WAS. Популярна Історія @wasmedia_ua Channel on Telegram

WAS. Популярна Історія

@wasmedia_ua


Усі корисні посилання ви знайдете тут:
https://bento.me/was.

З питань співпраці та реклами:
https://t.me/m_i_t_y_a

WAS. Популярна Історія (Ukrainian)

WAS. Популярна Історія - це Telegram-канал, який пропонує цікаві та захоплюючі історичні матеріали. Ви знайдете тут унікальні факти, історичні фотографії, відомі та мало відомі події минулого, які залишають слід в історії людства. Якщо ви цікавитесь історією, цей канал стане для вас невичерпним джерелом знань та вражень. Приєднуйтесь до WAS. Популярна Історія за посиланням
https://bento.me/was, щоб кожного дня дізнаватися щось нове та захоплююче. Якщо у вас є питання щодо співпраці та реклами, звертайтеся за посиланням
https://t.me/m_i_t_y_a. Долучайтесь до нашого каналу WAS. Популярна Історія і діліться цікавими фактами з іншими любителями історії!

WAS. Популярна Історія

21 Nov, 12:35


У 2017 році було встановлено дату святкування Дня десантно-штурмових військ - 21 листопада. Тоді ж колір форменого берету змінили на бордовий.

Цей колір використовується у головних уборах десантників майже 60 країн світу, зокрема, це 19 країн НАТО.

Як кажуть військові історики, уперше берети темно-бордового кольору почали використовувати британські десантники під час Другої світової війни. Запровадив їх командир 1-ї повітряно-десантної дивізії Фредерік Браунінг у 1942 році. Згодом такий колір закріпився і серед десантників інших країн.

Фото: armyinform.com.ua

Підпишись на WAS | Patreon

WAS. Популярна Історія

21 Nov, 10:37


У Німеччині у віці 96 років померла Урсула Хавербек, відома своєю позицією заперечення Голокосту.

Про смерть Хавербек повідомив голова ультраправої партії Die Heimat, посилаючись на адвоката. Офіційного підтвердження поки немає.

Хавербек неодноразово притягували до суду за заперечення масових вбивств євреїв нацистською Німеччиною. Її засуджували до штрафів і тюремного ув’язнення. Востаннє суд виніс вирок у червні цього року — 1 рік і 4 місяці позбавлення волі за підбурювання. Через стан здоров’я вона залишалася на свободі до самої смерті.

У 2015 році під час суду над колишнім есесівцем Оскаром Гренінгом Гавербек жінка публічно заявила, що Аушвіц був не місцем, де вбили мільйони євреїв, а всього лише робочим табором.

Більше про рух із заперечення Голокосту - тут.

Підпишись на WAS | Patreon

WAS. Популярна Історія

21 Nov, 07:01


Допис, який змінив усе. 21 листопада 2013 року.

Саме з нього почалась Революція Гідності.

Сьогодні Україна відзначає День Гідності та Свободи.

Підпишись на WAS | Patreon

WAS. Популярна Історія

20 Nov, 12:22


20 листопада 1947 року в Вестмінстерському абатстві в Лондоні відбулося весілля принцеси Єлизавети, спадкоємиці британського престолу, та Філіпа Маунтбеттена, герцога Единбурзького.

Єлизавета і Філіп були троюрідними сестрою і братом по лініях Крістіана IX Данського і Луїзи Гессен-Кассельської та королеви Вікторії і принца Альберта. Принцеса Єлизавета познайомилася з принцом Філіпом у 1934 році на весіллі. А після чергової зустрічі в Королівському військово-морському коледжі в липні 1939 року Єлизавета - хоча їй було лише 13 років - закохалася у Філіпа, вони стали листуватися.

Пара таємно заручилася в 1946 році, коли Філіп попросив у короля Георга VI руки його дочки. Король задовольнив його прохання за умови, що офіційні заручини будуть відкладені до 21-го дня народження Єлизавети в квітні наступного року.

Це весілля стало знаковим, оскільки символізувало початок нової ери після років Другої світової війни.

Та іноді королівські весілля стають не більше ніж посміховиськом. Про це - тут.

WAS. Популярна Історія

20 Nov, 07:30


20 листопада 1945 року в німецькому Нюрнбергу розпочався судовий процес над головними військовими злочинцями Другої світової війни. Трибунал був створений представниками США, Великобританії, СРСР та Франції.

На лаві підсудних опинилися 24 високопосадовці Третього Рейху, серед яких Герман Герінг, Йоахім фон Ріббентроп, Альфред Розенберг та інші. Їх обвинувачували у змові для здійснення злочинів, злочинах проти миру, військових злочинах та злочинах проти людяності.

Нюрнберзький процес став першим у світі міжнародним судом такого масштабу. Його результати встановили важливий прецедент для судового переслідування військових злочинців та заклали підґрунтя для формування сучасного міжнародного права. Процес тривав до 1 жовтня 1946 року, завершившись вироками для підсудних, які варіювалися від смертної кари до виправдання. Виправданими були: пропагандист Ганс Фріче, дипломат Франц фон Папен та економіст Ялмар Шахт.

Гітлера і Геббельса на трибуналі не було через їхні самогубства.

На фото - підсудні.

WAS. Популярна Історія

19 Nov, 17:02


19 листопада 1944 р. розпочався Міннесотський експеримент з голодування. Його організував дослідник Ансель Кіс задля розробки програм реабілітації для голодуючих європейців після Другої світової війни. Для участі було відібрано 36 добровольців, які погодилися на це замість виконання військових обов’язків.

Експеримент тривав 12 місяців і складався з трьох етапів: контрольний період, фаза обмеження калорій та відновлювальний період. Протягом другого етапу учасникам зменшили калорійність раціону до 1 560 ккал на добу, що спричиняло втрату ваги приблизно на 25%. Піддослідні виконували фізичні вправи, займалися легкою фізичною працею та вели щоденники. Було зафіксовано значне погіршення фізичного та психічного стану учасників, включаючи депресію та нав’язливі думки про їжу.

Експеримент мав значний вплив на медичну науку, зокрема на дослідження метаболізму, харчування та голодування.

Фото: обстеження учасника експерименту.

WAS. Популярна Історія

19 Nov, 08:37


Путін затвердив основи політики в галузі ядерного стримування. І ця доктрина допускає ядерний удар по Україні та наших союзників. Зокрема, вказується, що «агресія будь-якої держави зі складу військової коаліції проти Росії або її союзників розглядається як агресія цієї коаліції в цілому».

Основні пункти ядерної доктрини РФ виглядають так:
☢️ Готовність і рішучість РФ застосувати ядерну зброю забезпечуватиме ядерне стримування;
☢️ РФ може застосувати ядерну зброю в разі критичної загрози суверенітету і територіальній цілісності себе і Білорусії;
☢️ Серед умов для застосування ядерної зброї - старт балістичних ракет проти РФ;
☢️ Надання території та ресурсів для агресії проти РФ — підстава для ядерного стримування такої держави.

Чи була б Росія такою ж агресивною, якби Україна у 1990-х не віддала свою ядерну зброю?

WAS. Популярна Історія

19 Nov, 07:15


19 листопада 1997 року з космодрому на мисі Канаверал, штат Флорида, взяв старт космічний човник «Колумбія», на борту якого в числі шести членів екіпажу в якості спеціаліста-дослідника знаходився полковник Леонід Каденюк. Він став першим і наразі єдиним космонавтом незалежної України. Його місія тривала 15 днів.

Каденюк проводив експерименти з вивчення росту та розвитку рослин, таких як ріпа, соя і мох, у космічних умовах. Ці дослідження були частиною міжнародної програми співпраці NASA та інших країн. З собою в космос Каденюк взяв прапор України, тризуб, портрети Тараса Шевченка, Сергія Корольова, Юрія Кондратюка.

Після повернення на Землю Леонід Каденюк працював у космічній галузі, займав адміністративні посади та був депутатом Верховної Ради. Пішов із життя у 2018 році.

WAS. Популярна Історія

18 Nov, 16:57


18 листопада 1932 року Центральний Комітет КП(б)У ухвалив дві ключові постанови: «Про заходи щодо посилення хлібозаготівель» і «Про ліквідацію контрреволюційних гнізд та розгром куркульських груп».

Ці документи спрямували репресивну політику примусових хлібозаготівель проти українських селян. Їх результатом стало вилучення не лише зернових, але й усіх продуктів харчування.

Конфіскація продуктів харчування спричинила масовий голод, що досяг апогею у травні-червні 1933 року.

WAS. Популярна Історія

18 Nov, 11:35


Дочка Рамзана Кадирова 20-річна Табарик виявилася власницею франшизи корейського стріт-фуд ресторану Chicko.

Ще 2019 року в Чечні і Дагестані скасували показ фільму "Love Yourself" про гурт BTS після численних погроз. Популярний на Кавказі паблік "Карфаген" назвав фільм про K-рор "найкращим способом образити чеченський народ".

Однак це не заважає Табарік Кадировій робити бізнес на південнокорейській культурі, викладати рілси про любов до дорам, розігрувати альбоми і мерч К-поп-гуртів, зокрема BTS. А ці виконавці, зокрема, неодноразово виступали з підтримкою ЛГБТ-спільноти. При цьому ресторан Chicko позиціонує свою кухню як повністю халяльну. "В меню є бекон, але це яловичий бекон", - стверджується в Інстаграмі ресторану.

У квітні 2024 року Табарік Кадирова отримала медаль "За заслуги перед Чеченською Республікою".

Більше про цю семейку - тут!

WAS. Популярна Історія

18 Nov, 08:06


18 листопада 1978 року в джунглях Гаяни, Південна Америка, сталося одне з найбільших масових самогубств в історії. У релігійному поселенні Джонстаун, заснованому лідером культу "Храм народів" Джимом Джонсом, загинуло 918 осіб, серед яких понад 300 дітей. Трагедія отримала назву "революційне самогубство", як це назвав сам Джонс, переконуючи своїх послідовників випити отруєний напій.

Джим Джонс заснував "Храм народів" у 1950-х роках як організацію, що проповідувала рівність і соціальну справедливість. Однак з часом його ідеї набули тоталітарного характеру, а сам Джонс встановив суворий контроль над членами громади. У 1977 році Джонс разом із сотнями послідовників переїхав до Гаяни, де вони створили Джонстаун як "утопічне" поселення, але умови життя там були важкими, а контроль Джонса ставав дедалі жорсткішим.

І ось розслідувати ситуацію ризикнув конгресмен США Лео Раян. Здається, він не розумів, що може статися.

WAS. Популярна Історія

17 Nov, 19:01


17 листопада 1869 року офіційно відкрито Суецький канал. Він з’єднав Середземне та Червоне моря, скоротивши морський шлях між Європою та Азією на тисячі кілометрів.

Основні факти:
⛵️ Перші канали з’явилися за часів фараонів, але сучасна ініціатива розпочалася в XIX столітті.
⛵️Ініціатор - Французький дипломат та інженер Фердинанд де Лессепс, який очолив будівництво каналу.
⛵️Роботи тривали з 1859 до 1869 року. У проєкті взяли участь десятки тисяч робітників, зокрема й примусових.
⛵️На момент відкриття довжина каналу складала близько 164 км, ширина — до 60 метрів, що дозволяло проходити найбільшим кораблям того часу.

Наслідки:
➡️ Канал став важливою ланкою глобальної торгівлі, підвищивши роль Середземноморського регіону.
➡️ Збільшення конкуренції за контроль над каналом пізніше спричинило низку міжнародних конфліктів.
➡️ Сприяння технологічному розвитку судноплавства, оскільки кораблі адаптувалися до нових умов перевезень.

WAS. Популярна Історія

17 Nov, 18:21


WAS. Популярна Історія pinned «Вчора, 16 листопада виповнилося рівно 30 років з дня, коли Україна приєдналася до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї. Молода держава пообіцяла позбутися ядерної зброї, яку отримала у спадок від СРСР. В обмін на це найбільші ядерні держави повинні…»

WAS. Популярна Історія

17 Nov, 15:00


Нетривіальний канал про кіно, де сценаристка та кінознавиця робить короткі відгуки про фільми, які щойно переглянула.

Олдскульна класика та сучасні кінострічки.
Допитлива різноманітність жанрів і течій. Від південнокорейського горрору до української документалки. Все-все-все

Формат неофіційний, ти читаєш неначе влучну відповідь на запитання: «що б мені сьогодні подивитись»?

Переходь😌

WAS. Популярна Історія

17 Nov, 10:01


Вчора, 16 листопада виповнилося рівно 30 років з дня, коли Україна приєдналася до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї. Молода держава пообіцяла позбутися ядерної зброї, яку отримала у спадок від СРСР. В обмін на це найбільші ядерні держави повинні були гарантувати Україні безпеку.

До цієї дати ми підготували випуск на каналі WAS. Ми розповідаємо, як складно проходив процес переговорів щодо ядерної зброї в Україні, як Росія намагалася красти боєголовки, а США шантажувати фінансовою допомогою.

☢️Як переглянете відео, напишіть, чи були, на вашу думку, в України шанси зберегти ядерну зброю!
https://youtu.be/vP8-VY8mpwI

WAS. Популярна Історія

17 Nov, 07:42


17 листопада 1922 року султан Мехмед VI Вахідеддін, останній монарх Османської імперії, залишив Стамбул, закінчивши 600-річну історію правління династії Османів. Ця подія стала наслідком поразки Османської імперії в Першій світовій війні, окупацією її територій і зростанням національно-визвольного руху в Туреччині під керівництвом Мустафи Кемаля Ататюрка. Розпуск султанату Великими національними зборами Туреччини 1 листопада 1922 року остаточно позбавив Вахідеддіна влади.

Британці організували евакуацію Вахідеддіна, він залишив країну на борту військового корабля "Малайя". Згодом Вахідеддін оселився у вигнанні в Італії, де прожив решту своїх днів.

У 1923 році була проголошена Турецька Республіка, а її першим президентом став Мустафа Кемаль Ататюрк.

Підпишись на WAS | Patreon

WAS. Популярна Історія

16 Nov, 19:01


16 листопада 1974 року, рівно 50 років тому було відправлено так зване "Послання Аресібо" — радіосигнал, спрямований на скупчення зір M13, розташоване на відстані близько 25 тисяч світлових років від Землі. Його передали за допомогою 305-метрового радіотелескопа в обсерваторії Аресібо в Пуерто-Рико.

Послання являє собою цифровий сигнал із 1679 бітів, які можна організувати у матрицю розміром 73 на 23. При візуалізації отримується зображення, що включає:
- Числа від 1 до 10 у двійковому форматі.
- Атоми, які формують основні елементи життя на Землі: водень, вуглець, азот, кисень і фосфор.
- Хімічну структуру молекули ДНК.
- Схематичне зображення людини, її зріст і популяцію Землі на момент відправлення (близько 4 мільярдів).
- Сонячну систему із зазначенням розташування Землі.
- Зображення радіотелескопа Аресібо.

Це було не стільки спробою зв’язатися з позаземними цивілізаціями, скільки демонстрацією можливостей радіотелескопа. Адже відповіді у кращому випадку чекати 50 тисяч років.

WAS. Популярна Історія

16 Nov, 15:00


Психологічний тест за картинкою: що заважає вам досягти бажаного?🤯

Цей перевірений тест відкриє шлях до вашої підсвідомості і покаже, що ж блокує ваше щастя та успіх😱

Не дивіться довго, оберіть перше, що побачили👇

WAS. Популярна Історія

16 Nov, 12:23


Під нашим відео про плани Гітлера на Україну залишають численні коментарі щодо того, що так званий план "Ост" - вигадка. Надаємо довідку про цей план з погляду сучасних науковців.

План "Ост" (Generalplan Ost) був програмою геноциду, етнічних чисток і колонізації, розробленою нацистською Німеччиною. План передбачав масові вбивства, голод, рабську працю, сексуальне рабство та викрадення дітей для германізації.

Нацистські плани передбачали фізичне знищення 65% українського населення, а решту планували використовувати як рабів. Понад 2 млн українців були депортовані для примусової праці. У 1941-1945 рр. близько 3 млн мешканців України були масово вбиті в рамках нацистських політик винищення. Також було вбито від 850 тис. до 1,6 млн євреїв .

Наприкінці війни майже всі документи щодо плану "Ост" були знищені. Однак, завдяки меморандуму, опублікованому 27 квітня 1943 року директором Управління расової політики НСДАП Ерхардом Ветцелем, і знайденому у 1957 році, вдалося відновити ключові деталі.