за матеріалами 1 та 2
Карієс розвивається десь так: погані бактерії та гриби ротової порожнини їдять цукор і пісяють кислотою нам на емаль. Емаль поволі розчиняється.
В людей із дефектами утворення емалі (вони не винуваті, вона сама в них сформулася покоцана і нерівна) зуби особливо вразливі до колонізації поганцями.
Погані бактерії та гриби разом з фосфатами і кальцієм слини утворюють мікроплівку (зубний камінь) і ще дужче пісяють кислотою на емаль. Мікроплівку відчистити важко, треба проф.чистка.
Якщо курити, їсти солодке, пити кисле і постійно щось точити (навіть фрукти і солоні огірки, уявіть) - то на зуби ллється ще більше кислоти.
Якщо мамі під час вагітності бракувало вітаміну D, чи дитина в перші роки життя часто мала гарячку, то емаль теж закладається досить тонка і покоцана.
Почасти товщина емалі (і стійкість до карієсу) визначається генетично. Сумно, але ми не здивовані.
Якщо в батьків в роті жило багато бактерій, які зубам ой не дружні, то в дітей ті бактерії теж будуть. Маєте дітей - не куріть і вчасно лікуйте зуби. Дешевше буде.
Після того, як поїли чи попили кисле та солодке, рота краще прополоскати, а не одразу чистити. Це прибере кислоту і дасть слині нейтралізувати. Якщо ж чистити зуби після миски полуниці, то кислота тільки глибше проникне в емаль.
Якщо немає пасти, то можна просто чистити щіткою. Механічне очищення - понад усе. Чисті зуби - гладенькі на дотик язиком
Під нижніми передніми зубами - зона особливого утворення зубного каменю. Там поруч слинні залози, і кальцій звідти добре цементує мікроплівку. Не забувайте чистити щоразу там.
Тримайте щітку під кутом 45 градусів до ясен і чистіть ділянки при яснах теж.
Зубна паста має бути зі фтором, навіть в дітей.
Після чищення зубів не треба полоскати рота - треба сплюнути рештки пасти і все. Хай той фтор трохи побуде разом із зубами та слиною.
Тримайте рота затуленим і зуби вологими від слини.
Клінічні дослідження наче кажуть, що Tooth Mousse, засоби з аргініном та ксилітолом таки помічні
Набіл в раціоні корисний зубам не лише як джерело кальцію (сформованим зубам той кальцій вже не конче треба), а як середовище, яке сприяє хорошим бактеріям в роті.