Аюрведа UA @ayurvedaua Channel on Telegram

Аюрведа UA

@ayurvedaua


Перший україномовний канал про здоровий спосіб життя за допомогою Аюрведи та інших східних медичних систем. Найбільш відбірна та корисна, цікава та актуальна інформація для набуття досконалого здоров'я.

Аюрведа UA (Ukrainian)

Аюрведа UA - перший україномовний канал, який присвячений здоровому способу життя за допомогою Аюрведи та інших східних медичних систем. На каналі ви знайдете найбільш відбірну та корисну інформацію для досягнення досконалого здоров'я. Якщо ви зацікавлені у збереженні та покращенні свого фізичного та психічного стану, то цей канал стане невід'ємною частиною вашого щоденного життя. Тут ви дізнаєтесь про те, як правильно харчуватися, які вправи допоможуть підтримати ваше тіло в тонусі, а також про різноманітні методи психологічного самопокращення. Підпишіться на канал Аюрведа UA, щоб отримати доступ до цікавої та актуальної інформації про здоровий спосіб життя!

Аюрведа UA

24 Nov, 09:03


14/100 Гострий смак в Аюрведі.

Гострий смак - один з шести основних смаків в Аюрведі, і він формується з поєднання елементів 🌿Повітря та 🔥Вогню.


🔸Характеристики: гарячий, легкий, сухий.


🔸Температурний вплив: Зігріваючий🔥.


🔸Вплив на фізичне тіло: Гострий смак сприяє стимуляції кровообігу, підвищує термогенез (вироблення тепла), сприяє швидкому обміну речовин, може підтримувати здоров'я серця та зміцнювати імунну систему. 💓🌶


🔸Вплив на ментальне тіло: Гострий смак може стимулювати розум, підвищувати бадьорість та концентрацію, сприяти виробленню енергії. 🧠💥


🔸Вплив при надмірному вживанні: може призвести до подразнення шлунку, зайвому нагріванню організму, пригніченню сил, тремору та обморокам.


🔸Балансування дош: Гострий смак балансує 🌍 Капха⬇️ дошу, але може збуджувати 💨 Вата⬆️ та 🔥 Пітта⬆️ доші.


🔸Продукти з гострим смаком: перець, імбир, часник, цибуля, аїр, базилік, кардамон, м'ята перцева, розмарин, чабрець, шавлія, шафран, евкаліпт, асафетида, валеріана, мускатний горіх.


🔸Рекомендації по вживанню: Гострі продукти краще вживати в помірних кількостях, особливо для людей, які мають високу 🔥 Пітта-дошу.


🔸Баланс смаків: Важливим аспектом здорового харчування в Аюрведі є баланс смаків. Гострий смак слід вживати в поєднанні з іншими смаками, щоб забезпечити гармонію та рівновагу в організмі. 🌈🍽

Кожен смак має свої особливості та вплив на наше фізичне та ментальне благополуччя. Важливо використовувати смакові якості різних продуктів для підтримки свого організму та досягнення гармонії.

#уроки_аюрведи

Аюрведа UA

23 Nov, 15:52


ДИТИНА КАПХА КОНСТИТУЦІЇ

Елементи: вода та земля. Гуна рівноваги.
Капха-діти зазвичай мають більш міцну і щільну статуру в порівнянні зі своїми однолітками. Вони спокійні, врівноважені, стримані у вчинках та емоціях, малорухливі. Про таких зазвичай кажуть, що вони не завдають жодного клопоту батькам. Капхи ходять повільно і злегка в розвалку, відрізняються міцним здоров'ям, привабливою зовнішністю, мало хворіють, надзвичайно витривалі та життєлюбні.

Батькам з ними легко і просто, тому що в більшості випадків такі діти надзвичайно слухняні, добродушні, дбайливі та співчутливі до оточуючих. До негативних рис можна віднести зайву повільність і лінощі. Такі малюки люблять солодко поспати і особливо важко переносять ранні підйоми, холодну та сиру погоду. Насилу переносять зиму та ранню весну, коли погода сира та холодна.

Капха-діти частіше за інших хворіють на ГРВІ, захворювання повітряно-краплинних шляхів, страждають отитами і гайморитами. При надлишку в організмі Капхи дитина може відчувати слабкість, впадати в депресивні стани, виявляти жадібність та впертість.

Рекомендації для батьків:

Задіяйте дитину в активних та рухливих іграх, частіше гуляйте з нею на свіжому повітрі. Дотримуйтесь суворого режиму дня, не дозволяйте малюкові надто багато спати та переїдати. При надлишку Капхи обмежте споживання надто холодної, жирної та солодкої їжі, молочних продуктів.
Пам'ятайте, що в період грудного вигодовування у дітей природно переважає Капха, тому мамам капха-малюків слід особливо уважно стежити за власним раціоном харчування.

Особливої ​​уваги малюки з конституцією Капха вимагають при зміні погоди та у міжсезоння, коли переважає холодна та волога погода.

Аюрведа UA

23 Nov, 06:55


13/100 Кислий смак в Аюрведі.

Є одним з шести основних смаків формується з поєднання елементів 🌍Землі та 🔥Вогню.

🔸Характеристики: легкий, вологий, гарячий.


🔸Температурний вплив: Зігріваючий🔥.


🔸Вплив на фізичне тіло: Кислий смак стимулює апетит, підсилює смак, допомагає травленню, збуджує слиноутворення, живить та зміцнює тіло 💪🍏.


🔸Вплив на ментальне тіло: Кислий смак може стимулювати розум та надавати енергії та ентузіазму 🧠🚀.


🔸Вплив при надмірному вживанні: Надмірне вживання кислого може призвести підвищення кислотності, виникнення виразок, захворювання шкіри, та серцево-судинні проблеми.


🔸Балансування дош: Кислий смак балансує 💨 Вата⬇️ дошу, але може збуджувати 🔥 Пітта⬆️ та 🌍 Капха⬆️ доші.


🔸Продукти з кислим смаком: До них належать цитрусові фрукти 🍋🍊, багато видів ягід 🍓, кисломолочні продукти🥛, оцет, томати🍅, ківі, гранат, зелений виноград.


🔸Рекомендації по вживанню: Кислі продукти краще вживати в середині дня та обмежувати їх вживання для людей Пітта-типу.


🔸Баланс смаків: Ключ до здорового харчування в аюрведі - це баланс смаків. Кислий смак слід вживати в поєднанні з іншими смаками для забезпечення гармонії в організмі 🌈🍽.

#уроки_аюрведи

Аюрведа UA

22 Nov, 15:51


ДИТИНА ПІТТА КОНСТИТУЦІЇ

Елементи: вогонь та вода. Гуна збудливості.
Пітта-діти мають активний і рішучий темперамент, міцну статуру, виразні риси обличчя. Вони дуже рухливі, з раннього віку відрізняються цілеспрямованістю, вважають за краще домінувати, раніше однолітків починають висловлювати власну думку і стверджувати «я». Такі діти мають гарну пам'ять, легко навчаються, але при цьому можуть бути запальними та дратівливими. Сплять міцно, не дуже довго і рідко прокидаються.

Рідше за інших мають проблеми з травленням і апетитом, хоча іноді мають підвищену кислотність і відчувають нудоту. Схильні до частого та рідкого стільця, страждають на попрілості, запалення шкіри. Підвищене потовиділення, потреба у великій кількості рідини та той факт, що дитина погано переносить спеку, також можуть свідчити про підвищений рівень Піти.

Рекомендації для батьків:

Уважно слідкуйте за дотриманням режиму дня дитини. Перевтома та відсутність стабільності в періодах сну та неспання найбільше позначаються на дітях конституції пітта.

У конфліктних ситуаціях навчайте дитину критично, тверезо та спокійно оцінювати свої вчинки та дії. Намагайтеся спільно шукати шляхи розв'язання.
Більше пильної уваги діти з конституцією пітта вимагають у період, як у природі активізується енергія вогню. Оберігайте їх від прямих сонячних променів та надмірної спеки. Слідкуйте за тим, щоб активна та ігрова діяльність малюка припадала на прохолодний час доби або відбувалася в тіні.
При виході з рівноваги пітта-доші, заспокоїти її допоможе солодка, гірка і терпка їжа. Обмежте вживання всього гарячого, гострого та жирного.
При виборі одягу для дитини уникайте червоних та жовтих відтінків.

У кімнаті дитини типу піта має бути прохолодно і не надто волого.

Аюрведа UA

22 Nov, 06:54


12/100 Солоний смак в Аюрведі.

Солоний смак також є одним з шести основних смаків в аюрведі. Він формується з поєднання елементів 💦Води та 🔥Вогню.


🔸Характеристики: важкий, вологий, підтримує тепло.


🔸Температурний вплив: Зігріваючий🔥.


🔸Вплив на фізичне тіло: Солоний смак стимулює апетит, покращує смак їжі, зберігає воду в організмі та підтримує електролітний баланс💧🧂. Він також підтримує здоров'я серця та контролює вологість тканин💓.


🔸Вплив на ментальне тіло: Солоний смак заспокоює нерви, допомагає у відновленні ментального здоров'я та розслабляє тіло😌🧠.


🔸Вплив при надмірному вживанні: Надмірне вживання солоного може призвести до високого артеріального тиску, збільшення ваги, збільшення об'єму води в організмі та проблем із серцем.


🔸Балансування дош: Солоний смак балансує
💨 Вата⬇️ , але може збуджувати
🔥 Пітта⬆️
🌍 Капха⬆️ доші.


🔸Продукти з солоним смаком: Сіль, морські продукти, олії, соєвий соус, різноманітні сири, оливки🧂.


🔸Рекомендації по вживанню: Солоні продукти слід вживати обережно, щоб уникнути негативного впливу на організм. Надмірне вживання солі може бути шкідливим🍽⚠️.


🔸Баланс смаків: Баланс смаків важливий для здоров'я. Солоний смак слід вживати в поєднанні з іншими смаками для забезпечення гармонії в організмі 🍽🌈.


У аюрведі рекомендується вживати всі шість смаків за один прийом їжі для забезпечення балансу в організмі. Залежно від індивідуального стану, — три смаки мають домінувати у індивідуальній дієті 🌱💖.

#уроки_аюрведи

Аюрведа UA

21 Nov, 15:50


ДИТИНА ВАТА КОНСТИТУЦІЇ.

Елементи: повітря та ефір. Гуна інерції.

Діти з переважаючою Вата-дошою зазвичай мають більш тендітну статуру, ніж однолітки. Вони мають підвищену чутливість, нерішучість, нестабільну роботу травної системи, схильні до запорів. Такі дітки часто прокидаються вночі, погано переносять холод, п'ють і їдять за плаваючим графіком.

Холодні кисті та ступні ніг, часта поява «мурашок» на шкірі, часта гикавка, безпричинний сухий кашель, скупчення повітря і відрижка так само є симптомами переважання Вати в організмі. Вата-малюки віддають перевагу активному руху, швидкій промові і вимагають постійної зміни обстановки.

Вони не посидючі, не люблять довгий час грати з одними і тими ж іграшками. Легко навчаються, але можуть швидко забувати набуті навички. Швидко переключають свою увагу та здатні займатися кількома справами паралельно.

❗️Рекомендації для батьків:

Діти цієї конституції можуть відчувати напади самотності, відчувати спустошеність і розпач, у ці моменти вони особливо потребують уваги та турботи батьків.

Звертайте увагу на те, як поводиться дитина під час сну. Навіть у грудному віці вата-діти можуть бачити яскраві сновидіння, за якими можна будувати висновки про стан дитини. Плач чи сміх, посмішки чи смуток на обличчі під час сну свідчать про внутрішній стан малюка на даний момент. У старшому віці питайте у дитини, що він бачив сьогодні уві сні.

Вчіться м'яко вирішувати конфліктні ситуації та не заперечуйте емоції дитини. Співпереживання та прийняття – найкращі помічники в цьому.

У зимовий час, при вітряній та сухій погоді, коли в природі відбувається природне збільшення Вати, приділяйте пильнішу увагу харчуванню та режиму дня дитини. Гарячі напої, їжа, спеції, що зігрівають у невеликій кількості, вологі лазневі процедури допоможуть збалансувати енергії в організмі малюка.

Температура у кімнаті дитини має бути теплою, а повітря вологим.

Аюрведа UA

21 Nov, 06:56


11/100 Солодкий смак в Аюрведі.

Цей смак є одним з шести основних смаків в аюрведі. Він формується з поєднання елементів 🌍Землі та 💦Води.


🔸Характеристики: тяжкий, вологий, холодний.


🔸Температурний вплив: Охолоджуючий🥶.


🔸Вплив на фізичне тіло: Солодкий смак підтримує здоров'я, зміцнює фізичну силу, знижує голод і спрагу, підсилює імунну систему і підтримує довголіття 💪🍎. Він також може допомогти відновити втрачену енергію 🔋. Живить всі тканини 🌿.


🔸Вплив на ментальне тіло: Солодкий смак може допомогти заспокоїти стрес і підтримує здоровий сон 😴. Живить розум та дає почуття задоволення 🧘‍♂️.


🔸Вплив при надмірному вживанні: Надмірне вживання солодкого може призвести до негативних наслідків, таких як ожиріння, діабет, зниження імунної системи та охолодження організму.


🔸Балансування дош: Солодкий смак балансує
💨 Вата⬇️ і
🔥 Пітта⬇️ доші, але може збуджувати
🌍 Капха⬆️ дошу.


🔸Продукти з солодким смаком: До них належать зернові, овочі, молочні продукти🥛, більшість фруктів, мед,🍯 цукрові замінники, а також деякі прянощі. Кунжут, солодка, спаржа, цукор, молоко, інжир, банан🍌, абрикос, пшениця, рис, нут, волоський горіх, кеш'ю, мигдаль, насіння гарбуза та соняшника, кориця, кардамон, фенхель, шоколад 🍫.

🔸Рекомендації по вживанню: Солодкі продукти слід вживати в помірних кількостях і в першій половині дня. Людям з переважанням Капха доші слід обмежувати вживання солодкого 🍽🌞.

🔸Баланс смаків: Ключ до здорового харчування в аюрведі - це баланс смаків. Солодкий смак слід вживати в поєднанні з іншими смаками для забезпечення гармонії в організмі 🌈🍽.

Вибір їжі впливає на ваше фізичне та емоційне здоров'я. Використовуючи принципи аюрведи, ви можете вибрати продукти, які підтримують вашу унікальну конституцію і сприяють загальному благополуччю 🌱💖.

#уроки_аюрведи

Аюрведа UA

20 Nov, 16:15


ЗНИЖКА 30% НА АЮРВЕДИЧНИЙ ЗАСІБ ДЛЯ ЗДОРОВ'Я КИШКІВНИКА
Май Колон Хелс (My Colon Health, Holistic Herbalist)
Май Колон Хелс – трав’яна аюрведична добавка для здоров’я товстої кишки. Забезпечує підтримку при запальних захворюваннях кішківника.

Як забезпечити природну підтримку здоров’я товстої кишки при ЗЗК (запальне захворювання кішківника, виразковий коліт, хвороба Крона) і СПК (синдром подразненого кішківника) з використанням найкращих трав з аюрведи?
Компанія-виробник Холістік Хербаліст представляє препарат Май Колон Хелс (My Colon Health) – трав’яну добавку для природного здоров’я і благополуччя товстої кишки. Цей препарат допомагає товстій кишці стати більш здоровою шляхом адекватної детоксикації, а також регуляції кишкових рухів.

Ця аюрведична добавка не є звичайним засобом для очищення товстої кишки, яке призначене для плавного спорожнення кішківника за допомогою проносних трав. Препарат, у першу чергу, діє як природна підтримка при ЗЗК (запальне захворювання кішківника, виразковий коліт, хвороба Крона).

Які проблеми виникають, коли порушується здоров’я товстої кишки?
Коли здоров’я товстої кишки порушено, існує можливість чотирьох типів розладів:
🔅Функціональні порушення, при яких порушується тільки деяка функція, наприклад, випорожнення, а інфекція або запалення відсутні;
🔅Структурні проблеми включають у себе деякі пошкодження або зростання, які можна розпізнати або візуально побачити за допомогою колоноскопії або під мікроскопом;
🔅 Інфекційні захворювання товстої кишки;
🔅Запальні захворювання кішківника.

Функціональні розлади товстої кишки зустрічаються досить часто. Запор є найбільш поширеним з них. Синдром роздратованого кішківника є ще одним. Це також відомо як “нервова кишка”. Ці проблеми здоров’я товстої кишки можна легко вирішити за допомогою дієти, способу життя та трав.
Структурні захворювання товстої кишки включають поліпи і вимагають медичного і хірургічного втручання.
Інфекційні розлади товстої кишки – різні види інфекцій – амебні, вірусні та бактеріальні поширені в травному тракті що включають товсту кишку разом з тонкою кишкою.
Запальне захворювання кішківника – виразковий коліт і хвороба Крона вражають більше 0,1% населення світу.

Показання до застосування:
Запальне захворювання кішківника, виразковий коліт, хвороба Крона, і СПК (синдром подразненого кішківника).

Спосіб застосування та дози травня Колон Хелс:
Приймати внутрішньо по 1-2 таблетці 2-3 рази на день відразу після прийому їжі.
Розширений спосіб застосування – приймати по 2-4 таблетки в день: по 1 таблетці після сніданку, по 1-2 таблетки після обіду, по 1 таблетці після вечері.

Склад препарату Май Колон Хелс:
Кожна таблетка по 1000 мг містить 690 мг стандартизованих рослинних екстрактів (Boswellia, Turmeric, Cyperus, Bael Fruit, Aloe vera, Tinsopora and Holarrhena) і 310 мг трав’яних порошків (Messua, Ginger and Long Pepper)
Придбати препарат можна за посиланням
https://rosa-pharm.com/shop/holistic-herbalist-my-colon-health/

Аюрведа UA

20 Nov, 12:39


ПРИЙОМ ЛІКАРЯ АЮРВЕДИ ДАС ДЖАЯНТА КУМАРА
22 - 27 листопада у Києві проходитиме прийом лікаря Аюрведи з Індії Дас Джаянта Кумара.
В аюрведі відвідування лікаря, це не тільки ретельна діагностика, рекомендації та препарати - це також і корисні поради щодо дієти, способу життя та інших особливостей організму. Лікар в аюрведі не тільки виписує ліки, він пояснює чому ви захворіли, як швидко одужати і як в майбутньому не хворіти. В аюрведі немає однакових шаблонів у призначеннях, суворо індивідуальний підхід, з урахуванням усіх зовнішніх обставин. Аюроведа - це усунення причин хвороб та прийняття правильного способу життя. Лікар аюрведи допоможе вам багато дізнатися про себе, глибоко пізнати свій організм та особливості психіки.
Аюрведа, це стародавня медична наука, як стати здоровим і щасливим. Під керівництвом досвідченого лікаря до цього прийти буде набагато простіше.

Рекомендуємо всім хоч раз у житті відвідати аюрведичного лікаря, щоб зрозуміти себе та своє тіло. У Роса-фарм найкращі фахівці в Україні. Тільки талановиті, навчені, досконалі та світлі лікарі, чий професіоналізм допоміг уже багатьом тисячам людей.

Дас Джаянта Кумар - лікар Аюрведи в третьому поколінні та лiкар кардіолог. Закінчив Петербурзьку Медичну Академію, Аюрведичний Університет ім. Махатми Ганді в Мумбаї. Лікар - також ліцензований кардіолог в Україні (сертифікат кардіолога від Харківської Медичної Академії Післядіаломної Освіти). У своїй роботі він використовує унікальний досвід, отриманий від багатьох поколінь своїх предків і від найкращих фахівців та знання сучасної медицини. Актуальність його роботи полягає в успішному поєднанні аюрведичної та західної алопатичної медицини для досягнення максимального ефекту оздоровлення з мінімальною побічною дією. З 2019 року живе та працює в Україні.

Під час прийому лікар визначить вашу конституцію, проведе діагностику стану здоров'я, дасть рекомендації, спрямовані на врівноваження дош в організмі, призначить індивідуальний курс лікування аюрведичними препаратами, підбере відповідну дієту та режим дня.

📞 Записатися на прийом до лікаря аюрведи можна за тел. 0677170108
Вартість первинної консультації – 1000 грн
Вартість повторної консультації – 800 грн
Вартість сімейної консультації 2 особи - 1800 грн
Вартість повторної сімейної консультації 2 особи - 1600 грн

Прийом відбудеться у м. Києві за адресою вул. Михайлівська 24 А, Бутік Аюрведи ROSA

Аюрведа UA

20 Nov, 06:55


10/100 Гуни.

Аюрведа також класифікує їжу за енергетичними якостями, відомими як гуни: саттва, раджас та тамас. Ці гуни представляють різні аспекти природи та відіграють важливу роль у підтриманні рівноваги та свідомості.

🔸Саттвічна їжа: Це їжа, яка має чисті, легкі та збалансовані якості. Саттвічні продукти підтримують ментальну спокій, духовність🕉 та здоров'я. До саттвічної їжі належать свіжі фрукти🍎, овочі🥦, молочні продукти🥛, зернові🌾, горіхи🥜, насіння та прянощі🌶. Саттвічна їжа містить мінімум обробки і краще всього їсти її свіжою та в природному вигляді.


🔸Раджастична їжа: Раджастичні продукти стимулюють активність та енергію⚡️. Вони можуть бути корисними для досягнення певних цілей🎯, але можуть також призвести до стресу та дисбалансу, якщо вживаються в надмірних кількостях. До раджастичної їжі належать гострі прянощі🌶, кофеїн☕️, чорний чай🍵, цукор🍬, алкоголь🍷 та тваринні продукти.


🔸Тамасична їжа: Тамасичні продукти мають важкі та інертні якості. Вони можуть спричинити апатію😔, лінощі💤 та низький рівень свідомості🌚. До тамасичної їжі належать промислово оброблені продукти, консерви, несвіжа їжа та наркотичні речовини💊.


Важливо пам'ятати🤔, що кожна людина має свої індивідуальні потреби та унікальну конституцію. Ваша оптимальна дієта може включати деякі раджастичні та тамасичні продукти в залежності від вашого стану здоров'я, стилю життя🧘‍♂️ і особистих уподобань.

У виборі продуктів та створенні свого щоденного раціону🍽, варто звертати увагу на свою дошу💨🔥🌍, поточний стан здоров'я та енергетичний баланс⚖️. Це допоможе вам вибудувати власну дієту для підтримки вашого фізичного💪 та духовного благополуччя🕉.

Пам'ятайте, що головним принципом аюрведичного харчування є усвідомленість та гармонія🌸. Слухайте свій організм, спостерігайте за реакцією на різні продукти та енергетичні якості їжі, і враховуйте ці відомості при плануванні своєї дієти🗒.

#уроки_аюрведи

Аюрведа UA

19 Nov, 15:22


Давні лікарі Аюрведи вводили до складу рецептів деякі компоненти, щоб усунути побічний ефект інших. Було виділено невелику кількість рослин, повністю безпечних, або таких, які можна застосовувати тривалий час. Зазвичай такі рослини лікують своїми живильними, а не лікарськими властивостями.

Згадайте напис: «Приймати під наглядом лікаря». Найкращі виробники Аюрведичних препаратів зазвичай позначають таким написом найсерйозніші препарати.

Міф 8. Вагомим методом лікуванням є аюрведичний масаж.

В Аюрведі масаж ніколи не розглядався як панацея від усіх хвороб. Масаж корисний лише у загальному комплексі аюрведичного лікування.

Більш того, більшість Аюрведичних масажів потребує спеціальної суворої дієти. Просування таких процедур, як Аюрведичний масаж, як швидка послуга для туристів, не є правильною в дусі Аюрведи.

Міф 9. Запатентовані препарати кращі за традиційні.

Найкращим вибором є традиційні аюрведичні ліки, т.к. протягом століть вони були достатньо вивчені та пройшли через мільйони пацієнтів. Якщо якесь захворювання можна вилікувати традиційним Аюрведичним препаратом, це має бути Ваш пріоритетний вибір, якщо не єдиний вибір!

Однак і тут є винятки. Існують запатентовані препарати, які є дуже ефективними в лікуванні певних станів. Якщо перевага надається їм, важливо дивитися на репутацію виробника.

Міф 10. Аюрведа є іншим напрямом у медицині.

Звичайно, Аюрведа - це інший напрямок, але вона охоплює набагато глибші аспекти вашого життя.

Для ефективності аюрведичних препаратів слід змінити свій спосіб життя. Здорове харчування, гарний сон, відповідні фізичні навантаження та ін. — Деякі види лікування вимагають помірності від сексу, алкоголю, куріння та наркотиків.

Можливо, Аюрведа – це перша медична наука, яка звертає увагу на зв'язок між розумом та тілом у процесі лікування хвороби.

Звільнення розуму від стресу є найважливішим моментом, що забезпечує ефективність Аюрведи.

Аюрведа UA

19 Nov, 15:22


10 міфів про Аюрведу

Міф 1. Аюрведа ґрунтується на травах.

Як це не дивно, але в основі аюрведичного лікування лежать не тільки трави. Такі компоненти як молоко, топлене масло, масло, мед, патока, імбирне масло, кам'яна сіль, мінерали, попіл і природним чином зброджений спирт є звичайними інгредієнтами в Аюрведичних препаратах.

У Аюрведі немає таблиць, визначальних, що це трава лікує цю хворобу, інша трава — іншу хворобу. Аюрведа має відношення до медичних препаратів, які мають десятки, а іноді й сотні компонентів, деякі з них звичайно трави.

Міф 2. Аюрведа застосовує лише продукти рослинного походження.

Це ще одна загальноприйнята помилка. Крім широко застосовуваного гхі, в деяких аюрведичних препаратах використовується баранячий і риб'ячий жири.

Якщо для лікування захворювання або немочі були потрібні невегетаріанські ліки, лікарі Аюрведи завжди прописували їх.

Пам'ятайте, Аюрведа з'явилася у Ведичні часи, коли м'ясо та риба вважалися цілком природними.

Міф 3. Аюрведичні принципи не узгоджуються із сучасною наукою.

Відповідно до Аюрведи вважалося, що хвороби бувають через збільшення та зменшення так званих «дош» - Вата, Пітта та Капха.

Ці три елементи не можуть бути виявлені як такі в будь-якій частині тіла, але вони існують у всьому тілі та відповідають за функціонування моторики, транспортування кисню (Вата); травлення, обміну речовин тощо. (Пітта); структури тіла, живлення та ін. (Капха).

Було кілька спроб відобразити теорію тридош у знанні про тіло, оскільки воно представлене сучасною медициною. Багато спроб було здійснено практикуючими лікарями, які мають однакову освіту як в Аюрведі, так і в Алопатії.

Незважаючи на це, Аюрведа має навіть краще підтвердження, ніж усі інші — вона працює!

Міф 4. Аюрведичні препарати клінічно не випробувані.

Так, багато аюрведичних препаратів клінічно не випробувані. Але це стосується клінічних випробувань щодо Алопатії.

У глибшому сенсі всі аюрведичні препарати проходили всебічне клінічне дослідження. Справжня сила Аюрведи полягає у медичних препаратах, які вдосконалювалися протягом століть практикою та спостереженням. Тому традиційні препарати Аюрведи дивують нас своєю складною комбінацією інгредієнтів та пропорцій.

Це препарати, що пройшли серйозні випробування, випробування мільйонами пацієнтів, жінок і чоловіків, різного віку і конституцій.

Міф 5. Аюрведичні препарати повільно виліковують.

Насправді існують як повільно діючі, і швидкодіючі препарати. Це залежить від причини захворювання. Аюрведа не лікує симптоми, як це часто буває в Алопатії.

Якщо основна причина захворювання викликає побоювання, аюрведичне лікування займе багато часу, досліджуючи та долаючи його. Тим не менш, багато пацієнтів вірять у виняткові та діючі Аюрведичні препарати, навіть якщо у їхньому стані немає покращення. Але це неправильно, т.я. ситуація без покращення означає неправильно поставлений діагноз.

Міф 6. Аюрведу можна вивчити самостійно та використовувати, базуючись на власних знаннях.

Сьогодні з'являється все більше людей, які самостійно лікують себе Аюрведою. У кращому разі таке самолікування буде неефективним, а в гіршому — небезпечним.

Справа в тому, що різні люди мають різну фізіологічну конституцію, що в Аюрведі називається Пракріті. І ліки, прописані Вашому другу, можуть не підійти Вам просто тому, що Ваші Пракріті (природне співвідношення Вати, Пітти та Капхи) можуть бути різними. Те, що добре для однієї людини, може бути шкідливим для іншої! Завдання полягає лише в тому, щоб знайти кваліфікованого та досвідченого лікаря, щоб визначити Вашу Пракріти.

Однак Ви можете вивчати Аюрведу. Тільки переконайтеся, що знання Ви отримуєте з хорошого джерела. І завжди консультуйтеся зі своїм лікарем.

Міф 7. Аюрведичні препарати нешкідливі.

Можливо, це найнебезпечніший міф. Існує думка, що Аюрведичні препарати абсолютно нешкідливі, тому що виготовляються виключно на основі трав та природних компонентів. Більшість рослин складається із сотень молекул, деякі з яких токсичні.

Аюрведа UA

19 Nov, 06:12


9/100 Смаки в Аюрведі.

Аюрведа визнає шість смаків, які відіграють важливу роль у підтриманні здоров'я та гармонії в організмі. Ці смаки мають різний вплив на кожну з трьох дош і допомагають забезпечити рівновагу в організмі. Ось короткий огляд шести смаків та їх впливу на доші:

🔸Солодкий

Продукти з солодким смаком включають зернові, молочні продукти, мед, цукор, більшість фруктів та деякі овочі. Він підтримує силу, стабільність та забезпечує зволоження організму💪🌾.


🔸Кислий

Цитрусові, йогурт, оцет, томати, смородина та інші продукти з кислим смаком стимулюють апетит. Кислі продукти підтримують травлення та асиміляцію поживних речовин😋🍴.


🔸Солоний

Солоний смак зазвичай пов'язаний зі сіллю, хоча деякі овочі та морепродукти також можуть мати солоний смак. Продукти з солоним смаком стимулюють апетит, збільшують вологість організму та допомагають забезпечити електролітний баланс🧂.


🔸Гіркий

Гіркі продукти включають деякі овочі, гіркий какао та більшість трав. Гіркий смак допомагає очистити організм від токсинів, підтримує здорову шкіру та сприяє нормалізації апетиту 🥦🌿.


🔸Терпкий-в'яжучий

Терпкі продукти включають коріння, зелень, зелений банан, гранат, лимонну цедру та багато трав. Добре впливає на шкіру, підтримує здоров'я слизових оболонок та сприяє очищенню організму🥗🍃.


🔸Гострий

Гострі продукти включають перець, часник, імбир, гірчицю та багато прянощів. Він стимулює обмін речовин, підтримує переварювання та допомагає розігріти організм🌡💥.

👉Важливо включати всі шість смаків у свій щоденний раціон, щоб підтримувати здоров'я та гармонію в організмі. 🥗🍽 Однак кількість кожного смаку може відрізнятися в залежності від індивідуальної доші, потреб та стану здоров'я. 🌱💪

#уроки_аюрведи

Аюрведа UA

18 Nov, 15:29


4 АЮРВЕДИЧНІ РІШЕННЯ ДЛЯ ЗМЕНШЕННЯ ЗДУТТЯ І ГАЗОУТВОРЕННЯ

В аюрведі стан вашого травлення – головний індикатор загального здоров'я, а такі регулярні симптоми, як здуття та газоутворення, говорять про те, що травлення потребує підтримки. На щастя, аюрведа пропонує безліч натуральних домашніх засобів, якими ми можемо легко скористатися в повсякденному житті.

Ось деякі з них:

🔸Їжте лише приготовлену їжу.

В аюрведичній системі багато уваги приділяється саме вогню травлення. Якщо ви з'їсте холодну страву чи вип'єте холодну воду – він згасне.

Різниця між вживанням приготовленої та сирої їжі буде разючою. Приготовлена їжа пройшла перший етап обробки та травлення ще до того, як потрапила до організму, а отже процеси вашого травлення пройдуть набагато легше та спокійніше.


🔸Додайте прянощі, які покращують травлення.

Прянощії можуть не лише посилити Агні, а й зменшити здуття. Допоможуть:

кумін
фенхель
аджван
свіжий імбир
асафетида

Якщо ви хочете використовувати прянощі в процесі приготування, розігрійте трохи гхі, додайте прянощі, загасіть їх в олії 30 секунд, а потім додайте інші інгредієнти.


🔸Жуйте повільно

В аюрведі те, як ви їсте, так само важливо, як і те, що ви їсте.
Якщо ви їсте поспіхом, ваше травлення не встигає повною мірою здійснити всі необхідні процеси, що може викликати дискомфорт і газоутворення.

Якщо ви їсте на ходу, поспіхом або за комп'ютером, ця 💨Вата-доша збуджується і виходить з рівноваги. Їжа за столом при

спокійних обставинах, з
повною увагою до їжі
і лише 3-4 хвилини спокою після трапези

👉створять дива з вашим травленням.


🔸Жуйте насіння фенхелю після їжі.

Фенхель покращує травлення та відмінно пригнічує газоутворення.

Лише ½ ложки насіння фенхелю після їжі вплинуть на регуляцію кислотності. Якщо ви не страждаєте на підвищену кислотність і серцеві захворювання, то для запобігання здуття ви можете змішати фенхель з насінням селери.

Магазин ROSA | Youtube | Портал Роса ТБ | Консультація доктора Аюрведи

Аюрведа UA

18 Nov, 06:26


8/100 Харчування в Аюрведі.

Аюрведичний підхід до харчування базується на принципі, що їжа може бути ліками, якщо вона правильно вибрана та приготована. Аюрведа розглядає харчування як один з ключових аспектів підтримання здоров'я, гармонії та рівноваги в організмі.

🔸Ваша доша визначає, які продукти є корисними чи шкідливими для вашого здоров'я 🌿. Важливо визначити свій тип доші, щоб підібрати оптимальний раціон харчування.

🔸Аюрведа рекомендує включати в раціон шість смаків: солодкий, кислий, солоний, гіркий, терпкий та гострий. Комбінуйте їх відповідно до власного типу 🥗.

🔸Вживайте свіжі, сезонні та якісні продукти 🍎🥦. За можливості, віддавайте перевагу органічним продуктам, які не містять шкідливих хімічних речовин.

🔸Аюрведа наголошує на важливості правильного приготування їжі та її естетичній презентації 🍽. Це стимулює апетит, покращує травлення та забезпечує насолоду від харчування.

🔸Їжте в спокійному, приємному середовищі, де ви можете зосередитися на своєму харчуванні 🍃. Відкиньте думки про роботу та стрес, спілкуйтеся з рідними та друзями або насолоджуйтеся тишею 😌.

🔸Намагайтеся відчувати свої потреби та сигнали, які дає ваш організм. Їжте, коли відчуваєте голод, і не переїдайте 🍽.

🔸Намагайтеся їсти в один і той же час щодня, щоб створити звичку та допомогти організму адаптуватися до ритму харчування .

🔸Їжте повільно, ретельно пережовуючи кожен шматок. Це допоможе покращити засвоєння та дозволить вам насолодитися смаком їжі 😋.

🔸Зазвичай аюрведа рекомендує вживати теплі страви та напої, що сприяють кращому травленню 🍵.

Застосування аюрведичного підходу до харчування може допомогти забезпечити оптимальне здоров'я, покращити травлення, збалансувати енергію та зміцнити імунітет 💪.

#уроки_аюрведи

Аюрведа UA

17 Nov, 15:53


Аюрведичні методи збільшення життєвої енергії.

Аюрведа – давньоіндійське вчення про життя 🌳 та здоров'я 💪 людини. Це комплексний підхід до лікування та підтримки здоров'я, який включає в себе фізичні вправи 🏋️‍♀️, дієту 🥗, медитацію 🧘‍♀️, аюрведичні препарати 💊 та інші методи.

Одним з головних принципів аюрведи є збереження життєвої енергії або прана ⚡️. Ця енергія відповідає за функціонування всіх органів та систем організму і, якщо вона зменшується, людина може почувати втому 😫 та брак енергії 💤.

Один з методів збільшення життєвої енергії – це правильне харчування 🍽. Аюрведа рекомендує їсти здорову їжу 🍎🥦 згідно зі своїм типом конституції. Наприклад, для людей з 💨Вата-типу рекомендовані теплі страви 🍲, а для людей з піттою – холодні 🍨.

Ще один метод – це фізичні вправи 🧘‍♂️ та йога. Вони допомагають збільшити приток крові до органів та тканин, що підвищує рівень енергії в організмі. Також важливо не забувати про відпочинок 😴 та сон, які допомагають відновити енергію та зберегти її.

Крім того, аюрведа використовує багато різних препаратів 💊, які допомагають збільшити життєву енергію. Наприклад, гірчичні пластири, які можна наносити на п'яти, допомагають зняти втому та підвищити рівень енергії ⚡️. Також використовуються різні аюрведичні трави 🌿 та препарати, які допомагають підвищити імунітет 🛡 та зменшити стрес 😌.

Важливо зазначити, що аюрведичні методи збільшення життєвої енергії є комплексним підходом до лікування та підтримки здоров'я, і вони можуть бути ефективні тільки в комплексі з іншими методами терапії та догляду за здоров'ям 💊🧘‍♀️🥗.

Якщо ви хочете збільшити свою життєву енергію, зверніться до кваліфікованого лікаря 👩‍⚕️ або аюрведичного терапевта, який допоможе вам підібрати найбільш ефективний підхід до вашого здоров'я та самопочуття. 🌱💪🌞

Магазин ROSA | Youtube | Портал Роса ТБ | Консультація доктора Аюрведи

Аюрведа UA

17 Nov, 06:51


7/100 Діначар'я.

Діначар`я означає "щоденний розпорядок" і включає ряд рекомендацій, які допомагають зберегти фізичне, емоційне та духовне здоров'я. 💪🏼❤️🧘‍♀️

Ці рекомендації враховують індивідуальний тип тіла (дошу) та забезпечують відповідність режиму до природних ритмів доби та сезонних змін. 🍃

Ось деякі основні складові діначар`ї, які вам слід розглянути при створенні свого щоденного розпорядку:

🔸Аюрведа радить прокидатися до сходу сонця ☀️, коли природна енергія найбільш сприятлива для активізації організму.

🔸Включіть легку фізичну активність, таку як йога 🧘‍♂️, прогулянка 🚶‍♀️ або розтяжка, щоб покращити кровообіг та збільшити рівень енергії.

🔸Відводьте час на заняття медитацією 🧘‍♂️, щоб заспокоїти свій розум та підтримати емоційну рівновагу.

🔸Проводьте щоденні процедури особистої гігієни 🚿.

🔸Слідкуйте за своїм харчуванням, вживаючи свіжі, природні продукти 🥗, які відповідають вашому типу та потребам організму. Враховуйте пори року та час доби.

🔸Розподіляйте свій час між роботою та відпочинком ⚖️, забезпечуючи рівновагу між активністю та релаксацією. Це допоможе зменшити стрес та підтримати гармонію у вашому житті.

🔸Використовуйте аюрведичні трави та препарати 🌿💊, які підходять вашому типу доші, щоб підтримувати здоров'я та забезпечити правильну роботу органів.

🔸Відводьте час ввечері на релаксацію, медитацію або читання 📚, щоб допомогти вашому розуму заспокоїтися перед сном.

🔸Вживайте свій останній прийом їжі за 2-3 години до сну 🍽.

🔸Рекомендований час сну становить 7-8 годин на добу 😴. Лягайте спати до 22:00, коли природні ритми допомагають сприяти регенерації та відновленню організму.

Важливо підкреслити, що кожна людина має свій індивідуальний розпорядок дня, і він може відрізнятися в залежності від типу доші, віку, професії та інших факторів. 🌟🌈

#уроки_аюрведи

Аюрведа UA

16 Nov, 15:10


☕️ АЮРВЕДА ТА КАВА

Кава, один із тих напоїв, який міцно увійшов у життя людей у всьому світі.

З погляду аюрведи, кава при помірному вживанні може бути корисною для людей з переважаючою капха-дошою, оскільки їм потрібен заряд, щоб підбадьорити свою мляву натуру та залишатися активними.

З першого ковтка майже всі відчувають гіркоту кави, проте багато хто відзначає, що у кави незначно виражені кислий і терпкий смаки. Враховуючи це, чашка кави дає вам неабияку дозу елементів повітря та вогню, що і викликає збільшення вата та пітта дош.

Кава не завжди добра для всіх, але для деяких людей у певний час вона може бути прийнятною. Це передбачає, що кава споживається усвідомлено, з урахуванням своєї конституції, стану здоров'я та поточного сезону.

У людей капха-конституції менше шансів зазнати негативних ефектів від кави. Адже гіркий і терпкий смаки врівноважують капху. Також сприятливий сезон для вживання кави – це весна, сезон капхи, і кава стає доречною у цю прохолодну та вологу пору року.

Уникайте кави на порожній шлунок. Всі негативні впливи кави посилюватимуться, якщо ви п'єте її натщесерце. Це посилює тривожність почуттів, панічний стан розуму, напругу в тілі.

Зменшіть або відмовтеся від кави, якщо у вас переважає вата доша. Адже вата особливо схильна до дисбалансу повітря, яке може виявлятися у вигляді сухості, занепокоєння, проблем зі сном і схильності до закрепів. Гіркий і терпкий смаки кави, а також його тонізуючі властивості тільки погіршать ваше самопочуття.

Зменшувати чи уникати кави слід і людям пітта-конституції. Запальним людям або тим, у кого підвищена пітта-доша, каву краще не вживати. Її кислотність може швидко викликати накопичення тепла, посилити гіперацидні стани шлунку, збільшити ймовірність почервоніння шкіри, висипів на шкірі, гнівливість та озлобленість.

⚠️Для людей вата- і пітта-конституції, а також поза сезоном капхи, правильно буде додавати в каву спеції та продукти, що зменшують вплив, що виводять в дисбаланс, особливо вату. Наприклад, кардамон!

Лікар аюрведи Авраменко Ю.М.

Аюрведа UA

16 Nov, 07:47


6/100 Концепція токсинів в Аюрведі.

Ама - це термін, який в аюрведі використовується для опису токсичних речовин, що можуть накопичуватися в організмі через неправильне травлення, забруднення, стрес або нездоровий спосіб життя 🍔.

Ама є однією з основних причин порушення балансу дош та виникнення різних захворювань 😓.


Причини накопичення Ами:

🔸Споживання тяжкої, холодної або несвіжої їжі.

🔸Нерегулярність харчування, недостатній сон та перевтома😴.

🔸Хронічний стрес та емоційний дисбаланс😥.


👉Ама може виявлятися різними симптомами, такими як відчуття важкості, запаморочення, слабкість, неприємний запах з рота, зміни в апетиті, алергії, набряки та інші 😞.


У зменшенні та виведення Ами слід звернути увагу на:

👉Регулярне травлення 🍏
👉Вживання спеціальних трав та прянощів 🌿
👉Збалансований спосіб життя 🧘
👉Глибоке дихання та медитація 🌬

Важливо відзначити, що для ефективного виведення токсинів з організму вам може знадобитися консультація з аюрведичним лікарем або терапевтом, який може допомогти вам розробити індивідуальний план лікування та очищення 💆‍♀️.

#уроки_аюрведи

Аюрведа UA

15 Nov, 15:25


Спеції в Аюрведі: Ключ до здоров'я та гармонії

Застосування спецій в Аюрведі.

спеції - дари природи для здоров'я та смаку
спеції як регулятори
шість смаків в аюрведі
аюрведичні характеристики деяких спецій
Агні – вогонь травлення
антиоксидантні властивості спецій
спеції для гармонії та благополуччя
де придбати якісні спеції

https://youtu.be/-OQwD9bBhgg?si=cqpLS8ZbzZVH-zUL