Декілька днів ми терпляче чекали коментарів про результати роботи в дисциплінарній процедурі члена ВРП від парламенту Романа Маселка.
Нарешті дочекалися.
Вже на початку Маселко нагадує про своє відношення до дисциплінарної процедури:
«1 листопада минув рік з моменту довгоочікуваного відновлення розгляду дисциплінарних скарг на суддів. Це одна з найважливіших функцій ВРП, яка зараз займає левову частку часу членів ВРП».
Звертаємо увагу читачів: «відновлення розгляду дисциплінарних скарг» Маселко називає «довгоочікуваним», але стандартно для двічі члена ГРД (навіть колишнього) забуває нагадати імена тих, через кого ця «найважливіша функція» була зупинена і дійсні причини цієї зупинки.
Далі Маселко надає цифри загальної для ВРП статистики, яку раніше оприлюднила прес-служба ВРП.
Це ті самі жахливі цифри: 13000 скарг, 7000, 21082, 9800. І знову мовчанка про те, хто саме це організував? Хто?!!!
А далі текст належить тому Нарцису Маселку, до якого всі звикли:
«За рік дисциплінарними палатами притягнуто до відповідальності 117 суддів (1,2 % від розглянутих), з яких 36 подань про звільнення. До речі, 15 суддів (13 % від усіх) покарано на підставі моїх скарг».
Може в цьому реченні пропущені деякі слова?
Ось яким воно мало би бути:
«До речі, 15 суддів (13 % від усіх) ВСІМА ЧЛЕНАМИ ВРП покарано на підставі моїх скарг».
Очевидно, Маселко регулярно забуває, що він не адвокат-одинак, а «особа, що виконує функції держави в КОЛЕГІАЛЬНОМУ ОРГАНІ».
Сподіваємося, що колеги будуть надалі терпляче нагадувати йому перед кожним засіданням, що рішення про покарання або не покарання судді приймаються колегіально.
Далі Маселко дає статистику ЙОГО палати: «Я є секретарем Другої дисциплінарної палати, тому дам статистику моєї палати». Знову бачимо Нарциса.
Він не пише «палата, в якій я працюю». Він пише «МОЯ палата».
Сигнал колегам, щоб знали своє місце?
Далі йдуть його персональні результати на фоні результатів інших членів Палати та ВРП в цілому:
«Я завершив розгляд 541 з 1 566 (35 %) розподілених мені скарг. Залишок - 1025 скарг».
Завдяки цифрам, які стосуються інших членів ВРП, бачимо ознаки поганого менеджменту і селфменеджменту секретаря 2 Дисциплінарної палати.
По-перше, в своїй палаті Маселко опрацював менше всіх розподілених скарг – 36% в порівнянні, наприклад, з лідерами Палати - 55% і 58%.
І завдяки цьому результату секретаря Палати (тобто, менеджера) середній результат всієї Палати (45%) нижчий за середній результат ВРП в цілому(48%).
І ще Маселко пише: «За моєю ініціативою відкрито 41 справу (7,6 %), де я доповідач, і 2 справи, де доповідачами є інші члени палати».
Знову забуває про слова: «За моєю ініціативою ЧЛЕНАМИ ПАЛАТИ…».
Далі дещо цікаве: «Притягнуто до відповідальності 23 судді (4,3 % від розглянутих, або 20 % від усіх притягнень), з яких 6 – подання про звільнення».
А далі він вже не тільки Нарцис, а й Д’Артан’ян: «Я пропонував притягнути до відповідальності ще 8 суддів, але палата вирішила закрити провадження щодо них. Ще у двох випадках рішення не прийнято, оскільки голоси розподілились порівну (2 на 2)».
Хіба не нагадує це речення цитату з доносу? Він же не пише, а що було в скарзі? А які письмові пояснення надав на скаргу суддя? А що суддя відповідав під час засідання?
Треба ж просто вірити: він запропонував (гарний хлопець), а вони вирішили закрити (погані хлопці та дівчата).
І наостанок. В коментарі Маселка жодного слова немає про кількість самовідводів, особливо в пленарних засіданнях, і в резонансних справах, які дозволяють йому займатися особистими справами тоді, коли колеги продовжують наполегливо працювати.
Немає і жодного доброго слова про колег.
Це ті самі колеги, які додатково витрачають сотні годин, працюючи в конкурсній комісії на посаду дисциплінарного інспектора, в робочій групі по узгодженню критеріїв доброчесності, готуються до звіту в Брюселлі тощо.
Жодного доброго слова.
Соромно.