eHealth Україна @ehealthukraine Channel on Telegram

eHealth Україна

@ehealthukraine


Канал створений для інформування медичної спільноти про зміни у сфері цифрового здоровʼя. Тут найсвіжіші новини від МОЗ та команди eHealth.
Більше відео на нашому каналі https://www.youtube.com/@ehealthukraine

eHealth Україна (Ukrainian)

Канал "eHealth Україна" - це освітній ресурс, створений для інформування медичної спільноти про зміни у сфері цифрового здоровʼя. Тут ви знайдете найсвіжіші новини від Міністерства охорони здоров'я та команди eHealth. Якщо вас цікавить розвиток медичних технологій та покращення якості медичної допомоги, то цей канал - саме для вас! Ми регулярно ділимося відео матеріалами на нашому YouTube каналі https://www.youtube.com/@ehealthukraine, які допоможуть вам бути в курсі останніх подій у сфері електронного здоров'я. Приєднуйтесь до нашого каналу, щоб бути впевненими, що нічого не пропускаєте!

eHealth Україна

20 Jan, 12:23


🆕  У сфері електронного здоров’я постійно відбуваються зміни та оновлення. Тому хочемо поділитися з вами актуальними новинами👇

🏛  Уряд схвалив Cтратегію розвитку системи охорони здоров’я до 2030 року.

Що таке комбіновані препарати 💊 і як їх отримати за програмою “Доступні ліки” – роз’яснюємо тут.

🧑🏻‍🔬  У яких випадках можна дзвонити на 1️⃣6️⃣7️⃣7️⃣ – поради для пацієнтів.

🧑‍💻  База знань eHealth: Розділ 3Електронна система охорони здоров’я” (ЕСОЗ). Деталі за посиланням.

👩‍🏫 Академія НСЗУ запрошує лікарів будь-яких спеціальностей поділитися своїм досвідом навчання на заходах безперервного професійного розвитку (БПР).

#новини

Підписатись на eHealth Україна

eHealth Україна

17 Jan, 08:58


⚠️  На вебсайті Міністерства охорони здоров'я України опубліковано четвертий розділ Бази знань eHealth, присвячений практичним аспектам впровадження інформаційних технологій 👩‍💻 у закладах охорони здоров'я. Цей розділ розроблено для підтримки керівників та персоналу закладів охорони здоров’я 🏥 в умовах цифрової трансформації.

☝️  Розділ 4 містить 7️⃣ статей та фокусується на практичних інструментах управління закладом. Особливу увагу приділено стратегічному плануванню, автоматизації робочих процесів та ефективному управлінню ресурсами. Матеріали розділу розкривають важливі аспекти впровадження електронної черги, обліку 💊 лікарських засобів та процесу депаперизації. Також детально висвітлено питання навчання персоналу 👩‍🏫 та управління ризиками при впровадженні нових технологій.

👀  Відвідайте Розділ 4, щоб отримати практичні знання з цифрової трансформації закладу охорони здоров’я та ефективного використання інформаційних технологій у щоденній роботі.

🤝  База знань eHealth створена у співпраці Міністерства охорони здоров'я України та Проєкту USAID «Підтримка реформи охорони здоров'я».

#новини

Підписатись на eHealth Україна

eHealth Україна

14 Jan, 09:01


🏥  На вебсайті Міністерства охорони здоров'я України опубліковано третій розділ Бази знань eHealth, присвячений архітектурі та функціонуванню електронної системи охорони здоров'я (ЕСОЗ) України 🇺🇦. Цей розділ надає комплексне розуміння структури, можливостей та особливостей роботи ЕСОЗ, включаючи її адаптацію до умов 🪖воєнного стану.

Розділ 3️⃣ містить 14 статей та розкриває ключові аспекти роботи системи: від базової дворівневої архітектури до взаємодії з іншими 🏛 державними реєстрами. Особливу увагу приділено практичним питанням: функціонуванню медичних інформаційних систем, веденню електронних медичних записів та управлінню якістю даних. Матеріали також містять ⚠️ важливу інформацію про нормативно-правове регулювання ЕСОЗ та особливості її роботи в умовах воєнного часу.

Відвідайте Розділ 3, щоб детально 🧑‍💻 ознайомитися з принципами роботи ЕСОЗ та ефективно використовувати її можливості у своїй професійній діяльності.
🤝  База знань eHealth створена у співпраці Міністерства охорони здоров'я України та Проєкту USAID «Підтримка реформи охорони здоров'я».

#новини

Підписатись на eHealth Україна

eHealth Україна

13 Jan, 10:17


🆕  У сфері електронного здоров’я постійно відбуваються зміни та оновлення. Тому хочемо поділитися з вами актуальними новинами👇

🔹  Як здійснюється формування та погашення е-Направлення – переглядайте 👀  за посиланням.

🔹  Що слід знати пацієнтам 👨‍💼 щодо оновлення програми “Доступні ліки” – нагадування та акценти.

🔹  Програма реімбурсації доповнилася ☑️ новими напрямами – детальна інформація тут.

🔹  База знань eHealth. Додатково про Розділ 1️⃣Загальна цифрова грамотність працівників охорони здоров’я” та Розділ 2️⃣Цифрова трансформація охорони здоров’я“ за посиланням.

🔹  НСЗУ закликає аптеки 🏥 активніше долучатися до програми реімбурсації лікарських засобів. Коротка інструкція 🧑‍💻 для аптек, як укласти договір за новими напрямами програми.

#новини

Підписатись на eHealth Україна

eHealth Україна

10 Jan, 09:58


⚠️  На вебсайті Міністерства 🏥 охорони здоров'я України 🇺🇦 опубліковано другий розділ Бази знань eHealth, присвячений процесам цифрової трансформації охорони здоров'я в Україні та світі. Цей розділ створено для формування цілісного розуміння медичними працівниками 👨‍⚕️ інформаційної екосистеми електронної охорони здоров'я України та її складових.

☝️  Розділ 2 містить 1️⃣5️⃣ статей та охоплює широкий спектр тем: від загальної концепції розбудови електронної охорони здоров'я в Україні до детального огляду конкретних інформаційно-аналітичних систем. Особливу увагу приділено європейському 🇪🇺 досвіду та рекомендаціям ВООЗ щодо цифровізації охорони здоров’я. У матеріалах докладно описані ключові інформаційні системи, такі як "MedData", "еStock", ЕСЕН тощо та реєстри, що забезпечують ефективну роботу різних напрямків охорони здоров'я.

🧑‍💻  Відвідайте Розділ 2, щоб дізнатися більше про цифрову трансформацію охорони здоров’я та зрозуміти, як взаємодіють різні елементи сучасної системи охорони здоров'я України.

🤝  База знань eHealth створена у співпраці Міністерства охорони здоров'я України та Проєкту USAID «Підтримка реформи охорони здоров'я».

#новини

Підписатись на eHealth Україна

eHealth Україна

09 Jan, 09:22


🏥  На вебсайті Міністерства охорони здоров’я України опубліковано 👉 перший розділ Бази знань eHealth, присвячений питанням загальної цифрової грамотності працівників охорони здоров’я. Цей розділ створено для підтримки медичних фахівців у здобутті базових навичок роботи з комп’ютером, мобільними пристроями та Інтернетом.

  Розділ 1 містить 11 статей та висвітлює ключові аспекти інформаційної 🔐 безпеки, які є критично важливими для медичної галузі. Особливу увагу приділено використанню цифрових інструментів для професійного розвитку та повсякденної роботи. Одним із пріоритетів є роз’яснення основ роботи з кваліфікованим електронним підписом (КЕП), який забезпечує надійність і захищену 🛡 роботу з електронними документами. Матеріали розділу є найбільш актуальним джерелом ℹ️ інформації та допоможуть медичним працівникам впевнено користуватися сучасними технологіями.

👩‍💻 Відвідайте Pозділ 1, щоб розширити свої знання та адаптуватися до цифрових змін у галузі охорони здоров’я.

🤝  База знань eHealth створена у співпраці Міністерства охорони здоров'я України 🇺🇦 та Проєкту USAID «Підтримка реформи охорони здоров'я».

#новини

Підписатись на eHealth Україна

eHealth Україна

08 Jan, 12:53


Інформаційні загрози в українському кіберпросторі все ще залишаються актуальними. Кіберзагрози та онлайн-шахрайство, засилля дезінформації заполонили медіапростір.

🤳Одним з ефективних способів, який дозволить медичним працівникам ефективно захистити себе та своїх пацієнтів від наявних ризиків – дотримуватись простих алгоритмів та мінімізувати ризики.
Запрошуємо медичних працівників долучитися до вебінару “Від обізнаних лікарів — до захищених пацієнтів: як медики можуть протидіяти інформаційним загрозам”.
На вебінарі ми поговоримо про:
🔸види інформаційних загроз у медіапросторі: кіберзагрози та онлайн-шахрайство, міс-, дез- та малінформація тощо
🔸простий алгоритм вибору достовірних та надійних джерел при пошуку інформації
🔸як лікар може допомогти пацієнту убезпечити свій інформаційний простір від недостовірної інформації щодо здоров’я
🔸як мінімізувати ризики власної кібербезпеки
🔸поширені питання та відповіді.
Дата та час вебінару: 9 січня, 16:00 год.
Наші доповідачі:
Світлана Сліпченко – заступниця виконавчого директора «Вокс Україна»
Павло Шаповал – старший консультант з кібербезпеки, Проєкт USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я».
Трансляція відбудеться на:
🔸Платформі Zoom: https://bit.ly/4fgXE9w
🔸YouTube каналі eHealth – Україна: https://bit.ly/4a2OiNP
🔸YouTube каналі Академії НСЗУ: https://bit.ly/3DEIFcC
Залишайте свої питання у реєстраційній формі, аби саме ваше питання увійшло до вебінару!
Під час блоку «запитання-відповіді» перевага надаватиметься учасникам, які переглядатимуть ефір на платформі Zoom. Запис вебінару буде доступний на платформі YouTube.
🔥 Просимо поширити це повідомлення серед колег та профільних груп!

eHealth Україна

08 Jan, 08:51


🛑  ФЕЙКИ ЩОДО СИСТЕМИ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я У 2024 РОЦІ

⚠️  За 2024 рік росія численну кількість разів бомбардувала інформаційний простір України 🇺🇦 фейками про медицину.

Найактивніше країна-агресор розповсюджувала фейки про:

📛  роботу “чорних трансплантологів”, які “крадуть” 🫀 органи військовослужбовців у шпиталях;
📛  “американські біолабораторії”, у яких фахівці зі США 🇺🇸 нібито працюють над створенням “біозброї” 🦆;
📛  поширення всіх можливих 🦠епідемій.                                                                              

🔥  Дивіться про топ-фейки, створені рф у 2024 році та їх розвінчення – у новому відео 👀 від VoxUkraine.

🤝  За підтримки проєкту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я» VoxCheck щотижня аналізує та спростовує наративи щодо системи 🏥 охорони здоров’я, які поширює російська пропаганда 🤡 в інформаційному просторі України, Білорусі та росії.

#новини

Підписатись на eHealth Україна

eHealth Україна

06 Jan, 13:08


🆕  У сфері електронного здоров’я постійно відбуваються зміни та оновлення. Тому хочемо поділитися з вами актуальними новинами👇

🔹  За яких випадків можна звернутися ☑️ за послугами без е-Направлення – відповідь тут.
🔹  Які цифрові можливості 📲 для пацієнтів надають медичні інформаційні системи – про це детально за посиланням.
🔹  Неонатальний скринінг: результати роботи програми.
🔹  Реформа МСЕК 🏥 та впровадження оцінювання функціонування – детальніше за посиланням.
🔹  Прийом пропозицій про укладення договорів 📑 для закладів первинної медичної допомоги продовжено до 13.01.25. Розгляд пропозицій з боку НСЗУ продовжено до 31.01.2025, деталі тут.
🔹  Запрошуємо медичних працівників 🧑‍💻 долучитися до вебінару “Від обізнаних лікарів — до захищених пацієнтів: як медики можуть протидіяти інформаційним загрозам”. Деталі за посиланням.

Актуальні зміни у нормативних документах
⚠️  Наказ МОЗ України від 25.12.2024 № 2148 "Про затвердження Переліку лікарських засобів, які підлягають реімбурсації за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення, станом на 23 грудня 2024 року".

#новини

Підписатись на eHealth Україна

eHealth Україна

03 Jan, 08:58


  Розширений неонатальний скринінг уже понад два роки допомагає виявляти та вчасно лікувати спадкові захворювання у 🤱 новонароджених українців. Це дослідження, яке проводиться в перші 48-72 години життя дитини, охоплює
2️⃣1️⃣ захворювання. Завдяки ранній діагностиці та своєчасному лікуванню вдається значно полегшити перебіг хвороб або навіть повністю запобігти їх симптомам.

🗓  Програму розширеного неонатального скринінгу започаткували у жовтні 2022 року. Це стало значним кроком у зміцненні системи охорони здоров’я дітей.

☑️ На початку програма діяла у 12 регіонах України, базуючись на лабораторіях у Києві та Львові. З квітня 2023 року відкриття нових центрів у Харкові та Кривому Розі дало змогу охопити більшість регіонів країни 🇺🇦, за винятком тимчасово окупованих територій.

За два роки функціонування програми проведено понад 350 тисяч досліджень, зокрема:

📍 Львівський центр – понад 127 тисяч;

📍 Київський центр – понад 115 тисяч;

📍 Харківський центр – понад 49 тисяч;

📍 Кривий Ріг – понад 62 тисячі.

🧬  У жовтні 2023 року на базі Львівського регіонального центру відкрили лабораторію секвенування нового покоління (NGS), що проводить складні генетичні аналізи екзому. Це дозволяє виявляти мутації в тисячах генів, зокрема рідкісні генетичні варіації.

За час роботи програми виявлено 5️⃣1️⃣5️⃣ випадків орфанних захворювань, з яких 51 – спінальна м’язова атрофія (СМА). Завдяки ранній діагностиці лікування СМА починається ще до появи симптомів.

🏢  Уряд активно розвиває систему допомоги пацієнтам із рідкісними захворюваннями. Передбачено створення мережі референтних орфанних центрів, які надаватимуть пацієнтам консультації, обстеження та лікування.

📦  Медичні закупівлі України централізовано забезпечують постачання необхідних 💊 препаратів, використовуючи механізм договорів керованого доступу. Це дозволяє укладати ексклюзивні угоди з виробниками ліків за значно нижчими цінами.

👍  Програма розширеного неонатального скринінгу продовжує рятувати життя і працює на створення здорового майбутнього 👼 українських дітей.

#новини

Підписатись на eHealth Україна

eHealth Україна

02 Jan, 13:35


1 січня 2025 року стартувала масштабна реформа: на зміну МСЕК прийде оцінювання повсякденного функціонування. Для людини проходження шляху до статусу інвалідності значно спроститься, адже більшість процесів буде скорочено та цифровізовано. Усі етапи для оцінювання фіксуватимуться в електронній системі, що унеможливить корупційні зловживання.

Пропонуємо вашій увазі корисні посилання, присвячені запуску реформи медикосоціальної експертизи (МСЕК) і впровадженню оцінювання повсякденного функціонування та зокрема роботі в
ІТ-системі ЕКОПФО.

❗️ ПОКРОКОВИЙ АЛГОРИТМ для лікуючих лікарів, експертних команд та адміністраторів 🏥 закладів охорони здоров’я.
Електронна система щодо оцінювання повсякденного функціонування

🔗  Уся інформація про ІТ систему
🔗  Відеоінструкції:

🔹 Для керівників ЗОЗ усіх форм власності: просимо ознайомитись з матеріалами 🗂 в google-папці та увійти в систему щодо оцінювання повсякденного функціонування для активації закладу. Після активації закладів, дотримуючись інструкції, запрошуємо додавати лікуючих лікарів до системи для того, щоб мати можливість у майбутньому скеровувати на оцінювання.
🔹 Для 👩‍⚕️ лікарів – тестування системи: запрошуємо лікуючих лікарів закладів охорони здоров’я області (усіх форм власності) долучитися до тестування електронної системи щодо оцінювання повсякденного функціонування. Детальніше – за посиланням 🔗
🔹 Для 👨‍💼 керівників та лікарів – вхід до працюючої електронної системи (продуктове середовище) спочатку з підписом керівника для активації закладу і за потреби реєстрації лікарів, після чого за тим же посиланням можуть перейти лікарі для активації себе у системі. Для входу необхідно використовувати КЕП керівника та працівника.
🔹 Вебінар 26.11.2024 👩‍💻 "Реформа МСЕК: Впровадження оцінювання повсякденного функціонування" 👉  Запис та презентація вебінару. 

🧑‍🏫 Комунікаційна рамка та поширені запитання – відповіді ⁉️ про реформу МСЕК.

📚 Нормативно-правові документи, що регулюють зміни:

🔸 Перелік усіх документів, що регулюють діяльність експертних команд.
🔸 Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування МСЕК та впровадження оцінювання повсякденного функціонування особи”.
🔸 Постанова Кабінету Міністрів України від 15.11.2024 № 1338 “Деякі питання запровадження оцінювання повсякденного функціонування особи”.
🔸 Постанова Кабінету Міністрів України від 27.12.2024 № 1542 “Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оцінювання повсякденного функціонування особи та визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України”.
🔸 Наказ МОЗ України від 10.12.2024 № 2067 "Деякі питання забезпечення проведення оцінювання повсякденного функціонування особи".

#новини

Підписатись на eHealth Україна

eHealth Україна

31 Dec, 15:20


2️⃣0️⃣2️⃣4️⃣ рік став ще одним роком цифрових рішень

Об’єднання медиків, бізнесу та партнерів 🤝 дозволили ще більше розвинути eHealth, що відкриває нові можливості.

🔸  Так, впродовж року було реалізовано низку цифрових проектів в ЕСОЗ.
🔸  Запущено єдиний веб-портал 🧑‍💻 вакантних посад у закладах охорони здоров’я.
🔸  Запущено електронну систему безперервного професійного розвитку.
🔸  Реалізовується 8️⃣ проектів з телемедицини.
🔸  Запуск електронної системи обліку обігу медичного канабісу 🌿 (ЕСОРК).
🔸  Продовжується впровадження системи e-Stock для управління запасами ліків.
🔸  Для закупівель почали використовувати одну з найпоширеніших платформ у світі – SAP Ariba.
🔸  Проадміністровано надходження медичної гуманітарної допомоги на понад 1️⃣9️⃣ млрд грн з використанням цифрових рішень .
🔸  Розширення функціоналу 👍 електронної системи епідеміологічного нагляду (ЕСЕН).
🔸  Триває модернізація та розробка нових реєстрів у сфері охорони здоров’я на базі Дія.Engine.

🔸  Впровадження 2D кодування в Україні.

Детальніше про цифрові рішення 2024 року – у відео!
З Новим 2025 роком!

#новини

Підписатись на eHealth Україна

eHealth Україна

31 Dec, 13:48


Шановні керівники медичних закладів!

Реформування МСЕК та впровадження оцінювання повсякденного функціонування розпочнеться з 1 січня 2025 року.

⚠️  Нагадуємо вам щодо необхідності активації закладу охорони здоровʼя в електронній системі щодо оцінювання повсякденного функціонування.

Звертаємо вашу увагу, що всі ☝️  керівники закладів охорони здоровʼя мають:

1️⃣  ознайомитись з матеріалами в google-папці 🗂 за посиланням;

2️⃣  увійти в систему 🔐для активації закладу в електронній системі щодо оцінювання повсякденного функціонування;

3️⃣  після активації закладів, дотримуючись інструкції, додавати лікуючих лікарів 👩🏻‍⚕️👨🏼‍⚕️до системи, які здійснюватимуть направлення на оцінювання.

👉 Нагадуємо, що оцінювання повсякденного функціонування особи – це вид медичної експертизи, що проводиться особі з обмеженнями повсякденного функціонування у встановленому законодавством порядку з метою визначення рівнів порушення структур та функцій організму людини, у тому числі фізичних, психічних, інтелектуальних, сенсорних, що можуть призводити до обмежень життєдіяльності.

☑️  За результатами оцінювання експертними командами в закладах охорони здоров'я прийматимуться рішення щодо встановлення інвалідності, потреби у продовженні тимчасової непрацездатності тощо.


* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Впровадження системи регулюється:
🔹Порядком функціонування електронної системи щодо оцінювання повсякденного функціонування особи, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2024 р. № 1338;
🔸наказом МОЗ України від 10.12.2024 № 2067 "Деякі питання забезпечення проведення оцінювання повсякденного функціонування особи".

ℹ️  Більше про електронну систему: https://moz.gov.ua/uk/news/it-sistema-ekopfo
Дякуємо! ❤️

#новини

Підписатись на eHealth Україна

eHealth Україна

31 Dec, 08:01


2024 рік став важливим етапом у цифровій трансформації системи охорони здоровʼя України. Впровадження новітніх цифрових рішень сприяє оптимізації процесів надання медичних послуг, що підвищує їх ефективність.

Ось найуспішніші цифрові проєкти року.

🌿  ЕСОРК — облік медичного канабісу
Одним із ключових цифрових проєктів року став запуск електронної системи обліку обігу медичного канабісу (ЕСОРК), що забезпечує прозорість та контроль на всіх етапах процесу. Важливим кроком стало також впровадження можливості виписування та погашення е-рецептів на ліки з медичного канабісу.

👩‍⚕️  Єдиний портал вакансій у медичних закладах
Запрацював Єдиний вебпортал вакантних посад, де вже зареєструвалися понад 2400 державних і комунальних закладів охорони здоровʼя. Сьогодні на порталі доступні тисячі актуальних вакансій, що сприяє покращенню кадрового потенціалу медичної системи.

🧑‍💻  Електронна система безперервного професійного розвитку
Запуск системи дозволив 435 провайдерам забезпечити навчання медичних працівників, спрощуючи процес підвищення кваліфікації.

🖥  Телемедицина як крок до доступної медичної допомоги
У 2024 році реалізується 8 проєктів з телемедицини на загальну суму понад 4 млн доларів. Ці рішення закладають фундамент для широкого використання телемедичних платформ на всіх рівнях надання медичної допомоги.

💊  Система e-Stock для управління запасами ліків
Електронна система e-Stock для моніторингу запасів ліків і медичних виробів продовжує вдосконалюватися, дозволяючи уникати дефіциту важливих ресурсів та оптимізувати їх розподіл.

🔎  Прозорі закупівлі завдяки SAP Ariba
Впровадження однієї з найпопулярніших платформ для закупівель SAP Ariba дозволило залучити понад 8 млн постачальників зі всього світу. Це не лише розширило доступ до якісного медичного обладнання, але й сприяло суттєвій економії коштів.

📊  Система епідеміологічного нагляду (ЕСЕН)
Завдяки розширенню функціоналу ЕСЕН було створено єдине сховище даних про інфекційні та професійні захворювання, а також ГРВІ. Система охоплює моніторинг за симптомами, синдромами та лабораторними дослідженнями, що дозволяє швидко реагувати на загрози для здоровʼя населення.

📲  Цифровізація фармацевтичної галузі
Важливим кроком стало тестування системи реєстрації ліків у міжнародному форматі eCTD, що спрощує взаємодію з фармацевтичними компаніями.

💻  Дія.Engine та цифрові реєстри
Розроблено та перебувають в процесі розробки 12 цифрових систем і реєстрів на платформі «Дія.Engine», що забезпечує обʼєднання даних та ефективне управління медичною інформацією.
Цифрові системи сприяють депаперизації медичної галузі та забезпечують прозорість процесів, моніторинг операцій та контроль ресурсів, мінімізуючи корупційні ризики.
2024 рік довів, що цифровізація — це не просто тренд, а реальна можливість побудови сучасної та прозорої системи охорони здоровʼя.


#новини

Підписатись на eHealth Україна

eHealth Україна

30 Dec, 11:24


🆕  У сфері електронного здоров’я постійно відбуваються зміни та оновлення. Тому хочемо поділитися з вами актуальними новинами👇

🔎  Детально про те, хто має доступ до даних пацієнта в ЕСОЗ.

🧾 Хто випише е-рецепт на ліки для знеболення паліативному пацієнту — відповідь тут.

🏥 Алгоритм дій закладу у випадку затримки роботи ЕСОЗ за посиланням.

☝️ Цифровізація медицини у 2024 році: підсумки та ключові досягнення.

🧑‍💻 Запрошуємо медичних працівників долучитися до вебінару “Від обізнаних лікарів — до захищених пацієнтів: як медики можуть протидіяти інформаційним загрозам”. Детальніше тут.

#новини

Підписатись на eHealth Україна

eHealth Україна

30 Dec, 06:41


🇺🇦  В Україні працює Єдиний вебпортал вакансій у закладах охорони здоров’я.

Ресурсом користуються 👨‍⚕️ медичні працівники, фармацевти, фахівці з реабілітації та інші фахівці, що працюють в сфері охорони здоров’я.

На порталі розміщено близько 5️⃣ тисяч вакансій. Найбільше — у Львівській, Харківській, Житомирській, Київській, Одеській та Дніпропетровській областях.

☝️ Слід зазначити, що проводити добір на вакантні посади у державні та комунальні медичні заклади, в тому числі й проведення конкурсу на зайняття посади керівника закладу, можна виключно з використанням Єдиного вебпорталу.

Ресурс є публічним, зручним і доступним у користуванні для пересічного користувача. За допомогою зручних фільтрів можна обрати назву вакансії, медичний заклад і місцезнаходження закладу.

👀 Без реєстрації можна переглянути оголошення про вакантні посади, зокрема і про зайняття посади керівника державного та комунального закладу охорони здоров’я, а також за потреби отримати консультаційну підтримку.

❗️Якщо ж ви подаєте свої дані на вакансію, потрібно обов’язково зареєструватися 🔐 та авторизуватися за допомогою КЕП. Як правильно заповнити інформацію, щоб залишити дані про себе, — можна переглянути в спеціальній інструкції для кандидата.

📢  Що говорять про роботу з порталом його користувачі?

🗯  “Працювати з порталом дуже зручно — в ньому є повна інформація щодо вакансій. Це особливо важливо для медиків, які переїздять з прифронтових територій. Хотілось би, щоб лікарі знали більше про портал і активно ним користувалися. Ми чекаємо на хірургів та офтальмологів.

Олена Козіна, начальниця відділу кадрів КНП Комунальне некомерційне підприємство «Синельниківська центральна міська лікарня Синельниківської міської ради».

🗯  “Нашу область сьогодні, на жаль, не можна назвати спокійною — багато медиків виїхало, тож люди нам дуже потрібні. Часто ми самі допомагаємо кандидатам в роботі з порталом — якщо, приміром, людина не може зразу підгрузити сертифікати або не зчитується електронний ключ.”

Аліна Гончар, КНП Балаклійської міської ради Харківської області "Балаклійська клінічна багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування"

🔵🟡

ℹ️  Якщо у вас виникають питання щодо користування порталом, можна звернутися до 🧑🏻‍🔬 контакт-центру МОЗ: 0 800 60 20 19, на електронну адресу технічної підтримки [email protected].

⚠️  Єдиний вебпортал вакансій створений на виконання заходу 2.7.4.2.1 Державної антикорупційної програми на 2023-2025 роки,затвердженої постановою КМУ від 4 березня 2023 р. № 220 "Про затвердження Державної антикорупційної програми на 2023—2025 роки".

eHealth Україна

25 Dec, 06:42


🔮 Найперше – дякуємо! За вашу невтомну працю, згуртованість і взаємодію! 🤝

🎄 Нехай Різдво принесе нам перемогу, справедливий сталий мир в Україні та віру про її відновлення-відродження. 🎉

🎊 Щастя, здоров’я, радості, добробуту – вам та вашим родинам! 👨‍👩‍👧‍👦 Приводів для радості й сердечного тепла й затишку!

🎅🏻 Ну, й надалі незламності 🦾 й… світла 💡 у ці складні часи нашої боротьби за Незалежність! Ми – є! Ми – будемо! 🫡

🇺🇦 🎄🇺🇦 🎄🇺🇦 🎄🇺🇦 🎄🇺🇦 🎄🇺🇦 🎄🇺🇦 🎄🇺🇦 🎄🇺🇦 🎄🇺🇦

#новини

Підписатись на eHealth Україна (https://t.me/ehealthukraine)

eHealth Україна

23 Dec, 12:33


🆕  У сфері електронного здоров’я постійно відбуваються зміни та оновлення. Тому хочемо поділитися з вами актуальними новинами👇

📲  Які переваги е-рецепту у порівнянні з паперовим рецептом – про це детально тут.

🏥  МОЗ впроваджує флагманський проєкт “Розвиток системи реабілітаційної допомоги” в межах стратегії безбар’єрності.

ℹ️  Як створити первинне призначення на тест-смужки у плані лікування пацієнта – алгоритм за посиланням.

👨‍⚕️  Єдиний вебпортал вакансій забезпечує медикам прозоре працевлаштування. Детальніше за посиланням.

🔐  Рекомендації з безпеки даних для медпрацівників.


🔄  Актуальні зміни у нормативних документах

📃  Наказ МОЗ України від 10.12.2024 № 2067 "Деякі питання забезпечення проведення оцінювання повсякденного функціонування особи"
📑 Парламент прийняв Закон № 12178 про реформу МСЕК, який враховує пропозиції людей з інвалідністю та громадських організацій

#новини

Підписатись на eHealth Україна

eHealth Україна

18 Dec, 08:34


Міністерство охорони здоров’я України 🏥 продовжує впроваджувати флагманський проєкт «Розвиток системи реабілітаційної допомоги» в межах реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні 🇺🇦, що є відповіддю на нові виклики, які постали перед країною через повномасштабну війну.

☝️  Система реабілітаційної допомоги для цивільних та військових 🪖 працює завдяки Програмі медичних гарантій, що забезпечує безоплатність медичних послуг. Медзаклади з договором із Національною службою здоров’я України відповідають вимогам безбар’єрності та інклюзії — це одна із вимог для укладання договору про медичне обслуговування населення за Програмою медичних гарантій.

⚠️  Ключові досягнення проєкту:

Розвиток реабілітаційної системи: за 2024 рік НСЗУ вже виплатила понад 4️⃣,7️⃣ млрд грн на надання реабілітаційних послуг. З них понад 2,7 млрд грн було спрямовано на реабілітацію в стаціонарних умовах, а понад 1,7 млрд грн — на реабілітацію в амбулаторних умовах. Законтрактовано 319 закладів для стаціонарної реабілітації та 479 — для амбулаторної. У більшості закладів облаштування реабілітаційних відділень відповідає вимогам НСЗУ: зроблено ремонт, є необхідне реабілітаційне обладнання, працюють 💡 генератори, мають безбар’єрний простір та дотримуються принципів інклюзії.

Зростання 📈 доступності реабілітаційних послуг: у 2024 році майже 366 тисяч пацієнтів отримали безоплатну медичну допомогу. Пропускна спроможність реабілітаційної системи складає понад 12 000 терапевтичних сеансів на день, що в три рази більше порівняно з 2022 роком. МОЗ успішно провело моніторинг 🔎 доступності медичних та реабілітаційних послуг для маломобільних груп населення, що дозволяє постійно вдосконалювати інфраструктуру медичних закладів.

👍  Створення центрів досконалості: в Україні вже функціонує 7️⃣ центрів досконалості, які підвищують кваліфікацію мультидисциплінарних команд та впроваджують передові методи лікування. Це важливий етап для забезпечення висококласної допомоги українцям.

🤝  Залучення міжнародних партнерів: МОЗ активно співпрацює з європейськими реабілітаційними центрами. З листопада 2023 року фахівці центрів досконалості проходили стажування та брали участь у тренінгах у провідних клініках і реабілітаційних центрах світу.

📲  Цифровізація медицини сприяє впровадженню безбар’єрних послуг:

🧑‍💻  Завдяки інтеграції реабілітаційних послуг в електронну систему охорони здоровʼя (ЕСОЗ) значно спрощено документообіг, а також підвищена ефективність моніторингу пацієнтів. Триває підключення відомчих закладів до ЕСОЗ, наразі вже 90% працює в системі. Крім того, МОЗ затвердило методичні рекомендації, які допомагають медичним закладам створювати безбарʼєрні простори для людей з інвалідністю.

💊  Запроваджено електронну систему управління запасами лікарських засобів та медичних виробів e-Stock. Так, наразі вже розроблено та запущено в експлуатацію три модулі, що дозволяють контролювати наявність та потреби лікарських засобів.

🆕  Одним із значних досягнень є впровадження доступу до безоплатних послуг з ендопротезування та слухопротезування, а також створення можливості для екстреного виклику медичних служб через месенджери для людей з порушенням слуху.

⚙️  МОЗ продовжує працювати над удосконаленням механізмів надання реабілітаційних послуг і розширенням безбарʼєрного простору для людей. Цифровізація, вдосконалення освітніх програм для фахівців з реабілітації, а також модернізація медичних установ сприятимуть досягненню найвищих стандартів якості медичних послуг в Україні.

👩‍💼  Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року розроблена за ініціативи першої леді Олени Зеленської.

#новини

Підписатись на eHealth Україна

eHealth Україна

16 Dec, 16:19


🆕  У сфері електронного здоров’я постійно відбуваються зміни та оновлення. Тому хочемо поділитися з вами актуальними новинами👇

🔹  Програма “Доступні ліки💊продовжить розширюватися у 2025 році. Детальніше про це за посиланням.

🔹  Україна 🇺🇦 наближається до створення Національної системи верифікації лікарських засобів – деталі тут.

🔹  Міністерство охорони здоров‘я України 🏥 спільно з Проєктом USAID «Підтримка реформи охорони здоров‘я» запускають другу хвилю всеукраїнського онлайн-опитування «Голос медичних працівників», щоби оцінити сприйняття якості медичних послуг.

🔹  Понад 8️⃣0️⃣ млн е-рецептів виписано за програмою «Доступні ліки» – детальніше за посиланням.

🔹  Які існують цифрові сервіси для пацієнтів. 📲

🔹  На сайті НСЗУ з’явився 📊 новий дашборд
“Інформація про стан верифікації записів про пацієнтів, медичних працівників та суб’єктів господарювання (заклади охорони здоров’я, ФОП, аптечні заклади) в електронній системі охорони здоров’я”.

🔹  Реформування МСЕК 🔄 та впровадження оцінювання повсякденного функціонування: вебінари для медиків.

#новини

Підписатись на eHealth Україна

eHealth Україна

13 Dec, 11:55


📢 Для лікарів закладів усіх форм власності та підпорядкування

Реформування МСЕК та впровадження оцінювання повсякденного функціонування розпочнеться з 1 січня 2025 року

У рамках змін буде оновлено процес отримання статусу інвалідності. 

Для того, щоб допомогти адаптуватися до нової системи та опанувати необхідні навички роботи в нових процесах, ми запрошуємо лікарів країни приєднатися до навчальних вебінарів 16 грудня та 17 грудня. 

🔸16 грудня будуть детально розглянуті організаційні аспекти роботи в новій системи та основні документи.
🔸17 грудня будуть розглянуті основні аспекти клінічної частини і буде представлено графік онлайн-вебінарів для різних лікарських спеціальностей. 

Учасники зможуть поставити додаткові запитання, висловити пропозиції та надати зворотній зв'язок щодо зручності й зрозумілості процесів.

🗓 Коли: 16 грудня (понеділок) о 15:00
Тривалість: до 3 годин
📍 Де: Онлайн (Zoom та Youtube-трансляція)
🔗 Долучитися до зустрічі в Zoom: https://zoom.us/webinar/register/WN_mfmeqn9ZRCi_-2n_UXaHjw
🔗 Youtube-трансляція від МОЗ: https://youtube.com/live/zJPQUhUd2Mw
______

🗓 Коли: 17 грудня (в
івторок) о 15:00
Тривалість: до 2 годин
📍 Де: Онлайн (Zoom та Youtube-трансляція)
🔗 Долучитися до зустрічі в Zoom: https://zoom.us/webinar/register/WN_5RxMm-_gTPWYhT2wl4rVYQ
🔗 Youtube-трансляція від  МОЗ: https://youtube.com/live/F5ApNNZCRQ0 

🤝 Запрошуємо до навчання! 
Опануйте нову систему вже зараз, щоб ваша подальша робота була максимально зручною та ефективною.

eHealth Україна

13 Dec, 09:39


  Програма реімбурсації «Доступні ліки» почала працювати з 1 квітня 2019 року. Відпуск лікарських засобів 💊 в межах програми здійснюється за електронним рецептом, за цей період їх виписано вже більш як 80 млн.

👍  Можливістю отримати ліки безплатно або з невеликою доплатою скористалися понад 5️⃣,2️⃣ млн українців, які мають хронічні захворювання. Вартість лікарських засобів повністю чи частково відшкодовує Національна служба здоровʼя України.

Що важливо памʼятати про «доступні ліки»:
🔹 сьогодні реєстр ліків, які підлягають реімбурсації, містить майже 6️⃣0️⃣0️⃣ життєво важливих препаратів;
🔹 програма охоплює 9️⃣ напрямів: серцево-судинні захворювання, діабет І і ІІ типу, нецукровий діабет, хронічні обструктивні захворювання легень, бронхіальна астма, розлади психіки та поведінки, епілепсія, хвороба Паркінсона, знеболення для паліативних хворих та ін.;
🔹 з жовтня 2023 року пацієнти з цукровим діабетом І типу почали отримувати тест-смужки для вимірювання рівня цукру в межах програми реімбурсації;
🔹 залежно від програми виписати е-рецепт на «доступні ліки» може лікар 👩‍⚕️ первинної медичної допомоги (сімейний лікар, терапевт чи педіатр) або лікар-спеціаліст;
🔹 не обов'язково щоразу відвідувати лікаря задля отримання повторного рецепта – перевага електронного рецепта в тому, що його можна отримувати дистанційно; 📲

🏥  Знайти аптеку, яка відпускає ліки та тест-смужки в межах програми реімбурсації можна, скориставшись спеціальним 👉 дашбордом, або звернувшись на гарячу лінію НСЗУ  за номером 1677.

‼️  Електронний рецепт – це цифровий інструмент, який допомагає пацієнтам купувати ліки у безпечний та зручний спосіб згідно з призначенням лікаря, а державі – відстежувати потребу в лікарських засобах, планувати 📊 державні закупівлі, створювати більш ефективні політики та розширювати програму реімбурсації, враховуючи географію, епідеміологічну ситуацію, статистику захворювань та ін.

☝️ Нагадаємо, у 2025 році ліки стануть ще доступнішими.

#новини

Підписатись на eHealth Україна

eHealth Україна

12 Dec, 08:08


Міністерство охорони здоров’я України провело онлайн-зустріч з представниками фармацевтичного ринку щодо впровадження національної системи верифікації лікарських засобів з 2D-кодуванням. Ця ініціатива є ключовим кроком у боротьбі з фальсифікованими ліками та забезпеченні безпеки пацієнтів.

🗯  Заступниця міністра охорони здоров’я з питань цифровізації Марія Карчевич зазначила, що система верифікації 💊 лікарських засобів є невіддільною частиною інтеграції України до стандартів 🇪🇺 ЄС. Постанова Кабінету Міністрів України № 1121, прийнята у вересні 2024 року, заклала основу для запровадження системи верифікації, зобов’язуючи виробників наносити засоби безпеки на упаковки ліків. Добровільна імплементація розпочнеться з 2026 року, а з 2028 року вона стане обов’язковою.

  У рамках зустрічі представлено оновлену дорожню карту впровадження, яка включає етапи створення Національної організації з верифікації лікарських засобів (НОВЛЗ) та технічні вимоги до системи верифікації, що охоплюють підключення виробників, дистриб’юторів, аптек та медичних закладів, а також інтеграцію з національними електронними системами eStock та ЕСОЗ.

💼  Участь у заході взяли представники ключових асоціацій фармацевтичного ринку, які поділилися своїм баченням та надали рекомендації щодо подальших кроків, зокрема реєстрація НОВЛЗ очікується вже на початку 2025 року.

🤝  Учасники зустрічі домовилися про координацію зусиль для формування НОВЛЗ як основного адміністратора системи, вибору провайдера для підключення до центральної бази даних європейської системи верифікації та початку пілотного етапу реалізації.

📌  Впровадження національної системи верифікації лікарських засобів — це важливий етап для зміцнення системи охорони здоров’я України та забезпечення прозорості у сфері обігу лікарських засобів і дотримання прав пацієнтів на безпечні лікарські засоби в Україні.

🏥  Міністерство охорони здоров’я України висловлює вдячність міжнародним партнерам, зокрема Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та проєкту «Безпечні, доступні та ефективні ліки для українців» (SAFEMed), а також усім учасникам за активну співпрацю та конструктивний діалог.

#новини

Підписатись на eHealth Україна

eHealth Україна

11 Dec, 09:08


🆕  Набув чинності спільний наказ Міністерства охорони здоров’я та Міністерства внутрішніх справ від 24 вересня 2024 року №1635/644.  Він змінює Положення про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів для створення зручних та прозорих умов, зокрема для людей з інвалідністю та обмеженням повсякденного  функціонування.

  Що змінилося? Основні нововведення для медичних працівників:

1️⃣  Медичні показання для спеціальних пристосувань або виробів
Визначено умови для використання спеціальних пристосувань або медичних виробів під час керування транспортними засобами 🚘. Серед них:

•  ручне керування;
•  автоматична трансмісія;
•  засоби корекції зору або компенсації втрати слуху;
•  допоміжні засоби реабілітації (протези, ортези тощо);
•  спеціальні пристосування для розширення огляду мертвої зони чи бокового виду;
•  акустичні системи паркування тощо.

2️⃣  Єдиний підхід до заповнення медичної документації
•  У медичній довідці водія необхідно зазначати відомості про обмеження у графі «Обмеження» навпроти відповідної категорії транспортного засобу у визначеній формі кодів.
•  Коди визначено у розділах «ВОДІЙ (медичні причини)» та «ПРИСТОСУВАННЯ ТРАНСПОРТНОГО ЗАСОБУ» (додаток 1 до Положення).
•  Для зручності в наказі винесено приклади поширених видів та поєднань пристосувань транспортних засобів відповідно до стану здоров’я та функціональних можливостей  кандидата у водії або водія.
•  Для коректного заповнення документації надаємо розʼяснення й приклади використання кодів у медичній довідці водія.

3️⃣  Обов’язкове кодування у разі використання медичних засобів
Якщо пацієнт 👨‍💼 використовує чи потребує медичні вироби, допоміжні засоби реабілітації під час керування транспортним засобом, ці дані також потрібно зафіксувати у формі відповідних кодів.

Сьогодні МОЗ 🏥 спільно з МВС 🚓 працює над впровадженням європейських вимог до фізичної та розумової придатності до керування транспортними засобами відповідно до Директиви Європейського Парламенту і Ради. Наразі триває перегляд нормативно-правових актів стосовно питань медичних оглядів кандидатів у водії та водіїв з метою їх актуалізації, цифровізації та оптимізації.

Так, медичний огляд буде проводитись лікарем 👩‍⚕️ первинної медичної допомоги (за потреби із залученням інших медичних фахівців) для осіб, які планують використовувати транспортні засоби для власних потреб (водії групи І). А для осіб, для яких керування транспортним засобом є професією, або які планують використовувати транспортний засіб в комерційних цілях, такий огляд буде проводитися комісійно (водії групи ІІ).

Також нові вимоги до медичного обстеження водіїв передбачатимуть зміну 📆 періодичності (кратності) проведення обов’язкового періодичного медичного обстеження водія, що визначатимуться  групою та віком водія.

За результатами такого обстеження  кандидати у водії отримуватимуть цифровий медичний висновок 📲 водія відповідної групи та терміном його дії відповідно до стану здоров'я водія.

Це сприятиме переходу в онлайн 🧑‍💻 процесу заміни та/або отримання посвідчення водія, зменшенню корупційних ризиків при видачі медичного допуску, а також мінімізації кількості фіктивних висновків про допуск до водіння тощо.

eHealth Україна

10 Dec, 06:59


🆕  У сфері електронного здоров’я постійно відбуваються зміни та оновлення. Тому хочемо поділитися з вами актуальними новинами👇

🔸  Як почати отримувати “Доступні ліки” при розладах психіки – детальна інформація тут.

🔸  Як зробити МРТ 🧠 головного мозку безоплатно – розповідаємо за посиланням.

🔸  Що включає пакет медичної допомоги 👩‍⚕️ у сімейного лікаря? Відповідь тут.

🔸  Зміни у медичних оглядах 🚘 водіїв: набув чинності спільний наказ МОЗ та МВС.

🔸  Чи може медична сестра у школі 🏫 вносити медичні записи в ЕСОЗ – роз'яснення за посиланням.

🔸  1 січня 2025 року в Україні 🇺🇦 запрацює цифровізований процес оцінювання повсякденного функціонування на базі багатопрофільних 🏥 лікарень, що замінить застарілу медико-соціальну експертизу (МСЕК).

🔸  В Україні запрацював 📋 Державний реєстр дезінфекційних засобів.

#новини

Підписатись на eHealth Україна

eHealth Україна

05 Dec, 06:28


🆕  Нова система ґрунтується на електронних рішеннях, що дозволять відмовитися від паперових справ і зробити процеси оцінювання прозорими. 👨‍⚕️ Лікуючі лікарі та експертні команди отримають безкоштовний доступ до сучасної, більш ефективної електронної системи.

👉  Як це працюватиме?

🧑‍💼  Пацієнт зможе онлайн обрати заклад для оцінювання зі списку доступних за можливими профілями команд.

🩺  Лікуючий лікар направлятиме пацієнта через нову електронну систему, не потребуючи рішення ЛКК.

🎯   Система обере для справи одну з профільних команд відповідно до діагнозу, обираючи мінімум з двох.

📅   Система поставить справу в розклад однієї з профільних команд, але працівники не знатимуть своїх справ до дня розгляду, а пацієнт не знатиме лікарів.

📩   Пацієнт отримає сповіщення про час і місце оцінювання на email чи листом, а також це побачить лікуючий лікар в електронній системі та зможе повідомити пацієнту.

👥   Під час оцінювання фіксуються позиції кожного члена експертної команди та результуючі рішення, які підписуються кожним членом.

   Рішення команди надсилається лікуючому лікареві та пацієнту в електронній формі. Також його можна буде роздрукувати з системи.

  Подальші перспективи.
Заплановано, що система в майбутньому буде інтегрована з електронною системою охорони здоровʼя (ЕСОЗ) для спрощення ведення справ та оцінювання, а також з інформаційними системами Міністерства соціальної політики, Міністерства економіки, Міністерства освіти та інших інституцій. Це дозволить зробити процес підтримку людей з інвалідністю ще зручнішим, прозорішим і швидшим.

#новини

Підписатись на eHealth Україна

eHealth Україна

04 Dec, 06:19


☝️ Запровадження нової системи оцінювання повсякденного функціонування викликало чимало запитань. Одне з них — хто є лікуючим лікарем і які його завдання? Спробуємо пояснити.
  Нова система прийде на заміну застарілій медико-соціальній експертизі (МСЕК) і стане прозорішою, зручнішою та наближеною до потреб пацієнтів.

Хто є лікуючим лікарем? 👩‍⚕️
Лікуючий лікар — профільний спеціаліст, який супроводжує пацієнта під час його лікування та обстеження за основним захворюванням. Його основне завдання — надавати медичну допомогу, організовувати обстеження та оформлювати направлення на оцінювання повсякденного функціонування в разі необхідності.

⚠️  У більшості випадків це лікар вузького профілю, чия спеціалізація відповідає основному захворюванню, що спричинило інвалідизацію. Наприклад:

Лікар-нефролог — хронічна хвороба нирок.
Лікар-офтальмолог — сліпота або тяжкі порушення зору.
Лікар-травматолог — травми кінцівок.
Лікар-онколог — злоякісні новоутворення чи видалення органу через них.
Лікар-кардіолог — хронічна серцева недостатність.
Лікар-психіатр —  розлади психіки.

👉 Роль лікаря первинної ланки
Сімейний лікар або терапевт теж можуть виконувати функції лікуючого лікаря у виняткових випадках:

Якщо пацієнт перебуває у зоні бойових дій чи на деокупованих територіях.
Якщо справа пацієнта вже містить усі необхідні медичні документи, і не потрібно додаткових обстежень та спеціальних знань щодо відповідного захворювання.
Таким чином, сімейний лікар може оформити направлення через електронну систему для пацієнтів, у яких немає доступу до лікарів спеціалізованої медичної допомоги.

ℹ️  Якщо у пацієнта кілька захворювань, які спричиняють інвалідизацію
У випадках, коли пацієнт має кілька захворювань, які значно впливають на його функціональний стан, лікуючий лікар визначається залежно від основного діагнозу, який найбільше спричинив інвалідизацію. Однак:
Лікуючий лікар може залучати інших спеціалістів для формування повної картини захворювань пацієнта.
У складних випадках або за потреби, медична команда координує всі наявні діагнози, щоб врахувати всі аспекти функціонування пацієнта під час оцінювання.

👨‍⚕️  Які обов’язки має лікуючий лікар?

1️⃣ Формування справи пацієнта:
Заповнення електронної форми зі структурованими даними (ПІБ, діагноз, контактна інформація).
Додавання медичних документів (сканованих копій)
Збирання згоди на обробку персональних даних.


2️⃣ Направлення на оцінювання:
Вибір профільної експертної команди залежно від діагнозу пацієнта.
Вказівка бажаної форми оцінювання (очно, заочно, дистанційно).
Передача справи через електронну систему.


3️⃣ Сприяння швидкому процесу:
У разі гострих станів або визначених діагнозів направлення можна оформити, не очікуючи 120 днів непрацездатності.

⁉️  Чому лікуючий лікар важливий?
Лікуючий лікар є першою людиною, з якою пацієнт стикається в новій системі. Саме від його професійності, уваги до деталей і здатності організувати процес залежить якість і швидкість оцінювання. Лікар також забезпечує прозорість та повноту документації, що є основою для прийняття справедливих рішень експертними командами​​.

Нова система покликана зробити шлях пацієнта простішим, а роботу лікарів — зрозумілішою та ефективнішою.

eHealth Україна

03 Dec, 09:01


🆕  У сфері електронного здоров’я постійно відбуваються зміни та оновлення. Тому хочемо поділитися з вами актуальними новинами👇

🔹  Що зміниться у 2025 році для 🙎 пацієнтів, які отримують
        тест-смужки для глюкометрів – детальніше тут.

🔹  Хто випише е-рецепт на ліки 📲для знеболення
        паліативному пацієнту – розповідаємо детально
        за посиланням.

🔹  Хто такий 👨🏼‍⚕️ лікуючий лікар і яку роль він відіграє
        у новій системі оцінювання дізнавайся за посиланням.

🔹  Яка інформація вноситься в ЕСОЗ про 💁‍♂️
        неідентифікованого пацієнта – можна дізнатися тут.

🔹  Хто такий “законний представник
        роз’яснюємо за посиланням.

🔹  МОЗ провело зустріч з лікарями
        щодо реформування МСЕК. 🏥

🔹  Розвіюємо міфи 🙅‍♀️ про лікарів вузької спеціалізації.

#новини

Підписатись на eHealth Україна

eHealth Україна

29 Nov, 12:03


  Реабілітація в Україні: впровадження Міжнародної класифікації функціонування, обмежень життєдіяльності та здоровʼя (МКФ)

  🔴  З радянських часів система охорони здоров’я розглядала пацієнта суто з біологічного погляду, зосереджуючись тільки на лікуванні хвороби або її наслідків.

  🟡  А як щодо реабілітації? 🤔 Доволі довго питанню реабілітації належна увага не приділялася.  👩‍💻 Дізнайтеся у відео, як МОЗ покращує сучасну реабілітаційну допомогу, зокрема впроваджує Міжнародну класифікацію функціонування, обмежень життєдіяльності та здоровʼя (МКФ).

  🟢  Додатково, відео ознайомить з алгоритмом створення електронних медичних записів у межах плану лікування щодо надання реабілітаційних послуг.

🖥  https://www.youtube.com/watch?v=MM4vEUhcsa0

#новини #реабілітація #есоз #ehealth

Підписатись на eHealth Україна

eHealth Україна

27 Nov, 11:49


🆕  У сфері електронного здоров’я постійно відбуваються зміни та оновлення. Тому хочемо поділитися з вами актуальними новинами👇

Чи потрібно переукладати декларацію, якщо у пацієнта змінився 🧑🏻‍🔬 номер телефону – роз'яснення тут.

🤷‍♀️ Розвіюємо поширені міфи про е-направлення. Деталі за посиланням.

📲 Чи обов’язковий номер телефону при реєстрації в ЕСОЗ – детальніше можна дізнатись за посиланням.

🔎 Де і як пацієнту дізнатися інформацію про себе в ЕСОЗ. Деталі тут.

🧑‍🏫 Запрошуємо керівників закладів охорони здоров’я у сфері управління комунікаціями на курс “Стратегічні комунікації для лідерів медичної сфери”, що вже доступний на платформі Академії НСЗУ за посиланням.

#новини

Підписатись на eHealth Україна

eHealth Україна

24 Nov, 17:08


📢 Для лікарів: Реформа МСЕК та впровадження оцінювання повсякденного функціонування

🗓Зміни готуються до впровадження вже з 1 січня 2025 року. Буде оновлено процес отримання статусу інвалідності: без потреби у рішеннях ЛКК, справи та направлення подаватимуться в електронній системі до лікарень, на базі яких працюватимуть експертні команди з оцінювання.

До відкриття навчального курсу про реформу запрошуємо лікарів країни приєднатися на онлайн зустріч з керівництвом Міністерства охорони здоров'я, де будуть розглянуті засади реформи та буде можливість поставити питання.

До зустрічі долучаться також профільні експерти з громадських організацій, які допомагають розробляти реформу.

🗓 Коли? 26 листопада (вівторок) о 17:00
📍 Де? Онлайн (Zoom та YouTube-трансляція)

🔗 Youtube-трансляція від МОЗ: https://youtube.com/live/ZzEciaRp4t8?feature=share

🤝 Запрошуємо до розмови!

#новини

Підписатись на eHealth Україна

eHealth Україна

20 Nov, 10:36


🏥  У Тернопільській обласній клінічній лікарні усі робочі місця забезпечені комп’ютерною технікою. 👩‍⚕️ Медперсонал працює з МІС та ЕСОЗ. До того ж має власні інформаційні ресурси, мета яких:
🔹 обмін інформацією між працівниками,
🔹 повідомлення про зміни в нормативній базі та новини в законодавстві,
🔹 використання внутрішніх протоколів лікування та обмін досвідом з конференцій.

🗯  «До кінця року у планах закладу завершити перехід на електронну історію, включаючи інтеграцію лабораторних систем та діагностичного обладнання», - зазначає Віра Ганчарик, завідувачка відділенням медичної статистики та методичної роботи.

Записатися на прийом цивільним пацієнтам можна через Кабінет пацієнта на сайті закладу.
А ще – шерінг документів через Дію: налаштування отримання цифрових копій документів пацієнта на адресу закладу – 📥 у випадку якщо пацієнт поступає без наявності паспорту. Цей сервіс налаштовано у приймальному відділення стаціонару.

До речі, інформаційні технології медичні працівники використовують й у реабілітації. Це зокрема придбання і запуск різного роду прикладних систем, які допомагають пацієнтам максимально соціалізуватися.

  Також тамтешні хірурги оперують з використанням пристрою доповненої реальності (ось вам і телемедицина в дії!)

💬  «Такий новітній підхід в оперуванні використав завідувач відділенням інтервенційної радіології, кардіології та реперфузійної терапії, серцево-судинний лікар-хірург Богдан Маслій, – розповідає Віра Михайлівна. – Він провів ендоваскулярну операцію на судинах нижніх кінцівок пацієнтці з віртуальною асистенцією в реальному часі із керівником Центру невідкладної та інтервенційної кардіорадіології лікарні «Феофанія» Святославом Денисовим».

⚠️  І насамкінець щодо безпеки та захисту даних. База даних знаходиться на сервері закладу, 💽 зовнішнього доступу до неї немає. Система, яка використовується в закладі, має КСЗІ. Вхід до системи забезпечується паролями.

Безпека та довіра передусім! 🫡

#новини

Підписатись на eHealth Україна

eHealth Україна

19 Nov, 08:32


🏥  Міністерство охорони здоровʼя України у співпраці з Проєктом USAID «Підтримка реформи охорони здоров'я» підготували Базу знань eHealth, мета якої полягає в системному представленні інформації про цифровізацію сфери охорони здоров’я в Україні та світі. 🇺🇦 Ресурс містить понад 6️⃣0️⃣ інформаційно-аналітичних статей, структурованих за такими темами:

🔅 Загальна цифрова грамотність працівників охорони здоров’я.
🔅 Цифрова трансформація охорони здоров’я.
🔅 Електронна система охорони здоров’я (ЕСОЗ).
🔅 Інформаційна складова в менеджменті охорони здоров’я.
🔅 Телездоров’я та телемедицина.
🔅 Захист інформації та робота з персональними даними.

📋  Окремо представлено глосарій понад 150 ключових термінів та понять електронної охорони здоровʼя, Рамку цифрової компетентності працівників охорони здоров’я та корисні посилання на інші інформаційні джерела.

🧑‍💻  Під час підготовки Бази знань eHealth було використано матеріали Міністерства охорони здоров’я України, Національної служби охорони здоровʼя України, ДП «Електронне здоровʼя», ДП «Медичні закупівлі України», ДУ «Центр громадського здоровʼя», СДУ «Український центр трансплант-координації» та Асоціації розробників медичних інформаційних систем eHealth.

👩‍⚕️  Ресурс спрямований на професійний розвиток працівників сфери, експертів та всіх зацікавлених у розбудові сучасної охорони здоровʼя. Також ці матеріали стануть корисними для оновлення та наповнення навчальних програм 👨‍🏫 у закладах медичної та фармацевтичної освіти.

#новини

Підписатись на eHealth Україна

eHealth Україна

18 Nov, 15:30


🆕  У сфері електронного здоров’я постійно відбуваються зміни та оновлення. Тому хочемо поділитися з вами актуальними новинами👇

        👨‍🏫  База знань eHealth: створено інформаційно-аналітичний ресурс з цифрової трансформації охорони здоров’я.

        💊  «Доступні ліки» при діабеті: як отримати інсуліни та тест- смужки.

        🏥  Чому немає єдиної державної МІС – роз'яснення тут.
       
          Поширені запитання щодо ведення електронних медичних записів середнім медичним персоналом. Детальніше за посиланням.
       
        🖥  Незаблокований екран – найпростіший спосіб втрати персональних даних пацієнтів.

                                                     🔹🔸🔹

Актуальні зміни в нормативних документах. 📒

↔️  Уряд розширив участь державних установ у Програмі медичних гарантій, ухваливши постанову, що дозволяє провідним державним медзакладам, до завершення реорганізації, долучитися  🤝 до реалізації Програми державних гарантій медичного обслуговування населення.

🔄  Реформа МСЕК: уряд прийняв постанову ☝️ про заміну МСЕК новою системою оцінювання.

⚧️  Участь у підготовці Плану заходів із безбар’єрності може взяти кожен українець 👱‍♀️👱.

#новини

Підписатись на eHealth Україна

eHealth Україна

14 Nov, 09:19


⚠️ Незаблокований екран — найпростіший спосіб втрати персональних даних пацієнтів

🖥 Незаблокований екран — це найпростіший спосіб втрати або крадіжки даних пацієнтів. Навіть без потреби в будь-яких додаткових програмних засобах. Якщо екран компʼютера не заблоковано, то це не лише загроза втрати особистих даних 📇 пацієнтів і медичної інформації, а й загроза надати зловмисникам доступ до медичних систем 💻 вашого медичного закладу.

⁉️ Дізнайтеся, як захиститися від 🦹‍♂️ зловмисників, які можуть заволодіти вашими даними через незаблоковані екрани.

#новини

Підписатись на eHealth Україна

eHealth Україна

11 Nov, 12:04


🆕  У сфері електронного здоров’я постійно відбуваються зміни та оновлення. Тому хочемо поділитися з вами актуальними новинами👇

⁉️  Де і як дізнатися результати неонатального скринінгу новонароджених – відповідь за посиланням.

🪖  Як працює е-рецепт на лікарські засоби під час воєнного стану – можна дізнатися тут.

ℹ️  Що таке медичні інформаційні системи та які послуги вони надають.

🏥  Як формуються МВТН, якщо пацієнта лікувався у двох медзакладах за єдиним випадком непрацездатності – детальна інформація за посиланням.

⚠️  Детальна інформація про ціль та завдання створення
ДП “Медичні гарантії”.

👩‍💻  Як медику організувати свої робочі файли та документи, щоб не зашкодити особистим даним пацієнтів. Деталі тут.

#новини

Підписатись на eHealth Україна

eHealth Україна

08 Nov, 06:06


⚠️ Від організації робочих документів та файлів на робочому місці медика напряму залежить безпека даних. 🏥 Як медичного закладу, пацієнтів, так і самих медичних працівників.

☝️ Чому важливо уникати ситуацій з неорганізованими робочими файлами та документами? 👩‍💻 Дізнайтеся у відео.

#кібербезпека #есоз #ehealth

Підписатись на eHealth Україна

eHealth Україна

04 Nov, 10:55


🆕  У сфері електронного здоров’я постійно відбуваються зміни та оновлення. Тому хочемо поділитися з вами актуальними новинами👇

⁉️  Як пацієнт може отримати медпослуги за е-направленням – детальна інформація тут.

🗓  Скільки днів діє е-рецепт із часу створення – про це за посиланням.

💬  Чому договір з МІС важливий – переглядайте рекомендації для медичних закладів та аптек.

👩🏻‍⚕️  Які цифрові послуги може надавати лікар спеціалізованої допомоги. Деталі тут.

🧑‍💻  Електронна система охорони здоров'я: корисні відео для всіх фахівців, залучених до процесу.

⚠️  Які цифрові можливості для пацієнтів надають медичні інформаційні системи.

🚥  Як соціальна інженерія в медичній сфері може зашкодити медику та його пацієнтам?

#новини

Підписатись на eHealth Україна

eHealth Україна

04 Nov, 08:25


🙆‍♂️ Існує стійкий міф, що будь-які цифрові медичні послуги пацієнту може надавати виключно сімейний лікар. Втім, в електронній системі охорони здоровʼя (ЕСОЗ) зареєстровано понад 446 тисяч медичних працівників з різних закладів охорони здоровʼя, які щоденно 🗓 працюють з цифровими інструментами. Це число включає як лікарів первинної медичної допомоги, так і лікарів-спеціалістів.

Всі вони можуть використовувати цифрові інструменти самостійно. Які саме – розповідаємо нижче.

1️⃣ Реєструвати пацієнта та змінювати його дані

Необхідною умовою для надання цифрових послуг пацієнту є його реєстрація в ЕСОЗ. Втім, іноді лікарі плутають реєстрацію пацієнта та подання декларації про вибір лікаря первинної медичної допомоги.

☝️ Насправді зареєструвати пацієнта може будь-який лікар, 👨‍⚕️ а також реєстратор закладу охорони здоровʼя. А наявність декларації зовсім не є умовою для подальшого формування цифрових медичних послуг. При цьому, якщо персональні дані пацієнта (наприклад, його прізвище) змінилися, – фахівець може та має самостійно їх змінити.

2️⃣ Сформувати е-направлення

🩻 Якщо пацієнту потрібне додаткове обстеження, госпіталізація або консультація іншого фахівця, лікар 👩🏼‍⚕️ спеціалізованої медичної допомоги зобовʼязаний самостійно створити електронне направлення в ЕСОЗ – така можливість доступна ☑️ всім лікарям, які зареєстровані в ЕСОЗ, незалежно від рівня медичної допомоги, а також незалежно від того, працює лікар у комунальному закладі чи в приватному.

3️⃣ Створити медичний висновок про тимчасову непрацездатність

📝 Медичний висновок про тимчасову непрацездатність (МВТН) – електронний документ, який формується в ЕСОЗ на підставі електронних медичних записів та містить висновок лікаря про тимчасову або постійну втрату працездатності пацієнта.

👩‍💻 МВТН формується саме тим лікарем, який надає медичну допомогу, створює відповідні електронні медичні записи та, власне, проводить лікарську експертизу щодо тимчасової втрати непрацездатності.

4️⃣ Сформувати е-рецепт на ліки

👩🏻‍⚕️ Лікарі спеціалізованої медичної допомоги зобовʼязані самостійно створювати е-рецепти на рецептурні ліки 💊 пацієнту, адже призначити необхідне лікування – це відповідальність саме лікуючого лікаря.

ℹ️ Втім, у межах програм реімбурсації допускаються випадки, коли терапевт чи сімейний лікар може створювати повторні е-рецепти пацієнту на основі призначення лікуючого лікаря (як от психіатра чи ендокринолога). Це спрощує процес отримання ліків для пацієнтів із хронічними захворюваннями.

#новини

Підписатись на eHealth Україна

eHealth Україна

01 Nov, 15:31


⚠️ Соціальна інженерія полягає у використанні обману, хитрощів або підміні особистості для отримання доступу до конфіденційних даних 📒 медика або його пацієнтів. Зловмисник 🦹‍♂️ може видати себе за колегу, пацієнта або його родичів чи інших осіб з метою отримання довіри з боку медика. Після цього, зловмисник може отримати повний обсяг даних 📥, які обробляє медичний працівник, і не тільки.

👉 Що робити та як захиститися – у відео. 🧑‍💻

#новини

Підписатись на eHealth Україна

eHealth Україна

28 Oct, 16:02


🆕  У сфері електронного здоров’я постійно відбуваються зміни та оновлення. Тому хочемо поділитися з вами актуальними новинами👇

⁉️  Як формується е-направлення та яка інформація у ньому зазначається — детальніше за посиланням.

  Як підготуватися аптекам 🏥 до роботи з цифровими інструментами для медичного канабісу. Деталі тут.

🧬  Неонатальний скринінг — два роки на сторожі здоров’я маленьких українців.

📱 У яких випадках пацієнти можуть звертатися до НСЗУ за номером 16-77? Роз'яснення за посиланням.

💁‍♀️  Розвіюємо міфи про ведення вагітності та пологів, які покриває Програма медичних гарантій.

🧑‍💻  Запрошуємо на онлайн-курс «Ефективні комунікації закладів охорони здоров’я», який доступний на платформі Академії НСЗУ за посиланням.

👩‍🏫  Громадська організація «Бізнес освіта» за підтримки проєкту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я» запрошує керівників закладів охорони здоров’я до участі в Тренінгу «Впровадження систем фінансових та нефінансових стимулів у закладах охорони здоров’я». Деталі та реєстрація за посиланням.

#новини

Підписатись на eHealth Україна

eHealth Україна

23 Oct, 07:04


☝️ Нагадаємо, що за участь у вебінарі “Е-рецепт на медичний канабіс: як впровадити цифровий інструмент у медичну практику” на платформі Академії НСЗУ всі користувачі можуть отримати 1 бал БПР!

⁉️ Три прості кроки, що для цього потрібно:

Крок 1️⃣. Перейдіть на сторінку Академії НСЗУ 🏥 та зареєструйтеся на проходження навчання.
Крок 2️⃣. За потреби – перегляньте 👀 вебінар та відповідні матеріали.
Крок 3️⃣. Пройдіть короткий тест 📝 по змісту вебінару.

Після успішного складання тесту – система згенерує сертифікат.

👩‍💻 Також запрошуємо медиків пройти курс “Особливості створення електронного рецепта”, який було оновлено у зв’язку з розширенням функціоналу виписування е-рецепта на екстемпоральні лікарські засоби 💊 на основі медичного канабісу 🌿 .

🗯 Долучайтеся та опановуйте нові цифрові інструменти ще з більшою користю!

eHealth Україна

21 Oct, 12:19


🆕 У сфері електронного здоров’я постійно відбуваються зміни та оновлення. Тому хочемо поділитися з вами актуальними новинами👇

👶 Неонатальний скринінг — два роки на сторожі здоров’я маленьких українців. Детальніше за посиланням.

Як підготуватися аптекам 🏥 до роботи з цифровими інструментами для медичного 🌿 канабісу.

👨‍⚕️ Єдиний вебпортал вакансій у державних та комунальних медзакладах.

🙇 Як визначити, де можна зробити УЗД за е-направленням – роз'яснення за посиланням.

🔎 Де шукати інформацію про безоплатні послуги Програми медичних гарантій. 🔗 Відповідь тут.

🧏 Алгоритм дій пацієнта у випадку, коли в системі зафіксований недостовірний 🙅 візит до лікаря.

#новини

Підписатись на eHealth Україна

eHealth Україна

21 Oct, 08:04


Необхідні цифрові рішення для роботи з лікарськими засобами на основі медичного канабісу уже розроблені!

Невдовзі призначення та відпуск таких ліків фіксуватиметься в електронній системі обліку обігу медичного канабісу 🌿 (ЕСОРК) та здійснюватиметься виключно на підставі е-рецепта в ЕСОЗ.

Як аптекам підготуватися до роботи з цифровими інструментами для медичного канабісу?
🔘 Якщо ваша аптека все ще не зареєстрована в ЕСОЗ, пройдіть реєстрацію аптечного закладу. Детальніше про це дізнайтеся на сайті системи.
🔘 Якщо аптека вже зареєстрована в ЕСОЗ, переконайтеся, що інформація про додаткову ліцензію та послуги внесена в ЕСОЗ.
🔘 Верифікація ліцензії та послуг. Після цього всі зареєстровані сервіси будуть автоматично підтверджені в ЕСОЗ.

⚠️ Звертаємо увагу, що на початку жовтня 2024 року всі аптеки, які планують здійснювати виготовлення та/чи відпуск ліків на основі медичного канабісу, мають зареєструвати відповідні ліцензії та послуги в ЕСОЗ через свою МІС.

🔘 Зареєструйте аптеку в електронній системі обліку обігу канабісу. Аптечні заклади мають можливість зареєструватися у системі від початку функціонування системи (з 01.10.2024) та повинні це зробити не пізніше початку фактичного здійснення діяльності з обігу медичного канабісу.

Що необхідно зробити?


Реєстрація ліцензії та послуг в ЕСОЗ
Наразі для здійснення відпуску готових лікарських засобів, а також виготовлення та відпуску екстемпоральних ліків потрібно мати ліцензію на провадження господарської діяльності 📃 з культивування рослин, включених до переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, розроблення, виробництва, виготовлення, зберігання, перевезення, придбання, реалізації (відпуску), ввезення на територію України 🇺🇦, вивезення з території України, використання, знищення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.

☑️ На цьому етапі достатньо внести інформацію про вид діяльності за даною ліцензією – Реалізація (відпуск) наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.

🧑🏻‍🔬 Проконсультуйтеся з представниками підтримки вашої МІС щодо алгоритму реєстрації додаткової ліцензії та послуг в ЕСОЗ.

Реєстрація в ЕСОРК
☑️ Щоб підготуватися до користування ЕСОРК, суб’єкти обліку повинні пройти реєстрацію в системі ДО початку провадження діяльності з медичним канабісом. Юридичні особи реєструються через своїх керівників, а фізичні особи-підприємці – особисто.

Для цього необхідно здійснити такі кроки:
Крок 1. Перший вхід до кабінету має здійснити керівник суб’єкта господарювання. 👨‍💼
Для цього йому потрібно авторизуватися за допомогою КЕП суб’єкта господарювання (юридичної особи або ФОП).
Крок 2. Керівник має заповнити дані 📑 щодо суб’єкта господарювання (частина даних буде заповнена автоматично) та дані щодо наявних ліцензій.
Крок 3. Керівник має підписати форму реєстрації за допомогою КЕП та направити її на розгляд 👀 уповноважених осіб Держлікслужби.

👍 Після підтвердження реєстрації з боку Держлікслужби реєстрація суб’єкта господарювання у системі є завершеною.

💊 Після реєстрації аптеки у системі мають обліковуватися всі види об’єктів з медичного канабісу на всіх етапах їх обігу шляхом внесення до системи всіх операцій з медичним канабісом, які підлягають обліку.

🫡 Електронна система обліку обігу медичного канабісу вже функціонує з 01.10.2024. 🔗 Посилання на вхід у систему.

📝 Навчальні матеріали з роботи з ЕСОРК доступні за посиланням.

#новини

Підписатись на eHealth Україна

eHealth Україна

18 Oct, 08:39


🚼 Розширений неонатальний скринінг вже протягом двох років рятує життя маленьких українців. Це дослідження на 21 захворювання проводиться в перші 48-72 години життя немовляти та дозволяє виявити спадкові та вроджені патології. Завдяки своєчасно призначеному лікуванню симптоми хвороби можна нівелювати або значно полегшити.

Дослідження проводять на базі регіональних центрів скринінгу у Києві, Харкові, Львові та Кривому Розі. 🩺За два роки проведено понад 320 тисяч обстежень.

🔬Також на днях у Львові відбулося відкриття лабораторії секвенування нового покоління (NGS). У ній впроваджено аналіз екзому. Це складний генетичний 🧬 тест, який дозволяє знаходити як відомі, так і рідкісні генетичні варіації, що можуть бути причиною захворювань.

👉 Проведення скринінгу безоплатне для родини. Увесь процес фіксується в електронній системі охорони здоровʼя: від реєстрації новонародженого в системі та взяття зразків крові лікарем до обробки направлення лаборантом та фіксування діагностичного звіту за результатами досліджень.

#новини

Підписатись на eHealth Україна

eHealth Україна

17 Oct, 10:18


🏥 Серед кращих цифрових медзакладів – Херсонська дитяча обласна клінічна лікарня.

👩‍💻 Цифровізація цього медзакладу триває вже багато років! І триває досі, а це у зоні бойових дій! Тож:

👉 Тільки за минулий там проведено 2️⃣0️⃣ навчальних заходів із розвитку цифрових компетенцій.
👉 Функціонує відділ автоматизованих систем управління (5 співробітників 👨‍💼👩‍💼), відповідальний за цифрову інфраструктуру та технічну підтримку; використовується HelpDesk.
👉 Впроваджено електронний документообіг, хмарні технології ☁️ для обміну та зберігання інформації, шифрування, PACS сервер.
👉 Планується впровадження бази знань.

💬 «У рамках гранту проекту USAID “Підтримка реформи охорони здоров'я” заклад оновив робочі місця лікарів, інформаційні мережі (провели оптоволоконний інтернет та дублювали доступ кількома старлінками), зробили “безкоштовний” Wi-Fi для всіх, зробили безперебійний інтернет, в тому числі в укритті (робочі місця лікарів та для відвідувачів), оновили серверне обладнання (зокрема, покращили кібербезпеку), встановили систему самостійного запису пацієнтами через термінал, облаштували кабінети телемедицини за допомогою наборів Tytocare, реалізували віддалений доступ пацієнтів до медичних даних через зашифровані канали та багато іншого», - розповідає заступник директора з питань якості медичної допомоги, інфекційного контролю та комунікацій з громадськістю Антон Девятко.

Серед інших цифрових досягнень Антон Девятко називає зручності для пацієнтів:
▫️ онлайн-запис на прийом до лікаря в МІС
▫️ шеринг документів через Дію
▫️ веб-сайт закладу має версію для людей із порушеннями функції зору
▫️ можливість лишити відгук онлайн на сайті закладу
▫️ проведення дистанційних консультацій засобами телемедицини
▫️ інформування через монітори в залах очікування.

Планується: впровадження інформування пацієнтів про дату прийому лікарем через месенджери або смс 📲; безпечна передача результатів досліджень та консультацій прямо на телефон пацієнта за його згодою.

💬 «У нас в команді є люди, які вмотивовані робити зміни. Крім небезпеки, в якій живемо і працюємо постійно, використовуємо нові можливості, що з’явилися постійно: навчання, грантові програми... Однак, очевидно, основне наше надбання, - люди, що залишаються працювати в зоні бойових дій», - підсумовує Антон Девятко.

#новини

Підписатись на eHealth Україна

eHealth Україна

15 Oct, 08:31


Незаблокований екран —найпростіший спосіб втрати персональних даних пацієнтів

Незаблокований екран — це найпростіший спосіб втрати або крадіжки даних пацієнтів. Навіть без потреби в будь-яких додаткових програмних засобах.

Якщо екран компʼютера 🖥не заблоковано, то це не лише загроза втрати особистих даних 🧍🧍‍♀️пацієнтів і медичної 🗒інформації, а й загроза надати зловмисникам доступ до медичних систем 🏥вашого медичного закладу.

Дізнайтеся, як захиститися від зловмисників, які можуть заволодіти вашими даними через незаблоковані екрани.

дивитись відео

eHealth Україна

14 Oct, 13:28


🆕 У сфері електронного здоров’я постійно відбуваються зміни та оновлення. Тому хочемо поділитися з вами актуальними новинами👇

☑️ Як ветеранам та ветеранкам 🪖отримати “Доступні ліки”? Відповідь тут.

☑️ “Доступних ліків” стало більше: тепер до програми реімбурсації входить 5️⃣8️⃣9️⃣ лікарських засобів та медвиробів. Детальніше за посиланням.

☑️ Реформа МСЕК: МОЗ розробило законопроєкт 📄 та розпочало консультації з громадськістю. Деталі за посиланням.

☑️ Як формуються МВТН, якщо пацієнт лікувався у двох медзакладах 🏥 за єдиним випадком непрацездатності? Детальна інформація за посиланням.

☑️ Академія НСЗУ 🎓 запустила новий онлайн-курс «Стратегічні комунікації для лідерів медичної сфери». Зареєструватися можна за посиланням.

☑️ Доєднуйтеся до онлайн-курсу 👩‍💻 «Ефективні комунікації закладів охорони здоров’я», який доступний на платформі Академії НСЗУ.

#новини

Підписатись на eHealth Україна

eHealth Україна

11 Oct, 06:52


Що таке кіберінцидент і як правильно на нього реагувати?

🕸Кіберінцидент - це загроза 💣безпеці інформаційних систем або мереж, яка може призвести до порушення їх нормальної роботи.

Наприклад, проблеми в роботі компʼютера, неможливість доступу до облікового запису тощо.

Які дії при кіберінциденті - дізнайтеся у відео! 👆

eHealth Україна

08 Oct, 10:24


🆕 У сфері електронного здоров’я постійно відбуваються зміни та оновлення. Тому хочемо поділитися з вами актуальними новинами👇

🔸 Куди звертатися дружині військового для лікування безпліддя 🫄 безоплатно, деталі тут.

🔸 Алгоритм дій, як дізнатися, які щеплення 💉 має дитина.

🔸 Чи може людина, яка повернулася в Україну 🇺🇦 після тривалого перебування за кордоном, знову звертатися до свого сімейного лікаря? 👨‍⚕️Відповідь за посиланням.

🔸 Уряд 🏛затвердив ліцензійні умови, що врегульовують обіг медичного канабісу 🌿 на всіх етапах.

🔸 З 2025 НСЗУ укладатиме договори з медзакладами 🏥 строком до трьох років. Переглядайте детальну інформацію тут.

🔸 Терміни 📆 проходження верифікації пацієнтів молодших за 18 років продовжено до 1 лютого 2025 року — рішення Уряду.

🔸 Реєстрація ☑️ на онлайн-курс “Стратегічні комунікації для лідерів медичної сфери” вже доступна за посиланням.

#новини

Підписатись на eHealth Україна

eHealth Україна

01 Oct, 08:00


🆕 У сфері електронного здоров’я постійно відбуваються зміни та оновлення. Тому хочемо поділитися з вами актуальними новинами👇

🔸 Ліки в Україні додатково захищатимуть 🔐від фальсифікації — уряд підтримав створення системи верифікації лікарських засобів з 2D-кодуванням.

• Як медичному закладу та аптеці 🏥підготуватися до призначення та випуску 🌿 медичного канабісу.


🔸 В ЕСОЗ можна планувати потребу пацієнта в тест-смужках в межах плану 📔лікування – детальніше - за посиланням.

🔸 Алгоритм дій лікаря чи закладу для актуалізації даних пацієнта зі статусом “Неуспішна верифікація” - переглядайте тут.

🔸 Сформовано склад 👫Молодіжної ради при МОЗ — які завдання на неї покладено. Детальніше можна переглянути за посиланням.

🔸 Переглянути вебінар 🖥 для медиків “Е-рецепт на медичний канабіс” можна за посиланням:

🔸 Робота з е-рецептом на медичний канабіс: гайд для фармацевтів. Переглянути 📺 вебінар можна тут

🔸 Запрошуємо пройти оновлений онлайн-курс 🖥 про виписування е-рецептів на тест-смужки за програмою реімбурсації. Детальніше про курс та реєстрація за посиланням.

#новини

Підписатись на eHealth Україна

eHealth Україна

30 Sep, 11:38


🔝🌱 Необхідні цифрові рішення для роботи з лікарськими засобами на основі медичного канабісу уже розроблені!

🔜 Невдовзі призначення та відпуск таких ліків буде фіксуватися в електронній системі обліку обігу медичного канабісу (ЕСОРК) та здійснюватиметься виключно на підставі е-рецепта в ЕСОЗ.

💭👩‍⚕️Відповіді на усі хвилюючі питання, повʼязані із нововведенням, ви знайдете на вебінарах:
- «Е-рецепт на медичний канабіс: як впровадити цифровий інструмент у медичну практику»
- «Робота з цифровими рішення на медичний канабіс: гайд для фармацевтів».

Переглядайте вебінар та отримайте 1 бал БПР за проходження навчання 🔝

🔔Також нещодавно на платформі Академії НСЗУ було оновлено курс “Особливості створення електронного рецепта” з урахуванням відповідних змін. Долучайтеся!

📚Матеріали вебінарів – за посиланням.

Звертаємо увагу, що виписувати е-рецепти слід починати з моменту ввезення на територію України рослинної субстанції для виготовлення ліків в умовах аптеки чи готових лікарських засобів. Про це медичні заклади буде проінформовано додатково.

Більше - за посиланням

eHealth Україна

30 Sep, 07:16


👫 Визначено склад Молодіжної ради при Міністерстві охорони здоров’я України. 🏥 До неї увійшли представники громадських об’єднань, органів студентського самоврядування закладів вищої освіти, молодіжних центрів та медичних закладів. Консультативно-дорадчий орган сприятиме реформуванню сфери охорони здоров’я та активніше залучатиме молодь у ці процеси.

Молодіжна рада заохочуватиме молодь до участі в проєктах МОЗ, надаватиме рекомендації щодо актуальних питань, повʼязаних із розвитком охорони здоровʼя, а також сприятиме зміцненню взаємодії між Міністерством та інститутами громадянського суспільства.

💬 «Нам дуже важливий сучасний погляд на зміни, які ми впроваджуємо, і створена рада — це “голос”, який дає можливість почути молодих активних людей.
Сподіваюсь, у взаємодії ми досягнемо найкращих результатів у формуванні сучасної, інклюзивної та ефективної системи охорони здоровʼя»,
— зазначила Марія Карчевич, заступниця міністра охорони здоров’я з питань цифровізації.

👀 З положенням про Молодіжну раду при Міністерстві охорони здоров’я України можна ознайомитись
за посиланням.

#новини

Підписатись на eHealth Україна

eHealth Україна

27 Sep, 09:36


🇺🇦 Україна поступово переходить на стандарти ЄС 🇪🇺 для забезпечення українців якісними ліками й боротьби з фальсифікатом. Такі стандарти включають захист поставок лікарських засобів та дотримання уніфікованої системи кодування та ідентифікації.

🏛 Уряд ухвалив рішення про створення і належне функціонування національної системи верифікації ліків з 2D-кодуванням. Воно зобов'язує виробників наносити засоби безпеки на упаковку лікарського засобу. Добровільно це можна буде робити з 1 січня 2026 року, обов’язково – з 1 січня 2028 року.

🗯 «Верифікація лікарських засобів з 2D-кодуванням стала основним рішенням для багатьох розвинених країн світу, щоби виявити фальсифіковані ліки, які вже наявні на ринку, та запобігти їхній появі у майбутньому. Ми прагнемо забезпечити українців якісними та доступними ліками – саме для цього активно працюємо над впровадженням системи верифікації лікарських засобів з 2D-кодуванням в Україні», – зазначила заступниця міністра охорони здоров’я з питань цифровізації Марія Карчевич.

⁉️ Як це працюватиме?

🆔 Виробники будуть зобов’язані маркувати упаковку ліків кодом з унікальним ідентифікатором. Перед наданням споживачу лікарські засоби перевірятимуть на автентичність – вона встановлюватиметься системою наскрізної перевірки із перевіркою на рівні дистриб’юторів.

🚥 У місцях відпуску лікарський засіб скануватимуть і перевірятимуть, чи відповідає інформація на унікальному верифікаторі тій, яка внесена виробником до централізованого сховища даних. Якщо дані збігатимуться, то код на упаковці деактивуватиметься і лікарський засіб видадуть пацієнту. Якщо інформація не збігатиметься — система видасть попередження і визначить це як надзвичайний випадок. 🚨 Тоді такі ліки не видаватимуть споживачу, а їхньою перевіркою займуться компетентні органи.

⚠️ Маркування продуктів, які надходять в обіг в Україні, за допомогою двовимірного штрих-коду, забезпечить дотримання прав пацієнтів на безпечні лікарські засоби в Україні та дієву протидію потраплянню фальсифікованих ліків на територію України.

#новини

Підписатись на eHealth Україна

eHealth Україна

27 Sep, 06:02


В ЕСОЗ з'явилася можливість обліковувати потребу пацієнтів у тест-смужках в межах плану лікування. Це означає, що у роботі з планами лікування відтепер є новий тип призначень – на медичні вироби.

❗️ Звертаємо увагу, що у 2024 році цей функціонал буде опційним до використання. Проте у 2025 році необхідною умовою для придбання тест-смужок в межах програми реімбурсації стане саме наявність відповідного призначення у плані лікування пацієнта. Створити таке призначення на тест-смужки пацієнту повинен його лікуючий лікар-ендокринолог. При цьому наступні е-рецепти на основі призначення зможе створювати також і сімейний лікар, терапевт чи педіатр. Для того, щоби наступного року уникнути труднощів, повʼязаних зі створенням плану лікування, рекомендуємо лікарям-ендокринологам при наступному візиті пацієнта подбати про створення плану лікування та сформувати відповідне призначення на тест-смужки.

☝️ Нагадаємо, що оновлений перелік реімбурсації включає
4️⃣5️⃣ найменувань тест-смужок для глюкометрів, вартість яких підлягає повному чи частковому відшкодуванню державою. На тимчасово окупованих територіях та в зоні бойових дій тест-смужки як і раніше можуть відпускатися і за паперовими рецептами.

Як підготуватися лікарям до роботи з призначеннями на тест-смужки?
Для лікарів, які уже працюють з призначеннями на лікарські засоби в межах програми «Інсуліни», процес роботи з призначеннями на медичні вироби є знайомий та практично не відрізнятиметься.
⁉️ Рекомендуємо за потреби звернутися до підтримки вашої МІС за додатковими розʼясненнями.

🗓 Як створити план лікування, якщо у пацієнта його немає?
• Здійсніть пошук пацієнта у центральній базі даних
та за потреби – зареєструйте пацієнта.
• Створіть взаємодію в межах нового або чинного епізоду
медичної допомоги.
• Створіть план лікування та заповніть необхідні дані.
• Отримайте підтвердження на лікування від пацієнта.
• Активуйте план лікування – створіть перше призначення
за типом “медичний виріб”.

🧾 Як створити первинне призначення на тест-смужки у плані лікування пацієнта?

• Здійснити пошук плану лікування або створіть новий
(у разі його відсутності).
• Створити первинне призначення.
• При заповненні інформації первинного призначення
вказати:
+ програму – Медичні вироби для визначення рівня
глюкози в крові;
+ тип призначення – медичний виріб;
+ тип медичного виробу – Глюкоза IVD
(діагностика in vitro), реагент;
+ кількість медичних виробів;
+ запланований період виконання призначення;
+ додаткові параметри за потреби.
• Підписати призначення власним КЕП для його
відправлення в ЦБД ЕСОЗ.

🩸 Як сформувати е-рецепт на медичні вироби (тест-смужки) на основі призначення плану лікування: алгоритм лікаря
Зверніть увагу, що електронний рецепт на тест смужки виписуються пацієнтам з встановленим і внесеним в ЕСОЗ діагнозом цукровий діабет першого типу (група діагнозів з кодом «E10» за МКХ-10 або код «Т89» за ICPC2).

🔎 Здійсніть пошук відповідного плану лікування.
Здійсніть пошук призначення на медичний виріб та створіть електронний рецепт на основі первинного призначення лікаря-ендокринолога.

👉 Наступний крок – оберіть тип медичного виробу за найменуванням «Глюкоза IVD (діагностика in vitro), реагент» (за Національним класифікатором 024:2023 – 53307). Вкажіть його кількість відповідно до наявного переліку.

👍 Підтвердьте призначення та переконайтеся, що пацієнт отримав номер рецепта та код його погашення.

🖨 За потреби чи на прохання пацієнта можна роздрукувати інформаційну довідку та видати її пацієнту.

#новини

Підписатись на eHealth Україна

eHealth Україна

25 Sep, 14:40


⁉️ Відповідаємо на це та інші запитання, що турбують надавачів медичних послуг на вебінарі “Верифікація даних пацієнта за ДРФО: запитання та відповіді”.

На вебінарі ми повторно розповімо як відбувається верифікація даних пацієнтів в ЕСОЗ з Державним реєстром фізичних осіб – платників податків (ДРФО) та дамо відповіді на поширені запитання.

🙋‍♀️ Щоб отримати відповідь на ваше питання під час вебінару, залиште його у реєстраційній формі.

Дата та час вебінару: 27 вересня, 14:00 год.
🧑‍⚕️ Для кого цей вебінар: для лікарів та керівників медичних закладів первинної ланки.

Трансляція відбудеться на:
🔸Платформі Zoom
🔸YouTube каналі НСЗУ

☝️Нагадаємо, що на сьогодні в ЕСОЗ всього 3,5% пацієнтів потребують оновлення персональних даних.

🔄 Інформацію про пацієнтів, дані яких за результатом верифікації з ДРФО необхідно оновити, надіслано усім керівникам законтрактованих закладів у їх електронні кабінети в Інформаційній системі НСЗУ на базі SAP.

🔥 Запис вебінару буде доступний на платформі YouTube. Просимо поширити це повідомлення серед колег та профільних груп!

#новини

Підписатись на eHealth Україна

eHealth Україна

25 Sep, 08:58


В Україні запрацював єдиний портал вакансій – місце, де зібрані усі вакантні посади для медичних працівників 👩‍⚕️ у державних та комунальних закладах охорони здоров’я. Розглядається можливість з часом розміщення вакансій також приватними закладами.

💬 На порталі можна розміщувати оголошення про вакансії у медзакладах 🏥, шукати роботу, подаватися на оприлюднені позиції, розміщувати оголошення про результати проведених конкурсів тощо. Користування порталом – безоплатне.

☝️ В чому переваги користування порталом?

• Користуватися сайтом просто, тому що інформація в ньому уніфікована.
• Можна відсортувати інформацію за фільтрами – область, місто, посада.
• В описі вакансії вказаний термін пошуку співробітника, назва закладу, вимоги до кандидата, розмір заробітної плати та додаткові переваги.

👩‍💻 Хто є користувачами порталу?

Перш за все це – шукачі роботи: медичні працівники, фармацевти, фахівці з реабілітації, клінічні психологи та інші професіонали з немедичною освітою, що працюють в сфері охорони здоров’я. Автоматизація процесів дозволить легко знаходити потрібну вакансію, подавати заявки та відстежувати їх, вносити зміни в опубліковане резюме.

Своєю чергою, керівники закладів охорону здоров’я зможуть підібрати тут кваліфікованих спеціалістів та якісно і швидко закрити свої кадрові потреби.

👁 Як перевіряється інформація щодо роботодавця?

‼️ Понад 2400 закладів державної та комунальної форми власності внесено до порталу. На ньому розміщено вже декілька тисяч актуальних вакансій. Найбільша кількість зареєстрованих на порталі закладів представляють Дніпропетровщину – понад 120 лікарень. Найбільше вакансій спостерігається на Львівщині, Одещині та Київській області.

⚖️ Які ще переваги має робота з порталом вакансій?

• Часу та зусиль, необхідних для працевлаштування, тепер потрібно набагато менше.
• Ресурс дозволяє ефективно визначати, скільки фахівців у сфері охорони здоров’я потрібно,
і відповідно, планувати кількість місць для навчання в державних навчальних закладах.

🚨 Але найголовніше – сервіс дозволить усунути корупційні ризики на етапі працевлаштування до медзакладів та мінімізує прояви корупції у відносинах в колективі.

🗯 Що говорять про роботу з порталом його користувачі?

Світлана Бігай, координаторка від структурного підрозділу охорони здоровʼя Кіровоградської області:

💬 Ми відразу почали працювати з вебпорталом досить активно, тому вже з перших днів його роботи маємо результати. В департамент звернулася жінка, що за статусом є внутрішньо переміщеною особою. Вона – лаборантка за освітою і хотіла знайти роботу саме за своєю спеціалізацією. Завдяки ресурсу ми побачили, що в одному з медзакладів була відкрита вакансія лаборанта саме за тим напрямом, який мала претендентка. Ми направили її на співбесіду – жінка успішно працює. Вебпортал дає можливість і нам стежити за кадровою ситуацією в області, і людям, які потребують працевлаштування, зручно відстежувати, де вони потрібні як спеціалісти.


Катерина Киричук, начальниця відділу кадрів КНП «Роздільнянська багатопрофільна лікарня» Роздільнянської міської ради Одеської області:

💬 Одна з переваг роботи з порталом – дистанційний пошук роботи. Через війну люди змушені залишати домівки і місце роботи. Завдяки сервісу людина дізнається, де є вакансія саме за її спеціальністю, і вже переїздить до міста, в якому гарантовано матиме роботу і відповідну заробітну плату.

#новини

Підписатись на eHealth Україна

eHealth Україна

24 Sep, 11:36


Уже невдовзі лікарі та фармацевти почнуть працювати з електронними рішеннями для медичного канабісу. 🔜 🌿

🧑‍💻 Для того, щоби підготуватися до цих змін запрошуємо фармацевтів та медичних працівників долучитися до вебінарів, присвячених впровадженню нових рішень.

📅 Дата вебінарів: 26.09.2024
Час вебінарів:
14:30 – вебінар для аптек;
16:30 – для медичних закладів.

Посилання для реєстрації:
🔸Фармацевтам: https://bit.ly/47zKPFl
🔸Лікарям: https://bit.ly/3MRO9ln

Запис обох вебінарів як завжди буде доступний на каналі eHealth Україна.

🙏 Будь ласка, поділіться анонсами зі своїми колегами 🤝🏻

#новини

Підписатись на eHealth Україна

eHealth Україна

24 Sep, 08:53


🏥 Серед кращих цифрових медзакладів – Бориспільський міський центр первинної медико-санітарної допомоги.

🗯 «З моменту створення центру, а це співпало якраз із початком медреформи, ми почали створювати заклад, орієнтуючись більше на європейські вимоги, де велика увага приділяється інформатизації, а також комунікації», - говорить керівник інформаційно-технічного відділу Євгеній Мірошниченко.

☝️ Таким чином:
• Побудовано комп’ютерну мережу, що об’єднує усі заклади Бориспільського ЦПМСД у межах району, використовуючи технологічне обладнання. Це забезпечує стабільність мережі, зменшуючи ризик збоїв і гарантує безперебійну роботу 👩‍💻
• У закладі присутній домен Active Directory, який дозволяє централізовано керувати комп’ютерами закладу 🖥 та дозволами доступу користувачів. Це також дозволяє кожному користувачу скористатися будь-яким пристроєм у закладі під своїми обліковими даними і отримати доступи, надані цьому обліковому запису.
• Впроваджена система керування проєктами Redmine. Мінімізовано втрату завдань, які раніше передавалися на словах. Тепер кожна задача має кінцевого виконавця, терміни виконання 📆, діалог щодо задачі з етапами виконання та залученими ресурсами.
IP-телефонія. 📞 Заклад використовує IP-телефонію, яка дозволяє не втрачати дзвінки завдяки багатоканальним лініям, що переадресовують дзвінки на вільних операторів. Також надається інформування пацієнтів при дзвінку в неробочий час. IP-телефонія дозволяє бути незалежними при вимкненні електроенергії, оскільки не прив’язана до якості покриття мобільних операторів.
Медична інформаційна система (МІС). Заклад використовує не просто програму для зв’язку з ЕСОЗ, а повноцінну систему керування ⚠️ , яка об’єднує всі аспекти роботи.

❗️ Переваги системи:
• Електронна реєстратура
дозволяє швидко та ефективно керувати записами пацієнтів , знижуючи час очікування та покращуючи обслуговування.
Повний медичний документообіг. Уся медична документація зберігається в електронному форматі, що забезпечує легкий доступ та безпеку даних 💽
Інтеграція з рентген-обладнанням 🩻 Система об'єднує всі рентгенівські знімки в одному місці, що дозволяє лікарям швидко отримувати необхідну інформацію.
Статистичні звіти. Автоматизовані звіти та аналітичні дані 📈 допомагають нам краще розуміти тенденції та ефективність роботи.
Онлайн запис на прийом, та картка пацієнта в додатку МІС.
Смартфон сімейного лікаря. Кожному лікарю надано мобільний номер, який щомісячно поповнюється 📲 для спілкування з пацієнтами через телефон та месенджери.
Комунікація в месенджерах. Розширили можливості зв'язку із пацієнтами, надаючи можливість спілкуватися не лише телефоном, а й через популярні месенджери 💬 Комунікація в месенджерах не тільки у лікарів, а також у адміністраторів амбулаторій.

🗯 «Наша місія - поєднувати сучасну медицину із цінностями людського життя, - підсумовує Євгеній Мірошниченко. - Очевидно, здоров’я наших пацієнтів в їхніх руках, але ми допомагаємо його підтримувати».

#новини

Підписатись на eHealth Україна

eHealth Україна

24 Sep, 07:52


🏥 Медичні закупівлі України організували форум для обговорення того як Prozorro Market змінив сферу медичних закупівель в Україні.

🛍 Електронний каталог «Prozorro Market» — це маркетплейс, де публічні замовники можуть легко, ефективно та ощадливо купувати необхідні товари, а постачальники — реалізовувати свою продукцію.

🤝 Форум об’єднав близько 1️⃣5️⃣0️⃣ представників закладів охорони здоров’я зі всієї України, бізнес-асоціацій та міжнародних організацій, електронних майданчиків та центральних закупівельних організацій.

Захід відбувся за підтримки Агентства США 🇺🇸 з міжнародного розвитку (USAID) через проєкт «Безпечні, доступні та ефективні ліки для українців» (SAFEMed).

💬 “Prozorro Market — яскравий приклад того, як технології додають прозорості. Використання електронного каталогу дозволяє зменшувати ціни на медичні товари шляхом збільшення конкуренції між постачальниками, а також стандартизує та пришвидшує процедуру закупівель,” – зазначає Марія Карчевич, заступниця міністра охорони здоров’я з цифрового розвитку.

📈 Зазначимо, що обсяг продажів медичних товарів через Prozorro Market у першій половині 2024 року зріс до 10,1 млрд грн проти 235 млн грн за аналогічний період 2023 року. Лікарні за цей час заощадили понад 2 млрд грн.

#новини

Підписатись на eHealth Україна

eHealth Україна

24 Sep, 06:49


🆕 У сфері електронного здоров’я постійно відбуваються зміни та оновлення. Тому хочемо поділитися з вами актуальними новинами👇

• Портал вакансій розширює можливості працевлаштування для медиків. 👨‍⚕️

• В проєкті бюджету на 2025 рік передбачено майже 211 млрд грн видатків на охорону 🏥 здоровʼя.

• Що змінюється у функціональностях ЦБД ЕСОЗ. ☝️

• Як е-каталог «Prozorro Market» ⚗️ змінив сферу медичних закупівель.

• Що робити ⁉️, якщо в місті чи селі нема аптеки, яка відпускає «Доступні ліки».

• Що треба робити 🙇 пацієнту, якщо в ЕСОЗ зафіксований недостовірний візит до лікаря – детальніше тут.

• Чи є для людей зі статусом ВПО певні особливості 🤷 щодо подання декларації лікарю?

• Запрошуємо медичну спільноту 26.09.2024 року долучитись до вебінару 🖥 «Е-рецепт на медичний канабіс: як впровадити цифровий інструмент у медичну практику». Реєстрація тут.

• Запрошуємо фахівців-фармацевтів 26.09.2024 року долучитись до вебінару 🖥 «Робота з цифровими рішеннями на медичний канабіс: гайд для фармацевтів». Реєстрація тут.

#новини

Підписатись на eHealth Україна

16,392

subscribers

291

photos

38

videos