🧮 Загальний попит на валюту на початку січня хоч і зменшився порівняно з груднем, але все ще залишається більшим, ніж в середньому протягом минулого року. Подібний підвищений попит спостерігався й на початку минулого року, однак уже за підсумками січня 2024 року курс гривні навіть посилився. На нашу думку, найближчим часом НБУ продовжить дозволяти гривні коливатися неподалік поточного рівня, поступово зменшуючи тиск на курс через підвищення інтервенцій.
📈 Споживчі ціни зросли в грудні на 12% у річному вимірі, прискорившись із 11.2% в листопаді та знову перевищивши очікування ринку. Проте річні темпи зростання цін на харчові продукти знизилися вперше від початку літа. Це може свідчити, що негативний ефект низького врожаю 2024 року починає вичерпуватися. Однак інфляційний тиск залишатиметься підвищеним протягом 1-ї половини 2025 року, ми будемо спостерігати ще певне прискорення річної інфляції в 1-му та 2-му кварталі. Вона почне різко вповільнюватися з червня, коли почнеться постачання нового врожаю на ринок, що має нормалізувати ціни на продукти харчування після їх різкого зростання минулого року.
🌐 Ейфорія світових ринків, пов’язана з результатами виборів у США, остаточно вщухла. Натомість інвестори знову зосереджуються на загрозі зменшення ринкової ліквідності, яку несуть усе ще високі ставки. Відтак дані, які свідчать про сильний стан економіки, сприймаються ринками як погані новини, оскільки вони можуть позбавити центральні банки достатніх аргументів для подальшого зниження ставок.
Всі теми тижня читайте за посиланням: https://tinyurl.com/Weekly130125