Медіамейкер @mediamakerme Channel on Telegram

Медіамейкер

@mediamakerme


Медіа для і про тих, хто працює в медіа та хоче робити це чесно, виважено і з користю для аудиторії💙

Наш сайт: https://mediamaker.me/

Наша імейл-розсилка: https://bit.ly/3eQ0nxt

Є питання чи пропозиції? Пишіть [email protected]

Медіамейкер (Ukrainian)

Медіамейкер - це канал для тих, хто працює в галузі медіа або мріє працювати в цій галузі. Тут ви знайдете корисні поради, інформацію та ресурси, які допоможуть вам робити свою роботу чесно, виважено і з користю для аудиторії. Завдяки цьому каналу ви можете покращити свої навички, дізнатися про нові тренди у світі медіа та спілкуватися з однодумцями. Крім того, у Медіамейкері ви знайдете посилання на їх веб-сайт та можливість підписатися на їх імейл-розсилку, щоб бути в курсі всіх новин. Якщо у вас виникли питання або ви маєте пропозиції, ви завжди можете звернутися за допомогою на пошту [email protected]. Приєднуйтесь до Медіамейкер та розвивайте свою кар'єру в медіа разом з професіоналами!

Медіамейкер

21 Nov, 16:30


🤔 Чи така страшна поляризація, якою її малюють?

Повномасштабне російське вторгнення, вимушена міграція за кордон та переживання різних воєнних досвідів посилюють поляризацію в Україні. Водночас її ознаки спостерігають і в багатьох розвинених країнах, зокрема США, Франції, Німеччині, Японії тощо.

Що варто знати про цей процес і чи потрібно його боятися? Як медіа можуть регулювати рівень поляризації? Відповіді на ці питання шукали на «Медіаднях» від Премії Ґонґадзе — найцікавіші тези читайте за покликанням 👇

Медіамейкер

21 Nov, 15:30


Українські кіберфахівці зламали 19 російських сайтів, Starlight Media отримала статус партнера YouTube, а Мін'юст США висунув нові вимоги до Google: добірка медіановин за 21 листопада

🔎Українські кіберфахівці опублікували вітання з 11-ю річницею Революції Гідності на російських сайтах підприємств, що діють на окупованих територіях. Під вплив потрапили 19 російських фірм на території тимчасово окупованого Криму, Херсонської, Донецької та Луганської областей. Замість перших сторінок на сайтах розмістили зображення розірваного ланцюга. | СтратКом ЗСУ.

🔎ГО «Детектор медіа» і Spinus Agency у співпраці з ЮНЕСКО розпочали кампанію «Медіаграмотність ― це свобода». Медійники планують привернути увагу до правил медіаграмотності, які допоможуть розпізнавати маніпуляції, дезінформацію та дипфейки. У межах кампанії опублікували соціальні ролики, у яких інфогігієна подається як повсякденне правило безпеки. | «Детектор медіа»

🔎Медіакомпанія Starlight Media отримала статус Multi-Channel Network від YouTube. Статус MCN дає змогу компанії запропонувати партнерам нові послуги: захист авторських прав через Content ID, підтримку у розв’язанні проблем із монетизацією, оптимізацію контенту для підвищення охоплення та прибутковості, адаптацію контенту іншими мовами й вихід на нові ринки. | «Медіамейкер»

🔎Представниці МЗС РФ Захаровій під час брифінгу заборонили коментувати удар по Україні міжконтинентальною балістичною ракетою. Захарова проводила брифінг для преси й під час нього відповіла на телефонний дзвінок. Зміст дзвінка став відомий завдяки увімкненим мікрофонам — абонент сказав їй не коментувати повідомлення про застосування ракети. | «Українська правда»

🔎Міністерство юстиції та група штатів США запропонували Google продати веббраузер Chrome у змінах до судового позову проти компанії. На їхню думку, браузер зміцнив домінування компанії, тому продаж «назавжди припинить контроль Google над пошуком і дозволить конкурувати іншим пошуковим системам». У Google заявили, що пропозиція Мін'юсту зашкодить конфіденційності й безпеці американців, а також перешкодить інвестиціям у штучний інтелект. | «Медіамейкер»

🔎Meta представила ШІ-оновлення в Messenger. Він почав підтримувати HD-формат для відеодзвінків, придушення фонового шуму та ізоляцію голосу. У Messenger Calling можна залишати голосові аудіо- чи відеоповідомлення користувачам, які не відповіли на виклик. Для цього потрібно обрати опцію «Записати повідомлення» в нижній правій частині екрана. | Meta

Медіамейкер

21 Nov, 14:01


🔡The New York Times заявило про створення незаконних копій своєї гри-головоломки Connections

Видання стверджує, що розробник-фрилансер Ентоні Салазар створив сайт з архівом усіх попередніх версій гри, до яких NYT надає доступ за передплатою.

Салазар стверджує, що створив архів, використовуючи загальнодоступний API NYT. Водночас The New York Times вбачає в його діях «порушенням прав інтелектуальної власності на торгівельну марку й авторські права».

Видання вимагає закрити вебсайт, на це Салазару дали три дні. У разі його відмови видання готове подати позов до суду.

Ми писали в цьому тексті про запуск Connections та цінність головоломки у стратегії NYT.

Медіамейкер

21 Nov, 13:01


До Дня Гідності та Свободи хочемо нагадати вам історії кількох медіа, заснування яких пов’язане з початком Революції Гідності в Україні 🇺🇦

🔹«Слухайте, думайте». Як «Громадське радіо» стало рупором політичних і суспільних змін
З перших днів подій на Майдані «Громадське радіо» транслювало новини по 4–6 годин щодня. Медійники залучали до своїх етерів та програм не лише прихильників євроінтеграції, а й антимайданівців.

🔹Від стримів без коментарів до мільйонної аудиторії на диджитал-платформах — історія hromadske
21 листопада почалася Революція Гідності, і вже 22 листопада журналісти новоствореного медіа вийшли у прямий етер та активно розповідали про події Революції Гідності: знімали звідти стрими та відео у форматі no comments, що набули особливої популярності в аудиторії.

🔹Назва як маркер «свій-чужий». Історія NV від заснування до сьогодні
Це медіа вже 2014 року заснували журналісти, які раніше працювали в суспільно-політичному журналі «Кореспондент». У листопаді 2013-го журнал перейшов до нового власника — проросійського олігарха Сергія Курченка. Він заявив про редакційні зміни, зокрема про те, що треба припинити критикувати владу. Частина команди не погодилася з такими змінами і вирішила піти.

Медіамейкер

21 Nov, 12:03


🇺🇦 Чат-бот Gemini Live відтепер говоритиме й українською мовою

Компанія Google оголосила про розширення Gemini Live на понад 40 мов, серед них і українська. Мовне розширення спочатку стане доступним на Android, а потім для iOS.

У компанії додали, що підтримка нових мов у Gemini Live впроваджується поетапно, тому доступ до певних мов може з'явитися не одразу для всіх користувачів.

Дивіться в нашому матеріалі хронологію поступових змін у Gemini.

Медіамейкер

21 Nov, 11:01


😮Дональд Трамп дав вказівку республіканцям у Конгресі заблокувати ухвалення «Закону про пресу»

Законопроєкт «Про захист репортерів від шпигунства з боку держави», спрямований на посилення захисту конфіденційності джерел медійників. Він мав заборонити прокурорам використовувати повістки в суд і ордери на обшук, щоб розкривати джерела журналістів.

Заклик Трампа зменшує ймовірність того, що законопроєкт потрапить на розгляд Сенату та буде прийнятий до кінця поточної сесії Конгресу в грудні.

Усі висловлювання Трампа та його плани щодо медіа у США ми збираємо в цьому матеріалі

Медіамейкер

21 Nov, 10:00


🔌Інститут масової інформації нагадав перелік медіабаз, де медійники можуть отримати робоче місце без перебоїв з електрикою та інтернетом

Медіабази є в 13 містах України. Щоби скористатися їхніми послугами, необхідно написати координатору хабу або на сторінку журналістського хабу у Facebook.
💡Житомир — Оксана Трокоз;
💡Чернігів — Павло Пущенко;
💡Харків — Ольга Каплун;
💡Полтава — Надія Кучер;
💡Дніпро — Катерина Лисюк;
💡Запоріжжя — Наталія Виговська;
💡Кропивницький — Павло Лісниченко;
💡Миколаїв — Катерина Середа;
💡Суми — Альона Яцина;
💡Одеса, Херсон — Сергій Нікітенко;
💡Медіабаза Словʼянськ — Валерій Гармаш;
💡Медіабаза Чернівці — Таїсія Гармаш.

Також за потреби можна звернутися до всеукраїнського координатора хабів ІМІ Павла Лісниченка за номером 050 594 20 58 або написати на електронну пошту [email protected].

Медіамейкер

21 Nov, 09:01


🌟«Українська правда» представила рейтинг лідерів «УП 100»

Цьогорічне гасло премії —  «Поза межами можливого». Сотню лідерів незалежне журі оцінювало за кількома критеріями — внесок у перемогу та розбудову державності лідерство, доброчесність, вплив на суспільно-політичні процеси.

Переможців визначили в шести категоріях: «Суспільство», «Політика», «Захисники», «Бізнес», «Культура» та «Спорт».

Хто з медійників увійшов до переліку лідерів, дивіться на сайті.

Медіамейкер

21 Nov, 07:35


⚡️Стипендія від RSF

Організація «Репортери без кордонів» до 25 листопада приймає заявки на участь у Берлінській стипендіальній програмі з цифрової безпеки для журналістів. Навчання передбачає стипендію у 1000 євро на місяць.

Щодня публікуємо #можливості й #стипендії для медійників

Медіамейкер

20 Nov, 16:30


⚒️ Що мотивує Facebook видавати ваші дописи у стрічку? Інструменти та поради з підвищення охоплення для медіа

За останніми даними 2023 року, Facebook знизив пріоритет постів із покликаннями (менше кількість кліків на зовнішні ресурси), щоб утримувати користувачів на своїй платформі. Водночас, попри ці обмеження та песимізм видавців щодо змін у алгоритмах, Facebook залишається одним із ключових джерел трафіку на сайти.

Ідеальна ситуація для допису: користувачі залишають коментарі, ставлять вподобання та поширюють публікацію. Це сигнал для алгоритму, що контент заслуговує на ширше охоплення.

Як ефективно використовувати платформу редакціям, розповіла на лекції для курсу «Аналітика та дистрибуція» від KMS Дарина Манзюк — SMM lead консультантка у Tyshchuk Digital Hub.

Медіамейкер

20 Nov, 15:30


Чергове російське ІПСО, тур пропагандистів у Донецьку та ШІ-угода Microsoft з HarperCollis: що сталося у медіасвіті протягом 20 листопада

👀Росія від імені Головного управління розвідки України розповсюджує у месенджерах і соцмережах повідомлення про загрозу «особливо масованого» ракетно-бомбового удару по українських містах 20 листопада. У ГУР відповіли, що це повідомлення — фейк, що містить типові для російських інформаційно-психологічних операцій граматичні помилки. У відомстві закликали довіряти інформації лише з офіційних ресурсів. | ГУР 

👀Кремль організував тур пропагандистів окупованими територіями України. «Журналісти та блогери», які пройшли кремлівський конкурс «шум», приїхали у тимчасово окупований Донецьк. Вони створюватимуть пропагандистські матеріали про українців,  у життя яких прийшов «русскій мір». Під час візиту пропагандисти зустрілися з лікарями, вчителями та російськими військовими. | Центр національного спротиву.

👀Корпорація Microsoft уклала угоду з видавництвом HarperCollins, що входить до складу медіахолдингу News Corp. Співпраця передбачає використання нон-фікшн книг для навчання моделей штучного інтелекту. Microsoft планує використовувати книги HarperCollins для ШІ-моделі, яку вона ще не анонсувала. Водночас компанія не планує брати цей контент для створення нових книжок без авторів-людей. | Bloomberg

👀Компанія Meta найняла CEO з питань штучного інтелекту Salesforce Клару Ших. Вона очолить новий підрозділ, що займається розробленням ШІ-інструментів для компаній, які використовують  застосунки Meta. Зокрема новий підрозділ Meta пропонує ШІ-продукти, створені за допомогою Llama, мільйонам компаній, які рекламують і створюють контент в Instagram, Facebook і WhatsApp. | TechCrunch

👀Чат-бот Gemini від Google тепер може запам’ятовувати інформацію про ваше життя, роботу та особисті вподобання. Функцію «пам’яті» почали розгортати для деяких користувачів Gemini, це дасть змогу чат-боту додавати контекст до поточної розмови. Оновлення доступне лише для передплатників плану Google One AI Premium за $20 на місяць.  | TechCrunch

Медіамейкер

20 Nov, 14:01


#можливості #гранти

📊Гранти на проєкти з дата-журналістики від Пулітцерівського центру 

Пулітцерівський центр оголошує конкурс на інноваційні проєкти із журналістики даних. Можливість відкрита для редакцій та журналістів-фрилансерів з усього світу.  

Представлені проєкти мають розширювати межі збору та аналізу даних і формувати суспільний дискурс.

Медіамейкер

20 Nov, 13:02


👨🏼‍💻Дивитися контент — теж робота, саме так ви шукаєте ідеї та натхнення для контенту свого медіа!

Шукати натхнення варто не лише на сторінках вашої ніші — можна адаптувати ідеї з зовсім інших сфер. Надивленість — ключове вміння, щоб робити актуальний і цікавий контент. 

Важливо розуміти, що соцмережі створені з розважальною метою, і це напряму впливає на формат побудови відео. На таких платформах ви конкуруєте не лише з колегами, а ще й із «котиками» — віральними відео, які зображують щось миле, просте, і таке, що «засмоктує».

Про те, як знімати якісні та цікаві відео для соцмереж — читайте в конспекті навчального інтенсиву Abo Reels School.  

Медіамейкер

20 Nov, 12:03


#можливості 

🤔 Експертні консультації в межах програми Media Excellence Program від Львівського медіафоруму

Українські редакції зможуть обрати до двох консультацій на актуальні для них теми:

🔹виробництво, просування та адаптація контенту;
🔹управління фінансами;
🔹написання грантових заявок та фандрейзинг;
🔹теми, що стосуються проєктного менеджменту;
🔹 дослідження авдиторії тощо.

Дедлайн подання заявок: 27 листопада 2024 року.

Медіамейкер

20 Nov, 11:01


🗣OpenAI розширює голосовий режим ChatGPT для роботи у браузерах

Оновлення дасть змогу користувачам комунікувати із чат-ботом прямо зі свого браузера. Користувачі можуть вибрати один із дев'яти вихідних голосів для ChatGPT, кожен з них має власний тон. Наприклад,  «впевнений і оптимістичний» голос. 

Для кого доступна нині ця функція та чи можна безплатно протестувати голосовий режим — відповідь на сайті.

Медіамейкер

20 Nov, 10:01


#можливості #конкурси #премії

📚Премія за досягнення у книговиданні від «Читомо» 

Медіа про книжки «Читомо» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» приймають заявки від видавців, книжкових блогерів, журналістів, бібліотек, книгарень тощо на Премію за видатні досягнення дієвців українського книговидання та літературної сфери. 

📚Переможці отримають $3000 у кожній із трьох номінації — «Трендсетер видавничого ринку», «За книжкову ініціативу, що сприяє промоції читання», «Амбасадор української книги».

Дедлайн подання заявок: 16 грудня 2024 року.

Медіамейкер

20 Nov, 09:03


🔮The Economist представив нову обкладинку-ребус із прогнозами на 2025 рік

У центрі обкладинки опублікували портрет переможця президентських виборів у США Дональда Трампа, а навколо нього портрети президента України Володимира Зеленського, Путіна, очільника Китаю Сі Цзіньпіна та глави Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн. Також додали різні символи — ядерну ракету, шприц, зображення Сатурну й Землі тощо.

Редактор The Economist Том Стендейдж у своєму листі описав 10 світових трендів 2025 року. Він згадав про роль Америки й наслідки ​​перемоги Трампа, зокрема ймовірність того, що він «може підштовхнути Україну до угоди з Росією та розв’язати Ізраїлю руки в конфліктах у Газі й Лівані». Також серед головних прогнозів наступного року — бум технологій у світі, інфляція, криза штучного інтелекту, труднощі під час подорожей та додав, що варто очікувати можливих «сюрпризів».

Медіамейкер

20 Nov, 07:30


🌟Заявіть про себе!

House of Europe надасть медійникам до 4 000 євро на особистий проєкт — запуск подкасту, створення авторського курсу, участь у стажуванні тощо. Подавайте заявки до 2 грудня.

Слідкуйте за тегом #можливості

Медіамейкер

19 Nov, 17:30


Знову готуємо нашу щомісячну добірку медіапродуктів і чекаємо новин від медіа з усіх куточків України!

Допоможіть нам краще бачити та висвітлювати вашу роботу.

Якщо ви цього листопада:

 🍁запустили тематичний спецпроєкт із кількох статей, подкаст, серію відео тощо (тобто комплексно й довго розповідаєте про тему, а не лише одним матеріалом);

 🍁почали розвивати чи перезапустили новий канал дистрибуції (WhatsApp, TikTok, розсилка тощо);

 🍁запустили спільноту чи якісь особливі заходи для вже наявного клубу;

 🍁у найближчі тижні проводите якийсь цікавий івент під брендом вашого медіа;

надсилайте у телеграм @d_svystukha до 18:00 26 листопада інформацію:

✍🏻 назву проєкту;
✍🏻 формат (серія матеріалів, подкаст тощо);
✍🏻 чому ви вирішили його запустити, в чому його фішка та як це вплине на вашу авдиторію чи розвиток видання.

Не забудьте вказати ваше ім'я-прізвище, посаду й назву медіа 🙂

А добірку продуктів за жовтень можна побачити тут.