МОЗ України @mozofficial Channel on Telegram

МОЗ України

@mozofficial


Це єдиний офіційний Telegram-канал Міністерства охорони здоров’я України, в якому ми оперативно будемо повідомляти про зміни та досягнення в медичній системі України, новини Міністерства охорони здоров’я України, профілактику захворювань та вірусів.

МОЗ України (Ukrainian)

Долучайтеся до офіційного Telegram-каналу Міністерства охорони здоров’я України з назвою "МОЗ України". Цей канал, під ім'ям користувача "mozofficial", є важливим джерелом інформації про зміни та досягнення в медичній системі нашої країни. Тут ви зможете оперативно дізнаватися про оновлення та новини Міністерства охорони здоров’я, а також отримувати корисні поради з профілактики захворювань та вірусів. Підписавшись на цей канал, ви будете завжди в курсі подій у галузі охорони здоров’я та матимете можливість бути учасником важливих дискусій про медичні питання. Не пропустіть можливість отримувати надійну та актуальну інформацію від Міністерства охорони здоров’я України! Підпишіться на канал "МОЗ України" вже сьогодні!

МОЗ України

11 Jan, 10:24


🥬 Фолати і фолієва кислота — це відповідно природна та синтетична форми вітаміну B9.

Він є життєво важливим для багатьох фізіологічних процесів організму: бере участь у синтезі та відновленні ДНК, сприяє утворенню еритроцитів, забезпечує нормальне функціонування нервової, серцево-судинної, травної систем, підтримує когнітивні процеси та імунітет.

🤰 Особливе значення фолати і фолієва кислота набувають для жінок, які планують народжувати дітей, оскільки від забезпечення вітаміном В9 залежить правильний розвиток нервової трубки плоду на ранніх етапах вагітності.

Нервова трубка ембріона формується впродовж перших 28 днів після зачаття — періоду, коли більшість жінок можуть ще не знати про свою вагітність. Тож регулярне вживання фолатів та фолієвої кислоти до зачаття та в перші місяці вагітності значно знижує ризик порушень розвитку нервової трубки.

Детальніше про фолієву кислоту — на нашій інфографіці.

МОЗ України

10 Jan, 13:03


Продовження статусу тимчасової непрацездатності відбувається за прозорими процедурами в рамках оцінювання повсякденного функціонування.

👩‍⚕️ Коли лікар ініціює направлення на оцінювання?
🔹Непрацездатність триває 120 днів безперервно або 156 днів із перервами.
🔹Захворювання має стійкий або необоротний характер.
🔹 У пацієнта наявні медичні інтервенції чи особливі захворювання.
🔹 Для пацієнтів із туберкульозом — після 10 місяців непрацездатності.

💡 Як це працює?

1️⃣ Лікуючий лікар аналізує стан здоров’я пацієнта.
2️⃣ За необхідності оформлюється електронне направлення на оцінювання.
3️⃣ Експертна команда вивчає документи та стан пацієнта.

🔹 Рішення експертної команди:

Встановити інвалідність — якщо працездатність неможливо відновити.
Продовжити непрацездатність — якщо є шанс на одужання.
Завершити непрацездатність — якщо немає підстав для продовження.

Детальніше — на нашому сайті.

МОЗ України

09 Jan, 17:07


Онкологічні захворювання є однією з розповсюджених причин звернень для встановлення статусу інвалідності. Нова система оцінювання експертними командами (ЕК) спрямована на створення прозорої, зручної системи, яка забезпечить рівний доступ до соціальних гарантій для всіх пацієнтів.

Що змінилося для пацієнтів?

✔️ Затверджено перелік захворювань із несприятливим прогнозом, за якими інвалідність встановлюється на 5 років без необхідності щорічного переогляду.

✔️ Запроваджено можливість дистанційного оцінювання або оцінювання за місцем перебування для пацієнтів із тяжкими станами.

✔️ Впроваджено новий підхід, який враховує не лише медичні показники, а й функціональний стан, соціальну активність, здатність до трудової діяльності та інші важливі аспекти.

🌍 Використання Міжнародної класифікації хвороб (МКХ-10) забезпечує зрозумілість та узгодженість із міжнародною практикою.

📖 Детальніше про реформу читайте на сайті МОЗ.

МОЗ України

09 Jan, 09:05


*️⃣ З 30 грудня 2024 року до 5 січня 2025 року на ГРВІ перехворіло 81 694 людини, серед яких 43 198 — діти. У порівнянні з попереднім тижнем кількість захворілих на ГРВІ знизилася на 19,7 %.

Незначне перевищення епідемічного порогу зареєстроване в Тернопільській області. Вірус грипу циркулює в 12 регіонах.

ℹ️ Також від початку епідсезону у 14 людей медики діагностували метапневмовірус. Це на 10 випадків менше, ніж минулого року в цей час. Для метапневмовірусу (HMPV) характерна сезонність, як і для інших вірусів респіраторної групи. Однак циркуляція HMPV починається переважно взимку і триває до весни. Симптоми захворювання схожі на застуду або легкі випадки грипу: нежить, кашель, підвищена температура. Порівняно з грипом метапневмовірус зазвичай протікає значно легше й рідко спричиняє ускладнення.

🏥 За тиждень до лікарень країни з ускладненнями ГРВІ, грипу та COVID-19 було госпіталізовано 2 737 пацієнтів, із них 1 576 — діти. Медики повідомили про 295 підтверджених випадків COVID-19, медичну допомогу в медзакладі отримали 30 дітей.

Загалом від початку епідсезону на ГРВІ, грип та COVID-19 перехворіло 1 612 982 людини, це на 20% менше, ніж у цей час минулого року.

💉 Найдієвіша профілактика COVID-19 та грипу — щорічна вакцинація, зокрема для людей із груп ризику. Вакцинація проти грипу не захищає від COVID-19 і навпаки. Натомість щеплення проти цих хвороб можна робити в один день або з рекомендованим інтервалом.

Щеплення проти COVID-19 залишаються безоплатними. Вакцину від грипу можна придбати в аптеках.

Станом на 5 січня 2025 року щеплення проти грипу зробили 103 588 людей.

МОЗ України

08 Jan, 15:07


⚠️ В Україні зростає кількість випадків отруєння людей чадним газом і продуктами горіння.

За даними служби екстреної медичної допомоги, у грудні зафіксовано 11 випадків отруєння чадним газом. Пʼять дорослих — загинули. Ще шість постраждалих отримали всю необхідну медичну допомогу, загрози для їх здоров’я наразі немає.

До таких трагедій часто призводять пожежі, спричинені порушенням правил облаштування й експлуатації печей та обігрівачів.

За даними ДСНС, у грудні 2024 року зафіксовано близько 756 випадків подібних займань, що становить 20% від загальної кількості пожеж.

Враховуючи обстріли інфраструктури та ймовірні проблеми з електропостачанням разом з ДСНС України нагадуємо про ризики, які може спричинити використання такого обладнання та як допомогти постраждалим в разі отруєння чадним газом.

МОЗ України

08 Jan, 10:42


🤝 Разом із партнерами продовжуємо працювати над автономністю закладів охорони здоров’я – постачаємо генератори, старлінки, автономні котельні тощо.

⚡️ Торік МОЗ скоординувало постачання 3650 нових генераторів у медзаклади. Це стало можливим завдяки плідній співпраці з міжнародними партнерами та благодійниками.

⚠️ Наявність у лікарнях зі стаціонарними відділеннями щонайменше одного генератора є умовою для контрактування із НСЗУ. Загалом зараз медзаклади мають 11 820 генераторів.

Особлива увага приділяється забезпеченню автономності 636 лікарень, які входять до спроможної мережі.

🔹297 – є повністю автономними – вони мають власні котельні, свердловини та генератори.
🔹561 – має резервне джерело теплопостачання (котельнею);
🔹376 – мають власні свердловини.
🔹636 – забезпечені генераторами.

Щоби під час знеструмлень та перебоїв із мобільною мережею залишатися на зв’язку з електронною системою охорони здоров’я, частина лікарень забезпечена станціями супутникового інтернету. Зараз у медзакладах встановлено вже 1185 станцій Starlink.

Крім того, лікарні, поліклініки та амбулаторії в різних куточках країни активно підсилюються альтернативним та екологічним джерелом електроенергії – сонячними панелями.

Уже понад 90 медзакладів мають сонячні станції з акумуляторами для накопичення енергії. Обладнання встановлюють коштом різноманітних програм, благодійних фондів, урядів інших країн тощо.

Для потреб 193 закладів поставлено загалом 1295 акумуляторів Tesla для збереження енергії, отриманої від сонячних панелей.

Цьогоріч в Україну надійшли 5876 сонячних панелей від ВБФ «Промінь надії». Наразі триває процес монтажу у 18 медзакладах.

У межах проєкту МОЗ та Світового банку «Зміцнення системи охорони здоров’я та збереження життя» (HEAL) у 130 обʼєктах первинної меддопомоги триває встановлення фотовольтаїчних електростанцій, які складаються із сонячних панелей, інверторів та акумуляторних батарей.

Продовжуємо працювати над підсиленням медзакладів, аби створити стійку та надійну систему охорони здоровʼя, здатну забезпечувати безперервне надання меддопомоги пацієнтам навіть у найскладніших умовах.

МОЗ України

07 Jan, 09:30


Міністерство охорони здоров’я України забезпечує роботу гарячих ліній для підтримки громадян у межах реформи системи оцінювання повсякденного функціонування, яка замінює МСЕК.

Отримати консультацію можна щоденно з 8:00 до 20:00 за такими номерами:

📞 0 800 505 201 — загальна гаряча лінія МОЗ із питань сфери охорони здоров’я, зокрема питань оцінювання повсякденного функціонування особи.

📞 0 800 60 20 19 — спеціалізована лінія з питань роботи електронної системи щодо оцінювання повсякденного функціонування особи.

Нова система оцінювання орієнтована на потреби людини, сприяє реабілітації, соціальній адаптації та поверненню до активного життя.

🔗 Докладніше про реформу можна дізнатися на офіційному сайті МОЗ.

МОЗ України

06 Jan, 17:59


Нова система оцінювання повсякденного функціонування, яка замінила застарілу систему МСЕК, покликана створити модель, яка забезпечує об’єктивність, неупередженість і професійний підхід, орієнтований на потреби людини.

🏥Для людей із професійними захворюваннями:
🔹Рішення базується на документах, зокрема актах спеціальних розслідувань чи медичних висновках профпатологічних закладів.
🔹Оцінювання проводиться експертною командою за участі профільних лікарів.
🔹 Для хронічних захворювань графік повторних оглядів може бути скорочений або скасований.

☢️Для людей, що постраждали від аварії на Чорнобильській АЕС:
🔹Враховуються унікальні потреби постраждалих від радіаційного впливу.

⚖️ Для інших специфічних кейсів:
🔹 Оцінювання охоплює військовослужбовців, учасників бойових дій, потерпілих від аварій чи техногенних катастроф.
🔹 Використання телемедицини забезпечує зручність для тих, хто не може прибути на огляд.

💡 Нова система не просто визначає рівень втрати працездатності, а й допомагає людям адаптуватися до життя, отримати підтримку та повернутися до активної діяльності.

Це ще один крок до справедливого суспільства, де кожен отримує належну допомогу.

Детальніше читайте на сайті МОЗ: https://bit.ly/3BJPwks

МОЗ України

04 Jan, 08:41


Центри контролю та профілактики хвороб (ЦКПХ) працюють у кожній області. Вони забезпечують послуги з профілактики інфекційних та неінфекційних захворювань, епідемічного нагляду та вакцинацію у своїх регіонах.

У 2024 році мобільні команди центрів контролю та профілактики хвороб забезпечили:
🔸медичну допомогу та забезпечили вакцинацію для 164 838 українців у 2 093 громадах.
🔸консультації сімейних лікарів 52 тисам українців та вузькоспеціалізованих лікарів: кардіологів, офтальмологів, психологів – 42 тисячам.
🔸первинне тестування на серцево-судинні та легеневі захворювання (вимірювання тиску, вміст глюкози в крові, кардіограма, флюорографічне обстеження) та швидкий скринінг на виявлення гепатиту В та С, ВІЛ-інфекції, COVID-19 – 180 116 мешканців громад.

🚐 Мобільні виїзди спрямовані на розширення доступу до якісних та безоплатних медичних послуг людям, які мешкають у віддалених громадах. Йдеться про населені пункти з тимчасово ускладненим доступом до комплексної медичної допомоги.

Загалом за 2024 рік у регіонах зареєстровано 104 спалахи захворювань, які завдяки лабораторному контролю та моніторингу спеціалістів ЦКПХ і Центру громадського здоров’я вдалося розслідувати та локалізувати. Йдеться про локальні спалахи кору, сальмонельозу, вірусного гепатиту А.

МОЗ України

03 Jan, 15:57


Центр оцінювання функціонального стану особи:
✔️ здійснює організаційно-методичне консультування експертних команд;
✔️ перевіряє обґрунтованість рішень експертних команд та прийнятих до 01.01.2025 рішень МСЕК;
✔️ розглядає скарги на рішення експертних команд.

Експертні команди Центру оцінювання складаються з лікарів з різних державних закладів охорони здоровʼя.

📄 Подати скаргу можна:

🔹у паперовій формі — надіславши скаргу поштою до Центру оцінювання функціонального стану особи;
🔹в електронній формі — звернувшись до лікуючого лікаря, який має оформити скаргу в електронній системі щодо оцінювання повсякденного функціонування особи.

🕒 Строк подання скарги — 40 календарних днів із моменту надсилання витягу з рішення експертної команди, що оскаржується, скаржнику (його уповноваженому представнику).

📍 Якщо ви пропустили строк подання скарги з поважних причин (відрядження, тимчасова непрацездатність, військова служба), ви можете подати клопотання про його поновлення. Центр розгляне клопотання протягом 5 робочих днів.

💡 Результати розгляду скарги:
🔸 підтвердження оскаржуваного рішення;
🔸 скасування оскаржуваного рішення;
🔸 формування нового рішення.

📖 Детальніше про процедуру читайте на сайті.

МОЗ України

03 Jan, 12:20


Продовжуємо працювати над покращенням якості медичної допомоги у воєнний час.

Одним із ключових напрямів роботи є впровадження сучасних протоколів надання допомоги при бойових травмах.

🪖 Раніше було затверджено 12 протоколів, які охоплюють різні аспекти надання медичної допомоги, зокрема при гострій дихальній недостатності, виконанні ампутацій, лікуванні переломів кінцівок та інших травм.

Наразі на фінальному етапі погодження – ще 11 нових протоколів:
🔸 Біль, тривога і делірій.
🔸 Вентилятор-асоційована пневмонія.
🔸 Вибухова травма вуха, акустична травма і втрата слуху.
🔸 Допомога у разі утоплення.
🔸Забезпечення прохідності дихальних шляхів у випадку травматичних уражень.
🔸 Лікування травми сечостатевої системи.
🔸 Реанімаційні заходи із контролем пошкоджень.
🔸 Реанімаційна ендоваскулярна балонна оклюзія аорти (REBOA) для лікування геморагічного шоку.
🔸 Травма ока: первинна допомога.
🔸 Радіологія: візуалізаційні дослідження поранених у фронтових умовах.
🔸 Основи штучної вентиляції легень.
Усі затверджені та погоджувані протоколи є адаптованими версіями клінічних рекомендацій Joint Trauma System (Обʼєднана травматологічна система). Ця організація, заснована у 2005 році, функціонує як центр передового досвіду Міністерства оборони США в галузі лікування бойових травм. Основна мета Joint Trauma System — зниження показників смертності та ускладнень, а також підвищення рівня виживаності пацієнтів із травмами у будь-яких умовах — як під час бойових дій, так і у мирний час.

Одним із важливих інструментів Joint Trauma System є настанови з тактичної бойової медичної допомоги (TCCC), які слугують орієнтиром для надання догоспітальної допомоги.

Ці рекомендації регулярно оновлюються, враховуючи новітні дані та досвід. Їхня міжнародна популярність сприяла впровадженню високих стандартів медичної допомоги у багатьох країнах, зокрема й в Україні.

МОЗ України

02 Jan, 10:53


📢 Постановою Кабінету Міністрів України від 15.11.2024 № 1338 затверджено нові підходи до процесу оцінювання повсякденного функціонування особи, які впроваджуються з 1 січня 2025 року.

💻 Реформа передбачає впровадження електронного направлення до експертної команди з оцінювання.

Завдяки електронній системі шлях пацієнта до отримання рішення стане коротшим. Також спрощуються важливі для багатьох процедури: встановлення або продовження інвалідності, оновлення індивідуальної програми реабілітації (ІПР).

Як діяти в 2025 році?

Для продовження статусу інвалідності чи оновлення ІПР звертайтеся до свого лікаря. Він створить електронне направлення до експертної команди.

Для визначення потреби в допоміжних засобах реабілітації (ДЗР) ви можете звернутися не лише на оцінювання повсякденного функціонування особи — ДРЗ можуть бути призначені мультидисциплінарною реабілітаційною командою також у рамках отримання реабілітації у сфері охорони здоров'я або військово-лікарською комісією під час проведення експертизи для військовослужбовців. Для дітей ДРЗ як і раніше призначає ЛКК.

Для подовження тимчасової непрацездатності, потреби в догляді та соціальних послугах та з іншими цілями лікар також направить вас на оцінювання експертними командами.

📌 Детальні інструкції та повний текст читайте на сайті МОЗ.

МОЗ України

01 Jan, 13:51


З 1 січня 2025 року в Україні впроваджують нову систему оцінювання повсякденного функціонування особи. У її центрі — експертні команди (ЕК).

На сьогодні:
👩‍⚕️ Сформовано 1450+ експертних команд із понад 4000 лікарів-практиків.
🏥Визначено 290 закладів охорони здоров’я, включно з кластерними та надкластерними лікарнями.
📂 Передано понад 40 тисяч справ до закладів з експертними командами.
💻 Оцифровано понад 27 тисяч справ та запущено електронну систему.
➡️ Це початок шляху до створення прозорої та справедливої системи, що працює для людей.

👩‍⚕️ Відданість лікарів, їхній професіоналізм та витримка стали основою для підготовки експертних команд. Завдяки їхній праці система зосереджується на потребах кожної людини.

💡 Хто формує команди?
Перелік лікарів, які мають право проводити оцінювання у складі експертних команд, затверджується керівником закладу охорони здоров’я. Це практикуючі лікарі з досвідом здійснення медпрактики щонайменше один рік.

💡 Як працюють команди?
Кожна справа розглядається індивідуально. Лікуючий лікар допоможе обрати заклад з експертною командою відповідно до профілю захворювання. Лікарі експертних команд використовують Міжнародну класифікацію хвороб (МКХ) для точного визначення діагнозу та порушень функціонування.

💡 Що роблять експертні команди?
• Проводять оцінювання стану здоров’я людини.
• Ухвалюють рішення про встановлення/не встановлення інвалідності, продовження тимчасової непрацездатності тощо.
• Розробляють рекомендації, які є частиною індивідуальної програми реабілітації.

💡 Нові можливості під час оцінювання для пацієнта
Пацієнт має право:
• Самостійно здійснювати аудіо- чи відеозапис процесу оцінювання.
• Залучити до розгляду справи уповноваженого представника, подавши заяву лікарю, який формує направлення.

⏱️ Строки розгляду
Експертна команда ухвалює рішення не пізніше ніж за 30 днів після включення направлення в чергу для розгляду експертною командою.

📃 Що отримає людина?
Витяг із рішення експертної команди, рекомендації, які є частиною ІПР, щодо потреби у наданні медичної, соціальної, трудової та освітньої реабілітації.


Деталі змін — на офіційному сайті МОЗ.

МОЗ України

31 Dec, 13:23


З 1 січня 2025 року починає діяти нова система оцінювання повсякденного функціонування експертними командами (ЕК). Розповідаємо, як пройти оцінювання в новій системі:

📌 Ключові етапи шляху пацієнта:


🩺 Звернення до лікуючого лікаря
Лікар оцінює стан вашого здоров'я, проводить необхідні обстеження та, за потреби, формує направлення на оцінювання.

📋 Підготовка документів
Вам знадобляться:
🔹паспорт, РНОКПП (за наявності), військово-обліковий документ (за наявності);
🔹медичні документи, що підтверджують діагноз та в яких відображено актуальний стан здоров'я, зокрема документи про раніше встановлену інвалідність;
🔹документи, що засвідчують причини інвалідності (за наявності);
🔹інші документи за потреби.

💻 Обрання форми проведення оцінювання
Форма обирається залежно від ваших потреб та стану з урахуванням низки критеріїв: очно, заочно, дистанційно (з використанням засобів телемедицини) або виїзною командою.

📤 Направлення
Лікар вносить ваші дані до електронної системи та допомагає обрати заклад для оцінювання експертною командою, формує електронне направлення.

🔍 Модерація справи
Документи на якісне оформлення перевіряє адміністратор закладу, після чого система автоматично визначає дату і час оцінювання.

👨‍⚕️ Оцінювання експертною командою
Члени експертної команди розглядають вашу справу. У разі встановлення або підтвердження інвалідності ви отримуєте рішення та рекомендації, які є частиною індивідуальної програми реабілітації. У разі потреби експертна команда може направити вас на додаткове медичне обстеження. Така можливість дозволяється лише один раз, щоб не затягувати прийняття рішення.

⏱️ Розгляд справи експертною командою повинен тривати не більше 30 днів.

⚖️Оскарження рішення
Якщо ви не погоджуєтесь із висновками, рішення можна оскаржити через лікуючого лікаря або подати скаргу безпосередньо до Центру оцінювання функціонального стану особи​​.

Детальніше: https://bit.ly/40dVh2V

📌 ВАЖЛИВО: Усі документи (довідки, акти, висновки, індивідуальні програми реабілітації), які були видані МСЕК до 31 грудня 2024 року, залишаються чинними та є підставами для отримання визначених законодавством гарантій, пільг, виплат, допомоги, відстрочок тощо.

Нова система оцінювання повсякденного функціонування, що замінила МСЕК – більше прозорості, менше формальностей, орієнтація на людину.

МОЗ України

31 Dec, 06:52


📢 З 1 січня Україна відкриває нову сторінку у підтримці людей з інвалідністю. Ми впроваджуємо систему, яка працює для людей та забезпечення їхніх потреб.

Реформа стала можливою завдяки тісній співпраці з громадськістю, представниками громадських організацій, законодавцями та експертами. Кожен голос, кожна порада допомогли створити систему, орієнтовану на людину.

🎓 Підготовка фахівців
Для запуску нової системи ми провели навчання для лікарів і експертних команд:
🖥 понад 50 годин навчальних вебінарів, зокрема 35 годин — про клінічні стани.

🛠 Практичні матеріали, відповіді на поширені запитання та інструкції доступні на сайті МОЗ.

📖 Для громадян: інструкції, поради, список необхідних документів, дашборд із профілями та розташуванням експертних команд.

📖 Для медичних працівників: критерії направлення, форми оцінювання, цілі направлення.

Тепер замість медико-соціальних експертних комісій (МСЕКів) діятимуть експертні команди (ЕК), які проводитимуть оцінювання повсякденного функціонування людини, зокрема в кластерних та надкластерних закладах охорони здоров’я​​​.

⚠️ Усі статуси, послуги, пільги, гарантії, відстрочки, передбачені чинним законодавством для людей з інвалідністю, залишаються без змін.​​​

Досягнення реформи на сьогодні:
🔸 Зміни в законодавстві: Прийнято ВРУ та вже підписано Президентом законопроєкт № 12178, Урядом прийнято постанову № 1338 від та зміни в 105 інших постанов для забезпечення правової основи.
🔸 Створено 1450 експертних команд з понад 4000 кваліфікованих працівників, які вже готові працювати з 1 січня 2025 року.
🔸 Визначено 290 закладів охорони здоров’я, де працюватимуть експертні команди.
🔸Передано понад 40 тисяч справ із МСЕК до закладів, де працюватимуть нові експертні команди, які розглядатимуться вже в першому кварталі 2025 року.
🔸 Запущено електронну систему та вже оцифровано понад 22 тисяч справ для забезпечення прозорості та доступності.

📞 Куди звертатись?
Для отримання консультації звертайтесь на гарячу лінію МОЗ: 0800505201

Разом ми створюємо систему, яка працює для кожного! 💙💛

МОЗ України

30 Dec, 15:02


Уряд затвердив Порядок реалізації Програми медичних гарантій на 2025 рік. На неї у держбюджеті передбачено понад 175,5 млрд грн.

🔎У межах ПМГ-2025, зокрема, виділено:
🔹понад 25 млрд грн – на оплату медичних послуг на первинці;
🔹майже 11 млрд — на екстрену медичну допомогу;
🔹понад 122 млрд грн — на надання спеціалізованої, паліативної допомоги, зокрема, понад 6 млрд грн — на медичну реабілітацію.

🩺 ПМГ охоплюватиме 44 пакети медичних послуг, серед яких з’являться нові:

🔹Радіоізотопна діагностика — доступ до передових методів діагностики онкологічних захворювань, зокрема ПЕТ-сканування.

🔹Психосоціальна та психіатрична допомога — розвиток центрів ментального здоров’я та мобільних мультидисциплінарних команд для дорослих і дітей.

Також передбачені нові стандарти оплати та покращення умов праці. Лікарі-інтерни у державних та комунальних закладах будуть отримувати зарплату у розмірі щонайменше 15 тис. грн.

У 2025 році відбудеться зростання тарифу на первинну медичну допомогу.

Базова капітаційна ставка на 2025 рік становитиме 844,4 грн замість 786,65 грн у 2024 році, а також додано сільський коефіцієнт 1,1 до базової ставки. Це дозволить збільшити фінансування закладів первинної допомоги, а медики, що працюють у селах, отримуватимуть більше коштів за кожного пацієнта.

З 2025 року всі державні та спеціалізовані заклади охорони здоров’я стануть частиною єдиного медичного простору, увійшовши до програми медичних гарантій.

💊Значно розширена програма реімбурсації «Доступні ліки». Її бюджет становитиме 6,6 млрд грн. До програми додано, зокрема, комбіновані препарати для лікування серцево-судинних захворювань, ревматологічних, неврологічних, ендокринологічних та дитячих хвороб.

Програма медичних гарантій — це важливий крок до забезпечення кожного українця якісною медичною допомогою.

МОЗ України

28 Dec, 19:13


Під постійними повітряними тривогами та обстрілами, під час відключень світла, у важкий час повномасштабної війни наші люди, незважаючи на всі ці труднощі, отримують якісну й кваліфіковану допомогу наших лікарів.

Українські медики допомагають і дбають про тих, хто постраждав, завжди й усюди та за будь-яких обставин рятують життя.

Дякую всім нашим лікарям, медичним сестрам і братам, службам екстреної допомоги – усім, хто присвятив себе дуже благородній місії: рятувати наших людей.
____

Фото: Viacheslav Ratynskyi, Міністерство охорони здоров’я України, Oleksandr Gimanov, Євгеній Завгородній.

МОЗ України

28 Dec, 10:53


💻 Впровадження новітніх цифрових рішень сприяє оптимізації процесів надання медичних послуг, підвищує їхню ефективність. 2024 рік став важливим етапом у цифровій трансформації системи охорони здоровʼя України.

Розповідаємо про найуспішніші цифрові проєкти року.

ЕСОРК — облік медичного канабісу
Одним із ключових цифрових проєктів року став запуск електронної системи обліку обігу медичного канабісу (ЕСОРК), що забезпечує прозорість та контроль на всіх етапах процесу. Важливим кроком стало також впровадження можливості виписування та погашення е-рецептів на ліки з медичного канабісу.

Єдиний портал вакансій у медичних закладах
Запрацював Єдиний вебпортал вакантних посад, де вже зареєструвалися понад 2400 державних і комунальних закладів охорони здоровʼя. Сьогодні на порталі доступні тисячі актуальних вакансій, що сприяє покращенню кадрового потенціалу медичної системи.

Запуск системи «єКров»
Система «єКров» забезпечує прозорий моніторинг потреб у донорській крові та контролю запасів на національному й регіональному рівнях.

Цифровізація фармацевтичної галузі
Важливим кроком стало тестування системи реєстрації ліків у міжнародному форматі eCTD, що спрощує взаємодію з фармацевтичними компаніями.

Цифрові системи сприяють депаперизації медичної галузі та забезпечують прозорість процесів, моніторинг операцій та контроль ресурсів, мінімізуючи корупційні ризики.

2024 рік довів, що цифровізація — це не просто тренд, а реальна можливість побудови сучасної та прозорої системи охорони здоровʼя.

🔗 Більше про новітні цифрові рішення року, що минає, — на нашому сайті.

МОЗ України

27 Dec, 11:39


💊 Оплачуйте ліки українських виробників коштами із «Зимової єПідтримки».

В рамках програми, ініційованої Президентом України, кожен громадянин на підконтрольній Україні території може отримати одноразову допомогу в розмірі 1 000 гривень. Кошти можна витратити на донати ЗСУ, комунальні послуги та інші категорії.

Розповідаємо, як отримати виплату та придбати ліки вітчизняного виробництва:

1️⃣ Подайте заявку через Дію чи банк-партнер і відкрийте картку для виплат.

2️⃣ Отримайте кошти на обрану в Дії картку протягом 10 робочих днів після схвалення заявки.

3️⃣ Придбайте ліки в аптечному закладі з офіційного переліку за посиланням.

Для рецептурних ліків потрібно надати рецепт від лікаря, який можна отримати під час особистого прийому або дистанційно у свого сімейного лікаря.

✴️ Рецепти виписуються не за торговою назвою, а за назвою діючої речовини.

📃 Знаючи цю інформацію, фармацевт зможе запропонувати лікарські засоби із затвердженого списку.

Кошти можна буде витратити до кінця 2025 року як онлайн, так і офлайн.

МОЗ України

26 Dec, 17:37


Друзі, останнім часом ширяться фейки, що з 1 січня 2025 року людей з інвалідністю мобілізуватимуть через ліквідацію МСЕКів і нібито автоматичне скасування статусу інвалідності.

Надаємо офіційну інформацію:
🔹 Усі люди, які мають статус інвалідності, продовжать отримувати пільги, послуги, допомогу та відстрочку від мобілізації, на підставі висновку МСЕК протягом терміну його дії.
🔹 Інформація про те, що всі чоловіки з інвалідністю віком 25-60 років мають пройти переогляд щодо встановлення інвалідності, НЕ відповідає дійсності.
🔹 Ця категорія людей проходитиме повторний огляд виключно у випадку, якщо протягом 2022-2024 років вони мали пройти його, але не змогли з поважних причин та відповідно до винятків у законодавстві на час воєнного стану.
🔹І МСЕК, і експертні команди з лікарів-практиків, які їх замінять з 1 січня 2025 року, встановлюють чи скасовують інвалідність виключно на основі підстав і критеріїв, визначених у законодавстві.

💡 Що залишиться без змін? Статус інвалідності гарантує відстрочку від мобілізації, доступ до пільг, соціальних гарантій та допомоги.

Як зміниться процес? Замість МСЕК з 1 січня 2025 року працюватимуть експертні команди лікарів. Вони оцінюватимуть повсякденне функціонування людини прозоро та за чіткими критеріями.

Детальніше про те, кому і коли насправді потрібно проходити повторний огляд у новій системі оцінювання читайте тут.

📌 Будьте уважними до інформації! Користуйтеся лише офіційними джерелами, як-от сторінка Міністерства охорони здоров’я України.

МОЗ України

26 Dec, 12:09


З 1 січня 2025 року в Україні стартує оцінювання повсякденного функціонування людини – сучасна альтернатива медико-соціальній експертизі.

📋 Що це означає для вас?

Оцінювання може проводитися у чотирьох форматах:
✔️ Очний – у лікарні за участі пацієнта.
✔️ Дистанційний – через телемедицину.
✔️ Заочний – без присутності людини, лише за документами.
✔️ Виїзний – за місцем перебування пацієнта.

📌 Коли обирають заочний формат?

Такий підхід застосовується для військових, учасників бойових дій та пацієнтів з тяжкими захворюваннями, якщо це підтверджено медичною документацією.

🌐 Детальніше про умови, критерії направлення на оцінювання та нові можливості читайте на сайті.

МОЗ України

26 Dec, 07:21


Понад два з половиною роки повномасштабної війни росія цілеспрямовано обстрілює українські заклади охорони здоровʼя.

На кінець грудня 2024 року рф пошкодила 1938 об’єктів медзакладів у 715 закладах охорони здоровʼя та повністю зруйнувала ще 297 об’єктів 114 медичних закладів.

Найбільших втрат зазнали лікарні на Харківщині, Донеччині, Миколаївщині, Київщині, Чернігівщині, Дніпропетровщині, Херсонщині та Запоріжжі. Повної інформації щодо ступеня руйнування медзакладів на тимчасово окупованих територіях немає.

🏗 Водночас уже повністю відновлено 576 та частково відновлено 372 обʼєкти медзакладів.

Протягом 2024 року було успішно відбудовано та введено в експлуатацію 124 медичні обʼєкти, серед них:
🔸 Чернеччинський ЦПМСД;
🔸 Чернігівська обласна лікарня;
🔸 Великоолександрівський ЦПМСД;
🔸 перша черга відбудови корпусу поліклініки Чернігівської центральної районної лікарні тощо.

🏗 Також у 2024 році з державного бюджету виділено понад 4 млрд грн на реалізацію 143 проєктів реновації закладів охорони здоровʼя.

У межах одного зі спільних проєктів МОЗ та Світового банку «Зміцнення системи охорони здоров’я та збереження життя» (HEAL Ukraine) у 2024 році відібрані до реалізації та/або продовжена реалізація 22 проєктів реновації ЗОЗ.

Завдяки платформі UNITED24 вдалося залучити кошти на відновлення медичної інфраструктури – у 2024 році почалася реалізація шести проєктів реновації медичних закладів, три з яких були успішно завершені.

Ще одним важливим напрямом роботи у 2024 році стало облаштування укриттів та безпечних умов перебування у медзакладах. Нагадаємо, що цьогоріч уряд України виділив мільярд гривень на реалізацію 46 проєктів у рамках двох бюджетних програм.

🤝 Працюємо спільно з партнерами, щоби українці попри все мали доступ до якісних медичних послуг!

МОЗ України

25 Dec, 18:29


🫀 За 11 місяців 2024 року українські лікарі провели 467 трансплантацій органів: 311 нирок, 93 печінки та 63 сердець. З них трансплантацій від померлого донора – понад 65 %.

🏥 У 2024 році Національна служба здоров’я України уклала договори на надання медичних послуг пацієнтам, які потребують трансплантації органів, з 40 лікарнями.

Найбільше пересадок здійснили в Першому медичному обʼєднанні Львова, Національному інституті хірургії та трансплантології імені О. О. Шалімова та Інституті серця МОЗ України.

Проведено також 376 трансплантацій гемопоетичних стовбурових клітин, з них – 54 дітям. Трансплантацію проводять в 11 медичних центрах. Найбільше пересадок виконано у НДСЛ «Охматдит» (74), КНП «Клінічний центр онкології, гематології, трансплантології та паліативної допомоги Черкаської облради» (70), КНП «Київський центр нефрології та діалізу (68).

За чотири роки, відколи в Україні активно розвивається трансплантація, проведено понад 1500 органних пересадок.

Наразі на рятівні операції із трансплантації очікують понад 3 000 пацієнтів.

Від 2024 року в рамках Програми медичних гарантій держава повністю покриває витрати на трансплантацію органів.

МОЗ України

23 Dec, 07:19


Кожен військовослужбовець, який отримав поранення, має право на підтримку та соціальні гарантії.

Розповідаємо як відбуватиметься процедура встановлення групи інвалідності в новій системі оцінювання повсякденного функціонування особи:

➡️ Медична допомога та документальне підтвердження
Після отримання поранення військовослужбовець найперше потрапляє до найближчого медичного закладу для стабілізації стану.

➡️ Оцінювання стану
Наступний крок — проходження військово-лікарської комісії (ВЛК). Голова ВЛК у разі потреби формує електронне направлення на подальше оцінювання повсякденного функціонування експертними командами.

➡️ Форми оцінювання повсякденного функціонування особи експертними командами:
🔹 Очний розгляд (особиста присутність у медзакладі)
🔹 За місцем перебування (для тих, хто не може пересуватися)
🔹 Заочно (на основі документів)
🔹 Дистанційно (з використанням телемедицини)

Військовослужбовець отримає від системи сповіщення на електронну пошту про форму, час і місце оцінювання.

➡️ Рішення експертної команди
Фахівці визначають групу інвалідності або відсоток втрати працездатності (необхідний для призначення одноразової грошової допомоги), реабілітаційні заходи та строки переоглядів. Дані будуть вноситись до електронної системи та передаватись до державних органів для соціальної підтримки. Рішення також надійде пацієнту на електронну пошту чи рекомендованим листом, і в кабінет лікуючого лікаря в електронній системі.

🔗 Військовослужбовець також може подати заяву на одноразову грошову допомогу, отримати іншу соціальну підтримку.

Детальніше про алгоритм отримання військовими статусу інвалідності читайте на нашому сайті.

Дбаймо про наших захисників разом! 💙💛

МОЗ України

09 Dec, 08:12


💊 У 2025 році програма «Доступні ліки» буде розширена!

✒️Для цього в бюджеті закладено 6,6 млрд грн.

До оновленої програми увійде понад 30 нових діючих речовин, зокрема комбіновані лікарські засоби для лікування серцево-судинних захворювань. А також ревматологічних, неврологічних, очних та ендокринологічних хвороб, таких як гіпотиреоз і мігрень.

Щонайменше 500 тисяч українців зможуть заощадити кошти на лікуванні.

🧒 Вперше будуть доступні препарати для дітей, а також ліки у формі крапель і мазей.

Розширення програми відбувається за підтримки Президента України в межах урядової ініціативи «Зимова підтримка».

Ініціатива спрямована на покращення не лише фінансової, а й територіальної доступності. Мешканці сіл, прифронтових та віддалених територій можуть отримати ліки Укрпоштою чи у мобільних аптечних пунктах.

ℹ️ Програма реімбурсації «Доступні ліки» дозволяє українцям отримувати ліки проти найпоширеніших хронічних хвороб безоплатно або з частковою доплатою.

За п‘ять років вона розширилася більш ніж удвічі та продовжує діяти в період воєнного стану.

Загалом нею скористалися майже 5 мільйонів українців.

МОЗ України

08 Dec, 12:31


🫀 У Центрі трансплантології Першого медичного об'єднання Львова успішно пересадили серце 38-річній Катерині, мамі двох дітей.

Це вже вісімнадцята подібна операція, проведена у закладі упродовж 2024 року.

🫶До хвороби Катерина жила щасливим життям, але шість років тому у неї з’явилася аритмія – різке порушення серцевого ритму. Пульс досягав 180-200 ударів на хвилину, що значно перевищувало норму. Лікування не дало бажаного результату.

Два роки тому стан жінки суттєво погіршився. Почало прогресувати захворювання, що призвело до значного розширення камер серця та порушення його функції. Єдиним шансом на порятунок була трансплантація.

❝В травні 2022 року я вже геть знесилилася від цих нападів. Єдине, що могла робити з дітьми – це допомогти їм з уроками. Уявіть, вони ростуть, а я навіть не можу побавитися з ним. Тож заради моїх дітей я ухвалила рішення стати в лист очікування на донорський орган. Було дуже страшно❞, – розповідає Катерина.

Після двох років очікування, коли надія майже зникла, жінка отримала дзвінок із Центру трансплантології.

❝Коли мені подзвонили, я злякалася і навіть спершу думала відмовитися. Але підтримка дітей та чоловіка дала мені надію. Ми вирушили в лікарню❞, — ділиться переживаннями Катерина.

Трансплантація серця пройшла успішно, і вже через 10 днів пацієнтка повернулася додому. Після завершення реабілітації вона мріє про літню подорож із дітьми до моря.

✔️ Згідно з національним листом очікування понад 3 000 українців потребують трансплантації анатомічних матеріалів. За 9 місяців 2024 року проведено 373 органні трансплантації.

Всі операції з трансплантації є безоплатними для пацієнтів та фінансуються державою в межах Програми медичних гарантій.

МОЗ України

07 Dec, 09:13


МОЗ в ефірі: громадське здоров’я під час війни. Частина 7

🔹 Осінь 2024: захворюваність українців на ГРВІ, грип та COVID-19
🔹 Прогноз по епідсезону 2024-2025
🔹 Про імовірність локальних карантинів через грип
🔹 Оновлення рекомендацій щодо вакцинації проти COVID-19: кому робити ревакцинацію?
🔹 Безоплатна вакцинація проти грипу для медпрацівників
🔹 Вакцинація від грипу: чи буде безкоштовна вакцина для населення?
🔹 Про додатковий раунд імунізації проти дифтерії та правця, який стартував у серпні: оцінка результатів 3 місяців
🔹 Оцінка епідситуації та плани щодо наступного catch-up 2025
🔹Протидія антибіотикорезистентності: у світі резистентність бактерій до антимікробних препаратів спричиняє більше смертей, ніж ВІЛ чи малярія — це глобальна загроза громадському здоров’ю. Яка ситуація в Україні? Чи діють зміни до стандартів?
🔹 Про вдосконалення контролю за харчовими доповнювачами. Найчастіші порушення виробників та реалізаторів БАДів.
🔹 Психічне здоров’я: центри ментального здоров’я.
🔹 Про посилення контролю над психіатричними оглядами з 2025 року

Ігор Кузін, заступник Міністра охорони здоров'я, головний державний санітарний лікар України, в онлайн-інтерв’ю з медичним експертом ЮНІСЕФ Катериною Булавіновою.

📢 Долучайтеся до онлайн-інтерв'ю, 9 грудня, у понеділок, о 13:00, та ставте запитання.

🔗 Зареєструватися можна за посиланням:
https://forms.gle/i6JnyeBRJDCtDKnQ9

МОЗ України

06 Dec, 15:02


«Охматдит». Привітав маленьких пацієнтів із Днем святого Миколая, поспілкувався з дітьми, їхніми батьками та лікарями. 

Ця війна принесла нашим дітям стільки всього, чого в дитинстві не повинно бути. Але, попри все, вони залишаються дітьми, і маємо робити все, щоб вони мали щасливе й безпечне дитинство. Пишаємося нашими дітьми і всіма, хто бореться та працює заради їхнього майбутнього.

МОЗ України

06 Dec, 08:01


🚑 30 позашляховиків для покращення доступу людей із віддалених населених пунктів до медичної допомоги отримали українські медзаклади.

📌 Йдеться про центри первинної медико-санітарної допомоги Волинської, Закарпатської, Кіровоградської, Чернівецької та Чернігівської областей.
Завдяки цим автівкам медичні працівники проводитимуть патронажні огляди новонароджених, виїжджатимуть до малорухливих пацієнтів, братимуть участь у роботі мобільних пунктів вакцинації тощо.

🤝 Ініціатива реалізується у межах спільного проєкту Міністерства охорони здоров’я України та Світового банку «Зміцнення системи охорони здоров’я та збереження життя» (Heal Ukraine).

Загалом у межах проєкту вже закуплено 175 автомобілів Renault Duster та 75 електромобілів.

Автівки були розподілені серед медичних закладів, відповідно до потреб регіонів.

Вже відбулась передача 145 автомобілів Renault Duster та 75 електромобілів до центрів первинної медико-санітарної допомоги. Ще 30 позашляховиків вирушать до медичних закладів найближчим часом.

Дякуємо партнерам за підтримку!

МОЗ України

05 Dec, 09:30


Щойно підписав указ, який надає силу рішенню РНБО про санкції. Це санкції проти тієї частини влади зараз у Грузії, яка здає Грузію Путіну.

Так буває в міжнародних справах: якщо вчасно не відреагувати або якщо відреагувати непринципово, то далі – втрачені десятиліття і країни, позбавлені свободи.

Не можна втратити нікого в цьому регіоні: ані Грузію, ані Молдову, ані Україну. Разом треба захищатись проти Москви.

Ми закликаємо Європу, Америку, всіх у світі діяти так само – діяти принципово.
Слава Україні!

МОЗ України

04 Dec, 15:09


🌨 Взимку, коли дні коротші, а погодні умови – не найкращі, важливо бути особливо пильними на дорозі в темний час доби. Коли ж до цього додаються відключення електроенергії та подекуди непрацюючі світлофори — це насправді критично важливе питання.

У Міністерстві охорони здоров’я зібрали поради для пішоходів, щоб уберегти себе та близьких.

🔦 Перший та найефективніший спосіб бути помітним для водіїв і уникнути небезпеки — носити одяг зі світловідбивними елементами. Вони відбивають світло фар автомобілів на значній відстані, даючи водіям більше часу для реакції. Вдягайте їх на верхній одяг, вішайте на сумки і рюкзаки собі та дітям (бажано – на висоті стегна).

📵 Додаткова пильність рятує життя. При виході з транспорту, на автобусних зупинках будьте обережними, особливо на слизьких дорогах. У темний час доби краще не використовувати навушники та загалом не відволікатися на телефон.

🚸 Особливо важливо дотримуватися правил дорожнього руху. Користуйтеся хідниками, а якщо їх немає – йдіть узбіччям дороги, рухаючись назустріч транспорту. Підсвічуйте собі шлях ліхтариком, якщо треба перейти дорогу у темряві, а перш ніж іти, переконайтеся, що водій вас побачив.

Розкажіть ці правила дітям, а найменших обов’язково супроводжуйте. Бути видимими в темряві означає зберегти свої здоров’я та життя, а також водіїв, що рухаються вам на зустріч.

МОЗ України

03 Dec, 15:54


З 1 січня 2025 року в Україні запрацює цифровізований процес оцінювання повсякденного функціонування на базі багатопрофільних лікарень, що замінить застарілу медико-соціальну експертизу (МСЕК).

🔹 Нова система ґрунтується на електронних рішеннях, що дозволять відмовитися від паперових справ і зробити процеси оцінювання прозорими. Лікуючі лікарі та експертні команди отримають безкоштовний доступ до сучасної, більш ефективної електронної системи.

Як це працюватиме?

🧑‍💼Пацієнт зможе онлайн обрати заклад для оцінювання зі списку доступних за можливими профілями команд.

🩺Лікуючий лікар направлятиме пацієнта через нову електронну систему, не потребуючи рішення ЛКК.

🎯 Система обере для справи одну з профільних команд відповідно до діагнозу, обираючи мінімум з двох.

📅 Система поставить справу в розклад однієї з профільних команд, але працівники не знатимуть своїх справ до дня розгляду, а пацієнт не знатиме лікарів.

📩 Пацієнт отримає сповіщення про час і місце оцінювання на email чи листом, а також це побачить лікуючий лікар в електронній системі та зможе повідомити пацієнту.

👥 Під час оцінювання фіксуються позиції кожного члена експертної команди та результуючі рішення, які підписуються кожним членом.

Рішення команди надсилається лікуючому лікареві та пацієнту в електронній формі. Також його можна буде роздрукувати з системи.
Подальші перспективи.

Заплановано, що система в майбутньому буде інтегрована з електронною системою охорони здоровʼя (ЕСОЗ) для спрощення ведення справ та оцінювання, а також з інформаційними системами Міністерства соціальної політики, Міністерства економіки, Міністерства освіти та інших інституцій. Це дозволить зробити процес підтримку людей з інвалідністю ще зручнішим, прозорішим і швидшим.

Більше інформації читайте у каруселі або на нашому сайті.

МОЗ України

03 Dec, 07:52


❄️ Зима — час, коли віруси активізуються, а ми потребуємо додаткового захисту. З початку епідсезону 2024/2025 на ГРВІ, грип та COVID-19 вже перехворіло 941 629 людей. Саме тому медичні маски залишаються важливим засобом, щоб захистити себе та оточуючих від грипу, ГРВІ та COVID-19.

Маска зменшує ризик передачі вірусів повітряно-крапельним шляхом, особливо в місцях, де важко дотримуватися дистанції. Вона не тільки допомагає захиститися вам, але й знижує шанси заразити інших, навіть якщо ви самі не відчуваєте симптомів.

Носіння маски — це проста, але важлива дія, яка допомагає зберегти здоров'я всіх нас. Дбайте про себе і своїх близьких! 😷

Коли варто носити маску:
➦ Якщо у вас є симптоми застуди, ви кашляєте і не можете залишатися вдома.
➦ Якщо ви хворі на застуду або маєте підозру на інфекцію, що передається повітряно-крапельним шляхом — маска допоможе зменшити поширення вірусів.
➦ Якщо ви доглядаєте за хворим на ГРВІ, COVID-19 чи грип.
➦ Якщо ви здорові, але перебуваєте в місцях з великою кількістю людей, щоб додатково захиститися.
➦ Якщо ви медичний працівник і оглядаєте пацієнтів з респіраторними симптомами або проводите процедури, які вимагають стерильності, щоб захистити пацієнта від інфекцій.

МОЗ України

02 Dec, 10:15


2 500 000+ заяв про Зимову єПідтримку за добу. Це абсолютний рекорд для цифрових сервісів. Безперечно, вона стала наймасовішою онлайн-послугою у світі.

По цифрах:
— на дітей подали 551 000+ заяв
— 64 % користувачів жінки, 36 % — чоловіки
— середній вік — 30–40 років

Якщо ще не встигли подати заяву, оновлюйте застосунок та оформлюйте допомогу від держави. Інструкція, як це зробити, — тут.

Послуга настільки швидка, що майже непомітна, щоб подати заяву треба всього кілька секунд. Супернавантаження, до речі, витримали, Дія працює стабільно.

Роботу над помилками після Нацвідбору провели 😉

МОЗ України

02 Dec, 09:18


🏥У Чернівцях запустили новітній реабілітаційний центр.
Це вже 15-й заклад проєкту RECOVERY, який розбудовує мережу інноваційних реабілітаційних відділень по всій країні.

Центр оснащений надсучасним обладнанням і облаштований з урахуванням вимог безбар’єрності. Тут поранені українські військові зможуть відновлюватися за найвищими світовими стандартами.

🩺На першому поверсі центру створено лікувально-реабілітаційну базу із великою залою фізичної реабілітації, кабінетами ерготерапії, індивідуальної фізичної терапії, асистивних технологій, масажними кабінетами, кімнатами для працівників тощо.

🛌 Палатне відділення центру розраховане на 61 ліжко, що робить його найбільшим у національній мережі RECOVERY. Усі кімнати забезпечені багатофункціональними ліжками з електроприводом і необхідними меблями для зручного перебування пацієнтів.

Понад 2 000 захисників і захисниць щороку зможуть отримувати якісну допомогу з відновлення.

До створення центру долучилася Чернівецька обласна військова адміністрація, виділивши кошти з обласного бюджету, а також територіальні громади області.

З пацієнтами за індивідуальною програмою працює мультидисциплінарна команда: лікарі фізичної реабілітаційної медицини, фізичні терапевти, ерготерапевти, психологи, терапевти мови й мовлення та інші фахівці.
Уже понад 18 000 пацієнтів пройшли реабілітацію в реабілітаційних центрах RECOVERY.

📌 Окрім Чернівців, мережа охоплює Київ, Львів, Чернівці, Рівне, Луцьк, Вінницю, Черкаси, Полтаву, Хмельницький, Одесу і Дніпропетровщину.

МОЗ України

01 Dec, 19:20


За перший же день роботи «єПідтримки» – вже більш ніж 2 мільйони 100 тисяч заявок на виплату 1000 гривень. Зокрема, майже пів мільйона заявок на виплату дітям. «єПідтримка» працює для кожного й кожної в Україні – і для дорослих, і для дітей. Важливі цифри, які доводять своєчасність програми.

Кошти можна буде спрямувати для оплати українських товарів та послуг, зокрема комунальних послуг, українських ліків, залізничних квитків, українських книжок. Є можливість спрямувати виплату на підтримку Сил оборони України через волонтерські фонди. Кошти можна отримати впродовж 3 місяців – до 28 лютого, а витратити до кінця 2025 року.

МОЗ України

01 Dec, 10:45


Відсьогодні українці вже можуть подаватися на виплату 1 000 грн за програмою Зимова єПідтримка.

Ініційована Президентом України Володимиром Зеленським, одноразова виплата спрямована на підтримку українських родин та українських виробників.

Заявки на виплату прийматимуться упродовж грудня 2024 — лютого 2025 року, а отримати її можна через:
➡️ Мобільний застосунок Дія: з 1 грудня 2024 року.
➡️ «Укрпошту»: з 4 грудня 2024 року.
➡️ Банки-партнери: з 10 грудня 2024 року.

Кошти можна буде витратити на оплату комунальних послуг, купівлю лікарських засобів, книг, медичні послуги, освіту, квитки на транспорт та багато інших важливих речей і послуг. Також Зимову єПідтримку можна задонатити на ЗСУ або витратити на благодійність. Отримана сума не підлягає оподаткуванню.

ℹ️ Детальніше про те, як отримати виплату, можна дізнатися на сайті https://e-aid.diia.gov.ua.

Зимова єПідтримка — це частина нашої великої ініціатива «Зимова підтримка», яка покликана допомогти всім українським родинам у кожному куточку нашої країни.

МОЗ України

30 Nov, 07:49


😷Грип – вірусне захворювання, небезпечне ускладненнями.

Проте ускладненням грипу можна запобігти завдяки щорічній вакцинації. Кому вона потрібна? Чи працюють інші способи запобігання хворобі? Та що робити, якщо захворів?

🖌 Про це – у нашій інфографіці на основі матеріалу лікарки-фтизіопульмонологині Оксани Молодої для Національного порталу з імунізації.

ℹ️ Від початку епідсезону захворюваності на ГРВІ, грип та COVID-19, який розпочався у жовтні, перехворіли вже 941 629 українців. Це на 17,6 % менше, ніж за той самий період торік.

МОЗ України

15 Nov, 13:47


Ключові питання реформування МСЕК сьогодні схвалив Уряд!

Для втілення реформи вже з 1 січня 2025 року в частині встановлення статусу інвалідності, сьогодні прийнято постанову, яка закладає докорінні зміни в системі.

🧑‍⚕️Запроваджуємо нову концепцію оцінювання повсякденного функціонування людини – тобто оцінювання впливу травми чи хвороби на повсякденну діяльність.

📉 Спрощуємо шлях для пацієнта: прибрали ЛКК з процесу, для певних обʼєктивних станів до оцінювання не треба чекати 120 днів лікарняного, направлення на дообстеження обмежені одним разом, окрім випадків із вагомими причинами.

⚖️Встановлюємо обʼєктивні критерії направлення на оцінювання та критерії визначення заочних чи дистанційних засідань на основі переліку діагнозів та інтервенцій.

🏥Забезпечуємо доступність та фаховість оцінювання завдяки складу команд з лікарів-практиків у найпотужніших лікарнях, які будуть рівномірно розподілені по території України.

💻Впроваджуємо електронну систему для всього процесу, цифровізацію усіх документів та дій, а вибір команди для справи – за системою відповідно до діагнозу та профілю команди. При цьому дані пацієнтів та лікарів будуть приховані одні від одного до дня засідання, що дозволить мінімізувати корупційні ризики.

⚙️Формуємо Центр оцінювання для оскарження рішень, який складатиметься з медичних фахівців з різних закладів країни.

🗓 З 1 січня 2025 року документи для людей з безстроковим статусом інвалідності залишатимуться чинними. Для решти людей з інвалідністю, чий повторний огляд припадає на час впровадження нової системи, – термін повторного огляду подовжується на 6 місяців. Усі документи, виплати, пільги, соціальні послуги та відстрочки зберігаються.

📊Детальніше про зміни – в нашій інфографіці.

МОЗ України

14 Nov, 12:20


Діабет — це хвороба, яка поступово та непомітно руйнує життя мільйонів людей по всьому світу, залишаючи серйозні наслідки для здоров'я:

🚩 Діабет пошкоджує серце, судини, очі, нирки й нерви. Люди з діабетом мають у 2–3 рази вищий ризик розвитку інфаркту й інсульту.
🚩 Через зниження кровотоку та пошкодження нервових закінчень зростає ризик утворення виразок на ногах, що може призвести до ампутації.
🚩 Діабетична ретинопатія — ураження сітківки — стає причиною 1% випадків сліпоти.
🚩 Діабет є основною причиною ниркової недостатності.

ℹ️ Сьогодні в Україні понад 1,2 мільйона людей живуть із діагнозом «цукровий діабет».

І хоча попередити діабет I типу неможливо, ризик розвитку діабету II типу можна знизити, дотримуючись здорових звичок.

Тож у цей день ми нагадуємо прості, але дієві правила, дотримання яких допоможе зберегти здоров’я:

Регулярні фізичні навантаження — допомагають контролювати вагу, знижують рівень цукру в крові й підвищують чутливість до інсуліну.
Збалансоване харчування — обирайте більше клітковини, цільнозернових продуктів, овочів, фруктів і горіхів. Звертайтеся до лікаря для підбору оптимального меню.
Контроль ваги — надмірна вага й ожиріння значно підвищують ризик діабету.
Відмова від куріння та обмеження алкоголю — ці кроки допоможуть зберегти здоров’я в довготривалій перспективі.
Своєчасна комунікація із лікарем. Погіршення самопочуття або поява тривожних симптомів — привід оперативно звернутися до сімейного лікаря.

Поширюйте цей допис, піклуйтеся про здоров’я своє та своїх близьких, і разом підвищуймо обізнаність про діабет.

МОЗ України

11 Nov, 19:13


Нікопольщина, що в Дніпропетровській області, весь день була під атакою росіян.

Внаслідок влучання по амбулаторії загинув 30-річний лікар. Його колега зазнала поранень – зараз медики борються за її життя.

В районі загинула ще одна жінка. Загалом відомо про п’ятьох поранених.

🕯 Співчуваємо рідним та близьким загиблих.

МОЗ України

07 Nov, 14:30


Росіяни вкотре вчинили напад на цивільний об’єкт.

Цього разу атаки зазнала лікарня у Запоріжжі та житлові будинки. Є постраждалі серед медпрацівників, двох із них наразі оперують.

В лікарні вибиті усі вікна, пошкоджено будівлі.

Загалом, за даними місцевої влади, внаслідок атаки на місто – щонайменше 10 людей зазнали поранень, серед них дитина. Одна людина загинула. Інформація про постраждалих уточнюється.

МОЗ України

06 Nov, 16:05


🏆 Українські фахівці екстреної медичної допомоги перемогли на міжнародному чемпіонаті «Resuscitation-2024», що відбувся у межах конгресу Європейської ради реанімації в Афінах (Греція).

🥇 Наші медики посіли перше місце у загальному рейтингу країн-учасниць, серед яких Велика Британія, Туреччина, Туніс, Чехія, Мальта, Нідерланди, Румунія, Шрі-Ланка, Італія, Австрія, Словаччина та Єгипет.

До команди увійшли співробітники ДЗ "Українського науково-практичного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф МОЗ України", Рівненського обласного центру екстреної медичної допомоги та Тернопільського національного медичного університету імені І. Я. Горбачевського: Галина Цимбалюк, Наргіз Джавадова, Роман Гук, Лариса Чубенко та Ірина Денисюк.

У фіналі українці змагалися з колегами з Чехії та Шрі-Ланки.

Представники України продемонстрували найкращі професійні знання, практичні навички та злагоджену командну взаємодію і здобули перше місце.

🎉 🇺🇦 Вітаємо наших медиків із перемогою!

МОЗ України

03 Nov, 15:10


Сьогодні російські війська завдали удару по Білозерці (Херсонщина).

Під обстріл потрапила бригада швидкої допомоги: водій і фельдшер. Обидва дістали мінно-вибухові та черепно-мозкові травми, контузії. Фельдшеру уламком поранило ногу.

Чоловіків доправили до лікарні, де надають всю необхідну допомогу.

Внаслідок атаки також пошкоджень зазнав автомобіль «швидкої» 🚑.

МОЗ України

02 Nov, 07:37


Черговий обстріл лікарні росіянами. Пошкоджень зазнав медзаклад на території Білозерської громади на Херсонщині.

Пошкоджені терапевтичне та дитяче відділення, приміщення лабораторії.

Пацієнти та медичні працівники не постраждали, адже під час атаки перебували в укритті.

МОЗ України

01 Nov, 12:41


🤝 Підтримка, яка дозволить жити, працювати й бути активним членом суспільства – це те, що держава має дати людині, яка живе з порушеннями функціональності. Проте така допомога має бути персоналізованою та базуватися на об’єктивній системі визначення потреб, рівня функціонування та працездатності для кожної людини.

Реформа МСЕК — перший і ключовий етап втілення такого бачення щодо підтримки громадянина державою.

Тому замінюємо застарілу, не персоналізовану, неефективну і корумповану систему медико-соціальної експертизи на нову – оцінювання того, як людина функціонує у повсякденному житті.

📝 Для цього МОЗ підготувало законопроєкт, який започатковує нову прозору систему. Уряд схвалив документ, який буде направлено до Верховної Ради.

Найголовніше, що зміниться від 1 січня:
• Замість МСЕКів оцінювання здійснюватимуть лікарі-практики на базі потужних кластерних і надкластерних багатопрофільних лікарень.
• Система буде цифровізованою, що зробить її зручною та прозорою, мінімізує корупційні ризики.
• Фінансувати оцінювання в лікарнях буде Національна служба здоров’я України в межах укладених договорів із формуванням чітких вимог і контролем їх дотримання.

Що НЕ зміниться:

• Встановлення статусу людини з інвалідністю та соціальні гарантії;
• Статуси людей з інвалідністю, які були отримані до запуску реформи (за винятком перевірки рішень, зокрема за кримінальними провадженнями);
• Медико-соціальна експертиза для дітей.

Детальніше про те, що зміниться в системі уже від 1 січня 2025 року – на картинках.

МОЗ України

30 Oct, 17:36


🍄 На Тернопільщині восьмеро дітей і один дорослий отруїлися дикими грибами. Семеро з дітей – з однієї сім’ї, ще одна – гостювала в родині. З усіх госпіталізованих лише однорічна дитина перебувала у задовільному стані, решта – у важкому.

🚑 Двох постраждалих дітей – 2007, 2021 р. н. – транспортували до міста Львова, п’ятьох – 2011, 2013, 2016, 2017, 2020 р. н. – наразі перевозять до НДСЛ «Охматдит», ще одну дитину перевели до Тернопільської обласної лікарні.

Дорослий, який годував грибами дітей, чоловік 1965 р.н., у важкому стані доставлений до однієї з міських лікарень.

Нагадуємо, що найбезпечніше – відмовитися від споживання дикорослих грибів. Вживайте ті, що вирощують у промисловий спосіб.

⚠️ Якщо ви підозрюєте, що отруїлися грибами:
⇾ Негайно телефонуйте 103 або 112.
⇾ Промийте шлунок чистою водою (випийте 1-2 л теплої кип'яченої води; викличте блювання, повторіть процедуру кілька разів, доки замість вмісту шлунку не повертатиметься чиста вода);
⇾ Прийміть сорбенти (активоване вугілля) і дотримуйтеся постільного режиму.

‼️ НЕ вживайте алкоголь та будь-яку їжу — це може прискорити всмоктування токсинів у організм.

МОЗ України

29 Oct, 08:40


🧠 Щороку у понад 100 тисяч українців стається інсульт. Цьогоріч такий діагноз уже встановлений 106 029 пацієнтам.

Безоплатні діагностика, лікування та реабілітація людей з інсультом – один із пріоритетних напрямів Програми медичних гарантій. Спеціалізовані медичні послуги при інсульті надають 227 лікарень, законтрактованих Національною службою здоров’я України.

Найкращий спосіб знизити ризик виникнення інсульту — це профілактика.
👉 контролюйте артеріальний тиск;
👉 обмежуйте споживання солі, вживайте їжу з низьким вмістом трансжирів, намагайтеся дотримуватися збалансованого харчування;
👉 будьте фізично активними;
👉 відмовтеся від куріння та вживання алкоголю;
👉 якщо лікар призначив вам лікування серцево-судинних захворювань, дотримуйтесь його рекомендацій.

За перших ознак інсульту не втрачайте дорогоцінний час та одразу телефонуйте 103. Якісна та вчасна медична допомога значно підвищить шанси на успішне лікування та реабілітацію.

🎥 Як розпізнати інсульт – дивіться у нашому відео.

МОЗ України

28 Oct, 20:55


Кілька годин тому росіяни атакували з безпілотника жителів Антонівки, що на Херсонщині, а коли на місце прибула бригада «екстренки», — завдали повторного удару.

Внаслідок вибуху смертельних поранень зазнав лікар «швидкої» — 64-річний медик загинув на місці. Його колегу-фельдшера і ще двох постраждалих у важкому стані доставили до лікарні. Медики надають їм всю необхідну допомогу.

Висловлюємо співчуття рідним та близьким загиблого лікаря.

МОЗ України

28 Oct, 20:28


Харків 💔

Чергову атаку здійснили росіяни на обʼєкти цивільної інфраструктури, серед яких медзаклад. В одному з відділень обласної лікарні вибило вікна.

На щастя, пацієнти поранень не зазнали, проте порізи склом — в однієї з медпрацівниць.

Інформація про руйнування й постраждалих уточнюватиметься.

МОЗ України

28 Oct, 07:35


⚠️ Продовжуємо реформу МСЕК.

Наразі система МСЕК складається з закладів центрального та регіонального рівня.

МОЗ утворює та призначає керівника лише Центральної МСЕК, яка здійснює організаційно-методичні функції. Регіональна ж вертикаль – це 328 МСЕК, з них 25 обласних бюро та понад 300 центрально-міських та міжрайонних комісій. Керівників обласних комісій призначають обласні ради.

ℹ️ Уряд прийняв зміни до Положення про медико-соціальну експертизу, які дозволяють МОЗ покладати права та обов'язки Центральної МСЕК на підприємство, установу або організацію, що належить до сфери управління МОЗ.

🔔 Від сьогодні функції Центральної МСЕК покладено на Український державний науково-дослідний інститут медико-соціальних проблем інвалідності. Відповідний наказ підписав міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко.

📆 Від 1 січня 2025 року обласні, міські та міжрайонні МСЕК по всій країні припинять виконувати функції з експертизи інвалідності та встановлення втрати працездатності. Їхні функції передадуть кластерним та надкластерним лікарням.

Детальніше — тут: https://bit.ly/3A5Sj6F

МОЗ України

26 Oct, 07:25


російські терористи знову атакували наші міста і цивільних. У Дніпрі троє людей загинули, серед них – дитина. 19 постраждалих, з них четверо – діти. Восьмеро – госпіталізовані.

У місті понівечено корпуси лікарні – там вибиті шибки, вщент зруйновані і пошкоджені житлові будинки.

Зазнали нападу цивільні в столиці й області. У Києві шестеро поранених і одна загибла людина.

Співчуваємо рідним і близьким загиблих.

МОЗ України

25 Oct, 12:59


За кожним врятованим життям наших воїнів, наших цивільних, на фронті і в тилу, за кожним повернутим здоров’ям стоять ті, хто не втрачає свого професіоналізму й людяності попри важкі та екстремальні обставини. Наші бойові медики, наші медики.

Дякую за те, що дбаєте про тих, хто захищає Україну, про всіх наших людей, робите цей важливий внесок у нашу спільну перемогу над ворогом.
____

Фото: 12-та бригада спеціального призначення «Азов» НГУ, Військово-медичний клінічний центр Західного регіону, 56-та окрема мотопіхотна Маріупольська бригада, UNITED24Media, Державна служба України з надзвичайних ситуацій, 72-га окрема механізована бригада імені Чорних Запорожців.

МОЗ України

23 Oct, 15:02


⚡️ Перша аптека в Україні отримала дозвіл на проведення вакцинації від грипу безпосередньо в аптечному пункті.

Одними з перших охочих скористатися зручною послугою стали міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко та голова Бюро ВООЗ в Україні Jarno Habicht.

Наразі прийняті всі необхідні регуляції, які забезпечують можливість вакцинації в аптечних закладах, подібно до того як це працює в країнах ЄС та США.

МОЗ очікує на активне долучення самих аптек, адже від цього напряму залежить масштабування ініціативи. Сьогодні обговорили це з аптечними мережами під час наради. Запуск вакцинації в аптеках — це саме той випадок, коли ефективне партнерство держави та бізнесу є запорукою прогресу.

ℹ️ Детальніше тут

МОЗ України

23 Oct, 06:57


🚑 Цю «швидку» росіяни розстріляли у Харківській області.

Вона — одна з 614 машин «екстренки», які за останні роки війни терористи знищили, пошкодили або просто вкрали.

Наразі авто подорожує містами Франції. Таким чином франко-украінські асоціації в рамках ініціативи Ambulance Mitraillée France хочуть привернути увагу пересічних французів до жахіття війни і воєнних злочинів ворога, які щодня вчиняються в Україні.

Експозиція вже викликала неабиякий інтерес у громадськості та ЗМІ в Ніцці та Каннах. На черзі інші міста 🇫🇷

Дякуємо Посольству Україну у Франції за допомогу у організації заходів. 🤝

МОЗ України

22 Oct, 20:04


Міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко:

❝ Медико-соціальна експертиза має проводитись прозоро і справедливо, бути орієнтованою на людину. Корупції і зловживанням в ній не має бути місця. Абсолютно підтримую сьогоднішнє рішення РНБО, яке передбачає ліквідацію медико-соціальних експертних комісій з 31 грудня 2024 року та повну цифровізацію проходження всіх етапів.

Розуміючи поточні проблеми, торік МОЗ розпочало перевірку обґрунтованості рішень МСЕК про встановлення інвалідності чоловікам у віці від 18 до 60 років, що були прийняті у період дії воєнного стану. Загалом відбулося три раунди перехресних перевірок, під час яких були переглянуті понад 90 тисяч справ. Також ми активізували взаємодію з правоохоронними органами. Опрацьовано майже 19 тисяч медико-експертних справ. Результати цієї співпраці ми всі бачимо останнім часом в ЗМІ у вигляді повідомлень про затримання та вручення підозр. Однак ці результати не є достатніми. Вони не влаштовують ні мене, ні суспільство. Законодавство чітко регулює, які інституції мають регулярно проводити перевірку обґрунтованості рішень, прийнятих комісіями на всіх рівнях, і в разі необхідності скасовувати їх, аналізувати випадки необґрунтованих рішень, розглядати оскарження, працювати над удосконаленням процесу.

Очевидно, що ці функції виконувались неналежно. Тому прийняті відповідні кадрові рішення — звільнено керівників Центральної медико-соціальної експертної комісії МОЗ України, Українського державного науково-дослідного інституту медико-соціальних проблем інвалідності МОЗ, Науково-дослідного інституту реабілітації осіб з інвалідністю Вінницького національного медичного університету імені М.І. Пирогова та працівників Міністерства охорони здоров'я України, які відповідали за цей напрям.

Моя позиція чітка та однозначна: всі, хто допомагає неправомірно отримати довідки або чинить перешкоди у їх отриманні тим, хто дійсно цього потребує, мають понести відповідальність.

Водночас ми активізуємо роботу по всім зазначеним у рішенні РНБО напрямкам разом з усіма залученими до процесу реформування МСЕК органами. Триває громадське обговорення представленого нами кілька тижнів тому законопроєкту, який передбачає, що медико-соціальна експертиза буде проводитись в кластерних та надкластерних лікарнях, що разом з іншими запропонованими рішеннями дозволить розв'язати питання достатньої кількості кадрів, запровадити цифрові рішення, змінити порядок фінансування та забезпечити необхідну безбар'єрність.

Детально звітуватимемо про кожен етап та його результати. ❞

МОЗ України

21 Oct, 17:03


Ніщо не дає кращого розуміння, як працює реформа та де потрібно сконцентрувати зусилля, аніж побачити, як вона втілюється в життя.

👨‍🍳 Долучилася до престуру на Одещину, щоб ознайомитися з перебігом реформи шкільного харчування. Разом зі мною були представники уряду, місцевих громад, ЗМІ та партнерів, які допомагають нам утілювати реформу. Побували в декількох навчальних закладах різних громад, побачили, як організовані різні типи кухонь, як модернізується обладнання та навчаються кухарі.

🤝 Вдячна всім, хто долучився до цієї поїздки, а отже, розуміє її важливість, нагальність реформи. Розуміє, що здоровий гарячий обід у тарілці кожної української дитини – хоч би що там летіло на нас від ворога – це форма державної та суспільної небайдужості, відповідальності та зрештою – міцності всіх нас.

МОЗ України

21 Oct, 11:16


💊 Оновлено Реєстр лікарських засобів та медичних виробів для програми реімбурсації.

До програми включено 589 торгових назв ліків та виробів, серед яких 208 доступні безоплатно.

Програма поповнена новими засобами для лікування розладів психіки, а також фентаніловим пластиром для знеболення та паліативної допомоги.

Актуальні Реєстри:

➡️Перелік лікарських засобів

➡️Перелік медичних виробів

МОЗ України

18 Oct, 13:31


📁 Під час зустрічі з Прем’єр-міністром Фінляндії Петтері Орпо сьогодні було підписано угоду між МОЗ наших країн, яка спрямована на подолання негативних наслідків війни у сфері охорони здоровʼя.

Приділили увагу й питанню відновлення України. Уряд Фінляндії підготував всебічний план участі у відбудові та ухвалив першу його частину. Крім того, вже 18 міст України та Фінляндії уклали договори про побратимство.

Співпраця в енергетичному секторі також особливо важлива. Фінляндія надасть новий пакет допомоги, куди увійде різне енергообладнання. Україна вже отримала 200 трансформаторів і 500 генераторів різних типів, 8 тисяч одиниць супутнього енергетичного обладнання. Фінляндія також спрямувала 5 млн євро на підвищення енергоефективності шкіл, дитсадків, лікарень. Зосередилися сьогодні на нових критичних потребах енергетичного сектору.

Принципова позиція, що першочерговим джерелом відновлення мають стати російські кошти. Вдячний Фінляндії за її активну роль у спрямуванні заморожених російських активів на оборону та відбудову України.

Крім того, критично важливо перекрити доступ росії до обходу санкцій. Вдячні фінському Уряду за понад 740 митних розслідувань щодо можливих порушень санкційних обмежень.

МОЗ України

18 Oct, 10:53


На цих світлинах — особливий показ мод і ще більш особливі моделі. 🤍

На подіум вийшли люди, яким пересадили донорські органи, і медики, які зробили це можливим.

"Коли в життя повертаються кольори" — так назвали подію організатори, які хочуть привернути увагу українців до сфери трансплантації напередодні Всесвітнього дня донорства.

Наймолодша модель - волинянка Соломійка Книш вийшла на подіум з мамою Ольгою і сестрою Настею. Понад рік тому в Інституті Серця дівчинці пересадили донорське серце - це була перша трансплантація серця дитині такого віку. 🙏

Дизайнерка: Ельвіра Гасанова

Дякуємо Українському центру трансплант-координації, Благодійному Фонду «YANKO», бренду Gasanova та продюсеру Ukrainian Fashion Week Володимир Нечипорук за організацію заходу! 🤝

МОЗ України

16 Oct, 11:09


Росія повинна назавжди втратити контроль над Україною і втратити навіть бажання такого контролю.
Це гарантія життя для України. І водночас – гарантія спокою для Європи.
І щоб ми досягли цього, я прошу вас працювати на єдність в Україні та України – з партнерами. Переконувати партнерів. Бути тими, хто працює невтомно.

Я дякую кожному й кожній, хто працює саме так заради України. Хто воює заради України.
Я дякую всім, на чиїх плечах стоїть Україна.
Іноді в час війни буває так, що суспільство поляризується. Але саме завдяки повазі один до одного та вдячності суспільство зберігається.
Попри поляризацію. Ми не воюємо один з одним.
Ми воюємо з Росією на полі бою, у міжнародних відносинах, в економіці, в інформаційній сфері та в людських серцях.

Ми досягали й досягаємо результатів у битвах завдяки нашій єдності. Тому, будь ласка, не втрачаємо єдності. Працюємо разом. Заради України. Заради перемоги України.

Якщо втратимо єдність в Україні – втратимо єдність у Європі.
Якщо втратимо єдність у Європі – втратимо підтримку світу.
Якщо втратимо підтримку світу – програємо в цій війні, як було століття тому.

План перемоги, серед іншого, дозволяє нам усім в Україні об’єднатись ще більше навколо спільної мети.
Хай наша спільна робота за Планом перемоги якнайшвидше обернеться миром для України.

🇺🇦🇺🇦🇺🇦

МОЗ України

15 Oct, 13:43


📈 В Україні лише офіційно – 3 мільйони осіб з інвалідністю, з них понад 300 тисяч набули такого статусу з початку повномасштабного вторгнення. Тисячі людей, яким потрібне не просто фізичне відновлення, а й розуміння, як навчитися жити після того, коли тіло змінилося.

🇸🇪 Саме такий підхід, що враховує фізичне та ментальне здоров’я, я побачила (торік) у шведському реабілітаційному центрі Spinalis and Aleris. Тоді ж уперше взяла до рук унікальне видання «SPINALIS. Нова сторінка життя з ураженням спинного мозку». Професор Клас Халтлінг, один із його співавторів, із власного досвіду знає, що таке ураження спинного мозку, як вижити та впоратися з цим. Він зламав шию, пірнувши на мілководді. Найкращий досвід реабілітації – фізичної та психологічної – виклав у своєму довіднику.

🇺🇦 Сьогодні професор Халтлінг в Україні – з нагоди видання SPINALIS українською мовою, яке ми ініціювали, а він підтримав. Переклад та адаптацію здійснила ГО «Безбар’єрність» у співпраці з громадською діячкою Уляною Пчолкіною.

📕 Це перший в Україні довідник про життя після ураження спинного мозку. Він поєднує в собі практичність – для фахівців та щирість – для людей із такою травмою та їхніх рідних. Дає відповіді навіть на незручні запитання: від можливості жити сексуальним життям і бути батьками до водіння автівки після ураження спинного мозку.

💻 Довідник уже доступний в електронному вигляді на платформі «Ти як?», 2 тисячі примірників отримають реабілітаційні центри, профільні організації, обласні військові адміністрації. Щоб не просто надати фахівцям робочий інструмент, а й поширювати філософію, закладену в довіднику SPINALIS: жити активним життям після травми.

Водночас мені хотілося б, щоб якомога менше українців потребували таких рекомендацій і щоб війна, яку розв’язала росія, перестала забирати життя та здоров’я наших громадян.

🏥 А для кращої реабілітації тих, хто вже зазнав травм, у присутності міністерки охорони здоров’я і соціальних справ Швеції Акко Анкарберг Юханссон, очільника МОЗ України Віктора Ляшка було укладено меморандум – уже 50-й за ліком – про медичне партнерство: пряму співпрацю між Рівненським обласним госпіталем ветеранів війни та фундацією Spinalis у Швеції. Його підписали начальник госпіталю Андрій Бурачик та професор Клас Халтлінг. Якість життя та відновлення мають бути доступні кожному.