Клуб Хірургії @surgclub_jump Channel on Telegram

Клуб Хірургії

@surgclub_jump


😉 Клуб однодумців, що змінять українську хірургію
📔Наша мета: «fill the gap» твоїх знань
🔥Втіль свою мрію в життя, розвивай хірургію разом з Jump

Inst:https://www.instagram.com/jump.med.ua/

Клуб Хірургії (Ukrainian)

Ласкаво просимо до Клубу Хірургії! Наш канал під назвою @surgclub_jump - це спільнота однодумців, які мають за мету змінити українську хірургію. Ми об'єднуємо професіоналів та студентів, які прагнуть розвивати свої знання та навички в цій галузі. Нашою головною метою є заповнення прогалин у знаннях кожного учасника і допомога у втіленні їх мрій у реальність. Разом зі спільнотою Jump ви зможете працювати над собою, вдосконалювати свою майстерність та розвивати свій потенціал у сфері хірургії. Долучайтесь до нашого Інстаграму, щоб бути в курсі всіх подій та акцій: https://www.instagram.com/jump.med.ua/

Клуб Хірургії

08 Dec, 16:01


​​⚡️ДАЙДЖЕСТ НОВИН ⚡️

📌 “Bizengri”: таргетне лікування пухлин з NRG1-злиттями
(Нейрегулін-1)

FDA(управління продовольства та медикаментів США) надало прискорений дозвіл на зенокутузумаб (Bizengri, Merus), як внутрішньовенну інфузію для лікування пацієнтів із недрібноклітинною карциномою легень та аденокарциномою підшлункової залози. Зенокутузумаб забезпечує виражене пригнічення утворення гетеродимеру HER2/HER3 та пухлинного росту в моделях зі злиттями генів NRG1. Препарат було схвалено для пацієнтів із прогресуючим, неоперабельним або метастатичним недрібноклітинним раком легень та аденокарциномою підшлункової залози, що містять злиття гена нейрегулуліну 1 (NRG1). Схвалення засноване на результатах багатоцентрового дослідження, яке продемонструвало відповідь на препарат 33% у пацієнтів з недрібноклітинною карциномою легень і 40% у пацієнтів з аденокарциномою підшлункової залози відповідно. Середня тривалість відповіді становила 7,4 місяця у пацієнтів з недрібноклітинною карциномою легень і коливалася від 3,7 до 16,6 місяця у пацієнтів з аденокарциномою підшлункової залози.

Джерело📚

📌 Катетерна абляція, як один з найпопулярніших та найскладніших методів лікування фібриляції передсердь

Катетерна абляція стає одним із найбезпечніших і найефективніших методів лікування фібриляції передсердь (ФП). Незважаючи на впровадження сучасних інструментів та методик, які полегшують абляцію електрична ізоляція легеневої вени є наріжним каменем абляції фібриляції передсердь і має важливе значення для успішності проведеної процедури. Оскільки відсутність повної та довготривалої електричної ізоляції легеневої вени є важливою причиною рецидиву ФП після абляції, тому лікарі повинні провести електрофізіологічне тестування, щоб оцінити ефективність процедури. Використання катетерної абляції ФП у поєднанні з черезшкірним закриттям або оклюзією вушка лівого передсердя також набирає популярності. Однак результати комбінованої процедури залишаються невизначеними.

Джерело📚


📌 FDA схвалює дурвалумаб для лікування пацієнтів з обмеженої стадією дрібноклітинної карциноми легень

Дурвалумаб (Imfinzi, AstraZeneca) тепер схвалений для дорослих з обмеженою стадією дрібноклітинного раку легенів (LS-SCLC), чия хвороба не прогресувала після лікування одночасною хіміотерапією на основі платини та променевою терапією. Схвалення, яке відбулося після пріоритетного перегляду та призначення проривної терапії, ґрунтувалося на результатах випробування фази 3 ADRIATIC, які показали зниження ризику смерті на 27% при застосуванні дурвалумабу порівняно з плацебо.

Джерело📚


Jump | Клуб Хірургії

Клуб Хірургії

07 Dec, 17:52


Анна цього тижня відвідала курс trauma surgery з практикою на свинях🔥

Клуб Хірургії

07 Dec, 17:51


Юху, настав час ділитись маленькими перемогами в рубриці «Що я зробив/-ла для хірургії цього тижня?»🔥

Ми почнемо, а ви продовжуйте в коментарях 👇🏻👇🏻

Клуб Хірургії

06 Dec, 17:29


Хо-хо-хо!
Ви всі були чемними цього року!🎅
Тому Миколайчик приніс вам книгу з судинної хірургії, яку Ярисі порадив судинний хірург з стажування в Литві!

З якої спеціальності ви ще хотіли б матеріали?😎

Клуб Хірургії

05 Dec, 19:03


Кровопостачання матки

🔴 Маткова артерія (від а. iliaca interna) проходить в основі широкої звʼязки матки. Має 2 гілки:
шийково-піхвова (нижня частина шийки і верхня частина піхви),
основний стовбур (r. ascendens a. uterinae) проходить по ребру матки і віддає гілки: артерія дна матки (фундальна), трубна, яєчникова.
🔴 Яєчникова артерія (від аорти або ниркової артерії) проходить по lig suspensorium ovarii до верхнього відділу lig latum uteri →гілки до яєчника та маткової труби.

‼️ Важливий момент для хірурга - диференціація сечоводу та маткової артерії, адже його помилково можна легко пошкодити при оперативному втручанні.

➡️ Сечовід перехрещується з матковою артерією, розташовуючись над нею
(1 перехрест). Він проходить в товщу lig latum uteri і направляється до шийки матки, перехрещується з матковою артерією біля бокової стінки матки в основі lig latum uteri (2 перехрест), причому маткова артерія прикриває сечовід зверху.

🧠Мнемоніка “water under the bridge” використовується для запам’ятовування взаємного розташування сечоводів і маткових артерій: сечовід (water) проходить під матковою артерією (bridge).

Клуб Хірургії

05 Dec, 16:00


Новий тиждень — новий розбір анатомічних структур👍

Цього разу тема кровопостачання матки + легенька мнемоніка для майбутніх хірургів🔥

Як завжди очікуємо на ваші 30 реакцій і публікуємо;)

Клуб Хірургії

04 Dec, 18:35


💔 Більше 50% ампутацій викликані ішемією. Чи готові ви діяти на випередження?

Приєднуйтесь до лекції з Василем Пелехом, де ми навчимо вас:

🔍 Розпізнавати ішемію вчасно:
• Гостра vs. хронічна ішемія: коли кінцівки «кричать» про допомогу?
• Гострий чи повільний початок – як розпізнати критичний момент?

Розібратися в причинах:
• Емболія чи тромбоз: що саме перекрило судини?
• Тромболізис: як повернути кінцівці шанс на життя?

Це знання може врятувати кінцівку пацієнта! Будь ви судинним хірургом, сімейним лікарем чи лікарем приймального відділення – вчасна діагностика і правильні дії мають значення.

🗓 Коли?
19 грудня, 19:00
💰 Вартість?
200 грн
💻 Де?
Онлайн, запис лекції буде доступний протягом 7 днів

🎯 Для кого:
студенти-медики, інтерни, лікарі, які готові діяти вчасно.

Реєструйтесь зараз! Ваші знання – чиєсь врятоване життя.

Клуб Хірургії

04 Dec, 18:35


Саме так!

Щоож.. ви готові бути гуру з ішемій нижніх кінцівок?


Тоді наступна лекція для вас!👇🏻👇🏻

Клуб Хірургії

04 Dec, 18:24


Яка патологія на фото?🤔

Клуб Хірургії

04 Dec, 18:24


Памʼятаєте ці ніжки? Ми тоді пречудово розібрались у венозних патологіях нижніх кінцівок з Тарасом Вихтюком🔥


Як щодо розібратись в артеріальних?🤔


Для початку пропонуємо подивитись на ще одні ніжки і сказати, що бачите на фото🦵🏻

👇🏻

Клуб Хірургії

01 Dec, 17:17


​​⚡️ДАЙДЖЕСТ НОВИН⚡️

📌Баріатрична хірургія краще, ніж ліки від ожиріння, для деяких пацієнтів зі стеатозом печінки, асоційованим з метаболічною дисфункцією (MASLD)


Дослідження показало, що у пацієнтів із метаболічно-асоційованою стеатотичною хворобою печінки (MASLD) баріатрична хірургія знижує ризик смертності та серйозних серцево-судинних подій (MACEs) порівняно з фармакологічним лікуванням за допомогою GLP-1 або SGLT2-інгібіторів. Аналіз понад 8600 пацієнтів показав, що баріатрична хірургія має кращі результати в довгостроковій перспективі, хоча вибір між хірургією та медикаментами залежить від індивідуальних потреб пацієнта. Дослідники наголошують на важливості мультидисциплінарного підходу та подальших клінічних випробувань для оптимізації лікування MASLD.


Джерело📚

📌Профілактичне встановлення дренажів та післяопераційні інвазивні процедури після гастректомії
Рандомізоване клінічне дослідження «Абдомінальний дренаж після гастректомії» (ADIGE)

Дослідження ADIGE показало, що уникнення профілактичного дренування після гастректомії при раку шлунка підвищує ризик повторних оперативних втручань або перкутанних дренувань протягом перших 30 днів після операції. У групі без дренування цей ризик становив 15% проти 7,7% у групі з дренуванням (P=0,02). Отримані результати свідчать, що уникнення дренування може бути небезпечним, особливо для пацієнтів із високим ризиком ускладнень.

Джерело📚

📌Хірургія - перша допомога при болючому хронічному панкреатиті

Раніше для лікування болісного хронічного панкреатиту з розширеною панкреатичною протокою використовували ендоскопічне дренування, залишаючи хірургію як останній варіант. Однак останні рандомізовані клінічні дослідження показали переваги ранньої хірургії над ендоскопією, хоча це повільно відображається в клінічних рекомендаціях. Дебати щодо вибору першої лінії лікування також є суперечкою між гастроентерологами та хірургами, кожен з яких оцінює докази зі своєї точки зору.

Джерело📚

Jump | Клуб Хірургії

Клуб Хірургії

30 Nov, 17:32


Настав час для підведення підсумків нашої роботи у суботній рубриці: «Що я зробив для хірургії цього тижня?» 😮‍💨


А відмітити є що, адже всі учасники клубу цього тижня почали розбір анатомічних структур при панкреатодуоденектомії та дізнались про процедуру Бенталла як мінімум (почитати про них можна вище в цьому каналі☝️), а як максимум відвідали лекцію «Хрестовий похід у приймальне»😉

Діліться які ще маленькі перемоги були цього тижня в коментарях 👇🔥🔥

Клуб Хірургії

29 Nov, 15:36


Вау! Тільки подивіться на ці відгуки 🔥🔥

Тепер приймальне нам не страшне 😎⚔️

Всі хто реєструвався можуть переглянути лекцію ще протягом 7 днів за посиланням 🔥

А для тих хто хоче отримати доступ, але не купував раніше — унікальна пропозиція тільки сьогодні — ви можете придбати доступ до лекції на тиждень зараз 🤯

Клуб Хірургії

28 Nov, 17:56


Процедура Бенталла — це хірургічна техніка, яка використовується для лікування аномалій кореня аорти з дисфункцією висхідної аорти та аортального клапана.

Показання:

- Аортальна регургітація (негерметичність аортального клапана)
- Синдром Марфана (генетичне захворювання, яке викликає слабкість стінки аорти)
- Розшарування аорти
- Аневризма аорти

Основні етапи операції:

1. Видалення ураженої частини аорти разом із клапаном.
2. Встановлення протеза (протез аорти + аортальний клапан).
3. Реімплантація коронарних артерій у нову аорту.

https://youtu.be/SdLK2pYT4so?si=x-7VnrH89PY6D_wk

Jump | Клуб Хірургії

Клуб Хірургії

28 Nov, 17:55


Є тут у нас поціновувачі кардіохірургії?🫀

Сьогодні розглянемо процедуру Бенталла👇🏻👇🏻

ставте реакції аби ми розуміли що вам подобається такий формат😎

Клуб Хірургії

28 Nov, 12:09


🧘Вічно можна дивитись на три речі: як горить вогонь, як тече вода, і… як хірург свариться з анестезіологом.

Звісно, все це жарти, хоча доля правди в цьому є: абсолютно різні спеціальності, які не можуть одна без одної

🤔Що ж потрібно, щоб цей стереотип не вплинув на роботу, а згодом і зовсім зник? Все просто - якісна комунікація та спільна мета.

Прості речі, яких важко досягнути, але цілком можливо. І ми навіть допоможемо з цим на лекції: Soft skills на «приймальному» як ефективно працювати в команді в критичних ситуаціях.

🧠На лекції ви дізнаєтесь:

🔻Як ефективно комунікувати з колегами, особливо в умовах критичної ситуації;
🔻Як легко знайти підхід до пацієнта з першого погляду;
🔻Як не боятись висловити свою думку та зробити це коректно;
🔻Як правильно організувати командну роботу на прийомі.

🗓️Коли?
30 листопада (субота) о 19:00

💻Де?
Платформа Zoom

Деталі та реєстрація тут

Клуб Хірургії

27 Nov, 16:34


Всім привіт)

Закладаємось, ви б хотіли знати майбутнє)

А ми вам надамо можливість не лише його побачити, а й створити його 🤩Поки що у межах Клубу хірургії.

Розкажіть нам що вам цікаво і будьте впевнені, що вже найближчим часом побачите як це все реалізується

Обрати майбутнє можна буде вже за декілька хвилин👇🏻

Клуб Хірургії

26 Nov, 17:22


ПАНКРЕАТОДУОДЕНЕКТОМІЯ

ПДР вперше офіційно описали Уіпл, Парсонс і Маллінз у 1935 році в Annals of Surgery.

🤔 Початкова операція проходила в два етапи. 1 етап включав гастроентеростомію, перевʼязку загальної протоки та холецистогастростому. Через три-чотири тижні низхідна частина дванадцятипалої кишки та частина головки підшлункової залози були резектовані, а Вірсунгові та Санторінієві протоки перевʼязані.

Показання :
▫️Протокова аденокарцинома підшлункової залози
▫️ Нейроендокринні пухлини підшлункової залози
▫️ Пухлини кінцевих відділів жовчних проток
▫️ Стромальна пухлина шлунково-кишкового тракту
▫️ Внутрішньопротокові папілярні муцинозні новоутворення
▫️ Аденокарцинома Фатерового сосочка
▫️ Аденокарцинома дванадцятипалої кишки
▫️ Парадуоденальний (Groove) панкреатит
▫️ Травми підшлункової залози

Виділяють два основі етапи:
1️⃣ Резекційний етап (видалення головки підшлункової залози, частини шлунка, дванадцятипалої кишки, жовчного міхура, позапечінкові жовчні протоки та частину тонкої кишки)
2️⃣ Реконструктивний етап ( формування панкреатикоєюноанастомозу, гепатикоєюноанастомозу, гастроентероанастомозу, ентероентероанастомозу)

Клуб Хірургії

26 Nov, 16:31


Ну що, готові? 😎

Цього разу розберемо структури при панкреатодуоденектомії 🔥🔥

Ваші 25 реакцій і публікуємо 😉

Клуб Хірургії

25 Nov, 09:21


Остання нагода заскочити на лекцію «Хрестовий похід у приймальне»⚔️

Реєструйтесь за посиланням😎🔥

Клуб Хірургії

24 Nov, 16:54


​​⚡️ДАЙДЖЕСТ НОВИН⚡️

📌Окрема ад'ювантна імунотерапія для раннього TNBC?

📍Ад'ювантна імунотерапія при потрійному негативному раку молочної залози (TNBC) залишається спірною. Дослідження A-BRAVE показало покращення виживаності з авелумабом, тоді як IMpassion030 — ні. Чітких рекомендацій наразі немає, додаткові дані очікуються з дослідження SWOG-S1418. Імунотерапія поки що не є стандартом через суперечливі результати, побічні ефекти та відсутність схвалення.

Джерело📚

📌MELD 3.0 зменшує гендерні нерівності при трансплантації печінки

📍Оновлена система MELD 3.0 покращила доступ жінкам до трансплантації печінки, зменшивши гендерні нерівності. Після впровадження MELD 3.0 збільшилась кількість жінок на списку очікування і тих, хто отримав трансплантацію, а також знизилася смертність на етапі очікування. Однак, хоча поліпшення є, деякі гендерні відмінності все ще зберігаються, зокрема у розмірі медіанних балів MELD при трансплантації, що вказує на потребу в подальших удосконаленнях системи для повного вирішення проблеми.

Джерело📚

📌ImmunoPET може змінити стандарт лікування при діагностиці раку нирки

📍Clear cell RCC — це рак нирок, який важко діагностувати за допомогою стандартних методів. Дослідження з використанням PET-сканування за допомогою антитіла [89Zr]Zr-girentuximab показало високу чутливість і специфічність у виявленні цього виду раку, знижуючи потребу в біопсіях і хірургії. Це може змінити стандарт діагностики раку нирок, забезпечуючи точнішу та менш інвазивну оцінку пухлин.

Джерело📚

Jump | Клуб Хірургії

Клуб Хірургії

23 Nov, 15:52


Юля і Коля цього тижня були на конференції та Юля виступала з науковою роботою з хірургії 😉

А що ви зробити цього тижня для хірургії?😎

Діліться в коментарях 👇🏻👇🏻🔥

Клуб Хірургії

22 Nov, 14:35


Всім привіт)

😎Ми прагнемо ставати кращими і пропонувати вам кращий контент та продукцію)

Для цього нам дуже потрібні ваші відгуки!

Розкажіть усе що ви думаєте за посиланням

📌 https://bit.ly/3V1K96C

Будемо дуже вдячні!

Клуб Хірургії

21 Nov, 18:09


Чи вам сподобався такий формат?)

Ставте реакції якщо хочете ще таких розборів🔥

Клуб Хірургії

21 Nov, 17:10


Ключовим методом лікування флегмони є дренування.

Якщо існує потреба (лейкоцитоз, підвищений рівень СРБ, лихоманка), можна призначити антибіотики.

Оскільки інфекції шкіри, в тому числі і флегмона, вбільшості спричинені Грам+ флорою, препаратом першої лінії є Цефазолін у дозі 1г 2р/д
Ексудат здається на посів і після результатів антибіотикограми здійснюється деескалація АБТ (при потребі).

ПАМʼЯТАЙТЕ!
- у виборі антибіотика потрібно керуватись протоколами
- антибіотикотерапія повинна проводитись не до зникнення симптомів, а до завершення рекомендованого курсу
- при можливості, здійснювати деескалацію обираючи антибіотик згідно посівів


Нехтування вищезгаданими правилами призводить до антибіотикорезистентності, подовження терміну госпіталізації та лікування!

Клуб Хірургії

21 Nov, 17:09


Єс! 🥳

Тепер обґрунтовуємо 👇🏻👇🏻

Клуб Хірургії

21 Nov, 17:08


Взяти посів на чутливість, до отримання результату - антибіотики з групи А (наприклад Цефазолін)

Клуб Хірургії

21 Nov, 16:55


Стосовно антибіотика правильної відповіді ще не було, можливо маєте ще варіанти?👇🏻👇🏻🤔

Клуб Хірургії

21 Nov, 16:25


Так, все вірно!
Який антибіотик буде доцільно призначити в цьому випадку?

Клуб Хірургії

21 Nov, 16:12


Так, відповідь стосовно діагнозу вірна🔥

Яке лікування запропонуєте?
Пишіть в коментарях 👇🏻👇🏻

Клуб Хірургії

21 Nov, 15:52


Діагностичні дослідження:

Загальний аналіз крові (ЗАК): Лейкоцитоз (14,500/мкл), ШОЕ 40 мм/год.

УЗД м’яких тканин руки: Нерівномірне потовщення та гіпоехогенні ділянки, які вказують на гнійний процес.


Який поставите діагноз?

Клуб Хірургії

21 Nov, 15:50


Вам дуже сподобалась ідея клінічних кейсів, тому будемо розбиратись!🔥

Формат побудований у вигляді «питання-відповіді» тому вам треба буде поставити діагноз, тож не соромтесь бути активними та відповідати в коментарях 😉

Клуб Хірургії

19 Nov, 17:41


ТИРЕОЇДЕКТОМІЯ

🟣 Щитоподібна залоза (glandula thyroidea) розміщена ззаду від підпідʼязикових мʼязів (mm. sternohyoideus, sternothyroideus, omohyoideus).

Кровопостачається наступними артеріями:
▫️a. thyroidea superior (dextra et sinistra) - від a. carotis externa;
▫️a. thyroidea inferior (dextra et sinistra) - від truncus thyrocervicalis;
▫️a. thyroidea ima (12%) - від truncus brachiocephalicus (abo arcus aortae, ao a. carotis communis, або a. subclavia).



Венозний відтік здійснюється через:
▪️vv. thyroidea superior (dextra et sinistra) - впадає y v. jugularis interna ao w. facialis;
▪️vv. thyroidea inferior (dextra et sinistra) - впадає y v. brachiocephalica;
▪️vv. thyroidea media (dextra et sinistra), найкоротші - впадають y v. jugularis interna
▪️vv. thyroidea ima - впадає y v. brachiocephalica
sinistra abo v. thyroidea inferior.


‼️ Для хірурга „welcome to the panic room“ при операціях на щитовидній залозі є пошкодження n. laryngeus recurrens, тому що це призводить до парезу голосових мʼязів і порушення фонації.

Jump | Клуб Хірургії

Клуб Хірургії

12 Nov, 16:51


Безпечнa лапароскопічна холецистектомія
(CVS: critical view of safety)

➡️ Лінія R4U — це уявна лінія, що тягнеться від даху борозни Рув’є до основи сегмента 4 печінки до пупкової щілини.

Область над цією лінією є «безпечною зоною». Однак не можна стверджувати, що ділянка над цією лінією цілком безпечна, оскільки в цій зоні все ще можуть бути важливі жовчні/судинні структури.

Jump | Клуб Хірургії

Клуб Хірургії

12 Nov, 16:51


Трикутник Кало VS hepatocystic triangle

Важливі анатомічні орієнтири при холецистектомії.

📍Трикутник Кало обмежений загальною печінковою протокою, міхуровою артерією та міхуровою протокою

Трикутник був названий на честь Jean-François Calot, який описав його у своїй докторській дисертації «De la cholecystectomie» у 1891 році.

«Трикутник не зовсім рівносторонній, а скоріше рівнобедрений. Верхня і нижня сторони представлені міхуровою артерією та міхуровою протокою відповідно. Вони рівні і трохи довші, ніж частина печінкової протоки, яка входить в утворення трикутника».
@Jean-François Calot

📍 Hepatocystic triangle обмежений загальною печінковою протокою, міхуровою протокою і поверхнею печінки.

Jump | Клуб Хірургії

Клуб Хірургії

12 Nov, 16:25


Продовжуємо розбір анатомічних структур😉

Ваші 15 реакцій і публікуємо порівняння трикутника Кало та hepatocystic triangle при холецистетомії🔥🔥

Клуб Хірургії

11 Nov, 17:18


Відпрацювання судинного анастомозу «кінець-в-кінець», обвивним швом😍🔥

А на чому вам доводилось відпрацьовувати хірургічні навички?

Діліться в коментарях👇🏻👇🏻

Клуб Хірургії

10 Nov, 17:28


​​⚡️ДАЙДЖЕСТ НОВИН⚡️

📌Вчені знайшли нову мішень для лікування потрійного негативного раку молочної залози


🍋Дослідники з Онкологічного центру Маркі виявили, що білок NAC1 може бути перспективною мішенню для лікування потрійного негативного раку молочної залози — агресивного типу раку, що становить 10-15% усіх випадків і важко піддається лікуванню через відсутність трьох основних рецепторів: естрогенового, прогестеронового та HER2.

📍У дослідженні, опублікованому в Molecular Cancer, зазначено, що високий рівень NAC1 підтримує стовбурові властивості ракових клітин, сприяючи їхньому поширенню та допомагаючи уникнути імунної відповіді.

🔍NAC1 також впливає на клітини імунної системи — мієлоїдні супресорні клітини (MDSC), які захищають ракові клітини від імунної відповіді.

✔️Це відкриття може стати основою для нових стратегій лікування, спрямованих на знищення ракових клітин та відновлення здатності імунної системи атакувати пухлину.

Джерело📚


📌Лікування раку простати: підвищені ризики ускладнень

😰Пацієнти з раком простати мають вищий ризик ускладнень після лікування, зокрема проблем із сечовипусканням та статевих розладів. Радіотерапія також збільшує ризик розвитку раку сечового міхура і специфічних радіаційних ускладнень, таких як радіаційний цистит і проктит.

📍За 12 років після простатектомії ризик сечових і статевих ускладнень зростав у 7,23 рази, а для пацієнтів, які отримали радіотерапію, ризик радіаційних ускладнень був у 100 разів вищим, ніж у контрольній групі.

✔️Дослідники наголошують на важливості детального обговорення можливих ризиків із пацієнтами перед вибором методу лікування раку простати.

Джерело📚

Jump | Клуб Хірургії

Клуб Хірургії

09 Nov, 16:15


Час для суботньої рубрики🔥

Діліться, що ви зробили цього тижня для хірургії 😉

👇🏻👇🏻

Клуб Хірургії

05 Nov, 18:39


Анатомічні орієнтири при TAPP герніопластиці

📍Трикутник лиха (Disaster or Doom triangle): медіально утворений сім'явивідними протоками і судинами сімʼяного канатика, латерально - відповідає проекції зовнішніх клубових судин.

📍Больовий трикутник або трикутник нервів (Pain triangle): медіально обмежений сім'яними судинами, латерально і зверху - tractus iliopubicus; у трикутнику проходять nervus cutaneus femoris lateralis, стегнова гілка nervus genitofemoralis і nervus femoralis.

📍Трикутник непрямих гриж (Triangle of Indirect hernias): відповідає глибокому пахвинному кільцю. Утворений медіально - нижніми епігастральними судинами, а знизу і латерально - tractus iliopubicus.

📍Трикутник Гессельбаха або трикутник прямих гриж (Hesselbach’s triangle or direct hernias): медіально обмежений латеральним краєм прямого м'яза живота, латерально - нижніми епігастральними судинами, знизу - tractus iliopubicus.

📍Трикутник стегнових гриж (Triangle of Femoral hernias): не є справжнім трикутником, але визначає ділянку, що відповідає розташуванню отвору стегнової вени, обмежену вгорі клубово-ободовою зв'язкою, латерально - зовнішньою клубовою веною, знизу - ligamentum pectineum і медіально - ligamentum lacunare.

Клуб Хірургії

05 Nov, 18:38


Щоб і надалі покращувати свої навички орієнтування в операційному полі, розберемо анатомічні структури при трансабдомінальній преперитонеальній (ТАРР) герніопластиці 😎

👇🏻👇🏻👇🏻

Ps: не забудьте лишити реакцію якщо вам подобається такий формат😉

Клуб Хірургії

03 Nov, 15:05


⚡️ДАЙДЖЕСТ НОВИН⚡️

📌Чи збільшує вичікувальна тактика ризик віддалених метастазів при раку прямої кишки?

Дослідження показує, що пацієнти з раком прямої кишки, які обрали стратегію «спостереження і очікування» та зіткнулися з місцевим рецидивом, мають вищий ризик віддалених метастазів, ніж ті, хто пройшов негайну операцію. Віддалене метастазування через три роки спостерігалося у 22,8% пацієнтів з рецидивом після спостереження проти 10,2% у пацієнтів, які пройшли повне видалення пухлини. Автори підкреслюють важливість своєчасного хірургічного втручання для покращення виживаності без віддалених метастазів.

Джерело📚

📌Хірургічне втручання для схуднення, ліки від ожиріння досягають подібних результатів, але мають різні профілі безпеки

Метааналіз показав, що шлункове шунтування за Ру (RYGB) забезпечує максимальне зниження ваги серед пацієнтів із ожирінням, але препарат тірзепатид демонструє схожі результати зі зниження ваги та кращий профіль безпеки. Ендоскопічні процедури, як-от ендоскопічна гастропластика, є менш інвазивними і також забезпечують значне зниження ваги з мінімальними побічними ефектами. Дослідники наголошують, що майбутні дослідження можуть зосередитись на поєднанні методів для досягнення стійкіших результатів у боротьбі з ожирінням.

Джерело📚

📌Попри застереження, гіпердіагностика раку щитоподібної залози триває

Дослідження показує, що надмірне діагностування раку щитоподібної залози залишається серйозною проблемою, особливо в країнах із розвиненими системами охорони здоров’я, призводячи до непотрібного лікування пацієнтів із неагресивними пухлинами. Незважаючи на часті виявлення пухлин завдяки широкому застосуванню ультразвукової діагностики, рівень смертності від раку щитоподібної залози практично не змінився. Останні рекомендації закликають до більш обережного підходу: активного спостереження та менш інтенсивного лікування для пацієнтів із низьким ризиком.

Джерело📚

Jump | Клуб Хірургії

Клуб Хірургії

02 Nov, 14:16


Також не забувайте, що сьогодні ми ділимось своїми маленькими перемогами на шляху до омріяної спеціальності!!
«Що я зробив для хірургії цього тижня?»

Чекатиму на вас в коментарях 😉👇🏻👇🏻

Клуб Хірургії

01 Nov, 16:25


Дякуємо за відповіді❣️

Friendly reminder не соромтесь писати теми які справді вас цікавлять, не тільки зараз в контексті опитування, а загалом. Коментарі завжди відкриті для вас 🫶🏻

А ми в свою чергу обов’язково врахуємо побажання при виборі наступних лекцій😉

І останнє на поки — можливо маєте питання до нас? У вас є нагода задати їх анонімно за посиланням;)

Також запрошуємо охочих і вмотивованих в команду💖

для цього
напишіть
@rom_shtybel

Клуб Хірургії

31 Oct, 18:01


Наступне питання😏

Які теми ви хотіли б розібрати/ які теми вам цікаві?


Пишіть в коментарях👇🏻👇🏻

Клуб Хірургії

31 Oct, 18:00


Всі хто відповіли — були праві! Адже цей клуб хірургії збірне поняття, що включає всі ці пункти🤭🔥

Клуб Хірургії

31 Oct, 16:37


Привіііт! Хочемо познайомитись з вами ближче, тому розкажемо трошки внутрішньої кухні і поступово познайомимо з членами клубу.

Але спочатку пару питань до вас😉

Клуб Хірургії

27 Oct, 12:28


​​⚡️ДАЙДЖЕСТ НОВИН⚡️

📌 8-бальна порядкова шкала SCORE прогнозує успіх SLAH при епілепсії скроневої частки

📍 Дослідження, опубліковане в Annals of Clinical and Translational Neurology, розробило шкалу з восьми бінарних показників (SCORE) для передбачення успішності лазерної амігдалогіпокампотомії (SLAH) у пацієнтів з медіальною скроневою епілепсією. Шкала включає такі фактори, як дитячі фебрильні судоми, однобічні інтеріктальні епілептиформні розряди (IED) та месіальний склероз (MTS) на МРТ. SCORE ≥ 6 забезпечує високий шанс звільнення від судом, що є порівняльним із традиційною лобектомією, хоча остання більш інвазивна.

Джерело📚


📌 Вегетативна нервова блокада зменшує вісцеральний біль, інші симптоми після малоінвазивної хірургії

📍 Автономна нервова блокада (АНБ) може суттєво зменшити післяопераційний вісцеральний біль і симптоми, такі як нудота, після мінімально інвазивних операцій, зокрема лапароскопічної резекції шлунка. Цей метод блокує певні нервові шляхи, знижуючи потребу в анестезії та опіоїдах. Дослідження показали, що найкращий ефект досягається при застосуванні блокади на початку операції. Техніка має потенціал для скорочення госпіталізації, хоча необхідні додаткові дослідження для оцінки її ефективності на більш тривалий період.

Джерело📚


📌 Метформін після баріатричної операції: необхідний чи ні?

📍Пацієнти, які після баріатричної операції (метаболічної хірургії) досягли рівня A1c < 6,5%, продовжували утримувати цільовий рівень глікемії як у коротко-, так і в довгостроковій перспективі, незалежно від того, чи продовжували вони прийом метформіну. Дослідження не виявило суттєвої різниці у рівнях глікемії, показниках втрати ваги чи рівні смертності між тими, хто продовжував метформін, і тими, хто його припинив.

Джерело📚


Jump | Клуб Хірургії

Клуб Хірургії

27 Oct, 12:26


Дякуємо вам за активність 🔥

Нехай ця рубрика буде натхненням запитувати у себе «що я зробив для хірургії?», і вже наступної суботи обговоримо що було за тиждень ⭐️


А поки ще один плюсик в хірургічну скарбничку — дайджест новин⚡️⚡️

Клуб Хірургії

26 Oct, 12:57


Що я сьогодні зробив для хірургії?🤔

Кожен тиждень – це новий виклик і нова можливість вдосконалитися. На початку шляху у хірургії найменший прогрес може здаватися великим досягненням. Кожен крок, будь-яка дрібниця, які ви освоїли – це ваше зростання як фахівця🔥

Як виглядає цей шлях?📈
Читайте в прикріпленому фото🥰

Памʼятайте, навіть невеликий прогрес щотижня з часом перетвориться на професійний прорив ⚡️

А найкраще оцінити прогрес допоможе наша щотижнева рубрика: «Як я став кращим в хірургії за цей тиждень?»поставте собі це запитання, а відповідь пишіть в коментарях👇🏻👇🏻

Або публікуйте історію в інстаграм з позначкою @jump.med.ua 📸

Клуб Хірургії

23 Oct, 13:36


Щоб не почуватись як цей пан, реєструйся на Педіатричну школу: Невідкладні стани 2 листопада 👶🏻

Також не упускайте нагоду за репост поста в інстаграм виграти пульсоксиметр та отримати 20% знижки на квиток🎫

Клуб Хірургії

23 Oct, 12:55


Коли ти хірург і намагаєшся зрозуміти ступінь зневоднення дитини 👶🏻

Клуб Хірургії

20 Oct, 13:34


​​⚡️ДАЙДЖЕСТ НОВИН⚡️

📌 Післяопераційний хронічний біль: експерти закликають до кращого розпізнавання

📍 Післяопераційний хронічний біль (ПХББ) є поширеним явищем, яке залишається недіагностованим та погано лікованим, відповідно потребує більшої уваги, оскільки закладів для його лікування майже немає. На конгресі Французького товариства анестезії у 2024 році анестезіологи закликали до покращення лікування ПХББ, акцентуючи на важливості його раннього розпізнавання лікарями для зменшення ризику хронізації. Вважають за необхідне створити більше спеціалізованих структур для лікування післяопераційного болю та виявляти пацієнтів з високим ризиком розвитку хронічного болю ще на етапі перед операцією за допомогою мультидисциплінарної команди.


Джерело📚

📌 ACOG оновлює рекомендації щодо скринінгу раку молочної залози

📍 Американський коледж акушерів і гінекологів (ACOG) оновив свої рекомендації щодо скринінгу раку молочної залоз, рекомендуючи особам із середнім ризиком раку молочної залози розпочинати скринінгову мамографію у віці 40 років і можна проводити щороку або кожні 2 роки на основі інформованого спільного процесу прийняття рішень, який враховує переваги та потенційну шкоду частих скринінгів. Ця зміна відображає нові докази того, що ранній початок скринінгу дозволяє зменшити смертність від раку молочної залози, особливо для певних расових груп з високими факторами ризику.

Джерело📚


Jump | Клуб Хірургії

Клуб Хірургії

17 Oct, 12:14


Нагадуємо, що сьогодні о 17 відбудеться лекція на тему: «Венозний тромбоемболізм»🔥

Хто ще не встиг зареєструватись, ваш останній вагончик за посиланням⚡️

Клуб Хірургії

13 Oct, 16:38


⚡️ДАЙДЖЕСТ НОВИН⚡️

📌Вчені розробили біорозкладний електростимулюючий шовний матеріал (BioES), що прискорює загоєння ран

📍BioES складається з магнієвих волокон, вкритих полідеградуючими матеріалами (PLGA та PCL), які під час руху створюють електричне поле, що імітує природний механізм загоєння, стимулюючи проліферацію та міграцію клітин.

📍У дослідах на щурах BioES значно покращував регенерацію тканин, відкладення колагену та загоєння ран порівняно зі звичайним шовним матеріалом. Крім того, він знижував ризик інфекцій навіть без регулярної санації рани, що робить його перспективним для клінічного застосування при лікуванні гострих і хронічних ран.

Проте, такий шовний матеріал не можна використовувати у ділянках, де відсутня активна рухливість або неможливо забезпечити механічну стимуляцію, адже без цього не створюватиметься електричне поле, необхідне для прискорення загоєння.

Джерело 📚


📌Гіпофракційна променева терапія визнана безпечною при реконструкції грудей після мастектомії

📍Нові результати третьої фази дослідження RT-CHARM показали, що гіпофракційна радіотерапія, яка передбачає подачу вищих доз опромінення за коротший період, є безпечною та ефективною для пацієнток, які проходять реконструкцію грудей після мастектомії. Такий режим скорочує час лікування до 3 тижнів у порівнянні із 5 тижнями і при цьому не погіршує результатів реконструкції.

📍У дослідженні взяли участь 898 жінок з однобічним інвазивним раком грудей, класифікованим як pT0-2, pN1-2 або pT3N0, які були випадковим чином розподілені на дві групи: одна отримувала традиційний режим у 25 фракцій протягом 5 тижнів, а інша — гіпофракційний режим у 16 фракцій протягом 3 тижнів.

✔️Частота ускладнень після реконструкції становила 14,2% у групі з гіпофракційним лікуванням проти 12,2% в іншій групі, без статистично значущих різниць у загоєнні ран, повторних госпіталізаціях або невдалих реконструкціях. Крім того, рівні локорегіонарних рецидивів становили 1,5% у групі гіпофракційного лікування проти 1,9% у групі традиційного лікування.

Джерело 📚

Клуб Хірургії

12 Oct, 13:38


Вірно, саме транексамова кислота є препаратом вибору. Дякуємо за ваші відповіді!

Пропонуємо ознайомитись детальніше з ТХА 😎👇🏻

🔗 Посилання (час читання ~4хв)

Клуб Хірургії

12 Oct, 12:22


Який ви знаєте препарат першої лінії для медикаментозної зупинки кровотечі?🩸

Пишіть в коментарях 🤔👇🏻

Клуб Хірургії

10 Oct, 12:21


Як лікувати топ-3 причин смерті у світі?

Воу-воу, не все зразу, давайте почнемо з одної і будемо хитрішими. Бо навіщо лікувати те що можна попередити 😏

Мова про тромбоемболію — патологічний стан, коли тромб мігрує по кровотоку та блокує віддалену від місця тромбозу кровоносну судину, перешкоджаючи нормальному току крові.

Разом із спікером Тарасом Вихтюком — судинним хірургом, членом Eurpean Society of Vascular Surgery (ESVS), членом Української асоціації судинних хірургів, флебологів та ангіологів — ми розберемось з

Як розпізнати венозний тромбоемболізм?
Тромбоз глибоких вен vs. тромбоемболія легеневої артерії: основні відмінності
Сучасні методи діагностики та лікування
Профілактика: як запобігти розвитку тромбозу у пацієнтів різних категорій?


📅 Коли?
17 жовтня о 17:00

📍 Формат лекції: онлайн, zoom-платформа

💸 Вартість: 100грн

Реєструйтесь за посиланням!

Клуб Хірургії

10 Oct, 12:19


Щоб познайомитись з цією патологією ближче ми підготували для вас лекцію🔥

👇🏻👇🏻👇🏻

Клуб Хірургії

10 Oct, 12:18


Так, вірно🔥
Тромбоз глибоких вен одна з основних причин венозних тромбоемболій🫢

Клуб Хірургії

10 Oct, 12:06


Яку патологію бачите на фото? Пишіть в коментарях🤔

Клуб Хірургії

06 Oct, 13:40


​​⚡️ДАЙДЖЕСТ НОВИН⚡️

📌Транексамова кислота під час радикальної цистектомії (рандомізоване клінічне дослідження)

Дослідження показало, що профілактичне використання транексамової кислоти (TXA) у пацієнтів, які перенесли відкриту радикальну цистектомію, не знижує потребу в переливанні крові. В обох групах (TXA та плацебо) приблизно 37% пацієнтів отримали переливання крові. На основі цих даних, рутинне застосування TXA під час цієї операції не рекомендується.

Посилання📚

📌Дотат лютецію-177 перспективний для лікування рефрактерної менінгіоми

Дослідження фази 2 показало, що лікування рефрактерної до хірургії та радіотерапії менінгіоми препаратом лютецій-177 дотатат (177Lu-dotatate) демонструє обнадійливі результати, з досягненням 6-місячної виживаності без прогресування у 77,8% пацієнтів. Це перевершує історичний показник у 26%, що свідчить про ефективність препарату для лікування пацієнтів із обмеженими варіантами терапії. Незважаючи на позитивні результати, необхідні додаткові дослідження для підтвердження довготривалої ефективності та безпеки.

Посилання📚

📌Повне когнітивне відновлення після променевої терапії головного мозку можливе для багатьох пацієнтів

Дослідження показало, що близько 40% пацієнтів з метастазами в мозок, які відчули когнітивний спад після променевої терапії, відновили повну когнітивну функцію протягом 6 місяців. Майже 80% пацієнтів показали покращення хоча б на одному з когнітивних тестів, навіть якщо спочатку не склали його. Результати також підкреслюють, що пацієнти, які отримували більш цілеспрямовану променеву терапію, мали вищі шанси на когнітивне відновлення, ніж ті, хто отримував стандартну терапію всього мозку.

Посилання📚


Jump | Клуб Хірургії

Клуб Хірургії

29 Sep, 14:10


⚡️ДАЙДЖЕСТ НОВИН⚡️

📌Результат трансплантації нирки при донорстві після евтаназії

У дослідженні порівнювали 145 трансплантацій нирок від донорів після евтаназії з 1936 трансплантаціями після зупинки кровообігу (DCD-III) та 1255 після смерті мозку (DBD). Результати показали, що нирки від донорів після евтаназії мали нижчу частоту затримки функції трансплантата порівняно з DCD-III і подібну до DBD, без відмінностей у виживаності трансплантатів і пацієнтів між групами. Це свідчить про те, що трансплантація нирок після евтаназії є безпечним і перспективним способом збільшити пул донорів.

Посилання 📚

📌Променева терапія знижує ризик мієломи при рідкісному раку голови та шиї

Метаналіз показав, що променева терапія та хірургія забезпечують схожі показники виживання пацієнтів з екстрамедулярною плазмоцитомою голови та шиї, однак променева терапія значно знижує ризик прогресування до множинної мієломи. Виживаність без рецидивів через 5 років була кращою для променевої терапії, якщо виключити одне з досліджень. Пацієнти, які отримували променеву терапію, на 63% рідше прогресували до множинної мієломи порівняно з тими, хто пройшов хірургічне лікування.

Посилання 📚

📌Чи покращує баріатрична хірургія також функцію щитовидної залози?

Баріатрична хірургія знижує рівні тиреотропного гормону (TSH), вільного трийодтироніну (fT3) та індекси резистентності до тиреоїдних гормонів у пацієнтів з ожирінням, що тісно пов'язано зі зменшенням вісцерального жиру та маси тіла. Після операції рівні TSH та fT3 помітно знижувалися, а це було безпосередньо пов'язано з поліпшенням співвідношення жирової і м'язової тканин. Дослідження підтвердило двосторонній зв'язок між ожирінням та функцією щитовидної залози, що свідчить про можливість покращення метаболізму через корекцію тиреоїдних порушень.

Посилання 📚

Клуб Хірургії

28 Sep, 14:43


Покрокове відео операції по фіксації перелому метакарпальної кістки

Клуб Хірургії

24 Sep, 16:01


Під час оперативного втручання, хірург та інструменти, що торкаються пацієнта, повинні бути стерильними.

Проте існують частини інструментарію, такі як запасні батареї наприклад, які є нестерильними.

Щоб не розстерилізувати хірурга чи інструмент, існують спеціальні адаптери (кришечки) для їхньої заміни - так як це показано у відео.

Для чого використовується інструмент у відео — пишіть у коментарях👇🏻

1,179

subscribers

199

photos

33

videos