Немає сил чекати.
Отже«Пророцтва (висловів) Іпувера» - ієратичного твору Єгипту періоду Старого Царства (з 22 по 28 сторіччя до. н.е.
ОПИС НЕЩАСТЬ КРАЇНИ ЧАСТИНА І
«Воістину; обличчя люті.. те, що було провіщене, досягає здійснення.
Краща земля в руках банд. Людина через те йде орати з своїм щитом. Лагідні кажуть, людина, люта обличчям, стала людиною значною, воістину обличчя люті. Лучник напоготові, лиходії скрізь. Нема ніде людини вчорашнього дня... Грабіжники скрізь. Ніл зрошує, але ніхто не оре для нього. Кожна людина каже: "Ми не розуміємо, що діється в країні". Жінки неплідні, не вагітніють. Прості люди стали власниками дорогоцінностей. Той, хто не міг зробити собі навіть сандаль, став тепер власником багатств. Наглядачі рабів - серця їх скорботні. Не поділяють вельможі з людьми своїми їх радості. Серця людей жорстокі, мор по всій країні, кров скрізь. Не віддаляється смерть Пелени (мертвого) ще до наближення до них. Багато мертвих трупів поховано в потоці (Нілі). Ріка (перетворилась), на гробницю, місцем для бальзамування стала ріка. Шляхетні - в горі, а прості люди - в радості. Кожне місто каже: "Хай будемо ми бити дужих (тобто знатних) серед нас". Люди стали подібні до птахів, що шукають падла. Бруд по всій країні.
Нема людини, одяг якої був би білий у той час... Земля перевернулась подібно до гончарного круга. Розбишака (став) власником багатств. Багач перетворився на грабіжника. Сильні серцем (стали) подібні до птахів через страх.
Неджес тужить: "Яке жахливе (все). Що мені робити». Поток (Ніл) у крові...
(Якщо) люди пʼють з нього, їх відштовхує (смак), і вони прагнуть (чистої)
води...
Ворота, колони, простінки попалені, і самі тільки стіни царського палацу стоять цілими... Корабель півдня охоплений заколотом, міста зруйновані. Південь перетворився на пустиню... Крокодили та афіна-риби хапають собі (багатий харч)... Самі люди йдуть до них, адже це лихо - ніщо (тобто
смерть). Кажуть: не заходь сюди. Дивись: це вода. (Але) ось люди входять
у нього подібно до риб. Полохливий не бачить різниці через страх серця (мова йде про самогубства).
Людей стало мало, (а) той, що валить брата свого на землю, - скрізь. Тікає той, що знає про це утоми. Син мужа став людиною, якої не знають.
Син жінки, яка була його володаркою, став сином його рабині... Пустинею стала країна, номи (територіально-адміністративна одиниця в Стародавньому Єгипті) пограбовані, варвари зовні прийшли в Єгипет. Нема (більше) ніде єгиптян. Золото, ляпіс-лазур, срібло, малахіт, сердолік, камінь Ібхет висять на шиї рабинь. Шляхетні жінки блукають по країні.
Володарки дому кажуть: "О, коли б ми мали чого попоїсти"... Шляхетні жінки - тіла їх терплять муку від дрантя, серця їх розриваються, коли вони питають, про здоровʼя того, хто їх сам перше питав про здоровʼя... Порозламувані скрині з ебенового дерева, дорогоцінне дерево поколене на частки...
Попалені фігурки робітників (з дерева) в них. Будівники гробниць стали селянами. Ті, що були (вже) в човні божому, впрягаються в плуг. Не їдуть (більше) люди на північ до Біблоса сьогодні. Що нам робити, щоб дістати кедрів нашим муміям, (адже) в саркофагах з них ховали «чистих» і забальзамовували олією їх (тобто кедрів) вельможі аж до Кефтіу. Їх не привозять (більше).
Втрачені (вироби) всякої роботи. Спустів палаці царя, хай буде він живий, здоровий і неушкоджений. Який добрий був (раніше) прихід жителів оази з їх куріннями для святкової відправи, мішками повними травами, птахами для Елефантіни... Тініс... весь південь не платить податку через заколот. Нема зерна, плодів, іришу, вугілля, щогол... скринь, плодів, виробів ремісників, плодів дису, чорної олії (кемі) для палацу.
Навіщо (потрібна) скарбниця без податків своїх... Серце ж царя тільки тоді радісне, коли до нього приходять дарунки. Дивись! Кожна іноземна країна (каже): "Це наша вода, це наші поля". Що ви можете зробити проти цього, (адже) все схиляється до занепаду... Сміх забуто. Його ніколи не чути. Все, що чути в країні, - це стогін, змішаний з зойками... Азіати (стали) подібні до знатних, а єгиптяни (стали подібні) до іноземців, викинутих на шлях.