GMKA | Сучасна медицина @gmka_org Channel on Telegram

GMKA | Сучасна медицина

@gmka_org


Простір медицини, заснованої на свідченнях від громадської організації Global Medical Knowledge Alliance.

Контакт: [email protected]

GMKA | Сучасна медицина (Ukrainian)

GMKA | Сучасна медицинаnnGMKA | Сучасна медицина - це Telegram-канал, який присвячений сучасній медицині та новітнім досягненням в цій галузі. Канал створений громадською організацією Global Medical Knowledge Alliance (GMKA), яка базується на свідченнях та дослідженнях у галузі медицини.

На каналі ви знайдете актуальні новини, цікаві статті, корисні поради від професіоналів та інше, що допоможе вам бути в курсі останніх тенденцій у медичній сфері.

Якщо ви прагнете дізнаватися про новітні досягнення в медицині, отримувати корисну інформацію та бути в курсі останніх новин у цій галузі, то канал GMKA | Сучасна медицина - це саме те, що вам потрібно!
Контактна інформація: [email protected]

GMKA | Сучасна медицина

03 Jan, 09:12


🌟 Дайджест GMKA: головне за тиждень

✍️ Контроль стану організму після операції: опитувальник для пацієнтів

Післяопераційний період — важливий етап на шляху до одужання. Команда GMKA підготувала простий та зручний пацієнтський опитувальник для моніторингу відновлення, який варто заповнювати протягом 7 днів (або довше) після операції. Більшість запитань — у форматі «так»/«ні». Завантажуйте PDF і контролюйте стан після оперативного втручання.
📥 Завантажити опитувальник

🎙 Новий епізод GMKA Podcast

Як святкові застілля впливають на здоров'я? Лікарі обговорюють переїдання, користь і шкоду популярних святкових страв, проблеми з травленням, вживання алкоголю та інші актуальні питання. Гості нового випуску — гастроентерологиня Анна Бакшеєва та хірург Дмитро Мясніков.
💻 Дивитися на YouTube
🎧 Слухати на Spotify

👩‍⚕️ Вебінар GMKA: Жінки в медицині

Колопроктологиня Анастасія Пристая ділиться досвідом побудови кар'єри в хірургії, перспективами сучасного хіургічного ком'юніті та викликами, які успішно долають жінки-хірургині. Надихайтесь та отримуйте поради для професійного зростання!
💻 Дивитися на YouTube

🏆 Нагорода для команди GMKA за курс «Principles of Surgery»

Курс GMKA отримав нагороду Resident Research Award на конференції Massachusetts Chapter of the American College of Surgeons 2024. Дослідження впливу курсу представив доктор Алі Джемілєв, член команди GMKA та резидент-хірург у Brigham and Women’s Hospital. Дізнайтесь більше про освітній проєкт.
👉 Подробиці

🔬 Тести та обстеження для визначення стадії раку шлунка

Додаткові обстеження після діагностики раку шлунка дозволяють правильно визначити стадію захворювання й обрати оптимальну стратегію лікування. Матеріал для пацієнтів допоможе розібратись у цьому процесі.
👉 Читати детальніше

🧬 Новини науки
1️⃣ Дослідники розробили новий метод прогнозування ефективності імунотерапії раку. Читати більше
2️⃣ Як тяжкі вроджені вади серця у плода впливають на перебіг вагітності? Результати дослідження.

🔺Підписатися на канал | #GMKANews

GMKA | Сучасна медицина

02 Jan, 11:43


🏆 GMKA відзначили нагородою за онлайн-курс «Principles of Surgery»

На конференції Massachusetts Chapter of the American College of Surgeons 2024 у Бостоні дослідження про курс GMKA «Principles of Surgery» відзначили престижною нагородою! Доктор Алі Джемілєв, резидент-хірург Brigham and Women’s Hospital при Harvard Medical School і член команди GMKA, отримав за нього Resident Research Award!

Онлайн-курс із хірургії об’єднав 42 лікарів з України, які протягом одного академічного року прослухали 36 інтерактивних лекцій від провідних фахівців США та Європи, ставили їм запитання та обговорювали складні клінічні випадки.

📈 Результати вражають:
▫️ Знання учасників зросли з 52% до 74%
▫️ Впевненість у веденні пацієнтів — із 45% до 60%
▫️ 83,3% учасників визнали, що курс позитивно вплинув на їхню практику

💻 Усі лекції доступні на YouTube-каналі GMKA й уже мають понад 8000 переглядів!

Ця нагорода підкреслює, що наш онлайн-курс не лише здатний усувати критичні прогалини в українській хірургічній освіті під час війни, а й може бути прикладом для міжнародної спільноти.

💙 Дякуємо команді, яка долучилася до створення курсу. Продовжуємо працювати для майбутнього хірургії в Україні!

🔺Підписатися на канал | #GMKANews

GMKA | Сучасна медицина

31 Dec, 10:14


🗓 2024 рік став для GMKA роком зростання та спільних досягнень.

Ми вдячні за можливість разом творити майбутнє, на яке ми всі сподіваємось і у яке віримо.

Підбиваємо підсумки року і ділимося головними моментами, які надихали нас рухатися вперед 💪🚀

🔺Підписатися на канал

GMKA | Сучасна медицина

27 Dec, 09:28


🎄 Дайджест GMKA: головне за тиждень

🔍 Алгоритм безпечного закриття рани

Команда GMKA адаптувала і переклала алгоритм, який допоможе систематизувати процес закриття рани, забезпечити контроль за інструментами та мінімізувати ризики післяопераційних ускладнень. Завантажуйте документ і використовуйте для підвищення якості медичної допомоги та безпеки пацієнтів!
📥 Завантажити PDF

💻 Вебінар GMKA: Жінки в медицині вже сьогодні!
Які виклики постають перед жінками в хірургії? Які перспективи сучасне хірургічне ком'юніті відкриває для лікарок? Про це на вебінарі розповість Анастасія Пристая – колопроктологиня, онкохірургиня, блогерка та авторка книги «Треба трошки потерпіти. Медичні хроніки».
📅 Дата: 27 грудня
Час: 18:00
👉 Реєстрація

🗣 Навички презентації проєкту: як переконати аудиторію і досягти успіху
Для розвитку медичної кар'єри знадобляться не лише фахові знання і практичні навички, а й уміння переконувати та залучати однодумців. Разом із професійною коучинею ICF і Head of HR Тетяною Карпенко розбираємося, як опанувати мистецтво публічного виступу та ефективної презентації.
🔗 Читати більше

👩‍⚕️ Історії хірургинь, які надихають
Софія Вишинська – кардіохірургиня та трансплант-координаторка Львівської обласної клінічної лікарні. Який шлях вона здолала від скептичних зауважень «тобі навіть не варто починати» до успішної хірургині, яка щодня рятує людські серця?
🔗 Дізнатися більше

✍️ Етичне спілкування: як правильно говорити і писати про людей із захворюваннями та інвалідністю
Чому в медичному середовищі та побуті не варто вживати слова на кшталт «хворий» чи «інвалід»? Які формулювання толерують стигматизацію, а які – підкреслюють повагу та емпатію? Що таке мова, орієнтована на особистість?
🔗 Читайте на сайті

💡 Клінічне обстеження на рак грудної залози у чоловіків
Рак грудної залози може розвиватися у чоловіків, і пацієнтам важливо знати, як проходить клінічне обстеження та що може відбуватися після нього.
🔗 Подробиці за посиланням

📊 Як вік впливає на результати реконструкції грудей після мастектомії?
Нове дослідження команди Memorial Sloan Kettering Cancer Center показало невелике, але статистично значуще підвищенням ризику окремих ускладнень у жінок старшого віку.
🔗 Детальніше

🔺Підписатися на канал | #GMKANews

GMKA | Сучасна медицина

26 Dec, 08:17


✍️ Етичне спілкування: як говорити й писати про людей із захворюваннями та інвалідністю

У медичному середовищі та побуті часто використовують терміни, які акцентують увагу на діагнозах чи дефіцитах: «онкохворий», «інвалід», «ампутант», «жертва раку», «епілептик». Хоча їх часто вживають без мети принизити, такі слова формують культуру стигматизації, закріплюють ярлики та підсилюють упередження.

Разом з Інесою Матюшенко, співзасновницею та комунікаційницею фонду підтримки дорослих онкопацієнтів Inspiration family, та онкопсихологом Антоном Покалюхіним розібралися, яких термінів і фраз варто уникати, щоб не завдавати людям додаткової психологічної шкоди.

Чого краще уникати?

▪️ Акцентування виключно на діагнозі чи стані.
▪️ Узагальнень, які зводять людину до її захворювання.
▪️ Токсичного позитиву.
▪️ Надмірної драматизації.
▪️ «Бойової» мови («переміг рак», «програв у битві з раком»).

Як говорити з повагою?

▪️ Використовуйте «люди з…», замість «хворі», наприклад, «люди з історією раку».
▪️ Акцентуйте увагу на особистості, а не на обмеженнях.

👉 Детальніше читайте у матеріалі: GMKA.org

🔺Підписатися на канал

GMKA | Сучасна медицина

20 Dec, 10:40


🌟 Дайджест GMKA: головне за тиждень

🩺 Телемедична місія в Донецькій області шукає лікарів!

Телемедицина у прифронтових містах — сучасне та ефективне рішення. Вона допомагає зберегти життя і здоров'я тих, хто лишився без доступу до кваліфікованої медичної допомоги. Важлива волонтерська місія запрошує лікарів консультувати пацієнтів через відеозв'язок, співпрацюючи з медичними працівниками на місці.
👉 Подробиці та реєстрація: Google Forms

🎙 Новий вебінар GMKA: Жінки в медицині

Чому стати хірургинею — це хороша ідея? Чи потрібна в хірургії фізична сила? Як поєднати хірургію та сім'ю? Запрошуємо обговорити це на вебінарі з Анастасією Пристаєю — колопроктологинею, онкохірургинею, блогеркою та авторкою книги «Треба трошки потерпіти. Медичні хроніки».
📅 Дата: 27 грудня
Час: 18:00
👉 Реєстрація: Google Forms

📋 Рекомендації щодо ведення складних дихальних шляхів

Команда GMKA переклала та адаптувала два ключові протоколи з управління складними дихальними шляхами:

Алгоритм дій від Американського товариства анестезіологів ASA 2022.
Настанови Британського товариства складних дихальних шляхів DAS 2015.

Важливо, щоб українські анестезіологи були знайомі з обома рекомендаціями. Вони допоможуть обирати найкращу стратегію щодо інтубації пацієнтів у специфічних ситуаціях.

👇 Завантажуйте рекомендації у PDF-форматі!
📥 АSA 2022
📥 DAS 2022

👩‍⚕️ Жінки на передовій медицини

За даними Міністерства оборони України, станом на січень 2024 року в ЗСУ було майже 70 тис. жінок. Багато з них працюють медикинями або медичним персоналом. Військова хірургиня Наталія Бабій і керівниця медичних місій FRIDA Ukraine Владислава Романюк розповіли про виклики, з якими щодня стикаються лікарки у воєнний час.
👉 Деталі: GMKA.org

💡 Історії хірургинь, які надихають

Дізнайтеся про шлях до успіху першої жінки-кардіохірургині у США — Ніни Старр Браунвальд. 11 березня 1960 року вона вперше у світі провела операцію із заміни мітрального клапана біопротезом власної розробки. Її приклад назавжди змінив уявлення про жінок у хірургії.
👉 Детальніше про неї

🥃 Як надмірне вживання алкоголю підвищує ризик колоректального раку?

Підготували важливий освітній матеріал, який пояснює, що таке надмірне вживання алкоголю; як алкоголь впливає на ризик розвитку раку; які зміни способу життя допоможуть зменшити ризики.
👉 Читайте та поширюйте серед пацієнтів: GMKA.org

🔬 Новини науки цього тижня

1️⃣ Ризик смерті від меланоми пов'язали з товщиною пухлини. 🔗 Подробиці
2️⃣ Глобальне дослідження показало зростання випадків колоректального раку серед молодих людей. 🔗 Деталі
3️⃣ Популярне інтервальне голодування може уповільнювати ріст волосся 🔗 Читати

🔺Підписатися на канал | #GMKANews

GMKA | Сучасна медицина

18 Dec, 09:54


🔬 Два штами кишкової палички (E.coli) пов'язали з підвищеним ризиком раку

Дослідження, опубліковане в The Lancet Microbe, виявило можливий зв'язок між двома специфічними штамами E. coli та зростанням кількості випадків колоректального раку, раку сечового міхура та раку простати.

📊 Основні результати:
▪️ Штами E. coli, що виробляють колібактин (речовину, яка пошкоджує ДНК клітин людини і була ідентифікована як фактор ризику колоректального раку), частіше зустрічаються в індустріалізованих країнах.
▪️ У пухлинних зразках пацієнтів виявлено сліди ДНК-ушкоджень, спричинених колібактином.
▪️ У країнах із низьким рівнем доходу ці штами трапляються рідше, як і рівень онкологічних захворювань.

📋 Що це означає?
▪️ Вакцини чи пробіотики, спрямовані на ці штами, потенційно можуть знизити ризик раку.
▪️ Альтернативно, вони можуть допомогти боротися з інфекціями сечової системи, спричиненими E. coli, зменшуючи потребу в антибіотиках.

🔗 Детальніше читайте за посиланням.

🔺Підписатися на канал | #GMKANews

GMKA | Сучасна медицина

17 Dec, 09:23


🩺 Як лікарям і лікаркам здобувати авторитет у колективі?

Впевнених у собі людей часто сприймають як лідерів, які можуть брати на себе відповідальність, керувати та діяти ефективно. Але буває й так, що демонстрація компетенцій викликає негативну реакцію. Наприклад, в колективі людину можуть назвати «вискочкою».

Як знайти баланс між упевненістю та зухвалістю? Про це розповідає Ярослава Євтищенко — клінічна психологиня, судова експертка, атестована МОЗ України.

Кілька ключових порад:

Визнавайте свої слабкі місця.
Приймайте помилки.
Стежте за словами.
Ставте більше запитань.
Будьте емоційно стабільними та стійкими.

🔗 Більше читайте за посиланням.

🔺Підписатися на канал

GMKA | Сучасна медицина

13 Dec, 09:32


🌟 Дайджест GMKA: найцікавіше за тиждень

💬 Подія тижня: вебінар від GMKA: Жінки в медицині

Долучайтеся до вебінару, присвяченому розвитку лідерських навичок та емоційного інтелекту в медицині. Спікерка — Вікторія Сергієнко, проректорка з наукової роботи, професорка кафедри ендокринології ЛНМУ ім. Д. Галицького.
🗓 Дата: 13 грудня
Час: 16:00–17:00
👉 Реєстрація обов'язкова: заповнити форму

📕 Рекомендація: книга Ілони Свєженцевої "Онкологія без паніки"

Науково-популярна книга про природу раку, його профілактику, діагностику та лікування. Авторка — науковиця, дослідниця Гарвардської медичної школи, членкиня GMKA. Це справжній гід для тих, хто хоче зрозуміти рак, способи його профілактики, діагностики та лікування.
🔗 Деталі: Instagram

🩸 Висновки з аналізу використання турнікетів у російсько-українській війні

Турнікети рятують життя, але їх слід використовувати зважено. Команда GMKA підготувала переклад та огляд важливої статті у The Journal of Trauma and Acute Care Surgery. Розглядаємо:
▪️ симптоми небезпечних для життя кровотеч із кінцівок;
▪️ використання турнікетів в російсько-українській війні;
▪️ незагрозливі для життя кровотечі з кінцівок;
▪️ рекомендації від мультидисциплінарного та багатонаціонального огляду.
📖 Читати більше: GMKA.org

👩‍⚕️ Історії успіху: жінки-хірургині, які надихають

🔸 Наталія Бабій, військова хірургиня, хірургиня відділення політравми Київської міської клінічної лікарні №17. За її плечима — антарктична експедиція, служба в ЗСУ та багато професійних викликів. 🔗 Читати її історію

🔸 Фіона Вуд, видатна австралійська хірургиня, яка прославилася інноваційним методом відновлення шкіри після опіків. Світове визнання вона здобула після порятунку десятків постраждалих під час масштабного теракту на Балі. 🔗 Дізнатися більше

🔬 Новини науки:

1️⃣ Два штами кишкової палички пов'язали з вищим рівнем захворюваності на рак. 🔗 Читати
2️⃣ Як фруктоза в раціоні прискорює ріст злоякісних пухлин. 🔗 Детальніше
3️⃣ Науковці виявили генетичну схильність до метастазування раку молочної залози. 🔗 Подробиці

🔺Підписатися на канал | #GMKANews

GMKA | Сучасна медицина

10 Dec, 16:19


​​✔️ Чому роль жінок у лідерстві в медицині важлива?
✔️ Які є типи лідерства?
✔️ Які навички необхідні для жінок-лідерок?
✔️ Чому емоційний інтелект — ключовий елемент лідерства?

Будемо розбирати ці питання і шукати відповіді на новому вебінарі GMKA: Жінки в медицині! Про розвиток навичок лідерства та емоційного інтелекту в медицині розповість наша почесна гостя — Сергієнко Вікторія Олександрівна, проректорка з наукової роботи, професорка кафедри ендокринології ЛНМУ ім. Д. Галицького.

Не пропустіть можливість дізнатися більше про те, як ставати натхненними лідерками, долаючи будь-які гендерні стереотипи про жінок у медицині, демонструвати високий рівень професіоналізму та глибоке розуміння потреб своїх колег і пацієнтів.

Плануйте собі й запрошуйте колежанок!

📍13 грудня
📍 16:00–17:00

Реєстрація обов’язкова! Переходьте за 👉🔗 лінком

Вебінар відбудеться в межах Грантового конкурсу, що проводиться ГС «Мережа хабів громадянського суспільства України» в межах проєкту «Малі гранти для недосвідчених НУО та ініціативних груп в Україні», за підтримки проєкту «Зміцнення громадянського суспільства в країнах Східного партнерства», який спільно фінансується урядом Федеративної Республіки Німеччина та Європейським Союзом.

GIZ Ukraine Мережа хабів України #CSOEaP #BetterLifeBeyondCapitals

🔺Підписатися на канал | #SurgFem

GMKA | Сучасна медицина

06 Dec, 16:36


​​🔥11 грудня 2024 року у Києві відбудеться Generation H: Demo Day — фінальна подія масштабної HealthTech-ініціативи, організованої SET University у партнерстві з Tokarev Foundation.

🔍Generation H — це інноваційна програма, що об’єднала українські стартапи, науковців і державний сектор для глобального розвитку технологій у сфері охорони здоров’я. Учасники події пройшли через Ideathon, де народжувалися ідеї, та Bootcamp, де вони перетворювалися у проривні проєкти.

🚀На Demo Day, ви зможете побачити фінальні пітчі стартапів, почути виступи українських і міжнародних експертів та стати частиною спільноти інноваторів, які трансформують сферу охорони здоров’я.

Ключові моменти програми:
🔹Виступи провідних експертів, серед яких Павел Бенес, співзасновник Photothera Labs, та Ема Попова, радниця з питань охорони здоров’я в регіоні EMEA, Microsoft.
🔹Фінальні пітчі стартапів перед експертним журі.
🔹Нетворкінг із інноваторами та лідерами сфери healthtech.

👩🏻‍⚕️Однією з ключових спікерок заходу стане Катерина Потапова, MD, MPH — директорка з розвитку GMKA та HealUA, неврологиня і викладачка кафедри неврології НМУ імені О.О. Богомольця. Вона виступить у рамках панельної дискусії «Революція в HealthTech: від інновацій до впливу на глобальний ринок».

📅 Дата: 11 грудня 2024 року
🕑 Час початку: 14:00
📍Місце проведення: м. Київ (точну локацію з міркувань безпеки буде повідомлено після підтвердження реєстрації).

Щоб зареєструватися на подію, заповніть форму за посиланням. Детальний розклад і додаткова інформація — на сайті SET University.

🔺Підписатися на канал

GMKA | Сучасна медицина

05 Dec, 11:48


📣 Дайджест новин GMKA: головне за тиждень

🔬 Вебінар: «Дизайни наукових досліджень для покращення якості допомоги та впровадження інновацій»

Сьогодні, 5 грудня, о 19:00 приєднуйтесь до вебінару з Дарією Кізуб, Assistant Professor, Department of Breast Medical Oncology, Division of Cancer Medicine, MD Anderson Cancer Center (США).

Обговоримо збір та аналіз даних, вибір методологій дослідження, застосування якісних, кількісних і змішаних методів, а також реальні приклади використання дослідницьких методик.
🔗 Реєстрація обов'язкова 👉 переходьте за посиланням.

🎤 Generation H: Demo Day — масштабна подія, присвячена інноваціям у сфері охорони здоров'я

11 грудня у Києві відбудеться фінальна подія HealthTech-ініціативи Generation H від SET University, організованої у партнерстві з Tokarev Foundation. Катерина Потапова, MD, MPH — директорка з розвитку GMKA, неврологиня, викладачка кафедри неврології НМУ імені О.О. Богомольця — стане однією з ключових спікерок заходу.

Програма Generation H об’єднала стартапи, науковців та державний сектор для розвитку інновацій у сфері охорони здоров'я.
🔗 Деталі та реєстрація 👉 за посиланням.

🎙 Новий епізод GMKA Podcasts: Movember та чоловіче здоров'я

Завершили листопад новим подкастом про Movember — міжнародний рух за збереження чоловічого здоров'я. Ведучий, лікар-ендоскопіст Іван Горнік разом з урологом та проктологом Андрієм Кондратенком і урологинею, онкохірургинею Дар'єю Шамраєвою обговорюють:

🔸 Як чоловікам змінити ставлення до свого здоров'я.
🔸 Чому важливо проходити регулярні обстеження.
🔸 Основні ризики раку простати та яєчок.
🔗 Дивіться і слухайте на YouTube та Spotify.

🦿 Нові епізоди відеокурсу «Протезування та реабілітація після ампутації»

GMKA спільно з Mission Gait Foundation продовжує відеокурс для фахівців з реабілітації та пацієнтів з ампутаціями. У нових епізодах інструктор Девід Лоуренс, MSPT, AT-Ret показує, як зміцннювати м'язи кукси перед протезуванням, а також як пацієнтам із ампутацією правильно вставати зі стільця.
🔗 Дивіться курс 👉 на YouTube.

📖 Корисні статті та новини науки

🔹 Про харчові звички, які підвищують ризик колоректального раку читайте 👉 тут.
🔹 Когнітивні функції у чоловіків із серцево-судинним ризиком та ожирінням знижуються на 10 років раніше, ніж у жінок. Докладніше 👉 на сайті.

🔺Підписатися на канал | #GMKANews

GMKA | Сучасна медицина

01 Dec, 12:53


Форум феєрично відбувся, продовжуємо наші традиційні зустрічі онлайн! Запрошуємо на вебінар, який проведе Дарія Кізуб.


Тема вебінару — «Дизайни наукових досліджень для покращення якості надання допомоги та впровадження інновацій»🔥


Дарія Кізуб здобула ступінь бакалаврині з громадського здоров’я в Johns Hopkins University (Балтімор, США), кваліфікацію лікарки y Johns Hopkins School of Medicine, спеціалізацію з онкології y MD Anderson Cancer Center. Зараз вона Assistant Professor, Department of Breast Medical Oncology, Division of Cancer Medicine, MD Anderson Cancer Center у США.


🗓 Зустрічаємося 05.12 о 19:00, щоб разом із пані Дарією поговорити про:

- Які дані збирати, а які — ігнорувати?
- Як збирати та аналізувати дані?
- Як визначати методологію дослідження?
- Коли застосовувати якісні методи, коли – кількісні чи змішані?
- Приклади застосування методологій досліджень.

Реєстрація обов’язкова! Переходьте 👉 за посиланням


Вебінар відбудеться в межах Грантового конкурсу, що проводиться ГС «Мережа хабів громадянського суспільства України» в межах проєкту «Малі гранти для недосвідчених НУО та ініціативних груп в Україні», за підтримки проєкту «Зміцнення громадянського суспільства в країнах Східного партнерства», який спільно фінансується урядом Федеративної Республіки Німеччина та Європейським Союзом.


@GIZ Ukraine @Мережа хабів України #CSOEaP #BetterLifeBeyondCapitals

🔺Підписатися на канал | #SurgFem

GMKA | Сучасна медицина

28 Nov, 11:11


📰 Дайджест новин GMKA: головне за тиждень

🌟 Нове досягнення Global Medical Knowledge Alliance!


Цьогоріч на European Cancer Summit проєкт «Building Resilience: Addressing Burnout Among Women in Oncology in Ukraine», ініційований онкохірургинею та виконавчою директоркою GMKA Ukraine Інесою Гуйванюк, отримав грант від European Cancer Community Foundation!

Цей проєкт спрямований на підтримку українських медикинь, які щодня борються за життя пацієнтів з онкологічними захворюваннями. Його мета — протидія професійному вигоранню та створення кращого робочого середовища.

Пишаємося колегами, чия ініціатива отримала визнання провідних експертів Європи!

💊 Опитування для лікарів

Щороку мільйони пацієнтів проходять антикоагулянтну терапію, яка допомагає у профілактиці тромбозів, лікуванні фібриляції передсердь та венозного тромбоемболізму. Але зростання використання цих препаратів несе ризики ускладнень. Ми запрошуємо вас долучитися до опитування, яке допоможе:
Покращити ведення пацієнтів.
Підвищити безпеку та зменшити кількість помилок при призначенні антикоагулянтів.
Оптимізувати лікування для кращих клінічних результатів.
🔗 Деталі за посиланням

👩‍⚕️ Форум «Жінки в медицині: професійний ріст та лідерство»

15-16 листопада у Львові відбувся перший національний Форум, присвячений досягненню гендерної рівності в медицині, підтримці і популяризації жіночого лідерства, всебічному розвитку професійних навичок та компетенцій. Провідні експертки та експерти, надихаючі виступи та сильні ідеї учасниць та учасників створили унікальну атмосферу.
🔗 Дізнайтеся, як це було

🤝 Робота з соромом у медицині

Поняття «shame competence» (компетенція у роботі з соромом) має стати новим стандартом у медичній практиці, стверджують дослідники. У статті, опублікованій у The Lancet, зазначено: сором є «невидимим, але впливовим елементом» у системі охорони здоров'я, який рідко визнають та ще рідше обговорюють.
Сором впливає не лише на пацієнтів, але й на медиків, тож робота з ним може створити більш відкриту та емпатійну систему.
🔗 Читайте більше

⭐️ Жінки в медицині: історія успіху Ольги Авілової

Ольга Авілова — новаторка в реконструктивній хірургії трахеї та бронхів, перша завідувачка кафедри пульмонології в Україні, докторка медичних наук.
🔗 Читайте історію успіху видатної медикині

🔺Підписатися на канал | #GMKANews

GMKA | Сучасна медицина

27 Nov, 14:58


⭐️ Жінки в медицині: історія успіху Ольги Авілової

Ольга Авілова — одна з ключових постатей у розвитку торакальної хірургії в Україні. Вона стала докторкою медичних наук, новаторкою у реконструктивній хірургії трахеї та бронхів і першою завідувачкою кафедри пульмонології в Україні.

📌 Факти з її біографії:

▪️ У 1941 році, через два місяці після здобуття кваліфікації «Лікар», Ольга була мобілізована на фронт, де перекваліфікувалася на хірургиню.
▪️ Після війни, попри величезний досвід, їй відмовили в працевлаштуванні в медінституті через те, що вона не вміла виконувати герніопластику і апендектомію.
▪️ Після цього Авілова багато працювала і вчилася, що стало запорукою її успіху в професії.

Докладніше про її професійний шлях читайте у статті:

👉 Історія успіху Ольги Авілової

Стаття підготовлена GMKA в межах Грантового конкурсу, що проводиться ГС «Мережа хабів громадянського суспільства України» в межах проєкту «Малі гранти для недосвідчених НУО та ініціативних груп в Україні», за підтримки проєкту «Зміцнення громадянського суспільства в країнах Східного партнерства» 🌍, який спільно фінансується урядом Федеративної Республіки Німеччина 🇩🇪 та Європейським Союзом 🇪🇺.

@GIZ Ukraine @Мережа хабів України #CSOEaP #BetterLifeBeyondCapitals

🔺Підписатися на канал | #SurgFem

GMKA | Сучасна медицина

25 Nov, 18:13


27 листопада о 14:00 в рамках місяця обізнаності про антибіотикорезистентність відбудеться безкоштовний вебінар на тему "Периопераційна антибіотикопрофілактика»

Організатор ГО MGate за підтримки Бюро ВООЗ в Україні.

На ньому ви дізнаєтесь практичні рішення, які вже втілені нашими колегами в українських лікарнях, аби раціоналізувати призначення протимікробних препаратів. Раціональний підхід до периопераційної антибіотикопрофліактики дозволить мінімізувати ризики розвитку резистентності, та ще й водночас зменшить фінансове навантаження на заклад та/або пацієнта.

Модератор: Аркадій Водяник, національний фахівець ВООЗ з антибіотикорезистентності.

Спікери:
Анатолій Скумс, лікар-хірург ННЦХтТ ім. О.О. Шалімова

Ізмайлова Ольга, лікар-анестезіолог, керівник Відділу інфекційного контролю Клінічна лікарня "Феофанія"

Серант Марʼяна Юріївна, клінічний фармацевт, Дитяча лікарня святого Миколая м. Львів

Не пропустіть і реєструйтесь за посиланням: https://who.zoom.us/webinar/register/WN_2OtB2Qh-TuGmDtttpgAz8w

GMKA | Сучасна медицина

22 Nov, 07:10


📢 Дайджест новин GMKA: головне за тиждень

🌟 «Жінки в медицині: професійний ріст та лідерство»

Форум, який відбувся у Львові 15-16 листопада, став справжнім осередком натхнення та взаємопідтримки. Наші спікери, учасниці та учасники наповнили ці дні змістовними обговореннями, продуктивним нетворкінгом та ідеями, які варто втілювати. Ми щасливі, що подія мала такий успіх! Вже у грудні готуємо для вас нові вебінари, щоб разом змінюватися, зростати і творити сильну медичну спільноту. Слідкуйте за новинами у соцмережах!

🔹 Instagram GMKA
🔹 Instagram SurgFem

📱 HealUa на конференції Web Summit 2024

Ми неймовірно пишаємося командою HealUa, яка представила наш мобільний застосунок для лікарських консультацій у форматі "peer-to-peer" на Web Summit 2024 — найбільшій технологічній конференції світу з аудиторією понад 70 000 відвідувачів.

HealUa було відібрано для участі в програмі Startup Alpha як один із найвпливовіших стартапів цього року. Ми пройшли великий конкурентний відбір для участі у пітчі, а також отримали відзнаку Impact Startup як проєкт, що сприяє глобальному здоров'ю та має вагоме соціальне значення.

Дякуємо колегам, які знайомлять світ із нашими ідеями! Попереду ще більше досягнень!

🔗 Instagram HealUa App

📑 Нова публікація у Journal of Global Health

Наукова команда GMKA опублікувала у Journal of Global Health дослідження, присвячене HealUa та перспективам його застосування в умовах війни, що триває. Застосунок став справжньою знахідкою для лікарів різних спеціальностей, адже дозволяє швидко і безпечно обмінюватися клінічною інформацією, а також отримувати фахові поради, засновані на свідченнях.

З травня 2022 року по травень 2024 року:
🔹 Зареєстровано 3861 лікаря, 95% з них – в Україні.
🔹 Подано 474 кейса, 97,3% отримали відповідь.
🔹 84,6% консультацій надано протягом 24 годин.

Ми запрошуємо вас ознайомитися з цією статтею та переконатися, наскільки корисним і зручним є цей інструмент для лікарів!
🔗 Стаття в Journal of Global Health

Також обов’язково ознайомтеся з новими публікаціями на сайті GMKA 👇

💉 Біопсія молочної залози: навіщо вона потрібна?

У матеріалі для пацієнтів розглядаємо, для чого призначають біопсію, як її проводять, як обирають метод і чому результати дослідження є такими важливими. 📖 Читати більше

🔬 Біомаркери колоректального раку

Одним із ключових елементів діагностики та лікування колоректального раку є визначення біомаркерів. Розповідаємо про основні види біомаркерів, їх застосування в клінічній практиці, а також біомаркерні тести, які можуть бути призначені пацієнтам. 🌐 Деталі на сайті

👩‍⚕️ Хірургині, що надихають: професорку Тахміна Бану

Жінки можуть досягати успіхів у хірургії не лише у розвинених країнах, але й в умовах браку ресурсів, тиску упереджень та навіть опору колег. Історія дитячої хірургині з Бангладеш Тахміни Бану — яскравий цьому приклад. 👉 Дізнатися більше

🌎 Кількість людей із діабетом зросла вчетверо за останні 30 років

За даними звіту NCD Risk Factor Collaboration, опублікованого в журналі The Lancet, більше половини дорослих із діабетом не отримують належного лікування. Це проблема, яка найбільше стосується країн із низьким і середнім рівнем доходу. 📖 Детальніше

🔺Підписатися на канал | #GMKANews

GMKA | Сучасна медицина

20 Nov, 07:52


💫 Форум «Жінки в медицині: професійний ріст та лідерство»: як це було?

15 та 16 листопада Форум у Львові об’єднав учасниць й учасників, які прагнуть змінювати себе, розвивати професію та формувати гідне громадянське суспільство.

Протягом двох днів натхнення та нетворкінгу 281 учасниця та учасник, а також 42 спікери обговорювали:

🔹 Як сучасні технології змінюють життя лікарів і пацієнтів
🔹 Які можливості відкривають міжнародні дослідження та реформи
🔹 Чому жінки все ще борються за рівні умови в медицині
🔹 Як побудувати кар'єру і які навички необхідні сучасній медикині

📱 Одним із ключових моментів стала презентація додатку HealUA, який дозволяє українським лікарям отримувати підтримку від колег з усього світу.

🌟 Виконавча директорка GMKA в Україні, онкохірургиня Інеса Гуйванюк була нагороджена Annual Award in Memory of Victoria Amelina. Пишаємося, вітаємо та бажаємо нових звершень!

Форум завершився, але робота триває! Дякуємо, що стали частиною цієї історії! 💙

🔺Підписатися на канал | #GMKANews

GMKA | Сучасна медицина

14 Nov, 05:38


📢 Дайджест новин від GMKA: головне за тиждень

🌟 Форум «Жінки в медицині: професійний ріст та лідерство» стартує вже завтра!

15-16 листопада у Львові відбудеться Форум, учасниці та учасники якого формують майбутнє української медицини, впроваджують реформи у сферах медичної освіти та охорони здоров'я, створюють міцну платформу для професійного й особистісного розвитку медикинь та медиків.

📍 Локація: Barvy Event Hall, вул. Мельника 18, Львів
🔗 Реєстрація на онлайн-трансляцію: wlm.com.ua
🗓 Початок: 8:00

🎓 Вебінар «Трансформація вищої освіти в Україні» з Михайлом Винницьким

GMKA запрошує на новий вебінар із серії «Медосвіта»! 19 листопада о 18:00 заступник міністра освіти і науки, викладач Національного університету «Києво-Могилянська академія» і Бізнес школи Українського Католицького університету Михайло Винницький поділиться актуальною інформацією про реформу вищої освіти, скорочення університетів, нову суб'єктність студентів та місце медичних університетів у цій системі.

📅 Дата: 19 листопада 2024
🕕 Час: 18:00
🔗 Реєстрація: forms.gle

💡 Malnutrition Awareness Week — Тиждень обізнаності про недоїдання, пов'язане із захворюваннями

Мальнутриція — поширена проблема, яка впливає на кожного другого госпіталізованого пацієнта. Дізнайтеся більше про те, хто у групі ризику, як недоїдання впливає на стан здоров’я, а також які рішення пропонує ВООЗ.
👉 Читайте більше на gmka.org

🦷 Мікробіом порожнини рота: нові дослідження

Стоматологиня Наталія Мільцарик підготувала для GMKA огляд досліджень про зв'язок мікробіому ротової порожнини з ризиком розвитку захворювань, зокрема раку голови та шиї.
👉 Дізнайтеся деталі на сайті.

⚠️ Як розпізнати ознаки колоректального раку?

Рання діагностика колоректального раку — ключ до успішного лікування. У статті, медичною редакторкою якої виступила засновниця та президентка GMKA, Assistant Professor of Surgery у Harvard Medical School Неля Мельничук, детально розглядаємо симптоми, на які слід звертати увагу.
📖 Читати більше за посиланням.

🧬 Синдром Лінча і ризик раку шлунка

Синдром Лінча — це спадкове захворювання, яке підвищує ризик розвитку різних типів раку. У статті Астри Меліксетян дізнайтеся, що викликає синдром Лінча, як часто він зустрічається і яка ймовірність розвитку раку шлунка у пацієнтів із цим діагнозом.
📖 Деталі на сайті GMKA

🔬 Новини науки:

▪️ До 2050 року кількість випадків раку у світі може зрости на 70%.
▪️ Вперше перепрограмовані стовбурові клітини допомогли людям з пошкодженнями рогівки відновити зір.

🔺Підписатися на канал | #GMKANews

GMKA | Сучасна медицина

12 Nov, 10:36


🌍 До 2050 року кількість випадків раку у світі може зрости на 77%

Нове дослідження, опубліковане в JAMA Network Open, прогнозує, що кількість випадків раку в світі може збільшитися на 77% до 2050 року, причому найбільше це торкнеться країн з низьким Індексом людського розвитку (ІРЛ).

Ключові висновки:

▪️ Гендерні відмінності: у 2022 році у чоловіків показники захворюваності та смертності від раку були вищими, ніж у жінок. Прогнозується, що до 2050 року ця різниця збільшиться ще на 16%.

▪️ Смертність від раку: до 2050 року кількість смертей від раку може збільшитися майже на 90%.

▪️ Рак і рівень життя: найбільше зростання прогнозується у країнах з низьким ІЛР, де кількість випадків раку може потроїтися до 2050 року. У країнах з високим ІЛР очікується зростання на 42%.

У чому причина зростання? Дослідники вказують на глобальне зниження ІЛР і кризу систем охорони здоров'я через пандемію COVID-19 та збройні конфлікти, зокрема згадують і війну в Україні. Це суттєво ускладнило профілактику та лікування раку, особливо у країнах з низьким і середнім рівнем доходу.

🔗 Детальніше читайте на сайті gmka.org

🔺Підписатися на канал | #GMKANews

GMKA | Сучасна медицина

11 Nov, 18:35


​​📚 Реєстрацію на новий вебінар із серії «Медосвіта» GMKA з Михайлом Винницьким відкрито!

👨‍🎓 Про спікера:

Михайло Винницький — український освітній і громадський діяч, заступник міністра освіти і науки з травня 2023 року, багатолітній викладач Національного університету «Києво-Могилянська академія» а також Бізнес школи Українського Католицького університету. З 2019 до 2022 року керував секретаріатом Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.

У день вебінару, 19 листопада, виповниться 18 місяців його роботи на посаді. Це чудова нагода обговорити досвід спікера у реформуванні вищої освіти в Україні.

📢 Тема вебінару — «Трансформація вищої освіти в Україні»

📋 Ми обговоримо:

➡️ реформу системи вищої освіти
➡️ нову суб’єктність студентів
➡️ скорочення закладів вищої освіти
➡️ місце медичних університетів у новій системі.

📅 Дата: 19.11.2024
🕕 Час: 18:00

Не пропустіть можливість почути одного з найвпливовіших діячів в освіті та дізнатися більше про трансформації, що чекають на українські університети!

🔗 Реєструйтеся за посиланням: link

До зустрічі на вебінарі!😉

🔺Підписатися на канал | #Медосвіта

GMKA | Сучасна медицина

11 Nov, 10:03


🦷 Мікробіом порожнини рота та його вплив на здоров'я: огляд досліджень

У порожнині рота мешкає понад 700 видів бактерій, вірусів, грибів та архей. Це одна з найрізноманітніших екосистем людського організму, і баланс між корисними і патогенними мікроорганізмами має критичне значення для здоров'я.

Що порушує цей баланс? Харчові звички, рівень стресу, гігієна та стан імунної системи.

Коли патогени переважають, ризик захворювань ротової порожнини зростає: це стосується не лише карієсу, гінгівіту і пародонтиту, а й певних видів раку.

Стоматологиня Наталія Мільцарик підготувала для GMKA огляд нових досліджень, які розкривають зв'язок між мікробіомом ротової порожнини та здоров'ям, а також розкривають потенціал пробіотиків у профілактиці.

🔗 Детальніше читайте на сайті: gmka.org

🔺Підписатися на канал | #GMKANews

GMKA | Сучасна медицина

08 Nov, 08:53


📋 Передопераційна оцінка стану пацієнта, пререабілітація та покращення якості медичної допомоги

Передопераційна оцінка — це комплекс заходів, які дозволяють оцінити стан здоров'я пацієнта, виявити ризики та покращити відновлення після втручання. Наприклад, пацієнтам рекомендують відмовитися від паління за 4 тижні до операції для зниження ризиків ускладнень.

✂️ У рамках онлайн-курсу «Principles of Surgery» від GMKA доктор Marc Philip T. Pimentel з Brigham and Women's Hospital (Бостон, США) поділився сучасними підходами та практичними порадами у лекції «Preoperative Evaluation, Quality Improvement and Prehabilitation».

🩺 Ключові елементи передопераційного аналізу:
▪️ Збір анамнезу та ідентифікація коморбідностей.
▪️ Навчання пацієнта та його родини.
▪️ Оцінка фізичного статусу (ASA Physical Status) як важливого предиктора ризиків.
▪️ Лабораторне тестування та адаптація плану лікування відповідно до результатів.
▪️ Переопераційна оптимізація, розроблення персоналізованого плану післяопераційного догляду.

📊 NSQIP Surgical Risk Calculator — ефективний інструмент для прогнозування ризиків, який дозволяє хірургам передбачати ускладнення та приймати виважені рішення про доцільність операції.

🤸‍♂️ Пререабілітація (NEW) націлена на збільшення функціональних резервів пацієнта перед операцією для оптимізації відновлення і результатів лікування. Точки прикладання пререабілітації включають:
▪️ Харчування (N - Nutrition)
▪️ Фізичні вправи (E - Exercise)
▪️ Керування стресом (W - Worries)
Цей мультимодальний підхід застосовується в усіх хірургічних спеціальностях і визнаний ефективним у численних дослідженнях.

🔍 Покращення якості у хірургії — це безперервний процес оцінки ефективності лікування та впровадження методологій для оптимізації результатів. Типовий приклад — хірургічний чекліст.

▶️ Дивитися повну лекцію на YouTube

🔺Підписатися на канал | #PrinciplesOfSurgery

GMKA | Сучасна медицина

07 Nov, 13:25


📣 Дайджест GMKA: головні новини за тиждень

🎫 Даруємо квиток на форум «Жінки в медицині: професійний ріст та лідерство»!

Вже 15-16 листопада у Львові відбудеться форум, який об'єднає медичну спільноту навколо питання гендерної рівності в медицині, запропонує інструменти для змін, професійного розвитку та особистісного зростання. Отримайте квиток у подарунок!

Для цього виконайте прості умови розіграшу:

1️⃣ Підписуйтесь на YouTube-канал GMKA
2️⃣ Дивіться спеціальний епізод GMKA Podcasts «Жінки в медицині: чоловічий погляд»
3️⃣ Залишайте коментарі на тему випуску або пропонуйте ідею для майбутніх епізодів.
4️⃣ Серед усіх коментарів ми оберемо найцікавіший, а його автор отримає квиток!

👉 Реєстрація на Форум триває, кількість місць обмежена, тому долучайтеся офлайн або дивіться трансляцію на YouTube!

🌎 GMKA на American College of Surgeons Clinical Congress 2024

Команда GMKA презентували результати досліджень на одному з найбільших науково-освітніх заходів для хірургів! Пишаємося колегами та пропонуємо дізнатися більше про їхні доповіді: gmka.org

▶️ Новий освітній проєкт «Протезування: як відновитися та повернутися до життя після ампутації»

GMKA спільно з Mission Gait Foundation запустила відеокурс для пацієнтів і фахівців з реабілітації! Інструктор — Девід Лоуренс, MSPT, AT-Ret, засновник Mission Gait Foundation та The Gait Center. У 18 епізодах Д-р Лоуренс розглядає всі етапи реабілітації і дає цінні практичні поради. Вже доступні перші 3 відео на YouTube!

📚 Напередодні Форуму на нашому сайті з'явилася низка статей про роль жінок у медицині, їхні досягнення, а також шляхи до професійного зростання.

👩‍⚕️ Історія успіху Моніки Бертаньоллі — онкохірургині, очільниці Національного інституту охорони здоров'я США (NIH), мами дорослого сина з аутизмом і жінки, яка проходила лікування від раку під час найбільшого зльоту своєї кар’єри.
🔗 Читайте і надихайтеся.

Як би виглядав медичний світ без жінок? Він втратив би чимало революційних підходів у лікуванні, догляді за пацієнтами, у винайденні ефективних препаратів та медичних приладів.
🔗 Дізнайтеся про них більше.

🔸 Навички ефективної комунікації з колегами — не просто бажана компетенція, а необхідність. Про те, якою має бути ефективна комунікація та які навички для цього необхідні, редакції GMKA розповіла Тетяна Карпенко — професійна коучиня ICF та Head of HR.
🔗 Читайте на сайті.

🔺Підписатися на канал | #GMKANews

GMKA | Сучасна медицина

06 Nov, 08:50


🦿 Реабілітація при протезуванні: новий освітній проєкт GMKA

Раді повідомити, що команда Global Medical Knowledge Alliance запустила освітній відеопроєкт із 18 епізодів «Протезування: як відновитися та повернутися до життя після ампутації». Він надає цінні знання пацієнтам і фахівцям з реабілітації, щоб підвищити ефективність лікування.

👨‍⚕️ Інструктор: Девід Лоуренс, MSPT, AT-Ret — визнаний експерт у галузі реабілітації та освіти, засновник Mission Gait Foundation та The Gait Center — клініки фізичної терапії, орієнтованої на ходьбу.

У серії відео ви знайдете практичні поради, які знадобляться на всіх етапах відновлення: від підготовки до протезування та адаптації до протезів до складних активностей, таких як біг на протезі.

▶️ На YouTube-каналі GMKA вже доступні перші 3 відео:
▪️ Як підготувати куксу до майбутнього протезування
▪️ Графік носіння протеза та догляд за протилежною кінцівкою
▪️ Як вибрати взуття і шкарпетки для протезів

Вдячні нашим партнерам Mission Gait за підтримку цього важливого проєкту!

👉 Переходьте за посиланням, щоб подивитися відео: YouTube Playlist
🔗 Більше деталей на нашому сайті: gmka.org

Долучайтеся до проєкту та поширюйте відео серед колег і пацієнтської спільноти, щоб якомога більше людей змогли повернутися до активного життя після ампутації!

🔺Підписатися на канал | #GMKANews

GMKA | Сучасна медицина

05 Nov, 08:28


⭐️ GMKA на American College of Surgeons Clinical Congress 2024

Команда Global Medical Knowledge Alliance представила наукові роботи на одній з найбільших хірургічних конференцій світу — American College of Surgeons Clinical Congress 2024, що пройшла в Сан-Франциско 19-22 жовтня.

🔸 Основні моменти презентацій:

1️⃣ Алі Джемілєв презентував результати роботи мобільного застосунку HealUA, який покращує хірургічні консультації під час війни в Україні, а також розповів про успіхи онлайн-курсу «Principles of Surgery».
2️⃣ Марта Антонів представила роботи, присвячені гендерним бар'єрам в українській хірургії та ролі жінок у медицині, а також дослідження щодо використання ERAS-протоколів для колоректальних операцій в Україні.
3️⃣ Світлана Бєліченко виступила з доповіддю про виклики реконструктивної хірургії в умовах конфліктів, особливо в країнах з низьким і середнім рівнем доходу. Дослідження пропонує стратегії для вдосконалення підготовки хірургів на прикладі України.

Вже другий рік GMKA бере участь у American College of Surgeons Clinical Congress. Пишаємося, що голоси українських лікарів звучать на міжнародній арені, і дякуємо колегам, які знайомлять світову спільноту з проєктами Global Medical Knowledge Alliance!

🔗 Детальніше про подію на сайті: gmka.org

🔺Підписатися на канал | #GMKANews

GMKA | Сучасна медицина

31 Oct, 10:08


📣 Дайджест GMKA: головне за тиждень

💻 Форум «Жінки в медицині: професійний ріст та лідерство»: як долучитися онлайн?

Триває реєстрація на Форум, який відбудеться у Львові вже за два тижні, 15-16 листопада! Ми з нетерпінням чекаємо на зустріч офлайн, але якщо ви надаєте перевагу онлайн-формату, отримайте доступ до прямої трансляції на YouTube. Для студентів діють спеціальні умови!
👉 Деталі за посиланням: wlm.com.ua

🎙 GMKA Podcasts тепер на Spotify!

Вийшов новий епізод подкасту, присвячений обізнаності про рак молочної залози. Ведучий Іван Горнік поговорив з двома провідними фахівцями: онкологом, хірургом і керівником Центру сучасної мамології LISOD Андрієм Жигуліним та клінічною онкологинею, хіміотерапевткою Онкологічної клініки Крокус Оксаною Кричевською.
🔗 Дивіться випуск на YouTube або слухайте на Spotify!

⚠️ Фактори ризику раку молочної залози: що варто знати

Корисний пацієнтський матеріал про модифіковані та немодифіковані фактори ризику раку молочної залози від онкологині Дарії Кізуб і медичної перекладачки Тетяни Павлішевської.
🔗 Читати на сайті

👩‍⚕️ Гендерна рівність у медицині: досвід Італії та Польщі

Лікарки-хірургині Галина Шабат, яка працює у IRCCS Policlinico San Donato (Мілан) та Соломія Семенів, яка проходить резидентуру в Університетській клініці в Кракові та викладає у Ягеллонському університеті, розповіли редакторці Мар'яні Осадчук про корисні інструменти для досягнення гендерної рівності на прикладі двох європейських країн.
🔗 Докладніше тут

🔥 Головне про опіки, лікування та відновлення пацієнтів

Опікова хірургиня Леся Стрілка розкриває ключові аспекти надання допомоги при опіках, профілактики рубців та сучасних технологій лікування, доступних в Україні.
🔗 Переглянути матеріал

🔬 Новини науки

1️⃣ Ранній прийом антикоагулянтів пов'язали зі зниженим ризиком другого інсульту у пацієнтів з фібриляцією передсердь.

2️⃣ Дослідники виявили значні статеві відмінності у психічних розладах протягом життя.

3️⃣ Фототерапія псоріазу в домашніх умовах може бути такою ж ефективною, як лікування в клініці.

🔺Підписатися на канал | #GMKANews

GMKA | Сучасна медицина

30 Oct, 11:52


🔥 Опіки: перша допомога, профілактика рубців, лікування та реабілітація пацієнтів

Щороку опіки забирають близько 180 тисяч життів по всьому світу. Більшість випадків припадає на країни із середнім і низьким рівнем доходу, зокрема й Україну. Саме тому так важливо підвищувати обізнаність про першу допомогу, догляд за ранами, лікування рубців та реабілітацію.

Опікова хірургиня, членкиня Європейської опікової асоціації та експертка проєкту Burn Care Alliance Леся Стрілка ділиться професійними порадами та пояснює:

▪️ Які опіки є найнебезпечнішими та хто перебуває у групі ризику?
▪️ Як правильно надати першу допомогу, уникнути типових помилок?
▪️ Що робити, якщо опік отримала дитина?
▪️ Скільки часу займає загоєння рани, і коли потрібна операція?
▪️ Як запобігти утворенню рубців і які методи лікування доступні?
▪️ Які ускладнення можливі після опіків та як проходить реабілітація?
▪️ Що таке штучна шкіра та коли її застосовують?

👉 Детальніше на нашому сайті: gmka.org

🔺Підписатися на канал | #PatientsArticles

GMKA | Сучасна медицина

29 Oct, 08:15


📊 Стать і психічні розлади: нове дослідження зі Швеції

Дослідники з Каролінського інституту проаналізували дані майже 10 мільйонів осіб у Швеції за період 2003–2019 років і виявили суттєві статеві відмінності у частоті і типах психічних розладів на різних етапах життя.

Ключові висновки:

▪️ У віці 5-9 років хлопчики частіше стикаються з психічними розладами, ніж дівчатка.
▪️ У підлітків віком 15-19 років психічні розлади частіше зустрічаються у дівчат, і ця тенденція зберігалася у старшому віці (за винятком групи 60-69 років).
▪️ У дівчат і жінок віком 10-54 років частіше діагностують депресію, тривожні розлади, розлади харчової поведінки, стресові та біполярні розлади.
▪️ Хлопці до 14 років частіше мають аутизм та РДУГ (розлад дефіциту уваги та гіперактивності).
▪️ У хлопців і чоловіків 15-54 років – підвищена частота розладів, пов'язаних із вживанням алкоголю і наркотиків.
▪️ Шизофренія виявляється частіше серед чоловіків віком 15-49 років, але у 60-79 років поширеність зростає серед жінок.

Ці результати підкреслюють важливість гендерно орієнтованих підходів до скринінгу та лікування психічних розладів.

👉 Детальніше про дослідження на сайті gmka.org

🔺Підписатися на канал | #GMKANews

GMKA | Сучасна медицина

27 Oct, 16:33


Проявіть себе та поділіться ідеєю з українською медичною спільнотою 🔥

👉 Презентуйте свій проєкт у формі постерної доповіді на Національному форумі «Жінки в медицині: професійний ріст та лідерство» 15–16 листопада (Львів).
 
Про ваше дослідження, проєкт чи ідею дізнаються лікарі, експерти з галузі охорони здоров’я та спонсори:
⭐️ ексвиконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун,
лідерка напряму онкології медичної мережі «Добробут» Марія Кукушкіна,
⭐️Assistant Professor of Surgery у Harvard Medical School (Бостон, США) Неля Мельничук,
⭐️ співзасновник Українського центру охорони здоровʼя (UHC) Павло Ковтонюк.

❗️Вимоги до постерів.
❗️Заявки на [email protected] приймаються до 01.11.24.
❗️05.11.24 — відповідь журі. Якщо журі постерів вибере вашу роботу для презентації, ви отримаєте можливість БЕЗОПЛАТНОЇ участі у Форумі. Найкращі з представлених робіт будуть надалі підтримані командою GMKA для реалізації справжнього наукового проєкту і написання наукової публікації.

GMKA | Сучасна медицина

25 Oct, 07:27


🩸 Гемостаз, лікування кровотеч і переливання крові

Багато випадків анемії є безсимптомними і виявляються випадково. Дослідження свідчать, що навіть при важкій анемії організм може добре адаптуватися, якщо внутрішньосудинний об'єм адекватний. Але що робити у випадку анемії хірургічного генезу?

🔹 В рамках онлайн-курсу з хірургії «Principles of surgery» від GMKA лікарі-хірурги відділення невідкладної хірургії у Brigham and Women's Hospital (Бостон, США), Leo Lin та Nakul P Raykar, MD, MPH, представили лекцію «Hemostasis, Management of Bleeding and Transfusion».

📊 Критерії анемії:
▪️ Жінки: гемоглобін < 11,5 г/дл (119 г/л) або гематокрит <35 %
▪️ Чоловіки: гемоглобін < 13,5 г/дл (136 г/л) або гематокрит < 40%

📌 Показання до переливання крові при анемії хірургічного генезу:
▪️ Профілактика або лікування тканинної гіпоксії.
▪️Активна кровотеча з ознаками гіповолемії.

📌 Рекомендації при активній кровотечі: переливання O(I) Rh(-) цільної крові або еритроцитів, плазми і тромбоцитів (1:1:1).

⚠️ Ускладнення переливань:
▪️Гостра гемолітична реакція
▪️Фебрильна негемолітична реакція
▪️Гіперсенсибілізація
▪️Гостре пошкодження легень (TRALI)

👉 Більше деталей у лекції: Дивитися на YouTube

🔺Підписатися на канал | #PrinciplesOfSurgery

GMKA | Сучасна медицина

24 Oct, 07:36


📣 Дайджест GMKA: найцікавіше за тиждень

💼 Триває розіграш квитка на форум «Жінки в медицині: професійний ріст та лідерство»

Не пропустіть шанс потрапити на конференцію у Львові 15-16 листопада! Для участі у розіграші зареєструйтесь у застосунку HealUA та опублікуйте клінічний кейс до 26 жовтня. Подробиці — тут.

🛡 Як відповідати на аб'юз від керівництва?

Клінічна психологиня Ярослава Євтищенко порадила, як захистити себе від токсичного впливу керівництва. 5 фраз, які можна використовувати в розмові з аб'юзером — за посиланням.

🌸 Міфи про рак молочної залози

З нагоди Рожевого Жовтня розвінчуємо популярні міфи та допомагаємо зменшити страх пацієнток разом із ГО «Афіна. Жінки проти раку». Ознайомитися з матеріалом — тут.

🔬 Контрацепція і рак молочної залози: що варто знати?

Детальний розбір гормональних і негормональних зазсобів контрацепції підготували онкологиня Дарія Кізуб та медична перекладачка Тетяна Павлішевська. Читати більше.

👩‍⚕️ Як стати успішною щелепно-лицевою хірургинею?

Історія Аліни Слободянюк та її поради щодо подолання перешкод на шляху до професійного успіху. Прочитати і надихнутися можна на сайті.

🩸 Міфи про тромбоз

Розбираємо 7 популярних міфів про тромбоз разом з лікаркою-гематологинею Ольгою Костенчак-Свистак. Детальніше — за посиланням.

🔬 Новини науки

1️⃣ Новий інструмент для оцінки ризику епілепсії після церебрального венозного тромбозу доступний онлайн.

2️⃣ Лікування лімфоми Ходжкіна: дослідження показало вищу ефективність та меншу токсичність нової схеми.

3️⃣ Науковці створили інсулін з молекулярним «перемикачем», який не викликає гіпоглікемії.

🔺Підписатися на канал | #GMKANews

GMKA | Сучасна медицина

23 Oct, 16:31


🤝 Долучайтеся до спільноти талановитих студентів України!

📚 Фонд Віктора Пінчука оголосив старт 19-го конкурсу стипендіальної програми «Завтра.UA». Це можливість для студентів 3-6 курсів отримати фінансову та експертну підтримку для реалізації власних проєктів. Прийом заявок відкрито до 5 грудня на сайті zavtra.in.ua.

Програма пропонує щомісячну стипендію 3000 грн та участь у заходах Фонду.

🩺 Окрему увагу в програмі приділено студентам медичних спеціальностей. Вже другий рік поспіль студенти напрямків «Медицина» і «Терапія та реабілітація» можуть отримати 10 спеціальних стипендій для підтримки розвитку реабілітаційної галузі в Україні. Ці стипендії надаються в партнерстві з національною мережею реабілітаційних центрів RECOVERY, заснованою Віктором та Оленою Пінчуками для підтримки Сил безпеки й оборони України. Експерти мережі RECOVERY також братимуть участь у відборі переможців.

👉 Більше інформації та умови участі можна знайти на сайті програми у розділі «Конкурс».

🔺Підписатися на канал

GMKA | Сучасна медицина

23 Oct, 13:11


🩸 7 міфів про тромбоз, які заважають ранній діагностиці, лікуванню та профілактиці

Навколо тромбозу існує багато помилкових уявлень, які можуть стати на заваді правильній оцінці ризиків та своєчасному зверненню до лікаря. Разом із лікаркою-гематологинею Ольгою Костенчак-Свистак розвінчуємо найпоширеніші міфи, такі як:

Тромбоз виникає тільки у літніх людей
Тромби утворюються тільки в ногах
Про тромб дізнаються лише після того, як він відривається
Тромбоз — це завжди смертельний вирок

👉 Детальніше про ці та інші міфи читайте на нашому сайті:
🔗GMKA.org

🔺Підписатися на канал | #GMKANews

GMKA | Сучасна медицина

22 Oct, 09:37


🧬 Імунотерапія покращила виживаність пацієнтів з лімфомою Ходжкіна

SWOG Cancer Research Network провели клінічне дослідження III фази, яке відкриває нові перспективи у лікуванні пацієнтів із пізніми стадіями лімфоми Ходжкіна (III та IV).

Вивчали дві схеми лікування: стандартну BV+AVD, що включає таргетну терапію брентуксимабом ведотином разом із хімієтерапією, та нову схему з імунотерапевтичним препаратом ніволумабом N+AVD.

Виживаність без прогресування хвороби через 2 роки:
▪️ N+AVD – 92%
▪️ BV+AVD – 83%

Інші переваги нової схеми:
▪️ Менше серйозних токсичних реакцій
▪️ Значне скорочення потреби у променевій терапії
▪️ Економічна вигода

Науковці припускають, що цей підхід може швидко стати стандартом у медичній практиці.

👉 Деталі за посиланням: GMKA.org

🔺Підписатися на канал | #GMKANews

GMKA | Сучасна медицина

21 Oct, 08:35


🔍 Міфи та факти про рак молочної залози: розвінчуємо небезпечні стереотипи

З нагоди Рожевого Жовтня та Всеукраїнського дня боротьби з раком молочної залози, що відзначався 20 жовтня, GMKA спільно з ГО «Афіна. Жінки проти раку» підготували важливий матеріал для пацієнтів.

🔸 Чи правда, що рак молочної залози буває лише у жінок старшого віку?
🔸 Чи завжди пухлина викликає біль?
🔸 Чи шкідлива мамографія через радіацію?
🔸 Чи може рак поширитися через біопсію?

Ці та інші міфи, пов'язані з діагнозом, розбираємо у нашій статті. Надішліть пацієнтам, щоб допомогти розвіяти страхи та неправдиву інформацію!

👉Ознайомитися можна за посиланням: 🌐GMKA.org

🔺Підписатися на канал | #GMKANews

GMKA | Сучасна медицина

18 Oct, 16:00


​​🍽 Правильне харчування для пацієнтів з ілеостомою — один із ключових елементів перебігу післяопераційного періоду та успішних результатів лікування.

🔍 Ілеостомія передбачає виключення з процесу травлення всієї товстої кишки, тому корекція раціону є необхідною для забезпечення нутритивних потреб та якості життя пацієнта.

🚨 Неправильне харчування може призвести до зневоднення і нутритивної недостатності. Вибір продуктів та планування прийомів їжі попереджають розвиток ускладнень та сприяють швидшому одужанню.

Ми підготували рекомендації з кращих клінічних практик для пацієнтів з ілеостомами, які допоможуть:

➡️ уникнути зневоднення
➡️ покращити травлення
➡️ скласти збалансований раціон

Також ми додали списки продуктів харчування, які:

➡️ містять необхідні мікроелементи
➡️ регулюють водний баланс
➡️ коригують виділення з ілеостоми

📩 Усі рекомендації зібрані в PDF-файлі, який можна завантажити на нашому сайті 🔗 за цим посиланням

🔺 Підписатися на канал | #GMKAQI

GMKA | Сучасна медицина

17 Oct, 10:35


📣 Дайджест GMKA: головні новини та події тижня

👩‍⚕️ Форум «Жінки в медицині: професійний ріст та лідерство»

Вже 15 листопада на Форумі у Львові правниця Тетяна Гавриш розкриє актуальну тему: що обмежує професійну та економічну свободу українських лікарів? Чому законопроєкти щодо лікарського самоврядування зазнають невдач? Її виступ — джерело нових ідей та мотивації для вашого професійного розвитку!
❗️Ознайомтеся з програмою і забронюйте участь вже зараз. Кількість місць обмежена!
🔗wlm.com.ua

📊 Нове досягнення наукової команди GMKA

У співпраці з МОЗ України наші автори вперше описали організацію та результати програми Medеvac для медичної евакуації українських пацієнтів з раком на лікування до ЄС. 10 жовтня дослідження було опубліковане в журналі JCO Global Oncology. Вітаємо колег і дякуємо за важливу роботу!
🔗 Деталі дослідження

🧬 Спадковий ризик раку і генетичне тестування

Мутації генів, зокрема BRCA1 і BRCA2, суттєво збільшують ризик розвитку раку яєчників і раку молочної залози. Генетикиня Софія Лівшун пояснює, як генетичне тестування допомагає вчасно виявити ризик, чи завжди мутація призводить до раку, і як вчасне тестування може врятувати життя?
🔗 Детальніше тут

👶 Неонатальний скринінг в Україні

Педіатриня Тетяна Кондратюк розповіла все про важливість раннього скринінгу новонароджених. Це обстеження допомагає виявити рідкісні спадкові та вроджені захворювання, даючи можливість вчасно розпочати лікування.
🔗 Дізнатись більше

🔬 Новини науки:

1️⃣ Високий рівень глюкози в крові пов'язали зі збільшенням випадків колоректального раку у молодих людей

2️⃣ Прорив у лікуванні раку шийки матки: новий підхід знижує смертність на 40% і ризик рецидиву на 35%

3️⃣ Аналіз калу як альтернатива лапароскопії: науковці запропонували неінвазивний метод діагностики ендометріозу

🔺Підписатися на канал | #GMKANews

GMKA | Сучасна медицина

16 Oct, 07:25


👶 Неонатальний скринінг: захист здоров'я малюків з перших днів життя

Неонатальний скринінг — це комплексне обстеження новонароджених, яке проводять для виявлення рідкісних спадкових та вроджених захворювань на ранніх етапах. Це дає можливість вчасно почати лікування, уникнути серйозних ускладнень і навіть врятувати життя.

🔬 В Україні програма неонатального скринінгу значно розширилася. Якщо до 2022 року перевіряли 4 захворювання, то зараз їх 21, що відповідає найкращим світовим практикам.

Разом із педіатринею Тетяною Кондратюк розповідаємо:

🔸 Як відрізняються програми неонатального скринінгу в Україні та світі?
🔸 Які захворювання та стани діагностують?
🔸 Як проводять лабораторний скринінг?
🔸 Які інші обстеження важливі для новонароджених?

👉 Детальніше за посиланням: GMKA.org

🔺Підписатися на канал | #GMKA4Kids

GMKA | Сучасна медицина

15 Oct, 16:35


​​💭 «Тридцять три роки незалежності українські лікарі й досі належать медичним закладам. Після падіння Берлінського муру більшість країн Центральної та Східної Європи надали лікарям професійну та економічну свободу, повернувши їм статус вільної професії.


Україна намагалася шість разів, провалюючи раз за разом законопроєкти про лікарське самоврядування. Чому так сталося і до чого це призвело? Обговорімо на Форумі!» — анонсує свій виступ Тетяна Гавриш.


Також пані Тетяна розповість про розвиток медичної освіти та науки, про лікарські помилки та стосунки з пацієнтами. Ви точно почуєте безліч цікавих думок та інсайтів, та зарядитеся мотивацією та натхненням!


Більше про спікерку та тему виступу читайте в Instagram


📆 Побачимося у Львові 15–16 листопада.


👉Кількість місць на Форумі обмежена! Забронювати участь можна тут👈

GMKA | Сучасна медицина

15 Oct, 08:03


⚖️ Як протидіяти мобінгу (цькуванню) на роботі?

Цькування на робочому місці (мобінг) офіційно заборонене законодавством, але багато хто стикається з психологічним або економічним тиском на роботі. Разом з адвокаткою Яною Бабенко ми розповідаємо, як протидіяти мобінгу та захистити свої трудові права.

Серед форм тиску: нерівні можливості для навчання і кар'єрного зростання; нерівна оплата за однакову роботу; безпідставне позбавлення премій і бонусів; необґрунтоване нерівномірне навантаження на працівників.

У статті ви дізнаєтеся:

🔸 Як Кодекс законів про працю визначає мобінг?
🔸 Як підтвердити факти мобінгу?
🔸 Як діяти, щоб захиститися?

👉 Читайте більше на сайті GMKA.org

🔺Підписатися на канал | #GMKANews

GMKA | Сучасна медицина

11 Oct, 13:00


⚡️ Безкоштовний вебінар від провідних світових експертів з променевої терапії

GMKA запрошує радіаційних онкологів, медичних фізиків, інтернів, студентів та всіх зацікавлених колег на вебінар "Hypofractionated Radiotherapy in Practice: Implementation Strategies for Clinical Success", який проведуть визнані спеціалісти з Європи, США, Канади, Австралії та України.

Вебінар у форматі двох сесій охопить важливі теми: стан радіотерапії в Україні, найсучасніші стратегії впровадження гіпофракційної променевої терапії, паліативне лікування, променеву терапію раку простати, раку молочної залози, колоректального раку та ін.

🗓 Дати і час:

Сесія 1: 28 жовтня, 16:30–20:00
Сесія 2: 4 листопада, 16:30–20:00

📍 Реєстрація за посиланням: ecancer.org

🇺🇦 Лекції супроводжуватимуться українськими субтитрами. Також заплановані живі Q&A сесії з лідерами галузі!

🧑‍💻 Дізнатися більше про теми і спікерів: GMKA.org

🔺Підписатися на канал | #GMKANews

GMKA | Сучасна медицина

11 Oct, 09:54


Запрошуємо вас на перший в Україні форум для медикинь з міжнародною участю «Жінки в медицині: професійний ріст та лідерство» 👏

На форумі поговоримо про медосвіту, особистісний та професійний розвиток, лідерство та менторство, реформи в охороні здоров’я… А ще як будувати ефективну комунікацію, проводити наукові дослідження, розвивати самоврядування, публічно доповідати і займатися проєктним менеджментом, захищати свої права та навіть — як вести блог у соцмережах!
Також радо запрошуємо долучитися до постерної сесії, де ваша робота приверне увагу медичної спільноти та спонсорів. Поділіться своїми ідеями і дослідженнями, надіславши постер на [email protected] до 25 жовтня. Журі обере найкращі роботи, а результати відбору будуть надіслані на вашу електронну пошту.
Під час Форуму ви зможете взяти участь у живих дискусіях, діалогах  та долучитися до нетворкінгу на кава-брейках і фуршеті.

📌ДЕ?: м. Львів
📅 КОЛИ?: 15–16 листопада, 2024

Поспішайте придбати свою участь за лінком: https://wlm.com.ua/

GMKA | Сучасна медицина

10 Oct, 08:17


📰 Дайджест GMKA: головні новини і події цього тижня

🧠 10 жовтня - Всесвітній день психічного здоров'я

Психіатриня і психотерапевтка Софія Гречух розповідає про сезонний афективний розлад (САР), також відомий як «сезонна депресія». У матеріалі: хто найбільше схильний до САР, як розпізнати симптоми, діагностувати, лікувати та запобігати депресивним епізодам восени й взимку.
👉 Читайте на сайті

📅 МедОсвіта: вебінар з Вадимом Вусом

Триває реєстрація на вебінар із серії МедОсвіта! Вадим Вус – сільський сімейний лікар, викладач Європейської Медичної Школи (International European University), тренер з УЗД та медичних компетенцій у проєктах ВООЗ, USAID та інших міжнародних організацій – поділиться своїм досвідом відвідування Гарвардської Медичної Школи (HMS).
📍Приєднуйтесь 15 жовтня о 18:00!
🔗 Реєстрація за посиланням

🧬 Спадковий дифузний рак шлунка (СДРШ)

СДРШ – це генетичний стан, який підвищує ризик агресивної форми раку шлунка (аденокарциноми дифузного типу). Астра Меліксетян розповідає про необхідні втручання для пацієнтів із СДРШ: профілактичне хірургічне видалення шлунка, ендоскопічне спостереження та регулярні біопсії.
👉 Деталі

🔬 Новини науки

1️⃣ Науковці виявили, як естрогени сприяють росту пухлин і пригнічують імунну відповідь при різних видах раку.

2️⃣ Нобелівську премію з медицини присуджено за відкриття мікроРНК – ключових регуляторів експресії генів.

3️⃣ Неправильна позиція руки може значно вплинути на результати вимірювання тиску. Дізнайтесь, як уникнути помилок.

🔺Підписатися на канал | #GMKANews

GMKA | Сучасна медицина

09 Oct, 08:37


🩺 Помилки при вимірюванні артеріального тиску: вплив положення руки на точність результатів

Дослідження Johns Hopkins Medicine показало, що неправильне положення руки під час вимірювання артеріального тиску може суттєво спотворювати результати та призводити до помилкової діагностики гіпертензії.

📊 Проаналізовано три варіанти розташування руки:
▪️ на рівні серця (на столі);
▪️ на колінах;
▪️ без підтримки (рука звисає).

📈 Висновки:
▪️ При положенні рука на колінах систолічний тиск може бути завищеним на ~4 мм рт. ст.
▪️ Якщо рука не підтримується взагалі, можливе завищення на 6,5–7 мм рт. ст.

❗️ Регулярне вимірювання тиску з неправильним положенням руки може спричинити значне завищення показників. Наприклад, із 123 на 130 або з 133 на 140 мм рт. ст., що вже відповідає критеріям 2 стадії гіпертонії.

Більше деталей на сайті 👉 Посилання

🔺Підписатися на канал | #GMKANews

GMKA | Сучасна медицина

07 Oct, 16:07


​​🎓 Вебінар з Вадимом Вусом: як побудувати Гарвард в Україні?

Запрошуємо вас на унікальний вебінар із серії МедОсвіта разом із Вадимом Вусом – сільським сімейним лікарем та викладачем Європейської Медичної Школи (International European University), який поділиться своїм досвідом відвідування Гарвардської Медичної Школи (HMS).

🔍 Ви дізнаєтесь:

➡️ Як працює одна з найпрестижніших медичних шкіл світу;
➡️ Які інновації Гарварду можна адаптувати для покращення медичної освіти в Україні;
➡️ Нові підходи, що змінюють погляд на медицину та медичну освіту.

👨‍⚕️ Про спікера:
Вадим Вус – сільський сімейний лікар, що працює в селі Карпилівка Рівненської області. Він є тренером з УЗД та медичних компетенцій у проєктах WHO, USAID та інших міжнародних організаціях. 

🗓 Дата та час: 15.10 о 18.00
👉Реєструйтесь за посиланням: https://forms.gle/kvdAGK5uoP38KiT28

Не пропустіть можливість поглибити знання й дізнатися більше про медосвіту разом із Вадимом Вусом!

🔺Підписатися на канал | #Медосвіта

GMKA | Сучасна медицина

07 Oct, 15:02


🏆 Нобелівську премію з медицини 2024 вручили за відкриття мікроРНК

Премію отримали американські науковці Віктор Амброс та Гері Равкан, які відркили мікроРНК — малі некодуючі молекули, які відіграють ключову роль у регуляції експресії генів. Також їхня робота дала нам нове розуміння того, як клітини одного організму можуть виконувати різні функції, навіть маючи однакову послідовність ДНК.

📜 Амброс і Равкан вперше відкрили мікроРНК у 1990-х роках, досліджуючи нематоду C. elegans. Вони виявили, що ген lin-4 продукує невелику РНК, яка регулює інші гени, контролюючи розвиток організму. Це стало основою для дослідження мікроРНК у різних організмів, включно з людьми.

🔬 МікроРНК є важливими регуляторами біологічних процесів і грають ключову роль у розвитку багатьох захворювань. Їхня здатність регулювати експресію генів робить їх перспективними для діагностики (як біомаркери) та лікування захворювань (як потенційні мішені для терапії)

👉 Читайте більше на сайті

🔺Підписатися на канал | #GMKANews

GMKA | Сучасна медицина

07 Oct, 10:42


✂️ Лікування раку яєчників: що потрібно знати?

Основою лікування раку яєчників є хірургічний метод. Це одна з небагатьох пухлин, де саме операція відіграє ключову роль для прогнозу. При розповсюдженому раку яєчників стандартом є хірургія з подальшими 6 курсами хімієтерапії.

Але що робити, якщо лікар пропонує починати з хімієтерапії? Як діяти при рецидиві? Чи варто їхати на лікування за кордон?

Хірург-онколог В'ячеслав Копецький у подкасті GMKA розповідає про:
▪️ необхідні обстеження;
▪️ методи лікування, доступні в Україні;
▪️ циторедуктивні операції;
▪️ вибір медичного закладу;
▪️ HIPEC та PIPAC терапію;
▪️ видалення яєчників при генетичному ризику.

👉 Дивіться випуск на YouTube.
📝 Читайте текстову версію на сайті.

🔺Підписатися на канал | #GMKAPodcasts

GMKA | Сучасна медицина

04 Oct, 15:01


​​ Швидко відновитись після операції на кишківнику можна, якщо виконати кілька простих заходів перед нею.

Для цього була створена програма ERAS для пацієнтів — Enhanced Recovery After Surgery. Це стандартні рекомендації для всіх пацієнтів, яким запланована операція на кишківнику. Наша команда підготувала такий посібник, що містить корисні поради та відповіді на найпоширеніші запитання.

➡️ Як підготуватись до операції?
➡️ Що їсти перед операцією?
➡️ Як підготувати кишківник до оперативного втручання?
➡️ Що зробити в день операції та в післяопераційній палаті?

Відповіді на ці та інші запитання щодо підготовки до операції вже чекають на вас у нашому посібнику. Завантажуйте за посиланням: link

🔺 Підписатися на канал | #GMKAQI

GMKA | Сучасна медицина

04 Oct, 10:43


🏃‍♂️ 🎀 Кожен крок важливий у боротьбі з раком молочної залози!

29 вересня у Києві команда GMKA долучилася до забігу Race for the Cure® — найбільшого спортивно-благодійного заходу Європи на підтримку жінок з раком молочної залози. Організаторами стали наші партнери Inspiration Family Ukraine — фонд допомоги дорослим онкопацієнтам.

Цей захід допомагає збирати кошти на лікування та підвищувати обізнаність щодо раку молочної залози, який щороку вражає 500 тис. жінок в Європі. У Києві 573 учасники з 34 команд зібрали понад €12 000! 💖

Ми віримо, що боротьба з раком вимагає не лише сучасного лікування, але й обізнаності пацієнтів щодо власного здоров'я. Саме тому одним із важливих напрямів нашої діяльності є створення освітніх матеріалів для пацієнтів та популяризація медицини, заснованої на свідченнях!

👉 Дізнайтеся більше про захід: gmka.org
📖 Читайте статті про рак молочної залози 🔸 для пацієнтів і 🔹 медичних фахівців.

🔺Підписатися на канал | #GMKANews