📚1000 + 1 книга/books @books_and_more_books Channel on Telegram

📚1000 + 1 книга/books

@books_and_more_books


Про книги - так, як відчуваю саме я.
Про письменників - не обов'язково відомих, але тих, хто мені подобається.
Про історії - сумні, веселі, і ті, які не залишають байдужими.
На зв'язку @Maryna_Klymenko

📚 1000 + 1 книга/books (Russian)

📚 1000 + 1 книга/books - это Telegram-канал, посвященный миру литературы. Здесь собраны обзоры, рецензии и рекомендации на 1000 + 1 книгу, которые помогут вам выбрать следующее произведение для чтения. Любители художественной, научной, детской, или психологической литературы найдут здесь что-то для себя. Канал books_and_more_books создан для всех, кто ценит качественные книги и стремится обогатить свой интеллект и эмоциональный мир через чтение. Присоединяйтесь к нам, чтобы быть в курсе последних литературных новинок и делиться своими впечатлениями с другими любителями чтения!

📚1000 + 1 книга/books

27 Jan, 18:10


В понеділковій рубриці #історії_що_надихають, розповім про Тесс Ґеррітсен, яка полишила медицину після 12 років самовідданої праці, щоб писати книги. І навіть, коли літагент привласнив її роялті, вона не зупинилася. Про все по черзі.

Батьки Тесс Ґеррітсен вважали, що заробити на життя можна лише наукою, тому відправили її в медичний. Там вона навчалася на терапевта. Ординатуру проходила в Гонолулу, постійно курсуючи між 4 лікарнями. Зміни могли тривати 36 годин і коли були перерви між пацієнтами, Тесс вигадувала історії. 

На другому році ординатури, Тесс пішла в декретну відпустку. Якось вона побачила, що місцевий журнал проводить конкурс оповідань. Написала, відправила, виграла. І саме тоді, вона серйозно задумалася про кар'єру письменниці. 

Під час другого декрету в 1984 році, вона почала писати романи, які сама згодом назвала "нікчемними". Далі Тесс вийшла на неповний робочий день, водночас виховуючи 2 дітей і надсилаючи рукописи у різні видавництва. Понад 20 відмов демотивували її на певний час.

Проте у 1986 Тесс вирішує спробувати щось нове і пише романтичний трилер "Call After Midnight". Вона відправила його у видавництво Harlequin Intrigue, а також агенту Джею Гарону. Рукопис прийняли і там, і там. 

Тесс була щаслива. Проте вона отримала лише $6,500 авансом, а роялті чомусь не надходили, попри успіх вже виданої книги. Тоді вона дізналася, що гроші забрав собі Джей Гарон. Довелося звернутися до суду. Нарешті письменниця отримала заслужені гроші і остаточно зрозуміла, що письменництвом можна заробити на життя. 

У 1990 році, після 12 років в медицині, вона взагалі залишила роботу, щоб повністю зайнятися написанням книг. Разом з родиною Тесс Ґеррітсен переїхала в штат Мен.

Справжнє ім'я Тесс Ґеррітсен - Террі Том. Вона обрала такий псевдонім, щоб всі розуміли, що історії створює жінка. Зараз Тесс пише по роману в рік.

Нещодавно Тесс почала працювати зі своїм сином над документальним фільмом. А ще також у співавторстві з письменником Гарі Брейвером пише новий роман, де вона представляє жіночу точку зору, а він - чоловічу.

Ну що ж, чекаємо переклад українською. Бажаю вам гарного вечора)

#Тесс_Ґеррітсен

📚1000 + 1 книга/books

27 Jan, 14:19


🔹 Популярність книг цього жанру значно зросла останніми роками. Коли він тільки зароджувався, письменники зосереджувалися на дослідженні людських емоцій, помилок і психологічних кордонів. Зараз фокус змістився на теми сексу та домінування в стосунках.

🔹 Багато хто вважає, що саме книга "П'ятдесят відтінків сірого" Еріки Леонард Джеймс змінила жанровий ландшафт.

🔹 BookTok відіграв вирішальну роль у популяризації жанру. Кількість переглядів відео пов'язаних з дарк романом понад 2 мільярди.

🔹 Серед читачів переважають юні дівчата та жінки. 46,4% поціновувачок жанру читає принаймні один роман на тиждень.

 🔹Найчастіше в книгах описуються дисбаланс сил між персонажами, домінування і підкорення, психологічні маніпуляції, емоційний та фізичний контроль. 

🔹 Персонажі поводяться аморально, займаються сумнівними, кримінальними справами, мають глибокі психологічні проблеми викликані травматичним минулим, і готові до відчайдушних кроків, щоб задовольнити любовний (сексуальний) інтерес.

🔹 Популярні тропи - шлюб за домовленістю, помста, шантаж, вимушена близькість, викрадення, відносини між персонажами з великою різницею у віці, сталкерські фантазії.

🔺У ставленні до цього жанру можна виділити 2 підходи - є люди, які стверджують, що ці романи є суто фантазією автора, і читачі розуміють різницю між вигадкою та реальністю. 
Інша група вважає, що жанр може нормалізувати токсичні/аб'юзивні стосунки, навіювати підліткам, що принизлива поведінка в парі - це ОК, а також потенційно вплинути на згоду юних читачів вступати в подібні взаємини.

Типові обкладинки книг покажу нижче.

📚1000 + 1 книга/books

27 Jan, 07:05


Щороку, 27 січня, Україна вшановує пам'ять жертв Голокосту. Саме цього дня у 1945 році солдати Першого Українського фронту зайшли в концтабір "Освенцим". Майже половина вояків – 42 % – українці. Серед них був і полтавець Василь Петренко, командувач 107-ю стрілецькою дивізією. А киянин Ігор Побірченко на танку Т-34 підім’яв ворота з цинічним надписом "Праця звільняє". Вдалося звільнити 7,5 тис. в’язнів, яких нацисти не встигли вбити чи вивезти.

"Ми бачили гори мішків з волоссям, багато трупів, ледь живих в’язнів-скелетів, руїни чотирьох підірваних крематоріїв і газових камер, гори попелу. В таборах стояв трупний сморід, гори сміття", – описував майор Анатолій Шапіро, родом із Харківщини.

Нацистський концтабір Аушвіц-Біркенау, розташований неподалік польського містечка Освенцим називали "Фабрикою смерти". Протягом 1940–1945 років тут знищили 1,3 мільйона осіб – переважно євреїв, а також ромів, поляків, українців. "У чотирьох крематоріях було по три печі. У кожному за день спалювали до 350 тіл. Попіл вкривав землю навколишніх сіл. "Ніде не родить так добре городина, як навколо Освенцима", – жартували нацисти.

Звільнивши від нацистів, табір не зруйнували – на цьому наполягли вцілілі в’язні. Тепер тут діє меморіальний музей. Щороку його відвідує близько двох мільйонів людей.

https://localhistory.org.ua/texts/reportazhi/naisumnisha-ekskursiia-na-sviti/?fbclid=IwY2xjawIDBlFleHRuA2FlbQIxMQABHbhWe8f9V04QNaRw29fRi5rL7zpGfivfU2eyAFsCoY8TmsjGt0uCloqyAw_aem_H_ipEg_sfKFMt7mMd8iBUg

📚1000 + 1 книга/books

25 Jan, 10:50


📦Дехто тут запитував, чи можна відправити книжки для обміну поштою. Так-от, тепер можна!

Відправити російську макулатуру до сімейної книгарні ALPACA можна через «Нову Пошту» за такою адресою: м. Київ, відділення №16, отримувач — ПП «ДВИН МАРКЕТИНГ», ЄДРПОУ: 33195363 (контактна особа: Сухобрус Сергій Олександрович, тел.: 380634495880).

Зверніть увагу, що:
1⃣ Загальна вага книжок має бути не менше 3-х кг, а доставлення має сплатити відправник.

2⃣ Також потрібно заповнити анкету за посиланням, додавши до неї фото чека про відправку книжок.

3⃣ Після перевірки анкет ви отримаєте сертифікат для купівлі книжок на сайті detmir.com.ua.

🧾Сертифікати сумуються з усіма пропозиціями на сайті. Вони одноразові, але без терміну дії, тому використати їх можна будь-коли. Детальніше про розмір сертифікатів та умови акції читайте за посиланням.

♻️Усі книги російською підуть на переробку, а виручені кошти – на потреби 53 ОМБр.

📚1000 + 1 книга/books

24 Jan, 15:39


Привіт)
Для мене цей канал водночас і радість, і велика відповідальність.Тому соромно, що вчора забула зробити допис з ідіомами. Чесно, я загубилася в днях.
Виправляюся і ділюся сьогодні. А ще бажаю вам гарного вечора 🍩☕️📚

🥥 Naysayer - someone who often criticizes or opposes ideas, plans, or suggestions - людина, яка часто заперечує, критикує чи висловлюється проти чогось.

E.g., Don’t let the naysayers stop you from following your dreams.

🥥 Dress to the nines - dress very elegantly or stylishly - вбратися дуже елегантно/стильно.

E.g., At the wedding, everyone was dressed to the nines.

🥥 Cross the bridge - deal with a problem or situation only when it happens, not before - вирішувати проблему тоді, коли вона виникне, а не хвилюватися через неї заздалегідь.

E.g., If she decides to move away, we’ll cross that bridge when we have to.

🥥 Boys in blue - police officers - неформальна назва поліцейських.

E.g., She thanked the boys in blue for their service to the community.

#ідіоми #книги_вчать

📚1000 + 1 книга/books

22 Jan, 12:50


Привіт)

Вам буває важко не тільки психологічно, а й немов фізично після прочитання книги? Саме так почуваюся вже другий день через роман "Сталінські корови" Софі Оксанен.

Про письменницю
Софі Оксанен - відома фінсько-естонська письменниця та драматургиня. Більшість її романів присвячені болючій та страшній історії Естонії 20-го століття. Письменниця зосереджує особливу увагу на радянській окупації та її наслідках. Також Софі Оксанен звертається до тем історичної травми та жіночого досвіду проживання болючих подій. 

Її книги перекладені на понад 40 мов. Загальний тираж складає 2+ мільйони. В статтях Софі Оксанен часто називають фінсько-естонським Чарльзом Дікенсом. "Сталінські корови" - її дебютний роман (2003 р).

Сюжет
Одразу скажу, що сюжет дуже хаотичний. Перед нами 3 покоління жінок з однієї родини. Анна наймолодша з них. Вона страждає на булімію і ненавидить кожну частинку свого тіла. Анна народилася в Естонії, але її родина переїхала до Фінляндії, щоб уникнути страшного гніту радянщини.

Поміж історіями Анни, виринають спогади її мами та бабусі - жінок, яких радянська влада міцно тримала в лещатах і збиткувалася над ними, як лише могла.

У кількох рецензіях читала, що тіло Анни, яке вона зневажає та всіляко кривдить, порівнюють з метафоричним полем битви, а її харчовий розлад і постійне голодування - досвідом в'язнів трудового табору.

Мої думки
З кожною сторінкою я немов падала у все глибшу і темнішу яму. Я розумію, що говорити по події тих часів важливо, щоб не було ілюзій про "добре жилося", але книга дуже важка і болюча. І стиль оповіді також незвичний. Не можу описати свої враження у категорії оцінок. 

Мені було цікаво чому саме така назва, бо чітких пояснень в книзі не було. Знайшла кілька версій:
▪️Естонія була відома своїми добротними коровами. Завдяки радянській пропаганді вважалося, що в СРСР усе найкраще, включно з коровами.
▪️Образ "корів" уособлює те, як поводилися з людьми під час сталінського режиму — "пасли, контролювали та позбавляли права волі".
▪️Булімія Анни - це фізичний прояв історичної травми усієї родини. Її тіло - метафорична "корова", яку намагаються контролювати, попри усі шрами.
▪️Софі Оксанен хотіла показати як політичні системи ставляться до людей як до одноразових, контрольованих суб’єктів - подібно до худоби і те як жінки несуть найбільший тягар цього системного насильства.

До речі, у видавництві Комора вийшла книга Софі Оксанен "В одну річку двічі" - про мізогінію як державну політику Росії, про війну і жінок, про те, як Росія змушує жінок мовчати, використовуючи зґвалтування як зброю. Про байдужість і мовчання, які продовжують традицію безкарності Росії. Про те, чому важливо говорити про воєнні злочини.

Інші її книги можна придбати тут.

#відгук #Софі_Оксанен

📚1000 + 1 книга/books

07 Jan, 18:21


У світі з'являється все більше книжкових клубів. Багато хто стверджує, що соцмережі, особливо Інстаграм та ТікТок, підживлюють цю тенденцію. Також знаменитості, які беруть активну участь в книжкових обговореннях, мотивують своїх фоловерів робити так само.

Наразі в Америці налічується понад 5 мільйонів книжкових клубів. Очікується, що цифра буде збільшуватися. В період пандемії, люди почали переходити на онлайн формат, таким чином долаючи будь-які географічні обмеження. Згідно зі статистикою, зараз 88% учасників - жінки. Поки немає підстав вважати, що будуть зміни в гендерних показниках.

Я переглянула кілька статей і опитувань про те, чому люди стають учасниками книжкових клубів. Ось найпоширеніші відповіді:

🫐 Можливість обговорити книги з однодумцями та весело провести час

🫐 Краще випрацьовується звичка до систематичного читання

🫐 Нагода глибше зрозуміти книгу, завдяки міркуванням інших учасників

🫐 Можна прочитати книгу, на яку ви б самі ніколи не звернули увагу. Тобто є шанс відкрити нових авторів та жанри

🫐 Шалена та регулярна стимуляція мозку > нові знання & розвиток критичного мислення & обмін думками з іншими 

🫐 Спілкування з людьми різного віку та з різноманітним досвідом. Інколи це навіть може перерости в дружбу

🫐 Втеча від буденності та проблем

🫐 Згідно з дослідженнями, регулярні зустрічі, щоб обговорити книги в спокійній розслабленій атмосфері мають позитивний вплив на самопочуття учасників. Деякі вчені навіть говорять, що книжкові клуби сприяють довголіттю 🤓

🫐 Ну і ще один важливий бонус - смаколики 🙂

Гарного вечора

📚1000 + 1 книга/books

07 Jan, 17:52


Привіт)
Маю 2 дописи на сьогодні. Перший, тобто цей, цитати з книги "Розлучення", авторка Муа Герґрен.

Другий, трошки пізніше, про книжкові клуби загалом і про те чому вони стають все більш популярними.

#цитати

📚1000 + 1 книга/books

06 Jan, 12:25


Оце так новини 😢😕💔

📚1000 + 1 книга/books

06 Jan, 09:25


Привіт)

Вам подобаються reading challenge або reading bingo? Я ніколи цим не займалася, а тут захотілося. На вихідних створила кілька варіантів. Ділюся з вами. В коментарях будуть PDF файли.Також там є варіант з порожніми клітинками, тому ви можете вписати, що самі захочете.

Якщо також маєте такі штуки, діліться. Буду вдячна 🤗

📚1000 + 1 книга/books

03 Jan, 16:50


Привіт)

Якось я ділилася з вами основними тезами зі статті "Чому важливо більше і краще зображати літніх людей у літературі". А сьогодні хочу розповісти про одну прекрасну книгу, в якій головні герої саме люди старшого віку - "The Autumn of Ruth Winters" by Marshall Fine.

Про автора
Маршал Файн - відомий журналіст, кінокритик і кінорежисер, який присвятив роботі в кіно понад п’ятдесят років. В його творчому доробку біографії видатних режисерів, таких як Джон Кассаветіс і Сем Пекінпа. Файн також був режисером документальних фільмів про Рекса Ріда і Роберт Кляйна. "The Autumn of Ruth Winters" - це його дебют як романіста. Книга була видана 5 листопада 2024 року. Рейтинг на Goodreads - 4.2, на Amazon - 4.3.

Сюжет
Рут Вінтерс - 70. Вона овдовіла понад 20 років тому і з того часу живе сама. З виходом на пенсію, Рут веде спокійне, монотонне життя. Кілька разів на тиждень, вона доглядає за дітьми сусідів. І, неочікувано для самої себе, вона полюбила цю справу.

Одного вечора, Рут телефонує її сестра Вероніка. У жінок дуже складні стосунки. Багаторічні образи та сварки зробили їх майже чужими людьми. Вероніка просить, щоб Рут відвезла її на хіміотерапію. Рут шокована та спантеличена. Але на цьому несподіванки не закінчуються. З нею зв'язується однокласних і запрошує на ювілейну зустріч випускників. 
Життя Рут Вінтерс змінюю свій звичний ритм.

Мої думки
Якимось незбагненним чином я відчувала, що ця книга варта уваги і вже після кількох перших сторінок переконалася, що не помилилася. 
Спочатку Рут Вінтерс видається замкнутою, трохи суворою пані, яка трішки нагадує бакманівського Уве. Але згодом її персонаж розривається і я б сказала, розквітає.

Мені дуже сподобалося, що автор не фокусується на тому, що недоступно людям такого віку, а показує, як багато можливостей ще для них відкрито. Ще можна налагодити сімейні стосунки, і закохатися, і навчитися користуватися гаджетами, і навіть записатися на мистецькі курси. 

🧡 Хороший вийшов літературний дебют у Маршала Файна. Для мене на 10/10. І звісно додаю хештег #мрію_про_український_переклад.

Цитати будуть трошки пізніше. Хороших вам вихідних ❄️

#відгук #Маршал_Файн #художня_література

📚1000 + 1 книга/books

02 Jan, 17:22


🖍 Bugger off - a British slang expression that means to go away or leave someone alone - забиратися геть, вшиватися (часто в наказовому способі)

E.g., When I told him I needed some quiet time, he just said, "Oh, bugger off then!"

🖍 Grass sb up - to inform on someone or report them to the authorities, often about wrongdoing - донести на когось (часто в негативному значенні = зрадити)

E.g., She felt betrayed when her coworker grassed her up to the boss for leaving early.

🖍 Off someone's face - to be very drunk or under the influence of drugs, to the point of losing control or awareness. - "п'яний, як чіп" або під сильним впливом наркотиків

E.g., He got off his face last night and couldn’t remember how he got home.

🖍 To be on someone's high horse - act as if you are better or more important than others; being arrogant or self-righteous. - поводитися зарозуміло та самовпевнено.

E.g., He’s always on his high horse, criticizing everyone’s choices.

#ідіоми #книги_вчать

📚1000 + 1 книга/books

02 Jan, 16:20


Привіт)

Ще маю кілька книг, які прочитала в 2024, але про які не встигла поговорити з вами. Почнемо з роману "Розлучення", авторка Муа Герґрен.

Про авторку
Муа Герґрен - шведська письменниця та журналістка, раніше була головною редакторкою журналу Elle. Також вона співпрацювала з Netflix, як сценаристка для серіалу "Bonus Family". У своїх книгах авторка найчастіше зосереджується на родинних стосунках, конфліктах, розчаруваннях, та особистісному зростанню.

Сюжет
Беа та Ніклас проходять період розлучення. Для Беа рішення чоловіка припинити стосунки стало справжнім шоком. Вона почувається розгубленою, а потім наляканою, злою, та спустошеною.
Нікласові такий крок також дався складно, але він має свої мотиви. 

Мої думки
Книга дуже цікава. 
Перша частина - історія очима Беа, в другій - своїми думками ділиться Ніклас. Читаючи те, як все сприймає Беа, видається, що її чоловік справжній поганець. Але коли дізнаєшся про почуття Нікласа - стає дуже шкода його.

Все має дві сторони і шлюб також. Бути разом з людиною багато років поспіль, виховувати дітей, будувати житло, борсатися в життєвих труднощах, і при цьому всьому не втратити кохання та повагу до партнера - завдання не з однією зірочкою.

Мені книга сподобалася - 10/10. Щиро рекомендую.

Я позначила цитати і оформлю їх як буде час.

А в наступному дописі (трошки згодом) поділюся четверговою порцією ідіом.

Сподіваюся у вас був хороший день 💫

📚1000 + 1 книга/books

01 Jan, 12:31


🍋‍🟩 Така традиція досить давня. Науковці стверджують, що вона з'явилася 3000-4000 років тому і була пов'язана зі стародавнім вавилонським святом Акіту. Вавилоняни давали обіцянки і навіть виконували одразу деякі з них, щоб заспокоїти гнівних богів. 

🍋‍🟩 Однак близько 64% людей, які прагнуть самовдосконалення втрачають інтерес до власних планів ще до початку лютого.

🍋‍🟩 Найпоширеніші новорічні обіцянки/плани згідно з даними Statista:
- Заощаджувати більше грошей (21%)
- Споживати корисну їжу (19%)
- Більше займатися спортом (17%)
- Схуднути (15%)
- Проводити більше часу з родиною/друзями (14%)
- Кинути палити (9%)

🍋‍🟩 Найпоширеніші новорічні обіцянки/плани серед книголюбів:
- Прочитати більше книг, часто вказуючи конкретну цифру
- Відкрити для себе нові жанри та нових авторів
- Завершити недочитані книги
- Підтримати письменників та видавців своєї країни
- Збирати домашню бібліотеку
- Приєднатися до книжкового клубу/започаткувати власний
- Писати відгуки
- Менше витрачати часу на гаджети, а більше на книги


🍋‍🟩 Як зробити так, щоб втілити в життя заплановане (поради психологів):
- Будьте реалістами. Занадто амбітні обіцянки можуть насправді демотивувати та спантеличувати. Робити маленькі, але стабільні кроки - важливіше. Наприклад, не прочитати 500+ книг, а читати кожен день принаймні 30хв.
- Записати обіцянки, щоб зробити їх видимими та тримати постійно перед очима. 
- Розділяти складні завдання на менші та простіші.
- Ділитися планами з людиною, якій довіряєте. Таким чином створюється відчуття відповідальності.
- Святкувати проміжні успіхи.
- Відстежувати прогрес за допомогою застосунків, табличок, блокнотів. Це мотивує продовжувати далі.
- Бути гнучкими та корегувати цілі, якщо необхідно. На жаль, не все в житті залежить від нашої рішучості.
- Бути терплячими до себе і не говорити собі такого, щоб не сказали близьким. Особливо тоді, коли не все йде за планом.

Гарного 1 січня 🫶

📚1000 + 1 книга/books

01 Jan, 12:30


Привіт!)
Вітаю вас усіх з Новим роком🎄🐍. Бажаю, щоб велика українська мрія стала реальністю, і звісно, щоб особисті бажання кожного з нас, також здійснилися.

У мене сьогодні видався спокійний та неквапливий ранок - дочитувала книгу, трохи подивилася серіал, а далі була 2-годинна прогулянка. Приємно йти злегка сонним місто у власному темпі і дихати на повні груди. Як показує життя, це насправді велике щастя.

Бачила, що багато хто підбивав підсумки 2024 року. Мені зараз не хочеться. Натомість пропоную поговорити про New Year's resolutions - обіцянки/плани, які ми окреслюємо для самих себе на новий рік. Деталі в наступному дописі.

📚1000 + 1 книга/books

30 Dec, 18:30


Привіт)

Сьогодні в межах понеділкової рубрики розповім про Роальда Дала і про його злети та падіння (як в прямому, так і в переносному значенні).

Роальд Дал народився 13 вересня 1916 року в Кардіффі. Його батьки були норвежцями. Хлопчик певний час перебував в інтернаті, а потім відвідував престижну школу Repton School. Але навчання давалося йому важко. В деяких джерелах я знаходила інформацію, що він був дислексиком.

Вступати в університет він не захотів. Натомість у віці 18 років вирушив у експедицію до Ньюфаундленду. Ця подорож запам'яталася йому на все життя, розпаливши інтерес до досліджень та мандрівок. Після завершення експедиції, Роальд влаштувався працювати у нафтову компанію "Шелл» у Танзанії, проте довго там не затримався.

З початком Другої світової війни, Дал приєднався до Королівських ВПС як льотчик-винищувач. Під час чергової місії в Лівії 19 вересня 1940 року, він був змушений здійснити аварійну посадку літака, отримавши важкі травми. На деякий час він навіть втратив зір. Перебуваючи в реабілітаційному центрі, Роальд Дал почав розмірковувати про своє життя та досвід, і вирішив занотувати певні ідеї.

Дал поділився своїм історіями з колегою-письменником К. С. Форестером, який дуже схвально про них відгукнувся. Саме Форестер заохочував Дала писати далі. Незабаром з'явилася його перша публікація в Saturday Evening Post. 

У 1943 році вийшла друком перша книга письменника про та для дітей - "The Gremlins". Її замовила студія Дісней. Але особливого успіху письменнику вона не принесла. Наступні 15 років він писав історії виключно для дорослих. 

Все ж Роальду Далу хотілося створювати історії для маленьких читачів. Частково так було через його власне складне дитинство (його батько помер, коли хлопчику було 4), а також, щоб розважити власних дітей (у нього їх було п'ятеро, але Олівія померла у 7 років через ускладнення після кору).

Так з'явилися "Джеймс і гігантський персик", "Чарлі і шоколадна фабрика", "Матильда", "ВДВ " та багато інших історій. 

Роальд Дал був складною, хоч і дуже цікавою особистістю. Він вміло поєднував гумор та сатиру, вибудовуючи найдивовижніші сюжети. Письменник часто влаштовував сварки за що отримав прізвисько "Roald the Rotten". Також у нього були досить неоднозначні погляди на расу та стать, що він відкрито висвітлював у останніх творах.

Все ж, йому вдалося створити багато захопливих персонажів та розповісти історії, які полюбилися як дітям, так і дорослим.

#історії_що_надихають #Роальд_Дал

📚1000 + 1 книга/books

27 Dec, 15:11


Усім привіт.

Трохи втомилася. Вчора не встигла оформити ідіоми, тому ділюся сьогодні.

🌲 Pet name - special or affectionate name that someone uses for another person, often to show love or care - ласкаве прізвисько

E.g. My mom always calls me by my pet name, 'Pumpkin,' instead of my real name.

🌲 Balance the books - make sure that the financial records or accounts are correct and equal, with income matching expenses. - впевнитися у правильності фінансових рахунків (що витрати і доходи сходяться)

E.g. After a busy month, the accountant spent hours balancing the books for the company.

🌲Call it a day - stop working for the day or to stop doing something, because you feel you've done enough or are tired. - завершити роботу/на сьогодні досить

E.g. The team worked hard all afternoon and finally called it a day.

🌲 Under the weather - feeling unwell or sick - нездужати

E.g. I think I’ll stay home today because I’m feeling a bit under the weather.

Бажаю вам хороших вихідних ☃️

#ідіоми #книги_вчать

📚1000 + 1 книга/books

25 Dec, 16:15


Привіт
Однієї з найвідоміших різдвяних історій у всьому світі вже довгий час залишається "Різдвяна пісня у прозі" Чарльза Дікенса. Однак виявляється у творчому доробку письменника є багато історій з подібною тематикою. Про них сьогодні й піде мова.

🌟 "Історія про гоблінів, які викрали паламаря" зі збірки "Посмертні записки Піквікського клубу" (1836)
Група друзів зібралися в переддень Різдва в маєтку Дінглі Делл. Вони святкують і розповідають історії про привидів. Господар дому, містер Вордел, ділиться розповіддю про чоловіка на ім’я Ґабріель Грабб - безсердечного паламаря, який ненавидить Різдво, пиячить і працює в цей день.
Правда сюжет досить знайомий?

🌟 "Очі матері" зі збірки "Годинник містера Хамфрі" (1840)
Психологічний жахастик у стилі Едгара По. Головний герой проводить Різдво на самоті. Він зустрічає глухого чоловіка, що розповідає йому історію свого минулого, зізнаючись у вбивстві племінника. 

🌟 "Дзвони" (1844)
Новела в якій Чарльз Дікенс гостро критикує суспільний устрій. 
Перед нами бідний листоноша на ім’я Тротті, який чомусь вважає, що бідними можуть бути тільки ліниві й негідні люди. Одного пізнього вечора Тротті читає в газеті статтю про жінку, яка втопила себе разом із немовлям через відчай, викликаний крайньою бідністю. І раптом йому в голову приходить ідея, що бідність — це ознака вродженої гріховності.

Долинає звук дзвонів і Тротті немовби переноситься в церкву. Там його чекають гобліни. Вони показують листоноші його майбутнє - Тротті мертвий, а його сім’я через злидні скотилася до алкоголізму та проституції. Також його дочка розмірковує про те, щоб убити себе та свою дитину, аби звільнитися від цього жахливого становища.
Тротті прокидається, на дворі Новий рік, лунають урочисто дзвони. Чоловік усвідомлює помилковість своїх переконань.

🌟 "Будинок з привидами" (1859)
Це збірка оповідань, опублікована у різдвяному випуску журналу, який заснував Чарльз Дікенс - All the Year Round. У збірці вісім частин, написаних різними авторами. Три оповідання написав сам Дікенс, а решта п’ять належать перу Елізабет Ґаскелл, Вілкі Коллінз, Джорджа Августа Сала, Аделаїди Енн Проктер та Хесби Стреттон.

В центрі оповіді чоловік Джон. Разом із сімома друзями він вирішив переїхати на період свят в "зачарований" будинок. Кожен із них стикається з різними привидами, а також із втіленням власних демонів, спогадів і тривог.

🌟 "Сигналіст" (1866)
Ще одна історія жахів, надрукована в різдвяному випуску All the Year Round у 1866 році. Деякі називають її "коротким оповіданням Стівена Кінга". Це історія про залізничного сигналіста, до якого приходить таємничий привид перед страшною аварією потягу. Він повертається знову й знову з новими попередженнями для чоловіка.

📚1000 + 1 книга/books

24 Dec, 16:45


Привіт)

Хочу привітати вас зі Святвечором і пропоную послухати наш "Щедрик" різними мовами світу.

Спокійного та затишного вам вечора

📚1000 + 1 книга/books

23 Dec, 15:33


Привіт)

Я вам якось говорила, що почала дивитися "Дівчат Гілмор". Все ще там, бо аж 7 сезонів.

А сьогодні в рубриці #історії_що_надихають, розповідаю про серіальну бабусю Рорі - Емілі Гілмор, яку зіграла акторка Келлі Бішоп. 17 вересня цього року, вийшли мемуари Емілі - "The Third Gilmore Girl". До речі, книга стала лідером на Goodreads в категорії "Мемуари".

Актрисі виповнилося 80 і вона відчуває, що має бажання поділитися особистим з фанатами.

🧷 Келлі Бішоп працювала над книгою кілька років, постійно змінюючи кількість глав. Наприклад, останньої миті вона вирішила розповісти про аборт, який був у її житті. Вона зробила його в 1978 році, одразу після отримання премії "Тоні", коли дізналася про незаплановану вагітність. На такий крок жінку підштовхнули нещодавні зміни в питанні переривання вагітності в Америці. Вона вважає, що жінки самі мають вирішувати, що робити зі своїм тілом та майбутнім, і вдячна, що тоді мала таке право.

🧷 Назва для книги з'явилася майже одразу. Келлі відчуває глибокий зв'язок зі своїм персонажем, хоча в реальному житті зовсім інакша. Насправді, вона розповіла, що її власна бабуся мала досить складний норов, тому акторка на 100% відчувала, як зіграти Емілі.

🧷 Акторка стверджує, що найскладніше було описувати життєві ситуації, коли вона почувалася слабкою та безпомічною. Наприклад, день коли вона відвідала актора Едварда Хермана (свого серіального чоловіка) в лікарні, де він помирав через пухлини мозку. Вона прийшла попрощатися і залишала будівлю з розбитим серцем.

🧷 Багато глав присвячені професійній трансформації Келлі Бішоп. Спочатку вона працювала танцівницею в балеті. Було складно, але цікаво. Потім почалася акторська кар'єра. Келлі відкрито пише про невпевненість у власних силах та дуже конкурентне середовище. Проте всі випробування пройшли не даремно. Говорячи, про власну слабкість, вона намагається підтримати тисячі інших жінок в моменти, коли їм страшно і сумно.

Перші відгуки на книгу досить схвальні. Її називають "теплою та дотепною". Планую прочитати наступного року.

Гарного вечора)

📚1000 + 1 книга/books

20 Dec, 12:52


Привіт)

Пам'ятаєте я розповідала про книгу "Blue Sisters" і додала хештег #мрію_про_український_переклад?
Ура, в Лабораторії планують видати роман у 2025 році. Цікаво, яка буде обкладинка🙃
Взагалі, передивилася їхні видавничі плани - дуже круто.
▫️ Тут фікшн.
▫️ Тут нонфікшн.
Я ще дуже чекаю у них "Bird Box" by Josh Malerman. До речі, є класний фільм, бачили?

Повертаючись до "Blue Sisters". Книга також увійшла в перелік Readers' Favorite Fiction на Goodreads.
Я підготувала цитати з роману. Зазирнемо?🥰

#цитати #Blue_Sisters

📚1000 + 1 книга/books

28 Nov, 10:57


Привіт)

Я так бачу, що в більшості час від часу бувають періоди нечитуна. Думаю, це абсолютно нормально. Але якщо такий період затягується, то повернутися до книг може бути не просто.

Мені трапилася стаття з порадами, як впоратися з такою проблемою. Занотувала собі і ділюся з вами.

1. Інколи саме конкретна книга провокує небажання читати. Тому, якою б популярною вона не була, чи важливою, чи "високополичною" чи "обов'язковою для прочитання усім" - просто відкладіть її і не силуйте себе читати те, що не припало до душі. Читання - це про задоволення. 

2. Поверніться до тем і до жанрів, які ви завжди любили. Якщо ви намагаєтеся осилити нонфікшн з психології чи розрекламовану політичну літературу, а душа бажає жахастика чи любовної історії - то потіште себе. Це дуже гарний спосіб відродити любов до читання.

3. Читайте короткі оповідання. Маленькі за обсягом історії можуть також допомогти вийти з читацької кризи. Навіть якщо оповідання вам не сподобається, воно займає всього кілька сторінок, а не цілу книги. + так ви зможете відкрити для себе нових авторів.

4. Якщо ви паралельно читаєте кілька книг, і це триває вже багато місяців, то зрештою завершіть хоч якусь. Саме відчуття, що ви дочитали книгу, також дарує задоволення і стимулює продовжувати. 

5. Перечитайте улюблену книгу. Тут і додати нічого)

6. Спробуйте комікси. Тексту менше, малюнків більше. Зазвичай комікси читаються швидко, а малюнки подобаються дорослим не менше ніж дітям.

7. Змініть формат. Не хочеться читати паперову книгу, можна обрати електронний варіант, або взагалі аудіо. Не має чітких правил, що читати, головне, щоб вам було добре.

Якщо маєте власні дієві поради - діліться в коментарях)

📚1000 + 1 книга/books

21 Nov, 09:58


Сьогодні відзначаємо 11 річницю Дня Гідності та Свободи🇺🇦

Саме 21 листопада 2013 року на Майдані Незалежності у Києві почалися студентські протести, що переросли у Революцію Гідності. З того часу ми продовжуємо боротися за власну незалежність і щодня втрачаємо своїх💔

➡️ Сьогодні хочемо поділитися з вами добіркою віршів українських поетів та поеток, що присвячена Революції Гідності. Готувала її до початку повномасштабного вторгнення, у 2021 році, Алла Пушкарчук, «Рута», яка також віддала своє життя за нашу з вами свободу.

👉 Підписатися на Читомо в телеграмі

📚1000 + 1 книга/books

19 Nov, 17:21


Ви читали "Різдво з червоним кардиналом" Фенні Флеґґ? Я читала кілька років тому і зараз думаю про те, щоб перечитати. Для мене ця книга напрочуд добра і навіть трохи казкова.

Але сьогодні не так про книгу, як про історію її створення - також дивовижну та зігріваючу.

Дитинство Фенні Флеґґ пройшло на півдні Алабами. Час від часу, маленька Фенні разом з мамою відвідували мамину подругу - Френсіс Клевердон. Жінка мешкала в маленькому містечку Магнолія-Спрінгс. Дівчинка дуже любила проводити час в будинку міс Френсіс, особливо коли та перевдягалася в місіс Клаус та роздавала дітлахам подарунки на Різдво. Навіть після переїзду в Бірмінгем, 1-2 рази на рік Фенні приїздила в затишне містечко.

Однієї зими, коли Фенні Флеґґ вже жила і працювала в Нью-Йорку, вона почувалася особливо погано. Кілька місяців тому померла її мама. На роботі також були проблеми. Фенні здавалося, що вона загубилася в цьому світі. З наближенням свят, жінці ставало ще більш сумно. 

Раптом їй подзвонила міс Френсіс і запросила на Різдво до себе в Магнолія-Спрінгс. Вона сказала: "Тобі треба приїхати додому, люба." Спочатку Фенні Флеґґ вирішила відмовитися, але зрештою все ж зібралася в дорогу. У будинку міс Френсіс на неї чекала добре знайома кімната, та, де вони багато разів зупинялися з мамою. Кімната виходила вікнами на заднє подвір'я. В той вечір воно видавалося таким же сумним, як і Фенні Флеґґ.

Різдвяного ранку, міс Френсіс принесла Фенні каву і сказала, що має для неї сюрприз. Вона розсунула штори і показала подвір’я, вкрите снігом, де метушилося безліч яскраво-червоних птахів. Один з них, кардинал, сів на підвіконня й, здавалось, дивився прямо на Фенні. Френсіс нагадала їй, що червоногруді птахи були улюбленцями її матері.

Візит у Магнолія-Спрінгс допоміг Фенні Флеґґ  знайти душевний спокій. Пізніше вона дізналася, що в багатьох культурах червоногруді птахи вважаються символами надії, розради або навіть послання від близьких із небес. Згодом письменниця використала цей спогад як основу для книги.

В мене вже був допис про Фенні Флеґґ у форматі інтерв'ю. 

Тихого вечора.

📚1000 + 1 книга/books

19 Nov, 07:35


Привіт.

Цілих 1000 днів

Відео створили The Ukrainians & nzl.media

📚1000 + 1 книга/books

11 Nov, 14:43


Привіт.

В день народження Курта Воннегута трішки історій з його життя.

▫️Курт Воннегут познайомився зі своєю першою дружиною Джейн Марі Кокс у дитячому садку. Спочатку вони товаришували, а коли юнакові було 22, побралися.

▫️ Майбутній письменник навчався в Корнелльському університеті, але наука давалася йому дуже важко. Зрештою, хлопця відрахували і згодом призвали до армії. Це відбулося на початку Другої світової війни. 

▫️ Курт Воннегут потрапив у полон під час битви за Арденни. Його утримували в Дрездені, де він пережив нищівне бомбардування міста союзниками в лютому 1945 року. Хлопець сховався у холодильній камері для м’яса. Цей травматичний досвід глибоко вплинув на його творчість і знайшов відображення у романі "Бойня номер п'ять, або Хрестовий похід дітей".

▫️Після бомбардування, Воннегута змусили допомагати прибирати тіла загиблих. Він описував цей досвід як "великоднє полювання на крашанки", але замість яєць, були трупи. Ця жахлива подія на все життя закарбувалася в пам'яті письменника та стала центральною темою його книг.

▫️Роман "Бойня номер п'ять, або Хрестовий похід дітей" був опублікований у 1969 році. Критики кажуть, що книга принесла йому таку славу завдяки антивоєнному посланню та новаторському стилю оповіді. Також вона зацікавила читачів через війну у В’єтнамі.

▫️У шлюбі з Джейн Кокс, у Курта Воннегута народилося троє рідних дітей, а згодом вони всиновили трьох дітей сестри Джейн. Всього у письменника було 7 дітей.

Спокійного вечора усім нам.

📚1000 + 1 книга/books

09 Nov, 16:19


Привіт)

Проглянула список прочитаних книг. Деякі з них чекають кілька місяців, щоб я про них тут розповіла. Якось не виходило про кожну окремо. Тому вирішила зробити допис коротких відгуків.

🔑 Василь Шкляр "Ключ" 
Перший роман Василя Шкляра, який я прочитала. Історія про журналіста Андрія Крайнього, який не маючи власного житла, чудернацьким чином отримує ключ від квартири №13. Андрій думав, що проживе там певний час, але власник так і не з'явився, тому чоловік починає його розшукувати. Так починаються цікаві, але дуже небезпечні пригоди. Любителі кримінальних детективів скоріш за все оцінять книгу.
Моя оцінка - 7/10.

🏰 Жорж Роденбах "Брюґґе-як-Смерть"
Книга видана в 1892 році, і вважається одним з найкращих прикладів символізму тієї доби. Головний герой Юґ Віан, приїздить до Брюгге після смерті своєї коханої. Місто постає перед читачами як живий організм. Архітектура та природа переплітаються з емоціями героя, підсилюючи його розпач та відчуття безвиході. Автор майстерно використовує зображення міста, похмурих вулиць, та пейзажів, щоб підняти теми смерті та спогадів про кращі, щасливіші часи.
Моя оцінка - 7/10.

Бен Елтон "Знову і знову"
Г’ю Стентона - спецназівець у відставці. Його родина загинула і він почувається вкрай самотнім. Зовсім неочікувано, чоловік отримує нове завдання - відправитися у 1914 і запобігти вбивству ерцгерцога Франца Фердинанда. Таким чином йому потрібно завадити початку Першої світової війни. Місія видається благородною, але Г'ю навіть уявити собі не може наслідки до яких призведе таке втручання в історію.
Моя оцінка - 6/10.

🧘🏼‍♀️ Клаудія Гаммонд "Мистецтво відпочинку. Як перевести подих у сучасному світі"
Багато сучасних людей вважає, що постійна зайнятість - це основний показник успішності. Але безперервна гонитва за грішми та успіхом часто призводять до вигорання та навіть депресії. Клаудія Гаммонд у своїй книзі розмірковує про різні види відпочинку, які допомагають відновити запас енергії. Авторка спирається на опитування, в якому взяли участь 18 тисяч осіб. Всього вона перераховує 10 можливих опцій.  
P.S. На першому місці читання книг)
Моя оцінка - 8/10.

👨‍⚖️ Володимир Лис "І прибуде суддя" 
Це моє знайомство з творчістю Володимира Лиса. Молодий випускник юридичного факультету прибуває до містечка Стара Вишня. Там він планує працювати суддею. Ще в поїзді з ним трапляється дивна подія. Згодом таких незрозумілих та загадкових придибенцій стає ще більше. Автор переплітає елементи психологічного трилера з містикою. Початок книги мене дуже захопив, я навіть хотіла сказати, що це 10/10. Але з розвитком подій і під самий кінець мій захват згас. Дуже шкода - 5/10.

🍽 Вітольд Шабловський "Як нагодувати диктатора"
Саддам Хусейн, Іді Амін, Енвер Ходжа, Фідель Кастро та Пол Пот - автор описує цих тиранічних керівників країн через спогади їхніх кухарів. 
Польський репортер Вітольд Шабловський відвідав 4 континенти та 5 країн (Уганду, Кубу, Ірак, Албанію та Камбоджу), щоб зібрати найцікавіші історії. Читачі дізнаються не лише, що любив їсти кожен диктатор, а як він взаємодіяв з родиною та підлеглими, які жорстокі накази віддавав, і чого боявся.
Моя оцінка - 7/10.

#відгук

📚1000 + 1 книга/books

06 Nov, 13:40


Привіт 🍂

Перечитала цитати з "The Wives of Halcyon". Переклала та оформила. Здається вийшло непогано. Хочу поділитися з вами - крапля атмосфери цієї сильної книги.

Гарного вечора!

📚1000 + 1 книга/books

30 Oct, 07:56


Доброго ранку!)

Я дочитала цікаву, глибоку, і хвилюючу книгу. Хочу поділитися своїми враженнями з вами.

"The Wives of Halcyon" by Eirinie Lapidaki. 

Книга вийшла друком 16 травня 2024 року. Зараз її рейтинг на Goodreads - 4.31, на Amazon UK - 4.2. Моя особиста оцінка - 10/10. І одразу додам #мрію_про_український_переклад.

Спочатку трохи про авторку.

Ейріні Лапідакі народилася на півночі Англії. Вона має ступінь бакалавра з англійської літератури та ступінь магістра. Для дівчини та всієї її родини це величезне досягнення. Вона перша з сім'ї вступила у вищий навчальний заклад.

У 2019 році, Ейріні працювала продавчинею в книгарні Waterstones. В той час проводився конкурс New Writing North і вона вирішила взяти участь. Потрібно було надіслати хоча б кілька глав рукопису. Так почалася робота над її дебютним романом "The Wives of Halcyon".

Ейріні отримала Northern Writers Award. Це стало поштовхом до серйознішої роботи над романом, який зрештою побачив світ цього року.

Зараз Ейріні працює над наступною книгою. Основна тема - індустрія краси та її впливу на жіноче тіло. Таку проблематику жінка обрала через власну складну боротьбу з хронічним аденоміозом. 

▪️У романі "The Wives of Halcyon", події розгортаються в ізольованому шотландському поселенні. Оповідь ведеться від імені трьох жінок — Іфи, Рут і Дебори. Всі вони - дружини Елайджі, який створив радикальний християнський культу та одноосібно ним керує.

▪️Спочатку спільнота видається ідеальним місцем для життя. Але поступово починають відбуватися події, які змушують жінок розплющити очі та прийняти правду. 

▪️Кожна глава написана від імені однієї з дружин. Стосунки між жінками напружені, вони намагаються вислужитися перед Елайджею, щоб отримати статус найкращої та найбажанішої. Але крок за кроком відбувається зміна у їхній взаємодії. 

Мені дуже сподобалася атмосфера книги. Перші глави, коли ти тільки занурюєшся в історію, були трохи дивними - мені було важко збагнути, як 80 людей могли так беззаперечно вірити якомусь пройдисвіту. 

Завжди було цікаво дізнатися, що має бути в людині, щоб їй поклонялися інші. І чому деякі люди готові йти невідомо куди, залишати сім'ї, друзів, роботу, абсолютно все, і виконувати чиїсь вказівки, часто бридкі та ганебні.

Не можу сказати, що книга прояснила це для мене, але було цікаво "чути" думки учасників культу. А ще мені здається, що про таке варто говорити, бо час від часу подібні спільноти з'являються по всьому світу і головна мета лідерів - не служіння Богу.

Читаючи книгу, згадався документальний серіал "The Vow" - також типу про релігійне об'єднання, яке насправді було прикриттям для торгівлі людьми та секс-рабства. До кінця не додивилася, бо було дуже бридко. Лідер у в'язниці - це вже добре.

Стосовно "The Wives of Halcyon". Виписала цитати та ідіоми. Поділюся, як тільки все оформлю.

Гарного всім дня!)

#відгук #сучасна_іноземна_література

📚1000 + 1 книга/books

24 Oct, 16:29


Привіт)

Інколи на деякі книги не пишуться відгуки і все.
Десь пів року тому прочитала 2 книги з фінансової грамотності - "Шлях до фінансової свободи" Бодо Шефера та "Найбагатший чоловік у Вавилоні" Джорджа Клейсона.

Про "Вавилон" сподобалася більше, бо там є життєві приклади, тому легко зрозуміти кожну пораду. Загалом думаю у більшості таких книг ідеї та рекомендації подібні. Ось що виділила в цих двох:

💲 Важливо навчитися управляти грошима, планувати витрати, та уникати необдуманих покупок.

💲 Необхідно відкладати частину заробітку. У Шефера — це правило «спочатку заплати собі», в Клейсона — правило «десятина», що означає відкладати не менше 10% свого доходу.

💲 Гроші треба не просто накопичувати, а інвестувати. Клейсон пропонує вкладати накопичення у прибуткові проєкти, а Шефер — радить навчитися вигідно інвестувати в різні активи для створення пасивного доходу.

💲 Дисципліна - запорука успіху фінансових справ. 

💲 Необхідно ставити конкретні фінансові цілі - коротко- та довготривалі. 

💲 Варто постійно вдосконалювати свої знання у сфері фінансів. Шефер пропонує навчатися у фінансових наставників.

💲 Кожен відповідальний за власне фінансове становище. Клейсон наголошує на тому, що кожен може стати багатим, дотримуючись певних принципів, а Шефер додає, що фінансова свобода - це результат особистих рішень і дій.

💲 Обидва автори рекомендують не покладатися лише на одне джерело доходу. Шефер радить створювати додаткові пасивні доходи, а Клейсон підкреслює важливість розвитку різних напрямів діяльності, які приносять прибуток.

Не можу сказати, що книги прям захопили та вразили. Але думаю, що така література також має бути.

Днями подивилася відео на каналі Емми Антонюк з Михайлом Колісником. От воно дуже сподобалося і виявилося цікавішим для мене ніж всі книги з фінансової грамотності, які читала. Мабуть, більшим чином тому, що Михайло говорить про сучасні українські реалії, про поняття середнього класу, який зараз вже майже відсутній, і про життя в кредит, яке притаманне великій кількості громадян.  

Щиро рекомендую це відео.

Гарного вечора!

📚1000 + 1 книга/books

21 Oct, 14:02


Привіт)

Помітила, що багато людей на який я підписана, почали активно обговорювати серію книги Стефені Маєр та фільми, зняти на їх основі. Тому вирішила дізнатися що стоїть за успіхом письменниці і як вона опинилася в списку найкращих авторів за версією New York Times 2005 року. 

Коли Стефені Маєр було 29, і жінка саме перебувала в декретній відпустці, вона вирішила написати книгу про кохання між вампіром та людиною. В одному з інтерв'ю вона розповіла, що їй наснився сон саме з таким сюжетом, і вона взяла його за основу для рукопису.

Стефені знадобилося 3 місяці, щоб написати 500 сторінок. Зазвичай вона працювала коли діти спали (у Стефені 3 синів). Через 2 роки, в 2005 - книга вийшла друком. Така довга перерва між написанням та публікацією пов'язана з багатьма відмовами, які авторка отримала від видавців. Нікому невідомий письменник-початківець рідко може розраховувати на інший розвиток подій.

Зрештою, Стефені звернулася до літературної агентки Джоді Рімер, яка допомогла їй удосконалити рукопис та укласти договір на 3 книги з видавництвом Little, Brown and Company. Згідно з домовленістю, письменниця отримала 750 000 доларів - безпрецедентну суму для автора-початківця на той час.

Книги з циклу про Беллу та Едварда переклали 37 мовами. Всього у світі продали 250 мільйонів копій. Кіноадаптація зібрала понад 3 мільярди доларів.

Стефені Маєр стверджує, що окрім сну, вона знаходила надхнення для роботи у творах класиків - Джейн Остін, Вільяма Шекспіра та Шарлотти Бронте. Наприклад, вона розповіла, що перша книга частково заснована на "Гордості та упередженні", а "Молодий місяць" має елементи з "Ромео та Джульєтти".

В деяких коментарях та дописах, що я читала, люди підмічали чітке відображення ідей мормонів в книгах, так як Стефені належить до цієї релігійної течії. Я трохи ознайомилася з віруванням - так, справді таке є.

Всім бажаю затишного вечора. У нас немов почалося бабине літо. Пішла ловити теплі промінчики.

#історії_що_надихають #Стефені_Маєр

📚1000 + 1 книга/books

20 Oct, 07:08


Доброго ранку)

Просто для настрою. Нехай сьогодні все вдається.

📚1000 + 1 книга/books

19 Oct, 11:15


Привіт)
Минулої суботи була на зустрічі книжкового клубу. Так атмосферно вийшло - за вікном злива, а ми пили каву з домашніми смаколиками та обговорювали книгу "Теплі історії до кави" Надійки Гербіш.

В книзі 40 історій - немов 40 шматочків мозаїки, присвячених різним подіям в житті жінок. Є і спогади про затишок бабусиного дому, про дружбу, про кохання щасливе та не дуже, про страх майбутнього, смуток за минулим, материнство, та багато іншого.

Дівчатам книга дуже сподобалася, для мене -7/10. Деякі моменти видалися вкрай ідеалізованими, солодкими, та наївними.

Але я все одно рада, що прочитала збірку і мала змогу поспілкуватися з такими чудовими людьми. Компанія в нас зібралася прекрасна.

Ще хочу вам показати бібліотеку, де ми зустрічаємося. Організаторка клубу дуже постаралася створити затишок 🧡

P.S. Раптом, ви пропустили добірку цікавих книжкових каналів - продублюю її ще раз.

Всім гарних вихідних.

📚1000 + 1 книга/books

17 Oct, 13:24


Привіт усім 🍂

Сьогодні підготувала інформацію про holiday horror books - книги, в яких святкова тематика поєднується з жахами та історіями про надприродне. Мабуть, сьогоднішня погода та наближення Halloween вплинули на вибір теми. 

Особливості 
🔹 Радісна, святкова атмосфера свята використовується як фон для зловісних подій, посилюючи відчуття жаху.

🔹 У багатьох таких історіях показана темна сторона святкових традицій. Тобто, ті речі, до яких ми звикли та які стали важливою частиною святкувань, набувають нових страхітливих відтінків. Також присутні елементи фольклору та міфології.

🔹 Письменники граються очікуваннями читачів. Вони перетворюють звичні святкові тропи (сімейні вечори, обмін подарунками, виголошення тостів) на початок страшних подій. Зазвичай родина перебуває в закритому просторі, що також посилює психологічну напругу.

🔹 Відчуття жаху може бути викликане надприродним - привидами, монстрами чи прокляттями, або психологічними факторами - ізоляція, горе чи зрада в той час, як навколо розгортається свято.

🔹Моральний чи соціальний меседж - письменники можуть критикувати комерціалізацію свят, тиск сім’ї чи темні сторони людської природи, які проявляються в цей час.

Раніше я розповідала про 
🔸 cozy mystery
🔸 foodie romance
🔸 rom suspense

Я не змогла пригадати книги українських авторів, які можна віднести до цього піджанру. Якщо підкажете в коментарях - буде вдячна. 

В колажі приклади таких книг англійською мовою.

#цікаве

📚1000 + 1 книга/books

16 Oct, 09:36


Привіт)

Вперше в дорослому віці вирішила подивитися "Дівчат Гілмор". Взагалі уривками бачила його ще в дитинстві, бо моя подруга і її старша сестра тоді ним захоплювалися, але мало що запам'ятала.

Перша серія не дуже, а далі затягло. Ще на фоні книги, про яку вам вчора розповідала, а саме про стосунки батьків та дітей - дуже цікаво спостерігати якими різними можуть бути ці стосунки.

Крім того, мені подобається, що в серіалі Рорі так захоплено та багато читає. Я тут пошукала в різних джерела, загальна кількість книг згаданих в серіалі близько 500. Ну і мабуть, шанувальник серіалу знають про The Rory Gilmore Reading Challenge.

Ех, думаю Рорі Гілмор була в захваті від того, яким популярним заняттям зараз є читання книг. А ще від того, що є величезна кількість каналів, де можна дізнаватися цікаве про довколакнижковий світ та ділитися думками. Але в неї такої можливості не було. А в нас усіх є.

Тому рекомендує звернути увагу на ці
книжкові канали. Як то кажуть, на будь-який смак.

Гарної середи 🍂🍮☕️

📚1000 + 1 книга/books

15 Oct, 17:21


Ось так мені відчувається ця книга