Gentle Narratology @narratology Channel on Telegram

Gentle Narratology

@narratology


Купаємось і копаємось в наративах — ніжно, але й не без деконструкції.

Gentle Narratology (Ukrainian)

Gentle Narratology - це телеграм-канал для всіх шанувальників наративів, які хочуть глибше зрозуміти суть розповідей. Під ніжним поглядом авторів каналу, ми не лише купаємося в наративах, але і копаємось у них, деконструюючи і аналізуючи їхню структуру та зміст. Цей канал створений для тих, хто цінує вишуканість мови і вміння розкривати таємниці розповідей. Як хто справжній любитель літератури або кіно, Gentle Narratology стане для вас відмінним джерелом інсайтів та нового розуміння наративів. Приєднуйтесь до нашого каналу і дайте своїй любові до наративів ніжний вираз!

Gentle Narratology

20 Dec, 11:56


Кілька тижнів як полегшую собі decision fatigue методом випадкових чисел. Для маленьких інтервалів навіть завела собі пару отих кубиків із крапочками.)

Ідеальний спосіб обрати есей на ранок!

Gentle Narratology

19 Dec, 22:53


Як несподівано та вчасно приходять до нас наші тексти. Збірка есеїв Девіда Уайта увірвалася в моє життя в момент, коли, здавалося б, нічого не могло в нього увірватися: так щільно я запакувала свій щоденний графік роботою. Але, мабуть, неможливо уникнути того, що життя хоче, аби ми прочитали.
Consolations — це якийсь цілющий бальзам, що повертає замиленим та заюзаним словам їхнє значення.

П.С.: наступного року виходить другий том Consolations, у якому буде абсолютно феноменальний есей про час (якщо ви раптом маєте одне вакантне місце для «що почитати в 2025му»)

Gentle Narratology

08 Nov, 16:30


А це, власне, — Утрачене мистецтво бігу.
Захопливі історії від найкращих бігунів світу, які змусять вас закохатися у фасцію людського тіла.

Gentle Narratology

08 Nov, 16:22


Поки готувала лекцію про серце для курсу “Інструкція до мʼязів” ненароком сама себе переконала повернутися до бігу. Але оскільки мені вже не 17 (тоді я сотні кілометрів асфальту відгамселила пʼятками вперед — без особливого задоволення й із мінімумом знання того, що я творю), тепер я сильно дбаю про форму та інвестую час та зусилля в опанування техніки. Якщо ви любите бігати, The Lost Art of Running Шейна Бензі — просто скарб! Якщо ви не любите бігати, добре мати в своєму щотижневому меню інші способи контрольовано прискорювати роботу серця. Максимальний обʼєм споживання кисню сам по собі не збільшиться. А його в цьому житті — чим більше, тим краще!

https://helgipalko.com/so/23PB_MlLP?languageTag=en

Gentle Narratology

27 Oct, 11:05


Блог Марії Пóпової (вона із Болгарії, і наголос на її прізвищі на першому складі) був величезним натхненням для Ніжного блогу. Саме в неї я перейняла ідею про donation based writing.

Марія веде свій блог уже 18 років! У цьому тексті — 18 уроків, які вона для себе вивела за ці 18 років. Усі — абсолютно прекрасні:

How you love, how you give, and how you suffer is just about the sum of who you are.

https://www.themarginalian.org/2024/10/22/marginalian-18/?mc_cid=009f7d9fc9&mc_eid=b373981148

Gentle Narratology

25 Oct, 15:45


Багато років тому, ще до того, як індустрія майндфулнес видала нам усі наші чудові хедспейси та калми, наш учитель Ігор Анатолійович Козловський, у зачиненій школі посеред тихого недільного Донецька, розповідав нам про культурний текст, із якого походить практика медитації. Про те, що слово «медитація», яке є продуктом західної культури, не зовсім точно, або радше зовсім неточно описує дхьяну. І про те, що це спосіб життя та форма стосунків із власною свідомістю. Мені здається безмежно крутим те, що ця форма стосунків у наші дні доступна кожному, хто хоче її додати до власних буднів (я от сама навіть зробила курс про медитацію й обовʼязково наступного року оголошу другий набір, але цей допис не про мій курс).

Якщо ви раптом хочете розібратися, як це — жити майндфулі, у Джека Корнфілда й Тари Брах є чудовий безкоштовний 40-денний курс про це. Спробувала на собі. Там усе як треба, якщо вам, звісно, таке треба)

https://jackkornfield.com/product/mindfulness-daily/

Gentle Narratology

10 Oct, 22:06


Так мене зачепила й не відпускає The Celtic Prayer of Approach, що я її поставила собі як шпалери на телефон. Якщо хочете, беріть і собі 🫶🏼

Gentle Narratology

07 Oct, 21:03


Цього літа я запустила курс “Дозвіл на відпочинок”. Його створити й прочитати було непросто, але коли я завершувала перший набір, точно знала, що буду це робити ще й ще. У тому числі на інші теми. Так я задумала зробити новий курс — максимально прикладний і про мʼязи.

Оскільки я досліджую рух у всіх його проявах, то просто не могла пройти повз мʼязову тканину, яка, якщо добре пригледітися, — окремий орган взагалі-то, найбільший у тілі. І це точно мій любимий орган. Можливо, цей матеріял і вам додасть любові до ваших мʼязів.

https://www.helgipalko.com/post/the-biggest-organ

Gentle Narratology

02 Oct, 18:27


Знайшла, ну тобто як “знайшла”, підчепила в Елізабет Гілберт абсолютно довершену формулу для будь-яких стосунків у житті, надто романтичних та дружніх — не мати жодних заповітних цілей для тих стосунків. Це із The Celtic Prayer of Approach.

Із друзями воно якось простіше, а от із парнером(партнеркою) по життю — задачка із зірочкою. Але мені такі задачки страх як подобаються. Може, і вам зайде.

Gentle Narratology

30 Sep, 16:58


Якось у каналі @tut_i_dali_prym_per я натрапила на згадку про цю книгу в коментарях до одного із постів. Автор каналу попереджав, що ті, хто прочитають хоч одну роботу Александера, ризикують стати александріанцями. Я то вирішила перевірити на собі, і після The Timeless Way of Building, таки проголосила себе александріанкою.

Усе, про що пише Александер — чистий дзен: прикладний та намацальний, обожнюю таке, надто в епоху перманентної кудись-біганини й чогось-досягання. Я тепер, завдяки Александеру, зовсім інакше сприймаю світло, вікна та взагалі будь-який простір. Але що я все про себе та й про себе, я тут подумала, може, і ви захочете стати александріацями, тому принесла в канал цей пост.

На тому, гарного вам дня. Нехай у ньому вас порадує щось із категорії timeless. Намастунь)

Gentle Narratology

26 Jul, 20:06


Вітаю вас, шановне панство! Памʼятаєте, я тут раніше багато ділилася посиланнями на статті, які раніше були доступні тільки для підписників патреону Ніжного методу? Так от, є новини. Ніжний блог нарешті має свій сайт, тому те, що публікувалося на патреоні переїжджає жити на окрему, свою власну, платформу.

Спершу я думала відтворити модель патреону (тобто платний блог) на власній платформі: залишити підписку, просто на іншій території. Однак зрештою вирішила перевести блог Ніжного на donation-based систему. Матеріали будуть доступні всім, і кожен, хто захоче за них подякувати, зможе це зробити у вигляді одноразового або щомісячного внеску — такого, який відчувається доречним, і тоді, коли це відчувається доречно.

Я вже встигла перенести рубрики “Влюбитися в тіло”, “Постава та дихання”, “Культура руху”, “Карти людського тіла” та “Кофеїн”. Ходіть частуватися.

П.С.: я розумію, що відмовляюся від умовно «гарантованого» щомісячного прибутку, але моя чуйка говорить мені, що it’s the right thing to do.

https://www.helgipalko.com/blog

Gentle Narratology

01 Jul, 16:36


Жити в тих своїх америках — означає вічно щось пропускати. Так я, наприклад, пропустила (але вже надолужую) запуск подкасту любимого мого Стасіневича (у нього славний співведучий, але я із тих, хто на “Запах слова” іде саме на Стасіневича). Ну пропустила ще ладно, але потім так забігалась із запуском власного курсу, що забула написати про Запах слова тут. Надолужую.

https://podcasts.apple.com/us/podcast/%D0%B7%D0%B0%D0%BF%D0%B0%D1%85-%D1%81%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%B0/id1711803554?i=1000659621138

Gentle Narratology

17 Jun, 16:13


В останньому листі Ніжної розсилки (якщо ви не підписані, а хочете, то лишіть свою електронну адресу тутка) ішлося про те, що всі органи чуття — це різною мірою спеціалізований дотик. Якщо ви як я, і не проти ще більше розширити власну карту категоризації чуттів, то вам до Еда Йонга (неперевершеного автора “I Contain Multitudes”). Від всього, що пан Йонг розповідає в “An Immense World” шкірою приємно гарцюють мурахи. Я, наприклад, не здогадувалася, що біологічною основою зору є хімічні рецептори!

Якщо ти хімічний рецептор, то ти “сидиш” на поверхні клітин, хапаючи певні молекули, які пропливають повз тебе: так ти даєш мозку свого носія відчуття смаків та запахів. Проте цей процес є тимчасовим: рецептор схопив, що пливло, отримав інформацію, відпустив, і ми йдемо нюхати далі. Але є одна група тих рецепторів, яка за схоплену інформацію тримається — опсини. Ця група особлива, бо не лише не відпускає схоплені молекули-мішені, а ще й тому, що ті молекули поглинають світло.

“This is how all animals see — using light-sensitive proteins that are actually modified chemical sensors. In a way, we see by smelling light.”

Тож як бачитиме сьогодні світло, знайте, ваші очі його таки вдихають)

Gentle Narratology

09 Jun, 14:37


Я ще не дісталася до прицільного дослідження polyvagal theory, але світ мені вже звідусіль підкидає різні чудові крихти. Сьогодні — від Марії Попової (The Marginalian), яка цитує Дану Деб:

“The mind narrates what the nervous system knows. Story follows state.”

Уже хочу книгу Polyvagal Theory in Therapy, але спершу завершу Body by Breath Джил Міллер.

https://www.themarginalian.org/2024/05/31/polyvagal-theory/?mc_cid=ed920c1335&mc_eid=b373981148

Gentle Narratology

07 Jun, 16:53


Останні кілька років я виконую копірайтерські задачі та роблю стратегію комунікації тільки для своїх власних проєктів, і люблю це всім серцем. Але іноді трапляються у мене винятки, тобто виняток — Київзоо. Майже 10 років тому я прокинулася помірно знаменитою у вузьких українських рекламних колах завдяки ««Ура, закінчились морози», — промекали натхненно кози». Із того часу віршики радикалізувалися та політизувалися, що тут сказати, tough times call for tougher metaphors.

https://www.instagram.com/p/C76plsht2Ee/?igsh=dXp3bXE1aXFocm9y

Gentle Narratology

03 Jun, 14:13


За свою професійну біографію у мене чого тільки не траплялося в резюме. Було копірайтерка, креативна директорка, директорка стратегічних комунікацій, кандидатка соціологічних наук і навіть архітекторка контенту (то я сама придумала, і мені дозволили). Зустрічайте мою нову, ніжно любиму мною, ідентичність, яку я активно плекаю as we speak — дослідниця руху й вчителька фізкультури.

https://www.village.com.ua/village/knowledge/health-knowledge/351329-chim-mozhe-buti-nebezpechne-hodinnya-v-krosivkah-ta-komu-potribne-anatomichne-vzuttya

Gentle Narratology

01 Jun, 12:29


Алан Уоттс мій любимий говорить, що не зовсім правильно (або зовсім неправильно) називати Буддизм релігією або навіть філософією. Там нема догм, і замість інтелектуальних вправ — суцільна практика. Уоттс Будду, зокрема, називає першим в історії психотерапевтом.

Якщо почати слухати-читати сучасних учителів дхарми, майндфулнес та медитації, постійно зринає імʼя Сузукі Роші, японського вчителя, засновника Дзен Центру в Сан-Франику. Дуже не просто так зринає. «Свідомість дзен — свідомість початківця» — направду велика, хоч і доволі маленька книжка.

Gentle Narratology

25 May, 14:04


«Краса — симптом життя», «страждання — жага світла».
Неймовірна (дуже буддистська) пісня від Вілоу Сміт. На повторі сьогодні.

https://music.youtube.com/watch?v=OJxiN714INA&si=II76X5dHNO_ordO6

Gentle Narratology

10 May, 13:32


Мало що надає відчуття впевненості в майбутньому так, як це може зробити 5-літрова каструля борщу. Я люблю робити гетьманський — на свинячих ребрах, із баклажанами та квасолею.

Усіх, кого люблю, у якийсь момент годую борщем. Такий от сьогодні наратив напросився. )

Gentle Narratology

26 Apr, 21:01


Вітаю вас, шановне панство! Я вирішила трошки посортувати потоки інформації, які від мене надходять, тож, якийсь час принаймні, не мулятиму вам тут своїми статтями із патреону та всяким тілесним вайбом. Однак якщо вам цікаво отримувати від мене листи про ніжні методи роботи із тілом та розумом, запрошую вас підписатися на мою, як ви могли здогадатися, ніжну розсилку — на дні цієї сторінки є форма:

https://www.helgipalko.com/

Gentle Narratology

22 Apr, 19:58


Висіла в мене у вкладках стаття багато тижнів. Щонайменше тричі я записувала собі в тижневий список справ її прочитати. Зазвичай у таких сценаріях в якийсь момент просто глохне комп, усі вкладки закриваються, аби ніколи вже не бути відкритими. Але це — інша історія. Я таки дійшла до How to Do What You Love, і оу май, мабуть, лишу собі цю вкладку відкритою ще на якийсь час, бо надто вже добрий матеріял: хочу перечитати ще. Настільки добрий, що я після прочитання прийшла із ним до вас — ділитися:

Finding work you love is very difficult. Most people fail. Even if you succeed, it's rare to be free to work on what you want till your thirties or forties. But if you have the destination in sight you'll be more likely to arrive at it. If you know you can love work, you're in the home stretch, and if you know what work you love, you're practically there.

https://www.paulgraham.com/love.html#f1n

Gentle Narratology

18 Apr, 17:14


Історії про тіло — у найширшому, східному, я би сказала, розумінні, — мої улюблені. Ще із часів навчання в НаУКМА на факультеті соціальних наук та соціальних технологій мене тягнуло до тілесності. Тому курсова про соціологію запахів, диплом і дисертація — про здоровʼя як соціальних феномен.
Наше тіло щодня нам розповідає безліч історій, якщо їх навчитися чути, і це чудово знають східні світоглядні традиції, можна навіть ненароком просвітлення досягти. Сьогодні запрошую всіх охочих слухати різні рухи свого тіла: ті, що ззовні, і ті, що всередині, там окремий всесвіт!

Gentle Narratology

14 Apr, 22:18


Для мене сьогодні стало великим відкриттям, що в моєму каналі присутня реклама. Аж хижо зробилося. Скажіть, будь ласка, це кожен пост ви бачите із закликом клікнути на якусь ліву марноту?

Gentle Narratology

14 Apr, 13:21


Мало що в житті мене впирає так, як це роблять лекції та книги Алана Воттса. Він розкладає філософії та релігії по поличках так, що це потім ну ніяк не розвидіти. І принагідно міняє твій світогляд. Дуже потужно, але й максимально ніжно. Усе, як ми тут любимо :)

World as Consciousness, from the Waking Up app:

https://dynamic.wakingup.com/course/CBC65A?source=content%20share&share_id=74346748&pack=P8F3A2&code=SCBD5EA50

Gentle Narratology

11 Apr, 12:10


Коли я працювала копірайтеркою в агенціях, мене іноді запрошували читати лекції про той копірайтинг. Пам’ятаю, у мене була вчительська мантра: «Якщо ваша робота — писати, то частиною вашої роботи має бути читати». Минуло вже доволі багато років, а воно й досі так. Оскільки так склалося, що я досі пишу, я досі читаю. Сьогодні надибала на канал у ютюбі із різним чудовим начитаним. Славно ж, що можна іноді «читати» вухами.

https://youtu.be/L-aANEsdanA?si=Kk-Plxy-OzGQ2f4y

Gentle Narratology

10 Apr, 18:34


Дуже довго носила в голові тему м’язів. Який фантастичний орган насправді! Звісно, ми його поділити на всеможливі глютеуси максимуси та квадратуси ламборуми, і це прекрасно, але як же круто досліджувати сукупність м’язів! Цього тижня — саме про це.