Естетичний інтелект @culturology2022 Channel on Telegram

Естетичний інтелект

@culturology2022


Телеграм культурологині. Тут побачите актуалізацію української культури як натхнення, як силу, як енергію! Також знайдете новини про арт-події, виставки, фестивалі, книги. Інстаграм "Естетичний інтелект" https://instagram.com/esthetic.intelligence?igshid=

Естетичний інтелект (Ukrainian)

Естетичний інтелект - це Telegram канал, створений спеціально для культурологів та всіх, хто цікавиться українською культурою. На цьому каналі ви знайдете актуальні новини про арт-події, виставки, фестивалі, книги та інші цікаві події. Тут ви знайдете натхнення, силу та енергію, які притаманні українській культурі. Крім того, на каналі "Естетичний інтелект" ви знайдете посилання на Instagram, де також можна подивитися цікаві матеріали та інформацію про культурні події. Приєднуйтесь до каналу "Естетичний інтелект" і дізнавайтесь більше про українську культуру!

Естетичний інтелект

16 Feb, 08:22


🟧 Гідний контент на ютубі про світових митців. До перегляду 👇
https://youtu.be/11KAYFf8ebs?si=NfKr23i1GCGBiAjb

Естетичний інтелект

15 Feb, 08:39


🟧 Момент здивування та страху в мистецтві: Бог Ерос, переплутавши стріли, сам закохується в земну жінку Психею. Вона в нього теж. Але поставив умову, що вона не побачитиме його обличчя і що вони будуть зустрічатися тільки вночі.

🟧 Вже через якийсь час Психея стояла над сплячим коханим, тримаючи в руках світило. Вона піднесла світло ближче до його обличчя — і раптом застигла. Перед нею лежав сам бог Ерос.

🟧 Її душу охопило захоплення і страх водночас. Як вона, смертна, могла бути дружиною бога? У цю мить рука Психеї затремтіла, і крапля гарячого воску зі світильника впала на плече Ероса. Він здригнувся, розплющив очі...

🧡 А що було далі я розповім сьогодні о 17:00 на своїй лекції "Ерос і Танатос" в Я галереї в Києві)

Естетичний інтелект

14 Feb, 19:15


🟧 18-21 лютого відбудеться Перший благодійний онлайн NFT-аукціон українського мистецтва на платформі UFDA.

🔶 Український фонд оцифрованого мистецтва (UFDA) – перший і наймасштабніший в Україні відкритий онлайн-каталог оцифрованих і токенізованих творів мистецтва.

🟧 UFDA – наймасштабніший відкритий онлайн-каталог, який дозволяє мільйонам людей у всьому світі познайомитися з українським мистецтвом.

🟧 На першому NFT-аукціоні UFDA будуть представлені цифрові копії робіт трьох всесвітньо відомих українських художників – Жанни Кадирової, Нікіти Кадана та Waone Interesni Kazki, представлених у світових музеях, зокрема Помпіду та Людвіга.

🟧 100% прибутку буде передано БФ Сергія Притули на підтримку України.

🟧 Сайт

Естетичний інтелект

14 Feb, 09:20


🩷 21 лютого о 19:00 відбудеться онлайн-лекція "Культурна журналістика: український вимір" в Litosvita.

🟧 Що буде?
🔶 Хто такі культурні журналісти.
🔶 Навіщо потрібна культурна журналістика.
🔶 Який стан культурної журналістики в Україні сьогодні та які її досягнення.
🔶 Чим культурна журналістика приваблює читачів та які їхні потреби закриває.

🟧 Лекторки:
Дарія Слободяник — редакторка та журналістка з 17-річним досвідом роботи в медіа. Редакторка відділу культури українського Vogue.
Богдана Неборак — журналістка, редакторка інтервʼю The Ukrainians Media.


🟧 Лекція проходитиме в Zoom. Якщо ви пропустите онлайн-трансляцію, то зможете переглянути відеозапис.

🟧 Детальніше

Естетичний інтелект

14 Feb, 07:43


🩷 З Днем закоханих!

🤍 Бажаю пристрасті, кохання та взаємоповаги!

Естетичний інтелект

13 Feb, 12:46


🟧 У суботу, 15 лютого о 17:00, проведу лекцію "Ерос і Танатос" в Ya gallery Київ.

🟧 Поговоримо про бажання і втрату, чуттєвість і згасання, життя і смерть у мистецтві, зокрема, про полотна Тіціана, Лукаса Кранаха Старшого та Караваджо, Клімта та Шиле.

🟧 Також згадаємо про концепцію психоаналізу Зігмунда Фройда та як вона впроваджується в аналіз нашого несвідомого.

🟧 Реєстрація

Естетичний інтелект

12 Feb, 17:31


🟧 "Життя і смерть" 1908-1916 рр. віденького художника Густав Клімт.

🟧 Смерть з червоною булавою в руці виглядає загрозливо. Порожні очниці усміхненого черепа дивляться на переплетені людські тіла. Мовчки чекає.

🟧 Внизу жінка опустила голову, ми бачимо її ліву руку та її волосся, яке більше не спадає. М'язистий чоловік правою рукою тримає свою дівчину ззаду. Ліва рука схована за її оголеним тілом. Частини тіла жінки вкриті тканиною, переважно з червоним орнаментом, тоді як нижня частина тіла чоловіка вкрита тканиною, що нагадує одяг чоловіка в "Поцілунку" Клімта.

🟧 Стара жінка в блакитній сукні, яка покірно схилила голову. Стара має запале обличчя та заплющені очі, так само як і молода мати з немовлям, що лежить позаду неї.

🟧 Вцілому картина має хоч і спокійні та плавні лінії та рухи, одна це як "затишшя перед бурею".

Естетичний інтелект

11 Feb, 16:18


🟩 Ерос — давньогрецький бог кохання, пристрасті та бажання. Уявляючи його, ми часто бачимо крилатого хлопчика з луком і стрілами, який змушує серця битися швидше. Але в міфах його образ складніший і глибший.

🟧 За однією з версій, Ерос — син богині краси й кохання - Афродіти та бога війни - Ареса. Апріорі це поєднання дуже-дуже символічне: любов і пристрасть нерідко йдуть пліч-о-пліч із боротьбою, війною та конфліктністю.

🟪 Однак є й інші міфи, де Ерос — один із найдавніших богів, що виник разом із Хаосом та Геєю (Землею).

❤️ Ерос уособлює не лише романтичне кохання, а й творчу енергію, пристрасть до життя, силу, що рухає світ. Він — вічний супутник людської душі, що веде нас у пошуках любові та гармонії.

Естетичний інтелект

11 Feb, 09:29


🟧 Чому любов і смерть так тісно пов'язані? Як митці передавали бажання, страх і фатальність пристрасті?

🟧 15 лютого о 17:00 відбудеться лекція від культурологині Тетяни Дорошенко, де буде висвітлено цей вічний сюжет у мистецтві.

🟧 Що на вас чекає?
🔶 Греко-римські мозаїки, де юний бог Ерос випробовує силу почуттів;
🔶 Пристрасні й фатальні образи на полотнах Тіціана, Лукаса Кранаха Старшого, Караваджо;
🔶 Концепція "Ероса і Танатоса" у психоаналізі Зігмунда Фройда;
🔶 Як цей дуалізм відобразився в мистецтві Віденського сецесіону у провокаційних роботах, наприклад, у роботах Густава Клімта та Егона Шиле.

🟧 Реєстрація

Естетичний інтелект

10 Feb, 08:02


🟧 13 лютого о 12:00 відбудеться відкриття виставки Віталія Матухна "Повторювані цикли або ходіння по колу" в Малій Галереї Мистецького арсеналу.

🟧 На виставці митець, куратор і активіст із Лисичанська Віталій Матухно представить фотографії та відео з пейзажами, які він фіксував із вікна Укрзалізниці під час своїх подорожей на схід. Вони наштовхували художника на спогади про рідне місто та неможливість повернення туди.

🟧 Візуальні спостереження доповнять аудіороботи з роздумами Віталія про сьогодення та майбутнє Лисичанська.

🟧 Детальніше

🟧 Вхід вільний.

Естетичний інтелект

09 Feb, 17:20


🟧 Цікава стаття про готель Салют👇
https://pragmatika.media/makrokosm-i-mikrokosm-hoteliu-saliut/?fbclid=PAY2xjawIVTOhleHRuA2FlbQIxMQABpl8apLRwGlHN0rxUSoG0Wh7mmThF0S1CSRt_wBZ337Mq4R4-gTeyliEXEg_aem_1dKTlxTtmv22hP1DMlaL3w

Естетичний інтелект

09 Feb, 09:44


🟧 12 лютого о 18:00 відбудеться презентація видання "Протагоністи. Живописний заповідник / Паризька комуна" в Українському Домі.

🟧 Видання ґрунтується на виставці "Протагоністи. Живописний заповідник / Паризька комуна", що була представлена у травні-червні 2024 року в Українському Домі та охопила майже 50 авторів та 300 робіт.

🟧 Учасниці та учасники презентації:
🔶 Ольга Вієру, директорка Українського Дому;
🔶 Валерій Сахарук, куратор та упорядник видання «Протагоністи»;
🔶 Куратори виставки: Олександр Соловйов, Світлана Старостенко, Станіслав Скорик, Аліса Гришанова.

🟧 Адреса: вул. Хрещатик, 2

🟧 Вхід вільний.

Естетичний інтелект

08 Feb, 21:10


⚡️Україну на Євробаченні 2025 представить гурт Ziferblat із піснею Bird of Pray

Естетичний інтелект

08 Feb, 15:48


🟧 "Любов небесна і Любов земна" 1514 року італійського художника Тіціана.

🟧 На полотні зображено двох жінок. Це Афродіта в грецькій міфології, Венера в римській, в різних станах. Одна богиня — це бажання споглядати прекрасне, інша — відтворювати його.

🟧 На фоні стародавнього історичного саркофага, на якому лежить крилатий Амура, який рукою змішує воду всередині. Ця фігура, як і сюжет картини, тісно пов’язана з темою кохання – тут виражене його подвійна природа, священна та пристрасна – алегорично зображена двома жіночими фігурами, символами Священної Любові та Нечистої Любові. Ця подвійність, також присутня в пейзажі, відтвореному на задньому плані, додатково виражена ліворуч краєвидом гори, а праворуч — селом на березі озера.

Естетичний інтелект

08 Feb, 08:13


🟧 8-9 лютого з 12:00 по 20:00 відбудеться маркет вінтажу та українських брендів Eat My Vintage в готелі "Салют" в Києві.

🟧 На Eat My Vintage будуть представлені прикраси, оздоби, унікальні парфуми, вінтажні речі, одяг, декор.

🟧 Також буде лекторій - про мистецтво, архітектуру та історію.

🧡 Я теж буду вести лекцію 9 лютого о 17:00 про давньогрецького бога Ероса, його дружину Психею та матір Афродіту, та як їх зображали в світовому мистецтві. Буду рада бачити!

Естетичний інтелект

07 Feb, 12:49


🟧 11 лютого 18.30 відбудеться лекція від мистецтвознавиці й есеїстки Діани Клочко в театральна зала "Вікна" Культурно-мистецького центру НаУКМА.

🟧 Лекцію циклу присвячено Йогану Георгу Пінзелю. Феномен цього скульптора розглядали з багатьох перспектив: його таємничої появи на теренах Галичини; співпраці з архітектором, який став родичем; замовних робіт від магната Василя Потоцького й митрополитів із родини Шептицьких; творів для католицьких і греко-католицьких громад Львова, галицьких міст і навіть невеликих містечок.

🟧 Буде обговорення недостатньо висвітленого питання: чому жителі українських міст на початку XVIII століття так щедро фінансували скульптурний декор як інтер’єрів, так і екстер’єрів; як сакральних будівель, так і міської забудови.

🟧 Вхід — вільний.

Естетичний інтелект

07 Feb, 06:38


🧡 Я дуже люблю цю книгу (і всім раджу) сучасного філософа Володимира Єрмоленка "Ерос і Психея", де проводяться паралелі між епохою Ренесансу та культурними та літературними феноменами 19-20 сторіччя, зокрема в Україні.

🟧 Тож 16 лютого о 16:00 буде обговорення та осмислення книги Володимира Єрмоленка "Ерос і Психея" у книгарні "Закапелок".

🔶 Приємний бонус: за промокодом EROS на сайті Видавництва Старого Лева (https://starylev.com.ua/) цю книгу можна придбати з 20% знижкою.

🟧 Реєстрація на подію

Естетичний інтелект

06 Feb, 20:10


🟧 Джоан Семмел - сучасна американська художниця -феміністка.

🟧 Вона найбільш відома своїми великомасштабними натуралістичними автопортретами оголеного тіла, на які глядач дивиться згори.

🟧 Більша частина її творчості присвячена темам сексуальності, тіла, інтимності та самодослідження як фізичного, так і психологічного.

🟧 Робота "Шкіра в грі" 2019 року продовжує дослідження оголених автопортретів за допомогою виразної кисті та яскравих кольорів. Зображуючи її тіло в різних композиціях і в змінних масштабах, поверхня складається з ряду технік малювання, включаючи більш плавні та більш текстуровані мазки, а також змивання та краплі.

🟧 Більше її робіт

Естетичний інтелект

06 Feb, 06:03


🟧 25 лютого розпочинається курс "Як відкрити галерею" від Skvot.

🟧 Лектор: Павло Гудімов — галерист (23+ роки в індустрії), засновник артцентрів "Я Галерея" в Києві та Львові.

🟧 За 19 занять ти:
🔶 освоїш аспекти, необхідні для відкриття й розвитку власної галереї
🔶 зрозумієш український та закордонний контекст галерейного бізнесу
🔶 дізнаєшся, як просувати й піарити простір на початку
🔶 зорієнтуєшся в юридичних аспектах та авторському праві
🔶 навчишся професійно комунікувати зі спонсорами, колекціонерами та клієнтами
🔶 розберешся, скільки вкладати в мистецтво, щоб не лише надихати(сь), але й заробляти

🟧 Як результат — розробиш концепт власної галереї, прорахуєш бюджет і складеш план, щоб мрія перетворилась на реальність.

Естетичний інтелект

05 Feb, 14:48


🟧 "Венера Вертикордія" (або "Венера, що обертає серця") 1864 року англійського художника Данте Габріеля Россетті.

🟧 Назва картини взята з поеми римського автора Овідія і перекладається як "Венера, що обертає серця".

🟧 На картині зображена Венера - римська богиня кохання. Картина сповнена символів хтивості та кохання. Стріла, яку вона тримає в руці, готова пронизати серця, яблуко символізує плід, який спокусив Єву, а троянди є символом бажання. Вона — хіть плоті, яка не гине, хоча навколо неї кохання, життя та мрії навічно зникають.

Естетичний інтелект

05 Feb, 11:57


🟧 Знову працює "Victoria Museum" - музей костюму і стилю вікторіанської епохи в Києві.

🟧 Приватна колекція включає більш ніж 1500 експонатів,
які визначають стиль і атмосферу дореволюційного періоду, період 1830-1920 років.

🟧 Аудіо гід виставкою звучить трьома мовами та входить у вартість квитка. Ви можете приміряти на себе нові образи, одягнувши репліки суконь, елегантні капелюшки,
використовуючи віяла та інші аксесуари.

🟧 Адреса: Бутишев провулок, 23.

🟧 Вхід 130 грн.

Естетичний інтелект

05 Feb, 06:39


⬛️ Лютий лютує заморозками, але мистецтво гріє 🤍

🟧 Виставка "Колекція. Олександр Гнилицький, Олег Тістол" з 7 лютого до 2 березня в Dymchuk Gallery. Вхід вільний.

🟧 Виставка Аліни Клейтман "Жахливий кінець чи жахіття без кінця?" до 9 березня в The Naked Room. Вхід вільний.

🟧 Виставка "Сергій Параджанов. Автентика свободи" до кінця лютого в Музеї театрального, музичного та кіномистецтва України. Вхід 100 грн.

🟧 Виставка художниці-керамістки Тетяни Забеліної "Сlay man story"
до 23 лютого в галереї "Хлібня" на території Софії Київської.

🟧 Виставка Поліни Вербіцької "Поверхневість" 5 до 26 лютого в Squat 17b. Вхід вільний.

🟧 Виставка "Матеріал Пам'яті" до 2 березня в Voloshyn Gallery. Вхід вільний.

⬛️ Підписатись на канал

Естетичний інтелект

04 Feb, 19:35


🟦 Сара Слеппі - сучасна американська художниця.

🟧 Вона малює гротескні сюрреалістичні композиції, наповнені спотвореними кінцівками чи грудьми.

🟦 Конфліктно привабливі тіла (експоновані суб’єкти), по типу, зображуючи ідеал, який транслюють ЗМІ, від губ до кінцівок, розкривають болісні жертви, які приносить суспільство.

🟧 Створюючи напругу між різноманітними, але знайомими елементами та контрастними художніми стилями, Слеппі дражнить і обманює, а потім стикає глядача з пульсаціями теплої, густої крові, що пальпується під оксамитовими поверхнями потойбічної шкіри.

Естетичний інтелект

04 Feb, 16:14


🟧 7 лютого о 18:00 відбудеться відкриття виставки "Колекція. Олександр Гнилицький, Олег Тістол" в Dymchuk Gallery.

🟧 До експозиції виставки увійшли полотна Олександра Гнилицького 2008 року й роботи з циклів "Гори" та "Ю.Б.К." Олега Тістола.

🟧 Олександр Гнилицький та Олег Тістол формували культурний ландшафт України в 1990-х роках та належали до генерації митців "Нової хвилі". Вони переосмислювали радянську спадщину та шукали нові візуальні форми для вираження української ідентичності. Попри різність підходів, їхні роботи створюють унікальний діалог, між сакральним і буденним, реальністю та міфом.

🟧 Адреса: вул. Ярославська, 21

🟧 Вхід вільний.

Естетичний інтелект

04 Feb, 08:34


🟧 Хто тут в мене в науковій царині у сфері культури і мистецтв, це для вас:

🔶 Міжнародна науково-практична конференція «Полілог культур: філологічна та культурологічна освіта в контексті сталого розвитку», яка відбудеться 24-25 квітня 2025 року.

🟧 Дедлайн до 15 квітня 2025 р.

🟧 Участь у конференції безкоштовна.

Естетичний інтелект

03 Feb, 13:57


🟧 З книги "Homo sapiens. Коротка історія людства" Ювал Харарі: "Це один із безперечних прикладів мистецтва і можливо релігії, що свідчить про здатність людського розуму Уявляти собі те чого не існує в реальності.
Дослідники стверджують, що ті люди які винищили неандертальців, а саме homo sapiens заселили Австралію і вирізбили людину-лева з печери Штадель у Німеччині. Близько 32 000 років тому вони були так само інтелектуальними творчими і чутливими як ми".

🟧 Завдяки Когнітивній еволюції набули здатності сказати: "Лев - це дух, що охороняє наше плем'я". Ця здатність розповідати вигадки - найунікальніша властивість мови сапіенс.

🟧 Створення міфу - це теж етап розвитку людства. Міф це уявна реальність, тобто те, чого не існує. Міфічний клей, що з'єднує велику кількість індивідів, сімей і груп.

Естетичний інтелект

03 Feb, 06:33


🟧 Триває виставка Олесі Трофименко "ПІДМІНА" в київській галереї Триптих арт.

🟧 Художниця ілюструє переусвідомлення адаптивних процесів у психіці, що відбуваються в умовах повномасштабної війни. Коли, щоби вижити, свідомість починає підміняти картини смерті та руйнацій більш звичними та естетично привабливими образами...

🟧 Адреса: вул. Десятинна, 13

🟧 Вхід вільний.

Естетичний інтелект

02 Feb, 14:44


🟧 Виставка "Наїв вільний" підходить до завершення в Українському Домі. Тож вже виклали фільм, який транслювався на виставці 👇
https://youtu.be/D1WO1cm0y4Q?si=B5Aopa6BQ2Adl6za

Естетичний інтелект

02 Feb, 08:06


🟧 2 лютого 15:00 відбудеться прем'єра вистави "СТУСАНИНА" від театральної спільноти DSP в Музеї війни.

🟧 СТУСАНИНА - за віршами Василя Стуса та моментами його і нашої з вами біографії.

🟧 У виставі використовуються:
- вірші Василя Стуса («мені здається, що живу не я», «звіром вити, горілку пити», «то все не так», «в мені уже народжується Бог», «чого ти ждеш», «із літопису Самовидці» та інші
- музика гуртів Rammstein та Bohren & der Club of Gore
- українська народна пісня.

🟧 Адреса: Лаврська 27, Велика актова зала.

🟧 Вартість квитка 400 грн та реєстрація.

Естетичний інтелект

02 Feb, 07:50


🟧 Триває виставка Влада Кришовського "Хмари мають очі" в київському центрі сучасного мистецтва "Білий Світ".

🟧 Автор покаже уривки з журналу мандрівника, що побував у найтемніших куточках всесвіту і побачив істот, що живуть у живій і лукавій пітьмі.

🟧 Втім, напруженою атмосферою нові полотна Кришовського завдячують не стільки озброєним по вуха гібридним персонажам, скільки фону. Темні небеса, нелогічні події, пейзажі з відголосками минулих і сьогочасних катаклізмів, а головне – невловима присутність живого небо-обрію, що слідкує за персонажами та навіть – як каже художник – за самим автором. Це гнітючий погляд спостерігача, який знає, що має статися, але нічого не каже.

🟧 Виставка триватиме до 9 лютого.

🟧 Адреса: Київ, вул. Євгена
Чикаленка, 21а

🟧 Вхід вільний.

Естетичний інтелект

01 Feb, 19:50


🟧 Ерос (або Ерот) - давньогрецький бог кохання, пристрасті та творчої енергії, який відіграє значну роль у формуванні культурних уявлень.

🟧 У давньогрецькій міфології Ерос народився з первісного Хаосу і вважався одним з перших богів разом з богинею-матір’ю-землею Геєю, Тартаром та Ураном (Небом). Однак найпоширеніша всьо свідчить, що Ерос народився від Афродіти, богині кохання, і Ареса, бога війни, що символізує поєднання любові та конфлікту.

🟧 У культурологічному контексті Ерос уособлює не лише фізичний потяг, але й творчу силу, яка стимулює мистецтво, літературу та філософію.

🟧 Платон у своєму діалозі "Бенкет" описує Ероса як прагнення до краси та істини, що спонукає людину до духовного зростання та пізнання.

Естетичний інтелект

01 Feb, 08:14


🟧 Плани на 2025 рік на які виставки треба іти вже знаємо завдяки цій статті)

https://lb.ua/culture/2025/01/31/657783_popri_vse_ukrainski_vistavki_2025.html?fbclid=IwY2xjawIKFU5leHRuA2FlbQIxMQABHYjL_d4Xs6ruRfG4omyi8kO9QEFcHGni-g5mtF7khercdKwhj3-93SP6kA_aem_h57v_cdSv0nXf3aJxZQNyg

Естетичний інтелект

31 Jan, 17:50


🟧 5 лютого о 19:00 відбудеться відкриття виставки "Поверхневість" Поліни Вербицької в київському Squat 17b.

🟧 Мисткиня створює антропоморфні скульптури, барельєфи, об’єкти із силікону, полімерної глини в стилі гіперреалізму. Сама художниця називає свій стиль, як «чуттєвий реалізм», оскільки він відображає умови тілесності без «естетичної цензури».

🔶 Вхід на вернісаж та на виставку — вільний з можливістю задонатити комфортну для вас суму.

🟧 Виставка триватиме до 26 лютого.

🟧 Адреса: Терещенківська 17б.

Естетичний інтелект

31 Jan, 06:18


🟧 Добігає кінця ще одна неймовірна виставка "Олена Турянська. Агапе. Абсолютна любов" в моєму рідному Мистецькому Арсеналі.

🟧 2 лютого о 14:00 відбудеться авторська екскурсія виставкою від самої художниці Олени Турянської.

🟧 Олена Турянська розповість більше про концепцію виставки та її основні сенси, а також техніки й матеріали, з якими працює.

🟧 Детальніше про виставку

🟧 Вхід за квитком у касі або онлайн

Естетичний інтелект

30 Jan, 16:48


Далі будуть новини про арт-події в Києві))

Естетичний інтелект

30 Jan, 16:47


🟧 Оскільки я була у Львові, то ось моя рекомендація куди можна піти нині.

🟧 Інституція сучасного мистецтва "Jam Factory Art Center". Виставка "Структури взаємности". Триватиме до 23 лютого. Вхід 100 грн.

🟧 "Я Галерея Пентхаус" від арт-куратора Павла Гудімова. Виставка Ігоря Ковалевича та Андрія Дудченка "Вежі і башти". Триватиме до 30 березня. Вартість - 100 грн.

🟧 Музей ім. Андрея Шептицького. Виставка "Михайло Білас. Епатажний та самотній". Триватиме до 2 березня. Вхід - 200/100 грн.

🟧 2 лютого відкриє двері Музей Крушельницької. Виставка "Секрети нової експозиції". Вхід вільний.

🟪 Тепер до болючого: Центр інтелектуального мистецтва "Меркурій". Нині проходить виставка "Лисик" про українського сценографа. Важливо показувати це людям. Але! Вартість 1 поверх - 200 грн, 2 поверхи - 350 грн. Вважаю, це необгрунтовано такі ціни за неясні фотографії та погано надруковані тексти на виставці. Обирати вам😜

Естетичний інтелект

27 Jan, 17:37


Добірка видавництв, де шукати філософські книги українською
(підготувала спеціально для вас, людей мислячих, подаю в алфавітному порядку і з часом доповнюватиму)

🌟 Апріорі
— червона серія Бібліотека античної літератури (Аврелій, Сенека, Боецій, Овідій, Ціцерон, Гомер, Горацій, Платон та ін.);
— блакитна серія Споконвічна мудрість (Моруа, Темплтон, Фройд, Тагор, Потебня, Сковорода та ін.);
— поза цими серіями теж є чимало інших філософських книг.

🌟Богдан
— серія Науково-популярні видання (Ніцше, Фройд).

🌟 Видавництво Анетти Антоненко
— серія Колекція. Популярна наука (Бадью, Свендсен, Вюллер).

🌟 ВСЛ
— книги В.Єрмоленко.

☺️ Дух і Літера
— розділ Філософія (Козловський, Єрмоленко, Майкл, Арендт, Тейлор, Еліаде та ін.).

🌟Жупанського
— розділ Наукова література (Шаап, Кант);
— Лауреати Нобелівської премії (Сартр, Берґсон).

🙃Контур
— в анонсах три філософські серії: Маяки, Горизонти, Концепти.

🌟 Лабораторія
— серія Філософські книги (Пільюччі, Каґґе та ін.).

🌟 Наш формат
— розділ Філософія (Голідей, Талеб та ін.).

🥰 Новий Акрополь
— каталог філософських книг (Платон, Прокл, Адо, Ліврага, Стейнберг та ін.).

🥺 Печера Платона
— розділ Філософія (книга «Філософині»).

🙂Синтеза
— в анонсах класика європейської філософії (Вітґенштайн, Кант, Декарт, Гоббс, збірка прагматиків та неопрагматиків).

🌟 Темпора
— розділ Філософія, наука, культурологія, літературознавство (Бурдʼє, Северино, Торо, Кант, МакТаґарт, Екгарт, Лютий та ін.).

🌟 Фоліо
— серія Історія цивілізації (Еко);
— серія Зарубіжні авторські зібрання (Ніцше, Фройд, Камю);
— серія Світова класика (Платон, Аристотель).

🙂ist publishing
— філософські й навколо філософські книги (Слотердайк та ін.).

🌟 KOMUBOOK
— розділ Non-fiction (Фуко, Жижек, Долар, Лакан, Бадью та ін.).

🙃 Terra Incognita
— філософська серія (Толле, Кастанеда, Ошо та ін.).

Можливо, я забула ще якесь видавництво, дайте про це знати в коментарях 👀

#книжкове #знахідка

[Людина мисляча | підписатись]

Естетичний інтелект

27 Jan, 15:47


🟧 Добігає кінця неймовірна виставка "В епіцентрі бурі. Сецесія в Україні" в Національному художньому музеї України і тим самим 2 лютого о 14:00 музей робить завершальну кураторську екскурсію від Марини Дроботюк.

🟧 Реєстрація

🟧 Вартість екскурсії – 300 гривень. Для військових вхід вільний.

🟧 Також у пані Марини я особисто запитала про творчість українських митців початку ХХ сторіччя - дивитися на моєму Ютуб-каналі "Естетичний інтелект"

Естетичний інтелект

25 Jan, 13:34


🟧 Мене як завжди "Контур" радує)))

https://kontur.media/deleuze_acte_de_creation/?fbclid=IwY2xjawH6U_JleHRuA2FlbQIxMQABHYB3rL46YF5dvJAKPINjKzoEQM3tvNey2St9K8XaesWgrvcMAJwmQruHgg_aem_-kvLgx_-laza-NQCPzaj3A

Естетичний інтелект

23 Jan, 07:57


🟧 Робота "Мандрівник над морським туманом" Фрідріха Давида Каспара показує підвищення людини над природою.

🟧 Можливо це автопортрет художника. Ідея твору: Майбутнє - туманне. У книзі "Розладнаний час" Ганса Ульриха Гумбрехта (с. 46): "Мішель Фуко понад сорок років тому у своїй книзі "Слова та речі" ідентифікував та описав як "кризу репрезентації", історично відбулося через постання та інституціоналізацію ролі, яку Ніклас Луман назвав "спостерігачем другого порядку". Спостерігач другого порядку є спостерігачем світу, який робить те, що фігури спостерігача на картинах Фридріха уможливлюють для спостерігачів картини: спостерігає самого себе в акті спостереження".

🟧 "Саморефлексійний спостерігач завжди усвідомлював, що його бачення та інтерпретація речей світу залежить від його відповідної перспективи: з огляду на потен ційну нескінченність перспектив для кожного предмета має існувати потенційна нескінченність інтерпретацій та форм досвіду".

Естетичний інтелект

22 Jan, 06:24


🟧 Агон - це змагання або боротьба в будь-якій сфері (поетичній, музичній, театральній, спортивній, атлетичній). Це виникло під час релігійних свят у Давній Греції.

🟧 Агон - це також суперечка (це частина грецької драми, де була суперечка між акторами або хором). Перший агон відбувся в Афінах у 534 до н. е. як змагання серед трагічних поетів.

🟧 Це поняття в обіг ввів швейцарський історик європейської культури - Якоб Буркхардт. Він розрізняв колоніальних (діаспора) та змагальних греків. Агон це опис грецького духу змагальності.

🟧 Нідерландський історик культури Йоган Хейзінга у своїй роботі “Homo Ludens" вказує що змагання у творчому процесі є визначальним принципом становлення світової культури. Область дії Агона включає істотну частку поняття "гри". Агон-змагання, як прагнення перевершити, перемогти когось у чомусь, як змагання на першість, несе в собі ігровий початок - здолати - значить обіграти і стати першим.

🔶 Звідси і походження слова "агонія" - боротьба))))

Естетичний інтелект

21 Jan, 16:58


🟧 26 січня о 15:30 відбудеться бесіда нового формату "Сецесія у фокусі" присвячена "Автопортрету" Всеволода Максимовича в Національному художньому музеї України.

🔶 Де саме був написаний "Автопортрет" 1913 року?
🔶 Як виглядала картина до реставрації?
🔶 Які ще автопортрети Максимовича є в колекції NAMU?

🟧 У межах зустрічі:
- поговоримо про дендизм початку ХХ століття;
- дізнаємося про зашифровані символи;
- вперше покажемо деякі картини Максимовича з колекції нашого музею.

🟧 Реєстрація

🟧 Вартість відвідування події - 200 грн. Зверніть увагу: також необхідно придбати вхідний квиток на виставку – 100 грн, для військових вхід вільний.

Естетичний інтелект

21 Jan, 12:09


🟧 Триває виставка "В епіцентрі бурі. Сецесія в Україні" в Національному художньому музеї України.

🟧 Виставка про мистецький рух в Україні на початку ХХ століття. На виставці про паризький період Олександра Мурашка, про використання золота в творах Федора Кричевського.

🟧 Побачите багато любові та пристрасті на картинах Всеволода Максимовича. А також максимально ексцентричні роботи Івана Мясоєдова, який надихався епохою Античності. І ще багато цікавого!

🟧 Триватиме до 2 лютого 2025 року.

🟧 Вартість квитків 250 грн.

Естетичний інтелект

20 Jan, 13:23


🟧 Ганс Ульрих Ґумбрехт - американський філософ, історик та теоретик культури.

🟧 Він вважає, що культура — це не лише те, що ми аналізуємо, а те, що ми відчуваємо. У постійному пошуці змісту втрачається вимір культури — її матеріальна присутність. Завдяки культурі присутності, явища та події стають більш цінними, інтенсивно переживаються й впливають не лише на почуття, а й на наші тіла.

🟧 Ідеї Ґумбрехта надихають на
переосмислення нашого ставлення до мистецтва, літератури й навіть спорту, які Ґумбрехт вважає важливими культурними феноменами.

🟧 У книзі "Розладнаний час" (Disordered Time) Ґумбрехт досліджує кризу сучасного сприйняття часу. Він стверджує, що ми більше не живемо у звичній лінійній структурі минулого, теперішнього і майбутнього. Сьогодні всі часові виміри існують одночасно, створюючи хаотичний потік, що викликає розгубленість і тривогу.

Естетичний інтелект

19 Jan, 08:13


Філософські ідеї в фільмах Девіда Лінча

В своїх кіно роботах шедеврах він ставить питання про те, що таке реальність, що таке наше «я», яке значення мають наші страхи й бажання, та багато інших…

Я була б не філософинею і не прихильницею Лінча (а я є обома), як би не відрефлексувала смерть, а точніше сенс фільмів цього генія, цієї Людини мислячої образами й метафорами.

Тому домашнє завдання на вихідні та загалом найближчий час — передивитись його фільми з фокусом на пошук нових сенсів.

#філософія_ЛМ #кіно_ЛМ #сенс

[Людина мисляча | підписатись]

Естетичний інтелект

18 Jan, 18:57


🟧 Дякую всім, хто був присутній на моїй лекції "Чуттєвість у мистецтві". (Не всі влізли у кадр правда), але очі кожного я бачила!

🟧 Дякую Ya gallery за довіру!

🟧 Подискутували як Фріда Кало та інші художники, зокрема Босх, Рубенс, Клімт, Клод Моне, у своїх творах зображували глибинні відчуття страху, екстазу, щастя, смутку, гніву, болю, смутку.

🟧 Я скільки фідбеку почула, скільки побажань щодо наступних офлайн лекцій, що я аж в шоці. Дякую моїй аудиторії! Ви прекрасні!

Естетичний інтелект

17 Jan, 17:59


🟧 Едвард Мунк — один із найвідоміших експресіоністів, художник, чиї роботи досліджують найглибші куточки людської душі.

🟧 Мунк створював неймовірне мистецтво про любов, страх, розпач, смуток і тривогу, перетворюючи емоції на яскраві образи.

🟧 Робота "Крик" 1893 року - це ікона тривоги людства. Художник описував, як одного разу йшов зі своїми друзями біля фіорда в Норвегії. У цей момент небо стало криваво-червоним, а всередині він відчув "безмежний крик природи". Це почуття стало основою картини, де центральний персонаж, схожий на тінь (інопланетянина, ембріона) або примару, застиг у жаху, оточений хвилястими лініями неба й землі.

🟧 "Крик" це тільки про страх. Але чи це так? Те, що це твір про екзистенційний страх - це точно. А от там тільки про страх?) це і не лише - розберемо на моїй лекції "Чуттєвість в мистецтві" 18 січня о 17:00 в Ya gallery.

🟧 Реєстрація

Естетичний інтелект

17 Jan, 16:19


Дві Фріди [ісп. Las dos Fridas] — подвійний автопортрет мексиканської художниці Фріди Кало. Одна з версій Кало одягнена у білу вікторіанську сукню європейського стилю, а інша — у традиційну сукню Техуану, що носили жінки корінного індійського народу Мексики.

Саме таке втілення двох іпостасей художниці часто пояснюється її подвійним корінням — батьком був німцем, а мама мексиканкою. Інша інтерпретація полягає в тому, що Фріда-техуанка — це та, яку обожнював її чоловік Дієго Рівера, а європейська Фріда — та, яку він відкинув, адже саме її серце відкрите та пошматоване.

Ця робота просякнута болем, яким було сповнене життя Кало. Важка дитяча хвороба, трагічна автомобільна аварія, яка прикувала її до ліжка, а потім і медичні проблеми протягом усього життя, показані через дві фігури: одна з них слабка, а інша — сильна. Однак обидві складають єдину Фріду.

Як Фріда Кало та інші художники, зокрема Босх, Рембрандт, Рубенс, Клімт, Клод Моне, у своїх творах зображували глибинні відчуття страху, екстазу, щастя, смутку, гніву, болю, смутку, радості? Як мистецтво осмислює кризи, відкриваючи шлях до гармонії?

Про це все — поговоримо на лекції культурологині та авторки каналу Естетичний інтелект — Тетяни Дорошенко вже цієї суботи!

До зустрічі в Я Галерея Київ! 🧡

📍Київ // вул. Хорива 49Б
Субота, 18.01, 17:00
Вартість: 300 гривень

Реєстрація за посиланням.

Фото: Фріда Кало, Дві Фріди, 1939. Джерело

#кало #артворк

Естетичний інтелект

17 Jan, 12:26


🟧 17 січня о 17:00 відбудеться відкриття виставки "Ритми світла" в галереї Portal 11.

🟧 Це подорож крізь час і простір, де минуле перетворюється на імпульс для нового. Центральний образ "Театр серця" - це метафора очищення, плинності та зв’язку з традицією, що відсилає до спадщини Сезанна й великих майстрів світового мистецтва.
Фігури оголеної натури й експресивні натюрморти створюють ритмічний танець форм і кольорів, де кожен відтінок звучить, мов акорд у джазовій композиції.

🟧 У цих роботах втілено дух експериментальної музики, японського джазу, а також точність бойових мистецтв. Тонкі паралелі з японськими літографіями та східною естетикою переплітаються з динамікою абстрактного експресіонізму. Усе це — не лише оммаж традиціям, але й відображення особистого досвіду автора, трансформованого через абстрактну призму.

🟧 Адреса: вул. Трьохсвятительська, 11

🟧 Вхід вільний.

Естетичний інтелект

17 Jan, 09:55


🟧 2 лютого стартує перша частина авторського курсу Анни Бежнар "Цінності та сенси епох крізь призму мистецтва".

🟧 Ви шукатимете відповіді на запитання: чому змінювалися парадигми мислення, як відбувалися зрушення у мистецьких стилях, і що це означає для нас сьогодні.

🟧 Курс розпочнеться від античності до Просвітництва, реалізму і романтизму. Піфагор, Платон, Поліклет, фаюмські портрети, веристичне мистецтво. Занедбана урбаністика, влада церкви та аскетизм VS величні готичні собори, виникнення університетів та парламенту, карнавальна культура. Тома Аквінський, Августин Аврелій, Іконографія, мозаїки та портали соборів.

🟧 Формат курсу - онлайн на платформі Zoom.

🟧 Деталі

Естетичний інтелект

31 Dec, 15:50


🎉 Вітаю з прийдешнім Новим Роком! Хай він принесе мир, Перемогу та спокій у нашій державі!

💚 2025 - рік, коли ми продовжуватимемо зміцнювати нашу Україну та наше майбутнє. А ми з вами будемо стояти пліч-о-пліч і розвивати українську культуру! 🔥

💛 Я бажаю усім підписникам (нас вже понад 1800 прекрасних людей) натхнення та злагоди! Нехай 2025 рік стане роком нових звершень та процвітання!

🧡 Вдячні кожному, хто своїми зусиллями досягає Перемоги: нашим захисникам і захисницям, волонтерам і волонтеркам, дипломатам, митцям та мисткиням, науковцям та науковицям, і всім всім!

Естетичний інтелект

28 Dec, 19:12


🟧 Оновлений інформаційний каталог для культурних інституцій та митців.

🟧 Що містить каталог:
🔶 Огляд українських і міжнародних інституцій, програм та проєктів.
🔶 Посилання для подання заявок на гранти чи участі у конкурсах.
🔶 Доступ до актуальних досліджень у сфері культури.

🟧 Цей каталог — корисний інструмент для професіоналів культурного сектору, що допоможе розширити можливості, знайти підтримку для реалізації нових ідей та посилити культурну спільноту України.

🟧 Каталог

Естетичний інтелект

28 Dec, 10:10


🟧 28 грудня о 17:00 відбудеться відкриття виставки українського художника Матвія Вайсберга "Передчуття" в арт-фундації "Дукат".

🟧 На початку 2022 року Матвій Вайсберг малював зимовий Київ у снігу й тумані: сходи Якова на Татарці, засніжений бульвар Шевченка, фонтан, нічний сквер і двір біля рідного будинку Роліт.

🟧 Експозиція виставки народилася з робіт українського художника Матвія Вайсберга, створених у 2022–2024 роках. Картини немов пронизані тишею та напругою, але водночас вони залишають простір для роздумів, мрій та надій.

🟧 Адреса: вул. Володимирська, 5

🟧 Вхід вільний.

Естетичний інтелект

28 Dec, 08:29


🟧 Анрі Матісс - французький художник (1969-1954) та "Блакитна оголена" ("Nu bleu").

🟧 Це серії з 12 гуашевих малюнків 1952 року. Вони зображують сидячі або стоячі оголені жінки в абстрактній формі і є одними з останніх його робіт.

🟧 Тут він зобразив жіночу фігуру, виражену в поєднанні абстрактних форм і структур. Це улюблене положення жіночого тіла в просторі, до якого неодноразово вдавався художник, а саме перехрещені ноги, а руки кинуті. Два кольори білий і синій, переплітаються засобами композиції окремих частин, що втілюють жіночу фігуру.

🟧 Матісс назвав цю техніку "малюванням ножицями". Фігури виділяються на фоні білого паперу і виглядають як скульптури, бо сам Матісс також був скульптуром.

Естетичний інтелект

27 Dec, 07:45


🟧 28 грудня о 15:00 митці спілки БЖ-АРТ зберуться, щоб розповісти про виставку "Look’янівська art" у київській галереї "Білий Світ".

🟧 Тема зустрічі: феномен мистецьких спілок. Художники поговорять про роль БЖ-АРТу в їхньому житті, і водночас про свою роль у житті БЖ-АРТу.

🟧 Адреса: вул. Чикаленка 21а.

🟧 Вхід вільний.

Естетичний інтелект

26 Dec, 15:54


🟧 Іван Падалка та його твір "Жіночий портрет" (1920-ті роки).

🟧 Іван Падалка - український митець, учень М.Бойчука випускник Української академії мистецтв. Він тонко відчував форму та колір. Сукня на портреті виконана у відтінках темно-зеленого кольору, який створює контраст із теплим рудим волоссям жінки та акцентує увагу на її обличчі й руках. Темно-зелений колір сукні додає образу спокою та серйозності, а також підкреслює певну монументальність композиції.

🟧 Івана було заарештовано першим із художників-бойчукістів у 1936 році, а 1937 року - розстріляно. Арештовують його дружину Марію Пасько. Можливо це її образ на роботі "Жіночий портрет". І це можна трактувати як відповідь художника на виклики свого часу, зокрема, на спроби тоталітарного режиму зруйнувати автентичну українську культуру.

Естетичний інтелект

26 Dec, 07:07


🟧 27 грудня о 18:00 відбудеться відкриття виставки "Змішані відчуття" в "Я Галерея Київ".

🟧 Виставка об'єднує роботи п'яти авторів: Андрія Дудченка, Юрія Денисенкова, Євгена Піскунова, Андрія Яковенка та Антона Логова, які разом не лише створюють візуальне мистецтво, а й є частиною музичного гурту "222".

🟧 На виставці розкривається п'ять основних емоційних станів, через які кожен автор передає своє бачення світу в часи змін, болю та надії на краще. Ми будемо працювати із двома способами вираження — візуальним мистецтвом та звуком, об'єднуючи їх у єдину художню історію.

🟧 Адреса: вул. Хорива 49Б, понеділок, середа, четвер — вихідні.

🟧 Вартість квитка - 100 грн.

Естетичний інтелект

25 Dec, 15:04


🟧 Український митець Давид Бурлюк та його картина "Жінки жарких країн" 1921 року.

🟧 Художник створив цю роботу, коли був в Японії. У картинах японського періоду Бурлюка бачимо наголос на щось екзотичне, де еклектично змішуються усі можливі образи і культури. Тому "Жінки жарких країн" так сильно нагадують одночасно і гогенівських таїтянок і японських гейш з характерними зачісками.

🟧 Давид Бурлюк - "батько світового футуризму", а не російського. Він був редактором "Першого футуристичного журналу".

🟧 Митець любив носити грим. Зокрема, він малював на щоці коника і пташок. Його образ доповнював циліндр. А також в нього був склянний протез, бо в дитинстві він втратив ліве око.

Естетичний інтелект

24 Dec, 20:02


🟧 Зі Святвечором!

👆 Твір Сергія Васильківського - "Різдвяні святки на Полтавщині", 1900-ті.

🟧 Впершу чергу, дякую ЗСУ за можливість тихо відсвяткувати цей день. День, який наші предки визначали як один з головних днів у році - народження Христа.

🟧 Христос рождається! Славімо його!

Естетичний інтелект

24 Dec, 13:05


🟧 Розклад лекторію в Музеї Ханенків – цикл лекцій про мистецтво, його творців, контексти та місця існування.

🔶 28 грудня — "Оповідь про трьох королів" Лекторка - Маргарита Стафійчук.
🔶 11 січня - "Нецке – історії на долоні" Лекторка - Катерина Барановська.
🔶15 лютого — "Родина Белліні: історія кохання, суперництва і влади" Лекторка - Маргарита Стафійчук.
🔶 22 березня - "Поза красою: Ювелірне мистецтво і біжутерія Індії" Лекторка - Юлія Філь.
🔶 19 квітня — "Медуза Горгона: чудовисько, жертва, ікона фемінізму" Лекторка - Юлія Кізима.
🔶 24 травня — "Родина Сахновських: забуті персонажі з історії Музею". Лекторка - Катерина Барановська.

🟧 Квитки

Естетичний інтелект

24 Dec, 06:29


🟧 Хеллеві Кульман - шведська мисткиня, пейзажистка, портретистка. Її робота "Портрет (як ми бачимо підписана 1891 р.) зображує рудоволосу модель, яка нібито представляє колегу художниці Венні Солдана Брофельдта, наголошуючи на важливості жіночої творчості в мистецьких колах.

🟧 Модель тримає пензлик, і її погляд, спрямований на цей інструмент, вказує на процес самоусвідомлення та роздумів про творчу сутність. Пензлик у руках моделі також утверджує жінку як повноправного суб'єкта у сфері мистецтва.

🟧 Технічна манера Кульман вирізняється вишуканим балансом між точністю форми та імпресіоністичним підходом до світла й кольору. Тепла палітра, м'які переходи тіней і світла створюють ефект глибини, який додає портрету інтимності.

Естетичний інтелект

23 Dec, 18:09


🟧 Дослідження "Авторське право та креативні індустрії в Україні" про захист і монетизацію прав інтелектуальної власності у сфері креативних індустрій.

🟧 Як українським митцям ефективно захищати права інтелектуальної власності? Де шукати можливості для монетизації цих прав?

🟧 Основна увага приділена авторському праву, насамперед у музичному та аудіовізуальному секторах, що пов’язано зі специфічними викликами та можливостями, що виникають у контексті розвитку цифрової комунікації і каналів розповсюдження.

Естетичний інтелект

23 Dec, 08:44


🟧 Колір "Бургунді" названий на честь престижного виноробного регіону на сході Франції. У VI столітті до н. е. вирощували виноград красивих рубінових і пурпурних відтінків, з якого потім виходило вино з м'яким і благородним смаком.

🟪 У середньовічний період герцоги Бургундії були одними з наймогутніших і найвпливовіших правителів Європи, а їхні багато прикрашені двори були прикрашені тканинами та гобеленами бордового кольору.

🟧 Колір став символом статусу та ексклюзивності, його часто використовували в одязі знаті та духовенства.

Естетичний інтелект

23 Dec, 06:35


🟧 Триває виставка Єгора Зігури "Розломи пам’яті" в Kirisenko Art Gallery.

🟧 Проєкт акцентує на темах швидкоплинності часу та вразливості людської культури. Через масштабні, монументальні роботи, що зберігають риси античної естетики, художник досліджує хисткість цивілізацій, схильних до руйнації та забуття.

🟧 У нових роботах Зігура досліджує концепцію пам’яті — її розломи, що залишають відбитки нашої культури, її висоти і падіння. Художник звертає увагу на циклічний розпад, який може охопити суспільства, що загрузли у надмірному споживанні та духовному спустошенні.

🟧 Виставка триватиме до 15 січня 2025 року.

🟧 Адреса: м. Київ, вул. Золотоустівська, 25 територія ЖК "Шевченківський"

🟧 Вхід вільний.

Естетичний інтелект

22 Dec, 11:54


🟧 1964 рік в Україні знаменується культурними подіями, а саме створення культового фільму "Тіні забутих предків" Сергія Параджанова; створення вітражу "Шевченко.Мати" Алли Горської у Червоному корпусі Київського університету Шевченко і ще багато чого. Але сьогодні про цікавий факт👇

🟧 У травні 1964 року у Києві на честь святкування сторіччя Тараса Шевченка з'їжджаються різні діячі та європейські інтелектуали ХХ століття. Серед них і Симона де Бовуар.

🟧 Симона де Бовуар - французька письменниця, екзистенціалістська філософиня, авторка досліджень у сфері філософії та політики. Її відома робота "Друга стать" 1949 року, що присвячена проблемам прав жінок стала популярною в час хвилі фемінізму.

🟧 Стаття Віри Агеєвої - "Сімона де Бовуар у Києві: непомічений візит"

🟧 "Як у Києві не впізнали Симону де Бовуар" на ютуб-каналі Шалені авторки | Віра Агеєва, Ростислав Семків

Естетичний інтелект

22 Dec, 07:21


🟧 25 грудня о 14:00 збір на Михайлівській площі в Києві відбудеться спільна хода з колядницькими зірками від Музею Івана Гончара.

🟧 На Софійській площі у спільному виконанні зазвучить Нова радість стала. Ця подія заснована у 2013 році під час Революції Гідності. Її мета — нагадати містянам про давні українські традиції й об’єднатися у спільній радості та силі свята. Ходу супроводжуватимуть колядки у виконанні київських фольклорних гуртів.

🟧 До ходи можуть долучитися всі охочі: родини, фольклорні гурти, митці.

🔶 Маршрут: Михайлівська площа — Софійська площа — Золоті ворота — вул. Володимирська — Оперний театр — вул. Богдана Хмельницького — Хрещатик — Майдан Незалежності.

Естетичний інтелект

21 Dec, 17:10


Оо, вийшов подкаст з засновником Сенсу Олексієм Ерінчаком, у якому він розносить книжку "Есенціалізм".

У декого буде бомбити 🌚

https://youtu.be/qkC-U9iHxow?si=Oe6FcheedRmJhzdH

Естетичний інтелект

28 Nov, 15:55


🟧 Це роботи українського стріт-художника Гамлета Зіньковсього по місту Харкові та інших міст. Насправді Харків та його культурний ландшафт не можливо уявити без філософських робіт Гамлета.

🟧 На лекції в суботу, 30 листопада, о 17.00 ми з вами поговоримо на моїй експериментальній лекції в київській Я-галереї про мистецтво в час війни, зокрема про "Фонтан виснаження" Павла Макова на Венеційській бієнале, про проєкт "Паляниця" Жанни Кадирової, про інстанцію "I'm fine" Олексія Сая на фестивалі Burning man, про стріт-арт як дзеркало нашої воєнної реальності в Харкові Гамлета Зіньковсього; про осмислення травми та втрати. І ще буде багато чого)

🟧 Реєстрація

Естетичний інтелект

27 Nov, 15:32


1 грудня у просторі галереї Voloshyn Gallery в Маямі відкривається персональна виставка Нікіти Кадана «Променева кістка». Експозиція представить в Маямі серію нових робіт художника, що рефлексують про сьогодення та історію України.

Нікіта Кадан — український художник, учасник Венеційської бієнале. Його роботи зберігаються у найзначніших публічних колекціях, зокрема в Центрі Помпіду в Парижі, Фонді сучасного мистецтва Тіссена-Борнемісса у Мадриді, Пінакотеці сучасного мистецтва в Мюнхені.

Виставка «Променева кістка» — один з його багатьох проєктів у міжнародних інституціях за останні 2,5 роки, в яких митець привертає увагу спільноти до війни в Україні.

Ми поговорили з художником про його нову експозицію та роль митця і його творчості в наші часи.

Естетичний інтелект

26 Nov, 10:43


🟧 Оскільки я сама люблю читати (а потім дивуватися поглядам античних філософів, які бувають наскільки гостро актуальними для нас), то ось гарна новинами - вийшов другий том - "Порівняльних життєписів" Плутарха.

🟧 Плутарх співставляє біографії видатних еллінів та римлян, порівнюючи між собою правителів, полководців та законодавців, і таким чином розповідає історію обох цивілізацій.

🟧 Напівміфічні засновники Атен і Риму — Тесей та Ромул, творець спартанської держави Лікург, вихованець Сократа Алківіад, трагічний герой Коріолан, переможець персів Фемістокл і багато інших діячів постають на цих сторінках.

🟧 Тут про витоки сучасної західної цивілізації та культури. Цими текстами надихався Шекспір, їх студіювали видатні політики та філософи.

🟧 Детальніше

Естетичний інтелект

25 Nov, 11:05


🟧 30 листопада о 17.00 відбудеться моя лекція "Політизація естетики чи естетизація війни?" в київській Я-галереї.

🟧 Сучасне українське мистецтво — це про рефлексію та самовираження в час війни. Це інструмент, який має силу впливати на суспільство, транслювати ідеї, викривати правду та формувати громадську думку. Але де проходить межа між мистецтвом як творчістю та мистецтвом як політичним висловом? Тож будемо розбиратися)

🟧 Обговоримо про діяльність творчого українського об'єднання Р.Е.П., а також поговоримо про творчість Влади Ралко, Павла Макова, Гамлета Зіньковсього, Алевтини Кахідзе.

🟧 Реєстрація

Естетичний інтелект

24 Nov, 17:11


🟧 5 грудня о 17.00 відбудеться
відкрита лекція "Міжкультурна комунікація в сучасному світі" від Культурного проекту.

🔶 Що таке міжкультурна комунікація, і чому про неї всі говорять? Як працює культура: ідентичність, іншування, репрезентація? Про що культури говорять і про що культури мовчать? Як вирішувати непорозуміння між культурами? Що таке культура, і чому культури такі різні, як навчитись розуміти культури партнерів і розшифровувати глибинні рівні культури ворогів?

🟧 Експертка: Тіна Полек, антропологиня, кандидатка історичних наук, лекторка Культурного Проекту, викладачка “Київської школи економіки”, співзасновниця ГО “Центр прикладної антропології”.

🟧 Реєстрація

Естетичний інтелект

24 Nov, 07:38


🟧 Французький художник Томас Мейлендер та його боді-арт.

🟧 Це робота художника з ультрафіолетовим світлом. Він наносив на шкіру моделей 23 оригінальні негативи з архіву колекції Modern Conflict, а потім спроектував на них потужну ультрафіолетову лампу.

🟧 Результат - це швидкоплинне зображення на поверхні шкіри, яке потім художник фотографував. Фізичний процес перенесення фотонегативу на шкіру призводить до ефекту засмаги на тілі, який природним чином розсіюється під час впливу денного світла

Естетичний інтелект

23 Nov, 10:53


Для роздумів:
https://youtu.be/yQ2jPTqj12w?si=9zl5wRAGNfxOcEh4

Естетичний інтелект

23 Nov, 08:27


🟧 Курс "Підтримка креативної економіки" від Британсько Ради спільно з Cultural Associates Oxford та Lanka.pro.

🟧 Курс для представників культурних та креативних індустрій. Дата проведення: з 2 січня 2024 по 18 квітня 2025 року.

🟧 Дедлайн: 9 грудня.

🟧 Буде видано після закінчення Сертифікат.

🟧 Подати заявку

Естетичний інтелект

22 Nov, 07:26


🟧 Триває виставка робіт від української художниці Sambo Sandra в Культмотиві, де я проводила лекції)

🟧 Чутлива та тендітна оголена натура представлена на цій виставці.

🟧 Виставка триватиме до 1 грудня.

🟧 Адреса: Спаська 36/31 (Набережно-Хрещатицька 31/36)

🟧 Вхід вільний.

Естетичний інтелект

21 Nov, 14:30


🟧 День філософії відзначає
"незмінну цінність філософії для розвитку людської думки, для кожної культури та для кожної людини".


🎉 Святкування цього дня створено у 2005 році ЮНЕСКО. Тема цьогорічного дня філософії: "Філософія: подолання соціальних розривів", що підкреслює життєво важливу роль філософії у налагодженні згуртованого суспільства.

🟧 Тож додаю декілька книг, які перекладено на українську мову і які варто прочитати, якщо хочеться розбиратися (хоча би трішки) у філософії:
🔶 Аврелій Августин Сповідь, 2021
🔶 Аристотель Метафізика. К.: Темпора, 2022. 848 с.
🔶 Вебер М. Протестантська етика і дух капіталізму, Наш формат, 2018
🔶 Габермас Ю. Постметафізичне мислення К. Дух і літера, 2011, 280 с.
🔶 Гайдеґґер М. Дорогою до мови Львів: Літопис, 2007, 232 с.
🔶 Декарт Р. Метафізичні розмисли. К., 2023
🔶 Кант І. Критика сили судження. К. Темпора, 2022. 906 с.
🔶 Харарі Ю.Н. 21 урок для 21 століття Київ, 2018.

Естетичний інтелект

21 Nov, 06:33


🟧 Мистецький Арсенал шукає менеджера/менеджерку відділу сучасного мистецтва. Сама працювала, однак в іншому напрямку - але вважаю, що це круте місце для можливостей (далі залежить від вас).

🟧 Детальніше

🟧 Надсилайте короткий
мотиваційний лист та СV на адресу [email protected] з темою листа "Менеджер/ка проєктів відділу сучасного мистецтва".

🟧 Дедлайн подачі - 12 грудня.

Естетичний інтелект

20 Nov, 14:35


🟧 23 листопада о 16.00 відбудеться надзвичайна подія - Живий запис подкасту «Культ»: розмова про різні види любові - агапе, ерос, любов, кохання, пристрасть від літературознавиці Тетяни Огаркової та філософа Володимира Єрмоленка в Мистецькому Арсеналі.

🟧 Також будуть говорити про множинність любові і що вона означає сьогодні, під час війни. А ви опинитеся за лаштунками запису Kult: Podcast.

🟧 Детальніше

🟧 На подію можна потрапити за вхідним квитком на виставку.

Естетичний інтелект

20 Nov, 13:10


​#можливостіУКФ

УКФ розпочав приймати заявки на «Стипендії». Фінансовим співпартнером програми виступило Міністерство культури Великого Герцогства Люксембург 🇱🇺

Заявником можуть бути громадяни України від 18 років. Дедлайн подачі заявки: 13 січня, 18:00. Докладніше – за посиланням.

Шлях до втілення ваших омріяних проєктів ближче, ніж може здаватися. З нами ви не заблукаєте! Маєте ідею культурного проєкту? Реалізуйте її #запідтримкиУКФ 💛

Естетичний інтелект

20 Nov, 08:26


🟧 20 листопада відбудеться відкриття групової виставки "Натура" в Kirisenko Art Gallery.

🟧 Будуть виставлені роботи Наталії Корф-Іванюк, Петра Лебединця, Євгена Клименка та Микити Зігури. Митці досліджують тіло та тілесність у різних напрямах.

🟧 Виставка триватиме до 16 грудня.

🟧 Адреса: вул. Золотоустівська, 25 (територія ЖК "Шевченківський"; заїзд через центральну арку у двір ліворуч).

🟧 Вхід вільний.

Естетичний інтелект

19 Nov, 15:58


🟧 25 листопада 2024 року о 14:00 відбудеться вебінар про програму "Спецконкурс для культурних та креативних секторів України" від Національного бюро програми ЄС "Креативна Європа" в Україні.

🟧 Програма спрямована на підтримку українських культурних організацій, митців та професіоналів, надаючи їм ресурси та можливості для продовження діяльності, розбудови міжнародних зв’язків та посилення присутності на європейській культурній арені.

🟧 Під час вебінару буде:
- умови та можливості конкурсу
- пріоритетні напрями підтримки
- вимоги до проєктів та їхніх складових
- критерії оцінювання заявок
- особливості участі для українських організацій.

🟧 Цей вебінар буде корисним для культурних організацій, митців, а також професіоналів із креативних секторів, які прагнуть реалізувати проєкти у співпраці з європейськими партнерами.

🟧 Реєстрація до 24 листопада включно.

Естетичний інтелект

19 Nov, 13:18


🟧 21 листопада о 18.00 у галереї НЮ АРТ відбудеться відкриття виставки сучасної фотографії, присвяченій книжці "100 сучасних українських фотографів" від французького видавництва Form. Paris.

🟧 Ця виставка в Києві – центральна подія української частини світового турне, до якого вже долучилися Базель, Париж, Страсбург, Арль, та інші міста.

🟧 Книга «100 сучасних українських фотографів» залишається головним джерелом ідей, навколо яких об'єдналися митці. До видання увійшли близько 400 зображень, що разом складають багатогранний портрет сучасної української фотографії.

🟧 Виставка триватиме до 7 грудня 2024 року.

🟧 Адреса: Київ, вул. Михайла Грушевського, 28/2.

🟧 Вхід вільний.

Естетичний інтелект

19 Nov, 07:07


🗣 У п'ятницю Читомо проводило дискусію «Chytomo Picks: експорт української книги про мистецтво» на книжковому фестивалі «Фундамент»

Хочемо поділитися нашими висновками:

• українську культуру за кордоном варто просувати синергійно — не лише книжками чи виставками, а всім цим відразу і в комплексі, оскільки книжки наростають довкола виставок, так само це часто стається і з академічними дослідженнями;

• українська культура має інспіруватися великими й помітними подіями для закордонної публіки. Саме таким чином ми зможемо привернути до себе увагу й закріпити присутність українського у медійному полі як масовий тренд;

• водночас все це потребує і попередньої роботи всередині країни — ми маємо сформулювати бачення того, що таке українська культура для самих себе. Для цього має бути системна робота, а також залучення держави з її ресурсами. Для когось українська культура — це Малевич, а для інших — петриківський розпис. До консенсусу тут поки що далеко.

☝️ Фестиваль «Фундамент: історії про культуру» відбувся в «Українському Домі» 14–17 листопада. Він був сфокусований на виданнях про культуру, які вийшли друком у вітчизняних видавництвах.

Свій асортимент і новинки представили на своїх стендах 22 видавництва, серед яких — «Мистецтво», «ArtHuss», «Родовід», «ВСЛ», «Кліо», «Видавець Олександр Савчук», музейна крамниця Довженко-Центру та інші. А на вітрині «Фундаменту» були фотокниги й мистецькі альбоми сучасних художників

Також на фестивалі проходили лекції, дискусії, майстер-класи дитячої програми, і працювала студія різографії, де можна було створити власні самодруки.

👉 Підписатися на Читомо в телеграмі

Естетичний інтелект

18 Nov, 12:20


🟧 У категорії "Культура" серед лідерів УП 100 одну з нагород отримає український художник Тіберій Сільваші.

🟧 Тіберій очолював різноманітні мистецькі угрупування, зокрема асоціацію "Живописний заповідник", "Альянс 22", Kyiv Non Objective, "Седнівські пленери" тощо.

🟧 Я особисто записала розмову з Тіберієм в межах виставки"Кола Сільваші" в Українському Домі. Тож переглянути можна на моєму Ютуб-каналі "Естетичний інтелект"

🟧 Детальніше

Естетичний інтелект

14 Nov, 18:14


🟧 16 листопада о 14:00 відбудеться кураторська екскурсія на виставці "Олена Турянська. Агапе Абсолютна любов" від співкураторки проєкту Оксани Баршинової.

🟧 Дізнаємося про особисті рефлексії Олени Турянської над війною, втратою, пам’яттю та спробою порятунку власної цілісності під вагою трагічних життєвих обставин, дослідимо різні періоди її мистецької практики, творчі методи, а також інтелектуальний і емоційний бекграунди кожної роботи.

🟧 Вхід на екскурсію — за квитком на виставку, який можна придбати в касі Мистецького арсеналу або онлайн

Естетичний інтелект

14 Nov, 10:02


🟧 Кому цікаво - додаю онлайн трансляції VI Міжнародного Ярмарку грантів у сфері культури.

🟧 Це ваш шанс дізнатися про найновіші можливості фінансування у сфері культури та креативних індустрій від провідних міжнародних програм, зокрема Creative Europe.

🟩 Дивитися трансляцію: Посилання на YouTube: https://www.youtube.com/live/WrYuhFe0-bk

Естетичний інтелект

07 Nov, 12:20


🟧 7 листопада о 19:00 відбудеться відкриття виставки частини фотоархіву українських мозаїк, які були зібрані фотографом Євгеном Нікіфоровим та задокументовані у книзі «Чипси: Українські наївні мозаїки, 1950-90» у співавторстві з історикинею Поліною Байцим в thesteinstudio.

🟧 Фокус виставки спрямований на практики архівування, які також видозмінюються, нашаровуючись: неможливість відновлення імен авторів мозаїк трансформується у фіксацію їхньої творчості, а знищення просторів України у фотографічне занотовування любові та прив'язаності до них.

🟧 Виставка триватиме до 19 листопада.

🟧 Адреса: Лютеранська 6

🟧 Вхід вільний.

Естетичний інтелект

06 Nov, 15:03


🟧 Хоч і холодно, але як можна пропустити таку чудову можливість побачити мистецтво в Києві у листопаді!

🟧 Виставка "Маленьке тіло" в Eye Sea Gallery (вул. Олеся Гончара, 40) до 13 листопада. Вхід вільний.

🟧 Виставка "Олена Турянська. Агапе. Абсолютна любов" в Мистецькому Арсеналі до 2 лютого 2025 року. Вхід 120 грн.

🟧 Виставка "Олександр Ройтбурд. Метафори жіночності" в Vakulenko Art Consulting до 24 листопада(вул. Костьольна, 8). Вхід вільний.

🟧 Виставка "Drink draw" в Octo.Galerie (вул.Мечникова,5) до 1 грудня. Вхід вільний.

🟧 Виставка "Моя кімната. Зі мною і без" в Я Галерея Київ (вул. Хорива, 49Б). Вхід 100 грн.

🟧 Персональна виставка Марії Василенко "Місце, якого немає" в The Naked Room (вул. Рейтарська,21) до 12 грудня. Вхід вільний.

Естетичний інтелект

04 Nov, 06:08


🟧 Жауме Пленза - іспанський скульптор, чиї монументальні твори запрошують до роздумів про людську форму.

🟧 Вражаюче використання матеріалів, таких як сталь, скло та світло, де митець створює елементи, які об'єднують особисте та універсальне, заохочуючи глядачів досліджувати теми ідентичності, духовності та зв'язку. Також його скульптури можна знайти в громадських просторах по всьому світу, залишаючи тривале враження своєю красою та глибоким змістом.

🟧 Інстаграм

Естетичний інтелект

03 Nov, 18:27


🧡 Пост вдячності!

🧡 Дуже вдячна, що завітали на мою сьогоднішню лекцію в Yagallery Kyiv.

🧡 Попри складний час, ми дослідили українське мистецтво, роль тілесності в ньому, також подивилися архівне відео з молодим Ройтбурдом, познайомилися, посміялися. Ціную! Дякую!

💛 Був запис, який скоро буде на моєму Ютуб-каналі "Естетичний інтелект".

Естетичний інтелект

03 Nov, 12:47


🟧 У 1995 році в Києві відкрили виставку робіт одеського художника Олександра Ройтбурда. Це була серія "Лежача оголена" 1993 року. Полотно, олія. 148 × 198 см. На темно-коричневому фона на ліжку зображена оголена жінка, що лежить спиною до глядача, повернувши голову.

🟧 Сьогодні в ya gallery Kyiv на 17.00 на моїй лекції "В межах дозволеного : тілесність в українському мистецтві" також поговоримо про творчість прекрасного митця Олександра Ройтбурда.

🟧 Реєстрація

Естетичний інтелект

01 Nov, 16:58


🟧 Це роботи українського художника Олексія Ревіки, якими я почала захоплюватися з початку повномасштабної війни через точну передачу всього болю (фізично) у сучасному мистецтві (ментально).

🟧 Через анатомічну точність фізичних проявів - згини м’язів, суглобів, через зморшки, очі, рани, шрами Олексій показує нематеріальні речі - переживання, війну, страждання, травми на своїх полотнах.

🟧 На деяких роботах - міста України антропоморфні під час війни. І це показує ту саму близькість кожного міста та регіону.

🟧 В неділю, 3 листопада о 17.00, в Ya gallery Kyiv я проведу лекцію на тему "В межах дозволеного: Тілесність в українському мистецтві".

🟧 Реєстрація

Естетичний інтелект

01 Nov, 14:11


🟧 1-2 листопада відбудуться покази фільму "Малевич" 2024 року від режисерки Дар'ї Онищенко на кінофестивалі "Молодість".

🟧 "Що стоїть за "Чорним квадратом", намальованим у 1915 році одержимим художником Казимиром Малевичем? Для конкурентів — шахрайство, для радянської влади — таємний код, для однієї жінки — любовний лист, а для народу України — пророцтво"

🟧 Детальніше

🟧 Стаття "Як знімався фільм "Малевич": несподівані відкриття та дрони над головами"

🟧 Стаття "Фільм "Малевич" режисерки Дар'ї Онищенко: усе, що відомо про стрічку"

Естетичний інтелект

31 Oct, 16:35


Естетичний інтелект pinned «🧡 Я дуже переживаю, бо ділюся з вами моєю розмовою з українським художником та теоретиком мистецтва Тіберієм Сільваші. 💙 Це була неймовірно тепла бесіда про колір, про живопис, про Ренесанс, про сакральне, про філософію Мартіна Хайдеггера та культурологію…»

Естетичний інтелект

25 Oct, 18:33


🟧 14 листопада відбудеться 6-й міжнародний Ярмарок грантів у сфері культури в Києві від бюро програми "Креативна Європа".

🟧 Ярмарок грантів — найбільша щорічна подія, присвячена грантовій підтримці культурного та креативного секторів в Україні. Це офлайн-платформа для спілкування між грантодавцями та тими представниками культурного сектору в Україні, які шукають фінансову підтримку для втілення своїх проєктів.

🟧 Подія збере понад 1000 фахівців у культурній сфері.

🟧 Реєстрація

Естетичний інтелект

24 Oct, 09:32


🟧 Вперше записала відео (хоча це просто тепла бесіда) з українською сучасною художницею Наталею Корф-Іванюк.

🟧 Її мистецтво про тілесність, вишуканість, витонченість, довершеність, красу, естетику. Це про різні стани у житті людини. Це про внутрішні переживання.

🟧 Це про жіноче та чоловіче. Це про гармонію (навіть якщо це складний шлях до неї).

🟧 Посилання на ютуб

🟧 Інстаграм "Естетичний інтелект"

Естетичний інтелект

23 Oct, 05:25


🟧 24 жовтня о 18:30 відбудеться відкриття виставки "Маленьке Тіло" в галереї eye sea gallery

🟧 Сприйняття тіла неминуче залишається чуттєвим, попри спробу виходу з ідеалістичного пласта в матеріалістичний. Тіло залишається носієм сенсів і дзеркалом, що відображає всю людську діяльність, визначає чуттєвий характер людського буття як його онтологічну ознаку.

🟧 Проєкт торкається питань самоідентифікації через власне тіло та через спостереження за іншими тілами, питання явища порівняння як етапу задля відмови від постійного порівняння.

🟧 Адреса: Олеся Гончара, 40.

🟧 Виставка триватиме до 12 листопада.

🟧 Вхід вільний.

Естетичний інтелект

22 Oct, 06:29


🟧 24 жовтня о 18.00 відбудеться відкриття виставки Олега Тістола "Телебачення. Актуальний антикваріат" в галереї Лавра.

🟧 Виставка є сучасним продовженням серії "Телебачення" 2004-2006 року.

🟧 Уперше будуть представлені фотографії, частина з яких у свій час стала основою живописних робіт, та скульптура Олега Тістола.

🟧 Проєкт про живопис, про те, як актуальний художник за допомогою більш нових медіа може перетворити "антикварний" жанр мистецтва в надсучасне висловлювання, яке вже увійшло в історію українського арту.

🟧 Вартість квитка - 100 грн.

Естетичний інтелект

21 Oct, 07:11


🟧 24 жовтня о 18:30 відбудеться відкриття персональної виставки Олени Турянської "Агапе. Абсолютна любов" в моєму рідному Мистецькому Арсеналі.

🟧 Одне з головних послань проєкту - "Помирають люди, а не любов". Поняттям «агапе» давні греки позначали найвищу форму любові — безумовну та всеохопну. Саме про неї розповідає Олена, поєднуючи власну памʼять, спогади знайомих і переживання воєнного часу.

🟧 Більшість робіт на виставці створені Оленою у 2023-2024 році. У 5-ти залах Старого арсеналу художниця намагається говорити про новий досвід — страх, утому, втрати й травми, не забуваючи при цьому про памʼять, любов і життя.

🟧 Виставка триватиме до 2 лютого 2025 року.

🟧 Детальніше

🟧 Вхід - 120/60 грн. В день відкриття виставки вхід вільний.

Естетичний інтелект

19 Oct, 14:41


🟧 Важливий матеріал від "Загін Кіноманів" за підтримки фонду "Відродження"👇
https://youtu.be/ESaxdAGbaQs?si=z3zKKtfpDaaCYoUq

Естетичний інтелект

19 Oct, 08:15


🟧 19 жовтня о 18.00 відбудеться відкриття персональної виставки київської художниці Molly Route "Колись усі ми помремо" в Draft gallery.

🟧 На виставці буде графіка та живопис, що є неочікувано.

🟧 Цей проєкт - це рефлексія на тему незворотності смерті, неможливості уникнути втрати і, як наслідок, нашої постійної одинокості в цьому світі приречених істот та предметів. З властивою їй щирістю та простотою, авторка розкаже про свій досвід прийняття смертності за допомогою малювання картинок.

🟧 Адреса: вул. Олеся Гончара 37а

Естетичний інтелект

18 Oct, 18:56


🟧 19 жовтня о 16.00 відбудеться відкриття виставки "МИСТЕЦТВО – ВИЩА ФОРМА НАДІЇ" в галереї Триптих Арт.

🟧 Наша культурна ідентичність у всі часи, на жаль, формувалась під тиском загарбника. Але українські музи не мовчать, тому що саме творчість надає поняттю «вища надія» конкретного змісту і матеріального втілення. Вона проникає в паузи між тривогами, ракетними обстрілами і відключеннями світла…

🟧 Учасники проекту з різних куточків України - Одеси, Харкова, Сум, Миколаєва, Києва, а саме - Олексій Литвиненко, Андрій Гуренко, Максим Мамсіков , Андрій Цой, Олена Дудніченко. Куратор: Тетяна Савченко

🟧 Вхід вільний.

Естетичний інтелект

16 Oct, 09:17


🟧 17 жовтня о 18.00 відбудеться відкриття виставки "Моя кімната. Зі мною і без" Руслана Тремби в "Я Галерея" в Києві.

🟧 Монохромним та нарочито пишним Трембу здебільшого бачить його глядач. Однак цього разу в двох залах імітованого особистого простору Руслана Тремби ми відкриємо художника у різних іпостасях.

🟧 Це цикл графічних еротичних робіт — про те, що багато хто з нас не готовий винести на публіку. Головне питання, яке піднімає в експозиційних залах художник: якими є межі нашого сприйняття? Та яка з двох кімнат імпонує нам більше: відвертого наодинці з собою чи монохромного прийнятного для суспільства

🟧 Виставка триватиме до 15 грудня.

🟧 Адреса: вул. Хорива 49Б

🟧 Вартість: 100 гривень.

Естетичний інтелект

15 Oct, 19:53


🧡 Питання-відповіді

🟧 Де я можу зустріти музейного гіда?
💛 Пінчукартцентр.

🟧 Де я можу відчути тактильні відчуття від мистецтва?
💛 Музей темряви у Львові.

🟧 Де я можу випити кави та споглядати за мистецтвом?
💛 Літній дворик в музеї Ханенків.

🟧 Де я можу по-хорошому "загубитися"?
💛 Музей Корсаків у Луцьку.

🟧 Де можна купити стікери робіт, які можна побачити вживу?
💛 Центрі сучасного мистецтва "Білий світ" в Києві.

🟧 У якій галереї найкращий краєвид?
💛 Галерея "Портал 11" вигляд на Михайлівський золотоверхий собор.

🟧 В якому музеї можна побачити народну культуру по-сучасному?
💛 Музей Гончара в Києві.

🟧 Де є затишний дворик в галереї?
💛 "Я-галерея" в Києві.

(Не треба писати - а ви забули про ".."). Можете просто написати свої варіанти Питання-відповіді)

Естетичний інтелект

14 Oct, 17:37


#знижки
🤩Що таке краса та що робить речі красивими? Як люди сприймають та оцінюють красу? Які у мистецтва межі і чи кожен витвір може бути названий мистецьким?  

🎥Відеокурс «Естетика: як ми відчуваємо красу» присвячений основним питанням естетики як філософської дисципліни, яка намагається знайти підстави та пояснити чуттєве пізнання людини. 

Лектор: Михайло Кольцов, філософ, викладач. 

📌Впродовж тижня на курс діє знижка – 1500 замість 1900 грн.

Естетичний інтелект

14 Oct, 15:42


🟧 Триває виставка Лізи Обуховської "Зв'язок" в Kirisenko Art Gallery.

🟧 Ліза не лише акцентує увагу на силі жіночих зв’язків, але й провокує до переосмислення ролі жінок у сучасному суспільстві. Сповнені історичних і культурних алюзій, її роботи також здійснюють данину поваги видатним українським жінкам, чиї досягнення протягом певного часу залишались "в тіні".

🟧 Роботи Лізи – це злиття різних медіа: живопис, скульптура та текстиль сплітаються у візуальну мову, яка віддзеркалює красу, силу та витривалість жіночого духу.

🟧 Адреса: вул. Золотоустівська, 25 (територія ЖК "Шевченківський").

🟧 Вхід вільний.

Естетичний інтелект

13 Oct, 14:13


💚 Сьогодні про зелений колір!

🟧 Дослідження показують, що у час кам’яного віку система кольорів людей складалася з трьох кольорів: червоного, чорного та білого. Але ми ж розвиваємося)) 😂 У стародавніх мовах Японії, Китаю та В’єтнаму синій і зелений певний час лінгвістично не розрізнялися. Така ж ситуація в текстах Стародавньої Греції — слова для позначення дерев і морів однакові.

🟩 Зелений - це "міст" між двома протилежними кольорами веселкового спектру – гарячим червоним та жовтим і холодним синім.

🟧 Зелений колір - це колір весни, природи. Він уособлює стабільність і прогрес, рівновагу й гармонію. Він викликає почуття спокою і надії.

🟩 Що ж до мистецтва? Кілька прикладів наведу (але їх в сто разів більше):
🔶 Ваш Гог "Рожеві троянди"
🔶 Анрі Матісса "Лауретт у зеленій мантії"
🔶 Ян Ван Ейк "Портрет Арнольфіні".

💚 Більше в англомовній статті
"Плодючість, свіжість, гармонія та жадібність — зелений колір"

Естетичний інтелект

13 Oct, 08:03


🟧 Як і чому з'явилися статуї без голови чи без рук? Раніше скульптурні роботи були виключно цілісними. І образ "людини по частинах" - віщував про біду. Тому митці таким не займалися.

🟧 Але все знову пов'язано з війнами... Статуї з самого початку були цілі, однак, коли проходили різні бойові дії, то коли їх знаходили - були тільки частини статуй. З'єднати в якийсь момент частини стало неможливим (у більшості випадків).

🟧 У 1820 році привезли з грецького острова Мілос до Франції статую Венери Мілоської (мармурова скульптури богині Афродіти у II столітті до н. е.). За однією з версій: під час бійки в порту, руки Венери були відбиті, а потім і зовсім втрачені. Висота Венери Мілоської - 2,02 м. Можливо у лівій руці вона тримала яблуко.

🟧 Ми звикли вважати статуї білими, але майже всі мармурові скульптури часто фарбували у різні кольори. Тому Венера теж була пофарбована.

🟧 Венера була прикрашена ювелірними виробами, у тому числі браслетами, сережками, це свідчить про місця для кріплення на скульптурі.

Естетичний інтелект

12 Oct, 07:54


🟧 Триває виставка робіт 8-ми переможниць та переможців в рамках конкурсу "MYPH PHOTOGRAPHY PRIZE 2024" в Dymchuk Gallery.

🟧 Конкурс було створено для українських фотографів і фотографок з усього світу, які працюють з медіумом фотографії.

🟧 Учасники: Олексій Чистотін, Ірина Кабиш, Айнур Сакішева, Оля Коваль, Георгій Іванченко, Регіна Буквич, Нурлана Удовенко, Вероніка Моль.

🟧 Виставка триватиме до 24 листопада.

🟧 Вхід вільний.

Естетичний інтелект

11 Oct, 18:27


🟧 Я як культурологиня не можу не висвітлити про те, що восени завжди багато наукових конференцій у сфері Культурології (безкоштовно). Я роками брала участь в них і паралельно дізнавалася дуже багато чого. Тож:
🔶 Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв: конференція "Культура і мистецтво: сучасний науковий вимір" 7 листопада 2024 р. Дедлайн подачі заявки та тез - 01 листопада (включно).

🔶 Інститут культурології: конференція "Метастратегії екрану/мистецтв в умовах постглобалізму та постколоніалізм" 31 жовтня 2024 року. Дедлайн подачі - 20 жовтня.

🔶 Інститут проблем сучасного мистецтва: конференція "Проблеми методології сучасного мистецтвознавства та культурології" 13-14 листопада 2024 року. Дедлайн подачі - 01 листопада (включно).

🔶 Львівський національний університет імені Івана Франка: конференція "Ucraina libertatem. Трансформація гуманітарної сфери та культурного простору під впливом війни" 1–2 листопада 2024 року. Дедлайн подачі - 15 жовтня.

Естетичний інтелект

10 Oct, 07:30


🟧 Мій ютуб-канал "Естетичний інтелект" тільки розпочинає своє життя. Він ще супер маленький. По-тихеньку буде наповнюватися по мірі можливостей/часу/відсутностей блекаутів.

🟧 Тож нині я виклала відео з моєї (однієї із) лекції "Тілесність в контексті постмодерну" у вільний доступ.

🟧
Хто не встиг потрапити на офлайн/хто любить все онлайн/хто не знав про мої лекції - все для вас 🧡

🟧
Хочу від вас мінімального фідбеку для розуміння шляху з Ютубом)

🟧 Відео на ютуб

Естетичний інтелект

10 Oct, 05:37


🟧 17 жовтня о 17.00 відбудеться лекція "Чи впливає національна культура на культуру корпоративну?" від Наталії Кривди в рамках проєкту "Культурний проект"

🟧 На лекції розглянуть взаємозв'язок між національною культурою та корпоративною. Розглянемо, як особливості наших культурних традицій, цінностей та норм впливають на організаційні практики.

🟧 Буде розглянуто чи позначається це на корпоративних стратегіях та операційних підходах компаній, щоб усвідомити та рухатися до якісних змін у майбутньому.

🟧 Наталія Кривда - докторка філософських наук, професорка КНУ імені Тараса Шевченка. Голова Українського культурного фонду (УКФ). Академічна директорка Единбурзької бізнес-школи в Україні.

🟧 Реєстрація