Центр протидії корупції_ @fuckcorruption Channel on Telegram

Центр протидії корупції_

@fuckcorruption


Тут ми оперативно і вичерпно розповідаємо, що відбувається в судах з топкорупціонерами

Наш патреон: https://www.patreon.com/anticorruption

Центр протидії корупції_ (Ukrainian)

Центр протидії корупції_ - це Telegram-канал, який присвячений боротьбі з корупцією. Під назвою "Центр протидії корупції_" ви знайдете оперативну та вичерпну інформацію про судові процеси з топкорупціонерами. Канал допомагає інформувати громадськість про події, що відбуваються у судових засіданнях та відносини між корупціонерами та законом. Тут ви знайдете актуальні новини, аналізи та коментарі від експертів з питань боротьби з корупцією

За посиланням https://www.patreon.com/anticorruption ви можете підтримати роботу каналу та долучитися до загальносуспільної ініціативи з протидії корупції. Приєднуйтесь до нас, щоб бути в курсі останніх подій та долучитися до важливої справи - боротьби з корупцією!

Центр протидії корупції_

25 Jan, 10:24


​​ЦПК подав до НАБУ заяву про вчинення злочину Рустемом Умєровим

Заява подана за ч.2 ст. 364 Кримінального кодексу України (зловживання владою або службовим становищем).

Міністр оборони відмовився виконувати рішення Наглядової ради Агенції оборонних закупівель (АОЗ) щодо продовження контракту з директором (Мариною Безруковою) ще на рік. Також Умєров звільнив двох членів Наглядової ради, які за це рішення проголосували (Тараса Чмута і Юрія Джигиря).

"Статутом АОЗ передбачено створення Наглядової ради, тобто в Міноборони, як органу управління відсутні повноваження на непродовження контракту з чинною керівницею АОЗ. Відповідно до Закону "Про управління об’єктами державної власності", така виключна компетенція належить Наглядовій раді.

Крім того, стаття 6 Закону, що визначає перелік повноважень уповноважених органів управління, у тому числі й Міноборони, не надає вказаному міністерству прав на узурпацію виключних повноважень Наглядової ради.

Таким чином, рішення міністра про непродовження контракту з керівницею АОЗ прийняте зі зловживанням ним наданими владою та службовим становищем, умисно, з метою отримання вигоди та всупереч інтересів Міноборони, а також спричинило тяжкі наслідки інтересам України та її обороноздатності", — йдеться в заяві.

З повним текстом нашої заяви можна ознайомитися за посиланням: https://bit.ly/40IOBKx

Детальніше про негативний вплив рішень міністра на обороноздатність держави ми розповімо в окремій публікації згодом.

Центр протидії корупції_

24 Jan, 13:56


​​Без взяття під варту: ВАКС визначив депутату Бондарю заставу в 100 млн грн

Слідчий суддя ВАКС Володимир Воронько не взяв народного депутата Віктора Бондаря під варту і визначив йому заставу 100 в млн грн.

В разі внесення застави, у депутата будуть такі обовʼязки:
▪️прибувати за викликом детектива, прокурора або суду,
▪️утриматись від спілкування зі свідками та відвідин Укрзалізниці,
▪️здати закордонні паспорти,
▪️не виїжджати без дозволу за межі Київської області.

Обовʼязку носити браслет немає.

Прокурор САП просив взяти Бондаря під варту з можливою заставою в 200 млн грн.

Нагадаємо, антикорупційні органи оголосили Бондарю підозру у справі про заволодіння 140 млн грн на закупівлі кабелів для Укрзалізниці.

Слідство називає Бондаря одним з організаторів схеми при закупівлі кабельно-провідникової продукції за завищеними цінами.

НАБУ і САП пишуть, що фігуранти справи організували бек-офіс, який дозволяв контролювати Укрзалізницю. Як результат - тендери УЗ із завищеними цінами виграли фірми, які були підконтрольні нардепу та іншому фігуранту.

Раніше у цій справі підозру повідомили колишньому раднику Офісу Президента, скандальному співробітнику СБУ Артему Шилу.

Підписатись

Центр протидії корупції_

23 Jan, 17:35


​​Чоловік депутатки Кормишкіної отримав підозру від НАБУ і САП в легалізації майна

НАБУ і САП підозрюють чоловіка народної депутатки від Слуги Народу Ірини Кормишкіної у легалізації майна, яке його дружина набула у незаконний спосіб, а також у недекларуванні цього майна.

За даними антикорупційних органів, у 2021-2022 роках депутатка набула у власність понад 20 млн грн, які суттєво перевищували її законні доходи та заощадження.

Згодом вона передала їх у позику своєму чоловікові Юрію, який за ці кошти придбав будинок поблизу Одеси, де подружжя наразі і проживає.

Крім того, ані депутатка, ані її чоловік у декларації за 2023 рік не зазначили дані про згаданий будинок й дві земельні ділянки, які перебували у них в користуванні.

Нагадаємо, у жовтні минулого року НАБУ і САП повідомили про підозру Кормишкіній через 20-мільйонні активи незрозумілого походження. Згодом її взяли на поруки голова фракції Слуга Народу Давид Арахамія та голова Миколаївської ОВА Віталій Кім.

Кілька тижнів тому депутатці Кормишкіній оголосили підозру в недекларуванні майна.

Ігор Кормишкін - депутат Миколаївської обласної ради кількох скликань, агробізнесмен.

У нульових був депутатом облради від Партії регіонів. Після Майдану обирався від партії «Наш край». Це заборонена партія, яку очолював зрадник Андрій Деркач.

Минулого року Кормишкін достроково склав повноваження депутата Миколаївської облради, заявивши, що йде з політики “через проблеми зі здоров’ям”.

Центр протидії корупції_

23 Jan, 11:43


У 2014-ому український військово-промисловий комплекс не випадково зустрів російську агресію фактично навколішки.

Все, що можна було продати, вивезти, розпиляти і знищити – протягом десятиліть залежної від Росії незалежності було продане, вивезене, розпиляне та знищене. Часто не без дбайливого контролю з боку майбутнього агресора.

Авжеж, за всіма цими діями стоять прізвища людей, які в ті чи інші періоди обіймали високі посади. І як це часто буває в Україні, ці посади передбачали велику владу і не передбачали жодної відповідальності. Можливо, саме тому у більшості таких посадовців наразі все не так погано як у країни.

Цей матеріал про одного з таких високопосадовці. Він був дотичний до керування українською “оборонкою” за президентства Віктора Януковича. Безпосередньо напередодні російського нападу.

Зараз родина колишнього топ-посадовця міністерства оборони мешкає у Відні, а сам він, володіючи унікальними оборонними технологіями, вже під час повномасштабного вторгнення добудував багатоповерховий офіс у самому центрі Києва, отримує державні контракти на ремонт ППО та щонайголовніше – регулярно відвідує закритий на час дії воєнного стану урядовий квартал.

🎥 Дивіться нове розслідування Михайла Ткача вже о 20-30 на YouTube-каналі УП.
👉 https://www.youtube.com/watch?v=4ZmF4CmOhmk

Центр протидії корупції_

23 Jan, 09:29


​​Про головного психіатра ЗСУ Друзя, якого суд взяв під варту з правом застави у майже 50 млн грн:

▪️2017 рік. СБУ затримала начальника психіатричної клініки Головного військового клінічного госпіталю Олега Друзя.

▪️2025 рік. СБУ затримала начальника психіатричної клініки Головного військового клінічного госпіталю Олега Друзя.

У 2017 році йшлось про ймовірний хабар в 52 тисячі грн за підтвердження непридатності військовозобов’язаного. Але суд виправдав Друзя і повернув вилучені гроші.

Того ж 2017 року Друзь ляпнув, що нібито 93% учасників АТО є "потенційною загрозою для суспільства". Його слова викликали обурення у соцмережах, військoві запустили флешмоб "Я – один з 93%". Але Друзь залишився на посаді.

Минуло 8 років і раптом те саме СБУ пише, що Друзь лише за час повномасштабного вторгнення набув необґрунтованих активів на понад 1 млн доларів.

Зокрема, згадують про чотири авто BMW, три квартири, будинок під Києвом, землю. Під час обшуків у нього виявили 152 тисячі доларів та 34 тисячі євро.

Судячи з фото, за 8 років, крім вазона, майже нічого не змінилось: посада аналогічна, кабінет той же, ікони на місці, лише замість Друзя на підлозі долари. Цікаво, як буде цього разу з невідворотністю покарання?

Підписатись

Центр протидії корупції_

22 Jan, 15:36


Наглядова Рада Агенції оборонних закупівель має законне право продовжити контракт з директоркою АОЗ

І без погодження Міноборони. Ми розібрались в юридичних тонкощах і можемо зробити висновок, що логіка дій Наглядової ради не викликає жодного сумніву.

Невизнання цього рішення виглядає як саботаж. І матиме нищівні наслідки.

Ціна питання – не лише у майже 300 млрд грн, передбачених на озброєння в бюджеті для АОЗ.

Йдеться про можливий зрив стабільних поставок зброї та втрати фінансування на закупівлю української зброї за “данською моделлю”.

Більше про законність рішення Наглядової Ради АОЗ - в колонці виконавчої директорки ЦПК Дарʼї Каленюк: https://blogs.pravda.com.ua/authors/kalenuik/679104d04256d/

Центр протидії корупції_

22 Jan, 14:13


​​ВАКС визначив держсекретарю МВС часів Авкова заставу в розмірі 33,3 млн грн

Слідчий суддя ВАКС Віталій Дубас частково задовольнив клопотання детектива НАБУ та визначив колишньому держсекретарю МВС Олексію Тахтаю заставу в розмірі 33,3 млн грн.

Крім того, на нього покладені такі обовʼязки:
▪️прибувати за викликом детектива, прокурора або суду,
▪️утриматись від спілкування зі свідками,
▪️здати закордонний паспорт,
▪️не виїжджати без дозволу за межі Київської області
▪️носити електронний браслет.

Цікаво, чи знайде Нацполіція браслет для Тахтая, чи буде як в ситуації з нардепом-втікачем Одарченком.

Тахтая підозрюють у тому, що він забезпечив перемогу «потрібної» фірми в тендері на закупівлю обладнання для відеоспостереження та контролю доступу до МВС. 

Попри те, що вартість цього обладнання була значно завищеною, держустанова перерахувала ці гроші, внаслідок чого зазнала збитків на понад 16 млн грн.

Прокурор зазначив, що закупити це обладнання за завищеними цінами без Тахтая було неможливо, оскільки в його підпорядкуванні були підрозділи, відповідальні за закупівлі.

При цьому укладенню угоди передувала передача 4 авто: двох автомобілів Volkswagen Touareg та двох автомобілів Toyota Land Сruiser.
 
Автомобілями Volkswagen Touareg користувався сам Тахтай, а Land Сruiser були передані підрозділу МВС, але фактично ними користувався ще один відомий чиновник часів Авакова Сергій Чеботар.

Тобто, на думку слідства, вказані авто були передані як хабар.

Чеботар обіймав посаду заступника міністра внутрішніх справ, однак в 2015 році після скандалу пов’язаного зі справою “рюкзаків Авакова” його звільнили.

Цікаво, що навіть після свого звільнення Чеботар продовжував перебувати в МВС, збирав наради, давав вказівки, в нього була своя приймальня, і він у власних цілях використовував Toyota Land Сruiser. 

В липні 2021 року за декілька днів до звільнення Тахтая з посади договір, яким автомобілі передали в МВС розірвали, в подальшому вони перейшли підконтрольній Тахтаю фірмі.

Підписатись. ЦПК

Центр протидії корупції_

22 Jan, 13:59


​​НАБУ і САП затримали бізнесмена Дубинського, якого розшукує ФБР

Антикорупційні органи повідомили про підозру бізнесмену Леоніду Дубинському, який разом з братом Володимиром перебуває у розшуку ФБР за шахрайство з нерухомістю в Каліфорнії.

НАБУ і САП пишуть, що Дубинський та ще троє осіб заволоділи понад 129 млн грн, виділеними на відновлення критичної інфраструктури Дніпропетровської області.

Зокрема, в 2022-2023 роках підозрювані домоглися перемоги у тендері фірми Дубинського та укладення угоди щодо реконструкції водогону у Кам’янському районі.

Причому левовою часткою договору була закупівля труб, яку переможець тендеру придбав за ринковою вартістю та перепродав комунальному підприємству за завищеною понад втричі ціною.

Унаслідок таких дій комунальне підприємство зазнало збитків на суму понад 129 млн грн, якими фігуранти розпорядилися на власний розсуд.

Нагадаємо, брат Дубинського Володимир згадувався у розслідуванні про корупцію на ремонті доріг на Дніпропетровщині.

Дубинський мав відношення до фірми «Будінвест інжинірингу», засновницею якої була фітнес-тренерка і подруга тодішнього керівника Дніпропетровської ОДА Валентина Резніченка.

Підписатись

Центр протидії корупції_

22 Jan, 12:39


​​Фігурант справи на понад 1,8 млрд грн не зміг скасувати підозру від НАБУ через Солом'янський суд

Солом’янський cуд Києва повернув скаргу про скасування підозри від НАБУ, подану експершим заступником керівника ДП Інститут землеустрою Олегом Левченком.

Левченка (на фото) підозрюють в організації схеми заволодіння землею на Київщині площею понад 1200 гектарів на загальну суму в 1,84 млрд грн. 

Втім, Левченко вирішив оскаржити свою підозру від НАБУ в Солом’янському суді міста Києва. А слідчий суддя Дмитро Кратко, розглянувши матеріали скарги, чомусь відкрив провадження. 

Важливо, що суддя Кратко не мав право цього робити, адже розгляд скарги має здійснювати ВАКС. Бо саме цей суд розглядає всі скарги в справах НАБУ та САП і раніше неодноразово визнавав підозру Левченку обґрунтованою.. 

Пізніше захист не придумав нічого кращого, як заявити відвід судді через нібито тиск на суддю з боку ЦПК.

Команда моніторингу ЦПК регулярно моніторить понад сотню кримінальних проваджень. І справа Левченка – одна з них.

Дивно, що сам факт присутності нашого юриста у суді став для захисту підставою для відводу судді. Сам відвід, до речі, не задовольнили.

І нарешті сьогодні суддя Кратко повернув скаргу заявнику через її непідсудність Солом’янському суду. Найцікавіше, що суддя розʼяснив, що скарга Левченка може бути подана саме до Вищого антикорсуду. 

Додамо, що крім Левченка, у цій справі про підозру повідомляли ще 11 особам, з яких двоє пішли на угоди зі слідством та отримали по 5 років умовно.

Підписатись

Центр протидії корупції_

21 Jan, 21:32


Кілька годин тому Наглядова Рада АОЗ прийняла рішення продовжити контракт з Мариною Безруковою ще на рік. Одноголосно.

На тому ж засіданні Наглядова вирішила провести комплексний аудит АОЗу з залученням міжнародної ради аудиторів НАТО.

Ці супер-виважені та тверді рішення Наглядової ради повернули мені віру в реформу корпоративного управління.

Вирішальним став персональний склад Наглядової: компетентність, конструктив і тверда послідовність.

Не без нюансів, але про вже це не сьогодні…

Центр протидії корупції_

21 Jan, 17:38


​​«Кожного місяця по 2, по 3, по 5 млн відкатів»: ВАКС розпочав розгляд запобіжки нардепу Бондарю

Вищий антикорупційний суд розпочав розгляд клопотання про застосування запобіжного заходу до народного депутата Віктора Бондаря.

Сьогодні виступав прокурор САП, однак закінчити виступ не зміг: через зайнятість слідчого судді Володимира Воронька розгляд клопотання продовжиться у п’ятницю.

Прокурор встиг описати як Бондар встановив контроль над виробниками та дилерами кабельної продукції, які виходили на тендери Укрзалізниці.

При цьому, щоб перемогти на тендерах Укрзалізниці потрібно було робити відкати бекофісу під керівництвом співробітника СБУ Артема Шила. Про це свідчить вилучена «чорна бухгалтерія» та дані прослушки.

Зокрема, прокурор звернув увагу на закупівлю філії Укрзалізниці від 1 вересня 2021 року, про яку писали наші колеги з @NashiGroshiUA.

Той підряд віддали фірмі ТОВ «Торговий дім «Укркабель-Київ», частку в якій має матір Бондаря. Вартість закупівлі - 247 млн грн, а переплата, за даними слідства, склала 97 млн грн.

Фактично цю суму Бондар і називав іншому фігуранту: «На моїх контрактах в 2021 році ви заробили 3,5 млн зелених». За курсом долара якраз і виходить майже 100 млн грн.

Водночас Бондар скаржився на умови роботи: «Ти ж розумієш, ломовики, відкати, я ж не можу перевірити…. Кожного місяця по 2, по 3, по 5 млн відкатів».

А ще нардеп розумів, що може отримати підозру, знав, що його прослуховують:
«Мельнику (інший фігурант) повідомили підозру. Довбенко (теж має частку у фірмах Бондаря) філігранно пропетляв, чистий десь там збоку. В матеріалах я можу бути головним співорганізатором».
Так і сталось, як бачимо.

Слідство звертає увагу, що Бондар мав зв’язки з керівництвом Укрзалізниці. Згадується Олександр Камишін, який кілька років тому очолював УЗ.

Зокрема, Бондар скаржився, що Камишін не відповідає на його дзвінки і «боїться зустрічатись з нами, бо він же в справі Шила».

На записах також описується принцип роботи так званого бекофіса Шила. Бондар дійшов до Офіса президента, наполягав на тому, щоб «працювати напряму»:

«Я им говорил: «Нельзя так топорно, я сам все закрою». И сегодня не было б вот этих. Вы добавили 25%, добавьте у меня. У меня на заводе растворится. Я вам выдам все. Даже следа не останется где оно».

При цьому депутат кілька разів згадував Шила, мовляв, йому там наполягали працювати через скандального сбушника, який раніше отримав від НАБУ підозри за цими епізодами.

Прокурора зупинив слідчий суддя Воронько. На розгляд клопотання суддя виділив всього годину, аргументуючи це тим, що в нього є ще засідання в іншій справі. Тому обрання запобіжки Бондарю продовжиться в п’ятницю, 24 січня.

Підписатись

Центр протидії корупції_

21 Jan, 13:27


​​«Люда Бос» радить зробити печатку в фотошоп: ВАКС досліджує докази в справі «слуги» Марченко

У Вищому антикорсуді триває дослідження доказів обвинувачення у справі народної депутатки від Слуги Народу Людмили Марченко та її помічниці Анастасії Колеснік. 

Марченко, яка на відомому відео викидала долари через паркан свого будинку, обвинувачують в отриманні хабаря за організацію виїзду чоловіків за кордон.

Сьогодні в судовому засіданні, досліджували листування, яке містилося в телефонах депутатки Марченко та її помічниці Поліни Компанець.

Зокрема, зафіксоване листування Марченко з вже колишнім керівником Митниці Вячеславом Демченком та головою Держприкордонслужби Сергієм Дейнекою.

Крім того, є переписка Марченко з Компанець, де згадуються накази, листи сприяння, посвідчення волонтерів та печатки фондів, через які, за даними слідства, військовозобов’язані чоловіки покидали Україну.

З деякими документами були проблеми, про що писала Компанець, після чого «Люда Бос» (саме так Марченко підписана у помічниці) радила «зробити печатку благодійного фонду в фотошоп».

Нагадаємо, Людмилу Марченко обвинувачують в отриманні незаконної винагороди за сприяння у виїзді чоловіків за кордон по системі “Шлях”.

Щодо походження коштів, то депутатка пояснила, що їх принесла її помічниця Колеснік на зберігання. Мовляв, у Колеснік немає вдома сейфу, а дитина часто дістає гроші з тумбочки і псує їх.

Підписатись

Центр протидії корупції_

21 Jan, 10:06


UPD. Після цього допису з СБУ повідомили, що вже кілька місяців розслідують наведені факти. Навіщо тоді було змушували нас йти в суд, чому не повідомити одразу? Мабуть, і відповідальних СБУ покарає на кілька місяців раніше. Будемо контролювати.

Центр протидії корупції_

21 Jan, 09:42


​​ВАКС вдруге розпочав спочатку розгляд справи нардепа Юрченка

Колегія суддів у складі Оксани Олійник, Катерини Сікори та Віри Михайленко заново розпочала розгляд справи нардепа Олександра Юрченка. Вони почали з дослідження доказів. 

Справа в тому, що одна з членів колегії пішла у декретну відпустку, тому виникла необхідність її замінити іншим суддею.

У випадку якщо відбувається заміна судді, розгляд справи може продовжуватись далі, якщо ніхто з учасників не заперечує. В іншому випадку - розгляд справи має початись спочатку.

Захист Юрченка наголошував на необхідності розпочати дослідження доказів спочатку. А от його помічник Іван Фіщенко зазначив, що хоче продовжувати розгляд справи далі. 

Додамо, що ВАКС вже вдруге розпочинає розгляд цієї справи з самого початку. Минулого разу таке рішення ухвалили на початку 2023 року через декретну відпустку іншої судді.

Цю справу суд слухає з серпня 2021 року. Після того, як в 2023 році розгляд справи розпочали спочатку встигли дослідити докази обвинувачення, а також допитати одного свідка, однак тепер це доведеться робити по третьому колу.

Нагадаємо, Юрченка обвинувачують у тому, що він в завуальованій формі попросив передати йому через свого помічника Фіщенка $13 тисяч доларів (плюшки) для себе та $200 тисяч для членів комітету.

Гроші нібито призначались за голосування за зміни до законодавства на користь іноземної компанії. Йдеться про «зелений тариф» на електроенергію для підприємств, які утилізують сміття.

Підписатись

Центр протидії корупції_

21 Jan, 09:13


Кому Умєров і Дейнеко злили 23 млрд: зв’язок польської фірми Lechmar з організатором оборудки “Львівського арсеналу”

Розслідувачі Юрій Ніколов та Марина Ансіфорова пишуть про фірму, якій міністр оборони Умєров та Держприкордонслужба авансом злили 23 млрд грн.

Lechmar є класичним посередником без власного виробництва. Наприкінці 2023 року ця фірма уклала контракт з Агенцією оборонних закупівель (АОЗ) на постачання снарядів.

Але агенція в контракті прописала, що всі гроші за снаряди поляки отримають тільки за фактом поставки.

І правильно зробила, бо вже за місяць Lechmar зірвала графік поставок, а ще через місяць повідомила, що продала снаряди іншому покупцю, тому розриває контракт з АОЗ.

Тобто Україна не втратила жодної копійки, а польська фірма показала свою "надійність".

Після цього Lechmar в АОЗ вже не зверталась, а надіслала свою фантастичну пропозицію прикордонникам.

Під цю оборудку поляки обзавелись партнерами в Україні - братами Сергієм та Олегом Єрьоміними.

І тут все дуже цікаво, бо як виявилось, Єрьоміни пов'язані з людьми, які організовували аферу з "Львівським арсеналом". Це фірма, яка в часи міністра Резнікова отримала від Міноборони мільярдний аванс на боєприпаси, але не привезла нічого.

В цій справі нещодавно у Чехії був затриманий бізнесмен Олексій Хорошаєв. Він також є керівником благодійного фонду у Чехії. І цей чеський фонд є співзасновником у "Благодійному фонді "Душа та серце з Україною!", до керівництва якого входить Сергій Єрьомін.

Підсумовуючи: Єрьомін зі схеми "Лехмару" є співзасновником благодійного фонду разом із чеською благодійною ініціативою, у якій фігурує бізнесмен Хорошаєв зі схеми "Львівського арсеналу".

Якщо спрощено, то це виглядає так: "А що, Резнікову можна було, а нам ні?". А ще ставить ще більше питань щодо мотивів, якими керувався Умєров, зливаючи мільярди авансом на фірму, яка вже зривала поставки зброї для України.

Стаття про польську фірму: https://zn.ua/ukr/anticorruption/komu-umjerov-i-dejneko-zlili-23-miljardi-zvjazok-lechmar-z-orhanizatorom-oborudki-lvivskoho-arsenalu.html

Центр протидії корупції_

20 Jan, 18:43


🍇 Маєток з виноградною плантацією під $1 млн та "успішні друзі" судді Верховного суду.

Сергій Жуков – суддя Касаційного господарського суду у складі Верховного, де розглядають, зокрема, справи бізнесу. Від рішень цієї інстанції залежить доля мільярдних активів.

Сам суддя, на перший погляд, веде скромне життя, принаймні якщо вірити декларації. От тільки реальність дещо інша. Він їздить на роботу з маєтку під Києвом, який, як стверджує, орендує. І розташований цей маєток на 4 гектарах.

Складається територія з 11 ділянок, записаних на різних власників - але всі вони давні хороші знайомі судді. Тут і виноградники, і винний погріб, і озера, і навіть шматок лісу. За приблизною ринковою вартістю потягне це десь на $1 млн 👀

Що цікаво, жоден знайомий судді не мав достатньо офіційних доходів, щоб купити усю цю нерухомість.

👉 Райський куточок судді Жукова і що з ним не так – у матеріалі Вікторії Ковцун: https://youtu.be/tgc74VTUFY0

👀 Підписуйтесь на Bihus.Info

Центр протидії корупції_

20 Jan, 16:52


​​ВАКС постановив конфіскувати у заступника начальника Полтавського ТЦК трикімнатну квартиру в центрі міста

Вищий антикорсуд визнав необґрунтованим і постановив конфіскувати актив вартістю понад 1,9 млн грн, який використовується заступником начальника Полтавського обласного ТЦК та СП Олександром Котюхом.

Річ у тім, що мати посадовця у 2023 році купила трикімнатну квартиру в центрі Полтави за 1,9 млн грн, хоча не мала достатніх доходів для цього придбання.

Крім того, у НАЗК і САП з’ясували, що фактично квартирою користується Котюх та члени його родини.

Тому прокурор САП звернувся до суду з позовом про стягнення квартири, придбаної за незрозуміло які гроші, у дохід держави.

Колегія суддів ВАКС у складі Віри Михайленко, Тімура Хамзіна та Сергія Мойсака погодилась з доводами прокурора і задовольнила позов у повному обсязі.

Додамо, що рішення суду може бути оскаржене протягом 30 днів до Апеляції ВАКС.

Це не перший схожий кейс. Раніше ВАКС визнав необґрунтованим активом та стягнув в дохід держави квартиру неподалік Вінниці, яку записали на батька керівника місцевого ТЦК Романа Потерлевича.

Обидва рішення ухвалені в рамках механізму цивільної конфіскації. Він полягає у полегшеній процедурі стягнення необґрунтованих активів чиновників порівняно з кримінальним процесом. Це антикорупційний інструмент, який запустили з подачі ЦПК.

Підписатись

Центр протидії корупції_

20 Jan, 15:48


Ми були змушені через суд зобовʼязати СБУ почати розслідування щодо 100 тисяч бракованих мін на фронті.

Це саме ті непрацюючі міни, про які з осені пишуть ключові воєнкори країни.

Міни, що саме їх воєнрєди Міноборони пропустили на фронт (на трьох різних етапах контролю!), і які знову – вже вкотре – пхають на фронт 🤬.

Наведені журналістами (і нами) докази очевидно свідчать про завдання шкоди обороноздатності України. Це може бути кваліфіковано як державна зрада (в залежності від встановленого слідством) за ч.2 ст. 111 КК України.

Але, схоже, що в слідчих СБУ є важливіші справи.

Нашу заяву про злочин СБУ отримало 25 грудня 2024 р. Закон дає 24 години на внесення відомостей в ЄРДР (і ще 10 днів – на оскарження бездіяльності).

Сьогодні суд зобовʼязав СБУ внести дані в ЄРДР (розпочати розслідування) – пройшов майже місяць!

Ми будемо максимально контролювати це розслідування. Сподіваюся, проводити його СБУ буде з більшим бажанням, ніж реєструвала…

Винних в смерті наших захисників (через ті кляті непрацюючі міни) буде покарано. Раніше чи пізніше.

Цим керівництвом Служби чи наступним.

Центр протидії корупції_

19 Jan, 16:14


​​Офіс Зеленського схвалює: Україна може закупити російській атомні реактори у Болгарії на 600 млн євро (27 млрд грн). Детально про це – у новому відео з Віталієм Шабуніним та Юрієм Ніколовим.

Таке рішення влади очевидно заганяє нас в залежність від технологій москви.

Також розповідаємо останні новини про закупівлі зброї в Україні. Зокрема кому і навіщо знадобилося розповсюджувати міф про начебто «закупівлю мін 1941-го року».

👉 Підписатися на YouTube-канал ЦПК

Центр протидії корупції_

19 Jan, 13:43


❗️ На Нестора Шуфрича, Світлану Крюкову, Євгенія Мураєва, Юрія Бойка наклали санкції.

Вони у списку нових санкцій РНБО, які затвердив президент України. Загалом там 18 українських і російських громадян.

Серед іншого, обмеження запроваджують проти нардепа Нестора Шуфрича, ексзаступниці головреда проросійського видання «Страна» Світлани Крюкової, екснардепа Євгенія Мураєва, екслідера забороненої Компартії Петра Симоненка, екснардепа Олега Волошина. Щодо нардепа Юрія Бойка запроваджений лише один вид санкцій - позбавлення державних нагород.

«Блокуємо пропагандистів, які працюють на Росію, осіб, які перейшли на сторону ворога, і тих, хто допомагає Росії продовжувати війну», – заявив Володимир Зеленський.

❤️ Радіо Свобода. Підписуйтесь

Центр протидії корупції_

19 Jan, 10:59


​​Зібрали в одному дописі рішення Дисциплінарних палат ВРП щодо кількох суддів за тиждень, що минає.

Третя Дисциплінарна палата ВРП рекомендувала звільнити суддю Господарського суду Дніпропетровської області Едуарда Бондарєва (на фото - ліворуч). НАБУ і САП підозрюють суддю у тому, що він за 17 тисяч доларів замовив викрадення свого бізнес-партнера.

Цікаво, що Бондарєв раніше брав участь у конкурсі на посаду члена ВРП, але був визнаний недоброчесним Етичною Радою з міжнародниками у складі.

Третя Дисциплінарна палата ВРП рекомендувала звільнити суддю Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області Валентина Заверюху (в центрі). За даними НАБУ і САП, суддя причетний до схеми ухилення від мобілізації та виїзду за кордон.

Ми також окремо писали, що Третя Дисциплінарна палата ВРП рекомендувала звільнити суддю Звенигородського суду Черкаської області Дар’ю Сакун (праворуч), яка брехала патрульним і намагалась "порішати", розповідаючи про свої зв’язки у поліції.

Водночас Друга Дисциплінарна палата ВРП не змогла звільнити голову Верхньодніпровського райсуду Дніпропетровської області Сергія Бурхана.

НАБУ повідомляло, що викрило суддю на хабарі у 2,5 тисяч доларів. Втім, члени ВРП Віталій Саліхов та Сергій Бурлаков проголосували проти покарання судді. Вони не вперше протягують руку допомоги суддям, до яких є питання.

Сподіваємось, що ВРП у повному складі остаточно звільнить всіх трьох без довічних виплат і вихідної допомоги.

Підписатись

Центр протидії корупції_

18 Jan, 10:42


​​НАБУ і САП повідомили про підозру держсекретарю МВС часів Авакова

Антикорупційні органи повідомили про підозру колишньому держсекратарю МВС Олексію Тахтаю (на фото поряд з Аваковим). Його підозрюють у заволодінні мільйонними коштами та одержанні хабаря.

За версією слідства, у 2020 році Тахтай забезпечив перемогу заздалегідь визначеної компанії в тендері на закупівлю обладнання для відеоспостереження та контролю доступу для будівель МВС.

Попри те, що вартість цього обладнання була значно завищеною, держустанова перерахувала ці гроші, внаслідок чого зазнала збитків на понад 16 млн грн.

НАБУ і САП пишуть, що задля отримання перемоги у цій закупівлі, підприємець через громадську організацію передав Тахтаю у безоплатне користування чотири авто преміум-класу загальною вартістю понад 6 млн грн.

Після звільнення Тахтая з посади ці автомобілі були передано у його власність через договір пожертви.

В декларації за 2023 рік Тахтай вказує три авто: BMW X5 2015 року, Mercedes Benz GLS 2020 року та Range Rover 2013 року.

Нагадаємо, ще раніше Тахтай був заступником міністра Авакова. В 2017 році він отримав Орден «За заслуги» ІІ ступеня.

❗️Тахтай фігурує на відомому відео, записаному в кабінеті тепер уже колишнього заступника міністра Авакова Сергія Чеботаря у грудні 2014 року.

Учасники розмови радились, як вигідно продати пісок, який був вилучений як нелегально добутий. Тахтай на тому відео брав у руки калькулятор і рахував, скільки можна було виторгувати за старим курсом гривні і уже за новим.

Схеми також зафільмували, як Тахтай приїжджав на роботу на Кадилаку. Це виявилася та сама автівка, яку як благодійний внесок надала невідома особа міністру часів Януковича Могильову. І якою мали возити іноземні делегації.

Підписатись

Центр протидії корупції_

18 Jan, 09:58


⚡️Ексведучий каналів Медведчука\Мураєва Макс Назаров отримав підозру від СБУ

За даними слідства, він вів антиукраїнську діяльність: поширював прокремлівські наративи та виправдовував збройну агресію росії.

👉Нагадаємо, що раніше ми вже розповідали про те, як Назарова та шайка пропагандистів відбілювали зрадників після 24 лютого: https://youtu.be/6Dg_j_G1p2U

Коротко нагадаємо, чим відомий Назаров (він же Назар Діордіца):

▪️До повномасштабного вторгнення він був зіркою каналів Медведчука-Мураєва.

▪️Запрошував на свої ефіри Азарова і представників так званих “л/днр”.

▪️Їздив на пресконференцію до Лукашенка (вже у той час, коли його не визнавав увесь цивілізований світ).

▪️24 лютого Назаров спочатку “перевзувся”. Виклав звернення до росіян і білорусів... А потім запустив ютуб-проєкт (на щастя, зараз він вже заблокований) та продовжив відбілювати проросійських діячів. Під час інтерв’ю і сам автор, і гості студії неодноразово намагалися виправдати збройну агресію росії проти України, а також воєнні злочини росіян, зокрема ракетні удари по цивільній інфраструктурі нашої держави.

❗️Нині вирішується питання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Йому загрожує до 8 років увʼязнення з конфіскацією майна.

Центр протидії корупції_

17 Jan, 17:10


Друзі, ще раз дякуємо всім, хто допоміг закрити збір на авто для наших друзів 💙💛

Найбільший донат отримали від Марії Поліщук, яка отримає футболку Make Russia Small Again.

Ще одну футболку розіграли за донати від 200 грн: переможцем став Ярослав Чарковський.

Ще один подарунок від хлопців був розіграний серед усіх донатів. Переможницею стала Ольга Гвоздік.

Якщо пан Ярослав та пані Ольга побачать цей допис, напишіть в коментарях, щоб з вами сконтактували.

Центр протидії корупції_

17 Jan, 14:00


​​НАБУ і САП повідомили про підозру нардепу Бондарю у справі на 140 млн грн, де фігурує Шило

Антикорупційні органи повідомили про підозру позафракційному народному депутату Віктору Бондарю у справі про заволодіння 140 млн грн на закупівлі кабелів для Укрзалізниці.

Слідство називає Бондаря одним з організаторів схеми при закупівлі кабельно-провідникової продукції за завищеними цінами.

НАБУ і САП пишуть, що фігуранти справи організували бек-офіс, який дозволяв контролювати Укрзалізницю. Як результат - тендери УЗ із завищеними цінами виграли дві фірми, які були підконтрольні нардепу та іншому фігуранту.

Всього у цій справі підозру повідомили 8 осіб, зокрема колишньому раднику Офісу Президента, а в подальшому – співробітнику СБУ Артему Шилу.

❗️Бондар - черговий народний депутат з підозрою від НАБУ і САП. Ось чому нардепи не хочуть повністю скасовувати «правки Лозового».

Додамо, що Бондар - депутат кількох скликань, зараз представляє округ у Хмельницькій області. Перед Майданом Бондар входив до фракції Партії регіонів і голосував за диктаторські закони 16 січня.

Після Майдану він знову став депутатом і допустив низку зашкварів. Зокрема, він намагався взяти на поруки нардепа Ярослава Дубневича, який також фігурує у кількох справах НАБУ, в тому числі щодо закупівель Укрзалізниці. Зараз Дубневич переховується за кордоном.

Підписатись. ЦПК

Центр протидії корупції_

17 Jan, 13:31


​​У Італії арештували яхту за 5,5 млн євро, яку пов’язують з фігурантом справи НАБУ на 700 млн грн

Антикорупційні органи повідомили, що італійські правоохоронці арештували яхту підозрюваного у справі НАБУ Андрія Гмиріна, який зараз переховується за кордоном.

Йдеться про справу, де фігурує ексголова Фонду держмайна Дмитро Сенниченко та колишній працівник Фонду Гмирін.

Арешт майна за кордоном - це результат діяльності спільної слідчої групи у складі детективів НАБУ, прокурорів САП та представників правоохоронних органів Австрії та Франції.

Нещодавно журналісти @bihusinfo повідомляли, що родина Гмиріна стала власниками яхти Cranchi Settantotto 78 вартістю приблизно 5,5 млн євро.

Яхту придбала GFB COMPANY LTD, яка зареєстрована на Британських Віргінських островах. За даними журналістів, власником фірми є українець Євген Головін – дубайський бізнес-партнер Гмиріна. 

Раніше в межах діяльності цієї ж групи у Франції та Австрії арештовали автівки та коштовні речі на загальну суму у 6,5 млн євро, які також пов’язують з підозрюваними у цій справі.

Підписатись

Центр протидії корупції_

17 Jan, 09:59


​​САП вимагає конфіскувати BMW у начальниці управління податкової в Івано-Франківській області

Прокурор САП подав позов про визнання необґрунтованим активу (автомобіль) вартістю 2,8 млн грн, яким розпоряджається родина начальниці управління податкового аудиту Державної податкової служби в Івано-Франківській області.

За нашими даними, йдеться про Наталію Бендас (вона на фото, опубліковане виданням Фіртка). «Слово і Діло» теж вказує, що хочуть конфіскувати авто, яким користується родина Бендас.

За матеріалами НАЗК та ДБР встановили, що у 2022 році чоловік близької родички посадовиці придбав у Німеччині автомобіль BMW IX XDRIVE40 вартістю майже 2,8 млн грн.

Згодом на території Польщі він оформив довіреність на чоловіка начальниці управління. Після цього автівкою користувалась виключно родина чиновниці податкової.

Щоправда, офіційних доходів та видатків посадовиці та її родини не вистачало для придбання такого авто. Те саме стосується і родича, на якого записали автівку.

Тому прокурор САП звернувся до ВАКС з позовом про визнання необґрунтованим цього активу та його стягнення в дохід держави. На авто поки що накладено арешт.

Раніше ДБР повідомило Бендас про підозру у недостовірному декларуванні. За даними слідства, вона приховала трикімнатну квартиру у центрі Івано-Франківська, гараж, а також згадане вище авто.

Нагадаємо, цивільна конфіскація полягає у полегшеній процедурі стягнення необґрунтованих активів чиновників порівняно з кримінальним процесом. Це антикорупційний інструмент, який запустили з подачі ЦПК.

Підписатись

Центр протидії корупції_

16 Jan, 17:31


Антикорупційний комітет Ради та наглядова рада АОЗ підтвердили, що Умєров вніс незаконні зміни до статутів оборонних закупівельників

Ми побували на засіданні антикорупційного комітету Верховної Ради. Тема: зміни міністра оборони Умєрова до статутів Агенції оборонних закупівель (АОЗ) та Державного оператору тилу (ДОТ).

Ціна такого рішення: ручне управління найбільшим закупівельним бюджетом країни у понад 550 млрд грн на рік і підірвана реформа оборонних закупівель.

Цими змінами міністр забезпечив для себе можливість змінювати керівників Агенцій та інших посадовців коли заманеться та без будь-яких причин. А також вказувати агенціям з ким потрібно укласти договір на закупівлю зброї, або кому потрібно провести багатомільйонний платіж.

Показово, що представники Міноборони під час засідання не змогли пояснити, чому скандальні положення статуту не відповідають закону. Більше того, озвучили аргумент, мовляв, виконали одну норму закону в спосіб порушення іншої норми закону.

"Колеги, це нікчемні аргументи, так не може бути. Бо змінами до Статуту прямо порушили норму щодо виключної компетенції наглядових рад", – зазначила голова антикорупційного комітету Ради Анастасія Радіна.

Тепер якщо не скасувати незаконні зміни до статутів, діяльність найбільшого закупівельника озброєння АОЗ вже в цьому місяці буде заблокована.

Додамо, що Радіна також анонсувала законопроєкт, який забезпечить гарантії незалежності для обох агенцій.

Більше про саме засідання: https://antac.org.ua/news/antykoruptsiynyy-komitet-rady-ta-nahliadova-rada-aoz-pidtverdyly-shcho-umierov-vnis-nezakonni-zminy-do-statutiv-oboronnykh-zakupivelnykiv/

Центр протидії корупції_

16 Jan, 16:29


​​НАБУ просить ВРП покарати суддю Печерського суду Києва Ільєву

Директор НАБУ Семен Кривонос подав скаргу до Вищої ради правосуддя з проханням притягнути до дисциплінарної відповідальності суддю Печерського суду міста Києва Тетяну Ільєву.

Як повідомили в НАБУ, наприкінці 2023 року Ільєва ухвалила низку сумнівних рішень, які стосуються справи про повернення вилучених під час розслідувань грошей. 

У першому випадку Ільєва ухвалила рішення, завдяки якому вилучені під час обшуку гроші отримав не власник, а стороння особа, яка до цих коштів не мала жодного стосунку. 

У другому випадку ситуація була аналогічною: вилучені гроші повернули іншій стороні, яка не мала права на ці кошти. 

Загалом йдеться про понад 4,1 млн грн та понад 15 млн грн.

Нагадаємо, суддю Ільєву обвинувачують у тому, що вона незаконно зняла арешт з 110,7 тисяч євро та 9,3 тисяч доларів. Зараз ця справа слухається у ВАКС.

ЦПК раніше писав про Ільєву. Зокрема, саме вона у свій час зобов'язувала генпрокурорку Венедіктову забрати у НАБУ справу про рекордний хабар в $5 млн. На щастя, реалізувати план не вдалося і ця справа вже принесла українській армії понад 300 млн грн.

Також Ільєва ухвалювала потрібні Портнову рішення, зокрема у справі проти Віталія Шабуніна. Її рішення згодом Верховний суд скасував.

А журналісти BIHUS.Info у 2021 році виявили у родини Ільєвої дорогі авто та заміський маєток, які задекларовані як "подарунки" від матері та тітки.

Підписатись

Центр протидії корупції_

16 Jan, 08:21


Сьогодні Рада голосуватиме скасування правок Лозового. Буде чотири законопроєкти, з яких лише ОДИН вирішує проблему – №12367-3.

Ціль інших – обдурити українців псевдоскасуванням тих клятих правок. Три інші законопроєкти (12367, 12367-1, 12367-2) – залишають саме ту дірку, якою ОП врятували від тюрми Татарова.

Юридичні покемони останнього закидали інфопростір маніпуляціями на цю тему. Мовляв, скасування цих правок = скасуванню строків давності чи безкінечному росзлідуванню справ.

Це брехня. Розрахована вона на депутатів, які неспроможні співставити дві норми КПК. Або – хочуть зробити вигляд, що неспроможні.

Вже ну дуже просто мовою – буквально на пальцях – розʼяснили, що йдеться про закриття дірки для порятунку ТОП-корупціонерів.

Ще раз. Законопроєкт №12367-3 НЕ ПРОДОВЖУЄ строки розслідування!

Як було максимум 12 місяців після підозри – так і лишається. Проєкт лише дає право керівнику прокуратури в рамках ТИХ САМИХ 12-ти місяців продовжити слідство, але без слідчого судді.

Наприклад, з Печерського суду, який якраз і НЕ дозволив продовжити розслідування щодо Татарова.

Центр протидії корупції_

15 Jan, 16:17


Деякі анонімні тeлегрaм-канали почали розганяти "зраду", що ухвалений законопроєкт №11321 про відкриту роботу комітетів нібито обмежує свободу слова і запроваджує цензуру.

Мовляв, тепер буде покарання для медіа, якщо ті не будуть видаляти "негативні коментарі читачів про посадовців".

Це неправда і медіаексперти з Інститут Масової Інформації (ІМІ) докладно пояснили чому.

Норма про відповідальність медіа за коментарі на їхніх ресурсах існує щонайменше з 2009 року. Законопроєкт №11321 не створює ніяких нових зобов’язань чи обмежень.

Він лише уточнює вже наявну норму статті: триденне вікно, коли медіа може видалити коментар і не відповідати, розпочинається не лише з моменту отримання припису чи скарги Нацради, але й з моменту отримання ухвали суду про відкриття провадження.

Тому не ведіться на повідомлення анонімних телеграм-каналів. І це застереження стосується не лише цієї "новини".

Центр протидії корупції_

15 Jan, 14:55


​​Палата ВРП рекомендувала звільнити суддю Сакун, яка брехала патрульним

Третя Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя рекомендувала звільнити суддю Звенигородського суду Черкаської області Дар’ю Сакун.     

За що хочуть звільнити суддю? В 2023 році поліція зупинила Land Cruiser Prado, за кермом якого був суддя Володимир Бородійчук. Поряд з ним на пасажирському сидінні була суддя Сакун, яка є власницею авто.

В той день в поліцію звернулась громадянка, яка повідомила, що в кафе у Черкасах чоловік та жінка вживали алкоголь, після чого сіли в Тойоту і врізалися в запарковане авто.

З відео, яке продемонстрували під час засідання Палати ВРП, можна зробити висновок, що у обох суддів є ознаки алкогольного сп'яніння. На відео з бодікамер Сакун збрехала патрульним, що за кермом була вона, а не Бородійчук.

Суддю Сакун захищає одіозний адвокат Ростислав Кравець, який засвітився на плівках ОАСК. Він звинуватив членів ВРП у тому, що вони "паплюжать судову владу, шукають ідеального суддю, тому справи в судах розглядаються по 10 років".

Згадав і ЦПК мовляв, залишилось всього 3000 суддів і дослівно ЦПК та Фундації DEJURE хватить роботи".

Після обговорення доповідач у справі Ольга Попікова заявила, що поведінка судді Сакун під час спілкування з поліцією свідчить про порушення суддівської етики.

Вона вказала на наявність ознак алкогольного сп’яніння, спробу ввести поліцію в оману, демонстрацію можливості використання зв’язків з керівництвом поліції.

Зрештою Попікова запропонувала звільнити суддю. Її одноголосно підтримали інші члени ВРП: Дмитро Лукʼянов, Олег Кандзюба, Інна Плахтій і Олександр Сасевич. Остаточне рішення про звільнення судді має ухвалити ВРП у повному складі.

Сподіваємось, що слідом за суддею Бородійчуком, якого ВРП вже викинула з судової системи, звільнять і його подругу Сакун.

Саме таких рішень ми і очікували, добиваючись оновлення ВРП. Ми впевнені, що саме такі місцеві царьки, як Сакун та Бородійчук, паплюжать судову систему, а не ЦПК та наші партнери, які якраз і добиваються очищення судів.

Підписатись

Центр протидії корупції_

15 Jan, 12:47


"Правки Лозового": розвінчуємо головні міфи про норми, які залишають корупціонерів без покарання

Депутати Верховної Ради знову активно обговорюють потребу скасування "правок Лозового". 

На розгляді парламенту є кілька законопроєктів, але лише один із них повноцінно скасовує «правки Лозового». Це законопроєкт №12367-3, який вже підтримали НАБУ і САП.

Ключова суперечка: хто і як повинен продовжувати строк досудового розслідування після повідомлення особі про підозру.

За останні кілька років дискусія навколо правок обросла міфами та численними упередженнями, тому ми вирішили детально розібратись.

Чому продовжувати строки досудового розслідування має саме прокурор, а не слідчий суддя - в колонці заступниці виконавчого директора ЦПК Олени Щербан: https://www.pravda.com.ua/columns/2025/01/15/7493672/

Центр протидії корупції_

15 Jan, 11:09


​​НАБУ і САП підтримують законопроєкт №12367-3, який спрямований на підвищення ефективності досудового розслідування та забезпечення невідворотності покарання за корупційні правопорушення. Закликаємо народних депутатів підтримати його у першому читанні та в цілому.

Цей законопроєкт передбачає важливі зміни до Кримінального процесуального кодексу України, зокрема:
Скасування норми про закриття кримінального провадження через закінчення строків досудового розслідування. Це дозволить уникнути ситуацій, коли особи уникають відповідальності через формальні строки, навіть у випадках, коли їм повідомлено про підозру. Особливо важливо для розслідувань тяжких та особливо тяжких злочинів.
Дозволяє керівнику САП продовжувати строки досудового розслідування без необхідності звернення до слідчого судді. Це унеможливить автоматичне закриття проваджень через формальне закінчення строку розслідування.
Надання права САП створювати спільні слідчі групи у справах НАБУ, що дозволить швидше розкривати складні корупційні схеми вчинені в різних юрисдикціях;
Врегулювання питань екстрадиції у корупційних злочинах: запити про видачу підозрюваних осіб у кримінальних провадженнях НАБУ відтепер зможуть направляти як Генеральний прокурор, так і керівник САП. Це пришвидшить процес повернення осіб до України для притягнення їх до відповідальності.

Ухвалення цього законопроєкту сприятиме посиленню боротьби з корупцією, забезпеченню справедливості та зміцненню довіри громадян до антикорупційних органів.

NABU and SAPO support Draft Law No. 12367-3, aimed at enhancing the efficiency of pre-trial investigations and ensuring the inevitability of punishment for corruption offenses. We call on Members of Parliament to support its adoption in the first reading and as a whole

Центр протидії корупції_

14 Jan, 12:16


Верховна Рада ухвалила законопроєкт про відкриту роботу комітетів

За законопроєкт #11321 проголосували 286 депутатів.

ЦПК разом з партнерами давно добивались ухвалення цього законопроєкту, тому вітаємо це рішення.

Що зміниться:

за добу до засідання викладатимуть порядки денних та проєкти рішень комітетів;

додатково передбачається онлайн-доступ на засідання комітетів журналістів та представників громадянського суспільства;

протягом доби викладатимуть відеозапис засідання комітету + стенограму та протокол.

Впевнені, що громадяни мають знати, які законопроєкти потрапляють до зали Ради та хто лобіює сумнівні правки. А журналісти - можливість завчасно повідомляти суспільство про них.

Підписатись. ЦПК

Центр протидії корупції_

09 Jan, 16:32


Ділимося другою частиною ключових результатів роботи антикорорганів. Тепер про підсумки роботи ВАКС ⬇️

Вироки

📌від 7 до 8 років увʼязнення з конфіскацією майна девʼяти фігурантам справи про заволодіння землі під Києвом.

📌7,5 років увʼязнення голові Дружківського суду Донецької області Молібозі та 4,5 – експрокурору Дружківського відділу Краматорської прокуратури Ягупцю за отримання хабаря.

📌виправдання ексначальника Служби у справах дітей та сім'ї Київської обласної держадміністрації Андріяша.

Укладені угоди про визнання винуватості

📌із Крошком – обвинуваченим у справі про підкуп ексзаступника міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Лозинського. Крошку присудили 5 років ув'язнення умовно з іспитовим строком 3 роки, він має надати викривальні показання щодо співучасників, передати для ЗСУ та Міноборони котельні на близько 45 млн грн і перерахувати понад 5 млн грн у фонд UNITED24.

📌із забудовником Немерюком, керівниками будівельних компаній Лашковіцерем і Войналовичем. Їм призначили по 5 років умовно з випробувальним терміном у 3 роки, вони також зобов’язані компенсувати завдану шкоду державі у 17,3 млн грн. 

📌із адвокатами Костирою та Пинзарем, підозрювані у підбурюванні бізнесмена до давання хабаря в 300 тисяч доларів посадовцям Генпрокуратури і Державної фіскальної служби. Вони мають сплатити по 93,5 тисячі грн штрафу. Костира має перерахувати 1,61 млн грн у фонд UNITED24 та 2,5 млн грн у фонд Притули. Пинзар зобов'язався перерахувати 4,11 млн грн до UNITED24.

Запобіжні заходи

📌екскерівнику Управління стратегічних розслідувань у Сумській області Ткаченку призначили заставу у розмірі 1,5 млн грн.

📌ексзаступнику міністра енергетики Хейлу продовжили строк тримання під вартою до 24 січня 2025 року. Йому зменшили альтернативу заставу з 25 до 15 млн грн. Апеляційна палата ВАКС залишила це рішення без змін.

📌ексголову Господарського суду Львівської області Артимовича взяли під варту із заставою у 20 млн грн, а його колегу Юркевича – із заставою в 12 млн грн. 

📌третього фігуранта зі справи львівських суддів – ексголову Західного апеляційного господарського суду Плотніцького взяли під варту із заставою в 30,2 млн грн. 6 січня 2025 року він сплатив цю суму і вийшов з СІЗО.

Конфіскація

📌конфіскували майно пропагандиста Кота, який був ведучим на київському Автомайдані: земельні ділянки, зброю, авто, майнові права на сім телепроектів.

📌стягнули в дохід держави активи експрезидента «Мотор Січі» Богуслаєва в дохід держави: будівлі та споруди господарського комплексу в Запорізькій області та 100% частки в статутному капіталі ТОВ «ІННОВА».

📌конфіскували Mercedes, яким користувався посадовець Міграційної служби в Одеській області Морару. Автомобіль вартістю понад 5,6 млн грн “придбала” його матір, не маючи на це законних доходів та навіть посвідчення водія.  

Тим часом Апеляція ВАКС:

📌підтвердила законність стягнення у ДБРівця Чапчая та його дружини-прокурора Аполоніної 7 млн грн необґрунтованих активів.

📌залишила керівницю Хмельницької МСЕК Крупу під вартою.

📌залишила без змін вирок у справі про незаконне заволодіння 43,5 млн грн Укрхімтрансаміак, яким обвинуваченого Ігнатова засудили до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

📌залишила без змін вирок, яким суддю Васильківського районного суду Київської області Ковбеля визнали винуватим в умисному внесенні завідомо недостовірних відомостей до декларації.

Також Верховний Суд підтвердив законність вироку ВАКС, оголошеного громадянину Молдови. Його визнали винним у пропозиції та наданні 75 тисяч доларів неправомірної вигоди військовому прокурору.

Підписатись

Центр протидії корупції_

09 Jan, 16:29


​​ВАКС призначив 15 років ув’язнення ексдепутату Дмитру Крючкову

Вищий антикорупційний суд ухвали вирок щодо колишнього народного депутата Дмитра Крючкова у справі про організацію ним заволодіння коштами компаній ПАТ «Черкасиобленерго» та ПАТ «Запоріжжяобленерго».

Крючкову призначили 15 років ув’язнення з конфіскацією усього майна.

Щоправда сам Крючков ще на початку минулого року виїхав за кордон і не повернувся. Підставою для виїзду стало те, що він має п'ятьох дітей.

До цього він виїздив на кілька днів і повертався, але 15 лютого виїхав за кордон і вже не повернувся. У засіданнях він брав участь по відеозв’язку і повідомляв, що має право на постійне проживання в Монако.

Також судді визнали винуватою спільницю Крючкова, колишню виконувачку обов'язків голови правління ПАТ «Черкасиобленерго» Світлану Кузьмінську. Їй призначили 8 років позбавлення волі з конфіскацією половини майна.

Окрім позбавлення волі, суд задовольнив цивільні позови у справі та застосував спецконфіскацію:
• 468 млн грн — спецконфіскація з «Енергомережі" і Крючкова;
• понад 27 млн грн — Крючков має сплатити на користь АТ «Одеська ТЕЦ»;
• понад 21 млн грн — Крючков має сплатити на користь «Запоріжжяобленерго»;
• 14 млн грн — мають сплатити солідарно Крючков та Кузьмінська на користь «Черкасиобленерго».

З обвинувачених також стягнули 415 тис. грн судових витрат. Вирок ухвалили судді Євген Крук, Олексій Кравчук та Інна Білоус.

Нагадаємо, що за версією обвинувачення, у 2014-2015 роках службові особи приватної компанії заволоділи коштами які мали надійти до ПАТ «Черкасиобленерго», ПАТ «Запоріжжяобленерго». Суть схеми зводилася до того, що споживачі електрики платили гроші не напряму обленерго, а доплачували ще й фірмі-посереднику "Енергомережа", яку контролював Крючков.

Загальні збитки енергопостачальним компаніям складають понад 1,5 млрд грн, з яких під час досудового розслідування відшкодовано понад 315 млн гривень. Також ВАКС розглядає ще одну справу, в якій Крючков проходить як обвинувачений. У ній йдеться про недоотримані доходи ПАТ «Запоріжжяобленерго» та ДП “Енергоринок” на понад 346 млн грн.

Підписатись

Центр протидії корупції_

09 Jan, 13:27


​​Народній депутатці від “Слуги народу” Ірині Кормишкіній НАБУ і САП повідомили про підозру в умисному декларуванні недостовірних відомостей

Слідство встановило, що Кормишкіна в декларації за 2023 рік не відобразила відомостей про житловий будинок, у якому вона мешкає, та земельні ділянки поблизу м. Одеси вартістю понад 17 млн грн, що придбані за рахунок необґрунтованих активів.

Нагадаємо, в жовтні минулого року антикорупційні органи повідомили Кормишкіній про підозру у незаконному збагачення. За версією слідства вона у 2021-2022 роках стала власницею активів, які на понад 20 млн грн перевищують її офіційні доходи та заощадження.

Тоді ВАКС застосував до народної депутатки запобіжний захід у вигляді особистої поруки та передав підозрювану на поруки голові фракції “Слуга народу” Давиду Арахамії та голові Миколаївської обласної військової адміністрації  Віталію Кіму.

Підписатися

Центр протидії корупції_

09 Jan, 06:42


Памʼятаєте брехню Міноборони і ко про 100 млрд грн, які ніби-то валяються невикористаними в Агенції оборонних закупівель (АОЗ)?

Саме цим виправдовували схематоз з перекиданням 23 млрд грн прикордонникам для закупівлі зброї у стрьомних поляків і на значно гірших умовах (ніж контактувався АОЗ).

На скріні – чергове спростування тієї та іншої брехні. Більше – в колонці директорки АОЗ.

Нижче кілька результатів АОЗ за 2024р. :

1) В 2023 р. частка спецімпортерів (у сумі контрактів) була 82%, а в 2024 році – 12%.

Прощавай Спецтехноекспорт (з розслідування Ткача) та інші чорти.

2) АОЗ вже уклала 50 контрактів зі світовими виробниками озброєння з 13 країн світу.

Наприклад, вперше маємо прямі угоди з болгарськими виробниками, а також з Rheinmetal, KNDS (Цезарі) та багатьма іншими.

Експерти зрозуміють, наскільки крутим (і раніше неможливим) є цей результат.

3) На 100% бюджету АОЗ взято бюджетних зобов'язань (під укладені контракти); 99,2% – вже сплачено постачальникам.

І це враховуючи, що 25% від загального бюджету до АОЗ було доведено лише в ЖОВТНІ.

4) АОЗ профінансувала контракти зі 155 українськими виробниками озброєння.

Зокрема в закупівлях БпЛА їхня частка перевищила 90% від суми контрактів, РЕБ – майже 50%

Для порівняння, Умєров (разом з Кліменковим) вже другий рік не спроможні закрити прострочених контрактів Міноборони на десятки МІЛЬЯРДІВ.

Більше про результати АОЗ – в колонці директорки Агенції.

Центр протидії корупції_

08 Jan, 16:51


​​Одіозний Окружний адмінсуд Києва (ОАСК) ліквідували 2 роки тому. Та жоден фігурант з “плівок” досі не отримав вироку.

Ба більше – всі судді ОАСКу отримують мільйонні річні зарплати, фактично не працюючи. Мільйони за нічого.

Чому так сталося? Розповідають юристи Автомайдану Олексій Коновалов та Вадим Валько у колонці для Української Правди.

Зокрема про те:
📌 як підігрували фігурантам під час досудового розслідування
📌 чому розгляд у Вищому антикорсуді був таким складним
📌 що сталося з суддями-фігурантами

Сьогодні правовий комітет Ради розглядав законопроєкти зі створення нового суду на заміну ОАСК. І виглядає так, що у владі ладні зробити все, аби отримати якомога більше контролю над цим судом.

Чи побачимо ми все таки вирок судді Вовку та що робити із ситуацією, що склалася – читайте у колонці на УП.

Підписатись

Центр протидії корупції_

08 Jan, 13:06


Зібрали для вас ключові результати роботи НАБУ та САП за грудень ⬇️

📍Викрили:

▪️ уже колишнього голову Господарського суду Львівської області Артимовича, ще одного ексголову цього суду Юркевича та колишнього голову Західного апеляційного господарського суду Плотніцького на вимаганні 1 млн доларів хабаря. 
 
▪️колишнього т.в.о. заступника керівника Департаменту карного розшуку Нацполіції Ткаченка у причетності до справи екснардепа Задорожнього. Останнього підозрюють у вимаганні 3,4 млн грн за “неперешкоджання” у ремонті водогону. 

📍Завершили слідство у справах:

▪️ексміністра аграрної політики та продовольства Сольського щодо заволодіння землями на загальну суму 291 млн грн. 

▪️першого заступника міністра аграрної політики та продовольства Висоцького та ексзаступника міністра економіки Грибана, яких підозрюють у зловживанні на суму 63,9 млн грн під час закупівлі Укрзалізниці.

▪️ ексголови АМКУ Кириленка, якого тепер підозрюють у брехні в декларації та незаконному збагаченні не на 56 млн грн, а на понад 72 млн грн.

▪️ексголови апеляційного суду Черкаської області Бабенка, підозрюваного у спробі відчуження комунального майна на понад 15 млн грн.

▪️податківців з Харківщини, яких підозрюють в одержанні 55 тис. доларів хабаря.
 
▪️ексдиректора держпідприємства Кобзи, підозрюваного у заволодінні продукцією держпідприємства на майже 23 млн грн.

📍Скерували до суду:

▪️справу мера Одеси Труханова та його спільника Галантерника, яких підозрюють у причетності до махінацій з орендою землі на 689 млн грн. 

Крім того, в Австрії та Франції арештували автівки та нерухомість фігурантів справи ексголови Фонду держмайна Сенниченка.

У грудні САП також заявив позов про стягнення майже 2,6 млн грн з голови громади у Закарпатській області Химича через відсутність офіційних доходів для придбання його дружиною будинок на 242 квадратів у Мукачево. 

Підписатись

Центр протидії корупції_

07 Jan, 08:29


В кінці грудня Умєров вніс НЕЗАКОННІ зміни у статути Агенції оборонних закупівель (АОЗ) та Державного оператора тилу (ДОТ), якими взяв під ручний контроль 550 млрд грн.

Більше того, Міноборони Зеленського бреше, що вони змінили статути АОЗ і ДОТу на вимогу закону.

Ці зміни закону прямо і однозначно СУПЕРЕЧАТЬ. В матеріалі для УП ми детально пояснюємо чому.

От просто беремо коментарі Міноборони і розмазуємо їх посиланнями на статті закону.

Чи могли в Мінооборони просто помилитися та не побачити прямих норм закону?

Ні, не могли. І Умєров, і Клімінков (замінстра по закупівлях) – досвідчені корпоративні управлінці, які добре розбираються в господарському праві. Умєров, нагадаю, очолював Фонд держмайна.

Тим більше, що це вже ДРУГА спроба міністра оборони Зеленського знищити головну реформу в оборонних закупівлях. Цього разу спроба вдала.

За Резнікова було чесніше – там і яйця по 17 грн, і непоставлені снаряди закупляли департаменти Міноборони. А значить і вся відповідальність була на міністрі.

Зараз Умєров по-суті перетворив АОЗ і ДОТ в повністю підконтрольні департаменти Міноборони, але прикривається ними як незалежними інституціями.

Детально розписуємо все це пекло в цьому матеріалі для УП.

Центр протидії корупції_

06 Jan, 17:36


САП та НАБУ повідомили про підозру виконуючому обовʼязки голови Державної митної служби України Сергію Звягінцеву

Як повідомили в САП Звягінцев умисно не відобразив у своїх деклараціях за 2021-2023 роки відомостей про житловий будинок площею 236,8 кв. м. та земельну ділянку під Києвом, на якій він розташований. Вартість цієї нерухомості складає понад 100 тис. доларів США

Слідство встановило, що цю нерухомість оформили на близького родича дружини, проте фактично нею володів та користувався Звягінцев та його родина

Посадовцю загрожує до 2 років обмеження волі з позбавленням права обіймати певні посади на строк до 3 років

Цікаво, що НАЗК — ключовий орган, відповідальний за перевірку декларацій — навіть не розпочало перевірку декларацій Звягінцева. Його прізвище відсутнє у переліку тих, по кому пройшла або триває перевірка.

Підписатись

Центр протидії корупції_

03 Jan, 16:44


​​Наші друзі з підрозділів, які не можна публічно називати, отримали “подарунок” від росіян. На щастя, всі живі, хоч і добряче побиті, але найбільше постарждало авто.

Вони зараз на Покровському напрямку, там дуже гаряче, тому просимо допомогти хлопцям якнайшвидше відновитись.

🔗Сума збору: 500 000 грн🔗

За найбільший донат - футболка Make Russia Small Again, ще одну розіграємо між донатами понад 200 грн.

А ще ці мегакруті хлопці підготували кілька нереально крутезних подарунків від себе, їх теж розіграємо серед усіх донаторів.

Дякую безмежно кожному та кожній за допомогу та підтримку! 💙💛

🔗Посилання на банку
https://send.monobank.ua/jar/6dTuEd4N7i

💳Номер картки банки
4441 1111 2992 4381

Центр протидії корупції_

03 Jan, 12:31


​​6,5 та 6 років ув’язнення: оголосили вирок у справі двох адвокатів, яких викрили на спробі підкупу посадовців Офісу генпрокуратури

Колегія суддів ВАКС у складі Віри Михайленко, Сергія Мойсака і Оксани Олійник оголосила вирок колишньому прокурору та його співучаснику, яких викрили на підбурюванні до надання хабаря керівництву Офісу Генпрокурора.

Йдеться про колишнього начальника відділу одного з підрозділів Офісу Генпрокурора Олега Гальченка-Авілова та його пособника Ігоря Осиповича.

За ці гроші адвокати обіцяли бізнесмену вирішити його проблеми. Зокрема, домогтись повернення вилученої комп’ютерної техніки й автівок Mercedes-Benz S400 CDI, Porsсhe Macan GTS, Bentley Continental GT та Land Rover Range Rover.

За задумом адвокатів, гроші мали піти посадовцям ОГП і ДФС. За свою допомогу підозрювані хотіли отримати «бонус» в 20 тисяч доларів.

Бажаючи отримати гроші, адвокати неодноразово погрожували бізнесмену, що той отримає підозру, а рішення про арешт майна не буде скасовано.

Суд визнав Гальченка-Авілова винуватим у пособництві в наданні 100 тисяч доларів. Йому призначили покарання у виді 6,5 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в правоохоронних органах строком на 3 роки та з конфіскацією 60 100 доларів.

Його пособника Осиповича визнали винуватим у підбурюванні до надання 100 тисяч доларів. Його засудили до 6 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

За інформацією видання «Слово і діло», матеріали стосовно Захара Антипова, який також обвинувачується у справі, виділені в окреме провадження через мобілізацію.

Вирок ще може бути оскаржений до Апеляційної палати ВАКС.

Підписатись

Центр протидії корупції_

02 Jan, 18:26


​​Директор Київського науково-дослідного інституту судекспертиз Рувін втратив свою посаду

Рувін обіймав цю дуже важливу посаду з 2011 року. Причина? З ним не продовжив контракт Мін’юст.

Нещодавно @cxemu писали, що контракт з Рувіним можуть не продовжити через ймовірне друге громадянство. Як з’ясували журналісти, Рувін перед отриманням допуску до держтаємниці від СБУ, зазначив в анкеті, що має ізраїльське громадянство.

Що відомо про Рувіна? Він понад 13 років очолював структуру, експертизи якої спричинили публічні скандали у справах НАБУ: «Роттердам+», Насірова і багатьох інших.

А ще, судячи з розслідування @bihusinfo, Рувін та його родина як мінімум донедавна користувались дорогою нерухомістю і автівками, які їм не належать, а також володіли майном, яке не корелює з офіційними доходами.

У липні 2024 року детективи НАБУ повідомили про підозру пасинку Рувіна - Назару Шептицькому. За даними слідства, той підбурив кількох відомих людей до надання й отримання хабарів за призначення на керівні посади в митних органах.

Звільнення Рувіна - це добре, але не вирішує проблеми. Ми в ЦПК наполягаємо на реформі системи експертиз загалом, і щоб у НАБУ був доступ був до незалежної експертизи.

Підписатись

Центр протидії корупції_

02 Jan, 15:46


​​Ще одного підозрюваного у справі на 1 млн доларів залишили під вартою

Апеляційна палата ВАКС у складі головуючого Панкулича та суддів Глотова, Панаїда залишила без задоволення скаргу захисників ексголови Господарського суду Львівської області Михайла Юркевича.

Його залишили під вартою, хоча сторона захисту наполягала на домашньому арешті.

Раніше слідчий суддя ВАКС Віталій Крикливий обрав Юркевичу таку запобіжку: тримання під вартою з правом внесення застави в 12 млн грн.

За даними слідства, Юркевич фактично виконував роль посередника: він отримав 75 тисяч доларів від заявника і передав іншим особам.

Розмови і факт передачі грошей зафіксовані. Вдома у Юркевича вилучили приховані 7,5 тисяч доларів. Захист стверджує, що гроші Юркевич отримав за консультацію.

У цій справі підозри також отримали тодішній голова Господарського суду Львівської області Артимович та колишній голова Західного апеляційного господарського суду Плотніцький.

В разі внесення застави Юркевич не зможе відлучатися без дозволу детектива, прокурора чи суду за межі Львівської області, спілкуватись з іншими фігурантами справи, змушений буде носити браслет і здати паспорти для виїзду за кордон.

Нагадаємо, що кількох чинних та колишніх керівників судів у Львівській області, за даними НАБУ і САП, викрили на вимаганні хабаря у розмірі 1 млн доларів.

За це вони нібито обіцяли забезпечити ухвалення «потрібних» рішень у судових справах Західного апеляційного Господарського суду.

Юркевич очолював Господарський суд Львівської області до березня 2023 року.

Артимовича сьогодні залишили під вартою, але зменшили альтернативну заставу до 10 млн грн.

Підписатись

Центр протидії корупції_

02 Jan, 14:04


​​Апеляція ВАКС підтвердила покарання в 10,5 років з конфіскацією майна для експосадовця Держекспортконтролю

Колегія суддів Апеляції Вищого антикорсуду залишила без змін вирок колишньому чиновнику Державної служби експертного контролю Сергію Головатому.

Його визнали винним у вимаганні 250 тисяч доларів хабаря. Під час обшуків за місцем його проживання та у автомобілі вилучили 125 тисяч доларів.

Взамін Головатий нібито обіцяв посприяти представникам ТОВ «Мотордеталь-Конотоп» в отриманні дозволу на вивезення до росії товарів подвійного призначення.

Колишньому посадовцю призначили 10,5 років ув'язнення з конфіскацією усього майна, зокрема 42 950 доларів і двох злитків золота вагою по 5 грамів.

Вирок може бути оскаржений у Верховному Суді. Головатий з грудня 2023 року перебуває під вартою.

Раніше Вищий антикорупційний суд також конфіскував у дохід держави 100% статуного капіталу ТОВ «Мотордеталь – Конотоп».

Це один із найбільших заводів у Європі, який займається виробництвом гільз циліндрів для двигунів внутрішнього згорання.

Конфіскували завод в рамках санкційного механізму, розробкою якого займався ЦПК разом із партнерами.

Підписатись

Центр протидії корупції_

02 Jan, 13:38


​​Ексголову Господарського суду Львівської області Артимовича залишили під вартою, але зменшили заставу до 10 млн грн

Апеляційна палата ВАКС у складі головуючого Панкулича та суддів Глотова і Панаїда розглянула апеляційну скаргу захисту і вирішила зменшити колишньому голові суду Василю Артимовичу розмір застави до 10 млн грн.

У грудні він отримав підозру у справі НАБУ про ймовірний хабар в розмірі 1 млн доларів.

Сторона захисту наполягала на домашньому арешті.

Раніше суддя ВАКС Леся Федорак частково задовольнила клопотання прокурора САП і взяла Артимовича під варту з альтернативою внесення застави в 20 млн грн.

За даними слідства, підозрювані вимагали гроші за ухвалення «потрібних» рішень у судових справах Західного апеляційного Господарського суду, які стосувалися мережі лабораторій «Ескулаб».

Слідство наводило цитати фігурантів справи, мовляв, без хабаря рішення суду не будуть ухвалені. Мовляв, сам Артимович повідомив, що «займається питаннями і все буде добре».

Крім того, Артимович нібито інструктував інших фігурантів про те, як спілкуватися так, щоб не викрили.

За словами прокурора, Артимович брав участь в усіх розмовах фігурантів, а також висловлював вимогу, що треба передати 75 тисяч доларів через суддю у відставці Юркевича.

У разі внесення застави суддя змушений буде не відлучатися зі Львівської області, утриматись від спілкування зі свідками та носити браслет. Паспорти для виїзду закордон Артимович вже здав.

У цій справі підозри також отримали колишній голова Господарського суду Львівської області Юркевич та колишній голова Західного апеляційного господарського суду Плотніцький.

Підписатись

Центр протидії корупції_

02 Jan, 12:48


​​НАБУ і САП домоглись екстрадиції з Болгарії підозрюваної зі справи Шила про заволодіння 95 млн грн

В Україну екстрадували одну з фігуранток справи про заволодіння майже 95 млн грн Укрзалізниці під час закупівлі силових трансформаторів. У цій справі підозру також отримав колишній співробітник СБУ Артем Шило.

За даними Zaxid.net, з Болгарії екстрадували керівницю фірми «Узелектро» Наталю Колтишеву. Раніше слідство повідомляло, що «Узелектро» незаконно виграло тендер на постачання трансформаторів за завищеними цінами.

З моменту викриття схеми у квітні 2024 року підозрювана перебувала у міжнародному розшуку.

Восени 2024 року її затримали болгарські правоохоронці. Передача підозрюваної співробітникам НАБУ відбулась на пункті пропуску «Устилуг-Зосін» Волинської області.

ВАКС вже обрав Колтишевій запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з правом застави у 9,9 млн грн.

За клопотанням детективів та прокурорів суд також арештував 54 млн грн на банківських рахунках компанії-постачальниці, а також на нерухоме та рухоме майно підозрюваних.

За даними антикорупційних органів, керівником організованої групи був Артем Шило. Йому також інкримінують подальшу легалізацію частини згенерованих на схемі коштів.

Раніше у розслідуванні @bihusinfo йшлося, що Шило за десять років на держслужбі накопичив майна майже на 4 млн доларів. Його також називали близьким до Олега Татарова.

У березні 2024 року Шила звільнили із посади начальника Головного управління контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки СБУ. 

Підписатись

Центр протидії корупції_

31 Dec, 12:14


​​У цей різдвяно-новорічний період можна і помріяти.

У кінці фільму Ґрінч, викрадач Різдва, зізнався у власних крадіжках подарунків та здався правоохоронцям.

Не те, щоб ми вірили в дива. Але були б не проти, аби в новому році Олега Татарова звільнили з посади заступника голови Офісу президента, а сам він таки здався НАБУ.

Правда, у кінці фільму Ґрінча пробачили. Не думаємо, що українське суспільство здатне так легко пробачити Татарову.

Його виправдовування звірств на Майдані та знущання з української правоохоронної і судової системи ще довго памʼятатимуть.

Центр протидії корупції_

30 Dec, 19:26


​​Справа львівських суддів про мільйонний хабар: ВАКС взяв під варту ще одного фігуранта

Слідча суддя ВАКС Леся Федорак взяла під варту з альтернативою застави в 30,2 млн грн колишнього голову Західного апеляційного господарського суду Бориса Плотніцького.

Нагадаємо, на початку грудня САП і НАБУ викрили тодішнього голову Господарського суду Львівської області Василя Артимовича та колишнього голову цього ж суду Михайла Юркевича.

За даними слідства, вони вимагали від представника приватної компанії хабар у розмірі 1 млн доларів.

За ці гроші вони нібито обіцяли забезпечити ухвалення потрібних рішень у судових справах Західного апеляційного Господарського суду, а також «запобігти замовному вбивству викривача».

Детективи задокументували передачу частини хабаря у сумі 75 тисяч доларів.

Пізніше НАБУ і САП повідомили підозру у вимаганні хабаря і Плотніцькому.

Під час обрання запобіжного заходу прокурор зачитав фрагменти матеріалів негласних слідчо-розшукових дій. З яких вбачається, що Плотніцький міг мати відповідний вплив.

Зокрема, в розмовах з іншими фігурантами Плотніцький зазначав, що мільйон потрібно поділити на "два поверхи", що, на переконання слідства, означає вплинути на прийняття рішень як в першій так і в апеляційній інстанції.

Також фігуранти озвучують фрази на зразок "Борис працює, буде хлопок". Зафіксований й вислів: "Самі питання не закриєте".

На переконання слідства, зафіксовані розмови свідчать про здійснення впливу Плотніцьким на суддів.

Плотніцький видалив частину переписки перед тим, як у нього вилучили телефон. На думку прокурора, це свідчить про істотний ризик знищення чи спотворення інших доказів у справі.

Також Плотніцький має можливість безперешкодного виїзду за кордон, що створює ризик переховування від слідства і суду.

Плотніцький свою вину не визнав та заявив, що готовий співпрацювати зі слідством. Захист просив обрати йому запобіжний захід, не пов'язаний з триманням під вартою.

В підсумку Плотніцького взяли під варту у залі суду з альтернативною заставою 30,2 млн грн.

Підписатись

Центр протидії корупції_

30 Dec, 15:03


Закликаємо підтримати петицію про застосування санкцій щодо Портнова

І знову про Портнова. Багатьох дістало, що Портнов виграє суд за судом і попри накладені американські санкції чудово себе почуває в Україні.

Керівниця відділу розслідувань hromadske Ярослава Вольвач, яка робила матеріал про Портнова, кілька разів намагалась подати петицію про застосування санкцій щодо цього діяча на сайті Президента. Але щоразу її відмовлялись публікувати.

Тому Вольвач розмістила петицію на сайті уряду і закликала Кабмін та Президента застосувати санкції щодо Портнова.

Цю петицію підтримав Медіарух - спільнота, яка об’єднала журналістів медіа, розслідувачів та експертів.

«Незважаючи на численні журналістські розслідування, які свідчать про можливий збережений вплив Портнова на судову систему України, жодних санкцій щодо нього Україною досі не було запроваджено», - йдеться у петиції.

Ця петиція дуже не сподобалась Портнову. Він закликав уряд видалити петицію, бо вона начебто «суперечить законодавству, а також порушує права і свободи Портнова». 

На нашу думку, це велика ганьба, що такі, як Портнов досі зберігають свій токсичний вплив і влада не бачить в цьому нічого поганого.

Тому закликаємо вас підписати петицію: https://petition.kmu.gov.ua/petitions/7617

Центр протидії корупції_

30 Dec, 10:02


! З більше, ніж пів тисячі прокурорів-інвалідів звільнили аж … 5. ПʼЯТЬ звільнених прокурорів-інвалідів з ПІВ ТИСЯЧІ –черговий “феноменальний” результат ефективних менеджерів Зеленського/Єрмака. 

! З 67 хмельницьких прокурорів-інвалідів – Офіс генпрокурора НЕ спромігся перевірити  незаконність статусу ЖОДНОГО!

Зате піар-активностей влади було на пів світу: обурені заяви Президента, засідання РНБО, анонси “страшних чисток” в прокуратурі і т.д. і т.п. 

В підсумку: багато піару і галасу – з нульовим результатом на табло.  

Чи спроможна перемогти росію влада, що НЕспроможна звільнити своїх же знахабнілих прокурорів? 

До речі, ці нікчемні результати службової перевірки Татарівське ОГП сховало в кримінальній справі Татарівського ж ДБР, щоб приховати від суспільства.

Центр протидії корупції_

30 Dec, 08:30


​​Цей допис гарно розійшовся у Facebook. Тому вирішили продублювати і тут. Бо він про справедливість, за яку варто боротись.

У грудні нарешті з’явився наказ про звільнення багаторічного керівника Національної Академії сухопутних військ, генерала-лейтенанта Павла Ткачука (на фото внизу).

Він мав підозру у справі про незаконне збагачення, але Ткачука врятував тодішній керівник САП Холодницький. Якому Ткачук нещодавно віддячив, зробивши своїм помічником.

Але зараз не про це. Непотоплюваний Ткачук пішов на дно після скарги 21-річного курсанта академії Олександра Поповича (на фото вгорі).

Попович (тут його телеграм-канал) разом з іншими курсантами поскаржились в парламентську тимчасову слідчу комісію на грубе ставлення, приниження, грошові побори та фізичний тиск.

Розголос Поповичу виліз боком - на нього самого в Академії відкрили справу про непокору, а потім і кримінальну - за перевищення повноважень і нібито побиття колег по навчанню. 

В квітні після низки доган Поповича відрахували з Академії, перевели в одну з бойових танкових частин, де направили у штурмовий підрозділ.

Але скарга Поповича не була марною: розслідування комісії викрило масштабні порушення в самій академії, які і призвели до появи наказу про звільнення Ткачука.

Але наказ не означає реальне звільнення, бо Попович пише, що генерал Ткачук досі «тримається» за крісло. Схоже, що він застосував давню схему з втечею на «лікарняний».

В сухому залишку: Ткачук остаточно не звільнений, а Попович досі не поновлений в Академії. Суд не розглянув його позов, тому солдат оскаржив це рішення у апеляції.

Сподіваємось, що справедливість буде відновлена, Ткачук не тільки втратить посаду, а й відповість за всі оборудки. А солдат Попович поновиться на навчанні. Бо за такими майбутнє. І за таких людей, які не бояться відстоювати за свої права, варто боротись.

Підписатись. ЦПК

Центр протидії корупції_

29 Dec, 16:08


«Хто насправді керує Україною - Зеленський чи Єрмак?,» - питаємо глядачів нашого YouTube-каналу у новому відео. Чекаємо на ваші відповіді у коментарях тут

Також у відео підсумовуємо головні події року та розповідаємо: від чого залежатиме доля України у 2025-му.

Дивіться свіжий випуск за посиланням та не забувайте підписатися на канал.

Центр протидії корупції_

28 Dec, 11:26


Заморожені російські активи можуть стати або потужною зброєю проти агресора, або пасткою для Заходу.

Чому розмороження цих коштів загрожує не лише Україні, а й світовому порядку, та як перетворити ці активи на фундамент української перемоги та відбудови, — в статті «Жодних компромісів щодо активів. Чому не можна повертати росії 300 мільярдів доларів, знерухомлених Заходом» розказують Олена Галушка та Дар'я Каленюк.

Читать на русском здесь

🚀 Приєднатися до ZN.UA

Центр протидії корупції_

27 Dec, 17:38


Хто з українців придбав 13 нових Rolls-Royce на третьому році великої війни | УП. Розслідування

Наприкінці минулого року від джерел у бізнесових колах ми почули приголомшливу інформацію. Більше десяти українців замовили новий електричний Rolls-Royce Spectre вартістю більше півмільйона євро.

Spectre – це перший електромобіль компанії Rolls-Royce, який почали виробляти у 2023 році.

Таке авто не купується у салоні. Тим паче в Україні повномасштабна війна. І тим українським громадянам, яким дуже треба було стати одними з перших у світі власників таких коштовних авто, потрібно було ставати в чергу і чекати.

Станом на зараз, за інформацією джерел “Української правди” у правоохоронних органах, в Україні зареєстровано вже 13 Rolls-Royce Spectre. Деякі з цих машин вже компроментують нашу державу на вулицях Монако.

Хто ці люди, які придбали ці найдорожчі у світі автівки? Чи є у них офіційні доходи для таких придбань? І хто з них має стосунок до влади?

Подробиці у нашому новому розслідуванні
👉 https://www.youtube.com/watch?v=7JqcyiQotrI

Центр протидії корупції_

27 Dec, 12:39


​​ВАКС конфіскував майно пропагандиста Кота

Вищий антикорсуд задовольнив позов Міністерства юстиції і застосував санкцій до телеведучого Юрія Кота, який втік до рф.

Згідно з рішенням суду, у Кота конфіскують:

▪️чотири земельні ділянки у Житомирській області,
▪️три одиниці вогнепальної зброї,
▪️автомобіль Skoda Octavia Elegance,
▪️майнові права на сім телепроектів.

Також суд ухвалив стягнути 59% частки у статутному капіталі ТОВ «Золота Фішка» та гроші, розміщені на рахунках у банку.

Рішення суду може бути оскаржене в Апеляції ВАКС.

Кот був ведучим на київському Антимайдані, а в лютому 2014 року переїхав до рф. Він активно співпрацює з російськими медіа, де поширює ворожу пропаганду.

Додамо, що кілька днів тому Фонд держмайна спрямував до фонду ліквідації наслідків збройної агресії 6 млн грн, які за санкційним механізмом конфіскували у колаборанта Дмитра Табачника.  

Активи Табачника, Кота та інших зрадників конфісковують завдяки санкційному механізму, розробленому ЦПК, Автомайданом та нашими партнерами у владі і громсекторі.

Підтримати наші зусилля можна тут:
📌 Patreon
📌 Переказ

Центр протидії корупції_

27 Dec, 06:43


🔑 Службові квартири на шару: хто отримує житло від держави поза чергою

Службове житло мало б допомагати тим, хто справді цього потребує. Та натомість воно перетворилося на такий собі “бонус для своїх".

Візьмемо до прикладу ЖК «Славутич» чи «Комфорт Таун». Квартири тут виділяють – ні, не українцям в біді – а суддям, прокурорам і топ-чиновникам. Для яких це часто +1 додаткова квартира, яку можна записати на родичів, а потім і приватизувати.

▪️ Суддя Людмила Губська отримала службове житло в Києві, а потім разом із родиною скупила ще нерухомість у Черкасах.
▪️ Поліцейський Сергій Бойчук переписав власне житло на матір, а собі оформив службову трикімнатну в елітному ЖК.
▪️ Ще один поліцейський Дмитро Соколов отримав службову квартиру в ЖК "Славутич" за рік роботи в Києві, а його родина тим часом придбала кілька квартир і приміщень у передмісті.

👉 Хто ще отримує квартири “на шару”, поки переселенці туляться в модульних буинках – у розслідуванні Ольги Матвєєвої: https://youtu.be/LofQwIkdfQU

👀 Підписуйтесь на Bihus.Info

Центр протидії корупції_

26 Dec, 16:58


​​НАБУ і САП оголосили підозру у справі про хабар в розмірі 1 млн доларів ще одному судді

НАБУ і САП повідомили колишньому голові Західного апеляційного Господарського суду Борису Плотніцькому про підозру у вимаганні неправомірної вигоди.

Раніше у цій справі отримали підозри колишні керівники Господарського суду Львівської області Михайло Юркевич та Василь Артимович.

Слідство вважає, що гроші вимагали за ухвалення потрібних рішень у справах Західного апеляційного Господарського суду, які стосувалися мережі лабораторій Ескулаб, а також «за обіцянку запобігти вбивству, яке планували його опоненти у судовому процесі».

Після оголошення перших двох підозр представник САП заявляв, що кількість підозрюваних, в тому числі суддів, може збільшитись. Як бачимо, так і сталось.

Плотніцький очолював Західний апеляційний Господарський суд до серпня цього року. Кілька місяців тому ВРП відправила його у почесну відставу з довічними виплатами.

❗️Перш ніж стати суддею, Плотніцький у нульових був радником голови Донецького апеляційного господарського суду Віктора Татькова. Це одіозний суддя часів Януковича, який зараз переховується від слідства.

У 2006 році Плотніцький був призначений суддею Господарського суду Донецької області. У 2011 році став головою Господарського суду Донецької області після того, як Янукович почав масово перетягувати колег Плотніцького до Києва.

У 2012 році Плотніцький став суддею Львівського апеляційного господарського суду, за два роки очолив цей суд. Після того він 5 разів переобирався на посаду голови суду.

У своїй декларації за 2024 рік він вказав 1,75 млн грн зарплати. Плотніцький також зазначив, що має заощадження в розмірі 2,4 млн грн.

Він також задекларував квартири у Львові, Донецьку та Алушті, а також житлові будинки у Львівській та Донецькій областях.

Для затримання судді потрібен дозвіл ВРП. Найближче засідання ВРП заплановане на 7 січня. Без санкції ВРП йому не можна обирати запобіжку.

Підписатись

Центр протидії корупції_

26 Dec, 12:23


Міністр Умєров знищив головну антикорупційну реформу в оборонці

Міністр оборони Рустем Умєров вніс зміни до статутів Агенції оборонних закупівель (АОЗ) та Державного оператору тилу (ДОТ). Ці зміни підривають всю суть реформи оборонних закупівель, запроваджену після скандалу із “яйцями по 17”.

Цими змінами Умєров надав собі наступні повноваження:

Зобовʼязувати посадових осіб агенцій заключати (чи розривати) угоди БЕЗ огляду на позицію Директорів, їх заступників чи Наглядових рад.

Наприклад, наказав купити непрацюючі 120-мм міни або 152-мм снаряди з переплатою в 90 млн євро – АОЗ купує негайно і без зайвих питань.

В будь-який момент звільнити (або призначити) Директорів агенцій (та їхніх заступників), а також будь-кого іншого – аж до начальників управлінь.

Цими змінами в статут Умєров повністю знищив незалежність обох закупівельних агенцій. Залишилася ширма, за якою всі фінансові та кадрові рішення приймає міністр Зеленського.

А тепер короткий зміст попередніх серій, щоб чітко бачити всю картину:

1️⃣ Міноборони ДЕВ'ЯТЬ місяців тягне зі створенням наглядових рад АОЗ і ДОТ: обраних членів не призначають місяцями. Тільки після скандалу Умєров нарешті видає наказ.

2️⃣ В цей час Міноборони пробує знищити АОЗ шляхом “зливання” з ДОТ. Тільки після скандалу Умєров тимчасово відступив.

3️⃣ Вибухають корупційні скандали з перекиданням 23 млрд грн на “польський контракт” з переплатою в 90 млн євро та десятками тисяч непрацюючих мін і бажанням замовити в того ж виробника ще сотні тисяч боєприпасів.

4️⃣ І ось нарешті зміни в статути АОЗ і ДОТ, які повністю ліквідовують незалежність обох агенцій, віддаючи фінансові та кадрові рішення в руки міністра оборони Зеленського.

Власне самі зміни в статути АОЗ і ДОТ, а також порівняння редакцій статутів описали тут: https://antac.org.ua/news/ministr-oborony-umierov-znyshchyv-holovnu-antykoruptsiynu-reformu-v-oborontsi-zminamy-do-statutiv-aoz-i-dot/

Підписатись

Центр протидії корупції_

26 Dec, 08:09


Ключові медіа США і ЄС написали про скандали з допуском на фронт непрацюючих мін та розпил 23 млрд грн (“польський контракт”): Washington Post, Politico.

В цей час оборонний комітет Верховної Ради (і його члени):

1. Про непрацюючі міни – винні військові, які порушили умов зберігання. “Слуга” Веніславський: “В умовах сухої погоди ці міни не давали жодних збоїв”.

2. Про розпил 23 млд грн – “НЕ несе загрози обороноздатності держави” – це цитата з рішення комітету.

Більше того – оборонний комітет Ради звернувся в СБУ, щоб покарати тих, хто виніс проблему на зовні і, створив, цитую “суспільну напруженість”.

Рівно так само оборонний комітет Ради відмазував Резнікова з його корупційним пеклом:

1. Про яйця по 17 грн – голова комітету “слуга” Завітневич:
“… говорити про те, що у нас закуповують курячі яйця вдвічі-втричі дорожче, ніж на ринку, це неправильно. У контракті зовсім інша цифра”.

Голова оборонного комітету брехав – ДержаудитСлужба про ті яйця: “Так, купували (Міноборони) по 17 грн за штуку. Десяток – 170 грн.”

2. “Слуга” Веніславський відмазував свого колегу (з оборонного комітету), родичі якого разом з Резніковим зимою “вдягли” 180 тисяч військових в холодні уродські куртки 👇

«На комітеті пан Касай … сказав щиро (і я вам скажу, що практично всі члени комітету йому вірять), що він жодного уявлення не мав про те, чим займається його племінник…”

Донька “слуги” Касая і той його племінник під час скандалу з куртками придбали елітну нерухомість у Дубаї на 37 млн грн.

До речі, Касай і досі член оборонного комітету Ради.

Того комітету, який в упор не бачить 1) ані розпилу 23 млдр грн, 2) ані воєнпредів Умєрова, які допустили на фронт десятки тисяч непрацюючих мін.

Того комітету, який замість розібратися зі схематозом,1) звинувачує в непрацюючих мінах військових, 2) просить СБУ покарати не схемарів, а тих, хто про розпил розповіли.

Практика доводить, що оборонний комітет Ради був і лишається частиною проблеми, а НЕ її вирішенням.

В цьому болоті політичного конформізму та кругової поруки – інтереси військових відстоюють в першу чергу журналісти і громадські організацій.

Саме вони викрили, а потім добили корупційне кодло Резнікова. Вони ж розкопали і взялися за пекло з неякісними боєприпасами і відновленням корупції на закупівлях зброї.

Склад оборонного комітету – за лінком. Там є сильні і ефективні депутати. Проте, схоже, що їх вплив мінімальний. На жаль.

Центр протидії корупції_

25 Dec, 13:48


Нас дуже бомбить.

Бомбить, бо Ігор Кісільов - наш фігурант. Бомбить, бо після розслідування НАЗК провело перевірки та знайшло в нього ознаки незаконного збагачення на 70 мільйонів гривень.

Бомбить, бо навіть після того, як висновок надіслали Офісу Генпрокурора, в Кісільова все чудово 🤬Він проводить понад 2 місяці з родиною за кордоном. І катається туди на незадекларованій тачці.

А ще бомбить, бо, здається, представникам колишньої ОПЗЖ можна більше, ніж іншим. І багато з них досі здаються недоторканими.

❗️Поширюйте нове розслідування і допоможіть зробити шуму й дотиснути до реальних наслідків для фігуранта: https://youtu.be/C6EZIMnK7jc

Центр протидії корупції_

24 Dec, 10:51


​​ВРП не змогла розглянути скаргу судді Вовка на рішення про його звільнення

Вища рада правосуддя перенесла розгляд скарги судді ОАСК Павла Вовка на рішення Третьої Дисциплінарної палати ВРП, яка внесла подання про звільнення одіозного судді.

Річ у тім, що для розгляду цього питання не було кворуму.

Вовк прибув на засідання і почав сперечатись з головою ВРП. Він обурювався, чому йому не дозволили заявити відводи членам ВРП.

Голова ВРП Григорій Усик кілька разів зробив зауваження Вовку і попросив того не перешкоджати в проведенні засідання, після чого голова ОАСК покинув приміщення.

Як тут не згадати засідання Вищого антикорсуду, який слухає справу «плівок ОАСК», де фігурує і Вовк. Підготовче засідання у справі тривало майже два роки через системну неявку деяких обвинувачених та їхніх захисників, заявлення десятків клопотань сумнівної якості, метою яких було затягування процесу.

Нещодавно ВАКС змушений був розпочати розгляд справи «плівок ОАСК» заново, так як одна з членів колегії пішла у декретну відпустку і виникла необхідність її замінити іншим суддею.

Додамо, що ВРП також зупинила розгляд заяв про відставку суддів Київської апеляції Ігоря Паленика та Віктора Глиняного через те, що є подання про звільнення суддів. Вони фігурують у справі НАБУ про 35 тисяч доларів хабаря.

Підписатись

Центр протидії корупції_

24 Dec, 09:43


​​Україна вже водинадцяте зустрічає різдвяні свята у стані війни. Втретє — в умовах повномасштабного вторгнення рф, під постійними вoрoжими обстрілами.

Зробити росію знову малою — без впливу, диктатури та постійного кошмарення демократичних країн-сусідів — має стати метою, до якої сьогодні докладається кожен із нас.

У ці дні ЦПК закликає вас не забувати про військових. Саме завдяки військовим Україна не здається і продовжує боротьбу.

Тому закликаємо надіслати донат нашим партнерам із Dignitas Fund, які багато років забезпечують фронт дронами.

За донат від 1500 грн — Dignitas дарує вже легендарну футболку #MakeRussiaSmallAgain. А військові — отримають безпілотники.

Задонатити на дрони: dignitas.fund/uk/mrsa/

Центр протидії корупції_

23 Dec, 16:58


​​ВАКС після 10-денної паузи все ж обрав запобіжку ексголові Господарського суду Львівської області

Слідчий суддя Вищого антикорсуду Віталій Крикливий обрав запобіжний захід ексголові Господарського суду Львівської області Михайлу Юркевичу: тримання під вартою з правом внесення застави в 12 млн грн.

В разі внесення застави Юркевич не зможе відлучатися без дозволу детектива, прокурора чи суду за межі Львівської області, спілкуватись з іншими фігурантами справи, змушений буде носити електронний браслет і здати паспорти для виїзду за кордон.

За даними слідства, Юркевич фактично виконував роль посередника: він отримав гроші у заявника і передав іншим особам.

Розмови і факт передачі зафіксовані. Вдома у Юркевича вилучили приховані гроші 7,5 тисяч доларів.

Враховуючи низку ризиків, прокурор просив взяти Юркевича під варту з альтернативою у вигляді застави в 30,2 млн грн.

Представники Юркевича заявили, що ризиків немає. За кордон суддя нібито не збирається, бо його дружина сама повернулася з Польщі, «щоб підтримати чоловіка».

Також апелювали до того, що у Юркевича незадовільний стан здоров'я, є низка захворювань. У нього на утриманні син та безробітня дружина.

Водночас сам Юркевич обіцяв сприяти слідству і попросив обрати запобіжку, не пов’язану з перебуванням під вартою.

Він також перерахував свої нагороди та звання. Додав, що «завжди був прикладом для інших» і «хоче служити суспільству».

Ми писали раніше, що спершу обрання запобіжки Юркевичу призначили на 13 грудня. Однак за клопотанням захисту суддя Крикливий відклав засідання аж на 10 днів.

При тому, що клопотання про обрання запобіжки є невідкладним і має бути розглянуте впродовж 72 годин після надходження.

Нагадаємо, що чинного та колишнього голів Господарського суду Львівської області, за даними НАБУ і САП, викрили на вимаганні хабара у розмірі 1 млн доларів.

За це вони нібито обіцяли забезпечити ухвалення «потрібних» рішень у судових справах Західного апеляційного Господарського суду.

Юркевич очолював Господарський суд Львівської області до березня 2023 року. Тут розписали позицію Юркевича щодо цієї справи, яку він озвучив під час засіданні ВРП.

Підписатись

Центр протидії корупції_

23 Dec, 12:38


​​Палата ВРП внесла подання про звільнення судді, який отримав підозру у справі НАБУ

Перша Дисциплінарна палата ВРП вирішила внести подання про звільнення судді Приморського суду міста Одеси Іллі Лонського.

Суддю також відсторонили від здійснення правосуддя.

Справу щодо судді відкрили за скаргою НАБУ, яке підозрює Лонського у замаху на надання хабаря іншій судді цього ж суду, а також заволодінні частиною хабаря у 2 тисячі доларів.

Під час засідання палати ВРП представниця судді просила зупинити дисциплінарну справу через мобілізацію судді.

Захисниця судді також заявила, що доказів вини судді немає. За її словами, гроші, які згадуються у справі, фігуранти могли позичати один у одного.

Заслухавши пояснення представниці НАБУ та судді, члени ВРП вирішили притягнути суддю до відповідальності і внести подання про звільнення судді.

Якщо це рішення підтримає ВРП у повному складі, то суддя буде звільнений без великої вихідної допомоги і довічних виплат. Зараз Лонський отримує близько 1 млн грн на рік.

Нагадаємо, суддя Лонський має підозру за трьома статтями, за що передбачається покарання від 4 до 8 років позбавлення волі з конфіскацією майна. САП і НАБУ вже завершили слідство у справі.

У розгляді дисциплінарної справи щодо судді Білгород-Дністровського суду Одеської області Валентина Заверюхи, який теж мобілізований і теж має підозру від НАБУ, оголосили перерву.

Підписатись

Центр протидії корупції_

23 Dec, 08:41


Підписав заяви про злочин по двох найкривавіших корупційних схемах в 2024 р.:

1) Постачання десятків тисяч несправних мін на фронт. І там же – повторне постачання тих самих несправних мін під виглядом поремонтованих.

2) Переплата щонайменше 90 МЛН ЄВРО на закупівлях зброї у польської PHU Lechmar (за поданням міністра оборони).

Наголошу, що розпили знову виявили НЕ державні органи, а журналісти. З мінами – ще сумніше. Про них були змушені заявити самі мінометники.

Органи ж влади – обидві схеми послідовно захищають. Включно з оборонним комітетом Ради, який веде себе рівно так само, як вів з корупційним пеклом Резнікова.

Немає важливішої роботи в тилу, ніж боротьба за тих, хто своїм життям щодня цей тил захищає. В тому числі ту огидну частину тилу, яка краде на крові, або, включивши окуня, дозволяє це робити.

В заявах про злочин детально виписали факти, які, на думку ЦПК, свідчать про організацію схем.

Щодо постачання мін – заява про злочин в СБУ, так лешге догнати покидьків – по ст. 111 ККУ (державна зрада, в цьому випадку - шкода обороноздатності).

Щодо переплати 90 млн євро – в НАБУ. Якщо схемарі геть не відбиті, то опустять ціни в контракті (так навіть Резніков зробив).

Ми в ЦПК робимо (і будемо робити) все можливе, щоб відповідальних за ці злочини було покарано. І не лише за ці.

Центр протидії корупції_

22 Dec, 13:20


​​Заводи російського олігарха продали на аукціоні за 1,9 млрд грн

Фонд держмайна продав на аукціоні 100% статутного капіталу ТОВ "Аерок", які раніше належали російському олігарху Молчанову.

І це гарний приклад того, як потрібно діяти з російськими активами в Україні.

За два заводи на Київщині та ділянку для будівництва у місті Стрий група бізнесмена Буткевича запропонувала 1,89 млрд грн. Це вдвічі вище стартової ціни.

Всі кошти від конфіскації цього об’єкта спрямуються до фонду ліквідації наслідків збройної агресії. Санкційний механізм розробив ЦПК з нашими партнерами у владі та громсекторі.

За такою ж схемою можна було конфіскувати і потім продати калуський хімічний гігант «Карпатнафтохім». Адже російський Лукойл через менеджерів-комісіонерів понад 7 років зберігав опосередкований контроль над цим підприємством.

Вартість активу оцінюється у понад $200 млн, тобто в понад 8 млрд грн. Але замість того, щоб конфіскувати і вигідно продати, як мінімум третину акцій записали на ФОПа з Дрогобича.

А ниточки у цій афері, судячи з розслідування Михайла Ткача, ведуть до Офісу Президента.

Підписатись

Центр протидії корупції_

20 Dec, 16:34


Офіційне пояснення Міноборони про розпил 23 млрд грн на зброї – рафінований обман.

Мова йде про ті 23 млрд грн, які Кабмін (за поданням Умєрова) забрав з підготовлених контрактів Агенції оборонних закупівель (АОЗ) і віддав прикордонникам.

Останні зливають ці гроші (авансом в 100%!), переплачуючи щонайменше 90 мільйонів євро на закупівлі 152-мм снарядів (один з пунктів ком.пропозиції поляків).

Міноборони могло спробувати виправдатися тим, що в поляків, мовляв, кращі умови (ніж в АОЗ). Але цю брехню легко спростувати.

Наприклад, полякам 100% грошей зіллють передоплатою, втой час як в АОЗ аналогічна номенклатура передбачала – 50% передоплати. Так само, як і терміни поставок по готових контрактах АОЗ були кращими.

Два тижні Міноборони відмовчувалося на цю тему, але під тиском медіа (включно з міжнародними) змушені були відповісти:

“Наприкінці листопада на рахунках АОЗ залишалося 102 млрд грн. Сума невзятих бюджетних зобов’язань становила 45 млрд грн, а несплачених за укладеними контрактами — 57 млрд грн”.

Спочатку поясню про 45 млрд грн, які лишалися на рахунках АОЗ “наприкінці листопада”.

45 млрд грн на рахунках було 25 листопада, а от вже НАСТУПНОГО ДНЯ — 23 млрд грн!

Еталонна маніпуляція, правда? В стилі Кирила Тимошенка, який приніс в Міноборони кращі практики виправдань корупції з “Великого будівництва”.

Чекаю, коли Тимошенко запустить комунікаційну рамку “так – крадуть, але ж і будують!”. Ой, вибачте, – “крадуть, але ж сняряди привозять”. Але це не точно (що привозять).

І не точно, що ті снаряди стріляють, – доведено уродськими 120-мм мінами, які воєнпреди Умєрова допустили на фронт.

Тепер давайте про 57 млрд бюджетних зобов’язань, які і правда наприкінець листопада лишалися на рахунках АОЗ.

АЛЕ ці гроші НЕ Є ВІЛЬНИМИ. Це гроші, які АОЗ має заплатити за поставки в ГРУДНІ по ВЖЕ підписаних контрактах, які ВЖЕ виконуються.

Ці гроші залишалися у АОЗ лише тому що агенція платила постачальникам НЕ більше 50% авансу, закриваючи решту тільки ПІСЛЯ поставки.

На відміну від прикордонників, які авансом зливають стрьомним полякам 100% вартості контракту. Переплачуючи лише на одній позиції – 152 мм снарядах – щонайменше 90 млн євро.

Підсумовуючи. Міноборони свідомо, намірено вводило журналістів в оману, маніпулюючий ризиком невикоростиння цих грошей АОЗом.

Центр протидії корупції_

20 Dec, 15:11


Декілька тижнів тому одразу три джерела "Української правди" повідомили автора цього матеріалу, що Офіс президента отримав контроль над важливим активом у не зовсім прозорий спосіб. Простіше кажучи – зловживаючи владою. 
Оскільки ці джерела мають безпосередній стосунок до фінансового сектору, топполітики та великого бізнесу, ми вирішили перевірити цю суспільно-важливу інформацію. І перевірили. 

Наше наступне розслідування – про те, як на третьому році повномасштабного вторгнення Росії нікому не відомі люди фронтують в тилу великі активи в інтересах відомих топпосадовців.

Цю тривожну тенденцію ми проаналізуємо на прикладі унікального  "Карпатнафтохіму". 

Коли ми почали вивчати ситуацію довкола підприємства, навіть не розраховували знайти таку кількість обізнаних співрозмовників, з якими змогли поспілкуватись на момент публікації. 
Тож історія про те, як найбільше хімічне підприємство країни взяв під контроль Офіс президента, що вже не є секретом для столичних еліт. І тому залишається лише розповісти про це суспільству. 

https://youtu.be/oZhJOb_G_X0?si=F2UVe3QhEMzlWSi-

Центр протидії корупції_

20 Dec, 09:02


Про що мовчить «слуга народу»: родина в Росії, дружина з зарплатою в рублях та квартира в Москві

Народний депутат від фракції «Слуга народу» Роман Каптєлов не вказав у декларації, що його дружина та діти проживають в Росії, як і не задекларував їхню московську нерухомість, а також доходи своєї дружини-громадянки РФ від державної установи у Москві, з’ясували «Схеми».

🔻Журналісти встановили, що родина депутата виїхала з України за місяць до повномасштабного вторгнення, а з грудня 2023-го року дружина Каптєлова почала отримувати зарплату від державної установи «Об’єднання культурних центрів південно-західного адміністративного округу» у столиці РФ.

🔻«Схеми» також виявили, що на дружину та дітей нардепа записана частина квартири у Москві. Загальна ринкова вартість такої нерухомості складає близько 17,5 мільйонів гривень. А, отже, вартість тієї частки квартири, якою володіє родина Каптєлова, і згадок про яку немає в жодній декларації «слуги народу», складає близько 6 мільйонів гривень.

🔻Протягом липня-вересня 2022-го року, а також у січні 2023-го «слуга народу» виїжджав за кордон – в той період відбулись декілька пленарних засідань, під час яких, відповідно до електронної системи ВР, парламентар «не голосував» або значився «відсутнім». Дати виїздів Каптєлова, як з’ясували журналісти, збігаються з поїздками його дружини з Росії до Туреччини.

🔻Втім, сам нардеп вважає, що «ці обставини, пов’язані з особистим життям, є виключно приватними і не впливають на його діяльність як народного депутата».

Детально про все – дивіться у новому розслідуванні

Центр протидії корупції_

20 Dec, 07:05


Поки депутати (і Стефанішина) захищали від журналістів інформацію з реєстрів про себе (і свої статки), росіяни хакнули реєстри повністю.

Центр протидії корупції_

19 Dec, 12:36


​​Верховний Суд повернув на новий розгляд справу про одержання компенсації за житло екснардепом Пацканом

Касаційний кримінальний суд Верховного Суду частково задовольнив скаргу прокурора САП та скерував на новий розгляд до Апеляції ВАКС справу щодо колишнього народного депутата Валерія Пацкана.

За даними обвинувачення, Пацкан з жовтня 2017 року по березень 2018 року, попри наявність квартири у Києві, отримав 281 тисячу грн компенсації за житло.

У жовтні 2023 року перша інстанція ВАКС визнала Пацкана винуватим, призначила покарання у виді обмеження волі на 2 роки зі штрафом у 10 200 грн і заборонила обіймати певні посади. Однак тут же звільнила від покарання через закінчення строків давності.

У квітні 2024 року Апеляційна палата ВАКС закрила цю справу: судді дійшли висновку, що у діях Пацкана не було складу правопорушення.

Не погоджуючись з цими рішеннями, прокурор САП подав скаргу до Верховного Суду і ось маємо вердикт.

Нагадаємо, з 2018 по 2023 роки Пацкан очолював Рахункову палату. У квітні 2023 року Верховна Рада оглосила йому про недовіру, після чого Пацкана звільнили. Це рішення Пацкан оскаржує у Верховному Суді.

Додамо, що у 2022 році Пацкан став власником ще однієї квартири в Києві площею 272 квадрати. Нерухомість обійшлась йому в майже 10 млн грн.

За 2023 рік він заробив трохи більше 1,3 млн грн і показав заощадження в розмірі 100 тисяч доларів і 3,3 млн грн.

Фото: САП

Підписатись

Центр протидії корупції_

19 Dec, 09:53


Бойка все ж відкликали з посади члена Комітету з питань прав людини

За це рішення проголосували 258 депутатів.

Бойку, припускаємо, на це начхати. Депутатський мандат у нього залишається. Як і у решти депутатів від опзж.

Більше того, знайшовся депутат від Слуги Народу - мажоритарник з Чернівецької області Мазурашу, який з трибуни парламенту виступив на захист Бойка. Мовляв, його виборці не просили щось робити з опзж і так далі.

Втім, судячи з профілю Мазурашу на Серпом по Рейтингу, недивно, що цей захисник російської церкви раптом почав топити за Бойка.

Центр протидії корупції_

18 Dec, 12:21


Очікування: викинути всю опзж з Верховної Ради
Реальність: не можуть відкликати Бойка з Комітету 😕

Так, Верховна Рада не змогла навіть відкликати Юрія Бойка з посади члена Комітету з питань прав людини.

За це рішення проголосувало всього 217 депутатів 🤯

Якщо хто призабув, то Бойко буквально 5 років тому катався у москву. За інструкціями, вочевидь.

Центр протидії корупції_

18 Dec, 11:52


​​12 років тюрми: Апеляція ВАКС залишила без змін вирок у справі про незаконне заволодіння 43,5 млн грн

Апеляційна палата Вищого антикорсуду залишила без змін два вироки першої інстанції ВАКС.

🔘 Зокрема, йдеться про вирок, яким директора ПАТ «Інфраструктура відкритих ключів» Ігоря Ігнатова засудили до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Ігнатова визнали винуватим у незаконному заволодінні коштами ДП Укрхімтрансаміак на суму 43,5 млн грн.

Колегія суддів у складі Никифорова, Чорненької та Чорної залишила без змін покарання у виді 12 років позбавлення волі з конфіскацією всього майна. Це рішення можна оскаржити до Верховного Суду протягом трьох місяців.

Ось перелік арештованого майна, за рахунок якого може бути конфіскація: 1/4 квартири у Харцизьку Донецької області, Mercedes-Benz 2000 року випуску, Porsche Cayenne 2007 року, Lexus 2007 року випуску, Audi А6 2006 року випуску.

Епізод щодо колишнього в.о. директора Укрхімтрансаміака Дмитра Глазунова закрили в січні 2023 року в зв’язку з його смертю.

🔘 Інша колегія Апеляції ВАКС залишила в силі вирок, яким суддю Васильківського суду Київської області Максима Ковбеля визнали винуватим в брехні в декларації. Втім, суддю звільнили від покарання через сплив строків давності.

Тим не менш, він не уникнув конфіскації незадекларованих активів. Йдеться про квартиру у Києві вартістю понад 4,6 млн грн та два паркомісця загальною вартістю майже 430 тисяч грн, які перебували у користуванні судді та членів його родини.

Судді та його рідним не вистачало 3,6 млн грн для придбання цих активів, тому їх визнали необґрунтованими і стягнули в дохід держави. Це рішення встояло у Верховному Суді.

Додамо, що суддя Ковбель отримав 1,2 млн грн зарплатні за 2023 рік. Минулого року Ковбель та його дружина продали дві автівки на загальну суму в 4,2 млн грн і замість цього придбали автівку BMW X5 за 2 млн грн.

Підписатись

Центр протидії корупції_

22 Nov, 16:00


На початку тижня ми розповідали, що після розслідування «Схем» прокурори САП ініціювали конфіскацію майна родини столичного топполіцейського. А тепер ВАКС арештував активи його родичів

Мова про заступника начальника ГУ Нацполіції Києва Тараса Полієнка, на тещу якого, як з'ясували «Схеми», були записані двоповерхові апартаменти та два паркомісця в ЖК бізнес-класу в Києві. При цьому родина не мала достатніх офіційних доходів, щоб придбати це майно.

Суд наклав арешт на майно тещі і тестя Полієнка, повідомили «Схемам» джерела в правоохоронних органах:

▪️двоповерхову квартиру на 220 квадратів в Києві
▪️два паркомісця в цьому ж ЖК
▪️земельну ділянку в Броварському районі Київщини та будинок площею 134 квадрати

В межах провадження про конфіскацію САП також просить стягнути дохід від необґрунтованих активів, адже після виходу розслідування «Схем» теща Полієнка продала апартаменти.

Нагадаємо, у розслідуванні «Схеми» також розповіли, що теща Полієнка – Валентина Ткаченко – з 1998 року офіційно заробила 100 гривень. На пенсію вона вийшла у 2014 році, наразі отримує менш як три тисячі гривень на місяць. Таку ж пенсію отримує і її чоловік, тобто тесть Полієнка. Всі його офіційні доходи за три роки, без урахування пенсії, за даними від джерел «Схем», склали близько 350 тисяч гривень. Тобто сумарно їхніх офіційних коштів не вистачило б на придбання цього нерухомого майна в житловому комплексі. У коментарі журналістам Полієнко зазначив, що йому невідомі «обставини придбання» квартири, а його дружина пояснила, що її матір заробляла на вирощуванні квітів, і, крім того, в родині «була «Волга», яка прирівнювалась по вартості до житлової квартири в місті Києві».

Після виходу розслідування САП на підставі матеріалів НАЗК подала до Вищого антикорупційного суду позов про «визнання необґрунтованими» активів на майже 8,7 мільйона гривень родини столичного топполіцейського, а також їхнього подальшого «стягнення в дохід держави».

Центр протидії корупції_

22 Nov, 12:20


​​ВАКС застосував примусовий привід і грошове стягнення до експосадовця Укрзалізниці

Суддя Вищого антикорупційного суду застосував привід і стягнув 3028 грн з колишнього начальника однієї з філій Укрзалізниці Віталія Цвігуна.

Справа щодо Цвігуна перебуває на стадії підготовчого засідання у ВАКС, однак обвинувачений вкотре не з'явився до суду.

Ще у 2023 році, одразу після оголошення підозри, Цвігун мобілізувався до лав ЗСУ. Причому захист щоразу наголошував на його участі в бойових діях.

Сьогодні суддя Крикливий зачитав відповідь з військової частини, яка відрізняється від слів захисту і спростовує участь обвинуваченого у бойових діях.

Тому суд визнав неявку обвинуваченого не поважною і застосував до Цвігуна грошове стягнення у сумі 3028 грн.

Крім того, суддя застосував примусовий привід у режимі відеоконференцзв’язку на засідання, які заплановані на 2, 6, 9, 16, 23 та 25 грудня.

Нагадаємо, Цвігуна обвинувачують в організації закупівлі природного газу для Укрзалізниці за завищеними цінами, що завдало збитків на 206 млн грн.

Іншим обвинуваченим у цій справі є депутат Полтавської облради і керівник обласного осередку Батьківщини Сергій Бєлашов.

Під час обрання запобіжного заходу Бєлашову у ВАКС приходили депутати від Батьківщини, зокрема Юлія Тимошенко, які були готові взяти свого соратника на поруки.

Підписатись

Центр протидії корупції_

22 Nov, 10:13


​​ВАКС заочно засудив до 7,5 років позбавлення волі суддю з Маріуполя

Вищий антикорсуд заочно засудив суддю Приморського суду Маріуполя Ігоря Сараєва до 7,5 років позбавлення волі, якого НАБУ викрили на хабарі.

Суд також конфіскував все майно судді та позбавив права обіймати посади прокурора, судді та адвоката строком на 3 роки після відбуття покарання.

Його помічницю Тетяну Золотар засудили до 6 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Вирок може бути оскаржений в апеляційному порядку протягом 30 днів.

Сараєва та Золотар викрили на гарячому в грудні 2018 року. За версією слідства, Золотар була пособником судді в отриманні 15 тисяч грн за винесення рішення у справі про адміністративне правопорушення.

Гроші передавалися двома траншами. Цікаво, що Сараєв і Золотар при передачі грошей використовували рукавички.

❗️Найцікавіше, що попри це викриття, стара ВРП у грудні 2021 року відправила Сараєва у почесну відставку. Він отримав солідну вихідну допомогу у розмірі трьох зарплат та довічне утримання у розмірі 100 тисяч грн на місяць.

Це ще один доказ, наскільки важливо було добитись перезавантаження ВРП і зупинки ганебної практики відправлення у почесні відставки суддів, яких ловили на хабарях.

Підписатись

Центр протидії корупції_

22 Nov, 06:34


Правоохоронний комітет Ради допоміг Татарову лишити прокуратуру лай#ом, яке плодить безкінечну чергу псевдоінвалідів та корупціонерів.

І заодно “Слуги” віддали старий боржок Татарова перед головою конкурсної комісії на керівника САП (антикорупційна прокуратура).

Боржок “Слуги” віддали жирною посадою.

Памʼятаєте Катерину Коваль (див.фото), яка за вказівкою ОП перетворили той конкурс в клятий цирк – майже рік блокуючи призначення переможця (Клименка)?

Ганьба дійшла межі, що Єврокомісія визначила закінчення цього конкурсу як одну з вимог для вступ України в ЄС.

Так от днями правоохоронний комітет Ради призначив Коваль членкинею Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів (КДКП).

Це орган без рішення якого неможливозвільняти зашкварених прокурорів, наприклад, за оформлення фейкової інвалідності або після підозри в хабарі.

З ким на гроші посперечатися, що ані хмельницьких, ані інших прокурорів–псевдоінвалідів не звільнять?

Дякувати за це треба буде депутатам Зеленського, що віддали борг Таторова, який руками Коваль зривав конкурс на керівника САП.

Центр протидії корупції_

21 Nov, 16:47


​​Апеляція ВАКС залишила Крупу під вартою, але зменшили заставу до 300 млн грн

Судді апеляційної палати ВАКС частково задовольнили апеляційні скарги захисників керівниці Хмельницької МСЕК Тетяни Крупи та залишили її під вартою, однак зменшили розмір застави з 500 до 300 млн грн.

Таке рішення ухвалили судді Дмитро Михайленко, Микола Глотов та Олександр Семенников.

В разі внесення застави вона буде зобов’язана не відлучатись без дозволу з Хмельницького, не спілкуватись з працівниками МСЕК та особами, які звертались до МСЕК, а також здати закордонний паспорт.

Захист, у свою чергу, наголосив на тому, що підозра є необґрунтованою, а ухвалення Печерським судом запобіжного заходу супроводжувалося численними порушеннями.

Окрім того, застава у розмірі 500 млн грн, на думку захисту, є непомірною, оскільки все майно арештоване. 

Крім того, захисники Крупи посилались на її стан здоров’я, у зв’язку з чим просили обрати запобіжний захід, не пов’язаний із триманням під вартою, а також визначити розмір застави в 250 тисяч грн.

Сама ж Крупа стверджувала, що буде доводити свою невинуватість і нікуди виїжджати не збирається.

Під час судового засідання стало відомо, що під час обшуків у Крупи знайшли квитанції, які підтверджували, що тільки на рахунках у польських банках у сімейства Крупи може бути розміщена значна сума грошей, зокрема:

▪️у Тетяни Крупи 590 тисяч доларів;
▪️у її чоловіка 1 млн 245 тисяч доларів;
▪️у невістки Крупи на рахунках було 200 тисяч доларів.

Крім того, прокурор зазначив, що вже арештовано понад 150 об’єктів нерухомості, які зареєстровано на різних фізичних та юридичних осіб,а також можуть існувати інші ще не віднайдені активи.

Захист же зазначав, що сім’я Крупи тривалий час займалась підприємницькою діяльністю з виробництва та продажу електроенергії.

Мовляв, за 2019-23 роки дохід їхніх підприємств склав 171 млн грн.

Щодо виявлених в квартирі коштів, то вони нібито належать чоловіку Крупи, який отримав їх під час ведення бізнесу. Мовляв, більша частина коштів була передана йому, як інвестиції у спільні бізнес-проєкти.

Щодо грошей на рахунках в польських банках, то захист зазначив, що наразі жодних закордонних активів у сімейства Крупи немає. 

Нагадаємо, Тетяну Крупу підозрюють у незаконному збагаченні щонайменше на 137 млн грн.

Підписатись

Центр протидії корупції_

21 Nov, 15:24


​​Апеляція ВАКСу залишила Резніченку запобіжний захід у 30 млн грн застави

Колегія Апеляції ВАКС, розглянувши апеляційні скарги обвинувачення та захисту, залишила ексголові Дніпропетровської області Валентину Резніченку запобіжний захід у вигляді застави розміром 30 млн грн.

Рішення ухвалила колегія суддів у складі головуючого Панаід та суддів Бондаря та Панкулича.

Резніченко заставу вже вніс і тепер має перелік обовʼязків: здати паспорт, не відлучатися за межі населеного пункту, в якому проживає, зʼявлятись за викликом детектива, прокурора чи суду, повідомляти про зміну місця проживання чи роботи та носити електронний браслет, не спілкуватись з Голиком та іншими фігурантами.

▪️Позиція слідства у справі Резніченка▪️

За версією сторони обвинувачення, Резніченко разом зі своїм заступником Беспальчуком, директором одного з департаментів ОВА Коломойцем та іншими особами завдали державі понад 286 млн грн збитків під час ремонту доріг.

Підписатись

Центр протидії корупції_

21 Nov, 10:26


Допоможіть зрозуміти, навіщо Зеленський/Єрмак викинули з оборонки Федорова?

Федорова, який витягнув держзабезпечення армії БПЛА, коли Резніков купляв НУЛЬ Мавіків (знущаючись про “весільні дрони”).

Лише в 2024 р. команда Федорова поставила армії 1,1 млн дронів. Це – майже 90% купленого державою, ще й за прекрасні ціни!

А ще забезпечення армії десятками тисяч Старлінків, запуск системи аналізу повітряних атак ворога, побудова системи керування стратегічним РЕБом і купа іншого.

Дотичні до інновацій військові точно знають про визначальну роль команди Федорова в цих процесах.

І от за рішенням Зеленського/Єрмака його викидають з військової теми.

Уряд забрав з-під віцепремʼєра ДССЗЗІ і звільнив звідти команду Федорова: 50 млрд грн бюджету на дрони переходять в руки не те щоб доброчесних управлінців.

Ну, от щоб що? Навіщо ламати те, що працює? При чому працює ЗНАЧНО ефективніше усіх ставлеників Єрмака в Міноборони та інших його призначенців.

Які б не були мотиви Зеленського/Єрмака – було би чесно їх публічно озвучити. Бо це рішення послабило оборону, а значить поставило під загрозу нас і наші родини.

Наразі ж росіянам є що святкувати: ми втратили найефективнішого ТОПа в оборонних інноваціях, а корупція в закупівлях ДССЗЗІ, припускаю, вже за кілька місяців гримітиме в медіа.

Додаю лінк на коротке відео, в якому ми з Юрієм Ніколовим детально розбираємо цю тему. Включно з корупційними мотивами викидання Федорова та прізвищами, які пилятимуть 50-мільярдний бюджет на дрони.

Центр протидії корупції_

20 Nov, 14:23


Павло Кириленко, ти?

Центр протидії корупції_

20 Nov, 11:51


UPD: Друзі, у попередній редакції посту ми припустилися помилки, вказавши у заголовку некоректну інформацію.

1 листопада головуючий суддя надав дозвіл Коболєву на виїзд за кордон з 4 по 25 листопада. Проте виїзду за кордон як такого не було.

Вибачаємося перед аудиторією за цю помилку.

***
ВАКС не продовжив обов'язки Коболєву і дозволив йому виїхати за кордон

Вищий антикорупційний суд не продовжив строк дії обов'язків, покладених на ексголову правління Нафтогазу Андрія Коболєва, якого обвинувачують у заволодінні 229 млн грн премії.

Про це стало відомо з відповіді САП на запит ЦПК.

Строк дії обов'язків, визначених Коболєву, спливав 12 листопада. На нього були покладені такі обов'язки: повідомляти про зміну місця проживання, не спілкуватися зі свідками та здати паспорти для виїзду за кордон.

Прокурор САП звернувся до ВАКС з клопотання про продовження строку дії обов'язків ще 1 листопада. Тобто за 12 днів до спливу строку.

Однак судові засідання 5 і 8 листопада, на яких мали розглянути це клопотання, зняли з розгляду.

❗️Натомість 1 листопада головуючий надав дозвіл Коболєву на виїзд за кордон з 4 по 25 листопада.

Додамо, що справа слухається колегією суддів у складі головуючого судді Мойсака та суддів Хамзіна і Широкої.

Ми продовжимо слідкувати за справою та подальшим перебігом подій.

Нагадаємо, Коболєва обвинувачують у нібито протиправному отриманні премії за перемогу Нафтогазу у Стокгольмському арбітражі.

Обвинувачення стверджує, що премія виплачена у значно більшому розмірі, ніж дозволяло законодавство. Йдеться про першу частину премії у 10 млн доларів. При цьому прокуратура стверджує, що максимально дозволена сума виплати - 37,4 млн грн.

Підписатись

Центр протидії корупції_

20 Nov, 10:13


​​Апеляція ВАКС визначила тестю Насірова заставу в розмірі 45 млн грн

Колегія Апеляційної палати ВАКС скасувала ухвалу слідчого судді ВАКС Ігоря Строгого, якою він змінив тестю Насірову Олександу Глімбовському запобіжний захід з тримання під вартою на цілодобовий домашній арешт.

Рішення ухвалила колегія у складі суддів Сергія Боднара, Ігоря Панаіда та Віктора Панкулича

Замість домашнього арешту Глімбовському обрали заставу в розмірі 45 млн грн, а також поклали низку обовʼязків:

▪️Не відлучатися з Києва та Київської області без дозволу прокурора або суду
▪️Повідомляти про зміну місця проживання
▪️Утримуватись від спілкування зі свідками
▪️Здати закордонний паспорт
▪️Носити електронний браслет.

Нагадаємо, раніше НАБУ і САП повідомили про підозру забудовнику Глімбовському та колишньому раднику ексголови ДФС Романа Насірова. 

За версією слідства, Глімбовський допоміг легалізувати 13 млн євро, які, за версією НАБУ, Насіров отримав від олігарха Бахматюка за позачергове відшкодування ПДВ його компаніям.

Після повідомлення про підозру Глімбовського взяли під варту з заставою в 200 млн грн, яку потім зменшили до 100 млн. Він вніс всього 25 млн грн.

Після цього слідчий суддя ВАКС Строгий змінив запобіжний захід на домашній арешт, оскільки у підозрюваного нібито погіршився стан здоровʼя і існує загроза для його життя.

Підписатись

Центр протидії корупції_

20 Nov, 08:29


Катерину Коваль, яка зривала конкурс з обрання голови САП, протягують на жирну посаду

Її пропонують призначити членом Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів (КДКП). Це орган, який оцінює кандидатів на посаду прокурорів, а також притягує їх до відповідальності. З ручними членами у складі це орган зможе звільняти “неугодних”. 
 
Кандидатуру Коваль до правоохоронного комітету парламенту вніс Уповноважений з прав людини, але ми розуміємо звідки ноги ростуть.

Причому для призначення Коваль на посаду достатньо лише рішення правоохоронного комітету, який очолює «слуга народу» Іонушас.

І зроблять це на закритому засіданні, щоб ніхто не бачив, хто протягує цю татарівську кандидатку.

Інші два кандидати - фактично нічим не кращі за Коваль. Більше про ці призначення: https://antac.org.ua/news/tatarov-viddaie-borhy-iak-katerynu-koval-iaka-dva-roky-tiahnula-iz-pryznachenniam-kerivnyka-sap-znov-protiahuiut-na-zhyrnu-posadu/

Центр протидії корупції_

19 Nov, 19:22


Уряд передав управління Держспецзвʼязку від Мінцифри до Кабінету Міністрів. А в керівництві Держспезвʼязку укорінилися люди, повʼязані з одіозним СБУшником Артемом Шилом.

Ця новина могла б пройти повз, якби саме Держспецзвʼязку не було одним із топ державних закупівельників дронів для фронту.

Які наслідки варто очікувати від такого рішення Кабміну — пояснюємо у новому YouTube-відео з Віталієм Шабуніним та Юрієм Ніколовим.

Центр протидії корупції_

19 Nov, 12:42


​​ВАКС виправдав одну із обвинувачених у справі філії Укрзалізниці: САП готує апеляцію

Колегія суддів ВАКС ухвалила вирок, яким виправдала ексначальницю управління закупівельних процедур дочірнього підприємства Укрзалізниці «Укрзалізничпостач» Ірину Гордєєву (Ролько) у звʼязку з недоведеністю вчинення нею кримінального правопорушення. 

Крім того, суд зняв арешт з авто Audi A4, яке належить Гордєєвій.

Рішення ухвалила колегія у складі головуючого судді Кравчука та суддів Крука та Білоус. 

❗️САП вже заявила, що оскаржить це рішення до Апеляційної палати ВАКС. 

За даними слідства, ще у 2015 році керівництво ДП Укрзалізничпостач нібито змовилось з директорами двох приватних фірм і закупило партію метизів за вдвічі завищеними цінами, чим завдало збитків в понад 20 млн грн. 

Саме Гордєєва, за даними НАБУ і САП, була однією зі службових осіб ДП, яка впливала на збільшення вартості закупівлі.

В 2019 році коло причетних до вчинення злочину поповнилося колишнім народним депутатом від БПП Валерієм Іщенком, його помічником Олександром Жогою та експозаштатним радником Голови Адміністрації Президента. 

Втім, Іщенко та Жога пішли на угоду зі слідством. Вони повністю визнали провину та відшкодували понад 20 млн грн збитків. Вони також погодились перерахувати 5 млн грн на ЗСУ. 

Також у цій справі підозрюють бізнесмена Біленького, який, за даними НАБУ, звертався до Іщенка з проханням посприяти в укладенні контракту на придбання метизів за завищеними цінами. Наразі він переховується у Болгарії.

Додамо, що Гордєєва, яку виправдав ВАКС, очолювала комітет з конкурсних торгів іншої філії Укрзалізниці. У свій час ми в ЦПК оскаржували кілька сумнівних закупівель цієї структури, під якими стояв підпис Гордєєвої (тоді мала прізвище Ролько).

Зокрема, в одній з них тендер Укрзалізниці на 13,5 млн грн розіграли фірми, пов’язані з тодішніми народними депутатами від БПП братами Дубневичами. Дубневич-молодший отримав кілька підозр від НАБУ і зараз переховується за кордоном.

Підписатись

Центр протидії корупції_

19 Nov, 08:23


Що роблять депутати в чи не найважчий момент великої війни? Правильно, голосують корупційні шкурняки! І навіть не так свої, як Татарова і ОП 🤮

Мова йде про два законопроєкти, які сьогодні стоять в порядку денному засідання Верховної Ради: №12089 і №11425-д.

№12089 допомагає забудовникам легалізувати найбільш уродські махінації з державною землею (див. деталі нижиче). Нагадаю, що підозру від НАБУ Татаров отримав якраз за допомогу великому забудовнику (Микитасю/Укрбуду).

14 жовтня на засіданні правового комітету парламенту Татаров особисто просував цей законопроєкт, наголошуючи, що це позиція Офісу Президента.

Цей же законопроєкт розвалює кримінальне провадження щодо міністра агрополітики Зеленського (Сольського), якого НАБУ/САП взяли на заволодінні державною землею на 291 млн грн (та спробі заволодіння землею ще на 190 млн грн).

Окрім цієї справи законопроєкт Татарова розвалює ще кілька ТОП-кейсів (більше напишемо згодом). І роблять це депутати, звичайно, ”совєршенно бєзвозмєздно”, угу 😏

Тепер коротко про №11425-д. Він прибирає поріг у тестуванні кандидатів в судді на когнітивні здібності – сильно ускладнений тест на IQ (перевірка, як людина мислить, розв’язує задачі, аналізує інформацію, вчиться нового).

Татарівцям з ОП треба знизити цей бал, щоб протягнути своїх людей (корупціонери не часто вирізняються високим інтелектом) на конкурсах в апеляційні суди та Вищий антикор суд.

А тепер ширше пояснення корупційної схеми в татарівському законопроєкті №12089.

Отже. Офіційна мета законопроєкту — допомогти так званому добросовісному набувачу.

Добросовісний набувач — це людина або компанія, що придбала певне майно, хоча насправді продавець не мав права його відчужувати (продавати).

Така заборона на продаж могла зʼявитися, наприклад, тому, що майно було заарештовано. При цьому покупець про такий арешт або інші обставини — був не в курсі, а головне – і не міг знати.

Чинний цивільний кодекс з 2004 року має виключний перелік підстав, коли дійсний власник майна (найчастіше — це держава) може його витребувати у такого добросовісного набувача.

Ці підстави зводяться до того, що реальний власник може претендувати на таке майно, якщо воно було втрачено поза його волею (наприклад, викрадене).

Законопроєкт №12089 же хоче дозволити наступне. Держава НЕ МОЖЕ стягнути майно з так званого “добросовісного набувача”, якщо з часу, коли таке майно вибуло з власності держави (або територіальної громади) минуло більше 10 років.

Результат: державне майно, яке вкрали більше 10 років тому, просто неможливо повернути.

Кому це найбільше допоможе? Вже згаданим забудовникам. Адже така схема найкраще працюватиме із державними землями, роздерибаненими у 90-ті та за часів Януковича.

Далі – більше: щоб забрати через суд те майно, яке ще можливо буде забрати після ухвалення законопроєкту №12089, той державний орган, або орган місцевого самоврядування, який фактично втратив це майно – ще й буде зобовʼязаний відшкодувати добросовісному набувачу ринкову вартість такого майна.

Тобто – не особа винна у незаконному відчуженні державного/комунального майна – а законний власник, щоб повернути майно матиме за нього ще й заплатити.

Але Татаров вже явно пообіцяв цей законопроєкт друзям по будівельному бізнесу та різного гатунку сольським. Тож, припускаю, — пішаки Татарова у Раді точно цей проєкт ухвалять.

Центр протидії корупції_

18 Nov, 16:59


​​Апеляція ВАКС направила на новий розгляд клопотання про спеціальне досудове розслідування щодо екснардепа Логвинського

Рішення ухвалила колегія Апеляційної палати ВАКС у складі головуючої судді Чорної та суддів Павлишина та Никифирова.

Раніше слідчий суддя ВАКС відмовив у задоволенні вказаного клопотання, саме тому САП оскаржували відмову у апеляції.

Загалом питання надання дозволу на спеціальне досудове розслідування щодо колишнього депутата Георгія Логвинького вирішується з січня цього року і знову повертається на розгляд з самого початку у ВАКС.

Влітку 2023 року Логвинському заочно повідомили про підозру в організації заволодіння та легалізації 54,1 млн грн з держбюджету шляхом обману ЄСПЛ у справі проти України.

Логвинський нібито організував схему, внаслідок якої Міністерство юстиції безпідставно перерахувало пов’язаній з ним фірмі «Золотий Мандарин Ойл» понад 54 млн грн.

Логвинський став сьомим підозрюваним у межах справи «Золотого Мандарину». 

У березні 2020 року НАБУ зверталось до ЄСПЛ з проханням пояснити, чи має Логвинський захист від кримінальних переслідувань, а якщо має – то зняти його. На той час його дружина працювала суддею ЄСПЛ, тому родичі суддів цього суду захищені імунітетом.

ЄСПЛ тоді відмовив у знятті дипломатичного імунітету з Логвинського. Згодом ексдепутат намагався за допомогою маніпуляцій з роз’ясненням рішення ЄСПЛ захистити інших підозрюваних у Верховному Суді, однак провадження за скаргою Логвинського закрили.

Як стверджували НАБУ і САП, повідомити про підозру у 2023 році змогли через припинення дії імунітету, однак перед цим екснардеп залишив територію України, тому підозра була лише заочною.

Підписатись. ЦПК

Центр протидії корупції_

18 Nov, 11:39


​​Апеляція ВАКС залишила в силі заочний арешт ексголови Приватбанку Дубілета

Колегія Апеляційної палати ВАКС відмовила у задоволенні скарги захисту на ухвалу судді, якою ексголову Приватбанку часів Коломойського Олександра Дубілета заочно заарештували.

Йдеться про справу Ігоря Коломойського, яка стосується заволодіння 9,2 млрд грн.

Рішення ухвалила колегія у складі суддів Чорненької, Калугіної та Глотова.

Крім того, судді залишили в силі заочний арешт заступниці Дубілета - Людмилі Шмальченко, яка зараз перебуває у Японії у статусі біженки.

Нагадаємо, раніше НАБУ і САП повідомили про підозру Ігорю Коломойському в організації схеми заволодіння 9,2 млрд грн ПриватБанку, до якої долучив ще п'ятьох менеджерів установи.

Серед яких, крім Дубілета та Шмальченко:

📍начальниця департаменту міжбанківських операцій Конопкіна,
📍заступник керівника департаменту з обслуговування рахунків банків-кореспондентів Якименко,
📍ексдиректор департаменту міжбанківського дилінгу Луговий.

Схема полягала у штучному створенні зобов'язання банку виплатити одній з підконтрольних компаній понад 9,2 млрд грн за нібито зворотній викуп власних облігацій за завищеною вартістю.

Підписатись

Центр протидії корупції_

18 Nov, 08:56


8 та 7 років позбавлення волі: ВАКС оголосив вирок у справі фірми Укрінмаш, яка входила до концерну Укроборонпром

Вищий антикорсуд оголосив вирок у справі НАБУ щодо посадовців державної фірми Укрінмаш зі структури концерну Укроборонпром за розтрату 3,5 млн грн. Справа стосується подій 2014-2015 років.

Вирок ухвалила колегія у складі суддів Кравчука, Крука і Білоус. Це перший вирок ВАКС, де одразу семеро обвинувачених.

Ось яке рішення ухвалив ВАКС:

📍ексзаступник гендиректора Укрінмашу Костянтин Чередніченко отримав 8 років позбавлення волі з конфіскацією частини майна;

📍колишній гендиректор Укрінмашу Сергій Слюсаренко отримав 2 роки позбавлення волі, але був звільнений від покарання у зв'язку зі спливом строків давності;

📍ексвиконувач обов'язків гендиректора Укрінмашу Володимир Омельянчук отримав 7,5 років позбавлення волі з конфіскацією частини майна;

📍начальник департаменту Укрінмашу Олександр Дітківський отримав 7 років позбавлення волі;

📍начальники двох відділів Дмитро Лобашов і Ігор Яриновський отримали по 7 років позбавлення волі;

📍директор компанії Triangle Group Incorporated Михайло Буянков (кум Чередніченка) отримав 8 років позбавлення волі з конфіскацією частини майна.

Суд також застосував спецконфіскацію до 40 748 євро і стягнути їх з Буянкова.

Судді скасували арешт з майна, яке належить Слюсаренку та його рідним, зокрема з квартир в Києві та автівок Tesla та BMW.

За даними НАБУ і САП, Чередніченко організував розтрату коштів та службове підроблення в актах приймання-передачі виконаних робіт. До свого плану він залучив інших посадовців та свого кума Буянкова, який був директором офшорки Triangle Group Incorporated.

Саме цю фірму залучили в якості агента для нібито допомоги в пошуку партнерів, які зацікавлені в продукції Шосткинського заводу «Імпульс», експортом яких займався «Укрінмаш».

Triangle Group Incorporated не виконувала жодних робіт, але отримувала агентські виплати. Зокрема, фірмі на рахунки в Латвії перерахували: 28204 євро, 10631 євро, 18287 євро, 28819 євро, 11833 євро і 40748 євро. Загалом йдеться про розтрату 3,49 млн грн.

Підписатись

Центр протидії корупції_

17 Nov, 15:46


Одразу три історії з нардепами цього тижня.

Перший – “слуга” Одарченко – завдяки НАБУ/САП/ВАКС отримав 8 років вʼязниці за корупцію. Але не сяде. Бо цінного нардепа врятували «на горі» — він виїхав за кордон без паспортів.

Другий — Шевченко, якого раніше виключили зі “Слуги” — цього тижня отримав підозру від СБУ і вже поїхав до СІЗО. Без жодних перепон і проблем.

Третій — Геннадій Касай. Член підкомітету з оборонних закупівель, племінник-гандболіст якого раніше продавав куртки жахливої якості для ЗСУ у часи Резнікова. Той самий племінник та дочка Касая за час великої війни придбали цілу купу нерухомості в Дубаї.

Чому нардеп-корупціонер виявився цінніше для “верхівки”, чому “курточником” Касаєм досі не зацікавилися правоохоронці та до чого тут Татаров - розбираємося з Віталієм Шабуніним та Юрієм Ніколовим у новому відео.

Центр протидії корупції_

16 Nov, 14:53


​​Дніпровський суд виправдав прокурорку і слідчого у справі про побиття 72-річного майданівця Пасічника

Суддя Дніпровського райсуду Києва Інна Омельян виправдала ексзаступницю прокурора Оболонського району Києва Ілону Клюге та слідчого міліції Віталія Матюшу у справі про побиття 72-річного майданівця Миколи Пасічника.

Справа стосується подій січня 2014 року, коли пенсіонер отримав струс мозку та численні забої. Кілька років тому Пасічник помер.

За даними прокуратури, правоохоронці сфальшували рапорт про затримання Пасічника, вказавши, що виявили у пенсіонера сім "коктейлів Молотова".

Як повідомляли Watchers.Media, які стежили за справою, для Клюге та Матюші вимагали по 7 років увʼязнення. За даними слідства, Матюша проігнорував сліди побиття Пасічника беркутівцями, а Клюге допустила службове підроблення та незаконне затримання.

Втім, суддя Омельян виправдала Клюге та Матюшу за всіма пунктах звинувачення. Додамо, що Матюша і зараз працює у Нацполіції Києва і минулого року отримав майже 600 тисяч грн зарплатні.

Омельян нам добре відома, адже кілька років тому брала участь конкурсі до Вищої кваліфкомісії суддів. Вона хотіла вирішувати, хто вартий звання судді, а хто ні.

Тоді у нас було багато питань до Омельян, зокрема майнових. Тут детально розписали про наші застереження.

І ще один показовий момент. Рекомендацію Омельян надав суддя Конституційного Суду Віктор Кривенко. Він, зокрема, голосував за скасування покарання за незаконне збагачення та брехню в деклараціях. Через що десятки посадовців вийшли сухими з води.

Кривенко також фігурує на плівках з кабінету судді Вовка. Зокрема, Вовк хвалився, що впливав на ухвалення суддями КСУ рішення про незаконне збагачення та особисто комунікував щодо цього із Кривенком.

Те, що Омельян зверталась по рекомендацію саме до Кривенка, сигналізує про те, що вона не вважає озвучені вище факти ганебними.

В підсумку Омельян не пройшла до фіналу конкурсу. Дякуючи процедурі з переважним голосом міжнародників, на якій наполягав ЦПК з партнерами.

Втім, суддею вона все одно залишається, отримує понад 1 млн грн на рік і ухвалює сумнівні вироки. Цей вирок може бути оскаржений до апеляції, але чи такої справедливості ми очікували у справах Майдану?

Підписатись

Центр протидії корупції_

15 Nov, 13:23


В суд, який замінить ОАСК, хочуть протягнути ручних суддів: для цього замість міжнародних експертів суддів обиратиме квазікомісія

Депутати від Слуги Народу Андрій Мотовиловець та Павло Павліш зареєстрували законопроект про створення Вищого суду з публічно-правових спорів (ВСПС).

Цей суд має замінити скандальний Окружний адмінсуд Києва (ОАСК) і це одна з вимог ЄС та МВФ.

Проблема в тому, що новий суд хочуть сформувати за непрозорою процедурою, а замість міжнародних експертів добір суддів віддати квазікомісії.

Зокрема, депутати пропонують сформувати так звану Експертну раду з трьох представників міжнародних партнерів та трьох представників від Ради суддів. 

Це максимально дивне рішення, адже головою Ради суддів є Богдан Моніч. Це людина Вовка, Моніч очолив Раду суддів саме завдяки Вовку і пізніше кістьми лягав на захист ОАСКу.

Тобто, немає жодних підстав вважати, що Рада суддів може призначити обʼєктивних членів до Експертної ради. 

❗️ЦПК вважає, що законопроєкт у поточному вигляді допоможе владі протягнути “ручних” суддів. Це створить загрози перетворення нового суду в старий ОАСК.

Більше про вади законопроєкту: https://antac.org.ua/news/v-sud-iakyy-zaminyt-oask-khochut-protiahty-ruchnykh-suddiv-dlia-tsoho-zamist-mizhnarodnykh-ekspertiv-suddiv-obyratyme-kvazikomisiia/

Центр протидії корупції_

15 Nov, 11:59


​​Солом’янський суд може незаконно скасувати підозру фігуранту справи НАБУ про заволодіння землею на 1,8 млрд грн

Слідчий суддя Солом’янського суду Києва Дмитро Кратко відкрив провадження за скаргою експершого заступника керівника ДП Інститут землеустрою Олега Левченка. Він оскаржує повідомлення про підозру від НАБУ.

Важливо, що суддя Кратко не мав право цього робити, адже розгляд скарги має здійснювати ВАКС. Бо саме цей суд розглядає всі скарги в справах НАБУ та САП.

Тому суддя Кратко мав повернути скаргу заявнику, однак з невідомих причин він вирішив відкрити провадження.

Варто зазначити, що судді ВАКС неодноразово визнавали підозру обґрунтованою. Однак виглядає так, що Левченку не подобаються ці рішення, через що він вирішив звернутись до Солом’янського суду, щоб підозру скасували.

Не вперше фігуранти справ НАБУ звертаються до різних судів для отримання потрібного рішення, оскільки розуміють, що “вирішити” свої питання у ВАКС не вийде.

При цьому деякі суди,попри те, що не мають права розглядати клопотання, все одно ухвалюють рішення на користь цих фігурантів. Ось лише декілька прикладів: 

▪️Печерський суд незаконно забрав справу заступника голови Офісу Президента Татарова з НАБУ і передав до іншого органу. Після чого її поховали.

▪️Печерський суд незаконно зобов’язав ексгенпрокурора Венедіктову закрити справу Бахматюка на 1,2 млрд грн. Однак це рішення згодом скасували.

▪️Печерський суд зобов’язав Генпрокурора забрати у НАБУ справу Злочевського про хабар в 5 млн доларів керівництву САП та НАБУ.

Суддя Кратко відомий тим, що свого часу відмовився продовжувати процесуальні обов’язки екснардепу Мартиненку у справі про заволодіння $17,28 млн грн ДП СхідГЗК. 

При цьому, ухвалюючи те рішення, суддя мав конфлікт інтересів, адже останні роки орендував квартиру у цьому держпідприємстві. 

Нагадаємо, Левченка підозрюють в організації схеми заволодіння державною землею на Київщині площею понад 1 206 гектарів на загальну суму в 1,84 млрд грн.

Крім Левченка, про підозру повідомляли ще 11 особам, з яких двоє пішли на угоди зі слідством та отримали по 5 років умовно.

Йдеться про екскерівницю одного з відділів Держгеокадастру в Київській області Остапчук і радника ексголови Держземагентства Сінгаєвського. Розслідування у справі завершене.

Підписатись

Центр протидії корупції_

15 Nov, 07:59


​​Запуск в “Армії+” онлайн переведень військових – це космічний стрибок від совкової армії до сучасних Збройних Сил. Військові отримують право (спробу) обрати, з ким служити.

Ви знали, що для переведення навіть молодшого офіцера треба був дозвіл Головнокомандуючого, а звичайнісінького солдата - Начальника генерального штабу? А до цього військові мусив зібати погодження ще на близько 5-ти рівнях.

Уявляєте шизофренічність та неефективність такої процедури?!

В підсумку найкращі і найефективніші командири не могли наповнити свої підрозділи. Навіть якщо перевестися до них просилися тисячі військових.

Нормальні ж військові не могли вирватися від тупоголових мʼясників (не завжди, але часто), які за старих правил відчували себе феодалами.

Цю проблему, до речі, повністю так і не вирішено (хоч перший крок і зроблено). Але зарза про інше.

Так от, необхідність зміни цієї ідіотичної моделі була очевидна ще мінімум РІК тому.
Рік про неї говорили на всіх можливих публічних та непублічних платформах.

Про цю проблему чудово знали і в Генштабі, і в Міноборони. Більше того – в обох структурах були люди, які билися головою об стіну (керівництва), що цю проблему треба вирішити.

Нуль. Зеро. По-ба-ра-ба-ну. Допоки після зустрічі з громадськими організаціями президент не наказав ГШ і Мінобороні нарешті це вирішити.

І тут в мене питання до всіх нас: а ми як країна виживемо, якщо для вирішення очевидної проблеми Генштаб і Мінооборони потребують вказівки президента (і то після зустрічі з громадським організаціями)?

Це при тому, що схожих проблем в секторі оборони СОТНІ, якщо не ТИСЯЧІ! По кожній з них Генштаб і Мінооборони рухатимуться лише після вказівки президента (за підсумками чергової зустрічі)?

Бо така управлінська модель ще тупіша і менш ефективна від тої, яку вирішуємо он-лайн переведеннями через “Армія+”.

До речі, не факт, що вирішуємо (принаймні не швидко). Готовий посперечатися, що старий генералітет робитиме все, щоб зламати цю реформу. От побачите.

Центр протидії корупції_

14 Nov, 12:49


​​Хто дав Одарченку втекти і фактично врятував його від вʼязниці?

Засуджений до 8 років позбавлення волі депутат від Слуги Народу Андрій Одарченко кілька місяців тому втік за кордон.

Одарченко виїхав за кордон без паспортів. Рішенням суду він змушений був здати паспорти ще раніше. Але, як бачимо, це не завадило йому втекти.

У депутата також був обов’язок носити електронний засіб контролю. Але Нацполіція майже за рік не спромоглась знайти для Одарченка електронний браслет.

Хто куратор Нацполу і правоохоронних органів загалом? Так, це заступник голови Офісу Президента Олег Татаров.

Але Одарченко такий не перший. Орли Татарова фактично дали втекти за кордон цілій низці проросійських персонажів типу Дмитрука чи Портнова.

Цей вирок свідчить, що антикорупційні інституції можуть ловити і саджати упирів до в'язниці. Але поки такі, як Татаров, будуть кураторами правоохоронних органів про невідворотрність покарання за ТОПкорупцію говорити важко.

Підписатись

Центр протидії корупції_

14 Nov, 11:49


​​ВАКС засудив депутата-втікача Одарченка до 8 років позбавлення волі 🔥

Вищий антикорупційний суд засудив народного депутата від Слуги Народу Андрія Одарченка до 8 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

У Одарченка конфіскували:

▪️Дві квартири в Харкові площею 61 та 51 метри квадратні
▪️Житловий будинок під Харковом площею 100 квадратів
▪️Житловий будинок у Харкові площею 159 квадратів
▪️Чотири земельні ділянки
▪️Дві нежитлові будівлі площею 89 і 625 метри квадратні

Суд також застосував спецконфіскацію до 0,39 біткойна і криптогаманця. Речові докази (два iPhone) конфіскували в дохід держави.

Це перша в історії антикорупційних органів неправомірна вигода, яку вдалося задокументувати у криптовалюті.

У вересні 2024 року Одарченко не з’явився у судове засідання. Пізніше стало відомо, що він незаконно перетнув державний кордон.

ВАКС задовольнив клопотання прокурора САП та оголосив Одарченка у державний та міжнародний розшук.

Одарченко в подальшому брав участь у судовому засіданні по відеозв'язку. Своєї вини не визнав та в судових дебатах намагався переконати суд, що мала місце провокація злочину.

Підписатись

Центр протидії корупції_

14 Nov, 09:02


Тільки-но викинули (вже майже) з судової системи ФСБшно-портновськго Павла Вовка, як ті ж татарівці пробують протягнути у Вищий антикорсуд та апеляції своїх людей.

Для цього вони сьогодні тягнуть через судовий комітет ВРУ законопроєкт №11425-д, який прибирає поріг у тестуванні кандидатів в судді на когнітивні здібності.

Тест на когнітивні здібності – це перевірка того, як людина мислить, розв’язує задачі, аналізує інформацію та вчиться нового. Якщо зовсім просто, то це сильно ускладнений тест на IQ.

Так от законопроєктом №11425-д татарівці з ОП хочуть дати право татарівцям з ВККС (є там такі) можливість знижувати прохідний бал за цим тестом. Останнім треба знизити цей бал, щоб протягнути своїх людей – корупціонери рідко вирізняються високим інтелектом.

Зараз ВККС проводить два важливі конкурси: до Вищого антикорсуду та апеляційних судів. Для обох конкурсів тестування з когнітивних здібностей є обов’язковим етапом.

Я десь навіть хочу, щоб цей законопроєкт пройшов. Знаєте чому?

Бо за знищення цього балу потім все одно голосуватиме ще й ВККС. І саме те голосування дозволить нам ПОІМЕННО ідентифікувати там татарівських членів.

Наприклад, зі знищенням ОАСКУ і перезавантаженнями ВРП/ВККС дуже чітко довели, що ми вміємо викидати з системи покидьків. Раніше чи пізніше.

Центр протидії корупції_

13 Nov, 16:02


​​Вовк - на вихід: Палата ВРП внесла подання про звільнення одіозного голови ОАСК

Третя Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя вирішила внести подання про звільнення голови Окружного адмінсуду Києва Павла Вовка.

Палата продовжила розгляд справи після перерви, викликаної технічними проблемами.

В засіданні взяв участь суддя ОАСК Федорчук, який дав покази проти судді Вовка. Він також впізнав голоси суддів ОАСК, які засвітились на плівках.

На думку доповідача у справі, члена ВРП Олега Кандзюби, поведінка судді Вовка порочить звання судді та підриває довіру до судової влади. Зокрема, Вовк:

▪️Через ексчлена ВРП Гречківського вирішував питання про непритягнення до відповідальності низки суддів Шостого апеляційного адмінсуду;
▪️Намагався встановити контроль над Вищою кваліфкомісією суддів і призначити лояльних членів ВККС;
▪️Незаконно втручався у діяльність члена ВККС задля непроходження оцінювання суддею ОАСК Федорчуком;
▪️Впливав на суддю Федорчука щодо прийняття потрібного рішення щодо члена ВККС;
▪️Організував подачу до ВККС та ВРП необґрунтованих скарг на суддю Федорчука;
▪️Надавав вказівки про виклик слідчим на допит члена ВККС;
▪️Приймав участь у намаганні зірвати засідання ВРП щодо судді Аблова шляхом фейкового повідомлення про замінування будівлі.

В підсумку Дисциплінарна палата ВРП у складі Кандзюби (доповідач) Плахтій, Лук’янова, Котелевець та Сасевича вирішила одноголосно внести подання про звільнення Вовка.

Вітаємо це рішення і сподіваємось, що ВРП у повному складі затвердить рішення про звільнення Вовка.

Справа щодо Вовка - один з ключових маркерів успішності судової реформи. Бо ОАСК і «вовча зграя» були символом корупції і договорняків, тому їм не місце у судовій системі.

Нагадаємо, кримінальна справа щодо Вовка та його поплічників з ОАСК слухається у Вищому антикорсуді. Судді та їхні адвокати часто зловживають своїми правами, затягуючи розгляд справи.

Підписатись

Центр протидії корупції_

13 Nov, 13:28


​​Палата ВРП оголосила перерву у розгляді дисциплінарної справи щодо судді Вовка

Третя Дисциплінарна палата ВРП вирішила зробити перерву у розгляді дисциплінарної справи, відкритої щодо судді Окружного адміністративного суду міста Києва Павла Вовка.

Під час засідання доповідач у справі, член ВРП Олег Кандзюба просив ввімкнути деякі записи з «плівок ОАСК», які свідчили, що Вовк намагався незаконно впливати на діяльність попереднього складу Вищої кваліфкомісїі суддів.

Втім, кілька разів підряд виникали технічні проблеми. Палата ВРП робила технічні перерви, але налагодити якісне відтворення записів не змогли.

Сам Вовк чи його захисники на засідання ВРП не прийшли. Зате прийшов суддя ОАСК Андрій Федорчук, який у цій справі є свідком.

Зрештою Палата ВРП оголосила в цьому питанні перерву.

Це не вперше виникають технічні неполадки, коли судові органи мають справу з Вовком. Влітку під час тестування у ВККС, у якому брав участь суддя Вовк, учасники виявили, що питання у їхніх бланках неодноразово повторюються.

Схоже, хтось мав доступ до комп’ютерних програм ВККС та міг незаконно втручатися у їхню роботу. Але за результатами службового розслідування винних не знайшли.

Додамо, що Вовк неодноразово саботував проходження оцінювання у ВККС. Але раптом вирішив прийти на тестування саме у липні 2024 року, коли питання повторювалися.

Будемо стежити далі за розглядом справи щодо Вовка у ВРП.

Підписатись

Центр протидії корупції_

13 Nov, 09:50


Родина «слуги» Касая, яка постачала ЗСУ «зимові» куртки втридорога, купила чотири квартири в Дубаї за 1 млн доларів

Нижче хронологія:

📍Літо 2023 року. В Україні розгорівся скандал через аферу з «зимовими» куртками, партію яких Міноборони Резнікова купило з величезними переплатами. Першим про аферу написав Юрій Ніколов.

Михайло Ткач з УП та ЦПК встановили, що власником турецької фірми, у якої втридорога купили «зимові» куртки, був племінник нардепа від Слуги Народу Геннадія Касая.

Касая, який входить до парламентського комітету з питань нацбезпеки і оборони. І який заслуховував інформацію про поставку курток і не побачив нічого підозрілого.

📍Листопад 2024 року. Схеми виявили, що донька та племінник нардепа Касая вже під час повномасштабної війни придбали елітну нерухомість у Дубаї на понад 1 млн доларів (37 млн грн на момент купівлі).

❗️Йдеться про 4 квартири в житлових комплексах преміумкласу. Журналісти підтверджують, що цю нерухомість Касаї придбали у 2022-2023 роках, коли родина депутата потрапила у скандал із поставками неякісних курток для ЗСУ за завищеними цінами. 

Де зараз племінник депутата Касая? Втік з України ще в 2023 році 🤯

Докладніше про квартири в Дубаї, а також що з самим розслідуванням, яким займається СБУ, читайте в матеріалі Схем: https://www.radiosvoboda.org/a/skhemy-sluha-narodu-kasay-apartamenty-dubay/33199180.html

Центр протидії корупції_

12 Nov, 15:19


​​За попередні 7 днів звільнили або запустили процес звільнення девʼяти суддів

Звільнення без права на довічні виплати. Це хороший темп від ВРП і ВККС.

Отже, зафіксуємо кого викинули або невдовзі викинуть з судової системи:

Альона Мазур (ліворуч вгорі), суддя Окружного адмінсуду Києва, яка узгоджувала свої дії з головою ОАСК Вовком, ухвалювала рішення на користь Суркісів у "справі Приватбанку" і фактично допомагала забудовникам знищувати історичну спадщину Києва.

Тетяна Шейко (праворуч вгорі), суддя Окружного адмінсуду Києва, яка узгоджувала свої дії з головою ОАСК Вовком і згадувалась у розслідуванні Схем про спроби повернення Януковича.

Володимир Гончар (праворуч посередині), суддя Кропивницького апеляційного суду, якого НАБУ і САП викрили на хабарі в 10,5 тисяч доларів.

Юрій Новак (ліворуч посередині), суддя Ленінського суду Полтави, якого зловили на хабарі в 10 тисяч доларів, і який не задекларував майно на суму близько 2,7 млн грн.

Ірина Блажко (по центру внизу), суддя Октябрського суду Полтави, яка допускала позапроцесуальне спілкування з обвинуваченим у хабарництві суддею Новаком.

Юлія Гальонкіна (ліворуч внизу), суддя Октябрського суду Полтави, донька одіозного судді Гальонкіна, яка разом з батьком мешкала у будинку-церкві, а також ухвалювала рішення, не перебуваючи на робочому місці.

Володимир Сердинський (праворуч внизу), суддя Броварського суду Київської області, якого НАБУ і САП викрили на хабарі в 4 тисячі доларів і який впродовж 18 днів катався з дружиною на круїзному лайнері на Карибах, хоча мав бути на конференції у Відні.

Роман Шимчик, суддя Жашківського суду Черкаської області, який нецензурно висловлювався на адресу обвинуваченого і погрожував побити його.

Олена Смірнова, суддя Господарського суду Харківської області, яка виїхала за кордон і з 2022 року не здійснює судочинство, але просила надати їй можливість "дотягнути" до почесної відставки.

Так, є питання до ВРП і ВККС і ми на них звертаємо увагу. Але водночас, ми впевнені на 99%, що попередні склади цих органів покривали б суддів на фотоколажі до останнього.

Тому наші зусилля з перезавантаження ВРП і ВККС точно не були марними. Ми очікуємо, що процес продовжиться: є ще чимало суддів ОАСК та їхніх недоброчесних колег, які досі зберігають статус суддів і мріють про почесні відставки.

Якщо вам подобаються такі новини, ви можете підтримати наші зусилля тут.

ЦПК. Підписатись

Центр протидії корупції_

12 Nov, 08:48


Робота Верховної Ради досі більшою чи меншою мірою, але закрита від суспільства. Частина комітетів не публікують не те що відео своїх засідань – приховують навіть анонси засідань з переліком законопроєктів, які будуть на розгляді.

Депутати пояснюють це безпековими обмеженнями. Але більшість засідань комітетів і так відбуваються у форматі Zoom-конференцій. Ідентифікувати, де знаходиться кожен депутат, по відео – практично неможлива задача.

Депутат Ярослав Юрчишин назвав принаймні три причини, чому війна не привід обмежувати журналістів і громадян в інформації про роботу парламенту. І чому відкрити засідання комітетів – в інтересах самих депутатів.

Колонка Ярослава: https://www.pravda.com.ua/columns/2024/11/11/7483227/

Центр протидії корупції_

11 Nov, 18:18


Портнов заявляє, що “має чітку державну українську позицію”

Cоратник Януковича Андрій Портнов подав відзив на касаційну скаргу Центру протидії корупції. Ось одна з цитат:

“Позивач має чітку державну українську позицію, його життєві інтереси та пріоритети повʼязані з Україною, ніколи не виступав та не закликав на підтримку чи схвалення дій рф, які країна-агресор вчиняє у відношенні України та її громадян, а багаторічна діяльність Позивача на державних посадах була спрямована на розвиток та укріплення в Україні євроінтеграції, вдосконалення законодавства України врахуванням рекомендацій ЄС”.

Сюр. Але знаєте що найбільше обурює? Що є судді, які вірять в цю маячню і штампують рішення на користь Портнова.

Більше перлів з відзиву: https://antac.org.ua/news/portnov-zaiavliaie-shcho-maie-chitku-derzhavnu-ukrainsku-pozytsiiu-top-tsytat-iz-vidpovidi-ekschynovnyka-yanukovycha-portnova-na-skarhu-tspk-do-verkhovnoho-sudu/

Центр протидії корупції_

11 Nov, 15:37


За два дні онлайн-відстрочку в "Резерв+" отримали\продовжили 100 тисяч людей! Це стрибок до ефективнішої та справедливішої мобілізації. Плюс крута антикорупційна реформа.

Отже, сто тисяч (!) людей з інвалідністю, студенти, аспіранти і докторанти (які навчаються послідовно), тепер НЕ будуть втрачати тижні на збирання дурних папірців і стояння в безкінечних чергах ТЦК.

Так само, як ТЦКашники НЕ будуть витрачати МІСЯЦІ на дурну видимість роботи. Видимість – бо ті папірці ТЦКшники перевіряли, $ука, оглядово тобто – на око – без доступу до баз даних!

Очевидно, що ніякої нормальної перевірки не відбувалося. А це значить, що:
1) люди з реальними документами щотримісяці (!) дурно витрачали тижні на папірці і черги;
2) ухилянти без проблем купували собі відстрочки, приносячі ліві документи, проблеми в яких ТЦКшники свідомо чи за хабарі “не помічали”.

Щоб ви краще уявили масштаб “втрати”: припустимо, за відстрочку вимагали 500 баксів. 100 тис користувачів сервісу - це 50 лямів баксів за два дні! А таку відстрочку треба було поновлювати що три місяці.

Цифрова команда Міноборони створила паралельний трек, який виглядає так 👇🏻

1) ваша онлайн заявка в Резерв+;
2) автоматичний запит в базу: наприклад, пенсійного фонду чи Міносвіти;
3) автоматичне бронювання в “Оберезі” і електронний документ (з QR-кодом) у вашому Резерв+.

На все про все – кілька хвилин. Замість ТИЖНІВ на збір непотрібних папірців та кілометрові черги.

І, головне, нуль простору для корупції, бо з процесу тупо прибрали людину: виключно автоматизований обмін відомостями між базами даних.

В цьому місці заплакав старий генералітет, який свідомо НЕ змінював паперово-адміністративне пекло ТЦК. Корупційна схема з видачею лівих відстрочок генерувала цьому генералітету колосальний потік кешу.

Ви ж не думаєте, що керівники ТЦК, яких брали з чемоданами кешу, НЕ ділилися з вищестоячими командирами? Це армія, друзі, тут все дуже вертикально – особливо потоки.

І хоча корупційний трек надання відстрочок через папірці в ТЦК й залишився, відтепер можна брати за дупу його авторів.

Для цього достатньо зробити вибірку людей, які (замість зручного Резерв+) прийдуть постояти в чергах ТЦК (з якимись папірцями). І потім тупо звірити їх “інвалідності”, “студенства” і т.д. з державними базами даних.

Усьо, фініта ля комедія схемі. Одразу стає видно хитрожопих тилових генералів, які наживалися на цій схемі (та їх посіпак в конкретних ТЦК).

До речі, саме ці діячі зараз побіжать до політиків та в ТГ-канали або з чемоданами кешу і лякалками, що от саме ця послуга зупинить мобілізацію. Ага, вже 😁

Корупційний потік старому генералітету бронювання через Резерв+ зупинить!

А мобілізації навпаки – лише допоможе. Хоча б тому, що нормальні ТЦКшники витрачатимуть час на, власне, мобілізацію – замість збирання, розглядання та пересилання папірців (які все одно не можуть перевірити).

На останок. Передаю особливі вітання старому генералітету, який за всі ці роки НЕ спромігся поремонтувати елементарні адміністративні процеси в ТЦК.

І мені все одно, вони це НЕ робили свідомо з корупційних мотивів, чи через власну управлінсько/інтелектуальну НЕспроможність.

В обох варіантах з таким “геніальними управлінцями” війну ми точно програємо.

Якщо люди НЕСПРОМОЖНІ налагодити елементарні адміністративні послуги, то хіба вони спроможні командувати майже мільйоном військових у нашій війні на виживання?

Дякую команді Катерини Черногоренко. Цифрові сервіси для військових під час повномасштабки та безперервних кібератак орків — це фантастика.

Центр протидії корупції_

11 Nov, 13:13


​​Палата ВРП відправила на звільнення суддю ОАСК Мазур, яка узгоджувала свої дії з суддею Вовком

Перша Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя одноголосно внесла подання про звільнення судді Окружного адмінсуду міста Києва Альони Мазур (на фото).

На думку членів ВРП, дії Мазур порочать звання судді і підривають авторитет судової системи.

Питань до Мазур чимало. Вона засвітилась на плівках ОАСК і узгоджувала свої дії з одіозним головою ОАСК Павлом Вовком. Зокрема, Вовк просив Мазур вийти з окремою думкою зі словами: "Не хвилюйся, это чисто моя игра. Нам позволит держать нам баланс".

Ще одна показова історія трапилась у квітні 2019 році, коли одразу 30 суддів ОАСК не прийшли на іспит до ВККС, згодом ситуація повторилася. З "плівок ОАСК" стало ясно, що всі свої дії судді узгодили і суддя Мазур була серед них.

Також варто згадати, що Мазур фактично допомогла знести історичну пам’ятку - Садибу Дмитрієва на Подолі. Вона задовольнила позов забудовника, визнавши наказ Мінкульту про внесення будинків до переліку пам'яток протиправним.

Крім того, суддя Мазур ухвалювала рішення на користь Суркісів у "справі Приватбанку", а також скасовувала висновки ГРД про невідповідність критеріям доброчесності низки суддів.

Мазур також поновила на роботі люстрованого прокурора ГПУ часів Януковича Олега Кучера. Який за час роботи в ГПУ приватизував дві службових квартири в Києві площею 141 і 63 квадрати. А ще Мазур стягнула на його користь 4,5 млн грн втраченого заробітку.

Вітаємо це рішення. Сподіваємось, що ВРП у повному складі підтримає звільнення Мазур, яка не здійснює правосуддя і лише за минулий рік отримала 1,5 млн грн.

Підписатись

Центр протидії корупції_

11 Nov, 12:25


​​Справа ПриватБанку: з обвинуваченої стягнули 5 млн грн застави

ВАКС частково задовольнив клопотання прокурора САП про стягнення застави з обвинуваченої Шмальченко у справі ПриватБанку.

Відповідне рішення ухвалила колегія суддів у складі Галабали, Ногачевського та Білоус.

Обвинувачена Шмальченко пропустила два засідання у жовтні. Прокурор САП розцінив це як ухилення від суду і просив стягнути 50 млн грн застави та збільшити заставу до 75 млн грн.

Прокурор наголосив, що Шмальченко ще 30 жовтня 2022 року покинула Україну і з того часу не поверталася.

Шмальченко взяла участь у засіданні по відеозв'язку та наголосила, що за увесь час пропустила лише два засідання. А причини пропуску були поважними.

Так, одне із засідань вона пропустила через хворобу дочки. В іншому планувала взяти участь по відеозв'язку, але з технічних причин не змогла підключитися.

Суд врахував аргументи обох сторін та задовольнив клопотання частково. Зі Шмальченко стягнули 5 млн грн застави та збільшили розмір до 51 млн грн. Таким чином вона повинна внести на рахунки ВАКС ще 6 млн грн.

Нагадаємо, за версією слідства, напередодні націоналізації з ПриватБанку перерахували 314,9 млн доларів як погашення заборгованості за раніше виданим акредитивам двом компаніям-агротрейдерам.

Для прикриття фактичної розтрати менеджери Привату підробили банківські документи та провели фіктивне кредитування пов'язаної з банком компанії.

Шмальченко займала посаду заступника голови правління банку Дубілета та очолювала Казначейство банку.

Також колегія суддів скерувала звернення щодо трьох адвокатів, які без поважних причин пропустили декілька засідань.

Зокрема, двоє захисників повідомили, що вони брали участь у невідкладних слідчих діях НАБУ. Однак, на запит ВАКС НАБУ надало відповідь, що такі адвокати участі у слідчих діях не брали.

Ще один захисник зазначив, що слідчі дії, у яких він мав брати участь, перенесли на іншу дату.

В підсумку щодо цих дій трьох адвокатів ВАКС звернувся до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії.

Підписатись

Центр протидії корупції_

11 Nov, 08:55


​​Друга частина антикорупційних підсумків за жовтень.

Тепер про ВАКС:

▪️ВАКС засудив до 10 років позбавлення волі одного з екскерівників Державної продовольчо-зернової корпорації Завадського. Крім того задовольнив позов підприємства на 45 млн грн.

▪️ВАКС визнав винуватим суддю Дніпропетровського райсуду Новік в одержанні хабаря в розмірі 2,5 тисяч доларів і засудив її до 5 років позбавлення волі.

▪️ВАКС визнав винуватими колишнього в.о. голови Нікопольської РДА  Дніпропетровської області Зиміна, підприємицю Гілку та інженера-землевпорядника Селіна. Їм призначили по 7 років ув’язнення кожному.

▪️ВАКС визнав винуватими менеджера фірми «Вог Аеро Джет» Савича та експосадовця Укрзалізниці Нікіфорова у зловживаннях, які завдали майже на 103 млн грн збитків. Їм призначили 5,5 та 3 роки ув’язнення, а також стягнули 102 млн грн на користь УЗ.

▪️ВАКС задовольнив позов Міністерства юстиції до народної артистки Повалій та конфіскував низку майна, записаного на співачку.

▪️ВАКС відпустив на поруки депутатку від Слуги Народу Кормишкіну (Аллахвердієву). Поручителями стали голова фракції СН Арахамія і голова Миколаївської ОВА Кім.

▪️ВАКС заочно взяв під варту екс голову Приватбанку Дубілета та його заступницю Шмальченко у справі Коломойського про організацію заволодіння 9,2 млрд грн.

▪️ВАКС заочно заарештував підсанкційного бізнесмена Єрімійчука у межах справи про зловживання на Чернівецькій митниці, які завдали майже 290 млн грн збитків.

▪️ВАКС заочно взяв під варту Пітченка, якого підозрюють у причетності у справі про заволодіння 32 суднами Українського Дунайського пароплавства.

▪️ВАКС заочно заарештував суддю Приморського суду Маріуполя Сараєва та його помічницю Золотар. Також суд стягнув 110 тисяч грн застави, внесені за суддю.

▪️ВАКС дозволив заочне розслідування щодо ексзаступника директора Торговий дім НААН Євдокимова, якого підозрюють у причетності до заволодіння пестицидами на 276 млн грн.

▪️ВАКС зупинив слухання справи щодо мера Білої Церкви Дикого у зв'язку з проходженням ним військової служби.

▪️ВАКС конфіскував активи російського підприємця Лук'яненка. Він є власником Сумського машинобудівного науково-виробничого об'єднання.

▪️Апеляція ВАКС підтвердила рішення про конфіскацію 2,25 млн грн необгрунтованих активів секретаря Марганецької міської ради Дніпропетровської області Деркача.

▪️Апеляція ВАКС залишила в силі заочний арешт ексголові Фонду держмайна Сенниченку.

📍Верховний Суд підтвердив конфіскацію 3,6 млн грн необґрунтованих активів голови Васильківського суду Київської області Ковбеля. 

📍Верховний суд підтвердив вирок, яким суддю Мукачівського суду Пака засудили до 5 років позбавлення волі, а його спільника з Пенсійного фонду Маковського — до 4 років.

Тут перша частина підсумків жовтня, які стосуються НАБУ і САП.

Підписатись

Центр протидії корупції_

10 Nov, 15:47


Після перемоги Дональда Трампа цього тижня мережа наповнилася прогнозами: що це означатиме для України?

Але до інавгурації нового президента - понад 2 місяці. І ми як країна у стані війни маємо думати, як терміново використати цей час, аби мати більше ресурсів для перемоги. Простіше кажучи - як нам мати більше зброї і зараз, і потім.

У новому випуску на нашому YouTube Юрій Ніколов та Віталій Шабунін зазначають – державні кошти вже зараз мають йти військовим на зброю, а не будівництва для містян.

Більше про це, а також про московські візити Татарова та ФСБшно-портновських агентів в Офісі президента – за посиланням.

Центр протидії корупції_

08 Nov, 16:15


​​Суд призначив до розгляду справу щодо депутата Клочка

Колегія суддів ВАКС призначила до розгляду по суті справу стосовно народного депутата від Слуги Народу Андрія Клочка, який обвинувачується у незаконному збагаченні на 11 млн грн.

Засідання по суті призначили на 14 листопада.

За даними НАБУ і САП, у 2020-2021 роках Клочко набув у власність активів на 25 млн грн, хоча офіційний дохід та заощадження нардепа і його родичів складали не більше 14 млн грн.

Зокрема, йдеться про 3 земельні ділянки на Київщині, 5 квартир у Києві, 2 нежитлові приміщення, а також автівки Tesla та Mersedes-Benz.

Більшу частину майна депутат від Слуги Народу оформив на родичів, але зберіг за собою право розпоряджатися ним.

Додамо, що першими про незаконне збагачення нардепа повідомили журналісти @bihusinfo

Зараз щодо Клочка діє застава в розмірі 12 млн грн.

Підписатись

Центр протидії корупції_

08 Nov, 13:58


​​Захист вкотре намагався закрити справу «Роттердам+»: ВАКС проти

Вищий антикорупційний суд відмовив стороні захисту у закритті провадження, яке стосується формули «Роттердам+».

Рішення ухвалила колегія суддів у складі суддів Наталі Мовчан, Сергія Мойсака та Катерини Сікори.

Захист аргументував своє клопотання, посилаючись на норму про заборону повторного притягнення до кримінальної відповідальності за одне й теж правопорушення.

Окрім того, захист наполягав, що існує нескасована постанова про закриття провадження, а також те, що нібито сплили строки досудового розслідування після вручення підозри.

Йдеться про так звані «правки Лозового», які минулого року частково скасували. Однак саме ту норму, яка дозволяє закривати кримінальне провадження в разі спливу строку, депутати відмовились скасувати.

Справу «Роттердам+» вже не вперше намагалися закрити, застосувавши «правки Лозового». Востаннє у грудні 2023 року Апеляційна палата ВАКС скасувала ухвалу про закриття та повернула справу на новий розгляд.

Нагадаємо, йдеться про 19 млрд грн ймовірно завданих збитків через застосування Нацрадою на чолі з Дмитром Вовком формули «Роттердам+» для обрахунку вартості вугілля.

Підписатись

Центр протидії корупції_

08 Nov, 11:18


​​Підготували для вас підсумки роботи антикорупційних органів у жовтні

Спершу про результати НАБУ і САП. Вони оголосили підозру:

📍народному депутату від Слуги Народу Кормишкіній у незаконному збагаченні на суму понад 20 млн грн.

📍екскерівнику управління Держгеокадастру у Житомирській області Смолянюку у зловживаннях на суму понад 54 млн грн.

📍eксзаступнику голови Дніпропетровської ОДА у вимаганні 200 тисяч доларів за надання в оренду лісову ділянку площею 19 гектарів.

Завершили розслідування у справах:

📍eксголови Фонду держмайна Сенниченка: його та ще 10 осіб підозрюють у завданні збитків на суму понад 700 млн грн.

📍eкснардепа Грановського про завдання збитків Одеському припортовому заводу на 94 млн грн.

📍керівника Черкаського колійного ремонтно-механічного заводу Укрзалізниці Желізняка та ще 3 осіб за підозрою у заволодінні 17,1 млн грн.

📍колишнього керівника комунального підприємства «Полтавапаливо» Горященка у зловживаннях на 12,7 млн грн.

📍заступника директора «Торговий дім НААН» Євдокимова, якого підозрюють у причетності до заволодіння пестицидами на 276 млн грн.

Скерували до суду справи:

📍народного депутата від Слуги Народу Клочка, якого обвинувачують у незаконному збагаченні на суму в понад 11 млн грн.  

📍ексдепутата Корнацького, якого обвинувачують у незаконному отриманні 914 тисяч грн компенсації за оренду житла у Києві.

📍Крім того, до НАБУ передали кримінальну справу за підозрою керівниці Хмельницького МСЕК, депутатки Хмельницької облради від партії Слуга Народу Тетяни Крупи у незаконному збагаченні.

📍НАБУ також оголосило в розшук колишнього нардепа Дмитра Крючкова у справі про заволодіння понад 1,5 млрд грн Черкасиобленерго та Запоріжжяобленерго.

В наступній частині поговоримо про підсумки роботи ВАКС.

Підписатись

Центр протидії корупції_

07 Nov, 15:57


​​ВРП звільнила викритого на хабарі суддю з Кропивницького Гончара

Вища рада правосуддя одноголосно звільнила суддю Кропивницького апеляційного суду Володимира Гончара.

На думку ВРП, дії Гончара порочать звання судді і підривають авторитет судової системи.

Нагадаємо, НАБУ і САП викрили Гончара на хабарі в $10,5 тисяч. За даними слідства, суддя просив гроші за призначення умовного покарання винуватцю смертельного ДТП.

Втім, колегія суддів Кропивницького апеляційного суду призначила обвинуваченому покарання у вигляді позбавлення волі. Тому частину коштів Гончару довелося повернути.

Раніше ВАКС затвердив угоду про визнання винуватості з пособником судді Гончара: йому призначили 5 років умовного позбавлення волі.

Справа судді Гончара розглядається у ВАКС. Нещодавно судді продовжили до 13 листопада строк дії обов'язків, покладених на Гончара.

Підписатись

Центр протидії корупції_

07 Nov, 15:05


​​ВАКС заново розпочав розгляд справи брата ексголови ОАСК Вовка

Колегія суддів у складі Катерини Сікори, Тимура Хамзіна та Оксани Олійник заново розпочала розгляд справи Юрія Зонтова. Вони почали з дослідження доказів.

Справа в тому, що одна з членів колегії пішла у декретну відпустку, тому виникла необхідність її замінити іншим суддею.

Якщо відбувається заміна судді, розгляд справи може продовжуватись далі, якщо ніхто з учасників не заперечує. В іншому випадку - розгляд справи має початись спочатку.

Цю справу судді розглядали з квітня 2022 року, за цей час встигли дослідити докази та допитали частину свідків, одна це все доведеться робити з самого початку.

Нагадаємо, за даними обвинувачення, Юрій Зонтов з іншим адвокатом за 100 тисяч доларів обіцяв через свого брата "вирішити питання" з одним із суддів ОАСКу.  

Брата голови ОАСК обвинувачують у шахрайстві, підбурюванні до хабаря та брехні в декларації.

У квартирі, яку використовував Зонтов, знайшли мільйони доларів готівкою, предмети антикваріату, сімейні фото і загадкові 100 шекелів.

Підписатись

Центр протидії корупції_

07 Nov, 12:57


Олег Татаров щонайменше дев'ять разів літав до Москви після анексії Криму

За даними Схем, Татаров тричі був у рф в 2017-му, чотири рази в 2018-му, та двічі – в 2019 році.

Востаннє Татаров літав до рф наступного дня після перемоги Зеленського на виборах у 2019 році. І це лише авіаперельоти.

Крім того, за даними Схем, в 2015 році Татаров їздив до окупованого Криму.

Цікаво, як СБУ перевіряла Татарова перед призначення на Банкову?

Сам Татаров на запит журналістів про те, з ким зустрічався під час своїх вояжів до рф, не відповів. Бо є що приховувати?

Матеріал Схем: https://www.radiosvoboda.org/a/news-skhemy-tatarov-9-raziv-litav-u-moskvu/33190450.html

Центр протидії корупції_

06 Nov, 12:52


​​Суддю з Полтави Блажко, яка допускала позапроцесуальне спілкування з обвинуваченим у хабарництві суддею, відправили на звільнення

Третя Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя одноголосно внесла подання про звільнення судді Октябрського суду міста Полтави Ірини Блажко (на фото).

Річ у тім, що Блажко неодноразово у позапроцесуальний спосіб спілкувалась із головою Ленінського суду Полтави Юрієм Новаком. Вони обговорювали обставини різних справ, консультувались щодо подальших дій і так далі.

Згаданий суддя Новак, за даними НАБУ, отримав 10 тисяч доларів від директора однієї з фірм. Ці кошти він обіцяв передати Блажко, яка мала ухвалити потрібне рішення.

Втім, Новак гроші залишив собі. Наразі справу Новака розглядає ВАКС, кілька днів тому ВРП вирішила його звільнити.

Суддя Блажко не заперечувала, що обговорювала з Новаком деталі різних справ, але не вважає, що суддя втручався в її діяльність чи просив ухвалити якісь конкретні рішення.

Зрештою палата ВРП прийшла до висновку, що суддя допустила поведінку, що порочить звання судді або підриває авторитет правосуддя.

Тому Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя притягнула суддю до дисциплінарної відповідальності і внесла подання про звільнення з посади.

Суддя може оскаржити це рішення, остаточне рішення ухвалить ВРП у повному складі.

Крім того, Друга Дисциплінарна палата ВРП внесла подання про звільнення судді Жашківського суду Черкаської області Романа Шимчика.

Судячи з матеріалів справи, це суддя, який нецензурно висловлюватися на адресу обвинуваченого і заявляв, що його треба побити.

Додамо, що якщо це звільнення за певні дисциплінарні проступки (як у згаданих в цьому дописі випадках), це означає пенсію на загальних умовах, як для всіх громадян.

А якщо це почесна відставка, то виплачується солідна вихідна допомога, а також щомісячні виплати в розмірі 100 тисяч грн. Тут детальніше про це.

Підписатись

Центр протидії корупції_

05 Nov, 16:47


​​Зібрали в одному дописі кілька новин за сьогодні:

📍7,5 років позбавлення волі: Апеляція ВАКС залишила без змін вирок в.о. директора ДП «Південдіпрошахт» Севастьянову та його заступнику Татаркіну. Обох взяли під варту у залі суду.

📍САП направив до суду обвинувальний акт щодо адвоката Носова, якого підозрюють у пропозиції хабаря у 200 тисяч доларів прокурору САП та детективу НАБУ.

📍Прокурор САП направив до суду обвинувальний акт стосовно депутатів Сумської облради Галаєва і Поцелуєва, яких викрили на хабарі в 100 тисяч доларів.

📍ВРП звільнила суддю Броварського суду Сердинського, якого НАБУ і САП викрили на хабарі в 4000 доларів.

Згодом стало відомо, що суддя впродовж 18 днів відпочивав зі своєю дружиною на круїзному лайнері на Карибах, хоча мав бути на конференції у Відні.

На фото - суддя Сердинський в образі Цезаря. Картину знайшли під час обшуків у судді.

Підписатись

Центр протидії корупції_

05 Nov, 14:55


Углава похвалився рішенням “судді” Печерського суду Вовка у своєму позові до мене і ЦПК. І заявив, що ми начебто “не надали жодних доказів своїй позиції та звинувачень” на його адресу.

Отож, по-перше. Рішення Вовка з Печерського суду — нікчемне саме по собі. Він, наприклад, врятував Татарова від НАБУ, а ще зняв арешт з російських активів, через що Україна втратила понад 1 млрд грн. Більше про цього чорта тут.

У відео, яке так не сподобалося Углаві, я розповідаю, чому в його “поліграф” можуть повірити лише клінічні ідіоти.

До суду ми подали документи, які ясно доводять:

а) Углава проходив поліграф у Володимира Ведмідя;

б) у того ж Ведмідя проходив поліграф суддя Львов, де підтвердили, що суддя начебто немає громадянства рф;

в) апеляція визнала — громадянство рф у Львова є. Тож і у кейсі Углави результати “поліграфа Ведмідя” вважати доказом — себе не поважати.

По-друге, це рішення для Углави — лише частина підготовки до іншого незаконного рішення суду, яким він хоче повернутись на посаду. Якщо Углаві продовжить підігравати його колишній підлеглий, а зараз – голова НАЗК – Павлущик, або Углава переконає ОП іншими аргументами повернути його в Бюро.

Ну, і докази того, що Углаву було звільнено з посади за порушення закону, ми надали. Тут навіть є офіційне повідомлення пресслужби НАБУ, що також долучене до матеріалів справи.

Плюс до того – додали ще й офіційні відповіді НАБУ про те, що за відомостями, наданими ГО “ЦПК”, проводиться досудове розслідування саме за фактами “зливів”.

Тобто, твердження Углави у позові: “немає жодного кримінального чи дисциплінарного провадження відносно Позивача щодо “зливу” будь-якої інформації досудового розслідування фігурантам таких справ” вже є неправдивим.

Однак суддя Вовк ці документи повністю проігнорував. Навіть не придумав жодної формальної причини, чому він відхилив ці документи.

Я вже навіть не дивуюся співпраці Вовка і Углави: свій до свого по своє.

Центр протидії корупції_

05 Nov, 13:57


​​ВАКС арештував частину майна Крупи

Суддя Вищого антикорсуду Лариса Задорожна арештувала частину майно керівниці Хмельницької МСЕК Тетяни Крупи, яку підозрюють у незаконному збагаченні.

Зокрема, ВАКС арештував:

▪️Більше 5,1 млн доларів
▪️Більше 300 тисяч євро
▪️Понад 5 млн грн
▪️13 мобільних телефонів
▪️17 банківських карток
▪️16 флешок
▪️8 ноутбуків
▪️2 комп’ютери
▪️15 направлень на МСЕК
▪️94 клаптики паперу із рукописними записами різного змісту
▪️низку документів та договорів.

Ще з цікавого. ВАКС арештував звіт про інвентарно-геологічні вишукування реконструкції кафе «Зоряна ніч», копію техпаспорту на будівництво диско-клубу, а також документацію будівництва напірної та самопливної каналізації диско-бару МРЦ.

В ухвалі суду немає даних про арешт нерухомості та автомобілів.

Нагадаємо, Печерський суд Києва взяв Крупу під варту з альтернативою застави в розмірі 500 млн грн. Це рішення оскаржили, але Апеляційна палата ВАКС не може розглянути апеляційну скаргу.

Річ у тім, що захисники Крупи подали скарги не лише в Апеляцію ВАКС, а й до Київського апеляційного суду. Через це матеріали справи направили до Київського апеляційного суду, а не до ВАКС.

Засідання Київського апеляційного суду мало відбутись 17 жовтня, але його зняли. Водночас судді Київського апеляційного суду пішли у відпустку/відрядження і до 14 листопада це питання на паузі.

ЦПК. Підписатись

Центр протидії корупції_

05 Nov, 10:18


​​ВАКС зупинив провадження щодо помічника депутата-слуги Гунька

Судді Вищого антикорсуду зупинили провадження щодо помічника народного депутата Гунька Ігоря Калініченка через мобілізацію. Він є обвинуваченим у справі про хабар в 85 тисяч доларів.

Сьогодні в судовому засіданні продовжили розглядати клопотання захисника обвинуваченого щодо зупинення провадження через мобілізацію.

Цікаво, що Калініченко, який мобілізований до військової частини в Ірпені, за 2 дні до судового засідання відбув у відрядження до іншої частини в Житомирській області.

Через це співробітники НАБУ не змогли застосувати щодо нього привід.

Відтак кримінальне провадження щодо Калініченка зупинили і виділили в окреме провадження. Далі матеріали передадуть на авторозподіл нової колегії.

Нагадаємо, НАБУ і САП скерували до суду справу щодо нардепа Гунька (на фото) та двох його спільників в одержанні $85 тисяч хабаря. За даними слідства, Гунько у змові зі своїм помічником Калініченком та ще одним спільником вимагали та одержали від представника сільськогосподарської фірми частину неправомірної вигоди.

Кошти вимагались за дозвіл обробляти державні землі. За даними прокурора, за кожен гектар державної землі необхідно було сплатити 130 доларів. Загалом ішлося про 221 тисячу доларів. З цієї суми необхідно було передати завдаток у $85 тисяч.

Підписатись

Центр протидії корупції_

04 Nov, 15:12


​​Апеляція ВАКС скасувала рішення про зменшення застави Пашинському

Відповідне рішення ухвалила колегія у складі суддів Глотова, Панкулича та Панаіда.

Прокурор САП оскаржив ухвалу суду першої інстанції, якою розмір застави зменшили з 272 до 211 млн грн. На думку прокурора, ризики впливу на свідків, знищення доказів та переховування від слідства не зменшилися.

Окрім того, на думку прокурора, розмір застави і до зменшення не був достатнім запобіжником для належного виконання процесуальних обов'язків.

Сторона захисту заперечила, зазначивши, що заставу внесли оборонні підприємства. І це, мовляв, зменшує обороноздатність України.

Також захист звертав увагу, що іншим підозрюваним у цій справі розмір застави зменшили, однак для Пашинського він лишається незмінним.

На думку Пашинського, справжня мета цього провадження - створити перешкоди у роботі підприємств оборонної промисловості.

Заслухавши доводи сторін, колегія вирішила задовольнити скаргу прокурора та скасувати рішення суду першої інстанції.

Нагадаємо, Пашинського підозрюють у співорганізаторстві створення злочинної організації, через діяльність якої впродовж 2014-2018 років держава нібито зазнала збитків на 967 млн грн.

Пашинський вийшов із СІЗО після того, як за нього внесли заставу.

ЦПК. Підписатись

Центр протидії корупції_

04 Nov, 13:42


Одіозний суддя Сергій Вовк з Печерського суду задовольнив позов Углави до ЦПК. Вимагає у мене спростувати інформацію про “витоки” інформації.

Про це ми у ЦПК вимушені дізнатися зі ЗМІ — нам копії рішення досі не надходило.

Ба більше — справу Вовк розглядав без жодного засідання (у письмовому провадженні). Окільки, на думку судді, ця справа є “малозначною”.

ЦПК буде подавати апеляцію у цій справі.

Звісно, на інше рішення від судді Вовка ми і не очікували. Хоча б тому що:
🔹 саме Вовк зобов'язав генпрокурорку Венедіктову передати справу Татарова з НАБУ в контрольоване ДБР;
🔹 саме суддя Вовк ухвалював рішення в інтересах Портнова. Зокрема у кейсі, де ЗМІ та ми у ЦПК назвали його “проросійським діячем”;
🔹 він же — ухвалив рішення закрити справу про частину записів з кабінету голови ОАСКу Павла Вовка;
🔹 він же — зняв арешт з усього майна холдингу росіянина Ігоря Наумця «Юнігран». Через що бюджет недоотримав майна та активів на понад 1 млрд грн.

І це далеко не всі кейси, через які Вовк ставав фігурантом численних журналістських розслідувань. А 6 листопада палата ВРП розглядатиме скаргу щодо Сергія Вовка.

P.S.: У позові Углава скаржився на відео на YouTube-каналі ЦПК. А це – зайвий гарний привід на нього підписатися.

Центр протидії корупції_

04 Nov, 12:07


​​Справа Львівського арсеналу: Апеляція ВАКС відправила директора під варту

Колишнього директора Львівського арсеналу Юрія Збітнєв взяли під варту у залі суду Апеляційної палати ВАКС.

Варто почати з того, що 10 жовтня слідчий суддя ВАКС звільнив Збітнєва з-під варти, визнавши підозру необґрунтованою. Але у понеділок, 4 листопада, Апеляційна палата ВАКС переглянула це рішення та частково задовольнила клопотання прокурора.

Збітнєва взяли під варту у залі суду, встановивши альтернативну заставу розміром 30 млн грн.

Нагадаємо, у жовтні 2022 року Міністерство оборони уклало контракт із компанією «Львівський арсенал» на закупівлю 100 тисяч мінометних мін на 1 млрд 380 млн грн, або ж 37,5 млн доларів.

Держава заплатила наперед майже 100% суми. Перші міни мали прийти за місяць, але цього не сталося. За даними слідства, гроші вивели на підконтрольні учасникам схеми компанії.

У суді Збітнєв заявив, що не отримав «жодної копійки» з цих державних коштів. Коли після переказу 35% коштів з «Львівського арсеналу» іноземна компанія порушила зобов'язання щодо поставки пострілів, Збітнєв звернувся до СБУ і, за його словами, був залучений до конфіденційно співробітництва.

Однак колегія суддів у складі Чорненької, Боднара і Панаїда зауважили, що Збітнєв не вжив заходів щодо повернення залишку коштів з Львівського арсеналу до Міністерства оборони. Натомість гроші перевели з рахунку державного банку у комерційний.

Внаслідок цього Львівський арсенал отримав 78 млн грн відсотків, які витратили на різні потреби, зокрема на закупівлю гранатометів різним військовим частинам, благодійні внески у фонд Азову, юридичні послуги тощо.

Прокурор клопотав про взяття Збітнєва під варту із заставою у 39 млн грн. Зрештою колегія суддів задовольнила клопотання частково, застосувавши варту з альтернативною заставою 30 млн грн.

Іншим підозрюваним у цій справі є колишній чиновник Міністерства оборони Олександр Лієв.

ЦПК. Підписатись

Центр протидії корупції_

04 Nov, 09:52


​​І декретна відпустка не допомогла: обвинуваченого в хабарництві суддю Новака з Полтави відправили на звільнення

Перша Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя вирішила звільнити голову Ленінського райсуду Полтави Юрія Новака, якого у серпні 2022 року затримали на хабарі в 10 тисяч доларів. Зараз справа щодо Новака слухається у Вищому антикорсуді.

Новак просив зупинити розгляд дисциплінарної скарги щодо нього через те, що він перебуває у декретній відпустці. Мовляв, через зайнятість дружини у Полтавському медичному університеті, він змушений доглядати за дитиною до набуття нею 3-річного віку.

Втім, члени Дисциплінарної палати відмовили у задоволенні цього клопотання судді, а також вирішили внести подання про звільнення Новака, так як його дії «порочать звання судді і підривають авторитет правосуддя».

Це рішення ухвалили одноголосно. Додамо, що остаточне рішення має ухвалити ВРП у повному складі.

Хто такий Новак?

За даними слідства, суддя Новак отримав хабар в 10 тисяч доларів від підприємця. Ці кошти він обіцяв передати своїй колезі з Октябрського райсуду Ірині Блажко, аби та ухвалила потрібне рішення в інтересах підприємця. Але Новак кошти залишив собі.

Новак також не задекларував майно на суму близько 2,7 млн грн. Зокрема, йдеться про квартиру, машиномісце, а також авто Kia Sportage, які перебували у його користуванні.

Крім того, за даними Офісу генпрокурора, Новак неодноразово зустрічався з різними суддями Полтави та з’ясовував потрібну інформацію в «цікавих» йому справах з метою подальшого використання в особистих цілях, в тому числі передачі її стороннім особам.

Під час огляду мобільного судді виявили листування з різними абонентами, в яких обговорювалось вирішення справи, де Новак обіцяв допомогти у прийнятті потрібного рішення.

Додамо, що Новак в 2023 році отримав понад 1 млн грн суддівської винагороди, а також 160 тисяч грн пенсії.

ЦПК. Підписатись

Центр протидії корупції_

03 Nov, 15:47


1,6 млрд грн витратять у Кличка на ремонт дороги до непрацюючого аеропорту «Жуляни» у Києві 🤯

Все це - на фоні дуже невтішних новин із фронту.

Про усі новини тижня, що минув - у новому випуску з Віталієм Шабуніним та Юрієм Ніколовим на нашому YouTube за посиланням.

Центр протидії корупції_

31 Oct, 17:57


Це відео має подивитися кожен український бізнесмен! Там один підприємець вкурвився корупцією і згодував НАБУ/САП кількох хабарників. Йому сподобалося і він провів ще близько 20 таких операцій. В результаті на всю країну гриміли ТОП-корупційні справи, а сам підприємець отримав 13 млн грн законної винагороди. Якщо б його прикладу послідувало ще хоча б 10 підприємців, ми б жили в іншій країні. Але ж говорити про гідність і мати яйця її відстоювати – дві кардинально різні речі. 

Центр протидії корупції_

31 Oct, 16:30


​​+2,25 млн грн конфіскованих активів: Апеляція ВАКС підтримала рішення щодо депутата Марганецької міськради Деркача

Апеляційна палата Вищого антикорсуду підтвердила законність стягнення активів вартістю понад 2,2 млн грн, що належать депутату Марганецької міськради Анатолію Деркачу.

Йдеться про житловий будинок площею 283 квадрати у Дніпрі та земельну ділянку, на якій він розташований.

Проаналізувавши майновий стан та доходи депутата, виявилось, що частина потрібних для придбання цього майна коштів (2,25 млн грн) не підтверджується законними доходами.

Тому прокурор САП звернувся до ВАКС з позовом про стягнення в дохід держави цих активів, а суд задовольнив це.

Рішення ухвалила колегія суддів у складі Олега Павлишина, Андрія Никифорова і Валерії Чорної.

Постанова може бути оскаржена до Касаційного цивільного суду Верховного Суду.

Додамо, що Деркач обирався від партії ВО «Батьківщина». За іронією долі, він є головою громадської організації «По боротьбі з корупцією та незаконною діяльністю».

Нагадаємо, що цивільна конфіскація полягає у полегшеній процедурі стягнення необґрунтованих активів чиновників порівняно з кримінальним процесом. Це антикорупційний інструмент, який запустили з подачі ЦПК.

Ви можете підтримати нашу роботу і стати нашим патроном на Patreon

Підписатись

Центр протидії корупції_

31 Oct, 12:00


Президент підписав законопроєкт про угоди зі слідством

Встигли в останній момент, бо Україна ризикувала не отримати вчасно транш в 4 млрд євро від Євросоюзу.

Ця непроста адвокаційна кампанія зайняла в ЦПК (з партнерами) два роки.

Важливо, що новий закон передбачає, що топкорупціонери НЕ зможуть відкупитися.

Укладати угоди з організаторами схем можна лише в тому випадку, якщо вони здадуть іншого організатора.

Тобто, умовний Боголюбов зможе трохи помʼякшити собі покарання лише якщо дасть покази на Коломойського.

До речі, у свіжому звіті ЄС зазначили, що існує чимала кількість реформ, над якими Україна ще має працювати: https://antac.org.ua/news/zvit-yevrokomisii-ukraina-maie-skasuvaty-pravky-lozovoho-ta-vidkryty-sudovi-ekspertyzy-dlia-nabu/

Центр протидії корупції_

30 Oct, 15:15


​​Апеляція ВАКС залишила в силі заочний арешт ексголові Фонду держмайна Сенниченку

Судді Апеляційної палати ВАКС залишили без задоволення апеляційну скаргу захисту на рішення, яким заочно заарештували Дмитра Сенниченка.

Таке рішення ухвалили судді апеляційної палати ВАКС Інна Калугіна, Віктор Панкулич та Ігор Панаід. 

Нагадаємо, в травні слідча суддя ВАКС Наталія Мовчан задовольнила клопотання прокурора САП та заочно взяла Сенниченка під варту. 

Апеляційний розгляд тривав понад 5 місяців, здебільшого через неодноразові зловживання зі сторони захисту.

Його підозрюють у керівництві злочинною організацією, яка заволоділа понад 700 млн грн Одеського припортового заводу та Об’єднаної гірничо-хімічної компанії. Також Сенниченка зі спільниками підозрюють у відмиванні понад 10 млрд грн.

Крім Сенниченка, підозрюваними також є його радник Юрій Липко, співорганізатор схем Андрій Гмирін, колишні в.о. директора ОПЗ Микола Синиця і Микола Парсентьєв, екскерівник ОГХК Артур Сомов, власники фірми «Агро Газ Трейдінг» Володимир Колот і Олександр Горбуненко, учасник Павло Присяжнюк і виконавчий віце-президент з корпоративної стратегії та розвитку ПАТ «Укрнафта» Денис Кудін.

Підписатись

Центр протидії корупції_

30 Oct, 13:38


​​5,5 і 3 роки позбавлення волі: ВАКС ухвалив вирок обвинуваченим у справі про 103 млн грн збитків Укрзалізниці

Колегія суддів Вищого антикорсуду ухвалила вирок у справі про зловживання на закупівлях дизпалива для Укрзалізниці, що завдали перевізнику збитків у 103 млн грн.

Ексначальника управління обліку нафтопродуктів філії Укрзалізниці Валерія Нікіфорова засудили до 3 років позбавлення волі, а представника ТОВ «Вог Аеро Джет» Анатолія Савича - до 5,5 років позбавлення волі. Останній оголошений у міжнародний розшук.

За даними НАБУ і САП, Нікіфоров разом з іншим посадовцем Укрзалізниці Цвігуном у 2017 році придбали у «Вог Аеро Джет» партію дизпалива за завищеними цінами.

Попри наявність контрактів, які дозволяли Укрзалізниці продовжувати отримувати пальне за нижчими цінами, посадовці УЗ умисно наполягли на виконанні поставок за цінами, вищими на 15-20%. Сума переплати склала 103 млн грн.

Крім позбавлення волі, ВАКС оштрафував обох обвинувачених, а також задовольнив цивільний позов Укрзалізниці та постановив стягнути з них майже 103 млн грн.

Вирок суду може бути оскаржений протягом 30 днів в Апеляції ВАКС.

Ще одним обвинуваченим у цій справі є колишній начальник філії «Центр забезпечення виробництва» Укрзалізниці Віталій Цвігун, який зараз мобілізований. ВАКС виділив матеріали щодо нього в окреме провадження.

Цвігун також є обвинуваченим у справі, де фігурує депутат Полтавської облради і керівник обласного осередку Батьківщини Сергій Бєлашов. Їх обвинувачують в організації закупівлі газу для Укрзалізниці, що завдало збитків на 206 млн грн.

Підписатись

Центр протидії корупції_

30 Oct, 10:07


​​ВАКС відмовив у заочному арешті екснардепа Логвинського

Слідча суддя Вищого антикорупційного суду Лариса Задорожна відмовила у задоволенні клопотання детектива НАБУ про заочне тримання під вартою колишнього нардепа від Народного Фронту Георгія Логвинського у справі “Золотого Мандарину”.

Мотиви суддя поки не оголошувала, обмежившись коротким текстом ухвали. Рішення може бути оскаржене до Апеляції ВАКС.

Варто зазначити, що це вже не перший раз, коли слідчий суддя ВАКС відмовляє у задоволенні цього клопотання.

Раніше слідчий суддя Володимир Воронько відмовився заочно брати під варту Логвинського, мовляв, були відсутні підстави вважати його оголошеним у міжнародний розшук. Згодом це рішення скасувала Апеляція ВАКС і направила на новий розгляд.

Загалом питання щодо заочного арешту Логвинського вирішується вже майже півтора року і ймовірно буде розглядатись ще кілька місяців в Апеляційній палаті ВАКС.

Нагадаємо, влітку 2023 року Логвинському заочно повідомили про підозру в організації заволодіння та легалізації 54,1 млн грн з держбюджету шляхом обману ЄСПЛ у справі проти України.

Логвинський нібито організував схему, внаслідок якої Міністерство юстиції безпідставно перерахувало пов’язаній з ним фірмі «Золотий Мандарин Ойл» понад 54 млн грн.

Логвинський став сьомим підозрюваним у межах справи «Золотого Мандарину». 

У березні 2020 року НАБУ звернулося до Європейського суду з прав людини з проханням пояснити, чи має Логвинський захист від кримінальних переслідувань, а якщо має – то зняти його. На той час його дружина Ганна Юдківська працювала суддею ЄСПЛ, а найближчі родичі суддів цього суду захищені імунітетом.

ЄСПЛ тоді відмовив у знятті дипломатичного імунітету з Логвинського. Згодом ексдепутат намагався за допомогою маніпуляцій з роз’ясненням рішення ЄСПЛ захистити інших підозрюваних у Верховному Суді, однак провадження за скаргою Логвинського закрили.

Як стверджували НАБУ і САП, повідомити про підозру у 2023 році змогли через припинення дії імунітету, однак перед цим екснардеп залишив територію України, тому підозра була лише заочною.

Підписатись

Центр протидії корупції_

29 Oct, 16:15


​​Cправа «слуги» Гунька: ВАКС застосував привід до помічника депутата

Судді Вищого антикорсуду застосували примусовий привід до помічника народного депутата Гунька Ігоря Калініченка. Він є обвинуваченим у справі про хабар в 85 тисяч доларів.

Сьогодні в судовому засіданні розглядали клопотання захисника обвинуваченого щодо зупинення провадження через мобілізацію.

Річ у тім, що Калініченко повторно не зʼявився до суду, бо мобілізований до військової частини в Ірпені на посаду офіцера психологічної підтримки.

В свою чергу колегія суддів за власної ініціативи ухвалила рішення застосувати привід до Калініченка на засідання, які заплановані на 5, 20, 26 і 28 листопада.

Прокурор позицію суду підтримав, захисники обвинувачених заперечували.

Відтак до Калініченка застосували привід, адже в Ірпені не ведуться бойові дії, тому немає перепон для приєдання через відеозв’язок чи фізичного прибуття до суду.

Нагадаємо, НАБУ і САП скерували до суду справу щодо нардепа Гунька (на фото) та двох його спільників в одержанні $85 тисяч хабаря. За даними слідства, Гунько у змові зі своїм помічником Калініченком та ще одним спільником вимагали та одержали від представника сільськогосподарської фірми частину неправомірної вигоди.

Кошти вимагались за дозвіл обробляти державні землі. За даними прокурора, за кожен гектар державної землі необхідно було сплатити 130 доларів. Загалом ішлося про 221 тисячу доларів. З цієї суми необхідно було передати завдаток у $85 тисяч.

Підписатись

Центр протидії корупції_

29 Oct, 12:43


Рада ухвалила у другому читанні законопроєкт, який вдосконалює механізм угод зі слідством

Верховна Рада ухвалила у другому читанні законопроєкт №12039, який вдосконалює механізм угод зі слідством. 

На нашу думку, новий законопроєкт не містить шкідливих норм. На відміну від попередньої редакції, в даному випадку врахували, що укладати угоди з організаторами топкорупційних схем можна тільки тоді, коли вони здадуть іншого організатора. Тобто просто відкупитися топкорупціонери не зможуть.

Цей законопроєкт підтримали НАБУ і САП, яким стане легше викривати співучасників та організаторів корупційних злочинів і як наслідок – швидше та ефективніше розглядати справи та притягувати винних до відповідальності.

Цим рішенням депутати також виконали вимоги Євросоюзу, які були прив'язані до виділення траншу на 4 млрд євро.

Докладніше про те, як працюватимуть нові механізми і що зміниться в угодах зі слідством: https://antac.org.ua/news/bez-vidkupu-koruptsioneriv-vid-pokarannia-rada-proholosuvala-za-udoskonalennia-uhod-zi-slidstvom-chym-vykonala-vymohy-yes-na-4-mlrd-ievro/

Центр протидії корупції_

29 Oct, 09:57


Підозрюваний у справі НАБУ депутат від ОПЗЖ Ісаєнко завів на ключову посаду у Міноборони свою людину

Головним спеціалістом з технічного нагляду за будівництвом військових об’єктів в Міноборони призначили Василя Шомонку, якого @bihusinfo називають людиною депутата від забороненої ОПЗЖ Дмитра Ісаєнка. 

Цікаво, що призначений на високу посаду жодного дня не працював на держслужбі. Причому він отримав свою посаду без конкурсу.

Але цікавіше звідки взялась ця людина. Пан Шомонка роками був співвласником будівельних фірм з орбіти народного депутата Ісаєнка.

Того Ісаєнка, який у нульових працював у структурах Міноборони, що відповідали за будівництво та відчуження армійських земель. І який збудував бізнес на підрядах від Міноборони. 

Того Ісаєнка, який після Майдану працював заступником міністра і лобіював інтереси своїх компаній. І якого звільнили за фейковий статус учасника бойових дій.

Того Ісаєнка, який отримав підозру від НАБУ та САП якраз за схему на будівництві. Справу мають передати до ВАКС у листопаді цього року.

І після всього цього людина Ісаєнка наглядатиме за військовим будівництвом в Міноборони, на яке виділяються мільярди гривень.

Розслідування про Ісаєнка і Шомонку тут: https://www.youtube.com/watch?v=kFNJlEvajzc

Центр протидії корупції_

28 Oct, 15:36


Доброго дня
Починаємо тиждень з доброї справи

Збір на 10 засобів РЕБ для роти Гонор батальйону Вовки Да Вінчі

Ціль 3 000 000 гривень

За донат 100 гривень розігруємо символ кумівства і непотизму української політики, який передали бійці підрозділу. Картину було знайдено біля офісу керівника Укрбуду Максима Микитася в перші тижні повномасштабного вторгнення.

Обовʼязково зазначайте свій номер телефону у коментарі до внеску якщо ви не клієнт Монобанка.

Реквізити збору:

🎯Ціль: 3 000 000.00 ₴

🔗Посилання на банку
https://send.monobank.ua/jar/6HYR1jy4Y

💳Номер картки банки
5375 4112 1878 1990


Реквізити для поповнення банки «На 10 засобів РЕБ»

Отримувач: Ткач Михайло Сергійович
IBAN: UA233220010000026202348871352
ІПН/ЄДРПОУ: 3243103598
Призначення платежу: Поповнення рахунку банки

Дякую
Все буде 🇺🇦

Центр протидії корупції_

28 Oct, 13:07


​​Цього тижня Верховна Рада голосуватиме в цілому за законопроєкт про угоди зі слідством

Узгоджена профільним Комітетом версія законопроєкту №12039 про угоди підтримана ключовими гравцями, зокрема НАБУ і САП.

Чому важливо якнайшвидше ухвалити законопроєкт? Бо Україна ризикує пізніше отримати 4 млрд євро від Євросоюзу через затягування з ухваленням закону.

Він згадується у переліку зобов’язань з боку України перед ЄС і мав бути проголосований ще до кінця вересня.

Ще влітку влада спробувала через цей механізм дозволити топкорупціонерам відкупитися. Цю хибну ініціативу через суспільний резонанс нам вдалось відбити.

А згодом, коли з’явилась погоджена усіма версія, парламент відмовився голосувати за законопроєкт в цілому.

І ось чергова спроба. Сподіваємось, що закон буде проголосуваний в такому варіанті без "покращень" з голосу вже у залі Верховної Ради.

Підписатись

Центр протидії корупції_

28 Oct, 09:40


​​Суддя Аблов не прийшов на засідання Дисциплінарної палати, звинувативши ВРП у спробах «позбавити його життя»

Суддя Окружного адмінсуду Києва Євгеній Аблов не прийшов на засідання Першої Дисциплінарної палати ВРП, яка розглядає скаргу щодо судді.

Аблов звернувся з заявою, що ВРП не задовольняє його прохання про почесну відставку. Мовляв, через це у нього загострились серцеві захворювання і встановлено групу інвалідності.

«На мою думку, голова ВРП та інші члени ВРП намагаються позбавити мене життя як помсту за прийняті мною рішення в ОАСК в минулому», - написав Аблов.

Пише, що оскаржив бездіяльність ВРП, члени якої «негативно висловлювались щодо нього у Фейсбуці». Зараз, за його словами, перебуває на лікарняному.

Члени Дисциплінарної палати вирішили, що причини неявки Аблова є поважними, тому перенесли розгляд справи на 18 листопада.

Нагадаємо, суддя Аблов і ще 6 суддів ОАСК є обвинуваченими у справі «плівок ОАСКу». Ця справа слухається у ВАКС, але темпи розгляду дуже низькі через постійні неявки обвинувачених та їхніх захисників.

У квітні цього року ВАКС завершив підготовче провадження у справі «плівок ОАСК». На це знадобилося майже два роки і понад півсотні судових засідань.

Підписатись

Центр протидії корупції_

27 Oct, 09:56


​​Друзі, ми передали макети для футболок #MakeRussiaSmallAgain для Dignitas Fund, який займається технологічною підтримкою ЗСУ.

Тепер за донат від 1500 грн на дрони волонтери з Дігнітас надішлють вам футболку по Україні.

Невдовзі будуть оголошення, де замовити футболку за кордоном за донат для війська.

Більше дронів = менше площі рф 😉

👉 Банка: https://send.monobank.ua/jar/93B8pKzg4x
👉 Номер картки банки: 5375 4112 0519 3340
👉 Приват: http://surl.li/ufjqol

❗️УВАГА ❗️Обов’язково вказуйте в коментарі до платежу ПІБ та номер телефону.

Підтримуйте збір репостом та долучайтеся до кампанії #MakeRussiaSmallAgain, в рамках якої ми прагнемо одягнути 1 000 000 людей по всьому світу в футболку, від якої так палає в кремлі.

Центр протидії корупції_

26 Oct, 16:39


Новий випуск щотижневої аналітики від Віталія Шабуніна та Юрія Ніколова вже на нашому YouTube 🔥

Цього тижня у кремлі запалало через футболку Зеленського Make Russia Small Again, дизайн якої розробили ЦПК із партнерами.

В Україні ж жваво обговорювали зокрема:
🔹 відставку гепрокурора Костіна через скандали із «прокурорами-інвалідами»
🔹 підозру САП/НАБУ у незаконному збагаченні нардепці-«слузі» Кормишкіній
🔹 конфіскацію українських активів зрадниці Повалій

Що всі ці події означають для України та до чого готуватися далі - детально проаналізували у відео за посиланням.

Центр протидії корупції_

24 Oct, 12:23


На фото - президент в футболці ЦПК та ICUV під час вечірнього звернення.

Відсьогодні ми в ЦПК даруємо таку ж нашим патронам, які підтримують нас від $30.

Тут можна це зробити і отримати свою футболку.

До речі, минулого тижня президент підписав 50-й закон, який ми в ЦПК проадвокатували – про публічність будівельних кошторисів.

📍50 законів за 12 років існування Центру Протидії Корупції – гарно, правда?

Підтримайте нас і разом ми зробимо ще більше.

Історію створення футболки розписали тут.

P.S. Ті, хто системно підтримував нас останній час - отримають футболку вже незабаром.

ЦПК. Підписатись ✔️

Центр протидії корупції_

24 Oct, 08:59


​​Палата ВРП відправила на звільнення чотирьох суддів Київської апеляції, у яких знайшли гроші в пакеті від кави

Друга Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя притягнула суддів Київського апеляційного суду В'ячеслава Дзюбіна, Юрія Сливу, Ігоря Паленика і Віктора Глиняного до дисциплінарної відповідальності та внесла подання про їхнє звільнення з посади.

Це рішення підтримали четверо з чотирьох членів Палати ВРП, які мали право голосу. Остаточно рішення має ухвалити ВРП у повному складі. До того моменту всі четверо суддів тимчасово відсторонені від здійснення правосуддя.

Під час засідання Палати захисники Сливи та Глиняного закликали дочекатись вироку суду у кримінальній справі.

Суддя Слива пояснював, що не знав, що у пакеті, який виявили детективи НАБУ, були гроші, а не кава. На запитання головуючого, чи часто він носить пакети з кавою у кишенях, відповів, що «дуже поспішав, барсетка була у машині, тому поклав пакет у кишеню куртки».

Нагадаємо, всі четверо суддів є обвинуваченими у справі НАБУ, де фігурує хабар в 35 тисяч доларів.

Суддя Дзюбін нібито мав роль посередника і за свої послуги залишив собі 10 тисяч доларів. Їх знайшли за місцем проживання судді.

Іншу частину у 25 тисяч доларів нібито мали розділити між собою троє суддів з колегії. Дзюбін нібито поклав їх у коробку з-під віскі і передав судді Паленику. Пізніше під час обшуку квартири Паленика детективи знайшли 24 800 доларів.

Слідство вважає, що він залишив собі ці грошові кошти, натомість взяв 16 600 доларів іншими купюрами, щоб передати двом колегам – Глиняному і Сливі. 

За даними слідства, Паленик передав гроші Глиняному в брошурі інтернет-провайдера. А от судді Сливі Паленик нібито передав гроші в пакеті з-під кави.

Підписатись. ЦПК

Фото: Стас Юрченко, Ґрати

Центр протидії корупції_

24 Oct, 08:43


Україна ризикує не отримати 4 млрд євро від ЄС через затягування влади із законопроєктом про угоди зі слідством.

Цей законопроєкт Рада мала проголосувати ще в третьому кварталі (до кінця вересня). Але спочатку в нього спробували запхати можливість ТОП-корупціонерам відкупитися.

Потім, коли нарешті з'явилася цілком прийнятна і погоджена усіма версія,
парламент з подачі окремих фракцій відмовився приймати законопроєкт в цілому. З великою вірогідністю зробили це для того, щоб знову спробувати знищити інструмент взагалі або запхати в нього чергові дірки.

Шановні депутати, не треба так, будь ласка. Послухайте наше МЗС 👇🏻

“Для отримання фінансування цього року українській стороні необхідно терміново схвалити відповідний законопроєкт у другому читанні та вжити всіх необхідних заходів для того, щоб він набрав чинності до кінця жовтня 2024 року.”

Наголошу, що законопроєкт має бути прийнятий в редакції, яку раніше було погоджено з партнерами у ЄС та САП/НАБУ. І зробити це треба вже наступного тижня.

Центр протидії корупції_

23 Oct, 14:53


​​ВАКС передав підозрювану в незаконному збагаченні депутатку Кормишкіну на поруки Арахамії та Кіму 
 
Суддя Вищого антикорсуду застосував до народного депутата від Слуги Народу Ірини Кормишкіної, яка підозрюється у незаконному збагаченні, запобіжний захід у вигляді особистої поруки.  
 
Поручителями суд визначив двох осіб: голову фракції Слуги Народу Давіда Арахамію та голову Миколаївської обласної військової адміністрації Віталія Кіма. 
 
Кормишкіна має здати паспорти для виїзду за кордон, повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та дотримуватись низки інших стандартних обов’язків. 

САП поки що не повідомляє, чи оскаржуватиме такий запобіжний захід до Апеляції ВАКС. 
  
За даними слідства, Кормишкіна у 2021-2022 роках стала власницею активів, які на понад 20 млн грн перевищують офіційні доходи та заощадження. 

З відповідною заявою про можливе незаконне збагачення депутатки звертався ЦПК ще два роки тому. 
 
Підписатись. ЦПК

Центр протидії корупції_

23 Oct, 12:24


​​ВАКС конфіскував дві автівки BMW, будинок та 7 земельних ділянок, які належать Повалій

Вищий антикорупційний суд задовольнила позов Міністерства юстиції до народної артистки України Таісії Повалій та конфіскував низку майна, записаного на співачку.

Зокрема, ВАКС стягнув у дохід держави такі активи:
📍авто BMW;
📍пристрій вітчизняного виробництва для відстрілу набоїв;
📍майнові права на музику та слова до 9, переважно російськомовних, пісень

Також суд стягнув активи, якими Повалій мала право розпоряджатись:
📍7 ділянок у Київській області загальною площею 9,3 га;
📍житловий будинок площею 442,8 квадрати;
📍домоволодіння площею 101 квадрат;
📍авто BMW Х5;
📍три пристрої вітчизняного виробництва для відстрілу набоїв.

Рішення ще можна оскаржити в Апеляції ВАКС.

Це черговий результат, отриманий в рамках санкційного механізму. Цей інструмент розробили ЦПК, Автомайдан та наші партнери у владі і громсекторі.

Порівняйте це рішення з тим, як держава втратила активи підсанкційного російського бізнесмена на 1 млрд грн. Активи, які були під арештом. Розслідування Схем про цю ганьбу тут.

Підписатись. ЦПК✔️

Центр протидії корупції_

23 Oct, 10:08


​​Справа Крупи: Київський апеляційний суд блокує розгляд ВАКСом апеляції на запобіжку керівниці МСЕК

Апеляційна палата ВАКС вкотре не змогла розглянути апеляційну скаргу на запобіжку керівниці Хмельницької МСЕК Тетяні Крупі.

Річ у тім, що захисники Крупи подали скарги на рішення Печерського суду про її арешт не лише в Апеляційну палату ВАКС, а й до Київського апеляційного суду.

Через це матеріали справи направили до Київського апеляційного суду, а не до ВАКС.

При цьому судді Апеляції ВАКС звернулись до Київського апеляційого суду з листом, в якому повідомили, що розглядають скаргу адвокатів Крупи та просять надіслати матеріали.

Засідання Київського апеляційного суду мало відбутись 17 жовтня, але його зняли. За словами захисниці Крупи, судді Київського апеляційного суду пішли у відпустку/відрядження і до 14 листопада ніхто це питання вирішувати не збирається.

Виникає питання, чим таким важливим були зайняті судді Київського апеляційного суду, знімаючи єдине судове засідання з 17 жовтня і знаючи, що з 19 та 21 жовтня вони йдуть у відпустку/відрядження.

Хіба це не свідоме затягування справи з боку суддів В’ячеслава Гуля та Юлії Матвієнко?

Нагадаємо, Печерський суд Києва взяв Крупу під варту з альтернативою застави в розмірі 500 млн грн. Її підозрюють у незаконному збагаченні щонайменше на 137 млн грн. Справу передали до НАБУ.

Центр протидії корупції_

23 Oct, 07:22


Генпрокурор Костін подав у відставку. А де гарантія, що його наступником не стане умовний Кіпер? Чи татарівський протеже Симоненко.

Такої гарантії немає, бо на посаду генпрокурора висувають політичних призначенців. Як було з Луценком чи Венедіктовою та Костіним.

Головний критерій відбору - лояльність до центральної влади, а не політична нейтральність чи професіоналізм. Кулуарно призначили, потім тихенько без будь-яких звітів зняли.

Який вихід? Це відкритий конкурс на посаду генпрокурора за участі міжнародників. І тут не треба вигадувати велосипед.

Конкурси на посади керівників НАБУ/САП чи суддів КСУ, при всіх нюансах, показали свою безальтернативність.

В перспективі можна спробувати масштабувати цей механізм і на посади обласних прокурорів. Які не помічають керівників МСЕКів з мільйонами доларів під матрацами.

Підписатись

Центр протидії корупції_

21 Oct, 13:52


❗️Чому Феміда закриває очі на справи Портнова?

Суди неодноразово задовольняли позови екснардепа Андрія Портнова до низки ЗМІ та громадських організацій щодо захисту честі, гідності та ділової репутації.

📍У 2021 році США наклали на Портнова санкції. В обґрунтуванні пояснюється, що екснардеп налагодив широкі зв’язки із судовим і правоохоронним апаратом України через хабарництво.

Рух ЧЕСНО проаналізував судові справи, у яких він фігурував, а також діяльність суддів, які ухвалювали ці рішення.

👉 У Єдиному державному реєстрі судових рішень чимало справ щодо Портнова, де ті самі судді неодноразово розглядали справи та ставали на його бік. Розглянемо кілька з них.

Центр протидії корупції_

21 Oct, 12:21


​​Верховний Суд підтвердив конфіскацію активів на 3,6 млн грн, які належать судді з Київщини Ковбелю

Касаційний цивільний суд Верховного Суду підтвердив законність рішень про визнання необґрунтованими і конфіскацію активів голови Васильківського суду Київської області Максима Ковбеля. Йдеться про 3,6 млн грн, які стягнули у дохід держави.

Таким чином, у судді Ковбеля конфіскують частину вартості квартири площею 142 квадрати в столичному ЖК “Ізумрудний”, яка записана на тещу. Конфіскації підлягатимуть 3,6 млн грн, оскільки саме такої суми не вистачало для купівлі квартири.

Адвокати Ковбеля хотіли скасувати рішення ВАКС. Вони називали наявність у судді квартири “звичайним рівнем забезпечення середньостатистичної української сім’ї”.

Вони переконували, що це не суддя, а саме його теща зібрала гроші на цю квартиру. Але рішення про конфіскацію встояло у судах.

Нагадаємо, що цивільна конфіскація полягає у полегшеній процедурі стягнення необґрунтованих активів порівняно з кримінальним процесом.

Ми в ЦПК багато працювали над цим інструментом, написали нормативку, провели з партнерами потрібні зміни через парламент і ось черговий результат.

Якщо вам подобаються такі новини, можете підтримати наші зусилля.

ЦПК. Підписатись ✔️

Центр протидії корупції_

21 Oct, 07:35


Зеленський збирає РНБО щодо МСЕК і "прокурорів-інвалідів", вимагає рішень правоохоронців.

Рівно так само президент збирав правоохоронців щодо втеч ТОП-підозрюваних за кордон. За два тижні по тому втік нардеп Одарченко.

Збори, за якими не слідують 1) звільнення відповідальних (Татарова, наприклад), системні зміни (нормативка/процедури) – чистої води показуха.

З хорошого – в цьому кейсі Зеленський таки визнав наявність внутрішнього ворога: “Це реально внутрішній ворог.”

Ще в пʼятницю, виступаючи в Раді, президент наявність внутрішніх ворогів заперечував: “Всередині України ворогів немає”, – а депутати стоячи аплодували цьому твердженню.

Нагадаю, що рівно так само стоячи і “продолжитєльнимі авациямі” тіж депутати проводжали звільненого Резнікова. Я чесно не знаю, що в головах цих людей.

Міф про відсутність внутрішніх ворогів ми з Ніколовим безжально препаруємо в свіжому відео.

Центр протидії корупції_

20 Oct, 17:48


Скандал із прокурорами «з інвалідністю» та план перемоги Зеленського. Тестуємо на нашому YouTube новий формат — Віталій Шабунін та Юрій Ніколов обговорюють дві топ-теми тижня: про корупцію тана суспільну тематику.

Чому держава має забезпечити повістками усіх прокурорів, які намагалися ухилитися від інвалідності, та чого очікувати після презентації Плану перемоги — дізнавайтеся у новому випуску за посиланням.

Чекаємо на ваші коментарі на YouTube та відгуки — як вам новий формат.

Центр протидії корупції_

19 Oct, 13:53


Багатьох обурила інформація Юрій Бутусов про пів сотні хмельницьких прокурорів, які оформили інвалідність. І "дивом" не помічали у себе під носом бурхливої діяльності керівниці МСЕК Крупи.

Є підстави вважати, що Хмельницька область така не одна.

Денис Селін з Громадського Контролю пішов далі і виявив, що 14 (!) чинних керівників обласних прокуратур отримують пенсії. На фото - лише деякі з них.

Ми копнули ще глибше і проаналізували заступників керівників обласних прокуратур.

В підсумку знайшли ще 25 прокурорів, які отримують пенсії. Зокрема, у Харківській та Сумській областях вся прокурорська верхівка отримує пенсії.

Так як середній вік цих діячів складає 45 років, то скоріш за все це виплати саме за (фейкову?) інвалідність, а не вислугу років.

Лише ці чотири десятки керівників прокуратур за минулий рік отримали понад 11 млн грн пенсій. А уявіть скільки таких колишніх?

Чомусь здається, що всі вони отримали ці гроші без жодної затримки. Порівняйте це з тим, як військові з пораненнями місяцями не можуть отримати свої виплати. Часто - значно менші за прокурорські пенсії.

І це тільки верхівка айсбергу. Бо є ціла купа керівників різноманітних департаментів та відділів. А ще є судді, поліція, ДБР, серед яких теж поширене це явище.

Тому недивно, що керівники МСЕКів стали доларовими мільйонерами. Бо багато з тих, хто мав би контролювати їхню діяльність, самі скористались послугами МСЕК.

До речі, у нашому свіжому відео підняли цю тему і запропонували механізм, як можна звузити поле для корупції у цій сфері. Але, схоже, нагорі вигідно залишити все, як є.

Центр протидії корупції_

19 Oct, 11:29


​​13,3 млн грн винагороди за викриття рекордного хабаря НАБУ і САП

Саме стільки отримав від держави Євген Шевченко, який виступає викривачем у справі хабаря в 6 млн доларів, яким керівників антикорорганів намагався підкупити ексміністр екології Микола Злочевський.

Загалом в межах справи Злочевського на потреби ЗСУ перерахували майже 1 млрд грн.

Важливо, що це вже друга виплата викривачу корупції у нашій країні. 

Такі винагороди для сміливих людей, які не бояться викривати масштабну корупцію, загалом — гарна світова практика.

Наприклад, у липні Комісія з цінних паперів і бірж США виплатила викривачу одну з найбільших винагород за всю історію у 37 млн доларів. 

У нас цей механізм за законом існує з 2019 року, проте працювати почав лише зараз. Адже складні справи потребують досить довгого розгляду у суді.

Підписатись

Центр протидії корупції_

18 Oct, 10:19


​​ЄСПЛ підтвердив законність затримання без ухвали суду і високих застав у справі Альперіна

Європейський суд з прав людини не задовольнив скаргу обвинуваченого у справі НАБУ/САП Вадима Альперіна, якого називають “королем контрабанди”.

Альперін скаржився до ЄСПЛ через його нібито незаконний арешт без ухвали суду, надто велику заставу ВАКС в 70 млн грн і подальше стягнення її частини (35 млн грн).

📍У рішенні ЄСПЛ зазначається, що НАБУ має право затримувати особу без рішення слідчого судді, а ВАКС навів достатньо аргументів для тримання Альперіна під вартою. 

📍ЄСПЛ також визнав обґрунтованою заставу в 70 млн грн. Нагадаємо, що застава в цій справі була внесена на третій день після її встановлення, після чого Альперін вийшов на свободу.

📍Крім того, ЄСПЛ дійшов висновку, що конфіскація частини застави була результатом змагального процесу, під час якого заявник мав змогу представити свої аргументи. 

На думку ЄСПЛ, суди в Україні ретельно вивчили відповідні питання, а Апеляційна палата ВАКС, яка і стягнула частину застави, вичерпно обґрунтувала своє рішення. 

Додамо, що це вкрай важливе рішення для України, адже ЄСПЛ розглядав як право НАБУ/САП затримувати фігурантів справ топкорупції без санкції суду, так і встановлення розміру застави та її стягнення за порушення покладених обов’язків.

Нагадаємо, у жовтні минулого року перша інстанція ВАКС закрила справу Альперіна, використавши «правки Лозового». Пізніше Апеляційна палата ВАКС врятувала справу і відправила її на новий розгляд у першу інстанцію.

Бізнесмен Вадим Альперін зі спільниками обвинувачується у створенні злочинної організації, яка незаконно ввозила товари в Україну. За версією слідства, збитки склали понад 63,8 млн грн.
 
Також Альперіна звинувачують у спробі підкупу за 800 тисяч доларів, аби його справу передали з НАБУ і САП до поліції.

Зараз Альперін перебуває під санкціями РНБО, а Президент Зеленський позбавив його українського громадянства.

Підписатись

Центр протидії корупції_

17 Oct, 16:04


​​За заявою ЦПК антикорупційні органи повідомили депутатці від Слуги Народу підозру у незаконному збагаченні

НАБУ і САП повідомили про підозру у незаконному збагаченні народному депутату від Слуги Народу Ірині Кормишкіній (на фото).

За даними САП, у 2021-2022 роках Кормишкіна, яка тоді мала прізвище Аллахвердієва, набула у власність активи на суму понад 20 млн грн. За них згодом через юридичну особу купила будинок поблизу Одеси, в якому наразі проживає.

«Її офіційний дохід за цей період та заощадження становили не більше 2,7 млн грн, які підозрювана використала на інші цілі», - повідомили у НАБУ. Таким чином, йдеться про ймовірне незаконне збагачення на суму понад 20 млн грн.

Санкція інкримінованої нардепці статті передбачає від 5 до 10 років ув'язнення.

Два роки тому ЦПК звернувся із заявою до генпрокурора Андрія Костіна і повідомив, що Аллахвердієва отримала в подарунок майже 20 млн грн та швейцарський годинник за 310 тисяч грн, інкрустований 11 білими діамантами.

Дарувальником був її батько, але з відкритих даних випливало, що його офіційні доходи не довзоляли робити такі подарунки.

Втім, генпрокурор тоді відмовився розпочати провадження щодо депутатки від Слуги Народу. Ми оскаржили це рішення до ВАКС, який визнав незаконною відмову Костіна відкрити справу стосовно Кормишкіної і зобов'язав генпрокурора внести відомості до реєстру.

Після відкриття провадження справу передали в НАБУ та САП для проведення розслідування і перевірки фактів, викладених у нашій заяві. І ось маємо результат.

Ця справа також демонструє, що генпрокурор не повинен мати виключного право на відкриття справ щодо нардепів. Натомість повноваження на реєстрацію проваджень щодо нардепів в корупційних злочинах мають також бути у керівника САП.

Якщо вам подобаються такі новини, ви можете підтримати нас на Патреоні.

Підписатись

Центр протидії корупції_

17 Oct, 12:28


​​Апеляція ВАКС відклала розгляд скарги на запобіжку очільниці Хмельницького МСЕК Крупи

Захисники Тетяни Крупи подали апеляційні скарги на рішення Печерського суду Києва про її арешт не лише в Апеляційну палату ВАКС, а й до Київського апеляційного суду.

Через це матеріали справи направили до Київського апеляційного суду, а не до ВАКС. Тому судді Апеляційної палати ВАКС вирішили відкласти судове засідання на 23 жовтня.

Крупа під’єдналась до засідання з СІЗО через відеозв’язок.

Оскільки Крупа є ще й депутатом Хмельницької облради, то її справу за підслідністю передали до НАБУ. Тому саме апеляція ВАКС має розглядати апеляційні скарги, а не Київська апеляція.

Нагадаємо, Печерський суд Києва взяв Крупу під варту з альтернативою застави в розмірі 500 млн грн. Її підозрюють у незаконному збагаченні щонайменше на 137 млн грн. 

Також з публікації журналіста Юрія Бутусова стало відомо, що близько 50 прокурорів Хмельницької прокуратури на чолі з обласним прокурором Олійником оформили інвалідність та отримували відповідні виплати.

Журналіст припускає, що через цей факт прокурори не помічали схеми Крупи у МСЕК та Пенсійному фонді, очільником якого був її син Олександр. До речі, йому про підозру поки не повідомляли.

Підписатись

Центр протидії корупції_

17 Oct, 10:57


БЕБ і Митниця - done ✔️

Далі Податкова. Крім того, рано чи пізно, але доведеться зайнятись реформою ДБР.

Більше про це у нашому відео: https://www.youtube.com/watch?v=9KydgGmDCts

Підписуйтесь, до речі, щоб знати більше 😉

Центр протидії корупції_

17 Oct, 10:44


🛃 Друзі, цей день настав….

✍️Закон про реформу митниці #6490д підписаний. З 01 листопада вступає в силу!

🙏Дякую всім хто був поруч та боровся) Два роки мого життя на це пішло)))

Центр протидії корупції_

16 Oct, 17:12


Депутат Одарченко під час допиту у ВАКС зізнався, що пропонував хабар

Під час засідання Вищого антикорупційного суду відбувався допит народного депутата від Слуги Народу Андрія Одарченка, який під’єднався через відеозв’язок.

Депутата запитали, як він перетнув кордон, якщо його паспорт зберігається у Міграційній службі. «Самостійно перетнув», – відповів депутат. 

Одарченко під час виступу розказав свою версію подій. Його пояснення зводились до того, що ексголова Держагентства відновлення Мустафа Найєм зробив так, що у нього не було іншого виходу, ніж надати хабар для вирішення питання з ремонтом університету, яким він опікувався. 

Під час допиту прокурор САП запитала у Одарченка:
▪️Чи пропонували ви неправомірну вигоду?
▪️Пропонував. 
▪️За що?
▪️За виділення коштів на ремонт університету. 

Прокурор САП запитала, що означали фрази депутата «Я могу дать кошелек крипто… могу и наличку, но будет рискованно» або «Только сразу говорю, в руки давать ничего не буду, только крипта». Але чітких відповідей Одарченко не надав.

Фактично про всі свої фрази, які на записах стосувались грошей, Одарченко пояснював, що згадував про них «для підтримування розмови».

Кілька питань Одарченку поставив і суддя ВАКС. 
▪️Ви були членом антикоркомітету, обізнані з антикорупційним законодавством. Як би ви мали поступити?
▪️Мав би звернутись із заявою до правоохоронних органів, це зрозуміло, це було б правильно. Але я був вимушений…
▪️Ви могли виступити на антикорупційному комітеті, або у Верховній Раді, ви могли виступити, сказати, що така ситуація. Вам і гроші виділили б і Найєма звільнили б. 
▪️Це було літо, до Нового року 6 місяців. Це зупинило б вирішення питання і грошей ми б не отримали.

Більше про допит Одарченка - в нашому матеріалі: https://antac.org.ua/news/deputat-vtikach-odarchenko-pid-chas-dopytu-u-vaks-ziznavsia-shcho-proponuvav-khabar/

Підписатись

Центр протидії корупції_

16 Oct, 14:15


​​Нардеп-втікач Одарченко з’явився на засідання ВАКС через відеозв’язок

Народний депутат від Слуги Народу Андрій Одарченко, який втік за кордон, з’явився на засідання Вищого антикорсуду через відеозв’язок.

Депутат заявив, що був вимушений покинути територію України «через небезпеку його здоров’ю». Він не повідомив де зараз перебуває.

Нагадаємо, наприкінці вересня нардеп незаконно перетнув кордон з Румунією, у звʼязку з чим ВАКС оголосив його в розшук та стягнув внесену за нього заставу в розмірі 15 млн грн.

Суд також замінив йому запобіжний захід з застави на заочне тримання під вартою.

Кілька днів тому ВАКС задовольнив клопотання прокурора про здійснення щодо депутата спеціального судового провадження. Це рішення дозволяє продовжити розгляд справи за відсутності депутата.

Підписатись