ПроМобільність @pro_mobility Channel on Telegram

ПроМобільність

@pro_mobility


Канал про транспортне планування, моделювання, велотранспорт, електромобільність, громадський транспорт, сталу мобільність від розробників транспортної моделі Києва.

ПроМобільність (Ukrainian)

ПроМобільність - це канал, який присвячений транспортному плануванню, моделюванню, велотранспорту, електромобільності, громадському транспорту та сталій мобільності. Цей канал є ідеальним джерелом інформації для всіх, хто цікавиться розвитком транспортної системи. Тут ви знайдете новини, аналізи, поради та інформацію від розробників транспортної моделі Києва. Розширюйте свої знання про транспорт та долучайтеся до обговорень про майбутнє мобільності в нашому місті та світі. Підписуйтесь на канал ПроМобільність і станьте частиною цікавої спільноти любителів транспорту!

ПроМобільність

03 Jan, 13:05


🚍Триває відбір до пілотного проєкту з підготовки водійок автобусів!

Мета проєкту – залучати жінок до сфери транспорту, де сьогодні гостро відчувається дефіцит кадрів.

Опанувати нову професію можуть жінки з 11 регіонів, які вже мають водійське посвідчення категорії В та готові працевлаштуватись після навчання.

Детальніше про перспективи проєкту, вимоги до учасниць проєкту та деталі працевлаштування – в ефірі “Суспільне” розповів заступник Міністра розвитку громад та територій Сергій Деркач ⬆️

ПроМобільність

02 Jan, 12:51


🌍 Транспорт майбутнього: сталий та інклюзивний 🚶‍♀️🚴‍♂️🚍

📈 Без змін у способах пересування кількість авто може зрости до 2 млрд до 2050 року, а викиди транспорту - на 60%!

🔑 Рішення:
✔️ Розвиток громадського транспорту, зокрема систем швидкісних автобусів (BRT). У Сенегалі, наприклад, нова лінія BRT скоротить час у дорозі вдвічі та обслуговуватиме 320 тисяч пасажирів щодня.
✔️ Інвестиції в інфраструктуру для велосипедистів і пішоходів. Понад 200 міст уже впровадили такі ініціативи, сприяючи здоровішому та безвуглецевому пересуванню.
✔️ Орієнтація на людей, а не на автомобілі. Країни, що розвиваються, мають шанс створити транспортні системи, які забезпечать рівний доступ до можливостей для всіх без шкоди для планети.

🚀 Час обирати транспорт, який працює на майбутнє!

Докладніше: https://blogs.worldbank.org/en/transport/big-changes-are-needed-more-sustainable-inclusive-transport

#про_світ

Підписуйтесь на ПроМобільність | Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України

ПроМобільність

31 Dec, 17:55


Шановні друзі! Сердечно вітаємо Вас із Новим роком! 🎉

Нехай наступний рік принесе нові горизонти для розвитку ваших ідей і проєктів, реалізацію найамбітніших планів, натхнення на кожному кроці й заслужену вдячність від тих, для кого Ви працюєте.

Команда "ПроМобільності" вдячна за те, що ви продовжуєте бути з нами та підтримувати нашу діяльність. У 2025-му році бажаємо Вам:

🌟 Креативності й вдалих рішень у міському плануванні.
🌆 Затишних, сучасних та стійких міських просторів, які надихають своїм виглядом і функціональністю.
🚍 Розумних транспортних рішень, які покращать пересування для всіх мешканців і гостей міст.
🦽 Доступних та зручних міст та селищ.
⚙️ Професійного розвитку й задоволення від результатів вашої роботи.
❤️ Миру, стабільності й тепла у ваших колективах, домівках і громадах.
🚲 Безпечних велопоїздок.

Щасливого та успішного Нового року, сповненого нових можливостей!

ПроМобільність

31 Dec, 15:08


🛑 Несистемність і некомпетентність в КМДА - підсумок 2024 транспортого року від ГО "Пасажири Києва"

Дві свіжі новини - скорочення випуску на маршрутах під Новий рік попри запевнення Дептрансу цього не робити і відкриття недобудованої кінцевої трамвайної зупинки ДВРЗ - ідеально ілюструють рівень управління транспортною інфраструктурою в КМДА.

Нічого не заважало не писати недостовірну інформацію, яку легко перевірити.
Нічого не заважало за 3 роки нарешті закінчити реконструкцію лінії по Алматинській і побудувати платформи, але натомість раптово "під ялинку" відкрили зупинку, яка облаштована не по ДБН і без погодження (!) з Київпастрансом.

🚙 За 3 роки повномасштабної війни будувались багаторівневі автомобільні розв'язки, автомобільний тунель (який мав бути суто трамвайним), міст (який надовго залишиться суто автомобільним), перекладався асфальт на вулицях.

🚋 За 3 роки повномасштабної війни не було добувано лінію по Алматинській в частині трамвайних платформ і електропідстанції та лінію від Гната Юри до Михайлівської Борщагівки, де залишився останній перегон, кінцева і виправка колій, через що швидкість руху на майже реконструйованій ліній залишається такою ж як і до реконструкції. По решті ліній і не згадуємо - понад половина з них все ще потребує негайного ремонту або реконструкції.

🏗 Ремонт Кирилівської - мабуть чи не єдиний проблеск (і той недобудований), але враховуючи закриття руху трамваїв майже на 1,5 роки і аж 1 облаштовану "віденську" зупинку в КМДА - саме так більше робити не треба. Там можна було зробити нормальний капремонт, але зробили поточний, а де можна було обійтись поточкою - роблять капремонт.

Найгірше, що судячи з бюджетного запиту Дептрансу КМДА - план на наступні 3 роки це продовжувати рухатись в тому ж (неправильному) напрямку. Оновлена "стратегія" розвитку Києва до 2027 року (яку ще й погіршили) - це симулякр, бо реальні гроші виділяються не на те, що там передбачено, а на те, від чого європейські міста відмовились 40+ років тому.

Чи все настільки погано? Так.
Чи будемо ми з цим боротись наступного року? Так!
Чи потрібні для серйозних змін у транспортній політиці зміни серед менеджменту? Однозначно так!

Тому бажаємо в Новому році собі, вам і особливо КМДА працювати на благо міста і всіх киян.

Якщо ви підписані на наш канал, то вам не все-одно, що відбувається з громадським транспортом у цьому місті. Або ви просто змушені моніторити, що поганого знов написали ті пасажири про КМДА 🤣 Але якби не було все так погано, то ми б про то не писали 😉

Всіх обіймаємо і дякуємо, що ви були з нами в цьому році! ❤️

📸🌐 CPTmotovey

ПроМобільність

31 Dec, 13:16


🚘 Останній цьогорічний звіт про трафік у Києві. У його основі – дані лічильника трафіку Офісу Трансформації. Наразі цей лічильник щогодини вимірює час проїзду за фіксованими маршрутами в Києві у проміжку з 8:00 до 21:00 та порівнює його з ідеальним часом проїзду за умов порожньої дорожньої мережі. Більш детально про методологію розрахунку читайте тут.

Отже, згідно з даними лічильника трафіка, впродовж минулого тижня, 23-29 грудня, на магістралях і вулицях Києва склалася наступна середньоденна затримка трафіку:

🛑понеділок – 49%;
🛑вівторок – 59%;
🛑середа – 29%;
🛑четвер – 44%;
🛑п’ятниця – 57%;
🛑субота – 32%;
🛑неділя – 18%.

Середня затримка цього тижня склала 41%, що на 7% менше за затримку минулого тижня.

Дані про затримки трафіку можуть розповісти набагато більше, ніж просто сухі факти про роботу транспортної системи. Вони дають змогу непрямо аналізувати культурні, соціальні та поведінкові аспекти життя міста.

Так, бачимо, що Різдво 25 грудня стає вагомим фактором, що впливає на мобільність киян. По-перше, про це говорить невисока середня затримка впродовж всього тижня - щонайменше, школярі вже не їздять до школи.По-друге, бачимо пікову затримку у 124% 24 грудня, а потім дуже спокійну середу 25 грудня, що традиційно збігається з підготовкою до свята та зменшенням ділової активності на наступний день.

Загальна оцінка транспортних втрат в Києві, без врахування громадського та екстреного транспорту, за 5 робочих днів (для типової матриці переміщень буднього дня) складає 36,3 млн. гривень. (на 7,1 млн гривень менше, ніж минулого тижня).

#про_Київ #про_трафік

Підписуйтесь на ПроМобільність | Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України

ПроМобільність

31 Dec, 12:11


Мобільність в Україні: підсумки 2024-го року

Підсумувати рік, що йде, – це чудова традиція, адже це можливість оцінити прогрес, який було зроблено за 365 днів. І оскільки тема мобільності є важливою, то ми спробуємо розглянути ключові події у цій сфері та оцінити, яким цей рік був для транспорту та інфраструктури.

Гармонізація з європейськими стандартами: прогрес чи імітація?

Одним із ключових напрямків 2024-го року стала робота над приведенням українського транспортного законодавства у відповідність до європейських стандартів, за чим ми, команда "ПроМобільності", слідкували як учасники проєкту UAEUmeter. За рік були підписані численні міжурядові угоди, меморандуми й декларації про наміри. Однак чи це реальний поступ, чи лише імітація активності, стане зрозуміло з часом.

Європейські чиновники, які оцінювали прогрес, виставили Україні незадовільну оцінку за транспортну складову. Зокрема відзначимо, що важливий Регламент ЄС 1370/2007, який забезпечує прозорі та справедливі правила для міського транспорту, досі не включено до порядку денного Верховної Ради.

Реформа "Укрзалізниці" та питання створення платних доріг також залишилися без суттєвих зрушень. На жаль, вузькі інтереси окремих груп і страх негативної реакції суспільства продовжують стримувати прогрес.

Нові стратегії: більше запитань, ніж відповідей

Уряд ухвалив оновлену Транспортну Стратегію України до 2030 року. Утім через низький рівень комунікації незрозуміло, чи це справді фінальна версія, особливо на фоні того, що її, здається, ні з ким не обговорювали.

Крім того, прийнято Стратегію розвитку та розбудови прикордонної інфраструктури з країнами ЄС та Молдовою до 2030 року. Однак її текст залишається недоступним або прихованим від громадськості. Відсутність прозорості у стратегічних документах з євроінтеграції не додає довіри до процесів.

Національна транспортна модель: надія на системність

Світлим моментом року стала оновлена національна транспортна модель України, яка була розроблена за фінансування ЄС. Цей інструмент здатний змінити підходи до транспортної політики, замінивши суб’єктивність і маніпуляції, математично обґрунтованими рішеннями.

Крім того, ЄС профінансував відкритий курс з використання транспортних моделей для формування політик на Prometheus, який раніше був доступний лише вузькому колу представників міністерств. Це важливий крок до демократизації знань і підвищення компетенцій у транспортному плануванні. Нагадуємо, що курс стартує 13 січня 2025-го року, тож ви можете встигнути зареєструватися до нього.

Виклики року: гуманітарні автобуси, брак водіїв і зупинка ремонту доріг

2024 рік також запам’ятався:

🛑"Героїчною" боротьбою за використання гуманітарних автобусів, які стикаються з бюрократичними перепонами:
🛑Браком водіїв громадського транспорту, що вплинуло на зменшення пропозиції, і скороченням кількості транспорту на маршрутах, або ж взагалі закриттям маршрутів. Уряд намагався вирішити проблему, залучаючи жінок до цієї професії.
🛑Зупинкою масштабного ремонту доріг через перенаправлення коштів дорожнього фонду на оборонні потреби. Хоча це крок, продиктований реаліями, відсутність обслуговування доріг може мати довгострокові наслідки.

Безпека на дорогах: боротьба триває

Рік не приніс суттєвих змін у сфері безпеки дорожнього руху. Кількість аварій і їх жертв залишається тривожно високою. Швидкість, недосконала інфраструктура й відсутність системного підходу до безпеки продовжують бути основними причинами трагедій.

Головна перемога року – прийняття Національної транспортної моделі.

Головний провал року – невключення до порядку денного Верховної Ради Регламенту 1370/2007.

Висновки

2024 рік став суперечливим для мобільності в Україні. Є важливі досягнення, як-от національна транспортна модель, але також чимало прогалин у реформах та імплементації європейських стандартів.

А що запам’яталося вам у питанні мобільності цього року?

#про_UA

Підписуйтесь на ПроМобільність | Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України

ПроМобільність

30 Dec, 17:15


🚇 Єлизаветинська лінія, високочастотний гібридний (S-bahn та U-bahn) транспорт у Лондоні та його околицях, була відкрита в 2022-му році. Лінія проходить крізь місто, а також сполучає з Лондоном сусідні міста, і має 41 зупинку.

Проєкт будівництва ухвалили ще в 2008-му році, і тоді він оцінювався у 15,9 млрд фунтів. Згодом вартість зросла до 18,9 млн фунтів.

Одна зі станцій, Paddington Station, настільки велика, що в ній можна було б розмістити найвищу будівлю Лондона – 95-поверховий хмарочос "Скалка".

Перші 100 млн перевезень лінія здійснила за 8 місяців від початку роботи. Спочатку планувалося, що лінія перевозитиме по 150 млн людей на рік до 2030-го року, утім вже в 2024-му вона вийшла на показник у 220 млн щорічних перевезень.

Детальніше можна прочитати про неї на вікі і в цій статті.

#про_світ

Підписуйтесь на ПроМобільність | Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України

ПроМобільність

30 Dec, 15:10


🥇Видання "Хмарочос" підбило підсумки 2024-го року, назвавши 8 урбаністичних перемог України цьогоріч.

Зокрема, серед них місце знайшлося і реорганізації руху на Вокзальній площі в Києві.

Звичайно, важливим фактором було те, що вперше за довгий час у столиці було застосовано транспортне доказове планування.

Радимо прочитати весь текст, а в коментарях можете згадувати ті варіанти, які могли б увійти до цього списку, але не увійшли.

#про_UA

Підписуйтесь на ПроМобільність | Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України

ПроМобільність

28 Dec, 14:53


🚇 Дніпровський метрополітен: ліквідувати не можна добудувати [кому поставте самі]

Наразі метро у Дніпрі виглядає як чудовий і дорогий атракціон з 6-ма (5-ма робочими) станціями. У місті працює лише одна гілка протяжністю 7,8 км, між кінцевої якої можна доїхати за 12 хвилин. Більшість пасажиропотоку рухається між крайніми станціями, адже проміжні попали на ділянку промзони. У 2016 році було прийнято рішення про продовження існуючої гілки на 3 станції, але через різні причини вони досі не добудовані.

Ⓜ️ Відкритим залишається і питання того, чи реанімують нові станції безпосередньо саме метро, адже вони дублюються як трамваями, так і маршрутами колісного наземного транспорту. Ймовірно, значні відчутні покращення відбудуться лише після відкриття другої гілки (а це – дуже ефемерна перспектива).

Закрити проєкт не можна, адже в нього вже вкладено купу коштів (хоча плани щодо цього озвучувались). Продовжувати – недоцільно, адже ні у міста, ні у центральної влади немає стільки грошей. Що робити? Які думки?

#Україна #Дніпро #транспорт #метро

ПроМобільність

27 Dec, 15:56


🚏 У Львові перевірили оновлену зупинку на вулиці Університетській на предмет її доступності. Експертка з питань інклюзивності та безбар’єрності Ірина Маруняк високо оцінила якість виконання всіх запланованих заходів, відзначивши їх відповідність найсуворішим стандартам доступності.

В..о.начальника управління вуличної інфраструктури, заступник начальника управління – начальник відділу розвитку вуличної інфраструктури управління вуличної інфраструктури департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури Львівської міської ради Павло Сирватка наголосив, що загалом у місті за рік було облаштовано понад 30 зупинок.

Цікаве рішення – використання білої тактильної плитки, що є достатньо нетиповим для українських міст.

#про_UA

Підписуйтесь на ПроМобільність | Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України

ПроМобільність

27 Dec, 14:55


28 грудня відновлюється рух трамваїв Кирилівською вулицею

Ремонт колій, що вже затягнувся майже на півтора роки, завершено на проміжному етапі. Продовження робіт на іншій частині вулиці очікується наступного року.

🟢 Плюси:
- тестування нової віденської зупинки, першої в Києві, біля стадіону «Спартак» в напрямку Куренівки. Також має бути завершена звичайна платформа на цій зупинці в напрямку Подолу.
- тихіший рух трамваїв. Стики зварені, очікуємо, що і колії вкладені якісніше ніж старі.
- відновлення доремонтної частоти руху на цьому напрямку та прямих сполучень (автобусний маршрут-замінник 11ТК курсував лише до Куренівського парку і з інтервалом в 15 хвилин).

🔴 Мінуси:
- трамвайна лінія лишилася суміщеною з автомобільним рухом. Колії прокладені в рівень з дорожнім полотном і, відповідно, це полегшить автівкам можливість користуватись цим як смугою руху, бо їх основна смуга буде традиційно запаркованою.
- зупинок посеред проїжджої частини багато, а віденська зупинка лише одна.

📸
Train_UZ_avr

ПроМобільність

26 Dec, 14:18


🚇 Тим часом у КМДА розповіли про будівництво метро на Виноградар. Схоже, що до Нового року потрібно терміново щось пообіцяти.

Так, на майданчику, поблизу станції метро "Сирець", продовжується будівництво демонтажної шахти, яка в майбутньому слугуватиме для вилучення тунелепрохідного щита.

На іншій ділянці, де вже частково зведені дворівневі тунелі, виконуються роботи з улаштування гідроізоляції та армування, з бетонування стін тунелю. Крім того, триває розробка ґрунту, монтаж розстрільних поясів для подальшого спорудження дворівневих тунелів.

Ще на одному майданчику виконуються роботи з розробки ґрунту. Там також активно облаштовують джетпалі (бурові установки) для створення стабільної основи під час подальшого будівництва.

#про_Київ

Підписуйтесь на ПроМобільність | Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України

ПроМобільність

26 Dec, 14:16


💵 Київська влада планує взяти кредит, щоб продовжити метро на Виноградар двома новими станціями. Таке рішення пояснили тим, що гроші мають надходити без перерв, аж до моменту запуску потягів. Про це розповів перший заступник голови КМДА Микола Поворозник в інтерв'ю Вечірньому Києву.

У бюджеті міста заклали лише "невелику" суму на будівництво метро на Виноградар, пояснив він. Натомість підрядник будівництва, компанія "Автострада" наразі виконує роботи за власний кошт.

"Ми розуміємо, що такий масштабний проєкт, як будівництво метро, не можна фінансувати частково, фінансування має бути безперервним аж до запуску потягів. Зараз ми працюємо над залученням і бюджетних, і позабюджетних ресурсів. Основним джерелом стануть кредитні кошти, щоб забезпечити будівництво до кінця без затримок", – заявив Поворозник.

Також він розповів, що наступного року місто компенсує транспортним підприємствам 11 млрд грн через занадто низьку вартість проїзду. Утім підвищувати вартість проїзду влада не планує до кінця війни, "хоча у Львові проїзд коштує 25 гривень, і це сприймається нормально".

#про_Київ

Підписуйтесь на ПроМобільність | Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України

ПроМобільність

26 Dec, 13:45


🛴 Нардеп Дмитро Гурін, який у 2020-му році брав участь у праймеріз "Слуги народу" за право балотуватися на посаду міського голови Києва, анонсував законопроєкт, що заборонятиме використання електросамокатів у пішохідних зонах і на тротуарах. Він зазначив, що формально це вже заборонено з квітня 2023-го, утім зараз депутати спробують підняти санкцію за порушення.

Наразі немає тексту законопроєкту, тож про щось говорити зарано. Як і зарано говорити про те, чи діятиме ця заборона, адже з квітня 2023-го року всі продовжували активно пересуватися електросамокатами в пішохідних зонах і на тротуарах без жодних обмежень.

#про_UA

Підписуйтесь на ПроМобільність | Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України

ПроМобільність

22 Dec, 14:28


🚏 З 1 січня у столиці Сербії, Белграді, запровадять безкоштовний проїзд у всьому громадському транспорті. Рішення є доволі популістичним, і ухвалено, ймовірно, на фоні протестів у країні.

На додачу міський голова обіцяє, що до 2027-го року буде повністю модернізовано весь парк тролейбусів, трамваїв та автобусів, утім, ця обіцянка виглядає не дуже реалістичною на фоні рішення про безкоштовний проїзд.

У Європі є приклади міст і навіть країн з безкоштовним громадським транспортом, зокрема, Люксембург. Про досвід цієї країни можна подивитися у цьому відео:

https://youtu.be/feCQPD9DSOA?si=ppi_ogutnAzm2coz

#про_світ

Підписуйтесь на ПроМобільність |Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України

ПроМобільність

20 Dec, 14:41


🚂 ЄБРР надасть рекордну суму для проєктів розвитку залізничної галузі України та розподіленої генерації – 480 млн євро на закупівлю електровозів та будівництво мережі розподіленої електрогенерації. Про цей проєкт ми розповідали ще в жовтні, утім тепер угода була укладена остаточно.

Зокрема, у рамках проєкту "Оновлення парку електровозів" "Укрзалізниця" отримає кредит на суму 300 млн євро. Реалізація цього проєкту дозволить оновити парк електровозів подвійного живлення. Варто зазначити, що цей проєкт співфінансуватиметься паралельним інвестиційним грантом у розмірі 190 млн дол. США у рамках проєкту RELINC “Відновлення основної логістичної інфраструктури та мережевого сполучення”, який адмініструється Світовим банком.

Крім того "Укрзалізниця" стане першою державною компанією неенергетичного сектору, яка взяла на себе зобов'язання створити на власних локаціях мережу газопоршневих електростанцій. Для цього планується надати транш на суму 180 млн євро для будівництва об’єктів додаткової розподіленої генерації потужністю до 270 МВт.

#про_UA

Підписуйтесь на ПроМобільність |Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України

ПроМобільність

19 Dec, 15:20


🎉Сьогодні на сесії Житомирської міської ради одноголосно затвердили Концепцію розвитку велосипедної інфраструктури Житомирської міської територіальної громади.

Планувальний документ розроблений у 2024 році на плановий розрахунковий період 20 років, та має етапи реалізації до 2044 року.

Документом передбачено:
🚲 велосипедна мережа протяжністю 329 км
🔵 міські веломаршрути - 73 км
🔴 міжміські веломаршрути - 5,4 км
🟢 рекреаційні веломаршрути - 60 км
🟤 туристичні веломаршрути - 24 км
🅿️ Встановлення 1500 велосипедних парковок та 26 велоСТО
а також 12 лічильників інтенсивності велоруху.

Нагадуємо, що Концепція розроблялась проєктною командою Bike City consulting на замовлення Житомирської міської ради у межах проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ», який виконується німецькою урядовою компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за фінансової підтримки урядів Німеччини та Швейцарії.

ПроМобільність

17 Dec, 12:19


🚘 Презентуємо новий звіт ситуації з трафіком у Києві за минулий тиждень. Нагадуємо, що в основі наших звітів лежать дані лічильника трафіку Офісу Трансформації. Наразі цей лічильник щогодини вимірює час проїзду за фіксованими маршрутами в Києві у проміжку з 8:00 до 21:00 та порівнює його з ідеальним часом проїзду за умов порожньої дорожньої мережі. Більш детально про методологію розрахунку читайте тут.

Отже, згідно з даними лічильника трафіка, впродовж минулого тижня, 25 листопада - 1 грудня, на магістралях і вулицях Києва склалася наступна середньоденна затримка трафіку:

🛑понеділок – 44%;
🛑вівторок – 67%;
🛑середа – 50%;
🛑четвер – 53%;
🛑п’ятниця – 69%;
🛑субота – 34%;
🛑неділя – 19%.

Середня затримка цього тижня склала 48%, що є на 13% більше за середньотижневу затримку впродовж 2023 року, і на 5% за затримку минулого тижня.

У вівторок вранці затримка перевищила 100% – затримки сягнули 126% о 8 ранку. Це означає, що поїздки в той час тривали понад вдвічі довше, ніж могли б тривати в пустій мережі.

В п’ятницю ранкова тривога завершилася о 10:04, тож годиною пік став проміжок об 11:00 з показником затримки всього в 68%. Втім, помірний ранок компенсував вечірній пік – о 18:00 затримка перетнула позначку в 150%!

Загальна оцінка транспортних втрат в Києві, без врахування громадського та екстреного транспорту, за 5 робочих днів (для типової матриці переміщень буднього дня) складає 42,6 млн грн. (на 4,9 млн грн. більше).

🤔 Як затримки трафіку перетворюються на гроші? Читайте тут та тут.

#про_Київ #про_трафік

Підписуйтесь на ПроМобільність | Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України

ПроМобільність

16 Dec, 12:46


🚎🚌🚃 Окремої уваги вартують результати реалізації проєкту Міністерства розвитку громад та територій та Європейського інвестиційного банку "Міський громадський транспорт України", у рамках якого три міста вже отримали новий рухомий склад, а також було укладено контракти на майбутні поставки. Про результати діяльності розповів заступник міністра розвитку громад та територій України Сергій Деркач:

🛑Український виробник "Татра-Юг" повністю виконав замовлення на 20 трамваїв для Києва. Оплата останніх двох трамваїв вже проведена, тож транспорт вже працює для мешканців міста.
🛑У межах цього ж проєкту КП "Київпастранс" уклало угоду на поставку 85 нових автобусів з Туреччини. Зараз здійснюється оплата авансу, щоб автобуси надійшли у 2025 році.
🛑Завод "ЕлектронМаш" поставив до Львова останні два трамваї із загального замовлення на 10 одиниць.
🛑8 травмаїв від українського виробника "Татра-Юг" були поставлені в Одесу. Наразі триває процес оплати.
🛑Миколаїв уклав угоду на постачання 26 нових сучасних автобусів від Anadolu Isuzu, і зараз триває оформлення необхідного фінансування для забезпечення їх поставки у 2025 році.
🛑Івано-Франківськ готується отримати 9 нових тролейбусів, вироблених українським заводом "ЕлектронМаш".

Утім варто зазначити, що місцевій владі теж потрібно докладати більше зусиль до оновлення рухомого складу. За підрахунками, щонайменше 500 автобусів, 195 трамваїв і 155 тролейбусів було пошкоджено чи знищено внаслідок ворожих атак під час російського вторгнення в Україну. І крім проблеми того, що рухомий склад знищується, його також потрібно оновлювати, а також модернізовувати до викликів сучасності – а саме до постійних відключень електроенергії.

Фото – "Татра-Юг".

#про_UA

Підписуйтесь на ПроМобільність | Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України

ПроМобільність

16 Dec, 12:41


🚃🚍 Дайджест новин громадського транспорту – сьогодні розповідаємо про новий транспорт для різних міст України.

🚍 Від початку 2024 року Україна залучила 17,3 млн євро від Європейського інвестиційного банку на оновлення міського громадського транспорту в рамках проєкту "Міський громадський транспорт України". Про це повідомив заступник міністра розвитку громад та територій України Сергій Деркач. Ця інвестиція включає нові автобуси для Києва, трамваї українського виробництва для Одеси та тролейбуси для Сум. Оформлення ще одного траншу на 16,5 млн євро наразі завершується, гроші будуть спрямовані на "підтримку закупівель у Києві, Одесі, Івано-Франківську та Миколаєві".

🚋 Чеське місто Брно передало Харкову шість трамваїв. Про це повідомили в міській раді Харкова. Наразі влада має завдання адаптувати трамваї під українську колію. Трамваї планують використовувати зокрема на лінії в район ХТЗ, яка під час війни не експлуатувалася, а її відновлення заплановане на 2025 рік. Також проводяться перемовини з представниками міста Брно щодо надання Харкову тролейбусів.

🚎 На вулицях Хмельницького з’являться 44 нових сучасних вітчизняних тролейбуси завдяки залученню грантових коштів ЄС та фінансуванню Європейського банку реконструкції та розвитку. Про це розповів директор Хмельницького комунального підприємства "Електротранс" Сергій Бобух. Переможцями тендеру стали Чернігівський автозавод і "Політтехносервіс". За словами Бобуха, було отримано кредит на 10,6 млн євро, а також залучено 4,45 млн євро грантових коштів. Очікується, що перші п'ять тролейбусів місто отримає до лютого 2025-го, а усі 44 тролейбуси місто планує отримати до червня 2026-го. Тролейбуси матимуть автономний хід до 2 км, а сім з них матимуть запас до 20 км, що дасть змогу запустити їх у ті частини міста, де не могли раніше проїхати тролейбуси через відсутність контактної мережі.

🚌 У Чернігові припинили роботу чотири тролейбуси та один автобус, які курсують маршрутами №4 та 7А. Усе – через брак працівників. Зокрема, мобілізовано було співробітника, який відповідав за електронне обладнання. Зараз з ремонтом допомагає місцевий завод, утім, за словами начальника Чернігівського тролейбусного управління Руслана Ємця, кваліфікація співробітника завода нижча, ніж в колишнього співробітника. Також у місті не вистачає понад 40 водіїв.

🚎 У Львові частину тролейбусів "Електрон" доукомплектують системою автономного живлення. Якщо зараз три тролейбуси мають таку систему, то в 2025-му ЛКП "Львівелектротранс" очікує отримати ще 8 таких машин. Тролейбуси переобладнують в межах проєкту "Модернізація громадського тролейбусного транспорту міста Львів". Він фінансується за кредитні кошти Європейського банку реконструкції та розвитку.

Фото – Концерн "Електрон".

#про_дайджест

Підписуйтесь на ПроМобільність | Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України

ПроМобільність

16 Dec, 12:02


🙏 До дня ЗСУ ми оголошували збір на нашій банці для чоловіка нашої колеги, транспортної планувальниці команди "ПроМобільність" Олександри Суворової.

Вдячні кожному, хто задонатив на цей збір! Загалом нам вдалося зібрати 11 тисяч гривень на нашій банці. Цю суму ми подвоїли та направили на банку, де збирають на приймачі і передавачі управління FPV-дронів.

Ви також можете допомогти окремо підрозділу, який захищає нашу країну, аби українські дрони обходили ворожий РЕБ, задонативши безпосередньо на їхню банку:

https://send.monobank.ua/jar/5Lj9auSUEP

ПроМобільність

15 Dec, 17:20


Так виглядає ідилія транспорту в Манчестері 😍

Автобус, трамвай, потяг, велосипед, автомобіль.

#про_світ

Підписуйтесь на ПроМобільність | Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України

ПроМобільність

13 Dec, 14:28


🚦 Дуже показове відео про поведінку водіїв у Києві.

Нардеп Роман Грищук знімає відео про новий пішохідний світлофор на перехресті вулиць Вадима Гетьмана та Олекси Тихого. Утім жоден з водіїв його не пропускає, незважаючи на зелений сигнал світлофора 🤷‍♂️

#про_Київ

Підписуйтесь на ПроМобільність | Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України

ПроМобільність

13 Dec, 13:36


🚍 Сьогоднішня тривога, яка тривала з 7 до 10 ранку, знову підняла питання роботи громадського транспорту під час тривог.

Варто лише подивитися на статистику: за даними Департаменту транспортної інфраструктури КМДА, кожного дня маршрутами наземного громадського транспорту, що з’єднують правий і лівий береги Києва, в середньому користуються 151 956 пасажирів. Про це йдеться у відповіді виданню "Хмарочос".

У робочі дні за цими маршрутами курсують 89 автобусів і 50 тролейбусів. Утім, судячи з усього, запит є й на більшу кількість транспорту, адже "Київпастранс" має в планах збільшення кількості громадського транспорту "за умов покращення ситуації, спричиненої воєнним станом, та збільшення рухомого складу і числа водіїв".

Тут можна згадати і пасажирів метро: статистики того, скільки перевозить метро з лівого берега на правий і назад немає. Проте можна припустити, що з понад 760 тисяч пасажирів, які користуються метро в будні дні, декілька десятків або сотен тисяч людей користуються тією частиною метро, яка закривається під час повітряної тривоги.

Тиждень тому стало відомо, що вже декілька місяців як Київ залишився єдиним містом України, що зупиняє комунальний транспорт під час тривог. Це не тільки створює дискомфорт для тих, хто не може скористатися наземним комунальним громадським транспорт та наземною частиною метро, але й створює зайві проблеми для трафіку, збільшуючи транспортні втрати Києва. Про ці кейси можете почитати за тегом #про_трафік

Рішення використовують різні: наприклад, у Івано-Франківську базово транспорт працює під час тривог, а зупиняється окремим оперативним розпорядженням у разі реальної високої загрози обстрілу. Не впевнені, що ця модель може бути застосована для Києва, адже столиця частіше опиняється під атакою, утім, якщо шукати, то оптимальне рішення знайти точно можна.

#про_Київ

Підписуйтесь на ПроМобільність | Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України

ПроМобільність

12 Dec, 17:03


Друзі, важливий проєкт, який ми готували рік разом з експертною командою…

Доєднуйтесь, поширюйте 🔝

https://youtube.com/live/kIYrdQxxGjA?feature=share

ПроМобільність

12 Dec, 15:41


💳 11 грудня пройшов брифінг, де крім запуску додатку розповіли і про результати першого року існування системи е-квитка у Львові. Здається, їх можна друкувати та розміщати в будівлі майже кожної міськради великих міст.

Так, за рік роботи електронного квитка у Львові у системі було зареєстровано понад 120 млн поїздок. Зараз безготівковий спосіб розрахунку обрали для себе 91% пасажирів. Рік тому лише 56% обирали безготівковий спосіб оплати. Паперовий (найдорожчий) квиток у водія купує лише 9% користувачів транспорту. На 35% більше за рік – вражаючі цифри.

68% пасажирів використовують "ЛеоКарт" для оплати проїзду, адже вони є найдешевшими. У Львівській міськраді навели статистику: якщо в сім’ї двоє дорослих кожного робочого дня здійснюють по дві пересадки з ЛеоКарт, то за 5 місяців дії пересадки вони заощадили для свого сімейного бюджету близько 14 тис. грн.

Завдяки впровадженню системи АСОП, вдалося детінізувати сферу перевезень у громадському транспорті. Завдяки цьому, у перевізників у 1,5-2 рази зросла виручка. Це дозволяє їм оновлювати рухомий склад, збільшувати кількість транспорту на маршрутах та платити водіям офіційну конкурентну заробітну плату, сплачуючи всі необхідні податки. До прикладу, зараз зарплата водія ЛК АТП–1 складає в середньому 47,6 тис. грн, тоді як в листопаді минулого року водії отримували 27,7 тис. грн. Загалом, за рік усі перевізники, що працюють на міських маршрутах, додатково сплатили до бюджету 87,7 млн грн податків з офіційної зарплати свої працівників. Для водіїв це – соціальні гарантії, зокрема виплата відпускних, лікарняних, пенсійне забезпечення.

Ще один приємний наслідок запуску е-квитка – ринок перевезень став більш прозорим та зрозумілим для перевізників загалом в Україні. Завдяки цьому у 2024-му в місто зайшло нове підприємство. Завдяки новому перевізнику було відновлено роботу маршруту №12, №57, №30 та №48. Додатково, силами "старих" перевізників відновлено маршрут №45. У наступному році планується запустити ще два нові автобусні маршрути.

#про_UA

Підписуйтесь на ПроМобільність | Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України

ПроМобільність

12 Dec, 15:32


📱У Львові запрацював мобільний додаток "Електронний квиток ЛеоКарт".

За його допомогою наразі пасажири можуть можуть купувати загальні пересадкові квитки для поїздок у міських автобусах трамваях та тролейбусах. Вартість однієї поїздки є такою ж, як і при оплаті загальною ЛеоКарт, найдешевшою – 13 грн.

Як зазначив міський голова Львова Андрій Садовий, очікується що відсоток готівкової оплати з мобільним додатком знизиться з 9% до 4%-5%.

Щоб оплатити проїзд через мобільний додаток, необхідно завантажити застосунок (AppStore та Google Play), зареєструватися, обрати пересадковий квиток, вказати кількість пасажирів та кількість квитків, які людина хоче придбати. Далі — здійснити оплату та активувати квиток. На екрані появиться QR-код. Тоді телефон із квитком потрібно прикласти до зчитувача QR-кодів на валідаторі у транспорті (у правому верхньому кутку екрана). Якщо оплата успішна – на валідаторі з’явиться зелена відмітка.

З моменту активації квитка і до 40 хвилин пасажири можуть здійснювати безоплатні пересадки на інший транспорт. При кожній пересадці потрібно обов’язково валідувати QR-код (так, як і пересадка з ЛеоКарт). Після закінчення терміну дії квитка пасажир може доїхати до кінцевої зупинки.

При перевірці оплати проїзду контролеру необхідно буде показати телефон з активованим QR-кодом.

Загалом, через додаток одночасно можна купити до 100 квитків про запас.

У першу добу новий додаток "ЛеоКарт" обігнав майже всі додатки в AppStore, поступившись лише Chat GPT.

#про_UA

Підписуйтесь на ПроМобільність | Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України

ПроМобільність

12 Dec, 11:42


🚊 10 грудня у Парижі на найстаршу лінію трамвая Т1 вийшли нові трамваї TW20. Щоденно ця лінія перевозить близько 200 тисяч пасажирів.

Нові трамваї є:

🛑повністю низькопідлоговими;
🛑дизайн розроблено місцевими жителями.

У майбутньому такі ж моделі з'являться на лінії Т8.

37 таких трамваїв у жовтні 2021-го року були замовлені по контракту загальною вартістю 130 млн євро у компанії Alstom.

Довжина трамваїв складає 32 м, ширину – 2,4 м і висоту 3,421 м. Вони розвивають максимальну швидкість 70 км/год, хоча обмеження на лінії T1 становить 60 км/год. Місткість трамваїв – 200 пасажирів, що на 15% більше, ніж у трамваїв TFS, які обслуговували лінію до цього. Також вони обладнані шістьма великими дверми, що покращує доступність.

#про_світ

Підписуйтесь на ПроМобільність | Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України

ПроМобільність

11 Dec, 15:43


🚇 Компанія "Автострада" розповіла про те, як відбувається будівництво метро на київський житловий масив Виноградар. Наразі роботи виконуються на трьох ділянках:

🛑зі спорудження шахтного стовбура над тунелем глибокого закладення “Сирець”- “Мостицька”;
🛑на майданчику з дворівневими тунелями “Мостицька” - “Проспект Правди”;
🛑на оборотному тупику (“Проспект Правди”).

Спорудження 42-метрового шахтного стовбура над тунелем глибокого закладення між ст. “Сирець” та “Мостицька” проводиться тому, що місце зведення стволу знаходиться на перетині зон підвищеної фільтрації ґрунтових вод. Спорудження ж дозволить створити бетонну стіну, яка стримуватиме ґрунт і запобігатиме проникненню води.

На будівництві двоярусного монолітного тунелю між ст. “Мостицька” та “Проспект Правди”, де поїзди метро рухатимуться один над одним, триває армування та бетонування лоткової плити – так званої “підлоги” тунелю. Паралельно йде розробка котловану для продовження будівництва перегінного тунелю.

Розпочато роботи на дільниці спорудження оборотного тупику – частини кінцевої станції (“Проспект Правди”), що призначена для обороту та нічного відстою поїздів метро. Щоб стабілізувати ґрунти, які в цьому місці особливо обводнені, використовується технологія закріплення Get grouting.

Досить цікаво спостерігати за тим, як відкрито компанія звітує про будівництво та технології, які використовує. І хочеться вірити, що якщо київська влада таки вперто вирішила будувати метро на Виноградар (хоча ці гроші можна було б спрямувати на щось інше), то принаймні зроблено це буде якісно.

#про_Київ

Підписуйтесь на ПроМобільність | Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України

ПроМобільність

22 Nov, 12:17


🚊 "Укрзалізниця" відзвітувала про збільшення ефективності використання рухомого складу.

За 11 місяців 2024-го року
1 вагон перевіз 8 тис 535 пасажирів. У порівнянні з 2023 роком цей показник зріс на 13,7%, а у порівнянні з 2022 роком – виріс майже вдвічі.

Які кроки здійснили залізничники для підвищення ефективності:

🛑адаптація маршрутної сітки для відповідності попиту та навантаженню;
🛑мінімізація простою вагонів між рейсами (виконання цієї задачі дозволило призначати додаткові поїзди як нічними, так і швидкісними поїздами, що збільшило кількість сполучень між містами та опції подорожей для пасажирів);
🛑гнучка перелокація рухомого складу під найбільш популярні маршрути в результаті оперативного аналізу попиту.

При цьому показник ефективності використання рухомого складу продовжує стабільно збільшуватися з 2020-го року (крім періоду значного падіння в результаті початку повномасштабного вторгнення протягом 2022 року).

#про_UA

Підписуйтесь на ПроМобільність | Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України

ПроМобільність

21 Nov, 15:53


❗️Кампанія "За безпечні дороги" підготувала декілька слайдів щодо законопроєкту 12172 "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення адміністративної відповідальності за систематичні порушення правил дорожнього руху". Про те, що пропонується відповідно до законопроєкту, ми розповідали раніше, почитати можна за посиланням – https://t.me/pro_mobility/3480.

Мета законопроєкту – ефективний засіб впливу на небезпечних та зухвалих водіїв. Тож більшість водіїв, які нормально керують автомобілем, не відчують на собі санкцій.

Що зміниться на дорогах та чого очікувати водіям – читайте на слайдах.

#про_UA

Підписуйтесь на ПроМобільність | Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України

ПроМобільність

21 Nov, 11:52


Ще один позитив з Дніпра – там зробили безперервним бульвар на проспекті Яворницького. Раніше, аби перейти по правилах, люди мали проходити три пішохідні переходи – тепер же можна спокійно перетинати проїжджу частину, просто йдучи прямо.

У коментарях незадоволені водії вже розповідають про майбутнє збільшення заторів, про те, що пішоходів треба навчити правил перетину переходу та про те, що "ніхто не ризикне".

Утім насправді це - максимально логічне і правильне рішення для міста.

Фото: Urban Dnirpo.

#про_UA

Підписуйтесь на ПроМобільність | Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України

ПроМобільність

21 Nov, 11:49


🚸 У Дніпрі облаштували перший діагональний пішохідний перехід. Пізніше для нього обіцяють встановити світлофор.

Пішохідний перехід облаштовано на перехресті вулиць Королеви Єлизавети й Харківської, біля ТРК "Міст-Сіті".

Фото та відео: Urban Dnirpo.

#про_UA

Підписуйтесь на ПроМобільність | Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України

ПроМобільність

19 Nov, 16:10


🚘 Новий тиждень – новий звіт про трафік у Києві. В основі наших звітів лежать дані лічильника трафіку Офісу Трансформації. Наразі цей лічильник щогодини вимірює час проїзду за фіксованими маршрутами в Києві у проміжку з 8:00 до 21:00 та порівнює його з ідеальним часом проїзду за умов порожньої дорожньої мережі. Більш детально про методологію розрахунку читайте тут.

Отже, згідно з даними лічильника трафіка, впродовж минулого тижня, 11-17 листопада, на магістралях і вулицях Києва склалася наступна середньоденна затримка трафіку:

🛑понеділок – 50%;
🛑вівторок – 54%;
🛑середа – 48%;
🛑четвер – 53%;
🛑п’ятниця – 53%;
🛑субота – 28%;
🛑неділя – 17%.

Середня затримка цього тижня склала 43%, що є на 8% більше за середньотижневу затримку впродовж 2023 року, але збігається з затримкою минулого тижня.

Вже традиційно найбільш вагомим фактором, що впливав на рівень затримок в місті стали повітряні тривоги. Наприклад, у вівторок у вечірній пік затримка сягла 102%. Проте найбільше впадає в очі ранок середи – ми бачимо як зниження рівня ранкового піка, так і його зсув. Тривоги, що того дня тривали від ранку до 8:53, а потім ще в проміжку 9:10-10:07 призвели до явища відкладеного в часі попиту впродовж дня. Через перекриття руху як приватного, так і громадського транспорту через низку мостів південь лівобережжя вранці відчував справжній транспортний колапс – кілометри вулично-дорожньої мережі були заповнені транспортом, що майже не рухався понад годину. В результаті цього, навіть об 11:00 спостерігалися пікові значення затримок. Водночас варто зазначити, що такі ранкові події не мали помітного впливу на вечірній пік – він, як і завжди, досяг свого максимуму о 18:00, що говорить про те, що більшість киян поїхали додому за своїм стандартним графіком.

Загальна оцінка транспортних втрат в Києві, без врахування громадського та екстреного транспорту, за 5 робочих днів (для типової матриці переміщень буднього дня) складає 32,9 млн грн (на 0,5 млн грн більше, ніж минулого тижня).

#про_Київ #про_трафік

Підписуйтесь на ПроМобільність | Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України

ПроМобільність

19 Nov, 09:59


❗️І до такої дати оголошуємо про збір для нашого колишнього колеги, спеціаліста з детального транспортного моделювання, який зараз захищає Україну в лавах ЗСУ – Дениса Новіцького. Збір триває на нагальні потреби його підрозділу – тепловізори, медикаменти, запчастини.

Задонатити можна на нашу банку, а ми переведемо усі зібрані кошти Денису і відзвітуємо про це! Збір триватиме до п'ятниці, тож будемо вдячні кожному, хто долучиться. Задонатити можна за посиланням:

https://send.monobank.ua/jar/4msAsWwZ4K

Нагадуємо, що донати на нашу банку – це також спосіб підтримати діяльність нашого каналу. І ми пропонуємо вам цікаву історію – за кожну тисячу гривень, зібрану на банці, ми розповідатимемо вам про один цікавий об'єкт або кейс зі світу транспортного планування. Тож ви не тільки зможете допомогти нашим героям, але й дізнатися щось нове.

#про_можливості

Підписуйтесь на ПроМобільність | Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України

ПроМобільність

16 Nov, 13:48


🚃 У Дрездені в минулі вихідні пройшов День відкритих дверей у музеї трамваю. Зокрема, в рамках цього заходу відбулися поїздки історичними трамваями, які вже не використовуються як громадський транспорт у місті.

На фото представлені:

Gotha T59E з номером 1512 (1960 рік випуску);
Gotha B57 з номером 1413 (1959 рік випуску);
Tatra T4D з номерами 2000 (1967 рік випуску) і 222 (1968 рік випуску).

Щодо останніх, то в Україні використовується інша модель – Tatra T4SU, яка відрізняється від T4D великою перегородкою між салоном та кабіною водія.

#про_світ

Підписуйтесь на ПроМобільність | Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України

ПроМобільність

15 Nov, 11:18


@OffGridTech_net у x.com додає: велодоріжки (і велосмуги) - це насамперед аварійні смуги, якими користуються велосипедисти, коли їх не потребують швидкі. 🚑 Велосипедисти можуть миттєво звільнити дорогу для медиків.

🚗🚗🚗 А ось щільний потік машин не може швидко поступитися дорогою екстреному транспорту.

#про_база

Підписуйтесь на ПроМобільність | Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України

ПроМобільність

15 Nov, 11:09


🚲 Наступного разу, коли хтось вам скаже про "порожню велодоріжку," поясніть, що це через їхню ефективність. Ось приклад із Копенгагена 🇩🇰: цей відрізок дороги пропускає на велосипедах у 8 разів більше людей, ніж автівки. Але на фото найчастіше бачимо лише затори з машин. 🤔

Дякуємо за натхнення @anderspreben! 💡

Джерело: @BrentToderian у x.com

#про_база #про_світ

Підписуйтесь на ПроМобільність | Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України

ПроМобільність

14 Nov, 15:36


🔍 "ПроМобільність" шукає стажера/стажерку зі знанням PTV Vissim. Тож долучайтеся до нашої команди!

До ваших обов'язків входитиме:

🛑розробка та калібрування транспортних моделей мікрорівня;
🛑аналіз та оптимізація дорожнього руху з використанням PTV Vissim;
🛑підготовка технічної документації та звітів за результатами моделювання;
🛑взаємодія з замовниками для збору вихідних даних та презентування результатів.

Ми розглядаємо студентів або випускників спеціальностей транспортного напрямку, прикладної математики, або споріднених напрямків.

Якщо вас зацікавила ця вакансія – переходьте за посиланням та дізнавайтесь більше про умови, обов'язки та необхідні навички, а також відправляйте свої резюме!

Також будемо вдячні, якщо поширите цю вакансію серед знайомих, яким могла б бути цікава ця робота!

#про_можливості

Підписуйтесь на ПроМобільність | Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України

ПроМобільність

14 Nov, 12:53


🛣 Нова схема організації руху на Вокзальній площі надалі залишається однією з топ-тем як транспортної спільноти, так і водіїв. І, очікувано, є як підтримка цих змін, так і категоричне несприйняття.

Важливо, що при реалізації цього проєкту влада Києва у повній мірі використала інструменти доказового транспортного планування: були зібрані дані про інтенсивності трафіку і пішоходів, була побудована транспортна модель (цифровий двійник) для існуючого стану, після чого були розроблені різні концепції реорганізації дорожнього руху, що дозволяють досягнути певного ефекту. 

Кожна з концепцій була змодельована у німецькому софті PTV Vissim, і відповідно для кожної з концепцій були отримані ключові показники ефективності (так звані KPIs). Проаналізувавши результати, київська влада вибрала одну із концепцій, розробила для неї план організації дорожнього руху, погодила його, включно з національною поліцією і, власне, впровадила.

Серед KPIs були: 

🛑середня швидкість і затримки окремо для індивідуального і громадського транспорту; 
🛑пропускна здатність; 
🛑кількість паркомісць. 

Обмеженнями для розробників концепцій стали:

🛑тільки рішення поточного, а не капітального ремонту, чи, тим більше, реконструкції (це накладає обмеження на інструменти, і фактично забороняє рухати бортовий камінь, робити підняті пішохідні переходи або інші "капітальні" заходи тощо); 
🛑мінімізація можливості порушувати правила дорожнього руху, у тому числі щодо паркування, інженерними методами та ін.

У новому блозі директор "ПроМобільності" Дмитро Беспалов пояснює, у чому важливість цих змін, чому велоінфраструктура має бути на Вокзальній площі та що буде з паркуванням:

https://pro-mobility.org/dumka/vokzalna-ploshha-u-kyyevi-chomu-czi-zminy-buly-neobhidni-ta-yaki-zadachi-potribno-bulo-realizuvaty/

#про_Київ

Підписуйтесь на ПроМобільність |Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України

ПроМобільність

14 Nov, 12:13


Перевірив, як тривають протиаварійні роботи на мосту Метро, що розпочали наприкінці серпня. Зараз це один з етапів робіт з реставрації об'єкту. Міст, нагадаю, ввели в експлуатацію у 1965 році.

Наразі фахівці встановлюють тимчасові металеві підтримуючі конструкцї у прогонах споруди. Це забезпечить безпечну експлуатацію мосту без його закриття до початку реставрації.

Відбуваються підготовчі роботи з влаштування викаточних пірсів та підкранових естакад. Це дасть можливість виконувати основні роботи з монтажу металевих елементів підтримуючих конструкцій, влаштування льодорізів для забезпечення льодоходу. Розпочали віброзанурення паль у руслі річки Дніпро — для влаштування підтримуючих конструкцій мосту.

Сьогодні Міст Метро працює в обмеженому режимі щодо вантажопідйомності. На час виконання протиаварійних робіт рух авто та поїздів метрополітену спорудою збережений — між правим та лівим берегами Дніпра. Також забезпечене судноплавство.

ПроМобільність

12 Nov, 17:43


🚗 Продовжуємо звітувати про трафік у Києві. Нагадаємо, що в основі наших звітів лежать дані лічильника трафіку Офісу Трансформації. Наразі цей лічильник щогодини вимірює час проїзду за фіксованими маршрутами в Києві у проміжку з 8:00 до 21:00 та порівнює його з ідеальним часом проїзду за умов порожньої дорожньої мережі. Більш детально про методологію розрахунку читайте тут.

Отже, згідно з даними лічильника трафіка, впродовж минулого тижня, 4 листопада – 10 листопада, на магістралях і вулицях Києва склалася наступна середньоденна затримка трафіку:

🛑понеділок – 42%;
🛑вівторок – 52%;
🛑середа – 49%;
🛑четвер – 55%;
🛑п’ятниця – 57%;
🛑субота – 28%;
🛑неділя – 16%.

Перший тиждень після канікул відзначився середньотижневою затримкою аж в 43%, що на 7% більше за показник минулого тижня, і на 8% більше за середньотижневу затримку впродовж 2023 року.

Окрім того, що батьки знову повезли дітей в школу, вже традиційно вагомим фактором впливу на трафік стали повітряні тривоги. Минулого тижня наслідки "шахедного терору" стали особливо дошкульними для киян: у вівторок, четвер та п’ятницю – три з п’яти робочих днів, тривоги тривали до 7-8 ранку, що зривало вихід громадського транспорту на маршрути, в тому числі й метро. Вплив цього був різним – якщо у вівторок ранковий пік просто зріс на 20%, то в четвер і п’ятницю піки зсунулися на годину – найбільша затримка була о дев’ятій ранку замість восьмої, та спадала вона лише після 11:00 години. Разом з цим, бачимо стабільно високі вечірні піки з середи по п’ятницю.

Загальна оцінка транспортних втрат в Києві, без врахування громадського та екстреного транспорту, за 5 робочих днів (для типової матриці переміщень буднього дня) складає 32,4 млн. грн. (на 5,2 млн грн більше, ніж минулого тижня).

🤔 Як затримки трафіку перетворюються на гроші? Читайте тут та тут.

#про_Київ #про_трафік

Підписуйтесь на ПроМобільність | Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України

ПроМобільність

12 Nov, 16:02


Повністю з дослідженням можна ознайомитися тут:

ПроМобільність

12 Nov, 16:01


☝️ Сьогодні на конференції "Мобільність в історичному центрі міста", яка проходить у Вінниці, соціологиня та фахівчиня зі збору та аналізу даних, менеджерка проєктів "ПроМобільності" Оксана Мирошниченко презентувала результати опитування мобільності наших партнерів з "ІнфоСапієнс", до якого ми були залучені як експерти з досліджень у сфері транспорту та мобільності.

Конференція проходить в рамках проєкту "Підвищення якості та ефективності міського громадського транспорту в центрі м. Вінниці".

За результатами дослідження можна відзначити, що в місті зросла кількість наявних автомобілів у сім'ях, і цей відсоток перевищує середній відсоток в низці інших міст.

Крім того, порівняно з 2018-м роком, зменшилася кількість тих, хто пересувається громадським транспортом, натомість суттєво зросла кількість тих, хто пересувається авто як водій.

Дякуємо Агенції просторового розвитку за цікавий проєкт, до якого нас запросили!

#про_UA

Підписуйтесь на ПроМобільність |Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України

ПроМобільність

11 Nov, 14:16


Минулої суботи у Варшаві відкрили трамвайний рух до району Miasteczko Wilanów. Лінія має довжину 6,5 км і є найдовшою серед збудованих у місті за останні десятиліття. Загальна інвестиція у проєкт із фондів ЄС склала 518,27 млн. злотих, а курсують тут двосторонні 33-метрові трамваї Hyundai, придбання яких свого часу також було профінансовано Європейським Союзом.

Цікавою є також передісторія. Коли район планувався понад 20 років тому, автор його концепції Гі Перрі дискутував із містом щодо доцільності відведення на алеї Речі Посполитої (aleja Rzeczypospolitej) місця під майбутню лінію. Тоді її будівництва не було у планах, а трамвай загалом вважали неперспективним. Зрештою, саме відсутність магістрального громадського транспорту стала найбільшою проблемою Вілянува, яку тепер вирішено. Через чверть століття трамвай знову став вважатися сучасним і ефективним.

Розбудова самого району, що почалася у 2002 році, триває досі — у підсумку загальна площа має скласти 169 га. Свого часу Вілянув став дуже інноваційним для Польщі житловим проєктом: середньоповерхова забудова, висока щільність, mixed use і все, що ми любимо. Він проєктувався різними архітекторами та реалізується різними забудовниками — але всі вони діють у межах єдиної затвердженої концепції, завдяки чому кінцевий продукт виглядає цілісним і враховує інтереси не лише самих девелоперів.

Фото: Technicman | Alltransua.com

ПроМобільність

11 Nov, 12:38


У той же час ще в червні нардепи в першому читанні підтримали схожий проєкт Закону про внесення змін до Закону України "Про гуманітарну допомогу" щодо забезпечення використання гуманітарної допомоги для відновлення втрачених або пошкоджених виробничих потужностей комунальних підприємств та безперервного надання якісних послуг для населення.

Сам проєкт, як і пояснювальна записка дещо відрізняються від того, який було зареєстровано зараз. Зокрема, там немає частини про екологічну сторону цього питання. Утім, усе ще цікаво – що сталося з цим законопроєктом, який підтримали в першому читанні.

У будь-якому разі, приємно, що депутати звертають увагу на цю важливу проблему, і хочеться сподіватися, що рішення, яке дозволить всім містам спокійно використовувати "гуманітарний" громадський транспорт, буде прийняте.

#про_UA

Підписуйтесь на ПроМобільність |Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України

ПроМобільність

09 Nov, 14:52


🚊 Завтра у Барселоні відкривається нова трамвайна лінія вздовж проспекту Діагональ. Відкриття мало пройти сьогодні, але воно було відкладене через страйк робітників.

Завдяки цьому розширенню буде створено три додаткові зупинки, які з'єднають площу Глорієс, ключовий транспортний вузол міста, де перетинаються трамвай, автобус та метро, з площею Вердагер.

Це перший етап розширення трамвайної мережі міста, на який було витрачено 100 млн євро. Очікується, що новий маршрут обслуговуватиме 24 тисячі пасажирів щодня, а загалом подорож буде займати сім хвилин.

Загалом в рамках розширення трамвайної мережі планується з'єднати дві окремі трамвайні мережі Барселони, які існують зараз, в одну. Кожна з них має своє окреме депо.

Ну а на фото – вигляд проспекту Діагональ до та після змін.

#про_світ

Підписуйтесь на ПроМобільність | Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України

ПроМобільність

08 Nov, 17:13


🥇Вітаємо друзі. Результати нашого невеличкого розіграшу вже доступні.

З переможцями ми зв'яжемося окремо. У той же час ми переконані, що перемогли всі, адже ми змогли дізнатися більше цікавих транспортних кейсів!

#про_розіграш

Підписуйтесь на ПроМобільність | Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України

ПроМобільність

08 Nov, 15:33


🚲 У Львові створили інтерактивну мапу велосипедних парковок. На ній можна переглянути фото локації, а також додаткові характеристики: кількість стійок, тип, зручність та інші.

Створили її активісти Львівської асоціації велосипедистів. Станом на 2024-й рік у місті є щонайменше 330 місць, які належно облаштовані для паркування велосипедів.

Більшість з цих локацій має від 2-ох до 5-и стійок, нерідко зустрічаються з понад 10 штук, а також — одиничні. Найбільше скупчення парковок спостерігається в історичному центрі та навколишніх вулицях.

До переліку увійшли усі доступні для мешканців парковки, у тому числі встановлені приватними бізнесами. Зокрема, гарний приклад подає одна з українських торгових мереж: кожен магазин має 5 П-подібних стійок з нержавіючої сталі біля входу. Також попит на місця для паркування задовольняє великий приватний виш.

Утім, через те, що активісти не обстежили весь Львів, реальна кількість парковок, імовірно, більша, і може сягати 400. Крім того, не враховані конструкції, на які неможливо закріпити раму велосипеда (спосіб “за колесо” підвищує ризик крадіжки), чи є незручними з інших причин. Їх кількість можна оцінити у ще кілька сотень локацій.

#про_UA

Підписуйтесь на ПроМобільність |Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України

ПроМобільність

08 Nov, 12:45


Нагадуємо, що вже ввечері ми проведемо розіграш невеличких призів до сьогоднішнього свята. Тож, якщо ви ще не встигли долучитися – скоріше переходьте під цей пост та залишайте свій коментар про найкраще або "найкраще" транспортне рішення на вашу думку.

#про_розіграш

Підписуйтесь на ПроМобільність | Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України

ПроМобільність

08 Nov, 12:43


🥳 Вітаємо всіх містопланувальників та урбаністів з вашим професійним святом!

Бажаємо вам завжди знаходити потрібні та ефективні рішення, мати наснагу їх реалізовувати. І щоб кожне рішення було оцінене по справедливості!

ПроМобільність

07 Nov, 11:17


📹 Тиждень тому видання "Хмарочос" провело закрите онлайн-інтерв'ю з транспортним планувальником, директором "ПроМобільності" Дмитром Беспаловим. Тепер вони опублікували запис розмови.

У відео Дмитро Беспалов разом зі співзасновницею та видавцем "Хмарочосу" Юлією Салій поговорили про нову схему руху на перед центральним вокзалом, транспортну модель Києва, зупинку громадського транспорту в столиці під час тривог, будівництво великого кільця навколо Києва та міст в Українці, а також транспортні "перемоги" інших міст України. Тож, долучайтеся до перегляду!

https://www.youtube.com/watch?v=ZI6C4WvURik&ab_channel=%D0%A5%D0%BC%D0%B0%D1%80%D0%BE%D1%87%D0%BE%D1%81

#про_UA #про_можливості

Підписуйтесь на ПроМобільність |Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України

ПроМобільність

06 Nov, 14:57


📣 Вітаємо, друзі! Вже за два дні, 8 листопада, відзначатиметься День містопланувальників та урбаністів. І ми вирішили зробити невеликий розіграш серед підписників "ПроМобільності".

Переможців буде троє, відповідно, призів теж буде три – шопер, пляшка та блокнот і ручка. Доставку до Вас здійснимо за наш рахунок.

Умови участі максимально прості:

🛑бути підписником нашого каналу;
🛑залишити коментар під цим постом, у якому Ви напишите про найкраще або "найкраще" транспортне рішення на вашу думку. Це можуть бути приклади як з вашого міста, так і зі світової практики. Наприклад, нова організація руху на Вокзальній площі в Києві, яка стала темою для обговорень в останні тижні.

Діліться як дійсно крутими рішеннями, так і тими, які викличуть посмішку чи фейспалм. 😅

P.S. Ми враховуватимемо лише по одному коментарю від кожного учасника, тож ви можете сміливо обговорювати ті рішення, які скинуть інші учасники, в коментарях. Кількість коментарів ніякого впливу на визначення переможця не матиме!

#про_розіграш

Підписуйтесь на ПроМобільність | Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України

ПроМобільність

05 Nov, 14:22


🚗 Новий тиждень – новий звіт про трафік у Києві. Нагадаємо, що в основі наших звітів лежать дані лічильника трафіку Офісу Трансформації. Наразі цей лічильник щогодини вимірює час проїзду за фіксованими маршрутами в Києві у проміжку з 8:00 до 21:00 та порівнює його з ідеальним часом проїзду за умов порожньої дорожньої мережі. Більш детально про методологію розрахунку читайте тут.

Отже, згідно з даними лічильника трафіка, впродовж минулого тижня, 28 жовтня – 3 листопада, на магістралях і вулицях Києва склалася наступна середньоденна затримка трафіку:

🛑понеділок – 35%;
🛑вівторок – 44%;
🛑середа – 41%;
🛑четвер – 42%;
🛑п’ятниця – 46%;
🛑субота – 26%;
🛑неділя – 16%.

Як і очікувалось, шкільні канікули трохи вплинули на зниження рівня затримок у місті – середньотижнева затримка склала 36%, на 2% менше за показник минулого тижня, і всього на 1% більше за середньотижневу затримку впродовж 2023 року. Найбільш відчутними зміни були в ранковий пік – о 9:00 в середньому затримки були на 10% меншими за попередній тиждень, а в четвер – аж на 25%!

Якщо впродовж робочого тижня росіяни тероризували киян шахедами вночі, то в суботу вони зробили це і вдень – 2 листопада тривоги оголошувалися з 4:54 до 10:04, потім о 10:30, 11:50, 13:00 і від 19:58 до 23:08. Зважаючи на зупинку транспорту під час тривог, що діє в Києві, перші рейси по маршрутах того дня змогли розпочатися тільки після 10 ранку, але більшість з них була неповною через наступні тривоги. Разом з тим, графік затримок показує, що поки навколо міста кружляли шахеди, трафік не падав, а навпаки зростав – у проміжку 11:00-15:00 затримки була більшими на 8-13% за аналогічний період минулого року.

Загальна оцінка транспортних втрат в Києві, без врахування громадського та екстреного транспорту, за 5 робочих днів (для типової матриці переміщень буднього дня) складає 27,2 млн. гривень.

🤔 Як затримки трафіку перетворюються на гроші? Читайте тут та тут.

#про_Київ #про_трафік

Підписуйтесь на ПроМобільність | Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України

ПроМобільність

05 Nov, 07:40


🌞 Париж у суботній сонячний день… прогулянки пішки або на велосипеді 🌿🚴‍♂️

🤦‍♂️ І тільки уявіть, що деякі досі мріють про повернення до домінування автівок на вулицях! Варто пам’ятати, Париж не завжди був таким.

Ще наприкінці 2019 року, це місто задихалося від автомобільного трафіку набагато більше.

Ці зміни – це лідерство.

Міста – це результат наших виборів.

Джерело: @Khayat_Fouad і @BrentToderian

#про_світ

Підписуйтесь на ПроМобільність | Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України

ПроМобільність

04 Nov, 14:32


🎉 Боярська міська рада затвердила Концепцію розвитку велосипедної інфраструктури Боярської громади

Рішенням № 57/3247 від 24 жовтня 2024 року Боярська міська рада затвердила стратегічний документ, який визначатиме розвиток велоінфраструктури у громаді на майбутні 20 років. Документ розроблено фахівцями проєктної команди Bike City consulting на замовлення виконавчого комітету Боярської міської ради.

Документ є одним із передових й сучасних в Україні, адже має змістовно враховує складові:
міські та міжміські веломаршрути;
рекреаційні та туристичні веломаршрути;
рекомендації з вибору форми велоруху та дорожнього покриття;
пропозиції та ескізи велосипедної навігації;
чіткі вимоги до сезонного утримання веломережі;
стандарт конструкції та розміщення велосиgtдних парковок;
план розміщення супутньої велосипедної інфраструктури;
заходи з промоції, популяризації, освіти та заохочення велосипедного руху;
чіткий покроковий план реалізації Концепції.

Бажаємо Боярській громаді якісної та плідної реалізації Концепції.

ПроМобільність

04 Nov, 11:29


❗️У Верховній Раді було зареєстровано законопроєкт, який стосується безпеки дорожнього руху і має на меті запровадити ідею "штрафних балів". Утім, через те, що технічно й юридично запровадження "штрафних балів" є довготривалою ініціативою, депутати наразі пропонують ввести т.зв. "третю санкцію". Це суттєво спрощений механізм, за яким порушників-рецидивістів, які постійно вчиняють небезпечні порушення ПДР, будуть посилено штрафувати або позбавляти права керування. Про це повідомив співавтор закону, нардеп Олександр Горенюк.

😱Лише у 2023 році понад 3000 людей загинули, а близько 30000 отримали травми внаслідок ДТП.

Мета законопроєкту – зменшення кількості смертельних аварій, спричинених порушеннями , які стосуються:
1️⃣проїзду пішохідних переходів, ненадання переваги пішоходам на нерегульованих переходах,
2️⃣проїзду на заборонний сигнал світлофора або жест регулювальника,
3️⃣правил проїзду перехресть,
4️⃣обгону та зустрічного роз'їзду.

Що ж пропонується цим законпроєктом:

🛑Штраф за перше порушення протягом року залишається незмінним: 340 грн для порушення правил проїзду пішохідних переходів та ненадання переваги у русі пішоходам на нерегульованих пішохідних переходах та 510 грн за проїзд на заборонний сигнал світлофора або жест регулювальника, порушення правил проїзду перехресть, обгону і зустрічного роз’їзду.
🛑У разі вчинення будь-якого із перелічених порушень вдруге протягом року штраф буде 1020 грн.
🛑У разі вчинення будь-якого із перелічених порушень втретє протягом року штраф буде 2550 грн з позбавлення права керування від 6 місяців до 1 року.

#про_UA

Підписуйтесь на ПроМобільність | Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України

ПроМобільність

04 Nov, 09:30


🥳 Вітаємо, друзі! Ми вдячні кожному, хто взяв участь в нашому опитуванні – до нього долучилося більше 2000 людей. Це дійсно важливо для створення майбутнього транспортного майстер-плану Київської області!

Ми ж, як і обіцяли, провели розіграш п'яти павербанків і одного сувеніру від корейських партнерів серед 1570 респондентів, які висловили бажання взяти в ньому участь. Результати розіграшу – на відео, з усіма переможцями зв'яжемося незабаром!

#про_можливості

Підписуйтесь на ПроМобільність | Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України

ПроМобільність

03 Nov, 13:28


❗️Друзі! Нагадуємо, що сьогодні останній день, коли ви можете долучитися до опитування серед мешканців громад Київської області. Дані будуть використовуватися у межах проєкту розробки транспортного майстер-плану Київської області.

Серед тих, хто пройде опитування, буде розіграно PowerBank на 20000 mAh і сувеніри від південнокорейських партнерів! Розіграш відбудеться вже 4 листопада! Тож, якщо ви ще не заповнили або не поділилися з друзями – саме час!

Якщо ви проживаєте в одній з громад Київської області, заповнюйте анкету за посиланням – https://forms.gle/5ydGNpTMAXGseMBL8.

Також відправляйте цю анкету вашим друзям, знайомим чи родичам, аби вони теж могли зробити внесок у транспортний майстер-план Київської області. Усі деталі – читайте за посиланням.

#про_UA #про_можливості

Підписуйтесь на ПроМобільність | Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України

ПроМобільність

03 Nov, 11:41


🚲 За останні тижні ми почули закиди про "ви що, добираєтесь з чемоданом на велосипеді до вокзалу"? Тим часом в Амстердамі місцевий аеропорт інвестує в велосипедну інфраструктуру, аби люди могли простіше діставатися туди велосипедом.

На території аеропорту обладнали велопарковку, а також шафки, де можна безпечно залишити свій велосипед. Зазначається, що велосипед можна залишити безкоштовно на термін до 4 тижнів.

У коментарях додали, що під автострадою А4 навіть проклали спеціальний туннель для велосипедів до аеропорту.

А ще в коментарях відбувається "кричуща дикість" – люди скаржаться на те, що місць, де можна припаркувати велосипед, замало. 😁

#про_світ

Підписуйтесь на ПроМобільність | Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України

ПроМобільність

03 Nov, 10:59


1970: 🚗
👨‍🦳: "Ще одна смуга і поїде!"
1980: 🚗🚗
👨‍🦳: "Ще одна смуга і поїде!"
1990: 🚗🚗🚗
👨‍💻: "Ще одна смуга і поїде!"
2000: 🚗🚗🚗🚗
👨‍💻: "Ще одна смуга і поїде!"
2010: 🚗🚗🚗🚗🚗
👨‍💻: "Ще одна смуга і поїде!"
2020:🚗🚗🚗🚗🚗🚗
👩‍🦱:"🚗+🚲+🚎+🚶‍♂️+🌳+🏙️"

Джерело: @fietsprofessor

#про_база

Підписуйтесь на ПроМобільність | Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України

ПроМобільність

02 Nov, 12:05


Це ВЕЛИЧЕЗНА новина! Починаючи з понеділка, мерія Парижа обмежить (але не заборонить) автомобільний рух у центрі міста, як це вже зробили в Генті. У Парижі створять зону обмеженого руху (ZTL) площею близько 5,5 квадратних кілометрів.

🔑 Головні деталі: очікується, що об’єм трафіку на найбільш завантажених вулицях зменшиться до 30%, а разом з ним - зменшення шуму та покращення якості повітря.

Доступ до цієї зони буде дозволено лише: 🚑 екстреним і аварійним службам, 🚌 автобусам, 🚕 таксі, маломобільним людям, 🚗 водіям, які мешкають чи працюють в зоні, та тим, хто має конкретну мету відвідати цей район (наприклад, медичний прийом, покупки або візит до кінотеатру).

🌍 Париж рухається до чистішого, тихішого і зручнішого міського середовища!

Докладніше: https://www.lemonde.fr/en/environment/article/2024/10/31/paris-set-to-limit-traffic-in-the-city-s-central-core_6731149_114.html

#про_світ

Підписуйтесь на ПроМобільність | Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України

ПроМобільність

01 Nov, 12:19


📣 Шановні підписники. Нагадуємо, що ми проводимо опитування серед мешканців громад Київської області. Дані будуть використовуватися у межах проєкту розробки транспортного майстер-плану Київської області.

Нагадуємо, що серед людей, які заповнять анкети, буде розіграно PowerBank на 20000 mAh і сувеніри від південнокорейських партнерів! Анкетування триватиме до 3 листопада, а розіграш відбудеться вже 4 листопада! Тож, якщо ви ще не заповнили або не поділилися з друзями – саме час!

Якщо ви проживаєте в одній з громад Київської області, заповнюйте анкету за посиланням – https://forms.gle/5ydGNpTMAXGseMBL8.

Також відправляйте цю анкету вашим друзям, знайомим чи родичам, аби вони теж могли зробити внесок у транспортний майстер-план Київської області. Усі деталі – читайте за посиланням.

#про_UA #про_можливості

Підписуйтесь на ПроМобільність | Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України

ПроМобільність

01 Nov, 10:51


Варшава успішно підвищує безпеку на дорогах! 🚦 Завдяки стратегії Vision Zero, смертність на вулицях і магістралях міста скоротилась на 55% за 10 років. Це досягнення стало можливим завдяки наданню пріоритету пішоходам, модернізації інфраструктури 🌉 та суворішим штрафам для порушників. Проте виклики залишаються, зокрема перевищення швидкості та водіння в нетверезому стані. Наступні кроки включають створення більшої кількості велодоріжок 🚴 та розвиток громадського транспорту 🚋.

Детальніше читайте на Bloomberg: https://www.bloomberg.com/news/articles/2024-11-01/warsaw-touts-vision-zero-progress-as-traffic-deaths-tumble

Фото: вид з дрона на пішохідний перехід і велосипедну доріжку у Варшаві, Польща, 13 травня 2021 року. Фотограф: Mateusz Wlodarczyk/NurPhoto з Getty Images.

🤔 А яких успіхів за 10 років досягла ваша громада у цьому питанні, і чому?

#про_світ

Підписуйтесь на ПроМобільність | Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України

ПроМобільність

01 Nov, 08:40


🚲 Велосмуги не спричиняють затори на дорогах. ☝️

👉 Залежність від автомобілів і їх надмірна кількість, що займають забагато простору, розростання землекористування, дотації на автомобільну інфраструктуру та недостатня кількість альтернатив для пересування - ОСЬ що спричиняє затори на дорогах. 🤓

Замисліться над цим. 🧠 Це просто здоровий глузд!

Джерело: @BrentToderian у x.com

#про_база

Підписуйтесь на ПроМобільність | Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України

ПроМобільність

29 Oct, 15:34


🚙 Продовжуємо практику щотижневих звітів про трафік у Києві! Нагадаємо, що в основі наших звітів лежать дані лічильника трафіку, Офісу Трансформації. Наразі цей лічильник щогодини вимірює час проїзду за фіксованими маршрутами в Києві у проміжку з 8:00 до 21:00 та порівнює його з ідеальним часом проїзду за умов порожньої дорожньої мережі. Більш детально про методологію розрахунку читайте тут.

Отже, згідно з даними лічильника трафіка, впродовж минулого тижня, 21-27 жовтня, на магістралях і вулицях Києва склалася наступна середньоденна затримка трафіку:

🛑понеділок – 37%;
🛑вівторок – 46%;
🛑середа – 42%;
🛑четвер – 50%;
🛑п’ятниця – 45%;
🛑субота – 27%;
🛑неділя – 16%.

Затримки руху цього тижня не принесли сюрпризів – середньотижнева затримка склала 38%, що на 2% менше за показник минулого тижня, проте на 3% більше за середньотижневу затримку впродовж 2023 року.

Серед типового розподілу затримок впродовж тижня традиційно виділяється ріст затримок під час повітряних тривог, що припадають на години-пік або є дуже тривалими. Так, у суботу тривога тривала понад 5 годин та завершилася о 8:59. Відповідно, у цьому проміжку затримки зросли на 2-4% порівняно з попереднім тижнем.

Оцінка транспортних втрат в Києві, без врахування громадського та екстреного транспорту, за 5 робочих днів (для типової матриці переміщень буднього дня) складає 28,5 млн. гривень. (на 1,7 млн гривень менше, ніж минулого тижня).

🤔 Як затримки трафіку перетворюються на гроші? Читайте тут та тут.

Цього тижня розпочалися осінні канікули в школах, тож наступного разу ми проаналізуємо, як вони вплинуть на столичний трафік.

#про_Київ #про_трафік

Підписуйтесь на ПроМобільність | Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України

ПроМобільність

29 Oct, 13:05


🚕 У Львові у комендантську годину дозволили працювати сервісам таксі Bolt та Uklon. Це рішення пояснили тим, що у Львові під час комендантської години зупиняється від 20 до 30 потягів. Також через різні непередбачувані обставини потреба у пересуванні містом в нічний час виникає і у львів’ян.

Так, послуги зможуть надавати лише ті водії сервісів таксі, які отримають спеціальну перепустку, що надає дозвіл на пересування у комендантський час. Контроль щодо наявності перепусток у водіїв здійснюватиметься комендантським патрулем міста згідно чинного законодавства.

До речі, у коментарях згадали приклад Одеси, де з вересня 2023-го року курсує нічний електротранспорт – два трамваї та один тролейбус – які сполучають залізничний та авто- вокзали з районами міста. Цікаво, чи розглядався/розглядається такий сценарій для Львова. Особливо враховуючи те, що в сусідній Закарпатській області комендантська година відсутня.

#про_UA

Підписуйтесь на ПроМобільність |Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України

ПроМобільність

29 Oct, 11:16


🇳🇴 В Осло, Норвегії трамвай зійшов з рейок і врізався у місцевий магазин. Внаслідок інциденту постраждало четверо людей, зокрема водій трамвая.

Це вже другий інцидент за рік, коли в Осло сходять з рейок трамваї SL-18, які були замовлені в 2018-му році. Довжина цих трамваїв 34 метри, а вага без пасажирів – 42,7 тонни. Тим не менш, у муніципального оператора громадського транспорту заявили, що це ніяк не пов'язано з вагою трамваїв, адже до цього містом ходили SL-95, які були на 22 тонни важчі.

Наразі незрозуміло, що саме стало причиною ДТП, утім очевидці кажуть, що трамвай рухався швидше, ніж зазвичай, враховуючи, що на цьому перехресті вони здійснюють поворот.

Цікаво, чи вплинуть два кейси, які офіційно не пов'язують між собою, на запровадження якихось нових безпекових заходів?

#про_світ

Підписуйтесь на ПроМобільність |Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України

ПроМобільність

28 Oct, 14:40


📣 Ми продовжуємо проводити анкетування серед мешканців громад Київської області. Дані будуть використовуватися у межах проєкту розробки транспортного майстер-плану Київської області.

Нагадуємо, що серед людей, які заповнять анкети, буде розіграно PowerBank на 20000 mAh і сувеніри від південнокорейських партнерів!

Якщо ви проживаєте в одній з громад Київської області, заповнюйте анкету за посиланням – https://forms.gle/5ydGNpTMAXGseMBL8.

Також відправляйте цю анкету вашим друзям, знайомим чи родичам, аби вони теж могли зробити внесок у транспортний майстер-план Київської області. Усі деталі – читайте за посиланням.

#про_UA #про_можливості

Підписуйтесь на ПроМобільність | Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України

ПроМобільність

27 Oct, 14:18


🇮🇩 Чудовий приклад правильного підходу до громадського транспорту з Джакарти, Індонезії.

Для громадського транспорту, а також для таксі створено окремі полоси, завдяки чому пасажири пересуваються цим транспортом швидше, ніж машинами.

У коментарях правильно зазначили, що правильне планування – це мистецтво, наука, яка обʼєднує ефективні рішення і зручність.

#про_світ

Підписуйтесь на ПроМобільність |Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України

ПроМобільність

26 Oct, 14:58


🚫🚘 Зони з низьким рівнем викидів (LEZ) – це зони (зазвичай у містах і великих містах) із різноманітними обмеженнями на експлуатацію як правило старих транспортних засобів, що забруднюють. Міста приймають програми LEZ як захід для зменшення впливу забруднення довкілля, щоб відповідати стандартам якості повітря ЄС. Зони з низьким рівнем викидів часто вважаються найефективнішим заходом, який міста можуть вжити для покращення якості повітря.

За даними інституту транспортної політики та політики розвитку, у 2020-му році транспортний сектор здійснив 12 млрд метричних тонн парникових газів. А за відсутності змін у підході до транспортної політики, до 2050-го року ця цифра може зрости до 21 млрд метричних тонн.

Зони з низьким рівнем викидів – це важливий інструмент для міст, які вони прагнуть досягти цієї трансформації. Хоча вони були запроваджені в першу чергу як стратегія для покращення якості повітря, вони також мають потенціал спонукати людей до більш швидкого переходу до електромобілів. Також зони з низьким рівнем викидів заохочуватимуть більш компактне планування міста, яке полегшує пішохідне пересування, пересування велосипедом та громадським транспортом.

#про_світ

Підписуйтесь на ПроМобільність |Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України

ПроМобільність

25 Oct, 12:43


🚲 У березні ми розповідали про проведення Всеукраїнського відкритого архітектурного конкурсу "ВЕЛОГРОМАДИ" з інфраструктурного облаштування велосипедного маршруту в територіальних громадах. Тоді переможцем стала Миколаївська територіальна громада. Нині там розпочали облаштування велосипедного маршруту "Намив - Ліски - Центр".

Наразі триває перший етап реалізації веломаршруту, безпосередньо на вулиці Лазурній у житловому масиві Намив. Фахівці комунального спеціалізованого монтажно-експлуатаційного підприємства Миколаєва розпочали нанесення дорожньої розмітки згідно нової схеми ОДР, що впорядкує дорожній рух на вулиці, приведе смуги руху до нормативної ширини згідно чинних норм та дозволить облаштувати велосипедну мережу. Надалі фахівцями запланований монтаж дорожніх знаків.

Відповідно до умов конкурсу проєктна команда Bike City consulting розробила проєкт організації дорожнього руху з облаштуванням двостороннього веломаршруту довжиною 5,3 км в один бік. Формами велоруху є велосипедні смуги, велосипедні коридори та спільні смуги руху громадського транспорту та велосипедистів.

Фото – Велосипедні міста | Bike City

#про_UA

Підписуйтесь на ПроМобільність |Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України

ПроМобільність

24 Oct, 15:35


🚲 Нагадуємо вам про мапу велопарковок Києва, наші рекомендації з їх облаштування біля громадських закладів і правила безпечного паркування велосипеда.

Ми віримо в те, що велосезону не існує, бо велосипед може бути транспортом протягом усього року.

Що робити, якщо ви їдете на своєму велосипеді й потребуєте припаркувати його, щоб зайти в магазин, аптеку чи в інших своїх справах?

У нас є мапа велопарковок Києва, де можна знайти де залишити велосипед у потрібному вам районі.

Цю мапу розробив 2020 року велоактивіст Ігор Іванов і наповнив її разом зі спільнотою U-Cycle.

Наразі мапа налічує 568 велопарковок у Києві, розрахованих на 3524 велосипеди. З них 179 локацій з П-подібними парковками, які є найзручнішими та найбезпечнішими.

Мапа велопарковок Києва тут.

Рекомендації з розміщення та форми велопарковок для офісів, магазинів та інших громадських закладів.

Правила паркування велосипеда і види велозамків знайдете в нашому посібнику для веломенторів, сторінка 30.

А ви паркуєте свій велосипед у місті?

ПроМобільність

24 Oct, 13:04


📣 Видання "Хмарочос" проводить закрите онлайн-інтерв'ю з транспортним планувальником, директором "ПроМобільності" Дмитром Беспаловим.

Серед тем інтерв'ю – поточний стан транспортної системи в Києві та сценарії його розвитку в майбутньому, а також про інші українські міста.

Цим інтерв'ю видання збирає кошти, щоб оплачувати роботу журналістів, новинарів, редакторів, SMM-спеціалістів. Щоб отримати доступ до інтерв'ю, необхідно зробити одноразовий внесок від 500 грн на продовження діяльності "Хмарочоса". Більше детально можна дізнатися на сторінці заходу.

#про_UA #про_можливості

Підписуйтесь на ПроМобільність |Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України

ПроМобільність

24 Oct, 09:09


🚃 Львівська міська рада та французьке агентство з розвитку AFD до кінця 2024-го року укладуть грантовий договір на 5 мільйонів євро для реалізації першого етапу облаштування нового трамвайного маршруту. Про наступні етапи облаштування трамвайної колії в інтерв'ю виданню "Твоє місто" розповів керівник управління транспорту Орест Олеськів. За ці гроші мають "закласти основу", щоб у наступних етапах було достатньо лише встановити контактну мережу та колії, адже 5 млн євро не вистачить для повної побудови трамвайної інфраструктури.

Загалом проєкт поділений на чотири основні етапи, а також додатково – будівництво мосту, як п’ятий етап. Перший етап охоплює ділянку від вулиці Липинського до Лінкольна, а згодом – від Лінкольна до Мазепи. Коли ці ділянки будуть реалізовані, буде можливість запустити трамвай до лікарні, фактично до вул. Пилипа Орлика.

Наступний етап передбачає продовження трамвайної лінії до новозбудованих районів, де вже зведена протезна майстерня та будується житло для реабілітованих переселенців і героїв.

Раніше ми вже розповідали про те, куди планують прокласти новий трамвайний маршрут – до центру реабілітації Unbroken. Проєкт також передбачає реконструкцію вул. Івана Миколайчука. Проєктом, який виграв архітектурний конкурс, передбачено облаштування двох виділених смуг громадського транспорту (по центру вулиці) та двох смуг руху загальноавтомобільного транспорту по боках. Також проектним рішенням прийнято рішення по обох боках вулиці влаштування двох двосторонніх велодоріжок, а також влаштування пішохідних тротуарів. Усі елементи вуличного профілю (проїзна частина, велодоріжки, пішохідні тротуари) відділені зеленими зонами з плануванням зелених “каскадів”. Детальніше можна прочитати за посиланням.

Фото – Львівська міська рада.

#про_UA

Підписуйтесь на ПроМобільність |Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України

ПроМобільність

23 Oct, 12:10


🚘 25-26 жовтня у столиці пройде "Індустріальний Хакатон Київ №1". На ньому спеціалісти матимуть змогу запропонувати рішення для викликів у сферах міської мобільності, сталого розвитку та управління інфраструктурою. У першу чергу, Хакатон розрахований на участь наукової спільноти. Утім організатори також готові розглядати заявки від фахівців з інших сфер – урбаністів, архітекторів, екологів, соціологів, підприємців, стартаперів, спеціалістів з фінансів та комунікацій.

На Хакатоні учасникам пропонують завдання в таких категоріях:

🛑Транспорт та мобільність;
🛑Розумне управління інфраструктурою міста;
🛑Технології для забезпечення сталого розвитку міських середовищ. Розробка муніципальної геоінформаційної системи (ГІС).

Наприклад, у категорії "Транспорт та мобільність" воно звучить так: "Розробити рішення для системи збору даних, моніторингу, управління та прогнозування транспортних потоків у місті Києві, використовуючи історичні та поточні дані. Ці рішення повинні забезпечувати оптимізацію маршрутів громадського транспорту, зменшення заторів та підвищення транспортної доступності для мешканців міста". А очікуваним результатом є "Прототип або концепція рішень для системи, яка допоможе значно знизити затори та покращити управління міським транспортом, сприяючи розвитку розумного міста".

Перший день Хакатону, 25 жовтня, розпочнеться з виступів провідних експертів, які глибоко знаються на темах, за якими працюватимуть команди. Зокрема, очікується виступ директора "ПроМобільності" Дмитра Беспалова.

Більш детальна інформація щодо Хакатону – за посиланням. А якщо ви захочете взяти участь в Хакатоні – посилання на реєстрацію тут.

#про_можливості

Підписуйтесь на ПроМобільність | Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України

ПроМобільність

23 Oct, 11:21


❗️"ПроМобільність" шукає менеджера з адміністративної діяльності!

До обов'язків менеджера з адміністративної діяльності входить координація та організацію щоденних адміністративних завдань офісу. Ваша роль полягатиме у забезпеченні ефективної роботи офісу, підтримці адміністративних процесів та сприянні загальній продуктивності команди.

Якщо вас зацікавила ця вакансія – переходьте за посиланням та дізнавайтесь більше про умови, обов'язки та необхідні навички, а також відправляйте свої резюме!

Також будемо вдячні, якщо поширите цю вакансію серед знайомих, яким могла б бути цікава ця робота!

#про_можливості

Підписуйтесь на ПроМобільність | Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України

ПроМобільність

22 Oct, 15:02


🚧 Зібрали ці пости в один блог – тепер відповіді на багато кричущих питання можна знайти за посиланням, і використовувати, якщо вам доводитимуть неефективність внесених змін у схему організації руху на Вокзальній площі.

https://pro-mobility.org/doslidzhennya/reorganizacziya-ruhu-na-vokzalnij-ploshhi-kyyeva-chomu-vodiyi-ne-mayut-oburyuvatysya/

#про_Київ

Підписуйтесь на ПроМобільність | Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України

ПроМобільність

22 Oct, 14:53


🚙 Важливо і те, що зменшення кількості смуг для авто не призведе до збільшення заторів. Нагадаємо, що ще у квітні Дмитро Беспалов пояснював, що затори були пов'язані з чималою кількістю хаотичних конфліктних точок, які створювали небезпечні ситуації та зменшували загальну пропускну здатність. Зараз ці конфлікти стали контрольованими, що дозволило збільшити ефективність руху. Це підтверджено результатами транспортного моделювання. І якщо хтось скаже, що на практиці це не працює – треба почекати, допоки водії звикнуть до нової схеми організації руху.

Раніше площа використовувалася як транзитний проїзд – можна було скоротити маршрут, проїжджаючи через неї, навіть якщо метою не був вокзал. Водії мали можливість проїхати вулицею Симона Петлюри до Вокзальної площі, повернути ліворуч та виїхати на вулицю Павла Скоропадського (колишня назва – Льва Толстого). Згідно з новою схемою, наскрізний проїзд з вулиці Петлюри до Скоропадського заборонений. Це, на думку Дмитра Беспалова, має вплинути на зменшення транзитного трафіку на площі. Тобто Вокзальну площу використовуватимуть ті, кому власне потрібно на вокзал, а не ті, кому так проїхати простіше.

Раніше водії уникали розвороту на вулиці Жилянській, оскільки там не було окремої смуги для лівого повороту. Але наступним етапом реалізації схеми стане облаштування цієї смуги на перехресті Петлюри – Жилянська, що дозволить водіям зручно повертати на Скоропадського.

Тож уважно спостерігаємо за тим, як схема запрацює, коли всі водії почнуть їздити відповідно до неї. І чи дійсно це "створить нові затори".

#про_Київ

Підписуйтесь на ПроМобільність | Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України

ПроМобільність

22 Oct, 14:15


🚙 Продовжуємо звітувати про трафік у Києві! В основі наших звітів – дані лічильника трафіку, Офісу Трансформації. Наразі цей лічильник щогодини вимірює час проїзду за фіксованими маршрутами в Києві у проміжку з 8:00 до 21:00 та порівнює його з ідеальним часом проїзду за умов порожньої дорожньої мережі. Більш детально про методологію розрахунку читайте тут.

Отже, згідно з даними лічильника трафіка, впродовж минулого тижня, 14 - 20 жовтня, на магістралях і вулицях Києва склалася наступна середньоденна затримка трафіку:
🛑понеділок – 41%;
🛑вівторок – 48%;
🛑середа – 49%;
🛑четвер – 47%;
🛑п’ятниця – 48%;
🛑субота – 27%;
🛑неділя – 17%;

Середньотижнева затримка склала 40%, що на 5% більше за середньотижневу затримку впродовж 2023 року.

Середня затримка по місту минулого тижня не здивувала нас. Згідно з даними, трафік в усі дні був таким самим, як минулого тижня або спокійнішим.

Розподіл затримок впродовж тижня був доволі типовим – без понаднормових сплесків в пікові години. У вихідні дні затримки були традиційно меншими за будні та не принесли неприємних сюрпризів більшості киян.

Найбільш незвичним є ріст затримок є в середу о 13:00 – замість типових 36-39% для цього періоду затримки сягнули 47%. У коментарях можете поділитися вашими припущеннями щодо причин такої аномалії.

Оцінка транспортних втрат в Києві, без врахування громадського та екстреного транспорту, за 5 робочих днів (для типової матриці переміщень буднього дня) склали 30,2 млн гривень. (на 2,2 млн гривень менше, ніж минулого тижня).

🤔 Як затримки трафіку перетворюються на гроші? Читайте тут та тут.

#про_Київ #про_трафік

Підписуйтесь на ПроМобільність | Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України

ПроМобільність

22 Oct, 09:13


🚘 Повний запис презентації доступний за посиланням – https://www.facebook.com/uacrisis.ua/videos/1601974600672505/

#про_UA

Підписуйтесь на ПроМобільність | Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України

ПроМобільність

22 Oct, 09:12


🚘 45,97% водії в Україні користуються ременями безпеки під час поїздок у межах міста!

Сьогодні у Києві відбулась презентація результатів дослідження рівня користування ременями безпеки серед водіїв, яке проводила кампанія «За безпечні дороги». Найкращі результати показали наступні міста: Київ, Львів та Луцьк.

Ключові висновки проведеного дослідження👇

🔹 Дослідження показало позитивну динаміку: покращення на 6 відсоткових пунктів у порівнянні з минулим роком і удвічі більше користувачів ременями у порівнянні з 2018-им роком
🔹 У 8-ми містах України понад 50% водіїв виконують вимогу ПДР щодо обов’язкового користуваннями ременями безпеки під час водіння
🔹 Рівень користування ременями зріс у 15 з 18 досліджуваних міст й у 3-ох з них знизився у порівнянні з минулим роком
🔹 У жодному місті не виявлений рівень користування ременями нижче 20%

З неочікувано: Луцьк, Хмельницький та Одеса за рік змогли піднятись на 18,6-25,7%. Цікаво, з чим це може бути пов’язано?

#Україна #Київ #захід #безпека

ПроМобільність

21 Oct, 12:00


🚉 Кабінет Міністрів України призначив Олександра Перцовського головою правління компанії "Укрзалізниця".

Перцовський був членом правління УЗ і до останнього часу керував пасажирським напрямком на посаді директора філії "Пасажирська компанія". У компанію "Укрзалізниця" він прийшов у жовтні 2020 року, і його призначили в.о. члена правління компанії, а за рік затвердили в цьому статусі. До цього, у 2016-2020 рр., був першим заступником гендиректора АТ "Укрпошта", а з 2010 до 2016 рр., працював на керівних посадах у Deutsche Post DHL Group у США та Сінгапурі.

Євген Лященко, який обіймав посаду голови правління УЗ, до завершення контракту з УЗ – у березні 2025-го року – продовжить працювати на посаді члена правління.

#про_UA

Підписуйтесь на ПроМобільність | Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України

ПроМобільність

21 Oct, 10:40


🆕 NEW: Чи зможе 5-та Авеню у Нью-Йорку стати "пішохідним бульваром світового рівня"? 🌍

🔸 Ширина тротуарів збільшена вдвічі — до ~10,2 метра кожен. 🔸 Виділено ~2,6 метра для дерев 🌳, що зменшить довжину пішохідних переходів на більше ніж ~1/3. 🔸 Висадять 230 нових дерев та додадуть 20 000 квадратних футів озеленення 🌱, а також нові місця для відпочинку 🪑.

Місто Нью-Йорк продовжує ставати ближчим до людей! 🚶‍♂️🚶‍♀️

Заздримо чи ні? 😅

Джерело і більш детально про це: https://www.nyc.gov/office-of-the-mayor/news/769-24/mayor-adams-future-fifth-partnership-transformation-fifth-avenue-world-class-

#про_світ

Підписуйтесь на ПроМобільність | Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України

ПроМобільність

20 Oct, 14:14


🚋 На днях наші друзі з каналу "Націонал-Урбанізм" згадали про трамвайний рух у фінському місті Тампере. Уся інфраструктура в місті була збудована з нуля, що обійшлося місту у 330 млн. євро. Трамвайна система у місті запрацювала лише 9 серпня 2021 року. З того часу сама система розбудовується далі, а нещодавно влада підписала контракт на подовження 11-и наявних вагонів Škoda — з 37-и до 47-и метрів. Вартість робіт складе 25 млн. євро.

Приклад Тампере – доволі хороший для українських міст. Перед владою стояло серйозне завдання: понад половина поїздок здійснювалася на автомобілях, 32% – пішки чи велосипедом та лише 16% – громадським транспортом. Тож, щоб стимулювати людей залишати автомобіль вдома, влада мала зробити громадський транспорт якомога більш комфортним.

Детальніше про трамвайну систему у Тампере, як створювали її і які перспективи її розвитку – можна прочитати у нашому блозі за посиланням – https://pro-mobility.org/svit/zakhotily-i-zrobyly-yak-finske-misto/.

7 років від появи проєкту до готової трамвайної лінії – це реальність, якщо правильно підходити до таких завдань!

#про_світ

Підписуйтесь на ПроМобільність | Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України

ПроМобільність

19 Oct, 15:05


Це сталося. На Вокзальній площі кардинально змінилася організація руху.

У п'ятницю увечері комунальні служби нанесли нову розмітку та встановили направляючі віхи відповідно до схеми, яка презентовав навесні заступник голови КМДА Костянтин Усов. Ми долучалися до її обговорення та брали участь у виїзній нараді.

Мета цих змін подолати проблему багаторічного хаосу з трафіком та паркуванням біля Центрального залізничного вокзалу, який до того ж вже більше 2,5 років є головними воротами в столицю для міжнародних делегацій.

Ключові завдання змін:
- зменшити хаотичність руху автомобілів,
- унеможливити порушення правил паркування,
- ліквідувати транзитний автомобільний трафік,
- покращити пішохідну доступність
- зменшити затримки руху комунального громадського транспорту.

До реорганізації руху були залучені різні розробники - з Луцька, Харкова, Львова та київського КП «Центр організації дорожнього руху», за основу взяли концепцію ЦОДРу.

Експерт Дмитро Беспалов, який проводив транспортне моделювання, зазначив, що на площі затримки виникали через постійні "конфлікти" між транспортними засобами і значну частку транзитного трафіку, якщо вирішити ці проблеми, то затримки і громадського і приватного транспорту зменшаться приблизно на 40%.

Отже, що змінилося:

🛑 1. Ліквідовано рух автомобілів на найближчому до вокзалу розвороті, який складається з 3-х автомобільних смуг. За рахунок цього збільшується загальний простір для пішоходів. Залишиться лише обмежений заїзд для авто організацій, які розміщені в пішохідній зоні.
🚎 2. Покращилась доступність (перший та другий розвороти) до вокзалу буде забезпечена для комунального! громадського транспорту, проте віднесено зупинки маршруток.
🚲 3. Створено велосмуги по вул. Симона Петлюри, унеможливлено паркування автівок.
🚖 4. Ліквідовано наскрізний проїзд для транзитного трафіку через вул. Симона Петлюри – пл. Вокзальну – вул. Павла Скоропадського. З боку вул. Скоропадського організовано розворотне коло з можливістю висадки пасажирів (kiss&ride).
🚙 5. Організовано (декілька місяців тому) малий розворот для автомобілів, які не мають потреби їхати прямо до вокзалу. Виконано такому вигляді, щоб унеможливити там зупинку та стоянку авто.
🚫 6. Встановлено велику кількість віх направляючих, щоб не допустити хаотичне паркування.

Багато водіїв ще їздять та паркуються за старими звичками, не дивляться на знаки і розмітку, що створює тимчасові непорозуміння. Ну а пришвидшити розуміння змін допомагають евакуатори🙂

Водночас зазначимо, що зелена зона на площі залишилася. Адже при презентації змін її пропонувалось повністю заасфальтувати і виділити під паркування автівок. Тоді громадськість виступила за збереження зеленої зони і пропонувала покращити її доступність і благоустрій.

Ми впевнені, що за декілька днів водії звикнуть до нової схеми руху і буде видно їхню користь для трафіку.

Підписуйтесь на @kyivpassengers

ПроМобільність

18 Oct, 14:46


🛤 В Україні активно продовжується реалізація ще одного проєкту будівництва євроколії – на ділянці Чоп – Ужгород.

У рамках цього проєкту "Укрзалізниця" проводить заміну колії на широкій основі, паралельно вирівнюючи її на ділянці Струмківка – Чоп, де в подальшому також паралельно буде укладена євроколія. Наразі перекладено 3,5 км колій з 8,3 км необхідних. Ці роботи планується завершити вже цього року.

"Найбільш значущим на сьогодні є будівництво євроколії між Ужгородом і Чопом. Укрзалізниця планує завершити цей проєкт у встановлені терміни. Пасажири та вантажоперевізники вже наступного року зможуть відчути його переваги. Це відкриває нові зручні маршрути для пасажирів та розширює логістичні можливості для вантажоперевезень", – наголосив голова правління АТ "Укрзалізниця" Євген Лященко.

#про_UA

Підписуйтесь на ПроМобільність | Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України

ПроМобільність

18 Oct, 13:35


Трансформація міської мобільності - це насамперед про просторове планування. Як показує досвід міст, таких як Париж, коли ви робите це розумно, можна переміщувати БІЛЬШЕ людей на тій самій або меншій площі, зменшуючи викиди, витрати та негативні наслідки. 🌍🚴‍♀️🚶‍♂️

Джерело: @BrentToderian

#про_світ

Підписуйтесь на ПроМобільність | Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України

ПроМобільність

18 Oct, 10:32


🚙 22 жовтня будуть представлені цьогорічні результати досліджень користування ременями безпеки серед водіїв в містах України. Дослідження проводили активісти Кампанії "За безпечні дороги".

Вони наголошують, що користування ременями безпеки має стати такою самою звичкою, як чистити зуби чи пити кава/чай ранками. Утім багато людей і надалі нехтують ременями, наражають на небезпеку себе, своїх близьких, дітей.

Під час заходу будуть презентовані результати 2024 року по Україні в цілому та окремо у найбільших містах, а також порівняє результати із попередніми дослідженнями. Буде представлено рейтинг міст за рівнем користування ременями безпеки та озвучені міста, в яких ситуація найбільше покращилась за минулі три роки та ті міста, в яких ситуація дещо погіршилась.

Презентація пройде 22 жовтня о 10:00 в офлайн-форматі, а також в Zoom. Окремо буде доступна і онлайн-трансляція у Facebook. Із запитаннями та заявками для участі в події запрошуємо можна звертатися до Миколи Ільчука, менеджера з адвокації Кампанії “За безпечні дороги” на електронну скриньку [email protected]. Ми ж поділимось посиланням на саму трансляцію безпосередньо в день презентації.

#про_UA

Підписуйтесь на ПроМобільність | Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України

ПроМобільність

18 Oct, 05:37


🚧 Якщо вашому місту не вдалося уникнути помилок, які завдають шкоди його розвитку, це ще не кінець. Ви все ще можете виправити їх та відновити своє місто.

Це не так складно, як здається. Потрібно лише чітке бачення та лідерство.

Так, як це зробив Утрехт (Нідерланди 🇳🇱) та інші міста 🌍, які щодня вдосконалюються.

Джерело: https://x.com/BicycleDutch

#про_світ

Підписуйтесь на ПроМобільність | Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України

ПроМобільність

17 Oct, 14:36


❗️Вітаємо, друзі! Ми продовжуємо брати участь в розробці транспортної моделі Київської області в рамках розробки Транспортного майстер-плану та транспортної моделі Київської області, про що ми розповідали раніше.

Тож пропонуємо вам долучитися до опитування та отримати змогу виграти PowerBank на 20000 mAh і сувеніри від південнокорейських партнерів!

Незручно доїхати на роботу чи на ринок? Витрачаєте забагато часу на дорогу? Допоможіть громадському транспорту і дорогам громади та області стати кращими і зручнішими для вас! Якщо ви помічали проблеми, і хотіли, аби про них дізналися – це нагода висловити думки про стан транспортного сполучення громади і вказати свої потреби! Опитування конфіденційне, отримані дані будуть використані узагальнено для кожної громади.

🖊Анкета доступна за посиланням (google форма):

https://forms.gle/5ydGNpTMAXGseMBL8

Опитування триває до 3 листопада 2024 включно. Розіграш призів відбудеться 4 листопада.

Взяти участь в опитуванні можуть ВИКЛЮЧНО мешканці громад Київської області віком від 14 років. Приймається лише одна відповідь від людини, проте ви можете допомогти родичам чи знайомим літнього віку теж заповнити цю форму (а для розіграшу вказати свій же контакт).

Опитування проводиться в межах проєкту розробки транспортного майстер-плану Київської області, що реалізується в партнерстві з консорціумом експертів з Південної Кореї та за підтримки КОВА. Одна з ключових цілей проєкту: оцінити потреби мешканців в переміщенні та пріоритизувати проєкти відновлення інфраструктури, що зокрема полегшить залучення міжнародних інвестицій в відбудову та розвиток транспортної інфраструктури громад та області. Детальніше про проєкт – на сайті КОВА.

Поширюйте цей пост або посилання на анкету серед друзів і знайомих, аби якомога більше людей поділилися проблемами! Зробимо транспорт і транспортну інфраструктуру області зручнішими для всіх учасників руху разом!

#про_UA #про_можливості

Підписуйтесь на ПроМобільність | Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України

ПроМобільність

16 Oct, 09:13


🛤 У 2025 році планують розпочати будівництво євроколії з Чернівців до румунської Сучави. Загалом євроколія має обʼєднати міста Румунії, України, Молдови та Польщі. Наразі заявка, яку подала "Укрзалізниця", перемогла й отримає гроші на передпроєктні та проєктні роботи. Про це заявила перша заступниця начальника Чернівецької ОВА Альона Атаманюк.

На першому етапі проєкту половину грошей на розбудову виділять з бюджету, інша половина надійде на грантовій основі. За проєктом євроколія має обʼєднати такі міста як Краків, Львів, Чернівці, Сучаву та Унгени.

За словами першої заступниці Чернівецької ОВА, ймовірно, проєкт поділять на частини. Усе тому, що "побудувати залізницю від Чернівців до Львова потребуватиме навіть не одного року. А зробити складову частину від Вадула до Чернівців можна набагато швидше".

Наразі невідомо, на яких ділянках області буде проходити колія. Після остаточних експертиз стане відомою вартість проєкту та строки його реалізації.

#про_UA

Підписуйтесь на ПроМобільність | Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України

ПроМобільність

15 Oct, 15:12


🚘 Продовжуємо звітувати про трафік у Києві! Тепер на нашому графіку можна побачити час, аби зручніше оцінити, коли саме був пік, а коли – трафік був мінімальним.

Нагадаємо, що ми використовуємо дані лічильника трафіку, розробленого Офісом Трансформації у 2022 році. Наразі цей лічильник дозволяє щоденно аналізувати трафік в Києві у проміжку з 8:00 до 21:00. Щогодини лічильник вимірює час проїзду за фіксованими маршрутами в Києві та порівнює його з ідеальним часом проїзду за умов порожньої дорожньої мережі. Більш детально про методологію розрахунку читайте тут.

Отже, згідно з даними лічильника трафіка, впродовж минулого тижня, 7 – 13 жовтня, на магістралях і вулицях Києва склалася наступна середньоденна затримка трафіку:

🛑понеділок – 54%;
🛑вівторок – 51%;
🛑середа – 49%;
🛑четвер – 46%;
🛑п’ятниця – 55%;
🛑субота – 27%;
🛑неділя – 16%;

Середньотижнева затримка склала 43%, що на 8% більше за середньотижневу затримку впродовж 2023 року.

З настанням холодної погоди столичний трафік стає повільнішим – затримки цього тижня є вищими за попередній. В понеділок вечірній пік перевищив значення затримки в 100%, в п’ятницю він був дещо нижчим та досяг 91%.

Традиційно помітним є вплив тривог на години пік. В понеділок сирена звучала о 8:26, у вівторок – о 8:09. По графіку помітно, що затримки в ці періоди була вищою, ніж зазвичай.

У вихідні затримка була традиційно нижчою за будні, а у суботу ріст затримок вдень став більш плавним в порівнянні з минулим тижнем.

Оцінка транспортних втрат в Києві, без врахування громадського та екстреного транспорту, за 5 робочих днів (для типової матриці переміщень буднього дня) склали 32,4 млн. гривень (на 2,8 млн гривень більше, ніж минулого тижня).

🤔 Як затримки трафіку перетворюються на гроші? Читайте тут та тут.

#про_Київ #про_трафік

Підписуйтесь на ПроМобільність | Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України