Степан Гавриш @stepangavrysh Channel on Telegram

Степан Гавриш

@stepangavrysh


Аналітика фактів.

Степан Гавриш (Ukrainian)

Степан Гавриш - це Telegram канал, який присвячений аналітиці фактів. Якісна та достовірна інформація - ось головна мета цього каналу. Якщо ви цікавитесь новинами, але вам важко розділити правду від брехні, тоді канал "Степан Гавриш" стане вашим найкращим помічником. Тут ви знайдете об'єктивний аналіз подій, важливі факти та інсайти, які допоможуть вам бути в курсі всіх суттєвих подій. Завдяки своєму підходу до публікацій, канал "Степан Гавриш" заробив довіру від своїх читачів і став популярним джерелом інформації. Підпишіться на цей канал, щоб бути завжди в курсі подій та мати доступ до об'єктивної інформації. Довірте свій інтелект каналу "Степан Гавриш" та отримуйте найсвіжішу аналітику фактів просто у вашому Telegram!

Степан Гавриш

21 Nov, 20:15


Ілон Маск зброю не робить і поки що не планує. Він буде просувати будь-який мир, який вигідний створенню його високотехнологічного бізнесу. 

Збройні корпорації і їх уряди на піднесенні й швидко рухаються до створення технологій війни наступного покоління – роботизованих безпілотних з ШІ систем, кіберзброї, нових видів енергетичної зброї й стратегії оборони, які неможливо буде подолати. До такого рівня, коли володіння передовими й надзвичайними силами озброєнь зроблять неможливу війну навіть в теорії. 

При цьому підпорядковуючи використання новітніх воєнних технологій гарантованому контролю з боку надійних спільних безпекових гарантів. Це можливо лише в одному випадку – коли Росія програє, що збереже їх еволюційне поширення на решту людської цивілізації. 

Тигр піднявся на ноги, він ще не рикнув, тільки тихо завурчав, по пошкріб кігтями по асфальту, але світ здригнувся і злякався, що він вийде зі своєї клітки.

До 20 січня ще довгий час. Тигр думає і намагається не показувати гострі зуби. Всі підходять глибше, щоб подивитися, чи то не картонний звір. Хоч всі розуміють, що дратувати тигра не варто. Якщо це низ алгоритму Американського циклу, то не варто втрачати надії, що за ним йде піднесення.

WP і Reuters наполягають на телефонних переговорах Путіна з Трампом. 7 листопада до пресконференції останнього. Вони пишуть, що «Трамп підняв слухавку». 

Путін подзвонив Трампу. Він досвідчений професіонал спецслужб, йому треба було скласти новий психологічний портрет новообраного лідера Америки, якого він неприховано намагався завербувати в Гельсінкі. Висновок був очевидний – той не змінився. Путін дав команду на підвищення градуса ескалації. 

17 листопада Україну атакували 210 гіперзвукових балістичних крилатих ракет і ударних дронів. Напередодні пізньо осінніх і зимових холодів він показує «самовпевненому колезі», хто дійсно крутить геополітичну рулетку. Путін – єдиний крупʼє: «Ставки зроблені, ставок більше немає» (no more bets). 

Путін буде тільки наступати. США з НАТО  вже не реагують на масові ракетні удари по Україні Росії спільно з Північною Кореєю з Іраном. Якщо вони примусять Київ капітулювати, то ніяких гарантій, що завтра російські ракети не впадуть у Варшаві, Вільнюсі чи інших європейських столицях, немає і бути не може. 

Якщо дійсно Трамп просив російського вождя зменшити ескалацію, то він її значно збільшив. 

Times із Guardian з 8 листопада бʼють тривогу про рішення Британії зменшити воєнну допомогу Україні й припинити поставку Storm Shadow. 

Пєсков бреше, що розмови між Путіним і Трампом не було. Він плутається і відволікає увагу метафорами або готовністю Москви до переговорів з Вашингтоном в будь-який час. Якби цієї події не відбулося, то канцлер Шольц не наважився б на тривалу розмову з главою Росії. 

Можна думати, що до цього його підштовхували Меркель зі Шрьодером, але, скоріше, це узгоджена позиція з Трампом. Напевно, є секретна частина переговорів, яка не оголошується. Саме в ній – формула припинення вогню, перемирʼя, мирної угоди. 

Якийсь неясний спосіб припинення війни на європейському континенті. 

Новий виток воєнної ескалації Росії може свідчити, що цей план Путіну не сподобався. Він впевнений, що Захід винен йому не лише Україну, східну Європу, але й має виплатити компенсації за втрати в війні. І не просто зняття всіх санкцій, виплати всіх збитків від них. 

На прикладі вимог Ірану від США сплатити йому 1 трильйон доларів компенсації, щодо якої 16 листопада озвучив один із лідерів КВІРу генерал Алі Шамхані. Він показує Трампу місце на російській плантації. І це може включити ланцюгову реакцію. Від Вʼєтнаму до Північної Кореї з Росією. 

Степан Гавриш

21 Nov, 19:16


https://youtu.be/-Ijlvu3R1rE?si=MwQ4ZIZz1zU7hmN9

Степан Гавриш

21 Nov, 09:50


Сейсмовибухом стало висунення Трампом міністром оборони Піта Хегсета.

Колишнього капітана Нацгвардії й ведучого телеканалу Fox News, з яким «американська армія знову стане великою». Він автор бестселера «Війна з воїнами: за зрадою людей, які зберігають нас вільними». Раніше Трамп хотів зробити його міністром у справах ветеранів. 

Він служив в Іраку (нагороджений бронзовою зіркою) та Афганістані, його взвод охороняв тюрму в Ґуантанамо. Через чисельні тату на його тілі, особливо «Єрусалимського хреста», воєнне керівництво вважало його екстремістом. 

В 17 році його звинуватили в сексуальному насильстві, але звинувачення так і не було висунуте. 

У 2015 році на змаганнях з кидання сокири на шоу Fox and friends він попав сокирою в барабанника Джефа Проспері. Розійшлися мирно. 

Головою Мінздраву США може стати 70- річний юрист, син генпрокурора США Роберта Кеннеді, вбитий палестинським терористом Сірханом, Роберт Френсіс Кеннеді-молодший. 

За героїн був покараний на 1500 годин суспільних робіт з очищення ріки Гудзон і курсом на реабілітацію. Боровся проти забруднення природи й став найбільш впливовим активістом руху противників вакцинації. Розповсюджуючи інформацію про шкоду щеплення, особливо для дітей. Рішуче перейшов на сторону Трампа. Майстер-сокольник, написав купу книг про екологію і шкоду вакцинації. 

Він звинувачувався у вживанні собачого мʼяса, обезголовлюванні кита бензопилою. Зізнався, що привіз в центральний парк Нью-Йорку тушу вбитого медведя і залишив його там. NYT  дізналося, що в мозку Кеннеді-молодшого був знайдений червʼяк-паразит. Він переконаний, що безпровідний інтернет викликає рак, а хімікати в системі водопостачання роблять дітей Трансгендерами. 

Він ставить головною метою покінчити зі швидким харчуванням, газовою водою, чипсами, шоколадками. І тут не може бути компромісів. І це далеко не повний перелік особливостей і ексклюзивностей його персони. 

Трамп впевнений, що Кеннеді «верне ці відомства до традицій золотих стандартів наукових досліджень і покладе кінець хронічним захворюванням та знову зробить Америку великою та здоровою». 

Ще надто багато диму і туману висить над виборчою перемогою Трампа. Контури його задумів не розмиті, вони відсутні. Команда – контроверсійна, з глибокими внутрішніми протиріччями, але їх високим потенціалом особистої відданості. 

Прагматичних, підготовлених, досвідчених і професійних радників занадто мало, аби спробувати зробити Америку «знову великою». 

Схильність до самозакоханості й звеличення, перенесення яскравих картинок із шоу в політику, непередбачуваність, як сестра авантюризму, хижа реальність, яка вже давно вийшла з організованої і якось впорядкованої глобальної системи взаємовідносин основних гравців, які тримали на далеких периферіях всіх інших, неминуче кинуть виклик новому главі американців. 

Сі й Моді мовчать. Два гіганти, які швидко ростуть і дихають в спину США. Путін не відступає від ультиматуму США і НАТО, звинувачуючи їх у примусі до вторгнення в Україну. 

Європейські лідери вже придивляються до лінії можливого євроатлантичного розколу за ініціативою Трампа. Без ЄС, навіть із генієм Маском, Америка перетвориться лише на традиційну державу, втративши те, що дійсно робило її великою і неповторною. 

Долар і Пентагон. Дві «ядерні бомби», які США використовували для свого домінування. За транснаціональними компаніями, які окутали весь світ, йшла американська армія, яка тримала його під контролем павутиною із 1000 воєнних баз авіаносних груп і космічного воєнного флоту. 

Світовий порядок тяжко хворий і вмирає. Разом з ООН і всіма інститутами, що були створені переможцями Другої світової війни. Путін хоче перезаснувати глобальний устрій на своїх правилах разом з Китаєм. Для цього він має стати переможцем, який отримає все. Немає значення, яким чином – зброєю або мирною капітуляцією України. Як союзника західних демократій. 

Але його війна запустила і нову гонку озброєнь, в результаті якої ядерна зброя може втратити свою абсолютну домінуючу роль. 

Степан Гавриш

20 Nov, 17:58


❗️Поки що у нас немає стільки сил, щоб зі зброєю в руках дійти до кордонів 91-го року, — Зеленський в інтерв'ю Fox News

Також він сказав, що ми не можемо жертвувати десятками тисяч життів заради повернення Криму. Це можна зробити дипломатичним шляхом.

Україна Online | Підписатись

Степан Гавриш

20 Nov, 17:06


Маск усвідомлює, що домовленості лише з Москвою недостатньо, якщо не підпорядкуватись її ультиматуму. Потрібно вирішувати питання з Пекіном, з яким у нього є «дружні стосунки», про що він говорив у квітні цього року на зустрічі в Китаї з його премʼєром Лі Цяном. І він виступав проти мит на китайські електрокари. 

Якщо Трамп розглядає Китай основною загрозою і збирається продовжувати політику обмежень, то Маск буде домовлятися про баланс у високотехнологічній конкуренції. Несподівано він зустрівся з представником Ірану в ООН в секретному місці, де годину обговорювали вихід зі стану воєнної кризи. 

В цьому ключі, без сумніву, важливе значення буде мати зустріч Зеленського і Маска. Наприклад, вона могла відбутися 18 листопада до або після засідання РБ ООН, на якій головувала Британія, щодо російської агресії. На неї чомусь поїхав міністр Сибіга, а не Зеленський. Не склалося. 

Коли Трамп висунув держсекретарем Марка Рубіо і радником з нацбезпеки полковника «зелених беретів» Девіда Венса, зʼявилось відчуття, що Трамп, який за його заявами переосмислив багато сутностей після простреленого вуха, буде діяти адекватно до ідеї «зробити Америку знову великою». Для цього потрібна супер команда. Закоренілих, досвідчених політиків, технократів, знаменитих воєнних. Цього не сталося. 

Досить і одного Ілона Маска. Він здатний перетворити США з авіаносця в космічний корабель Gray Dragon, а американців – в небожителів. 

Всюди – роботи, безпілотники, мозкові чіпи та синтетичні органи, які будуть наближати американців до безсмертя. 

Раптом Трамп висуває на пост глави Національної розвідки колишню Конгресвумен з демократів Талсі Габбарт. Індуїстка і подруга Такера Карлсона, з яким разом виступали в програмі Соловйова. 

Вона закликала в перші дні вторгнення Зеленського «перейнятися духом Аллаха». 

Вона «знаходила» біо лабораторії в Україні й перебуває в базі «Миротворець». Може тому Трамп називає її такою, що «принесе безстрашний дух в розвідоргани й забезпечить світ силою». 

Її не раз звинувачували, як ймовірного агента російських спецслужб. І вона противник воєнної допомоги Україні. Ветеранка війни в Іраку. Вона зустрічалася в 17 році у Сирії з Башаром Асадом і сказала, що він хороший.  

Вона звинувачувала США у провокації «військової агресії Росії, коли правляча еліта Вашингтона руками українців хоче вбити їх якомога більше». Її призначення викликало справжній шок у західних спецслужбах, бо її роль по впливу на президента є надзвичайною. 

Найскоріше, що неважко передбачити, що решта 17 розвід спільнот США не зможуть з нею обʼєктивно працювати. 

Ще більше сколихнуло Америку призначення на пост глави Мін'юсту генпрокурора США Метта Гетца. В лютому 23 року він вніс проект резолюції з припинення допомоги Україні й закликом до мирної угоди, стабільно голосуючи проти виділення 60 млрд доларів Києву. 

У 20 році проти нього було почато розслідування за звинувачення в торгівлі людьми з метою сексуальної експлуатації. Його звинувачували в сексуальних домаганнях. 

CNN пише, що Метт Гетц і інші призначення Трампа не будуть проходити обов’язкову перевірку ФБР. Палата представників закінчила розслідування по Гетцу, але припинила його, бо він здав мандат. 

Степан Гавриш

20 Nov, 07:51


🚫 Зараз обговорюється питання про можливість зупинення війни в Україні.

Центр цього обговорення – ідея Трампа натиснути на дві сторони і посадити їх за стіл переговорів.

Добитися заморозки війни, збудувати лінію розмежування, поставити туди британських і європейських солдатів, які мають захищати цю лінію, і почати переговори з певними поступками, звичайно, України, оскільки Україна слабкіша і на неї можна натиснути.

Але не факт, що в цьому напрямку будуть рухатися ці стратегії оточення Трампа.

Оскільки Трамп сам по собі ще не визначився, як він буде діяти. І не впевнений, що він буде готовий закінчити війну, не тільки за 24 години, але й за короткий період часу.

Посадити Путіна за стіл переговорів – це МІФ. Він не сяде за стіл переговорів. Зважаючи, що Захід слабкий психологічно, а Путін сильний в цьому плані, він здатний тиснути на нього.

Степан Гавриш

19 Nov, 19:50


https://youtu.be/gMx8v03iCYs?si=V8dzqI2Lz7JV6OFA

Степан Гавриш

19 Nov, 14:10


Четверте. Маск одним ривком, контролюючи Трампа, потіснив, серйозно посунув традиційні транснаціональні американські компанії від стратегічного управління Америкою. 

Змістивши акценти нового президента із класичного «гроші-товар-гроші» в нову посткапіталістичну реальність «влада-гроші-влада». 

Новий тип олігархії й плутократії. Влада дає доступ до грошей, а гроші, використовуючи високотехнологічні інструменти із програмуванням демократії й виборів, знову дають владу. Акції «Тесли» одразу виросли на 22%. Не виключено, що завтра всі таксі у Вашингтоні або в Нью-Йорку будуть безпілотними. 

Маск планує відправити 5 безпілотників Starship на Марс протягом 2 років, а через 4 – туди прилетить екіпаж. 

Маск став тут же багатшим на 33,5 млрд доларів за один четвер. Для космічної програми він отримає неконтрольоване федеральне фінансування. 

Він погодився разом з антиукраїнським Вівеком Рамасвамі очолити як би неурядовий Департамент ефективності американського уряду. DOGE. 

Це також скорочена назва мемної криптовалюти Маска Dogecoin, яка буде фінансувати місію «Space X» на Місяць. Вона стрімко злетіла в ціні після призначення Маска в Департамент, який має «демонтувати урядову демократію» і реструктуризувати федеральні агентства, що потенційно стане «Мангеттенським проектом нашого часу». 

Ілон Маск обіцяє зі свого Департаменту звітувати про всі свої дії в соцмережах. Він збирається скоротити щонайменше 2 трильйони з майже 7 трильйонів видатків з бюджету США. 

Пʼяте. Маск став найбагатшим американським імперіалістом, який контролює президента країни. В більшій або значній мірі. Це небувалий виклик, зважаючи, що метою й Трампа є максимальне особисте збагачення. 

На що будуть направлені нові ідеї Маска-політика, невідомо. Тим більше, коли йому прийдеться битися із глибинною державою, інформаційними акулами, політичною опозицією і Республіканською партією, яка вже обранням спікером Сенату Джона Тьюна натомість трампіста Рітта Скотта, показала перші ознаки відновити систему внутрішніх противаг і стримувань. 

Невідома роль Маска в зовнішньо політичній стратегії Трампа, особливо щодо впливу на війну в Україні. Маск не виглядає прихильником ідеї капітуляції України, хоч група сенаторів і демократів вимагають розслідування його стосунків із Путіним, які загрожують в цьому випадку національній безпеці США. 

Він не буде і яструбом. Прихильником надання Україні достатньої й необхідної зброї для сильної воєнної позиції Києва. Отже, він шукає третій варіант, який може виявитись несподіваним.

Хоча б тому, що він завжди ламає усталені й традиційні підходи. Проблема тільки в тому, що для зміни глобального алгоритму воєнних конфліктів потрібно знайти правильну стратегію. 

Степан Гавриш

19 Nov, 07:06


Ілон Маск. Якщо конспірологічно, то складається враження, що він є реальним переможцем виборів президента Америки. Трамп бачить в ньому генія, здатного перетворити Америку в недосяжну для решти людства в високотехнологічну і благоденствуючу планету. 

У нас зовсім мало інформації для більш відповідального аналізу. І не всі аргументи можна підкріпити фактами. 

Скористаймося візуальним рядом подій, ефекту Маска у перемозі Трампа. 

Перше. Він грав основну, а потім і вирішальну, роль у виборчій кампанії. Витративши на неї безпрецедентні 209 млн доларів, запустивши сумнівну електоральну лотерею з премією 1 млн доларів, розробивши нову політтехнологію з алгоритмами в «Х», колишньому Твітері. Повернувши тільки за один день 26,5 млрд доларів. 

Маск перетворив кампанію Трампа у високотехнологічну систему контрольованих алгоритмів, повністю усунувши зі сцени його внутрішню партію MAGA. 

Друге. Платформа «Х» стала, з одного боку, найсильнішим джерелом інформації, збільшуючи потрібні інформаційні алгоритми в 1000 разів. Це привело до революційних змін. 

Традиційні популярні ЗМІ впали й виявились неконкурентними. Платформа швидко почала управляти великими групами, а потім і цілими соціумами людей, привчаючи їх до швидкого і постійного споживання короткої, але ємної інформації. 

Таким чином, з другого боку, платформа стала ефективним і легальним джерелом зомбування не тільки республіканських, але й демократичних виборців. Вже немає сумніву, що Маск і платформа стали центром дезінформації про США, як пише Reuters. 

Брехливі або такі, які обманюють, повідомлення Маска про вибори в «Х», зібрали 2 млрд переглядів цього року. Особливо тотальною дезінформаційною атакою відзначився «Х» в 7 критично важливих волатильних штатах, в яких переміг Трамп. 

Компʼютерний експерт з дезінформації з університету Карнегі-Меллона Кіплінг Карлі привела один з багатьох фактів, що 203 млн підписників допомогли створити «мережевий ефект», за допомогою якого контент на «Х» переходив на інші соціальні медіа та платформи – Reddit і Telegram. 

Центр протидії цифровій ненависті виявив 88 неправдивих дописів Маска у підтримку Трампа, які переглянули 2 млрд користувачів. 

Третє. Big data. Великі дані. Маск використав платформу «Х» для феноменального нагромадження даних та їх ускладнення, використовуючи ШІ. 

Після першого замаху на Трампа він побачив в цьому можливість запустити супер потужний новий імпульс в кампанію, яка провалювалася. Її треба було перебудувати, перетворивши у своєрідну терапію, яка щодня переформатовує мізки всіх, без виключення, виборців. 

Кінцева мета – отримання результатів, які легко, не задумуючись, сприймаються людиною, є ефективною і нагадують правду в умовах безперервного росту і розподілення інформації по всіх периферіях. Її непомітною, під прикриттям свободи слова і доступу до інформації, експансії споживачів. Технологічно зі зворотним зв’язком. 

Одночасно отримуючи нові й нові знання та інформацію і з постійною підтримкою трендів, їх нарощування та створення нових в цьому ж напрямку. Можна сказати, що американці іноді читали WP, NYT, The Hill та інші, але жили платформою «Х» та чекали інформації, правди, сенсації саме тут. 

Вперше Big Data скористався Барак Обама на виборах у 2012 році. Аналізуючи в режимі онлайн-потоку настрої виборців і коригуючи свою програму. З цим давно працює АНБ США в data-центрі штату Юта, де воно збирає всі дані користувачів інтернету. 

Степан Гавриш

19 Nov, 06:35


1️⃣0️⃣0️⃣0️⃣ днів повномасштабного вторгнення РФ в Україну

🔠 66,9 тисяч км² РФ окупувала після 24 лютого 2022;
🔠 42,5 тисяч км² звільнили ЗСУ за цей час;
🔠 722 тисячі втрат (вбитими і пораненими) особового складу росвійськ, – Генштаб;
🔠 2 753 крилатих ракет і 19 073 БпЛА знищили ПС;
🔠 480 тисяч імовірних втрат нашої армії, – WSJ. Влада заявляє: реальна цифра є значно меншою;
🔠 13 574 загиблих і 25 969 поранених цивільних, – Офіс Генпрокурора. Реальні цифри можуть бути значно більшими.

На відео – один з перших днів великого вторгнення.

Степан Гавриш

18 Nov, 15:51


⚠️☄️ Масовані обстріли 17-18 листопада – це послання Трампу після телефонних переговорів. Коли Путін, безпосередньо перед конференцією на Валдаї, подзвонив Трампу. Оскільки за свідченнями, як мінімум двох джерел, WP і Reuters, новообраний Трамп все ж таки підняв слухавку. 

Тобто, Путін дзвонив йому, і вони говорили. 

Напевно, Путін зрозумів, що угоди, яку йому обіцяв Трамп, щодо подарунка України після інавгурації 20 січня, не буде. І скоріш за все, Трамп буде діяти більш жорстко. 

⁉️ Як саме? Ніхто не знає. 

А Путін показує, що відступати від своїх цілей він НЕ БУДЕ. 

📣 Врешті, це послання не тільки Трампу. Це послання ВСЬОМУ СВІТУ. Це послання Шольцу, всім європейським лідерам, українцям, що головна мета Путіна в цій війні – це ліквідувати українську державу і припинити існування українського народу, як окремого етносу. 

Степан Гавриш

18 Nov, 08:56


Здавалося, що ми можемо збудувати менше-більше зрівноважений прогноз на розвиток подій майбутнього після перемоги Трампа. 

Як класичні історики, воєнні стратеги й аналітики, державотворці й професійні політики. Америка – стара демократія, яка не давала майже 150 років особливих збоїв. 

Вона – єдина з Європою ментальними, генетичними, культурними, естетичними й ціннісними коріннями. Євроатлантична сімʼя. 

Тріщини можливі, але розкол – ніколи. Продати Україну Путіну в обмін на ефемерний мир неможливо. Це підірве всі засадничі принципи століття правлячої демократії. 

Дональд Трамп, політична, воєнна, економічна еліти Америки не поступляться ультиматуму регіонального лузера, який для острашки ходить з великим кольтом на ремні. 

Тим більше, що американці вже тричі наступали на українські граблі: відібравши ядерну зброю, відмовивши в гарантіях Будапештською угодою, відкинувши заявку прийняти в НАТО і реально заохотивши Путіна напасти на Україну, допустивши анексію Криму й окупацію Донбасу у 2013 році. 

Тепер із кожної праски українцям ледве не щодня повідомляють, що Трамп посадить за стіл переговорів Зеленського з Путіним і змусить першого, як безпомічного, переносити агресору 20 або й більше % території країни й стати безправною сірою санітарною зоною між Європою і кривавою Росією. 

Альтернативи подібному сценарію ніхто не висуває. Несмілива й без цього команда Байдена ховається за спину Трампа, а ЄС радиться і радиться, рахує і рахує, обіцяє й обіцяє, отруюючись їдким димом американського хаосу. 

Туск, який головує з 1 січня майже пів року у Єврораді, хитається між рішучістю підтримати Україну і без США, і страхом воєнного зіткнення з Росією, коли США може бути байдуже до Європи. 

Шольц іде. Під кінець він годину в чомусь переконував кремлівського сидільця. З дозволу союзників і Зеленського, хоч останній, як і після розмови Трампа з Путіним, це заперечує. Аби не розцінили це, як його черговий план після примусу до миру, готовності до перемоги й план залізобетонної стійкості до плану «мʼякої капітуляції». 

Путін і його лейтенанти все частіше посилаються на нього, як вже підготовлений – Стамбульські угоди. Саме про це Путін говорив німецькому канцлеру. 

У перші дні після перемоги Трампа різні групи його радників виступили від його імені з планами завершення війни між Росією та Україною. В останній тиждень про них більше ніхто не говорить. І не тому, що вони нежиттєздатні та надто примітивні для реалізації. Вони спрацювали, як сильний інструмент тиску на Україну. Найбільше, на президента Зеленського, який жорстко їх відкинув. 

Проблема ще й в тому, що вони вже надто близькі до стратегії Кремля і повторюють більшість його меседжів. 

Степан Гавриш

18 Nov, 07:47


https://youtu.be/ULg9o0mKx8Q?si=YHwtQZGAlu9t2JI2

Степан Гавриш

17 Nov, 10:24


Хаос, як дим від мокрих дров, в гуцульській колибі, без димаря, став ще густішим, їдким. Розмиваючи й без того неясні контури геополітики. Ейфорія нового порядку. Від Трампа. 

Страх перед його демоном непередбачуваності, здатності прийняти несподівані рішення для ворогів і друзів поволі змінюються відчуттям чергового дежавю. Все буде, як і було. 

Трамп щоденно напивається нектаром фантастичної Вікторії, він став одноособовим правителем наймогутнішої за всі часи, високотехнологічної воєнно-торгової імперії. 

Сидячи зверху і ліниво поганяючи ще недавно могутнього республіканського бойового слона. Тепер він – глава Уряду, Конгрес і Верховний суд. Вже скоро – Пентагон, генеральний прокурор і Національна розвідка. 

Жодних обмежень і застережень. Система стримування і противаг розсипалася, глибинна держава так гепнулася, що не може розціпити зуби, а опозиція розчавлена. 

Байден у якомусь напівзабутті. Вже мирно передав де-факто владу вчорашньому супернику, якого ледве не називав фашистом. 

На зустрічі новообраний лідер американців із ще формально діючим главою США окреслив чіткі лінії, через які «сонний Джо» не може переходити. Вони скоріше схожі на міцну павутину, в якій можна лише дожити до 20 січня в нерухомості. 

В Україні радники з Вашингтона обіцяють якнайшвидше надати допомогу ціною чи то 7, чи то 9 млрд доларів ледве не щотижня. Але не дають. 

Стурбовані ескалацією Путіна з масовими вбивствами цивільних українців, але всіляко підштовхують Зеленського розпочати капітуляційні переговори з Москвою. Той виправдовується за поразки на всіх фронтах і нездатності нанести російським військам адекватної сили удари тим, що США так і не поставили Україні 50% запланованої, очевидно проплаченої, зброї. Північна Корея все більше втягується у війну проти України прямими боєзіткненнями й збройною підтримкою свого воєнного союзника. 

Іран не відмовився від нанесення стратегічного удару по Ізраїлю, а Єрусалим продовжує розширювати воєнний плацдарм в Лівані для створення надійної буферної безпекової зони на півночі й повного знищення Хезболли. Не припиняючи воєнну операцію в Газі й не маючи ще жодних намірів погодитись на створення якоїсь незалежної квазі державної палестинської автономії. 

Хусити продовжують діяти проти єврейської держави, торгових караванів в Червоному морі й американців, які «дивуються» їхнім проривам в ракетних технологіях. Торговий профіцит Китаю виріс до 1 трильйона доларів. За рахунок найбільше експорту в Росію, Іран, Африку, Латинську Америку та завдяки дешевим російським енергоресурсам. 

Якщо Путін пише ноти й грає на більшості інструментів в антизахідному оркестрі, то Пекін вміло диригує ним, піднімаючи чи зменшуючи рівень війни. Не припиняючи й розширюючи її. 

Степан Гавриш

16 Nov, 12:43


На Валдаї Путін знову заговорив про можливість миру виключно на «формулі Стамбулу». З врахуванням реалій «на землі». Без повернення територій, виплати репарацій і реальних гарантій безпеки від союзників. 

«Давати тимчасову паузу Україні не можна, бо їй підвезуть снаряди й все заново». 

На Валдайському форумі Путін не виступив з новими або іншими ідеями контурів мирного договору з Україною. Як і умов завершення війни. Він, так виглядає, чомусь переклав цю відповідальність на Трампа. 

Може тому, що той постійно говорив про закінчення війни за 24 години, угоду з «другом» Путіним, здатність посадити і його, і Зеленського за переговорний стіл. Путін почав незаконну і жахливу геноцидну агресію, а Трамп має її закінчити. В інтересах Росії. 

Але цього мало. США прийдеться покинути Європу, а НАТО піти з її східної й центральної частини. Зняти санкції, відбудувати власним коштом газогони «Північного потоку». 

А Україна має відбудувати спалені воєнні обʼєкти на окупованих територіях і в самій Росії. 

Трамп думає. В перервах між вечірками в Мар-а-Лаго, на флоридському острові в Палм-Біч. З 58 спальнями, 38 ванними кімнатами, 8,8 метровим обіднім столом з флорентійської мозаїки. 12 камінами й 3 бомбосховищами. 

Звичайно вони ніяк не повʼязані із демонстрацією, в березні 18 року, Путіним анімаційного удару ядерною ракетою по Флориді з розведенням боєголовок. 

Здається, що Путін передчасно натискує на Трампа, як «голуба миру» в його неконтрольованому бажанні діяти в противагу Байдену. Проте, ніхто не знає, що буде робити Трамп, який в Овальному кабінеті перейде у своє 90-ліття. 

Врешті, він таємно надіслав Путіну машину для тестування ковіду під час пандемії, яка ще не використовувалася навіть в США. 

Президенту Зеленському в інтересах виживання нації вкрай потрібно залишитись у цій грі. 

Адміністрація Байдена капітулювала. Вона ще може допомогти Україні зброєю на 7 млрд доларів і 2 млрд на замовлення у підрядників. На решту розраховувати майже неможливо. 

Діючий президент і його адміністрація вже передали свою ініціативу Трампу. Міністр Сибіга впевнений, що ще до інавгурації Зеленський з Трампом зустрінуться і поговорять. Про долю України і її страждального народу. Про Путіна і загрозу існуванню світу. 

Черчилль врешті переконав Рузвельта. Гітлер застрелився, а Німеччина капітулювала і надовго денацифікувалася. 

Історія знову рухається по колу. Роль особистості в історії повернула собі імперативи. І ми не можемо з ними не рахуватись. 

Степан Гавриш

15 Nov, 12:43


​В Мар-а-Лаго, обідаючи на задньому дворику з Ілоном Маском, Трамп напружив слух і почув Путіна. 

WP сенсаційно заявила, що Трамп негайно зателефонував кремлівському сидільцю. Вони мило переговорили. Новообраний і головний лідер світу попросив Путіна-«друга» «уникати подальшої ескалації», а також на всілякий випадок, якщо той не знає, нагадав йому «про значну воєнну присутність Вашингтона в Європі». 

У відповідь російське держ ТВ з вдячністю про розмову одразу показало світлини зі старих журналів з блискучою оголеною Меланією Трамп. У програмі «Скабєєва і К». 

Напередодні, 6 листопада, новообраний Трамп довго розмовляв з Володимиром Зеленським і в присутності «любимого генія» Маска мовив, що буде «підтримувати Київ». 

З Путіним, за логікою WP, в архітектора вже близького дива небувалого розквіту Америки, розмова була глибоко партнерська, як би він шукав крутого радника для формування світового порядку. 

По-перше, він висловив зацікавленість в подальших контактах з великим бункерним з метою завершення війни в Україні. 

По-друге, за виданням, він «приватно дав зрозуміти, що підтримає угоду, при якій за Росією залишиться частина захоплених територій». Трамп, як формулює газета, підняв питання про землі в ході цієї розмови. 

WP наполягає, що Київ був заздалегідь проінформований про дзвінок Путіну і не мав заперечень. За їх інсайдом, Трамп не хоче вступати на посаду, коли в Україні відчується чергова ескалація конфлікту і хоче не допустити загострення. 

Інтрига. Союзники до цього моменту твердо трималися за забетоновану стратегію «нічого про Україну без України». 

Трамп відмовився від зобовʼязання Америки підтримувати Україну і шукає причину і формулу підписати, як Кім Чен Ин, договір з Путіним. Чи перевіряє крижану воду бурхливої ріки, в яку йому прийдеться увійти рівно опівдні 20 січня? 

Натяком на це може бути відео Дональда Трампа-молодшого 9 листопада в сторіс Instagram із сумним Зеленським, засипаним доларами, та власним батьком з підписом «POV»: «коли ви через 38 днів втратите свою допомогу». 

Зрозуміло, що батько дозволив такий глум над президентом країни-жертви незаконної безпричинної агресії. Інакше, він має поступити за гріх приниження слабкого, як Авраам щодо свого єдиного сина Ісаака. Але, здається, новий президент може виявитись атеїстом. 

Якщо Трамп дійсно телефонував Путіну після розмови із Зеленським, то він дійсно міг погодити з ним такий крок. З автором стратегії миру. Якщо не цікавився у Зеленського такою можливістю, то це поганий знак для українського лідера. 

Ми свідомо розглядаємо інтелектуальний і стратегічний ресурс Дональда Трампа в розрізі Другої світової війни й мудрої стратегії президента Рузвельта та під впливом британського премʼєра Черчилля. 

Це лише моделювання історії, яка може вплинути на рішення Великого Дональда. 

Проте, поки що, його лінія ближче до Джорджа Герберта Буша-старшого, який спочатку з трибуни українського парламенту вимагав від України залишитись в СРСР, а потім, особливо не звертаючи увагу на президента Кравчука й український Уряд та Верховну Раду, примусив Київ віддати Росії всю ядерну і стратегічну зброю, запустивши неконтрольований процес демілітаризації країни. 

Демократ Клінтон, з геополітичним горизонтом наступних Обами й Байдена, не лише підписав Будапештський меморандум, але й вихолостив з нього значимі й матеріальні гарантії суверенітету і безпеки України. 

Росія отримала все і навіть більше. Ядерну могутність, рівну Америці. Питанням часу було тільки її продемонструвати для повернення втраченого компромісами Горбачова.  

Речник українського МЗС Георгій Тихий заявив Reuters, що погодження дзвінка Путіна з Вашингтоном є «хибним». Відповідно, Україна не могла отримати дзвінок або виступити проти нього. 

Казуїстика. Українською – «крутанина». 

Степан Гавриш

15 Nov, 10:53


Багато самопроголошених аналітиків, які бачать в Трампі авантюриста і схильного до блефу та високих ризикованих ставок, переконують, що Трамп, в обмін на Україну, якимось чином домовиться з Путіним, що він кине Китай і відновить стратегічну співпрацю з Заходом. 

Зрозуміло, зі зняттям з нього і Росії всіх санкцій, прощення вбивств йому можливо вже більше сотні тисяч українців, каліцтво ще кілька сотень, випалення пʼятої частини України КАБами, ракетами й «шахедами» і виплати йому компенсацій за втрати, понесені у «справедливій війні проти українського нацизму». 

Також Путін має негайно розірвати воєнно-оборонну угоду з Північною Кореєю, яка збирається при певних обставинах нанести ядерний удар по США, використовуючи російські ракетні й космічні технології. Маячня. 

Але Алан Чумак і Толя Кашпіровський десятиліття лікували радянських аборигенів примітивним навіюванням. 

У Трампа є власна переконлива стратегія, яка вже дала результат. 2% для НАТО. 

Тобто, перекласти всю відповідальність за воєнну підтримку на ЄС. Він буде закуповувати зброю США, виробляти свою і передавати Україні, фінансуючи її слабку економіку і політичну корупцію. 

Трамп не буде поспішати й озвучувати до інавгурації реальні ідеї по Україні. 

На сцену виходить Путін. Він готувався до фіналу американських виборів. 

7 листопада він виступив на пленарному засіданні клубу «Валдай». 4 години він посилав сигнали Трампу приєднатись до його стратегії геополітики. Поки не пізно. Бо поки його не було, новий світопорядок був сформований. Путіним. 

Росія – як ніколи консолідована, йде своїм шляхом і не зверне з нього і не буде повертатися до шляху, яким йшла до 22 року. 

В Україні – не регіональний конфлікт, а боротьба за новий світовий порядок, яку Захід «слегка проигрывает». Він клеймив НАТО. Розпинався проти його воєнних блоків, які створюються при домінуванні й для обслуговування однієї країни – США. 

Це НАТО спровокувало Росію, і «ми вимушені були почати СВО». Він прямо виступив від імені Китаю про «перегляд наслідків Холодної війни й корекції Постдамської системи». 

Прийшов час потіснити Захід в рамках концепції без полярного світу і порядку, заснованому на силі. Зараз цю місію виконує Росія. І Путін глумиться над Заходом за рішення 2008 року, коли відкрили для України та Грузії двері в НАТО, а вони й зараз стоять там, де і стояли. 

Росія визнавала кордони України в межах 91 року поки вона зберігала нейтральний статус і не збиралась вступати в НАТО. 

Для нинішніх переговорів спочатку Україна має закріпити свій нейтралітет, а потім, для самовизначення, попросити допомоги в армії, і вона це зробить. Але взагалі мова не йде про кордони України. Потрібні великі домовленості про довгочасне бачення світового порядку на міцній основі довготривалого миру, де Росія займе бажане місце. 

«Короткотермінове перемирʼя не цікавить». І все в напрямку комплементарності щодо місії Трампа. 

Спочатку Пєсков розігрів російську й американську публіку: «Обраний Трамп не говорить про бажання нанести стратегічну поразку Росії, що його вигідно відрізняє від діючої адміністрації». 

На Валдайському форумі Путін звернувся до учасників з привітанням обрання Трампа і готовність «працювати з любим главою держави». Він би й не проти йому зателефонувати, але він ображений на «керівництво західних держав, які з якогось моменту ледве не кожний тиждень мені телефонували, а потім раптом припинили. Не хочуть, ну і не треба». 

Пєсков закликав Трампа подзвонити Путіну ще до своєї інавгурації. Іншими словами, Путін не лише рівний Трампу, як лідер ядерної імперії, але й виступає від імені могутньої осі на чолі з Китаєм, яка заявила своє право на управління світом і встановлення нового світопорядку. Де у США буде лише місце за столом з одним голосом. 

Степан Гавриш

14 Nov, 19:11


Зеленський самозаспокоювався і намагався взяти паузу, поки 47 президент не вибере якийсь курс. Він вкотре розраховує на благорозумність Трампа і його прихильності до стратегії «мир через силу». 

Єдина проблема – неясно, проти кого застосує силу новий американський президент. Проти Путіна – страшно і морочно, проти України – легко і без наслідків. 

В Київ тут же востаннє прибув Боррель, який запевнив, у підтримці, «скільки буде потрібно». 

Поки що за Трампа говорять з його оточення. Хтось цинічно намагається представити Трампа монстром, для якого головне питання – не Україна і її майбутнє, а закінчення війни. 

Інші хочуть посадити за стіл переговорів Зеленського і Путіна, як двох хуліганів у школі. Якщо Путін не захоче, то меншого хулігана озброять «до зубів», а якщо Зеленський не поступиться на «хотєлки» кремлівського вождя, то йому надають по ср*ці – припинять воєнну і фінансову допомогу. 

Треті відчули в собі дух президента Вільсона, Тейлерана й Отто фон Бісмарка, пропонуючи від імені Трампа заморозку війни, демілітаризовану зону, яку будуть охороняти британські і європейські війська, а також візьмуть зобовʼязання у Києва не вступати в НАТО 20 років, в обмін на невідомі гарантії безпеки. Але не американським коштом, бо Трамп не збирається фінансувати українську визвольну війну. 

Дорослі, в більшості у фазі глибокої старості, дяді за океаном, в окулярах, граються в солдатиків на екрані компʼютера. 

Добре, що мовчить не лише Трамп, але і його головний паж – віцепрезидент Венс. 

Le Parisien повідомляє про сподівання закордонного міністра Франції Жан-Ноель Барро, про продовження Трампом воєнної підтримки України, бо він «занадто мудрий, щоб погодитись на те, що стане найбільшою територіальною анексією за останні 75 років… що жоден справедливий і тривалий мир не може бути укладений за спинами українців і над головами європейців». 

Міністр оборони Франції Себастьєн Лекорню тут же видав наказ відправити Києву ракети «Містраль» і «Скалп». І продовжувати підготовку військових сил на довгостроковій основі. 

У Гранд-Есті французи готують і повністю екіпірують бригаду ЗСУ імені королеви Анни. Та навчають наших пілотів на «Міраж 2005-F», які Україна отримає на початку 25 року. Найскоріше, Трамп не зможе вдатися і не наважиться виступити на стороні Росії. Як би цього не хотіли навколо нього її агенти й ізоляціоністи. 

Якщо він дасть Путіну хоч би палець, той здатен відкусити йому руку. На відміну від Трампа, кремлівець необмежений терміном перебування у владі, готовий чекати й використати помилки імпульсії Трампа в майбутньому. 

До того ж він, на відміну від американця, давно грає в Супер-Лізі й «проковтнув» вже не одного західного лідера. Крім озвучених сценаріїв, які нереалістичні й не будуть підтримані українським народом, Трамп може вдатися до перевірених стратегій Рузвельта і Рейгана. 

Пристосувавши їх до нинішніх реалій. Вони близькі його розуму і практиці біржового спекулянта. Натомість грантам і безповоротним кредитам, надати Україні ленд-ліз з відстрочкою виплат на 50 років і поверненням невикористаної зброї. 

Під умовою зміни внутрішньої стратегії президентом Зеленським, без якої жоден ленд-ліз не надасть нової енергії протистояння Росії. 

При цьому Трамп точно розуміє, що Росія виснажується все глибше. Коли її здатність продовжувати не тільки інтенсивну, але і затяжну війну буде підірвано в найближчі 1,5-2 роки. Ефект тіла величезного динозавра з маленькою головою. Тобто, Москвою, яка не зможе справитися одразу з багатьма кризами периферій.