Шановні колеги!
Повідомляємо, що Інститут релігієзнавства – філія Львівського музею історії релігії, Львівське відділення Інституту української археографії та джерелознавства імені М. С. Грушевського НАН України, Відділення релігієзнавства Інституту філософії НАН України розпочинають підготовку до друку двох наукових збірників:
1. «Науковий щорічник “Історія релігій в Україні”. Вип. ХХХV», який є фаховим науковим виданням (реєстрація ДАК МОН за категорією «Б»). Щодо детальнішої інформації (умови публікації та вимоги до оформлення текстів) просимо писати нам на електронну адресу
[email protected].
Статті до збірників будуть прийматися до 1 січня 2025 р.
2. Збірник статей «Історія релігій в Україні: актуальні питання. Вип. 7», вимоги до якого є спрощеними. Щодо детальнішої інформації (умови публікації та вимоги до оформлення текстів) просимо писати нам на електронну адресу
[email protected].
Статті до збірників будуть прийматися до 1 січня 2025 р.
Робочі мови збірників: українська, польська, англійська.
Тематика збірників охоплює широке коло питань історії релігійного розвитку від найдавніших часів до сьогодення. Розглядатимуться різноманітні аспекти політичного, правового й культурного становища православ’я, Римо-католицької та Греко-католицької церков, протестантизму, східних релігій, а також державно-церковних відносин в Україні. Будуть обговорюватись актуальні питання музейництва, сакрального мистецтва, проблеми збереження духовного й культурного надбання.
Пропоновані напрямки публікацій:
1. Методологія дослідження історії релігії.
2. Історіографія та джерела до вивчення релігійних процесів.
3. Історія релігійно-філософської думки.
4. Дохристиянські культи.
5. Суспільно-історичний розвиток християнства на українських землях Х–ХІХ ст. Монастирі. Парафії.
6. Історія протестантизму в Україні.
7. Аврамістичні релігії. Іслам. Іудаїзм.
8. Буддизм. Індуїзм.
9. Виклики ХХ ст.
10. Політологія та соціологія релігії.
11. Релігійна міфологія та символіка.
12. Історичний розвиток сакрального мистецтва. Іконографія. Сакральна архітектура. Духовна музика.
13. Музейництво та охорона сакральних пам’яток.
Інститут релігієзнавства ЛМІР також планує проводити ХХХV Міжнародну наукову конференцію «Історія релігій в Україні» в 2025 р. Про дату проведення заходу буде повідомлено додатково.