Центр протидії корупції_ @fuckcorruption Channel on Telegram

Центр протидії корупції_

@fuckcorruption


Тут ми оперативно і вичерпно розповідаємо, що відбувається в судах з топкорупціонерами

Наш патреон: https://www.patreon.com/anticorruption

Центр протидії корупції_ (Ukrainian)

Центр протидії корупції_ - це Telegram-канал, який присвячений боротьбі з корупцією. Під назвою "Центр протидії корупції_" ви знайдете оперативну та вичерпну інформацію про судові процеси з топкорупціонерами. Канал допомагає інформувати громадськість про події, що відбуваються у судових засіданнях та відносини між корупціонерами та законом. Тут ви знайдете актуальні новини, аналізи та коментарі від експертів з питань боротьби з корупцією. nnЗа посиланням https://www.patreon.com/anticorruption ви можете підтримати роботу каналу та долучитися до загальносуспільної ініціативи з протидії корупції. Приєднуйтесь до нас, щоб бути в курсі останніх подій та долучитися до важливої справи - боротьби з корупцією!

Центр протидії корупції_

22 Nov, 16:00


На початку тижня ми розповідали, що після розслідування «Схем» прокурори САП ініціювали конфіскацію майна родини столичного топполіцейського. А тепер ВАКС арештував активи його родичів

Мова про заступника начальника ГУ Нацполіції Києва Тараса Полієнка, на тещу якого, як з'ясували «Схеми», були записані двоповерхові апартаменти та два паркомісця в ЖК бізнес-класу в Києві. При цьому родина не мала достатніх офіційних доходів, щоб придбати це майно.

Суд наклав арешт на майно тещі і тестя Полієнка, повідомили «Схемам» джерела в правоохоронних органах:

▪️двоповерхову квартиру на 220 квадратів в Києві
▪️два паркомісця в цьому ж ЖК
▪️земельну ділянку в Броварському районі Київщини та будинок площею 134 квадрати

В межах провадження про конфіскацію САП також просить стягнути дохід від необґрунтованих активів, адже після виходу розслідування «Схем» теща Полієнка продала апартаменти.

Нагадаємо, у розслідуванні «Схеми» також розповіли, що теща Полієнка – Валентина Ткаченко – з 1998 року офіційно заробила 100 гривень. На пенсію вона вийшла у 2014 році, наразі отримує менш як три тисячі гривень на місяць. Таку ж пенсію отримує і її чоловік, тобто тесть Полієнка. Всі його офіційні доходи за три роки, без урахування пенсії, за даними від джерел «Схем», склали близько 350 тисяч гривень. Тобто сумарно їхніх офіційних коштів не вистачило б на придбання цього нерухомого майна в житловому комплексі. У коментарі журналістам Полієнко зазначив, що йому невідомі «обставини придбання» квартири, а його дружина пояснила, що її матір заробляла на вирощуванні квітів, і, крім того, в родині «була «Волга», яка прирівнювалась по вартості до житлової квартири в місті Києві».

Після виходу розслідування САП на підставі матеріалів НАЗК подала до Вищого антикорупційного суду позов про «визнання необґрунтованими» активів на майже 8,7 мільйона гривень родини столичного топполіцейського, а також їхнього подальшого «стягнення в дохід держави».

Центр протидії корупції_

22 Nov, 12:20


​​ВАКС застосував примусовий привід і грошове стягнення до експосадовця Укрзалізниці

Суддя Вищого антикорупційного суду застосував привід і стягнув 3028 грн з колишнього начальника однієї з філій Укрзалізниці Віталія Цвігуна.

Справа щодо Цвігуна перебуває на стадії підготовчого засідання у ВАКС, однак обвинувачений вкотре не з'явився до суду.

Ще у 2023 році, одразу після оголошення підозри, Цвігун мобілізувався до лав ЗСУ. Причому захист щоразу наголошував на його участі в бойових діях.

Сьогодні суддя Крикливий зачитав відповідь з військової частини, яка відрізняється від слів захисту і спростовує участь обвинуваченого у бойових діях.

Тому суд визнав неявку обвинуваченого не поважною і застосував до Цвігуна грошове стягнення у сумі 3028 грн.

Крім того, суддя застосував примусовий привід у режимі відеоконференцзв’язку на засідання, які заплановані на 2, 6, 9, 16, 23 та 25 грудня.

Нагадаємо, Цвігуна обвинувачують в організації закупівлі природного газу для Укрзалізниці за завищеними цінами, що завдало збитків на 206 млн грн.

Іншим обвинуваченим у цій справі є депутат Полтавської облради і керівник обласного осередку Батьківщини Сергій Бєлашов.

Під час обрання запобіжного заходу Бєлашову у ВАКС приходили депутати від Батьківщини, зокрема Юлія Тимошенко, які були готові взяти свого соратника на поруки.

Підписатись

Центр протидії корупції_

22 Nov, 10:13


​​ВАКС заочно засудив до 7,5 років позбавлення волі суддю з Маріуполя

Вищий антикорсуд заочно засудив суддю Приморського суду Маріуполя Ігоря Сараєва до 7,5 років позбавлення волі, якого НАБУ викрили на хабарі.

Суд також конфіскував все майно судді та позбавив права обіймати посади прокурора, судді та адвоката строком на 3 роки після відбуття покарання.

Його помічницю Тетяну Золотар засудили до 6 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Вирок може бути оскаржений в апеляційному порядку протягом 30 днів.

Сараєва та Золотар викрили на гарячому в грудні 2018 року. За версією слідства, Золотар була пособником судді в отриманні 15 тисяч грн за винесення рішення у справі про адміністративне правопорушення.

Гроші передавалися двома траншами. Цікаво, що Сараєв і Золотар при передачі грошей використовували рукавички.

❗️Найцікавіше, що попри це викриття, стара ВРП у грудні 2021 року відправила Сараєва у почесну відставку. Він отримав солідну вихідну допомогу у розмірі трьох зарплат та довічне утримання у розмірі 100 тисяч грн на місяць.

Це ще один доказ, наскільки важливо було добитись перезавантаження ВРП і зупинки ганебної практики відправлення у почесні відставки суддів, яких ловили на хабарях.

Підписатись

Центр протидії корупції_

22 Nov, 06:34


Правоохоронний комітет Ради допоміг Татарову лишити прокуратуру лай#ом, яке плодить безкінечну чергу псевдоінвалідів та корупціонерів.

І заодно “Слуги” віддали старий боржок Татарова перед головою конкурсної комісії на керівника САП (антикорупційна прокуратура).

Боржок “Слуги” віддали жирною посадою.

Памʼятаєте Катерину Коваль (див.фото), яка за вказівкою ОП перетворили той конкурс в клятий цирк – майже рік блокуючи призначення переможця (Клименка)?

Ганьба дійшла межі, що Єврокомісія визначила закінчення цього конкурсу як одну з вимог для вступ України в ЄС.

Так от днями правоохоронний комітет Ради призначив Коваль членкинею Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів (КДКП).

Це орган без рішення якого неможливозвільняти зашкварених прокурорів, наприклад, за оформлення фейкової інвалідності або після підозри в хабарі.

З ким на гроші посперечатися, що ані хмельницьких, ані інших прокурорів–псевдоінвалідів не звільнять?

Дякувати за це треба буде депутатам Зеленського, що віддали борг Таторова, який руками Коваль зривав конкурс на керівника САП.

Центр протидії корупції_

21 Nov, 16:47


​​Апеляція ВАКС залишила Крупу під вартою, але зменшили заставу до 300 млн грн

Судді апеляційної палати ВАКС частково задовольнили апеляційні скарги захисників керівниці Хмельницької МСЕК Тетяни Крупи та залишили її під вартою, однак зменшили розмір застави з 500 до 300 млн грн.

Таке рішення ухвалили судді Дмитро Михайленко, Микола Глотов та Олександр Семенников.

В разі внесення застави вона буде зобов’язана не відлучатись без дозволу з Хмельницького, не спілкуватись з працівниками МСЕК та особами, які звертались до МСЕК, а також здати закордонний паспорт.

Захист, у свою чергу, наголосив на тому, що підозра є необґрунтованою, а ухвалення Печерським судом запобіжного заходу супроводжувалося численними порушеннями.

Окрім того, застава у розмірі 500 млн грн, на думку захисту, є непомірною, оскільки все майно арештоване. 

Крім того, захисники Крупи посилались на її стан здоров’я, у зв’язку з чим просили обрати запобіжний захід, не пов’язаний із триманням під вартою, а також визначити розмір застави в 250 тисяч грн.

Сама ж Крупа стверджувала, що буде доводити свою невинуватість і нікуди виїжджати не збирається.

Під час судового засідання стало відомо, що під час обшуків у Крупи знайшли квитанції, які підтверджували, що тільки на рахунках у польських банках у сімейства Крупи може бути розміщена значна сума грошей, зокрема:

▪️у Тетяни Крупи 590 тисяч доларів;
▪️у її чоловіка 1 млн 245 тисяч доларів;
▪️у невістки Крупи на рахунках було 200 тисяч доларів.

Крім того, прокурор зазначив, що вже арештовано понад 150 об’єктів нерухомості, які зареєстровано на різних фізичних та юридичних осіб,а також можуть існувати інші ще не віднайдені активи.

Захист же зазначав, що сім’я Крупи тривалий час займалась підприємницькою діяльністю з виробництва та продажу електроенергії.

Мовляв, за 2019-23 роки дохід їхніх підприємств склав 171 млн грн.

Щодо виявлених в квартирі коштів, то вони нібито належать чоловіку Крупи, який отримав їх під час ведення бізнесу. Мовляв, більша частина коштів була передана йому, як інвестиції у спільні бізнес-проєкти.

Щодо грошей на рахунках в польських банках, то захист зазначив, що наразі жодних закордонних активів у сімейства Крупи немає. 

Нагадаємо, Тетяну Крупу підозрюють у незаконному збагаченні щонайменше на 137 млн грн.

Підписатись

Центр протидії корупції_

21 Nov, 15:24


​​Апеляція ВАКСу залишила Резніченку запобіжний захід у 30 млн грн застави

Колегія Апеляції ВАКС, розглянувши апеляційні скарги обвинувачення та захисту, залишила ексголові Дніпропетровської області Валентину Резніченку запобіжний захід у вигляді застави розміром 30 млн грн.

Рішення ухвалила колегія суддів у складі головуючого Панаід та суддів Бондаря та Панкулича.

Резніченко заставу вже вніс і тепер має перелік обовʼязків: здати паспорт, не відлучатися за межі населеного пункту, в якому проживає, зʼявлятись за викликом детектива, прокурора чи суду, повідомляти про зміну місця проживання чи роботи та носити електронний браслет, не спілкуватись з Голиком та іншими фігурантами.

▪️Позиція слідства у справі Резніченка▪️

За версією сторони обвинувачення, Резніченко разом зі своїм заступником Беспальчуком, директором одного з департаментів ОВА Коломойцем та іншими особами завдали державі понад 286 млн грн збитків під час ремонту доріг.

Підписатись

Центр протидії корупції_

21 Nov, 10:26


Допоможіть зрозуміти, навіщо Зеленський/Єрмак викинули з оборонки Федорова?

Федорова, який витягнув держзабезпечення армії БПЛА, коли Резніков купляв НУЛЬ Мавіків (знущаючись про “весільні дрони”).

Лише в 2024 р. команда Федорова поставила армії 1,1 млн дронів. Це – майже 90% купленого державою, ще й за прекрасні ціни!

А ще забезпечення армії десятками тисяч Старлінків, запуск системи аналізу повітряних атак ворога, побудова системи керування стратегічним РЕБом і купа іншого.

Дотичні до інновацій військові точно знають про визначальну роль команди Федорова в цих процесах.

І от за рішенням Зеленського/Єрмака його викидають з військової теми.

Уряд забрав з-під віцепремʼєра ДССЗЗІ і звільнив звідти команду Федорова: 50 млрд грн бюджету на дрони переходять в руки не те щоб доброчесних управлінців.

Ну, от щоб що? Навіщо ламати те, що працює? При чому працює ЗНАЧНО ефективніше усіх ставлеників Єрмака в Міноборони та інших його призначенців.

Які б не були мотиви Зеленського/Єрмака – було би чесно їх публічно озвучити. Бо це рішення послабило оборону, а значить поставило під загрозу нас і наші родини.

Наразі ж росіянам є що святкувати: ми втратили найефективнішого ТОПа в оборонних інноваціях, а корупція в закупівлях ДССЗЗІ, припускаю, вже за кілька місяців гримітиме в медіа.

Додаю лінк на коротке відео, в якому ми з Юрієм Ніколовим детально розбираємо цю тему. Включно з корупційними мотивами викидання Федорова та прізвищами, які пилятимуть 50-мільярдний бюджет на дрони.

Центр протидії корупції_

20 Nov, 14:23


Павло Кириленко, ти?

Центр протидії корупції_

20 Nov, 11:51


UPD: Друзі, у попередній редакції посту ми припустилися помилки, вказавши у заголовку некоректну інформацію.

1 листопада головуючий суддя надав дозвіл Коболєву на виїзд за кордон з 4 по 25 листопада. Проте виїзду за кордон як такого не було.

Вибачаємося перед аудиторією за цю помилку.

***
ВАКС не продовжив обов'язки Коболєву і дозволив йому виїхати за кордон

Вищий антикорупційний суд не продовжив строк дії обов'язків, покладених на ексголову правління Нафтогазу Андрія Коболєва, якого обвинувачують у заволодінні 229 млн грн премії.

Про це стало відомо з відповіді САП на запит ЦПК.

Строк дії обов'язків, визначених Коболєву, спливав 12 листопада. На нього були покладені такі обов'язки: повідомляти про зміну місця проживання, не спілкуватися зі свідками та здати паспорти для виїзду за кордон.

Прокурор САП звернувся до ВАКС з клопотання про продовження строку дії обов'язків ще 1 листопада. Тобто за 12 днів до спливу строку.

Однак судові засідання 5 і 8 листопада, на яких мали розглянути це клопотання, зняли з розгляду.

❗️Натомість 1 листопада головуючий надав дозвіл Коболєву на виїзд за кордон з 4 по 25 листопада.

Додамо, що справа слухається колегією суддів у складі головуючого судді Мойсака та суддів Хамзіна і Широкої.

Ми продовжимо слідкувати за справою та подальшим перебігом подій.

Нагадаємо, Коболєва обвинувачують у нібито протиправному отриманні премії за перемогу Нафтогазу у Стокгольмському арбітражі.

Обвинувачення стверджує, що премія виплачена у значно більшому розмірі, ніж дозволяло законодавство. Йдеться про першу частину премії у 10 млн доларів. При цьому прокуратура стверджує, що максимально дозволена сума виплати - 37,4 млн грн.

Підписатись

Центр протидії корупції_

20 Nov, 10:13


​​Апеляція ВАКС визначила тестю Насірова заставу в розмірі 45 млн грн

Колегія Апеляційної палати ВАКС скасувала ухвалу слідчого судді ВАКС Ігоря Строгого, якою він змінив тестю Насірову Олександу Глімбовському запобіжний захід з тримання під вартою на цілодобовий домашній арешт.

Рішення ухвалила колегія у складі суддів Сергія Боднара, Ігоря Панаіда та Віктора Панкулича

Замість домашнього арешту Глімбовському обрали заставу в розмірі 45 млн грн, а також поклали низку обовʼязків:

▪️Не відлучатися з Києва та Київської області без дозволу прокурора або суду
▪️Повідомляти про зміну місця проживання
▪️Утримуватись від спілкування зі свідками
▪️Здати закордонний паспорт
▪️Носити електронний браслет.

Нагадаємо, раніше НАБУ і САП повідомили про підозру забудовнику Глімбовському та колишньому раднику ексголови ДФС Романа Насірова. 

За версією слідства, Глімбовський допоміг легалізувати 13 млн євро, які, за версією НАБУ, Насіров отримав від олігарха Бахматюка за позачергове відшкодування ПДВ його компаніям.

Після повідомлення про підозру Глімбовського взяли під варту з заставою в 200 млн грн, яку потім зменшили до 100 млн. Він вніс всього 25 млн грн.

Після цього слідчий суддя ВАКС Строгий змінив запобіжний захід на домашній арешт, оскільки у підозрюваного нібито погіршився стан здоровʼя і існує загроза для його життя.

Підписатись

Центр протидії корупції_

20 Nov, 08:29


Катерину Коваль, яка зривала конкурс з обрання голови САП, протягують на жирну посаду

Її пропонують призначити членом Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів (КДКП). Це орган, який оцінює кандидатів на посаду прокурорів, а також притягує їх до відповідальності. З ручними членами у складі це орган зможе звільняти “неугодних”. 
 
Кандидатуру Коваль до правоохоронного комітету парламенту вніс Уповноважений з прав людини, але ми розуміємо звідки ноги ростуть.

Причому для призначення Коваль на посаду достатньо лише рішення правоохоронного комітету, який очолює «слуга народу» Іонушас.

І зроблять це на закритому засіданні, щоб ніхто не бачив, хто протягує цю татарівську кандидатку.

Інші два кандидати - фактично нічим не кращі за Коваль. Більше про ці призначення: https://antac.org.ua/news/tatarov-viddaie-borhy-iak-katerynu-koval-iaka-dva-roky-tiahnula-iz-pryznachenniam-kerivnyka-sap-znov-protiahuiut-na-zhyrnu-posadu/

Центр протидії корупції_

19 Nov, 19:22


Уряд передав управління Держспецзвʼязку від Мінцифри до Кабінету Міністрів. А в керівництві Держспезвʼязку укорінилися люди, повʼязані з одіозним СБУшником Артемом Шилом.

Ця новина могла б пройти повз, якби саме Держспецзвʼязку не було одним із топ державних закупівельників дронів для фронту.

Які наслідки варто очікувати від такого рішення Кабміну — пояснюємо у новому YouTube-відео з Віталієм Шабуніним та Юрієм Ніколовим.

Центр протидії корупції_

19 Nov, 12:42


​​ВАКС виправдав одну із обвинувачених у справі філії Укрзалізниці: САП готує апеляцію

Колегія суддів ВАКС ухвалила вирок, яким виправдала ексначальницю управління закупівельних процедур дочірнього підприємства Укрзалізниці «Укрзалізничпостач» Ірину Гордєєву (Ролько) у звʼязку з недоведеністю вчинення нею кримінального правопорушення. 

Крім того, суд зняв арешт з авто Audi A4, яке належить Гордєєвій.

Рішення ухвалила колегія у складі головуючого судді Кравчука та суддів Крука та Білоус. 

❗️САП вже заявила, що оскаржить це рішення до Апеляційної палати ВАКС. 

За даними слідства, ще у 2015 році керівництво ДП Укрзалізничпостач нібито змовилось з директорами двох приватних фірм і закупило партію метизів за вдвічі завищеними цінами, чим завдало збитків в понад 20 млн грн. 

Саме Гордєєва, за даними НАБУ і САП, була однією зі службових осіб ДП, яка впливала на збільшення вартості закупівлі.

В 2019 році коло причетних до вчинення злочину поповнилося колишнім народним депутатом від БПП Валерієм Іщенком, його помічником Олександром Жогою та експозаштатним радником Голови Адміністрації Президента. 

Втім, Іщенко та Жога пішли на угоду зі слідством. Вони повністю визнали провину та відшкодували понад 20 млн грн збитків. Вони також погодились перерахувати 5 млн грн на ЗСУ. 

Також у цій справі підозрюють бізнесмена Біленького, який, за даними НАБУ, звертався до Іщенка з проханням посприяти в укладенні контракту на придбання метизів за завищеними цінами. Наразі він переховується у Болгарії.

Додамо, що Гордєєва, яку виправдав ВАКС, очолювала комітет з конкурсних торгів іншої філії Укрзалізниці. У свій час ми в ЦПК оскаржували кілька сумнівних закупівель цієї структури, під якими стояв підпис Гордєєвої (тоді мала прізвище Ролько).

Зокрема, в одній з них тендер Укрзалізниці на 13,5 млн грн розіграли фірми, пов’язані з тодішніми народними депутатами від БПП братами Дубневичами. Дубневич-молодший отримав кілька підозр від НАБУ і зараз переховується за кордоном.

Підписатись

Центр протидії корупції_

19 Nov, 08:23


Що роблять депутати в чи не найважчий момент великої війни? Правильно, голосують корупційні шкурняки! І навіть не так свої, як Татарова і ОП 🤮

Мова йде про два законопроєкти, які сьогодні стоять в порядку денному засідання Верховної Ради: №12089 і №11425-д.

№12089 допомагає забудовникам легалізувати найбільш уродські махінації з державною землею (див. деталі нижиче). Нагадаю, що підозру від НАБУ Татаров отримав якраз за допомогу великому забудовнику (Микитасю/Укрбуду).

14 жовтня на засіданні правового комітету парламенту Татаров особисто просував цей законопроєкт, наголошуючи, що це позиція Офісу Президента.

Цей же законопроєкт розвалює кримінальне провадження щодо міністра агрополітики Зеленського (Сольського), якого НАБУ/САП взяли на заволодінні державною землею на 291 млн грн (та спробі заволодіння землею ще на 190 млн грн).

Окрім цієї справи законопроєкт Татарова розвалює ще кілька ТОП-кейсів (більше напишемо згодом). І роблять це депутати, звичайно, ”совєршенно бєзвозмєздно”, угу 😏

Тепер коротко про №11425-д. Він прибирає поріг у тестуванні кандидатів в судді на когнітивні здібності – сильно ускладнений тест на IQ (перевірка, як людина мислить, розв’язує задачі, аналізує інформацію, вчиться нового).

Татарівцям з ОП треба знизити цей бал, щоб протягнути своїх людей (корупціонери не часто вирізняються високим інтелектом) на конкурсах в апеляційні суди та Вищий антикор суд.

А тепер ширше пояснення корупційної схеми в татарівському законопроєкті №12089.

Отже. Офіційна мета законопроєкту — допомогти так званому добросовісному набувачу.

Добросовісний набувач — це людина або компанія, що придбала певне майно, хоча насправді продавець не мав права його відчужувати (продавати).

Така заборона на продаж могла зʼявитися, наприклад, тому, що майно було заарештовано. При цьому покупець про такий арешт або інші обставини — був не в курсі, а головне – і не міг знати.

Чинний цивільний кодекс з 2004 року має виключний перелік підстав, коли дійсний власник майна (найчастіше — це держава) може його витребувати у такого добросовісного набувача.

Ці підстави зводяться до того, що реальний власник може претендувати на таке майно, якщо воно було втрачено поза його волею (наприклад, викрадене).

Законопроєкт №12089 же хоче дозволити наступне. Держава НЕ МОЖЕ стягнути майно з так званого “добросовісного набувача”, якщо з часу, коли таке майно вибуло з власності держави (або територіальної громади) минуло більше 10 років.

Результат: державне майно, яке вкрали більше 10 років тому, просто неможливо повернути.

Кому це найбільше допоможе? Вже згаданим забудовникам. Адже така схема найкраще працюватиме із державними землями, роздерибаненими у 90-ті та за часів Януковича.

Далі – більше: щоб забрати через суд те майно, яке ще можливо буде забрати після ухвалення законопроєкту №12089, той державний орган, або орган місцевого самоврядування, який фактично втратив це майно – ще й буде зобовʼязаний відшкодувати добросовісному набувачу ринкову вартість такого майна.

Тобто – не особа винна у незаконному відчуженні державного/комунального майна – а законний власник, щоб повернути майно матиме за нього ще й заплатити.

Але Татаров вже явно пообіцяв цей законопроєкт друзям по будівельному бізнесу та різного гатунку сольським. Тож, припускаю, — пішаки Татарова у Раді точно цей проєкт ухвалять.

Центр протидії корупції_

18 Nov, 16:59


​​Апеляція ВАКС направила на новий розгляд клопотання про спеціальне досудове розслідування щодо екснардепа Логвинського

Рішення ухвалила колегія Апеляційної палати ВАКС у складі головуючої судді Чорної та суддів Павлишина та Никифирова.

Раніше слідчий суддя ВАКС відмовив у задоволенні вказаного клопотання, саме тому САП оскаржували відмову у апеляції.

Загалом питання надання дозволу на спеціальне досудове розслідування щодо колишнього депутата Георгія Логвинького вирішується з січня цього року і знову повертається на розгляд з самого початку у ВАКС.

Влітку 2023 року Логвинському заочно повідомили про підозру в організації заволодіння та легалізації 54,1 млн грн з держбюджету шляхом обману ЄСПЛ у справі проти України.

Логвинський нібито організував схему, внаслідок якої Міністерство юстиції безпідставно перерахувало пов’язаній з ним фірмі «Золотий Мандарин Ойл» понад 54 млн грн.

Логвинський став сьомим підозрюваним у межах справи «Золотого Мандарину». 

У березні 2020 року НАБУ зверталось до ЄСПЛ з проханням пояснити, чи має Логвинський захист від кримінальних переслідувань, а якщо має – то зняти його. На той час його дружина працювала суддею ЄСПЛ, тому родичі суддів цього суду захищені імунітетом.

ЄСПЛ тоді відмовив у знятті дипломатичного імунітету з Логвинського. Згодом ексдепутат намагався за допомогою маніпуляцій з роз’ясненням рішення ЄСПЛ захистити інших підозрюваних у Верховному Суді, однак провадження за скаргою Логвинського закрили.

Як стверджували НАБУ і САП, повідомити про підозру у 2023 році змогли через припинення дії імунітету, однак перед цим екснардеп залишив територію України, тому підозра була лише заочною.

Підписатись. ЦПК

Центр протидії корупції_

18 Nov, 11:39


​​Апеляція ВАКС залишила в силі заочний арешт ексголови Приватбанку Дубілета

Колегія Апеляційної палати ВАКС відмовила у задоволенні скарги захисту на ухвалу судді, якою ексголову Приватбанку часів Коломойського Олександра Дубілета заочно заарештували.

Йдеться про справу Ігоря Коломойського, яка стосується заволодіння 9,2 млрд грн.

Рішення ухвалила колегія у складі суддів Чорненької, Калугіної та Глотова.

Крім того, судді залишили в силі заочний арешт заступниці Дубілета - Людмилі Шмальченко, яка зараз перебуває у Японії у статусі біженки.

Нагадаємо, раніше НАБУ і САП повідомили про підозру Ігорю Коломойському в організації схеми заволодіння 9,2 млрд грн ПриватБанку, до якої долучив ще п'ятьох менеджерів установи.

Серед яких, крім Дубілета та Шмальченко:

📍начальниця департаменту міжбанківських операцій Конопкіна,
📍заступник керівника департаменту з обслуговування рахунків банків-кореспондентів Якименко,
📍ексдиректор департаменту міжбанківського дилінгу Луговий.

Схема полягала у штучному створенні зобов'язання банку виплатити одній з підконтрольних компаній понад 9,2 млрд грн за нібито зворотній викуп власних облігацій за завищеною вартістю.

Підписатись

Центр протидії корупції_

18 Nov, 08:56


8 та 7 років позбавлення волі: ВАКС оголосив вирок у справі фірми Укрінмаш, яка входила до концерну Укроборонпром

Вищий антикорсуд оголосив вирок у справі НАБУ щодо посадовців державної фірми Укрінмаш зі структури концерну Укроборонпром за розтрату 3,5 млн грн. Справа стосується подій 2014-2015 років.

Вирок ухвалила колегія у складі суддів Кравчука, Крука і Білоус. Це перший вирок ВАКС, де одразу семеро обвинувачених.

Ось яке рішення ухвалив ВАКС:

📍ексзаступник гендиректора Укрінмашу Костянтин Чередніченко отримав 8 років позбавлення волі з конфіскацією частини майна;

📍колишній гендиректор Укрінмашу Сергій Слюсаренко отримав 2 роки позбавлення волі, але був звільнений від покарання у зв'язку зі спливом строків давності;

📍ексвиконувач обов'язків гендиректора Укрінмашу Володимир Омельянчук отримав 7,5 років позбавлення волі з конфіскацією частини майна;

📍начальник департаменту Укрінмашу Олександр Дітківський отримав 7 років позбавлення волі;

📍начальники двох відділів Дмитро Лобашов і Ігор Яриновський отримали по 7 років позбавлення волі;

📍директор компанії Triangle Group Incorporated Михайло Буянков (кум Чередніченка) отримав 8 років позбавлення волі з конфіскацією частини майна.

Суд також застосував спецконфіскацію до 40 748 євро і стягнути їх з Буянкова.

Судді скасували арешт з майна, яке належить Слюсаренку та його рідним, зокрема з квартир в Києві та автівок Tesla та BMW.

За даними НАБУ і САП, Чередніченко організував розтрату коштів та службове підроблення в актах приймання-передачі виконаних робіт. До свого плану він залучив інших посадовців та свого кума Буянкова, який був директором офшорки Triangle Group Incorporated.

Саме цю фірму залучили в якості агента для нібито допомоги в пошуку партнерів, які зацікавлені в продукції Шосткинського заводу «Імпульс», експортом яких займався «Укрінмаш».

Triangle Group Incorporated не виконувала жодних робіт, але отримувала агентські виплати. Зокрема, фірмі на рахунки в Латвії перерахували: 28204 євро, 10631 євро, 18287 євро, 28819 євро, 11833 євро і 40748 євро. Загалом йдеться про розтрату 3,49 млн грн.

Підписатись

Центр протидії корупції_

17 Nov, 15:46


Одразу три історії з нардепами цього тижня.

Перший – “слуга” Одарченко – завдяки НАБУ/САП/ВАКС отримав 8 років вʼязниці за корупцію. Але не сяде. Бо цінного нардепа врятували «на горі» — він виїхав за кордон без паспортів.

Другий — Шевченко, якого раніше виключили зі “Слуги” — цього тижня отримав підозру від СБУ і вже поїхав до СІЗО. Без жодних перепон і проблем.

Третій — Геннадій Касай. Член підкомітету з оборонних закупівель, племінник-гандболіст якого раніше продавав куртки жахливої якості для ЗСУ у часи Резнікова. Той самий племінник та дочка Касая за час великої війни придбали цілу купу нерухомості в Дубаї.

Чому нардеп-корупціонер виявився цінніше для “верхівки”, чому “курточником” Касаєм досі не зацікавилися правоохоронці та до чого тут Татаров - розбираємося з Віталієм Шабуніним та Юрієм Ніколовим у новому відео.

15,930

subscribers

296

photos

78

videos