Коли ми говоримо про книжки @okbookclub Channel on Telegram

Коли ми говоримо про книжки

@okbookclub


Головна редакторка @divochemedia про літературне та навкололітературне.

Реклама та співпраця: https://bit.ly/3YdjSo8

Контакт @okpavlenko

Коли ми говоримо про книжки (Ukrainian)

Коли ми говоримо про книжки - це канал, де ви зможете знайти все про літературу та навкололітературне від головної редакторки @divochemedia. Тут ви знайдете рецензії, рекомендації, новини книжкового світу та багато іншого. Якщо вас цікавить світ книг, автори, літературні події, цей канал обов'язково стане для вас корисним і цікавим джерелом інформації. Крім того, тут ви зможете дізнатися про можливості реклами та співпраці. Долучайтеся до нашого каналу, обговорюйте улюблені книги, діліться своїми враженнями та знаннями з іншими прихильниками літератури. Для деталей щодо реклами та співпраці, звертайтесь до контакту @okpavlenko.

Коли ми говоримо про книжки

23 Nov, 09:45


Кошіль Оксана Василівна — моя прабабка, Кошіль Опанас Герасимович — її брат.

Опанас помер на вулиці. Вийшов із однієї хати і по дорозі до своєї помер з голоду.

Оксана народила у вересні 1932 року, хоча бабуся за документами записали грудневою.

Померла, коли бабусі було дев'ять місяців.

Завжди памʼятати, ніколи не пробачати.

Коли ми говоримо про книжки

22 Nov, 21:02


Кінокомпанія Amazon MGM Studios екранізує роман «Веріті» (Verity) американської письменниці Коллін Гувер, авторки бестселера «Покинь, якщо кохаєш». У головній ролі зніметься зірка фільму «Диявол носить Prada» Енн Гетевей.

У центрі сюжету — молода бідна письменниця Лоувен Ешлі. Одного дня до неї звертається Джеремі Кроуфорд, чоловік Веріті — відомої письменниці, чиї романи розходяться величезними тиражами. Після автокатастрофи Веріті паралізована і не може дописати серію книжок, тож він пропонує зробити це Лоувен. Жінка приїжджає до будинку Кроуфордів, щоб переглянути чернетки письменниці, які можуть допомогти у роботі, і випадково знаходить щоденник Веріті. Рукопис рясніє відвертими подробицями життя подружжя і розповідає, що насправді трапилося того дня, коли померла їхня донька. Тепер Лоувен має розібратися, ким насправді є Веріті — геніальною письменницею і жертвою фатальних обставин чи божевільною маніпуляторкою і злочинницею.

Українською мовою книжка вийшла у видавництві «РМ» 2022 року.

@divochemedia

Коли ми говоримо про книжки

22 Nov, 11:16


о, чекала цю книгу українською

Коли ми говоримо про книжки

22 Nov, 08:38


У нашої постійної авторки, письменниці Ольги Карі виходить нова книга.

Книжка «Твоє, моє, нічиє та інше» — це коротка історія «совкових» травм крізь призму жіночого погляду.

«Ця книга про ляльку Барбі, якої у більшості дівчат, народжених у совку, так ніколи і не було. Про отой нещасний пломбір, яким досі марять любителі совка, оплакуючи його і славнозвісні ГОСТи, які чомусь досі вважають каноном здорової і якісної їжі на прилавках магазинів. Про офіційно дозволені аборти у совку і сім кіл пекла, що випадали жінкам, які вирішували позбутися небажаної вагітності. Про канонічні ромкоми совєцького кіно, які висміювали і принижували жінок. Про похід в ресторан як подію цілого життя, про малометражні квартири і конфлікти між батьками і дітьми. Ця книга про всіх нас. Про тих, хто народився у совку. Про тих, кого виховували батьки, бабусі з дідусями, народжені в часи “пломбірного достатку і безплатної медицини”. Про всіх, хто відхрещується від травматичного минулого, і про тих, хто готовий подивитися йому прямо в очі. Про тих, для кого завжди є різниця».

Уривок тут

Коли ми говоримо про книжки

21 Nov, 13:42


У Києві в Меморіальному будинку Лесі Українки покажуть великий виставковий проєкт, присвячений письменниці, публіцистці, перекладачці, етнографці, культурній та громадсько-політичній діячці Олені Пчілці (Ользі Косач).

Презентує проєкт Музей видатних діячів української культури (Український Парнас), що розкриватиме грані видатної українки через унікальні артефакти.

Відвідувачі зможуть побачити весільний вінок Олени Пчілки, її письмове приладдя, віконний вітраж із будинка Ольги Косач у Зеленому Гаю, оригінали видань «Рідний Край» та «Молода Україна», редакція яких була безпосередньо у меморіальному будинку, де жила родина Косачів, а нині діє музей.

Також будуть представлені оригінали сторінок журналів із зібранням українських узорів, які видавала Пчілка, та відтворені вишивальницями з усієї України фрагменти національних візерунків.

Окрім цього, в експозиції будуть розміщені приватні речі, такі як елементи одягу, особисті документи, прижиттєвий портрет пензля Фотія Красицького тощо.

@divochemedia

Коли ми говоримо про книжки

20 Nov, 20:50


Анонс від КСД🔥

2 грудня в українському перекладі з‘явиться «Каїнова щелепа» Едварда Повіса Мезерса


Це одна з найоригінальніших книг, що більше схожа на гру, ніж на традиційну літературу

Ще в 1934 році кросвордист Едвард Повіс Мезерс створив книгу, що містила різноманітні головоломки. Однак найбільшу популярність здобула саме «Каїнова щелепа», яку видали окремо тільки через 85 років, у 2019

Це детективна історія про шість вбивств, де кожна сторінка написана окремо і розташована в випадковому порядку. Щоб розкрити імена жертв і вбивць, читач повинен правильно відновити послідовність сторінок, використовуючи логіку та ретельно аналізуючи текст. Попри те, що книга містить лише 100 сторінок, завдання виявляється значно складнішим через численні цитати, каламбури та інші словесні ігри

Під час перевидання першому, хто правильно зібрав усі сторінки, обіцяли грошову винагороду

Першоджерело анонсу тут

Коли ми говоримо про книжки

20 Nov, 20:22


Не останньою чергою принцип відбору мотивувався тим фактом, що ми хотіли представити різні стилі філософування, адже це перше таке видання в Україні, тож варто було показати розмаїтість. Тому ми обрали двох авторок, які безпосередньо пов’язані з історією фемінізму; двох авторок, які представляють, так би мовити, практичну філософію, приміром, підіймають етичну проблематику, питання критичного мислення тощо. І дві автороки — «хардкорні», ті, що займалися теоретичною філософією, метафізикою. Ми хотіли продемонструвати, що жінки писали про різне: і про те, що всі й так очікують від написаного жінками, як-от жіночі права, але й про етику, риторику. Вони також займалися і «серйозною» філософією. Наша мета — на загал представити, що у цих текстах є що почерпнути і чим збагатитися.

Інтерв'ю із командою антології «Філософині»

Коли ми говоримо про книжки

20 Nov, 19:27


Сходіть на цей фільм, він класний.

Коли ми говоримо про книжки

20 Nov, 19:01


Скоро буде якийсь нормальний контент, але не сьогодні

Коли ми говоримо про книжки

20 Nov, 16:10


Добрий вечір, хотіла увірватися у дискусію про блогерів та сучукрліт, але маю працювати. Тож просто поділюся, як з темою попрацювало медіа Сенсор, зробивши вже майже 50 рецензій на українські книжки.

Коли ми говоримо про книжки

20 Nov, 12:05


Видавництво Meridian Czernowitz випустить поетичну збірку української письменниці, поетки і кінорежисерки Ірини Цілик «Тонкий лід».

За словами авторки, більшість віршів — про неї саму та її родину, є також тексти про подруг, про інших жінок і чоловіків, написані з позиції спостерігачки.

До збірки увійшли вірші, натхненні життям, що «так чи інакше досліджують різні прояви того, як ми під час війни вчимося бути одне з одним поруч, про всю цю незіставність різних травматичних, загалом різних досвідів, через які ми проходимо».

@divochemedia

Коли ми говоримо про книжки

20 Nov, 08:58


Коли дивлюся дитячі книжки, думаю: у мене такого не було. І тим більше не було такого українською мовою. Тож я готова розповідати про всі дитячі книжки, аби малеча мала їх на своїх полицях.

У видавництві «Ранок» є серія книг британської письменниці Кей Уманські, яка подарує вашим дітям дивовижний світ чарів.
Елзі Піклз — звичайна дівчинка 👧🏻, яка живе у затишному містечку Смолбрідж і допомагає батькові у крамничці. Але все змінюється, коли вона стає подругою справжньої відьми 🧙🏼‍♀️ — Мадженти Шарп.

Разом вони вирушають у захопливі пригоди, рятують містечко від вічної зими, вивчають магічні заклинання, відкривають нові світи.

Загалом — усе те, що має робити дівчинка, яка прагне пригод і магії 😎

Кожна книга серії — окрема історія, яку можна читати самостійно.

Подивитися і замовити книги можна тут.


#promo

Коли ми говоримо про книжки

19 Nov, 20:42


Ентоні Ваккарелло представив новий кінематографічний кампейн "As time goes by", натхненний романом Марселя Пруста "У пошуках втраченого часу", одним із улюблених творів самого Іва Сен-Лорана

Любов, єдність, мрія, бажання, час і пам’ять, що повторюються з творчості Пруста, переосмислені Ентоні Ваккарелло в колекції із 6 короткометражних фільмів, які відзняла улюблена Надя Лі Коен