Бережи себе ❤️ @berezhy_sebe Channel on Telegram

Бережи себе ❤️

@berezhy_sebe


Платформа доказової інформації про здоров'я від INSCIENCE.

Сайт: https://berezhy-sebe.com

Інстаграм: https://instagram.com/berezhy_sebe

Бережи себе ❤️ (Ukrainian)

Бережи себе ❤️ є платформою, яка надає доказову інформацію про здоров'я від INSCIENCE. Цей канал створений для того, щоб допомогти людям зробити більш обізнані рішення щодо свого здоров'я. Тут ви знайдете корисні поради, наукові статті, інструкції та багато іншого, що допоможе вам підтримати своє здоров'я на високому рівні. Слідкуйте за нашим сайтом https://berezhy-sebe.com та Instagram-сторінкою https://instagram.com/berezhy_sebe, щоб бути в курсі останніх новин і отримувати корисну інформацію про здоров'я. Приєднуйтесь до нашого каналу, щоб дізнатися більше про те, як дбати про своє здоров'я та бути в кращій формі.

Бережи себе ❤️

22 Nov, 09:13


24 листопада — зустріч в Івано-Франківську для ветеранів і ветеранок

Знайти «своє» заняття — задача не з простих, а надто, коли повертаєшся до цивільного життя з досвідом участі у бойових діях. Проте саме заняття до душі та підтримка людей навколо — ключові моменти, що сприяють відновленню як у фізичному плані, так і в ментальному.

Як шукати це «своє» заняття? І головне — як це може допомогти? Запрошуємо ветеранів/ок та їхніх близьких на офлайн-зустріч з психологинею Наталією Мельниковою та профільними організаціями, які надають можливості для ветеранів/ок.

📌 24 листопада, 13:00
Івано-Франківськ, простір «ветераницивільні ПЕТРОС», інноваційний центр «Промприлад», вулиця Української перемоги, 23д

👉 Реєстрація за посиланням

Будь ласка, пошир цю інформацію серед знайомих в Івано-Франківську, кому це може відгукнутись. Чекаємо кожного й кожну.

Подію реалізуємо спільно з «Теплим містом» та Фундацією ЗМІН.

Бережи себе ❤️

18 Nov, 07:27


🤗 Самоспівчуття vs надмірна самокритика

Надмірна самокритика — такий спосіб ставлення до себе, що проявляється у вигляді самозвинувачення, самоосуду, негативної оцінки різних сторін себе, своїх дій чи вчинків, проявів у процесі діяльності. Більшість самокритичних думок виглядають як внутрішній діалог, коментування та оцінювання себе в тому, що з нами відбувається. Знайомо? Став 👍

Найчастіше у відповідь на самокритику можна відчути сором, тривогу й пригніченість, почуття провини, злість і роздратованість.

Один зі способів працювати із самокритикою — плекати самоспівчуття. Детальніше про це розповідаємо в свіжому тексті на сайті 👈 Матеріал підготували експертки Центру когнітивно-поведінкової терапії. Переходь за посиланням і читай, як розвивати самоспівчуття та яким чином ця навичка може допомогти давати раду життєвим викликам.

Бережи себе ❤️

Бережи себе ❤️

15 Nov, 14:54


Запрошуємо ветеранок і ветеранів на подію в Івано-Франківську

Прогулянки, творчі заняття, фізична активність, участь у волонтерських ініціативах — як серед різних занять знайти те, що дійсно відгукується та наповнює ресурсом?

👉 Реєстрація за посиланням 👈
📌 24 листопада, 13:00
Івано-Франківськ, простір «ветераницивільні ПЕТРОС», інноваційний центр «Промприлад», вулиця Української перемоги, 23д

Разом із практичною психологинею Наталією Мельниковою поговоримо, як знаходити «свої» заняття та як вони сприяють психологічному відновленню ветеранів та ветеранок. А представники/ці профільних організацій розкажуть про підтримку та можливості, які вони надають.

Подію реалізуємо спільно з «Теплим містом» та Фундацією ЗМІН.

Це — перша з двох подій для ветеранів, ветеранок та їхніх близьких від «Бережи себе» в Івано-Франківську. Наступна зустріч — на початку грудня — буде присвячена темі фізичної активності. Щоб не пропустити анонс, слідкуй за новинами на наших сторінках.

Бережи себе ❤️

Бережи себе ❤️

13 Nov, 08:39


⛵️Про психологічну стійкість та кроки до її розвитку

Що таке психологічна стійкість? Корисна навичка, процес відновлення, особистісне зростання після важкого досвіду чи все це разом?

Спільно з Центром когнітивно-поведінкової терапії розповідаємо в свіжому тексті про явище психологічної стійкості, а головне — як її розвинути. Читай тут 👈

Кілька орієнтирів, що допоможуть робити впевнені кроки вперед на шляху розвитку стійкості:

Переслідування значущої мети. Той, хто має навіщо жити, може витримати майже будь-який спосіб жити. Знаходити покликання й присвячувати себе тому, що дає мету життю в довгостроковій перспективі, приносить сенс (наприклад, пошук особистісного зростання, допомога іншим, виховання дітей тощо).

Перевірка припущень. Креативно та гнучко переоцінювати сприйняття своїх упереджень чи правил життя сприяє розвитку стійкості.

Більше — читай на сайті «Бережи себе».
Ми є у WhatsApp. Підписуйся 👈

Бережи себе ❤️

Бережи себе ❤️

12 Nov, 07:51


🤖 Про нестачу заліза

Втома, яка не минає, випадіння волосся, ламкість нігтів, бліда шкіра, головний біль та задишка — такий «портрет» може мати нестача заліза в організмі. Адже залізо — це ключовий елемент, який задіяний у безлічі біологічних процесів.

На інфографіці ☝️нагадуємо, що слід робити, аби уникнути дефіциту. Через що може статись нестача заліза? Причин може бути багато. Серед них:
— вагітність або годування груддю;
— незбалансоване харчування;
— рясні менструації;
— виразка шлунка або інші порушення роботи ШКТ;
— приймання нестероїдних протизапальних препаратів, як-от ібупрофену тощо. 

Важливо розуміти, що деякі симптоми залізодефіциту характерні і для інших захворювань. Тому своєчасне звернення до лікаря/ки — найліпше піклування про своє здоров’я.

Бережи себе ❤️
Підписуйся на наш WhatsApp 👈

Бережи себе ❤️

11 Nov, 08:23


📌 Захист від кашлюку надає вакцинація. Відповідне щеплення роблять у 2, 4, 6 та 18 місяців від народження. Це комбінована вакцина, яка також захищає від правця та дифтерії (АКДП), вона входить до національного календаря та є безоплатною для немовлят.

Є важливий нюанс: кожні 10 років щеплення проти дифтерії та правця потрібно оновлювати. Для цього просто звернись до своєї сімейної амбулаторії, де лікар/ка розкажуть усі деталі. Одразу можна поновити захист і від кашлюку, проте таку ревакцинацію можна зробити тільки за власний кошт. Щеплення від кашлюку є важливим для вагітних жінок (у проміжок 16-32 тижні), аби захистити антитілами новонароджену дитину.

Бережи себе ❤️
Ми у WhatsApp

Бережи себе ❤️

11 Nov, 08:22


😮‍💨 Захворюваність на кашлюк в Україні стрімко зростає

Найбільше про кашлюк говорять як про дуже небезпечну інфекцію для немовлят до 2 років. І це дійсно так. Проте хвороба може наздогнати й у дорослому віці, коли ефект від щеплень у дитинстві вже не такий сильний.

У Центрі громадського здоров’я України зазначають, що за перші кілька місяців 2024 року рівень захворюваності на кашлюк виріс у близько 20 разів, якщо порівнювати з минулим роком 😳

На картинці дивись основні симптоми хвороби. Так, вони доволі неспецифічні й можуть нагадувати звичайну застуду. І тут варто нагадати собі, чому так важливо звертатись до сімейного лікаря або лікарки, хто зможе розпізнати інфекцію й призначити дієве лікування.

Бережи себе ❤️

08 Nov, 11:17


Якщо ти помічаєш панічну атаку в людини поруч, будь поряд із нею. Допоможи переміститись у місце, де менше тригерів, як-от звуки, світло тощо. Спробуйте виконати правило «5-4-3-2-1» разом, а також кілька раундів повільних вдихів і видихів.

Якщо ти бачиш, що означені вище дії не допомагають людині або симптоми атаки повертаються знову й знову, викликай швидку. Ніколи не залишай людину в такому стані на самоті.

Бережи себе ❤️

Бережи себе ❤️

08 Nov, 11:17


⚡️ «У мене панічна атака: як діяти?»

Усе частіше в мережі з’являються історії про панічні атаки людей на вулиці, у транспорті, в торгових центрах тощо. Це реальність, яку ми маємо навчитися приймати та взаємодіяти з нею, щоб допомогти собі й людям, які цього потребують. Тож ділимося кількома порадами, які стануть помічними:

Перше і головне правило: панічна атака обов’язково мине, вона не загрожує здоров’ю та життю людини. Пам’ятай про це.

Одним з ефективних способів пережити прояви є правило «5-4-3-2-1»:
- подивись навколо та назви 5 речей, які бачиш. Наприклад, червоний шарф, зелений світлофор, коричневу лавку тощо;
- спробуй вловити 4 фізичних відчуття, як-от доторк ніг до підлоги, одягу до тіла, вітру до шиї абощо;
- сфокусуй увагу на 3 звуках, які чуєш: звук дороги, розмови людей навколо, скрип дверей тощо;
- спробуй вловити 2 запахи й сфокусувати увагу на них;
- насамкінець намагайся сфокусуватись на певному смаку: улюблене морозиво, кава або тістечко.

Бережи себе ❤️

07 Nov, 13:38


Для «Бережи себе» осінь багата на події 🍂

Мчимо до тебе зі свіжим анонсом! Цього разу запрошуємо на онлайн-зустріч із гінекологинею Наталією Лелюх. Будемо говорити про здоров’я в парі та перші кроки до батьківства 👇

📌 24 листопада о 12:00 (за Києвом)

- чи існує «ідеальний» вік для батьківства та що на це впливає?
- які обстеження — must have перед вагітністю?
- звички та спосіб життя партнерів: що ніяк не впливає, а які дії можуть нашкодити майбутнім батькам?

Реєстрація за посиланням.

Проєкт «Навколо мами» реалізується за підтримки ЮНІСЕФ в Україні та уряду Франції.

На зв’язку!