає, що нові інвестори найбільше цікавилися короткостроковими паперами терміном до одного року і зазвичай починали з невеликих інвестицій, але після виплати перших купонів, як правило, реінвестували.

⚖️ Reuters наголошує, що підвищення військового збору на доходи від депозитів може ще більше підвищити привабливість облігацій.

ICU — інвестиції, капітал, Україна

09 Oct, 12:46


📽️ Разом з Академією Мінфін підготували відеоурок для всіх новачків у темі ОВДП – від історії інструмента до відкриття брокерського рахунку та купівлі першої облігації.

🕒 12 хвилин, які з людини в статусі "а що воно таке" зроблять інвестора в Перемогу України, чекають на вас за посиланням: https://youtu.be/hlczBUkOxfM

💌 Надсилайте своїм друзям, родичам, колегам, знайомим та всім-всім-всім, хто ще не на світлій стороні 😉

➡️ Більше курсів від Академії Мінфіну за посиланням: https://academy.minfin.com.ua

ICU — інвестиції, капітал, Україна

07 Oct, 14:45


​​⚖️ Національний банк зберіг курс гривні та зменшив інтервенції попри збільшення дефіциту валюти на ринку. Офіційний курс гривні протягом тижня змінювався в межах 10 копійок і наприкінці п’ятниці повернувся майже на той же рівень, що й попереднього тижня, послабшавши лише на дві копійки — до 41.19 грн/$. Готівкова вартість долара США в системно важливих банках залишилася незмінною – 41-41.5 грн/$.

📊 Українські єврооблігації переважно подорожчали минулого тижня. Ціни на облігації різної строковості поступово зближуються внаслідок активної торгівлі низкою випусків і без появи особливих новин про Україну. Така ситуація може тривати ще найближчий місяць, поки не стануть зрозумілими перспективи підтримки країни міжнародними партнерами у 2025 році, які значною мірою залежатимуть від результатів виборів у США.

🧮 Місячний поточний рахунок наприкінці літа сягнув додатного значення $3.2 млрд після того, як п'ятнадцять місяців поспіль баланс був від’ємним. Це стало можливим завдяки грантам від міжнародних партнерів України. Загалом сукупний баланс поточного та фінансового рахунків сягнув у серпні вкрай високого показника, $4.9 млрд. Проте цей сукупний баланс за 8 місяців 2024 все ж був від’ємним на рівні $0.5 млрд.

За вікном дощить, тож час заварити чаю й читати нашу щотижневу аналітику за посиланням: https://tinyurl.com/Weekly071024

ICU — інвестиції, капітал, Україна

03 Oct, 09:50


🤣😐🫠😭

ICU — інвестиції, капітал, Україна

01 Oct, 13:56


💙💛 Найбільша честь для будь-якого українського інвестора – подавати фінансові "снаряди" нашим захисникам і захисницям. Дякуємо кожному і кожній за витримку та незламність 🙏

Листівка з військовим котиком, який знає свою справу, авторства художника Луїса Вейна (1910).

ICU — інвестиції, капітал, Україна

30 Sep, 15:45


🇨🇳 Нарощування зусиль китайської влади для стимулювання економіки, подальше уповільнення інфляції в США та сильні дані американського ринку зайнятості та споживчого сектору посилили позитивні настрої на фінансових ринках минулого тижня.

🏦 У жовтні обсяги погашень внутрішнього боргу значно перевищують середньомісячні рівні цього року, тож Міністерство фінансів запланувало розміщення розширеної лінійки гривневих ОВДП та кількаразове розміщення валютних облігацій.

💸 НБУ укріпив курс гривні та зменшив інтервенції завдяки зменшенню дефіциту валюти. Минулого тижня спостерігалося збільшення продажу валюти, адже частина експортерів могла конвертувати валюту, щоб отримати необхідну гривневу ліквідність для сплати податків. Водночас купівля валюти залишається на високому рівні й НБУ доводилося продавати великі обсяги валюти весь місяць.

📊 ВВП виріс на 3.7% р/р протягом 2-го кварталу 2024 року. Це значно повільніше порівняно з 6.5% р/р у 1-му кварталі, проте таке сповільнення було очікуваним. Економічне зростання надалі сповільниться у 2-й половині року через менший урожай зернових та олійних і негативні ефекти блекаутів, які, за очікуваннями, почастішають у 4 кварталі. Ми зберігаємо наш прогноз зростання ВВП протягом року незмінним на рівні 4.0% завдяки високим показникам 1-ї половини 2024.

Підводимо риску під першим фінансовим місяцем осені за посиланням: https://tinyurl.com/Weekly300924

ICU — інвестиції, капітал, Україна

26 Sep, 13:03


Лише 1% наших підписників інвестує в наші фонди – нумо виправляти ситуацію! Сьогодні поговоримо про наш флагманський облігаційний фонд ⬇️

😎 Надійна та дохідна інвестиційна стратегія, перевірена роками, — це Фонд Облігацій ІІ.

🧮 Фонди облігацій ICU з 2006 року інвестують в державні, муніципальні та корпоративні облігації українських емітентів, а також депозити в найнадійніших банках. Попередні ітерації фонду принесли вкладникам 27% річних у період 2006-2011 та 28% річних з 2011 по 2021 роки.

📊 За останній рік дохідність фонду склала 38.2% річних в гривні, а з початку року - 41.26% річних!

💰 Новому Фонду Облігацій ІІ вкладники довірили вже понад 143 млн грн, що робить його найбільшим серед публічних фондів України, які інвестують в інструменти з фіксованою дохідністю.

➡️ Спробуйте консервативні інвестиції, які дійсно працюють: https://tinyurl.com/BondFundII

Будемо раді вас проконсультувати:
- через е-mail: [email protected]
- за телефоном: +380 (44) 377-70-40, (вн. 771)

ICU — інвестиції, капітал, Україна

25 Sep, 11:33


🕵️ Шукаємо супер уважного, допитливого та системного фахівця з фінмоніторингу, який працюватиме з нашими клієнтами юридичними особами.

Від вас: вища освіта, 2+ роки досвіду (в ідеалі у сфері цінних паперів), знання профільного законодавства.
🎁 Від нас: професійна команда, офіційне працевлаштування, солідний соцпакет, гнучкі умови роботи.

Всі деталі та e-mail для ваших резюме з зарплатними очікуваннями — за посиланням.

ICU — інвестиції, капітал, Україна

23 Sep, 14:11


⚖️ Минулого тижня НБУ дозволив гривні наблизитися впритул до рівня 41.5 грн/$, але не перетнути його. Зрештою НБУ майже повернув курс до рівня попередньої п’ятниці, однак для цього довелося збільшувати інтервенції.

📊 Рішення ФРС знизити ставки на 50 б.п. стало позитивним сюрпризом для світових ринків і спричинило зростання вартості акцій і більшості сировинних товарів. Водночас різке зниження ставок уже було більше ніж достатньо враховане котируваннями американських облігацій, які за тиждень дещо в іідступили.

🏦 На своєму вересневому засіданні НБУ залишив ключову облікову ставку без змін відповідно до очікувань. Однак він змінив дизайн монетарної політики, знизивши премію за тримісячними депозитними сертифікатами (ДC) з ключової ставки + 3 п.п. до 2.5 п.п.

📰 Позитивні для України новини посприяли зростанню цін єврооблігацій минулого тижня. Зокрема, це їхнє включення в індекс JP Morgan, присвоєння рейтингів найбільшими агентствами та успішне завершення місії МВФ в Україні. Найбільше зростання цін на папери серії В з погашенням у 2035-36 роках може бути обумовленим новинами щодо надання Євросоюзом Україні €35 млрд коштів як кредиту, що погашатиметься надходженнями від знерухомлених російських активів. Такий кредит підтримає економіку та має збільшити шанси на довипуск цих паперів у 2030 році.

Дешифруємо ринкові сигнали та прогнозуємо тренди в тижневику за посиланням: https://tinyurl.com/Weekly230924

ICU — інвестиції, капітал, Україна

20 Sep, 10:54


Чинна солідарна система нездатна забезпечити нормальний рівень пенсії, а альтернативних можливостей не створено.

✉️ Високий рівень тіньової економіки, неофіційне працевлаштування і виплати в конвертах зменшують рівень надходжень по пенсійного фонду і збільшують його дефіцит, який компенсується державою з інших джерел. Демографічні тенденції — зменшення працездатного населення та вимушена міграція ще більше ускладнюють ситуацію.

🤨 З іншого боку високий рівень недовіри до фінансових інституцій та низька фінансова грамотність не створючє ані можливостей для заощадження, ані суспільної підтримки реформування та запуску накопичувальної системи.

Про ціну невиконаних пенсійних обіцянок та перший крок до зміни status quo в колонці для НВ пише директор з управління активами ICU в Україні Григорій Овчаренко.