Open Wine @wineandspirithack Channel on Telegram

Open Wine

@wineandspirithack


Про вино, їжу та анонси винних дегустацій🍷

Open Wine (English)

Are you a wine enthusiast looking to expand your knowledge and appreciation of all things wine-related? Look no further than the 'Open Wine' Telegram channel! With the username @wineandspirithack, this channel is dedicated to providing a platform for wine lovers to come together, share their passion, and learn from one another. Whether you're a novice looking to learn the basics or a seasoned connoisseur seeking new discoveries, this channel is the perfect place for you

Who is 'Open Wine'? It is a community of wine enthusiasts who are passionate about all things related to wine. From discussing different varietals and regions to sharing tips on pairing wine with food, there is something for everyone to enjoy. What is 'Open Wine'? It is a virtual hub where members can engage in discussions, ask questions, and connect with like-minded individuals who share a love for the art of winemaking

Join us on the 'Open Wine' Telegram channel to uncork the world of wine and expand your vinous horizons today! Cheers to good wine and great company!

Open Wine

09 Jan, 17:11


​​Дегустація: Горизонталь Бордо 2008 🍷

Загалом, урожай 2008 року в Бордо не був видатним, проте більшість експертів сходяться у тому, що це був хороший рік з дуже відмінним співвідношенням ціни та якості. Перевагою є те, що зараз ці вина вже можна пити і вони досить добре проявляють третинні аромати розвитку у пляшці. Крім того, багато дегустаторів відмічають хорошу кислотність, а разом з тим, неймовірну елегантність цього вінтажу. Ми спробуємо 6 вин 2008 року врожаю від шести топових виробників Правого та Лівого берега Бордо. Ось, що в лайн апі заходу:

1. Château Pape Clément Grand Cru Classé de Grave, 2008 (Pessac-Léognan)
Robert Parker - 95/100
When to drink - 2011-2026

2. Château Clerc Milon Grand Cru Classé, 2008 (Pauillac)
Robert Parker - 90/100
When to drink - 2011-2026

3. Grand Vin de Léoville du Marquis Las Cases, 2008 (Saint-Julien)
Robert Parker - 95/100
When to drink - 2026-2065

4. Cos d’Estournel Grand Cru Classé, 2008 (Saint-Estèphe)
Robert Parker - 95/100
When to drink - 2018-2035

5. Clos Fourtet 1er Grand Cru Classé «В», 2008 (Saint-Émilion)
Robert Parker - 92/100
When to drink - 2011-2026

6. Château La Fleur-Pétrus, 2008 (Pomerol)
Robert Parker - 95/100
When to drink - 2011-2031

🕖 16.01 (чт) о 19:00
📍 Селям (Сагайдачного, 35)
💰 9900 грн
✍️ @shekhanin

UPD: ще є 6 місць

Open Wine

09 Jan, 11:24


​​Jura: архаїчне виноробство

В Шотландії є віскі з такою ж назвою, а у Франції - це один з найменших виноробних регіонів (всього порядку 2 тис га, а от до епідемії філоксери, в Журі під виноградною лозою знаходилося 20 тис га). Сьогодні тут працює порядку 230 виноробен, які сумарно виробляють 11 млн пляшок вина на рік.

До сусідньої Бургундії всього 50-60 кілометрів і приблизно година на авто, проте теруар Жури зовсім інший і визначається це близькістю Альпійських гір: вища вологість (порядку 1200 мм) та більш висотні виноградники (до 400 м над р.м.). Саме тому 65% виноградників займають білі сорти винограду (Chardonnay 43% та місцевий Savagnin 23%). Серед червоних - локальні Poulsard 14% та Trousseau 11% і бургундський Pinot Noir 7%. Ну і ще 2% інших сортів, серед яких найбільш помітним є Gamay.

Не дивлячись на маленькі розміри регіону, в Журі виробляють майже всі стилі і типи вин: червоні, білі, рожеві, ігристі (Cremant du Jura), вина, що розвиваються під дріжджовою плівкою (Vin Jaune) та натурально солодкі вина з підвʼяленого на соломі винограду (Vin de Paille). Хіба немає лише кріплених вин. А ще є такі спеціалітети, як Macvin du Jura, який являє собою по суті містель (кріплений сік якогось фрукту, частіше винограду, що кріпиться дистилятом з цього ж самого фрукту), але не все так просто. Macvin du Jura - єдиний містель у Франції, де виноградний сік кріплять не бренді (дистилято з вина), а дистилятом зі зброджених шкірок винограду, який називається Marc du Jura. Після цього Macvin du Jura має мінімум 12 міс витримуватися в бочці. В Журі його використовують як діжестив.

Vin Jaune («Жовте Вино») має вироблятися виключно з місцевого сорту Саваньєн та витримується під спеціальною дріжджовою плівкою, яку називають «вуаль» (Voile) на протязі шести років та трьох місяців без жодного втручання винороба. За цей час вино набуває золотистого відтінку в кольорі, а в ароматі - ноти мигдалевого горіха, дріжджів та спецій. Після цього Vin Jaune бутилюють у спеціальні пляшки обʼємом 0,62 л, що мають свою назву - Коавлен (Clavelin - «те, що залишилося з одного літру» вина після випаровування з бочки).

Vin de Paille («Соломʼяне Вино») виробляється з підвʼяленого винограду Шардоне, Саваньєну, Пульсару і Труссо. Після збору, ґрони викладають на спеціальні соломʼяні мати чи підвішують у добре провітрюваних приміщеннях на три місяці. Таким чином виноград втрачає вологу, але концентрує у собі цукор та смако-ароматичні речовини. Потім ці родзинки пресують і ферментують до міцності від 14,5 до 17% алк. Після цього вино ще витримується в бочках протягом трьох років.

Open Wine

07 Jan, 17:44


​​А тим часом, на дегустацію Шампані у стилі Blanc de Noirs ще є вільні місця. Ми почнемо з Blanc de Noirs Cuvee Austral Non Dosage NV, Champagne Clandestin від Бертрана Гатро, який є креативним натуралістом з Кот де Бару. Далі Blanc de Noirs Homage Au Pinot Noir Brut NV, Champagne Henri Giraud, яким управляє представник 12го покоління - Клод Жиро. Потім Blanc de Noirs Brut NV, Champagne Benoit Lahaye, де принцип «мінімального втручання» дійшов до того, що виноградники орють конячкою на імʼя Таміс, яка знаходиться у штаті працівників виноробні. Після цього буде Blanc de Noirs Noces de Craie Grand Cru Aÿ Brut 2019, Champagne Marc Hebrart, де Жан-Поль Ебра дуже майстерно працює з Піно Нуаром. Далі по курсу Blanc de Noirs PN VZ Brut 2019, Champagne Bollinger, де резервні вина тримають у дубу для складності характеру. Ну і на завершення Blanc de Noirs Cuvee Les Meslaines Grand Cru Extra Brut 2014, Champagne Lamiable, де з невеличкої діляночки льє-ді Les Meslaines виробляють топовий варіант Піно Нуару.

Для броні - пишіть в коментарі чи у ПП @shekhanin

Open Wine

06 Jan, 15:57


​​Винне скло🍷

Завершуючи цю обширну тему вибору винного скла, хочеться дати простий алгоритм вибору бокалу під конкретне вино (чи ряд вин). І ось три питання, відповідаючи на які, ви розумієте, який вам обрати бокал:

1. Вино просте чи складне?
Мені подобається вираз: «Вино - це актор, а бокал - його сцена». Якщо «актор» ще доволі юний та не має великого досвіду - велика «сцена» може його злякати та не дати можливості розкрити свій талант. І навпаки: досвідченому «актору» буде тісно на маленькій «сцені». Тобто, чим більш складне та комплексне вино (в більшості випадків це прямо корелює з цінником пляшки), тим більшого обʼєму має бути бокал. АЛЕ, є виняток: старі зрілі вина бояться окислення, тому для них треба навпаки бокал невеликого об’єму. Також, для кріплених та/або солодких вин і міцного алкоголю треба обирати теж невеликі бокали.

2. Що домінує в смаку вина: кислотність, солодкість чи танін?
Чим вища кислотність і/або солодкість вина, тим більше бокал має звужуватися до своєї верхівки і навпаки: чим менша кислотність і солодкість вина, тим більше бокал має бути ширшим у своїй верхній частині. Ну а якщо домінує танін - теж бажано споживати такі вина з бокалів більш ширших у верхній частині чаші.

3. На скільки бокал вам подобається візуально та як він «сидить» у руці?
Це скоріше чисто інтуїтивні відчуття, проте важливим аспектом є прозорість самого скла. Бо останнім часом зростає популярність рожевих, блакитних і бокалів з іншими відтінками скла, що робить їх більш інстаграмними, але не дуже допомагає при візуальній оцінці вина.

Нижче наведено фото бокалів з лінійки Sommelier від компанії Riedel, де кожен сорт винограду чи стиль вина має свій варіант бокалу для подачі. А для тих, хто не хоче мати вдома безкінечну кількість різних бокалів - рекомендую звернути вагу на універсальні варіанти, які закриють потребу у 90% вин, які ви споживаєте. В цьому ключі, мені дуже подобаються Spiegelau Salute на 550 чи 465 мл або Chef&Sommelier Sublyme на 550 чи 450 мл. Ну а для зовсім лінивих можна взяти Spiegelau Tasting Glass на 265 мл, який також і для міцного алкоголю добре підходить і для кріплених вин.

Open Wine

02 Jan, 14:07


​​Champagne Blanc de Noirs 🍾

Сьогодні, безумовний тренд Шампані - це виробництво білих ігристих вин з червоних сортів винограду (переважно це 100% Піно Нуар), тобто «Blanc de Noirs». Таким чином ми отримуємо більш структурні та складні вина. Це обумовлено, з одного боку, зміною смакових уподобань споживачів, бо все більше людей хочуть платити за смак Шампані, а не за «етикетку». А з іншого боку, глобальним потеплінням, що дало змогу кращому визріванню Піно Нуару в такому північному прохолодному регіоні, як Шампань. Ми спробуємо шість шампанських вин, що були виготовлені зі 100%го Піно Нуару. А ось і вони:

1. Blanc de Noirs Cuvee Austral Non Dosage NV, Champagne Clandestin
2. Blanc de Noirs Homage Au Pinot Noir Brut NV, Champagne Henri Giraud
3. Blanc de Noirs Brut NV, Champagne Benoit Lahaye
4. Blanc de Noirs Noces de Craie Grand Cru Aÿ Brut 2019, Champagne Marc Hebrart
5. Blanc de Noirs PN VZ Brut 2019, Champagne Bollinger
6. Blanc de Noirs Cuvee Les Meslaines Grand Cru Extra Brut 2014, Champagne Lamiable

🕖 9.01 (чт) о 19:00
📍 Кімната Великих Вин (GoodWine, Мечникова, 9)
💰 3000 грн
✍️ @shekhanin

UPD: ще є 6 місць

Open Wine

02 Jan, 13:58


Open Wine pinned «​​Розклад подій на січень🍷 У січні буде цікава Шампань, вина дуже особливого французького регіону Жури, український Сапераві, італійський Санджовезе, гастро-вечеря «Гра Смаків» та кулінарний майстер-клас. Максимально різний спектр заходів на різний смак.…»

Open Wine

02 Jan, 13:58


​​Вина Французького Регіону Jura🍷

Географічно Журу називають «дзеркальним відображенням Бургундії». І дійсно, якщо дивитися по річці Сона: правий її берег займає Бургундія, а лівий (біля кордону зі Швейцарією) - Жура. Тут можна зустріти, як типові бургундські сорти винограду - Шардоне і Піно Нуар, - так і локальні, які вирощують лише тут - Саваньєн, Пульсар і Трюссо. А виробники використовують, як типові бургундські підходи у виробництві своїх вин, так і традиційні для Жури методи бродіння під дріжджовою плівкою, яку тут називають «вуаль». Спробуємо шість дуже різних зразків місцевих вин, які дають розуміння того, як сьогодні розвивається виноробство Жури. Ось, що дегустуємо:

1. Cremant du Jura Brut NV, Maison du Vigneron
2. Chardonnay Arbois En Barbi, Domaine du Pélican, 2018
3. Savagnin Mammouth Telecabine, Tony Bornard, 2016
4. Poulsard Arbois, Domaine du Pelican, 2018
5. Trousseau Les Gauthières, Domaine Pignier, 2018
6. Vin Jaune Arbois, Domaine de la Borde, 2014

🕖 8.01 (ср) о 19:00
📍 Кімната Великих Вин (GoodWine, Мечникова, 9)
💰 1900 грн
✍️ @shekhanin

UPD: ще є 3 місця

Open Wine

02 Jan, 13:52


​​Розклад подій на січень🍷

У січні буде цікава Шампань, вина дуже особливого французького регіону Жури, український Сапераві, італійський Санджовезе, гастро-вечеря «Гра Смаків» та кулінарний майстер-клас. Максимально різний спектр заходів на різний смак. А ще, все ж хотілося б таки провести дві унікальні дегустації, на які минулого місяця не зібрався достатній кворум учасників - це вина від виноробні Князя Трубецького, яких вже ніде немає та горизонталь топового Бордо. Ось власне повний список з датами:

8.01 (ср) о 19:00 - Вина французького регіону Jura
Кімната Великих Вин (GoodWine, Мечникова, 9)
1900 грн (ще є 4 місця)

9.01 (чт) о 19:00 - Champagne Blanc de Noirs
Кімната Великих Вин (GoodWine, Мечникова, 9)
3000 грн (ще є 6 місць)

15.01 (ср) о 19:00 - Вина Князя Трубецького
Глек (В. Житомирська, 6)
2000 грн (Sold Out)

16.01 (чт) о 19:00 - Бордо 2008
Селям (Сагайдачного, 35)
9900 грн (ще є 6 місць)

21.01 (вт) о 19:00 - Санджовезе: «Кров Юпітера»
Книжки і Пляшки (В. Житомирська, 21)
3600 грн (ще є 8 місць)

22.01 (ср) о 19:00 - Гастро-вечеря «Гра Смаків»
Чайка (Басейна, 5Б)
2700 грн (ще є 8 місць)

26.01 (нд) о 17:00-22:00 - Кулінарний Майстер-клас: Модернова Українська Кухня
Gastro Loft (пр-т Берестейський, 26)
3000 грн (ще є 7 місць)

28.01 (вт) о 19:00 - Український Сапераві
Глек (В. Житомирська, 6)
1200 грн (ще є 8 місць)

30.01 (чт) о 19:00 - Вертикальна дегустація: Champagne Dom Perignon
BEEF (Шота Руставелі, 11)
9900 грн (Sold Out, але можна записатися у вейтінг ліст)

З приводу будь-яких питань, включаючи бажання забронювати місця на конкретні події - пишіть в коментарі або у ПП @shekhanin. Також, на будь-яку з вище вказаних дегустацій є можливість придбання подарункового сертифікату. 🎁

Open Wine

29 Dec, 13:29


​​Новорічний фуд-пейрінг🎄

Дві страви, без яких не обходиться жодне вітчизняне новорічне застілля - салат Олівʼє та оселедець під шубою. Рекомендую під них вино, а заодно даю посилання на правила поєднання вина та їжі, які я вже тут публікував та, користуючись якими, кожен бажаючий може підібрати вино до практично будь-якої страви чи її варіації, бо ж скільки є господинь - стільки і варіантів того ж салату Олівʼє.

Ось, що я рекомендую:
Почнемо з салату Олівʼє. Він досить легкий, але супер-жирний. Треба легке та висококислотне вино. В смаку цієї страви домінує солоний смак, а характер визначає зелений горошок та квашений огірок. З конвенційних варіантів сюди підходить сухий Совіньйон Блан з Нового чи Старого Світу (Чилі, Нова Зеландія, ПАР чи Sancerre) або класичний сухий німецький Рислінг. До речі, мало-хто знає про існування ігристого німецького Рислінгу, ще менше знають про ігристий новозеландський Совіньйон, які теж були б хорошою парою до Олівʼє. Ну і звичайно ж Шампань у стилі Blanc de Blancs або високим відсотком Шардоне, що дасть фруктові відтінки в ароматі вина. Якщо полюбляєте натюр - беріть щось біле у стилі фанкі з квашеними нотками в ароматі та високою кислотністю. Буде супер.

Тепер про оселедця під шубою. Цю страву я б теж відніс до легких та жирних, де домінує солоний смак, але в характері, на відміну від Олівʼє, тут виражений буряк. Знову ж маємо два шляхи. Перший конвенційний - Піно Нуар (краще новозеландський або можна і базовий бургундський), Цвайгельт з Австрії або рожеві ігристі вина, що зроблені за класичним методом (Cava Rose, Franciacorta Rose, Champagne Rose або ще з неочевидних варіантів - Corpinnat Rose). Другий натуральний: австрійський Блауфранкіш (краще більш легкий базовий варіант) або червоні вина з недовгим скін контактом, що ферментуються на натуральних дріжджах (там навіть можуть бути ноти буряка) у стилі фанкі.

Ну і наостанок про «Нео Олівʼє». Це рецепт від Сергія Хеґая, яркий я вже тут якось публікував, але з того моменту кількість субскрайберів цього каналу зросла і, думаю, не зайвим буде нагадати. Ось він. Цікаво, що 80% інгредієнтів тут ті ж самі, що і для звичного всім оселедця під шубою.

Всіх з наступаючим Новим 2025 роком!
Всім Здоровʼя, Миру і Перемоги 🙏🏻

Open Wine

26 Dec, 16:02


​​Винне скло 🍷

Після зовнішнього вигляду вина та його аромату ми поговоримо про смак. Загалом, виділяють чотири основні смаки: кисле, солодке, солоне і гірке. Хтось може згадати ще про «умамі», але ж у вині умамі не зустрічається, а ще в винах не зустрічається солоний смак (в окремих випадках є відчуття солоності, але це не смак). Отже, маємо справу по суті з трьома смаками, які ми відчуваємо різними частинами язика: кислотність - боковими частинами, солодке - кінчиком язика, а гірке - основою язика. Картина внизу 👇

Таким чином, якщо ми хочемо підкреслити чи завуалювати якийсь смак у вині, - нам потрібно варіювати діаметр верхньої частини бокалу, що відображатиметься на протіканні вина в ротовій порожнині. До прикладу, якщо ми хочемо відчувати менше кислотності - звужуємо діаметр верхньої частини бокалу. Відповідно, при дегустації вино буде проходити по центральній частині язика, не потрапляючи на його бокові частини, де знаходяться рецептори, що відповідають за кислий смак. Ось, чому Brut з незбалансованою кислотністю з бокалу флюте буде відчуватися менш кислий.

Така ж історія з солодкими винами типу Asti - берете флюте і вино, потрапляючи в цент язика, відчувається менш приторним. Цим самим пояснюється, чому для десертних чи кріплених солодких вин ми беремо більш вузький бокал.

А от гіркота у вині проявляється у відчутті таніну. Переважно це стосується червоних вин, проте, якщо згадати, що таніни також можуть надходити в вино з дубової бочки, то білі вина теж можуть проявляти танін. А ще, не треба забувати про Оранж (чи скін-контакт вайн).

Оскільки вино при дегустації все одно потрапить на основу язика, де є чутливі до гіркоти рецептори, то уникнути цього ми не можемо. Але, якщо верхня частина бокалу буде більш широкою, то ми також підсилимо відчуття кислотності, щоб гіркоту доповнити кислотністю та досягти кращого балансу. Саме тому для бургундських червоних (де зазвичай більш високий танін) та білих (які часто витримують в бочці), Шампані (якщо виробник витримує свої резервні вина у бочці), Оранжів та інших високо танінних вин використовують бокали з більш широкою верхівкою.

У компанії Riedel (і не тільки) навіть є бокали з вигнутим обідком. Наприклад, Bourgogne Grand Cru. Це, щоб збільшити потрапляння вина і на кінчик язика, де знаходяться рецептори, що відповідають за солодкість. Справа в тому, що навіть в сухих винах є в середньому 4 г/л цукру, а в ігристих винах категорії Brut може бути до 12 г/л цукру. Крім того, третій за вмістом компонент вина (після води і етилового спирту) - це гліцерин, який має злегка солодкуватий смак. Таким чином, ми добиваємося кращої збалансованості між солодкістю, кислотністю та гіркотою таніну.

Open Wine

23 Dec, 16:04


​​Дегустація: Châteauneuf-du-Pape 🍷

Це буде крайня дегустація цього року, де ми поговоримо про одні з найпотужніших та найтитулованіших вин Франції - Châteauneuf-du-Pape. Деякі з представлених вин будуть зроблені у більш елегантному стилі, що останніми часом набуває популярності в регіоні, а завершальний зразок з цієї підбірки буде вже досить розвиненим, щоб зрозуміти, як прекрасно ці вина старіють. Ось, що дегустуємо:

1. Châteauneuf-du-Pape, Domaine du Vieux Télégraphe, 2021
2. Châteauneuf-du-Pape, Château de Beaucastel, 2021
3. Châteauneuf-du-Pape, Château de Vaudieu, 2020
4. Châteauneuf-du-Pape Cuvée Marie Beurrier, Henri Bonneau & Fils, 2018
5. Châteauneuf-du-Pape Colombis, Famille Isabel Ferrando, 2020
6. Châteauneuf-du-Pape, Clos des Papes Paul Avril, 2010

🕖 26.12 (чт) о 19:00
📍 Селям (Сагайдачного, 35)
💰 5500 грн
✍️ @shekhanin

UPD: ще є 3 місця

Open Wine

23 Dec, 15:43


​​Качиний рулет з білими грибами та вʼяленою журавлиною 🦆

Це одна з найбільш популярних різдвяних європейських страв, яка має дуже багато варіацій в залежності від мʼяса та начинки. Інколи беруть курку, а не качку, а замість журавлини можна використовувати чорнослив. А от саме різдвяного настрою цій страві надає її незмінний інгредієнт - мандарин. Ось один з можливих рецептів:

Інгредієнти на двох:
Качине філе - 1шт (360 г)
Журавлина - 35 г
Білі гриби - 70 г
Кріп - 2 г
Шпинат - 60 г
Сіль - 6 г
Масло вершкове - 60 г
Розмарин - 4 г
Часник - 8 г
Соус унагі - 16 г
Соус демі-гляс - 16 г
Масло рослинне - 30 г
Вершки - 100 мл
Сік мандарин - 300 мл
Мікрогрін - пару пучків

Спосіб приготування:
Готуємо качине філе: викладаємо філе шкіркою до дощечки і розрізаємо в
два направлення - в один та в інший бік. Тобто «розкриваємо» наше філе на великий та тонкий пласт. Далі додаємо до нього сіль та перець і трохи змащуємо соком апельсину.

Паралельно обсмажуємо білі гриби з часником та кропом на вершковому маслі та рослинній олії. Далі гриби викладаємо на наше «розпущене» філе. Потім додаємо журавлину і можна ще додати шпинат і щільно закучуємо це філе, як ролл та кладемо на пательню обсмажувати. Спочатку кладемо ці «ролли» шкіркою на холодну сковорідку і далі її розігріваємо. Олію додавати непотрібно - в шкірці качки є достатньо жиру для смаження. Після запікання рулету до румʼяної скоринки ми ставимо його на 4-5 хв в духовку при 200 °C. Далі даємо йому 2-3 хв відпочити та змащуємо його соусом унагі.

Тим часом робимо соус: беремо вершки, сік мандаринів (по бажанню можна навіть сегменти мандаринів додавати) і
велику кількість шпинату та журавлини. Це все гарно проварюємо та додаємо трохи соусу демі-гляс. Демі-гляс буде доповнювати та вирівнювати наші смаки. Викладаємо на тарілку приготований вершковий соус, звершу кладемо качиний рулет. Прикрашаємо зверху мікрогріном. Ось і все.

Поєднання з вином:
Ця страва у нас має високу жирність та середній рівень насиченості. В смаку домінує солоність та трохи кислотності, гіркоти і солоддкості. В характері відчувається печеність, гриби,
журавлина, шпинат та мандарин. Під такого роду страви добре підходять помаранчеві вина (або Orange чи Skin Contact Wine) середнього чи середньо+ тіла у стилі натюр, де в ароматі є відтінки шкірки мандарину чи журавлини, а в смаку високий рівень кислотності. Наприклад, Піно Грі зі Словенії чи італійського регіону Фріулі, що в районі місяця перебував у контакті зі шкіркою.

Open Wine

18 Dec, 11:32


​​Вина Князя Трубецького 🍷

Це вже стало традицією - проведення в кінці грудня дегустації вин цього вже втраченого на Херсонщині, але реінкарнованого на Одещині в новому форматі, господарства. Казати про рідкість цих вин буде зайвим. Спробуємо всі найтоповіші зразки, що випускалися цією виноробнею (включаючи дуже рідкісне ігристе, що зроблене за традиційним методом та тепер є обʼєктом спекуляцій), поговоримо про історію та майбутні перспективи виноробні. Ось, що дегустуємо:

1. Blanc de Blancs Extra Brut 2016 Класичний Метод Шампанізації, Виноробне господарство Князя П. М. Трубецького
2. Chardonnay Reserve, Prince Trubetskoi Winery, 2019
3. Перлина Степу Grand Reserve, Prince Trubetskoi Winery, 2018
4. Наддніпрянське Марочне, Виноробне господарство Князя П. М. Трубецького, 2016
5. Піно Нуар Витримане, Виноробне господарство Князя П. М. Трубецького, 2017
6. Князь Трубецкой Витримане, Виноробне господарство Князя П. М. Трубецького, 2018

🕖 24.12 (вт) о 19:00
📍 Глек (В. Житомирська, 6)
💰 2000 грн
✍️ @shekhanin

UPD: ще є 4 місця

Open Wine

17 Dec, 16:17


​​Champagne: від негоціантів до рекольтантів 🍾

Як так відбулося, що Moët-Chandon вже пити не модно? Невже він такий поганий? Чи правильно ділити Шампань на «негоціантів» та «рекольтантів»? Чи дійсно завжди зі своїх виноградників Шампань смачніша? Пропоную розібратися у цих та інших питаннях на прикладі шести зразків від шести різних за стилем та філософією виробників. А ось і вони:

1. Brut NV, Champagne Delamotte
2. Blanc de Noirs Grand Cru NV, Champagne Bruno Paillard
3. Violaine Brut Nature Grand Cru à Bouzy NV, Champagne Benoit Lahaye
4. Cuvée n° 742 Degoegement Tardif Extra Brut NV, Champagne Jacquesson
5. Rosé Brut NV, Champagne Bollinger
6. Rosé de Saignée Premier Cru Extra Brut NV, Champagne Larmandier-Bernier

🕖 23.12 (пн) о 19:00
📍 Кімната Великих Вин (GoodWine, Мечникова, 9)
💰 3600 грн
✍️ @shekhanin

UPD: ще є 3 місця

Open Wine

17 Dec, 10:57


​​Післязавтра в WineLove відбудеться дегустація Шампані від культового виробника Egly-Ouriet. При цьому, ще є 2 вільних місця 🔥

Для більш детальної інформації чи бажанню забронювати місця - пишіть в коментарі чи у ПП @shekhanin.

Open Wine

13 Dec, 11:45


​​Винне скло🍷

Після розбору зовнішнього виду бокалу, ми переходимо до розуміння того, як вибір певної форми скла може впливати на розкриття тих чи інших ароматичних характеристик вина.

Зазвичай всі ароматичні відтінки, що є у вині, можна розділити на три великі групи: первинні (те, що можна отримати від самого винограду: фрукти, квіти, ягоди і т.д.), вторинні (те, що дає технологія виробництва: витримка в дубі, витримка на осаді, малолактика і т.д.) та третинні (те, що зʼявляється у результаті еволюції первинних і/або вторинних ароматів: сухофрукти, шкіра, горіх і т.д.).

Після того, як ми наливаємо вино у бокал, на протязі кількох чи кількох десятків секунд всі ці аромати «вишиковуються» у певній послідовності над поверхнею вина. Найлегші аромати - переважно це первинні відтінки - піднімаються найвище від поверхні вина, нижче розташовуються вторинні, а найважчі аромати - перш за все це третинні ноти - «залягають» ще нижче і ближче до поверхні вина.

Відповідно, якщо в нас вино з усіма трьом групами ароматів - нам треба великий за обʼємом бокал, який має широку поверхню доторкання з повітрям, щоб відчути максимальну кількість цих ароматів. Якщо ми маємо справу з вином, де є лише первинні ноти і їх небагато (а це, як правило, більш прості і недорогі вина) - бокал треба менший, з меншою поверхню доторкання з повітрям. І якщо у вині домінують третинні ноти (які «залягають» ближче до поверхні вина) - нам потрібен невеликий бокал, щоб відчути ці ноти. Крім того, вина з вираженими третинними нотами зазвичай бояться окислення, тому нам треба зменшити площу поверхні вина з повітрям, тому треба обирати менший бокал. Іншими словами: базове Бордо - маленький бокал (300-400 мл), топове Бордо - великий бокал (700-800 мл), старе Бордо - знову маленький бокал (300-400 мл).

А ще є така характеристика, як алкоголь. Розберемо і її. Як впливає на аромат алкоголь? Якщо його рівень високий (14,5%+), то алкоголь буде «бити» в ніс при оцінці аромату вина. Але одночасно, більш високий рівень алкоголю сприяє більшій інтенсивності аромату, адже спирт більш леткий ніж вода (а це дві основні речовини у вині). Тому нам треба віддалити наш ніс від поверхні вина, використавши більш високий бокал. І навпаки, якщо ми маємо справу з низько алкогольними винами (12,5% і нижче) - бокал треба більш низький, щоб наблизити наш ніс до поверхні вина. Зазвичай білі вина менш алкогольні та менш складні і подаються в нижчих і менших бокалах, а червоні - більш алкогольні та комплексні і подаються у вищих і ширших бокалах. З іншого боку, є, наприклад, червоні бургундські вина (або схожі на них за стилем), де алкоголь не високий і нам треба вибирати більш низький бокал, а є червоні бордоські вина (або схожі на них за стилем), де високий рівень алкоголю і нам треба вибирати більш високий бокал.

У випадку кріплених (де може бути 15-20% алк.) та солодких вин і міцного алкоголю (де може були 40-50% алк.) - бокал треба маленький, бо в першу чергу нам потрібно зменшити поверхню випаровування спирту. А у випадку солодкого вина - цукор підсилює аромат, тому також краще обирати менші за обʼємом бокали.

Наступного разу розповім про еволюцію бокалу для ігристого вина.

Open Wine

12 Dec, 14:20


​​Неймовірно, але факт: звільнилося ДВА місця на різдвяний кулінарний майстер-клас, що відбудеться вже цієї суботи.

Для броні пишіть в коментарі або у ПП @shekhanin

Open Wine

12 Dec, 11:00


​​Дегустація: Champagne Egly-Ouriet 🍾

По-моєму, цей виробник не потребує зайвої реклами - це про якісний продукт, який сам себе продає. Для мене, на сьогодні існує три культових бренди в Шампані: Jacques Selosse, Ulysse Collin та Egly-Ouriet. На їх вина попит завжди перевищує пропозицію. Ми спробуємо шість топових зразків, що зроблені одним з найталановитіших Майстрів Шампані - Франсісом Еглі. Ось, що будемо дегустувати:

1. Les Prémices Extra-Brut NV, Champagne Egly-Ouriet
2. Les Vignes de Vrigny Premier Cru Extra-Brut NV, Champagne Egly-Ouriet
3. Les Vignes de Bisseuil Premier Cru Extra-Brut NV, Champagne Egly-Ouriet
4. Grand Cru Extra-Brut NV, Champagne Egly-Ouriet
5. Brut Grand Cru Milésime 2011, Champagne Egly-Ouriet
6. Rosé Brut Grand Cru NV, Champagne Egly-Ouriet

🕖 19.12 (чт) о 19:00
📍 WineLove (В. Васильківська, 100)
💰 7500 грн
✍️ @shekhanin

UPD: ще є 2 місця

Open Wine

11 Dec, 13:08


​​Дегустація: Горизонталь Бордо 2008 🍷

Загалом, урожай 2008 року в Бордо не був видатним, проте більшість експертів сходяться у тому, що це був хороший рік з дуже хорошим співвідношенням ціни та якості. Перевагою є те, що зараз ці вина вже можна пити і вони досить добре проявляють третинні аромати розвитку у пляшці. Крім того, багато дегустаторів відмічають хорошу кислотність, а разом з тим, неймовірну елегантність цього вінтажу. Пропоную пройтися по найвідомішим та найтиповішим апеласьйонам Правого та Лівого берега Бордо і порівняти стилістику різних культових шато в залежності від теруару та тих природних умов, з якими вони стикнулися у 2008 році. Ось, що в лайн апі заходу:

1. Château Pape Clément Grand Cru Classé de Grave, 2008 (Pessac-Léognan)
2. Château Clerc Milon Grand Cru Classé, 2008 (Pauillac)
3. Grand Vin de Léoville du Marquis Las Cases, 2008 (Saint-Julien)
4. Cos d’Estournel Grand Cru Classé, 2008 (Saint-Estèphe)
5. Clos Fourtet 1er Grand Cru Classé, 2008 (Saint-Émilion)
6. Château La Fleur-Pétrus, 2008 (Pomerol)

🕖 18.12 (ср) о 19:00
📍 Кімната Великих Вин (GoodWine, Мечникова, 9)
💰 9900 грн
✍️ @shekhanin

UPD: ще є 5 місць

Open Wine

10 Dec, 12:29


​​Дегустація: Одеський Чорний 🖤

Ця підбірка формувалася вже досить давно, якщо бути точним, то десь з 2020 року, коли я спробував і зразу ж придбав собі ОЧ від Biologist Winery 2019 року врожаю, розуміючи, що це вино ще полежить. Потім, вже у 2022 році, замовив ОЧ від виноробні Марʼяна Шевченка та Ігоря Максименка (Uman Winery). Тепер ось доповнив цей лайн ап винами від Леоніда Бабчука, Володимира Гігінеішвілі та Інституту Таїрова (де власне і був виведений цей сорт винограду). А ще нас очікує додатковий секретний зразок з сорту винограду Одеський Чорний. Більшість з цих вин вже неможливо або дуже важко купити. Ось, що дегустуємо:

1. Таїровське Червоне Марочне, ІВВ ім Таїрова, 2022 (Одещина)
2. Alibernet Reserve, GIGI Winery, 2022 (Вінниччина)
3. Odesa Black, Babchuk Winery, 2019 (Миколаївщина)
4. Одеський Чорний, Biologist Winery, 2019 (Київщина)
5. Одеський Чорний, Shevchenko Winery, 2019 (Одещина)
6. Аліберне, Uman Winery, 2017 (Черкащина)
+ ще один секретний зразок

🕖 17.12 (вт) о 19:00
📍 Глек (В. Житомирська, 6)
💰 1200 грн
✍️ @shekhanin

UPD: ще є 1 місце

Open Wine

09 Dec, 11:25


​​А тим часом на завтрашню дегустацію «Ігристої Класики Світу» ще є 4 місця 🔥

Ми спробуємо дуже нетипові або навіть рідкісні вина, які зроблені виключно традиційним методом другого бродіння у пляшці. Спочатку порівняємо традиційний шампанський бленд (Шардоне/Піно Нуар) з Галілейських висот Ізраїлю та крутих схилів австрійського регіону Кампталь, що в Дунайській Долині. Спробуємо локальні сорти з Сицилії (Грілло) та Долини Луари (Мюскаде), які ризикнули відправити на друге бродіння у пляшку. Ну і на завершення проведемо паралель між двома ігристими винами на основі каталонського сорту Шарелло: перший 100%-ий з апеласьйону DO Clàssic Penedès, а другий - рожевий з додаванням Гарначі та витримкою в пляшці не під кронен-пробкою (як в більшості випадків), а під натуральним корком.

Щоб забронювати місця - пишіть в коментарі або у ПП @shekhanin

Open Wine

05 Dec, 11:10


​​Винне скло 🍷

Попереднього разу я розповідав про історію того, як людина прийшла до розуміння процесу взаємозвʼязку між формою/розміром бокалу та отриманням максимально задоволення від смакових характеристик налитого в цей бокал вина. Сьогодні розглянемо зовнішній вигляд бокалу.

Як ви знаєте, в оцінці вина в нас є три «джерела інформації»: зовнішній вигляд, аромат та смак. Так само і при розборі функціоналу бокалів ми розглядаємо ці ж самі характеристики та намагаємося зрозуміти як це впливає на сприйняття самого напою.

На перший погляд здається, що зовнішній вид бокалу - це НЕ супер важлива складова. Для нас же головне - це смак? Однак, не треба забувати усім відому приказку: «зустрічають за одягом». Адже перед тим як скуштувати, ми оцінюємо зовнішній вигляд вина і зовнішній вид бокалу. Ми беремо бокал в руку і наш мозок починає оцінювати наскільки добре і зручно бокал тримається в руках. Це дуже глибинні еволюційні відчуття, адже в процесі розвитку людства ми спочатку довго візуально, а потім тактильно оцінювали певний обʼєкт нашого інтересу і тільки після цього мозок приймав рішення чи треба це нюхати і споживати.

Також, останнім часом, виробники приділяють особливу увагу зовнішньому вигляду бокалу, бо дуже часто покупець приймає фінальне рішення про покупку того чи іншого бренду саме через його естетичний вигляд та те, як певний бокал «сидить» у руці. Можете взяти до рук бокал австрійської компанії Zalto і ви зрозумієте, що я маю на увазі - для мене це еталон витонченості, що зразу викликає бажання його купити.

По суті, зовнішній вид бокалу, це як посуд чи прибори - вони створюють антураж, комфорт та атмосферу. Чи можна їсти мішленівські страви з пластикових ланч-боксів пластиковими приборами? Думаю так. Чи буде це комфортно та чи створюватиме це відповідну атмосферу? Думаю ні. Так і з бокалом: якщо ви виїхали на природу та пʼєте якесь базове вино, що не буде мати супер складних відтінків в ароматі та смаку - можна взяти пластиковий стаканчик (хоча все одно я обираю бокал і для цього доводиться возити його в картонному тубусі з-під віскі).

Інколи, бажання приділити занадто багато уваги зовнішньому вигляду бокалу та привернути увагу покупця має і зворотній бік - це виливається у дивні (якщо не сказати більше) форми та кольорові гами, яких набуває скло. Подивіться на польський бренд LSA та їхні «бокали для вина» лінійки Folk. Це ж хтось купує.

Підсумовуючи все вище сказане, у зовнішньому вигляді бокалу важливі три складові:
- естетичний вигляд (але без перебору)
- те, як бокал тримається в руках (бо це створює атмосферу)
- прозоре скло (бо так можна зручно оцінити колір вина)

Open Wine

04 Dec, 12:23


​​Winter Wine Case 🎄

Ігристе вино - це одна з найбільш стрімко зростаючих категорій алкоголю у світі, а в грудні тим паче. Тому я сформував винний кейс з шести пляшок ігристих вин, які мені видаються найбільш цікавими в своїх цінових категоріях та які будуть ідеальним варіантом, щоб зустріти Новий рік, відсвяткувати Різдво чи День Святого Миколая, зробити комусь презент, спробувати щось цікаве та просто, щоб вдома лежало та чекало нагоди.

Всі вина зроблені виключно класичним методом шампанізації (він же традиційний метод), коли друге бродіння проходить у пляшці. Ось, що в цьому зимовому кейсі:

1. Amaltea Brut Nature Reserva 2021, Loxarel (Каталонія, Іспанія)
2. MMXX Non Dosé Vin Mousseux de Qualite NV, Domaine Haute Févrie
3. Franciacorta 61 Extra-Brut NV, Berlucchi (Ломбардія, Італія)
4. Brut NV, Champagne Delamotte (Шампань, Франція)
5. Phéérie Extra-Brut Blanc de Blancs Grand Cru Millésime 2017, Champagne Lamiable (Шампань, Франція)
6. Sekt Brut Rosé Reserve NV, Bründlmayer (Кампталь, Австрія)

Вартість такого кейсу з максимальною знижкою - 8233 грн. Його можна забрати самостійно з магазину GoodWine (Мечникова, 9), або отримати безкоштовною доставкою по Києву чи в регіони. Пропозиція діє, поки відповідні вина є у наявності.

Open Wine

04 Dec, 09:37


​​Щойно провів розіграш квіточка на гастро-вечерю з віскі OCTOMORE - переможець @mherkaliuk. Щиро вітаю 🙌

А загальний донат у 3800 грн я передаю благодійному фонду Kyiv Defenders.

Ось відео

Всім дякую за участь та за Ваші донати 🙏🏻

Open Wine

03 Dec, 14:38


​​Дегустація: Ігриста Класика Світу 🍾

Cava, Franciacorta та Champagne - це добре, але останнім часом цікаві вина за класичним методом шампанізації, що достойні уваги, почали робити і в інших країнах та регіонах. Ми спробуємо ігристі вина з Ізраїлю, Австрії, італійського острова Сицилія, французької Долини Луари та іспанської Каталонії. Дуже часто за цими зразками стоять харизматичні винороби, які йдуть проти правил і отримують вина, що можуть дивувати. Ось, що ми скуштуємо:

1. MMXX Non Dosé Vin Mousseux de Qualité Brut, Domaine Haute Févrie (Loire Valley, France)
2. Terzavia Brut 2021, Societa Agricola de Bartoli (Sicily, Italy)
3. Sekt Extra Brut Reserve NV, Brundlmayer (Niederösterreich, Austria)
4. Gamla Brut NV, Golan Heights Winery (Galilee, Israel)
5. Refugi Brut Nature Reserva, Loxarel (Catalonia, Spain)
6. Corpinnat L’Infinit Rosat Brut Nature 2020, Recaredo (Catalonia, Spain)

🕖 10.12 (вт) о 19:00
📍 Кімната Великих Вин (GoodWine, Мечникова, 9)
💰 1600 грн
✍️ @shekhanin

UPD: ще є 4 місця

Open Wine

02 Dec, 12:00


​​Винне скло 🍷

Вирішив, що перед новорічними святами досить корисно та цікаво буде розкрити тему винного скла - бокалів та декантерів. До речі, і до міцного алкоголю, якого в зимовий період споживається традиційно більше, тема правильного бокалу, так чи інакше, дотична, тому частково зачеплю тут і міцні напої також.

Для початку, невеличкий інтродакшн та загальні речі про винне скло. Треба сказати, що розуміння того, що різна форма та розмір бокалу по різному впливає на сприйняття вина - не піддавалося сумніву ще з XIX ст., але саме методичний підхід до цього питання запровадив австрійський склодув та засновник всім відомого бренду Riedel - Клаус Рідель. Якось, на початку 1950х років, він сидів зі своїми друзями та пив бургундський Піно Нуар. В якийсь момент Клаус помітив, що всі гості пʼють одне і те ж саме вино, проте думки та відчуття від нього у кожного дуже сильно різнилися. Придивившись більш уважно, Рідель зрозумів, що всі тримали в руках бокали дуже різної форми та обʼєму. Це наштовхнуло його на думку, що справа саме в різній формі та обʼємі.

Після довгого емпіричного шляху проб і помилок у виливанні різних форм та розмірів, у 1958 році публіці був представлений бокал під назвою «Bourgogne Grand Cru», який зараз виставлено в Музеї Сучасного Мистецтва в Нью-Йорку. Саме цей бокал на фото нижче тримає в руках Максіміліан Рідель - представник третього покоління сімʼї Рідель.

Вже у 1960х роках на світ зʼявляється лінійка «Sommelier» від Riedel, де кожен бокал за формою та обʼємом відповідає своєму сорту винограду. Ця лінійка була створена в колаборації з відомими сомельє, виноробами та експертами світу вина. Спочатку Рідель розробив декілька схожих форм бокалів під кожен сорт винограду і, щоб вибрати з них один єдиний еталонний варіант, - запросив експертів, розлив їм вино-еталон у ці різні бокали і за сумарними оцінками визначили кращий варіант. Зараз, не зважаючи на значний розвиток науки та техніки, більшість виробників робить так само, перед тим, як випустити якийсь новий вид бокалів на ринок.

Сьогодні кожен поважаючий себе виробник винного скла пропонує ринку цілий рендж різних варіантів на всі смаки та цінові сегменти. До речі, до споживачів міцного, розуміння правильної форми бокалу приходить трохи пізніше - в районі 1990х, на фоні розвитку культури споживання односолодового віскі. Оскільки сінгл молт - це найбільш різноманітна категорія міцного, потрібен був бокал, який би міг розкрити всі нюанси цього напою.

Open Wine

01 Dec, 13:49


​​Перша зимова вечеря у форматі Whisky & Food Pairing з його величністю OCTOMORЕ в ресторані Sam's Steak House

Всі, хто так чи інакше дотичний до теми віскі знають чи, як мінімум, чули про Octomore, що був створений легендою віскі-індустрії Джимом МакЕваном на одній з культових дистиллерій шотландського острова Айла - Bruichladdich Distillery.

Цього четверга (5.12.2024) в ресторані Sam’s Steak House відбудеться дегустація 4 релізів віскі та 4 страв від Шефа. Особливою дана подія є ще й через сувору лімітованість Octomore. На цій вечері-дегустації буде представлено Octomore зі свіжої 15 серії до початку офіційних продажів в Україні!

Спікерка вечора - Анна Купцова, бренд-амбасадорка Octomore та віскі-експертка з досвідом понад 10 років.

Більше інформації тут
Забронювати місця можна за телефоном +380 67 501 13 95

А для підписників каналу є можливість виграти квиток на дану подію. Цього разу я розіграю квиток за допомогою рандомайзера серед тих, хто зробить донат від 100 грн на банку «Для Kyiv Defenders». Усі кошти будуть спрямовано на відповідний благодійний фонд. Донат має бути 100 або кратний 100 грн. Розіграш буде проведено у середу 4.12.2024. Відео розіграшу та інформацію про переможця я викладу тут та у себе в інстаграм.

Open Wine

30 Nov, 13:42


​​Champagne Maurice Vesselle: «Вчора нас вважали старомодними, а сьогодні ми - авангардисти»

Саме ця фраза одного з двох братів, які сьогодні управляють сімейним господарством Champagne Maurice Vesselle, на мій погляд, найбільш чітко та лаконічно пояснює філософію цього шампанського дому. А ще, я б додав, що вина від Champagne Maurice Vesselle - це Шампань не на сьогодні, це Шампань на завтра. Тепер більш детально.

Усе почалося у 1955 році, коли молодий чоловік на ім’я Моріс та прізвище Вессель вирішив заснувати невелику власну справу у селищі Бузі (одне з 17ти селищ Grand Cru), що неподалік Реймсу - серця регіону Шампань. Він купує 7,5 га виноградників, де домінують лози Піно Нуару та впроваджує усі новітні, на той час, досягнення науково технічного прогресу у виробництві Шампані: чисті культури дріжджів для бродіння (замість диких дріжджів), нержавійка для витримки резервних вин та блокування малолактики для збереження кислотності та хорошого потенціалу для розвитку вина. Згодом, замість традиційного шампанського пресу у Моріса зʼявляється… ні, не пневматичний прес, а гідравлічний прес від виробника COQUARD на 6000 кг винограду, що забезпечує велику площу поверхні пресування, а це знижує ризик окислення та контакту виноградного соку зі шкіркою. Простіше кажучи: всі ми знаємо, що білі вина з Піно Нуару в Шампані (Blanc de Noirs) мають легкий фіолетовий відтінок, бо сік все одно трошки екстрагує зі шкірки винограду колір. Так от, гідравлічний прес COQUARD допомагає цього уникнути. Також практикується довга витримка вина на дріжджовому осаді (навіть базовий Cuvée Réservée витримується 5 років на осаді в пляшці). Все це дає змогу робити чисті та комплексні вина з хорошим потенціалом до старіння. До речі, на сьогодні в асортименті Champagne Maurice Vesselle можна знайти шампанське врожаю 1976 року.

Цікаво, що вже у 1980-1990ті роки, коли кермо управління компанією починають переймати двоє синів Моріса - Дідьє і Тьєррі, - в Шампані набирає популярності те, що ми сьогодні називаємо «рекольтанти». Тобто маленькі сімейні виробники, які надихнулися бургундськими підходами до виробництва вина і намагаються їх впровадити до своїх резервних вин зі своїх власних виноградників. Мова в першу чергу, звичайно ж, про Egly-Ouriet та Jacques Selosse. А от Шампань категорії мас маркет навпаки починає більше інвестувати в маркетинг та здешевлювати процес виробництва (що веде до зниження собівартості), що призводить до більш простого та зрозумілого стилю. Проте у Дідьє та Тьєррі Вессель нічого не міняється - вони не пішли у бік здешевлення, але й про-бургундський підхід теж не почали застосовувати. Хіба, може збір винограду та вініфікацію починають робити роздільно: окремо Шардоне (його в них на виноградниках біля 20%) та окремо Піно Нуар (його біля 80%). Тому, Champagne Maurice Vesselle починає вважатися «старомодною».

Сьогодні, в першій половині 2020х, коли в Шампані цінується вірність традиціям та комплексний стиль вин з хорошим потенціалом до розвитку, Champagne Maurice Vesselle - це вже авангардизм.

Open Wine

27 Nov, 14:29


Open Wine pinned «​​Розклад подій на грудень 🍷 В грудні буде багато ігристого/шампанського і потужних та комплексних червоних вин - саме те, що характерно для цього періоду року. Як завжди, публікую список подій на наступний місяць, щоб кожен заздалегідь міг обрати та забронювати…»

Open Wine

27 Nov, 14:00


​​Розклад подій на грудень 🍷

В грудні буде багато ігристого/шампанського і потужних та комплексних червоних вин - саме те, що характерно для цього періоду року. Як завжди, публікую список подій на наступний місяць, щоб кожен заздалегідь міг обрати та забронювати собі місця на відповідні заходи.

10.12 (вт) о 19:00 - Ігриста Класика Світу
Кімната Великих Вин (GoodWine, Мечникова, 9)
1600 грн

14.12 (сб) о 16:30-21:30 - Кулінарний майстер-клас: Різдвяна Кухня
Miele Experience Centre (Б. Хмельницького, 17)
3500 грн (Sold Out, але можна записатися у вейтінг ліст)

17.12 (вт) о 19:00 - Одеський Чорний
Глек (В. Житомирська, 6)
1200 грн

18.12 (ср) о 19:00 - Горизонталь: Топ Бордо 2008
Кімната Великих Вин (GoodWine, Мечникова, 9)
9900 грн

19.12 (чт) о 19:00 - Champagne Egly-Ouriet
WineLove (В. Васильківська, 100)
7500 грн

23.12 (пн) о 19:00 - Шампань: від негоціантів до рекольтантів
Кімната Великих Вин (GoodWine, Мечникова, 9)
3600 грн

24.12 (вт) о 19:00 - Вина Князя Трубецького
Глек (В. Житомирська, 6)
2000 грн

26.12 (чт) о 19:00 - Chateauneuf-du-Pape
Селям (Сагайдачного, 35)
5500 грн

З приводу будь-яких питань, включаючи бажання забронювати місця на конкретні події - пишіть в коментарі або на @shekhanin.

А ще, для тих, хто дочитав до кінця, є приємна новина: на будь-яку з вище перерахованих дегустацій є можливість придбання подарункового сертифікату. 🎁

Open Wine

26 Nov, 15:07


​​Благодійна дегустація в ресторані Глек 🙏🏻

В цю п’ятницю - 29.11 (пт) о 18:45 - в ресторані Глек пройде дегустація вин від виноробні Крістіана Шоша, яка знаходиться у селищі Кідьош, що на Закарпатті.

Захід проводитиме сомельє Олександр Меєр, страви - від шеф-кухаря Глека Андрія Севернечука. Всі виручені кошти підуть на благодійність. Прочитати про деталі дегустації та забронювати собі місця можна тут.

Open Wine

25 Nov, 13:37


​​Правила поєднання вина та їжі 😋

Багато разів викладав сюди рецепти страв (або просто страви) та рекомендував під них вино. Проте не писав про основні принципи, якими я керуюся при такому підборі. Тож виправляюся і публікую 4 рекомендації поєднання вина з їжею, на які буду посилатися у подальшому:

1. Насиченість страви має відповідати насиченості вина.
Це більш конкретний варіант всім відомого: до мʼяса - червоне, а до риби - біле вино. Бо є більш насичені варіанти риби (як от тунець) до яких часто рекомендують червоне вино (як от Піно Нуар) і навпаки - є легкі мʼясні страви (курка чи кролик) під які краще брати більш легке біле вино, ніж червоне. Важливо, що з термічною обробкою насиченість страви зростає. Щоб приблизно розуміти собі цю шкалу насиченості - уявіть листовий салат, як страву з низькою насиченістю, а стейк Рібай - з високою.

2. Чим жирніша страва, тим вища має бути кислотність вина.
Справа в тому, що жири краще розчеплюються в нашому організмі у присутності високої кислотності, тому поєднання жирної їжі (наприклад, тартар з лосося) з високо кислотним вино - створює більш приємні відчуття від їх поєднання. Важливо, що у зворотньому напрямку це правило не працює - якщо страва менш жирна, то ми можемо брати і більш кислотне вино, і менш кислотне. Це вже як кому подобається.

3. Соус вирішує (точніше його основний смак).
Коли ми споживаємо будь-яку страву, то можемо відчувати виражений один чи декілька (з чотирьох основних) смаків: кислий, солодкий, солоний чи гіркий. Відповідно:
- кислотність у страві забирає кислотність у вина і до страви, де домінує кислий смак треба брати більш кислотні вина.
- солодкість у страві забирає солодкість у вина і до страви, де домінує солодкий смак треба брати більш солодкі вина.
- сіль добре помʼякшує танін, алкоголь та кислотність у вині, тому страви, де домінує солоність добре поєднуються з широкою палітрою вин.
- гіркота підсилює танін та алкоголь у вині, тому до страв з вираженою гіркотою (частіше це азіатські страви) треба брати білі вина (де відсутній танін) з низьким вмістом алкоголю та з більшою чи меншою залишковою солодкістю.

4. Характер страви має відповідати характеру вина.
Наприклад, качина ніжка в вершковому соусі вимагає більш насиченого Шардоне з Нового Світу, де скоріше за все було проведено малолактичну ферментацію (коли яблучну кислоту перетворили в молочну, що спричинило появу в ароматі вина вершковості). Качина ніжка в ягідному соусі краще поєднається з червоним Піно Нуаром, а качина ніжка в соусі демі-ґляс ідеально підійде до зрілого та елегантного червоного вина з Ріохи, Пʼємонту чи Бургундії за рахунок схожості характеру соусу демі-ґляс з третинними нотами вина.

Таким чином, бачачи чи уявляючи собі страву, під яку ви хочете підібрати вино - поставте собі чотири питання: яка насиченість страви? Яка в неї жирність? Який домінуючий смак(и) та який характер страви? Відповідаючи на ці запитання, можна зрозуміти стиль вина, який буде ідеально до неї пасувати.

Open Wine

23 Nov, 16:24


​​Дегустація: Champagne Maurice Vesselle 🍾

Шампанський дім Maurice Vesselle був заснований 1955 року в селищі Бузі, що має статус Grand Cru, Морісом Весселем. Сьогодні два його сини - Дідьє і Тьєррі - обробляють 7,5 гектарів сімейної спадщини. Основні принципи Champagne Maurice Vesselle - це сустейнбл на виноградниках та досягнення максимального потенціалу розвитку вина у пляшці після дегоржажу. Іншими словами: вони роблять Шампань не на сьогодні, а на завтра. Саме тому ми маємо змогу скуштувати їхні старі вінтажі, які неймовірно розвиваються у пляшці. А ось і ті зразки, що ми спробуємо на даній дегустації:

1. Cuvée Réservée Grand Cru à Bouzy Brut NV, Champagne Maurice Vesselle
2. Millésimé 2013 Grand Cru à Bouzy Extra-Brut, Champagne Maurice Vesselle
3. Les Hauts Chemins 2011 Grand Cru Brut, Champagne Maurice Vesselle
4. Millésimé 2000 Grand Cru à Bouzy Brut, Champagne Maurice Vesselle
5. Millésimé 1998 Grand Cru à Bouzy Extra-Brut, Champagne Maurice Vesselle
6. Rosé Grand Cru à Bouzy Brut NV, Champagne Maurice Vesselle

🕖 29.11 (пт) о 19:00
📍 WineLove (В. Васильківська, 100)
💰 3500 грн
✍️ @shekhanin

UPD: Sold Out (але можна записатися у вейтінг ліст)

Open Wine

20 Nov, 12:41


​​А тим часом вина від виноробні Matassa вже готові до дегустації. Залишається лише декілька вільних місць, тож, якщо у вас є вільний вечір цієї неділі - у мене є чудовий план, як його цікаво провести.

Open Wine

20 Nov, 12:25


​​Салат з буряка та козячого сиру

Буряк - це те, що асоціюється з осінню та те, що завжди є під рукою, або можна легко купити. Речовини в складі буряка покращують обмін речовин, активізують роботу кровотворення, зміцнюють імунітет. Ось цікавий рецепт салату з цим чудовим коренеплодом.

Інгредієнти на одну порцію:
Запечений буряк - 40 г
Салат Мікс - 60 г
Оливкова олія - 10 г
Козячий сир шевр (пірамідка) - 30 г
Горіх грецький карамелізований - 20 г
Яблуко мариноване - 20 г
Бальзамік - 5 г
Сіль - за смаком

Спосіб приготування:
На тарілку викласти салат мікс, заправити оливковою олією. Потім викласти шматочки сиру шевр, мариновані яблука, запечений буряк нарізаний тоненькими слайсами, карамелізовані горіхи, полити бальзаміком та посолити.

- Запечений буряк:
Буряк помити, змастити оливковою олією, загорнути у фольгу і запікати в пароконвектоматі при 180 °C до готовності 30-40 хв. Потім охолодити, почистити та нарізати слайсами товщиною 3 мм. Додати суміш солі, бальзамічного оцету і олії та перемішати.

- Горіх грецький карамелізований:
Горіхи проварити 3 хв у воді з винним оцтом (50 г оцту на 800 г горіхів), злити воду та охолодити. Посипати вологі охолоджені горіхи цукровою пудрою. Обсмажити їх в олії при 160-180 °C, протягом 3-5 хв. Викласти обсмажені горіхи на силіконовий чи тефлоновий килимок та подрібнити.

- Яблуко мариноване:
Спочатку готуємо маринад: змішуємо воду (1 л), яблучний оцет (350 мл), цукор (100 г), сіль (50 г) та мелений чилі (10 г). Яблука очищуємо від шкірки (1 кг) розрізаємо на часточки і вирізаємо серцевини. Кладемо частинки яблука в маринад на 12 годин.

Фудпейрінг:
Це досить легка страва (або середня «-» за насиченістю) з низькою (або середньою «-») жирністю, де в смаку виражений кислий та солоний (може трішки солодкуватий) смак, а в характері відчутні смажені горіхи, бальзамік та буряк. Отже можемо взяти іспанську рожеву Каву чи французький рожевий Креман, або, для любителів натюру, - рожевий чи, не дуже насичений, червоний ПетНат у стилі фанкі з овочевими нотами.

Open Wine

15 Nov, 09:51


​​Дегустація: Matassa🍷

Стара нова Matassa. Приїхали нові позиції від вже добре знайомого винороба Тома Люббе, що є засновником «широко відомого у вузьких колах» бренду Matassa. Думаю, що в грудині вже не буде сенсу дегустувати ці вина - занадто тонкий та делікатний стиль, а от в листопаді ще можна. Готовий для цього в своєму щільному графіку виділити неділю (до речі, мене час від часу запитують «чому немає дегустацій на вихідних?»). Отже, що будемо дегустувати:

1. Blanc Vin de France, Matassa, 2023
2. Brutal Orange Vin de France Blanc, Matassa, 2023
3. Rufo Vin de France Blanc, Matassa, 2023
4. Tattouine Rouge Vin de France Rouge, Matassa, 2023
5. Planals Vin de France Rouge, Matassa, 2023
6. French Disco Cinsault Vin de France Rouge, Matassa, 2023
7. El Carner Vin de France Rouge, Matassa, 2023

🕖 24.11 (нд) о 19:00
📍 Кімната Великих Вин (GoodWine, Мечникова, 9)
💰 1800 грн
✍️ @shekhanin

UPD: ще є 2 місця

Open Wine

14 Nov, 14:07


​​Кулінарний майстер-клас: Різдвяні Страви 🎄

Трохи більше місяця залишається до Різдва, тож час відточити навички у приготуванні страв різдвяної кухні. У цьому нам допоможе шеф-кухар Олексій Сидоров, який приготує з учасниками майстер-класу чотири страви, а я підберу чотири ідеальні пари цих страв з відповідними винами. Ось, що будемо готувати:

- Індиче парфе зі смаженими мандаринами та бріошем

- Тріо брускет (лосось/макрель/палтус)

- Качиний рулет з білими грибами та вʼяленою журавлиною

- Листовий фісташковий мільфей


🕖 14.12 (сб) о 17:00
📍 Miele Experience Centre (Б. Хмельницького, 17)
💰 3500 грн
✍️ @shekhanin

UPD: Sold Out

Open Wine

14 Nov, 10:43


​​Cote de Nuits: Темна сторона Бургундії 🐈‍⬛

Загальна площа виноградників Бургундії приблизно 30 тис га. З них найкращі ділянки (назвемо це «філейною частиною Бургундії») знаходяться між містами Діжон та невеличкими селищами Сантене і Маранже. Це так званий Côte-d'Or («Золотий Схил», площею в 10 тис га) - тут розміщені найдорожчі виноградники та виробляють найскладніші і найбільш довго живучі вина Бургундії. Сам Côte-d'Or ділиться на північну частину Côte de Nuits, де під лозою 1800 га більшість яких займає сорт Піно Нуар та Côte de Beaune, де під лозою 3900 га більшість яких займає Шардоне. Про білий Côte de Beaune я вже якось тут згадував, а от тепер мова піде про топові селища (комуни) та їхній стиль для червоних бургундських вин, що на 100% складаються з Піно Нуару та знаходяться у Côte de Nuits і ось вони:

Gevrey-Chambertin 🦍
Це потужні, складні та «чоловічі» вина. Вони вважаються яскравішими за Vosne-Romanée та структурнішими за Chambolle-Musigny. Від знавців Бургундії часто можна почути, що «Шамболь - це королева, а Жевре - король червоного Кот дʼОру». Жевре - це назва селища, до якого в середині XIX ст додалася назва найвідомішого виноградника, що розміщувався поруч, - Шамбертен. Слово «Gevrey» походить від гало-романського «Gabriacos» («власник кіз»), а «Chambertin» походить від «Champ Bertin» («поле Бертана»). Ці землі згадуються вже у 894 році, коли вони відійшли абатству Сен Бенінь, останнє, в свою чергу, увійшло до відомого абатства Клюні. Саме в цей час монахи починають вирощувати тут виноград, а не кіз. Своє міжнародне визнання місцеві вина отримали завдяки фразі третього президента США Томаса Джефермона, який у 1787 році писав: «найкраще червоне та найкраще біле Кот дʼОру створюються на його різних кінцях: це Chambertin та Montrachet».

Morey-Saint-Denis 🦬
Вина Морé часто характеризують, як щось середнє між Шамболем та Жевре. Проте, є у Морé і своя особливість - унікальна властивість до довгої еволюції вина у пляшці: 20 років не проблема навіть для посереднього мілезиму.

Chambolle-Musigny 🦌
Шамболь - це найбільш делікатні, квіткові та «жіночні» вина Кот де Нюї. Частіше всього саме про вина цієї комуни говорять, як «сталева рука в вельветовій рукавичці». Адже за шовковистістю та квітковістю місцевих вин ховається потужна структура.

Vougeot та Flagey-Echezeaux 🦛
Вужо та Флаже-Ешезо мають схожий стиль вин, який характеризується ближче до сусіднього Vosne-Romanée - пряні та потужні, - але все ж більш стримані, ніж Vosne-Romanée.

Vosne-Romanée 🦏
В комуні Вон-Романе найвища концентрація видатних теруарів: крім міфічного Romanée-Conti, можна назвати ще легендарні: La Romanée, La Tache, Richebourg, Echezeaux. Це найбільш пряні Піно Нуари Кот дʼОру, які з віком дають потужні та комплексні вина. До речі, саме з цим фактом повʼязують чутки про те, що в Romanée-Conti спеціально додають східні прянощі.

Nuits-Saint-Georges 🐕‍🦺
Саме від селища Нюї, що налічує біля 5 тис мешканців та є третім за розміром населеним пунктом Кот дʼОру, бере свою назву суб-регіон Côte de Nuits. У кінці XIX ст до його назви додалася назва найвідомішого місцевого виноградника Saint-Georges. Тут немає супер-топових ділянок, проте саме у описі місцевих Піно Нуарів часто звучать такі слова, як «шкіра», «тютюн» та «мускус», що стають все більш відчутними з розвитком вина у пляшці.

Open Wine

13 Nov, 13:17


​​USA Wines 🇺🇸

На сьогодні США займають шосте місце у світі за площею виноградників (392 тис га) та четверте місце за обʼємами виробництва вина (3,24 млрд пляшок/рік) за даними всесвітньої організації OIV (International Organisation of Vine and Wine) за 2023 рік. І це, лише уявіть, 12% світового виробництва вина. Але чому, за такої статистики, ми не знаємо (або майже нічого не знаємо) про американське вино? Бо з 3,24 млрд пляшок лише 0,5 млрд йде на експорт, все інше споживається в самих США.

Якщо говорити про площі висадки винограду, то з цих майже 400 тис га більша половина - 250 тис га - займають виноградники штату Каліфорнія і саме цей штат є «локомотивом» американського виноробства, випускаючи 85% вин США.

Щоб зрозуміти наскільки різноманітними є каліфорнійські вина, не обов’язково пробувати продукцію всіх 4,5 тис виноробен цього штату - достатньо спробувати вина з трьох найбільш популярних регіонів: Napa Valley, Sonoma County та Santa Barbara County. Кожна з цих обширних областей має свої особливості клімату та стилістики місцевих вин.

Napa Valley (18,3 тис га)
Це «серце» виноробної Каліфорнії. Тут виготовляють найдорожчі вина США переважно на основі Каберне Совіньйону (52% всіх виноградників). Другий за важливістю сорт Напи - Шардоне (13% всіх виноградників). 80% місцевих вин червоні. Долина Напа (в перекладі з мови місцевих аборигенів «Родюча Долина») являє собою клаптик землі у вигляді прямокутника 50 х 5 км, який з заходу відгороджений від Сономи горами Mayacamas. Тому дощовий фронт, що приходить з океану не досягає Напи і в долині зберігається досить суха та спекотна погода. Клімат можна охарактеризувати, як жаркий континентальний. Зі сходу Напа відділена горами Vaca від Центральної Долини. Таким чином, єдине місце, яке дозволяє запустити сюди прохолодне повітря з Тихого океану, що спричинить більш охолоджуючий ефект, - є затока San Pablo біля Сан Франциско. Таким чином, більш південна частина Напи має більш прохолодний клімат, зокрема суб-регіон Carneros славиться своїми ігристими винами на основі Шардоне та Піно Нуару. А ось північніше ми бачимо суб-регіони Rutherford, Oakville та Yountville, де домінують вулканічні грунти та спекотний клімат, а вина виходять потужними, з відтінками чорних ягід. У південно західній частині Напи є суб-регіон Mount Veeder, що знаходиться біля підніжжя гір Mayacamas та не відчуває охолоджуючого впливу туманів. Місцеві вина дуже швидко втрачають кислотність та набирають алкоголь, тому вони менш збалансовані, але досить потужні в смаку.

Sonoma County (23,8 тис га)
Це регіон, що стрімко набирає популярність за хороше співвідношення ціни та якості місцевих вин. Тут виноградники більш висотні, але мають хорошу досяжність з боку холодних повітряних мас з боку Тихого океану. В Сономі виділяють три суб-регіони: Dry Creek Valley (де можна знайти чудові вина зі старих лоз Зінфанделю), Alexander Valley (з Каберне Совіньйонами, що мають округлі таніни та повне тіло) і Russian River Valley (де прохолодний клімат дозволяє отримувати досить тонкі та елегантні Шардоне та Піно Нуари).

Santa Barbara County (8,5 тис га)
Рухаючись на південь уздовж Каліфорнійського узбережжя ми натикаємося на виноградники Santa Barbara County, де в таких суб-регіонах, як Santa Maria Valley та Santa Ynez Valley місцеві винороби фокусуються на Піно Нуарі. Цей тренд тут почав активно розвиватися після виходу всім відомого фільму «Sideways», який задав моду на Піно Нуари в США. Для цього тут є глинисто-піщані грунти та пару гірських хребтів - Santa Ynez і San Rafael, - що простягаються не з півночі на південь, а з заходу на схід і таким чином це створює ефект «воронки» і дає можливість краще заходити сюди прохолодному повітрю з Тихого океану. А це, в свою чергу, дає можливість довше зізрівати винограду на лозі, що так любить сорт винограду Піно Нуар.

Open Wine

07 Nov, 13:04


​​Дегустація Віскі: Незалежні Ботлери 🥃

Сьогодні найбільш лімітовані, рідкісні та цікаві релізи віскі можна знайти саме у незалежних ботлерів. Це окрема каста виробників віскі, що, не маючи власних виробництв, відбирають кращі діжки чи спирти у великих виробників та випускають їх у обмеженій кількості. Поговоримо про це явище та спробуємо шість унікальних зразків віскі від шести незалежних ботлерів. Ось лайн ап заходу:

1. Strathclyde Distillery 28 yo, Cadenhead Small Batch, Single Grain Scotch Whisky
2. Ben Nevis Distillery 1998/2021 Cask #1534 Special for GoodWine, Berry Bros & Rudd, Single Malt Scotch Whisky
3. Glen Keith Distillery 1998/2019 Batch 19/025, Cask Strength Connoisseur Choice Gordon&MacPhail, Single Malt Scotch Whisky
4. Secret Speyside Distillery Grappa Cask Finished 2003/2024, Scyfion, Single Malt Scotch Whisky
5. Orkney 18 yo (HP) 2005/2024 Cask #DRU17 A63 #29 1st Fill Oloroso Sherry Butt, Signatory Vintage Cask Strength Collection, Single Malt Scotch Whisky
6. Islay Distillery “Southern A” 14 yo 2009/2023 #231, Maltbarn, Single Malt Scotch Whisky

🕖 13.11 (ср) о 19:00
📍 Sam’s Steak House (Володимирська, 97/37)
💰 2700 грн
✍️ @shekhanin

UPD: ще є 6 місць

Open Wine

06 Nov, 14:11


​​Підвіконня для вина 🪟

Осінь, це період, коли в нас змінюється не тільки гардероб, а ще й смакові уподобання, зокрема і у виборі вина.

Восени хочеться легких червоних або насичених білих (можна навіть у стилі «скін контакт») вин, температура подачі яких зазвичай коливається в районі +12-+16 °C. Саме така температура зараз на нашому підвіконні. В звичайному холодильнику буде +6 °C, що добре для легких білих та ігристих вин, а в квартирі +22-+24 °C, що добре, але трохи забагато, для червоних. Тому, якщо хочете пити при оптимальній температурі легкі червоні, насичені білі чи помаранчеві вина - ставите пляшку на пару годин на підвіконня перед тим, як її споживати і вуаля.

Open Wine

06 Nov, 10:41


​​Дегустація: Вина США 🇺🇸

80%+ американских вин - це Каліфорнія, яка за площею (250 тис га), як два французьких регіони Бордо. Такий же цей регіон і за різноманіттям теруарів, а, відповідно, і вин. Ми спробуємо шість зразків вина від шести виноробен Каліфорнії, де кожен виробник має свій унікальний стиль та філософію. Ось лайн ап заходу:

1. Chardonnay, The Prisoner, 2021 (Los Carneros, California)
2. Pinot Noir, The Paring, 2017 (Santa Barbara, California)
3. Cabernet Sauvignon, Crossbarn, 2019 (Nappa Valley, California)
4. Cabernet Sauvignon, Robert Mondavi, 2019 (Oakville, Napa Valley, California)
5. Litton Spring, Ridge, 2018 (Dry Greek Valley, Sonoma Country, California)
6. Acaibo Gonzague & Claire Lurton, Trinite Estate, 2016 (Sonoma Country, California)

🕖 12.11 (вт) о 19:00 - Вина США
📍Кімната Великих Вин (GoodWine, Мечникова, 9)
💰 2600 грн
✍️ @shekhanin

UPD: ще є 2 місця

Open Wine

01 Nov, 12:03


​​Подарунковий сертифікат 🧧

Є хороша новина для тих, хто любить дарувати щось оригінальне та те, що надовго залишає після себе приємні емоції. Я нарешті розробив «лЮдський» дизайн та оформлення подарункових сертифікатів (дивіться фото нижче👇).

Минулого місяця спостерігався аномально високий попит на подарункові сертифікати, тож я вирішив трохи професійніше підійти до справи. Тепер є гарний сертифікат, де можна вписати на яку подію він дарується (це може бути не тільки дегустація, але й гастро-вечеря, гастро-тур чи кулінарний майстер-клас, або просто «на одну з подій», які тут анонсуються). Цей сертифікат пакується в спеціальний конверт і заклеюється круглою наклейкою з логотипом «Open Wine». Sounds good 🤗

Мінімальна вартість сертифікату складає 1200 грн (це якщо він з відкритою датою і потім можна буде доплатити різницю), а термін його використання складає один рік. Після того, як сертифікат був подарований, щасливий власник звʼязується зі мною і я записую його на відповідну подію.

Попереду зимові свята, тож це може стати у нагоді як раз в цей період. 🎁

Open Wine

01 Nov, 11:14


​​Звітую про вчорашній благодійний захід, на який завітало 8 гостей. По 2000 грн з гостя - це вийшло 16 000 грн. Нижче фото донату. 👇

Хотілося б почути думку підписників: чи цікаво було б відвідувати такі благодійні заходи та як можна було б покращити формат, щоб це привертало більше уваги і, відповідно, бажаючих?

Усі думки та пропозиції чекаю в коментарі або в ПП @shekhanin.

Open Wine

31 Oct, 12:48


​​WhiskyDram2024 🥃

Я не часто вдягаю шотландський кілт, особливо на людях. Крайній раз це було 22.02.2022 (на фото нижче👇як раз саме цей момент), коли проходив фестиваль WhiskyDram2022. Тоді я ще був молодий, без сивого волосся і не втягував живіт, коли фотографувався.

Цієї суботи в КВЦ Парковому проходитиме WhiskyDram2024, який всі вже давно чекали, бо в 2023 році цього фестивалю не було. Я буду працювати на стенді вікі з шотландського регіону Спейсайд, тому при бажанні забігайте - буду радий бачити.

Open Wine

31 Oct, 09:51


​​Дегустація: Топова Червона Бургундія 🍷

Початок цього анонсу міг би бути приблизно таким: «В далекій-далекій Бургундії виділяють найбільш топовий суб-регіон під назвою Côte d’Ore («Золотий Схил»), який в свою чергу ділиться на Côte de Nuits («Темний Схил», де виготовляють найкращі та найдорожчі червоні вина на цій планеті) та Côte de Beaune («Боннський Схил», де виготовляють найкращі та найдорожчі білі вина на цій же планеті)…» Проте лайн ап дегустації говорить сам за себе:

1. Gevrey-Chambertin 1er Cru Les Corbeaux, Domaine Rossignol-Trapet, 2012
2. Chambolle-Musigny “La Combe d’Orveau”, Domaine Jean Grivot, 2012
3. Clos de Vougeot Grand Cru, Gérard Raphet, 2018
4. Echézeaux Grand Cru, Domaine Gros Frére et Sœur, 2011
5. Vosne Romanée Premier Cru Les Beaux Monts, Domaine Bertagna, 2015
6. Nuits-St-Georges Les Didiers Hospices de Nuits, Hubert Lignier, 2007

🕖 7.11 (чт) о 19:00
📍 WineLove (В. Васильківська, 100)
💰 5900 грн
✍️ @shekhanin

UPD: Sold Out, але ще є можливість записатися у вейтінг ліст.

Open Wine

30 Oct, 12:33


​​Неймовірно, але це факт: звільнилося пару місць на кулінарний майстер-клас, що пройде вже цієї неділі. Ось деталі.

Щоб забронювати місце - пишіть у коментарі або в ПП @shekhanin.

Open Wine

30 Oct, 12:06


​​А ти часом ще є місця на завтрашню благодійну дегустацію вин з Київщини. Всі деталі тут.

Також, вже відомий лайн ап цього заходу:

1. Рожеве, Vino Demidi, 2022 (Дибинці)
2. Orange Chardonnay, Biologist Winery, 2023 (Лісники)
3. Pinot Noir Reserva, Eagle King Winery, 2022 (Крушинка)
4. Alibernet, Narovylo Wines, 2022 (Крушинка)
5. Port, Cassia Wine, 2019 (Мила)

Open Wine

29 Oct, 13:19


​​Підбірка Українських Червоних Вин 🍷

Я б ще додав до назви слово «рідкісних», бо більшість цих зразків ви вже не знайдете у вільному продажу. Тут і старий вінтаж сорту винограду Пінотаж від Бейкушу, і Сіра зі схилів Бакоти, і бордобленд від Наровила, і Цвайгельт від Стаховського, і Блаубургер від Крістіана Шоша. А ще ми спробуємо третій, крайній, реліз вина (і одночасно благодійного проєкту) Victoria і цього разу це буде Піно Нуар від Віноману, що був розлитий з окремої партії. Ось лайн ап заходу:

1. Mr. Pinotage, Beykush Winery, 2021
2. Bacota Syrah, Bohdan’s Winery, 2021 (Хмельниччина)
3. Cabernet/Merlot, Narovylo Wines, 2022 (Київщина)
4. Zweigelt Barrel Aged, Stakhovsky Wines, 2020 (Закарпаття)
5. Blauburger Barrel Aged, Sass Pinceszet, 2022 (Закарпаття)
6. Pinot Noir Victoria, Vinoman Winery, 2022 (Чернігівщина)

🕖 5.11 (вт) о 19:00
📍 Глек (В. Житомирська, 6)
💰 1200 грн
✍️ @shekhanin

UPD: ще є 2 місця

Open Wine

29 Oct, 11:19


Open Wine pinned «​​Розклад подій на листопад 🍷 В листопаді подій не багато, але всі вони унікальні, деякі навіть занадто (це я про Бургундію). Тому не баріться та заздалегідь бронюйте собі місця на відповідні дегустації. Ось, що нам готує листопад: 5.11 (вт) о 19:00 - Підбірка…»

Open Wine

29 Oct, 10:00


​​На наступних вихідних 9-10.11.2024 відбудеться черговий Kyiv Food & Wine Festival на ВДНГ.

На фестивалі у гостей є унікальна можливість особисто познайомитись з українськими виноробами та сироварами нової хвилі, скуштувати вина та сири нового сезону та унікальні лімітовані позиції. У мене особисто буде невеликий спітч про українські помаранчеві вина в лекторії фестивалю.

Квитки на фестиваль можна придбати за посиланням вище ☝🏻, а для найбільш ерудованих є питання, правильна відповідь на яке в коментарях, дає можливість отримати два безкоштовних квитки на цей захід. І ось саме запитання:

Назвіть 8 вітчизняних виноробен (з 30ти, які буде представлено на фестивалі), в асортименті яких будуть представлені помаранчеві вина?

Open Wine

28 Oct, 14:13


​​Розклад подій на листопад 🍷

В листопаді подій не багато, але всі вони унікальні, деякі навіть занадто (це я про Бургундію). Тому не баріться та заздалегідь бронюйте собі місця на відповідні дегустації. Ось, що нам готує листопад:

5.11 (вт) о 19:00 - Підбірка Українських Червоних Вин
Глек (В. Житомирська, 6)
1200 грн (ще є 2 місця)

7.11 (чт) о 19:00 - Топова Червона Бургундія
WineLove (В. Васильківська, 100)
5900 грн (Sold Out)

12.11 (вт) о 19:00 - Вина США
Кімната Великих Вин (GoodWine, Мечникова, 9)
2600 грн (ще є 2 місця)

13.11 (ср) о 19:00 - Віскі: Незалежні Ботлери
Sam’s Steak House (Володимирська, 97/37)
2700 грн (ще є 6 місць)

29.11 (пт) о 19:00 - Champagne Maurice Vesselle
WineLove (В. Васильківська, 100)
3500 грн (ще є 4 місця)

З приводу будь-яких питань, включаючи бажання забронювати місця на конкретні події - пишіть в коментарі або на @shekhanin.

А ще, для тих, хто дочитав до кінця, є приємна новина: на будь-яку з вище перерахованих дегустацій є можливість придбання подарункового сертифікату. 🎁

Open Wine

24 Oct, 11:55


​​Локальні тренди світу віскі 🥃

Є один, він же єдиний, ГЛОБАЛЬНИЙ тренд на віскі - це просто тренд на віскі. Все. Просто це модно. Причому дуже часто важливіше не те, що ти по факту пʼєш, а те, що ця рідина в твоєму бокалі називається «віскі». Так, наприклад, дуже часто буває в Індії, де ретифікат з цукрової тростини з великою кількість ароматизаторів, підсолоджувачів та карамелі може, за місцевим законодавством, називатися «віскі».

Якщо говорити про ЛОКАЛЬНІ тренди (або скоріше «нішеві»), то тут вже зʼявляється конкретика і ми бачимо чітку направленість розвитку віскі світу.

По-перше, це глобалізація. Так, картина світу віскі вже не обмежується Шотландією, Ірландією та американським бурбоном. На початку 2000х була Японія. Потім Тайвань. Зараз Австралія, Швеція і Німеччина. По переду нас чекає знайомство з французьким, бразильським, китайським та південноафриканським віскі, які вже існують, але ще не так широко відомі. Поки, адепти традиційного скотчу, про ці країни ще говорять досить обережно, але історію з андердогом ще ніхто не відміняв. Та й на міжнародних конкурсах вище згадані країни вже показують доволі непогані результати.

По-друге, відродження старих виробництв чи брендів та традиційних стилів виробництва. Найбільше це відчувається в Шотландії (відновлення Bladnoch Distillery), Ірландії (відродження віскі категорії Single Pot Still) та США (де вже вважається поганим тоном, якщо американська дистиллерія не робить житній віскі).

По-третє, туризм. Так, нові віскі-виробництва чи ті, що вже давно існують, намагаються активно розвивати візіт-центри. З останнього, це Bladnoch Distillery чи Lagg Distillery, які є одними з найбільш відвідуваних в шотландській індустрії віскі. А локомотивом всього цього стало відкриття нового виробництва The Macallan, де створенню піднесеного емоційного стану від побаченого приділяється особлива увага. Тут в центрі уваги не віскі, як такий, а технічні прийоми, які використовуються для формування лояльності до цього бренду з боку споживача.

Open Wine

23 Oct, 10:39


​​Дегустація: Виноробство Київщини 🍷

На днях до мене звернулася знайома з волонтерської команди Kyiv Defenders та попросила допомогти зі збором на ескадрилью ударних літачків Darts.

Відповідно у мене зʼявилася ідея організувати дегустацію вин з Київської області в ресторані Глек, де всі виручені кошти підуть у фонд Kyiv Defenders.

Поки ще немає фінального лайн апу дегустації, але точно всі представлені вина будуть з Київщини, тож запрошую доєднатися!

🕖 31.10 (чт) о 19:00
📍 Глек (В. Житомирська, 6)
💰 2000 грн
✍️ @shekhanin

Open Wine

23 Oct, 07:32


​​Завтра в ресторані Sam’s Steak House відбудеться гастро-вечеря з віскі The Glenlivet. Спікер цього заходу - Максим Матушкін (National Bar Community Manager Pernod Ricard Ukraine). Прочитати про деталі заходу та купити квитки можна тут.

А для найбільш ерудованих підписників каналу пропоную питання, правильна відповідь у коментарях на яке, дає можливість отримати два безкоштовних квитки на вищезгаданий захід.

У серпні 1822 року король Георг ІV відвідав Единбург, щоб прийняти участь у прийомі, що організував шотландський письменник Вальтер Скотт разом з міською радою. Коли король прибув у портове містечко Лейт, Вальтер Скотт підняв тост за здоровʼя короля, запропонувавши «найкращий нелегальний віскі, який він тільки міг знайти». Це був віскі з Гленлівету («Долини річки Лівет»). Георг ІV заявив, що контрабандний Glenlivet тепер є його улюбленим віскі і видав наказ, щоб тепер його використовували для королівських тостів. Ця історична подія навіть знайшла відображення в живописі. Гігантське полотно 1,5х3,4 м було написане шотландським художником, що тепер зберігається в музеї Едінбурга. Так от, як звуть художника цього монументального полотна?

Open Wine

22 Oct, 14:48


​​Advanced: Spain & Portugal 🍷

В кінці листопаду в рамках винної школи Wine School by GoodWine планую зробити поглиблений курс Advanced по винам з Іспанії та Португалії. Це буде три вечори, два з яких ми присвятимо детальному розгляду іспанського вина і один - португальського.

Дізнатися інформацію про курс, дати, перелік вин та забронювати собі місця можна за посиланням.

Open Wine

17 Oct, 13:34


​​Дегустація Віскі: Куди рухається цей світ? 🥃

Поговоримо про те, що відбувається у світі віскі. Які глобальні і локальні тренди зараз в грі і що цікавого чекає на нас попереду. Пробуємо шість унікальних зразків, кожен із яких - це відображення одного з топових віскі-трендів. В програмі вечора:
 
1. Bladnoch, Vinaya (Single Malt Scotch Whisky)
2. Hellyers Road, Pinot Noir Finished (Tasmanian Single Malt Whisky)
3. Michter’s Single Barrel (Kentucky Straight Rye Whiskey)
4. Scyfion Glenburgie Beykush Wine Cask Finished (Single Malt Scotch Whisky)
5. Signatory Vintage Cask Strength Collection Speyside 18 yo (M) 1st fill Oloroso Sherry But (Single Malt Scotch Whisky)
6. Lagg Corriecravie Edition Sherry Cask Finished (Single Malt Scotch Whisky)

🕖 23.10 (ср) о 19:00
📍 Кімната Великих Вин (GoodWine, Мечнікова, 9)
💰 2300 грн
✍️ квитки тут

Open Wine

16 Oct, 11:39


​​Долина Луари: Auvergne (або Верхня Луара)

Для тих, хто пропустив попередні пости цього циклу - ось загальна інформація та інформація про Pays Nantais, Anjou-Saumur, Touraine та Centre. А сьогодні завершальний «акорд» про вина цього чудового регіону, що знаходиться у північно-західній частині Франції.

Ми піднімаємося все вище за течією річки Луари і, пройшовши містечко Невер, виявляємо ще ряд компактно розміщених невеличких осередків виноробства, що приховані від погляду рядового туриста чи навіть бувалого знавця французького вина. Це так званий «пʼятий» (невизнаний) суб-регіон Долини Луари - Овернь (за назвою департаменту). Його рідко згадують навіть у професійних конвенційних винних джерелах, проте все частіше звертають увагу на вина цього суб-регіону в тусовках любителів натурального вина. Тут усього лише 1400 га під лозою, що на фоні загальної площі луарських виноградників у 70 тис га - крапля в морі. Чи точніше «крапля в річці».

Цікаво, що історія виноробства у цих місцях досить довга та глибока (королі Генріх IV та Людовік VIX виявляли свою прихильність місцевим винам), проте одним з факторів забуття для регіону стала епідемія філоксери кінця ХІХ ст. До слова, до епідемії тут культивували порядку 43 тис га виноградників і навряд чи регіону вдасться повернути колишні площі, проте зараз тут активно розвивається рух виноробства у стилі Low Intervention. Варто згадати лише про Justine та Patrick Bouju з Domaine la Boheme, Domaine Des Trouillères, Henri Chauvet, L'Arbre Blanc, Aurélien Lefort і Domaine No Control. Для багатьох це ікони натурального виноробства.

Геологія регіону дуже цікава: це гориста місцевість Центрального масиву Франції, де багато давно згаслих вулканів, тому в грунтах домінує базальт, граніт, гравій і гнейс, також місцями зустрічається вапняк і мергель. Центральний масив утворився 300-500 мільйонів років тому в пізньому палеозої. Щоб дати вам уявлення про те, наскільки стародавні ці базальтові скелі, - вони були там ДО того, як динозаври бродили по нашій планеті. Тому ця місцевість ще памʼятає гігантських доісторичних бабок. Густина населення тут одна з найнижчих у Франції, але багато заповідних зон, що означає мінімальне використання хімії, а це мелодія для вух натуралістів. Саме з цих місць походять такі бренди води, як Volvic, Vichy-Celestins і Châteldon, які саме тут і добувають.

Виноградники Оверні, заховані в горах наче в гігантському природному гнізді, практично не відчувають впливу Середземномор’я, тому клімат тут помірний континентальний. Експозиція схилів з лозами переважно південно-східна, що захищає виноградники від дощів, які приходять з північного заходу.

В Оверні виділяють чотири апеласьйони:

Côte Roannaise AOP (започатковано у 1994 році) це апеласьйон для сорту винограду Гаме, з якого роблять червоні (85%) та рожеві (15%) місцеві вина. Приблизно половина виноградників органічні.

Côtes du Forez AOP (започатковано у 2000 році) тут теж дозволено працювати лише з сортом винограду Гаме. 80% місцевих вин червоні і 20% рожеві.

Saint-Pourçain AOP (започатковано у 2009 році) це найбільш про-бургундський апеласьйон Оверні. 56% місцевих вин червоні з сортів винограду Гаме та Піно Нуару, рожеві складають 16% та виробляються з Гаме, а білі, яких 28%, виготовляють з місцевого сорту Трессальє, проте не рідко можна зустріти Шардоне та Совіньйон Блан.

Côtes d’Auvergne AOC (започатковано у 2011 році) Тут багато памʼяток ЮНЕСКО та виробників натуральних вин. У цьому апеласьйоні виготовляють червоні (60%) та рожеві (25%) вина з Піно Нуару та Гаме, а білі (15%) з сорту винограду Шардоне.

Open Wine

15 Oct, 10:15


​​Дегустація: Фуд-пейрінг з Хересом 🇪🇸

Мало хто знає, що Херес - це вино, яке є одним з кращих варіантів у поєднанні з їжею. Не дарма в Андалусії, на півдні Іспанії, його подають у тапас-барах під різні закуски. Пропоную в цьому переконатися. Я взяв шість різних за стилем Хересів та підібрав до них шість різних закусок і ось, що виходить:

1. Fino Inocente Single Vineyard
Macharnudo Alto, Valdespino
& Устриця Бодюз Евре #4

2. Manzanilla La Guita, Valdespino
& Оливки зелені Халкідіки з вʼяленими томатами та анчоусами

3. Amontillado Tio Diego Single Vineyard Macharnudo Alto, Valdespino
& Вітелло Тоннато

4. Oloroso Don Gonzalo V.O.S., Valdespino
& Сир з непастеризованого овечого молока з витримкою 7 міс. Sigma від Quesos De Hualdo

5. Contrabandista Medium-Dry Amontillado Blend, Valdespino
& Міні-восьминоги в азіатському соусі

6. Pedro Ximenez V.O.R.S., Valdespino
& Морозиво пломбір з горіховою нугою від Schrozberger Milchbauern

🕖 21.10 (пн) о 19:00
📍 Кімната Великих Вин (GoodWine, Мечникова, 9)
💰 1800 грн
✍️ @shekhanin

UPD: ще є 2 місця

Open Wine

14 Oct, 09:32


​​Chardonnay - винний хамелеон 💛

На сьогоднішній день в світі близько 200 тис га займають лози сорту винограду Шардоне. Лідери тут Франція (біля 50 тис га), США (біля 43 тис га), Австралія (біля 21 тис га), Італія (біля 20 тис га) та Чилі (біля 12 тис га).

Історичним місцем появи цього сорту є територія сучасного департаменту Сона-та-Луара (Saône-et-Loire), що знаходиться між містами Діжон (на півночі) та Ліон (на півдні). По суті, це територія Бургундії. В Бургундії є навіть місто з назвою «Chardonnay». Перша згадка про цей сорт датується 1583 роком і називали його тоді «Beaunois» («Бонський»), а от назва «Chardonnay» вперше згадується у 1685 році.

Для багатьох споживачів «Шардоне» - це синонім «білого вина» в цілому. Це через те, що Шардоне дуже універсальний (він підходить, як для виробництва бюджетних вин, так і більш топових зразків) та різноплановий (частіше всього саме винороб в більшості визначає стиль майбутнього вина із Шардоне).

Часто я чую фразу: «Порадьте щось, типу Шардоне». В цьому випадку любителям цього сорту винограду подобається скоріше новосвітський стиль: зі стиглими жовтими фруктами, ваніллю, вершками та підсмаженим окрайцем хліба в ароматі і помірною кислотністю в смаку. Це викликає флеш бек з дитинства, коли ми влітку приїздили до бабусі, де на столі нас вже чекали хліб з маслом і свіжі щойно зібрані стиглі жовті фрукти. Такий стиль Шардоне не важко відшукати в Каліфорнії, Чилі, Австралії, Ізраїлі та у південних регіонах Європи, як от, наприклад, Сицилія.

Коли чуєш фразу: «Порадьте щось біле з Бургундії» - це вже зовсім інша історія. Тут Шардоне має високу кислотність, складність, хороший потенціал до розвитку та дуже добре відображає теруар. В ароматі можна відчути зелені фрукти, цитрусові ноти, а в більш топових зразках - кресало, морські мінерали, горіх, мед, сухофрукти та інше. Тут разом зі зростанням складності вина, зростає і цінник пляшки, який буде тяжіти до пʼяти- або шестизначних цифр в національній валюті. А на етикетці вже можна відшукати такі слова, як: «Meursault», «Montrachet» чи «Chablis Grand Cru».

А є ще й третій варіант: «Порадьте Шампань категорії Blanc de Blancs» і це теж (у 99,9% випадків) буде 100%ий Шардоне. Тут, якщо виробник використовує цистерни з нержавіючої сталі для витримки резервних вин, ми відчуємо крем-брюле, зелені фрукти та цитрусові ноти. У випаду витримки у дубі - починають домінувати печені яблука, горіх та бріош. За етикеткою це дізнатися важко - скоріше треба знати філософію конкретного виробника або зазгуглити на його офіційному сайті.

Ще є неочевидний, але досить цікавий варіант білих вин на основі Шардоне з французького регіону Жура, де вино традиційно можуть тримати кілька років в недолитій діжці під специфічною дріжджовою плівкою, яку місцеві мешканці називають «вуаль». Ця плівка провокує появу в ароматі вина мигдалевого горіха, моченого яблука, сушених польових трав та дріжджових нот.

А який стиль Шардоне любите ви?

Open Wine

10 Oct, 13:39


​​Дегустація: Українські Оранжі🍊

Що таке «оранж вайн»? Чому ці вина зараз в тренді? Поговоримо про це на дегустації, а ще спробуємо шість зразків вітчизняних вин у цьому стилі. Не обійдеться й без ексклюзиву: скуштуємо оранж від одеської Petropol Winery, якого немає у вільному продажу, а ще спробуємо перший вінтаж оранжу з сорту винограду Зеніт від культової закарпатської виноробні сімʼї Шош. Ось повний лайн ап заходу:

1. Rkatsiteli Long Skin Contact, Frumushika-Nova, 2022 (Одещина)
2. Orange Chardonnay, Stakhovsky Wines, 2022 (Закарпаття)
3. Riesling Orange Wine, Petropol Winery, 2022 (Одещина)
4. Pinot Grigio Skin Contact Barrique, Axis Wine, 2022 (Львівщина)
5. Arbina Orange Rkatsiteli, Beykush Winery, 2020 (Миколаївщина)
6. Zenit Orange, Sass Pinceszet, 2017 (Закарпаття)

🕖 16.10 (ср) о 19:00
📍 Глек (В. Житомирська, 6)
💰 1200 грн
✍️ @shekhanin

UPD: Sold Out

Open Wine

09 Oct, 13:14


​​Кулінарний майстер-клас: сезонні страви осені 🍂

Мінлива осіння погода дарує нам і теплі сонячні дні для прогулянок на природі, і прохолодні дощові вечори, коли хочеться сидіти вдома та дивитися фільми про любов або, наприклад, відвідати кулінарний майстер-клас. У цьому випадку шеф Олексій Сидоров приготує з учасниками чотири страви, а я підберу до кожної з них вино для ідеального фуд пейрінгу. Ось, що будемо готувати:

- Карпачо з компресованим припущеним гарбузом, страчателою та соусом понзу

- Салат севіче з тунцем та пюре кокосового авокадо

- Палтус з равіолі, креветка з червоним кавяром та цитрусовою піною

- Сезонний Трайфл з Матча

🕖 3.11 (нд) 17:00-21:00
📍 Miele Experience Centre (Богдана Хмельницького, 17)
💰 3300 грн
✍️ @shekhanin

Open Wine

08 Oct, 11:31


​​Champagne ми подарували світу, а Cremant залишили собі🍾

Це найбільш неоднозначна категорія ігристих вин у світі. В одному випадку, у вас в бокалі може бути 100%ий Рислінг, в іншому - суміш Савоярду, Жакеру та Альтессу. Максимально різний теруар: від вапнякових ґрунтів Долини Луари, до гранітних порід Долини Рони. Тут ви не знайдете вишуканих історій про коронацію всіх монархів Франції, вапнякові штольні, що були викопані римлянами чи монаха Пьєра Періньйона - Креман вийшов з народу і залишається цілком народним ігристим вином. За статистикою 2/3 від загального обʼєму ігристих Креманів випивають самі французи і лише третина йде на експорт.

З самого початку, приблизно в середині XIX ст., термін «Cremant» використовувався виключно в Шампані для вин, що мали трохи нижчий тиск вуглекислого газу в пляшці. Проте вже у другій половині XX ст. цим терміном починають називати ігристі вина інших регіонів Франції, що зроблені за традиційним методом шампанізації. Чому так? Цілком імовірно, що «Cremant» - це такий собі компроміс шампаністів в спробі захистити найменування за походженням «Champagne». Віддавши «Cremant» народним ігристим винам з інших регіонів Франції, вони закріпили за собою право на ексклюзивне використання терміну «Champagne». Навіть виносити на етикетку «Méthode Champenoise» почали їм забороняти. Навівши порядок себе вдома, французи почали, з формуванням ЄС, вимагати дотримуватися захищених найменувань за походженням і в інших країнах.

Чим же схожі Champagne та Cremant:
- методом виробництва (це традиційним метод другого бродіння вина у пляшці), проте мінімальна витримка для Шампані складає півтора року, а для Креману - лише 9 місяців.
- ручним збором винограду (і в Шампані, і для виробництва Креманів практикують ручний збір винограду, тому ви не знайдете Креман дешевше 8-10€, в той час, як іспанська Кава може бути і за 4-5€, якщо виноград збирає трактор)

Чим відрізняються Champagne та Cremant:
- теруарною моделлю (Шампань - це в першу чергу про унікальність теруару та вміння отримувати максимум від його особливостей, що приходить лише з досвідом сотень років; в Креманах скоріше сортовий склад визначає характер вина)
- сортовим складом (для виробництва Креманів дозволено використання лише певних, характерних для конкретного регіону, сортів винограду; інколи вони перетинаються з основними сортами Шампані - Шардоне та Піно Нуар, - проте в більшості це локальні сорти винограду, що характерні для конкретного регіону)
- комплексністю та складністю (виходячи з вміння користуватися теруаром та талантом і досвідом так званого Maître de Chai (по-нашому «головного технолога»), виробники Шампані здатні добиватися унікальної складності та потенціалу до розвитку своїх вин; Креман - це в більшості досить прості та зрозумілі за стилем ігристі вина, які якщо і можуть мати потенціал до розвитку, то зазвичай в районі 5-7 років)

Open Wine

07 Oct, 12:05


​​А раптом ще хтось підтягнеться? Сьогодні буде дегустація Креманів з шести різних виноробних регіонів Франції, а в середу дегустуємо шість французьких Шардоне. І там, і там ще є вільні місця. Ось посилання на дегустацію Шардоне, а ось що будемо пробувати сьогодні:

1. Cremant de Loire Brut NV, Chateau de Mauny
2. Cremant de Savoie Brut NV, Philippe Viallet
3. Cremant du Jura Chardonnay Brut NV, Maison du Vigneron
4. Cremant de Bourgogne Brut NV, Domaine Doudet-Naudin
5. Cremant d’Alsace Calixte Brut NV, Cave Vinicole de Hunawihr
6. Cremant de Die Brut NV, Carod Freres

🕖 7.10 (пн) о 19:00
📍 Кімната Великих Вин (GoodWine, Мечникова, 9)
💰 1400 грн
✍️ @shekhanin

Open Wine

03 Oct, 09:32


​​Дегустація: Французький Шардоне 💛

Кажуть, Шардоне – це як глина в руках гончара: відображає теруар і дозволяє творити справжні винні шедеври, всі обмеження лише в уяві винороба. І ось час перевірити це на власному досвід. Я зробив підбірку шести різних вин, які поєднують дві речі: Франція і сорт винограду Шардоне. Різниця лише в теруарі та використаних при виготовлені вина виноробних техніках. Ось лайн ап заходу:
 
1. 1er Cru Blanc de Blancs Extra Brut, Champagne Pierre Gimonnet & Fils
2. Chablis, Jean-Paul & Benoit Droin, 2022
3. Macon Villages Vieilles Vignes, Domaine Andre Bonhomme, 2022
4. Bourgogne Chardonnay Cuvee Reserve, Maison Roche de Bellene, 2015
5. Cellier des Chartreux, Domaine Pignier, 2015
6. Bad Boy Chardonnay, Jean-Luc Thunevin, 2015

🕖 9.10 (ср) о 19:00
📍 Кімната Великих Вин (GoodWine, Мечникова, 9)
💰 1800 грн
✍️ квитки тут

Open Wine

01 Oct, 12:43


​​Долина Луари: Centre

Це найбільш східний суб-регіон Долини Луари, який знаходиться в місці, де річка, з підняттям по руслу, поступово міняє напрямок зі східного на північний. Його назва виникла тому, що він співпадає з географічним центром («Centre») Франції. А ще, в одному з місцевих апеласьйонів (Pouilly-sur-Loire AOP) знаходиться міст через Луару, що перетинає її рівно в центральній частині: на відстані 496 км від її витоку та 496 км від її гирла. Такий ось цікавий факт.

Клімат в суб-регіоні Центр вже повністю прохолодний континентальний без впливу Атлантики. Перепади денних та нічних температур доволі суттєві. В грунтах домінує глина та вапняк, що формувалися мільйони років тому, коли ця територія ще була на дні доісторичного моря. В суб-регіоні Центр прийнято виділяти Кімериджийський, Портландський, Оксфордский та Альбіанський типи вапнякових ґрунтів, які мають різний склад та формувалися у різні часи. І це відображається на характері вин, виноград для яких вирощується на відповідних грунтах. Загалом, під лозою в цьому суб-регіоні Долини Луари біля 6 тис га, що зовсім небагато, проте місцеві вина - чи не найвідоміші для широкого кола споживачів. Варто лише згадати про усім відомий Сансер (Sancerre AOP), який частіше всього асоціюється з луарським вином загалом. Інші важливі апеласьйони: Pouilly-Fumé AOP, Pouilly-sur-Loire AOP, Menetou-Salon AOP, Quincy AOP, Reuilly AOP, Coteaux du Giennois AOP, Châteaumeillant AOP, Côtes de la Charité AOP та Coteaux de Tannay AOP.

На місцевих виноградниках зі значним відривом домінує сорт винограду Совіньйон Блан, на другому місці Піно Нуар, далі потроху Піно Грі, Гаме та Шасли (білого сорту, який дозволений для вирощування в Pouilly-sur-Loire AOP).

Серед найважливіших та найтиповіших апеласьйонів Центру можна виділити наступні:

Sancerre AOP (під лозою 3 тис га, де виробляється майже 26 млн пляшок вина на рік, які випускає порядку 300 місцевих виробників) Цікаво, що до епідемії філоксери (кінець XIX - початок ХХ ст) тут домінували червоні вина з Піно Нуару, після чого їх місце почав займати Совіньйон Блан. Сьогодні співвідношення наступне: 82% місцевих вин білі з Совіньйон Блану, 11% червоні та 7% рожеві з Піно Нуару. Серед місцевих вин є достатня кількість топових зразків, проте система Grand/Premiere Cru тут не прижилася, натомість все частіше на етикетці Сансерів можна побачити тип ґрунту з якого взято виноград, що впливає на стилістику вин:

- Les terres blanches (на етикетці «Kimmeridgian», 40%): глинисто-вапнякові ґрунти з кіммеріджських мергелів. Вони розташовані на найзахідніших пагорбах Сансеру та дають потужні повнотілі та фруктові вина.

- Les caillottes (на етикетці «Caillottes», 45%): Оксфордський вапняк, що дає вина досить тонкі та ароматні з відтінками лайму та зеленого яблука.
 
- Les terres argilo-silicieuses (на етикетці «Silex», 15%): Глинисто-кремнієві ґрунти, які складаються з конгломератів кременю та глини. Ці ґрунти межують з річкою Луарою та утворюють пагорби, розташовані на сході Сансеру. Вина мають відчутні мінеральні та кремнієві (порохові) ноти. Потенціал до розвитку цих вин найбільший.

Pouilly-Fumé AOP (під лозою 1400 га, де виробляється майже 12 млн пляшок вина на рік, які випускає порядку 130 місцевих виробників) «Fumé» в перекладі з французької - «дим». І дійсно, для місцевих вин, які за законом мають бути виготовлені лише з сорту винограду Совіньйон Блан, дуже характерні димні ноти.

Кращі виробники суб-регіону Centre: Gérard Boulay, Henri Bourgeois, François Cotat, Lucien Crochet, Domaine Didier Dagueneau, Gitton, Alphonse Mellot, Henry Pellé, Vincent Pinard, Château de Tracy, Domaine Vacheron.

Open Wine

27 Sep, 08:49


​​Дегустація: Не Піно Нуаром єдиним🍷

Якщо на початку 2000х всі фанатіли від пишних діжкових Каберне і в центрі винного всесвіту було Бордо, то з 2010х глобальні смаки починають тяжіти до Бургундії з її елегантними та витонченими Піно Нуарами. Результат ми бачимо у стрімкому рості цінника пляшки кожного наступного вінтажу вин з Кот дʼОру. Паралельно, багато інших винних регіонів починають пропонувати ринку «аналоги Бургундії», що мають демократичний цінник та досить комплексний аромат і смак. Ми спробуємо шість зразків червоних вин, що можуть приємно вражати своїм елегантним характером. Ось, що в лайн апі заходу:

1. Ultreia de Valtuille, Raul Perez, 2021 (сорт винограду Менсія з Бʼєрцо, Іспанія)
2. Migan Vinos Atlanticos, Envinante, 2019 (сорт винограду Лістан Негро з Канар, Іспанія)
3. Munjebel MC, Frank Cornelissen, 2019 (сорт винограду Нерелло Маскалезе з Етни, Італія)
4. Gattinara, Travaglini, 2020 (сорт винограду Неббіоло з висотної частини Пʼємонту, Італія)
5. Arbois, Domaine du Pelican, 2018 (сорт винограду Пульсар з Жюри, Франція)
6. Blaufrankish Leithaberg, Heinrich, 2016 (сорт винограду Блауфранкіш з Бургенланду, Австрія)

🕖 3.10 (чт) о 19:00
📍 Книжки і Пляшки (В. Житомирська, 21)
💰 1900 грн
✍️ @shekhanin

UPD: ще є 2 місця

Open Wine

26 Sep, 11:49


​​Кулінарний майстер-клас: смачна осінь + вишукане вино 🍁

Щось давно вже не було кулінарних майстер-класів? Цього разу досить довго виношував ідею і ось, здається, зірки зійшлися: є талановита Мироненко Юлія - рестораторка, яка навчає готувати, є чотири сезонні осінні страви та чотири вина (+ пʼяте на аперитив), що ідеально поєднуються до відповідних страв. На все про все - чотири години часу. Ось, що в програмі майстер-класу:

На аперитив пʼємо ігристе з Долини Луари, що на північному заході Франції з нульовим дозажем від Domaine Haute Févrie

✓ Гарбузовий каррі з фетою та насінням

Поєднуємо з ПетНатом від виробника Marto з регіону Рейґессен

✓ Салат з пряною морквою і хрустким гострим нутом на подушці з баклажанового мусу

Поєднуємо з німецьким Рислінгом з окремого виноградника Wachenheimer Belz у стилі Spätlese з регіону Пфальц 2006 року.

✓ Грудка качки з трюфельною полентою

Поєднуємо з червоним вино з Галісії на основі сорту винограду Каіньйо Тінто 2016 року врожаю.

✓ Бісквіт з інжиру з шоколадним мусом з чілі

Поєднуємо з рідкісним іспанським Хересом категорії VOS (Very Old Sherry) двадцятирічної витримки.

🕖 5.10 (сб) 17:00-21:00
📍 Кулінарна Академія (Гарматна, 55)
💰 3700 грн
✍️ @shekhanin

UPD: ще є 2 місця