Культуртригер @culturetrigger Channel on Telegram

Культуртригер

@culturetrigger


Культуртригер (Russian)

Добро пожаловать в наш канал "Культуртригер"! Если вы цените культуру и искусство, то это место для вас. Здесь вы найдете увлекательные статьи, обсуждения, и интересные факты о мировой культуре. Мы создаем уютное пространство для обмена идеями и вдохновения. Хотите узнать больше о истории искусства, о культурных событиях или просто поделиться своими впечатлениями? Присоединяйтесь к нам на канале "Культуртригер" и погрузитесь в увлекательный мир культуры вместе с нами!

Культуртригер

04 Dec, 12:49


Друзі, раді запросити вас 6 грудня на 12:00 - https://forms.gle/2tis5mbJgyKB2S9a9 - на тематичний захід з нагоди дня Святого Миколая в Маріупольський державний університет. Це чудова нагода для наших потенційних вступників дізнатися про переваги навчання та отримати море позитивних емоцій!

📍 Адреса проведення: вул. Преображенська, 6/4, м. Київ - після реєстрація за формою, вказаною вище.

Ми раді вітати майбутніх вступників, їх друзів та батьків на святковому заході! Заповніть форму, щоб ми могли краще підготуватися до Вашої участі у святковому івенті «МиколайART», а Ви змогли на 100% насолодитися атмосферою зимових свят разом із Маріупольським університетом.

Культуртригер

02 Dec, 08:05


👑 Коронація Наполеона I 🇫🇷

2 грудня 1804 року відбулася одна з найбільш знакових подій в історії Франції — коронація Наполеона Бонапарта як імператора Французів. Ця подія стала справжнім маніфестом нової епохи, демонструючи розрив з традиціями монархічної Європи.

📜 Наполеон не тільки проголосив себе імператором, але й особисто поклав корону на свою голову, підкреслюючи незалежність від Папи Римського та інших владних інститутів. Цей жест став символом його сили та прагнення контролювати долю країни.

👑 Коронація проходила в Соборі Паризької Богоматері, а сама церемонія була настільки розкішною, що стало зрозуміло - революційна Франція стала новою імперією. На цьому заході також була коронована Жозефіна, дружина Наполеона.

🌍 Ця подія не лише змінила долю Франції, але й вплинула на всю Європу, ознаменувавши новий виток в історії наполеонівських війн.

Культуртригер

01 Dec, 17:02


🔹 Найбільші таємниці картин часто випадають з нашого поля зору. Так найчастіше трапляється і з картиною «Бурлаки на Волзі», загальновизнаним шедевром реалізму. Найбільша його загадка – не у виснажених, спитих обличчях бурлаків, які на момент створення картини на день заробляли більше, ніж сам художник – Ілля Ріпин. 

🔹 Чи помічали ви, що Ілля Ріпин на цій картині «перевернув» російський прапор? Це – найнезвичніша деталь полотна. І для багатьох – непомітна. Це ще одна історія, яка змусить задуматися – чи справді Ріпин працював на російську культуру. Чи скоріше підривав СВОЄЮ версією культури оту великороську пиху, чванливість і шовінізм. 

🔹 Усе це розбираємо в черговому сюжеті авторського блогу «РОЗКУЛЬТУРЕННЯ», який веде на каналі «Центр дослідження мордоRU» соціолог культури Богдан-Олег Горобчук. 

🇺🇦 Випуск за посиланням: https://youtu.be/HwpApGzJpPg?si=j7tpB4Z8WpcX_Jfo
 
Підписуйтеся на соцмережі «Центру дослідження мордоRU»:
 
👉YouTube
 
👉Instagram
 
👉TikTok
 
Приєднуйся, підписуйся, дивись і коментуй: буде цікаво та яскраво!

Культуртригер

29 Nov, 20:03


ПАВЛО З АЛЕППО ПРО УКРАЇНУ

Повідомляють, що сирійські повстанці практично відбили місто Алеппо у військ пропутінського диктатора Асада та російських найманців. Алеппо – друге за чисельністю місто Сирії, яке сильно постраждало у 2016 році від російських авіабомб. Там росіяни випробовували тактику знищення міст, яку згодом застосували до України.

Але я не про це, а про те, що місто Алеппо пов’язане з Україною і українською історією ще з давніх часів. Сирійський мандрівник з міста Алеппо, знаний як Павло Алеппський побував двічі в Україні у часи Богдана Хмельницького і залишив у своїх подорожніх записках опис тогочасної України. Зокрема він описав Київ, Золоті ворота, залишив детальний опис церкви святої Софії, відвідання Печерського монастиря, описав звичаї, одяг і трапезу печерських монахів, сад архімандрита, печери і келії «козацьких святих». Описав відвідання ним жіночого монастиря і друкарні. Київ у нього зветься Куоуіа, Кyof, Куоw. Пропоную кілька уривків з його праці «Подорож патріарха Макарія», четверта і п’ята частини якої присвячені Україні:

«Ось до цього місця простягався за старих часів древній Київ; будучи взятим неприятелем, після довгої війни, він був зовсім повалений у руїни, і житла були відсунуті на низькі місця в долині біля берегів великої ріки Дніпра. Вирушаючи туди, треба в'їхати в одну замкову браму і виїхати через іншу; після чого ви спускаєтеся в нове місто довгим вузьким проходом, надзвичайно нерівним і ледве достатнім для коня і воза; фортеця ж, дуже недавно збудована, знаходиться на вершині пагорба, звідки видно все місто, яке розстилається внизу.

Київські вельможі носять у руках досить товсті палиці з бамбукової тростини, деякі з інших сортів; теж роблять і менші пани та багатії. Тут вони стали підносити нам у великих бочках, привезених на возах, мед і пиво і багато міцних спиртів. Хліб вони доставляли нам на возах, а рибу центнерами, внаслідок її дешевизни, яка залежить від достатку — тому що, як ми згадали вище, вони живуть біля великої ріки Дніпра, і для ловлі риби плаває багато суден. Нас здивувало надзвичайне розмаїття її за виглядом і за кольором.

Будинки в цій країні великі та високі; стіни їх із дерева, гладкого, як зсередини, так і ззовні. Біля кожного житла розведений великий серальський сад, засаджений плодовими деревами всіх сортів, що ростуть тут: між ними зустрічаються в незліченних тисячах тутові дерева (шовковиці) звичайних порід і порід поширених в Газі на Алеппській території; фрукти білі і червоні, але вони не думають вживати в їжу шовковиць. Є там також горіхове дерево; рясні в цих садах і виноградні лози. Між чудовими огірковими грядами вони сіють багато шафранних квітів і рути і різнокольорових гвоздик. Але все інше, як дерев'яне масло, маслини, мигдаль, рис, родзинки, фіги і тютюн привозиться сюди купцями з інших країн. Все це, як і марокські шкіри, шафран, бавовняна тканина, перський шовк і червоний шовк у нитках, ввозиться у великій кількості з Туреччини, яка розташована в сорока днях путі
і за надзвичайно дорогою ціною. Для торгівлі цих товарів у прекрасних лавках і дивовижних магазинах обирають жінок, які спритно вдягають на себе усе, що запитують покупці з шовкових чи соболиних товарів, але при цьому ніхто не дивиться на них з осудом.

Нам казали, що всякий раз як зловлять у цій козацькій країні в перелюбі чоловіка і жінку, зараз збираються біля них, роздягають їх і садять, як ціль для гармат. Це незмінний закон, і ніколи ніхто не ухилиться від цього покарання.

Ми помітили, що дочки київських вельмож обводять волосся кругоподібно стрічкою з чорного оксамиту, обшитого золотом і прикрашеного перлами та камінням: вона подібна до корони і коштує приблизно близько 200 золотих монет; бідні ж дівчата роблять собі такі корони з різносортних квітів…».

Цей опис Києва, побуту київських вельмож і міщан, українських звичаїв, одягу, страв, торгівлі, ремесел є одним із перших посібників з українознавства, написаним сирійським мандрівником Павлом Алеппським, або ж Павлом з Алеппо, або ж арабською його звали Булос аль-Халябі.

Культуртригер

28 Nov, 12:03


28 листопада 1970 року була вбита при нез'ясованих обставинах Алла Горська

матеріали про українську мисткиню та громадську діячку на шпальтах Естет Газети, аби пам'ятати її винятковий вклад в українське мистецтво:

🔸 Виставка-дослідження про Аллу Горську відкрилася у Києві через 53 роки після вбивства мисткині;

🔹 Життя та смерть маріупольських шедеврів Алли Горської;

🔸 "Дерево життя знайшли!". Оповідь Людмили Огнєвої про пошуки та порятунок мозаїки Алли Горської;

🔹 Зруйновано маріупольські шедеври Алли Горської;

🔸 Історія маріупольської "Квітучої України"

фото: зала присвячена вбивству Алли Горської, фрагмент експозиції виставки "Алла Горська. Боривітер", світлина — Національний центр "Український Дім"

Культуртригер

25 Nov, 14:36


👨🏼‍🎨 росія протягом довгого часу не припиняє спроб привласнення діячів української науки та культури, які їй не належать. Важливим прикладом такого явища є прославлений український гравер, блискучий представник українського бароко – Леонтій Тарасевич. 

росіяни називають його «російським гравером», хоча Леонтій Тарасевич жив у москві всього декілька років, тоді як левова частка його творчої активності припала на десятиліття, прожиті в Києві. Утім, білоруський народ також може вважати Тарасевича представником власного культурного поля.  

Леонтій Тарасевич є одним із яскравих представників мистецтва українського бароко, і водночас слід визнати, що в росії на той момент не існувало мистецької школи подібного рівня, стилю або спрямування. 

Про фейки, які просуває роспропаганда у намаганні одноосібно «привласнити» Леонтія Тарасевича, читайте у спільній інфографіці Центру протидії дезінформації та YouTube-каналу «Культуртригер».

#ЦПД_ілюструє

🪽 Центр протидії дезінформації

Культуртригер

25 Nov, 14:34


🔹 Худорлява жінка у чорному і сенбернар простують здичавілим парком. Ця картина має назву «Осиротіли», й приховує таємничу драму, яка розгорталася у самому серці руху передвижників і мистецького життя всієї російської імперії.

🔹 Полотно є перлиною Харківського художнього музею і водночас свідченням драматичної історії одразу двох видатних художників: українського та ліхтенштейнського митця світового значення Івана М'ясоєдова та його батька, засновника руху передвижників Григорія М'ясоєдова… Саме з нього Ілля Ріпин писав свого Івана Грозного, і обрав його на цю роль ну зовсім недарма.

🔹 Чому – дізнавайтеся з цього сюжету, у центрі якого – трагедія художниці Ксенії Іванової, матері Івана М'ясоєдова, якій до кінця життя не давали можливості навіть назвати його сином. Цю історію про мистецтво і жорстокість, імперію часів фін де сьєкль і Полтавщину як античний «Сад богів», – дивіться у черговому сюжеті авторського блогу «РОЗКУЛЬТУРЕННЯ», який веде на каналі Центр дослідження мордоRU соціолог культури Богдан-Олег Горобчук.
 
🇺🇦Випуск за посиланням: https://youtu.be/P23TUAV4j4s
 
Підписуйтеся на соцмережі «Центру дослідження мордоRU»:
 
👉YouTube
 
👉Instagram
 
👉TikTok
 
Приєднуйся, підписуйся, дивись і коментуй: буде цікаво та яскраво!

Культуртригер

16 Nov, 13:26


🧑🏼‍🎨 росія протягом довгого часу не припиняє спроб привласнення української культури, яка їй не належить. Важливим прикладом такого явища є відомий український художник і сценограф Олександр Хвостенко-Хвостов, який обрав саме Україну місцем втілення своїх сміливих задумів.

Для митця його українська ідентичність, звʼязок із землею, де яскраво виявилася його творчість, були значно важливішими, ніж якась «общєрусская» або «совєтская», утім «чомусь» росіян це не цікавить, і вони найчастіше називають його «совєцьким» і «російським» художником, зрідка додаючи факти його причетності до української культури, які замовчати неможливо.

Про фейки, які просуває роспропаганда у намаганні «привласнити» Олександра Хвостенко-Хвостова «русскому іскусству», читайте у спільній інфографіці Центру протидії дезінформації та YouTube-каналу «Культуртригер».

#ЦПД_ілюструє

🪽 Центр протидії дезінформації

Культуртригер

13 Nov, 11:28


коли здається, що в інстаграмі вже нічого не здивує, зʼявляється ось такий таргет 🤔

(особливо цікаво звучить «крем Malevich з ефектом фотошопу»😅)

Культуртригер

10 Nov, 08:11


На "Сенсорі" - мій текст про "Повільну людину" Миколи Леоновича. Мабуть, перше чи майже перше "зібрання творів" у нашому поетичному поколінні. Нехай колись і комусь його можна буде читати спокійно, лише з інтересом і задоволенням, без болю через те, в яких трагічних обставинах це "зібрання" з'явилося...

https://sensormedia.com.ua/books/poeziya-formy-i-detali-perervana-vijnoyu-reczenziya-na-zbirku-mykoly-leonovycha-povilna-lyudyna/

Культуртригер

09 Nov, 14:13


📣 Зустрічайте нові та діючі виставкові проєкти та плануйте відвідування:

▪️Mala Gallery — Гуркіт Стукіт Шелест. Погляд художника Тараса Ковача на зміни природи під час війни, формування нової екосистеми зелених зон і нові воєнні ландшафти. Медіуми художника: живопис та відеоінсталяція. — до 3.11

▪️Кудрявка — Naked Landscapes. Перший виставковий проєкт від тимчасового простору Кудрявка — роботи української фотографки Ксенії Каргіної про персональну трансформацію та шлях до себе. Експозиція включає кадри з сольних поїздок Південною Америкою та Північною Африкою. — до 24.10

▪️PinchukArtCentre — Виставка робіт номінантів та номінанток премії Future Generation Art Prize 2024. Було відібрано 21 художниць та художників з понад 12000 заявкою із 177 країн світу. — до 19.01.25

▪️Бізнес-простір Peremoga — Властивості перебування. Персональний проєкт художника Олександра Крижановського, про який писала детальніше тут. — до 9.11

▪️Dymchuk Gallery — Myph Photography Prize 2024. Виставка переможців конкурсу від школи концептуальної фотографії Myph. — до 24.11

▪️Музей Шевченка — Виставка робіт лауреатів премії Шевченка часів Незалежності — найвищої в Україні візнаки за вагомий внесок у розвиток культуру й мистецтва. Роботи з приватних колекцій. Серед авторів: Анатолій Криволап, Павло Маков, Марія Примаченко та інші. — до 27.10

▪️Stedley Art Foundation — КРÁЇНГ. Виставка Віталія Кравця, який зосереджується на емоційному ставленні українців до землі, яка сьогодні піддається знищенню. — до 20.10 (за попереднім записом через сторінку галереї)

▪️М17 — «Сади мрій». Виставка об’єднала роботи українських та міжнародних художників та прагне осмислити тему мистецьких пошуків та погляди на майбутнє, уявних світів та перспективи співіснування людини зі штучним інтелектом — до 20.10

📆 Останні дні дії проєктів:

▪️ЯГалерея — МОЄ. Cкульптура львівського митця Олексія Абрамова — представника напрямку Нової львівської скульптури. — до 13.10

▪️Voloshyn Gallery🥀🪖🔏. Персональний проєкт Максима Ходака, який у своїй практиці досліджує історію, інтернет-культуру та кінематограф крізь призму сучасної політичної ситуації. — до 12.10

Культуртригер

09 Nov, 08:53


👨🏻‍🎨 росія протягом довгого часу не припиняє спроб привласнення української культури, яка їй не належить. Важливим прикладом такого явища є відомий український та польський художник Владислав Галімський, який не лише народився у Києві, але й обрав Україну одним із ключових джерел натхнення.

Для митця його українська та польська ідентичності, що по-різному виявлялися в його творчості, і мистецька школа були значно важливішими, ніж загальноімперська, утім «чомусь» росіян це не цікавить.

Про фейки, які просуває роспропаганда у намаганні одноосібно «привласнити» Владислава Галімського, читайте у спільній інфографіці Центру протидії дезінформації та YouTube-каналу «Культуртригер».

#ЦПД_ілюструє

🪽 Центр протидії дезінформації

Культуртригер

02 Nov, 08:42


👨🏻‍🎨 росія протягом довгого часу не припиняє спроб «привласнення» діячів української науки та культури, які їй не належать. Важливим прикладом такого явища є видатний український історик, етнограф, публіцист і письменник Микола Іванович Костомаров.

росіяни називають його «російським» істориком та етнографом, стверджуючи, що з Україною його повʼязувала юнацька симпатія і романтичні погляди на українську минувшину, що відгукувалися вченому.

Однак він не лише мав українське походження, виховувався в українському середовищі Східної Слобожанщини, а й був одним із фундаторів наукового обґрунтування відмінностей між українцями та росіянами, що явно суперечило домінуючій в імперії ідеології «трієдіной народності». Глибоко вивчаючи українську та російську історію, Костомаров суперечив поширеним шовіністичним твердженням російських істориків.

Про фейки, які просуває роспропаганда у намаганні одноосібно «привласнити» Миколу Костомарова, читайте у спільній інфографіці Центру протидії дезінформації та YouTube-каналу «Культуртригер».

🪽 Центр протидії дезінформації

Культуртригер

30 Oct, 12:15


сьогодні, 30 жовтня, День Народження у Михайла Львовича Бойчука (1882-1937)

на світлині Михайло Львович у майстерні-помешканні в будинку Наукового товариства Шевченка (НТШ) у Львові, 1914

Культуртригер

29 Oct, 03:25


​​Харків. Йогансен. Держпром

Сьогодні виповнюється 129 років з дня народження Майка Йогансена — поета, прозаїка, перекладача, кіносценариста, лінгвіста, літературознавця, футболіста, тенісиста і більярдиста. Майстра літератури і найкращого поета української оновленої землі.

Майк народився і виріс у Харкові. І сьогодні, в день його народження, ворожа бомба влучила в Держпром — символ не лише Харкова, а символ наших 20-х і футуристського пориву в майбутнє.

Майк Йогансен
СКОРО FORTE

Скоро forte.
Плачте, нищії духом,
Миротворці,
Ридайте в сильних і гордих
Над вухом.
Значить, вище,
Вище пінись, хвиля мелодій,
Скоро forte.
Плюй же
В очі погоді.
Буря штурму,
Шквалу сигнали,
Скоро forte.
Чуєш, сурми?
Чуєш,
Заграли?

Держпром уночі. 1928. Фото Дана Сотника

#наші20
#Йогансен

Культуртригер

29 Oct, 03:23


Ці сволоти пошкодили одну з найцікавіших архітектурних пам'яток України - харківський Держпром.
Огидні варвари, і більш нічого

Культуртригер

28 Oct, 08:11


🔹 московський кремль палає в синьо-жовтих тонах, перетворюючись на згарище, росіяни стоять на колінах перед американським прапором, лорд Байрон відвідує вірменів-католиків у Венеції, а українські чумаки заходять по перешийку до Криму. Парадоксально, але все це – картини українського художника вірменського походження Івана Айвазовського, якого московити століттями привчали нас сприймати винятково як «російського» мариніста. 

🔹 Звісно, Іван Айвазовський створив не одну видатну марину, він автор багатьох живописних морських баталій із неперевершеною грою світла. Однак не менше вражає й таємна частина його творчості, замовчувана російськими критиками. А мова йде і про відверто критичні щодо діянь російської держави картини, і прекрасні українські пейзажі, про які воліють не згадувати – усе це розбираємо в черговому сюжеті авторського блогу «РОЗКУЛЬТУРЕННЯ», який веде на каналі «Центр дослідження мордоRU» соціолог культури Богдан-Олег Горобчук. 

🇺🇦Випуск за посиланням: https://youtu.be/2hg83vq05ek?si=6uK8OGAEZjyPbakU
 
Підписуйся на соцмережі «Центру дослідження мордоRU»:

▫️Youtube

▫️Instagram

▫️TikTok

Приєднуйся, підписуйся, дивись і коментуй: буде цікаво та яскраво!

Культуртригер

26 Oct, 11:37


👨🏻‍🎨 росія протягом довгого часу не припиняє спроб привласнення української культури, яка їй не належить. Важливим прикладом такого явища є знаний український художник-передвижник та мозаїст Михайло Зощенко.

Для нього українська ідентичність була значно важливішою, ніж це можна виснувати з російських джерел про митця, де на ній взагалі немає акценту.
Сином художника Михайла Зощенка був відомий совєцький письменник українського походження – Михайло Михайлович Зощенко, який сатирично опрацьовував совєцьку дійсність.

Про фейки, які просуває роспропаганда у намаганні одноосібно привласнити художника Михайла Зощенка, читайте у спільній інфографіці Центру протидії дезінформації та YouTube-каналу «Культуртригер».

#ЦПД_ілюструє

🪽 Центр протидії дезінформації

Культуртригер

19 Oct, 19:37


Автопортрет українського художника і чумака із тієї самої Суджі, учня Аполона Мокрицького, дивного, нетипового і незручного митця, який постійно жив у бідності і який помер 1883 року від туберкульозу на тлі алкоголізму. Запам'ятайте це ім'я, колись плануємо сюжет і про нього.

Леонід Соломаткін

Культуртригер

19 Oct, 12:34


🧑🏼‍🎨 росія протягом довгого часу не припиняє спроб привласнення діячів української науки та культури, які їй не належать. Важливим прикладом такого явища є прославлений київський іконописець та мозаїст, православний святий Аліпій Печерський.

росіяни називають його найдревнішим «російським живописцем», хоча Аліпій Печерський жив та працював саме в Києві – столиці української середньовічної держави Київська Русь. І на той момент, найпевніше, взагалі не існувало москви, тож до росії святий не має взагалі жодного стосунку.

Аліпій Печерський є засновником Києво-Печерської іконописної школи, яка діяла з ХІІ століття, суттєво докладаючись до процесу поширення християнства на Русі. Тому чимало російських міфів довкола постаті іконописця повʼязані з їхнім прагненням привласнити історію української середньовічної держави Київська Русь.

Про фейки, які просуває роспропаганда у намаганні одноосібно «привласнити» Аліпія Печерського, читайте у спільній інфографіці Центру протидії дезінформації та YouTube-каналу «Культуртригер».

#ЦПД_ілюструє

🪽 Центр протидії дезінформації

Культуртригер

13 Oct, 16:08


🔹 Українська столиця може похизуватися мистецькою спадщиною, створеною понад тисячу років тому. Безцінні мозаїки Михайлівського Золотоверхого витримали не одне століття ворожих набігів, релігійних чвар і простого недбальства, проте це не врятувало їх від загребущих рук росіянців, які вирвали їх з рідних стін і залишили в себе у тридцятих роках минулого століття.

🔹 Саме так – на додачу до сотень зруйнованих храмів, зокрема й справжніх шедеврів українського зодчества, - до тисяч перетворених на склади та конюшні церков, «большевики» ще й безсоромно грабували українські храми. Ну як
«большевики», – зазвичай це були громадяни з «московской» або «лєнінградской пропіской».

🔹 Спершу поговоримо про те, в чому ж унікальність давньоруських шедеврів, а тоді дізнаєтеся про перипетії михайлівських мозаїк – усе це розбираємо в черговому сюжеті авторського блогу «РОЗКУЛЬТУРЕННЯ», який веде на каналі Центр дослідження мордоRU соціолог культури Богдан-Олег Горобчук.
 
🇺🇦Випуск за посиланням: https://youtu.be/xMAds4XoZFY?si=Az2ue0bgPVu1hQdx
 
Підписуйтеся на соцмережі «Центру дослідження мордоRU»:
 
👉YouTube
 
👉Instagram
 
👉TikTok
 
Приєднуйся, підписуйся, дивись і коментуй: буде цікаво та яскраво!

Культуртригер

13 Oct, 08:35


Комікси - книжечки 📚 з мальованими картинками. 🖌
Ще з моменту своєї появи на прилавках магазинів 🏬 та кіосків з пресою 🗞 вони захоплювали й спокушали уяву кінематографістів. 🎥 Адже саме ці динаміка 🧨 рухів, гра фарб 🎆, гротеск 🎭 ракурсів неабияк підходили сьомому мистецтву, якнайкраще віддзеркалювали його синтетичну 🧪 природу. Лише кіно 🎞 могло по-справжньому вдихнути життя в ці барвисті образи на папері. 📝

🖍 Йшли роки, й із забавки для дітей, комікси переросли у дещо більше, повноправний вид мистецтва, який за допомогою своїх зображальних засобів зміг наблизитися до рівня серйозної літератури. Та й кінематографісти🏃‍♂‍➡️ не сиділи на місці, переосмисливши свій підхід до екранізації 📺 мальописів 🦸‍♀і таким чином породивши метажанр "кінокоміксу". 🦹‍♀

📕 Найбільш неординарні зразки котрого ми й пропонуємо вам переглянути у нашій жовтневій програмі "З коміксу на плівку",
аби порівняти славні діньки жанру з його нинішнім, прикрим станом.

📽 Й нарешті з'ясувати, чому сучасні кінокомікси таке безбожне ЛАЙНО.

Культуртригер

13 Oct, 07:27


👨🏻‍🎨 росія протягом довгого часу не припиняє спроб привласнення діячів української науки та культури, які їй не належать. Важливим прикладом такого явища є видатний український науковець і ракетобудівник, конструктор у галузі космонавтики, вчений світового рівня – Сергій Павлович Корольов.

▫️ росіяни називають його «російським» та «совєцьким» конструктором, стверджуючи, що єдиний його звʼязок з Україною – це народження в Житомирі. Однак він не лише мав українське походження, виховувався в українському середовищі та навчався в Україні, він мав також українську самосвідомість.

Про фейки, які просуває роспропаганда у намаганні одноосібно «привласнити» Сергія Корольова, читайте у спільній інфографіці Центру протидії дезінформації та YouTube-каналу «Культуртригер».

#ЦПД_ілюструє

🪽 Центр протидії дезінформації