Збройні корпорації і їх уряди на піднесенні й швидко рухаються до створення технологій війни наступного покоління – роботизованих безпілотних з ШІ систем, кіберзброї, нових видів енергетичної зброї й стратегії оборони, які неможливо буде подолати. До такого рівня, коли володіння передовими й надзвичайними силами озброєнь зроблять неможливу війну навіть в теорії.
При цьому підпорядковуючи використання новітніх воєнних технологій гарантованому контролю з боку надійних спільних безпекових гарантів. Це можливо лише в одному випадку – коли Росія програє, що збереже їх еволюційне поширення на решту людської цивілізації.
Тигр піднявся на ноги, він ще не рикнув, тільки тихо завурчав, по пошкріб кігтями по асфальту, але світ здригнувся і злякався, що він вийде зі своєї клітки.
До 20 січня ще довгий час. Тигр думає і намагається не показувати гострі зуби. Всі підходять глибше, щоб подивитися, чи то не картонний звір. Хоч всі розуміють, що дратувати тигра не варто. Якщо це низ алгоритму Американського циклу, то не варто втрачати надії, що за ним йде піднесення.
WP і Reuters наполягають на телефонних переговорах Путіна з Трампом. 7 листопада до пресконференції останнього. Вони пишуть, що «Трамп підняв слухавку».
Путін подзвонив Трампу. Він досвідчений професіонал спецслужб, йому треба було скласти новий психологічний портрет новообраного лідера Америки, якого він неприховано намагався завербувати в Гельсінкі. Висновок був очевидний – той не змінився. Путін дав команду на підвищення градуса ескалації.
17 листопада Україну атакували 210 гіперзвукових балістичних крилатих ракет і ударних дронів. Напередодні пізньо осінніх і зимових холодів він показує «самовпевненому колезі», хто дійсно крутить геополітичну рулетку. Путін – єдиний крупʼє: «Ставки зроблені, ставок більше немає» (no more bets).
Путін буде тільки наступати. США з НАТО вже не реагують на масові ракетні удари по Україні Росії спільно з Північною Кореєю з Іраном. Якщо вони примусять Київ капітулювати, то ніяких гарантій, що завтра російські ракети не впадуть у Варшаві, Вільнюсі чи інших європейських столицях, немає і бути не може.
Якщо дійсно Трамп просив російського вождя зменшити ескалацію, то він її значно збільшив.
Times із Guardian з 8 листопада бʼють тривогу про рішення Британії зменшити воєнну допомогу Україні й припинити поставку Storm Shadow.
Пєсков бреше, що розмови між Путіним і Трампом не було. Він плутається і відволікає увагу метафорами або готовністю Москви до переговорів з Вашингтоном в будь-який час. Якби цієї події не відбулося, то канцлер Шольц не наважився б на тривалу розмову з главою Росії.
Можна думати, що до цього його підштовхували Меркель зі Шрьодером, але, скоріше, це узгоджена позиція з Трампом. Напевно, є секретна частина переговорів, яка не оголошується. Саме в ній – формула припинення вогню, перемирʼя, мирної угоди.
Якийсь неясний спосіб припинення війни на європейському континенті.
Новий виток воєнної ескалації Росії може свідчити, що цей план Путіну не сподобався. Він впевнений, що Захід винен йому не лише Україну, східну Європу, але й має виплатити компенсації за втрати в війні. І не просто зняття всіх санкцій, виплати всіх збитків від них.
На прикладі вимог Ірану від США сплатити йому 1 трильйон доларів компенсації, щодо якої 16 листопада озвучив один із лідерів КВІРу генерал Алі Шамхані. Він показує Трампу місце на російській плантації. І це може включити ланцюгову реакцію. Від Вʼєтнаму до Північної Кореї з Росією.