Виховання та розвиток дітей @golovach_kids Channel on Telegram

Виховання та розвиток дітей

@golovach_kids


Канал про розвиток та виховання дiтей вiком вiд 0 до 99 рокiв

✍️ Для зв'зку: @g_kids_feedback_bot

💖 Буст каналу: https://t.me/boost/golovach_kids

🌐 Детальніше: http://adsell.me/r/qeXY08

Виховання та розвиток дітей (Ukrainian)

Ласкаво просимо до каналу "Виховання та розвиток дітей"! Цей канал створений для батьків, вихователів, та всіх, хто цікавиться розвитком та вихованням дітей усіх вікових категорій - від 0 до 99 років. У нашому каналі ви знайдете корисні поради, ідеї для розвитку дитини, та рекомендації щодо виховання

Чи шукаєте ви поради щодо виховання малюка? Чи цікавить вас, як розвивати навички дитини у шкільному віці? А можливо, ви хочете знати, як підтримувати відносини зі старшими дітьми? Наш канал пропонує відповіді на всі ці питання та багато іншого!nnНе вагайтесь приєднатися до нашого каналу для отримання корисної інформації та підтримки в питаннях виховання та розвитку дітей. Для зв'язку з нами, ви можете скористатися нашим ботом @g_kids_feedback_bot. Також, ви можете підтримати наш канал, перейшовши за посиланням https://t.me/boost/golovach_kids. Більше цікавої інформації ви можете знайти на нашому сайті http://adsell.me/r/qeXY08

Приєднуйтесь до нашого каналу "Виховання та розвиток дітей" та станьте частиною нашої спільноти, що прагне до кращого розвитку та виховання дітей у будь-якому віці!

Виховання та розвиток дітей

09 Nov, 12:00


Мамо, ти заслуговуєш на перерву! Знаходь няню на будь-який термін, у будь-якому місті України чи Європи. Подаруй собі годинку спокою з Lulunan!

Виховання та розвиток дітей

07 Nov, 07:09


Коли починати водити дітей до музеїв?

🏛 Оптимальним віком для знайомства дитини з музеями та картинними галереями вважається вік від п'яти років. За бажанням батьків починати брати із собою дітей на виставки можна з трьох років, але тут важливо тверезо оцінювати можливості дитини і не вимагати від неї багато.

🖼 Перед походом у картинну галерею бажано заздалегідь вибрати п'ять творів і знайти інформацію, щоб доступною мовою розповісти дитині. Із дітьми класно працюють тематичні походи. Наприклад, сьогодні ми дивимося картини лише на зимову чи літню тему, в інший раз — портрети дітей чи сільські натюрморти.

🍰 Щоб не перевантажити дитину, обмежтеся п'ятьма творами. Після цього зробіть перерву. Спустіться в кафе, поговоріть, переключіться. Поверніться до зали і ще раз зупиніться навпроти раніше побачених картин для актуалізації інформації.

📒 Створіть альбом за мотивами ваших походів, куди разом додаватимете побачені твори. Тому що в музеї важливо повертатись і перед кожним походом переглядати альбом та згадувати картини. Починайте експозицію зі знайомих полотен і лише потім додавайте нові.

💁‍♀ Батькам важливо розуміти, заради чого вони йдуть до музею. Якщо ви йдете туди заради себе, не вимагайте від дитини запам'ятовування фактів і не завантажуйте зайвою інформацією. Якщо вашою метою є навчання дитини, будьте готові, що з усієї експозиції вперше ви побачите не більше п'яти-десяти картин.

💻 Тренувати дитячу наглянутість краще за допомогою спеціальних альбомів із наклейками, де потрібно співвіднести картину і художника, а також тематичними наборами memory та короткими навчальними відео з інтернету.

☝️ І найголовніше — відвідуючи одні й ті самі музеї та виставки, діти запам'ятовують набагато більше фактів, легше впізнають авторів творів, а заразом розвивають швидкість мислення, пам'ять та ерудицію.

Читайте також:

📎 Дитяча креативність: навіщо її розвивати?

😊 Виховання та розвиток дітей

Виховання та розвиток дітей

05 Nov, 08:20


Простий спосіб швидко та непомітно зняти стрес.

Якщо фраза «Знімаємо стрес за 5 хвилин» здається вам фантастикою — цей пост для вас. Читаємо, зберігаємо, користуємося!

👍 Є техніка під назвою «п'ять почуттів». В інтернеті можна знайти кілька варіантів її виконання, але вони зводяться до одного: почергово концентруючись на різних відчуттях, ми змушені «відпустити» ситуацію, через яку виник стрес.

😉 Це насправді чудовий метод — у тому плані, що і працює, і багато часу не вимагає, і вся дія відбувається зовсім непомітно для оточуючих.

Суть — дуже проста:

🔹 Подумки позначте та назвіть про себе 5 речей, які ви бачите. Наприклад: плінтус, ручка, телефон, стілець, рука.

🔹 Далі — 4 звуки, які ви чуєте: гуркіт машин, розмова сусідів, гавкіт собаки за вікном, гудіння холодильника.

🔹 Тепер — 3 тілесні відчуття (спочатку може бути складно на них зосередитися, потрібно попрактикуватися): сидіння стільця — м'яке; свербить права нога; хочеться розім'яти шию.

🔹 Потім — 2 запахи: пахне свіжозварена кава з кухні; із вікна тягне запахом дощу.

🔹 І, нарешті, 1 смак. Не обов'язково щось куштувати, можна просто пригадати: м-м-м-м, ця булочка була солодкою.

⏱️ І, найголовніше — на це навіть без практики потрібно максимум 2 хвилини. Спробуйте!

😊 Виховання та розвиток дітей

Виховання та розвиток дітей

01 Nov, 17:25


Мій друг пінгвін — чудовий фільм для всієї родини.

🎣 Рибалка на імʼя Жуан важко переживає особисту трагедію. Він ніяк не може прийти до тями, а також налагодити стосунки з оточуючими людьми.

🐧 Все змінюється, коли в житті самітника зʼявляється милий пінгвін, який ледь не загинув через розлив нафти. Він відбився від своєї зграї і гостро потребує допомоги.

🏠 Не бачачи іншого виходу, головний герой забирає малюка у свій будинок. Завдяки цьому рішенню у старого з'являється прекрасний друг, який розуміє його з півслова.

🤔 Але разом з тим Жуан приходить до усвідомлення, що пінгвін має повернутися до своєї родини. Ось тільки чи зможе чоловік відмовитися від новопридбаного товариша?

🎬 Фільм засновано на реальних подіях.

😊 Виховання та розвиток дітей

Виховання та розвиток дітей

31 Oct, 06:01


Даруємо дитині гроші. Добре це чи погано?

💰 Ставлення до грошових подарунків завжди було різним. За радянських часів це вважалося поганим тоном, сьогодні вже ні. І все-таки, чи правильно дарувати гроші дітям?

Якщо гроші дарують зі словами «не знаємо, що тобі потрібно, йди сам і купи, що хочеш», у цьому немає нічого хорошого. Батьки показують, що не цікавиться життям дитини, не знають, чим вона живе і чого хоче. В даному випадку гроші — саме заміна подарунка, найлегший спосіб відбутися.

Інша справа, якщо дитина сама просить подарувати їй гроші замість справжнього подарунка. Тут варто піти назустріч. Можна, і потрібно запитати, навіщо вони їй. Але вказувати, на що краще витратити подароване не потрібно.

💵 Навіть якщо дитина збиралася купити одне, а зрештою витратила на інше, не варто лізти і коментувати. Наявність грошей вчить дитину з ними поводитися. Навіть помилки — коли подарована (і накопичена) сума витрачена на миттєву нісенітницю — теж корисний досвід.

🙅🏻‍♂ А ось дарувати гроші за навчання — точно погана ідея. Школа не є роботою, це обов'язок дитини. Заохочуючи грошима, ви мотивуєте не на знання, а на отримання хороших оцінок. А це різні речі.

🙅🏼‍♀ Та сама історія з платою за домашні справи та допомогу близьким. Фінансуючи похід дитини до магазину або її участь у заміні коліс на вашому автомобілі, ви формуєте неправильну модель стосунків із близькими. Дитина звикне, що плата за те, що потрібно робити у будь-якому випадку — це норма. Надалі це може вплинути на її відносини з оточуючими.

☝️ Висновок: гроші дитині як подарунок — ні добре, ні погано. Все залежить від того, з якою метою ви їх даруєте.

☑️ Читайте також:

📎 Як навчити дітей поводитися з грошима

📎 Як правильно говорити з дітьми про гроші

😊 Виховання та розвиток дітей

Виховання та розвиток дітей

30 Oct, 09:11


7 звичок українських мам, які складно зрозуміти іноземцям.

Українські мами — це особливі жінки, які гармонійно поєднують у собі ніжність та строгість.

✔️ Жодних розмов під час їжі.

У Європі спільні обіди та вечері — привід поспілкуватися і щось обговорити з дитиною. В Україні мами просять дітей їсти і не відволікатися, щоб випадково не подавитися.

✔️ Занадто багато забобонів.

Розповідати про вагітність на ранніх термінах або показувати на фото обличчя немовляти в українських мам не прийнято. Ці речі апріорі сакральні.

✔️ Спочатку «нормальна їжа», а потім уже цукерки!

Українські мами ретельно стежать за харчуванням дітей. Уявити обід без супу чи ранок без каші здається неможливим. В Америці, наприклад, немає нічого страшного, якщо дитина харчується фастфудом і п'є газовану воду.

✔️ Прогулянки з малюком у будь-яку погоду.

Ставлення українських мам до режиму прогулянок з малюком дуже серйозне. Немає нічого важливішого для зміцнення імунітету та міцного сну немовляти, ніж свіже повітря.

✔️ Срібна ложка як подарунок.

Зазвичай її дарують на хрестини або після прорізування у малюка першого зуба. Традиція, яку старше покоління намагається всіма силами зберегти.

🥄 Вважається, що срібна ложка притягне в життя дитини достаток та удачу, а також захистить від хвороб.

✔️ Обов'язковий обідній сон.

Якщо в Україні сон в обід — невід'ємна частина режиму, то у багатьох країнах діти просто не сплять у цей час. Таким чином, відхід до нічного сну там настає вже о 7-8 годині, а в українських дітей — на 2-3 години пізніше.

✔️ Вічний страх протягів.

Відкрити чи закрити вікно у кімнаті? Включити кондиціонер у машині чи не варто? А може, надіти шапку, щоб не продуло? Всі ці питання — природна реакція будь-якої української мами, яка переживає про здоров'я свого малюка.

😊 Виховання та розвиток дітей

Виховання та розвиток дітей

25 Oct, 06:40


Підтримуємо розмову з дитиною.

🙃 Нещодавно ми випускали пост про те, як жити з дитиною, якщо вона «радіо». Ця тема виявилася цікавою, тож — продовжуємо її розвивати.

☝️ Додамо: один із способів повернути надмірну балакучість дитини в конструктивне русло — ставити їй питання, щоб дитина вчився думати, а ваша колекція її шедевральних думок активно поповнювалася.

Отже, тримайте добірку питань, які можна ставити дитині:

🔹 Як думаєш, як живеться дорослим — цікавіше, ніж тобі, чи ні?
🔹 Який добрий вчинок ти хотів би зробити?
🔹 На що ти злишся найчастіше?
🔹 Що ти зробив би, якби зміг на 1 день стати невидимкою?
🔹 Що піднімає тобі настрій, коли ти сумуєш?
🔹 Чим ти зазвичай займаєшся, коли залишаєшся один у кімнаті?
🔹 Який у тебе найкращий спогад?
🔹 Чи є щось, що ти дуже хотів би зробити, але поки не виходить?
🔹 Уяви собі найкращий день у твоєму житті. Яким би він був?
🔹 Як думаєш, що могло б зробити тебе щасливішим?

💬 Спробуйте! І обов'язково дізнаєтесь, щось нове про світ загалом і про себе, зокрема, від вашого малюка!

😊 Виховання та розвиток дітей

Виховання та розвиток дітей

23 Oct, 08:44


Якщо ваша дитина — Скорпіон.

♏️ Діти, народжені в період з 23 жовтня по 21 листопада, належать до зодіакального знаку Скорпіон, яким керує Плутон.

😌 Навіть від маленьких Скорпіонів зазвичай виходить якась внутрішня сила і зріла мудрість — щоб упоратися з такою дитиною, батькам буде потрібно поєднання доброти та твердості.

💪 Справа в тому, що Скорпіон за натурою боєць і він нескінченно перевірятиме вас на міцність, тому тримайте баланс і пам'ятайте, що з дітьми, народженими під цим знаком, дати слабину рівнозначно програшу. Скорпіон прислухається тільки до тих, кого по-справжньому поважає і в кому відчуває силу.

👧 Дівчинка-Скорпіон
Незважаючи на те, що маленька міс Скорпіон завжди готова навести шорох, у глибині душі вона дуже чутлива і вразлива — тому не скупіться на підтримку.

☝️ Скорпіонів важливо вчити не замикатися в собі і не накопичувати образи, які найчастіше руйнують передусім їх самих. Врахуйте, що у них з раннього дитинства можуть бути свої секрети та плани, в які ніхто не повинен втручатися. При цьому Скорпіони самі дуже спостережливі і зазвичай в курсі всіх сімейних таємниць.

👦 Хлопчик-Скорпіон
Енергійний і кмітливий, він як ніхто потребує суворості та дисципліни — тому що його потужну енергію важливо спрямовувати у правильне русло.

🦸‍♂️ Важливо також з дитинства прищеплювати Скорпіону почуття жалості до слабкіших і беззахисніших, вміння гідно переживати поразку та повагу до авторитету старших — з цими якостями він стає справжнім супергероєм.

👍 Позитивні риси характеру: впевненість, відданість, проникливість, сила волі.

👎 Негативні риси характеру: злопам'ятність, уразливість, самовпевненість

Лайфхаки у вихованні:
Скорпіонів слід займати фізично та інтелектуально якнайбільше — інакше надлишок енергії може знайти вихід у небажаних речах.
Підопічним Плутона потрібен спорт та інтенсивне розумове навантаження — проте вибір активності завжди має бути за ними.

👀 Скорпіони можуть здаватися спокійними, а всередині переживати бурю емоцій — у результаті це виплескується назовні у вигляді сліз чи запеклих суперечок, тому їх варто якомога раніше вчити розпізнавати та контролювати свої почуття.

🙌 Це вміння стане в нагоді і батькам Скорпіонів — адже такі діти поважають лише тих, у кому відчувають перевагу над собою. Ви маєте бути сильними, спокійними і не піддаватися на провокації — тоді контакт із дитиною-Скорпіоном забезпечений.

😊 Виховання та розвиток дітей

Виховання та розвиток дітей

21 Oct, 17:20


Як домашні тварини впливають на дітей?

🐾 Один із плюсів життя з чотирилапим другом — відповідальність, яку він вносить у життя дитини. Догляд за вихованцем потребує регулярності та систематичності, що привчає дітей до щоденних обов'язків.

🐶 Інша важлива складова — розвиток емпатії. Життя з домашньою твариною неможливе без розуміння стану і бажань свого вихованця. Малюк навчається відчувати та поважати особисті межі інших.

👟 Крім того, якщо чотирилапий друг вимагає постійного руху, то зростає і фізична активність вашої дитини.

☝️ Зрештою, домашня тварина може стати джерелом позитивної атмосфери вдома та неймовірної радості для всієї родини.

Перевірте заздалегідь, що у малюка немає алергії на шерсть, і вам не знадобиться терміново шукати нового господаря. Коли йдеться про вихованців, завжди потрібно пам'ятати, що це жива істота, а не іграшка.

Читайте також:

📎 Як навчити дитину відповідальності за тварину

😊 Виховання та розвиток дітей

Виховання та розвиток дітей

18 Oct, 10:00


Діти та допомога по дому: як знайти баланс.

🫣 Зазвичай ця тема викликає багато суперечок: хтось зі здриганням згадує, як батьки змушували прибирати, а хтось вважає, що допомога по дому виховує у дитині самостійність. Розбираємось, де ж тут золота середина.

Зона відповідальності

🧽 Почнемо з того, що дитина не повинна відповідати за порядок та чистоту в будинку нарівні з дорослими. Краще позначити її зону відповідальності: наприклад, для малюків це означає щовечора прибирати іграшки на свої місця, для старших дітей — підтримувати чистоту і порядок у своїй кімнаті.

🪣 За цим же принципом можна залучати дитину до генерального прибирання — пропонуючи завдання на «її» ділянці: чи то розібрати речі в шафі, чи розставити книжки на полицях.

Мотивація

Найкраще, коли діти набувають господарських навичок поступово та із задоволенням. Тут може допомогти формат гри — наприклад, хто швидше заправить ліжко або в якому стилі сьогодні буде сервірування столу в домашньому «ресторані».

🧹 До речі, діти можуть охоче включатися до спільних господарських справ, щоб бути «як дорослі» — це чудова можливість познайомити дитину з побутом, не перевантажуючи її.

Ще корисно озвучувати дітям привабливий результат їхніх зусиль, наприклад: «Коли в кімнаті порядок, можна швидше зібратися до школи, а отже, й поспати довше з ранку».

Безпека

🪴 Важливо пропонувати дитині пропорційне її віку завдання — наприклад, протерти пил або полити квіти можуть навіть дошкільнята, а ось справи, що вимагають більшої вправності або навичок поводження з побутовою технікою, можна довіряти дітям старшого віку.

🧴 Крім того, потрібно стежити, щоб дитина не контактувала з небезпечною побутовою хімією, та й загалом корисно провести ревізію засобів для чищення і постаратися залишити тільки екологічну та гіпоалергенну продукцію.

Подяка

🙏 Не забуваєте хвалити та дякувати дітям за допомогу по дому — це їх неймовірно мотивує, а також наочно показує дитині приклад того, що працю потрібно цінувати та поважати.

Читайте також:

📎 Чому вихідні проходять у прибиранні?

📎 Вдягайся, прибери у своїй кімнаті та інші складні завдання.

📎 6 способів привчити дітей до порядку.

😊 Виховання та розвиток дітей

Виховання та розвиток дітей

14 Oct, 07:40


Як допомогти дитині справлятися з емоціями.

😇 Всі, хто бачив дитину більше години за своє життя, знають (або принаймні здогадуються), що за день маленька людина відчуває весь спектр емоцій: від нестримної радості до розчарування.

👍 І більшість батьків чудово справляються з реакцією на позитивні емоції, можуть поділити радість, передчуття, наснагу…

🫣 А от злість, лють, страх, образу іноді вводять мам і тат у стан ступору, викликають агресію у відповідь, бажання зупинити те, що відбувається, крикнути «припини вже», піти/втекти/полетіти/закритися у ванній/піднятися до небес «Та коли ж це вже закінчиться?».

☝️ Тим часом одне з найважливіших наших завдань — це допомогти дитині навчитися справлятися з сильними негативними емоціями, прийняти їх, «пропрацювати» і відпустити.

Як навчити, якщо дитина їх «не вміщає» і виплескує на оточуючих, тупаючи ногами, обзиваючи, ображаючись чи ридаючи? Вмістилище для цих емоцій, тобто контейнером — стають мама/тато/бабуся/дідусь.

🤦‍♂️ У нашій культурі існує сотня приказок, які підштовхують батьків ігнорувати цю найважливішу функцію — «до весілля заживе», «поплаче і забуде», «не заспокоюйте його — буде тільки гірше», «хлопчики не танцюють, не плачуть», «добрі дівчата не зляться» і т.п.

😡 Все це заважає дитині навчитися справлятися зі своїми емоціями. А потім виростають дорослі, які не знають чого хочуть, поводяться агресивно, виявляють ознаки залежності, намагаючись заглушити емоції (заїсти, запити, закурити чи закусити внутрішній бік щоки).

Отже, якщо ви хочете стати досить добрим контейнером:⠀

Спробуйте зрозуміти крізь те, як говорить дитина, про що вона говорить (вона може тупотіти ногами, плакати чи скиглити — але вона просто намагається «сказати», що, наприклад, втомилася.

Реагуйте на справжнє посилання (наприклад, на бажання пити/їсти/спати/піти з шумного місця), а не на форму вираження.

Техніка нехитра, але дуже ефективна. Якщо освоїте, зможете розвинути у себе і у дитини здатність витримувати заряджені емоції та стримувати імпульсні пориви.

Кому потрібно? Розпишу детально найближчим часом, якщо не забудете поставити ❤️ — це мотивує писати для вас частіше.

😊 Виховання та розвиток дітей

Виховання та розвиток дітей

12 Oct, 16:25


🎁 АКЦІЯ від Balka Book 🎁

Знижка -30% на третю книжку в кошику до кінця жовтня❗️

Чому це вигідно для вас:

💸 Вигода: купуйте більше книг за менші гроші! Третя книга у вашому кошику – на 30% дешевше.

📚 Більше читання: чудова можливість поповнити свою бібліотеку та насолоджуватися ще більше цікавими історіями чи корисною літературою.

Акція діє обмежений час: не пропустіть шанс скористатися знижкою до кінця жовтня.

🔥 Хутчіше додавайте 3 книги у кошик на сайті, та дізнайтеся розмір знижки.

Виховання та розвиток дітей

09 Oct, 17:21


«Мам, мені нудно!»

😅 Коли ми в дитинстві говорили мамі, що нам нудно, вона часто пропонувала розібрати бардак на робочому столі.

📵 Раніше всі діти грали на вулиці — маленькими групами та великим натовпом. У дитинстві сучасних дітей все інакше — у них телевізори, де нон-стоп транслюють мультики, планшети, телефони, нерідко окремі кімнати. Їх оберігають від небезпек і навіть покривають дитячі майданчики гумовою крихтою.

👀 А ще оберігають від вільного часу (а значить і від навичок, чим себе зайняти самостійно) — гуртки, секції, ментальна арифметика, скорочитання, репетитори, а якщо все закінчилося, але до відбою далеко — мультфільми та YouTube.

Ви, напевно, чули про цей експеримент:

👨‍⚕️ Маму з дитиною запрошують до кімнати, повної цікавих іграшок на будь-який смак. Експериментатор виходить, обіцяючи повернутися за кілька хвилин, і просить, щоб мама та дитина відчували себе як удома.

Стратегія мам поділилася на 4 типи:

1️⃣ Мама не дозволяє дитині вставати зі свого стільчика та чіпати іграшки.
2️⃣ Мама дістає телефон або бере журнал, тобто займається своїми справами. Дитина спочатку несміливо, а потім впевнено розглядає та грає в іграшки.
3️⃣ Мама вибирає іграшки, показує та розповідає, як у них грати, займається разом з дитиною.
4️⃣ Мама сама починає натхненно розглядати іграшки, дитина поруч робить те саме. Кожен зайнятий своєю грою та практично не звертає уваги на іншого.

📝 Після закінчення експерименту психолог проводить тестування на рівень пізнавальної активності дитини.

І бачить несподівані результати...

🙋‍♀️ Перше місце одержують мама з дитиною з четвертої групи, де мама захоплено розглядала іграшки, а дитина брала з неї приклад і сама знаходила собі заняття. Це ще можна було передбачити.

💁‍♀️ Але друге місце посідають мати з дитиною з другої групи. Так-так, де мама читала журнал, а дитина в цей час грала.

🤷‍♀️ І найнижчі показники активності демонструють діти, яким мама забороняла чіпати іграшки та, на диво, де мама розповідала, як у них грати.

Якщо ви розписуєте день дитини по хвилинах, то робите внесок у її пасивність.

Дитина не може навчитися сама організовувати свій час.

☝️ Нудьга — перший етап до навчання цієї організації. Можливість для розвитку, а не те, що потрібно терміново припинити та чимось зайняти дитину.

Але...

Мамам буває нелегко витримати «Мені нудно», «Що мені робити», «Мені нема в що грати». Цікаво, як на це реагувати? Ставте ❤️ — розповім у наступному пості.

😊 Виховання та розвиток дітей

Виховання та розвиток дітей

08 Oct, 17:20


Як виховувати у дітей людяність?

🤗 Насамперед, своїм прикладом. Дитина як губка: вбирає все, що бачить довкола. Нехай це буде доброзичлива атмосфера, а не негативні емоції.

❤️ Батькам слід виявляти повагу і турботу як до дитини, так і до інших членів сім'ї. Намагайтеся бути терпимішими, навіть якщо це непросто. Пам'ятайте, дитина зчитує ваші слова та вчинки, а не витоки споріднених конфліктів.

☝️ Будьте ласкаві та привітні з обслуговуючим персоналом у магазинах, кафе, державних установах. Так, буває всяке. Однак важливо залишатися людяним за будь-яких обставин, транслюючи це дітям.

💬 Обговорюйте з дитиною ситуації, що відбуваються у дитячому садку чи на майданчику. При цьому не давайте прямої оцінки діям, а ставте питання, що наводять. Малюк має сам дійти висновку, що добре, а що погано. Промовляйте, що кожна людина заслуговує на дружбу, любов і підтримку.

📚 Розвивайте емпатію та співчуття через книги та мультфільми. Розбирайте вчинки героїв та їх почуття у той чи інший момент.

🧓🏻 Включайте дітей в активності, спрямовані на допомогу нужденним: донести продукти літній сусідці, нагодувати бездомну кішку тощо. Дитину шкільного віку можна залучити до волонтерської діяльності.

Тільки ми, дорослі, несемо відповідальність за те, якими виростуть наші діти та майбутнє цього світу!

☑️ Читайте також:

📎 Чому важливо бути прикладом для своєї дитини

📎 Головна навичка, якій треба навчити дитину

😊 Виховання та розвиток дітей

Виховання та розвиток дітей

07 Oct, 17:02


Неохайна дитина. Що робити?

🫣 До порядку та акуратності потрібно привчати дітей з раннього віку. Але що робити, якщо дитина росте нечупараю?

☝️ Точно не варто наводити приклад інших дітей. Докази «Артем завжди прибирає за собою» не допоможуть. Вони лише посилять роздратування та можуть викликати протест.

Дуже важливо подавати правильний приклад. Якщо ви самі не стежите за порядком, якщо вдома бардак, то швидше за все дитина продовжить ці «традиції».

💁‍♀️ Контролюйте життя та побут дитини, але в міру. Завжди прибираючи-підбираючи за нею, знявши з дитини найпростіші обов'язки, ви не привчите її до порядку. «Мама подбає» — з таким уявленням про побутові питання дитина зростатиме.

💬 Вибирайте правильні формулювання. Замість «У тебе дуже брудне волосся, марш мити голову» скажіть — «Чи не час тобі вимити голову?». Не факт, що це допоможе, але не спровокує конфлікт.

😞 Просячи прибратися, враховуйте темперамент дитини. Не треба говорити флегматику «У тебе 5 хвилин на прибирання!». Нехай робить, як може.

👍 Спробуйте перетворити прибирання на гру. Ми збираємо не розкидані іграшки, а скарби. Ми не застилаємо постіль, а готуємо робоче місце у космольоті перед відправкою на Місяць. Щоправда, з дорослішими дітьми такий підхід, напевно, не спрацює. Хоча хто знає…

Читайте також:

📎 Чому вихідні проходять у прибиранні?

📎 6 способів привчити дітей до порядку

😊 Виховання та розвиток дітей

Виховання та розвиток дітей

06 Oct, 08:55


Гіперактивність у дитини, як бути?

😆 Рухливий, галасливий — так можна сказати про більшість дітей. Але гіперактивні діти виділяються на тлі інших — неуважністю, непосидючістю, розсіяністю, проблемами з поведінкою.

Що робити, якщо у вашої дитини СДУГ (синдром дефіциту уваги та гіперактивності)?

Обов'язково зверніться до фахівців.

🗓️ Випрацюйте режим дня та дотримуйтесь його. Для дітей із СДУГ це важливо. Привчити їх до порядку допоможуть нагадування та списки справ, які ви складатимете разом із дитиною.

🤗 Дитині із СДУГ необхідний тактильний контакт, особливо коли вона не може приборкати емоції. Будьте щедрі на обійми.

🎾 Будь-якій дитині корисний спорт. Підберіть потрібну секцію. Головне, щоб це не були командні види спорту. І не потрібно жодних змагань.

📥 Організація побуту — важливий момент. Щоб позбавитися хаосу, розкиданих речей (а дітям із СДУГ складно зосередитися на дотриманні порядку), використовуйте ігрові методи. Купуйте бокси з картинками, наприклад, супергероїв — у такі коробки складати свої речі дитині буде цікавіше.

🍲 Слідкуйте за харчуванням. Воно має бути збалансованим, без шкідливих страв.

💬 Привчайте правильно спілкуватися з оточуючими. Пояснюйте, як це робити, розбирайте конкретні ситуації, допомагайте зрозуміти, як можна поводитися і як не можна.

🙅‍♀️ Утримайтеся від сварок та криків у сім'ї. Атмосфера має бути теплою, комфортною, спокійною.

Читайте також:

📎 Неслухняна дитина — що робити

😊 Виховання та розвиток дітей

Виховання та розвиток дітей

04 Oct, 15:10


Як дітям швидше та ефективніше вивчати мови.

👍 Вважається, що діти краще засвоюють іноземні мови, ніж дорослі. Цим потрібно скористатися. Але як?

📚 Читайте і розглядайте книжки, написані двома мовами. Читання у ранньому віці — чудовий спосіб засвоювати окремі слова. Особливо, якщо в таких книжках багато ілюстрацій, що відображають те чи інше слово.

🎬 Показуйте дітям іншомовні версії мультфільмів. Дитина чутиме, як правильно вимовляються слова. А якщо в мультиках є пісні, дитина, наслідуючи, почне підспівувати. Тільки не забудьте вимкнути українські субтитри.

🎮 Якщо ваша дитина вже грає у відеоігри, запропонуйте змінити мовні налаштування — поставити ту мову, яку ви з нею навчаєте.

💻 Грайте в освітні онлайн-ігри, їх дуже багато, треба лише вибрати відповідні.

🔖 Наклейте стікери зі словами на предмети у квартирі. Під час прогулянок просіть називати навколишні предмети словами мови, що вивчається.

💬 Вчіть короткі віршики та скоромовки.

☝️ Займайтеся регулярно, хоч би по 10-15 хвилин. Але знайте міру, вивчення не повинно стати тяжким обов'язком.

Читайте також:

📎 Що заважає дітям вчитися?

📎 Як привчити дитину читати

😊 Виховання та розвиток дітей

Виховання та розвиток дітей

03 Oct, 10:01


Нездоровий потяг до солодкого у дітей (і як уникнути розладів харчової поведінки).

🍰 Для багатьох їжа — це не просто вгамування голоду.
Це ще й спокій, можливість відпочити, приділити собі час.

🍫 Що важливо знати: у дітей підвищена потреба в споживанні вуглеводів, тому їхня любов до шоколадок цілком передбачувана, а перед стрибком зростання ~12 років вони взагалі накопичують вагу.

☝️ А щоб ваші діти не зіткнулися з труднощами щодо їжі, запровадьте такі правила:

1️⃣ Не заспокоюйте дитину їжею. «Тримай цукерку, тільки не плач», «З'їж смачненьке, не сумуй» — все це заважає дитині навчитися розрізняти свої почуття (сум, нудьга, образа) і навчитися їх проживати, не набиваючи рота. Спробуйте з'ясувати причини переживань і пропонувати способи вирішення крім їжі.

2️⃣ Адекватно оцінюйте навантаження (акторський гурток, авіамоделювання, а ще й співати охота). Діти перевантажені і починають використовувати їжу як спосіб скинути напругу, тому що на інші способи не залишилося ні сил, ні часу в розкладі. У дітей має бути вільний час.

3️⃣ Не використовуйте їжу як нагороду. «Отримав п'ятірку — тримай тістечко», «коли доробиш уроки, отримаєш льодяник», «не прибереш у кімнаті — цукерок тобі не бачити як своїх вух!» і тд.

🙅‍♀️ Крім того, їжа як мотивація не працює.

🐵 Якось вчені провели експеримент. Взяли шимпанзе та пропонували їй вирішувати головоломки. Вона виконувала завдання та раділа, коли у неї виходило. А потім вчені почали давати їй за кожне вирішене завдання ласощі. Це спричинило те, що шимпанзе відмовилася займатися головоломками без додаткової мотивації. Тобто в моменті заохочення їжею працювало, але на перспективу зробило лише гірше.

Читайте також:

📎 Топ помилок батьків у формуванні харчової поведінки дитини

📎 6 порад при поганому апетиті у дитини

😊 Виховання та розвиток дітей

Виховання та розвиток дітей

01 Oct, 17:15


Якщо дитина боїться темряви. Що робити?

😨 Страх темряви — поширена дитяча фобія. Діти бояться того, чого не знають, а уява малює монстрів та різні страшилки. Як знизити цю тривожність та прибрати страхи?

🙅‍♀️ Не можна ігнорувати ситуацію, дорікати чи висміювати дитину за те, що вона боїться. Це може призвести до замкнутості — дитина перестане ділитися з вами своїми переживаннями, при цьому страхи нікуди не підуть.

Ваше завдання — зробити так, щоб дитина почувала себе захищеною. Говоріть з нею перед сном, проявляйте ніжність, увагу.

🧸 Рятівний варіант — іграшка, яка «охоронятиме» сон дитини. Нехай вона сприймає її саме так.

🛋️ Якщо дитина зовсім не може перебувати в темряві, гарною підмогою стане нічник із м'яким світлом.

🧟 Можна запропонувати намалювати образ того, хто лякає дитину. Робити це потрібно вдень. Додайте до образу деталі, які зроблять монстра смішним чи жалюгідним. Посмійтеся з нього.

☝️ Не потрібно завантажувати дитину перед сном активними іграми, переглядом мультиків тощо. Нехай налаштовується на сон у спокійному, незаведеному стані.

🤫 Не намагайтеся заспокоїти дитину, показуючи, що під ліжком нікого немає і в шафі нікого немає. Це може лише посилити уяву та страх.

☑️ Читайте також:

📎 Дитячі страхи. Як бути

📎 Що допоможе дитині заснути

😊 Виховання та розвиток дітей

Виховання та розвиток дітей

30 Sep, 08:11


Як бути, якщо ваша дитина — «радіо»?

📻 У молодих батьків зазвичай є дві проблеми: «моя дитина досі не говорить!» та «моя дитина говорить весь час!» Сьогодні давайте поговоримо про другу ситуацію. Що робити, якщо за вами постійно ходить маленьке радіо, яке не має кнопок «викл.» і «зменшити гучність»?

1️⃣ Смиренність — наше все.

Багато дітей у віці 2,5-4 років говорять, майже не закриваючи рота. А якщо їм не вистачає слів, вони можуть просто видавати випадкові звуки, аби не мовчати. Як і в багатьох інших ситуаціях з дітьми, частково допомагає мантра: «Це такий період, це пройде». Згодом дитина опанує внутрішню мову і багато речей обмірковуватиме мовчки, про себе.

2️⃣ Перенаправляйте її енергію.

По-перше, добре допомагають звичайні рухливі ігри. Іноді постійні балачки — просто спроба «спустити пару», коли енергії накопичилося багато, а подіти її нікуди. Навіть необов'язково виходити надвір: 10 хвилин побігайте один за одним по квартирі. Бажано — із взаємним вереском та тупотом. І у вас настрій напевно підніметься, і дитина, цілком можливо, на якийсь час затихне.

По-друге, спробуйте не просто «угукати», а підтримати діалог, ставлячи дитині запитання. Діти мислять парадоксально і часто їх цікаво послухати.

3️⃣ Заздалегідь придумайте та поясніть дитині правила.

Найпростіші: коли можна шуміти та відволікати вас, а коли не можна. Можна вигадати умовний сигнал, який підкаже малюкові, що зараз невдалий час для розмови. Головне — не використовувати його занадто часто, інакше він швидко втратить «чарівну силу».

Читайте також:

📎 Чому діти запитують по 100 разів одне й те саме?

📎 Питання на розвиток мислення та уяви

📎 Як розмовляти з дитиною, щоб вона відповідала

😊 Виховання та розвиток дітей

Виховання та розвиток дітей

29 Sep, 12:15


5 затишних ідей: чим зайнятися з дітьми?

👯‍♂️ Підготуйте сімейний концерт

Це може бути шоу талантів або спектакль для дідуся та бабусі. Відмінний спосіб виявити кожному свої творчі здібності, а заразом усім разом посміятися.

🧺 Влаштуйте пікнік у кімнаті

Навіщо чекати на літо, коли можна розстелити на підлозі плед, обкластися подушками і їсти гарячі бутерброди? Пийте чай із термоса та розповідайте один одному дивовижні історії.

🎲 Дістаньте старі добрі настільні ігри

Дженга, Memo, Uno, дитяча «Монополія»… Впевнені, у вас вдома точно знайдеться те, у що дитина буде рада обіграти маму і тата.

📖 Пориньте у світ казки

Виберіть невелику книгу для спільного читання. Після — обговоріть героїв та їх вчинки. Запропонуйте дитині намалювати того персонажа, який їй найбільше симпатичний.

🌮 Здійсніть гастрономічну подорож

Приготуйте з дитиною традиційну страву однієї з кухонь світу. У процесі розповідайте їй цікаві факти про цю країну та кожен з інгредієнтів.

☝️ Проводячи час із дітьми, ми не лише залишаємо у їх пам'яті приємні спогади, а й зміцнюємо емоційний зв'язок із нею.

Читайте також:

📎 Як полюбити ігри з дітьми?

📎 Прогулянка в лісі з дитиною.

📎 16 способів завоювання серця дитини.

😊 Виховання та розвиток дітей

Виховання та розвиток дітей

24 Sep, 07:10


Чи може дитина маніпулювати батьками?

Маніпуляція — це прихована продумана дія, яку досить складно розпізнати. Через незрілість префронтальної кори головного мозку, діти у ранньому віці не здатні до неї фізіологічно! Вони не можуть спланувати свою поведінку та ваші реакції на кілька кроків вперед. Те, що ми звикли називати дитячою маніпуляцією, зазвичай нею не є. Наводимо приклади нижче 👇🏻

✔️ «Мамо, ти найкраща!»

Фраза, яка автоматично дає розтанути материнському серцю.

Якщо одного разу, почувши ці слова, ви змінили категоричне «ні» на «так», дитина фіксує це в голові та практикує. Дорослі можуть назвати це маніпуляцією, але для дітей це лише знання на рівні «натиснув на музичну іграшку — вона заспівала».

✔️ «Нікуди не піду, поки не купиш!»

Істерики та примхи найчастіше теж сприймаються, як маніпуляція. Насправді малюк лише намагається задовольнити свою потребу. У цей момент у нього немає мети випробовувати вашу нервову систему або привертати увагу всіх покупців магазину. Просто малюк ще не вміє впоратися зі своїми емоціями.

✔️ «Бабуся мене більше любить»

Дитина може грати в порівнянні через те, що не розуміє, чому тут так, а там інакше. Важливо спокійно пояснювати та наводити доводи, із чим пов'язаний різний підхід з боку певних людей. При цьому самому необхідно бути послідовним, а не змінювати свої рішення з кожним днем.

✔️ «Не їстиму, якщо не даси морозиво»

Це лише несвідоме віддзеркалення ваших дій. «Не прибереш в кімнаті, не дивитимешся мультики» — нічого не нагадує..?

Читайте також:

📎 Як діти вміють отримати все, що хочуть?
📎 Особисті межі дитини: як їх не порушувати?
📎 Як відмовити дитині, не кажучи «ні».

Виховання та розвиток дітей

Виховання та розвиток дітей

23 Sep, 08:11


Якщо ваша дитина — Терези.

♎️ Діти, народжені в період з 23 вересня по 22 жовтня, належать до зодіакального знаку Терези, яким керує планета Венера.

😇 Діти-Терези зазвичай дуже привабливі, а на щоках або підборідді у них часто зустрічаються ямочки — знак Венери. Вони й самі люблять красу та гармонію — і рідко кричать чи конфліктують.

☝️ Мабуть, єдине, що може вивести їх із себе — необхідність терміново зробити вибір чи ухвалити рішення. Відповідно до символу їхнього знака їм необхідно все зважити, щоб дійти балансу. У всьому іншому розум Терезів дуже швидкий і логічний, вони люблять дискутувати і дуже допитливі.

👧🏼 Дівчинка-Терези
Підопічна Венери, дівчинка-Терези зазвичай відрізняється спокоєм і може навіть виступати сімейним «миротворцем». Вона як ніхто цінує порядок і затишок, тому з радістю допоможе вдома, а потім ще й влаштує справжній «концерт» — Терези дуже артистичні та музичні.

👦🏼 Хлопчик-Терези
Може здатися, що хлопчик, народжений під цим знаком, дуже впертий — але насправді він просто впадає в прострацію, якщо його кваплять із ухваленням рішення. Дайте йому необхідний час та усамітнення і проблем із ним майже не буде. Природжений дипломат, зазвичай має багато приятелів, але близько підпускає далеко не всіх.

👍 Позитивні риси характеру: дипломатичність, артистизм, допитливість, акуратність

👎 Негативні риси характеру: нерішучість, примхливість, мінливість

Лайфхаки у вихованні:
Дітей-Терезів краще з дитинства вчити самостійно приймати рішення, адже це для них одне з найскладніших завдань. Для них дуже важлива атмосфера і естетика: занепокоєння або роздратування можуть викликати занадто гучні звуки або шпалери дуже яскравого забарвлення, але варто включити тиху музику, а в інтер'єр додати пастельних тонів — і стан Терезів стабілізується. Обстановка важлива і для повноцінного відпочинку — у Терезів періоди активності змінюються періодами повної апатії, тому їм подвійно важливо вчасно відновлювати сили.
Зазвичай у підопічних Венери рано виявляються творчі здібності, тому непогано вже в дитинстві показати дитину фахівцям, щоб вчасно розвинути ці таланти.

Виховання та розвиток дітей

3,254

subscribers

280

photos

1

videos