LITTLE GREAT BILINGUAL @littlegreattk Channel on Telegram

LITTLE GREAT BILINGUAL

@littlegreattk


Канал для батьків, які виховують двомовних дітей. Корисна інформація та професійна педагогічна підтримка у питанні дитячого білінгвізму. Практичні матеріали для занять із розвитку та навчання дітей-білінгвів.
Підтримка користовачів: @NK_LittleGreat

LITTLE GREAT BILINGUAL (Ukrainian)

Ласкаво просимо до каналу "LITTLE GREAT BILINGUAL"! Це місце, де батьки, які виховують двомовних дітей, знаходять корисну інформацію та професійну педагогічну підтримку. У нас ви знайдете практичні матеріали для занять із розвитку та навчання дітей-білінгвів. Ми розуміємо, що виховання двомовної дитини може бути викликом, тому надаємо вам необхідні інструменти та поради для сприяння її мовному розвитку. Наша команда готова допомогти вам у будь-який час, тому не соромтеся звертатися до нас за порадою та підтримкою. Приєднуйтесь до нашого каналу сьогодні та станьте частиною нашої спільноти батьків, які прагнуть навчити своїх дітей двомовності. Долучайтесь до нас за посиланням @littlegreattk. Разом ми зможемо досягти великих результатів в навчанні наших дітей!

LITTLE GREAT BILINGUAL

02 Apr, 14:35


​​ІГРИ, ЩО СПРИЯЮТЬ РОЗВИТКУ У ДИТИНИ ВОЛЬОВИХ ЯКОСТЕЙ
Одним із основних способів формування у дитини уміння керувати собою є спеціальні дидактичні ігри за правилами, що допомагають дитини усвідомлювати і контролювати власні дії.
Пропоную ознайомитися із добіркою таких ігор.👇
📌 Гра «Зоопарк». Запропонуйте дитині зобразити рухи різних тварин. Встановіть правила: якщо ви плескаєте у долоні 1 раз – дитина стрибає, як зайчик; якщо плескаєте два рази – йде, як ведмедик, якщо – три рази – як чапля стоїть на одній нозі. Поперемінно змінюйте кількість плесків, спонукаючи дитину активно задіювати самоконтроль, увагу та довільність.
📌 Гра «Чи знаєш ти цифри». Дорослий малює у повітрі цифру, дитина повинна вгадати і назвати її. Але називати цифру можна лише після спеціального сигналу, наприклад коли дорослий скаже «Кажи», плесне у долоні, задзвенить дзвіночком тощо. Гра сприяє розвитку самоконтролю та довільності, а також корисна для дітей, яким притаманна імпульсивність.
📌 Гра «Літає-не літає». Дорослий називає дітям різні слова. Якщо слово позначає когось чи щось, що здатне літати – дитина повинна підняти руки; якщо ні – дитина не здійснює ніяких рухів. Дорослий може збивати дитину, піднімаючи руки вгору, промовляючи кожне слово.
📌 Гра «Так чи ні не кажи». Дорослий задає дитині різні запитання. Завдання дитини відповісти на них, не застосовуючи слів так чи ні. Питання повинні бути такими, що б спонукати до відповіді так чи ні, наприклад У тебе є брат?, Ти ходиш до школи?, Тобі 5 років? тощо.
📌 Гра «Чарівник» Дорослий називає дитині різні склади і слова, що містять букву «О». Завдання дитини – перетворити букву О в цих складах чи словах на букву И. Наприклад, дорослий каже ПО – дитина ПИ, дорослий – ТОРТ, дитина -ТИРТ тощо.
📌 Гра «Збережи слово у секреті». Дорослий називає дитині різні слова, а дитина повинна їх повторювати. Проте слід домовитися, що існують секретні слова, які називати неможна, наприклад назви кольорів, тварин, квітів, предмети круглої форми, імена дівчаток тощо. Коли дитина чує секретні слова, вона повинна плеснути у долоні, замість їх повторення.
📌 Гра «Зобрази позу». Дорослий просить дитину зобразити позу, яку він називає. Умова: дитина повинна зображати позу із запізненням на одну. Наприклад, перша поза: стань на ліву ногу – дитина нічого не робить; друга поза: підіймай праву руку – дитина виконує першу позу, стаючи на ліву ногу; третя поза: доторкнися до носа – дитина виконує другу позу, піднімаючи праву руку і так далі.

Грайте і проводьте час із дітьми із користю. Бажаю успіху!

LITTLE GREAT BILINGUAL

02 Apr, 14:30


​​ВИХОВАННЯ У ДІТЕЙ ВОЛЬОВИХ ЯКОСТЕЙ
Кожен із батьків, виховуючи свою дитину, бажає сформувати повноцінну особистість.
Вольові якості є основою успішності дитини у майбутньому. Попри це, зважаючи на численні скарги батьків на неможливість всадити дитину за домашні завдання, не доведення справ до кінця, безініціативність, неконтрольованість власної поведінки, часте відволікання на сторонні предмети, відсутність наполегливості, рішучості, витримки, дисциплінованості, самостійності тощо, батькам часто не вистачає знань, як сформувати у дитини почуття волі.
Основними перешкодами у формуванні у дітей вольових якостей є:

📌 Виконання усіх бажань дитини, відсутність вимог і обов’язків, необхідності прикладати зусилля для досягнення бажаного, гіперопіка;
📌 Надмірне нав’язування батьками власної волі, нехтування бажаннями дитини, пригнічення її ініціативи.
Перевірка стану розвитку вольових якостей у дитини. Своєрідним показником сформованості у дитини почуття волі є «маршмеллоу тест». Цей тест дає змогу з’ясувати, чи здатна дитина стримувати власні миттєві бажання. Тест проводиться починаючи із 4 років.
Етапи проведення «маршмеллоу тесту»:
🖇 Покладіть перед дитиною її улюблену цукерку. Поясніть, що зараз ви збираєтесь вийти із кімнати, а вона (дитина) може з’їсти цукерку. Проте зазначте, що якщо до вашого повернення дитина не з’їсть цукерку, ви дасте їй ще одну. 🖇 Вийдіть із кімнати не менше ніж на 5 хвилин, залишивши дитину наодинці із цукеркою.
Якщо ви повернулися і дитина не з’їла цукерку, вітаю – тест пройдений. Похваліть дитину за її витримку і нагородіть додатковою цукеркою.
Проведені дослідження показують, що діти, які успішно пройшли «маршмеллоу тест» у віці 4 років, випереджають своїх однолітків у багатьох сферах, у тому числі у навчанні.
Якщо ваша дитина не пройшла «маршмеллоу тест», з’ївши цукерку до вашого повернення, не засмучуйтесь. Почніть активно працювати над розвитком вольових якостей у вашого малюка.

LITTLE GREAT BILINGUAL

20 Mar, 11:00


ЯКИЙ РІВЕНЬ IQ МАЄ ВАША ДИТИНА-БІЛІНГВ.
Довгий час вважалося, що діти, які володіють більше, ніж однією мовою, мають менший рівень IQ у порівнянні із дітьми, які оволодівають лише однією рідною мовою. Причиною цього був той факт, що тестування на рівень IQ проводилося однією із мов дитини, яка могла бути слабшою і недостатньо розвинутою, що б показати достовірні результати тестування.
Наразі доведено, що оволодіння дітьми більше, ніж однією мовою, ніяк не впливає на рівень їх інтелектуального розвитку.
Якщо ви виховуєте дитину-білінгва і вам цікаво знати її рівень IQ, ефективним є визначення інтелектуального розвитку за допомогою тесту Равена, що показує стан розвитку мислення дитини без використання мови.
Дитячий варіант тесту Равена (для дітей 5-11 років) містить 36 завдань, розділених на 3 серії по 12 завдань у кожній.
Інструкція до виконання тесту. Кожне із завдань містить основне зображення, яке має певний фон і складові елементи або фігури, що пов’язані певною залежністю. У нижньому правому кутку зображення не вистачає одного елемента. Завдання полягає у встановленні залежності, що пов’язує між собою вказані елементи зображення, а потім обранні серед запропонованих варіантів елементу, якого не вистачає в основному зображенні.
Підрахунок результатів. За кожне правильно виконане завдання дитина отримує 1 бал. Далі потрібно визначити відсоток правильних відповідей за формулою : Кількість правильних відповідей 36 × 100 %
Відсоткова шкала рівню розвитку інтелекту:
95% - особливо високорозвинутий інтелект;
75-95% - незаурядний інтелект;
25-74% - середній інтелект;
5-24% – інтелект нижче середнього;
5% і менше – дефіцит інтелектуальної здібності.
Крім того під час інтерпретації результатів тесту ви можете орієнтуватися на усереднені вікові нормативи виконання тесту Равена:
4,5 -5 років – 14 балів; 5,5 – років - 17 балів; 6-6,5 років – 18 балів; 6,5-7 років – 20 білів; 7-7,5 років – 22 бали; 7,5- 8 років – 23 бали; 8,5 -9 років – 24 бали; 9-10 років – 29 балів; 10-11 років – 32 бали.
Ключ (правильні відповіді) до завдань:
Серія А: 1(6), 2(3), 3(2), 4(4), 5(3), 6(1), 7(5), 8(6), 9(2), 10(1), 11(5), 12(4).
Серія АВ: 1(6), 2(1), 3(3), 4(2), 5(3), 6(4), 7(5), 8(2), 9(6), 10(1), 11(5), 12(4).
Серія В: 1(6), 2(2), 3(5), 4(2), 5(3), 6(1), 7(4), 8(5), 9(6), 10(3), 11(1), 12(4).
Завдання до тестування Равена знайдете у файлах нижче. 👇

LITTLE GREAT BILINGUAL

13 Mar, 11:23


​​ХАСТИ - ДІЄВИЙ СПОСІБ ПОКРАЩЕННЯ КОНЦЕНТРАЦІЇ УВАГИ ДІТЕЙ
Слабка концентрація уваги сучасних дітей – це найчастіша скарга батьків. Слабка концентрація уваги може проявлятися наступним чином:
📌 Дитина є в’ялою, під час виконання завдань лежить на столі, постійно позіхає, тре очі тощо.
📌Дитині притаманна підвищена рухливість, гіперактивність, часті відволікання під час виконання завдань на сторонні подразники, дитині важко всидіти на місці, вона постійно йорзає на стільці тощо.
Якщо у означених вище варіантах ви пізнали власну дитину, пропоную вам спробувати методику хастів.
Термін хасти із санскриту означає рука та представляє собою певні жести, пози рук.
Нейропсихологічними дослідженнями встановлено, що регулярне використання хаст сприяє покращенню уваги, концентрації, координації, самоконтролю, розвиває терпіння, а також сприяє формуванню міжпівкульної взаємодії, стимулюючи нервові зв’язки між різними відділами головного мозку. Крім того хасти є гарним способом розвитку мілкої моторики та підготовки руки до письма.
Починати практикувати хасти із дитиною можна із 3-3,5 років один-два рази на день.
Методика виконання хастів:
🖇Посадіть дитину на килимок чи стілець; слідкуйте, щоб дитина тримала правильну поставу; передпліччя та лікті слід тримати паралельно підлозі. По черзі виконуйте із дитиною запропоновані на малюнку пози рук.👇
🖇 Кожну позу слід утримувати 20-30 секунд для дітей старше 4 років та 10-15 секунд для дітей 3 років. Дотримання означеного часового інтервалу також сприяє розвитку у дитини почуття часу. Спочатку для виміру інтервалу можна використовувати метроном чи рахунок дорослого; згодом можна покластися на внутрішнє відчуття часу дитини.
Розвивайте своїх дітей ефективно. Бажаю успіху! 😉

LITTLE GREAT BILINGUAL

05 Mar, 15:22


​​ЗНАЙОМИМОСЯ ІЗ МНЕМОТЕХНІКАМИ
Сподіваюся, ви вже перевірили рівень слухомовленнєвої пам’яті своїх малюків та граєтесь у ігри, що сприяють розвитку пам’яті.👆
Разом із тим, пропоную познайомитися вам самим і навчити ваших дітей швидко запам’ятовувати велику кількість інформації, використовуючи спеціальні мнемотехніки. Найпопулярнішою із таких мнемотехнік є «метод послідовних асоціацій», широко описаний нам засновником української школи ейдетики Є. Антощуком.
Отже, для початку спробуйте запам’ятати і відтворити по-пам’яті слова: ПАРАСОЛЬКА, КУРКА, ВЕСЕЛКА, СТРУМОК, КАПЕЛЮХ, ВЕДМІДЬ, КОМП’ЮТЕР, ЛІТЕРА «м», М’ЯЧ, КОЛИСКА, ДЕРЕВО, ВУЛИЦЯ, СНІГОВИК, «МЕРСЕДЕС», МОЛОКО, МОРЕ, ВАЛІЗА, ВІТРИЛА, ПАЛЬТО, КІНЬ.
Скільки слів вам вдалося запам’ятати? Напевно, ваш результат коливається в межах семи слів, що є нормою запам’ятовування слів із першого пред’явлення.
Проте, використовуючи мнемотехніки, кількість слів, що можна запам’ятати є невичерпним.
Спробуємо переконатися у цьому. Давайте знайдемо між запропонованими словами асоціації та з’єднаємо їх у єдиний сюжет.
Правила поєднання слів: 📌 Зв’язуємо слова у тому порядку, у якому вони йдуть. 📌 Поєднуємо слова незвичним, цікавим, смішним, абсурдним чином. 📌 Поєднуємо слова у активну дію, тобто створюємо такий собі «мультик», «екшн» із цікавим і незвичайним сюжетом.
Отже, давайте спробуємо поєднати слова, що ви намагалися запам’ятати, запропонованим Є. Антощуком чином:
Уявімо ПАРАСОЛЬКУ, яку незграбно розкрила КУРКА і бігає по ВЕСЕЛЦІ, а веселка збігає різнобарвним СТРУМКОМ; по цьому струмку плавають КАПЕЛЮХИ, які ловить ВЕДМІДЬ, що одночасно дивиться КОМП’ЮТЕР, по екрану якого бігає ЛІТЕРА «М», граючи М’ЯЧЕМ у футбол; М’ЯЧ стрибнув у КОЛИСКУ і зручно влаштувався там, колиска стрибнула на ДЕРЕВО і розгойдується на ньому, а це дерево прямує ВУЛИЦЕЮ, вітаючись із знайомими, вулицю підмітає СНІГОВИК, після чого сідає у **МЕРСЕДЕС,** який їде заправляти МОЛОКОМ, набираючи його із МОРЯ, по якому замість хвиль пливуть величезні ВАЛІЗИ, на валізах встановлені рожеві ВІТРИЛА, валізи порізали і пошили ПАЛЬТО, яке одягає КІНЬ і милується перед дзеркалом.
Уявили цей надзвичайно фантастичний сюжет?
Тепер спробуйте ще раз відтворити запропоновані слова. Скільки ви запам’ятали цього разу? Думаю майже всі.

LITTLE GREAT BILINGUAL

01 Mar, 10:40


​​У ВАШОГО МАЛЮКА ГАРНА СЛУХОМОВЛЕННЄВА ПАМ'ЯТЬ? 🧠🗣👂

Численними науковими дослідженнями було доведено, що розвиток слухомовленнєвої пам’яті значно впливає на здатність дитини до оволодіння іноземною мовою. Зокрема, діти з гарною слухомовленнєвою пам’яттю мають більш багатий словниковий запас, кращі результати тестів із читання, аудіювання і письма. Крім того, гарна слухомовленнєва пам'ять є передумовою біглого та правильного мовлення, чіткості викладення думок.
В свою чергу, погана слухомовленнєва пам'ять може бути причиною затримки появи у дітей мовлення іноземною мовою, зокрема, в умовах еміграції.
Рівень слухомовленнєвої пам’яті вашої дитини ви можете дізнатися, пройшовши опитувальник у попередньому пості👆
Для покращення слухомовленнєвої пам’яті дитини ефективними є наступні нейропсихологічні ігри, запропоновані А. Семенович:
📌 Гра «Магазин». Граючи із дитиною у будь-які сюжетно-рольові ігри, включайте в них епізод із магазином. Попросіть дитину сходити у «магазин», запропонувавши їй запам’ятати список продуктів, які потрібно купити. Починайте із двох-трьох предметів, поступово збільшуючи їх кількість до 7-10.
📌 Гра «Пари слів». Запропонуйте дитині запам’ятати пари слів, наприклад «кішка-молоко», «хлопчик-машина» тощо. Далі називайте дитині перше слово і просіть дитину пригадати слово-пару до нього. Починайте з двох-трьох пар, поступово збільшуючи їх кількість.
Лайфхак до гри: вчить дитину запам’ятовувати пари слів, шукаючи зв’язки між ними і малюючи в уяві яскраві картинки з ними. Наприклад, пару «кішка-молоко» легше запам’ятати, «намалювавши» в уяві картинку, де кішка п’є дуже смачне молоко.
📌 Гра «Пропущене слово». Назвіть дитині 5-7 не пов’язаних між собою слів. Далі назвіть ті ж самі слова, пропустивши одне із них. Попросіть дитину згадати, яке слово «загубилося».
📌 Гра «Повтори і продовж». В цю гру краще грати всією сім’єю чи великою компанією. Дитина називає слово, інший учасник гри повторює це слово і додає власне нове слово. Таким чином, кожен учасник повторює усі попередні слова і називає нове слово.
📌 Гра «Запам’ятай потрібні слова». Читаючи дитині казки, попросіть її запам’ятовувати певні категорії слів (назви тварин, овочі, транспорт – все залежить від тематики казки), що зустрічалися у цій казці. У кінці казки попросіть дитину згадати, які слова із заданої категорії вона змогла запам’ятати.
Грайте і проводьте час із дітьми із користю.

LITTLE GREAT BILINGUAL

25 Feb, 13:15


Шановні батьки ‼️‼️‼️
Науковою спільнотою України на базі Національного педагогічного університету ім. М.П.Драгоманова проводится дослідження мовного розвитку українських дітей іноземною мовою, які через війну опинилися за межами України.
ПОСПРИЯЙНЕ РОЗВИТКУ ВІТЧИЗНЯНОЇ НАУКИ, ПРИЙШОВШИ ОПИТУВАЛЬНИК. 👇 https://docs.google.com/forms/d/1UAF9rF7QJrxThorYotzNK9u8rEHq-9CYzXBAUXxfT2Q/edit
Як бонус ви можете дізнатися рівень короткочасної слухомовленнєвої пам яті своїх дітей та їх темперамент.

ЩИРО ДЯКУЄМО ЗА СПІВПРАЦЮ!!!!

LITTLE GREAT BILINGUAL

23 Feb, 13:09


​​ЧИ БІОЛОГІЧНО ГОТОВА ВАША ДИТИНА ДО ШКОЛИ 🏫
Дуже часто сучасні батьки рано навчають дітей читати, рахувати, писати. Інколи володіння дитиною означеними навичками є чи не єдиним критерієм, який беруть до уваги батьки, вирішуючи, коли віддавати дитину до школи.
Разом із тим, навіть діти із високим рівнем інтелектуального розвитку, не завжди готові до навчання у школі. Віддаючи дитину до школи, батьки повинні також звертати значну увагу на біологічну готовності дитини.
Фізична незрілість дитини до навчання у школі неодмінно матиме результатом появу труднощів у навчанні, швидку стомлюваність, погане сприйняття матеріалу, а також може негативно вплинути на здоров’я дитини.
Щоб зрозуміти, чи біологічно готова ваша дитина до навчання у школі, варто провести декілька нескладних тестів:
📌 Філіппінський тест: попросіть дитину підняти праву руку і доторкнутися до лівого вуха, провівши руку над головою. Достатнім є, коли дитина може закрити рукою принаймні половину вуха. Якщо дитина не пройшла філіппінський тест, це означає, що її скелет та нервова система ще не достатньо розвинуті для навчання у школі.
📌 Тест Ромберга: попросіть дитину стати на одну ногу, іншу зігнути у коліні і притиснути її ступню до коліна, руки витягнути вперед і закрити очі. Дитина, що фізично готова до школи, може простояти у такій позі 8-10 секунд. У випадку неможливості виконати тест – скелет дитини ще не готовий до навчання у школі.
📌 Заміна молочних зубів корінними. Відсутність зміни зубів говорить про недостатню зрілість мозкових структур, що управляють процесами росту та регуляції певних психологічних функцій.

#шкільне_навчання
#загальний_розвиток

LITTLE GREAT BILINGUAL

20 Feb, 17:54


Гра «Абетка»

Матеріали знайдені в мережі інтернет у вільному доступі

#практичні_завдання

LITTLE GREAT BILINGUAL

20 Feb, 17:52


Гра «Квадрат букв»

Матеріали знайдені у мережі інтернет у вільному доступі
#практичні_завдання

LITTLE GREAT BILINGUAL

20 Feb, 17:50


ІГРИ З БУКВАМИ
Якщо ваша дитина вже знайома із буквами, запропонуйте їй ігри, які сприятимуть не тільки стійкому закріпленню образу самих букв у пам’яті дитини, а й допоможуть розвинути інші уміння та навички.
🖇Гра «Квадрат букв». Роздрукуйте чи накресліть таблицю із квадратів 5×5 із різними буквами усередині. Варіанти гри:
📌 Назви якнайшвидше усі букви у першому (другому, третьому тощо) рядку, знайди усі букви у першому (другому, третьомутощо) стовпчику – закріплюємо знання букв, знайомимо із поняттям стовпчика і рядка.
📌 Назви усі голосні (приголосні) букви – закріплюємо знання букв, вчимо голосні та приголосні звуки.
📌 Назви другу букву у третьому рядку, першу букву у четвертому стовпчику тощо – закріплюємо знання букв, порядковий рахунок, просторові уявлення.
📌 Скажи, яка буква знаходиться між В і Ш, під Ф, над Н, ліворуч праворуч від С тощо – закріплюємо знання букв, розвиваємо просторові уявлення, сприяємо орієнтуванню в просторових прийменниках.
📌 Знайди букви, які я називаю, запиши їх і прочитай слово. Дорослий придумує слово із букв, що є у таблиці (наприклад, СОН, ДИМ, ШАРФ тощо), називає букви цього слова по-порядку подібно тому, як у попередніх двох завданнях. Дитина відгадує букви, записує їх і читає слово, яке вийшло.
📌 Дивись на центральну букву у таблиці і знайди переферичним зором букву, яку я тобі називаю (називаємо у хаотичному порядку букви, що містяться у таблиці) – розширюємо поле зору дитини, необхідне для розвитку швидкості читання.
🖇 Гра «Абетка». Дитина по-порядку називає букви абетки, що надруковані чорним шрифтом. Одночасно із промовлянням букви потрібно підіймати ліву/праву чи обидві руки в залежності від букви, що надрукована червоним кольором. Червона буква П - підіймаємо праву руку, червона бука Л – підіймаємо ліву руку, червона буква О – підіймаємо обидві руки.
🖇 Гра «Детектив». Запропонуйте дитини стати коректором. У газетній чи журнальній статті попросіть викреслити усі загадані вами букви. Поясніть дитини, що викреслювати потрібно зліва направо, рухаючись по-порядку по кожному рядку. Таким чином ви можете закріпити у дитини образ букви та відпрацюєте навичку правильного руху очей у дитини, необхідну під час оволодіння читанням.

Грайтеся і проводьте час із дітьми із користю😊

Матеріали до ігор нижче👇

#загальний_розвиток
#практичні_завдання

LITTLE GREAT BILINGUAL

12 Feb, 10:45


​​ВИКОНАННЯ ДОМАШНІХ ОБОВ’ЯЗКІВ – ЗАПОРУКА УСПІШНОСТІ ДИТИНИ У ШКОЛІ ТА У ЖИТТІ.
Проведеними дослідженнями було з’ясовано, що залучення сучасних дітей у виконання домашніх обов’язків значно менше у порівнянні із попередніми поколіннями. Опитування, проведене серед сучасних батьків, показало, що близько 80 % із них були задіяні у допомозі по дому, в той час як лише близько 30 % їх дітей виконують хатні справи.
Найчастішими причинами цього є бажання батьків продовжити дитинство дітей (мовляв, ще напрацюються); важкість підтримки дисципліни у дітей; визнання у якості основного обов’язку дитини навчання; відсилання на перевантаженість дітей і без домашніх обов’язків гуртками, навчанням; бажання обґрунтувати свою важливість у житті дитини тощо.
Разом із тим, науковці із австралійського університету Ла Троба з’ясували, що виконання домашніх обов’язків дітьми має прямий зв'язок із:
📌 умінням дитини зосереджувати увагу;
📌 планувати;
📌 здійснювати переключення між завданнями.
Приготування їжі покращує пам'ять та здатність думати перш, ніж діяти.
Рядом інших досліджень було доведено, що діти, які виконують домашні обов’язки, краще вчяться у школі та мають більший успіх у житті, ніж діти, які не займаються хатніми справами.
Більше того, психологи єдині у думці, що виконання хатніх справ:
🖇 Робить дитину чутливішою до потреб оточуючих;
🖇 Дає можливість почуватися важливою;
🖇 Вчить поважати працю інших;
🖇 Впливає на розвиток дрібної моторики;
🖇 Здійснює вплив на формування відповідальності та самодисципліни.
Домашні обов’язки дітей за віком:
2 роки: збирати іграшки, прибирати зі столу після їжі, розбирати пакети із продуктами, класти брудний одяг у корзину, витирати підлогу.
4-6 років: всі пункти, зазначені для попередніх вікових рамок, заправляти постіль, складати одяг у шафу, годувати домашнього улюбленця, накривати на сіл, поливати квіти, викидати сміття.
7-9 років: всі пункти, зазначені для попередніх вікових рамок, вставати зранку за будильником, готовити собі перекус у школу, готувати прості страви, мити посуд, пилососити, тримати власну кімнату у порядку.
10 років: всі пункти, зазначені для попередніх вікових рамок, завантажувати пральну машину, готувати повноцінні страви.

#загальний_розвиток
#шкільне_навчання

LITTLE GREAT BILINGUAL

06 Feb, 13:20


​​ЧИ ЗАЛИШАЄ СЛІД ВТРАЧЕНА У ДИТИНСТВІ МОВА. Цікаво знати.👆
Багаторічна практика еміграції показує, що нерідко діти, що опиняються у мовному середовищі нової країни, втрачають свою рідну мову. Це відбувається через домінантний вплив мови суспільства, в якому проживає дитина, коли усі головні сфери життя дитини у школі, із друзями супроводжуються мовою країни еміграції.
Коли сім’я поступово відмовляється від своєї рідної мови навіть у родинному колі, діти в кінцевому рахунку забувають її настільки, що у дорослому віці навіть не пам’ятають, що могли розмовляти нею.
Та чи втрачають такі діти свою рідну мову, чи залишає вона якісь сліди у мозку дитини? На це питання нам можуть відповісти досить цікаві наукові експерименти.
Свого часу професор Еріка Фром спробувала з’ясувати означене питання, увівши у гіпноз японо-американського студента, який стверджував, що, незважаючи на проживання у дитинстві у Японії до 3-річного віку, його словниковий запас японською обмежувався лише кількома елементарними фразами і він ніколи не вмів говорити цією мовою. Разом із тим, перенесення його за допомогою гіпнозу у вік трьох років показав ошелешуючі результати. Хлопець протягом 20 хвилин вільно розмовляв японською, розповідаючи про песика, якого йому купили батьки. Цікаво, що після сеансу гіпнозу, піддослідний зовсім не повірив, коли йому розповіли, що він вільного говорив японською. Упевнитися у цьому він зміг лише за результатами наступного гіпнотичного сеансу, коли його мовлення японською було записане на диктофон.
Аналогічні результати показали дослідження із дітьми, відмирання рідної мови у яких відбулося пізніше. Так, Арвід Ос ввів у гіпноз 18-річного хлопця, що після переїзду до США із Фінляндії, повністю забув шведську мову та стверджував, що зовсім не володіє нею. У процесі його перебування під гіпнозом на рівні першого класу, хлопець зміг вільно комунікувати шведсько. Цікавим є той факт, що після проведених сеансів гіпнозу, хлопець показав набагато кращі результати у тестуванні у шведській мові.
Проведені дослідження дають нам розуміння, що мова, якою дитина говорила у дитинстві, і яка поступово відмерла у результаті еміграції, назавжди залишається у глибинах людського мозку. Але де саме і як її звідти дістати – це ще доведеться дізнатися науковцям.

#формування_білінгвізму

LITTLE GREAT BILINGUAL

31 Jan, 11:58


​​ПИТАННЯ ВІД ПІДПИСНИЦІ: З ЯКОГО ВІКУ КРАЩЕ ВІДДАТИ ДИТИНУ В ДИТЯЧИЙ САДОК ІЗ ІНОЗЕМНИМ МОВЛЕННЄВИМ СЕРЕДОВИЩЕМ? Частина 2

Коли краще починати відвідувати заклад дошкільної освіти у контексті вивчення іноземної мови?
Тут теж можна прослідкувати серед науковців дві кардинально різні позиції:
📌 Починати занурення у двомовне середовище потрібно якнайшвидше, найкраще із народження.
📌 Починати вивчати другу мову дітьми в умовах еміграції краще, коли окріпне перша мова (мова сім’ї, рідна мова) – із раннього шкільного віку, тобто з першого класу. У такому випадку, вважають прихильники цього погляду, краще не віддавати дитину до іноземних закладів дошкільної освіти чи обрати дитячі садки із мовленнєвим середовищем рідною мовою.
Останній варіант є певною гарантією оволодіння дітьми рідною мовою в умовах домінування навколо у суспільстві іноземної мови. Разом із тим, треба врахувати, що чим меншою є дитина, тим легше і природніше вона оволодіває мовами, початок вивчення іноземної мови призводить до певного відставання рівня її розвитку у порівнянні із однолітками, які є носіями цієї мови і, як наслідок, може призвести до відставання у шкільному навчанні.
Тому, доцільним є початок занурення дитини в іншомовне мовленнєве середовище ще у дошкільному віці, віддавши дитини до іноземного дитячого садку.
Підсумовуючи, за умови еміграції дітей варто віддавати у дитячі садки із іноземним мовленнєвим середовищем у віці1,5-2,5 років одночасно забезпечивши якісне оволодіння рідної мовою у сім’ї (підтримуючи лексично насичене спілкування із дитиною рідною мовою, не обмежуючись побутовими питаннями; читання літератури рідною мовою; дотримання чистоти мовлення у межах сім’ї, унеможливлюючи змішування мов)

#формування_білінгвізму

LITTLE GREAT BILINGUAL

31 Jan, 11:55


​​ПИТАННЯ ВІД ПІДПИСНИЦІ: З ЯКОГО ВІКУ КРАЩЕ ВІДДАТИ ДИТИНУ В ДИТЯЧИЙ САДОК ІЗ ІНОЗЕМНИМ МОВЛЕННЄВИМ СЕРЕДОВИЩЕМ? Частина 1
Питання часу початку відвідування дитиною дитячого садку є досить дискусійним. Психологи, педагоги і, звичайно ж, батьки мають щодо нього свою особисту, інколи кардинально протилежну думку.
Давайте розберимося у ньому більш детально.
Означене питання умовно можна поділити на два аспекти:
📌 Коли дитина взагалі психологічна готова почати відвідувати заклад дошкільної освіти.
📌 Коли дитині краще починати вивчати другу мову, проживаючи у еміграції.
Щодо психологічної готовності дитини до відвідування закладу дошкільної освіти думки спеціалістів можна розділити на три позиції:
🖇 У 3 роки. Це традиційна позиція, пов’язана із закінченням у мами декретної відпустки. Її прихильники стверджують, що саме у цей час дитина психологічно готова відділитися від матері, у неї з’являється потреба у спілкуванні із однолітками.
🖇 Після 3 років. Прихильники цього погляду дещо відтерміновують початок відвідування дитиною закладу дошкільної освіти у зв’язку із тим, що початок відвідування дитячого садку у три роки співпадає із важливою віковою кризою трьох років і покладає на дитину підвищений тягар у вигляді «криза трьох років + адаптація до дитячого садку».
🖇 До 3 років. Саме у цей період діти легко адаптуються до нових обставин, у них ще не є сформованими стійкі звички, тому пристосування до нових умов дитячого садку проходить легше.
Який же із цих підходів вірний?
Вирішуючи для себе це питання, батьки мають орієнтуватися на індивідуальні особливості дитини та на якість і тип самого закладу дошкільної освіти.
Із власного досвіду зазначу, що на практиці діти, що почали відвідувати заклад дошкільної освіти до 3 років проявляють менше негативізму до нових умов, ніж більш старші діти.

#формування_білінгвізму

LITTLE GREAT BILINGUAL

30 Jan, 11:44


​​ІГРИ НА РОЗВИТОК МОВЛЕННЯ І МИСЛЕННЯ
Мовлення і мислення – це взаємопов’язані процеси. Ми мислимо за допомогою мови. Недостатній розвиток мовлення є причиною затримки мислення.
У зв’язку із зазначеним особливо ефективними у розвитку дитини виявляються ігри, що направлені на одночасний розвиток мовлення і мислення. Ось деякі із них.
📌 Гра «Знайди спільне». Назвіть дитині пару предметів, запропонуйте назвати, що між ними є спільного. Наприклад, літак і птаха: мають крила, можуть літати, можуть мати різне забарвлення, для польоту їм потрібна енергія тощо.
📌 Гра «Винахідники». Запропонуйте дитині поміркувати, що незвичайного можна зробити зі звичайною річчю. Наприклад, як можна використати цеглину, окрім як на будівництві (малювати нею як крейдою, колоти горіхи, забивати цвяхи, придавити рушник на пляжі, використати як якір, покласти в калюжу, щоб перейти її тощо).
📌 Гра «Корисний-безкорисний-шкідливий». Запропонуйте дитини ситуації, коли один і той же предмет може бути корисним, безкорисним чи навіть шкідливим. Наприклад, лялька є корисною як подарунок дівчинці, некорисна як подарунок хлопчику та шкідлива на уроках у школі.
📌 Гра «Спочатку-потім». Подумайте разом із дитиною, що може бути спочатку зеленим, а потім жовтим (листочок із дерева, хамелеон), спочатку рідким, а потім твердим (вода, желе).
📌 Гра «Добре-погано». Уявіть із дитиною певну ситуацію. Що в ній може бути поганого, а що хорошого. Наприклад, пішов дощ (погано -не можемо погратися у пісочниці, добре – можемо пострибати по калюжах).
📌 Гра «Подумай, порівняй». Запропонуйте дитині початок речення і попросіть придумати кінцівку по типу «Сонце гаряче як….; Ніч темна наче…; Камінь твердий подібно…»
Грайтеся і проводьте час із своїми малюками із користю.
Бажаю успіху!

#ігри_для_розвитку_мовлення
#розвиток_мислення

LITTLE GREAT BILINGUAL

26 Jan, 15:00


СЮЖЕТНІ КАРТИНКИ. РОЗВИВАЄМО ЗВʼЯЗНЕ МОВЛЕННЯ. 😊
Матеріал знайдено у мережі інтернет у вільному доступі

#практичні_завдання

1,197

subscribers

118

photos

15

videos