канал мистецького призначення @kurinska_a Channel on Telegram

канал мистецького призначення

@kurinska_a


Мистецькі походеньки:
https://t.me/+PMDiFSPV-TEwZDky

Підтримка:
https://base.monobank.ua/iD6Q4DAw3XnW2

Зв'язок з адмінкою — @avknka

Мистецькі походеньки (Ukrainian)

Дорогі шанувальники мистецтва! Це ваш власний канал мистецького призначення - Мистецькі походеньки. Тут ви знайдете найсвіжіші новини зі світу мистецтва, цікаві факти, вражаючі виставки та багато іншого, що допоможе вам поглибити свої знання та відчути себе справжнім поціновувачем мистецтва. Крім цього, на каналі ви зможете отримати підтримку та взяти участь у цікавих заходах, які допоможуть розвивати ваше мистецьке бачення. Завітайте за посиланням та приєднуйтесь до нашої спільноти вже сьогодні! При виникненні питань звертайтесь до адміністратора каналу за контактними даними @avknka. Разом ми зробимо мистецтво доступним для кожного!

канал мистецького призначення

22 Nov, 09:43


Поговорили з меценаткою, колекціонеркою та засновницею Stedley Art Foundation Стеллою Беньяміновою про значення мистецтва у її житті, формування ціни на твори, відродження меценатства в Україні та майбутнє фундації.

Читайте інтерв'ю за посиланням.

#мої_тексти

канал мистецького призначення

21 Nov, 14:49


Ця книга вийшла друком у британському видавництві Thames & Hudson у жовтні 2022-го, а її переклад українською від ArtHuss побачив світ рівно за два роки

Найдивовижніше, що майже всі автори текстів є нашими співвітчизниками, серед них: Аліса Ложкіна, Мирослава Мудрак, Олександр Соловйов, Вікторія Бурлака та Діана Клочко. Тим більш химерним є той факт, що для української авдиторії довелося перекладати англійський текст, написаний земляками.

Книга має вісім розділів, над кожним з яких працював окремий автор, оповідь побудована хронологічно (від доісторичних часів до сучасного мистецтва), у кожній частині є розгорт, присвячений народному мистецтву, а також акцентовано на найбільш змістовних реченнях. Єдине, текст доволі дрібний, що створює деякий дискомфорт при читанні.

Оскільки передусім читачем видання уявлявся іноземець, ця книга більше про перше знайомство з культурою України. У стислій за об'ємом праці, з численними ілюстраціями, та все ж з доволі цікавим викладом думок можна знайти усе, що для цього потрібно. Однак, зважаючи на суспільний запит українців до розуміння своєї ідентичності, книга також може задовільнити зростаючий попит і виконати роль своєрідного путівника.

Мені зустрічалося доволі багато іноземних видань такого формату, тож я рада, що серед них буде й про Україну. Це своєрідна енциклопедія, яку можна почати читати з будь-якого розділу, це окреслення загальної картини, що надихає дослідити більше.

#мистецька_бібліотека

канал мистецького призначення

20 Nov, 17:36


Днями я написала для «Сенсора» рецензію на роман Олени Волинської «Я чую тебе. Сплетіння доль Катерини Білокур та Оксани Петрусенко» і з нею вже можна ознайомитися за посиланням

Дякую кожному, хто знайде час на ознайомлення, це дуже цінно для мене 🥰

#мої_тексти

канал мистецького призначення

20 Nov, 15:13


Градус еротичності у «Я галерея» щораз зростає

Ужгородський митець Руслан Теремба демонструє свій персональний проєкт «Моя кімната зі мною і без». У першій залі (тій, що без нього) можна побачити твори, які є характерними для художника (фото 6-8). Друга (та, що з ним) наповнена роздумами про земний цикл: народження, життя, смерть (фото 2, 4, 5). На думку митця, саме тут він справжній.

Якщо говорити про особисті враження, то мене проєкт розчарував. За привабливою блискучою поверхнею я не віднайшла змісту, а еротика заради самої лише еротики виглядає вульгарно.

Я галерея (карти)
«Моя кімната зі мною і без»
Вхід — 50/100 грн
Виставка діє до 15 грудня


#куди_сходити_у_листопаді
#куди_сходити_у_грудні

канал мистецького призначення

19 Nov, 13:58


Якщо донедавна я жартома казала про те, що львівські митці успішно заполоняють мистецькі простори Києва, тепер це серйозно!!!

Днями я завітала до артфундації «Дукат» (фото 1-4). Нині там експонуються роботи львів'ян — графіка Мирослава Ягоди та скульптури Володимира Семківа.

Виставка має назву «Світломорок» і саме світло та морок, у буквальному та переносному сенсі, можна віднайти у роботах митців. Здається, я вперше побачила настільки експресивну графіку і була пронизана силою скульптури: виринаючи з емоційного стану одного з митців, враз поринала в той, що транслює його опонент.

Ще один проєкт за участі Володимира Семківа — виставка «Найтемніша ніч перед світанком», яка нещодавно відкрилася в Imagine Point (фото 5-8). Тут скульптури поєднують з живописом Петра Сметани і, як зазначають самі митці, «проєкт — це запрошення заглянути глибше у пейзаж, особливо той, у який вписане наше сьогодні». Звісно, важко не погодитися, що створене під час війни має її вплив, однак увесь текст експлікації (фото додам у коментарях), сповнений складних метафор і порівнянь, мені здався притягнутим за вуха.

Перегук між живописними полотнами та витесаними з дерева скульптурами утворювався лише завдяки чорному кольору, його темряві, що поглинає. Однак я зовсім не збагнула ідейного зв'язку між роботами й причин розміщення кількох з них у цій експозиції. Живопис видався мені фоновим, а скульптури стали єдиним дійовим персонажем.

Дукат (карти)
«Світломорок»
Вхід — вільний
Виставка діє до 20 грудня


Imagine point (карти)
«Найтемніша ніч перед світанком»
Вхід — вільний
Виставка діє до 7 грудня


#безкоштовно
#куди_сходити_у_листопаді
#куди_сходити_у_грудні