Дочекалися нового великого допису Тома Купера, який він робить у співавторстві зі своїм колегою Дональдом Гіллом – американським офіцером часів холодної війни, а нині військовим оглядачем. Вони аналізують нововведення, яке очікує на сухопутні війська ЗСУ, – впровадження корпусної системи. На основі доступних даних і власних інсайдів описують, які організаційні зміни чекають на українські сухопутні сили і якими можуть бути головні результати цих змін. А також розмірковують, чи вдасться у новій структурі вирішити старі проблеми.
повний текст перекладу тут
Вітаю всіх!
Декілька днів тому «Головком» (тобто, генерал Сирський) з гордістю оголосив про «велику реорганізацію» сухопутних військ ЗСУ (читай – української армії). Не дивно, що у соціальних мережах купа коментарів з цього приводу. От і нас попросили додати свої 5 копійок.
Власне, офіційне повідомлення Головкома не дає відповідей на багато речей, тому більшість деталей поки незрозумілі. Тож уся ця купа коментарів є радше здогадками, аніж висновками.
Найбільше запитань викликає потенційна ефективність майбутніх корпусів ЗСУ. Теоретично, у кожного корпусу має бути власний командний склад для планування, координації/інтеграції та проведення операцій. Такої практики в Україні нині майже не існує. Отже, звідки Головком планує її взяти?
Із цим питанням пов’язаний той факт, що корпуси є найвищою формою організації тактичного рівня: із їх появою ЗСУ мають отримати «зв’язок» між своїми нинішніми бригадами, оперативними групами та українським Генштабом. При цьому незрозуміло, як Головком збирається зупинити власний мікроменеджмент у керуванні боєм, дозволити таким «зв'язкам» виникнути... а потім дати їм функціонувати самостійно.
Далі. Корпуси мають складатися з підрозділів корпусного рівня: РЕБ, саперів, підрозділів вогневої підтримки, тилового забезпечення, БПЛА. А коли вони поступлять у розпорядження, їх слід розгорнути, сформувавши простір бою, визначити основні напрямки зусиль, закріпити успіх, підготувати резерви, закрити прогалини на лінії фронту тощо. Наразі у ЗСУ таких підрозділів немає: сам Головком не перестає скаржитися, що військ (і підрозділів) не вистачає. Отже, одна лише ця зміна є вже дуже серйозною.
Але, незважаючи на це, ми (для початку) вважаємо, що те, що Головком, схоже, дійсно втілює у життя заяву Зеленського, зроблену близько двох місяців тому, – вже є своєрідним «маленьким дивом».
Щодо питання «чи є в України необхідні офіцери» (тобто «таланти») для командування корпусами (ми не сумніваємося, що є) – вважаємо, що справжньою метою створення корпусів у ЗСУ буде задоволення певних основоположних потреб. Перш за все таких, як комунікація та координація суміжних підрозділів (те, що теоретично було завданням оперативних командувань, але не працювало взагалі), зміцнення стійкості і гнучкості у тактичних відповідях та логістиці (ще одна функція, яка зрештою не працює; при тому, що наразі командування бригад, навпаки, мають опікуватися обидвома питаннями), а також стандартизація культури – сподіваємося – успіху (чи треба казати більше?).
Але давайте трохи поглибимо ці питання.
Боєздатність ЗСУ погіршена великою кількістю організаційних проблем від моменту першого російського вторгнення у 2014 році. Тоді в ЗСУ реально не було нічого, окрім дезорганізації – і це не дивно, адже у 2014 році вони перебували у такому стані напівруйнації, що навіть формування одного механізованого батальйону для реагування на проблеми на Донбасі вважалося «великим досягненням».
повний текст перекладу тут
Переклад: Катерина Соболева, Антоніна Ящук
Редакція: Ростислав Семків
Оригінал тут
ЗАКЛИК ДО ЗБОРУ КОШТІВ
Добрий знайомий однієї з наших перекладачок, музикант, який нині воює у складі Броварського батальйону ТрО на Куп'янському напрямку, оголосив збір на РЕБ та аналізатор дронів. Залишилося зібрати зовсім небагато, просимо долучитися: кожна гривня важлива!
https://send.monobank.ua/jar/ATci6PHAo7
Номер картки банки 4441 1111 2129 9691
ХТО МАЄ МОЖЛИВІСТЬ – ПІДТРИМАЙТЕ ПРОСТО ЗАРАЗ!