Медичне Право України @medpravoua Channel on Telegram

Медичне Право України

@medpravoua


Правова допомога ⬇️
⚖️ @Medpravo_ContactBot ⚕️

Медичне законодавство 🇺🇦
Новини МОЗ, НСЗУ, важливі події і дослідження

Медичне Право України (Ukrainian)

Медичне Право України - це канал на Telegram, який присвячений медичному законодавству України. Які права та обов'язки мають медичні працівники та пацієнти? Які юридичні аспекти важливі у сфері медицини? Усі ці питання та багато інших ви знайдете на каналі "Медичне Право України"

Канал надає правову допомогу у сфері медицини, де можна отримати консультацію від фахівців. Також на каналі присутній бот @Medpravo_ContactBot, який допоможе знайти відповіді на ваші питання у сфері медичного законодавства

Ви знайдете тут не лише актуальні новини з Міністерства охорони здоров'я та Національного агентства здоров'я, але й важливі події, дослідження, та аналітичні матеріали з медичного права. Долучайтесь до каналу "Медичне Право України" (https://t.me/medpravoua) та бути в курсі всіх правових аспектів у галузі медицини!

Медичне Право України

20 Nov, 17:39


Вирішив помститися: очільник Чернігівщини Чаус за відмову дати міську землю зупинив фінансування в дитсадках та міській лікарні

❗️Голова Чернігівської міської військової адміністрації В’ячеслав Чаус наказав підлеглому голові Чернігівської МВА блокувати фінансування життєзабезпечення міста. Причина – особиста образа Чауса,  на міську за невирішення міськрадою особистих питань. В міськраді назвали такі «забави» в кінці бюджетного року критичними для Чернігова і чернігівців.

⬆️Поміж загроз:
⬛️Зупинка лікарні №2 через блокування рахунків.
⬛️Зупинка роботи дитячих садків – через відсутність можливості закупити продукти і організувати харчування.
⬛️Залишиться взимку без опалення школа.
⬛️Тролейбусне управління залишиться без нової електролабораторії для проведення робіт на контактній мережі.
⬛️Не фінансується компенсація за пільгові перевезення в міських автобусах.

Медичне Право України

Медичне Право України

20 Nov, 16:05


У МОЗ посилять контроль за транспортуванням пацієнтів екстреною медичною допомогою

📄
Кабінет Міністрів України затвердив зміни до Порядку функціонування госпітальних округів і кластерів та встановлення їхніх меж.

✔️ З січня 2025 року маршрути транспортування екстреної медичної допомоги узгоджуватимуться з Міністерством охорони здоров’я України, що сприятиме більш ефективному наданню медичних послуг, повідомили у МОЗ.

⬆️ За словами міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка, багато років поспіль існувала практика, коли «швидка» доставляла пацієнта до найближчої лікарні. 

Проте далеко не завжди найближча лікарня має необхідні потужності, фахівців та обладнання. Через це пацієнт і лікарі втрачали дорогоцінний час. Адже такі тяжкі стани як інсульт, інфаркт чи політравма вимагають невідкладного медичного втручання. 

📰Як повідомляється:
Завдяки новим маршрутам транспортування пацієнтів екстреною допомогою, до логістики включено не лише комунальні лікарні, але й державні заклади охорони здоров’я, затверджені МОЗ. Це означає, що пацієнти з критичними станами, як-от інсульти, інфаркти чи важкі травми, доставлятимуться до профільних лікарень максимально швидко.
Пацієнти отримуватимуть лікування у медзакладах, які відповідають їх потребам — тобто мають обладнання, необхідне для лікування того чи іншого захворювання, та навчених профільних фахівців. Також покращиться взаємодія між медзакладами, що дозволить ефективніше реагувати на екстрені випадки.

Медичне Право України

Медичне Право України

20 Nov, 07:50


Вдалося домогтися виключення із проєкту Держбюджету норми про обов’язковий перехід всіх медичних закладів на небюджетні казначейські рахунки - голова Комітету з питань здоровʼя нації Радуцький

✔️ Верховна Рада поставила крапку у цьому питанні: наступного року лікарні не будуть переходити на небюджетні казначейські рахунки.

Медичне Право України

Медичне Право України

19 Nov, 08:59


Стало відомо, коли в Україні запрацює система верифікації ліків

📄КМУ постановою «Деякі питання безпеки та верифікації лікарських засобів» від 26.09.2024 № 1121 затвердив:

⬛️положення про національну систему верифікації лікарських засобів;
⬛️порядок нанесення засобів безпеки на упаковку лікарського засобу, визначення їх характеристик, засобів перевірки та встановлення вимог до шифрування, структури та формату інформації, яку містять засоби безпеки.

❗️Із 1 січня 2026 року добровільно, а з 1 січня 2028 року обов’язково виробники наноситимуть засоби безпеки на упаковку лікарського засобу. Для верифікації ліків використовуватимуть 2D-кодування. 

#верифікація_ліків

Медичне Право України

Медичне Право України

18 Nov, 14:05


Атестація лікарів 2025

На період воєнного стану атестацію медиків було призупинено.


❗️Але з 1 січня 2025 року її буде відновлено.

✔️Усі медичні працівники, у яких строк дії посвідчень про категорію чи сертифікатів спеціаліста сплинув протягом дії воєнного стану, мають
атестуватись до 31 грудня 2025 року.

Медичне Право України

Медичне Право України

18 Nov, 11:05


Відновлення особи з інвалідністю, єПОТЕНЦІАЛ: законопроект

📄Кабінет Міністрів України підтримав розроблений Мінсоцполітики законопроект №12209, який передбачає протягом 2025 року реформування системи соціального страхування та є частиною комплексної реформи системи соціального захисту та медико-соціальної експертизи.

🔎 Головна теза:
Допомога від держави особі, яка отримала травму або хворобу, буде надаватись не лише як компенсація фінансових втрат через непрацездатність, а і через створення більш широких можливостей для відновлення і реабілітації такої особи, вчасного надання їй соціальних послуг, та допомогу у поверненні до ринку праці.

Реформа не стосується осіб, які вже мають інвалідність. Мова йде про працюючих зі страховим стажем, які потребують лікування після хвороби чи травми.

✔️Основні зміни;
1️⃣ Соціальна підтримка людини розпочинатиметься вже з моменту виявлення мультидисциплінарною командою в лікарні потреби особи у додатковій підтримці (соціальній, фінансовій, адаптації робочого місця тощо). До складу такої команди, крім лікарів, входитимуть соціальний працівник, ерготерапевт, протезист, фізичний терапевт, психолог та інші спеціалісти.

Тобто, щоб отримати кваліфіковану і комплексну підтримку держави протягом всього періоду хвороби і реабілітації, особі не потрібен жоден додатковий «статус» (зокрема, особи з інвалідністю).

2️⃣ Реабілітація здійснюватиметься лише за потреби і не буде обов'язковою. Потребу в медичній реабілітації, як і раніше, визначатиме лікар. Відбуватиметься вона під супроводом фахівців мультидисциплінарної реабілітаційної команди, до якої також входитиме соціальний працівник.

3️⃣ За необхідності термін проходження реабілітації подовжується до 1 року (сьогодні – до 4х місяців). Весь цей час держава буде надавати людині всю необхідну, зокрема фінансову, підтримку.

4️⃣ Після завершення лікування та реабілітації буде здійснюватись Оцінка працездатності. Оцінка працездатності ніяк не прив'язана до статусу інвалідності і не є його умовою. Як і раніше, інвалідність оцінюватиметься на медичному боці.

⬆️Оцінка працездатності – один з етапів на шляху повернення людини до активного життя. Вона відбувається деперсоналізовано. Заповнюючи спеціальний опитувальник, людина надає інформацію про свої фізичні можливості або обмеження, середовище, оточення та інші фактори. Проаналізувавши ці дані дистанційно, фахівець з оцінки працездатності сформує Висновок про працездатність.

❗️ Якщо особа відновила здоров’я, вона зможе повернутися до роботи, звичного життя і отримувати власний дохід. Але якщо особа відновилась не повністю і працездатність її обмежена, – держава забезпечить необхідні виплати на рівні, що компенсує втрачений дохід.

5️⃣ Передбачається збільшення страхових виплат для осіб із повною втратою працездатності.

⬆️Мінсоцполітики звернуло увагу, що:
▪️ статус інвалідності залишається. Для тих, хто уже зараз має статус інвалідності, нічого не змінюється;
▫️ всі пільги для осіб з інвалідністю зберігаються;
▪️ після реформування статус інвалідності і далі надаватиме право особі на соціальні послуги, реабілітацію, пільги та підтримку в працевлаштуванні;
▫️ реформа не передбачає зменшення жодних виплат чи соціальних гарантій.

Медичне Право України

Медичне Право України

17 Nov, 06:22


Реформа МСЕК — у МОЗ пояснили, як встановлюватимуть інвалідність з січня 2025 року

📄 15 листопада Кабінет Міністрів прийняв Постанову «
Про деякі питання запровадження оцінювання повсякденного функціонування особи», яка визначає новий порядок проведення оцінювання і замінює процес медико-соціальної експертизи (МСЕК).

🗓️ У МОЗ повідомили, що постанова закладає зміни в системі вже з 1 січня 2025 року. Серед яких планується:
⬛️запровадження нової концепції оцінювання,
⬛️спрощення для пацієнта процесу встановлення або підтвердження статусу інвалідності,
⬛️доступність та фаховість оцінювання,
⬛️цифровізацію процесу та антикорупційні заходи,
⬛️формування Центру оцінювання для оскарження рішень.

«Після 1 січня 2025 року документи для людей з безстроковим статусом інвалідності залишатимуться чинними. Для решти людей з інвалідністю, чий повторний огляд припадає на час впровадження нової системи, термін повторного огляду подовжується на 6 місяців. Усі права, документи, виплати, пільги, соціальні послуги та відстрочки зберігаються», - заявили у МОЗ.

📄 Для впровадження нової системи заплановано прийняття наказів МОЗ, які мають допомогти лікарям приймати обґрунтовані рішення та скоротити кількість документів, що отримує людина за результатами оцінювання: замість 12 довідок чи виписок у різних комбінаціях буде 1 комплексний документ.
Фінансування нових команд відбуватиметься через НСЗУ за послуги з оцінювання відповідно до прозорих вимог до діяльності команд.

Також заплановано, що довідкова та статистична інформація про команди, їх спеціальності, місцезнаходження, черги та рішення буде доступна публічно на аналітичних панелях (дашбордах).

Поточні зміни поки що не стосуються дітей. Процеси щодо інвалідності дітей також потребують оновлення, аби бути більш зручними та орієнтованими на пацієнта. Це заплановано наступним етапом. Наразі для дітей залишається чинна система, де статус інвалідності призначається за рішенням лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоровʼя.

#інвалідність #МСЕК

Медичне Право України

Медичне Право України

16 Nov, 10:10


Установи НАМН України та Державного управління справами долучаються до програми медичних гарантій

⬆️ Як повідомляють у МОЗ, 12 листопада 2024 р. Кабінет Міністрів України ухвалив постанову № 1295 «Деякі питання залучення державних установ до реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення», що дозволяє провідним державним медзакладам до завершення реорганізації долучитися до реалізації.

📄Постановою затверджено перелік державних закладів охорони здоровʼя, які будуть залучені до виконання Програми медичних гарантій.

🔎До цього переліку увійшли установи Міністерства охорони здоровʼя, Національної академії наук України, провідні науково-дослідні установи Національної академії медичних наук України (НАМН) та заклади Державного управління справами.

✔️Постанова передбачає, що вимоги до надавачів медичних послуг щодо реєстрації як юридичної особи (крім державної або комунальної установи) не поширюються на державні установи, включені до цього переліку, на період до 31 грудня 2025 р. Це означає, що ці заклади зможуть укладати договори з Національною службою здоровʼя України та надавати послуги в рамках Програми медичних гарантій під час перехідного періоду у 2025 р.

❗️Таким чином, до моменту реорганізації цих закладів охорони здоров’я в державні некомерційні підприємства вони зможуть надавати послуги в рамках Програми медичних гарантій. Це є принциповою позицією Міністерства охорони здоров’я України, щоб такі установи здійснили реорганізацію та працювали за єдиними правилами, без подальших винятків.

Медичне Право України

Медичне Право України

15 Nov, 16:50


ПМГ–2025: запроваджено нові вимоги для медпрацівників первинної ланки

🔍 Як повідомляють у МОЗ України, у 2025 р. змінюються умови контрактування з Національною службою здоров’я України (НСЗУ) за пакетом «Первинна медична допомога».

❗️У пакет Програми медичних гарантій (ПМГ) увійде послуга «Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги», надання якої буде обов’язковим для усіх надавачів. Окремого пакету за цим напрямом, починаючи з наступного року, не буде.

Медичне Право України

Медичне Право України

15 Nov, 12:50


❗️Минулого тижня захворюваність на ГРВІ, грип та COVID-19 зросла на 3,8% — МОЗ

Медичне Право України

Медичне Право України

15 Nov, 10:45


НСЗУ оголосила про укладання договорів на 2025 р. за 24 пакетами

🔍 Національна служба здоров’я України (НСЗУ) розмістила оголошення про укладення договорів про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій за 24 пакетами від 14 листопада 2024 р.

Медичне Право України

Медичне Право України

15 Nov, 07:42


📄12 листопада 2024 р. Україна та Литва підписали технічну угоду щодо співпраці у медичній сфері

Медичне Право України

Медичне Право України

13 Nov, 08:11


В Україні погіршилась якість медичної освіти: у деяких університетах "КРОК" не склали 90% студентів - народна депутатка Юлія Гришина

⬛️90% студентів-медиків в Україні не складають іспити "КРОК 1" і "КРОК 2", що викликає занепокоєння щодо якості освіти.
⬛️Найбільше погіршення якості підготовки спостерігається на спеціальностях "Медицина", "Стоматологія", "Фармація, промислова фармація".
⬛️ Планується перехід іспитів "КРОК" на формат ЗНО і зміну системи оцінювання на цифрову до 2025 року.

⬆️ За словами заступника очільника МОЗ Сергій Олександрович Дуброва, зараз завершують розробку стратегії реформування медичної освіти.

Медичне Право України