Open Wine @wineandspirithack Channel on Telegram

Open Wine

@wineandspirithack


Про вино, їжу та анонси винних дегустацій🍷

Open Wine (English)

Are you a wine enthusiast looking to expand your knowledge and appreciation of all things wine-related? Look no further than the 'Open Wine' Telegram channel! With the username @wineandspirithack, this channel is dedicated to providing a platform for wine lovers to come together, share their passion, and learn from one another. Whether you're a novice looking to learn the basics or a seasoned connoisseur seeking new discoveries, this channel is the perfect place for you. nnWho is 'Open Wine'? It is a community of wine enthusiasts who are passionate about all things related to wine. From discussing different varietals and regions to sharing tips on pairing wine with food, there is something for everyone to enjoy. What is 'Open Wine'? It is a virtual hub where members can engage in discussions, ask questions, and connect with like-minded individuals who share a love for the art of winemaking. nnJoin us on the 'Open Wine' Telegram channel to uncork the world of wine and expand your vinous horizons today! Cheers to good wine and great company!

Open Wine

20 Nov, 12:41


​​А тим часом вина від виноробні Matassa вже готові до дегустації. Залишається лише декілька вільних місць, тож, якщо у вас є вільний вечір цієї неділі - у мене є чудовий план, як його цікаво провести.

Open Wine

20 Nov, 12:25


​​Салат з буряка та козячого сиру

Буряк - це те, що асоціюється з осінню та те, що завжди є під рукою, або можна легко купити. Речовини в складі буряка покращують обмін речовин, активізують роботу кровотворення, зміцнюють імунітет. Ось цікавий рецепт салату з цим чудовим коренеплодом.

Інгредієнти на одну порцію:
Запечений буряк - 40 г
Салат Мікс - 60 г
Оливкова олія - 10 г
Козячий сир шевр (пірамідка) - 30 г
Горіх грецький карамелізований - 20 г
Яблуко мариноване - 20 г
Бальзамік - 5 г
Сіль - за смаком

Спосіб приготування:
На тарілку викласти салат мікс, заправити оливковою олією. Потім викласти шматочки сиру шевр, мариновані яблука, запечений буряк нарізаний тоненькими слайсами, карамелізовані горіхи, полити бальзаміком та посолити.

- Запечений буряк:
Буряк помити, змастити оливковою олією, загорнути у фольгу і запікати в пароконвектоматі при 180 °C до готовності 30-40 хв. Потім охолодити, почистити та нарізати слайсами товщиною 3 мм. Додати суміш солі, бальзамічного оцету і олії та перемішати.

- Горіх грецький карамелізований:
Горіхи проварити 3 хв у воді з винним оцтом (50 г оцту на 800 г горіхів), злити воду та охолодити. Посипати вологі охолоджені горіхи цукровою пудрою. Обсмажити їх в олії при 160-180 °C, протягом 3-5 хв. Викласти обсмажені горіхи на силіконовий чи тефлоновий килимок та подрібнити.

- Яблуко мариноване:
Спочатку готуємо маринад: змішуємо воду (1 л), яблучний оцет (350 мл), цукор (100 г), сіль (50 г) та мелений чилі (10 г). Яблука очищуємо від шкірки (1 кг) розрізаємо на часточки і вирізаємо серцевини. Кладемо частинки яблука в маринад на 12 годин.

Фудпейрінг:
Це досить легка страва (або середня «-» за насиченістю) з низькою (або середньою «-») жирністю, де в смаку виражений кислий та солоний (може трішки солодкуватий) смак, а в характері відчутні смажені горіхи, бальзамік та буряк. Отже можемо взяти іспанську рожеву Каву чи французький рожевий Креман, або, для любителів натюру, - рожевий чи, не дуже насичений, червоний ПетНат у стилі фанкі з овочевими нотами.

Open Wine

15 Nov, 09:51


​​Дегустація: Matassa🍷

Стара нова Matassa. Приїхали нові позиції від вже добре знайомого винороба Тома Люббе, що є засновником «широко відомого у вузьких колах» бренду Matassa. Думаю, що в грудині вже не буде сенсу дегустувати ці вина - занадто тонкий та делікатний стиль, а от в листопаді ще можна. Готовий для цього в своєму щільному графіку виділити неділю (до речі, мене час від часу запитують «чому немає дегустацій на вихідних?»). Отже, що будемо дегустувати:

1. Blanc Vin de France, Matassa, 2023
2. Brutal Orange Vin de France Blanc, Matassa, 2023
3. Rufo Vin de France Blanc, Matassa, 2023
4. Tattouine Rouge Vin de France Rouge, Matassa, 2023
5. Planals Vin de France Rouge, Matassa, 2023
6. French Disco Cinsault Vin de France Rouge, Matassa, 2023
7. El Carner Vin de France Rouge, Matassa, 2023

🕖 24.11 (нд) о 19:00
📍 Кімната Великих Вин (GoodWine, Мечникова, 9)
💰 1800 грн
✍️ @shekhanin

UPD: ще є 2 місця

Open Wine

14 Nov, 14:07


​​Кулінарний майстер-клас: Різдвяні Страви 🎄

Трохи більше місяця залишається до Різдва, тож час відточити навички у приготуванні страв різдвяної кухні. У цьому нам допоможе шеф-кухар Олексій Сидоров, який приготує з учасниками майстер-класу чотири страви, а я підберу чотири ідеальні пари цих страв з відповідними винами. Ось, що будемо готувати:

- Індиче парфе зі смаженими мандаринами та бріошем

- Тріо брускет (лосось/макрель/палтус)

- Качиний рулет з білими грибами та вʼяленою журавлиною

- Листовий фісташковий мільфей


🕖 14.12 (сб) о 17:00
📍 Miele Experience Centre (Б. Хмельницького, 17)
💰 3500 грн
✍️ @shekhanin

UPD: Sold Out

Open Wine

14 Nov, 10:43


​​Cote de Nuits: Темна сторона Бургундії 🐈‍⬛

Загальна площа виноградників Бургундії приблизно 30 тис га. З них найкращі ділянки (назвемо це «філейною частиною Бургундії») знаходяться між містами Діжон та невеличкими селищами Сантене і Маранже. Це так званий Côte-d'Or («Золотий Схил», площею в 10 тис га) - тут розміщені найдорожчі виноградники та виробляють найскладніші і найбільш довго живучі вина Бургундії. Сам Côte-d'Or ділиться на північну частину Côte de Nuits, де під лозою 1800 га більшість яких займає сорт Піно Нуар та Côte de Beaune, де під лозою 3900 га більшість яких займає Шардоне. Про білий Côte de Beaune я вже якось тут згадував, а от тепер мова піде про топові селища (комуни) та їхній стиль для червоних бургундських вин, що на 100% складаються з Піно Нуару та знаходяться у Côte de Nuits і ось вони:

Gevrey-Chambertin 🦍
Це потужні, складні та «чоловічі» вина. Вони вважаються яскравішими за Vosne-Romanée та структурнішими за Chambolle-Musigny. Від знавців Бургундії часто можна почути, що «Шамболь - це королева, а Жевре - король червоного Кот дʼОру». Жевре - це назва селища, до якого в середині XIX ст додалася назва найвідомішого виноградника, що розміщувався поруч, - Шамбертен. Слово «Gevrey» походить від гало-романського «Gabriacos» («власник кіз»), а «Chambertin» походить від «Champ Bertin» («поле Бертана»). Ці землі згадуються вже у 894 році, коли вони відійшли абатству Сен Бенінь, останнє, в свою чергу, увійшло до відомого абатства Клюні. Саме в цей час монахи починають вирощувати тут виноград, а не кіз. Своє міжнародне визнання місцеві вина отримали завдяки фразі третього президента США Томаса Джефермона, який у 1787 році писав: «найкраще червоне та найкраще біле Кот дʼОру створюються на його різних кінцях: це Chambertin та Montrachet».

Morey-Saint-Denis 🦬
Вина Морé часто характеризують, як щось середнє між Шамболем та Жевре. Проте, є у Морé і своя особливість - унікальна властивість до довгої еволюції вина у пляшці: 20 років не проблема навіть для посереднього мілезиму.

Chambolle-Musigny 🦌
Шамболь - це найбільш делікатні, квіткові та «жіночні» вина Кот де Нюї. Частіше всього саме про вина цієї комуни говорять, як «сталева рука в вельветовій рукавичці». Адже за шовковистістю та квітковістю місцевих вин ховається потужна структура.

Vougeot та Flagey-Echezeaux 🦛
Вужо та Флаже-Ешезо мають схожий стиль вин, який характеризується ближче до сусіднього Vosne-Romanée - пряні та потужні, - але все ж більш стримані, ніж Vosne-Romanée.

Vosne-Romanée 🦏
В комуні Вон-Романе найвища концентрація видатних теруарів: крім міфічного Romanée-Conti, можна назвати ще легендарні: La Romanée, La Tache, Richebourg, Echezeaux. Це найбільш пряні Піно Нуари Кот дʼОру, які з віком дають потужні та комплексні вина. До речі, саме з цим фактом повʼязують чутки про те, що в Romanée-Conti спеціально додають східні прянощі.

Nuits-Saint-Georges 🐕‍🦺
Саме від селища Нюї, що налічує біля 5 тис мешканців та є третім за розміром населеним пунктом Кот дʼОру, бере свою назву суб-регіон Côte de Nuits. У кінці XIX ст до його назви додалася назва найвідомішого місцевого виноградника Saint-Georges. Тут немає супер-топових ділянок, проте саме у описі місцевих Піно Нуарів часто звучать такі слова, як «шкіра», «тютюн» та «мускус», що стають все більш відчутними з розвитком вина у пляшці.

Open Wine

13 Nov, 13:17


​​USA Wines 🇺🇸

На сьогодні США займають шосте місце у світі за площею виноградників (392 тис га) та четверте місце за обʼємами виробництва вина (3,24 млрд пляшок/рік) за даними всесвітньої організації OIV (International Organisation of Vine and Wine) за 2023 рік. І це, лише уявіть, 12% світового виробництва вина. Але чому, за такої статистики, ми не знаємо (або майже нічого не знаємо) про американське вино? Бо з 3,24 млрд пляшок лише 0,5 млрд йде на експорт, все інше споживається в самих США.

Якщо говорити про площі висадки винограду, то з цих майже 400 тис га більша половина - 250 тис га - займають виноградники штату Каліфорнія і саме цей штат є «локомотивом» американського виноробства, випускаючи 85% вин США.

Щоб зрозуміти наскільки різноманітними є каліфорнійські вина, не обов’язково пробувати продукцію всіх 4,5 тис виноробен цього штату - достатньо спробувати вина з трьох найбільш популярних регіонів: Napa Valley, Sonoma County та Santa Barbara County. Кожна з цих обширних областей має свої особливості клімату та стилістики місцевих вин.

Napa Valley (18,3 тис га)
Це «серце» виноробної Каліфорнії. Тут виготовляють найдорожчі вина США переважно на основі Каберне Совіньйону (52% всіх виноградників). Другий за важливістю сорт Напи - Шардоне (13% всіх виноградників). 80% місцевих вин червоні. Долина Напа (в перекладі з мови місцевих аборигенів «Родюча Долина») являє собою клаптик землі у вигляді прямокутника 50 х 5 км, який з заходу відгороджений від Сономи горами Mayacamas. Тому дощовий фронт, що приходить з океану не досягає Напи і в долині зберігається досить суха та спекотна погода. Клімат можна охарактеризувати, як жаркий континентальний. Зі сходу Напа відділена горами Vaca від Центральної Долини. Таким чином, єдине місце, яке дозволяє запустити сюди прохолодне повітря з Тихого океану, що спричинить більш охолоджуючий ефект, - є затока San Pablo біля Сан Франциско. Таким чином, більш південна частина Напи має більш прохолодний клімат, зокрема суб-регіон Carneros славиться своїми ігристими винами на основі Шардоне та Піно Нуару. А ось північніше ми бачимо суб-регіони Rutherford, Oakville та Yountville, де домінують вулканічні грунти та спекотний клімат, а вина виходять потужними, з відтінками чорних ягід. У південно західній частині Напи є суб-регіон Mount Veeder, що знаходиться біля підніжжя гір Mayacamas та не відчуває охолоджуючого впливу туманів. Місцеві вина дуже швидко втрачають кислотність та набирають алкоголь, тому вони менш збалансовані, але досить потужні в смаку.

Sonoma County (23,8 тис га)
Це регіон, що стрімко набирає популярність за хороше співвідношення ціни та якості місцевих вин. Тут виноградники більш висотні, але мають хорошу досяжність з боку холодних повітряних мас з боку Тихого океану. В Сономі виділяють три суб-регіони: Dry Creek Valley (де можна знайти чудові вина зі старих лоз Зінфанделю), Alexander Valley (з Каберне Совіньйонами, що мають округлі таніни та повне тіло) і Russian River Valley (де прохолодний клімат дозволяє отримувати досить тонкі та елегантні Шардоне та Піно Нуари).

Santa Barbara County (8,5 тис га)
Рухаючись на південь уздовж Каліфорнійського узбережжя ми натикаємося на виноградники Santa Barbara County, де в таких суб-регіонах, як Santa Maria Valley та Santa Ynez Valley місцеві винороби фокусуються на Піно Нуарі. Цей тренд тут почав активно розвиватися після виходу всім відомого фільму «Sideways», який задав моду на Піно Нуари в США. Для цього тут є глинисто-піщані грунти та пару гірських хребтів - Santa Ynez і San Rafael, - що простягаються не з півночі на південь, а з заходу на схід і таким чином це створює ефект «воронки» і дає можливість краще заходити сюди прохолодному повітрю з Тихого океану. А це, в свою чергу, дає можливість довше зізрівати винограду на лозі, що так любить сорт винограду Піно Нуар.

Open Wine

07 Nov, 13:04


​​Дегустація Віскі: Незалежні Ботлери 🥃

Сьогодні найбільш лімітовані, рідкісні та цікаві релізи віскі можна знайти саме у незалежних ботлерів. Це окрема каста виробників віскі, що, не маючи власних виробництв, відбирають кращі діжки чи спирти у великих виробників та випускають їх у обмеженій кількості. Поговоримо про це явище та спробуємо шість унікальних зразків віскі від шести незалежних ботлерів. Ось лайн ап заходу:

1. Strathclyde Distillery 28 yo, Cadenhead Small Batch, Single Grain Scotch Whisky
2. Ben Nevis Distillery 1998/2021 Cask #1534 Special for GoodWine, Berry Bros & Rudd, Single Malt Scotch Whisky
3. Glen Keith Distillery 1998/2019 Batch 19/025, Cask Strength Connoisseur Choice Gordon&MacPhail, Single Malt Scotch Whisky
4. Secret Speyside Distillery Grappa Cask Finished 2003/2024, Scyfion, Single Malt Scotch Whisky
5. Orkney 18 yo (HP) 2005/2024 Cask #DRU17 A63 #29 1st Fill Oloroso Sherry Butt, Signatory Vintage Cask Strength Collection, Single Malt Scotch Whisky
6. Islay Distillery “Southern A” 14 yo 2009/2023 #231, Maltbarn, Single Malt Scotch Whisky

🕖 13.11 (ср) о 19:00
📍 Sam’s Steak House (Володимирська, 97/37)
💰 2700 грн
✍️ @shekhanin

UPD: ще є 6 місць

Open Wine

06 Nov, 14:11


​​Підвіконня для вина 🪟

Осінь, це період, коли в нас змінюється не тільки гардероб, а ще й смакові уподобання, зокрема і у виборі вина.

Восени хочеться легких червоних або насичених білих (можна навіть у стилі «скін контакт») вин, температура подачі яких зазвичай коливається в районі +12-+16 °C. Саме така температура зараз на нашому підвіконні. В звичайному холодильнику буде +6 °C, що добре для легких білих та ігристих вин, а в квартирі +22-+24 °C, що добре, але трохи забагато, для червоних. Тому, якщо хочете пити при оптимальній температурі легкі червоні, насичені білі чи помаранчеві вина - ставите пляшку на пару годин на підвіконня перед тим, як її споживати і вуаля.

Open Wine

06 Nov, 10:41


​​Дегустація: Вина США 🇺🇸

80%+ американских вин - це Каліфорнія, яка за площею (250 тис га), як два французьких регіони Бордо. Такий же цей регіон і за різноманіттям теруарів, а, відповідно, і вин. Ми спробуємо шість зразків вина від шести виноробен Каліфорнії, де кожен виробник має свій унікальний стиль та філософію. Ось лайн ап заходу:

1. Chardonnay, The Prisoner, 2021 (Los Carneros, California)
2. Pinot Noir, The Paring, 2017 (Santa Barbara, California)
3. Cabernet Sauvignon, Crossbarn, 2019 (Nappa Valley, California)
4. Cabernet Sauvignon, Robert Mondavi, 2019 (Oakville, Napa Valley, California)
5. Litton Spring, Ridge, 2018 (Dry Greek Valley, Sonoma Country, California)
6. Acaibo Gonzague & Claire Lurton, Trinite Estate, 2016 (Sonoma Country, California)

🕖 12.11 (вт) о 19:00 - Вина США
📍Кімната Великих Вин (GoodWine, Мечникова, 9)
💰 2600 грн
✍️ @shekhanin

UPD: ще є 2 місця

Open Wine

01 Nov, 12:03


​​Подарунковий сертифікат 🧧

Є хороша новина для тих, хто любить дарувати щось оригінальне та те, що надовго залишає після себе приємні емоції. Я нарешті розробив «лЮдський» дизайн та оформлення подарункових сертифікатів (дивіться фото нижче👇).

Минулого місяця спостерігався аномально високий попит на подарункові сертифікати, тож я вирішив трохи професійніше підійти до справи. Тепер є гарний сертифікат, де можна вписати на яку подію він дарується (це може бути не тільки дегустація, але й гастро-вечеря, гастро-тур чи кулінарний майстер-клас, або просто «на одну з подій», які тут анонсуються). Цей сертифікат пакується в спеціальний конверт і заклеюється круглою наклейкою з логотипом «Open Wine». Sounds good 🤗

Мінімальна вартість сертифікату складає 1200 грн (це якщо він з відкритою датою і потім можна буде доплатити різницю), а термін його використання складає один рік. Після того, як сертифікат був подарований, щасливий власник звʼязується зі мною і я записую його на відповідну подію.

Попереду зимові свята, тож це може стати у нагоді як раз в цей період. 🎁

Open Wine

01 Nov, 11:14


​​Звітую про вчорашній благодійний захід, на який завітало 8 гостей. По 2000 грн з гостя - це вийшло 16 000 грн. Нижче фото донату. 👇

Хотілося б почути думку підписників: чи цікаво було б відвідувати такі благодійні заходи та як можна було б покращити формат, щоб це привертало більше уваги і, відповідно, бажаючих?

Усі думки та пропозиції чекаю в коментарі або в ПП @shekhanin.

Open Wine

31 Oct, 12:48


​​WhiskyDram2024 🥃

Я не часто вдягаю шотландський кілт, особливо на людях. Крайній раз це було 22.02.2022 (на фото нижче👇як раз саме цей момент), коли проходив фестиваль WhiskyDram2022. Тоді я ще був молодий, без сивого волосся і не втягував живіт, коли фотографувався.

Цієї суботи в КВЦ Парковому проходитиме WhiskyDram2024, який всі вже давно чекали, бо в 2023 році цього фестивалю не було. Я буду працювати на стенді вікі з шотландського регіону Спейсайд, тому при бажанні забігайте - буду радий бачити.

Open Wine

31 Oct, 09:51


​​Дегустація: Топова Червона Бургундія 🍷

Початок цього анонсу міг би бути приблизно таким: «В далекій-далекій Бургундії виділяють найбільш топовий суб-регіон під назвою Côte d’Ore («Золотий Схил»), який в свою чергу ділиться на Côte de Nuits («Темний Схил», де виготовляють найкращі та найдорожчі червоні вина на цій планеті) та Côte de Beaune («Боннський Схил», де виготовляють найкращі та найдорожчі білі вина на цій же планеті)…» Проте лайн ап дегустації говорить сам за себе:

1. Gevrey-Chambertin 1er Cru Les Corbeaux, Domaine Rossignol-Trapet, 2012
2. Chambolle-Musigny “La Combe d’Orveau”, Domaine Jean Grivot, 2012
3. Clos de Vougeot Grand Cru, Gérard Raphet, 2018
4. Echézeaux Grand Cru, Domaine Gros Frére et Sœur, 2011
5. Vosne Romanée Premier Cru Les Beaux Monts, Domaine Bertagna, 2015
6. Nuits-St-Georges Les Didiers Hospices de Nuits, Hubert Lignier, 2007

🕖 7.11 (чт) о 19:00
📍 WineLove (В. Васильківська, 100)
💰 5900 грн
✍️ @shekhanin

UPD: Sold Out, але ще є можливість записатися у вейтінг ліст.

Open Wine

30 Oct, 12:33


​​Неймовірно, але це факт: звільнилося пару місць на кулінарний майстер-клас, що пройде вже цієї неділі. Ось деталі.

Щоб забронювати місце - пишіть у коментарі або в ПП @shekhanin.

Open Wine

30 Oct, 12:06


​​А ти часом ще є місця на завтрашню благодійну дегустацію вин з Київщини. Всі деталі тут.

Також, вже відомий лайн ап цього заходу:

1. Рожеве, Vino Demidi, 2022 (Дибинці)
2. Orange Chardonnay, Biologist Winery, 2023 (Лісники)
3. Pinot Noir Reserva, Eagle King Winery, 2022 (Крушинка)
4. Alibernet, Narovylo Wines, 2022 (Крушинка)
5. Port, Cassia Wine, 2019 (Мила)

Open Wine

29 Oct, 13:19


​​Підбірка Українських Червоних Вин 🍷

Я б ще додав до назви слово «рідкісних», бо більшість цих зразків ви вже не знайдете у вільному продажу. Тут і старий вінтаж сорту винограду Пінотаж від Бейкушу, і Сіра зі схилів Бакоти, і бордобленд від Наровила, і Цвайгельт від Стаховського, і Блаубургер від Крістіана Шоша. А ще ми спробуємо третій, крайній, реліз вина (і одночасно благодійного проєкту) Victoria і цього разу це буде Піно Нуар від Віноману, що був розлитий з окремої партії. Ось лайн ап заходу:

1. Mr. Pinotage, Beykush Winery, 2021
2. Bacota Syrah, Bohdan’s Winery, 2021 (Хмельниччина)
3. Cabernet/Merlot, Narovylo Wines, 2022 (Київщина)
4. Zweigelt Barrel Aged, Stakhovsky Wines, 2020 (Закарпаття)
5. Blauburger Barrel Aged, Sass Pinceszet, 2022 (Закарпаття)
6. Pinot Noir Victoria, Vinoman Winery, 2022 (Чернігівщина)

🕖 5.11 (вт) о 19:00
📍 Глек (В. Житомирська, 6)
💰 1200 грн
✍️ @shekhanin

UPD: ще є 2 місця

Open Wine

29 Oct, 11:19


Open Wine pinned «​​Розклад подій на листопад 🍷 В листопаді подій не багато, але всі вони унікальні, деякі навіть занадто (це я про Бургундію). Тому не баріться та заздалегідь бронюйте собі місця на відповідні дегустації. Ось, що нам готує листопад: 5.11 (вт) о 19:00 - Підбірка…»

Open Wine

29 Oct, 10:00


​​На наступних вихідних 9-10.11.2024 відбудеться черговий Kyiv Food & Wine Festival на ВДНГ.

На фестивалі у гостей є унікальна можливість особисто познайомитись з українськими виноробами та сироварами нової хвилі, скуштувати вина та сири нового сезону та унікальні лімітовані позиції. У мене особисто буде невеликий спітч про українські помаранчеві вина в лекторії фестивалю.

Квитки на фестиваль можна придбати за посиланням вище ☝🏻, а для найбільш ерудованих є питання, правильна відповідь на яке в коментарях, дає можливість отримати два безкоштовних квитки на цей захід. І ось саме запитання:

Назвіть 8 вітчизняних виноробен (з 30ти, які буде представлено на фестивалі), в асортименті яких будуть представлені помаранчеві вина?

Open Wine

28 Oct, 14:13


​​Розклад подій на листопад 🍷

В листопаді подій не багато, але всі вони унікальні, деякі навіть занадто (це я про Бургундію). Тому не баріться та заздалегідь бронюйте собі місця на відповідні дегустації. Ось, що нам готує листопад:

5.11 (вт) о 19:00 - Підбірка Українських Червоних Вин
Глек (В. Житомирська, 6)
1200 грн (ще є 2 місця)

7.11 (чт) о 19:00 - Топова Червона Бургундія
WineLove (В. Васильківська, 100)
5900 грн (Sold Out)

12.11 (вт) о 19:00 - Вина США
Кімната Великих Вин (GoodWine, Мечникова, 9)
2600 грн (ще є 2 місця)

13.11 (ср) о 19:00 - Віскі: Незалежні Ботлери
Sam’s Steak House (Володимирська, 97/37)
2700 грн (ще є 6 місць)

29.11 (пт) о 19:00 - Champagne Maurice Vesselle
WineLove (В. Васильківська, 100)
3500 грн (ще є 4 місця)

З приводу будь-яких питань, включаючи бажання забронювати місця на конкретні події - пишіть в коментарі або на @shekhanin.

А ще, для тих, хто дочитав до кінця, є приємна новина: на будь-яку з вище перерахованих дегустацій є можливість придбання подарункового сертифікату. 🎁

Open Wine

24 Oct, 11:55


​​Локальні тренди світу віскі 🥃

Є один, він же єдиний, ГЛОБАЛЬНИЙ тренд на віскі - це просто тренд на віскі. Все. Просто це модно. Причому дуже часто важливіше не те, що ти по факту пʼєш, а те, що ця рідина в твоєму бокалі називається «віскі». Так, наприклад, дуже часто буває в Індії, де ретифікат з цукрової тростини з великою кількість ароматизаторів, підсолоджувачів та карамелі може, за місцевим законодавством, називатися «віскі».

Якщо говорити про ЛОКАЛЬНІ тренди (або скоріше «нішеві»), то тут вже зʼявляється конкретика і ми бачимо чітку направленість розвитку віскі світу.

По-перше, це глобалізація. Так, картина світу віскі вже не обмежується Шотландією, Ірландією та американським бурбоном. На початку 2000х була Японія. Потім Тайвань. Зараз Австралія, Швеція і Німеччина. По переду нас чекає знайомство з французьким, бразильським, китайським та південноафриканським віскі, які вже існують, але ще не так широко відомі. Поки, адепти традиційного скотчу, про ці країни ще говорять досить обережно, але історію з андердогом ще ніхто не відміняв. Та й на міжнародних конкурсах вище згадані країни вже показують доволі непогані результати.

По-друге, відродження старих виробництв чи брендів та традиційних стилів виробництва. Найбільше це відчувається в Шотландії (відновлення Bladnoch Distillery), Ірландії (відродження віскі категорії Single Pot Still) та США (де вже вважається поганим тоном, якщо американська дистиллерія не робить житній віскі).

По-третє, туризм. Так, нові віскі-виробництва чи ті, що вже давно існують, намагаються активно розвивати візіт-центри. З останнього, це Bladnoch Distillery чи Lagg Distillery, які є одними з найбільш відвідуваних в шотландській індустрії віскі. А локомотивом всього цього стало відкриття нового виробництва The Macallan, де створенню піднесеного емоційного стану від побаченого приділяється особлива увага. Тут в центрі уваги не віскі, як такий, а технічні прийоми, які використовуються для формування лояльності до цього бренду з боку споживача.