Так, можуть ❗️
Я завжди про це говорила, на мій погляд це очевидно з точки зору впливу на метаболізм, а нещодавна стаття в Nature це підтверджує.
✅ Часті "коливання дієти" (те, що називається «йо-йо дієта») можуть значно збільшити ризик серцево-судинних захворювань. Мається на увазі чергування дієти з з низьким вмістом жиру/вуглеводів/калорій з дієтою з високим вмістом жиру/вуглеводів/калорій, умовно кажучи принцип "все або нічого".
✅ У даній статті в Nature автори описують, як зміна дієти з високим вмістом жиру на дієту з низьким вмістом жиру у мишей призвела до значного прискорення атеросклерозу, стану, що характеризується накопиченням бляшок в артеріях.
✅ Автори оцінили вплив періодичної дієти на реакцію імунної системи та її вплив на здоров’я серця. Вони виявили, що дієта йо-йо може порушити роботу імунної системи організму, що призведе до посилення запалення та розвитку атеросклеротичних бляшок.
✅ У мишей чергування дієти з високим і низьким вмістом жиру сприяє накопиченню бляшок в артеріях шляхом модуляції вроджених імунних реакцій організму.
✅ Періодична дієта йо-йо може порушити здатність організму підтримувати здоровий баланс імунних клітин, що призведе до хронічного запалення та підвищеного ризику інфаркту та інсульту.
❇️ Тож висновки банальні і очевидні: "Дотримання постійного здорового харчування має вирішальне значення для підтримки здоров’я серцево-судинної системи".
✔️ Daniel J. Rader et al, Yo-yo dieting accelerates cardiovascular disease by reprogramming the immune system, Nature (2024). DOI: 10.1038/d41586-024-03030-z