10 міфів про Аюрведу
Міф 1. Аюрведа ґрунтується на травах.
Як це не дивно, але в основі аюрведичного лікування лежать не тільки трави. Такі компоненти як молоко, топлене масло, масло, мед, патока, імбирне масло, кам'яна сіль, мінерали, попіл і природним чином зброджений спирт є звичайними інгредієнтами в Аюрведичних препаратах.
У Аюрведі немає таблиць, визначальних, що це трава лікує цю хворобу, інша трава — іншу хворобу. Аюрведа має відношення до медичних препаратів, які мають десятки, а іноді й сотні компонентів, деякі з них звичайно трави.
Міф 2. Аюрведа застосовує лише продукти рослинного походження.
Це ще одна загальноприйнята помилка. Крім широко застосовуваного гхі, в деяких аюрведичних препаратах використовується баранячий і риб'ячий жири.
Якщо для лікування захворювання або немочі були потрібні невегетаріанські ліки, лікарі Аюрведи завжди прописували їх.
Пам'ятайте, Аюрведа з'явилася у Ведичні часи, коли м'ясо та риба вважалися цілком природними.
Міф 3. Аюрведичні принципи не узгоджуються із сучасною наукою.
Відповідно до Аюрведи вважалося, що хвороби бувають через збільшення та зменшення так званих «дош» - Вата, Пітта та Капха.
Ці три елементи не можуть бути виявлені як такі в будь-якій частині тіла, але вони існують у всьому тілі та відповідають за функціонування моторики, транспортування кисню (Вата); травлення, обміну речовин тощо. (Пітта); структури тіла, живлення та ін. (Капха).
Було кілька спроб відобразити теорію тридош у знанні про тіло, оскільки воно представлене сучасною медициною. Багато спроб було здійснено практикуючими лікарями, які мають однакову освіту як в Аюрведі, так і в Алопатії.
Незважаючи на це, Аюрведа має навіть краще підтвердження, ніж усі інші — вона працює!
Міф 4. Аюрведичні препарати клінічно не випробувані.
Так, багато аюрведичних препаратів клінічно не випробувані. Але це стосується клінічних випробувань щодо Алопатії.
У глибшому сенсі всі аюрведичні препарати проходили всебічне клінічне дослідження. Справжня сила Аюрведи полягає у медичних препаратах, які вдосконалювалися протягом століть практикою та спостереженням. Тому традиційні препарати Аюрведи дивують нас своєю складною комбінацією інгредієнтів та пропорцій.
Це препарати, що пройшли серйозні випробування, випробування мільйонами пацієнтів, жінок і чоловіків, різного віку і конституцій.
Міф 5. Аюрведичні препарати повільно виліковують.
Насправді існують як повільно діючі, і швидкодіючі препарати. Це залежить від причини захворювання. Аюрведа не лікує симптоми, як це часто буває в Алопатії.
Якщо основна причина захворювання викликає побоювання, аюрведичне лікування займе багато часу, досліджуючи та долаючи його. Тим не менш, багато пацієнтів вірять у виняткові та діючі Аюрведичні препарати, навіть якщо у їхньому стані немає покращення. Але це неправильно, т.я. ситуація без покращення означає неправильно поставлений діагноз.
Міф 6. Аюрведу можна вивчити самостійно та використовувати, базуючись на власних знаннях.
Сьогодні з'являється все більше людей, які самостійно лікують себе Аюрведою. У кращому разі таке самолікування буде неефективним, а в гіршому — небезпечним.
Справа в тому, що різні люди мають різну фізіологічну конституцію, що в Аюрведі називається Пракріті. І ліки, прописані Вашому другу, можуть не підійти Вам просто тому, що Ваші Пракріті (природне співвідношення Вати, Пітти та Капхи) можуть бути різними. Те, що добре для однієї людини, може бути шкідливим для іншої! Завдання полягає лише в тому, щоб знайти кваліфікованого та досвідченого лікаря, щоб визначити Вашу Пракріти.
Однак Ви можете вивчати Аюрведу. Тільки переконайтеся, що знання Ви отримуєте з хорошого джерела. І завжди консультуйтеся зі своїм лікарем.
Міф 7. Аюрведичні препарати нешкідливі.
Можливо, це найнебезпечніший міф. Існує думка, що Аюрведичні препарати абсолютно нешкідливі, тому що виготовляються виключно на основі трав та природних компонентів. Більшість рослин складається із сотень молекул, деякі з яких токсичні.