Психологія від Данилюка

@psy_ivan_danyliuk


Психологія і культура

Психологія від Данилюка

20 Oct, 08:05


Психоаналітик Шандор Ференці дав визначення так званому «недільному неврозу», для якого характерний пригнічений стан і відчуття порожнечі, яке люди часто відчувають після закінчення трудового тижня. Такий стан виникає з так званого екзистенційного вакууму, який характеризується відчуттям нудьги, апатії і порожнечі.
“У моїй практиці я чую, як багато людей говорять про це, і я теж не застрахований від цього – це відчуття в неділю ввечері, коли всі очікувані проблеми на наступний тиждень, здається, повертаються до вас, ніби Сізіф відпустив той клятий валун раз і назавжди, і, ой, схоже, ти збираєшся бути тим, хто несе його зараз, якщо він не розіб’є тебе першим!”

Психологія від Данилюка

18 Oct, 06:46


14 жовтня на 92 році приєднався до більшості корифей сучасної американської соціальної психології, колишній президент Американської психологічної асоціації Філіп Зімбардо (1933-2024). Щоб дізнатися більше про професора Зімбардо, його праці та його величезну спадщину психології, будь ласка, відвідайте його домашню сторінку на philipzimbardo.com та його профіль на Social Psychology Network за адресою zimbardo.socialpsychology.org .

Психологія від Данилюка

15 Oct, 11:56


Шановні колеги та студенти!

Запрошуємо Всіх зацікавлених приєднатися до вебінару, який організовують наші норвезькі колеги з університету Осло
(Переклад з англійської забезпечується)

"What is Torture? The role of Health Proffessional in the work of documenting torture and support and rehabilitation of survivors."

(Що таке тортури? Роль медичних працівників у документуванні тортур, підтримці та реабілітації вцілілих)

Дата: 18 жовтня
Час: 10.00 - 13.30
Формат: онлайн zoom

Лектор:
професор факультету психології університету Осло (Норвегія),
психолог, експерт з питань біженців, порушень прав людини та психологічних наслідків тортур і насильства, а також лікування та реабілітації жертв тортур і насильства.   засновниця NGO, Mental Health and Human Right Info та колишній член Комітету ООН проти тортур і Підкомітету ООН із запобігання тортурам.

Лекція особливо буде цікавою тим, хто працює з постраждалими від тортур або солдатами, які побували в полоні.

Лінк на зустріч:

Join Zoom Meeting
https://uio.zoom.us/j/67757823431?pwd=FHOzqPaHdMuqPyEXKhjdlCVoAT8Y1E.1

Meeting ID: 677 5782 3431
Passcode: 614804

Психологія від Данилюка

14 Oct, 09:43


Наші колеги запрошують на Марафон психологічних практик і технологій!

Психологія від Данилюка

10 Oct, 05:27


Сьогодні відзначаємо Всесвітній день психічного здоров’я, яке було засноване Всесвітньою федерацією психічного здоров'я в далекому 1992 році. Нещодавно Всесвітня організація охорони здоров’я (далі – ВООЗ) опублікувала дані, згідно з якими кожен четвертий мешканець планети в той чи той момент свого життя має проблеми з психічним здоров’ям. Тому головною метою цього дня є привернення уваги до піклування про психічне здоров’я, допомога у вирішенні проблеми тим, хто цього потребує, покращення медичної допомоги психічно хворим та людям із залежностями.
Психічне здоров’я є невід’ємною частиною і найважливішим компонентом здоров’я. У статуті ВООЗ зазначається: "Здоров’я є станом повного фізичного, душевного і соціального благополуччя, а не тільки відсутності хвороб і фізичних дефектів". Важливим наслідком цього визначення є те, що психічне здоров’я – це не тільки відсутність психічних розладів і форм інвалідності.
Психічне здоров’я – це стан благоденства, в якому людина реалізує свої здібності, може протистояти життєвим стресам, продуктивно працювати і робити внесок в своє співтовариство. У цьому позитивному сенсі психічне здоров’я є основою благополуччя людини і ефективного функціонування спільноти.
Сократу приписують такі слова: "Не можна лікувати тіло, не лікуючи душу". Лікувати людську душу – справа тонка, кропітка і відповідальна. Тільки люди високих принципів, широкої душі і гострого розуму здатні впоратися з подібним завданням.
Коли здається, що світ густо пофарбований у сірий колір, люди йдуть до психолога з останньою надією змінити все на краще. Якщо їм зустрічається справжній майстер своєї справи, вони повертаються оновленими і знову вірять в чудеса!
У Всесвітній день психічного здоров’я бажаю вам:
• Пам'ятати про турботу та піклування про себе навіть у найскладніших ситуаціях.
• Бажаємо, аби ви мали мужність говорити про власні труднощі та переживання.
Ми знаємо, що це шалено складно. Ми також знаємо, що це не завжди є можливим. Але щоразу, коли ви відчуваєте, що це може принести користь, поділіться з іншими своїми почуттями та подіями, через які ви пройшли. Це може подарувати мужність, якої не вистачає іншим.
• Бажаємо, щоби ви використовували лише науково перевірені способи поліпшення свого психічного здоров’я. Вибір кваліфікованої психологічної допомоги – це вибір на користь вашої безпеки.
• Завжди будьте уважними до себе та розвивайте самосвідомість.
Пам’ятати про себе – це здатність помічати та аналізувати те, що відбувається всередині нас, відокремлювати емоції від фактів і обміркувати, яку функцію вони можуть виконувати. Прийняття ваших почуттів та поточної ситуації є надзвичайно важливим кроком у процесі подолання навіть найсерйозніших психічних криз.
Тож у цей день хочеться побажати стійкості, незламності, ресурсності, спокійного, мирного, благополучного життя і перемоги – особистісної, суспільної, державної!

З глибокою шаною і повагою до Вас – президент Української психологічної асоціації, декан факультету психології Іван ДАНИЛЮК

Психологія від Данилюка

08 Oct, 17:35


Рекомендую до прочитання!
https://nashformat.ua/products/lyudstvo.-optymistychna-istoriya-m-yaka-obkl.-927852?srsltid=AfmBOorofUOThY5H9MkbuY8pf0tvHTa-VcrHcC5gXry0LD656UOnz6Ng

Психологія від Данилюка

06 Oct, 06:29


Щирі вітання із професійним святом – Днем працівника освіти!
Цицерон свого часу сказав, що, маючи поганих кравців, - не матимемо гарного одягу, поганих пекарів - їстимемо такий-сякий хліб, а якщо матимемо поганих учителів, то не буде в нас майбутнього.
Кожен з вас щоденно наполегливо і плідно працює, відкриваючи молоді скарбницю ґрунтовних знань, чари науки і таємниці мудрості.
Бути Вчителем - це усвідомлювати, що, кладучи свою цеглинку, ти допомагаєш будувати світ, сказав великий Антуан де Сент-Екзюпері.
Радійте успіхам учнів, отримуйте задоволення від процесу, будьте окриленими!
Перемоги нам усім, миру і процвітання!

Психологія від Данилюка

30 Sep, 09:15


🌟 Вперше в Україні відбудеться презентація книги "Курс EFT. Енергія, травма та зцілення." (Emotional Freedom Techniques) за участю її автора: PhD. Доусона Черча.
🎁Бонус для учасників презентації - безкоштовний он-лайн вебінар "Клінічні Техніки Емоційної Свободи (EFT) - Теорія, практика, доказовість". 🔹Ведучий вебінару - перекладач книги, сертифікований спеціаліст з EFT - Володимир Танащук🌟
Для кого? Для психологів, психотерапевтів та всіх, хто цікавиться покращенням емоційного та фізичного здоров’я!
❗️Це унікальна можливість поспілкуватися з всесвітньо відомими вченими-практиками:
Доктор Доусон Черч (США) — автор книги та кількох бестселерів, всесвітньо відомий письменник і дослідник в галузі енергетичної медицини.
Доктор Девід Файнштайн (США) — співавтор книги, клінічний психолог, міжнародно визнаний авторитет та автор у галузі енергетичної психології та EFT
Міріам Панінскі (США) — науковий керівник Програм розвитку свідомості, головний тренер EFT Universe, Майстер EFT, експерт з енергетичної психології.
Кеті Майклсон (США) — керівник проекту "EFT for Ukraine", сертифікований спеціаліст з EFT.
Володимир Танащук, організатор заходу, перекладач книги "Курс EFT", сертифікований спеціаліст з EFT, український партнер у проекті “EFT for Ukraine”
💬 Почесний гість:
Сергій Сушко — бойовий офіцер, ветеран, Голова Благодійного фонду допомоги ветеранам війни. Людина, яка знає ефективність технік EFT.
🔹Запрошені:
Андрій Нагнибіда, член ради директорів групи компаній «НІКО».
Інна Пак Алпер – сертифікований спеціаліст з EFT (CША).

📣Переклад українською забезпечуємо.
🏆Ексклюзив для підписників мого Телеграм каналу! Підписники каналу та кожен, хто підпишеться на канал 👉 https://t.me/EFTforUkraine - першими отримають доступ до книги "Курс EFT" (електронна версія) українською мовою.
❗️Кількість місць обмежена, тому не пропустіть можливість приєднатись!
🗓 Дата: 2 жовтня 2024р.
Час: 19:00 за Київським часом
📍 Платформа: Zoom
📲 Як приєднатися:
• Посилання:
https://us06web.zoom.us/j/84794043397?pwd=mzOEirxc1kisqCbIktPnvmKl4AqrDS.1
• Ідентифікатор конференції: 847 9404 3397
• Код доступу: 036093

Приєднуйтесь, буде дуже цікаво! 🌍

Психологія від Данилюка

27 Sep, 16:36


Центр американських студій із радістю запрошує вас взяти участь у синхронному курсі вихідного дня, що що познайомить з усіма основними категоріями психологічних розладів у дорослих і дітей, а також теоретичними, клінічними та експериментальними поглядами на психопатологію, під назвою «The Mystery of Abnormal Psychology».
Курс проводить доктор Ютта Стріт, яка є штатним професором кафедри психології Кемпбеллського університету з 2007 року. Протягом своєї кар’єри вона викладала широкий спектр курсів у різних закладах. Останнім часом серед них були психологія розвитку, психологічна оцінка, Аномальна психологія, біологічна психологія, історія психології, методи дослідження та передові дослідження. З 2012 року доктор Стріт розробила та очолила кілька програм Study Abroad у різних містах Європи, де вона відвідала багато важливих місць (включаючи докації, пов’язані з історією психології як науки).
Під час курсу ви дізнаєтеся як:
👉 розрізняти особливості основних психологічних розладів у дорослих і дітей.
👉 зрозуміти теоретичні основи та практичне застосування різних підходів до лікування психологічних розладів.
👉 визначити останні розробки та суперечки в галузі аномальної психології.
👉 вивчати твердження щодо причин або лікування різних розладів.
Щиро заохочуємо амбітних психологів, аспірантів, студентів та науковців взяти участь у курсі.
Дата проведення курсу: 25 жовтня 2024 року.
Увага: кількість місць обмежена!
Детальніше про реєстрацію: https://www.cfasofficial.com/ua/specialized-courses/the-mystery-of-abnormal-psychology

Психологія від Данилюка

25 Sep, 10:03


Міфи про функції психолога.

Психолог не може замінити людину з медичною освітою. Відвідини психолога замість психіатра або невролога будуть мати наслідком те, що психолог скерує клієнта до відповідного медичного спеціаліста. Психолог не може вилікувати психічні розлади, однак може, у кооперації з лікарем підвищити якість життя такої людини.
Психологи не використовують прямі вказівки на те, що людина має робити. Завдання психолога – допомогти людині з’ясувати, спираючись на власні цінності, що буде кращим саме для неї.

Психологія від Данилюка

24 Sep, 13:42


Детальну інформацію про усіх спікерів і програму заходу дивіться на сайті: https://bad-beliefs-echo-chambers-and-social-epistemology.jimdosite.com/

Для реєстрації заповніть додану форму або напишіть листа на адресу [email protected]
Форма для реєстрації: https://docs.google.com/forms/d/1c91R4fzHYVOY8MsD4Xd-LzOdaDmZB9SSZNM7oKaZN7s/edit#response=ACYDBNjf8381rNdBsdmEIxeOnblaFjPZklIALxtQsQED_IXucvVc0n5vXbJvNdjagDUWbvs

Психологія від Данилюка

24 Sep, 13:42


Безкоштовний воркшоп, присвячений деструктивним переконанням, а також тероризму, конспірології тощо.
Що: воркшоп «Bad Beliefs, Echo Chambers, and Social Epistemology»
Коли: 4-5 жовтня
Де: Рурський університет (Бохум, Німеччина) + онлайн.
Запрошуємо відвідати філософсько-психологічний воркшоп, де провідні дослідники пропаганди, масової радикалізації, теорій змов, соціальних ехокамер, моральної філософії та соціальної епістемології будуть шукати відповіді на питання:
✦ Чому прихильники теорій змов не довіряють експертам?
✦ Чи зменшується відповідальність за хибні переконання в групі, чи вона має бути рівномірно розподілена між її членами?
✦ Чи є наївними люди, що вірять політичній пропаганді, і чи може пропаганда масово змінювати переконання?
✦ Як сумніви впливають на погані переконання?
✦ Яка роль теорій змов та ідеології в масовій радикалізації?
✦ Як взаємодіють російські офіційні медіа і соціальні мережі? Як маніпулювання емоціями створює ефект ехокамери?
✦ Чи є ехокамери зручним середовищем для захисту від моральної провини та епістемічної відповідальності за погані переконання, а також як джерелом моральної сліпоти та епістемічного невігластва?
Серед наших спікерів
Софія Москаленко (Sophia Moskalenko) – американська соціальна психологиня українського походження. Працює у Державному університеті штату Джорджія і Національному консорціумі з вивчення тероризму. Провідна дослідниця психологічних механізмів радикалізації, тероризму і теорій змов. Авторка праць «Механізми політичної радикалізації: Шляхи до тероризму» (має більше 2000 цитувань), книг «Тертя: Як конфлікт радикалізує їх і нас», «Пастель і педофіли: Як мислить QAnon», «Диво мучеництва: сила самопожертви в егоїстичному світі» та “Радикалізація до тероризму: що потрібно знати кожному”. Софія виступатиме з доповіддю «Смертельна дезінформація: Роль теорій змови та ідеології теорій змови та ідеології в масовій радикалізації». Оса Вікфорс (Åsa Wickforss) – філософиня і письменниця, професорка Стокгольмського університету, членкиня Шведської Королівської Академії наук і Нобелівського комітету з літератури. Авторка книги «Альтернативні факти: про знання та його ворогів» та багатьох праць про постправду, спротив знанню і роль медіа в дезінформації.
Поліна Сліва (Paulina Sliwa) – професорка моральної і політичної філософії Віденського університету, до цього працювала в Оксфорді, Массачусетському технологічному інституті і Кембриджському університеті. Пише про моральну відповідальність, феміністичну філософію та епістемологію. На воркшопі розповість про погані моральні перспективи.
Джейсон Стенлі (Jason Stanley) – один із найвідоміших сучасних дослідників пропаганди і фашизму, професор Єльського університету. Автор книг “Політика мови”, “Як діє фашизм. Політика “ми” та “вони”, “Як працює пропаганда”, «Стираючи історію: Як фашисти переписують минуле, щоб контролювати майбутнє».
Томас Ґрюндман (Thomas Grundmann) - професор філософії Кельнського університету, фахівець з прикладної та експериментальної соціальної філософії, автор праць про фейкові новини, вплив авторитетів і роль експертів, зокрема, книги «Влада експертів. Коли неспеціалістам не варто думати самостійно». Його доповідь буде про упередження, раціональність і знання.
Кіт Гарріс (Keith Harris)– доктор філософії, постдок Віденського університету, автор книги «Дезінформація, модерація контенту та епістемологія». Досліджує діпфейки, епістемологію тролів і ботів у соціальних мережах. Зробить доповідь на тему «Ангели і демони: як справжні сумніви підтримують погані переконання».
Олена Комар (Olena Komar) - доцентка кафедри філософії та методології науки Київського національного університету імені Тараса Шевченка, кандидатка філософських наук. Старша співробітниця групи когнітивної науки Research Training Group Situated Cognition та наукова співробітниця Університету Оснабрюка. У 2022 році - запрошена дослідниця Інституту Віденського кола (Віденський університет), а у 2023 році - стипендіатка Рурського університету в Бохумі.

Психологія від Данилюка

24 Sep, 06:16


Сьогодні мова буде йти про ефект, який дослідники називають "парадокс відновлення". Це явище доволі актуальне, оскільки всі ми виснажені затяжною війною.

👌Парадокс відновлення полягає у тому, що саме тоді, коли відпочинок найбільше потрібен, відпочивати найважче. Імовірно так відбдувається через те, що для того, аби відпочивати (тут йдеться не так про пасивний відпочинок, як більше про певні активності, які наснажують людей, дають їм переживання радості та наповнюють психологічним "ресурсом") й відновлювати сили також потрібні сили. І ось коли виникає ситуація, коли сили були витрачені до останнього (для виконання певних екстренних завдань чи внаслідок стресу), то людина, хоч і відчуває гостру втому та потребу у відновленні, не може здійснити саме ті дії, які ведуть до відновлення. Метафорично кажучи, певний запас сил необхідно тримати про запас для того, аби скористатися ними на етапі відпочинку та відновлення. Інакше, якщо витратити всі сили до останнього, то їх не вистачить для самовідновлення.
Інший важливий аспект парадоксу відновлення полягає у тому, що він показує важливість міжособистісної підтримки та взаємодопомоги. Адже саме у такі моменти, коли людині потрібне відновлення й відпочинок, але немає власних сил для того, аби його втілили, допомога близької людини може бути як ніколи доречною.

Джерело:
Sonnentag, S. (2018). The recovery paradox: Portraying the complex interplay between job stressors, lack of recovery, and poor well-being. Research in Organizational Behavior, 38, 169-185.

Психологія від Данилюка

17 Sep, 07:44


ОГОЛОШЕННО ДОНАБІР НА МАГІСТЕРСЬКУ ОСВІТНЬО-НАУКОВУ ПРОГРАМУ «СОЦІАЛЬНА ПЕДАГОГІКА» (КОНТРАКТ, ВАУЧЕРИ)
 
ПОДАЧА ДОКУМЕНТІВ (РЕЄСТРАЦІЯ) СЬОГОДНІ (17.09.2024 р.)  ДО 17.00.
👌ЧЕКАЄМО АМБІТНИХ АБІТУРІЄНТІВ, ЗАЦІКАВЛЕНИХ У ЗМІНАХ СУЧАСНИХ РЕАЛІЙ НА КРАЩЕ, ВМОТИВОВАНИХ, СПРОМОЖНИХ РОЗРОБЛЯТИ ТА ВПРОВАЖДУВАТИ ПРОГРАМИ У СОЦІАЛЬНІЙ СФЕРІ, НАЛАГОДЖУВАТИ ПАРТНЕРСТВО У ГРОМАДАХ, ЗДІЙСНЮВАТИ УПРАВЛІННЯ, ОЦІНКУ І ПІДБІР СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНИХ ТЕХНОЛОГІЙ У РОБОТІ З ДИТЯЧИМИ, МОЛОДІЖНИМИ ОРГАНІЗАЦІЯМИ, З ВРАЗЛИВИМИ ГРУПАМИ ДІТЕЙ, МОЛОДІ ТА ДОРОСЛИХ.
ПЕРЕВАГИ НАВЧАННЯ  У НАС:
- СТУДЕНТОЦЕНТРИЗМ;
- УЧАСТЬ У МІЖНАРОДНИХ ПРОЄКТАХ;
- ПАРТНЕРСЬКА ВЗАЄМОДІЯ ЗІ СТЕЙКХОЛДЕРАМИ;
- МОЖЛИВІСТЬ ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ ПІД ЧАС НАВЧАННЯ.
 
👌БІЛЬШ ДЕТАЛЬНУ ІНФОРМАЦІЮ МОЖНА ОТРИМАТИ ЗА ТЕЛЕФОНОМ: +380669781504.
 
 

Психологія від Данилюка

09 Sep, 15:01


Нещодавно вийшла наша стаття із Наталією Буркало на тему: "СЕНСОРНА ІНТЕГРАЦІЯ ТА ЇЇ ЗНАЧЕННЯ ДЛЯ РОЗВИТКУ ДИТИНИ". Статтю присвячено висвітленню особливостей прояву сенсорної інтеграції в дитячому віці та її значенню для цілісного розвитку дитини, зокрема розкриттю особливостей та закономірностей психічного розвитку в дитинстві, висвітленню основних етапів розвитку сенсорної інтеграції в онтогенезі, розгляду порушень сенсорної інтеграції та особливостей застосування сенсорно-інтегративної терапії з дітьми. Сенсорна інтеграція – це процес, що відбувається у головному мозку, який організує інформацію, отриману за допомогою органів чуття (зір, слух, дотик, нюх. смак), наділяє значенням відчуття, фільтруючи інформацію і відбираючи те, на чому слід сконцентруватися, дозволяє нам обдумано діяти і реагувати на ситуацію, в якій ми знаходимося, формує основу для теоретичного навчання та соціальної поведінки. Гармонійний розвиток дитини залежить від злагодженого функціонування всіх сенсорних систем. Дитинство відіграє в сенсорній інтеграції головну роль, оскільки дитина організовує не лише свої зорові та слухові відчуття, а й відчуття власного тіла та дії сили тяжіння, що сприяє цілісному розвитку дитини. Значна частина здібностей дитини до навчання –це здатність інтегрувати сенсорну інформацію, оскільки навчання залежить від здатності сприймати та обробляти відчуття від власних рухів і від зовнішніх впливів та використовувати їх для планування та організації поведінки. Часто у дітей із зниженою здатністю до обробки відчуттів також можуть бути труднощі із здійсненням довільних дій, що в свою чергу може впливати на навчання та поведінку, тому сенсорно-інтегрована терапія, яка спрямована на розвиток та інтеграцію відчуттів сприяє покращенню навчання та поведінки дитини. https://www.researchgate.net/publication/383873364_SENSORNA_INTEGRACIA_TA_II_ZNACENNA_DLA_ROZVITKU_DITINI?_tp=eyJjb250ZXh0Ijp7ImZpcnN0UGFnZSI6InByb2ZpbGUiLCJwYWdlIjoicHJvZmlsZSIsInBvc2l0aW9uIjoicGFnZUNvbnRlbnQifX0

Психологія від Данилюка

09 Sep, 06:13


TRES FACIUNT COLLEGIUM



Тобто троє – це вже колегія, а не таке собі зі­брання.



Якось приходить до мене на лекцію троє сту­дентів. Мало би їх бути більше, та нічого. Читаю лекцію, наче для сотні слухачів – і стільки у мене бувало, аякже.



Після перерви студентів уже двоє. Що ж, дове­деться розповісти для них одну історію.



Працював у Львівському університеті професор Гуґо Штайнгауз, один із творців Львівської математичної школи. Якось прийшло до нього на лек­цію лише троє студентів. Штайнгауз сказав: "Tres faciunt collegium", – і прочитав лекцію як ні в чому не бувало. Наступного разу прийшло двоє сту­дентів. Щоб розвіяти їх сумніви стосовно того, чи відбудеться лекція, Штайнгауз сказав, що разом з ним присутніх є троє, а tres faciunt collegium...



І от на наступну лекцію приходить єдиний сту­дент, він запитально дивиться на професора. Той каже, що їх двоє, але разом із Всевишнім, який присутній усюди, їх троє, а tres faciunt collegium...



Отаке я розповів своїм студентам. Вони посум­нішали, бо зрозуміли, що лекція все одно відбуватиметься. Навіть у найскладнішій ситуації, якщо не прийде ані жоден студент, ані професор. Тому що на небесах є Свята Трійця, а троє – це вже колегія.

Фраґмент з майбутньої книги львівського професора математики Михайла Зарічного "Університетські оповідки-2".

Психологія від Данилюка

07 Sep, 15:36


Добрий день. Наші польські колеги проводять детальне дослідження досвіду війни.

Заповнення опитування, наведеного нижче, займає близько 10 хвилин, воно є абсолютно добровільним та анонімним, і ідентифікувати особу чи особу респондентів неможливо.
Отримані результати використовуються тільки в наукових цілях. Ви можете будь-коли припинити відповідати.


Будемо вдячні за ваш час!


https://docs.google.com/forms/d/1jII-sHN7XaRTlL7PnowmQTS4PYdFea0WekFTMIhhlFs/edit

Психологія від Данилюка

04 Sep, 15:04


Переваги та недоліки професії психолога.

Професія психолога дозволяє спілкуватися з різними людьми та поліпшувати їхнє благополуччя та якість життя. Це дозволяє людині відчувати свою власну цінність та компетентність, робити добру справу та насолоджуватися цим. З іншого боку, багато традиційних сфер діяльності психолога, представлені в Україні недостатньою мірою, через що деякі можливості професійної реалізації перебувають лише у зародковому стані. Психолог на робочому місці часто стикається з низкою формальних вимог, а також, нерідко, з неможливістю швидко та ефективно допомогти, що потенційно веде до професійного вигорання. Належна психогігієна та усвідомлення своїх можливостей та обмежень – необхідний елемент роботи психолога на сьогодні.

Психологія від Данилюка

27 Aug, 09:19


🎉Сьогодні 168 років від Дня народження українського Генія - Івана Яковича Франка! Франко написав чимало праць суто з психології, але найвидатнішою є праця "Із секретів поетичної творчості". У цьому трактаті Франко порівняв поетичну фантазію із процесом сновидіння. На його думку, це явища однієї категорії: творячи свої постаті, поет значною мірою чинить те саме, що природа, викликаючи в людській нервовій системі сонні візії та галюцинації. Звичайні враження є джерелом і способом нашої смислової перцепції та витоком наших смислових ілюзій – образів, уявлень, понять, пов’язаних із довгим досвідом поколінь і кожного індивідуума зокрема.
Тут простежується, з одного боку, концептуальний зв’язок із психологізмом ХІХ ст. у мовознавстві та літературознавстві,
а з іншого – геніальне передбачення ідей несвідомого та теорії
архетипів Карла-Густава Юнга, які були розроблені значно
пізніше.

2,246

subscribers

320

photos

3

videos